Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Powtórka z rozrywki

Posted by Marucha w dniu 2019-08-20 (Wtorek)

Zarzucił mi jeden z czytelników że się powtarzam. To nie ja się powtarzam, to sytuacje się powtarzają w nieznośny sposób.

Opisywałam kiedyś perypetie sąsiada, który wegetował sobie spokojnie wśród zakurzonych książek w swoim zagraconym pokoiku i miał się dzięki naszej pomocy zupełnie dobrze. Jego durni koledzy uruchomili opiekę społeczną, Opiekunki zamiast sprzątać i gotować grzebały po szafkach szukając pieniędzy, wypędzone powiadomiły sąd rodzinny i sąd skazał sąsiada na przymusowe przeniesienie do domu opieki gdzie przeżył tylko kilka tygodni.

W domu opieki było bardzo czysto, wręcz sterylnie, a jednak zmarł na gangrenę. Tak mu troskliwie i fachowo pomogli.

Sytuacja się powtarza, nasza sąsiadka po trzech poważnych operacjach jest jak to się mówi w stadium terminalnym. Zapewniamy jej posiłki, podawanie leków, wpuszczamy pielęgniarki i rehabilitantki. Gorliwa pielęgniarka postanowiła uruchomić obowiązujące ją procedury bo jak stwierdziła chora wymaga całodobowej opieki.

Tymczasem chora po trzech operacjach i trzech szpitalach dobrze wie jak ta fachowa całodobowa opieka wygląda. Nikt nie trzyma chorego za rękę, do umierającego w nocy nie wstanie lekarz dyżurny, pielęgniarki piją kawkę i chichoczą w swoim pokoiku, trudno doprosić się nawet o basen. Chory musi znosić chamstwo personelu, zwracanie się per ty, teksty w rodzaju „rusz dupę kochana”.

Ten kto ma nadzieję wyleczenia traktuje to jako specyfikę systemu, na który nie ma żadnego wpływu. Chory który wie, że nie ma szans na wyleczenie nie chce tego niepotrzebnie znosić tylko po to żeby pracownicy służby zdrowia dotrzymali obowiązujących procedur.

Kilka miesięcy temu ta sama ciężko chora sąsiadka była przewożona ze szpitala do domu karetką. Nie zabraliśmy jej samochodem bo w naiwności swojej liczyliśmy na fachową opiekę podczas transportu. Karetka nie była zaopatrzona w nosze, wózek nie miał podnóżka i nie mieścił się rozłożony do karetki. Ostatecznie chora wchodziła ku szczeremu rozbawieniu sanitariuszy do karetki na czworakach.

Nie składaliśmy skargi na zachowanie personelu medycznego, bo jest ono dla naszego systemu typowe. Nie jesteśmy rodziną sąsiadki, nie mamy jak to się mówi w tej sprawie interesu prawnego, a sanitariusze czy ratownicy medyczni nie mają dla nas zdolności pojedynkowej.

Najchętniej jak pan Kmicic pognałabym ich batem po śniegu w kierunku ruskiej granicy, ale przecież w naszym demokratycznym systemie (jak się dowiedziałam przy okazji awantur w Białymstoku) każdemu przysługuje szacunek, nawet bandycie, złodziejowi i prostytutce. A może przede wszystkim bandycie, złodziejowi i prostytutce.

Trudno nie dziwić się całkowitemu brakowi logiki w tym systemie.

Odwiedzająca chorą pielęgniarka argumentuje, że w szpitalu dostanie ona respirator, więc będzie jej łatwiej oddychać a poza tym zrobią jej elektrokardiogram i inne badania. Czy elektrokardiogram leczy raka? – pyta zdesperowana chora, ale pielęgniarka tylko się denerwuje, jej nie obowiązuje logika, obowiązują ją procedury.

Małemu Szymonowi w szpitalu na Niekłańskiej odmówiono respiratora skazując go na śmierć pomimo, że błagali o respirator rodzice. Naszą podopieczną wbrew jej woli chcą umieścić w szpitalu i poddawać uporczywej terapii bez najmniejszych szans na powodzenie.

To nie tylko chodzi o leczenie gangreny zasypką dla niemowląt. Najważniejsze, że działają wbrew woli chorego. Młodemu zdrowemu człowiekowi trudno nawet sobie wyobrazić jak bardzo jesteśmy uprzedmiotowieni, do jakiego stopnia jesteśmy własnością systemu, jak robocze bydło o którego dobrostan ma dbać właściciel.

Rodzina nie ma prawa mieć bałaganu w mieszkaniu, albo okruchów na stole, bo jakaś zidiociała kurator i jeszcze bardziej zidiociały sąd uczyni to podstawą do odebrania dziecka. Odebrane dziecko może przez ten sąd zostać umieszczone w rodzinie zastępczej gdzie jak w Pucku zostanie zatłuczone.

Jeżeli ideolodzy LGBT zrealizują swoje postulaty być może dziecko zostanie oddane parze homoseksualnej gdzie będzie wykorzystywane. Pewna rodzina usłyszała, że ma mieć na podłodze panele, a nie dębowe deski bo takie są gusta pani kurator.

Ideolodzy systemu twierdzą zawsze, że przypadki zabicia czy katowania dzieci w rodzinie zastępczej lub w domu dziecka to tylko wypadek przy pracy, w statystyce -ułamki promili. Przestrzegam przed argumentami statystycznymi. Przytomna dziennikarka komentując sprawę z Pucka powiedziała, że zostało zabite dwoje z czworga dzieci z tej samej rodziny powierzonych rodzinie przestępczej niesłusznie zwanej zastępczą i jest to 50%.

Jak wiadomo korelację dodatnią można znaleźć pomiędzy wynikami matury z matematyki a pogłowiem łosia w danym roku w kraju. Taka korelacja jak się łatwo domyślić o niczym nie świadczy. To że zginęły dzieci w rodzinie zastępczej, fakt że został okrutnie zamordowany mały Dawidek to sygnały, że system funkcjonuje źle. Źle bo w jego założeniach, przejętych od komunistów poprzez lewackie ideologie zachodu tkwi przeświadczenie, że rodzina biologiczna jest źródłem wszelkiego zła i przemocy natomiast rodzina zastępcza gwarantuje dziecku bezpieczeństwo.

Jest dokładnie na odwrót z bardzo prostej przyczyny. Biologicznie rzecz biorąc obce białko to zupełnie co innego niż własne białko. Prawdziwi rodzice znoszą wybryki dzieci, których nie zniesie nikt obcy, prawdziwi rodzice naprawdę troszczą się o dobro dziecka, którą to troskę sądy i kuratorzy tylko deklarują.

To że małemu Szymonkowi dla jego własnego dobra odebrano respirator pozwalając mu umrzeć przez uduszenie się, natomiast chorej w terminalnym stadium choroby dla jej własnego dobra na siłę wciska się respirator, który jej nic nie pomoże, nie świadczy przecież o trosce o pacjentów.

Świadczy przede wszystkim o tym, że żyjemy w systemie totalitarnym w wersji soft więc trudniejszym do rozpoznania choć nie mniej groźnym dla jednostki. Jednostka może – jak Terri Schiavo – zostać skazana na okrutną śmierć z głodu i pragnienia tyle, że – podobno – dla jej własnego dobra.

I jak tu się nie powtarzać.

Izabela Brodacka-Falzman
https://www.ekspedyt.org/

Komentarzy 71 to “Powtórka z rozrywki”

 1. Ola said

  No tak, podatkow nie placic, 500 + i mieszkan dla biednych nie finansowac, na smieciowkach siedziec , ale narzekac i wymagac od panstwa i jego rzadu aby kazda jednostke, kazda bez wyjatku, uczynil piekna, zdrowa, bogata i szczesliwa. Bo jesli nie ? – to chociaz od systemu totalitarnego i lewicy mu wygarnac. Jakos o zydkow ta Izabela nie zahaczyla, az dziwne. W razie czego , zawsze mozna jeszczce zarzucic , ze z d*py smierdzi….

 2. Boydar said

  Nie lubię Jej, nie wiedzieć czemu; ale pióro ma jak brzytwa, i nie łże.

  Nie musi się jej lubić. Warto ją czytać.
  Admin

 3. JW said

  Rozumiem frustrację autorki, ale szpitale są lepsze i gorsze, jak wszędzie. Na szczęście cieszę się końskim zdrowiem, jednak rodzina zdaje mi relacje ze swoich kontaktów z tzw. służbą zdrowia i przeważnie nie narzeka. Oczywiście, że owa „służba” jest jedną z macek kontroli państwowej nad człowiekiem, dlatego też w miarę możliwości trzeba jej unikać, podobnie jak wspomnianych kuratorów i innych pasożytów, a można to robić dbając o siebie poprzez prowadzenie stosownego trybu życia. Wiedza o tym, jak to robić, jest dostępna w dobie internetu dosłownie na wyciągnięcie ręki – w kierunku klawiatury.

