Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Adrem o Wolne tematy (11 – …
  wanderer o Hajnówka, czyli esencja w…
  Yah o USA przenoszą swoją broń nukle…
  seler o Wolne tematy (11 – …
  seler o Wolne tematy (11 – …
  Sarmata o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Tak ZUS niszczy przedsiębiorcó…
  Tadeusz o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Wolne tematy (11 – …
  gnago o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Adrem o Wolne tematy (11 – …
  Zbyszko o Otoczenie społeczne PRL-owskie…
  Boydar o Wielka Lechia – kilka uwag met…
  Przemysław Jakub o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Wolne tematy (11 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 502 obserwujących.

Antykomunizm

Posted by Marucha w dniu 2019-08-25 (Niedziela)

Adam Wielomski: Mam już na tyle dużo lat, że pamiętam rok 1989 i panujące wówczas nastroje. Jeśli je porównamy z dzisiejszymi, po 30 latach, to widać, że zjawiskiem narastającym jest antykomunizm.

Polska „prawica” (cudzysłów nie jest przypadkowy) świadomie i celowo fanatyzowana jest walką z „marksizmem”, „marksizmem kulturowym” i „komuną”, a walka ta narasta odwrotnie proporcjonalnie do czasu jaki upłynął od upadku komunizmu i liczby żyjących aktywistów PZPR.

To zjawisko jest świadomie organizowane i sterowane i ma cel, jakim jest ogłupienie Polaków tak, aby nie byli zdolni do prawidłowego zdefiniowania swoich rzeczywistych problemów.

Na konserwatyzm.pl, przy jednym z tekstów krytycznych wobec walki z fantomem marksizmu Krzysztofa Karonia, Czytelnik podpisujący się jako Ryszard napisał: „Z życia: podczas rozmów ze znanymi mi dwudziestoparoletnimi “Karoniarzami” znamienne, że ci pozatrudniani na umowach śmieciowych (naprawdę nie do pozazdroszczenia) u pracodawcy z francuskim kapitałem, za zły los obwiniają konsekwentnie … “żydokomunę” i ”panoszących się marksistów”.

Zero autorefleksji nad rzeczywistym stanem rzeczy i pytaniem, z czego taki stan rzeczy NAPRAWDĘ wynika i co jest jego rzeczywistą ideologiczną podbudową.

Na pytanie, czy nie brali pod uwagę, że być może problemem od 30 lat w RP jest raczej “żydokapitalizm” reakcja jest wybuchowa. (…)”.

I ten komentarz zawiera odpowiedź dlaczego ośrodki władzy są zainteresowane tym, żebyśmy nie dostrzegali polskiej podległości politycznej wobec USA, dyktowania nam w Mosadzie w Wiedniu regulacji prawnych odnośnie penalizacji kłamstw dotyczących naszej historii, całkowitego uzależnienia gospodarki od niemieckiej czy kupowania drogiego gazu z Ameryki.

Zamiast oponować przeciw rzeczywistym problemom kolonizacji Polski, mamy skupić się na zwalczaniu „marksizmu” i „komuny”, czyli fantomów. Marks nazywał to mianem wytwarzania „fałszywej świadomości”, która ma zakryć przed ludźmi istotę rzeczywistości.

Magdalena Ziętek-Wielomska: Strategia ta zaczęła być wdrażana już w latach 80-tych, a być nawet 70-tych jak twierdzi ś.p. prof. Józef Balcerek w arcyciekawym tekście „Strategia Polski suwerennej” z 1994 r. (http://instytut-brzozowskiego.pl/?p=967).

Twierdzi tam m.in.:

„Należy położyć kres sytuacji, w której Narodowy Bank Polski jest przekształcany w agendę Światowego Banku Centralnego. Skutki tego procesu, zapoczątkowanego w latach 70-tych, za sprawą „łatwych kredytów”, udzielanych nam głównie przez Niemcy i Austrię, są nader widoczne. „Łatwe kredyty” miały umożliwić tworzenie się „samospłacających się inwestycji”.

Po „upłynnieniu” olbrzymiej masy „euro-” i „petro-dolarów”, gorączkowo szukających jakiejkolwiek lokaty (właśnie za sprawą „łatwych kredytów”), światowa oligarchia finansowa przeszła już pod koniec lat 70-tych do strategii „trudnych kredytów”. W konsekwencji „samospłacające się inwestycje” zamieniły się w „chybione inwestycje”, przekreślając możliwość spłaty nie tylko rat kapitałowych, ale i odsetek”.

Balcerek słusznie wskazuje, że był to kolejny etap utrzymywania narodu polskiego w stanie zależności od Zachodu, który na krótką chwilę został przerwany przez ZSRR. Polacy mają jednakże tego nie rozumieć i całą winę za swój los zwalać na ZSRR, marksizm i „komuchów”.

Podobno pod koniec lat 80-tych wykłady prof. Balcerka cieszyły się ogromną popularnością, stąd zaczęto go tępić i robić z niego oszołoma. Jego miejsce zastąpił młody prof. Balcerowicz, który stał się twarzą procesu „transformacji” – zdaniem Karonia była to jednakże „transformacja” w obrębie samego marksizmu…

Niszczenie polskiej gospodarki po 1989 r. miało więc rzekomo zostać przeprowadzone przez … marksistów. Jak słusznie zauważył jeden z moich znajomych, Karoń wypłynął dopiero po śmierci prof. Wolniewicza, który sam był marksistą i słusznie walczył z liberalizmem. Gdyby żył, tezy Karonia nie miałyby żadnych szans, by się przebić na polskiej prawicy…

Myśl Polska, nr 35-36 (25.08-1.09.2019)
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 37 to “Antykomunizm”

 1. Greg said

  Wielki szacunek dla Pani Wielomskiej za to…… !
  .https://www.youtube.com/watch?v=5Tq-885PdZQ

 2. Mieczysław Sylwester Kazimierzak said

  ŻYDOWSKA MONOLATRIA to klasyka RASIZMU.
  Michael e.Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA.
  Potwierdza się,że narzędziem ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ okazał się być KULT HOLOKAUSTU,aby ograniczyć oceny krytyczne żydowskiego etnocentryzmu.

