Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  stupaszczy o Obywatele w obronie radcy praw…
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  MatkaPolka o Traditionis Custodes
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

„Nie do przyjęcia”. Rosja potępia wypowiedź Johnsona o Polsce.

Posted by Marucha w dniu 2019-09-05 (Czwartek)

Ambasada Rosji w Londynie uważa wypowiedź premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona o „młocie faszyzmu i kowadle komunizmu” w stosunku do Polski w czasie II wojny światowej za nie do przyjęcia.

Johnson 1 września opublikował w Twitterze wiadomość wideo poświęconą 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Według niego, podczas gdy Polacy bronili kraju przed nazistowskim atakiem, „wojska radzieckie zaatakowały ich ze wschodu”. Podkreślił, że Polska „znalazła się między młotem faszyzmu a kowadłem komunizmu”.

Przy wszystkich historycznych dyskusjach wokół radzieckiej operacji wojskowej we wschodnich regionach Polski, postawienie pytania, w którym działania ZSRR są faktycznie utożsamiane z agresją Hitlera, jest całkowicie nie do przyjęcia – zacytowano słowa rzecznika na stronie internetowej ambasady.

Zaznaczył, że Wielka Brytania „konsekwentnie sabotowała propozycje ZSRR dotyczące stworzenia skutecznego antyhitlerowskiego sojuszu, w tym konkretnie w celu ochrony Polski”.

Rzecznik podkreślił, że znaczna większość Rosjan i Brytyjczyków, wspominając II wojnę światową, składa hołd poległym i szanuje radziecko-brytyjski sojusz.
Dyplomata wyraził żal, że Johnson wybrał inny punkt widzenia, „który na szczęście nie jest zbyt popularny w Wielkiej Brytanii”.

W Polsce 1 września odbywały się uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wzięli w nich udział przywódcy wszystkich państw Unii Europejskiej i NATO oraz prezydenci krajów Partnerstwa Wschodniego: około 250 gości z całego świata łącznie.

[„Uroczystości” z okazji tragedii narodowej… może przy okazji były też tańce i popisy błaznów oraz kuglarzy? – admin]

https://pl.sputniknews.com/

Komentarze 102 do “„Nie do przyjęcia”. Rosja potępia wypowiedź Johnsona o Polsce.”

 1. Alina said

  Nie ma się czego czepiać. Mam dużo tolerancję do BoJo. On wygląda jak idiota i pewnie takim będzie. Więc nikogo nie oszukuje.

  Jeżeli, jak mówi pajac BoJO (oczywiście żyd), mieliśmy do czynienia z młotem faszyzmu i kowadłem komunizmu, to do czego przyrównać judejski kapitalizm? Do młota pneumatycznego? Do walca drogowego?

  BoJo to ucziciwy człowiek. Wygląda jak idiota i takim jest. Nikogo nie oszukuje.

  ———–
  Ha ha ha! Doskonałe.
  Admin

 2. Kcin said

  Krzykniesz na ulicy: „Ty złodzieju!”, to obejrzą się tylko ci, którzy mają coś za skórą. Tutaj mamy do czynienia z podobną reakcją ze strony Ambasady „przyjaciół” ze wschodu. Na szczęście nie wszyscy dają się otumanić prawdami objawionymi i pustymi hasłami za którymi czyn się nie kwapi podreptać.
  1 września w zadumie obchodziliśmy rocznicę niemieckiej agresji na Polskę. Być może dla niektórych była to „uroczystość”, ale oni raczej Polakami są tylko z powodu miejsca pobytu. Nie zapomnimy również 17 września.

  ——
  Spadaj, tępaku zero-jedynkowy.
  Admin

 3. Jeszcze raz:

  Andrzej Leszek Szcześniak – Zmowa. IV rozbiór Polski

  http://www.mediafire.com/file/ox8dy6jmre6yzb3/Andrzej_Leszek_Szcze%25C5%259Bniak_-_Zmowa._IV_rozbi%25C3%25B3r_Polski.zip/file

  To jest książka ektroniczna kartkowana.

 4. I ciekawy artykuł po rosyjsku sprzed dwóch lat z licznymi zdjęciami archiwalnymi:

  https://rus-vopros.livejournal.com/7050908.html

 5. I jeszcze jeden artykuł:

  https://roscenzura.com/threads/3130/

 6. NC said

  Johnson przypomnial historyczny fakt. Smutne i niepokojące jest to, że do dnia dzisiejszego Rosja nie potrafiła dokonać rachunku sumienia ze współuczestnictwa w IV rozbiorze Polski i z komunistycznego ludobójstwa na Polakach, którzy znaleźli sie pod sowiecką okupacją.

  I z góry proszę o nieprzypisywanie mi poparcia czy sympatii do idiotycznej polityki obenego rządu w Warszawie wobec Rosji.

  ——–
  Ile razy jeszcze ma go dokonywać?
  Admin

 7. Jared said

  Praawda ruskich w oczy kole?

  ——
  Kolejny zero-jedynkowiec.
  Admin

 8. Narodowość polska said

  Panie Ambasadorze ! ” Nie do przyjęcia” jest Pańskie stwierdzenie: ” radziecka operacja wojskowa we wschodnich rejonach Polski”. To też była w/g Pana „operacja ” 27 sierpnia 1939 roku : Wiaczesław Mołotow podpisujący pakt likwidacji Polski i o Wiśle jako granicy Rosji Radzieckiej z Niemcami, podpisany z Urlich’em Ribbentrop”em. 17 -ty września, mordy, gwałty i grabieże (np.Suleczniki,czy Iwieniec) to też „operacja” , „Katyń” a jakże :”operacja”. No i sierpień 1944 rok i nowy układ z Niemcami o niewtrącanie się Sowietów w mord i zniszczenie Warszawy – też „operacja”. Oj, fałszywą politykę prowadzicie Towarzyszu. Odwrotną do pojednania, bo ono wymaga prawdy.

  ——
  Pomieszanie z poplątaniem plus konfabulacje.
  Admin

 9. AlexSailor said

  Wydaje się, że przedstawiciele Rosji stracili okazję, żeby milczeć.
  Hitler tylko dlatego wygrał wojnę z Polską, bo mu ZSRR ruszył z pomocą.
  Konsekwencją obłąkanych planów komunistycznego najazdu na Europę był 17 września, a później 22 czerwca.
  Razem z Hitlerem napadli na Polskę łamiąc pakt o nieagresji, przez całe dwudziestolecie międzywojenne umożliwiali
  rozbudowę armii niemieckiej, udostępniali jej poligony, dostarczali surowce, a już od 1 września naprowadzali przez radiolatarnie
  samoloty niemieckie na cele w Polsce.
  Obłąkany komunizm najpierw utopił Rosję we krwi, później rozpętał z Hitlerem II WŚ, w której w końcu zwyciężył osiągając cele z 17 września 1939r.
  Za cenę życia dziesiątków milionów Rosjan, Polaków, i innych nacji.
  By w końcu paść w 1991r.

  ————
  Napadli na Polskę?
  Gdzie ta Polska była?
  Wódz Naczelny spierdolił przez Zaleszczyki.
  Zostawili ziemię NICZYJĄ.
  Admin

 10. NICK said

  Pana znowuż napadło?
  Żeglarzu.

 11. Boydar said

  Pan Alex chciałby, żeby Generalna Gubernia sięgała do Wilna i Lwowa. A najlepiej do Uralu.


  Admin

 12. rycho08 said

  Ad.9 A-S

  „Razem z Hitlerem napadli na Polskę łamiąc pakt o nieagresji….”

  razem z hitlerem to napadła Polska na Czechosłowację, ZSRR zajęło tereny uznane przez „naszych sojuszników” za rosyjskie.
  Już Ci człowieku kiedyś o tym pisałem ale zaślepieńcy pisiorscy, jak Ty, tak mają – co powie wódz musi być prawdą – nie ma innej prawdy.

 13. Archer said

  To z faszyzmem w końcu Polska walczyła 1 września 39r. czy z nazizmem? Wiem, że Związek Radziecki walczył też z faszystowskimi Włochami, ale żeby walczyła Polska z krajem Mussoliniego to nie przypominam sobie.
  Po 1945r. jak na mocy porozumienia między mocarstwami wschodnie Niemcy (NDR) dostały się w orbitę wpływów ZSRR, to sowietom nie wypadało już mówić o złych nazistach i pozostał im jedynie faszyzm. I tak na mocy propagandy tą narrację przyjęły kraje zachodnie. Żydom też nie wypadało trąbić o nazizmie, bo powojenne Niemcy bardzo futrowały twardą walutą Israel. To menażerii yntelektualnej zachodniej i wschodniej Europy został jedynie faszyzm którym mogą sobie do woli gęby wycierać, i był zdecydowanie najłagodniejszym i najmniej zbrodniczym z reżimów w tamtym okresie.

 14. lewarek.pl said

  Rosjanie II wojnę światową widzą tylko przez pryzmat swojego w niej udziału, walki z Niemcami i zwycięstwa nad nimi. Wszelką wzmiankę o tym, że w 1939 ZSRR był sojusznikiem hitlerowskich Niemiec i wywiązując się z tych sojuszniczych zobowiązań napadł na Polskę, uważają za obrazę. A przecież sowiecka napaść na Polskę 17 września jest historycznym faktem i żadną gumką, żadną językową ekwilibrystyką się tego nie wymaże.

  ——
  Powinni pozwolić szkopom dojść pod Ural.
  Admin

 15. Troll Polonii said

  1-go wrzesnia obchodzimy wydarzenia z 17 wrzesnia.

  re:
  Kcin, Aleksander-Sailor, Hulajdusznik, Lewarek, Jared, NC itp.

  Kcin, AlexSailor, Hulajdusznik, Lewarek itp zostali naslani na gajowke przez Kaczynskiego, Dude, Schetyne i Morawieckiego, zeby zaorac pamiec konajacej Warszawy!!

  Zaden z tych zbukow historycznych nie poswiecil ani slowa tragedii mieszkancow Warszawy: ani w przemowieniach, ani we wpisach NIKOGO nie obchodzil los mieszkancow stolicy w plonacej Warszawie.

  Bo 1-go wrzesnia 1939 roku nic sie takiego nie stalo!

  Nawet nie przypomniano syren i grozy Stukasow i dornierow, ktore zamienily stolice Polski w ruiny i zgliszcza.

  Zaden z tych najemnikow kowbojskich pedofilow nie poswiecil ani slowa beznadziejnej probie obrony Warszawy; tym opuszczonym przez polskie obietnice ‚nie oddamy ani guzika’ bohaterom- ofiarom niemieckiegj zarazy
  i zdrady Anglii i Francji.
  Jak wam w ogole nie wstyd??

  Zeby odwrocic uwage od prawdziwej tragedii narodu polskiego, pomordowanych cywilow bombardowanej stolicy – CALKOWITA uwage poswiecacie dacie 17 wrzesnia ..BEZ podania szczegolow.

