Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  revers o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Joannus o Izolacja Zełenskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Stanisław Skalski zakatowany przez PiSowskich trolli

Posted by Marucha w dniu 2019-08-31 (Sobota)

Pachołki ostatniego z bliźniaków próbują zrobić z życiorysu Stanisława Skalskiego maczugę propagandową w walce z PRL, którego ten, jako członek ZP „Grunwald” bronił przed KOR-em i Solidarnością.

Na neon24 trudno ostatnio znaleźć słowo prawdy w zalewie propagandowego bełkotu zawodowych trolli na usługach PiS. Grupa ta działa bardzo schematycznie. Wykorzystują różne „narodowe świętości” Polaków do tego, by klęcząc przed nimi uwiarygodnić się w oczach naiwniaków, po czym realizują swoją właściwą krecią robotę.

Cechą wspólną tych trolli jest wychwalanie postsolidarnościowej agentury w jej PiSowskim wariancie, plucie na PRL, szczucie na Rosję i nakłanianie do lizania butów właścicielom USA.

Jeden z takich trolli (używający wielu kont i nie mogący zdecydować się, jakiej jest płci …), wyciera sobie klawiaturę postacią Stanisława Skalskiego. W plugawym i szmatławym tekście przemyca następującą „prawdę” – oto dla Skalskiego rzekomo lepsi od PRL okazali się niemieccy piloci z RFN, którymi po zestrzeleniu w 1939 zaopiekował się.

U trolla czytamy co następuje:

Opowiadał nam jak trzymano go w lodowatej wodzie po pas i tygodniami bito, głodzono i opluwano. Był twardym żołnierzem, pilotem – wytrzymał. Nie załamał się wtedy wierząc, że czas odmieni jego los. Ale gdy wypuszczono go na wolność złamała go straszna choroba. Władze komunistyczne odmówiły mu leczenia wystawiając go na pewną śmierć. W czasie gdy prawie umierał, w „Skrzydlatej Polsce” ukazała się o tym wzmianka. Tę wiadomość otrzymali piloci niemieccy, których we wrześniu 1939 r. pan Stasiu opatrzył i udzielił pomocy szpitalnej. Piloci ci byli wówczas dowódcami sił powietrznych RFN. To oni za własne środki opłacili leczenie i operację pana Stanisława za granicami kraju. Pan Stanisław po wielu latach leczenia – przeżył.

Fakty wyglądały tak:

4 stycznia 1951 Najwyższy Sąd Wojskowy zatwierdził wyrok śmierci. 24 stycznia 1951 prezydent Bolesław Bierut wydał ułaskawienie S. Skalskiego, o co starała się matka skazanego, w wyniku czego kara śmierci została zamieniona na dożywocie (Stanisław Skalski został powiadomiony o tym 7 kwietnia 1951, co oznacza, że przez równo rok przebywał w celi oczekując na wykonanie kary śmierci). Był więziony w Zakładzie Karnym w Rawiczu, od grudnia 1953 w Zakładzie Karnym we Wronkach. Podczas uwięzienia spisywał swoje wspomnienia.

Postanowieniem Najwyższego Sądu Wojskowego z 11 kwietnia 1956 został uwolniony w dniu 20 kwietnia tego roku. Przyznano mu odszkodowanie w wysokości 79 tys. zł. Jego wspomnienia z okresu kampanii wrześniowej pt. Czarne krzyże nad Polską było wpierw publikowane w odcinkach przez czasopismo „Kierunki”, a w 1957 zostały wydane przez wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej (ponadto w okresie więzienia Stanisław Skalski przygotowywał wspomnienia z innych okresów swojego życia i służby: Na podniebnym szlaku – do maja 1939, Miłość żąda ofiary – do 1945).

Po zmianach w odwilży gomułkowskiej i rehabilitacji, w listopadzie 1956 powrócił do wojska i w stopniu majora został początkowo zatrudniony w sztabie Wojsk Lotniczych i Obrony Kraju. W 1957, w stopniu podpułkownika, przeszedł przeszkolenie na samolotach odrzutowych w Oficerskiej Szkole Lotniczej nr 5 w Radomiu. Służył jednak następnie głównie na stanowiskach biurowych. 20 maja 1968 w stopniu pułkownika został sekretarzem generalnym Aeroklubu PRL. Na własną prośbę został przeniesiony do rezerwy 10 kwietnia 1972.

Za: Stanisław Skalski (lotnik), Lata Polski Ludowej

Czyli gdy tylko zakończył się w PRL stalinizm, Skalski wyszedł z więzienia, dostał odszkodowanie, wydano jego wspomnienia, stał się postacią publiczną w gomułkowskim PRL – i do tego – wrócił do służby wojskowej – warto podkreślić – w sztabie Wojsk Lotniczych i Obrony Kraju (już w 1956 r.).

Jak widać S. Skalski w PRL zrobił karierę, a nie (jak pisze troll) – „władze komunistyczne odmówiły mu leczenia wystawiając go na pewną śmierć”. Ale to nie koniec … Teraz prawdziwa perełka, która przez klawiaturę żadnego PiSowskiego trolla, sługusa post-KORowskiej jaczejki nie przejdzie:

Bohater bitwy o Anglię [po wyjściu z więzienia i rehabilitacji, mój dopisek, Światowid] winą za swe cierpienia coraz mocniej obarczał Żydów. W warszawskim aparacie represji ludzie tego pochodzenia stanowili 13,6 procent ogółu oficerów, na najwyższych stanowiskach resortu było ich dużo więcej – 37 procent. Umacniało to stereotyp „żydoubecji”, choć Skalski sam podkreślał, że znęcali się nad nim przede wszystkim „Polacy, słudzy żydowscy”.
Cyt. za: Koszowska E., Tragiczny koniec polskiego asa przestworzy. „To było coś strasznego”, 05-05-2017 (22:05)

Zauważmy – Skalski nie miał pretensji do PRL ani do polskich „komunistów” z PZPR. Za swoje krzywdy, jak większość Polaków świadomych sytuacji w okresie stalinizmu – winił Żydów. No a teraz, dla naszych PiS-owskich, „antykomunistycznych” trolli solidarnościowych następna perełka:

Gdy w 1980 r. rodziła się Solidarność, słynny pilot był już emerytowanym pułkownikiem. Solidarnościowa rewolucja zdecydowanie mu się nie spodobała. Wraz z kilkoma myślącymi podobnie osobami wystąpił z inicjatywą założenia Zjednoczenia Patriotycznego „Grunwald”. Organizacja reprezentowała nacjonalistyczną, twardogłową frakcję we władzach. Zwalczała Solidarność za pomocą haseł antysemickich, według znanego wzoru: Michnik, Kuroń, Geremek – wszystko Żydy.