 4. Pacjent said

  5/5. Niestety autorka ma rację. Po wielokrotnych pobytach w różnych szpitalach III RP wiem, że jest się czego bać. Podczas głośnego strajku tzw. rezydentów jednym z postulatów było więcej… procedur. Straszne, że absolwent uczelni medycznej wyszkolony za spore pieniądze podatników przyznaje nie wprost, że jest po studiach głąbem. Tak to odbieram.

 5. Chcieliście kapitalizmu – to go macie.

 6. abcdef said

  „…to sygnały, że system funkcjonuje źle. Źle bo w jego założeniach, przejętych od komunistów poprzez lewackie ideologie zachodu tkwi przeświadczenie, że rodzina biologiczna jest źródłem wszelkiego zła i przemocy natomiast rodzina zastępcza gwarantuje dziecku bezpieczeństwo.”

  Uściślijmy nieco tę powyższą wypowiedź.

  W książce The Authoritarian Personality, opublikowanej w USA w 1950 roku przez głębokich myślicieli tzw Szkoły Frankfurckiej, dowodzonej przez niezaprzeczalnie niezwykły umysł Theodora Adorno, ustalono ponad wszelką wątpliwość, że źródłem takiej autorytarnej osobowości jest rodzina chrześcijańska, w której dominujący ojciec daje przykład synowi, który powiela jego zachowania. W niepodważalny sposób ustalono związek przyczynowo-skutkowy między taką osobowością a — czy wszyscy czytający ten wpis siedzą w fotelach uniemożliwiających upadek na podłogę? — niemieckim nazizmem. (Osoby światłe, w rozmowach prywatnych, twierdzą, że najlepszym anty-amerykańskim posunięciem Hitlera było wykopanie tej „szkoły” żydów z Niemiec — wylądowali na prestiżowym Columbia University, NY i zarazili całą Amerykę.)

  Logicznie więc z powyższego wynika, że walka z instytucją rodziny chrześcijańskiej jest walką ze znienawidzonym nazizmem.

  Obrazek poniżej powiada, że książkę opublikowało wydawnictwo Harper & Brothers. Pamiętam jednak, że opublikował ją jakiś żydowski „Instytut”, ale nie mogę znaleźć dowodu: Zawsze niezawodna Wikipedia milczy na ten temat, a jej polska wersja zupełnie go igoruje.

  Powodem może być, że książka ustala ponad wszelką wątpliwość, że anty-semetyzm jest chorobą umysłu. Szacowna instytucja, jaką niewątpliwie jest Wikipedia, pragnie oszczędzić nam, Polakom, ogromnego rozdarcia duchowego w obliczu nieuniknionej konkluzji na temat stanu naszych umysłów.

  Wysublimowanych moralnie i etycznie hebrajczyków, którzy stoją na drabinie moralności i etyki znacznie, znacznie wyżej niż my, autorytarni chrześcijanie, z definicji nigdy nie byłoby stać na tak dosadne formulacje prawd podstawowych. Musimy do nich dojść sami, pokazuje się nam tylko kierunek.

  Ergo: Powinniśmy być wdzięczni służbom socjalnym za ich niestrudzoną pracę nad naszą zbiorową psyche — choć wątpliwym jest, aby funkcjonariusze tych służb mieli jakiekolwiek pojęcie o tym skąd bierze się takie pobłażanie. „Nie daj Boże, panie wnuczku,” powiadał mój Ś.p. dziadek po operacji w szpitalu, „abyś miał za opiekuna prostaczka, któremu wydaje się, że może decydować za ciebie.”

 7. Archer said

  Niestety, jesteśmy bardzo sfeminizowanym „społeczeństwem”. Idzie człowiek do sądu, a tam baba jest „sędzią”. W szkole przeważnie są „nałuczycielki”, które w większości udają że czegoś uczą. MOPS-y są w 99% sfeminizowane. Urzędy administracji państwowej, ZUS-y, KRUS-y, „służba zdrowia” itd. Te wszystkie „urzędniczki” wiedzą lepiej co obywatelowi potrzeba i uszczęśliwiają go na siłę, nawet wbrew jego woli. Przez to sfeminizowanie ta zafajdana Judeopolonia upadnie. Śmiejecie się z Anglii, Niemiec, Szwecji, a te negatywne zjawiska w naszym bantusanie przebiegają dużo szybciej niż na zachodzie Europy. W Niemczech trzeba było czekać na to ponad 50 lat, co w Polsce ten syf występuje już po kilkunastu latach.

 8. jasiekztoronto said

  Re: Artykul…
  A ja sie PYTAM pani „falzman”: „Kto kontroluje i zarzadza administracja???”
  (pomijam z grzecznosci kto siedzi w „kneSejmie???”)…

  „Powiesciopisarka” opisujaca skutki, ale nic a nic o przyczynach…

  Niedlugo bedzie opisywala na nowo afere „skor” w Lodzi…

  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Zreszta, jak to wszyscy „polytycy”, beda pier…olic o ekonomii, o dzialaniach, o zalozeniach, o polityce…itd., i q…rwa o wszystkim…innym, ale NIGDY nie zajakna sie n/t LIKWIDACJI LICHWIARSKIEGO PROCEDERU okradajacego NAS WSZYSTKICH 25 (tak 25) godzin na dobe…
  A jak ktos nie wierzy, to niech wstanie o 1 godzine wczesniej…i „przelupi” oczeta…w jak nas wszystkich zydostwo „urzadzilo”…

 9. baca said

  niewydolny przemysł chorobowy tzw. „służba zdrowia” to nie jest spadek po komunizmie, bo komuniści bezspadkowo się w kapitalistów w ułamku sekundy jak pokemony transformowali ale najzwyklejszy objaw zbyt dużej ilości żydów na metr kwadratowy – w nieznającej w ogóle komuny Ameryce – gdzie populacja żyda nizinnego już dawno wymknęła się spod jakiejkolwiek kontroli – system chorobowy jest jeszcze bardziej totalitarny i jeszcze bardziej niewydolny – tak zwane „błędy lekarskie” są po raku najczęstszą przyczyną zgonów gojów…

 10. Yah said

  A ja się pytam ( jako głupi prowokator) kto każe ludziom w lichwiarskim procederze uczestniczyć. Kto każe ludziom brać kredyty oprocentowane na jakieś kosmiczne procenty. Nikt ich do tego nie zmusza. Sami biorą , ewentualnie namawiani przez call-center banku. No i każdy usprawiedliwia się – bez kredytu nie da się żyć, nie da się kupić samochodu, wybudować domu …

  Niestety to nie tak ..

  Był okres w Polsce, tak do 2004 roku, kiedy ludzie nie zadłuzali się, banki niechętnie udzielały kredytu i ….. budowa domu była możliwa za niewielkie pieniądze. Odkąd ludzie zaczęli brać kredyty, bo banki zaczęły chętnie je dawać wmawiając biedakom, że maja zdolność kredytowa milionerów wszystkie ceny wystrzeliły w górę.
  Zresztą , samorządy po przystąpieniu do UE tez początkowo zachowywały sie rozsądnie nie biorąc kredytów i ….. dotacji unijnych. Rozpoczęła sie nagonka na samorządy w czym przodowała GW, że nie wykorzystują łunijnej szansy.

  Reasumują, gdyby nie pazerność ludzi na lichwiarski easy money byłoby może biednie, ale nie bylibyśmy w czarnej d..ie bez wyjścia.

  Mówie oczywiście o poziomie konsumenta, anie państwa, bo nie mamy wpływu na decyzje wybranych przez góry partyjne posłów głosujących za zadłużaniem państwa.Abstrahuję oczywiście od niechęci zadłużonego społeczeństwa do jakichkolwiek zmian obecnej sytuacji polityczno-gospodarczej. W ich głowach jest jedno – kredyt do spłacenia. Oczekują jednego – stabilnej możliwości harowania od świtu do nocy celem spłacenia kredytu, co obecny system im zapewnia.

  Oczywiście w zachodniej części Polski nie jest tak źle, bo przy wyższych zarobkach w rodzinie spłata przez 30 lat 2500 zł miesięcznie na budowę domu od podstaw nie stanowi dla tej rodziny, aż tak dużego obciążenia , ale niestety karmi lichwiarski system.

  Oczywiście lichwiarzom to nie w smak, bo chętnie tej rodzinie zabrali by więcej niż 2500 zł miesięcznie , stąd artykuły ( prezentowane nawet w Gajowce) , że ceny mieszkań w Polsce są za niskie.

  Nagrodą za uczestnictwo w lichwiarskim procederze jest wyższy poziom życia okupiony stresem konieczności kredytu. Ja bez kredytu żyje na poziomie późny Gomułka – wczesny Gierek . Zadłużeni koledzy , żyją na poziomie RFN lata 80-te.

  Nie da się wszystkiego zwalić na system. System funkcjonuje dzięki pazerności, wygodnictwu i bezmyślności ludzi, które to cechy system z premedytaja wykorzystuje.

