Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Kongresmenka: Ofiary gwałtu ni…
  prostopopolsku o Spotkałam świadka ludobójstwa
  Marucha o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (64 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (64 – …
  seler o Wolne tematy (64 – …
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (64 – …
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (64 – …
  Maverick o Wolne tematy (64 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Lily o Wolne tematy (64 – …
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

Uśmiercana w ramach eutanazji kobieta obudziła się. Przytrzymano ją i dokończono “zabieg”.

Posted by Marucha w dniu 2019-08-28 (Środa)

W poniedziałek w sądzie rejonowym w Hadze w pierwszym tego rodzaju przypadku ws. eutanazji (dokładnie – samobójstwa podejmowanego z pomocą lekarzy) rozpoczął się proces holenderskiej lekarki, która wysłała na tamten świat w 2016 r. 74-letnią kobietę, cierpiącą na zaawansowaną chorobę Alzheimera.

Eutanazja oraz samobójstwa podejmowane z pomocą lekarzy są otwarcie praktykowane w Holandii od 1973 roku tj. od kiedy w sprawie lekarki, dr Geertruidy Postmy, która odebrała życie swojej ciężko chorej matce na jej prośbę za pomocą śmiertelnej dawki morfiny, holenderskie sądownictwo wydało wyrok jednego tygodnia więzienia w zawieszeniu na rok.

Po tym incydencie wielu holenderskich lekarzy podpisało list otwarty do ministra sprawiedliwości, w którym deklarowali, że są winni “takiego samego przestępstwa”.

W 1984 r. holenderski Sąd Najwyższy wydał orzeczenie, wskutek którego przestano wszczynać postępowania w sprawach o samobójstwa popełnione z pomocą lekarza oraz w sprawach o dobrowolną eutanazję. Pacjent poddawany eutanazji musi mieć co najmniej 12 lat.

W Holandii starsi ludzie w obawie o swoje życie nie chcą iść do szpitali. Rodziny czuwają przy łóżkach obłożnie chorych bliskich, bo boją się, że nie zobaczą ich na drugi dzień.

Coraz więcej holenderskich obywateli w podeszłym wieku korzysta z opieki medycznej w sąsiednich Niemczech, obawiając się uśmiercenia w imię ulżenia im w cierpieniu.

Raport komisji rządowej z 1990 r. ujawnił, że co piąty zgon w Holandii nastąpił w wyniku eutanazji. Ponad połowa tych przypadków — bez zgody pacjenta (tzw. kryptanazja) lub wbrew jego woli.

W pisemnym oświadczeniu kobieta, którą uśmierconi, prosiła raczej o spowodowanie eutanazji niż o umieszczenie jej w domu opieki dla osób cierpiących na demencję, twierdzą prokuratorzy. Ale kobieta dodała również:

— Chcę mieć możliwość decydowania (kiedy umrzeć), wciąż będąc przy zmysłach i kiedy uznam, że nadszedł właściwy czas — podaje publiczny nadawca NOS.

Krótko po tym, jak ostatecznie została objęta opieką, lekarka specjalizująca się w opiece geriatrycznej stwierdziła, że zgodnie z jej oświadczeniem kwalifikuje się do asystowanego samobójstwa. Dwóch niezależnych lekarzy potwierdziło diagnozę.

Pacjentce podano tabletki uspokajające rozpuszczone w kawie, które doprowadziły do tego, że była nieświadoma i nieruchoma. W trakcie śmiercionośnego “zabiegu” kobieta jednak się obudziła. Lekarz musiał poprosić obecnych na sali członków rodziny, aby przytrzymali ją i pomogli lekarce dokończyć.

— Lekarka stoi przed zarzutem przeprowadzenia eutanazji bez przestrzegania ścisłych wytycznych określonych dla takiego procesu — powiedział agencji AFP rzecznik prokuratury, Vincent Veenman — To pierwszy taki przypadek w Holandii.

Holenderska prokuratura stwierdziła jednak później w oświadczeniu, iż nawet jeśli lekarka zostanie uznany za winną w tej sprawie, nie powinna spotkać się z wyrokiem skazującym. Sędziowie mają wydać swój wyrok za dwa tygodnie.