 3. Sarmata said

  Konsomolskie jasne słońce opromienia cały świat
  pozdrowienia śle dziś Polsce
  Karoń i młodzież kraju Rad.

  Nie znam mowy ludu Turkmenii
  myślę tylko, że słowo Październik
  znaczy tyle co woda źródlana
  Karoniowi z miłością podana.

  Żydy kreują Polakom nowego geniusza na skalę światową – nazywa się Krzysztof Karoń (serwujący słuchaczom pomieszanie z poplątaniem jak w Talmudzie).
  Pan Karoń pitoli jak zwykle. Jak człowiek jest dobry od małego? Niemowlak wszystko chce, złości się jak natychmiast nie dostanie i nic nie daje z siebie poza gównem. Taki jest dobry od małego. Głupoty i tyle. Jak zwykle u tego pana.

  Karoń „rozwalił system” a młoda kobitka rozwaliła Karonia – patrz 1:09:42

  Pan Karoń pracuje jak mikroprocesor. restart – mówi wg algorytmu – przerywa wątek – odkłada do pamięci – mówi wg algorytmu – przerywa wątek – odkłada do pamięci – mówi wg algorytmu – skok warunkowy jeśli prof Tadeusz – przerywa wątek – odkłada do pamięci – warunkowy powrót z podprogramu – skok do dr Alina – przerywa wątek – odkłada do pamięci – wraca – wraca – przerywa wątek – odkłada do pamięci – stop … . Język maszynowy jest w sam raz dla lemingów tak jak kiedyś dźwięki fujarki tego szczurołapa który wyprowadził dzieci przy jej pomocy. Ot i cały p. Karoń. Ten jego bełkocik nie da się nawet porównać do logicznej, klarownej i przejrzystej mowy pani dr Aliny Ciborowskiej, bardzo mądrej i wykształconej kobiety. Krzysztof Karoń to taki „bolek de lux v2.0”.
  To rodzina?
  Wywiad z Beatą Karoń z Komunistycznej Partii Polski. https://youtu.be/QM3kOsdrx_o?t=14 xD

  Z p. Karoniem to jest taka sama sprawa jak z „bolkiem”. Prosty człowiek nie ufa ludziom wykształconym takim jak p. Braun. Oni ufają podobnym do siebie, tak jak jest to w stadzie zwierząt. Kiepsko na tym wychodzą – patrz kilkadziesiąt milionów oszukanych przez analfabetę Wałęsę – ale takie jest życie. Z Karoniem będzie tak samo. Euforię zwieńczy wstyd i płacz.
  Swój dobry nawet jak jak ma podstawówkę i nie potrafi zakończyć żadnej myśli.
  Kolejny „mateusz kijowski” wystrugany z banana przez tajniaków.
  Nie mogę! Facet ma jak sam mówi pełną szkołę podstawową a martwi się równaniem Schrödingera.
  Nie wiem czy dosłucham do końca, czy nie pęknę ze śmiechu.
  Jest ciężko. Ale słucham dalej …
  P.S. Równanie Schrödingera – jedno z podstawowych równań nierelatywistycznej mechaniki kwantowej (obok równania Heisenberga), sformułowane przez austriackiego fizyka Erwina Schrödingera w 1926 roku. Równanie to pozwala opisać ewolucję stanu układu kwantowego w czasie w sposób znacznie dokładniejszy, niż czyni to mechanika klasyczna.

 4. RomanK said

  Looooloooo Boga……:-))))))))
  To do takiego poziomu schodzi Panstwo Profesorstwo…???? Braklo rzezowych argumentow w polemice z „absolwentem technikum”????
  Nie „rzekomo” droga pani Wielomska.. nie rzekomo , ale de facto….zaden z tych czerwonych SSynow poczwszy od Jaruzela na Balcerowiczu skonczywszy , Kuroniu , Geremku i reszcie czerwonej SSynerii nie byl niczym innym tylko marxista. Zdeklarowanym Marxista.Nie wiem czy prof Woniewicz byl marxista…nie bylem zadnym fanem profesora , ale byl uczciwym czlowiekiem i w zasadzie mowil prawde….
  czego nie mozna powiedziec o pani i pani mezu w stosunku do pana Karonia.
  Zreszta czemu ma niby sluzyc ta wasza krucjata przeciwko Karoniarzom????

 5. maximus7 said

  …chyba faktycznie trzeba być profesorem , nazywać się wielomski żeby zastanawiać się dlaczego polacy atakują marksizm i komunizm..bo w/g profesora powinni sobie poszukac innych ideologii do nielubienia..
  A pózniej jeszcze się dziwi że ludzie wolą słuchać Karonia niz tych profesorskich kretynskich objawień..zaiste trzeba być wielomskim z tytułem profesora..
  Pamiętam jak za komuny kabareciarz komentował uczonść tych utytułowanych głuptasków:
  -” a pan profesor, doktor habiltowany w torbę…
  …wielomski..w torbę ….

 6. Rafal Cz. said

  ”…nie bylem zadnym fanem profesora , ale byl uczciwym czlowiekiem i w zasadzie mowil prawde”.
  Caly Roman K.

 7. RomanK said

  Dzieki ci miszczu za trafna diagnoze….niestety nei zrewanzuje sie tym samym….jestem zbyt uczciwy:-)))) ale uwierzec ….. jak napiszesz swoimi slowami ..co mialem na mysli:-))))))
  Bo caly un caly Kazio…to zdzebelko za malo- jak na takie forum….

 8. Rafal Cz. said

  Niie wiem co pan mial na mysli, w koncu po to jest to forum zeby pisac to co sie ma ma na mysli.