 11. Igor Niefiedow said

  Czytałem o szpitalach, jakości medycyny i stosunku do pacjentów, i wydaje mi się, że czytam rosyjski blog. Opisana sytuacja jeden na jednego pokrywa się z tym, co dzieje się w naszym kraju. Nie wiem, jak prawdziwe są te słowa Pani Izabela, ale zdjęcie jest znajome.

 12. Ad. 9

  W systemie funkcjonują dwie etyki:
  1. Etyka chrześcijańska
  2. Brak etyki; etyka zastąpiona bezwolnym, bezrefleksyjnym przystosowaniem się do wymogów autorytetów, czyli ordynatora, profesora, polityka, itp.

  To drugie jest znacznie wygodniejsze, bardziej opłacalne, więc liczbowo dominuje.

 13. jasiekztoronto said

  Re: 9 Yah
  Panie Yah, pan rowniez jest w ciemnej d…pie i powtarza pan to, co nie jest w 100% prawda, a tylko jej czescia i to bardzo mala…Jesli juz…

  System kredytowy suto oprocentowany to jeden z kilku problemow. Pazernosc i chciwosc pozyczkobiorcow, ktorzy na oczy nie widzieli „kasy” to inny… Glownym problemem jest zydowska (lichwiarska) kontrola wprowadzania gotowki (kasy) do cyrkulacji (do rak producentow i uslugodawcow), ktorzy sa w doslownym tego slowa znaczeniu „ograniczani” do stopnia przetrwania (na granicy przezycia) dobijani nalozonymi do tego podatkami…, lecz nie dotyczy to „obcych” korporacji…dzialajacych na terenie (jeszcze) Polski…

  Moze zobrazuje obecna sytuacje do krwioobiegu czlowieka, ktoremu usunieto serce (jako naturalna pompe doprowadzajaca krew (pieniadze) do wszystkich czesci ciala, a w miejsce niego „zainstalowano” mala elektryczna „pompke”, ktora doprowadza krew (pieniadze) tam, gdzie „instalatorzy” (lichwiarze) chca, a na dodatek zmiejszaja jej cisnienie regulacja napiecia (zasilania) doprowadzanego do „zainstalowanej” przez „nich” pompki…, ktora doprowadza krew (pieniadze) o bardzo ograniczonej ilosci…, co powoduje, ze czlowiek (system ekonomiczny) jest wciaz zywy, ale nie moze wstac z lozka o wlasnych silach…(czlowiek nie moze uwolnic swego ekonomicznego potencjalu – produkcja i uslugi)…

  Wniosek: Kredyty (tzw., weksle pod zastaw) sa oprocentowane i opodatkowane jak i rowniez gotowka wprowadzana przez lichwiarzy jest oprocentowana i opodatkowana… „Kto wiec kontroluje system cyrkulacji srodkow finansowych TEN KONTROLUJE zycie i smierc – kontroluje WSZYSTKO (polityke, ekonomie, gospodarke, produkcje i uslugi, jak i rowniez wszystkie sluzby publiczne (spoleczne…)…

  Cos jeszcze mam dodac czy wystarczy?

  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 14. Yah said

  Nie nie wystarczy.

  Ma Pan wpływ i możliwości zmiany systemu ? Można przywrócić możliwość kreacji pieniądza przez państwo. JFK próbował, a to co się mu przydarzyło zniechęciło naśladowców.

  Czy ludzie maja wpływ zadłużanie siebie ? Tak , maja mogą nie wziąć kredytu. Wiem , wiem to grozi obniżeniem poziomu życia, upadkiem firm. Niestety bez jednego i drugiego system się nie zmieni. System podtrzymuje sie przy życiu dzięki wmówieniu ludziom , ze bez korzystania z lichwiarskiego procederu nie da się żyć.

  „Moze zobrazuje obecna sytuacje do krwioobiegu czlowieka, ktoremu usunieto serce (jako naturalna pompe doprowadzajaca krew (pieniadze) do wszystkich czesci ciala, a w miejsce niego „zainstalowano” mala elektryczna „pompke”, ktora doprowadza krew (pieniadze) tam, gdzie „instalatorzy” (lichwiarze) chca, a na dodatek zmiejszaja jej cisnienie regulacja napiecia (zasilania) doprowadzanego do „zainstalowanej” przez „nich” pompki…, ktora doprowadza krew (pieniadze) o bardzo ograniczonej ilosci…, co powoduje, ze czlowiek (system ekonomiczny) jest wciaz zywy, ale nie moze wstac z lozka o wlasnych silach…(czlowiek nie moze uwolnic swego ekonomicznego potencjalu – produkcja i uslugi)…”

  Bezsensowny opis. Choroba rozwija się dzięki obżarstwu i łakomstwu pacjenta. Lekarze ( lichwiarze ) wmówili mu, ze nie da się inaczej żyć. Trzeba jeść mniej – choroba minie, a lekarze -lichwiarze pójdą na bruk.

  Pan reprezentuje postawę typowego polskiego marzyciela. Marzy Pan, ze ktoś przyjdzie i zmieni ten system ( co jest nie realne) zamiast namawiać ludzi do zmiany podajcie do systemu. Innymi słowy, świadomie lub nie świadomie, petryfikuje Pan obecny system, pozornie walcząc z nim. Bo co daje uświadominie ludziom działania systemu, skoro nie podaje się recept na jego rozwiązanie.

  Żyje Pan w bogatym ( w porównaniu z Polską) kraju, wielu ludzi wie to co Pan. Co możecie zrobić, by obalić lichwiarski system ? Jakie są szanse realizacji Pana postulatów, bez odwrócenia się ludzi i firm od lichwiarzy ?

  ŻADNE !!!

 15. Marucha said

  Re 8:
  Zanim się przyczepimy do nazwiska pani Falzmann, można by sprawdzić, kim jest – otóż jest wdową po śp. Michale Falzmannie, którego zamordowano za wykrycie gigantycznej afery FOZZ.
  Uprawia m.in. publicystykę.

  Osoba ze wszech miar godna szacunku, nawet jeśli nie napisała w felietonie tego, co by chciał p. Jasiek albo gajowy Marucha.

 16. jasiekztoronto said

  Re: 14 Yah

  Oto dowod na to, ze jest pan wciaz w ciemnej d…pie… piszac:

  „Ma Pan wpływ i możliwości zmiany systemu ? Można przywrócić możliwość kreacji pieniądza przez państwo. JFK próbował, a to co się mu przydarzyło zniechęciło naśladowców.”

  (jasiek z toronto) Owszem mam wplyw i jestem z bardzo niewielu osob, ktorzy znaja ten lichwiarski system jak „wlasna kieszen”, a skoro znam ten lichwiarski system, to sila rzeczy jestem w stanie go zlikwidowac w sposob praktycznie „bez-bolesny” na zywym „pacjencie (organizmie)…i wprowadzic Program Kredytu Spolecznego (Narodowego) – opartego na PRAWIE NATURALNYM (czyli Prawie Boga).

  Jesli chodzi o JF Kennedy’ego, to nie mial zielonego pojecia o Prawie Naturalnym, ani o parytecie pracy tworczej producentow i uslugodawcow, a poszedl na „latwizne” i ustalil parytet srebra pod ktory wyemitowal 4.8 miliarda dolarow (o innym kolorze i innej nazwie anizeli „federal reserve”).
  Podobnie postapil A. Lincoln i Kadafii, ale o jednym waznym ci trzej Prezydenci nie pomysleli, a mianowicie o skutecznym zapleczu politycznym (i sila rzeczy ochrona osobista) do ustanowienia i funkcjonowania partytetu zlota, srebra czy zlotego Dinara…

  Coz jeszcze chce pan Yah wiedziec??? Moje imie i nazwisko? (jest juz znane)…
  Kiedy moglbym wprowadzic Program Kredytu Narodowego? Wtedy, kiedy Polacy przejma kontrole nad wlasna Ojczyzna i powolaja mnie na okres 90 dni (jako swego rodzaju „mechanika”) w celu likwidacji lichwiarskiego procederu i zainstalowania prawdziwego Serca (Naturalnej Pompki) do pompowania krwi wprost proporcjonalnie do ciezaru ciala i jego fizycznych mozliwosci (rozwoju, pomyslow, produkcji i uslug)…

  ==============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 17. jasiekztoronto said

  RE: cd
  I jeszcze o jednym napisze: Dlaczego zabito A. Leppera? Ano nie dlatego, ze mowil o „przekretach” kneSejmitow czy o „starych kejkutach”, ale lichwiarze obawiali sie, ze Samoobrona wygra wybory i zostanie wprowadzony Program Kredytu Spolecznego (Narodowego), gdyz tylko na stronie internetowej Samoobrony byl umieszczony Program Kredytu Spolecznego…(i nikt nie wiedzial, ze rozmawialem z p. Lepperem telefonicznie kiedy byl w Chicago n/t wprowadzenia m.in. Kredytu Spolecznego. Ujawnilem ten fakt po jego zabojstwie przez „seryjnego samobojce”)…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 18. Piotr Podgórni said

  Lekarz to osoba posiadająca wiedzę medyczną, którą wykorzystywuje aby pomóc choremu. Procedura zaś to rozkaz wydawany przez dysponenta systemu – psycholingwistyczne programowanie. Wykonywujący procedury wykonuje rozkazy więc nie jest lekarzem. Hitlerowcy też wykonywali procedury ale przynajmnie wiedzieli kto je wydaje. Białe kitle wykonywujace procedury nawet nie wiedzą kto je wydał i są bezwolnym narzędziem. Obecna żydowska okupacja jest gorsza niz hitlerowska.