  Wy dranie, najemniki pedofilow!
  Ilu mieszkancow Warszawy zginelo od 1-go do 17 Wrzesnia???
  Moze o tym napiszecie??

  Dlaczego zaden z was nie przypomnial, ze Hitler rozkazal spalic Warszawe po upadku Powstania Warszawskiego???!!

  Dlaczego zaden z was, knurow historii nie opowie o oblezeniu Warszawy od 5-go do 22 wrzesnia.?

  Kto wam placi za wasze bestialstwo??

  Banderowcom dupe lizecie , zeby przypadkiem nie obrazic Poroszenko i Zielenskiego i Prawego Sektora?
  I dlatego powtarzacie propagande ukrainskich oligarchow?

  Od 1-go wrzesnia do 17 wrzesnia uplynelo ponad 2 tygodnie. W tym czasie Warszawa jako staolica Polski przestala istniec. Polska tez.
  Mielismy stolice w Berlinie!

  Dla was, lotry, nie ma to najmniejszego znaczenia.
  Zapomnieliscie o tym wspomniec?

  Porownujecie Rosje do hitlerowskich Niemiec?
  Bo dla was stolica panstwa polskiego nie ma najmniejszego znaczenia.
  Wam naplewac na Warszawe i Westerplatte.
  Dla was najwazniejsze sa wojska sowieckie na linii Curzona.
  A ktore miasto polskie sowieci zbombardowali 17 wrzesnia?.
  Ilu Polakow zabili???

  14
  Lewarek
  Polska w 1939 roku tez byla sojusznikiem Niemiec!.
  Od 1934 roku.

  17 wrzesnia Polska juz nie istniala!!!
  Wiec jak mozna bylo napasc na Polske, skoro stolica juz byla w Berlinie?

  Ja to nie bardzo rozumiem, dlaczego rozne Lewarki i spece od polskiej narodowosci – tak teraz wlaza w dupe Niemcom i banderowcom.
  Okazuje sie, ze Niemcy tu w niczym nie zawinili.
  To Rosjanie ich namowili do wojny i komunizm zachecil faszyzm do zbombardowania Warszawy.

  Dlatego, nie w interesie obecnych zdrajcow narodu jest uroczyste obchodzenie zwycistwa nad faszyzmem.
  Bo trzeba bedzie opowiadac, kto pomogl Polakom dojsc do Berlina i kto pomogl odbudowac Warszawe. I za czyje fundusze.

  Cala ta ‚wielka uroczystosc z okazji napasci Hitlera na Polske miala na celu przypierniczyc Rosji.

  Bo kazda okazja jest dobra:

  Nawet otrucie Skripali.
  I wybor prezydenta USA
  i Brexit
  i napad Gruzji na Osetie
  I ‚aneksja’ Krymu
  i bombardowanie Donbasu przy pomocy soldateske polsko-amerykanskiej
  I sankcje na polskich sadownikow

  Czy przypadkiem nikomu sie rzygac nie chcialo na widok parady wojskowej w Kijowie z okazji obchodow Swieta Niepodleglosci Ukrainy.?
  W tej paradzie banderowskiej w Kijowie wziely udzial polskie oddzialy, ktorym z duma przygladal sie z trybun polski minister obrony; pan minister Macierewicz.

 16. NICK said

  Pan nic jednak nie rozumie, Lewarku.
  Wielu innych tyż.
  Polska zaistniała.
  Po pierwszej wojnie jako państwo bo… .

  A po drugiej dlatego, że… .

  Nie mam czasu na wyjaśnienia.
  Szperaj Pan Gajówkę.

 17. Anucha said

  To ilu Polaków w 39’ wykupiło w Orbisie bilety w klasie ekonomicznej na wycieczkę krajoznawczą
  Nie liczmy obywateli polskiego pochodzenia , którzy podróżowali w klasie biznes

  Od 1917 r. Rosja przestała istnieć i nie ma powodu do wścieklizny.
  Nasze wojsko też wysłali do okupacji Bliskiego Wschodu i my Polacy mieliśmy goowno do powiedzenia.
  Koalicja przeciwko Persom jest gorsza od paktu Rib-Moł.
  Soviet był naszym wrogiem.
  Pers przyjacielem był i jest.

 18. AlexSailor said

  @Rycho8

  Polska nie napadała na Czechosłowację, jak chciałaby propaganda komunistycznego ZSRR powtarzana bezmyślnie przez niestety większość rodaków.
  Polska przedstawiła Czechosłowacji likwidowanej przez Hitlera ultimatum, na które legalny rząd Czechosłowacki (jeszcze 1-2 dni urzędujący) przystał i zgodził się przekazać Zaolzie Polsce.
  Zaolzie zamieszkałe przez Polaków w większości, które na skutek umowy z formującym się państwem Czechosłowackim w 1918r., miało znaleźć się w granicach Polski.
  A na które napadły oddziały czeskie morując, gwałcąc i rabując w czasie, gdy bolszewickie hordy parły na Warszawę w 1920r.

  Nie wiem, co bardziej podziwiać – propagandę komunistyczną, czy naiwność pomieszaną z infantylnością jej adresatów.

 19. NICK said

  Johnson dał narracyjnie.
  Rosja? Tak.
  Nieświadomie?

  P.S.
  Słowianie.
  Wszyscy Słowianie.
  Nie wymienieni też.
  Czujecie?
  Czuj Duch.
  Amen.

 20. https://docer.pl/doc/x8ene50

 21. AlexSailor said

  @Marucha

  Ponosi Pana:

  „Napadli na Polskę?
  Gdzie ta Polska była?
  Wódz Naczelny spierdolił przez Zaleszczyki.
  Zostawili ziemię NICZYJĄ.”

  Napadli, broniły się oddziały WP, KOP, miasta jak Wilno i Grodno, gdzie dopuścili się
  od razu zbrodni wojennych.
  Polska była w swoich granicach, połowa terytorium Polski nie została przez wojnę zajęta, zniszczenia na 17 września
  były minimalne, broniła się Warszawa i wiele innych ośrodków, co najmniej połowa wojsk rezerw była do użytku.
  Tylko jedno z czterech najważniejszych polskich miast i ośrodków było zajęte – Kraków poddany bez walki praktycznie,
  natomiast Lwów i Wilno posiadały pełną zdolność do przejęcia zadań stolicy.
  Jeszcze co do zajęcia terenów przez wojska niemieckie – one przez większość terenów po prostu przeszły a nie je zajęły.
  A to jest ogromna różnica.

  Napad na Polskę był przygotowany i zaplanowany paktem ZSRR z Hitlerem, z którego ZSRR wywiązał się z opóźnieniem
  dwutygodniowym w zasadzie, a Hitler popędzał ich bardzo, bo brakować zaczęło wszystkiego jego dmuchanej armii.

  Władze II RP w chwili najazdu radzieckich wojsk na Polskę znajdowały się na terytorium Polski i nie wiem
  dlaczego Pan twierdzi coś przeciwnego.

  Napiszę więcej.
  Gdybyż te idiotyczne i durne władze wyjechały i ktoś objąłby dowództwo 17 września w Polsce, to natychmiast zmieniłyby
  efekty dziań polskich wojsk, które były żenujące i zachęcały wręcz do napadu na Polskę.

  Nie było żadnej ziemi niczyjej – funkcjonowała administracja, policja, wymiar sprawiedliwości, cała infrastruktura
  społeczna, państwowa, a na tych terenach znajdowały się poważne siły wojskowe i jeszcze poważniejsze zapasy wojenne,
  w tym sprzętu.

  Politycznie (kto wiedział, że zdrajcy na zachodzie dupy nie ruszą celowo) sytuacja Polski też 17 września była dobra.
  Śmieszne ataki ulotkowe zrzucane przez samoloty sojuszników-zdrajców nad Niemcami, wypady patroli,
  próba większej akcji 12 dywizjami przez Francję na linii Zygfryda 10-12 września, może mało istotne,
  ale wypowiedzenie wojny przez pół świata już nie.
  3 września wojnę Niemcom wypowiedziały Indie, Australia, Nowa Zelandia, Anglia, Francja i ich kolonie przy okazji,
  6 września wojnę Niemcom wypowiedział Związek Południowej Afryki,
  10 września wojnę Niemcom wypowiedziała Kanada.

  Do tego blokada morska floty brytyjskiej wobec niemieckiego handlu morskiego i zaopatrzenia.

  Zatem już 10 września przeciw Niemcom, 70 milionowemu krajowi o powierzchni nie wiele większej od Polski,
  wojnę prowadziły siły nie do pokonania praktycznie.
  Sojusznikiem Hitlera była tylko Słowacja, a Słowacy walczyli w równej mierze po stronie Polskiej razem z Czechami,
  zajęta Austria oraz Wolne Miasto Gdańsk.
  Jedynym sojusznikiem Hitlera, którego można było znaleźć bez trudu na mapie, był ZSRR.
  .

  Zatem 17 września, zdradziecko, z premedytacją, w sojuszu z Hitlerem, łamiąc pakt o nieagresji,
  bez wypowiedzenia wojny, ZSRR napadł na Polskę i dopuścił się zbrodni wojennych na polskich wojskach
  oraz ludności cywilnej, przede wszystkim przez rabunki i morderstwa.

  Nikt i nic tego nie zmieni, żadne chciejstwo, żadna sympatia wobec Rosji (która durnymi komunikatami
  właśnie zaczęła niszczyć, to co przez ćwierć wieku wypracowała), żadne nadzieje polityczne, itp.
  Jedyne co można zrobić, to zrzucić to na zbrodniczy system komunistyczny, który w Rosji właśnie zaczęto
  wybielać, a nawet eksponować, jako rosyjski (też mają nasrane, nie tylko my).

 22. AlexSailor said

  @Troll Polonii

  Dochodzę do wniosku, że jest Pan idiotą, zatem dyskusja jest niecelowa.
  Przykro mi.

  To i tak dla pana najlepsza opcja.
  Bo jeśli nie jest pan idiotą, to tylko agenturą antypolską.

  Nie na miejscu będzie przypomnieć, że wielokrotnie krytykowałem sposób prowadzenia wojny przez
  władze II RP, w szczególności prowadzenie jej w miastach, zamiast w polu.
  Pisałem również o Warszawie w 1939r.
  Ale to w zasadzie nie do pana.

 23. NICK said

  Trollu.
  Pomiń Pan. (22).
  Alex czasem tak ma.
  Ale dobry człowiek jest.

 24. AlexSailor said

  @Boydar, @Marucha

  „Pan Alex chciałby, żeby Generalna Gubernia sięgała do Wilna i Lwowa. A najlepiej do Uralu.”
  To jest niepoważne.