 9. Marucha said

  Durnie zafajdane! Pierdolona gówniarzeria, której bym nie powierzył nawet prowadzania kur na szczanie.

  „Walka z komunizmem” – którego w Polsce nie ma (i nigdy nie było) – to odwracanie waszej uwagi od spraw naprawdę ważnych. Gdzie, kurwa, ten komunizm?

  Zupełnie tak samo walczą żydowskie organizacje „pozarządowe” z faszyzmem, jaki podobno opanowuje Polskę.
  Głupie, cymbały.

  Walczcie jeszcze z niewolnictwem w Starożytnym Rzymie.

 10. Troll Polonii said

  7
  Rafal Cz.
  re:6
  Zeby wiedziec, ‚co sie ma na mysli’, to trzeba przede wszystkim myslec i miec podstawowe wiadomosci na tematy dyskutowane. A przede wszystkim, trzeba byc uczciwym…

  Nieporozumienie w calej obecnej dyskusji na temat marksizmu polega na tym, ze w PRL-u kazdy student obowiazkowo mial na studiach „Mar-lene” (marksizm-leninizm).
  Przynajmniej wiemy, czego nas uczono i na czym polega marksizm.
  Inni gadaja jak slepy o kolorach, bo Kapitalu w rece nie mieli ale kochaja …Kapitalizm.
  (podobnie, wielu katolikow nie wie, co pisze w Ewangelii).

  I dltego wielcy niedouczeni, popisuja sie wyzwiskami , zeby nadrobic braki w wiadomosciach.

  Na czym polega to nieporozumienie?
  1. Karol Marks byl kapitalista i opisywal zjawiska wystepujace w kapitalizmie.
  2. Polska Zjednoczona Partia ROBOTNICZA byla niczym wiecej jak odpowiednikiem Zwiazkow Zawodowych na Zachodzie.

  PZPR miala tyle wspolnego z komunizmem co RomanK z Wersalem i erystyka.

  Podstawowa roznica miedzy roznymi systemami polityczno-ekonomicznymi jest DYSTRYBUCJA, czyli podzial dochodu narodowego!!

  Czyli prawo obywateli do podzialu zyskow i bogactw naturalnych w kraju.

  W kapitalizmie, z dochodu narodowego korzystaja glownie korporacje i pasozyty, czyli ‚krewni i znajomi krolika’ – jak mawial Kubus Puchatek.
  W Polsce sie o nich spiewalo, ze to ‚ptaszkowie niebiescy- nie sieja nie orza – a ciagle sie mnoza’.

  To najbogatesze sfery w USA placa 1% albo wcale podatku, a pieniadze chowaja po komyszach i rajach podatkowych.
  Pieniadz, ktory nie jest w obiegu, zabija gospodarke narodowa..

  Wspolczesny kapitalizm przypomina czasy ‚buccaneers’ – piratow i Vikingow.

  @ W kapitalizmie,
  z calego dochodu narodowego korzysta 1% spoleczenstwa.
  Parlament rzadzi – a nie reprezentuje narodu!.
  Pieniadz stal sie towarem, co jest najwiekszym przestepstwem w ekonomii.

  Podstawa ‚ekonomii Vikingow byla ‚fara und Viking”: napady na rozne kwitnace miasta i kraje.

  Takim typowym kapitalista byl np. Dzingis Chan, ktorego wladza opierala sie na armii a ekonomia na podbijaniu i okradaniu narodow.

  Dlatego, wedlug znanej szkoly chicagowskiej, w ekonomii nie oplacaja sie inwestycje w infrastrukture , bo nie przynosza zysku!!!

  Bezposredni zysk przynosi okradanie innych, ktorzy rozbudowali juz infrastrukture.

  Klasycznym przykladem sa kraje DEMOLUDOW, ktorych infrastruktura zostala rozkradziona przez wspolczesnych Wikingow.
  Tak rozkradziono siec irygacyjna w Libii, Abisynii i Iraku i na Ukrainie. Tak sie kradnie rope i rafinerie w poditych krajach naftowych.
  Tak zniszczono Jugoslawie bo sie kowbojskim ‚Halliburtonom’ zachcialo ukrasc….ciezka rope z Basenu Morza Kaspijskiego.
  Rurociagu nie ma. Jugoslawii – tez nie. To tylko jeden z tych nieudanych projektow kowbojskich globalistow.
  A Holbrooka szlag trafil odrobine za pozno.
  Pani Albright jeszcze zyje – i ma sie dobrze.

  ‚Ptaszkowie niebiescy’ nie wierza w naklady na edukacje, ochrone zdrowia, narodowy przemysl i suwerenne gospodarowanie narodowymi zasobami; bogactwami naturalnymi wlasnego kraju.
  Klasycznym przykladem rozkradzionych i zniszczonych panstw sa: Libia, Irak, Afganistan a teraz Wenezuela, Brazylia.
  Kapitalizm jest zaprzeczeniem demokracji i zaprzeczeniem chrzescijanstwa.
  Ewangielizm amerykanski ma wiele wspolnego z kalwinizmem ale nic wspolnego z religijnym nakazem, ze Pan Bog kazal sie dzielic z bliznimi.

  Zaden amerykanski oligarcha nie probowal nawet rozmontowac slumsow.
  Amerykanski oligarcha nie ma zadnych zobowizan wobec swojego kraju a tym bardziej narodu.
  W Chinach, bogaci obywatele maja obowiazek pomagac w utrzymaniu infrastruktury.
  Nie wyobrazam sobie USA , w ktorym mieszka poltora miliarda obywateli!!
  Z tego 99% to niewolnicy oligarchii.