 19. Yah said

  Ja nie wiem kto to jest Jasiek z Toronto i mało mnie to obchodzi. Opowiada pan bajki i tyle.

  „Kiedy moglbym wprowadzic Program Kredytu Narodowego? Wtedy, kiedy Polacy przejma kontrole nad wlasna Ojczyzna i powolaja mnie na okres 90 dni (jako swego rodzaju „mechanika”) w celu likwidacji lichwiarskiego procederu i zainstalowania prawdziwego Serca (Naturalnej Pompki) do pompowania krwi wprost proporcjonalnie do ciezaru ciala i jego fizycznych mozliwosci (rozwoju, pomyslow, produkcji i uslug)…”

  Pobożne, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością życzenia.

  Pan myśli, że te kilkaset osób mające 90 % światowych zasobów odpuści w Polsce, w Kanadzie czy gdzieś tam jeszcze ?

  Polacy przejma kontrole nad Ojczyzna tylko wtedy gdy lichwiarski system padnie. Gdy nie padnie, nie ma takiej możliwości.

  Nie jest Pan , poza tym obiektywny. Po co opuścił Pan kraj, gdzie lichwiarskiego procederu jeszcze nie było i ulokował się w miejscu , gdzie lichwiarski proceder kwitł od lat ?

  Skoro imię i nazwisko Jaska z Toronto są ogólnie znane, to płynie wniosek, ze koncepcje Jaśka z Toronto albo nie stanowią żadnego zagrożenia, albo nie maja szans realizacji.

  Realizatorzy raczej się nie znajda bo nie chcą skończyć jak JFK lub Andrzej Lepper. Upadek systemu byłby możliwy tylko dzięki społecznemu , masowemu ruchowi przeciwko nie mu ( rezygnacja z kredytów) co w dobie rozbuchanego konsumpcjonizmu jest zupełnie nierealne, bo społeczeństwo jest uzależnione od łatwych kredytowych pieniędzy jak narkoman od narkotyku.

 20. jasiekztoronto said

  Re: 15 Marucha.
  Chetnie zapoznam sie z p. Falzmanowa publikacja w ktorej pisze o przyczynach problemow, a nie o skutkach…

  Nie odebralem p. Falzmanowej szacunku, ale odnioslem sie jedynie do tego, co przeczytalem, a co chcialbym przeczytac…
  Jesli ktos (bez znaczenia kto) pisze o skutkach do obowiazkiej tego „kogos” jest napisac choc w jednym zdaniu o przyczynach tego skutku (tych skutkow)…

  Jesli ktos (p. Falzmanowa) pisze o zlym servisie (obsludze) szpitalnym, to wszystkie szpitale sa zadluzone wobec lichwiarzy i podlegaja zydowskiej administracji upodlenia i zdemoralizowania nie-zydow czyli nas „gojow” wszelkimi dostepnymi sposobami, czyli „oglupionymi” narzedziami pobierajacymi pieniadze z…tzw., „budzetu panstwowego” (zabranymi – ukradzonymi) czyli z kieszeni „podatkowego bydla” jak nas „gojow” zydzi nazywaja i jak zwierzeta traktuja nas przez 25 godzin na dobe…

  Czy rowniez mam winic Rzymian, ze nieswiadomie ukrzyzowali Pana Jezusa jak i „oglupione” pielegniarki czy lekrzy, za to, ze trzymaja sie „roboty” (miejsc pracy), bo musza przezyc i zaplacic rachunki majac w d…pie pacjentow???.

  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 21. Yah said

  Ad 17

  I tym właśnie sam Pan potwierdził, że wprowadzenie Pana pomysłów ( poprawnych ekonomicznie) życie jest zupełnie nie możliwe ,

  Czyli musi Pan szukać innego wyjścia z sytuacji, albo wymyślić i rozpropagować inne działania mogące doprowadzić do upadku systemu. Jeśli byłyby by one możliwe do realizacji i stanowiły naprawdę realne zagrożenie dla systemu to ….. stanowiłyby również zagrożenie dla Jaska z Toronto, który by w tedy nie był tak dumny, ze wszyscy go znają.
  Panie Jasku jak Pan zna sposoby na zniszczenie systemu i ma szansę wprowadzić je w życie to …. Pan ginie. Mało przykładów ma Pan dookola.

  No chyba, ze jest Pan agentem wpływu podającym recepty na rozwiązanie problemu, niemożliwe do wprowadzenie po to żeby utrwalić powszechnie obowiązujący pogląd – „Nic się nie da zrobić, a trzeba jakoś żyć na poziomie ….”

  Kończąc , większość migracji ma podłoże ekonomiczne ( bo trzeba jakoś żyć, choć uzasadnia się to czynnikami politycznymi) i jest generowana właśnie przez tem lichwiarski system z którym Pan walczy.

 22. jasiekztoronto said

  Re: 19 Yah
  Do wszystkiego trzeba niestety dorosnac, pusty brzuch stanie sie najepszym uniwersytetem, a cierpienie najkrotsza droga do Prawdy…
  Cierpliwosc jest cnota moj panie Yah (czy jak tam sie pan zwie), a ignoracja polaczona z pycha doprowadza do upadku…i to bardzo bolesnego…

  I dlatego jak pisal p. Roman K : „Sa ludzie ktorzy wiedza co mowia (i ich ilosc jest bardzo mala) i ludzie mowia co wiedza (ich ilosc jest zdecydowanie wieksza)…i zazwyczaj „gowno” wiedza…
  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 23. Listwa said

  @ 15 Marucha

  Zuzanna Falzmann to córka.
  https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/zuzanna-falzmann-korespondentka-tvp-w-usa-prowadzaca-program-panoramy

 24. Marucha said

  Re 23:
  Autorką jest IZABELA, wdowa – nie córka Zuzanna.

 25. Yah said

  „Jesli ktos (p. Falzmanowa) pisze o zlym servisie (obsludze) szpitalnym, to wszystkie szpitale sa zadluzone wobec lichwiarzy i podlegaja zydowskiej administracji upodlenia i zdemoralizowania nie-zydow czyli nas „gojow” wszelkimi dostepnymi sposobami, czyli „oglupionymi” narzedziami pobierajacymi pieniadze z…tzw., „budzetu panstwowego” (zabranymi – ukradzonymi) czyli z kieszeni „podatkowego bydla” jak nas „gojow” zydzi nazywaja i jak zwierzeta traktuja nas przez 25 godzin na dobe…”

  Nie nie kolejny mądrala udający znawcę ekonomii.

  Człowieku, wiesz z czego wynika zadłużenie szpitali. Tylko z jednego z bardzo wysokich zarobków lekarzy. U nas w szpitalu 30 „specjalistów ” zarabia 50 tys. złotych miesięcznie ( ba takie zarobki sobie wynegocjowali z Panem Starostą). Dyżur – 2400 złotych. O 400 złotych więcej niż miesięczna pensja początkującego nauczyciela. Zarobki są tak duże, że cena procedur medycznych jest zbyt niska by szpital wygenerował wystarczającą ilość pieniędzy.
  To nie jest kwestia lichwy tylko pazerności niektórych lekarzy, którzy żądają kosmicznych zarobków kosztem …. innych swoich kolegów.

  Czyli co jakby ten Kredyt Społeczny wszedł to byłoby w zgodzie z Prawem naturalnym, żeby tych 30 lekarzy nadal zarabiało po 6 milionów złotych rocznie ( co wcale nie przeszkadza w braniu im łapówek od rodzin umierających pacjentów).

  Pazerność i chciwość to są przyczyny, które ten lichwiarski system bezwzględnie wykorzystuje do osiągnięcia swoich celów.

 26. Listwa said

  @ 24 Marucha

  Ale jest to ich córka. Pani Falzmann (matka) pisze także dla prof. Dakowskiego.

 27. Yah said

  Pustego brzucha nie będzie. Lichwiarski system zadbał o to by brzuch był pełen taniego lub nawet darmowego ( na kartki) junk foods.

  Jest wyjście ? Jest samodzielna uprawa żywności ( ja to robię dla swojej rodziny od 1980 roku). Niestety jest to albo zabronione ( chyba w niektórych stanach), albo ludziom z czystego lenistwa nie chce się tego robić.

  System zabezpieczył się i okopał wykorzystując pazerność i lenistwo większości.

