Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  MatkaPolka o Traditionis Custodes
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Kempa do Timmermansa: „Przeżyliśmy sowieckich komisarzy, przeżyjemy i Pana”

Posted by Marucha w dniu 2019-09-05 (Czwartek)

Podczas debaty w Parlamencie Europejskim, dotyczącej praworządności było naprawdę gorąco. Nie wychodzi pan z formy – skrytykowała Fransa Timmermansa jedna z europosłanek z ramienia PiS.

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans w ostrych słowach zaapelował o zwiększenie nacisku na przestrzeganie prawa i dbanie o wolność prasy, ponieważ w innym wypadku Unia Europejska będzie zagrożona.

Do kłótni między Timmermansem a polskimi eurodeputowanymi doszło na forum Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego.

W trakcie dyskusji wiceprzewodniczący wielokrotnie nawiązywał do sytuacji w Polsce, w ostrych słowach skomentował ostatni wyrok unijnego trybunału w sprawie obniżenia wieku emerytalnego. Przypomnijmy, Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że przepisy dotyczące obniżenia wieku przejścia w stan spoczynku sędziów Sądu Najwyższego są sprzeczne z prawem Unii.

TSUE podkreślił, że „zastosowanie przepisów przewidujących obniżenie wieku przejścia w stan spoczynku sędziów Sądu Najwyższego (…) narusza zasadę nieusuwalności sędziów, która jest nierozerwalnie związana z ich niezawisłością”.

Słowa i ataki Timmermansa na Polskę oburzyły deputowanych z ramienia PiS. Europosłanka PiS Jadwiga Wiśniewska ironicznie stwierdziła, że Timmermans nie wychodzi z formy.

„Panie komisarzu, widzę że nie wychodzi pan z formy. Sądziłam, że okres wakacji spowoduje, że pan się choć trochę zdystansuje do tego, co robił przez ostatnie lata. Z jednej strony mówicie, że potrzebujemy umocnienia praworządności w Unii Europejskiej. Popatrzmy więc, czy w pana ojczyźnie – w Holandii – jest Trybunał Konstytucyjny? Otóż nie ma” – powiedziała Wiśniewska.

Wiśniewskiej wtórowała Beata Kempa, która w mocnych słowach zwróciła się do wiceprzewodniczącego:

„Pan skupił się w swoim raporcie głównie na ataku na Polskę, Węgry i inne kraje, które wychodzą z komunizmu. Pan broni wymiaru sprawiedliwości, który nie był reformowany od czasu odzyskania przez nas niepodległości w 1989 roku. Przeżyliśmy komisarzy sowieckich. Zapewniam, że przeżyjemy również pana” – oświadczyła eurodeputowana, której słowa przytacza PAP.

[Beata Kempa również upomniała Timmermansa, aby nie krzyczał na kobiety, ale czy cham potrafi się opanować? – admin]

Z oburzeniem dodała też, że w czasach poprzednich rządów PO-PSL Unia Europejska jakoś nie zajmowała się takimi sprawami. „Nie słychać było głosu Unii Europejskiej, kiedy w Polsce kradziono pieniądze na ogromną skalę”.

Głos w dyskusji zabrał również europoseł Patryk Jaki, który stwierdził, że Timmermans skupił się na atakach na Polskę, podczas gdy w innych krajach Wspólnoty nie tylko politycy mianują sędziów, ale sami też są sędziami.

Wiceprzewodniczący skwitował krótko, że nie ma sensu takie porównywanie, a większość parlamentarna nie oznacza zezwolenia na łamanie praworządności. „Pozwólcie, że przypomnę, iż każde podłe orzeczenie nazistowskich sądów było oparte na prawie. Były one w fundamentalnej sprzeczności z praworządnością, prawami podstawowymi, ale były oparte na prawie” – dodał Timmermans.

TSUE: Polska reforma sądownictwa narusza prawo UE

Skargę do TSUE wniosła Komisja Europejska, której zdaniem przepisy obniżające wiek emerytalny naruszają wymogi niezawisłości sędziowskiej. Chodzi przede wszystkim o przyznanie ministrowi sprawiedliwości prawa do decydowania o tym, czy sędzia będzie miał przedłużoną możliwość orzekania.

Przepisy zostały już zmienione przez polskie władze, ale Komisja Europejska zdecydowała, że podtrzyma zarzuty, ponieważ według niej nie wszystkie problemy rozwiązano.

Rzecznik generalny odrzucił argumenty Polski, że jakoby nie ma bezpośredniego związku między przepracowanym okresem a pobieranym uposażeniem.

Podkreślił również, że prawo Unii chroni sędziów przed usuwaniem z urzędu, a nieusuwalność sędziów stanowi jedną z podstawowych gwarancji niezawisłości sędziowskiej.

Rzecznik ocenił, że obniżenie wieku przechodzenia przez sędziów w stan spoczynku powinno być obwarowane zabezpieczeniami. Ustawa z lipca 2017 roku tych zasad nie spełnia.

[I na kiego ch… potrzebna była Polsce ta faszystowska „Unia”? Po to, żeby trzeba się było z nią niemal codziennie użerać? – admin]

https://pl.sputniknews.com

Jakieś dwa tygodnie temu pewna młoda, inteligentna i wykrztałcóna kobieta mało nie dostała furii, gdy jej powiedziałem, że ta słynna „pomoc” unijna to piardnięcie komara w stosunku do budżetu naszego państwa.
Admin

Komentarzy 10 do “Kempa do Timmermansa: „Przeżyliśmy sowieckich komisarzy, przeżyjemy i Pana””

 1. abcdef said

  Taaaa… Nic nas nie ruszy — dopóki mamy w łapach jursdykcję, bank, media i szkolnictwo.

 2. PISKORZ said

  re art Rzecznik ocenił, że obniżenie wieku przechodzenia przez sędziów w stan spoczynku” NAJLEPIEJ W WIEKU…40 LAT NA EMERYTURĘ..a może nawet wcześniej..!!

 3. PISKORZ said

  https://twitter.com/i/status/1169557464041381888 B. Kempa…w ataku…!!

 4. PISKORZ said

  re 3
  Generalnie ludzie b.zadowoleni z p. Kempy..!!!

  🇵🇱
  ‏ @WesolyKlaun
  11 godz.11 godzin temu
  W odpowiedzi do @nieugieta @BeataKempa_KPRM @TimmermansEU

  Pięknie szmaciarzowi pojechała po rajtuzie 🤣💪👏
  2 odpowiedzi 1 podany dalej 24 polubione

 5. NICK said

  Żeby tylko Kempa nie dostała klempa.
  To jest, dobry, pierwszy owoc.
  Ad observationem.

 6. PolishPolackski said

  @Piskorz

  No, nie wiem, czy się podoba.
  Pod jednym wątkiem na tłiterze była taka antypolska sraczka – oczywiście od polskojęzycznych – ze aż mnie zatkało.

 7. Lily said

  Owa kobieta,byla/moze i jest,w klubie parlamentarnym Polsko-izraelskim.
  W owym klubie,99 procent to poslowie z Pis.
  Wiceprzewodniczacym w owym klubie byl
  niejaki R.W,obecnie „narodowiec”w Konfederacji.
  Samo,zas szefostwo,NO COZ,chcialo do Euro-
  parlamentu sie dostac.Ze wzgleduna na taka
  postawe,NIE zasluguja na moj glos.
  Wierze,w TO,ze w Konfederacji,sa TEZ
  godni zaufania ludzie,ale wiadomym jest,
  ze TO szefowie decyduja,o wszystkim.

  „Kto jest wierny,w rzeczach malych,TEN i w
  duzych bedzie wierny,i oczywiscie na odwrot.”

 8. Zerohero said

  „Przeżyliśmy komisarzy sowieckich. Zapewniam, że przeżyjemy również pana”

  Za tych komisarzy współczynnik dzietności był większy niż 2, a nikomu nie śniło się aby zastępować emigrujących Polaków Ukraińcami, Hindusami, Pakistańczykami itd. btw. niedawno na twitterze Niezależnego Polaka widziałem zdjęcie rabina agitującego w Bangladeszu za migracją do „europejskiego raju”. Natomiast Maciej Maciak odkrył, że brytyjskie media wydawane w Bangladeszu reklamują osiedlanie się w Polsce.
  No więc tak ten teges. Wychodzi na to, że sowieccy komisarze nie mieli za cel zlikwidowanie polskiej masy biologicznej, a „europejscy” – owszem.

  Po ch więc te buńczuczne, efekciarskie teksty Kempy? Śmierdzi to baranami szczekającymi III Rzeszy, że nie oddadzą ani guzika, a spie…jącymi na Zaleszczyki już kilka dni po rozpoczęciu wojny.

 9. Rafal Cz. said

  A ta Kempa to ile latek sobie liczy?

 10. gnago said

  Faktycznie cywilizacja zachodu upada . Hipotetycznie nawet chybiona kula/e sprawiłaby że sędziowie udawaliby sie na emeryture w standardowym dla Polski wieku 60 i 65 lat.
  Tak było u zarania europejskiej cywilizacji kiedy taki senator i nawet sędzia usuwał się na prowincję obdarowująć cesarza swoim całym majątkiem i sławiąc go za jego dobroć i wspaniałomyślność.

  A temu komisarzowi to seria okładów z angielskich marynarskich kotów zdałaby się na poprawę ukrwienia mózgu, trzeźwości . A nawet poprawiła osąd i poczucie sprawiedliwości

Sorry, the comment form is closed at this time.