Propaganda „Grunwaldu” napsuła trochę krwi opozycji, lecz po stanie wojennym jego działalność zamarła.
W 1993 r. najlepszy polski as myśliwski wystartował w wyborach z listy Samoobrony Andrzeja Leppera, ale partia nie weszła wtedy do sejmu. Wkrótce potem odwiedził Skalskiego w mieszkaniu dziennikarz „Gazety Wyborczej” Paweł Smoleński. Fragmenty rozmowy możemy przeczytać w książce Szymaniaka:

– Wie pan, co myślę o żydokomunie? O żydowskiej prasie i telewizji? O politykach, którzy powinni być w Knesecie, nie w Sejmie?
– Generale… – jęknął Smoleński.
– Ale pan mi na obrzezanego nie wygląda. Nazwisko też normalne [mało to takich z „normalnymi nazwiskami” nawet na Czerskiej?, mój dopisek, Światowid].
Cyt. za: Koszowska E., Tragiczny koniec polskiego asa przestworzy. „To było coś strasznego”, 05-05-2017 (22:05)

Dopiero po lekturze tych fragmentów dowiadujemy się, jak czują i jak myślą ci, którzy mają w sercu interes narodu polskiego. Dopiero teraz widzimy jak wielkim człowiekiem był Stanisław Skalski – potrafiący przeniknąć swoim umysłem to, co jest dla większości narodu polskiego zakryte – i działać w każdym momencie zgodnie z interesem narodowym, tak, jak się w danych okolicznościach dało.

Stanisław Skalski do końca stał przeciwko postsolidarnościowym elitom, w tym – przeciwko dwu perfidnym bliźniakom, którzy odziewając się w szatki patriotyczne przy każdej okazji – zawsze na każdym kroku szkodzili Polsce i narodowi polskiemu. Dziś goebbelsopodobne pachołki ostatniego z bliźniaków próbują sobie zrobić z życiorysu Stanisława Skalskiego maczugę propagandową w walce z PRL – państwem, którego ten, jako członek ZP „Grunwald” bronił przed KOR-em i Solidarnością.

Światowid
http://swiatowid.neon24.pl/

Komentarzy 69 do “Stanisław Skalski zakatowany przez PiSowskich trolli”

 1. Marucha said

  Komentarz bez związku z artykułem.

  Jeszcze przez parę dni będę miał zerowy dostęp do Internetu tam, gdzie nocuję. Oczywiście odbije się to na treściach gajówki, które będą uboższe, a komentarze będą dłużej czekały na odblokowanie.
  Sieć GSM niby mam, ale Internet nie działa i muszę jechać do Komańczy.
  Ale miejsce jest bardzo dobre, ciche, na „końcu świata”…

 2. Moher49 said

  @1,
  Był mój wnuk, w czerwcu, na oazie w Wisłoku Wielkim, niedaleko Komańczy. W Komańczy komuchy więziły prymasa Stefana Wyszyńskiego. W Komańczy działają ukraińskie zespoły folklorystyczne. Dawno temu byłem na studenckim rajdzie w Komańczy. Pijemy piwo w knajpie, podchodzi człek, rozpina koszulę, pokazuję porżniętą bliznami pierś i mówi – patrzcie co ze mną Polacy zrobili. Wojska KBW czyściły Bieszczady ze striłciw UPA i wyczyściły, ale znów tam lezą.

 3. Czytając ten artykuł I postać Skalskiego umacnia moja opinię o PRL.

  Wielcy patrioci, Polacy, ci co przezyli zaczęli służyć Ludowej Polsce w dobrej wierze, w której liderami na każdym szczeblu byli Żydzi.

  Pokolenie to zostało tragicznie użyte, oszukane, tak jak oszukane zostało pokolenie ich dzieci- my I teraz nasze dzieci wciąż są oszukiwane.

  Za oszustwem zawsze szła I idzie indokyrynscja z twarzą „miłą, uśmiechnięta, pełna dobrych zmian ..”

  I tak w PRL Tragiczni Bohaterowie i ugieli się pod presją zyjomuny na każdym szczeblu wypełniając jej plany tak też się dzieje po dziś dzień z małym wyjątkiem- Tradycyjnych Katolików.

  JA

  ——
  Błędne wnioski.
  Admin

 4. A tak na marginesie. Powinna powstać Partia Grunwald I to Pan powinien , Gajowy, ja zainicjować dla Tradycyjnych Katolików w Polsce.

  JA

 5. Wyobraźmy sobie PZPR , monopoliste na partie , że dziś to PiS, PO, I cała reszta razem. A sejm w PRL to Sejm dziś.

  Nic się nie zmieniło. Tak kiedyś Polacy w PZPR jak i w dzisiejszych Partiach nie mieliśmy I nie mamy szans na ubrania cokolwiek dla Polski…prócz ILUZJI.

  Tylko czysto narodowa, Polska, Trad Katolicka… partia.

  JA

 6. Zdziwiony said

  15 września 1988 r. uchwałą Rady Państwa Stanisław Skalski został awansowany do stopnia generała brygady. Był zaskoczony i zdziwiony tą nominacją. Jednak przyjął ją z rąk gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Wiele środowisk emigracyjnych krytykowało ten krok. Słowa krytyki Skalski odrzucał twierdząc, że jako generał więcej może zrobić dla sprawy polskiej, niż jako pułkownik. Było w tym wiele racji.

  Imię Stanisława Skalskiego nadano ulicom w miastach: Będzinie, Łodzi i Pruszczu Gdańskim. Nosi je też 32. Ośrodek Dowodzenia i Naprowadzania Sił Powietrznych w Krakowie oraz Aeroklub Pomorski w Toruniu.

  Z uwagą obserwował wydarzenia życia politycznego i społecznego w Polsce na przestrzeni lat 90-tych. Surowo i krytycznie oceniał postępowanie niektórych środowisk, które doszły do władzy po 1989 r. Jako pilot myśliwski był przyzwyczajony do szybkich rozstrzygnięć jak w walce dwóch samolotów, gdy zwycięża lepszy. Musiał ograniczyć się do obserwacji życia i co najwyżej jego komentowania. Upominał zatem i nawoływał do powrotu do dawnych polskich wartości, patriotyzmu, tradycyjnego modelu rodziny, zasad moralnych, właściwego wychowania młodzieży i podjęcia uczciwej pracy dla Polski i Narodu. Ubolewał, że młodzi Polacy wyjeżdżają z kraju za pracą, by już nigdy nie powrócić. Twierdził, że walka o prawdziwą Polskę jeszcze się nie skończyła. Był to dla niego trudny okres. Życie nie szczędziło mu rozczarowań.

  Stanisław Skalski wracając z wojny do Polski, przywiózł ze sobą worek wojskowy wypełniony rzeczami osobistymi oraz… angielskie wojskowe łóżko polowe, które pozostało mu jeszcze z walk w Afryce. Ponadto pocztą dyplomatyczną przesłał z Londynu ok. 60 kg fachowej literatury lotniczej. Książki te miały mu służyć w kraju. Według niektórych relacji, przesyłka ta została skonfiskowana i przepadła bez śladu.