– Kluczowym pytaniem w tej sprawie jest to, jak długo lekarz powinien nadal konsultować się z pacjentem z demencją, jeśli pacjent na wcześniejszym etapie poprosił już o eutanazję powiedziała rzeczniczka prokuratury, Sanna van der Harg – Nie wątpimy w uczciwe zamiary lekarza [sic! – admin].

Za: courthousenews.com
https://dzienniknarodowy.pl/

Komentarzy 27 do “Uśmiercana w ramach eutanazji kobieta obudziła się. Przytrzymano ją i dokończono “zabieg”.”

 1. Voodoosch said

  Diabel zaprasza.

  Ciezko cos znalezc o wyrazeniu braku zgody na eutanzje w Holandii. Mam tu na mysli pisemny brak zgody kiedy czlowiek jest jeszcze wpelni swiadomy i pod zadnym pozorem nie zgadza sie na eutanazje w przyszlosci np. ze wzgledow religijnych.

 2. Bogdan Leks said

  Ach te procenty!
  20% zgonow w calej Holandii to zabicia przez eutanazje. Np na 100 000 zgonow – 20 000 ludzi zabitych zgodnie z prawem barbarzyncow.
  No, a 10% zgonow bez zgody zamordowanego – czyli 10 000 bestialsko zabitych na 100 000 zgonow.
  Jak sie zdepcze prawa boze – potem mozna juz robic , co sie chce.
  Sam „postęp”.

 3. Marcin said

  Chociaż w innych zachodnich krajach oprócz tych co eutanazję zalegalizowały jest odpowiednik ( takie kuchenne drzwi ) tejże a nazywa się ” End Life Procedure”.
  Pacjentowi przestaje się podawać pokarm i płyny.
  Znam przypadek człowieka niepełnosprawnego z demencją, przywiązanego do łóżka, który został poddany tej procedurze bo funkcje organów w wyniku licznych infekcji i seps nie rokowały na poprawę i nawet rodzina się zgodziła.
  Dziwnym trafem ze szpitalnego personelu, jakaś dobra dusza miała wątpliwości, zakwestionowała i w rezultacie po trzech dniach tego zaniechano.
  Człek żyje i ma się dobrze jak tylko w jego stanie to jest możliwe.
  Tu chodzi o kasę kochani i zrzucanie zbędnego balastu.

 4. Ale dlaczego? said

  Ynia ewropejska w szybkim tempie dogania Hitlerowskie Niemcy. Jest szansa, że postępowcy wyprzedzą w postępie Niemców…
  Ale większość Polaków nadal wierzy w eu…

 5. Szarak said

  Nie tak dawno czytałam o tym niesamowitym strachu starszych ludzi w Holandiii, w tym m.in. o wykształconej kobiecie, która korespondencyjnie poznała Polaka, wyszła za niego za maż i jej się udało! Zamieszkała z mężem w Polsce. Twierdziła, że tam nie wolno wręcz posługiwać się zwrotem „‚proszę mi pomóc” , nawet np. po wypadku samochodowym. Pomoc w rozumieniu decydentów w kitlach, „przyodzianych” w paragrafy ( ustanowione przez innych, też ludzi ) – oznacza tam jedno! I szybki dostęp do spadku …, a po trzecie -. kasa za „części zamienne” i operacje następnych podopiecznych ( daje to prawo – eutanazja dozwolona od lat 12! ).
  Przerażające jest uświadomienie sobie UCZESTNICTWA NAJBLIŻSZEJ RODZINY w tym morderczym procederze. Asystowane samobójstwo to się nazywa!!!
  Nie da się tego zrozumieć, czy wytłumaczyć – ani TU, ani TAM!
  Dobra przywłaszczone Ojcu. Matce – tej krwi własnej krwi – wyjdą dzieciom wcześniej, czy później , jako ten „powrót karmy'”.
  Najbliższa rodzina, która skala się pomocnictwem w tym wyjątkowo niecnym procederze, jest mordercą najgorszego kalibru. Wobec pchnięcia ku śmierci, świadomego i celowego – nie ma dla niej żadnego usprawiedliwienia.

 6. AlexSailor said

  „Coraz więcej holenderskich obywateli w podeszłym wieku korzysta z opieki medycznej w sąsiednich Niemczech, obawiając się uśmiercenia w imię ulżenia im w cierpieniu.”