  Załóżmy jednak, że ZSRR wywiązałby się z paktu o nieagresji i zostawił Hitlera samego.
  I ten w końcu jakimś cudem zająłby Polskę okupując całe jej terytorium
  – zwłaszcza poleskie bagna czołgami, w których należałoby wymienić silniki po dojechaniu na miejsce,
  bez paliwa i zaopatrzenia i lotnictwem operującym bez lotnisk i paliwa, podczas październikowych mgieł i
  przymrozków.
  Musiałby na okupację poświęcić 2-3 razy więcej sił, wydłużone miałby linie zaopatrzenia,
  i odległość dowodzenia.
  Siły pozostawione np. na ciemiężenie i mordowanie Warszawy musiałby rozcieńczyć obstawiając nimi Lwów i Wilno.
  A tam nie było dobrych dróg, linie kolejowe rzadkie, jak mięso w zupie radzieckiego łagru, bo w niemieckich koncentrakach
  nie było mięsa wcale.

  Zupełnie byłaby inna sytuacja, gdyby musiał okupować w 1939r. 387 tys. km2 z 35 milionową ludnością,
  a zupełnie inna po zajęciu 188 tys. km2 (48% powierzchni Polski – zatem głównym zaborcą był ZSRR), oraz 22 milionami podbitych.

  Sytuacja Polski byłaby na pewno lepsza niż pod okupacja niemiecką w 1939r.

  ———
  To są niepoważne dywagacje w obliczu faktów, że Hitler chciał eksterminować Polaków, a ZSRR jednak nie.
  Admin

 25. Marucha said

  Re 18:
  Panie Alex,

  Jakie by Polska nie miała historyczne i moralne prawa do Zaolzia, to zarówno moment ich realizacji, jak i sposób ich egzekwowania był iście po polsku DURNY, co zauważono na świecie.

  Przypominam, że Czechosłowacja zaproponowała Polsce sojusz przeciwko Niemcom. Polskie wojsko plus czeskie uzbrojenie byłoby dla Niemców, prawdopodobnie, nie do pokonania. I wówczas, po daniu w dupę szkopom, był lepszy czas na negocjacje w sprawie Zaolzia.
  A tak? Wyszło, jak zwykle. Polska się skompromitowała, a Zaolzia i tak nie dostała.

  Poza tym Pan również stara się punkt ciężkości przesunąć z 1 września na 17 września.
  „Bo 1-go września 1939 roku nic się takiego nie stalo!”
  Bo niemieckie wojska „przez większość terenów po prostu przeszły a nie je zajęły”.

  Pytał już Troll Polonii – ile polskich miast zbombardował ZSRR?
  Ja się spytam – czy jest Pan w stanie porównać zbrodnie niemieckie (choćby napaść na spokojne miasto Wieluń) ze zbrodniami ZSRR? Czy jest Pan w stanie określić bodaj rząd wielkości? Czy będziemy się opierać na ogólnikach typu „niezliczone zbrodnie Rosjan”?

  Myśli Pan, że Stalin był idiotą i nie wiedział, że prędzej czy później dojdzie do wojny z Niemcami? I co, miał im pozwolić podejść jeszcze 400 kilometrów na wschód? Wie Pan, jakie były by tego konsekwencje?

  Nie wystarczy pluć na Trolla Polonii. Trzeba mu wykazać, gdzie się myli.

 26. Anucha said

  Do świadomości Stalina nie mogła dotrzeć informacja o napaści Pana Hitlera.
  „Nie wydaje mnie sie”( to z „Chłopaki nie płaczą”),żeby Stalin 17.09 napadł aby bronić się przed Adolfem.

 27. jasiek z toronto said

  Re: 26 Anucha…
  Ano wlasnie…Dlaczego bolszewickie ZSRR napadlo na Polske 17 wrzesnie 1939 roku???…
  Ano dlatego, ze oba te kraje (i nie tylko) byly FINANSOWANE przez dokladnie te same zrodlo lichwiarskiej finansjery usadowionej w USA… Tak wiec kto „placi, to i wymaga…”…

  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Z grzecznosci pomijam kwestie powodu rozpetania przez zydow II wojny swiatowej…

 28. Marucha said

  Rację ma Troll Polonii.
  17 września to ważniejsza data, niż 1 września.
  Chuj tam z Niemcami, wielkiej krzywdy nie zrobili.
  Dopiero kacapy pokazały, co to zbrodnie wojenne.

 29. AlexSailor said

  @Nick

  Trochę nie na temat.
  Posłuchaj Pan Ziemkiewicza, co mówi o 1939r.
  I chyba ma dużo racji.
  Wygląda na to, że sposób prowadzenia wojny i przegrana były wynikiem przekonania
  polskich elitek, że wojna jest wygrana od pierwszego dnia i sprawa jest zamknięta jeszcze przed
  jej rozpoczęciem.
  To się we łbie nie mieści, jacy to byli durnie – chociaż gdyby ktoś chciał zrozumieć, to wystarczy włączyć PTV.

  Zastanawiałem się, dlaczego w sumie odważny człowiek, jakim był Śmigły-Rydz, spie**dolił z Warszawy
  rzucając dowodzenie i popędził zygzakiem na Zaleszczyki przez Lublin śladami prezydenta.

  Zakładając, że Ziemkiewicz ma choć trochę racji, to on rzucił dowodzenie, bo wojna w jego mentalności była
  już wygrana i zajmowanie się dowodzeniem w niej mało istotne.
  (Debilne – no nie? – a jednak coś w tym jest.)

  I nie uciekał, bo tchórzem nie był raczej, ale gonił.
  Gonił prezydenta będąc z nim w konflikcie, żeby ten nie mianował kogoś innego
  na jego miejsce Wodza Naczelnego np. pod pozorem odcięcia w Warszawie.
  A prezydent – całkiem możliwe – właśnie dlatego sp**z Warszawy, żeby móc takie i inne rzeczy zrobić.
  (Banda debili).

  W ogóle władze II RP uważały, że wojna jest wygrana i martwiły się o podział tortu po zwycięstwie.
  Ale nie tyle o Polskę, co o podział w niej władzy.
  (Przypomina Panu to coś?)

  Natomiast napadu ZSRR w ogóle nie brano pod uwagę, a raporty wywiadu były nie dostarczane na samą górę,
  albo ignorowane.
  (Przypomina Stalina przed napaścią Niemiec na ZSRR w czerwcu 1941r.)

  Wiele by to tłumaczyło, a zwłaszcza obłędną koncepcję wojny, brak planów praktycznie, dowodzenia,
  ucieczki generałów od własnych armii do Warszawy, a nawet bitwę nad Bzurą, gdzie Kutrzeba też ciągnął do Warszawy,
  choć sam stwierdził, że bez sensu jest prowadzić w niej walki.
  Po prostu władze II RP zainteresowane były tylko i wyłącznie korytem,
  a wojna ich nie interesowała.
  Mentalnie byli przekonani, że jest już od pierwszego dnia wygrana, a reszta, to tylko
  chwilowe, przejściowe trudności.

  Są zapiski poważnych polskich generałów, którzy 5-6 września cieszą się, że sojusznicy-zdrajcy nie
  przystąpili do działań wojennych, bo sami pokonamy Niemców i będziemy konsumować owoce zwycięstwa.

  Po prostu na polskie władze padł amok (taki sam jak w Powstaniu Warszawskim – też chodziło o koryto po wojnie),
  i pycha kroczyła przed upadkiem.

  Całkiem możliwe, że Ziemkiewicz i jego narracja ma sens i jest kolejnym puzzlem układanki.
  To tłumaczy, dlaczego Polska armia w zasadzie nie prowadziła wojny, tylko poszczególne bitwy i potyczki.
  To tłumaczy polskie straty, oraz niezwykłą na tym tle skuteczność tam, gdzie bito się na poważnie
  – Hel, Westerplatte, Wizna, Mokra.

 30. Anucha said

  Słony śledzik jako przystawka w czasie Orbisowskiej wycieczki , to nie była dodatkowa atrakcja.
  Ja to rozumiem.
  Sovieci sami nie mieli co żreć.

  Te kłótnie przypominają spory o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia.
  (Bez urazy)

 31. AlexSailor said

  @Marucha

  „Poza tym Pan również stara się punkt ciężkości przesunąć z 1 września na 17 września.”

  Skąd to przekonanie?
  Artykuł jest o 17 września i zdradzieckiej napaści ze złamaniem paktu o nieagresji przez ZSRR.
  Mało napisałem się porównując straty poniesione od Niemców i ZSRR.
  Grochem o ścianę – bo przecież Pan czytał.
  Nie ma najmniejszego powodu, by wybielać ZSRR.
  A Rosja zamiast po prostu milczeć i ignorować, przekreśla to, co wypracowała przez ostatnie ćwierć wieku.
  Oby nieskutecznie.
  Dlaczego tak?
  Bo stała się silna i dominująca militarnie?
  Pisałem – mogli zwalić na komunizm, bolszewizm, Gruzina i Żyda Berię – nie jednego.
  Zamiast tego próbują załgać rzeczywistość niewygodną.
  Nie uda się, problemy będą coraz większe, a przy okazji wpychają nas w łapy Amerykanów i Niemców.
  Że o pętającym się kundelku góralskim co tydzień w gościach na kremlu wspomnę.
  A i jeszcze sobie wymyślili mordowanie jeńców w Strzałkowie i pomnik postawili.

  „Nie wystarczy pluć na Trolla Polonii. Trzeba mu wykazać, gdzie się myli.”

  Pan czytał, co on napisał?
  Ja bym wyrzucił na zbity pysk, bo to nie ekspresja, tylko … .

  „żaden z tych najemnikow kowbojskich pedofilow”
  „Wy dranie, najemniki pedofilow!”
  „Dlaczego zaden z was, knurow”
  „Kto wam placi za wasze bestialstwo??
  Banderowcom dupe lizecie , zeby przypadkiem nie obrazic Poroszenko i Zielenskiego i Prawego Sektora?
  I dlatego powtarzacie propagande ukrainskich oligarchow?”
  „Dla was, lotry”
  „Wam naplewac na Warszawe i Westerplatte.”

  A tu merytoryczne:
  „Od 1-go wrzesnia do 17 wrzesnia uplynelo ponad 2 tygodnie. W tym czasie Warszawa jako staolica Polski przestala istniec.”

  Kapitulację podpisano 28 września, by nie powiększać strat i uznając obronę w kontekście 17 września za niecelową.
  To jest 11 dni po napaści ZSRR i 10 dni po opuszczeniu Polski przez Wodza Naczelnego.

  Chyba jesteśmy tu po to, by wymieniać poglądy i informacje, a nie kłamać i grać na emocjach schodząc przy okazji
  poniżej poziomu menela.
  A robimy to chyba po to, żeby choć trochę wpłynąć na polską mentalność i odrobić zadanie domowe polegające na
  analizowaniu rzeczywistości i w tym kontekście przeszłości.

  Przy okazji wpis nr 15 wyczerpuje wszystkie cechy działania agenta wpływu niemieckiego lub banderowskiego lub zachodnioazjatyckiego.
  O których wspominał śp. doc. Kossecki.
  Pierwszą z nich jest okrzyk uciekającego złodzieja – „łapaj złodzieja”.

 32. Stanley said

  1. mam do Kolegów jedna prośbę – Proszę nie mylić, mieszać Rosji z ZSRR – komunistyczno- żydowskim tworem politycznym zbudowanym na trupie Rosji. Wyrok na Polaków – wysiedlenia , zesłania w 1939, Katyń, wydał Komintern. Mieszanie do tego Rosjan, Putina, etc jest delikatnie mówiąc, nadużyciem.

  2. wypowiedź rzecznika ambasady rosyjskiej jest tej samej kategorii co „naszego” informatora o świętowaniu rocznicy 1 września.

  3. i kacapy i szkopy mają wiele na sumieniu i dopóki nie staną w Prawdzie i oficjalnie nas nie przeproszą, nie ma mowy o żadnych prawidłowych relacjach. Dodajmy, że w 1945 roku skapitulował TLKO Wermacht, a rzesza jest nadal II rzeszą, ma granice prawnie jak w 1939 roku i teoretycznie jest z nami w stanie wojny.

 33. Troll Polonii said

  22
  Alez-Sailor
  Od idiotow to zwyzywaj swojego tatusia co cie splodzil.

  Twoj argument jest rzeczywiscie prymitywny.
  Tacy jak ty, skakali na majdanie i bili brawa pani Nuland.

  Jeszcze raz:
  We Lwowie mieszkali moi tesciowie do 1944 roku. Tesc byl swiezym inzynierem i robil drugi fakultet na Politechnice Lwowskiej. Tesciowa pracowala jako nauczycielka.
  Dopiero w 1944 roku , tak jak tysiace Polakow musieli uciekac ze Lwowa .

  We Wroclawiu, niemal wszyscy znajomi i przyjaciele moich rodzicow byli ze Lwowa.
  Wiedzieli dlaczego musieli uciekac.
  Jako dziecko i potem w narzeczenstwie nasluchalem sie dosc opowiadan o Kresach.

  A i oficjalna narracja zarowno na Zachodzie jak i w Polsce byla inna. Moi dalsi krewni wedrowali z armia Andersa … i osiedlili sie w Londynie. Wiele nocy spedzilem z babcia Lubienska, ktora opowiadala o swoich przejsciach.

  W Londynie spotkalem tez wielu Polakow, ktorzy nie lubili Rosji. W Londynie trudno byloby znalezc milosnikow Rosji, nie tylko sowieckiej. Najwieksze pretensje jednak mieli do Rosjan , ze nie pomogli Polakom w Powstaniu Warszawskim.

  Mnie zdumiewa zas zawzietosc i nienawisc szalenie jednostronna roznych ekspertow od wyzwisk i kalumni.
  Nie mielismy powodow, zeby kochac Rosje.
  Rosjanie tez nie mieli powodow, zeby nas kochac.

  Ale potomnonsci nalezy sie uczciwy przekaz.
  A obecnie na Placu Pilsudskiego wystapili sami zdrajcy.

  A pan Alex – Sailor ma w dupie losy Warszawiakow. I nie obchodza go losy Polakow w kacetach zarowno w Polsce jak i w Niemczech.

  Dla Alexa – Polacy to bydlo, ktore nie zasluguje na zadne wspominki wojenne, wiec nie ma co przypominac o tych przesluchiwanych na Monte Lupich, Pawiaku, Spandau; nie ma sensu opowiadac ilu Polakow zginelo w Oswiecimiu, ilu polskich ksiezy katolickich zostalo bestialsko zamordowanych w kacetach; nie ma sensu wspominacpolskich ofiar poleglych na polu walki z najezca.
  I zdaniem Alexa, o lapanakach na ulicach miast, o pacyfikacji calych wsi tez nie warto przypominac bo moga sie Niemcy i Ukraincy obrazic.

  W ogole cala wojne sprowadza historyk Alex do 17 wrzesnia poniewaz jego zdaniem ani wczesniej ani pozniej nic takiego ciekawego sie nie wydarzylo.

  A przeciez:
  Gdyby nie USA i Anglia – nie byloby II-ej wojny.

  I gdyby nie Roosvelt i Churchill w Jalcie…

 34. Anucha said

  Ad32
  Punkt 1
  Piszę o tym na gajówce już kilkanaście lat.

 35. Anucha said

  Ad:32
  Pkt.1
  Piszę o tym już kilkanaście lat na gajówce

 36. AlexSailor said

  @Stanley

  Parlament rosyjski i władze Rosji przepraszały i chyba nie raz za Katyń i mordowanie Polaków.
  Za 17 września też, choć jakoś nie bardzo, ale jeszcze można byłoby to jakoś zaliczyć.
  Problem w tym, że teraz się z tego wycofują i wracają do narracji komunistycznej ZSRR.

  Wypowiedź rzecznika jest oficjalnym stanowiskiem obecnych władz Rosji.

  Niestety to sami Rosjanie mieszają Rosję z ZSRR, i nawet nie chodzi o następstwo prawne,
  bo takie musi być.
  Sami to robią, na co oczu przymykać nie możemy.
  A jeśli się identyfikują z ZSRR, to są skutki, jakie są.

  Wepchną nas w łapy Niemców i Amerykanów, Górale zrobią im kuku w krytycznym momencie.
  Nawet te nikłe sympatie, jakie w Polsce budzi państwo rosyjskie zlikwidują.
  Przy czym nie da się obronić ich narracji.
  Teraz wyciąga im to Brytyjczyk, ale przyjdzie czas na innych, nawet Chińczyków.
  Wspominając o Japończykach, Turkach, i podobnych.

 37. lewarek.pl said

  15. Troll Polonii
  >>17 wrzesnia Polska juz nie istniala!!!
  Wiec jak mozna bylo napasc na Polske, skoro stolica juz byla w Berlinie?<>Ja to nie bardzo rozumiem, dlaczego rozne Lewarki i spece od polskiej narodowosci – tak teraz wlaza w dupe Niemcom i banderowcom.
  Okazuje sie, ze Niemcy tu w niczym nie zawinili.
  To Rosjanie ich namowili do wojny i komunizm zachecil faszyzm do zbombardowania Warszawy.<<

  Tu też się Pan myli. Pańska teza historyczna jest absurdalna. O mnie też Pan nic nie wie i tak sobie popierduje dla własnej satysfakcji.

 38. lewarek.pl said

  37. AlexSailor
  Dobrze, że Pan o tym pisze.
  Szkoda tego potencjału, który mógłby być uruchomiony przez przyjazne stosunki polsko-rosyjskie. Rząd w Warszawie robi co może, żeby te stosunki popsuć lub całkiem zamrozić, ale on ma inne priorytety. Władze w Moskwie nie powinny dostrajać się do tego klimatu lecz cierpliwie poczekać.

 39. lewarek.pl said

  38.
  Co się stało? Czy to Pan, Panie Gajowy, wyrzucił cały fragment mojej odpowiedzi Trollowi, czy wypadł przez moje gapiostwo?
  Chodzi o fragment, w którym zaprzeczyłem Trollowi jakoby 17 września Polska już nie istniała. Na terytorium niezajętym przez Niemców istniały i funkcjonowały wszystkie atrybuty państwa polskiego, a polskie siły zbrojne nadal walczyły z Niemcami. Berlin też nie był stolicą Polski – jeśli już, to rząd emigracyjny uznawany przez aliantów na wschodzie i zachodzie rezydował w Londynie.
  A tak przy okazji, to spieramy się o 17 września, gdy do tej daty jeszcze daleko. A co będzie, gdy przyjdzie? Ile głów się tu posypie! Ile banów…!

 40. Troll Polonii said

  37
  Alexander -Sailor

  „Niestety to sami Rosjanie mieszają Rosję z ZSRR, i nawet nie chodzi o następstwo prawne,
  bo takie musi być.”

  Ale argument!
  Chiny sa Chinami juz od kilku tysiecy lat bez wzgledu na system zarzadzania.
  Podobnie Iran.
  I Egipt.
  I Indie.
  I Syria.

  I na tym polega tajemnica przetrwania panstwa i narodu.

  Natomiast Niemcom pozwalamy NIE mieszac obecnych Niemiec z hitlerowskimi.

  Stulte, stude.

 41. Anucha said

  Nie oddamy Chinom Związku Radzieckiego
  Ura, ura, ura Czapajew gieroj. 😀

 42. stały bywalec gajówki, od lat said

  Wielkie brawa Panie AlexSailor’ze !!!
  Za sposób myślenia, za przedstawione tezy, za wyłożoną argumentację! Tym bardziej, że często są to moje poglądy a Pan był/jest szybszy o chęć wyrażenia danej opinii na piśmie, o lakoniczność i akuratność jej sformułowania. Moje wyrazy uznania za Pańskie pisanie! W komentarzach jest Pan znacznikiem jakości (albo jej braku) wiodącego artykułu! A także bezlitosnym (z powodu istnienia logiki) „oprawcą” nonsensownych komentarzy! Brawo!

  ——
  Panie Alex, wiedząc kim jest „stały bywalec”, ja bym się tak bardzo na Pana miejscu nie cieszył z pochwały…
  Admin

 43. Joannus said

  @ Troll Polonii.

  To co Pan podaje jest zbyt trudne do ogarnięcia domorosłym i swawolnym politykierom.

  Podobnie jak sponsorowana rewolucja z 1980 .
  Każda rewolucja jest zła, przynosi wcześniej czy później opłakane skutki dla wrobionych w nią państw i narodów . Zarówno materialnie jak moralne i duchowe.

  To także jest widać zbyt trudne do ogarnięcia.

 44. Marucha said

  Re 31:
  Panie Alex, niech Pan spróbuje najpierw odpowiedzieć na pytanie: co by się stało, gdyby nasze ziemie na wschodzie zajął nie Stalin, ale Hitler…

  Dlaczego Rosja wraca do narracji komunistycznej rodem z ZSRR? Nie wiem, czy „Rosja”, czy jakieś ugrupowania. Ale załóżmy, że jest to ich oficjalny punkt widzenia.
  Może robią to, żeby kopnąć w dupę durnych Polaków, by się nareszcie doigrali zapłaty za swoją bydlęcą nienawiść do Rosji? Bo przecież w starciu polskiego i rosyjskiego punktu widzenia wiadomo, że silniejszy wygra,

  A resztki sympatii do Rosji likwidują nie sami Rosjanie, ale ci, którym cały polskojęzyczny Internet pieje chwałe
  „My jedność z PIS-em”
  „Duda nasz Prezydent”
  „Przyjaźń z USA gwarancją suwerenności”
  itp.

 45. stały.... said

  Panie Alex, wiedząc kim jest „stały bywalec”, ja bym się tak bardzo na Pana miejscu nie cieszył z pochwały…
  Admin
  ——————–
  Panie Admin!
  A cóż to za insynuacje „- wiedząc kim jest „stały bywalec”” !!?
  Brzmi to jak opluwanie komunistycznej propagandy!

  Wypraszam to sobie!

  Jestem kim jestem! Nie odstawiamy kreciej roboty! Jak coś mi się nie podoba mówię wprost! Moralnie jestem w porządku.

  Może zatem intelektualnie Panu nie pasuje moja osoba? Że niby nie dorastam umysłowo do poziomu Pańskiego portalu? No cóż, to jest zawsze możliwe (zawsze podejrzewałem i podejrzewam, że – mimo 63 lat – nie wydoroślałem 😉, a jeśli dojdzie do tego jeszcze starcze zdziecinnienie…😉).

  Wprawdzie zmieniam nicki (aby nick korespondował z treścią komentarza) ale zna mnie Pan z nazwiska (stałe), z e-maila (stały)!
  Parę razy Pan mnie „chwalił” (fizyka; abstrakcyjne poczucie humoru), czyli akceptował, za komentarze, „chwalił” czyli akceptował moją osobę.
  Zatem: nie rozumiem tego złośliwego, a upokarzającego, „wiedząc kim jest „stały bywalec””! Może myli mnie Pan z jakimś innym „stałym bywalcem”?

  PS: Pan AlexSailor wielokrotnie „punktował”, a dziś szczególnie, więc chciałem mu wyrazić moje uznanie!
  „I na nic się zda 😉” dezauwowanie trafnych wypowiedzi AlexSailora przez dezauwowanie mojej osoby!

 46. Boydar said

  Przebierasz się do roli ? Aktorzy tak mają. Zauważyłem, że najlepsi aktorzy to żydzi. Słowo harcerza.

 47. Londyn, gdzie żyd z powyższego artukułu powiedział o napaści dwóch żydów na Polskę w 1939 roku, i gdzie nastąpiła obraza tych ze wschodu.
  Londyn obecnie.

  Stąd pożydziak zwany Hitlerem wraz z bandą unych braciaszków zaczęli ludobójstwo Polaków 1 IX 1939 roku.
  Berlin obecnie.

  Stąd pożydziak zwany Stalinem wraz z bandą unych braciaszków zaczęli ludobójstwo Polaków 17 IX 1939 roku.
  Moskwa obecnie.

  A z tego bandyckiego państwa powstałego na trupach 11 milionów Indian ychnie braciaszki finansowały unych dwóch.
  Waszyngton obecnie.


  ___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

  I jeszcze jedno, przeprosić to można za pierdnięcie, które nieopatrznie się komuś wypsło, a nie za napaść zbrojną na inne państwo, za rabunek mienia, za gwałty, za tortury i mordy dokonywane na ludziach.

 48. Birton said

  ad 6
  Johnson przypomniał historyczny fakt.
  Smutne i niepokojące jest to, że do dnia dzisiejszego Żydzi nie potrafili dokonać rachunku sumienia i nie opłacili się ze współuczestnictwa, poduszczenia lub sprawstwa w ludobójstwie Polaków od 1863 poczynając , lata 1939-1956, aż po rok 1980

 49. Troll Polonii said

  45
  Staly Bywalec..
  Nie wazne kim pan jest ale wazne co zostalo napisane.

  Nie jest pan zadnym wyjatkiem. Takich bezmyslnych historykow jest pelno.
  Takich, ktorzy nie chca zrozumiec, ze w II wojnie swiatowej bralo udzial wiele panstw.
  I ocena tej okrutnej wojny tylko wtedy ma sens gdys sie ja omawia z kazdej strony i analizuje KAZDE panstwo, ktore bralo udzial , obojetnie czy z wlasnej czy z wymuszonej woli.

  Przykladem jest Japonia.
  Przez tyle lat zydowska wredna propaganda zrobila z Japonii agresora, ktory napadl na szalenie pokojowa Ameryke w Pearl Harbour.
  Lata cale zajelo, zeby sie wreszcie odwazyli historycy i zaczeli dobijac do prawdy historycznej.
  I wreszcie opublikowano dokumenty potwierdzajace blokade Japonii i probe zaglodzenia na smierc calej ludnosci Japonii, ktora- jak wiadomo nawet niezbyt zdolnym uczniom – nie ma wlasnych zrodel energii i w ogole polega na imporcie.

  Bylo to jawne dranstwo i prowokacja w Pearl Harbour .To Stany Zjednoczone wywolaly wojne z Japonia.

  Nawet kazdy glupek teraz juz nie jest taki glupi, zeby nie wiedzial kto i dlaczego zbombardowal Hiroszime i Nagasaki i to wtedy juz po zakonczeniu wojny i wtedy gdy cesarz Hirohito podpisywal akt kapitulacji.

  O wojnie koreanskiej malo ktory ‚historyk’ w Polsce ma pojecie.
  O Wietnamie i napalmie sie nie dyskutuje w pewnych kregach w Polsce i wsrod Polonii.

  Takie zlosliwe gnomy nie chca opowiedziec o tym jak juz po kapitulacji Niemiec kowboje, ktorzy radosnie wyladowali w Normandii o dwa lata za pozno, wymordowali poltora miliona cywilinych Niemcow!. I nie tylko Niemcow.
  Tam nie bylo frontu. Amerykanie walczyli z niedobitkami armii hitlerowskiej.
  Kurt Vonnegut opowiada o tym jak amerykanskie dowodztwo traktowalo swoich zolnierzy w Normandii.!!

  Przeciez front byl na Wschodzie a nie na Zachodzie.

  Ja bardzo poprosze, zeby tacy wielcy historycy ( i patrioci) jak Bywalec czy Sailor opowiedzieli nam ILU POLAKOW zginelo w Dora podczas alianckich nalotow dywanowych.

  Ja nie mam slow do okrucienstwa roznych komentatorow, ktorzy KOMPLETNIE lekcewaza martyrologie narodu – nie tylko , ale przede wszystkim, polskiego.

  Niech nam osiolek Sailor opowie ilu Polakow uratowalo sie z dywanowych nalotow alianckich.
  A bylo to juz po zakonczeniu wojny i kapitulacji Niemiec.

  I teraz: o co mi sie rozchodzi?

  Dopoki nie wiemy co sie stalo w Polsce – naprawde co sie dzialo w czasie tych szesciu lat – a w Polsce nawet kilka lat dluzej- i ilu Polakow naprawde zginelo, to zaden chlystek nie ma prawa fantazjowac o innych panstwach!!
  To chyba proste.
  Alex Sailor, tak jak wielu z nas, nie ma pojecia ilu Polakow zginelo w obozach niemieckich.
  Dlaczego nie chcemy wiedziec?

  Ale radosnie podaja rozne cyfry w Rosji.

  Natomiast NIKT nie podaje ilu Polakow zamordowali Niemcy.
  I o tym jest ta dyskusja.

  Traktowanie takiej tragedii jednostonnie, amatorsko, propagandowo jest dranstwem wobec wszystkich Polakow poleglych w czasie tej wojny.

  Wrogowie Polski maja wielki talent do opowiadania bzdur i na temat roznych dranstw wojennych i konfliktow miedzynarodowych.

  Dlatego wielu anty-Polakow opowiada brednie o majdanie.
  Przeciez wszyscy wiedza i US sie przyznaje do finansowania bardzo krwawej rewolucji na Ukrainie.

  Tymczasem bandy zwyczajnie lotrow, ktorzy widzieli naszych politykow na majdanie i cieszyli sie z upadku Janukowicza – teraz opowiadaja, ze to Rosja walczy z Ukraina na Donbasie.
  Jest to podle ukrywanie prawdziwych sprawcow.

  Polska wredna propaganda klamala w sprawie Jugoslawii i Serbow.
  W Polsce wszystkie psy wieszano na Miloszewiczu.
  Teraz te kanalie sie wypieraja, a politycy dziwnie milcza.

  Kiedy Polskie wladze przeprosza Serbow za nielegalny najazd na suwerenne panstwo i pomoc w mordowaniu Slowian?
  Jugoslawia przestala istniec.

  Czy ktos sie tym w Polsce zmartwil??

  Teraz powtarzaja co glupsze chuligany historyczne, ze Rosja zaanektowala Krym.

  Dlaczego Anglii wolno urzadzac referendum?
  Dlaczego na Falklandach wolno bylo urzadzac referendum?
  Dlaczegow w Sudanie wolno bylo urzadzic referendum?
  I Dlaczego na Gibraltarze wolno bylo urzadzic referendum??
  A na Krymie ?? Ani jednego nie wolno??! A byly dwa!

  Moze pan Bywalec opowie dlaczego parlament na Krymie oglosil referendum??
  Jedno po drugim.
  I Narody Zjednoczone nie zakwestionowaly!

  Dlaczego NIGDY nie dopuszczono do glosu Serbow z Kosowa?
  Polska miala wtedy roczny dyzur w ONZ. I zlozyla oficjalny wniosek o rozpad Jugoslawii.

  A teraz …Duda opowiada o integralnosci terytorialnej w Europie!!!

  Wy sobie , wszyscy agenci Dudow, Kaczynskich i Kukizow, mozecie skladac nawzajem gratulacje a w rodzinnych sztambuchach mozecie przekazac swoim dzieciom fantazje o wielkich tradycjach slowianskich narodu polskiego.

 50. Marucha said

  Re 47:
  … żyd z powyższego artykułu powiedział o napaści dwóch żydów na Polskę w 1939 roku, i gdzie nastąpiła obraza tych ze wschodu.

  Kto to jest ten żyd ze wschodu?
  Kogo Pan ma na myśli?

 51. Re 50:
  Jaki żyd ze wschodu? Napisałem „… nastąpiła obraza tych ze wschodu”. Nie napisałem tych żydów ze wschodu, chociaż pewnie ich tam wciąż mnogo. Ruscy ich tam sami liczą i wciąż doliczyć się nie mogą.

  ———-
  No, załóżmy, że to własnie Pan miał na myśli.
  Admin

 52. Boydar said

  Stalin nawet na żyda nie wyglądał. Jeden z niewielu przywódców w historii świata którzy nie mieli „tego czegoś” w rysach.

 53. NICK said

  Dzięki, Żeglarzu za odzew.

 54. NICK said

  Trollu.
  Uspokój się.
  Mamy przestać?
  Ciebie cenić?
  TU jest pewna!!!
  Linia.

 55. Boydar said

  „do ustalenia pozostaje” cóż znaczy „pewna” …

  W języku polskim mamy tego co najmniej dwa przeciwne znaczenia 🙂

 56. Dżugaszwili znaczy dosłownie syn żyda, ale przypadki chodzą po żydach też, nie tylko po ludziach. Józefy to też takie bardzo popularne imiona wśród Gruzinów a nawet Niemców? Nie wyglądał…? Hitler też nie wyglądał.

 57. stały.... said

  ad. Boydar o 2019-09-06 (Piątek) o 16:12:26

  To było do mnie?
  Mało się tu udzielam (komentuję), więc zazwyczaj nie pamiętam poprzednio użytego nicka. Stąd zmiany podpisie.
  Co do pochodzenia mojej rodziny, to „słowa harcerza” nie mają tu racji bytu! Rodziny ojca, matki pochodzą spod ostrołęckich wsi (schłopiała szlachta), wyznanie (od pokoleń) – rzymski katolicyzm.

  PS: chciałem tylko pogratulować AlexSailorowi a tu zaraz odsądzają od czci i wiary (Boydar) albo odmawiają mi jakiejkolwiek wartości moralnej i umysłowej (Admin).

 58. NC said

  Re 15, Troll Polonii: Miełem pana za osobę o jakich-takich manierach, która od czasu do czasu zamieszczała interesujące informacje. Jestem więc wdzieczny, że postem #15 i kolejnymi wyprowadził mnie pan z błędu.

  Re 31, AlexSailor: „…wpis nr 15 wyczerpuje wszystkie cechy działania agenta wpływu niemieckiego lub banderowskiego lub zachodnioazjatyckiego.”

  Pachnie mi banderowskim, ale nie raz się w życiu myliłem.

  Re 47, Hulajdusznik: Znakomite…

 59. NICK said

  Cóż dziwny wpis.(57)

 60. AlexSailor said

  Ad 56

  Ciekawy materiał.
  Niestety prawdopodobnie wyssany z palca i bez sensu.
  Np. Stalin miał nie 155 cm tylko 164 cm (może nawet 162, ale nie 155).
  I takiej wartości jest to powtarzanie „Stalin był gruzińskim żydem, był półżydem”.
  Podobnie Dżugaszwili nie znaczy syn żyda – dżuga nie znaczy żyd po turecku, azersku, gruzińsku i ormiańsku.
  Zatem materiał jest nie wart funta kłaków.
  Typowa dezinformacja.
  Po co?

 61. AlexSailor said

  @Stały …

  Pozdrawiam.

 62. NICK said

  Ja tyż.
  Miłego dnia i nocy.
  Nowo-cześni.
  TAK pozd.rawiają

 63. Rafal Cz. said

  Ad 28
  Pan jest zlosliwy panie Marucha. Prosze nie przestac byc zlosliwym, To pomaga innym. Mnie tez.

 64. Boydar said

  Tylko ludzie nadzwyczaj inteligentni potrafią być prawdziwie złośliwi. Bo sedno wymaga zrozumienia.

  I dlatego Pana Gajowego uważam. Jedno czego nie kuma to skutki zakwaszenia organizmu 🙂

  ——
  Nie ma czegoś takiego.
  Admin

 65. Marucha said

  Panie Alex,
  „Brzydź się bardziej pochlebstwem, niżeli potwarzą…”

 66. Boydar said

  A nie mówiłem ?!?

 67. stały.... said

  @ AlexSailor o 2019-09-06 (Piątek) o 19:18:46

  Dziękuję! Życzę sukcesów!

 68. stały.... said

  @ NICK o 2019-09-06 (Piątek) o 19:31:18

  Dziękuję!
  Z tym, że ja nie jestem „nowoczesny, jestem konserwatywny.

 69. stały.... said

  Panie Alex, wiedząc kim jest „stały bywalec”, ja bym się tak bardzo na Pana miejscu nie cieszył z pochwały…
  Admin
  ——————–

  Panie Admin!
  Były insynuacje pod moim adresem.
  Był mój sprzeciw przeciw nim.
  Czekam na wyjaśnienia.
  Z jakich powodów moje pochwały są nic nie warte? W której to z dziedzin ludzkiej działalności (religia, etyka, polityka, dobre wychowanie, obyczajność płciowa, itp.) dopuściłem się grzechów ciężkich, że odmawia mi Pan prawa oceniania wypowiedzi innych forumowiczów?

 70. NICK said

  Tonujcie.
  Stonujcie.
  Po co ta werwa.

 71. Marucha said

  Re 69:
  Czeka Pan na wyjaśnienia?
  Odmówiłem Panu „prawa”?

  A, niech będzie, wyjaśnię Panu…. Pańskie pochwały dla Alexa nie tylko, że brzmiały sztucznie, ale i były chybione w treści.

  Swoją drogą – już straciłem rachunek, ile najróżniejszych pseudonimów Pan już używał w gajówce, większość tylko jeden raz.
  Niby nie jest to zakazane…

 72. błysk said

  O półżydowskim rodowodzie Stalina pisze Pan Klimow ,Rosjanin, w książce „Naród boży” .To samo twierdził swego czasu Jędrzej Giertych wywodząc ,ze Dżugaszwili po gruzińsku znaczy syn żyda.Zresztą gdyby kogoś to nie przekonało ,to przypominam,ze Stalin jest odpowiedzialny za mord około 6o milionów Rosjan. Do takiej okropności ,prawdopodobnie największej w dziejach nie byłby zdolny Gruzin ,za jakiego ma się Stalina. .

 73. stały.... said

  @ Admin

  Sztuczny i nienaturalny… I za dużo pseudonimów (odezwałem się tu ze 3-4 tuziny razy przez ok. 20 lat)… Zatem „ciężkie” grzechy stylistyczno-językowe (wg Admina)…
  Ok! Panie Marucha! Przyjąłem Pańskie powyższe wyjaśnienia.

  ———————

  @ AexSailor
  Moje gratulacje były szczere! Muszę to podkreślić wobec uwag p. Maruchy.
  Jeszcze jeden „komplement”!
  „Parę” przypadkowych osób (towarzyskie spotkanie) przyznało w rozmowie na różne tematy przy stole, że w trakcie lektury gajówki zwraca uwagę właśnie na Pana komentarze.

 74. wspaniały said

  A komuż to Polska zawdzięcza obecny kształt terytorialny i narodowościowy
  kształt – który nawet Jan Nowak Jeziorański określił
  z pamięci:
  „powrót Polski do Piastowskiej kolebki jest największym wydarzeniem tysiącletniej historii”
  i jaki będzie kształt terytorialny i narodowy Polski za 50 lat, po rządach żydów i ich obsranych przydupasów takich jak AlexSailor?

  PS
  Stalin nie był żydem
  to jest w każdej biografii, tylko u jakichś ichnich prowokatorów (takich naszych Kękusiów, Braunów) robi za żyda razem z Putinem…

 75. Się dziwisz? said

  „Chuj tam z Niemcami, wielkiej krzywdy nie zrobili.
  Dopiero kacapy pokazały, co to zbrodnie wojenne.”

  Wszystkie poznane przeze mnie tak mówią Paljaki
  Miastowe i wieśniaki.
  Stare i młode.
  Chłopy i dziewoczki.
  Kaszubi i Górale.

  Telewizja, czy pierdolec jaki? Albo ktoś tak powtarza i tak zostało.

  Rusz żopu i twoje tu wszystkie ziomki i po sieci te wieści, aż do łbów ludzi dotrze.

  Tu NICKt nie czyta.

  ———–
  Kto może mi wytłumaczyć, o co chodzi autorowi komentarza, o ile o coś mu w ogóle chodzi?
  Admin

 76. Boydar said

  Trochę dobrze mówi. Ale trochę do prostej ściany pretensjonuje.

 77. gnago said

  Jak zwykle emocje przed rozumem , który w całości poświęcany jest na tłumaczenie porywów emocji i logiczne uzasadnienia tychże.
  Was wszystkich nalezałoby batożkami po śniegu nago pogonić jak kmicicowi umu nauczyli mieszkańców Upity.

  W wyuczonej „mądrości” zapominacie że ZSRR miał przypaść przedwojenny udział Rosji w rozbiorach. Dopiero potem przenegocjonowano machniom na pribałtykę i Finlandię za Warszawę z przyległościami. I stąd teraz rosyjska propaganda ma pysk pełen frazesów o obronie etnicznych rosyjskich ziem.
  A faktycznym skutkiem układów z Niemcami to 60 milionów ofiar i wojsko uczące się wojowania w boju. Tak….. czytałem pamiętniki o kilkunastu warstwach poległych w rozmaitych porach roku w Leningradzie i na zachodnim brzegu Staliningradu

  W ogóle Rosji z Polską jakoś nie wychodzi: Kaśka za mordę wojskiem trzymała całą I RP, a cipim swędem dzieliła się z słabszymi sąsiadami w rozbiorach.

 78. Boydar said

  „Cipi swąd”. Interesująca konstrukcja semantyczna, podoba misię.

  Stevie Wonder (podobno) jak nawet po drugiej stronie ulicy przechodził to uprzejmie pozdrawiał.

 79. Marucha said

  Re 77:
  Ciekawi mnie, skąd się wzięła magiczna liczba 60 milionów ofiar sowieckiego reżymu. Nie, żebym coś sugerował, ale przypomina mi to jakoś liczbę 6 milionów, używaną w innych okolicznościach przyrody.

  Co do obrony etnicznie rosyjskich ziem… jeśli zmienimy „rosyjskich” na „słowiańskich”, to już to tak źle nie brzmi.
  Ale Pan pewnie by wolał, żeby tam weszli Niemcy. Kulturę by szerzyli, filozofię i muzykę.

  Na koniec – do zastanowienia się. Załóżmy, że utrzymalibyśmy po wojnie kresy wschodnie Co by tam się dzisiaj działo?
  Polska nie potrafi zrobić porządku z tak gównianymi mniejszościami, jak LGBT, nie potrafi usadzić na dupie neobanderowców… Niemcy powoli odbierają Polsce ziemię… jeszcze nam by było potrzebna piekielnego kotła chachłackiego.

 80. NC said

  Re 78: Przypuszczam, że wątpię.
  Stevie Wonder byl slepy od szóstego tygodnia życia…

 81. Troll Polonii said

  72
  Blysk
  I inni oszusci -debile z Towarzystwa Wzajemnej Dezinformacji na gajowce

  Blysk napisal:

  „Zresztą gdyby kogoś to nie przekonało ,to przypominam,ze Stalin jest odpowiedzialny za mord około 6o milionów Rosjan.”

  Nie wystarczy byc debilem.
  Trzeba jeszcze byc oszustem.

  Ze spisu ludnosci w Rosyjskim Imperium z 1897 roku wynika, ze Imperium zamieszkiwalo 55.667.469 milionow Rosjan
  Biorac pod uwage wojne z Japonia i I-a wojne swiatowa i Wielka Rewolucje i II-ga wojne swiatowa , rosyjska ludnosc Imperium poniosla dosc duze straty.

  Biorac pod uwage, ze 80% ludnosci rosyjskiej zamieszkiwalo tereny europejskiej czesci Imperium to nalezaloby wysnuc wniosek, ze:
  – Stalin jest odpowiedzialny za calkowite wyludnienie Moskwy i St. Petersburga
  – wymordowanie 80 % ludnosci europejskiej czesci Rosji az po Ural.

  Zachodzi pytanie:
  Kto zatem budowal i zbudowal potege Zwiazku Sowieckiego?

  Pamietam jak jeszcze kilkanascie lat temu opowiadano, ze w samym obozie w Oswiecimiu zginelo 6 mln zydow.
  Potem trzeba bylo zmieniac tablice informacyjne bo sie rachunki nie zgadzaly..

  Zdaniem pana Blyska, Stalin wymordowal duzo wiecej Rosjan niz ich istnialo?.

  Do spisu z 1897 r. dostępne dane opierają się na szacunkach, dopiero na podstawie tego spisu dane są bardziej wiarygodne.
  Według spisu Rosję zamieszkiwało:

  Rosjanie – 55 667 469

  Imperium Rosyjskie – Wikipedia, wolna encyklopedia
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Imperium_Rosyjskie#Społeczeństwo

 82. Boydar said

  @ Pan NC

  Nie pojął Pan, to nawiązanie do kawału.

  idzie Stevie różową ulicą, maca białą laseczką. Nagle, pociągnął nosem … ryba ! Myśli sobie – przecież tu nie ma żadnego sklepu z rybami … i nagle olśnienie !!! Uśmiechnął się Stevie życzliwie – cześć dziewczyny !

 83. Enya said

  kom. 79

  Panie Gajowy, 320 tys. mieszkańców Kresów Wschodnich wywiezionych w głąb Rosji w latach 39-41. Owszem nie mieli pomysłu na „fabryki śmierci”, tak jak Niemcy. Zmuszali ludzi do ciężkiej pracy w tajdze, w głodzie i chłodzie. Zmuszali do zmiany obywatelstwa. Aresztowania i wywózki organizowali w nocy. Eksmitowali z domów całe rodziny, pozbawiając ich dorobku materialnego i bieżących środków do życia. Dobrze jak ktoś zdążył zabrać z sobą ciepłą kapotę, ciepłe buty, ciepłe rajtuzy. W transportach i w celach więziennych celowo umieszczano ich ze zwykłymi kryminalistami, mordercami, degeneratami, prostytutkami, złodziejami, a wiadomo, co znaczy przebywanie w zamkniętej przestrzeni z takimi osobnikami.
  Nikt nie ogarnie skali cierpienia, jakiego doznali ci ludzie. I nie ma co się licytować na liczby.
  Sailor ma rację, w 39 r. Sowieci w znaczącym stopniu przyłożyli rękę do naszych nieszczęść. A słowa Johnsona dot. tego własnie okresu, a nie całej wojny.

 84. Marucha said

  Re 45
  Może I pomyliłem Pana z kimś innym, kto również zmienia ksywki. Jeśli tak, to przepraszam.
  Ale oceny poglądów p. Alexa w tej sprawie i pańskich pochwał – nie zmieniam.

  Re 83
  Nie negujemy żydowskich zbrodni dokonanych na Kresowiakach pod szyldem ZSRR (albo Rosji, jak utrzymują ignoranci i prowokatorzy).
  Chodzi o zachowanie proporcji. Liczby są jednak ważne.
  Obyśmy niedługo nie dowiedzieli się, że Niemcy wkroczyli do Polski, żeby ratować Polaków przed bolszewikami..

 85. Troll Polonii said

  82
  Boydar
  Zarznal kawal:

  „Dzien dobry dziewczeta”- powiedzial slepiec przechodzac kolo sklepu ze sledziami.

 86. gnago said

  60 milonów to liczba ofiar tej wojny w Europie wypośrodkowana wśród tych szacunków
  Bliżej tu:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/01/17/holokaust-slowian/

 87. Boydar said

  Każdy kij ma dwa końce, Panie Troll; a proca nawet trzy.

 88. Troll Polonii said

  84
  Marucha
  A moze byc jeszcze lepiej, bo mozemy sie dowiedziec, ze:

  W obozach CIA na terenie Polski torturowano tysiace, tysiace niewinnych obywateli obcych panstw dostarczonych z przypadkowych lapanek do Polski z roznych panstw swiata.

  Tysiace tych trorturowanych umarlo wskutek tortur.
  Sledztwa nie przeprowadzono.

  Niektore panstwa juz zaczely dochodzic od Polski odszkodowania.

 89. revers said

  No akurat strateg stulecia Churchil co innego mowil, i w city londynskim szukac wojny bo kasa sie nie zgadzala i byla potrzebna kolejna zlota wojna.

  Borys swietnie wyglada na zdjeciu z dzicinstwa, rowniez z zacieta minaa przyszlego populisty.

  a tak poza tym LOT w rekach starozakonnych, ale lotnictwo rozpieprzyli ruskie

  http://www.wykop.pl/artykul/5117937/tego-wyborcza-nigdy-nie-napisze-opowiem-wam-o-skali-patologii-w-lotnictwie/?fbclid=IwAR36ViBCfNj4NnQAOoCLVreiV6a8saBar_qe8poBg95TxaBPVbP4emmQrYI

  nie jest patologia juz prawomocne latanie F15 na Oswiecimiem na niskim pulapie.

 90. Rafal Cz. said

  ad generalnie
  60 milionow, 6 milionow….. Okragle liczby. A kto to liczyl i jak?

 91. Rafal Cz. said

  Ad 83
  Prawa wojny to nie Wersal. To okrotne prawa i zadna mowa o cywilizacji tego nie zmieni. ZSRR poczul sie zagrozony i zareagowal.
  Moj wuj tez wyslany na Sybir. Dolaczyl do armii Andersa. Po wojnie osiadl byl w Argentynie.
  Ale ad rem: Wojna powoduje niezmierzone nieszczescia dla ludnosci cywilnej. A wine ponosi w tym przypadku Niemiecka Trzecia
  Rzesza.

 92. stały...nie-stały said

  Re 45
  Może I pomyliłem Pana z kimś innym, kto również zmienia ksywki. Jeśli tak, to przepraszam.
  Ale oceny poglądów p. Alexa w tej sprawie i pańskich pochwał – nie zmieniam.

  ——————–
  Szanowny Panie Marucha!
  Nieporozumienie wyjaśnione! Sprawy nie ma!

  Zabawny może być ostateczny powód mojego (już zaprzeszłego) wzburzenia.
  Oto jak moja nadpobudliwa wyobraźnia analizowała konflikt:
  Skoro facet etapuje (się/nas) jakąś straszną wiedzą na temat ‚stałego bywalca’, to albo myli mnie z kimś innym, albo stworzył sobie mój profil psychologiczny na podstawie moich komentarzy, bo przecież osobiście mnie nie zna… Których? Ostatnich, no chyba, że ma podgląd do całości twórczości danego adresu IP, e-maila!? … Kim jestem wg niego? Wg komentarzy… Ale ja pamiętam tylko ostatnie. A ostatnio zciąłem się z nim na temat sexualnej neutralności zwrotów „urodziwi aktorzy”, „urodziwy mężczyzna”, „urodziwa kobieta”. Wg mnie „urodziwy mężczyzna”, tak jak i dwa pozostałe, jest w j. polskim zwrotem neutralnym, wg niego nie jest! Wg niego ma konotacje homoseksualne! Zatem facet bierze mnie za pe.dała! Ładne buty! Skoro wziął mnie za sodomitę (jeden z siedmiu grzechów głównych), to moje pochwały wziął za zaloty, i zatem nic dziwnego, że zaczął od wielce sugestywnego „gdyby pan wiedział, kim jest stały bywalec…”. Stąd się wzięła moja wzburzona reakcja w postaci „wypraszam sobie!”.
  Ot, do jakich eskalacji może prowadzić dedukcja! Dedukcja albo niestałość w ksywkach!

  Panie Marucha, życzę zdrowia i sukcesów w prowadzeniu Gajówki!

 93. Zdziwiony said

  W 1939 roku Stalin proponował Francji i Anglii atak na Niemcy. Londyn odtajnił dokumenty
  https://polskatimes.pl/w-1939-roku-stalin-proponowal-francji-i-anglii-atak-na-niemcy-londyn-odtajnil-dokumenty/ar/945860

  Z dokumentów, które trzymano w sekrecie przez ostatnie 70 lat, a które niedawno dopiero odtajniono, jasno wynika, że Związek Radziecki poczynił pewne starania, które mogły uchronić Europę przed niemiecką inwazją lub przynajmniej mocno ją opóźnić. Zdaniem rosyjskich historyków przemawia za tym fakt, że w 1939 r. Stalin poprzez swoich delegatów proponował zachodnim mocarstwom wysłanie na niemiecką granicę potężnej armii, która zdołałaby powstrzymać nazistów w razie przewidywanej agresji na Polskę. Radziecki przywódca chciał w ten sposób zachęcić Francję i Wielką Brytanię do zawiązania antynazistowskiego sojuszu.

  Gdyby taki pakt faktycznie został zawiązany, cała XX-wieczna historia mogłaby potoczyć się inaczej. Związany umowami z dwoma innymi państwami Stalin nie zawarłby paktu z Hitlerem, w którym z kolei zapewniał Führera, że nie będzie w żaden sposób zakłócał planowanej przez niego inwazji. Więcej! 17 września 1939 r. nie mógłby także dopuścić się agresji na Polskę.

  c. d. pod w/w linkiem.

 94. brys said

  Zdziwiony – Polska nie przepuściła by Rosjan przez swoje ziemie i mogłaby zawrzeć pakt z Hitlerem. 🙂

 95. NICK said

  Piszę sztucznie,
  że poucznie
  trzeba trwać
  lepiej niż ten muchomorek;
  Qrva;
  jaki dziwny tforek
  (…) mać.

  I, nie dziwcie się
  niczemu… .
  Spożyj dżemu… .

 96. Enya said

  kom. 91

  Proszę nie nazywać „zareagowaniem” wkroczenia prawie miliona żołnierzy do innego państwa, które jest suwerenne i ma jasno określone granice.
  Wkroczyli by wcześniej, ale ZSRR miał rozgrzebany konflikt z Japonią.
  Po prostu Sowieci wykorzystali dogodną dla nich sytuację. A powody mieli takie, jakie są niemal w każdej wojnie: zabór ziem i rabunek. Dla Sowietów dodatkowo bardzo był ważny powód ideologiczny.

 97. revers said

  ale po 2 tygodniach suwerennosci panstwa juz zadnego rzadu polskiego i panstwa nie bylo w Warszawie, wszyscy rzaadowi i naczelne dowodctwo ,czmychneli przez Zalewszczyki, a Hitler szykowal sie do odebrania defilady w stolicy suwerennego panstwa.Sowieci wkroczyli do Polski 17 wrzesnia, praktycznie na dawna linie wytczonaa przez dyplomacje zachodnia Crusona.

 98. Enya said

  kom. 97
  Panie Rewers, ta ironia niepotrzebna. Piszemy o marnym wojennym końcu naszej ukochanej Ojczyzny, choć to ojczyzna naszych dziadków, przecież nas w czasach II RP nie było.
  Oczywiście, wojnę byśmy tak czy inaczej przegrali, bo pożal się Boże politycy i oficerowie sanacyjni naszego państwa do tej wojny nie przygotowali. Próżnowali, pławili się w nadmiarze przywilejów, zamiast ciężko pracować dla kraju i już od 35 r. budować sojusze, które byłyby jakimś zabezpieczeniem na wypadek silnego kursu antypolskiego ze strony Niemiec (np. sojusze z Czechami, Rumunią, Węgrami).
  A że Niemców to wszystko rozzuchwaliło, a Rosja sowiecka też skorzystała na tym chaosie to odrębna kwestia.
  W tej dyskusji kręcimy się w kółeczko. Także to jest mój ostatni na ten temat post. Pozdrawiam.

 99. revers said

  rowniez pozdrawiam, ale bez bekartow wersalskich bo takie okreslenia tez chodzily w wysokich sferach dyplomacji, czy to zachodniej, czy to wschodniej, nawet po konferencji w Monachium z roku 1938.

 100. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Mam poglądy prorosyjskie, które wynikają z mojej wrogości do projektu NWO. Ale jak czytam w gajówce komentarze broniące / usprawiedliwiające sowiecką kolaborację z III Rzeszą i związaną z tym napaść na nasz kraj, to rzygać mi się chce. Naprawdę, nie kompromitujcie gajówki, przyjmując dzisiejszą rosyjską zakłamaną politykę historyczną w tej kwestii, za swoją.
  AlexSailor ma tu całkowitą racje.

  ——
  Nie całkowitą. Nie.
  Admin

 101. Troll Polonii said

  100
  Polskie Obserwatorium Praw Goja

  Mamy problem.
  Jest pewna granica w przekazywaniu historii przy pomocy emocji.
  Nasze subiektywne podejscie do dziejow Polski nie pozwala na rzetelna ocen zdarzen.

  I nie chodzi tylko o Rosje.

  Nasze sentymenty powodowane wielkimi pieniedzmi i obietnicami jakie nam zawsze oferowal Zachod w podbojach Rosji nie przyniosly naszemu panstwu korzysci.

  I nie oszukujmy sie.
  To pro-zachodnie stronnictwo zamordowalo demokratycznie wybranego prezydenta, ktory jako minister odbudowywal kraj po rozbiorach.
  Zbudowal port w Gdyni, i polaczyl linie transportowa z trzech zaborow…. i wcale nie chcial byc prezydentem.

  Patriotyczne stronnictwo mialo nadzieje, ze jako prezydent, wielki naukowiec, inzynier specjalista od hydroenegetyki, profesor uniwersytetu w Bazylei dokonczy rozbudowy panstwa polskiego a zwlaszcza tak potrzebnej mlodemu panstwu infrastruktury.

  Czasem wydaje mi sie, ze jakos Polakom wstyd wspominac zabojstwo prof. Narutowicza.
  Byla to przeciez przygrywka do zbrojnego zamachu stanu w 1926 roku , puczu majowego oplaconego przez Anglie.

  W Polsce od dawna istnialy rozne pro-zachodnie stronnictwa, ktore czerpaly z tego osobiste korzysci.
  Pilsudski nie musial wyprawiac sie ani na Kijow ani na Wilno.
  Wyprawy na Rosje, zaglodzenie wielu tysiecy rosyjskich jencow wojennych, nie przynioslo nam chwaly ani nie zlikwidowalo nedzy na polskiej wsi.

  Badzmy uczcwi wobec wlasnej historii. Czesi wybrali Benesza i rozbudowywali kraj.
  Polska wyprawiala sie na Rosje … bo nam tak Anglia kazala i oplacala antyrosyjskie stronnictwo i propagande.

  Nowopowstalemu panstwu nie byly potrzebne awantury wojenne.
  Cala ta sanacja i machloje Pilsudskiego nie budowaly spoleczenstwa, ktore bylo tak szalenie rozbite przez 123 lata.

  Mlodziutka Polska rzadzili sami zdrajcy i zaprzancy.
  A ucziciwych Polakow Pilsudski wsadzal do wiezienia.
  Wielu Polakow gnilo w Berezie Kartuskiej.
  O tym wstyd nam wspominac?.

  Rzady Becka i idioty Rydza Smiglego nie przyniosly nam ani chwaly ani potegi ekonomicznj.
  Przeciez mysmy przyjaznili sie z Niemcami!!! Tego nie wolno zapomniec.
  I nie mamy prawa wypominac innym traktatu pokojowego z hitlerowskimi Niemcami..
  Dumnie urzadzalismy wspolnie z Niemcami polowania na polskie zubry. A te zubry zawsze byly pod ochrona!!!
  Tesc moj opowiadal jak we Lwowie polskie wladze razem z niemieckimi bardzo uroczyscie wspolnie obchodzili Swieto Piewszomajowe.

  Nie wolno nam traktowac historii selektywnie.
  Bo inaczej bedziemy powtarzac bledy.
  I powtarzamy!!
  Nasza milosc do Zachodu kazala nam napasc na Jugoslawie i popierac zbrodnicza polityke zachodnia.

  Od 18 lat polski zolnierz wojuje w Afgnistanie nie wiadomo z jakiego powodu. Ta wona bardzo nas rujnuje.
  Z milosci do Zachodu i okropnie morderczej armii jaka jest NATO, pomagamy napadac na inne kraje i pomagamy w zniewoleniu zaprzyjaznionych narodow.
  Polska polityka zgraniczna pomaga w zniszczeniu Europy.
  To nasi przywodcy i politycy skakali na majdanie i poparli samobojcza polityke Ukrainy.

  I tak sie wyglupiamy od …17-go wieku.

  A przeciez najlepszym przykladem jest nie tylko Bialorus, ktora nie traci pieniedzy podatnika na awantury po swiecie i wyprawy na Slowian.

  Przykladem jest Finlandia, ktora jakos nie boi sie zagrozenia ze strony Rosji.
  I Finlandia kwitnie gospodarczo, naukowo i kulturowo.
  Nasza milosc do militaryzmu zachodniego przynosi nam same szkody i bardzo nas uzaleznia od zachodnich korporacji i zachodniej polityki ekspansji.
  Z milosci do Zachodu obciazymy Polakow i polskie przedsiebiorstwa ogromnym kosztem za gaz, utrzymanie obcej armii i zakup kompletnie przestarzalej broni.

  Polska nic z tego nie ma, ze pomagala Francji okradac zloto Tuaregom.
  Nie dostalismy pol litra ropy irackiej za darmo.
  Za to, ze pomoglismy Clintonowi mordowac Serbow nie dostalismy nawet darmowych wczasow w Chorwcji.
  Potarzamy kult Napoleona i marzenie Zachodu o podboju Moskwy.

  Dlatego niewolniczo powtarzamy za wsciekla propaganda Zachodu, ze to Rosja rozpoczela II wojne swiatowa.
  A nie przypadkiem Polska w podboju Czechoslowacji!! to mysmy przyjaznili sie z Niemcami i mysmy uwierzyli, ze Anglia i Francja nam w czymkolwiek pomoga.
  Nie ma przymusu kochania Rosji.
  Ale mamy smierdzacy obowiazek uczciwosci wobec wlasnych dziejow.
  Jak wytlumaczymy naszym wnukom powtorke z Konrada Mazowieckiego?

  I ze za pieniadze podatnika utrzymujemy obca armie, ktora traktuje Polske jako wrota do podboju Azji.
  Jest wielka nieuczciwoscia porownywac napasc hitlerowska na Polske do wkroczenia wojsk sowieckich na teren linii Curzona.

  Jest lajdactwem ostatnim, zeby 1 -wrzesnia nie przypomniec ‚zaprzyjaznionym’ Niemcom, ze …5-go wrzesnia 1939 roku 400 (czterysta!) niemieckich samolotow bombardowalo nam stolice.
  Przez calutkie te wariackie uroczyste obchody rocznicy napasci na Polske przez Nemcy w 1939 roku ANI JEDEN polityk, gospodarz obchodw, politykow, publicystow nie wspomnial tego ‚drobnego’ szczegolu.
  Dlaczego?

  To nie Rosja zniszczyla nam stolice i zlikwidowala panstwo polskie.
  O tym tez nam Jankesi zabronili wspominac?
  Natomiast laskawie pozwolili zaprosic zaprzyjaznionych banderowcow, o ktorych nikt w czasie uroczystosci nie wspomnial
  No to w jakim celu zorganizowano ten cyrk z ‚uroczystosci napasci na Polske’?.
  1- go wrzesnia napadli na nas Niemcy, wiec zaprosilismy Niemcow na te uroczyste obchody.
  I wszystko jedno czy Rosjnie na nas napadli czy wkroczyli na ziemie Polskie, nie dostali zaproszenia bo sie kraje NATO nie zgodzily.

  Moze Polskie Obserwatorium Praw goja wytlumaczy nam to zjawiskoposwiecenia zycia i narodu polskiego dla zachodniejpolityki imperialistycznej podboju suwerennych narodow.
  Czy zdaniem Polskie Obserwatora powinnismy przeprosic i wyplacic odszkodowamie Serbom i domgac sie zwrotu zbombardowanego, zniszczonego Kosowa?

  W Ewangelii jest takie ostrzezenie:
  ‚Niech rzuci kamieniem, kto jest bez winy’

 102. revers said

  Za to rzaada sie od Rosji wydania swiadkow w sprawie lotu MH17 i sledczych nie obchodza numery seryjne narzedzia zbrodni ktore nalezaly do ukranskich sil zbrojnych, by skonczyli jak Milosewic za hoelenderskie zbrodnie w Srebnicy, bo to wlasnie holendrzy na linii demarkacyjnych wydawali swiadkow, ewetualnie pomagali przerzucac trupy, zacierac slady zbrodni, ewentualnie akcji odwetowych z drugiej strony.Lista paszerow tez jakos malo zywa, za to duzo zespolow badawczych nad nowymi wirusami w tym AIDS, ktrore mogly byc bronia biobakterologiczna, w czym celuja osrodki biomedyczne w Rotterdamie, ze nie powiedziec o bakteriach wirusowego zapalenia pluc, czy ptasik gryp..

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019090711019679-holandia-zwrocila-sie-do-rosji-o-wydanie-swiadka-w-sprawie-mh17-sputnik/?fbclid=IwAR2jDqmBp2k_Ki8EigX9n1pGNA1tTxFYob–AIK4jO8SCCjG64TAjlQdJNY

Sorry, the comment form is closed at this time.