  Mieszkanie Stanisława Skalskiego w Alei Wyzwolenia 10 w Warszawie przypominało nieco muzeum. Na ścianach wisiały liczne obrazy, rysunki, zdjęcia, dyplomy itp. Na półkach stały otrzymane przy różnych okazjach upominki. Wśród rozlicznych pamiątek, w gabinecie zawieszona była słynna, i chyba najważniejsza, plansza z odznaczeniami w ozdobnej ramie. Wiele innych przedmiotów z braku miejsca, przechowywanych było w szufladach. Stanisław Skalski tak mówił o nich: „Wszystkie one są dla mnie ważne, bowiem łączą się z pewnymi wydarzeniami w moim życiu, bądź z bliskimi osobami.”
  Generał wszystkie swoje zgromadzone latami pamiątki historyczno-wojskowe, zapisał testamentem dla Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, gdzie miały być przechowywane, pokazywane na wystawach i udostępniane zainteresowanym badaczom.Niestety, wbrew jego ostatniej woli, do zbiorów MWP trafiła tylko pewna część z nich.
  Albumy fotograficzne Stanisława Skalskiego z okresu przedwojennego i z lat wojny, dokumenty i inne pamiątki osobiste o dużej wartości historycznej oraz bogaty księgozbiór, uległy niestety w znacznym stopniu rozproszeniu. Najpierw, jeszcze za życia Generała, ktoś wykorzystując jego osłabiony wiekiem wzrok i gorszą orientację, dokonał podmiany Złotego Krzyża Virtuti Militari na inny taki krzyż. Wybity na nim numer spiłowano, by uniemożliwić wykrycie fałszerstwa. Podobny los spotkał dyplom nadania tego wysokiego odznaczenia, podpisany przez Naczelnego Wodza gen. Kazimierza Sosnkowskiego z datą 25 maja 1944 r. Zastąpiono go zwykłą kopią. W niewyjaśnionych okolicznościach zaginęło bez śladu również wysokie brytyjskie odznaczenie DSO. Poważne zastrzeżenia muzealników co do autentyczności budzą pozostałe odznaczenia Generała m.in.: Srebrny Krzyż Virtuti Militari i odznaczenia brytyjskie, w tym nadane Skalskiemu trzykrotnie DFC, które prawdopodobnie również podmieniono. Przepadła unikatowa, jedna z 20 wykonanych, odznaka Polskiego Zespołu Walczącego w Afryce. Zaginął też jeden z dwóch znaczków identyfikacyjnych tzw.
  „nieśmiertelników”. Do zbiorów MWP nie dotarła również książka lotów Skalskiego – tzw. Log Book z okresu służby w Polskich Siłach Powietrznych na Zachodzie. Przepadły bez śladu wszystkie miniaturki odznaczeń noszone przez Generała na zlotach lotników-weteranów oraz pamiątkowy, ręcznie malowany, powojenny ołtarzyk.
  Podsumowując należy stwierdzić, że pewna liczba pamiątek o dużej wartości historycznej i materialnej, które Generał zapisał testamentem do zbiorów narodowych Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, pozostaje do dziś, wbrew jego ostatniej woli, w rękach zupełnie nieuprawnionych do tego osób. Intencji Generała, co do losów jego własnej spuścizny, niestety nie uszanowano. Zachodzi obawa, że część z zaginionych pamiątek została wywieziona z Polski.

 7. Zdziwiony said

  Skalski mocno masakruje Różańskiego i Smoleńskiego:
  .https://youtu.be/Y_ZDO6IRtI8

 8. Troll Polonii said

  1
  Marucha
  Prosba od mojej rodziny:
  Prosze pozdrowic calutka Komancze od calej naszej rodziny.
  Jest to bardzo wazne miejsce: moi tesciowie ze Lwowa zdazyli dowlec sie do Komanczy scigani przez Ukraincow.
  Wszystkich Polakow 1944 roku faszysci wypedzali za San.
  Nie wszyscy zdazyli.
  Tesciowa byla w 8-mym miesiacu ciazy.
  Pana wizyta w Komanczy przywrocila rodzinne wspomienia.

  ——-
  Pozdrowię!
  A w Komańczy jestem chyba co roku…
  Admin

 9. Troll Polonii said

  3
  PolakOrtodoks

  Odwal sie pajacu od nie swojego pokolenia!!!
  Czep sie swojego i tego, co teraz TWOJE pokolenie wyprawia w Polsce i z Polska.

 10. Ad. 1

  miejsce jest bardzo dobre, ciche, na „końcu świata”…

  Miłego wypoczynku Panie Gajowy.

 11. Ad.3. Pan nie ma prawa głosu w sprawie, gdyż Pan jest strona. Dotyczy to też krzykow Trolla.

  Wnioski są właściwe.

  JA

 12. walerianda said

  W wypowiedzi pana Gen. St. Skalskiego brakuje tylko drobnego detalu wymagającego skorygowania . Dotyczy to właściwej nazwy sponiewieranej tak samo jak i pan Generał organizacji Solidarność. Panu Generałowi z całą pewnością codziło o NEOSOLIDARNOŚĆ opanowaną już przez KOR i ROBCiO.
  Ku Pamięci wielkiego Polaka Gen. pilota St. Skalskiego.

 13. Lily said

  „Typowy,” wyborca,”jedynej narodowej i katolickiej partii,w Polsce”. G.B.

  Zrodlo; znalezione w internecie.

 14. Waleriana. Tak, o to Skalskiemu chodziło. Przecież Skalski na koniec życia otwarcie wskazywał na Zydo-Komune niszcząca Polaków i Polskę.
  JA miałem nauczyciel na studiach , która wskazywała na zydo-komune , choć jak Gajowy, Troll gloryfikowala PRL nie widząc, że PRL to nierozlacznie Żydzi, których wspomagala, dala się i robić na komunistke wierzaca ale nie na tyle by rozpoznać Rewolucje Obyczajowo kulturowe , które były śmiertelne dla Polski a inicjowanie przez Żydów w PRL.

  JA

 15. Sarmata said

  I jeszcze jedno. Gliński z UD/PiS dał 100 mln zł na odnowienie grobu między innymi żydowskiego mordercy płk. UB Józefa Różańskiego (wcześniej Goldberg) (zam. ul. Sędziowska 10 w Warszawie) na cmentarzu żydowskim w Warszawie. Za wasze pieniądze, wyborcy, odnawiane są groby zbrodniarzy żydowskich jak ten wspomniany, co chciał zamordować asa lotnictwa polskiego, człowieka bez skazy, Stanisława Skalskiego.

 16. Lily said

  Re 15;Sarmata
  Jak to?.To wnuczek nie dba,o grob dziadziunia.