  No i o to chodzi, by szatańskie ubezpieczenia (przymusowe) nie padły, bo pewnie w Niemczech nie płacą za leczenie Holendrów.
  „Ubezpieczenia społeczne”, jedno z największych świństw na świecie.

 7. Alina said

  Alex Sailor – odwal się od ubezpieczeń społecznych. W Niemczech funkcjonują od czasów Bismarcka. To jedno z największych osiągnięć czasów nowożytnych.

 8. AlexSailor said

  @Alina

  Ubezpieczenia społeczne są jedną z największych zbrodni przeciw ludzkości.
  Mam nadzieję, że dożyję „Norymbergi” i odpowiednich wyroków za ich wprowadzanie i utrzymywanie.
  Podwójny Smark (Bi-Smark), socjalistyczna, polakożercza szuja, oszukał wszystkich wprowadzając te ubezpieczania.
  Podał zaniżone koszty, bo jasno wynika, że jest to coś gorszego niż piramida finansowa.
  Oczywiście pochodzenie Podwójnego Smarka jest znane i zapewne doskonale wiedział co i po co robi.
  Jednym z efektów pomysłu tej świni jest właśnie mordowanie ludzi, innym wymieranie białej Europy i jej zagłada.
  Od przyszłego roku człowiek pracujący sobie we własnej firmie, oprócz płacenia 23% VATu (w poniedziałek pracuje na VAT),
  19% podatku dochodowego (we wtorek pracuje na podatki dochodowe) , opłacania całej rzeszy innych podatków,
  będzie płacił 1500 zł na ZUS.
  Czy zarobi czy nie zarobi musi płacić – to jest 68 zł dziennie haraczu, oprócz wymienionych wyżej.

  Inaczej.
  Mieszkanie do wynajęcia za 1000 zł miesięcznie kosztowało 120 tys. zł dwa lata temu.
  Zatem wystarczyłoby przez 40 lat pracy odkładać 250 zł miesięcznie (z oprocentowaniem kapitału 100 zł), żeby mieć
  emeryturę, którą mało który człowiek pracujący na siebie będzie miał – ludzie, którzy od 40 lat płacą składki.

  Jak wygląda leczenie z „ubezpieczeń społecznych” wie chyba każdy, kto zetknął się z systemem.
  A i tak jest lepiej, bo część działa na półprywatnych zasadach.
  Doskonały przykład na jakość „ubezpieczonego społecznie” leczenia, to posiłki w szpitalach przypominające
  raczej żarcie w ruskim łagrze, jeśli nie koncentraku.
  Innym przykładem jest leczenie zębów, gdzie nikt przy zdrowych zmysłach z niego nie korzysta inaczej niż
  prywatnie.

 9. Jacek said

  Re 8
  Może źle kojarzę a nie chce mi się sprawdzać ale Bismarck to chyba raczej emerytury?

 10. Jakiś czas temu słyszałem, że starsi ludzie w Holandii boją się iść do szpitala, bo ze szpitala się nie wychodzi… Kto z nich ma kasę i wiedzę, leczy się w Niemczech

 11. Ad. 8

  Panie szanowny. Pan pomyliłeś przyczynę ze skutkiem. Przyczyną jest to, KTO zarządza systemem społecznym, a nie sam system społeczny. 🙂

 12. Jacek said

  Re 5
  Na coś podobnego trafiłem wiele lat temu, może to jakaś miejska legenda, nie umiem ocenić, w każdym razie utkwiła mi w pamięci. Pewna dziennikarka zatrzymała się podczas podróży na „popas” w holenderskim miasteczku. Zauważyła na jego ulicach coś czego w pierwszej chwili nie potrafiła sobie uświadomić, mianowicie brak starszych ludzi. Gdy w końcu udało jej się znaleźć seniorkę i nakłonić do rozmowy to dowiedziała się właśnie o tej prośbie o udzielenie „pomocy” i wysokości zasiłku pogrzebowego wypłacanego przez miejscowe władze. Ten zasiłek w przypadku śmierci naturalnej ledwie pokrywał koszty skromnego pochówku, w przypadku eutanazji pieniążków zostawało na zakup średniej klasy samochodu.

 13. AlexSailor said

  @Krzysztof M

  Nie mam czasu, żeby wyjaśniać – może innym razem.

  Nie ma znaczenia, kto zarządza, w system wbudowana jest destrukcja i szatański zamysł.
  Właśnie sam system, jego istota jest zła do szpiku kości.
  Tak, jak podboju można dokonać przez dużą dzietność i dobre wychowanie dzieci, tak systemy ubezpieczeń społecznych
  muszą wykończyć wszystko.
  Kwestia czasu, muszą.

  Jeden z aspektów, prosty – bo matematyczny.
  Żeby system wypłacił 1000 zł, to musi zaciągnąć więcej, przynajmniej 1300 zł.
  W rzeczywistości jest to znacznie więcej.
  Musi ktoś pobierać składki, zarządzać nie swoimi zebranymi pieniędzmi, musi
  rozliczać, kontrolować, wypłacać, i sprawdzać.
  To kosztuje, bo musi.
  Trzeba pensji, biur, samochodów, komputerów, programów, prądu, wczasów personelu,
  premii, korespondencji, wydruków, i setki podobnych rzeczy.
  Trzeba za to zapłacić przy założeniu, że zawiadują tym uczciwi ludzie (między bajki, bo zawsze
  znajdzie się cwaniak lub złodziej), to kosztuje jakieś 30%.

  Zatem jaki jest sens.
  A te 30% to i tak najmniejszy problem, bo system powoduje bez porównania większe
  straty i destrukcje.

 14. Stanley said

  Ciekawe, czy holenderskie prawo równo traktuje Holendrów wyznania mojżeszowego. jakoś o takim przypadku chyba żaden goj nie słyszał. ….

 15. Boydar said

  Lecąc klasykiem – „Holandiaem esse delendam”, metoda jest mało istotna. Nie kumam tylko po co to aż tak nagłaśniać, rzeźnia to przecież zawsze rzeźnia.

 16. Okadwa said

  Dziwne że starzy ludzie we Holandii proszą o eutanazje…
  Wychodzi na to co Oświęcim był ulgą dla cierpiących w gettach.
  A starzy politycy na ten przykład w ogóle się nie proszą o eutanazje.
  Idą se do Brukseli na euro i zażywają rozkoszy głupoty tzw. wyborców.
  Zatem: kiedy lekarka dożynała kobitę rodzina biła brawo za udany zabieg.
  „Lekarz musiał poprosić obecnych na sali członków rodziny, aby przytrzymali ją i pomogli lekarce dokończyć.”…
  Czasem jest tak że nie można zabić wieprzka bo facet który wali wieprzka obuchem pijany jest.
  … i nie może trafić.

 17. Mandaryn62 said

  Holandia to barbarzyńskie, podłe państwo. Proponuję się ludziom osiedlać stamtąd do normalnego kraju. Takim powiedzmy, jaką jest Białoruś. Jest tam silny prezydent, który dba o naród, a państwo jest normalne, nie zezwierzęcone.

 18. ? said

  Re 12: Jacek. Chodziło Panu o to:

  Sanny wyrwała się z miasteczka śmierci…

  30 km na południe od Amsterdamu, w 3 tysięcznej mieścinie Wielingen, dziennikarka stołecznej gazety odkryła, że w tym sennym miasteczku żyją tylko młodzi ludzie. Nie ma w nim nikogo, kto żyje z emerytury! Raczkujące dzieciuchy, szkolne małolaty, agresywne zawodowe szczury, młodzi dziadkowie…

  A gdzie staruszkowie? Nie ma.

  Całość tutaj:
  https://www.tygodnikpolonijny.com/eutanazja-czyli-jak-morduja-starsze-osoby/

 19. Zbyszko said

  Axel Sailor @8 wg Ciebie, to gdy w samochodzie zepsuje się koło, to należy zakazać budowy samochodów? Czy to ZUS jest winien temu że w Holandii morduje się ludzi w szpitalach?
  Czy mam rozumieć że wg Ciebie „wolny” rynek w służbie zdrowia rozwiązałby ten temat?
  Chłopie (o ile jesteś chłopem) ubezpieczenia społeczne i ZUS są nieocenionej wartości zdobyczą socjalną, bo przeciętny człowiek ma w tej całej dzikiej „wolnorynkowej” dżungli szansę na leczenie, emeryturę i inne świadczenia, jak np zasiłek pogrzebowy.
  Więc nie cyńtol głupot

  ——\
  Pan Alex, przy całym moim dlań szacunku, jest ukąszony przez korwinizm.
  Admin

 20. lewarek.pl said

  8. AlexSailor
  Ubezpieczenia społeczne są jedną z największych zbrodni przeciw ludzkości.
  Mam nadzieję, że dożyję „Norymbergi” i odpowiednich wyroków za ich wprowadzanie i utrzymywanie.