 28. Yah said

  Ad 25

  Wszystko sobie można pościągać ze stron starostw oraz szpitali. Jako jednostki samorządowe maja jawne finanse. Jak się zna na księgowości można sie wszystkiego dowiedzieć. Ale trzeba chcieć poznać prawdziwe przyczyny.

 29. Yah said

  „I dlatego jak pisal p. Roman K : „Sa ludzie ktorzy wiedza co mowia (i ich ilosc jest bardzo mala) i ludzie mowia co wiedza (ich ilosc jest zdecydowanie wieksza)…i zazwyczaj „gowno” wiedza…”

  I w jakim celu Pan to napisał ? Co to wnosi do dyskusji oprócz inwektywów ? Co Pan dzięki temu wpisowi osiągnął i co zyskał ?

 30. jasiekztoronto said

  Re: 25 Yah

  A co Yah k…rwa przeczytal? (ile i jakich ksiazek o Ekonomii???)

  Czy zadluzenie panstwa jest skutkiem wysokich zarobkow???
  Czy zadluzenie szpitali jest skutkiem wysokich zarobkow lekarzy???…
  Czy zadluzenie rolnikow jest skutkiem ich produkcji hodowlanej i przemyslowej???
  Czy zadluzenie pracownikow (i ich zakladow pracy) jest skutkiem ich pracy???

  No tak…”chciwosci”… To juz mi Yah „objawil…”

  Wniosek: Do ksiazek !!! Uczyc sie a nie uprawiac publicznie zydowska propagande pt: „NIC sie nie oplaca…”, albo „trzeba doplacac do gornikow, rolnikow, do hutnikow, do stoczniowcow, do szpitali, …itd. itd. itd….”.., a najlepiej „wszystko sprywatyzowac”, „zrestrukturyzowac” i na „koncu doprowadzic do bankructwa”…

  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 31. Yah said

  Ad 30

  Miesza Pan mikroekonomie z makroekonomią. Rozmawiamy o konkretnym przypadku i jego przyczynach.

  Nie ma Pan żadnych argumentów tylko krzyk i inwektywy.

  „Czy zadluzenie panstwa jest skutkiem wysokich zarobkow???
  Czy zadluzenie szpitali jest skutkiem wysokich zarobkow lekarzy???…
  Czy zadluzenie rolnikow jest skutkiem ich produkcji hodowlanej i przemyslowej???
  Czy zadluzenie pracownikow (i ich zakladow pracy) jest skutkiem ich pracy???”

  1. Poniekąd. Bo właściciele firm realizujących inwestycje państwowe muszą dobrze zarobić. Przykładów multum.

  2. Tak bo zarobki nie sa skorelowaną z wycena procedur.

  3. Zadłużenie wynika z zakupu drogich zachodnich maszyn rolniczych, bo tylko na takie można było dostać dopłaty.

  4. Zadłużenie dobrze zarabiających pracowników wynika z konsumpcyjnego stylu życia, stylu, który wymyślili nie Polacy, tylko twórcy systemu, z którym pan walczy.

 32. Yah said

  Pan nie ma moich wpisów traktować jako objawienie. Pan może dyskutować z podanymi przeze mnie faktami.

 33. Yah said

  „a najlepiej „wszystko sprywatyzowac”, „zrestrukturyzowac” i na „koncu doprowadzic do bankructwa””

  Pozwolenie na wynegocjowanie przez tych 30 lekarzy wysokich źróbków przyniosło dwie korzyści dla lichwiarskiego systemu w Polsce:

  – pogłębienie demoralizacji lekarzy co objawiło się jeszcze gorszym stosunkiem do pacjentów, nie dopełnianiem przez nich procedować i śmiercią wielu pacjentów, czego dałoby się uniknąć;

  – wzrost zarobków miał właśnie celowo doprowadzić do wzrostu zadłużenia, bankructwa i prywatyzacji placówki.

 34. Marucha said

  Re 20:
  1. Napisał pan nazwisko Pani Falzmann w cudzysłowie. Wśród Polaków oznacza to tylko jedno: że uważamy je za przybrane, fałszywe – tak jak „Michnik” czy „Borowski”. Jest to obelga.
  2. Pani Izabela Falzmann, pisze o tym, o czym sama chce. Tak, jak każdy godny tego miana publicysta, a nie jakiś wyrobnik na zamówienie.
  3. Inne publikacje p. Falzmann znajdzie Pan bez trudu na sieci

 35. Ola said

  a co ma do powiedzenia Pan Gajowy na temat leczenia w Szwecji? nie musi mowic, przeciez wiemy i pamietamy.
  Wiec tym bardziej nie rozumiem o co tyle halasu.
  I naprawde dziekujcie Bogu, ze nie chorujecie w Stanach. A ze nie jest idealnie w kraju? A gdzie , do qrwy nedzy, jest????

  A co do lichwy.. Nie da sie inaczej , ale to problem stary jak swiat. Yahu objasnil i dal prosta recepte, jak jemu zapobiec.
  Wiekszym problemem sa spekulacje. I nie sa one domena zydowska. Swiat tonie w pieniadzu bez pokrycia , ale kryzys gospodarczy nim wywolany juz mamy u drzwi i modlmy sie o przetrwanie. Bedzie zle i ciezko, ale potem jak phenix z popiolu…
  System padnie i powstanie nowy . No moze nie tak calkowicie nowy, ale bedzie mieszanka jak kolor rozowy z bezwzglednego bialego i solidarnego ( nawet mozna pomylic z solidarnoscia) czerwonego. Bo czy naprawde , jak juz kiedys pytalam, mercedes z leasingu i willa na raty do konca zycia uczynil czlowieka bardziej szczesliwym niz maly Fiat i mieszkanie w bloku? Na jak dlugo i jakim kosztem?

 36. jasiekztoronto said

  Re: 19 Yah

  Pisze m.in., „Ja nie wiem kto to jest Jasiek z Toronto i mało mnie to obchodzi. Opowiada pan bajki i tyle.”

  A tak konkretnie: Na podstawie JAKIEJ ekonomii (wiedzy ekonomicznej) YAH pozwolil sobie na taki tekst???. (I od tego momentu powinienem zadac PODSTAWOWE PYTANIE…)

  Chetnie poslucham (przeczytam) to, na czym Yah sie (swoja wiedze) podparl…
  Prosze sie nie krepowac…i podac choc JEDNA KSIAZKE n/t ekonomii i finansow ktora raczyl YAH PRZECZYTAC !!!!.

  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 37. jasiekztoronto said

  Re: 34 Marucha

  Zrobilem to celowo umieszczajac w „cudzyslow”, a p. Falzmanowa jakim „dziwnym trafem” skrupulatnie omija „esensje” tworzonych problemow jak i kto konkretnie stoi za nimi…

  Prosze oto dowod na to i to mi w zupelnosci wystarczy na wszelka deliberacje i dywagacje…

  https://niezalezna.pl/247435-solidarnosc-przejeli-ludzie-ze-stalinowskiej-grupy-interesow-wstrzasajacy-wywiad-z-zona-sp-michala-falzmanna

  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  Re: 35 Ola…

  Czy chce nam pani „oswiadczyc”, ze Kosciol (tj. hierarchia) „walczy z lichwa od dosc dawna i nie moze sobie z nia poradzic???… (a jednak „trzepie kase” na jej podstawie – dzieki lichwie i dokladnie tak samo ten proceder uprawia…w wersji „pecunia non olet…”)…

  Odpowiedz jest prosta jak „drut” – Hierarcha koscielna NIE CHCE sobie poradzic z lichwiarskim procederem okradania, bo nie lezy to w jej interesie…mimo, ze MA KONKRETNE NARZEDZIA do jej likwidacji: „Kredyt Spoleczny (Narodowy) jest tym wlasnie NARZEDZIEM…
  (i jesli to p. Ola nie wiedziala, NO TO JUZ WIE…)

 38. Ola said

  Oj Panie Jasku… uderzyla panu kapitalistyczna propaganda do glowy, chcial pan zostac pieknym i bogatym i nabral pozyczek….
  I teraz ma pan problem. Stad te panskie jeki i placz. Tylko ze pan szuka winy obok, nie w sobie, o czym zdazylismy sie juz przekonac.

 39. Marucha said

  Re 37:
  Jeśli się Pan „Jasiek” z kimś nie zgadza, albo ten ktoś nie spełnia panajaśkowych wymagań odnośnie tematyki – to jeszcze nie powód, aby brać jego nazwisko w cudzysłów, insynuując że jest fałszywe.
  Dlaczego – Pana zdaniem – p. Falzmannowa „omija” pewne tematy? Niech Pan do niej napisze. A kopię wyśle na gajówkę.
  A może wpadło Panu na myśl, że nie każdy musi się znać na zadanej przez Pana tematyce?

 40. jasiekztoronto said

  Re: 38 Ola

  Widze, ze uzywa pani slowa „kapitalistyczna”, ktorego pani wogole nie rozumie jak ono ma sie do samej rzeczy. Kapitalizm NIE ISTNIEJE w zadnym tego slowa znaczeniu w rzeczywistosci…
  (owszem, istnial, ale nie dzisiaj)…

  Jesli chodzi o moje „nabranie pozyczek” i „szukanie winy w sobie”, to moge jedynie odpowiedziec: „Czy sie pani jakiegos gownianego syfu nacpala, czy pier…oli pani „trzy po trzy???”

  NIE MAM zadnych dlugow (i nie mialem), ani nie mam zadnych problemow z tym zwiazanym…Jesli juz…

  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 41. „Najchętniej jak pan Kmicic pognałabym ich batem po śniegu w kierunku ruskiej granicy, ale przecież w naszym demokratycznym systemie (jak się dowiedziałam przy okazji awantur w Białymstoku) każdemu przysługuje szacunek, nawet bandycie, złodziejowi i prostytutce. A może przede wszystkim bandycie, złodziejowi i prostytutce.”
  Autorka tekstu, w zapale definiowania wroga użyła niewłaściwych wektorów – w kierunku ZACHODNIEJ granicy droga Pani,
  zachodniej….to z tamtąd capi! ‚My” jesteśmy emanacją zachodnich, NIESTETY „wartości”

 42. jasiekztoronto said

  Re: cd…
  I dlatego pisze o tym, co JEST NAJWAZNIEJSZE bez ZADNYCH OBAW (i hamulcow finansowych ani hipotecznych, ani zarobkowych…)

  Jestem de facto wolnym czlowiekiem: pracuje kiedy chce, pisze o tym o czym chce i NIE JESTEM OD NIKOGO (mam na mysli system lichwiarski) ZALEZNY…

  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 43. Ola said

  oj oj, no juz dobrze panie Jasku. Ale kiedys pan juz pisal , ze nie ma konta bankowego. A to juz sprawa w kapitalizmie naprawde podejrzana i smierdzaca. Czlowiek w kapitalizmie bez konta bankowego wlasciwie nie istnieje. Ale z tego co wiem, to ludziom po uszy zadluzonym banki nie otwieraja konta lub je likwiduja. No dobra, nie musi sie pan tlumaczyc.Ale tez nie ryczec wiecznie o tej lichwie i podatkach. Coz poczac, taka to juz uroda tego kapitalizmu.

 44. jasiekztoronto said

  Re: 39 Marucha
  Pani Falzman jest falszywa podobnie jak krzysztof bosak uprawiajacy pilsudskiego „polityke szanacyjna” w wersji „lepszego kompromisu” i „miekkiej uleglosci”…kierujacy uwage tam, gdzie byc nie powinna…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Jesli chodzi o obecnie funkcjonujace tzw., „szpitale”, to w slusznej wiekszosci sa „przedsiebiorstwami” biznesowymi od „czesci zamiennych” az po „skory”… To przeciez widac jak na dloni…

 45. jasiekztoronto said

  Re: 43 Ola…
  No to po jaka cholere pier…oli pani takie glupoty?
  Ktos pani placi za takie „wkrety” wlasnie w Gajowce??

  A tak miedzy „nami” powiem pani na „ucho”…Nie ma pani cienia szansy, aby mnie „ugryzc” czy skompromitowac…z prostej przyczyny: bylem, jestem i wciaz mam nadzieje, ze pozostane NIESKORUMPOWANY….

  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Czy mam podac swoje nazwisko i nr. PESEL’a w celu „weryfikacji” dla pani „znajomych” z wydzialu???

 46. Marucha said

  Re 44:
  Aha.
  Rozumiem.
  Pan zna panią Izabelę i wie, że jest „fałszywa”.
  To mi ma wystarczyć, jako argument.
  Boże….

 47. jasiek z toronto said

  Re 46 Marucha

  Napisalem bardzo krotko n/t „przedsiebiorczosci” wiekszosci tzw., „szpitali” i nie doczytalem sie, aby p. Falzman w jakichkolwiek wypowiedziach „dotykala” sedna problemow o ktorych tak „kwieciscie nawijala”…skrupulatnie je pomijajac…

  Jesli ktos cos mowi lub pisze na jakikolwiek temat, to niech pisze lub mowi od poczatku do konca i wyciaga wnioski…No i dlatego dla mnie p. Falzman jest falszywa…

  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Niech mi Pan powie o czym i co mam napisac od poczatku do konca. Zrobie to bez zadnego problemu. Wtedy bedzie mial Pan jakis obraz n/t problemu…

  ————–
  Jasne…
  Ponieważ p. Izabela nie napisała wszystkiego, co Pan Jasiek by sobie życzył – to trzeba jej przypiąć etykietkę „fałszywej”, oszustki itp.
  Kurwa.

 48. ad.47. Rozumiem Panie Jasiu, ze to Pana zdjecie (?)

 49. jasiek z toronto said

  Re: 48
  Owszem.
  Mialem wtedy chyba 20 lat (troche czasu minelo)…:)))

  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 50. NIech Pan sie trzyma Panie Jasiu…
  Czy Pan myslal o tym, co zrobi ze swoja strona internetowa, ze skarbem wiedzy….?

  JO

 51. jasiek z toronto said

  Re: 47 Admin – komentarz.

  Nie napisalem, ze oszustka, ale jest falszywa…Ot chociazby n/t afery FOZZ z ktora miala bezposrednie informacje od zamordowanego meza, ale NIC nie wspomniala, ze to byl klasyczny zydowski „przekret” i praktycznie sami zydzi ten „przekret nakrecili”…

  Ach, szkoda gadac…

  Podobnie opisuja zydzi w swych ksiazkach na temat „nieprawidlowosci” (finansowych i politycznych, ale NIGDY nie wspominaja kto te „skandale nakrecal”…

  Czy zna Pan Marucha skandal polityczny czy finansowy za ktorym by nie stali zydzi???…

  Ma Pan okazje sie wykazac…
  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Smiem twierdzic, ze sp. Falzman nie zostal zamordowany dlatego, ze wyjawil skandal finansowy, ale dlatego ze sie zydom sprzeniewierzyl (zdradzil ich) za otrzymane stanowisko…(ot taki rytualny mord)…
  A to zasadnicza roznica o czym rowniez p. Falzmanowa nawet slowkiem nie „pisnela”…(ze moglo tak wlasnie byc…dokonane…)…

  To tyle i az tyle…Nie mam nic do dodania…

 52. Marucha said

  Re 53:
  „Śmiem twierdzić”, że szanowny Pan Jasiek wyjął swoje insynuacje z dupy.

 53. jasiek z toronto said

  Re: 50

  Moja wiedza??? No coz, jest zawsze do wykorzystania – ktora bez zadnego problemu mozna przelozyc na dobro mojego Narodu Polskiego, ktorego jestem malutka czescia.
  Jedynie moge cierpliwie czekac…, a czy doczekam sie, to juz zupelnie inna sprawa…

  W kazdym badz razie, moge z czystym sumieniem odslonic niektore aspekty spoleczne ktore bez zadnego problemu moge naprawic jak: system emerytalny, system opieki kobiet w blogoslawionym stanie – by nie mordowaly swoich dzieci z przyczyn ekonomicznych, system przetargow publicznych, system przeplywu srodkow finansowych, system komunikacji, system zarzadzania srodkami publicznymi (Narodowymi), system wydobywczy surowcow naturalnych nalezacych do nas wszystkich…itd. itd., itd. itd…. jak rowniez moja wiedza pozwala mi calkowicie zlikwidowac obecny lichwiarski system okradania i zniewalania nas tylko dlatego, ze 99.9% nie ma zielonego pojecia jak do tego sie zabrac.

  Ponadto, NIE kandyduje na jakakolwiek „synekure”, na jakiekolwiek wynagrodzenie, ani na jakikolwiek „poklask”. Wykonam to na zasadzie „zlecenia” (kontraktu) w ciagu 90 dni i naucze w jaki sposob kontrolowac rownowage srodkow finansowych wprowadzonych do cyrkulacji spolecznej a wykonanymi dobrami materialnymi i uslugowymi zupelnie bezplatnie…Dokladnie tak samo, jak bezplatnie wysylalem wszelkiego rodzaju ksiazki i publikacje.

  Ach, pewnie ktos zapyta mnie: A z czego bede sie w Polsce utrzymywal przez okres 90 dni????
  Polacy z USA i Kanady beda mnie utrzymywali i zrobia to bardzo chetnie, wiec po coz mialbym martwic sie o dzien jutrzejszy, skoro nie przezylem dnia dzisiejszego???…

  O moj dzien jutrzejszy to niech sie Pan Bog martwi, a nie ja…:)))

  ==============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 54. jasiek z toronto said

  Re: cd.
  Z grzecznosci pominalem liste specjalistow, ktorzy beda mi potrzebni do wykonania niezbednych czynnosci o ktorych publicznie nie moge pisac (chodzi o to – jakich konkretnie specjalistow bym potrzebowal tj. o jakim profilu zdolnosci), ale nie bedzie to wiecej anizeli 20-25 osob utalentowanych w swoich dziedzinach.

  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Moje przewidywania na dzien obecny, to wzrost gospodarczy bylby na poziomie 40-55% rocznie. Wrecz niewiarygodne (prawie jak z bajki o „Sierotce Marysi”…:)))

  I jeszcze nie wspominalem o calkowitym UWOLNIENIU potencjalu ludzkiego (pomysly, projekty, inowacje, itp…jak i niezwloczne uruchomienie (zmotywowanie) Polonii… do powrotu do Ojczyzny…) No, ale to zostawiam na „deser”…:)))

 55. Yah said

  ad 54
  „Moje przewidywania na dzień obecny, to wzrost gospodarczy byłby na poziomie 40-55% rocznie.”

  To ciekawe uprzejmie proszę o wyjaśnienie. Jaka bedzie struktura tego wzrostu – ile konsumenci, ile rzad, a ile firmy.

 56. jasiek z toronto said

  Re: 55 Yah
  Wpierw to prosze mi podac tytuly ksiazek ekonomicznych ktore raczyl pan Yah przeczytac a potem bedziemy dyskutowac…

  Oto wyjasnienie…
  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 57. Yah said

  Pan jak zwykle w rozmowie ze mną odwraca kota ogonem. Czytałem Pan wpisy na Polsce walczącej.

  Panu sie nie chce, Pan mnie lekceważy, czy Pan po prostu nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie ?

 58. Yah said

  To może zamienię, to pewnie kłopotliwe dla Pana pytanie na inne.

  Jakie książki poleciłby mi Pan przeczytać bym poprawił swoja mierna wiedze ekonomiczną?

 59. jasiek z toronto said

  Re: 57 Yah..

  Prosze zwrocic uwage co pan raczyl napisac we wpisie nr 25 – cytuje:

  „Nie nie kolejny mądrala udający znawcę ekonomii”…

  ===============================
  To bardzo prosta odpowiedz I wcale sie nie musze nad nia zastanawiac, bo wynika z prostego liczenia jak 2×2=4…

  W Bibliotece Narodowej znajdzie pan pare pozycji godnych uwagi, a najbardziej polecalbym specjalnie dla pana przeczytania 8 stron krotkiego periodyku pt: „Rozbitkowie”. Nie potrzeba sie zbytnio „wysilac”, by nastapilo „przebudzenie”…
  Nastepnie „Pieniadze w sluzbie Narodu”, „Program Kredytu Spolecznego”, „Program zydowskiej polityki swiatowej”, „Kapital” k. marksa, I byc moze, powtarzam byc moze dojdzie pan do wniosku, ze pieniadze nie sa zadnym kapitalem, ani zadnym bogactwem, ani zadnym narzedziem do kontroli (choc lichwiarze akurat sobie ten orez upodobali ) ani zadnym odzwierciedleniem „zlotego cielca”…

  Od 1993 roku odpowiadalem I odpowiadan NA KAZDE pytania, ale pan jak rowniez I inni „swiatli” i biegli w „demokracji” swiadomie lub nieswiadomie naduzyli mojej cierpliwosci. Wiec pozostaja im do przeczytania ksiazki…

  Wniosek: Jesli zapodam tak prosta odpowiedz na tak banalne pytanie, to na 100% moze pan powtorzyc dokladnie to, co we wpisie nr. 25…

  „Nie nie kolejny mądrala udający znawcę ekonomii”

  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Pan Yah nie ma zielonego pojecia co to jest Ekonomia, a tymbardziej proces systemu cyrkulacji pieniadza od producenta do konsumenta. Wiec do nauki poki czas…

 60. Boydar said

  Moim zdaniem artykuł Falzmanowej traktuje o wrednych kur.wach, bydlakach i zwykłych parapetach, które gładko wkręciły się do systemu. Nie o samym mechanizmie. Cytując jednego z gajówkowych komentatorów – „za dużo żydów na metr kwadratowy”. Mechanizm może być dobry, zły, taki czy sraki. Ale nie wymusza apriorycznie na obsłudze nieludzkiego zachowania.

  Chyba że … mamy za dużo żydów na metr kwadratowy – „nawet najlepszy goj zasługuje na śmierć”. W dodatku nie umieją śpiewać, co przesądza.

  Jeżeli nawet z Falzmanową jest „coś nie tak”, czyli tłumacząc z polskiego na nasze, ma korzenie, nie zmienia to faktu (a może nawet uzasadnia), że kompetentnie i klarownie wyraża swoje myśli.

  A niektórzy tutaj sprawiają wrażenie że właśnie posiadanie takich spostrzeżeń jest godne potępienia.

  Pomimo że jej nie lubię, nie mogę zarzucić, że pochwaliła czy w korzystnym świetle przedstawiła kiedykolwiek jakieś squrwysyństwo. Ona jest zwyczajnie inteligentna i ma niebywały talent do pisania. I kocha kunie, ja też.

 61. Marucha said

  Re 60:
  Ja się z Panem otóż zgadzam, Panie Boydar.

  Pani Falzmannowa opisuje co widzi, ale nie analizuje powodów. Czy musi? Może analizę zostawia swoim najbystrzejszym czytelnikom? Może nie chce umrzeć na nagły atak serca?
  Może nie uważa się za kompetentną – bo łatwo popełnić jakiś błąd w swej analizie, by potem różni tacy nawyzywali ją od trockistów, syjonistów, zadaniowanych agentek itp.

  Pan pisze, że jej nie lubi. Wolno Panu. Najważniejsze, że swoim osobistym przekonaniom nie usiłuje Pan nadać rangi bezdyskusyjnej prawdy, co czyni np. pan Jasiek.

 62. Yah said

  Ad 59

  Panie Jaśku wiem więcej niż się Panu wydaje, ale mniejsza o to.

  Co rozumie Pan pod określeniem „do nauki” ? Dla Pana „do nauki” oznacza przeczytanie, polecanych przez Pana książek i artykułów i entuzjastyczne ich przyjecie jako panaceum na bolączki współczesnego świata.

  Dla mnie przeczytanie to tylko wstęp do krytycznej analizy teorii pod katem możliwości wprowadzenie jej we współczesnym świecie.

  Promowane przez Pana rozwiązania maja dwa mankamenty:

  – nigdy nie funkcjonowały w skali dużego kraju włączonego w system gospodarki globalnej kraju, w związku z tym nikt nie wie jak będzie to naprawdę funkcjonować w praktyce ( z tego co pamiętam na początku lat 90-tych funkcjonowało coś takiego jako drugi obieg w niektórych hrabstwach w USA, ale nie wiem jak to się skończyło oraz na WKS i na Madagaskarze);

  – wymaga to wywrócenia całego istniejącego systemu czyli likwidacji banków i korporacji, albo przynajmniej odcięcia kraju od globalnych korporacji, które niestety opierają się na sztucznie kreowanym przez banki pieniądzu.

  A teraz najważniejsze, prawie taki system funkcjonował w PRL. Kredyt na budowę domu ( co prawda oprocentowany, ale na jakiś śmieszny procent) udzielało państwo poprzez ekspozytury NBP. Ale wtedy byliśmy odcięci od globalnej lichwiarskiej gospodarki światowej, a wymiana w demoludach odbywała się barterowo.

  Idea może i piękna i sprawiedliwa, ale ja nie widzę możliwości wprowadzenia tego w praktyce. Oprócz artykułów popularyzatorskich brakuje rzetelnych symulacji ekonomicznych ( co w dzisiejszych czasach jest możliwe) jak by to funkcjonowało w ramach kraju włączonego w system globalny. Brakuje analiz jak to będzie wyglądało na poziomie małych firm, konsumentów oraz samorządów lokalnych. Brakuje analiz kto zyska, a kto straci na tym systemie. Brakuje analiz jak liczna grupa beneficjentów obecnego lichwiarskiego systemu, będzie przez kredyt społeczny pokrzywdzona i jakie będą tego konsekwencja.

  Reasumując teoria nadal utopijna, bo nie doczekała się metod wprowadzenia jej w życie i analizy konsekwencji. Promowany w Polsce na początku lat 90-tch wolny rynek tez miał ładnie zadziałać, a nie zadziałał

  Na razie w skali świata dominuje opisana przez Wallersteina i Chomskiego gospodarka podboju, czyli kolonizacja coraz to nowych terenów celem drenażu z nich kapitału i kapitału ludzkiego. Potencjał Zachodu spada bo ludzie tam wszystko mają, w konsekwencji zaczeto kreowac sztuczne potrzeby dla podtrzymania wzrostu gospodarczego. Gdy ta metoda przestała działać rozpoczęto „podbój” Europy Środkowo-Wschodzie dla zdobycia nowych, „wyposzczonych” przez komunizm rynków, na których można by sprzedać swoja produkcje, a ponadto jeszcze bardzo podatnych na manipulacje kreowania fikcyjnych potrzeb. System funkcjonuje dalej. Przeniesienie produkcji z Zachodu do Chin ma na celu jedno. Obniżenie cen produktów na tyle by móc zaspokajać potrzeby nowego „wyposzczonego” rynku Czarnej Afryki. Zgodnie teoria Davida Ricardo Chińczycy pozbywają się pracochłonnych gałęzi produkcji przenosząc je do Afryki

 63. jasiek z toronto said

  Re: 62 Yah
  „Gdyby mial pan tyle wiary co ziarnko gorczycy, to kazal by pan temu drzewu wyrwac sie z korzeniami”…

  Jaki Narod jest najbardziej niebezpieczny dla szubrawcow, oszustow i zlodzieji???
  (uzbrojony i swiadomy)

  Jesli w Anglii „system karbowanych kiji” przetrwal (i dosc dobrze funkcjonowal) przez 721 lat i Anglia handlowala z krajami na zewnatrz (operujac zlotymi i srebrnymi monetami) rowniez w wymianie bezposredniej, to ja nie widze ZADNYCH przeszkod, aby bez zadnych strat (materialnych dla) jakiejkolwiek warstwy spolecznej wprowadzic Program Kredytu Spolecznego (Narodowego)…Jesli juz…

  Generalnie: hamulcem wprowadzenia Programu Kredytu Spolecznego (a jest to nota bene z Nauki Kosciola) sa srodowiska szubrawcow, oszustow i zlodzieji, ktore trzymaja nas „gojow” za morde poprzez swoj lichwiarski system finansowy vide „kredytowy” oparty jedynie na „wierze” kreowany prosto z „powietrza”…

  Nie jestem zwolennikiem „nasladowania” (zachodu czy wschodu), ani „malpa” czy „papuga”, ale biorac to wszystko do „kupy” (mam na mysli wiedze) doskonale wiem o czym i na jaki temat pisze…

  A jesli chodzi w wzrost gospodarczy? To wystarczy odjac oprocentowanie finansowe (zlikwidowanie lichwy) 8% dodac do tego (likwidacje VAT-u) 23%, dodac to tego (likwidacje inflacji na poziomie) 7-8%, dodac do tego (likwidacje ZUS-ow) ok. 30% (odbierane przymusowo z zarobkow) dodac to tego (likwidacje innych podatkow produkcyjno-konsumpcyjnych) ok. 8-12% ….(…) i przelozyc to na potencjal tworczo-produkcyjny (…) i wzrost gospodarczy stanie sie faktem na poziomie (napisalem bardzo delikatnie) 40%-55% przy jednoczesnym wyplacaniu KAZDEMU NARODOWEJ DYWIDENDY (pisze KAZDEMU) jako podzialu Narodowego zysku netto… i sila rzeczy utrzymanie stalego poziomu sily nabywczej cyrkulujacego pieniadza (srodkow finansowych)…

  (pewnie ktos zapyta: Jak utrzymac policje, wojsko i sluzby publiczne???… Wiec prosze, jestem i na takie rowniez pytania przygotowany i niezwlocznie zapodam racjonalne rozwiazania…

  (moje wpisy w Gajowce umieszczam na Portalu Polski Walczacej, by kazdy z nich korzystal…)

  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 64. Yah said

  Panie Jasku ja Panu z całego serca życzę żeby Pan miał rację i z całego serca życzę, żeby znaleźli się ludzie, którzy to wprowadzą. Natomiast moim zdaniem to nie zadziała bo pełno jest pazernych, chciwych, bezwzględnych idiotów, którzy w kombinują jak to wszystko wykorzystać do okradania innych.. Tak już to jest na naszym łez padole. Pan chce dobrze , a banda opisanych powyżej wykorzystuje to do czynienia zła.

  Niestety doświadczenie życiowe uczyniło mnie zgorzkniałym sceptykiem, który nie ufa już ludziom wcale.

  Pozdrawiam , a jak się uniosłem i Pana obraziłem to przepraszam

 65. jasiek z toronto said

  Re: 64 Yah

  Panie Yah, jestem w stanie uczynic Nasz Narod Polski wielkim Narodem (oczywiscie nie sam) – bogatym, sprawiedliwym, etycznym i moralnym (w/g Prawa Naturalnego wolnym, suwerenny i niepodleglym (bez dlugow finansowych) w doslownym tego slowa znaczeniu), ale pod jednym warunkiem: „Czy moj Narod Polski jest gotowy i tego wlasnie pragnie???”…

  Jesli chodzi o panskie doswiadczenie zyciowe, to obawiam sie, ze nie mial pan czasu w swoim zyciu szukac Tego, Ktory Sam Jest Prawda, Droga i Zyciem…czego skutkiem jest to, ze stal sie pan „zgorzknalym sceptykiem i nie ufa juz ludziom wcale”…

  Nie obrazil mnie pan, ale troche (w malutkiej czesci) zirytowal, co traktuje jako drobny incydent w publicznej debacie do ktorej jestem od 1993 roku przyzwyczajony.

  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 66. Yah said

  „nie mial pan czasu w swoim zyciu szukac Tego, Ktory Sam Jest Prawda, Droga i Zyciem…czego skutkiem jest to, ze stal sie pan „zgorzknalym sceptykiem i nie ufa juz ludziom wcale”…”

  To nie tak Panie Jaśku. Większość nie słucha Pana Boga, nie szuka Go tylko idzie na łatwiznę słuchając złego. Jak takim ufać ?

 67. jasiek z toronto said

  Re: 66 Yah

  Ja nie pisalem do „wiekszosci”, ale do pana Yah’a, bo gdyby pan Yah mial czas w swoim zyciu znalezc Tego, Ktory Jest Prawda, Droga i Zyciem, to BEZ PROBLEMU (i wysilku) ODROZNIL tych, ktorzy sluchaja zlego i ida na latwizne…(no i zycie panskie byloby o wiele latwiejsze, bez „zadnych zakretow”)…

  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. „Wygrac ze soba samym, to bardzo dlugi proces – niekiedy prawie cale zycie…)

 68. nod said

  Dentysta, ortopeda lub szeroko pojęty chirurg…od „ludzkiego szwalnictwa” po wyciąganie kul, to są lekarze…cała reszta to „zobaczymyjakpacjętzareaguje”
  Każdy kto sam lub jego bliski nie został przez ten system skonsumowany i wydalony na cmentarz lub „ozdrowienie” przez ZUS nie zrozumie.

 69. Yah said

  ad 67

  Przez grzeczność daruję sobie komentarz

 70. Yah said

  Ad 67

  A co ty Jaśku z Toronto wiesz o mnie, ze śmiesz pisać „Ja nie pisalem do „wiekszosci”, ale do pana Yah’a, bo gdyby pan Yah mial czas w swoim zyciu znalezc Tego, Ktory Jest Prawda, Droga i Zyciem, to BEZ PROBLEMU (i wysilku) ODROZNIL tych, ktorzy sluchaja zlego i ida na latwizne…”

  No co ? Uważasz że , ze jesteś lepszy mądrzejszy, że możesz pouczać ? Tak ?

  Załóżmy mądralo, że masz rację. W konsekwencji spotykam takich jak Listwa, Ty i Joannus. Bo zgorzknienie wynika z tego, że spotykam przymodrzały,, niedouczonych deblili, którym wszyscy wierzą.

  Załóżmy , że nie masz racji z znalazłem „Tego …”. Jak byś zrobił odrobinę wysiłku i poczytaj jakiekolwiek książki dotyczące religii, to byś wiedział, ze im bardziej człowiek skłania się ku dobrego tym bardziej narażony jest na działania złego, nie tylko z jego strony, ale i ze strony ludzi przez złego kuszonych.

  Jesli człowiek słucha złego to jego życie miła miło, przyjemnie, bo wszystko się układa.

  Żeby ze mną porozmawiać musiałbyś jeszcze dużo, dużo się nauczyć. Niestety życia ci nie starczy.

  Staram się być miły, ale jak ktoś na mnie pluje, to na nic innego nie zasługuje.

  Nickowi się kiedyś wyrwało, że denerwuje was tu w Gajówce samym swoim istnieniem. Stad ataki jak nie Listwy, to Barbary, jak nie Barbary, to Kozioła, jak nie Kozioła to ciebie.

  Nawet nie macie jaj tchórze, żeby powiedzieć „Spie…. laj stad Yahu „

 71. jasiek z toronto said

  Re: 70 Yah

  No dobra. Mam „jaja” I pisze: „poprostu spier…alaj na bambus banany prostowac…” z prostej przyczyny, bowiem NIGDY nie napisales z czym konkretnie sie ze mna pan Yah nie zgadza I w czym lub o czym nie napisalem prawdy???…

  I jeszcze jedno: Nie przypominam sobie, abym z yah’em byl na „ty”…

  A czy „yah” pozostanie czy bedzie dalej pieprzyl o „glodnych kawalkach” w Gajowce, to juz nie moja rzecz…

  No to sie wreszcie zrozumielismy…I doszlismy do consensus’u…

  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.