Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  MatkaPolka o Traditionis Custodes
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Białoruś i Rosja podpiszą program integracyjny

Posted by Marucha w dniu 2019-09-06 (Piątek)

Prezydenci Białorusi i Rosji, Aleksander Łukaszenka i Władimir Putin, jeszcze w grudniu mają podpisać program dotyczący przyszłych działań na rzecz integracji obu ich krajów.

Dodatkowo od 2021 roku mają zostać uruchomione wspólne rynki w najważniejszych sferach gospodarczych, przy czym białoruskie i rosyjskie społeczeństwa czeka dodatkowo szereg innych zmian.

O spodziewanym podpisaniu porozumienia poinformował Dmitrij Krutoj, białoruski minister gospodarki, który zapowiedział, iż program działań i pakiet „map drogowych” zostanie zawarty dokładnie 8 grudnia bieżącego roku. Tym samym Łukaszenka i Putin zawrą umowę dokładnie w dwudziestą rocznicę utworzenia Związku Rosji i Białorusi, czyli konfederacji tych dwóch państw.

Krutoj dodał, że na razie porozumienie będzie zawierało ramowy program działań, dlatego wszystkie najważniejsze kwestie rozstaną rozpisane w „mapach drogowych”, natomiast dopiero później rozpoczną się prace na temat aktów normatywnych.

Jednocześnie już od 1 stycznia 2021 roku zacznie funkcjonować wspólny rynek w kluczowych sektorach gospodarczych. Sama unifikacja w niektórych sferach będzie duża, lecz w pozostałych oba społeczeństwa muszą przygotować się na znaczące zmiany.

Białoruski minister gospodarki wspomniał dodatkowo o wciąż spornych kwestiach we wzajemnych relacjach, jednakże nie zdecydował się na podanie szczegółów.

Łukaszenka stwierdził z kolei, że Rosjanie i Białorusini są jednym narodem, chociaż czasami jego państwo „ma problemy z Rosją”, co jednak nie dotyczy relacji z rosyjskim społeczeństwem. Jednocześnie uważa on, że Rosja powinna traktować Białoruś bratersko i tym samym pomagać jej w trudnych czasach.

Na podstawie: sb.by
http://autonom.pl

Komentarzy 8 do “Białoruś i Rosja podpiszą program integracyjny”

 1. Troll Polonii said

  Strach teraz padl na wiele suwerennych panstw.
  Zwlaszcza po zniszczeniu Jugoslawii i sytuacji na Ukrainie.
  Bialorus zamknela granice z Ukraina.
  Jedno po drugim padaja cale panstwa suwerenne i narody pod bombami i rakietami swiatowych mordercow.
  Bialorus ma kilka spornych punktow z Rosja..

  Ale na drugiej szali , jest wielka kampania Zachodu od lat, zeby Bialorus przeciagnac na strone Unii i zmusic do kupowania drogiego gazu, postawic bazy rakietowe przeciwko Rosji oraz opanowac rynek Bialorusi na trefne towary zachodnie. I wprowadzic GMO.

  Wschodnie Ekonomiczne Forum jakie teraz odbywa sie we Wladywostoku (cala prasa zachodnia o nim milczy,) jest najlepszym przykladem jak zaciesnia sie blok panstw azjatyckich we wspolpracy ekonomicznej.
  Bardzo ciekawe bylo przemowienie Japonczyka Abe, ktory ostatnio spotkal sie z Putinem 26 razy. Widac Japonia ma dosc kowbojskiego patronatu

  Modi Visits Vladivostok, Signs Huge Business Deal at Eastern Economic Forum With Putin! – YouTube

 2. NICK said

  Tytuł.
  Dobrze.
  Łukaszenka?

  Znacie do niego podchody.
  Tego zgniłego; zachody.

  Jeszcze prezydentuje a już jest Mężem STANU.
  Bo tak historia Go oceni.

 3. Mietas said

  To co napisał Troll Polonii to wszystko prawda,Chiny,Rosja,Indie,oraz Japonia i Korea Południowa to gigantyczny rynek gospodarczy,dlaczego Japonia w to wchodzi?,odpowiedz jest prosta,konkurencja nie śpi,zarówno Chiny jak i Korea to globalna konkurencja dla Japoni,wystarczy spojrzeć co sie dzieje w Rosji,tam gdzie Niemcy stawiają swoją fabryke,zaraz też swoją inwestycje robi Japonia,na filmie widać jak olbrzymie wrażenie na gościu z Indii wywarła wizyta na stoczni gwiazda,kolejna gigantyczna inwestycja na dalekim wschodzie.

 4. Statler Szyderca said

  Myśmy też kiedyś podpisali taki układ- nazywał się Układ Warszawski 🙂

  ——
  I dobry był. Ani szwaby, ani judejczykowie nie śmieli zaszurać.
  Admin

 5. Mietko said

  Statler Szyderca masz racje, jak był układ warszawski to mieliśmy huty,stocznie,przemysł motoryzacyjny,rolny,wojskowy i wiele innych rzeczy,dzisiaj mamy na-to i nic wiecej,jesteśmy parobkami w swoim kraju,gdzie prykazy i rozporządzenia przychodzą od naszych panów i władców naszej gospodarki.

 6. Olo said

  Dobry ruch we właściwą stronę. Jeżeli Białoruś nie zintegruje się z Rosją, to wcześniej czy później stanie się żerowiskiem dla anglo-syjonizmu i polskojęzycznego żydo-banderyzmu, a sami Białorusini zostaną zarżnięci ekonomicznie lub zmuszeni do emigracji za chlebem.

 7. Oj wydłuży się granica rosyjsko-ukraińska… 🙂

 8. Piotr B. said

  Bialorus bedzie bacznie obserwowac”normalizacjestosunkow” z ukrami POd nowym przewodnictwem…Lukaszenka nie jest wczorajszy
  zna to wszystko od POdszewki,albo jak kto woli ..na wylot.

Sorry, the comment form is closed at this time.