  Podboj swiata
  Karol Marks nazywal to „Miedzynarodowka”.
  Nasz noblista, Lech Walesa nazwal to „Globalizmem”.
  Roznica?
  Same band – different haircut, czyli orkiestra ta sama – tylko zmieniono fryzury;
  Rosjanie zas opowiadaja, ze to ‚cyrk odjechal; dyrekcja i malpy zostaly’

  @ W socjalizmie:
  Pieniadze wypracowane przez spoleczenstwo – wracaja do spoleczenstwa ,czyli kazdy obywatel ma dostep do zrodel dochodow.
  Zeby zapewnic sprawiedliwa dystrybucje, glowne dzialy gospodarki, zwlaszcza zrodel energii i zabezpieczenia infrastruktury gospodarczej i spolecznej , a takze obrona narodowa i banki – pozostaja pod kontrola publiczna: gospodarka zasobami i zrodlami energii, plany gospodarcze, a takze oswiata i ochrona zdrowia i bezpieczenstwo narodowe maja sluzyc calemu narodowi a nie tylko ‚wybrancom’ zza morza.

  Jest nie do pomyslenia, ze za pieniadze podatnika bogate dziwki i sutenery sie stroja i za publiczne pieniadze kupuja palace rownoczesnie produkujac slumsy i kontrolowana nedze w kraju..
  Jest nie do pomyslenia, ze woda, ktora spada z nieba za darmo – jest zrodlem dochodow dla bogatych alfonsow a przecietny zjadacz chleba i platnik podatkowy musi bogatym zlodziejom narodowych bogactw placic za …dostep do i uzywalnosc : wody, benzyny, gazu, itp.

  W socjalizmie uzytkownik wody oplaca utrzymanie sieci wodnej; woda jest bezplatna. Podobnie z energia, np. gazowa czy naftowa. Narodowe zrodla energii naleza do narodu: narod zas oplaca infrastrukture, ktora zapewnia dostawy gazu, wody, opalu do domu kazdego uzytkownika.
  Jest kompletnym duractwem nazywanie panstwa socjalistycznego ‚panstwem opiekunczym’ , poniewaz uslugi spoleczne sa oplacane przez podatnika a wiec nie jest to zadna forma filantropii.

  @ W komunizmie
  Panstwo obejmuje kontrole nad glownymi galeziami przemyslu, z ktorych korzysta KAZDY podatnik- mieszkaniec kraju.
  Kontrola publiczna obejmuje tez prywatnych przedsiebiorcow. Ma to zapobiec malwersacjom i spekulacjom finansowym rozpasanych wyznawcow zlotego cielca. (np. nieprawdopodobnym naduzyciom w tzw. real estate – przedsiebiorcom budowlanym, czyli deweloperom w Nowym Jorku, Hong Kongu czy Manchesterze)
  Banki rowniez sa pod kontrola panstwa – a wiec nie ma lichwiarskich pozyczek.
  Banki sluza jako narzedzie do rozwoju kraju.
  Gielda – o ile istnieje- jest pod kontrola panstwa.
  Co to znaczy?
  Ze fundusze spoleczne. dobroczynne, nie moga byc wystawiane na gieldzie. (np. Fundusz emerytalny!)

  Rownoczesnie, dzieci wszystkich obywateli maja zapewniony taki sam dostep i prawo do nauki, ochrony zdrowia i kariery jak dzieci przedsiebiorcow i bogatych wlascicieli biznesow; maja taki sam dostep do kariery zawodowej jak i dzieci wszystkich innych obywateli kraju.

  Komunizm nie zakazuje wlasnosci prywatnej.
  Najlepszym przykladem panstw komunistycznych sa Chiny, Mongolia, Wietnam, Laos..
  Zarowno w socjalizmie jak i komunizmie panstwo oplaca tzw. nadbudowe, czyli nieprodukcyjne dzialy gospodarki narodowej jak np. kulture, uslugi, uslugi socjalne.

  Kapitalizm zabija kulture narodowa, ktora nie przynosi zysku.
  Najlepiej to widac po upadku kultury w Europie: francuskie, wloskie, hiszpanskie kino juz nie isnieje, literatura, a zwlaszcza poezje i tzw. belle lettres juz praktycznie nie istnieja, teatr i opera nie dla mlodziezy szkolnej – za to kwitnie przestepczosc w kraju i niekonczace sie wojny i konflikty miedzynarodowe.

 11. Z dystansem said

  Wg Wielomskich, Marx chciał dobrze… tylko mu nie wyszło. I tak uczą na lewackich uniwerkach. Niektórzy potem dostają tam nawet przedrostki „prof”.

  ——
  Gdzie tak napisali?
  A swoją drogą Marx miał więcej w głowie, niż jego adepci i wyznawcy.
  Admin

 12. Bili de kid said

  Wielomscy wiedzą co mówią, a Karoń mówi co wie.

 13. RomanK said

  Wyrwane z referatu trolla:

  1. Karol Marks byl kapitalista i opisywal zjawiska wystepujace w kapitalizmie.
  2. Polska Zjednoczona Partia ROBOTNICZA byla niczym wiecej jak odpowiednikiem Zwiazkow Zawodowych na Zachodzie.

  Nei Karol Marks byl biednym pisarzynom, ktorego wybajeto do prac zleconych. Piszac o Kapitale ani raz nei dokonal zadnej analizy kapitalu…zrobila to za niego doppiero Roza Luxemburg ,ktora byla ekonomistka…i dipoiero jeju onterporetacje nadaly ideologi imarxas charakterystyki ekonomiczne.
  POkazcie mi jeden Zwiazek na Swi4ecie , ktory ma do dyspozycji aparat panstwa ze Unecja przedewszystkim…. jedynym odpowiednikiem PZPR na Zachodzie ..jest Zydowska Mafia zwana DIntojra, ktorej zreszta czescia niedodlaczna za3wsze byla PZPR….

  „””cyt…”Komunizm nie zakazuje wlasnosci prywatnej.
  Najlepszym przykladem panstw komunistycznych sa Chiny, Mongolia, Wietnam, Laos..
  Zarowno w socjalizmie jak i komunizmie panstwo oplaca tzw. nadbudowe, czyli nieprodukcyjne dzialy gospodarki narodowej jak np. kulture, uslugi, uslugi socjalne.”””