 17. Do3.Szanowny Panie, co Pan wypisuje?!
  Ja płaciłem 60% podatków w PRL…w dolarach lub markach zachodnich.Tak jak miliony od 61 roku do 88 ,którzy pracowali dla Pagartu czy też Budimexu.
  Księża w PRL na odpowiednich stanowiskach..posiadali 2 paszporty:polski i watykański.Pastorzy,rabini ..również w PRL posiadali 2 paszporty…
  Mieszkania własnościowe przez Pewex tak jak auta.Nieruchomości można było zakupić.
  Każdy kto znał slamsy w EU zachodniej,w USA,w Ameryce Południowej,w Australii ….wracał.Ja znałem ale po wprowadzeniu dyktatury zasranej pseudo Solidarności…pozotałem w Berlinie.Z polskim nazwiskiem,którego Niemcy nienawidzą.

 18. Lily said

  Glinski,TO pomazaniec Kaczynskiego.
  Ciekawostka.Wies Grenowka k/Odessy
  zmienila nazwe na Lupowie.

 19. Marucha said

  Re 14:
  Prostowanie ewidentnych bzdur na temat PRL, jakie p. JO regularnie generuje – to wg. niego „gloryfikacja PRL”.,
  Zapewne „gloryfikacją Hitlera” będzie stwierdzenie, iż był malarzem, a nie tynkarzem.

  Jak Panu nie wstyd wobec tych, którzy PRL pamiętają?

  Oczywiście w PRL-u Żydzi odgrywali bardzo dużą rolę – ale istniała też frakcja antysemicka – której Wasze pokolenie stworzyć nie potrafi, ani nawet marzyć o niej.
  Judeopolonia to jest TERAZ.
  Wtedy Izrael nie dyktował nam praw i ustaw, ani nikogo do Polski nie zapraszał ponad naszymi głowami.

  Niech się Pan pochwali, co osiągnęło wasza pokolenie, oprócz zrujnowania gospodarki.

 20. Troll Polonii said

  17
  Marek Lipski
  Nie widzialem nigdzie slumsow w Australii ani Nowej Zelandii.

 21. Plausi said

  Sprofanować wszystko c.d.

  Przypadek Skalskiego dowodzi najlepiej, że ktoś obdarzony boskim darem rozumu jest w stanie przejrzeć najsubtelniej zakamuflowaną podłość. Niestety ten dar nie rozdziela Bóg zbyt obficie, stąd 10 milionów Polaków poszło na lep wywiadu USA i Mossadu i nadal wspierają swym udziałem tę bandycką inscenizację, i to prawie połowa Polaków nie jest w stanie pojąć, że „temi rencami” kręcą na siebie stryk.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  Pazerność, podłość, pogarda dla innych, perwersja, te cechy nabyło wielu naszych rodaków, ich zduraczenie jest tak głębokie, że uważają się nawet za niebywale sprytnych, że potrafią skakać z jednej gałęzi na drugą, gdzie im okupant zawiesi banana. W gruncie rzeczy wielu jedyne w co wierzą, to odpryski talmudu, jakie sobie przyswoili, co zresztą hierarchia kościelna znakomicie wspiera tę błazenadę pod ołtarzem Chrystusa.

 22. PISKORZ said

  re 6 Imię Stanisława Skalskiego nadano ulicom w miastach: Będzinie”…ORAZ W STOLICY NA OSIEDLU GOCŁAW…w pobliżu Saskiej Kępy..

 23. Zerohero said

  Stanisław Michalkiewicz (chyba w rozmowie z CEP Powiśle) powiedział, że gardzi ludźmi ze Stowarzyszenia Grunwald. Ściślej: mówi, że unikał ich, bo „starannie dobiera towarzystwo” i że to była ubecka agentura.
  A tu takie coś.
  Na mój nos Grunwald był OK, tzn. dobrze zdiagnozował raka, natomiast pan Michalkiewicz powinien przed wszystkim unikać towarzystwa Klubów Ronina i tym podobnych „prawicowych” jaczejek trockistów. Ale co ja tam wiem 🙂 Każdy sam sobie dobiera towarzystwo.

 24. PISKORZ said

  re art Tę wiadomość otrzymali piloci niemieccy, których we wrześniu 1939 r. pan Stasiu opatrzył i udzielił pomocy szpitalnej. Piloci ci byli wówczas dowódcami sił powietrznych RFN.” . TAM TEŻ BYLI LUDZIE…ps Trochę nie na temat, ale przy tej okazji…Gdzieś na Podlasiu w jakimś kościele JEST WMUROWANA TABLICA UPAMIĘTNIAJĄCA /SIC!!!/ 2 OFICERÓW WEHRMACHTU /PAMIĘTAM ŻE OBAJ BYLI Z BAWARII/, KTÓRZY w czasie wojny zachowali się ponoć b. rycersko w stosunku do ludności miejscowej /NIESTETY NIE PAMIĘTAM SZCZEGÓŁÓW/!! Na uroczystość wmurowania tablicy przybyli z Niemiec potomkowie wspomnianych oficerów..

 25. Boydar said

  Przecież deklaruje Pan niemanie bohaterstwa ?!?!

 26. Carlos said

  https://gloria.tv/article/3q9R9WnBgUcV4h3ort2fYqmtZ

 27. Plausi said

  Sprofanować wszystko

  co różne jest od polskiej hańby, o to chodzi w tych działaniach kolaborantów z PO.PiSu demokracji w Polsce.

  „Pachołki ostatniego z bliźniaków próbują zrobić z życiorysu Stanisława Skalskiego maczugę propagandową w walce z PRL, którego ten, jako członek ZP „Grunwald” bronił przed KOR-em i Solidarnością.”, przed tym obozem zdrady i zaprzaństwa:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  w pierwszej kolejności kolaboranci usiłują odwrócić uwagę od własnej podłości i jak w przypadku płk. Kuklińskiego, zbrodniczego zdrajcę podnoszą do rangi bohater narodowego:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_K

  ta podłość ma być wzorcem działania Polaków.

  dotyczy
  @21, Plausi brakuje tego początku, jest tyxlko ciąg dalszy

 28. Maverick said

  Polecam:

  https://gloria.tv/article/VJfVGAtjAg6y2Zohu2M8WohK7?fbclid=IwAR3wW44YWzJ-DDGOUsjaQ8umTBeJ82XifrS8EZgFWI29q8l5PR99iT8E8K0

  Przebudzenie musi nastąpić bo inaczej z nami Talmud zrobi co sobie już zaplanowali.

 29. Panie Gajowy, bezczelność Pańska nie ma granic w temacie PRL:
  Wasze pokolenie indoktrynowalo nas socjalistycznie stawiając na piedestale człowieka zamiast Boga a teraz taki niehuj będzie się pytał co my osiągnęliśmy?

  Więcej niż wasze pokolenie, bo CHOC W MALEJ NASZEJ ILOSCI ale zwróciliśmy się do Boga, którego to Wasze pokolenie się wypadło w swej durnocie nawet o tym nie wiedząc.

  Pan NIGDY nie przyzna się do winy waszego pokolenia.
  Socjalistyczny materializm zaślepka Panu oczy po dziś dzień.

  Pan nie odpowiedział na pytanie co i jak robił gdy wprowadzali wasze pokolenie Posoborowie zmiany w latach 70 tych… No, jak Gajowy wówczas reagował?
  JA

 30. Wasze pokolenie cmokalo się z Żydami tworząc PRL. Miłość do Boga zmieniliscie w miłość do Żydów, którym lizakiscie Dupy I Krocza wydając kolejny ich pomiot, który dziś rządź w Polsce. Ci którym lizakiscie wy ru cha li was I dali kopa.
  PRL to lata tyranii a potem socjalistycznego liberalizmu- komunizmu z ludzka twarzą podczas którego podniesiono wam, wam , wam Polakom wiarę katolicką z tego konsekwencjami, które zwala Pan na nasze pokolenie. PRL to skorumpowanie, indoktrynacja, ludzka krzywda, lapowkarstwo, złodziejstwo I gdyby nie chłop, który tam obronił ziemię to dziś nie było by żadnego Bractwa czy Ruchu Oporu w Polsce, bo nie było by żadnego Polaka a li tylko szambo płynące z żydowskimi sciekami.

  JA

  ——-
  Znowu to samo gównolejstwo. Znów skargi syna pijaka, że mu ojciec za mało na przepicie zostawił…
  Admin

 31. Wasze pokolenie pozwoliło wyjechać Mordercom waszych Ojców lub braci bez kary a reszcie olbrzymiej ziomków zajmować w PRL najwyższe stanowiska po 56 roku w drugim garniturze.
  Pozmiebialuscie żydom nazwiska. Pozwoliliscie wyniknąć do polskiego narodu udając nie tylko Polaków ale i Katolików.

  To wasze pokolenie oddało żydom przywódcze miejsce sami będąc ich pacholkami. Wojtyła, Macharski, Glemp, Muszyński.. gdzie oni się wychowywali?

  W waszym życiu PRL owskie niech Sztolcman – Kwaśniewski będzie przykładem kariery I waszych KOLESIOW. Takich mieliście kolesiów. Z nimi piliscie wódkę i jedziecie śledzie. Wasze pokoleniecsplugawilo się I spokrewnilo z Żydami.
  Wasze pokolenie przez Cały! Okres PRL płacili renty I emerytury żydowskim katom!!!
  To wy odpier do lcie się teraz od mojego pokolenia skoro nie umiecie zauważyć belki w waszym niehuje oku.

  JA

 32. Wasze moralność, waszego pokolenia to przykład mojego ojca, który ożenił się z kobieta z 2 dzieci rozbijajac małżeństwo, gdzie żona rozbitego przez niego małżeństwa była Matka Chrzestna jego własnego syna.

  Mój Ojciec publicznie dokonujący zgorszenie przez WASZE pokolenie został wybrany w poczatksch 70 lat !!! Gierkowsich czasow na KC gminy jako członek PZPR I dopiero po stanie wojennym sszedl z tego stanowiska.

  TO jest przykład moralności litewskiej Waszego Pokolenia.

  Pan się dziwi, że straciliscie I Polskę I Dzieci??? Gajowy?

  Ja się Panu dziwię, że Pan ma amnezje. Pana tylko starość usprawiedliwia.

  JA

  ———-
  No to Pan z takiej rodziny pochodzi, a ja z innej. U nas rozwodów nie było.
  Admin

 33. Gownolejstwo, to Pan uprawia, a nie ja. Pana fakty przerażają. Pan oklamuje samego siebie I innych . Pan nie potrafi przyjąć faktów jakimi były.

  JA

 34. Inny przykład: Maria Szelagiewicz, córka Polskiego Komunisty. Jej mama z Domu Czosnek.
  Jej ojciec porzucił Żonę, rozwiod się. Robił komunistyczną karierę w latach 50/60.

  Tacy byliście Ojce z PZPR, budowniczy Socjalistycznego Materializmu katolicką duchowość mający w D U P I E.

  Ps.
  Maria Szelagiewicz była moja Profiedor akademicka…

 35. NICK said

  JOjowi już PORZĄDNIE odpierdala.
  Biednyś Ty, JO?
  Jo,jo!

 36. Marucha said

  Pytanie do gajówkowiczów

  Co Waszym zdaniem powinienem zrobić z JO-Polakiem-Ortodoksem?
  Człowiek nieustannie opluwa pokolenie, któremu zawdzięcza wszystko – zarówno wykształcenie, jak i samo istnienie narodu.
  To jest coś w rodzaju choroby psychicznej, jakiejś manii, bo nie chcę podejrzewać nic gorszego.

  Czy trzymać go nadal w gajówce i pozwolić, aby nas obsrywał i obrażał?
  Czy po prostu usunąć?
  Może jakieś inne rozwiązanie?

  Tak dłużej być nie może. Gajówka to nie śmietnik ani dom wariatów.

 37. Bili de kid said

  @36 Jeśli ktoś wypowiada się merytorycznie, krótko, jasno i na temat, ma prawo mówić co chce. To ogólna uwaga, bo komentarzy tego użytkownika nie czytam, sprawy nie znam. Chodzi o to, żeby watek był spójny, jak najkrótszy i przejrzysty. Pełny treści. Wnioski każdy i tak wyciąga sobie sam.

  —————-
  Mógł Pan sobie darować „ogólne uwagi”, które nic nie wnoszą, skoro Pan nie wie w ogóle o co chodzi.
  Admin

 38. mt said

  re 23 Zerohero
  Dziękuję za informację, która potwierdza moje podejrzenia odnośnie Pana Stanisława Michałkiewicza.
  Czy mógłby Pan polecić rzetelnych autorów historycznych utworów?

 39. NICK said

  To jest żydospryt manipulujący, Gospodarzu.
  To było delikatnie.

  A serio?
  Dawno bym gO wypierdolił.
  Śmiecie na śmietNICK.
  „Ej, ty, ryży kudła.
  Wara! od Źródła”

 40. Boydar said

  Nikt nie odgadnie źródeł inspiracji Pana JO. Dla mnie na ten przykład, to zupełnie nieistotne. Osób opowiadających różne „dziwne rzeczy” wokół nas jest całe wielkie mnóstwo. My musimy nauczyć się reagować właściwie.

  Tak więc ja nie robiłbym nic. Byli tacy co uważali że wyrostek robaczkowy jest organem zbędnym, samo tylko źródło bakterii. Z czasem okazało się jednak, że gdyby potrzebny nie był, to by go w nas Stwórca nie wyposażył.

  🙂
  Admin

 41. ad.32. Peofesor Krzymowski. Czlonek PAN. Pochodzi z rodziny AKO wskiej – wielokrotny rozwodnik, szanowany Profesor komunistycznej uczelni. Patrota, ktory nie zauwazyl zmian posoborowych….

  Profesor Szelagiewicz – czlonek PZPR, rozwodka (maz ja zostawil, rozwiodl sie, zdradzal ja, bo nie mogla mioec dzieci.. – toksoplazmoza…) Pani Szelagiewicz byla Rzymskim Katolikiem, widziala, ze cos sie dzieje z KRK, widziala, ze JPII robi cos nie tak, ale NIGDY nie potrafila sprecyzowac o co chodzi. Mowila mi tylko, ze kiedys zobacze, ze JPII to nieswiety Papiez..

  Profesor Krzymowski – wspolpracownik Zydow jak Tarczynski i inni w PAN.
  Profesor Szelagiewicz otwarcie przyznala , ze byla zydofilka i tego zaluje.

  Takie wlasnie bylo Pokolenie Wasze Panie Gajowy. Oluwanie to Pana domena. :
  „Znów skargi syna pijaka, że mu ojciec za mało na przepicie zostawił”

  Ja nie nazywam Was pijakami. Nie mam do Was pretensji, ale wykazuje, ze zrodlo naszego upadku tkwi w PRL , ktore odcielo sie niby of RP II, ale ciagnelo RP II bledy modernizmu. Jak sie okazuje Katolikow i ludzi widzacych mordowano lub dyskryminowano totalnie to malo powiedziane…. Robiono to na oczach reszty Polski w tym Polakow w PZPR, ktorzy nie potrafiliscie ( jak my dzis..) zarzadac i wykonac sprawiedliwych wyrokow na zydowskich zdrajcach, tak jak my dzis, tak i wy kiedyc pluneliscie z nurtem Swiata Komunistycznego.

  Ba, to wasze pokolenie serwowalo nam „Medialiny” – Szymborska, Borowski – kazaliscie nam w szkolach rysowac kominy oswiecimia z zymem ulatujacych w nich Zydow – indoktrynowaliscie nas prozydowsko, prokomunistycznie, luberalnie w tym, co do KRK i Socjalistycznej ideologii.

  W praktyce stworzylisci liberalizm socjalistyczne, ktory ltylko trzeba bylo przerobic na forme kapitalizmu – w transformacji ustrojowej, by dolaczyc do Swiatowej Rewolucyjnej Elity Krajow zachodnich z Liberalna Demokracja.

  Raz jeszce napisze, ze moje pokolenie jest stac w tej AGONII na ostani zryw – to jest Poparcie Bractwa piusa X i wybudowanie im Kaplic.

  Wasze pokolenie, ktorego Pan Gajowy jest przedstwaicielem, w momencie ataku progresistow na Bractwo Piusa X – poparlisci progresistow, tak jak dawniej poparliscie komunistow zydowskich za PRL obierajac forme wspolpracy z nimi kosztem kompromisu.

  Moje pokolenie, ktorego jestem przedstwicielem, poparlo Biskupa W, bezkompromisowej drogi – walki z modernizmem, w ktorym WY zdecydowaliscie sobie umoscic przytulne , wygodne miejsce, a my tego wyzeklismy sie propozycji przytulnego miejsca. Wyrzeklismy sie za Solidarnosci pierwszej ale i drugie w olbrzimich oszukanych masach.

  Wyzekamy sie i teraz widzac klarownie, ze demokracjaliberalna i Posoborowie Runa, tak jak runa wasza Socjalistyczny Swiat kompromisu. Bo to utopia.

  Runie ten swiat kompromiu i dzieki nam przetrwa conajmniej wiara katolicka, ktora w przyszlosci , moze nielicznym, da Zycie tak jak daje dzis i dawala w przeszlosci.

  Wasz wybor kompromisu byl bledny, ale z perspektywy czasu, jak to „powiedzial” Biskup W – zrozumialy.

  JA.

 42. Bili de kid said

  @37 Pytanie skierowane było do wszystkich. Poza tym, to fakt, straszne przestępstwo.

 43. lewarek.pl said

  Pan JO – człowiek z pewnością młody, ofiara sekciarskiej mentalności – to ciekawy przypadek popadania w szaleństwo. Zostawiłbym. Tylko trzeba przestać go karmić, nie wdawać się z nim w żadne dyskusje. Ignorować. Wtedy on sam stąd odejdzie. Jeśli jednak szaleństwo przybierze obrót dla gajówki niebezpieczny – wyrzucić. Na razie wydaje się niegroźny.

 44. Biskupa Williamson Broniac Kadynala Wyszynskiego… powiedzial, ze Papiez Pawel VI.. uzyl zalego swego autorytetu by UGIAC w tym Kardynala Wyszyskiego…

  Z podobienstwem.. jest sluszne napisac, ze Zydo-Komuna uzyla WSZYSKICH silowych i niesilowych srodkow, by UGIAC Wasze pokolenie.

  To jest moja obrona Ojcow pokolenia.

  JA

 45. ad. 32. Ja nie o rodzinie mojej pisze i Pan o tym wie… a daje przyklad mojej rodziny, gdzie czlowiek majacy dwojke dzieci, zostawil je, rozbil rodzine majaca dwojke dzieci i ozenil sie z kobieta , ktora byla matka chrzestna jego wlasnego syna – mnie.

  I taki czlowiek zajmowal w strukturach Panstwa PRL przez LATA stanowisko gorszac innych w kolo i z takimi faktami wasze pokolenie nic nie zrobilo. Godzilo sie. Wybieralo takich ludzi. Wasze pokolenie TOLEROWALO cos, co bylo niedotolerowania, Panie Gajowy.

  To wykazuje, ze wsze pokolenie tolerancyjne, moralnie upadalo. Przykladow jak moja rodzina w PRL jest mnustwo. I NIE CHODZI o upadle rodziny, bo te rodziny byly rodzinami pokrzywdzonymi, ale o RODZINY TAKIE JAK PANA, ktore upadle nie byly a tolerowaly zjawiska, ktore nie byly do tolerowania.

  Takie chore sytuacje w PRL byly na kazdym kroku i szczeblu zycia. Solidarnosc, to byl katolicki bunt, to byla kontrewolucja, przejeta przez KOR i PZPR zydo-komune i obrocona SILA i oszustwem, morderstwami… w Rewolucje.

  Taka jest prawda o PRL, o Solidarnosci, o PZPR i frakcji narodowej tam.

  Nie wolno Prawdy sie bac. Nie wolno Prawdy wykrzywiac. Jezeli kochamy Polske, chcemy dobra dla przyszlosci dzieci i wnukow, to Prade trzeba ujawniac bez wzgledu jaka by byla bolesna.

  JA

 46. Marucha said

  Re 40:
  Porównanie z wyrostkiem robaczkowy jest całkiem dobre. 🙂
  Ale ja pociągnę je dalej.
  Gdy wyrostek zaczyna dokuczać, a nawet zagrażać życiu organizmu, to się go likwiduje.
  Ciach.

 47. Boydar said

  Mam przeczucie, że w tym przypadku Medycyna jest bezsilna 🙂

 48. ad.46. Niech Pan pamieta, ze czesto podczas tej operacji pacjent umiera.

  JA

  P.s. ..jak Pan moze , Panie Gajowy? Niech Pan sie opamieta, powstrzyma swoje emocje!

 49. Marucha said

  Re 47:
  Jak nie można wyleczyć, to nawet nogę się oberżnie.

 50. jasiek z toronto said

  Re: 36 Marucha.

  Panie Gajowy, to PAN tutaj w Gajowce podejmuje decyzje, a ja sie do panskiej decyzji dostosuje…

  Gdybym byl Ministrem Skarbu i moim zadaniem byloby zlikwidowanie lichwiarskiego „raka”, to dokladnie wiem, jakie mialbym podjac dzialania, by w krotkim przedziale czasu tego dokonac…

  Panski ruch…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 51. Troll Polonii said

  36
  Marucha

  re:Pytanie do gajowkowiczow

  W Szwejku jest taka scena jak banda symulantow ma stanac przed Komisja Wojskowa. Kombinuja jakby sie nie zaklasyfikowac.
  Wlasnie wyszedl pierwszy szczesliwy, ktoremu udalo sie wylgac.
  Na pytanie oczekujacych w kolejce symulantow jak mu sie udalo, odpowiedzial:

  „Cierpie na obled z powodow rodzinnych: ojciec byl pijakiem, matka prostytutka, starsza siostra sie puszczala, mlodsza sie powiesila, jedna ciotka miala skomplikowana budowe macicy ..itd…
  Wszyscy skrzetnie zapisywali: „ojciec -pijak, mataka- prostytutka, starsza siostra -puszczanie..”

  I kiedy ktorys z kolei symulant wyczytal przed Komisja z kartki swoje przewlekle cierpienia, komisja wszystkich symulantow wypieprzyla z poczekalni i kazala aresztowac za uchylanie sie od sluzby wojskowej.

  Nieszczesny Joe cierpi na wmowiona sobie manie przesladowcza z powodu tatusia, rozwodu , macochy i tatusiowych pasierbow.
  Wmowil sobie, ze to wina PRL i calego pokolenia, z ktorego sam wylazl.

  Z cala pewnoscia nie jest osoba wierzaca, bo nie wie na czym polega modlitwa i nie ma zielonego pojecia, ze Bog dal czlowiekowi rozum i moc silnej woli.
  Swoje zlosliwe i prostackie jeremiady wywala w gajowce poniewaz ma nieodparty przymus komunikacji ze swiatem zewnetrznym i musi sie obnazyc publicznie. Taki cwel ekshibicjonista..

  Hohsztapler i narkoman Zygmunt Freud zarobilby na takim przypadku gory zlota a poniewaz Freud juz nie zyje wiec za pozno na psychoanalize u mistrza, ktory swoimi idiotyzmami skazil cala zachodnia psychologie XX wieku., wiec takich schizofrenikow pelno lata po swiecie nie tylko w PRL ale na calym zdegenerowanym Zachodzie, gdzie psychologowie od siedmiu bolesci i pod wplywem Freuda – ktory nie byl nwet lekarzem- wierza, ze nic od nas nie zalezy i ze syn lajdaka musi byc koniecznie lajdakiem bo na to nie ma rady – a syn dyrektora musi byc dyrektorem; dziecko sieroty musi byc sierota podobnie jak dziecko powieszonego musi sie powiesic.

  Zdaniem Joe, wszyscy urodzeni w PRL sa niespelna rozumu, czego Joe jest najlepszym przykladem.
  Na specjaliste od debilizmu wtornego nie dosc pieniedzy i wlasciwie nie ma wielu specjalistow od wmowionej schizofrenii. Cecha takiego debila jest ambicja, zeby miec zawsze ostatnie slowo za wszelka cene.
  Jest to klasyczny objaw manii przesladowczej i rozdwojenia jazni.

  Jedynym wyjsciem pewnie byloby oglosic w telewizji zbiorke na kosztowne leczenie Joe i wyslac go na wyleczenie do USA albo Izraela.
  Podobno na Wyspach Bahama tez dobrze lecza ale trzeba zdazyc zanim huragan sie skonczy.

  Natomiast Gajowy Marucha jest wlascicielem tego forum i tylko od Gajowego zalezy co z takim casus circulus zrobic.
  Pewnie to, co inni blogierzy robia.

 52. Idac dalej…nalezy stwierdzic, ze Kontrewolucja Solidarnosciowa zostala zamieniona na Rewolucje Solidarnosciowa poprzez oszustwo i silowe rozwiazania, ktore wykonane zostalo przez Zydo-Komune, ktora posluzywa sie Autorytetem Kosciola Rzymsko Katolickiego.

  I tak jak w Watykanskiej Soborowej rewolucji Papiez Pawel VI uzyl calego swojego autorytetu by zdlawic Biskupow Tradycjonalistow ( a podczas Soboru katolicka masoneria uzywala podstepu , klamstwa i sily…),

  tak JPII wraz z Episkopatem uzyli swoj caly autorytet, by Kontrewolucje Solidarnosciowa zamienic na Rewolucje wielokrotnie dajac poparcie dla Walesy – SBeka, KOR pseudosolidarnosciowcow jak i Matrioszki Jaruzelskiego na Stan Wojenny.

  Oczywiscie dzis „Narodowcy” maja oskarzac caly PRL i PZPR a Narodowcy z PZPR .. maja oskarzac Solidaruchow za Upadek Polski.

  Nikt jednak nie ma prawa wskazywac na mechanizmy i etiologie manipulacji, ktora nie jest latwa i mila a zawila i bolesna, gdyz obnaza slabosci ludzkie poprzez ktore wiekszosc z nas Polakow dala sie nabrac Zydo-Masonerii w calym okresie PRL rozlozonym na etapy destrukcji i manipulacji nami Polakami w dazeniu do jednego celu, jakim jest kolejny etap juz sie konczacy – PRL BIS.

  Nie potrafimy stanac powyzej wlasnych emocji, ambicji, slabosci ale i talentow, wspomnien z czasow mlososci… wszystko to powoduje, ze zjednoczeni nieszczesciem podzieleni jestesmy tym , czemu nie potrafimy i nie potrafilismy kiedys sprostac.

  Uni wciaz dziela i rzada.

  Pana Gajowy publiczne rozwazanie, czy JO wywalic z Gajowki czy nie jest tego dowodem. ale i Kompromitacja.

  JA

 53. Boydar said

  Ojtam ojtam, zaraz kompromitacja … teraz referenda są w modzie, demokrację mamy. A Władza i tak zrobi co będzie musiała 🙂

 54. Boydar, Pan zamienia w zart powazne sprawy. To Pana Dar , jeden z wielu.. dzieki ktoremu placzac my Polacy umiemy tez smiac sie zarazem, ale I Rosjanie też mają taki Dar dzięki któremu znosilismy I znosimy tragiczne momenty historii.., ale I chwile w naszym zyciu. Tylko Slowianie Tak potrafia.