  Ja pie…lę, ale odlot!

 21. Szarak said

  Może mieć dużo racji Pan Marucha, ale również i Pan Alex. Proszę sobie wyobrazić dwie różne możliwości. To znaczy, jedną funkcjonującą wśród nas i tę drugą, w której właściciel własnych, wypracowanych przez lata funduszy – odkłada co miesiąc , no choćby równowartą sumę na osobiste zabezpieczenie tych wszystkich powyższych świadczeń. Przyznaję, że w tym momencie nie pamiętam, ale chyba w Ameryce Południowej przyjęte zostały takie rozwiązania własnego zabezpieczenia finansowego w tym zakresie.
  Co jeszcze przy tym ważne – ewentualnych zalet, czy też wad drugiej możliwości nie znamy w praktyce.
  Działalność instytucji finansowych, no nie da się ukryć – opłacana jest
  z nagromadzonycyh funduszy ludzkich, a kosztowna jest, że ho, ho! Pomijam tu armię pracowników, łacznie z systemem kontroli, nadzoru i innej obsługi. Ale dodatkowo tworzone są…”majątki własne” (!) ZUS-ów i innych firm ubezpieczeniowych typu PZU itp., te zbędne marmury i inne fanaberie, odcinające kasę od funduszu ogólnego…naszą kasę.
  Pewnie, że piecza osobista nad własnymi funduszami wymaga dużej dyscypliny wewnętrznej, odpowiedzialności.
  Jednak po pierwsze swoim uciułanym i uskładanym funduszem, procentującym jeszcze choćby w niewielkim stopniu każdy zadba odpowiedzialnie.
  Po drugie, proszę spróbować zabezpieczyć sobie natychmiastową pomoc, ot, np. operację z naszego systemu… Terminy przeciągają się w lata! A im ludziom lat przybywa, tym bardziej poważany jest jedynie jego wieloletni wkład ubezpieczeniowy.
  Nie chcę się rozpisywać, ale…rzeczywistość jest taka, że – tu przykład z mojego otoczenia – w przypadku utraty wzroku osoba funkcjonująca samodzielnie stać by się musiała tragicznym bytem co najmniej przez dwa lata, do terminu operacji, dopłacając jednak i tak za określone usługi.
  Koszty operacji oczu w niemalże natychmiastowym terminie pokryła…jej rodzina, w prywatnej placówce specjalistycznej, przy pełnej dbałości.
  Instytucje powyższego typu zwichrowały, zatraciły zapewne słuszne założenia, stając się producentem ogromnych funduszy za…papierkowe deklaracje.

 22. Mandaryn62 said

  Panie Sailor zmień pan dilera, pana brednie neoliberalne wykładaj pan wśród swoich mydłków.

  Polsce nie są potrzebni Balcerowicze – bis i temu podobna lewacka neo liberalna, żydłacka hołota.

  Jak można odkładać fundusze przez 40 lat, jak rzeczywista średnia życia mężczyzn w Polsce wynosi – 62 lata, kobiet trochę więcej.

  A gdzie pietruszka na bazarze warzywnym kosztuje 1 kg aż …. 32 zł [sic !], kilo czereśni i wiśni – 25 zł !, a cena nowego mieszkania w blokach – 5ooo zeta za m2 !

 23. Mandaryn62 said

  …. Ceny w Warszawie i miastach wojewódzkich…

  Gdzie trwa nadal exodus Polaków za granice, bo ludzi nie stać zwyczajnie na założenie swoich rodzin i utrzymanie ich.

  Ale mamy … odkładać przez 40 lat.

  Głupie to „troszku”.

 24. revers said

  bedzie tego wiecej po zaleceniach G7, eugenika legalna i w coraz wiekszej skali, bo nie przypakowo zaprasza sie rozne kraje eugenicznie zawansowane z drugiego, trzeciego obiegu finansowego jak Ukraina, czy Australia gdzie z koleji tamtejsze rzodndy eugeniczne maja relny wplyw na masowy mord w pampui pampuaskich tubylcow, indonezji.

  https://nczas.com/2019/08/29/juz-sie-z-tym-nie-kryja-rada-szczytu-g7-zaleca-przywodcom-najbogatszych-panstw-legalizacje-zabijania-dzieci-az-do-ich-narodzin-i-wprowadzenie-cenzury/?fbclid=IwAR01GEGkMRwQqmOrkz6HeP-XQmAz3SMleb9Vej0zngnNx6tETWuNENCtODg

 25. AlexSailor said

  @Marucha

  Zarzuca mi Pan korwinizm?
  Proszę przeczytać komentarze.
  Nie mamy najmniejszych szans, za 50-80 lat przestaniemy istnieć jako naród.
  Najdalej.
  Nasze dobra przejmą inni, za nic, i co najwyżej pozwolą nam być niewolnikami, bo tak potulnych i głupich chyba nie znajdą.
  Przez 4,5 tysiąca lat od Potopu nie było ubezpieczeń społecznych i ludzie żyli, nawet dobrze żyli.
  Największym zabezpieczeniem człowieka na starość były dzieci, ich liczba i jakość.
  Państwo (władza) nie wtrącało się do rodzin z wyjątkiem jednego przypadku, gdy dzieci w rażący sposób nie wywiązywały
  się w obowiązków wobec rodziców (zabijały, biły, itp., ale już tylko czasem, gdy godziły).
  Dlatego trzeba było mieć dobre dzieci i dbać o ich wychowanie.

  Jakie „fundusze” na starość?
  Nie lepiej wybudować dom, za mieszkanie w którym któreś dziecko zapewni opiekę?
  A później go odziedziczy – i tu już się pojawia socjalistyczne szatańskie państwo z zachowkiem.
  Nie lepiej kupić mieszkanie na wynajem, czy rozkręcić jakiś interes, lub choćby wykształcić dzieci,
  by te dużo zarabiały (zaraz skończyłyby się psychologie, studia dla pracowników socjalnych oraz wyższe szkoły
  gotowania na gazie).

  A jak ktoś chce, to niech inwestuje w fundusze, choć w Polsce nie polecam, bo nie ma takiej możliwości,
  żeby zarobiły, a „ochronę kapitału” nominalnie zapewnia tylko inflacja.

  Dużo by pisać.
  Współczesnemu człowiekowi ogłupionemu socjalizmem-satanizmem w głowie się nie mieści,
  że nie dostanie wypłacanej przez „ubezpieczenia” emerytury.
  Ale poczekajmy, może jeszcze nie dostanie, jak jakiś czas temu w Rosji czy u ukrów.

  Jeszcze raz podkreślam.
  Ubezpieczenia społeczne to zbrodnia przeciw ludzkości – zresztą jakie to ubezpieczenia, gdzie
  składkę płaci się pod przymusem więzienia, a w przypadku obrony skutecznej pod groźbą kary śmierci.

 26. Ad. 13

  Trzeba pensji, biur, samochodów, komputerów, programów, prądu, wczasów personelu,
  premii, korespondencji, wydruków, i setki podobnych rzeczy.

  Dokładnie pan opisał wielkie i małe korporacje, No i wszelkie firmy prywatne. 🙂 A niejedną widziałem od środka… Jeden gościu-handlowiec miał przyjąć zamówienie od klienta na stół z nierdzewki w nietypowym kształcie. I on tego stołu zwymiarować nie potrafił! A wystarczyło dodać do jego pomiarów dwie przekątne… Ale kierownictwo pocmokało, powiedziało, ,że taki błąd (oczywiście winna produkcja!!!) mógł się zdarzyć – i spisano gotowy stół (niemały!) na straty… 🙂

  Panie… pan nie wiesz, co się u prywaciarzy wyrabia… 🙂 Jest gorzej niż w państwowych firmach za komuny… Tylko, że tego krytykować nie wolno, bo to ŚWIĘTOŚĆ JEST! Prywatne święte jest! 🙂 🙂

 27. Ad. 25

  Nie lepiej wybudować dom, za mieszkanie w którym któreś dziecko zapewni opiekę?

  A to zależy, kto będzie ustalał wysokość katastru. 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.