  Komunizm jako system niewolniczy i traktujacy ludzi, jako niewolnikow- wlasnosc rzadzacej czerwonej Dintojiry…. za swoja wlasnosc uwaza wszystko co posiada niewolnik…. jak w Chinach etc….

  Jak to jest sami widzicie …jak na Karonia rzucili sie marxisci…spod rozych gwiazd:-))))) hasel i wyznan….:-))) ujjjjjj nadepnal zabie na oguuuunnnnn:-))))))

 14. Bili de kid said

  @ RomanK Karoń nie ma pojęcia o temacie za który się z jakiś dziwnych względów zabrał, bo żeby amatorsko porywać się na studiowanie tego typu zagadnień to – oprócz zdolności intelektualnych – potrzeba czasu, a wiec pieniędzy. Rozumiem, że Karoń takimi dysponuje, ale nie lubi się chwalić wiec nic o tym nie powie.

  Wielomscy powiedzieli „sprawdzam”.

  To jest – wg mnie – agent wpływu, bo na najnowszym etapie Polakom narzucana jest walka marksizmu z faszyzmem i stad takie zainteresowanie „niezależnych” mediów tym tematem (bo programowane w ten sposób jest pokolenie internetu). Wielomscy te bombę rozbroili, tylko zanim coś sie powie warto posłuchać chociaż serii DIP na kanale NAI na yt,

 15. Zerohero said

  Karoń to autorytet dla przygłupów. Nie wiem skąd się bierze jego fenomen. On ma chyba zawodowych naganiaczy klakierów jak Gadowski i Bartosiak. Proszę spojrzeć jakie g..wno napisał:

  https://kompromitacje.blogspot.com/2019/03/karon-demaskuje-marksizm.html

  najlepszy fragment

  „Hypatia jako przyjaciółka Orygenesa? Można niechcący zrobić literówkę w dacie, niechcący przekręcić nazwisko, to zdarza się każdemu, ale nie można niechcący połączyć przyjaźnią dwóch osób, które dzielą prawie dwa stulecia.

  gdy wchodzę na karoniowe filmimiki, to widzę dwa stałe elementy:

  1. powtarzającego się, nudnego i de facto nic nie wyjaśniającego Karonia
  2. masy klakierów chwalących „geniusza” w komentarzach

 16. rafal z said

  Zerohero said
  2019-08-26 (Poniedziałek) @ 15:39:01

  Panie Zerohero…

  Karoń używa czasami za wiele słów do opisania prostych rzeczy co niektórych irytuje. Czasami pewnie się myli… jak wszyscy. Ale jest uczciwy w tym co robi. Jego fenomen polega tylko na tym że ma więcej zdrowego rozsądku niż większość tych pseudo niezależnych publicystów o mainstreamie nie wspominając.

  A to za co część społeczeństwa będzie mu wdzięczna to fakt, że obecnie jako jedyny zauważa i krzyczy o pracy jako pracy w społeczeństwie. O zideologizowaniu etosu pracy. O uprzedmiotowieniu pracy. O zamienniku(kradzieży) pracy fundowanym przez ideologie.

  I MA RACJĘ, że wszelkie ruchy, organizacje, partie obecnie NIE MAJĄ nic do zaproponowania NIEPEŁNOSPRAWNEMU społeczeństwu. Społeczeństwu dla którego receptą na dzień dzisiejszy jest tylko i wyłącznie KRADZIEŻ ukryta pod różnymi formami

  I MA RACJĘ, że żadna siła polityczna, która nie będzie dysponowała realnym programem, gdzie zwykły Kowalski będzie mógł ZAPRACOWAĆ na siebie i rodzinę nie wytrzyma presji gospodarczej obcych agentur.

  Panie Romanie

  Prymitywny atak Wielomskich na Karonia przypomina mi atak Kaczyńskich na Wielgusa. Ostatecznie jest to atak na… POLAKA

 17. Marucha said

  Re 14, 15:
  Dobrze, że to ktoś wreszcie powiedział. Karoń pisze dużo, ale niewiele mówi. On nawija.

  Re 16:
  Nawet zakładając, iż Karoń jest uczciwy w tym co pisze, to trochę za mało, aby robić z niego autorytet. Zbyt często pisze bzdury.

 18. NICK said

  Nie będąc ŻADNYM autorytetem napiszę: odrzućmy Karonia.
  Tyle.
  Vide: Sarmata i Zerohero.

 19. Troll Polonii said

  13
  RomanK

  A jednak…
  Komunistyczny Chinczyk wykupuje ziemie w USA, zaklada biznesy po calym swiecie i sra na hegemonie USA.
  Teraz Chiny sie ciesza, ze przez nalozenie taryf – jankesi beda placic wiecej za kazdy chinski towar zakupiony.
  Za fantazje Trumpa beda placic Amerykanie.

  W wielu miastach na Zachodzie istnieje China Town, gdzie drobni handlarze zarabiaja melony na chinskim zarciu i jarzynach.
  Chinczyka z kraju komunistow stac na wojaze i wycieczki po swiecie. Chinskie komunisty wykupuja real estate a ich dzieci studiuja na wielu zachodnich uczelniach.
  Chinczykow jest wszedzie pelno i wszedzie sobie dobrze radza.

  Teraz obiecali Syrii, ze pomoga odbudowac kraj, a w Wenezueli unowoczesnic zaniedbany przemysl naftowy.
  Przecietny Chinczyk nie musi placic za studia ani za opieke lekarska, nie ma zadluzen bankowych i nie jest bezdomny.

  Ja juz nie bede opowiadac o Wietnamie, ktory wreszcie odetchnal po okrutnej, napastliwej wojnie napalmowej, czy Laosie, ktorego kowboje zbombardowali w 70%, czy bardzo rozwijajacej sie ekonomii w Mongolii…

  Ani w Hong Kongu ani w Makao nie widzialem niewolnikow. Ogladam tez programy CGTN – warto spobowac i posluchac wywiadow z Amerykanami mieszkajacymi w Chinach.

  Widac wyraznie, ze RomanK nic nie wie na temat Chin i nigdy tam nie byl. I napewno nie pracowal.
  Obecna 5-latka chinska rozpoczela ostateczna walke z ubostwem.
  Takiego planu nigdy nie bedzie w USA

  Mity, ktore rozpuszcza zydowska propaganda sa juz dosc przestarzale i tak naprawde zenujace.

  A tymczasem, w kraju ‚hegemona i wolnych obywateli’:

  ‚…many homeless people on the streets of San Francisco are from Texas’

  Problem bezdomnych ‚wolnych obywateli’ w bogatej Kalifornii, ktora coraz bardziej przypomina kraje trzeciego swiata.

  California Governor Blames Texas For California’s Policies That Caused The Homeless Crisis | Zero Hedge
  https://www.zerohedge.com/news/2019-08-23/california-governor-blames-texas-californias-policies-caused-homeless-crisis

  PS
  To nie Roza Luksemburg napisala Das Kapital.

 20. NICK said

  Bravo, bravissimo, Trollu.

 21. Bili de kid said

  @Troll 19 „Przecietny Chinczyk nie musi placic za studia ani za opieke lekarska, nie ma zadluzen bankowych i nie jest bezdomny.”

  Extreme poverty in China: A family portrait of the “Ice Boy”:https://www.youtube.com/watch?v=7IQH2HIVspg

 22. RomanK said

  TRolu…das kapital…ktoreg jak Wielomscy ksiZKI kARONIA NEI CZTALES,,,,
  gdybys czytal wiedzialbyc , ze facet nie napisal na temat Kapitalu nic…..NIC!
  To najwieksze oszustow- jakie mozna bylo wymyslec…..
  Dobrze piszesz Chinskie Komunisty….. nie Chinczycy ale Chinskie Komunisty …takei jak ty ..polski komunista …te te jezdzili po swiecie…posylali ich na wyniany, na stypendia…a jak braklo stypendiow to skamleli o bileciki do PRL albo rozmysliwali o samobojstwie z …nedzy:-))))

  China Town…..to Chinczycy ..ale tez ich przejmuje Czerwona Mafia poprzez swoich tresowanych bandziorow ze sluzb …dokladnei tak jak polskie ubeki przejmowali polish town..zwlaszcza Chicago…
  Inwestycje dokladnie w taki sam sposob ..zreszta uczyli sie od polskich towarzyszy, jak zrabowane zamienic w realy estate w USA….
  I Postepuja z nimi dokladnie, jak z polskimi komunistami:-))))

  Pewien polski businessman inwestujacy ,( oczywiscie slupek dupek wujcia gtenerala)….z rozmachem kradzione pieniazki….nie wierzyl , ze moze byc monitorowany……i plum….
  Pytam sie ..po co to robicie….powiada mi Rudy Szkot…chlopie…majac ich za jaja doimy z nich takie informacje, jakich nie kupilibysmy za najwieksze pieniadze :-))))))) i zauwaz ze wszystko i za wszystko sami placa:-)))))) i dodajac mowi ..majac do czynienia z tak podlymi szmatami….nie mozesz kierowac sie etyka:-))))))
  I za to ich tak nienawidzicie :-)))) panowie parchaci bolszewicy:-))))
  ….. nie wiem, czy komus zapadl w pamieci z filmu Predator Szwartzenegra taki epizod….comando gdziez w junglii idzie za priszielcom…nie widac SSyna..ale zostawia slady ..w pewnej chwili zwiadowca oczywiscie Indianin powiada …krwawi…ma zielona krew….
  -i tu na ta informacje ….. Jessie Ventura..z poteznym gnatem powiada….-
  Super …jesli krwawi….to da sie go zabic.
  Bardzo typowe myslenie Amerykanow…nigdy o tym nie zapomnijcie:-))))))

 23. RomanK said

  Glupis trollu…ja tym ludzim nie zycze zle..bo to biedni ludzie i dobrzy ..jak zreszta wszyscy ludzie…ale zapamiataj…Jesli nie posluchaja naszego Prezydenta, ktory tez im dobrze zyczy…..beda umierac z glodu.
  TY pieciolatkami mozesz sobie podetrzec……i podetrzec polowie Chin:-))))))
  A,,,California….. no cuz experymentuje z marxizmem, wybrala komunistow do wladz….zbiera owoce-a jakie posiala…:-))))) dlatego normalni ludzie msowo przeprowadzja sie do Texasu….

 24. miet said

  Prawdę Pan pisze, Panie Romanie.
  Dzisiaj już na wszystkich kanałach grzmią, że Chiny idą na ugodę i współpracę z Prez. Trumpem.
  I na giełdzie też to się nieźle zaznaczyło.:-)))

  Tak że marzenia trollowskie, że Chiny zrujnują Amerykę, to raczej tylko marzenia.:-))).

  Co do Californii, to zgadzam się całkowicie – marksistów sobie wybrali i mają to co mają – niedługo namiotów w sklepach zabraknie, bo trzeba zapewnić „dach nad głową” biednym bezdomnym.
  No i pojemniki na igły (wiadomo jakie), też dla tych bezdomnych się zapewnia – no trzeba dbać o ekologię.:-)))

 25. RomanK said

  BIlly the Kid….chlopie… ja slucham co mowi Karon….i wiem co mowi.
  Ja mam w doopie ile masz dyplomow i z czego…..powiedz to- co mowi Karon. Podejmij z nim polemike. Powiedz sam …i ocenie cie po tym co soba reprezentujesz…albo wiesz co mowisz ..albo belkoczesz co wiesz….
  Karon mowi PRAWDE….to samo mowi prof Chodakiewicz…..i tez na niego chuzia na Jozia….
  bo wlasnei on tez mowi to samo…mowi czym jest antykultura, czym jest neomarxizm, jakie neisie ze soba zagrozenia….. Teczowa Zaraza myslisz to wynik czego????

 26. RomanK said

  heheheh panie Mieczyslawie ..posluchaj pan opowiesci o planach:-))))))
  Ugody nie bedzie ….az podpisza Uklad zbiorowy o nierozprzestrzenianiu Broni Nuklearnej:-)))
  Pieniazki tez dzis potanialy o 7%….dla wiekszego rozmachu w realizacji planu:-))))
  Krwawi ..panie Mieczyslawie…..:-))))) a jak krwawi, znaczy, ze…..

 27. jasiek z toronto said

  Re: 22 Miet…
  No jesli na „wszystkich kanaliach” telAvizyjnych „trabia” o sukcesie porozumienia z Chinami, to napewno musi byc baaaardzo dobrze…i ekonomia idzie do…gory…i ludziom zyje sie dostatnio…

  Zastanawiam sie tylko, jak to mozliwe aby „alfons” mial „kase” skoro „q…rwy” sa bez roboty???

  „Hameryka” super panstwo prawa, demokracji, pokoju i bogactwa… No musze pochwalic, bo innej mozliwosci nie mam…:)))

  =======================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 28. Bili de kid said

  @RomanK 24 A ja słucham co mówią Wielomscy, zwłaszcza Wielomska. Seria DIP na kanale NAI na yt to jest najważniejsze co stworzyła polska suwerenna myśl narodowa od dawna, a może od bardzo dawna. Tyle, że – jak mawiał Walt Whitman – żeby mogli istnieć genialni poeci, musza istnieć genialni czytelnicy.

 29. Troll Polonii said

  21
  RomanK
  22
  Miet

  Pan RomanK wychwala amerykanska nedze.
  Pan Miet popiera pana RomanaK i twierdzi, ze RomanK ma racje bo pozjadal wszystkie rozumy (szkoda tylko, ze same amerykanskie).

  Zdaniem pana RomanaK, ktory ma racje, ‚CaLifornia ‚no cuz experymentuje z marxizmem wybrala komunistow do wladz’ (bardzo oryginalna pisownia pana RomanaK),
  I dlatego…normalni ludzie przeprowadzaja sie do Teksasu.

  Zachodzi pytanie:
  Skad sie komunizm wzial w bogatej Kalifornii?
  To gubernator Kalifornii narzeka, ze bezdomni uciekaja z Teksasu do Kalifornii bo… w Teksasie bardzo im zimno.

  Zachodzi pytanie:
  Czy w Teksasie tez wybrali komunistow do wladz, ze w samym tylko Amarillo jest ponad 23 tysiace bezdomnych?

  Zachodzi pytanie:
  Jacy to normalni ludzie z Kalifornii przeprowadza sie do Teksasu?

  I ostatnie pytanie:
  Ktory to komunistyczny kraj jest znany z tego, ze ma bezdomnych i glodnych obywateli??

 30. Troll Polonii said

  Powiadaja starozytni gorale, ze wytrzymalosc ma swoje granice, ktorych przekroczyc sie nie pownno , bo „sie nawet dzieciska beda z nas smiali”.

  W obronie amerykanskiego imperializmu dzielnie walcza na tym blogu dwaj zawzieci serwilisci , apologeci podbojow i zniewolenia narodow.

  USA mogloby sobie wybrac troszke bardziej rozgarnietych obroncow.
  Zachwyty pana Romanak nad imperializmem USA sa dosc niewybredne, wrecz prostackie.
  Pan profesor udawadnia, ze kocha prostackie oszustwa pana RomanaK.

  Na czym polegaja te oszustwa?
  Na kompletnym lekcewazeniu lokalnych, oficjalnych raportow o nedzy w USA.

  I jesli pan Miet pisze:

  „Prawdę Pan pisze, Panie Romanie.
  Dzisiaj już na wszystkich kanałach grzmią, że Chiny idą na ugodę i współpracę z Prez. Trumpem.
  I na giełdzie też to się nieźle zaznaczyło.:-)))”

  To znaczy, ze pan Miet ma pelne zaufanie do ‚wszystkich kanalow’ (informacji) w USA.
  No to sprobuje zacytowac pare lokalnyh zrodel z samego Teksasu:

  1. Bezdomni w Teksasie:

  Oficjalne statstyki (US Department of Housing and Urban Development -HUD)
  podaje, ze od stycznia ubieglego roku w Teksasie „mieszka’ regularnie ponad 25 tysiecy bezdomnych Amerykanow ( a wiec nie emigrantow!)

  Z tego
  1 917 to rodziny,
  1935 – to weterani amerykanskich wojen imperialistycznych
  1379 – to samotni mlodociani
  3 404 – to stali mieszkancy teksaskich ulic, chronicznie bezdomni dorosli ludzie.

  Oficjalne dane Ministerstwa Oswiaty USA podaja, ze w latach
  2016-17 w czasie roku szkolnego 115 676 uczniow nie mialo gdzie mieszkac;
  zobacz mapke

  Homeless in Texas Statistics 2018. Homeless Estimation by State | US Interagency Council on Homelessness

  https://www.usich.gov/homelessness-statistics/tx/

  2. Organizacje pomocy bezdomnym w Amarillo
  Organizatorzy ucieszyli sie na wiadomosc, ze w miescie powstaje ‚miasto namiotowe’ dla bezdomnych.
  Niestety, wladze miejskie nawet slyszec o tym nie chca. Groza ogromnymi mandatami

  Advocates for the homeless in Amarillo have cheered the creation of a “tent city” near downtown, but the site has raised the ire of city officials threatening fines.

  Hope (and Possible Heartbreak) at Amarillo’s ‘Tent City’
  https://www.texasobserver.org/hope-possible-heartbreak-amarillos-tent-city/

  3. Bezdomnych glodujacych mieszkancow Teksasu nie wolno karmic pod kara grzywny!!!.
  W Houston nie wolno rozdawac biednym jedzenia za darmo!

  A local ordinance that prohibits providing free food to more than five people is an infringement on free speech and religious liberties, the lawsuit alleges.

  homelessness – The Texas Observer
  https://www.texasobserver.org/tag/homelessness/

  CDN

 31. Rafal Cz. said

  AD komunizm
  Konia z rzedem temu kto udowodni rzeczowo ze komunizm gdziekolwiek zaistnial.Najprawdopodobniej nigdy nie zaistnieje.
  A pan Roman K to w USA zyje?. Nie pytam co robi bo to chamskie pytanie. Owszem mozna kwestionowac opinie profesorow ale merytorycznie a nie z pomoca obelg. Obelgi tylo dowodza bezsilnosci i niczego wiecej.
  Ciekawostka: kiedy skonczyl sie w Polsce socjalizm (nie Komunizm !!) to im dalej w przyszlosc tym wiecej antykommunistow.
  Szalenstwo i idiotyzm w jednym garnku.Ale pojawila sie wolnosc w postaci zebrakow, biedy i bogactwa niewielu. Przyszla
  upragniona przeszlosc.Kroloje prawo wlasnosci a nie prawo czlowieka do w miare godnego zycia. Zeby kupic mieszkanie
  trzba je splacac przez trzydziesci lat, i za co, za klatke? W doopie mam taka wolnosc. Bo to niewola w istocie.

 32. Rafal Cz. said

  Najbogatszy kraj swiata a tu bieda,bezdomnosc itd…. To sie nigdy nie skonczy.To pokazuje ze wolnosc w takim rozumieniu nie daje rady rzeczywistosci.

 33. Piotr B. said

  „Posilkowanie ” sie iloscia bezdomnych to najglupszy argument.Zapytajcie kazdego bezdomnego czy chce zmiany w jego zyciu,a wlasciwie zrobcie badania jak ja robilem.Dowiecie sie ze 97% powie ze NIE.To samo z praca konkretna np.od 7 do 3 ,30 z lanczem 1/2 godz.97 % powie ze NIE….Zlo lezy w innym miejscu niz w tym co szukacie,ale sami do tego dojdzcie….

 34. Troll Polonii said

  33
  Piotr B.
  Oficjalne raporty HUD podaja co innego niz piszesz..
  Ale dlaczego klamiesz???
  Ktory weteran wojenny, ktory jeszcze nie popelnil samoobjstwa a jest bezdomny nie chcialby mieszkac w normalnym domu??
  90% weterannow ma pretensje, ze ich w ogole wyslali na zasrana wojne.
  Zdecydowana wiekszosc mieszkajacych na ulicy to narkomani.
  Skad sie wzieli?
  Degrengolada amerykanskiego spoleczenstwa jest juz nie do ukrycia.
  Mlodziez na antydepresantach morduje szkonych kolegow.
  U was to normalne?
  Pokaz drugie panstwo o takiej ilosci samobojstw, przestepczosci i ilosci bezdomnych jak USA.
  Pokaz drugie panstwo , ktore bylo w stanie wymordowac w czasie POKOJU ponad 30 milionow ludzi i pozbawic dachu nad glowa miliony obywateli suwerennych panstw.
  Czego wy bronicie?
  Przyda sie wam Norymbergia.
  Takiej znieczulicy jak wy macie – nie notowano w historii narodow!!

  Tylko zboczony degenerat moze nie chciec domu nad glowa i ciepla ogniska domowego.
  USA to jak widac kraj degeneratow.
  Samobojcy u was sa nie tylko w wiezieniu. A wszyscy popelniaja samobojstwo z wielkiej radosci, ze zyja w USA..

  A newly released report by the US Defense Department on military suicides among active-duty service members

  PressTV-US military suicide report raises prospect of gun restrictions
  https://www.presstv.com/Detail/2019/07/21/601450/US-military-suicide-Defense-Department-gun-restrictions-access-to-firearms

  IG Report: 300,000 Veterans Died While Waiting for Health Care at VA |
  https://www.military.com/daily-news/2015/09/04/ig-report-300000-veterans-died-while-waiting-health-care-va.html

  The suicide rate in the United States has reached its highest level since World War II, with Native Americans suffering the most casualties, according to a new study by the US government.

  PressTV-US suicide rate at highest level since World War ll: Study
  https://www.presstv.com/Detail/2019/06/20/599006/US-suicide-rate-World-War-II

  Americans are dying because they can’t afford their insulin. That’s now a 2020 campaign issue. – Madness Hub

  http://www.madnesshub.com/2019/03/americans-are-dying-because-they-cant.html

 35. Rafal Cz. said

  ad 33
  Nie posilkowalem sie iloscia bezdomnych.
  A wiec pytanie: dlaczgo bezdomni chca byc bezdomni?

 36. Piotr B. said

  Z tym klamaniem to sobie POfolguj Trollu.Bo ty POsilkujesz sie suchymi cyframi z klamliwych zrodel,a ja z nimi pracuje juz od 88 roku.sa to polskojezyczni ale bezdomni.Podalem im reke ratunku w setkach pzypadkow a uratowalo sie tyko 3 %.Czego chcesz jeszcze,nauczyc cie odejmowac od 100?.

 37. jasiek z toronto said

  Re: 31 Rafal Cz…

  Prosze mi pokazac „konia z rzedem” a ja wskaze miejsce, gdzie funkcjonowal i w dalszym ciagu funkcjonuje zydowski komunizm….

  (lubie konie czarne lub koloru ciemno-kasztanowego – moze byc „arab”…:))

  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.