  I ja w tym też potrafię..Jestem Slowianinem!

  JA

 55. Boydar said

  Ja, Panie JO, dla homeostazy skłonny jestem wiele; byle nie z żydami.

 56. ad.55. Wie Pan, Nick mowi, ze jestem Zydem, a Gajowy swoja wypowiedzia niejako to potwierdza : ” ja nie wiem czy JO jest czy nie jest Zydem…”
  W tej sytuacji ja nie wiem o co w Pana zdaniu chodzi ? :)))

  JA

 57. Boydar said

  Jakby tu Panu wytłumaczyć …

  Ja nie jestem do Gajówki zadaniowany. To znaczy się jestem, ale ja sam siebie zadaniowałem.
  Z powyższego wynika, że nie jestem w swoich komentarzach ograniczony do tego czy tamtego. Dla mnie Gajówka jest wycinkiem rzeczywistości, niewątpliwie dość ciekawym, ale tylko wycinkiem.

  Jeżeli napisałem – byle nie z żydami, to może oznaczać wiele. Między innymi dokładnie co napisałem. Musiałem zaznaczyć, bo ktoś mógłby z kolei przypuścić, że jestem ugodowcem. Nie, nie jestem. Z żydami mogę się ugadywać pod warunkiem że une będą w Izraelu, nie tutaj.

  Po Pańskich tekstach widać różne „naleciałości”, ale jak na żyda to jest Pan za mało chytry, może jakaś mieszanka 🙂

 58. ad. 57. I ty Brutusie wiec uwazasz mnie za Zyda! :)))

 59. NICK said

  Nie bądź chacheł, Lubelaku.
  Są granice.
  Nie tylko u Żeromskiego czy Gomułki czy innej, nie świętej „Kory” Jackowskiej….. .
  Są różne odcienie szarości… .

  To nie ad personam.
  Pan stara się… łagodzić to co niełagodne.

  Kiedyś, TU, memłaliśmy wiele SPRAW i sprawek. Także z P. JO.
  Aż Gospodarz nas upomniał.

  Niepotrzebnie memłaliśmy.
  Inni też nas napominali.

  Dobry, uzdrawiający radykalizm.
  Inaczej P. JO se popieprzy.
  Postraszy.
  Potem złagodnieje.
  Nudne.
  A i chore.
  Coraz bardziej.

  Niepotrzebnie.
  Wróć do (39).

  My.
  Znamy JO.
  Inni..?.. .
  Szkodę IM czyni.
  Np. Przemysława przerobił.
  To już wolę Kolegę Kafla.

 60. Boydar said

  A po czem wnosi ? I dlaczego w ogóle miałbym coś uważać ? Ja patrzę tylko na gołe teksty, do niczego innego nie mam moralnego prawa.

 61. Boydar said

  Ależ ja nigdzie odchodziłem. Obstaję natomiast, że woda w lejku i tak trafi do dziurki. Poczekam, nie ma się co denerwować. Ta wojna nie jest dla dzieci, żadna nie jest, dzieci są niewinne.

 62. ad.60. Bo ja w ogole chytry nie jestem, a Pan jakos widzi procenty zydowskiej chytriosci, ktorej nie mam!!
  Nie ma we mnie procenta genow zydowskich, chyba, ze prababcia z Wolynia – Slowicka byla chazarka, w co watpie. Byla czysta Rusinka, ale nie Chazarka!

  JA

 63. Joannus said

  Ad 23 Zerohero

  S.Michalkiewicz to raczej wartościowa postać dla systemu, dlatego usunęli mu teczkę pozostawiając adnotację ”akta mało wartościowe”.
  Dzielnie walczył z PRL mając zezwolenie władz i paszport na wyjazdy do Giedroycia. Dla przykładu, dla Biskupa Michalika pozostawili same okładki.

  Ad 36

  Diagnoza trafna, bo z samego Pisma świętego.

  ”Na chorobę pyszałka niema lekarstwa, albowiem zło zapuściło w nim korzenie”

 64. …co najwazniejsze, to nie ma we mnie w ogole zydowskiego ducha…

 65. NICK said

  Dobrze, że lejki prostaty nie mają.
  Oj.

  Masz, Lubelaku, prawo.
  Wnioskować ze tekstów.
  Niby gołych.

  Aaallleee.
  Racji troszku też masz.
  Mamy TU swoją niszę a Gospodarz rządzi.

  P.S.
  Gospodarz Kochany to Ten co ma, jak każdy, wiele słabości.
  A do JO w szczególności.

  LITOŚCI!!!

 66. Boydar said

  No to jak żeś Pan niechytry, to co z Pana za Żyd ?

  Ale żeby żydowi się nie dać, to trochę chytrym trzeba jednak być, nawet Pan Jezus coś wspominał.

 67. Ad.66. Bądźcie roztropni (przebiegli) jak węże… a to nie oznacza chytrzy!

  ad.63. Panie Joannus, Panie Joannus…, oby Pan nie widzial zla w swoim zyciu…

 68. NICK said

  Typowe.
  Znacie?
  „ad.63. Panie Joannus, Panie Joannus…, oby Pan nie widzial zla w swoim zyciu…”

  OJ.

  Jo.
  Ty nie masz żadnej litości. Idziesz jak człowiek z żelaza.
  Joannus się nie podoba a i Listwa?
  Podawałeś ICH na kandydatów do dzieł twych marnych.
  Tak. Finansowych.

  Co się z Wami dzieje.
  Wróćcie do historycznych tekstów.
  Ciągle ‚wisi’. TU. U Gospodarza.
  P. JO.
  Działanie.
  1,2,3… .

  Szkodnik niepospolity; JO.
  Tylko Wam się nie chce przypomnieć albo nie zapoznać.

  JO.
  Nie strasz ludzi.

  I WYPIERDALAJ.

  P.S.
  Gospodarzu.
  Nieświadomym robi wieeele krzywd.

  ——–
  Robi.
  To moja słabość. Nie potrafiłbym chyba Kulikowa zastrzelić, gdyby spieprzył rozwałkę NKWD… No, może gdyby kotu zrobił krzywdę.

  Admin

 69. NICK said

  Zostawmy koty, proszę.
  Zostawmy.
  Dziś, by-na-mniej.

  Też miewam serce miękkie.
  A to źle. Jest.

  To jest tzw. cofka.
  Cuś jak z fekaliami warszafki.
  Prą.
  Do przodu.
  Z prądem Wisły.

  A cofka tyczy historii.
  WMG.
  Już nie jest Nasze.

  A Wisła-akcja?
  Ech.

  Projekt „JO” jest spalony.
  Tak jak projekt „prezydentów” war-szafki.

  P-rezydenci warszafki NIE zNICKnął.

  JO?
  Powinien.
  TU mamy wpływ.

  Porozdzielony ten wpis.

  Celowo.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: