Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Jasiu PUKWATEREK o W propagującej LGBT reklamie g…
  Crestone o W propagującej LGBT reklamie g…
  Sudbina Srba o W propagującej LGBT reklamie g…
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  Liwiusz o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  UZA o Zanim padną salwy
  JADAM o W propagującej LGBT reklamie g…
  Yagiel o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  UZA o W propagującej LGBT reklamie g…
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  maksj o USA nastawiają przeciwko sobie…
  miś puchatek o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ekwilibrystyka polityczna wokół rocznicy wybuchu II wojny światowej

Posted by Marucha w dniu 2019-09-01 (Niedziela)

Warszawa obchodzi 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej w gronie najwyższej rangi osób z całego świata. Na uroczystości jednak nie zaproszono lidera Rosji Władimira Putina. Czy takie podejście polskich władz do tej daty można uznać za słuszne?

1 września 1939 roku we wczesnych godzinach porannych pierwsze niemieckie bomby spadły na Wieluń. Wystarczyło kilka godzin, by nadgraniczne miasto, w którym nie było praktycznie żadnych znaczących celów o charakterze militarnym, zamieniło się w stertę gruzów. Śmierć poniosło około 1200 osób.

W tym samym czasie niemiecki pancernik „Schleswig-Holstein” rozpoczął ostrzały Westerplatte, gdzie stacjonował niewielki garnizon Wojska Polskiego. Zaskoczenie, które było celem pierwszego ataku na Westerplatte, nie udało się. Załoga mężnie broniła tego skrawka polskiej ziemi, ale przewaga wroga była przytłaczająca.

Tak rozpoczęła się najbardziej krwawa wojna XX wieku, pierwszy cios w której przyjęła na siebie Polska.

Minęło 80 lat. Wieluń i Gdańsk przyjmują dziś gości, którzy przyjechali do Polski na uroczystości z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jednak główne obchody zorganizowano w Warszawie. Zaproszono na nie ponad 40 delegacji z zagranicy, w których składzie przybyli wysokiej rangi politycy z całego świata, w tym prezydenci i premierzy. Na Placu Piłsudskiego przemówienia wygłoszą prezydenci Polski oraz Niemiec. Planowano też udział prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, który odwołał jednak wizytę w Polsce z powodu huraganu na Florydzie. Z kolei prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina na uroczystości nie zaproszono w ogóle.

Rzecznik prezydenta Krzysztof Szczerski wyjaśniał, że brak zaproszenia dla Putina na wrześniowe obchody wynika z formatu uroczystości oraz klucza zapraszania. „Pan prezydent zdecydował się zaprosić państwa UE, NATO i Partnerstwa Wschodniego. W żadnej z tych trzech organizacji Rosja nie uczestniczy i tym samym, z racji klucza, nie bierze udziału w tych uroczystościach — powiedział Szczerski odpowiadając na pytania na briefingu prasowym. Jednak opinie Polaków na ten temat są zróżnicowane.

Jest to ekwilibrystyka polityczna – uważa politolog Krzysztof Podgórski.

Losy II wojny światowej rozstrzygały się na froncie wschodnim

„II wojna światowa to starcie koalicji antyhitlerowskiej, czyli Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Związku Radzieckiego z hitlerowskimi Niemcami, faszystowskimi Włochami i imperialistyczną Japonią. W skład Wielkiej Trójki wchodził Związek Radziecki, na którego barki spadł główny ciężar walki z hitlerowską III Rzeszą.

Nie zapominajmy, że pod hasłem „Zwycięstwo” kryją się miliony ofiar żołnierzy i ludności cywilnej krajów, które walczyły. Związek Radziecki poniósł główny ciężar walki z hitlerowskim najeźdźcą. To właśnie na froncie wschodnim rozstrzygały się losy II wojny światowej. Faktom zaprzeczyć się nie da. Takie pominięcie Rosji jest niezrozumiałe i nie do zaakceptowania. Z punktu widzenia historycznego jest to zaprzeczeniem prawdzie historycznej” – powiedział w rozmowie ze Sputnikiem Krzysztof Podgórski.

Kluczem obchodów nie jest linia podziału sprzed 1939 roku, tylko linia podziału aktualna, z roku 2019

Wypowiedź Szczerskiego o tym, że lista krajów zaproszonych do udziału w obchodach nie jest komentarzem do historii ani podsumowaniem historii, lecz ma wyłącznie charakter współczesny i dlatego zaproszono kraje, które blisko z Polską współpracują, politycznie niezręczną określił politolog i publicysta Adam Wielomski.

Moim zdaniem, mogły być dwa możliwe klucze. To znaczy, albo państwo polskie powinno zaprosić zarówno na obchody, jak i do uroczystych wystąpień tych, którzy byli w 1939 roku sojusznikami II RP. Wtedy najbardziej adekwatne byłyby wystąpienia prezydenta Francji, premiera Wielkiej Brytanii, ewentualnie, prezydenta Stanów Zjednoczonych (chociaż, oczywiście Stany Zjednoczone nie były jeszcze sojusznikiem i nie brały udziału w wojnie).

Albo też można było przyjąć klucz taki, kiedy zaprasza się sąsiadów zainteresowanych kontaktami z Polską. Wówczas również wypadałoby zaprosić delegację rosyjską oraz wszystkie państwa, które brały udział w wojnie zarówno ze strony alianckiej, jak i ze strony przeciwnej. Wtedy sytuacja z zaproszeniem Niemiec byłaby zrozumiała. Sytuacja, w której zaproszono sojuszników aktualnych, czyli z roku 2019, do obchodów rocznicy z roku 1939, uważam za mało zrozumiałą. A wynik jest taki, że kwestia historyczna zostaje jak gdyby przykryta przez współczesne spory i dyskusje polityczne. Mam pewne wątpliwości, czy należy tę rocznicę historyczną mieszać ze współczesną polityką – powiedział Adam Wielomski.

Nadmienia przy tym, że istnieje pewien zgrzyt, bo z polskiej perspektywy sytuacja historyczna w przededniu wojny wygląda nieco inaczej.

„Polacy pamiętają, że wojna wybuchła 1 września 1939 roku wraz z napadem III Rzeszy. Ale pamiętają też, że w pierwszym etapie tej wojny do czerwca 1941 roku, kiedy Niemcy wkroczyły na radzieckie terytorium, Związek Radziecki był w zmowie z III Rzeszą. Mam tutaj na myśli pakt Ribbentrop-Mołotow, zgodnie z którym 17 września 1939 roku ZSRR zajął wschodnie tereny polskie. Dlatego w Polsce nie jest to traktowane w ten sposób, że prezydent Rosji może wypowiadać się jednoznacznie jako członek koalicji antyhitlerowskiej. Aczkolwiek z drugiej strony, jeżeli przedstawiciel Niemiec ma również zabierać głos 1 września w Warszawie, to myślę, że nie ma uzasadnienia, aby nie zaprosić delegacji rosyjskiej. Chociaż rozumiem, iż w tej chwili jakby kluczem nie jest linia podziału sprzed 1939 roku, tylko linia podziału aktualna, z roku 2019. Przy obchodzeniu rocznic historycznych jest to dla mnie kluczem mało zrozumiałym” – stwierdził Adam Wielomski.

Czy zmieni się spojrzenie Polaków na II wojnę światową?

Podobny punkt widzenia wyraża polityk, była europosłanka Joanna Senyszyn. Uważa, że w związku z rocznicą wybuchu wojny nie należy patrzeć na tamte wydarzenia ze współczesnego punktu widzenia. Ma też wątpliwości, co do składu gości zaproszonych na uroczystości do Warszawy.

To bardzo przykre, że z okazji tak ważnych uroczystości dochodzi do różnego rodzaju nieporozumień. Taką mamy w tej chwili politykę historyczną prowadzoną przez PiS, przez IPN, że tworzy się nowe białe plamy w historii, zmienia tę historię, daje się inną interpretację właśnie po to, żeby całkowicie zmienić z czasem spojrzenie Polaków na II wojnę światową – stwierdza Joanna Senyszyn w rozmowie ze Sputnikiem.

Nie kwestionuje przy tym znaczenia aktualnej rzetelnej współpracy międzynarodowej.

„Oczywiście, trzeba dziś współpracować ze wszystkimi krajami w Europie, nie tylko w ramach UE, NATO, ale patrzeć szerzej. Uważam, że wszyscy uczestnicy wojny powinni być zaproszeni. Żadne nieporozumienia na tym tle są po prostu niepotrzebne. Myślę, że lepiej by było w ogóle świętować rocznicę zwycięstwa nad faszyzmem, a nie sam wybuch II wojny światowej, który był dla Polski tak tragiczny w skutkach” – konkluduje Joanna Senyszyn.

Niezgoda na fałszowanie historii

A jak odebrano na Kremlu brak zaproszenia dla Rosji na uroczystości związane z 80-leciem wybuchu II wojny światowej? Rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow przedstawił ocenę sytuacji na briefingu prasowym.

Wszelkie uroczystości upamiętniające w jakimkolwiek kraju, poświęcone rocznicom Wielkiej Wojny Ojczyźnianej czy II wojny światowej, bez udziału naszego kraju nie mogą być uważane za pełnowartościowe, ponieważ nie można przecenić roli naszego kraju w zakończeniu II wojny światowej. (Wielką Wojną Ojczyźnianą w Rosji określa się ostatnie cztery lata 1941-45 II wojny światowej, kiedy to Armia Czerwona walczyła na terenie ZSRR i wyzwalała okupowane przez Niemców kraje europejskie – red.)

[Nic się nie stało, że szczerbaty Heniek z sąsiedniego podwórka nie zaprosił na picie denaturatu – admin]

Odnosząc się do słów przedstawiciela Kremla w rozmowie z PAP szef prezydenckiej kancelarii Krzysztof Szczerski zapewnił, że „nikt nie kwestionuje udziału ZSRR w pokonaniu Niemiec hitlerowskich w roku 1945”. W tym sensie obchody zakończenia wojny bez udziału Rosji byłyby rzeczywiście niepełne, natomiast rok 1939 ma zupełnie inny kontekst historyczny — wskazał prezydencki minister.

Inaczej widzi tę sprawę prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka, który otrzymał zaproszenie do Warszawy, ale zrezygnował z udziału w uroczystościach.

Decyzja Łukaszenki jest ewidentną demonstracją – skomentował publicysta Krzysztof Podgórski.

[Pewnie, że jest – I taką miała być! – admin]

Swoją nieobecnością i uzasadnieniem tej nieobecności akcentuje swoją postawę, czyli niezgodę na fałszowanie historii – podkreślił publicysta.

Jak stwierdził rzecznik MSZ Białorusi Anatolij Głaz w zwycięstwo nad nazizmem wniosły określony wkład wszystkie narody ZSRR. „Traktowanie w inny sposób i rozdzielanie wkładu republik związkowych we wspólne zwycięstwo jest co najmniej niesłuszne z punktu widzenia historycznego”.

II wojna światowa wybuchła 1 września 1939 roku, a zakończyła się 2 września 1945. Wzięło w niej udział 57 krajów. Sumaryczne ofiary, według różnych ocen, wynosiły od 50 do 80 mln, zarówno wojskowych, jak też osób cywilnych. Największe straty w ludziach poniósł Związek Radziecki. Oficjalna statystyka podaje liczbę 26,6 mln ofiar. 600 tys. radzieckich żołnierzy i oficerów poległo w walkach na terytorium Polski.

https://pl.sputniknews.com/opinie/2019090110977671-ekwilibrystyka-polityczna-wokol-rocznicy-wybuchu-ii-wojny-swiatowej-/

Komentarze 32 do “Ekwilibrystyka polityczna wokół rocznicy wybuchu II wojny światowej”

 1. Anucha said

  Wbrew globalistycznej propagandzie ilość wody , złota i idiotów na świecie nie ulega zmianie.
  Zachęcają Polaków do sikania w kierunku wschodnim , pomimo tego , że z tego kierunku ciepły wiatr wieje.

 2. Sarmata said

  cyt. za: Nikodem Dyzma
  Za upadek II RP i 1939 rok odpowiedzialność ponosi właśnie J.Piłsudski. To destruktor zwłaszcza armii którą jako dyletant zniszczył strukturalnie i zacofał, gospodarki którą jako socjalista etatyzował oraz polityki którą po tzw „przewrocie” sprowadził do prywatnego folwarku niekompetentnych miernot które już po jego śmierci dobijały kraj. Piszą o tym P.Wieczorkiewicz czy niedawno S.Suchodolski. Ponieważ zmarł w 1935 (najprawdopodobniej syfilis, opisuje to głośna książka M.Kamińskiego z 2014 roku) próbuje sie od lat sciągać odpowiedzialność z tego niekompetentnego i mającego wiele za uszami nieliczącego się z dobrem Państwa bandziora (dla przejęcia władzy zadawał sie z czerwonymi, kazał zabijać ludzi i wzniecać zamieszki np.w 1905,1914, 1922,1923 czy w 1926). Niestety był chory na władze i na punkcie swego wizerunku, po przewrocie zaprowadził kult jednostki i terror, (nawet na lekcjach w.f. trzeba było chwalić mit Piłsudskiego i nauczyciele bali sie o prace). W zasadzie państwo było typowo mafijne o czym mało sie mówi, ochraniano aferzystów np.Miedzińskiego, Bussaca, Czechowicza czy Ruszczyńskiego…przyznawano monopole za łapówki, ochraniano nawet znajomych Piłsudskiego kryminalistów i grupy przestępcze np.Łokietka, Siemiątkowskiego mające na koncie gwałty,wymuszenia, handel ludźmi i morderstwa… Grasował eryjny samobójca np.Zagórski, Rozwadowski, Thulie, Lednicki, Głowacki i innni. Powstały setki kłamliwych propagandowych opracowań (zlecanych np.przez MSW,MSWojsk, GISZ itp), powstały liczne kłamliwe hasła np.oklepane kłamstwo „Legiony Piłsudskiego” (kiedy Legiony powstały dzięki Stefczykowi,Leo z Krakowa a sam Piłsudski dowodził tylko przez pewien czas 1 brygadą na stopniu cywilnego brygadiera, bo nie miał jakiegokolwiek(!!!) wykształcenia i przeszkolenia wojskowego). Za sprawą wielu kłamstw, machiny propagandowej i wymazania przez Piłsudskiego wielu zasłużonych postaci i prawdy (działalność min WBH i Świtalskiego a potem IJP) propagandowo ciągle robi się z niego bohatera wymazując jednocześnie prawdziwych mężow stanu min.Paderewskiego, Korfantego, Dmowskiego, Witosa, Rozwadowskiego, Hallera, Muśnickiego, Stefczyka, Leo, Lubomirskiego, Zamoyskiego, Sapiehy,nawet kompetentnych piłsudczyków odstawiono z zazdrości np.Berbeckiego i Sosnkowskiego…
  Na szczęście ulega to zmianie a ludzie tak jak na Wałęse tak na Piłsudskiego otwierają oczy. Precz z tym oszustem.

 3. Troll Polonii said

  Wlasciwie, Zwiazek Radziecki nie mial zadnego zwiazku z rozpoczeciem wojny. Wszystkie panstwa zachodnie – mialy.
  Klopot w tym, ze my tez nie zapraszamy Rosjan na UROCZYSTE zakonczenie wojny.
  Bo Rosja nie nalezy do „klucza”.
  I qrwa, cale szczescie, ze nie nalezy.

  A ten klucz moze sobie Krzysztof Szczerski wsadzic w zadek.

  Zdaniem tego idioty napasc Niemiec hitlerowskich na Polske nie byl zadnym wydarzeniem historycznym.
  Takie oswiadczenie jest obelga dla wszystkich Polakow- ofiar II wojny swiatowej.

  Zdaniem tego chama ‚obchody napasci na Polske nie sa zadnym komentarzem do historii ani podsumowaniem historii-
  bo …napasc na Polske nie byla zadnym wydarzeniem historycznym.

  Obchody zas maja charakter wylacznie wspolczesny.(?)
  Ano maja.
  Takich fekaliow zaden kolektor nie wytrzyma .

  Rozlalo sie gowno po calej Wisle: Od Warszawy po Westerplatte.

 4. Katarzyna T said

  Ad.2 10To co jest w post scriptummoże pochodzić z plotek antysanacyjnych. One raczej mówią o Selmanie, niż o Zelmanie –zarówno w rzekomym rodowodzie Piłsudskiego, jak i Dzierżyńskiego, ponoć wywodzących się od frankistów(sekty żydowskiejpod wodzą Jakuba Franka, którapod koniec XVIIIwieku przeszłana katolicyzm). Ale to jest bez znaczenia,czy Piłsudski pochodził od frankistów czy nie. Wielu Polaków,prawowiernych katolików,ma takie pochodzenie.Natomiast główna wiadomość, a mianowicie, że
  Żydzi uważali Piłsudskiego za swojego człowieka,
  pochodzi bezpośrednio od Abpa Teodorowicza,który znał hebrajskio czym zapewniał mnie pan Mroczek. Jest to informacja sprzed pół wieku. Abp Józef Teodorowicz zmarł 4 grudnia 1938 r., a przenoszenie zwłok Piłsudskiego było w czerwcu 1937. Po 50 latach p. Mroczek mógł coś przekręcić, ale czuł się depozytariuszem ważnej informacji i chciał ją przekazać potomności przez kogoś zaufanego. Trafił do mnie. http://opoka.giertych.pl/100.pdf

 5. .https://youtu.be/gT6pOUe0Px8
  Dlaczego we wrześniu 1939 nie byliśmy „Silni, zwarci, gotowi” | prof. L. Wyszczelski

 6. sarkazm said

  re 3. Troll Polonii said 2019-09-01 (Niedziela) @ 10:26:19
  cyt. „Wlasciwie, Zwiazek Radziecki nie mial zadnego zwiazku z rozpoczeciem wojny.” a Pakt R-M to był bilecik na imieniny do cioci Poli sowieciarzu, tak?.

  ——
  Sowieciarzu? Co Pan ma na myśli, o ile coś?
  Admin

 7. Rafal Cz. said

  Zwiazek Radziecki zniszczyl 200 niemieckich dywizji. Jesli Hitler zaatakowalby Ameryke zamiast ZSRR to by wygral. I to w cuglach.
  Zniszczylby zrodlo zaopatrzenia zachodu a reszta bylaby kwestia czasu. Wtedy zwyciestwo nad ZSRR byloby realne.
  Ale Adolf popelnil blad, blad dzieki ktoremu Polska przetrwala. Straszliwe ofiary jakie poniosl Zwiazek Radziecki w Wielkiej
  Wojnie Ojczyznianej w pelni uzasadniaja zajecie pierwszego miejsca w panteonie zwyciezcow. W koncu ZSRR wojne
  wygral i dzieki temu ja i i miliony polakow mogly odbudowac panstwo z gruzow i zyc…
  Ale teraz kunktatorstwo polityczne kwestionuje fakty historyczne i zamula umysly polakow. Zamula skutecznie metoda
  dr. Goebelsa.
  Jaki jest cel tych dzialan? Powolac do zycia bajkowe wyobrazenie Polski z przeszlosci? Przeciez to shizofremia.
  Ciagle slychac wrzaski o patriotyzmie, o zagrozonej wolnosci… a kto qorva zagraza? Tego sie nie dowiesz chyba ze uwierzysz
  IPN-owi.

 8. karlik said

  Ad.6 „a Pakt R-M to był bilecik na imieniny do cioci Poli sowieciarzu, tak?.” – Czytałem pakt w trzech językach więc zaryzykuję
  Proszę o podanie jednego zdania które było złe w tym pakcie…

 9. re1truth2 said

  Mój komentarz do dnia dzisiejszego 1 września 2019 roku
  https://szczepanski.family/2019/09/01/pamiec-1-wrzesnia-1939-r-8-9-wrzesnia-39-r-9-09-15-12-43-r-1-wrzesnia-2019-rok/
  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

 10. Rafal Cz. said

  Nudzi mnie glupota…
  A soviet to znaczy rada idioto jeden z drugim.

 11. maa555 said

  Fakt jest taki,że sowieckie wojska ruszyły na Polskę po niemieckich i wbiły Polsce nóż w plecy. Nie tylko ten jeden raz.
  Skoro jednak zaprasza się przywódcę państwa jednego z agresorów, to jeśli zaproszony zostałby prezydent Rosji Putin, mógłby się poczuć jak przywódca byłego agresywnego państwa Rosji, a przecież za takie nie uchodzi. Każdy wie jak było, tylko dlaczego nagle zapomina się o agresji sowieckiej??

  ——-
  Polski nie było, tylko ziemia niczyja. Rząd uciekł.
  Nb. A ile to razy Rosją nam wbijała nóż w plecy?
  Admin

 12. Pan powyatrza bzdury Gajowy. Oczywiscie, as ZSRR napadl na Polskę. To że Rząd uciekł nie oznacza, że to nie było.
  Powtarza Pan po kimś chcąc udowodnić nie wiadomo co..
  Rosja to nie ZSRR, jak to Pan podkreśla a swym wpisem zrownuje..
  JA

  ——
  Takie było prawo międzynarodowe.
  Pana poglądy nie mają znaczenia.
  Admin

 13. Rokitnik said

  Panie JO. Trudno bronic agresora, ale postaraj sie pan o obiektywny osad?

  POLSKA jako taka istniala ( chociaz rzund dal noge na Zaleszczyki i Rumunie ) ale jako ze wszystko sie sypalo ( w tejze Polsce) to CI co wymyslili i sfinansowali te WOJNE, doszli do wnisku, ze to najlepsza pokazja by wejsc na sasiedow juz poszarpanych ( lotnictwo szkopow ) i….poszerzyc strefe wplywow !?
  Rewolucja zydowska w Rosji o niczym innym nie marzyla – a okazja sie mogla NIE powtorzyc?
  Rosjanie malo tam albo NIC nie mieli do powiedzenia…!

 14. PISKORZ said

  re 2 B.dziękuję, krótko i treściwie i to , co najważniejsze..

 15. jasiek z toronto said

  Re: 13 Rokitnik…
  Warto przypomniec, ze cala wierchuszka ZSRR byla zdominowana przez zydow ok. 82%, a cale NKWD bylo calkowicie kontrolowane przez zydow…

  Podobnie ma sie dzisiaj sytuacja w „kneSejmie” w roku 2019, ale wyjatek jest, ze Polska (jako szyld) wciaz zachowuje, ale wkrotce po „tu-mi-wisizmie” polsko-jezycznej „gawiedzi” ten (obecny) szyld zostanie niezwlocznie zmieniony na zydowski „POLIN” vide ZSRR…

  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 16. lewarek.pl said

  3.
  Wlasciwie, Zwiazek Radziecki nie mial zadnego zwiazku z rozpoczeciem wojny.

  Arcyciekawy pogląd. A pakt Ribbentrop-Mołotow z tajnym protokołem rozbioru Polski? A sowiecki napad na Polskę 17 września, będący wypełnieniem tego paktu?
  Ja rozumiem, że ktoś może być rusofilem, ale po co przeinaczać historię? To, co się stało, nie odstanie się.

 17. Rafal Cz. said

  Ad 11 i 12
  Powiedzmy ze ZSRR nie wkroczyl 17 wrzesnia do Polski.a Niemcy i tak by wygrali. Ale bylby blizej granic Rosj.Nic a nic
  nie rozumiecie z historii. Jak zawsze.

 18. Troll Polonii said

  16
  Lewarek
  Arcyciekawe nieuctwo.

  1. Sowieci mieli prawo podpisac uklad o wzajemnej nieagresji z Niemcami. A nawet wyznaczyc granice strefy wplywow.

  2. Polska miala taki sam uklad z Niemcami, tylko pare lat wczesniej..

  3. Niemcy napadli na Polske i zbombardowali caly kraj. stolice nam zrownali z ziemia i zapedzili WSZYSTKICH Polakow do niewolniczej pracy w lagrach na terenie Polski i calej Rzeszy, gdzie Polacy pracowali jako niewolnicy w niemieckich gospodarstwach.

  4. Niemcy ZLIKWIDOWALI panstwo Polskie i zamienili w Gubernie Niemiecka..

  5.17 wrzesnia Sowieci NIE wkroczyli do Polski. Zajeli tereny PRZYZNANE przez Traktat Wersalski,. Chodzilo Sowietom o …zabezpieczenie granic wlasnie przed Niemcami!!
  Czytac nie umiesz??.

  Cholera mnie bierze na takich historykow, ktorzy klamia!!!!!!
  Prosze wymienic jedna miejscowosc w Polsce, ktora Rosjanie zbombardowali w 1939 roku!!!

  Blazenda polityczna niektorych madrali jest porazajca!!

  Jak mozna w ogole porownac atak na Polske 1- wrzesnia z wkroczeniem sowieckich wojsk na tereny wynaczone przez Lorda Curzona?.

  A moze wreszcie ktos zacznie myslec, DLACZEGO wybuchla ta wojna, ktorej nawet Hitler nie chcial.

  Poczytaj Lewarek przemowienia Hitlera- wszystkie wyszly w wydaniu ksiazkowym – a takze pamietniki Churchilla i De Gaula..

  Dobrze ci to zrobi na pamiec.
  I dobrze jest przypomniec sobie awantury Pilsudskiego, ktory CZYNNIE pomagal bolszewikom w rewolucji.

 19. Zby said

  @18. Zajęli ziemie „przyznane im”, bo zabezpieczali swoje granice???
  O kurka! Piłsudzki pomagał bolszewikom?? Coraz lepiej!!!
  >”Jak mozna w ogole porownac atak na Polske 1- wrzesnia z wkroczeniem sowieckich wojsk na tereny wynaczone przez Lorda Curzona?”
  A Lord Curzon, był takim expertem od spraw Europy, że po paru whiskeys walnął kreskę z góry, na dół,ciągle jest wykładnią, jak aktorzy w TV na politykę.
  W ten sposób, że Stalin przeczekał brak konkretnej reakcji ze strony Francji i Anglii i stwierdził, że można się właczyć do akcji.
  Gdyby Pan poszperał trochę w tej historii, to należało by dodać, kto i dlaczego wydawał rozkazy, żeby unikać starć z Czerwoną Armią? Kto i dlaczego internował Rząd w Rumunii? Pan wie coś na temat?
  Rosja nie bombardowała?, W sumie, to i tak cienko wyszli na tym froncie, powtórzone w Finlandii, dało Niemcom nieco fałszywy obraz na Barbarosse 🙂 Może nie bombardowali, ale bardzo mocno zaangażowali się w likwidowanie jakichkolwiek przejawów polskości na tych „zabezpieczonych” terenach. Z bardzo dużą pomocą lokalnych społeczności Rz..ymskich. I w całości conajmniej tak efektywnie, jak Niemcy po swojej stronie.
  Może Pan sobie poczyta w różnych miejscach, zanim wygłosi takie pierdoły, jak powyżej.
  Pozdrowienia
  Z

 20. lewarek.pl said

  18.
  Nawet mi się odpowiadać nie chce. Zresztą Pan Zby już to uczynił.
  Może tylko wskażę na jeden punkt Trolla:
  „5. 17 wrzesnia Sowieci NIE wkroczyli do Polski.”
  No tak, wkroczyli na Marsa.
  Nie da się czegoś takiego traktować poważnie.

 21. troll Polonii said

  20

  To jest tak:
  Kto nie zna historii wlasnego narodu, to popelnia wciaz te same bledy.
  A nas stale pouczaja inni.
  Dlatego stale popieramy wlasnych wrogow i falszywych przyjaciol.
  I stale mamy klopoty z rozpoznaniem wroga.

  Przykladow jest pelno ale ja podam pare ostatnich:
  Jugoslawia. I Czecznia. I Gruzja 2008. I 18 lat okupacji Afganistanu.
  Najwiekszym wrogiem Polski byl jeszcze pare lat temu Miloszewicz bo znecal sie nad muzulmanami.
  Polska przyjela ponad sto tysiecy uchodzcow z Czeczni i Kosowa.I ani jednego Serba-chrzescijanina.
  Bo tak nam kazala zydowska propaganda.

  A potem sie odwrocilo i okazalo sie, ze muzulmanie to …kozojebcy i mordercy.
  A tak niedawno ich kochalismy!! Co Polacy wygadywali na temat Syryjczykow- to zgroza!!!
  Polska nie przyjmuje juz muzulmanow (ani prawdziwych ani falszywych) ale za to przyjmuje banderowcow.
  Nasze sojusze z Zachodem zawsze nas duzo kosztowaly.

  A teraz, na wielkiej uroczystosci rocznicy napasci hitlerowcow na Polske, Pence opowiada, ze USA wyslalo 16 milionow zolnierzy do ratowania Polski .
  I zaden Polak nie dal mu po pysku!!!

  Jestesmy banda slugusow, ktorzy sie uparli byc tym , czym nie sa.
  Nie jestesmy zadna kultura zachodnia.
  Ani nie mamy kultury Niemiec, ani Belgii ani Francji ani protestanckiej Anglii czy Szwajcarii.

  Religia katolicka – jak sama nazwa wskazuje- jest religia powszechna.
  Rownie dobrze mozemy sie identyfikowac z kultura Filipin czy Meksyku albo Urugwaju.

  Od lat powtarzamy brednie, toksyczna papke, ktora nam wmawia miedzynarodowe zydostwo.
  A kto mysli inaczej albo, nie daj Bog, wie inaczej, to jest oczywiscie wrogiem polskiej ciemnoty; glupiej i groznej.

  Nikt nie kaze kochac Rosji ani Sowietow.
  Nikt nie kaze kochac Niemcow. Ani Francuzow. Ani Anglikow.
  Ale teraz naszym obowiazkiem jest kochac koniokradow.

  Ale wygadywanie glupot na temat naszej historii jest aktem zdrady narodu.
  Moze jednak ktos sobie przypomni Pokoj Brzeski??
  Nie?
  Oczywiscie, ze nie.
  A moze Pokoj w Andruszkowie?

  A mnie zastanawia, dlaczego tylu Polakow potepia Rosje za ‚aneksje’ Krymu ale nie oburza sie na udzial Polski w zniszczeniu suwerennego panstwa Jugoslawii. I wymordowaniu ludnosci chrzescijanskiej Kosowa przy pomocy polskiego wojska i policji.Polskie wojsko i policja dalej okupuje Kosowo a my udajemy, ze to nie my.
  Dzieciom bedziemy bujdy wpierac, ze Miloszeiwcz i Ratko Mladicz byli mordercami.
  Ale banderowcom i Churchillowi bedziemy stawiac pomniki.

  I sluchac radosnie jak rzecznik prezydenta opowiada, ze ta rocznica napasci na Polske nie ma nic wspolnego z komentarzem historycznym. Ale 17 wrzesnia 1939 -ma!
  Ciemniakom mozna rozne rzeczy wmowic.
  Nawet to, ze to Ameryka wyzwolila Polske.

  Barak Obama opowiadal, ze jego wujek wyzwolil Oswiecim.
  I tez nie dostal po pysku!

 22. Troll Polonii said

  19
  Zbych

  20
  Lewarek

  Zastanawia dlaczego niektorzyt ak za wszelka cene bronia Zachodu i ich bestialskiej polityki wobec Polski.
  Widac, ze nam zydy otworzyly fabryke wazeliny.

  „Pakt Piłsudski–Lenin, czyli jak Polacy uratowali bolszewizm i zmarnowali szansę na budowę imperium” – P. Zychowicz – recenzja | HISTORIA.org.pl – historia, kultura, muzea, matura, rekonstrukcje i recenzje historyczne

  https://historia.org.pl/2015/08/12/pakt-pilsudski-lenin-czyli-jak-polacy-uratowali-bolszewizm-i-zmarnowali-szanse-na-budowe-imperium-p-zychowicz-recenzja/

  Historia linii Curzona | Wicekról, który dzielił narody – Polityka.pl
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1629599,1,historia-linii-curzona.read

 23. revers said

  dalej jak w przemoowieniu Dudy

  https://gazda110.blogspot.com/2019/09/uzupenienie-przemowienie-dudy-prezydenta.html?fbclid=IwAR1gz02dlt-F3rddC1ExkeHE3HzTKXAAzdJEPEGwcx8z5egxaSyDF4uVliQ

 24. Szarak said

  Ad. 21.
  W przyzwalającym milczeniu rodzi się niezwykle odważna, nowatorska wręcz” historia” Polski, rodem zza wody! A przecież milczenie jest przyzwoleniem…
  16 mln pomocy amerykańskiej w naszym kraju, to tak mniej więcej dodatkowe 2/3 stanu osobowego naszego społeczeństwa z okresu IIW.ŚW.!
  I co? Też nie daliśmy rady? A gdzie walczyli?, gdzie się pomieścili?, kiedy i jak przybyli itd., itd.
  Jak to się miało do stanu liczebnego poległych tu żołnierzy rosyjskich?!
  Z tego wynikać może, że w ramach tak szgólnego poświęcenia…my będziemy winni odpłacać wzajemnością…!
  Tym bardziej, że może…te okręty przybyłe z Polski też…zostały zawrócone od brzegów Stanów dla ratowania… naszej Ojczyzny…?!
  Do-słownie: „duży może więcej!

 25. karlik said

  Ad.12 „Pan powtarza bzdury Gajowy. Oczywiście, as ZSRR napadł na Polskę.”

  Trzymajmy się faktów, Polska naruszyła wiele traktatów i stała się harcownikiem Europy…
  Granica z Rosją Sowiecką była nielegalna, bo zgodnie z zapisami Traktatu Wersalskiego.

  „POLSKA.
  ARTYKUŁ 87.[3]
  (…)Granice Polski, nie określone w niniejszym Traktacie, będą oznaczone później przez Główne Mocarstwa sprzymierzone i stowarzyszone.(…)”

  A Polska ustaliła je sama..Czyli te tereny się należały Rosji Sowieckiej jak Polsce Zaolzie..
  O przepraszam Zaolzie nie, bo Polska w lipcu 1920 roku w Spa zrezygnowała z Zaolzia na rzecz Czechosłowacji z Wilna również..

  „1920 lipiec 10, Spa
  Układ Głównych Mocarstw Sprzymierzonych i Stowarzyszonych z Polską
  w sprawie rozejmu z RSFRR

  Rząd polski zgadza się na to, by:

  a.zainicjować i podpisać niezwłocznie rozejm na tej podstawie, że wojsko polskie cofnie się i stanie na linii ustalonej przez Konferencję Pokojową dnia 8 grudnia 1919 roku, jako tymczasowej granicy polskiego zarządu i że wojsko sowieckie stanie o 50 km na wschód od linii. Jednakże Wilno ma być niezwłocznie oddane Litwinom i wyłączone ze sfery zajmowanej przez bolszewików podczas rozejmu. Co się tyczy Galicji Wschodniej, to armie staną na linii, którą osiągną w dniu rozejmu, po czym każda armia cofnie się o 10 km, celem utworzenia strefy neutralnej;

  c.przyjąć decyzję Rady Najwyższej w sprawie granic litewskich, przyszłości Galicji Wschodniej, sprawy cieszyńskiej i przyszłego traktatu gdańsko-polskiego.”

  Nie wiem również o jakiej wojnie mówimy, oczywiście była, ale z punktu widzenia prawa jej nie było..
  Bo zgodnie z Konstytucją RP z 1935 roku..

  „Art. 12.
  Prezydent Rzeczypospolitej:
    f) stanowi o wojnie i pokoju; ”

  Dopóki Prezydent RP nie ogłosi stanu wojny to jej nie ma z punktu widzenia prawa i wtedy, żaden sąd nie przyzna odszkodowania za wojny której nie było..Dlatego ważne jest, by Prezydentem był odpowiedni człowiek nie jak wówczas Maliniak i gdy Marszałek umarł to nie otrzymał dyspozycji co zrobić..
  A powinien ogłosić oficjalnie stan wojny i agresję na Polskę przez Niemcy, oraz zgłosić ten fakt do Ligi Narodów, wówczas wtedy agresja na Polskę byłaby agresją na wszystkich członków Ligi Narodów i wtedy nie trzeba by czekać na wypowiedzenie wojny przez Francję i Anglię…A Rosja Sowiecka musiałaby się wówczas określić po której stoi stronie…

 26. Troll Polonii said

  25
  Karlik

  „Polska stala sie harcownikiem Europy”.
  A nawet gorzej: Polska stal sie grabarzem wlasnego narodu.

  Jestesmy specami od zrywania traktatow… juz od czasow Wladyslawa Warnenczyka, ktorego historia nazwala krzywoprzysiezca. Chodzi o pokoj zawarty z Turcja na 10 lat
  (Uklad szegedynski 1443)
  W rok pozniej nasz sygnatariusz zlamal traktat i napadl na Turkow.
  Wydawac by sie moglo, ze jak kogos interesuje historia to zawsze znajdze chwile czasu, zeby sobie postudiowac, nawet we wlasnym zakresie.

  Takiej propagandy przeciwko historii Polski jaka obecnie grasuje po roznych blogach – to nawet najstarsi gorale nie pamietaja.

  Czytajac historie Anglii obojetnie kogo: Trevelyana, Warda czy Gibbsona, Wilsona, Myersa – a bylo ich wielu- zastanawia szczerosc z jaka angielski historyk potrafi sie przyznac do wszystkich dranstw, wzlotow i upadkow brytyjskiego imperium i analizowac wszystkie bledy i awantury „Anglycynn-ow” po calym swiecie.
  Historie Polski zawsze jakis kolejny dyletant probuje upudrowac i wysmarowac pomada.
  Jakby to cokolwiek moglo zmienic.

  A poniewaz historia nas niczego nie nauczyla, bo jej nie znamy, to powtarzamy kolejny antypolski sluzalczy bajzel historyczny:
  Z nowym ‚Napoleonem dziejow’ wybieramy sie znow na Moskwe.
  Boso ale w ostrogach.

  Pewnie Joe, Lewarek i Zby uplasuja sie w pierwszym szeregu na linii fontu.

 27. karlik said

  Ad.19 „O kurka! Piłsudzki pomagał bolszewikom?? Coraz lepiej!!!”
  Marszałek Piłsudski z racji pozycji w historii Polski wymaga, by pisać jego nazwisko poprawnie..

 28. NICK said

  Zellman.

 29. karlik said

  Ad.29 „Zellman” też nie jest moim ulubieńcem…

 30. Gdyby ZSRR nie był agresorem, to by był sprzymierzeńcem. Wszedł zająć to co było polskie. Rozbroil armie Polska, która się przecież poddała, bo taki był rozkaz. Nie pozwolił na jej formacje. Ba, zgromadził oficerów i ZSRR wszystkich rozstrzelal wpisując się w działania Niemiec likwidujace inteligencję Polska.

  Trzeba być nie powiem kim, by szerzyć pogląd, że ZSRR nie był agresorem.

  JA

 31. karlik said

  Ad.30 „Gdyby ZSRR nie był agresorem” – Oczywiście, że był agresorem nikt tego nie kwestionuje..Ale w świetle obowiązujących przepisów nim nie był..
  Gdyby Prezydent ogłosił agresję i to zgłoszone zostało do Ligi Narodów, to wtedy możny by mówić o agresji.

  „2 grudnia 1939 rząd fiński odwołał się do Rady Ligi Narodów. Wobec jawnej agresji przeciwko jednemu z członków Ligi i lekceważenia jej zaleceń przez rząd moskiewski, dnia 14 grudnia 1939 Rada Ligi Narodów jednomyślnie usunęła ZSRR z grona członków tej organizacji. Uchwała była jednomyślna, chociaż na 14 członków Rady za usunięciem ZSRR głosowało tylko 7: Afryka Południowa, Belgia, Boliwia, Wielka Brytania, Republika Dominikańska, Egipt i Francja. Pozostałych 7 członków Rady małodusznie uchyliło się w ogóle od udziału w posiedzeniu, lecz nikt nie glosował przeciwko. W każdym razie skutek propagandowy tego posunięcia był w całym świecie ogromny. Jerzy Łojek, Agresja 17 września 1939, PAX, Warszawa 1990, s. 125.”

 32. Karlik… wg prawa…. cała Polska należy do Żydów a my jesteśmy ich zwierzętami…

  Rozumie Pan?

  JA

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: