Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Zerohero o O tych, którzy się na niemieck…
  corintians o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Łukaszenko ośmieszył polskie władze. Wytłumaczył, dlaczego nie przyjedzie na obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Posted by Marucha w dniu 2019-08-31 (Sobota)

Polska, z właściwym sobie brakiem taktu i wychowania w dyplomacji ze zbliżających się obchodów 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej zrobiła polityczną demonstrację, zapraszając wielu przywódców światowych i pomijając przedstawiciela Rosji, czyli Władimira Putina.

Zaprosiła za to niektórych przywódców krajów byłego ZSRR mając nadzieję na zademonstrowanie rozbicia jedności byłych republik radzieckich. Jednym z ważniejszych gości, zaproszonych według tego klucza był Aleksandr Łukaszenka, prezydent Białorusi.

Jego przybycie, wobec planów utworzenia z Białorusi i Rosji państwa związkowego, byłoby wyraźnym despektem dla prezydenta Rosji. Łukaszenka jednak odmówił przyjazdu do Polski.

Przyczyny, dla których Białoruś będzie reprezentowana na obchodach na poziomie ambasadora wyjaśnił rzecznik prasowy MSZ Białorusi Anatolij Głaz.

Głaz wyjaśnił, że nie należy doszukiwać się w odmowie białoruskiego prezydenta teorii spiskowych – prezydent za zaproszenie jest wdzięczny.

„Jednak temat II wojny światowej, Wielkiej Wojny Ojczyźnianej jest dla nas święty i nasze podejście do niej zawsze było i pozostanie transparentnym oraz jasnym. Jeszcze raz podkreślę, że wszystkie bez wyjątku narody Związku Radzieckiego wniosły konkretny wkład we wspólne zwycięstwo nad faszyzmem ”, powiedział dyplomanta cytowany przez agencję BELTA. Podkreślił, że wyzwolenie narodów Centralnej i Wschodniej Europy, rozgromienie nazizmu były możliwe dzięki bohaterskim wysiłkom wielonarodowej Armii Czerwonej.

„Rozumieć to inaczej, rozdzielając wkład republik radzieckich we wspólne zwycięstwo jest co najmniej historycznie nieprawidłowe. Do Warszawy nie zaproszono również Kazachstanu i krajów Azji Centralnej i Rosji” – podkreślił Anatolij Głaz.

W takiej dyplomatycznej, ale dobitnej formie Białoruś dała polskiej dyplomacji lekcję dyplomacji historii jednocześnie jak uczniakowi. Trochę wstyd.

[Psychopatom NIGDY nie jest niczego wstyd. – admin]

https://strajk.eu/

Komentarzy 16 do “Łukaszenko ośmieszył polskie władze. Wytłumaczył, dlaczego nie przyjedzie na obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.”

 1. Boydar said

  Moim zdaniem cała akcja nie miała na uwadze psychopatów, raczej żeby resztki normalnych te dęte gó.wna zbżydziły i właśnie zreflektowały/zawstydziły. Pożytek znaczniejszy.

 2. Moher49 said

  Rocznicę napaści na Polskę powinni obchodzić sami Polacy, bez Niemców, ZSRR i tzw. „sojuszników” w postaci USA, Anglii i Francji. Sami Polacy powinni przemyśleć durnotę przedwojennych rządów i nieskończenie totalną głupotę współczesnych rządzących Polską osobników. Rządy te i tamte śmierdzą zdradą.
  Na zakończenie obchodów ks Kneblewski powinien odprawić nad Polską egzorcyzmy.

 3. Szarak said

  Maskarada trwa w najlepsze.
  To POLSKA!
  Zapraszano pod gust przyjaciół swoich, ale to POLSKA jest pouczana, ośmieszana, i słusznie.
  A kajanie się POLSKI ubabranej za Jedwabne, to taki już sztandarowy przykład.
  To też POLSKA ustanowiła w 1997r. wciąż kroczące prawo na rzecz gmin żydowskich, czy też POLSKA „podjęła” zobowiązania w Terezinie…itd., itd.,itd.
  NIE!. To w POLSCE POLACY w hipnozie piastują cudze pisklęta.., by na koniec zbierać „zasłużone plony”.!

 4. Lily said

  PSYCHOPACI,niszcza ludzi,narody,kraje.

  Zrodlo;Real Stories.

 5. Ale dlaczego? said

  Pisiory nie wiedzą co to wstyd.
  Byle pan zza wielkiej kałuży poklepał i pochwalił…
  A może nawet zrobił przelew.

 6. AlexSailor said

  Coraz gorzej.
  Polska jest izolowana i marginalizowana z każdej strony.
  Jeszcze 5-8 lat temu JE Łukaszenko przyjechałby na pewno niezależnie od JE Putina.
  Teraz wręcz celowo ośmiesza i daje w nos.
  A wszystko to jakoś dziwnie zgodne z polityką historyczną nie tylko Niemiec i I Sra Ela, ale także Rosji, a nawet Ukrainy.
  Po prostu majsterschnitt – jedno cięcie i dwie łapy oraz łeb odcięte.
  A wystarczyło przyjąć JE Putina z pompą i fanfarami, dać mu w nos 17 Września ewentualnie przypominając,
  a jednocześnie podkreślić, że gdyby nie Rosja, to nas Polaków pewnie już by nie było.

  A tak, 1 września jest żadną datą dla innych narodów.

 7. Troll Polonii said

  Polacy powtarzaja czasy Konrada Mazowieckiego, Napoleona, wyprawy na Kijow, przyjazni z hitlerowcami, napasci na Jugoslawie, Irak, Libie, Syrie, Haiti, wspolorganizowanie majdanu i okradanie Ukrainy …
  Znakomity przepis na …kolejny rozbior Polski.

 8. Siekiera_Motyka said

  Pisiory wiedzą co robią. Mówić tu o wstydzie nie ma jakiego kol wiek sensu.

  Komentarz pod #3 dobrze to ujmuje. To jest Maskarada której przeciętny Polak nie zrozumie a ludzie na Zachodzie kompletnie przyjmą jako działania „Polaków”. Komentarze na Zachodnich stronach na temat tej sytuacji świetnie pokazuje to.

  Przykro to obserwować ale prawie nic nie można z tym zrobić. W Brytyjski artykule na temat rozszyfrowania ENIGMY napisano że Brytyjczykom pomógł „Polski mechanik” który pracował w Niemczech w konstrukcji tej maszyny. Niemcy potrzebowali „Polskiego mechanika” by skonstruować maszynę. Świat to połkną tak jak połyka to że to Polacy organizują te obchody !!!!

  PS: W głębi duszy obawiam się że się mylę. Pytając przeciętnego Polaka czy to dobrze że nie ma Putin odpowiedzą „TAK”.

 9. Szarak said

  Ad 8.
  ENIGMA….żeby tylko!. Chyba nie dalej, jak dwa dni temu czytałam w Gazecie Warszawskiej o Polaku, który wyliczył i przedstawił wykres dotyczący tego efektu cieplarnianego…
  Opracowanie to przesłał na ręce Prezydenta USA i do władz Polski. Prezydent USA( zapewne jego sztab przeanalizował dokładnie załączone wyliczenia) nie podpisał pakietu…
  Nie mogę tego artykułu w tej chwili znaleźć.
  .Może ktoś z Państwa podawał link? Dla nas wszystkich jest to ważne, m.in. dla uwypuklenia, jak taki materiał genetyczny jak nasz, jest traktowany i wciąż systematycznie niszczony ( nawet pewien p. Adolf doskonale to wiedział…).
  Dorobiliśmy się, budując po wojnie wszystko na nowo, ze zgliszczy,
  ( w tym wiele nowatorskich technologii ) – i co?
  Brak słów!

 10. gnago said

  NA rocznicę zwycięstwa możemy , Duda powinien być w Moskwie. NAtomiast ani Putina ani Merkel razem z wiarołomnymi aliantami być nie powinno w dniu 1 września. No może jednak tylko w postaci skruszonych błagalników za czyny poprzedników

 11. Adrem said

  Oj tam.
  Wszystko jet jak trzeba.
  Na rocznicę 1 września jako dnia rozpoczęcia II WŚ zaproszono tych, co do tej wojny się przyczynili.

  Tylko dlaczego tak hucznie to świętować wraz z agresorami ?

  Raczej powinniśmy uczcić pamięć ofiar tej wojny.

 12. Archer said

  Jak polskojęzyczne „elyty”, niezależnie jaka opcja rządziła w Warszawie, pluły przez wiele lat na Łukaszenkę, to nie ma się czemu dziwić że prezydent Białorusi nie przyjedzie na „uroczystość” z okazji wybuchu II wojny światowej. Prezydent Łukaszenko to bardzo dobry polityk skoro utrzymał się tyle lat u władzy, a mniejsza Białoruś jest bardziej niepodległa, niż Polska na arenie międzynarodowej. No i w stosunku do Białorusi nikt nie wysuwa jakichś roszczeń żydowskich za mienie bezspadkowe, bo by prezydent Łukaszenko pokazał im gdzie raki zimują.

 13. Olo said

  Z żydo-banderowskim szambem pisowskim niech chce mieć nic do czynienia także prezydent Armenii. Właśnie odwołał swoją wizytę w Polin. Brawo Panie Prezydencie Armenii!!! Zapraszamy po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

 14. Troll Polonii said

  13
  Olo
  Znowu dopiero co Polska odzyskala niepodlelosc a my nie mozemy doczekac sie kolejnej niepodleglosci?

 15. zenek said

  Urzednicy(na pewno nie politycy, do polityków zalivzylbym Putina albo Orbana) w tym kraju nic nie robią samodzielnie. Liste gości dostali od żorżety. Oni robią to co im każa. Przecież po poziomie intelektu widać ze im „kury szczać…”. Ten kraj upadł na ryj i trze juz zakrwawioną gębą po trotuarze z 2 butami na plecach (USA + IZR)

 16. Olo said

  Re. 14 Troll Polonii

  Dopiero co odzyskała? A kiedy konkretnie?

  Chyba nie ma Pan na myśli żydowskiego Styropianu, który przejął kontrolę nad Polską po 1989 roku? Bo dla przykładu, to ja osobiście po tym roku poczułem się jeszcze bardziej zniewolony. Oczywiście nie można tego porównać ze zniewoleniem, który ostatnio zafundowała Polakom żydo-banderowska dobra zmiana, ale jednak o jakiejkolwiek wolności nie może być tu mowy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: