Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Carlos o Wolne tematy (39 – …
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Liwiusz o Pod wieżami Włodzimierza
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  revers o Wolne tematy (39 – …
  Krzysztof M o Wolne tematy (39 – …
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Lily o Wolne tematy (39 – …
  Zbigi o Zmierzch kolosa na glinianych…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wolne tematy (45 – 2019)

Posted by Marucha w dniu 2019-09-07 (Sobota)

Okazało się – ustami kreatury przebranej w togę sędziowską, niejakiej Anny Statkiewicz – że ubliżanie byłemu księdzu Jackowi Międlarowi od faszystów, nazistów i bandytów jest czynem niekaralnym ze względu na małą szkodliwość społeczną.

Autorką tych wyzwisk była znana wrocławska awanturnica Marta Lempart. Ciekawe, czy sąd uzna za czyn o małej szkodliwości społecznej, jeśli nazwiemy Martę Lempart pojebaną kurwą i plugawą gnidą o urodzie kupy gówna?

Poprzednie:  https://marucha.wordpress.com/2019/09/02/wolne-tematy-44-2019/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2019/09/12/wolne-tematy-46-2019/

Gajowy Marucha

Komentarzy 249 do “Wolne tematy (45 – 2019)”

 1. Boydar said

  Dobre ! Polskie. Niekoszerne.

 2. Moher49 said

  A czego się spodziewali ?. Piotra Rybaka zamknąć – no problem. Trzeba powołać NSZ i ogolić toto. Ale najpierw Naród musi dostać w d.. aby nabrał rozumu, bo jest otumaniony i głupi. Żadne argumenty do niego nie dochodzą.

 3. ibrahim ibn jakub said

  „…..czyn o małej szkodliwości społecznej, jeśli nazwiemy Martę Lempart pojebaną kurwą i plugawą gnidą o urodzie kupy gówna?….”
  Nic dodać , nic ująć….chociaż dodać (czytaj: doyebać) zawsze się da… :-))

 4. Anucha said

  Powód Jacek Międlar mówił , że kreatura za stołem sędziowskim , zwracała się do niego „oskarżony” i w pewnym momencie zdjęła sędziowską togę i łańcuch z orłem bo było jej duszno.

 5. bebrave2019 said

  Poznaj Prawdę o Synodzie Amazońskim Franciszka

 6. bryś said

  Historia za wikipedią:

  Aleksander Fredro w poemacie Sztuka obłapiania, wydanym w 1817 roku, radził:

  Jeb, Młodzieńcze, jeb, lecz miej zwyczaj drogi,
  Ze świecą kurwie patrzeć między nogi[34].

  Słowo kurwa pojawia się w dokumencie nr 531 z początku XIII wieku, który znaleziony został w Nowogrodzie Wielkim. Tekst gramoty, zapisany z obu stron płatu kory brzozowej, zawiera prośbę niejakiej Anny do brata o sprawiedliwość dla siebie i swojej córki. Kobieta skarży się bratu, że niejaki Kosniatyn oskarżył ją o nadużycia, prawdopodobnie finansowe, i nazwał ją kurwą, a jej córkę dziwką: назовало еси сьтроу коровою и доцере блядею[35].

  Kurwa było obelżywe już w języku staropolskim; występowało w piśmiennictwie sądowym przy opisach awantur. Polskie średniowieczne roty sądowe notują np. zwrot: „Csom uczynił Pawłowi, to za jego początkiem, kiedy mi zadawał kurwie macierze syny, a na jegom dom nie biegał”[36].

  Jednym z najstarszych, udokumentowanych przysłów polskich jest: „Kto nie ma kurwy w swym rodzie, tedy to zmaż” – taki dopisek zamieścił w latach trzydziestych XVI wieku czytelnik na egzemplarzu traktatu Arystotelesa De anima[37][38].

  W literaturze kurwa pojawiła się już w okresie renesansu, występuje np. we fraszce Jana Kochanowskiego Na matematyka[27]:


  Ziemię pomierzył i głębokie morze,
  Wie, jako wstają i zachodzą zorze;
  Wiatrom rozumie, praktykuje komu,
  A sam nie widzi, że ma kurwę w domu[39].

  Słowo to pojawia się również u Mikołaja Reja: „Nie masz tak zamku s twardego żelaza / By przezeń kurwa s kotką nie wylazła”[40].

  W okresie baroku słowo pojawia się u Jana Morsztyna, który napisał wiersz o kochankach magnata, które musiały opuścić dwór Precz kurwom z Zamościa[41]. Wyraz kurwa pojawia się w literaturze błazeńskiej, w tłumaczeniu Jana z Koszyczek w utworze Rozmowy, które miał król Salomon mądry z Marchołtem grubym a sprośnym (1521). Marchołt i król Salomon posługują się w rozmowie wulgaryzmami, w tym słowem kurwa: „Zaiste to była kurwa, która porodziła takiego syna”[21]. Wśród utworów romantyzmu, na słowo można natknąć się w twórczości Juliusza Słowackiego; w Zawiszy Czarnym jedna z rywalek wygłasza do drugiej następującą kwestię: – „Jak on cię pozna, k…, to odpędzi”[21].

  Często cytowane jest powiedzenie Józefa Piłsudskiego o Polakach: „Naród wspaniały tylko ludzie kurwy”[42]. Ten sam Piłsudski zapytany o program jego partii, według relacji Aleksandra Skrzyńskiego, przytoczonej przez Macieja Rataja[43], miał odpowiedzieć „Bić kurwy i złodziei”[44].

  W obronie słowa kurwa, a także innych wulgaryzmów, wystąpił Melchior Wańkowicz w felietonie Czy tylko sarmackość?[45]. Wańkowicz drwił z Zofii Kossak-Szczuckiej, która we wspomnieniach z obozu koncentracyjnego zastąpiła słowo kurwa „kulfonem”. Skomentował to słowami: „Biedna kurwa! Za tyle lat wiernej służby językowi!”[45].

  W okresie PRL słowo rzadko pojawiało się w mediach i utworach literackich z powodu działalności cenzury, która oceniała przekleństwa jako „niemoralne”[46].

  W czasach staropolskich istniały również inne słowa oznaczające prostytutkę: wyleganica, murwa, kortyzanka, małpa, nęta, przechodka, klępa, larwa, suka[47]. Pochodne słowo murwa występowało jeszcze w XVIII i XIX w.[48][47]. Samuel Linde w Słowniku języka polskiego zanotował: „Kto nie ma w swoim rodzie siostry murwy, a brata złodzieja, zmaż ten rym”[49].

 7. Jastrząb said

  Lucyna Krzemieniecka Wiera Zeidenberg
  babka reżysera prawdziwego polaka wiernego synagogi
  patryk vega Krzemieniecki Zeidenberg

  Lucyna Krzemieniecka Wiera Zeidenberg wyznanie judaizm

  Lucyna Krzemieniecka
  Imię i nazwisko Wiera Zeidenberg
  Data i miejsce urodzenia 11 maja 1907
  Warszawa
  Data i miejsce śmierci 22 września 1955
  Warszawa
  Alma Mater Uniwersytet Warszawski
  Odznaczenia
  Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski
  Wikicytaty Cytaty w Wikicytatach
  Grób Lucyny Krzemienieckiej

  Lucyna Krzemieniecka, właśc. Wiera Zeidenberg (ur. 11 maja 1907 w Warszawie, zm. 22 września 1955 tamże) – polska pisarka, autorka utworów dla dzieci, poetka.

  Życiorys

  Studiowała polonistykę i romanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutowała na łamach pisma „Głos Prawdy” w 1926 roku. Związana z Kwadrygą. Okupację niemiecką spędziła w Warszawie, a powstanie warszawskie w okolicach stolicy. Po wojnie związana ze „Świerszczykiem”, „Płomykiem”, „Płomyczkiem”, Teatrem „Baj” i Polskim Radiem. W czasach PRL pisała również wiersze dla najmłodszych gloryfikujące Józefa Stalina („Stalin, przyjaciel Polski”). Laureatka Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

  Spoczywa na cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie (kw. 2B-9-2).

  Pośmiertnie została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski[1].

  nietykalna żydówka dla nazistów

  „Wybuch drugiej wojny światowej przerwał na pewien czas drogę twórczą K-iej. Poetka nie opuściła Warszawy mimo niebezpieczeństw, na jakie była narażona ze względu na swe pochodzenie żydowskie. Przed samym powstaniem wynajęła mieszkanie pod Warszawą, a w r. 1945 przeniosła się do Łodzi.”

  2019: Polityka – scenariusz i reżyseria
  http://gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/sierp-z-dupy

  Mamy złych pedałów – to ci, których wymieniłem, i dobrego pedała, czyli młodego Stuhra. Gdzie przebiega granica podziału? Trudno mi dociec, ale prawdopodobnie chodzi o jawność. Jeśli ktoś obnosi się ze swoimi preferencjami jest dobry, a jeśli ktoś jest trochę dyskretniejszy, to jest zły, bo przeszkadza w robocie politycznej polegającej na propagowaniu tego rodzaj zachowań.

  Chodzi o to, żeby pokazać, że za prowokacjami – Stalin-Hitler -wafelki – stoją media katolickie, a nie służby nierozpoznanej proweniencji. W filmie efektem tych prowokacji jest gwałt zbiorowy na absolwentce toruńskiej uczelni, którego dokonują brutalni faszyści. Wcześniej zaś traci ona dziewictwo z jednym z lewicowych działaczy, który potem za pieniądze Rydzyka, wręczone mu przez grubego księdza udającego włoskiego komunistę, robi te urodziny Stalina w lesie.

  Nie mogę powstrzymać się od zadania tego pytania – dlaczego osoby pochodzenia żydowskiego, nawet tak mocno zdegradowane i prymitywne jak Vega – nie są wstanie zrozumieć, że widz, do którego adresują te swoje komunikaty, jest kimś zupełnie innym niż oni sądzą? Być może oni powinni te komunikaty filmowe, bo tak chyba trzeba to nazwać, pokazywać sobie nawzajem, ale przecież ich filmy nie interesują z istoty. Im chodzi o to, by podkreślać własną wyjątkowość na każdym kroku. To wszystko. Czy robią to za pomocą filmu, tatuażu, czy pieniędzy, nie ma najmniejszego znaczenia. Gdyby Vega pokazywał swój film w Izraelu mógłby może liczyć na jakąś przychylność publiczności, ale on się uparł, żeby pokazywać go nam. Nie jest przy tym wcale świadomy, ilu ludzi o identycznych jak on korzeniach działa w strukturach PiS.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Polscy_%C5%BBydzi

  Patryk wega Krzemieniecki Zeidenberg

  Patryk Vega na nagraniu programu Flesz Celebrycki Extra (2016)
  Prawdziwe imię i nazwisko Patryk Krzemieniecki
  Data i miejsce urodzenia 2 stycznia 1977
  Warszawa
  Zawód socjolog, reżyser, scenarzysta, producent filmowy, pisarz
  Współmałżonek Katarzyna Vega zd. Słomińska
  Lata aktywności od 1999
  Commons Multimedia w Wikimedia Commons
  Wikicytaty Cytaty w Wikicytatach

  Patryk Vega (ur. jako Patryk Krzemieniecki, 2 stycznia 1977 w Warszawie) – polski reżyser, scenarzysta i pisarz.
  Spis treści

  Życiorys
  Wczesne lata

  Był wychowywany przez matkę[1]. Kinem i montażem interesował się już w szkole podstawowej[1]. Gdy tylko otrzymał dowód osobisty podjął starania o zmianę nazwiska, marząc o karierze międzynarodowej[1].

  Pracował zarobkowo od 14. roku życia, początkowo handlując nielegalnie oprogramowaniem na jednej z warszawskich giełd[2]. Jako nastolatek został wpisany do polskiej księgi rekordów Guinnessa jako najmłodszy twórca grafiki komputerowej[3].

  Z tego wywiadu dowiadujemy się, że będzie on kręcił filmy, gdzie aktorzy będą mówić po angielsku. Domyślać się nam wolno, że będą mówili o tym jakimi patologicznymi szmatami są Polacy, zwłaszcza katole, i w taki sposób ich pokazywali. Zapewne po to, by odwrócić uwagę społeczności globalnej od nieubłaganych statystyk, ujawnionych nam przez znakomitego Deszcznocity, według których, jako pijacy, Polacy są daleko w tyle za Anglikami (23 półlitry polskie na 73 półlitry angielskich, w rachunku tygodniowym).

  https://mmmagazynier.blogspot.com/2017/10/od-botoksu-do-pittbulla-i-nazad.html

  podczas uroczystości nagrodę Klubów „Gazety Polskiej”, przyznawaną przez członków Klubów „Gazety Polskiej”, odebrał profesor Krzysztof Szwagrzyk.

  Nagrodę im. św. Grzegorza I Wielkiego, przyznaną przez miesięcznik „Niezależna Gazeta Polska – Nowe Państwo” otrzymali: profesor Ryszard Legutko i reżyser żydowski Patryk Vega.

  https://www.tvp.info/41476297/premier-mateusz-morawiecki-czlowiekiem-roku-2018-gazety-polskiej

 8. ? said

  Spożywanie pokarmów o wysokim indeksie glikemicznym (czyli właśnie takich, które gwałtownie podnoszą poziom cukru we krwi) zwiększa ryzyko raka płuc u ludzi rasy białej, wynika z badań przeprowadzonych przez University of Texas MD Anderson Cancer Center.
  https://worldstorify.com/pl/20-codziennych-posilkow-ktore-powoduja-raka/17/

  Link do badań: https://cebp.aacrjournals.org/content/25/3/532

 9. brys said

  Bardzo ciekawie mówi były ksiądz Jacek, ale kto mi objaśni przesłanie tego filmu?

  .https://www.cda.pl/video/2162816d4

  Smoleńsk 2010-2018, czyli pamięć i szacunek oraz przemysł pogardy i dezinformacji

 10. osoba prywatna said

  Przełom w medycynie – naukowcy wyleczyli raka w ciągu jednego dnia
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/przelom-w-medycynie-naukowcy-wyleczyli-raka-w-ciagu-jednego-dnia

 11. osoba prywatna said

  Niesamowite! Ksiądz trzy razy rażony piorunem rozgrzeszał na Giewoncie!
  .https://www.youtube.com/watch?v=J5nwHPi1h7s

 12. bebrave2019 said

  Ks. Michał Woźnicki: O modernistach w Kościele i u Salezjanów oraz podjętej próbie eksmisji Księdza

 13. Ringer Axel Springer, Sp. Z o.o., Redaktor naczelna Fakt i Fakt24.pl Katarzyna Kozłowska, 8 propozycji na sobotni albo weekendowy wypad z bliskimi, Najpiękniejsze POLSKIE ZAMKI I PAŁACE, Fakt WYDARZENIA, s. 12-13.

  Ciekawe, że NAJPIĘKNIEJSZE Polskie Zamki i Pałace leżą w Polsce Wschodniej, tj. na wschód od Kanału Przemysłowego i Dolnej Wisły. Jeśli idzie o chronologię architektoniczną to poprawne jest tylko to, że Pieskowa Skała była budowana z Renesansowym Wawelem, ale WAWEL Mikołaja Kopernika z Listu Zapowiedniego Zygmunta I i Bony na Dwory Europejskie jest RENESANSOWY, czyli, że został zbudowany przed rokiem 1506. PSIARNIĘ na Pieskowej Skale też założył Kazimierz III jako twórca Parku Łowieckiego w Jurze.
  Wawel był zamkiem Biskupim, który został zarekwirowany przez Władysława III po zburzeniu przez Jana Luksemburskiego Królewskiego GARGAMELLA, wobec czego Wspaniały Wawel powinien zbudować Kazimierz III. Żydzi straszyli nas kwitami Wielkich Sum na budowę Zamku Królewskiego, żądając ZWROTU WAWELU, ale ja wykazałem, że były to pieniądze na budowę Gotyckiego KREMLA, po aneksji Moskwy w roku 1362.
  Najpiękniejszym Polskim Zamkiem był i jest oczywiście KRASICZYN. Zamek ten był budowany równocześnie z Przemyślem – też Najpiękniejszym w Polsce, jeśli dostanie dobrego architekta, który je Uporządkuje. Według mnie KRASICZYN i Przemyśl były budowane przez kulturę trypolską, która wynalazła FARBIARSTWO. Wiadukt krasiczyński to dawny most na Sanie.
  Kultura trypolska zbudowała nie tylko Lwów, Sanok i Krasiczyn, ale i Toruń, zamek AMAZON w Płocku i MALBORK jako naśladownictwo Amazona. Prusacy i Niemcy przy odbudowie Malborka nie mogli odtworzyć cegły ZESZKLONEJ, aż dali sobie spokój na rzecz cegły Gotyckiej. Sprawa z Malborkiem jest więc podobna do Kamieniołomów Krakowskich, gdzie eksploatowano wapień NIE ZNANĄ DZIŚ TECHNIKĄ przy użyciu pił DIAMENTOWYCH, i opuszczono je NAGLĘ w początku V tysiąclecia pne. po uruchomieniu Kanału Przemysłowego, gdyż wapień z Chrzanowa był tańszy i lepszy.
  Wiadomo, że tą Techniką Krakowską budowano OGRODZIENIEC – najważniejszy z zamków Jurajskich – co datuje go na początek V TYSIĄCLECIA pne. Budowniczym Ogrodzieńca był zaś grecki bóg Prapoczątku Jur-Uranos – budowniczy Cieszyna, Krakowa i Białokamiennej Moskwy.
  Gdy Szwedzi wymieniali pale fundamentowe od Nogatu to żądałem zbadania Malborka DENDROLOGICZNIE. Dopiero po 10 latach ogłoszono, że to Najstarszy Zamek Ceglany w Europie, czyli według mej chronologii kultury trypolskiej.
  Po co więc Niemcy pchają się do Malborka i Gdańska z KRZYŻAKAMI ??? co wygląda na Kwik, że Satelitarna Detekcja Złota to ZWYCIĘSTWO. AMAZON był bliźniakiem Najwspanialszego Zamku Cesarskiego na Oversburgu w Kolonii, który jest datowany Archeologicznie na RZYM. Tak też jest datowany podziemny kanał, który doprowadzał doskonałą wodę pitną z Trewiru, ale ja odatowałem go jako Armeński, z połowy II tysiąclecia pne.
  Grecy liczyli czas od Zdobycia Troi w r. 1183 pne, ale Ateńczycy od złożenia I hołdu dla Pana w Gdańsku w roku 9718 pne. Uchodziło to za Dziwactwo, ale 2 lata temu znaleziono tunel między Szkocją a Azję Mniejszą z X tysiąclecia pne !!!??? – Można zapytać, Komu taki TUNEL był potrzebny? NIE WIEM, ale archeolodzy amerykańscy znaleźli na cmentarzysku w Pakistanie FACHOWO plombowane zęby z VIII tysiąclecia pne, do czego była potrzebna stal stopowa. Być może więc w Szkocji były rudy, których import handlem Etapowym był tak drogi, że Lamurom opłacała się budowa TUNELU Pod Europą ???
  10 lat temu archeolog austriacko-niemiecki Heinrich Kusche zidentyfikował gęstą siatkę na zdjęciach satelitarnych Europy jako NEOLITYCZNE tunele, które ja zinterpretowałem jako Lochy Zamkowe. To zostało potwierdzone w Austrii i na Lubelszczyźnie, gdzie odkrywano na tej podstawie zrekultywowane rolniczo ZAMKI.

 14. osoba prywatna said

  17- i 14-latek zastrzeleni przez izraelskie siły specjalne w strefie Gazy
  https://www.haaretz.com/hblocked?returnTo=https%3A%2F%2Fwww.haaretz.com%2Fmiddle-east-news%2Fpalestinians%2Fgazan-killed-by-live-israeli-gunfire-in-border-protest-palestinians-say-1.7805900

  ————
  Hitlerowcy też tak umieli.
  Admin

 15. osoba prywatna said

 16. Taaa..
  .https://youtu.be/aT6kFsoJLG0
  Prezydent Duda oficjalnie sprzedał Polske Izraelowi oraz USA – PILNE!

 17. Niech piekło się zapełni tymi czosnkowymi draniami znęcającymi się nad ludźmi w tym dziećmi!
  .https://twitter.com/i/status/1169310415488262152

 18. Grabią domu Palestyńczyków , okradają z dobytku.Palestyński holokaust!!
  Cud naszych czasów!!
  .https://twitter.com/i/status/1169154047271669761

 19. .https://youtu.be/hF6FYt3C3Bs

  Witek Rosowski z USA o roszczeniach, 447, relacjach Polski z USA i podatku cyfrowym!

 20. osoba prywatna said

  Odwrócić proces starzenia? To możliwe. Chyba…
  Czytaj więcej na https://twojezdrowie.rmf24.pl/aktualnosci/news-odwrocic-proces-starzenia-to-mozliwe-chyba,nId,3189157#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 21. re1truth2 said

  Re 13
  Panie Wandaluzja, czy ma Pan potomka który będzie pisał podobnie jak Pan?
  https://szczepanski.family/2019/09/06/nie-liczy-sie-praca-licza-sie-tylko-pieniadze/

 22. Senat USA….
  .https://twitter.com/i/status/947640509886951424

 23. NC said

  Re 7: „Gdy tylko otrzymał dowód osobisty podjął starania o zmianę nazwiska, marząc o karierze międzynarodowej”

  Jakiś przygłup – zamiast wrócić do dobrego nazwiska Zeidenberg, automatycznie otwierającego drogę do kariery , wymyślił sobie nazwisko Vega.

  ——
  Nie taki znów przygłup. Opływa w luksusy.
  Admin

 24. .https://youtu.be/pthMFsfUnn8
  Skandal na Jasnej Górze. Postawa Kościoła wobec ludobójstwa | Prof. W. Osadczy

 25. osoba prywatna said

  Re 19
  Coś w tej hameryce opóźnieni są, bo Polacy złożyli wniosek patentowy w badaniach nad grasicą kilkanaście lat temu.

  Sposób wytwarzania preparatu komórek grasicy ludzkiej do rekonstrukcji centralnego
  narządu immunologicznego u ludzi pozbawionych grasicy
  lub w stanach wyczerpania immunologicznego .
  https://mojepanstwo.pl/dane/patenty/229691,sposob-wytwarzania-preparatu-komorek-grasicy-ludzkiej-do-rekonstrukcji-centralnego-narzadu-immunologicznego-u-ludzi-pozbawionych

 26. osoba prywatna said

  Był Travoltą tylko do pewnego czasu…
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=14&v=eGOTZSQawQg

 27. osoba prywatna said

  Podczas badań prowadzonych w Sussex Computer-Human Interaction Lab (SCHI Lab) w obecności zapachu cytryny ludzie czuli się szczuplejsi i lżejsi. Wyczuwając woń wanilii, ochotnicy czuli się za to grubsi i ciężsi.
  https://kopalniawiedzy.pl/zapach-obraz-ciala-percepcja-postrzeganie-samoocena-cytryna-wanilia-Giada-Brianza-Ana-Tajadura-Jimenez,30678

 28. Adrem said

  Szwedom jednak dosypują czegoś do zupy.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/szwedzki-naukowiec-twierdzi-ze-kanibalizm-zakonczy-glod-na-swiecie-i-zlagodzi-zmiany

 29. Boydar said

  „… ciało mężczyzny zostało znalezione na krakowskich plantach z nożem wbitym w klatkę piersiową i wieloma ranami kłutymi /…/ śledczy uznali, że to samobójstwo …”

  https://wiadomosci.wp.pl/znaleziono-go-z-ranami-klutymi-sledztwo-umorzone-6421910911441025a

  Bez względu na wzgląd, z sensem tego skomentować … zwyczajnie się nie da.

 30. Boydar said

  @ Pan Adrem

  Moim zdaniem to fucktycznie efekt dosypania; ale nie do zupy tylko do genotypu, i nie teraz tylko kilkanaście wieków temu.

 31. osoba prywatna said

 32. osoba prywatna said

  Matematyka. Rozwiązano 65-letnią zagadkę. Pomógł improwizowany superkomputer
  https://www.dobreprogramy.pl/Matematyka.-Rozwiazano-65letnia-zagadke.-Pomogl-improwizowany-superkomputer,News,103572.html

 33. Czaruś said

  ad. 26 – To nie „kościół polski” zdradził pomordowanych na Wołyniu, ale „POLSCY” ZDRAJCY BISKUPI- masoni, żydzi i ukraińcy na tych „stołkach”. Zdradzili także polskich pomordowanych księży oraz bp Mokrzyckiego.

 34. osoba prywatna said

  Wyrok TSUE ws. frankowiczów. Takiego cyrku Polska jeszcze nie widziała
  https://spidersweb.pl/bizblog/huawei-stany-zjednoczone-szykany/

 35. osoba prywatna said

  Pierwszy polski żołnierz poległy w II wojnie światowej Piotr Konieczka zginął koło Piły. I to trzy godziny przed strzałami na Westerplatte
  https://plus.gloswielkopolski.pl/pierwszy-polski-zolnierz-polegly-w-ii-wojnie-swiatowej-piotr-konieczka-zginal-kolo-pily-i-to-trzy-godziny-przed-strzalami-na/ar/c15-14403257

 36. bebrave2019 said

  Izrael przewodził 11 września i USA to wiedziały. To jest niesamowite 57 min. wideo przedstawiające związki Izraela z 11 września. Co dziwne, nie ma prawie żadnych ogladajacych to video na YT. . Każdy powinien to obejrzeć.
  .https://www.youtube.com/watch?v=C5IH7lhmgUk

 37. osoba prywatna said

  Polska to raj dla finansowych krętaczy. Ponad połowa Polaków nie wie, co to debet
  https://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/1428972,polska-to-raj-dla-finansowych-kretaczy-ponad-polowa-polakow-nie-wie-co-to-debet.html

 38. Ad. 21:
  https://marucha.wordpress.com/2019/09/07/wolne-tematy-45-2019/
  21: Re1truth2 said – 2019-09-07 (Sobota) @ 18:26:39
  Re 13
  „Panie Wandaluzja, czy ma Pan potomka który będzie pisał podobnie jak Pan?
  https://szczepanski.family/2019/09/06/nie-liczy-sie-praca-licza-sie-tylko-pieniadze/

  Ciekawie Pan skomentował mój post o Najpiękniejszych Zamkach w Polsce – wszystkie na Wschód od Kanału Przemysłowego i Dolnej Wisły, która miała być granicą izraelsko-niemiecką, zrealizowaną MOIM Aerobusem-SADDAM, teraz KITAN. Chodzi mi głównie, żeby Niemcy Odpierdolili się od Zamków Jurajskich jako łże-KAZIMIERZOWSKICH, którymi kontrują moją Funkcjonalną Chronologie Architektury Niemieckiej i bronią WŁOSKIEJ metryki moskiewskiego KREMLA przed Kazimierzowską. A niech się zajmą budową kopii WENECJI nad Balatonem jako Pomnikiem Kultury Węgierskiej, co będzie najbardziej dochodową inwestycją XXI Wieku.
  Poczęstował mnie Pan artykułem Piastowski Zamek w Legnicy. Muszę Pana zmartwić, bo nie jest to zamek Piastowski, ale Tymoteusza – zięcia Pana Oceanów POSEJDONA z Poznania. Była to sprawa striptiserki Tereski Maj, która NA TYM KAPITALE HISTORYCZNYM została Premierem Zjednoczonego Królestwa, aby OBRONIĆ Anglię przed Piastami-Rotszyldami jako ogierkami żydowskimi. Anglia została bowiem oddana przez największego antysemitę Oliwera Cromwella rabinom-jezuitom za obronę przed sojuszem hiszpańsko-polskim – co jest najlepszą ilustracją pańskiego artykułu: PRACA SIĘ NIE LICZY. LICZĄ SIĘ TYLKO PIENIĄDZE. To jest zrozumiałe, gdyż ZYSK przypada w całości Właścicielowi Kapitału.
  Po Wywłaszczeniu Polaków przez Konstytucję Jaruzelską Lewandowski powiedział: POLACY BĘDĄ ŻYLI Z PRACY RĄK WŁASNYCH, BO WŁASNOŚĆ I KAPITAŁ PRZEZNACZONE SĄ DLA KOGOŚ INNEGO czyli żydogermanów. Ponieważ Kodeks Kapitału Kryminalnego TALMUD mówi: ZDOLNY I UCZCIWY GOJ NIE MOŻE MIEĆ ANI POTOMKA ANI UCZNIA to mój syn został przez Anglików wykastrowany, bo potrzebowali Wielkiego Eunucha Jerozolimskiego, żeby osadzić na tronie rosyjskim jezuitę, żeby wszyscy Rosjanie mieli spermę jezuicką. To jest WARUNKIEM Raju Żydowskiego czyli Monopolu Złota, zapładniania bab spermą z dupy cherubina i obcinania niewolnikom penisów, a Niewolnikiem jest KAŻDY, kto nie ma spermy jezuickiej.
  Mój syn nie utrzymuje ze mną stosunków, bo zostałem wpisany przez Niemców na listę Oszustów Światowych za UJAWNIENIE Satelitarnej Detekcji Złota i Złota Indii.

 39. https://marucha.wordpress.com/2019/09/07/wolne-tematy-45-2019/
  Ad. 36:

  Z tym IZRAELEM 11.IX to taka bzdura, jak to, że 11.IX zafundowała Olga Korbut. To ja WYMUSIŁEM śledztwo Bundestagu w/s 11.IX publikacją zdjęcia z polsko-niemiecko-amerykańskiej konferencji w gdańskim NAPTUNIE 30.XII.1999 Na Najwyższym Szczeblu: http://wandaluzja.pl/?p=p_279&sName=45.-nowa-technika-lotnicza – ŚWIDNIK// tylko Rokefeler i Bush nie dali się sfotografować.
  Chodziło o Volkswagen-LUPO, w sprawie którego korespondowałem z Kanclerzem Schroederem, ale którego Rady ODRZUCIŁEM, wobec czego Volkswagen został zaatakowany setkami pozwów, z których dowiedzieliśmy się, że nie był to kapitał NSDAP, ale Juden-SS Himmlera.
  VW-Lupo, na moim silniku spalinowo-parowym VDTW – ponoć plagiacie PAROWEGO SILNIKA PANNA MERCEDES z salonu samochodowego PARYŻ 1901, o czym powiedział mi hrabia Kurowski, palił w małym litrażu 1,1 litra na 100km, w średnim 1,6 a w dużym 2,1 na 100km. To PRZERAZIŁO Amerykanów, bo wówczas Ford zarabiałby na samochodzie WIĘCEJ od Rockefellera, wobec czego musieli BŁAGAĆ Niemców, żeby im tego nie robili, bo bez SMRODÓW Rokefelera Żyć Nie Mogą. Targu dobito w Sopocie, gdzie Niemcy Zrezygnowali z VDTW za koncesję dla niemieckiego kapitału asekuracyjnego w USA, o czym marzyli od Wieku.
  Ponieważ Familia Bushów SKRYMINALIZOWAŁA amerykański kapitał asekuracyjny niemiłosiernie – a jest to kapitał Rządzący, bo każdy głosuje na SWOJE pieniądze – to do NIEKRYMINALISTÓW w WTC Amerykanie zaczęli się pchać Drzwiami i Oknami, co zagroziło Przewróceniem USA, że Biały Dom musiał krzyczeć BIN LADENIE RATUJ.
  Bin Laden może się ZLITOWAŁ, ale śledztwo Bundestagu w/s WTC wykazało, że organizatorem Zamachu był Zarkawi – prawdopodobnie na zlecenie Bin Ladena – który zaraz został przez Bin Ladena ZAMORDOWANY. Wieloletni minister Bundeswehry Bilow zeznał przed komisją Bundestagu, że Środki na przeprowadzenie takiej operacji ma TYLKO PENTAGON.
  Śledztwo Bundestagu w/s WTC, na 125 stronach miało być opublikowane przez kobiecy magazyn polityczny CICERO, co przerwała Bardzo Brutalna interwencja Policji. Nawet Brutalniejsza od afery Der Spiegel, który drukował Niezależne Śledztwo w/s Mordu w Poceking pod Monachium, po którym Niemcy obudzili się w Nie Swoim Państwie. Przez 40 lat szukano Porucznika Schroedera, który STRZELAŁ, aż ja wytłumaczyłem Niemcom, że nie był to pseudonim, ale stopień i nazwisko handlarza bronią Kanclerza Schroedera.

 40. re1truth2 said

  https://pracownia4.wordpress.com/2019/09/06/zabawa-w-chowanego-pegasus-szpiegujacy-i-szpiegowani/#more-10746

  No, Pany przesiadać się na u’buntu instalować Badgery i pejsbuk „kontenery” – nadchodzi, a może już jest pegasus…

  Re 38 „Tymoteusza – zięcia Pana Oceanów POSEJDONA z Poznania”
  no nie wiem, ale nie mogę znaleźć kopii dysku twardego z 2009 roku mam tam stary plan pomiarów wzgórza Zamku dokonany przez jakiegoś niemca? nie pamiętam nazwiska, jak wrócę z kościoła to odnajdę i zamieszczę fragment mapy – będzie w stereo i kolorze Panie Wandaluzja.

 41. Jak się niszczy polskie firmy?poseł Suski.
  .https://t.co/VOh5uyzwZ5

  Na forach pojawiają się pytania:
  Więcej
  Kochani, kto z Was siedzi w temacie przenoszenia firm poza Polskę?
  Czy faktycznie najlepszą opcją aktualnie są Czechy? 😎
  #pytamdlakolegi

 42. Potrzebna pomoc, dla niego ….też „stworzenia Bożego”.
  https://t.co/rvCdcRkvWx

 43. Ha ha ha…

  .https://pbs.twimg.com/media/EDYkFqrW4AUUJzn.jpg

 44. „przekazanie sobie nawzajem energii:
  .https://pbs.twimg.com/media/EDoCjd3WkAAKxBO.jpg

 45. http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/historia/zamachy-kt%c3%b3re-wstrz%c4%85sn%c4%99%c5%82y-%c5%9bwiatem/ss-BBSgCba?li=BBr5CAq&ocid=UE12DHP//

  ZAMACHY, KTÓRE WSTRZĄSNĘŁY ŚWIATEM

  Mnie uczono, że zamach w Sarajewie został zorganizowany przez serbski wywiad wojskowy poprzez nacjonalistyczną organizację terrorystyczną Czarna Ruka. POWODEM była Kolej Bagdadzka, która bankrutowała angielski handel Indyjski przez kanał Sueski, przenosząc giełdę Owocową do Budapesztu a Herbacianą do Wiednia.
  Jeśli tak to za Zamach zapłaciło rabinowi Sarajewa towarzystwo Kanału Sueskiego, na co są Poszlaki. Serbskim Psom Wojny dano powąchać, że Austria wojny światowej Nie Przeżyje.

 46. osoba prywatna said

  W połowie sierpnia 117 dni od śmierci mózgu matki w Brnie urodziła się zdrowa dziewczynka
  https://kopalniawiedzy.pl/sztucznie-podtrzymywana-ciaza-matka-smierc-mozgu-udar-cesarskie-ciecie-szpital-uniwersytecki-Brno,30657

 47. .https://youtu.be/F-tOkIemDVk

  Złote rady dla ministra.

  O planach „obrony” Polski!!

 48. .https://youtu.be/QEC85HenLdQ

  czołgi nie posiadają, stan polskiej armii.

 49. osoba prywatna said

  Hattrick Kaczyńskiego, czy kalka Protokołów Mędrców Syjonu?
  http://trybeus.neon24.pl/post/150591,hattrick-kaczynskiego-czy-kalka-protokolow-medrcow-syjonu

 50. re1truth2 said

  Zaczyna się wszystko sypać…
  .https://youtu.be/09XL2KJJ3mw
  „Prawie całe tłumaczenie nagrania, transkrypt zaczyna się od 0:23

  Rudy Giluiani: Zacząłem badać tę sprawę rok temu, kiedy podjąłem się obrony Trumpa. Nie uwierzysz, co zostanie ujawnione! Już teraz są to szokujące doniesienia, ale Bruce Ohr powinien byś oskarżony i jego żona powinni byli zostać oskarżeni o konflikt interesów już 10 miesięcy temu, ponieważ nasz Departament Sprawiedliwości został całkowicie zmanipulowany. To są szokujące przestępstwa, sięgają samego serca naszej republiki. Ci ludzie mieli plan niedopuszczenia do wyboru kandydata Republikanów, a później realizowali plan usunięcia go ze stanowiska na podstawie fałszywych dowodów, fałszywych zeznań. To wszystko zostało całkowicie zmyślone i sprzedane 90 procentom naszych mediów! To tragedia!”
  https://pracownia4.wordpress.com/2019/09/08/giuliani-europejscy-urzednicy-probowali-przekazac-fbi-informacje-o-szpiegowaniu-zostali-odeslani-z-kwitkiem/

 51. Piskorz said

  re 35 B. dziękuję za przypomnienie…o tym fakcie zapomniałem..

 52. PISKORZ said

  re 36 Wlk, dzięki już kopiuję, bo teraz nie mam czasu..! A potem prześlę..

 53. osoba prywatna said

  Kto Polakom dał ten pierścień wronio kruczy?
  .https://www.youtube.com/watch?v=0QGyttCH_Ec

 54. Piskorz said

  re 37 Ponad polowa Polaków /a może więcej/ ma b. nikłe pojęcie o podstawowych pojęciach ekonomii i przed wojną było…tak samo!

 55. brys said

  Panie Niedźwiedziu – dla pocieszenia bardzo merytoryczny kanał:

  Leopard 2 tylko na paradę? (Komentarz) #gdziewojsko Leopardy na złom?
  .https://www.youtube.com/watch?v=_pGQzASW7No

  Jak przebiega modernizacja? #2 Czołgi (Komentarz) #gdziewojsko
  .https://www.youtube.com/watch?v=ybAQhSUBdHY

  1,75 mld zł na T-72 (Komentarz) #gdziewojsko
  .https://www.youtube.com/watch?v=PacmpL0Eh4M

  I wiele innych ciekawostek.

 56. PISKORZ said

  re 10 OPRÓCZ WIELU INNYCH ŚR. ANTYRAKOWYCH /jedz. nie palenie itd itd. MOŻE PROFILAKTYCZNIE….rodzynki, które wyrównują równowagę kwasowo-zasadową organizmu..!! ps O wielu innych czynnikach z braku czasu nie piszę teraz..

 57. osoba prywatna said

  Dziecko urodziło się 56 dni po śmierci matki. Cud medycyny w Krakowie
  Czytaj więcej na https://twojezdrowie.rmf24.pl/aktualnosci/news-dziecko-urodzilo-sie-56-dni-po-smierci-matki-cud-medycyny-w-,nId,3185203#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 58. trybeus said

  Pozdrawiam Gajowego i Gajówkowiczów…http://niepodległy.pl/#/304/hattrick-kaczynskiego-czy-kalka-protokolow-medrcow-syjonu-/

 59. Boydar said

  A wysypki od tych pozdrowień to czasem nie dostaniemy ? Bo swego czasu „Grecy” to różne „dary” przynosili …

 60. trybeus said

  @Boydar…w czoło nie całuję, więc szanowny może spać spokojnie :))

 61. revers said

  re18

  nie tylko z domow ale z dobr zeilonych i doczesnych, bo drzewkach oliwkowych ktore palestynczykom masowo wycina sie, niweluje buldozerami, przyszla kreska na dorodne drzewka pomaranczy, pieknie klada sie pod lyzkami koparek, by juz nie wstac, wydac zdrowy nie ksoszerny owoc.

  Jakie skojarzenia z polskimi sadami z rp bez sankcji, ogrodnictwem badelarskim i z za komuny? teraz szklarnie stoja bez szkiel lub zmieniaja przenaczenie na chwilowe lakiernie samochodow w kurzu.

 62. Boydar said

  No, ulżyło mi. Trochę 🙂

 63. Powstała nowa komórka.Fajne nosy!!
  .https://sgs.iplsc.com/000976OG7Y8AOKVR-C444.jpg

 64. AD58 zdjęcie z interia.pl

 65. osoba prywatna said

  Antypapież heretyk Karol Józef Wojtyła aka Jan Paweł II
  .https://www.youtube.com/watch?v=oWlPY1yrP_E

 66. osoba prywatna said

  Antypapież Jorge Mario Bergoglio aka Franciszek
  https://www.sanctamissa.pl/antykosciol-vaticanum-ii/antypapiez-jorge-mario-bergoglio-aka-franciszek/

 67. Troll Polonii said

  A nasz Tusk znow sie nie popisal!
  Skrytykowal Rosje, ze nie wymienili z Ukraina wszystkich zakladnikow. Zdaje sie, ze na PO PIS nie ma rady: Dwuglowa Hydra.

  A dr. Piskorski ? Trzy lata w pierdlu za nic i wypuszczony za ogromna kaucja?
  A politycy z Katalonii??
  A Julian Assange??
  A Miloszewicz? I przywodcy armii jugoslawianskiej broniacy ojczyzny przed islamistami i Amerykanami?

  Fajny komentarz pod artykulem::
  Maybe Tusk will doing fine as an interrogator on Guantanamo.
  They will confess after they have heard him talk for an half an hour 🤐

  Tusk zapomnial kogo reprezentuje i ze Unia Europejska lubi trzymac w wiezieniu wiezniow politycznych – nawet tych wybranyh przez wyborcow.

  Tusk slammed for throwing shade at Moscow and ignoring the EU’s own political prisoners — RT World News

  https://www.rt.com/news/468274-donald-tusk-russia-catalan/

 68. revers said

  A moze protokoly medrca Kaczynksiego?

  https://www.gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/3942-hattrick-kaczynskiego-czy-kalka-protokolow-medrcow-syjonu?fbclid=IwAR0iOaR4Iw7e4VteI6LhhikpT2xNj3H6OKJTsp-QU9EihEIahY7372q4xVM

  bardzo udane, 80% poparcia kupionego za plus500, plus13-tka elektoratu rp, polscy szabasgoje z syjonistami, zwani rowniez katolikami dla nie poznaki.

 69. NO proszę a kiedyś za brak tej wiedzy, łapało się dwóję i 200 wpisów do zeszytu prawidłowej odpowiedzi!!!
  .https://twitter.com/i/status/1169721525290840065

 70. Taaa..

 71. Adrem said

  Szokujący wywiad.
  [video src="https://r.dcs.redcdn.pl/http/o2/cda/vstatic/vast/DoWBg0kD4Mw_1.mp4" /]

 72. WIELKA LECHIA I WIELOWYMIAROWA PROPAGANDA ANTYPOLSKA, ANTYSŁOWIAŃSKA I ANTYLUDZKA

  Publikowany Tu i Ówdzie SZCZEGÓŁOWY opis zdbycia Rzymu przez Lechitów zdaje się odnosić do najazdu na Italię Radagajsa. Świadczy t tym oblężenie przez Lechitów Mediolanu, pod którym zniszczono sukurs Legionów Galijskich. Po tym zwycięstwie i wielkodusznym oszczędzeniu Mediolańczyków Lechici wyruszyli się Na RZYM, oblężenie którego okazało się bardzo trudne.
  W pierwszych atakach na Mury Rzymu doborowe jednostki lechickie poniosły takie straty, że utraciły dolność bojową, i dopiero Rezerwy po zawaleniu jednej z bram – prawdopodobnie Podkopem – wdarły się do miasta, gdzie trwały długie walki uliczne.
  Cesarz i senatorowie schronili się w Kolosseum, które zostało zdobyte. Cesarz Padł na Kolana przed wodzem lechickim – prawdopodobnie Radagajsem – który WYGNAŁ GO Z RZYMU.
  Opisy rzymskie przedstawiają najazd Radgajsa jako całkowitą klęskę najeźdzców, z jego śmiercią pod Florencją. Ja śmierć Radagajsa tłumaczyłem Sądem Wojennym za zbyt brawurowy atak na mury Rzymu a UCIECZKĘ Wandalów najazdem Hunów i Bizantyjczyków na Panonię. To doprowadziło do bitwy nad Nysą i SPALENIA armii wandalskiej, z jej Królem Osijem Pomorskim, od czego miasto zwie się ZGORZELCEM.
  Wobec powroteu armi wandalskiej z Italii dalszy przebieg wojny był raczej dla Wandalów pomyślny, którzy w traktacie pokojowym z Hunami zatrzymali Sambor-Kijów, za cenę oddania skarbca wandalskiego na Wolinie.

  Lechici zdobywali Rzym CZTERY razy a Rzymianie Kraków tylko raz. Nie prawdą jest, że to Wandalowie ZBURZYLI Rzym. W roku 455 Wandalowie zdobyli Rzym po raz CZWARTY, ale złupili tylko Wrogie im kościoły, natomiasy ZAPROTESTOWALI Państwo Wyznaniowe, na które zgodził się zamordowany uprzednio przez nich Attyla – co było powodem czarnej propagandy Antywandalskiej. Kto więc lży Od Wandalów to jest TALIBEM.
  Rzym ZBURZYLI natomist lancknechty Lutra, którzy chcieli obwołać Lutra PAPIEŻEM. Ponieważ nie umieli po niemiecku, bo byli Łużyczanami, to identyfikowano ich z WANDALAMI czyli Polakami.
  Nazwa WANDALOWIE była rzymską nazwą Wenedów od Wenedy-Bydgoszczy. WENECJA znaczyła zaś tyle co Mała Weneda.

 73. Stracić Przyjaciela!
  .https://twitter.com/i/status/1159720158430203904

 74. revers said

  plazmowcy tv w 80% za PIS

  https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sondaz-wyborczy-prawo-i-sprawiedliwosc-moze-liczyc-na-samodzielna-wiekszosc

  i kto podwazy preferencje wyborcze jdynej partii przewodniczkii narodu nie wybranego?

 75. Adrem said

  https://www.cda.pl/video/8843126d

  coś nie wyszło z wklejaniem adresu filmu.

 76. NICK said

  „Nazwa WANDALOWIE była rzymską nazwą Wenedów od Wenedy-Bydgoszczy. WENECJA znaczyła zaś tyle co Mała Weneda.”
  Prawda.
  Ale kto to wie a kto wiedzieć chce?

 77. Antares said

  Arabowie pobili żydów w Warszawie a te skurwiele nas oskarżają że im nie pomogliśmy. Że też ciapaci od razu ich nie zabili.

  https://nczas.com/2019/09/08/arabowie-pobili-zydow-w-warszawie-winni-oczywiscie-polacy-foto/

 78. AniaK said

  Chyba te eksperymenty płciowe naszym towarzyszom trochę wymknęły się spod kontroli. Ciekawe do kogo oni chodzili na lekcje religii.

 79. AniaK said

  Nowy globalny Ruch Różnopłciowy – Dzieci Tęczowych Parasolek

 80. Jacek said

  Re 57
  Ta matka musiała być bardzo żywa skoro przez 56 dni utrzymała ciążę. Co się z nią stało po porodzie? O tym juz w artykule nie napisano bo pewnie nie ma czym się chwalić. Taki Niemiec musi wyrazić świadomą zgodę na pobranie narządów po „śmierci”, Polak musi wyrazić sprzeciw o czym wiedzą pewnie nieliczni. Nawet zespół lekarzy orzekających ” śmierć” mózgową zmniejszono z trzech do dwóch.

 81. Katarzyna T said

  Panie Boydar, a to Pan wysłucha?https://www.youtube.com/watch?v=8jn38V1QVqM

 82. Jerry Roberts said

  Sieć 5G – postęp technologiczny kosztem UŚMIERCENIA NARODÓW!

 83. Jerry Roberts said

  Sieć 5G – naukowcy z USA ostrzegają polskie władze. Od 5G cały kraj zachoruje na nowotwory!

 84. Jerry Roberts said

  Sieć 5G – w miastach będzie potężne promieniowanie, ostrzegają nawet onkolodzy z Gliwic.

 85. Jerry Roberts said

  Śmiercionośna technologia 5G ZATWIERDZONA w POLSCE!

 86. Boydar said

  Murwa kać, rozumiem jeszcze że pracują w Polsce ci zza Buga; ale żeby be-żowi ??? I to uczciwie ?

  https://fakty.interia.pl/polska/news-pobicie-izraelczykow-w-warszawie-komentarz-ministerstwa,nId,3192321

 87. PISKORZ said

  re 56 Wiem, że w Meksyku nie ma zbyt dużo zachorowań na raka, bo jedzą…dużo ostro przyprawionych potraw..ps Tyle lat temu w Brukseli czytałem w niemieckiej prasie, że b. ostre musztardy mają działanie antyrakowe..!! /czosnek i cebula..to oczywiste/.

 88. Widok Doriana.
  Z tyłu Putin z pilotem!
  .https://twitter.com/i/status/1170198189007417344

 89. Katarzyna T said

  Panie Gajowy , cenzura musi być?

 90. Jacek said

  Re 82
  Magierowskiemu to całkiem się popitoliło, wygląda na to że jest zbyt głupi żeby zrozumieć czyj chleb je, a właściwie żre.

 91. Lily said

  Re 70;Niedzwiedz
  Waszystko TO,pod rzadami Kaczynskiegp,
  ze Swiatkowskich.

 92. Piskorz said

  Depopulacja w Polsce omija bastion PiS

  – Na Podkarpaciu odnotowano najniższy wskaźnik umieralności wśród województw. Biorąc pod uwagę miasta wojewódzkie, najmniej zgonów w przeliczeniu na 100 tysięcy mieszkańców zarejestrowano w Rzeszowie.

 93. Jacek said

  .https://nczas.com/2019/09/08/arabowie-pobili-zydow-w-warszawie-winni-oczywiscie-polacy-foto/

 94. ad.85 Pani Lilly.
  Niestety, widać na ulicach zalew Ukraińców,masę przestępstw . które popełniają .Uber zatrudnia mnóstwo Ukraińców, ostatnio jeden zabił 26 letnią krakowiankę, bo w ogóle nie respektują przepisów , myślą że są u siebie na Ruinie.
  całymi stadami łażą „smagłe” rodziny z 4-6 dzieci, nawet z babciami, oraz stada rosłych młodzianów .Oczywiście nie pracują bo snuja się i rano i w południe.Płacimy im sowity social z naszych podatków.Jakby to nasi dziadkowie którzy krew przelewali o wolność Polski, widzieli, to chyba by rzucili karabinami.
  Za to ,zapewne na Pani uznanie zasłuży sobie PIS tym:

  https://t.co/ZznQcaQWaQ

  Żenujący atak TVP na Konfederację. „Zasługują na Nagrodę Goebbelsa Roku” [WIDEO]
  czyli blokowanie, wyszydzanie i ośmieszanie Konfederacji,forowanie Wiosny Perdonia, Zandberga i całej reszty.
  W czym to zdradzieckie ugrupowanie tak PISOWI zagraża, nie nadążam.

 95. revers said

  ad83

  no to po jednym zabitym dzieciaku co tydzien w Gazie lub Westbanku przez IDF

  nie mowiac o ostanio zatrzymanej pieknej palestynki studentki i dzienikarki, wywizionej w nieznanym kierunku przez IDF lub podobne organy bezpieczenstwa izraela, czy zgola ludzkie tarcze z palestynczykow przez atakami hellzbollahu.

 96. Katarzyna T said

  Nie jestem dumną Polką.
  Produkcja bomb lotniczych Mk-82 w Polsce przyniesie wzrost bezpieczeństwa państwa w związku z podniesieniem poziomu niezależności i kreowaniem możliwości wytwórczych w kraju. Co więcej, wygeneruje to możliwość potencjalnego eksportu polskich bomb na rynki trzecie – głosi komunikat
  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/2019090811021978-polski-trotyl-trafil-do-usa/

 97. Doktor said

  Szanowany dr Kękuś – atakuje red. S. Michalkiewicza!

  .https://wolna-polska.pl/wiadomosci/zbigniewie-ziobro-dawaj-polakom-list-sormz-i-uratuj-rebe-michalkiewicza-2019-09

  Zgroza!

  Mówił dziad do obrazu!

  Albo doktorowi – mu! – rozum odebrało, albo…
  To teatr, jak mówił JKM (Mikke) – o całej współczesnej narracji polityczno – społecznej w Polsce = Polin.

  Może lepiej specjaliści (jak dr K.!) zabrali by głos w sprawach ważnych, jak w tym linku?

  .https://www.youtube.com/watch?v=os41bxkxatQ

  Red. S.M. to mistrz słowa!

  Przemyci ci on w swoich felietonach tony myśli, wiadomości, humoru, erudycji i radości, dla wprawnego czytelnika!

  Nie oceniajmy go po wyglądzie, ale po czynach!

  Czyny jego są wielkie!

  Psy szczekają, karawana idzie dalej.

  Napisz, doktorku Kękuś, co sadzisz o tych opiniach?
  I tych narracjach?

  Miałem lepsza o tobie opinie, ale tracisz…

  Twoje argumenty… cienizna…
  Nie rozumiesz polskiej mowy, polskiego humoru, erudycji?

  Doktorze?

  Opamiętania proszę!

 98. NICK said

  Ale czy OP (66) musi?
  Zapodawać? :).

 99. NICK said

  Symptomem są ścieki warszawskie.
  Niedźwiedziu. (87).
  To ten ZALEW.
  To TA zaraza.
  „upa-ińska”.
  Po Nas jest.

 100. osoba prywatna said

  Garść demotów.
  https://demotywatory.pl/4946454/Bieda-istnieje-nie-dlatego-ze-nie-mozemy-wyzywic-biednych-ale

  https://demotywatory.pl/4946458/Kobiety-Nie-zakochujcie-sie-w-kawalerach-Do-was-sie-nie

  https://demotywatory.pl/4946643/Projekt-ktory-ma-zapewnic-bezpieczenstwo-uczniow-w-amerykanskich-szkolach

  https://demotywatory.pl/4946483/Tymczasem-w-angielskich-szkolach-tak-edukuja-dzieci-

  https://demotywatory.pl/4946504/W-Szwecji-buduja-droge-ktora-laduje-samochody-podczas-jazdy

 101. „Nagranie to dedykujemy ku opamiętaniu prześladowców kapłanów sprawujących Mszę Świętą Wszechczasów a zwłaszcza biskupom w Polsce oraz przełożonym wyższym zakonów męskich.

  Dedykujemy je także Kapłanom, którzy są prześladowani, miażdżeni, poniżani z powodu miłości do tej Mszy.”
  https://swietatradycja.wordpress.com/2019/09/08/choral-gregorianski-we-mszy-lacinskiej-xi-orbis-factor-agnus-dei/

 102. revers said

  a to juz 911? -sty i 19 rocznica najwiekszej hucpy od stuleci, gdzie leze media lzaa do dziss, czyli najnowsze studia w Kanadzie na temat WTC7, czyli pewne kontrolowane wyburzenie …

  .https://www.youtube.com/watch?v=4rciPvmWyqU

  lub z pelna dokumentacja naukowoo – technicznaa z kontrolowanego wyburzenia WTC7 w adobe pdf

  Click to access UAF-WTC7-Draft-Report-Release-090419.pdf

  wczesniej i w Danii powstaly takie studia nad WTC w 2008 roku, ale przerwal je funkcjonarny i zdalnie sterowany komisarz Brosi przez odciecie finansow na badania.

 103. bebrave2019 said

  Skandal na Jasnej Górze. Postawa Kościoła wobec ludobójstwa Ukraincow na Polakach

 104. To mówicie PatrykJaki, D_Tarczynski, pisorgpl, że jak USA prosi o zniesienie podatku, to znosicie, jak o zmianę listy leków, to zmieniacie, jak o zostawienie TVN, to zostawiacie, jak o zorganizowanie konferencji, to organizujecie, ale jak poproszą o kasę #447, to odmówicie?

  22:51 – 7 wrz 2019

  .https://twitter.com/MarcinMilczare1/status/1170575304550768640

 105. Dobromir Sośnierz Konfederacja:
  .

 106. „Życie i tak się wypala, wcześniej czy później przychodzi ten sam los na łajdaka i świętego. Każdy umiera.
  Różnica leży w tym, ku czemu kierowaliśmy łódź swego życia. Gdzie widzieliśmy swój port.”
  https://swietatradycja.wordpress.com/2019/09/09/navigare-necesse-est-vivere-non-est-necesse/

 107. Lily said

  „Dajcie nam Wasza Ziemie,a my damy Wam Niebo”.Inwestycje,w Imperium Rydzyka w Toruniu.

  Zrodlo; znalezione w internecie.

 108. Marucha said

  (Który to już raz wyjaśniam…)

  Jestem (I jeszcze będę kilka dni) na terenach, gdzie Internet jest słaby albo go w ogóle nie ma.
  Komentarze muszą czasami poczekać.

 109. Ramzes said

  https://kamilcebulski.pl/i-tak-3-miesiace-koresponduje-z-urzedami/

  https://kamilcebulski.pl/areszt-pieniedzy-bez-dowodow/
  https://kamilcebulski.pl/zus-mi-oddaje-pieniadze/

  https://kamilcebulski.pl/tak-sms-uje-polska-skarbowka/

  https://kamilcebulski.pl/kobiety-placa-mniej-pracownikom/

  Obsługa więc wybrała w jakiś sposób jedną osobę z pasażerów i kazała jej opuścić pokład. Padło na lekarza, który odmówił opuszczenia pokładu tłumacząc się tym, że ma pracę w szpitalu. Obsługa wezwała ochronę, a ta zmusiła go do opuszczenia pokładu, stosownie przy tym bijąc go po twarzy. Wszystko ładnie zostało nagrane.

  Potem okazało się, że to nie overbooking był problemem, tylko według linii na pokładzie musiało się znaleźć 6 pracowników United, którzy lecieli do pracy.
  https://kamilcebulski.pl/united-bije-pasazerow/

  Od 1960 rok do końca Apartheidu w 1994 roku populacja wystrzeliła. Coraz więcej czarnych z całej Afryki zdecydowała „oddać się w niewolę białym rasistowskim świniom”.
  https://kamilcebulski.pl/wzrost-ludnosci-w-rpa/

  Od przejęcia władzy przez nelsona mandele w RPA ilość ludzi podłączonych do prądu wzrosła o 38%. Ilość produkowanego prądu zmalała jednak o 37%. W kraju gdzie nigdy nie było problemów z dostawą prądu od 2008 roku istnieje reglamentacja. Średnio prąd wyłączany jest w przez 1/3 dni w 2015 roku. Czym to jest spowodowane?
  https://kamilcebulski.pl/prad-w-rpa/

  Zapraszam do obejrzenia mojej prezentacji na temat RPA:
  .www.youtube.com/watch?v=zVfWWezdR2Q

  murzyński rasizm rpa
  Formularze rasowe w RPA

  Kamil Cebulski 27 marca 2017 Kategoria: Shorty Brak komentarzy

  W RPA każdego miesiąca firma wypełnia deklarację rasową, jest to formularz na którym wyszczególnia rasy swoich pracowników i otrzymuje odpowiednie punkty. Docelowo można zatrudniać 6% białych, 90% czarnych i 4% innych ras. Wzór jest skomplikowany, bo za czarną kobietę ma się więcej punktów co za białą itp, bo płeć też jest tutaj brana pod uwagę. Jeżeli się nie stosuje do przepisów, firmy płacą karę.

  Na mocy ustaw uchwalonych kilka lat temu Chińczycy są uznawani według prawa za czarnych z przysługującymi temu wszystkimi przywilejami.

  https://kamilcebulski.pl/zamkneli-firme-19-latkowi/
  https://kamilcebulski.pl/karano-tylko-bialych/

  Gwałty w RPA

  Kamil Cebulski 13 marca 2017 Kategoria: Shorty 1 komentarz

  Według Interpolu w RPA dochodzi o 54 926 gwałtów (średnia z lat 2004-2015) rocznie. Ponad połowa, 23 453 to gwałty na dzieciach poniżej 16 roku, życia. Około 10%, 5 312 to gwałty na dzieciach poniżej 3 roku życia. Według Ministerstwa Zdrowia około 4% chłopaków w szkole średniej ma HIV, w porównaniu do 28% dziewczyn, gdyż seks z dziewicą leczy z AIDS.

  Gówniane San Francisco homo stolica

  Kamil Cebulski 23 kwietnia 2019 Kategoria: Shorty Brak komentarzy

  W San Francisco drastycznie rośnie liczba zgłoszonych „incydentów” związanych z robionymi na ulicy ludzkimi kupami. Na ok 900 tys. mieszkańców zgłaszanych jest około 75 takich przypadków dziennie, a trend jest silnie wznoszący. Na sprzątanie miasto wydaje 4 razy więcej pieniędzy niż ponad 2 milionowe Chicago. W ramach tego budżetu jest opłacany tzw. kupowy patrol poop
  https://kamilcebulski.pl/gowniane-san-francisco/

  W Publicznych Ośrodkach Dziennej Opieki Dziecięcej, nazywanych dla lepszego marketingu Szkołami Podstawowymi, śmierć ponosi ok 30% więcej dzieci niż w wypadkach samochodowych. Według policji w 2014 roku doszło do 34 970 wypadków drogowych. Poszkodowanych było 42 545 osób. Wśród nich 1096 dzieci (0-6 lat) i 2413 dzieci (7-14 lat czyli podstawówka). Według Fundacji Jedź Bezpiecznie […]
  https://kamilcebulski.pl/niebezpieczne-szkoly/

  https://kamilcebulski.pl/gdyby-mieli-klase/

  9 czerwca 2016 w Białymstoku Przemysław Wipler relacjonował rozmowę jaką odbył z jarosławem kaczyńskim w czasie kiedy jeszcze był członkiem piss. Wygląda na to, że pomysł o którym jest rozmowa nie upadł i jest powoli wdrażany.

  JK: Panie pośle, a Pan wie, że jak my wygramy wybory to są takie miejsca w których urzędników będzie więcej, dużo więcej!
  PW: Tak? Jakie panie prezesie?
  JK: Służba więzienna. Trzy razy więcej, bo trzy razy więcej ludzi pójdzie siedzieć.
  PW: Obecnie jest w więzieniu ok 100 tys. osób, dla kolejnych 60 tys. osób nie ma miejsca, a pan chce posadzić dodatkowe 300 tys. ludzi?
  JK: Panie pośle, mamy plan. To się Panu spodoba jako człowiekowi o poglądach liberalnych, bo my, ze śp. aleksandrem szczygło i ministrem ziobro zrobiliśmy taki audyt jednostek poradzieckich i tam bardzo niskimi nakładami możemy takie wielkie kompleksy więzienne pobudować. I Panu się to spodoba, bo my dalibyśmy to prywaciarzom do zrobienia w partnerstwie publiczno prywatnym, bo nikt nam tego tak szybko z tego więzień nie zrobi jak prywatni.
  PW: Ok. panie prezesie, ale osadzenie jednego człowieka kosztuje 30 tys. zł rocznie. Płacimy obecnie 3 miliardy na więźniów. Trzebaby znaleźć nowe 9 miliardów.
  JK: Panie pośle, ja w Pana wierzę. Pan znajdzie te pieniądze.
  PW: Ok. Pieniądze znaleźliśmy, budynki znaleźliśmy, ale sądy nie skażą panu nagle 300 tys. nowych ludzi.
  JK: I w tym jest problem. Dlatego będziemy musieli coś potrząsnąć tymi sędziami, a aby to zrobić będziemy musieli coś zrobić z trybunałem konstytucyjnym.

  https://kamilcebulski.pl/300-tys-nowych-wiezniow/

 110. revers said

  W Wolce Zdunkiej uspiono kotlety schabowe, pod te schabowe szczepione lub z domieszka trucizn , jakie w unijnym Lidlu i Netto sprzdajaa …

  https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/asf/16874-bez-zgody-rolnika-weterynaria-wybila-zdrowe-swinie-wszystko-dzialo-sie-w-asyscie-policji

  a pan Boydar z lubelskiego nie grzmi, czym bedzie zakaszal pod setke starej zytniej lubelskiej?.

 111. Boydar said

  Stawiam wirtualne pół litra osobie, która wykaże na czym polega oszustwo (sofizmat) nie wychodząc poza przyjętą ramkę. Rzecz dotyczy demota od OP (100) –
  https://demotywatory.pl/4946458/Kobiety-Nie-zakochujcie-sie-w-kawalerach-Do-was-sie-nie
  I słoik ogórków bez GMO jeśli opublikuje odpowiedź w Gajówce.

 112. Katarzyna T said

  Ad.108 Dziękuję za wyjaśnienie i przepraszam za nachalność.
  Ad 97 „Pisze doktor do doktora” =elokwencja i argumentacja przednia.

 113. osoba prywatna said

  Ciała abortowanych dzieci są towarem – potwierdziła to przed sądem dyrektor generalna StemExpress, biotechnologicznej firmy, która zaopatrywała naukowców w bijące serca dzieci oraz nietknięte głowy. To może być jednak tylko część prawdy na temat koszmarnego biznesu aborcyjnego.
  Read more: http://www.pch24.pl/sprzedawali-bijace-serca-i-glowy-abortowanych-dzieci–porazajace-zeznania-swiadka,70729,i.html#ixzz5z2WbDKVU

 114. AniaK said

  Co z tym gazem. Zachęcam do posłuchania.

  .https://www.youtube.com/watch?v=LUHV0Wjw5-4

 115. osoba prywatna said

  ILUZJA DEMOKRACJI, NEOLIBERALIZM I PROPAGANDA CZYLI DLACZEGO OWCE MILCZĄ?
  .https://www.youtube.com/watch?v=NkvYxVrsvzM

 116. osoba prywatna said

  Awaria oczyszczalni w Warszawie. „Bałtyk jest jednym wielkim szambem”
  https://www.money.pl/gospodarka/awaria-oczyszczalni-w-warszawie-baltyk-jest-jednym-wielkim-szambem-6418714895849089a.html

 117. osoba prywatna said

  Na Facebooku pacjenci chwalą się jakie posiłki w szpitalu otrzymali oni i ich małe dzieci. Kilka przykładów tego jak nas karmią (24 obrazki.
  https://demotywatory.pl/4946686/Na-Facebooku-pacjenci-chwala-sie-jakie-posilki-w-szpitalu

 118. Anucha said

  ad:109
  Revers

  Pa Boydar nie grzmi , bo dobrze kuma.
  Skoro te ASF atakuje świnie i trzeba je wybijać
  To myśli o sejmie i uśmiecha się szelmowsko .

 119. osoba prywatna said

  Trwałość różnych związków małżeńskich.
  https://demotywatory.pl/4946703/Nie-wiem-czy-wiecie-ale-to-na-pewno-prawdziwe-statystyki

 120. Fides said

  eksmisje księży w kościele posoborowym Wojtyły
  Anonimowy5 września 2019 07:33

  Ksiądz Michał Woźnicki powinien mieć większą roztropność z uwagi na jego stan zdrowia. Nie wiadomo czy ma prawo do lokalu socjalnego, ale nie da rady opłacić rachunków nie ma przecież emerytury. Nie pierwsza taka sytuacja

  https://pomorska.pl/wydalony-z-zakonu-ksiadz-waclaw-paluch-dostal-pozew-o-eksmisje-sprawa-w-sadzie-juz-w-poniedzialek/ar/c1-14134613
  Z tą różnicą że były karmelita celebr nie urządza
  Michał T

  Ksiądz Wacław Paluch 62 lata za niesubordynację został wykluczony z zakonu. Po 37 latach nakazano mu opuścić mury klasztoru i żyć na własną rękę, a gdy odmówił, wystawiono mu rachunek za pobyt i odcięto od kuchni. A wszystko dlatego, że na starość nie chciał przenieść się do innego klasztoru.

  – Nagle sobie przypomnieli, żeby mnie przenieść. Mówiłem, że na tych przemieszczeniach wychodzę strasznie. Lekarz mi powiedział, że to są stany depresyjno-lękowe, ale przełożony uznał, że to są żadne argumenty. Dał mi drugi raz pisemne upomnienie, suspensę i mnie wyrzucili – opowiada Ksiądz Wacław Paluch.

  http://przedsoborowy.blogspot.com/2019/09/proces-salezjanow-z-ks-michaem-woznickim.html

  1. homo pedofil kardynał biskup wyznaczony przez Wojtyłę Theodore Edgar McCarrick został przeniesiony do stanu świeckiego. Formalnie to zwierzchnika nie ma żadnego. Nie jest księdzem emerytowanym. Pewnie odszkodowania za jego działalność nieźle kosztowały jego archidiecezję i jeszcze dostaje hotel w klasztorze.

  2. Ks. Michał Woźnicki został wydalony ze zgromadzenia. Księdzem pozostaje. Zwierzchnika nie ma żadnego. Eksmisja.

  Niestety, dalej pogrążam się w logice. Czy gdyby ks. Woźnicki został przeniesiony do stanu świeckiego to miałby utrzymanie u salezjanów?
  Rozumiem, że istotna różnica jest taka: McCarrick (który pewnie jest przestępcą w aspekcie prawa świeckiego i powinien trafić do zupełnie innego pensjonatu) ma możnych protektorów, a ks. Woźnicki – nie ma.

  http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9607.msg224020.html

 121. AniaK said

  Re113:
  Ile kasy na zbyciu tak karmią. W pustych garnkach nawet najlepsza gospodyni nic nie wyczaruje. Podwyżki płac co niektórych o 1500zł albo więcej, jubileusze, trzymiesięczne odprawy…Jak się szuka oszczędności na pacjentach to na talerzyku coraz mniej. Ciekawe kiedy ruszy fala upadłości państwowych szpitali.

 122. Boydar said

  Jeżeli ceną za przywrócenie rozumu miałoby być te sto świń to i tak warto, świnia to (tylko) świnia.

  Ale pewności mieć nie możemy.

 123. Boydar said

  Tak mi jeszcze do głowy przyszło; w (110) padło słowo „koszmarnie”, że niby koszmar.
  Patrzę wokół, i tak myślę sobie, że dla tych żydoparapetów koszmarem to jest niedziela niehandlowa, a mięso z dzieci to normalka. Ich mamusie się skrobały na masę, ich córeczki nie lepiej, to czym tu się niby szokować. Więc i ja nie grzmię, nie ma do kogo, wyśmieją mnie.

 124. osoba prywatna said

  Mroczna strona Hong Kongu
  http://niepodległy.pl/305/mroczna-strona-hong-kongu/

 125. Tekla said

  A Premier V.Orban jedno i to samo..
  Szczyt demograficzny byl w Budapeszcie

  .https://888.hu/amerika-london-parizs/orban-we-must-not-accept-population-exchange-4200728/

 126. PISKORZ said

  PO i PIS razem rozkradali Polskę, razem służą temu samemu panu. Ktoś z imienia i nazwiska, który dokonywał rozbiorów ekonomicznych Polski został skazany? Pisiory obiecywali dekomunizację, rozliczenia złodziejskiej prywatyzacji i co? Gdzie ujawnienie aneksu WSI, przyczyn katastrofy smoleńskiej, obniżenie podatków, zaprzestanie zadłużania Polski w obcych bankach?

  Nic w sprawach zasadniczych dla przyszłości Polaków się nie zmieniło, wręcz przeciwnie, koszty naszego życia są coraz wyższe, a bezpieczeństwo narodowe jest wyjątkowo naruszone. Rządzący tuszują prawdę w swoich mediach, które ciągle odwracają uwagę od straszliwej korupcji na wszystkich szczeblach władzy, czy to państwowej czy samorządowej. W zamian mamy ich gigantyczne kłamstwa, ale elektorat pisowski jest strasznie niekumaty, oni nie rozumieją, jak są brutalnie, prymitywnie oszukiwani przez TVPiS, radia, media OTR, ich prasę itd.
  Z http://WWW.NACJONALISTA.PL …komentarz zbędny..?!

 127. brys said

  Nie napisali czy matki się znały. Może tak się nienawidzą, a może już to całe pokolenie nie potrafi się komunikować w realnym świecie?

  http://www.edziecko.pl/rodzice/7,79361,25172661,policja-musiala-interweniowac-po-bojce-dwulatkow-z-trzylatkiem.html

 128. Antymarxista said

  Dobre: https://www.youtube.com/watch?v=YQdTFJ5BW1A
  Dlaczego ludzie unikają słowa marksizm? Krzysztof Karoń o Nowej Lewicy i sztucznej inteligencji.
  21,638 views

 129. Boydar said

  Swój chłop

  https://kultura.onet.pl/film/wywiady-i-artykuly/louis-de-funes-zandarm-z-zasadami/l1wwb2k

 130. Maverick said

  Jakie jest Twoje miejsce na tym padole, na ile ukształtowali to inni?

  Czy dajesz nabierać się na bajeczki zwane demokracją?

  Prześwietny materiał na przebudzenie.

  Odkodowanie terminów uprowadzonych poprzez neoliberalizm.

  Polecam.

 131. PISKORZ said

  https://pbs.twimg.com/media/EEBEaQBXUAAldhE.jpg..ha ha „student” żydowski…posliznął się na skorce od banana…

 132. revers said

  re114,116,117

  ale te swinki i te ASF wprowadza sie w teorii i malo praktyce, co tam pare swinek zrzuconych przez dywersje z powietrza zlapano na drzewach, to konkurencja wybija, jesli maja szczepionki na wszystko to jest tez na AFS, chyba ze 100 innych szczepionek zarezerwowwano na swoj korporacyjny chow.

  Za to pod castrorama w barze szybkiej obslugi wieprzowe na schabowym coraz drozsze, zeby nie mowic w ciagu 2 lat o 100% do gory poszedl.

  Nawet jak z okolicznych budow tylko hipermarketow, nie zadnych tam tbsow do mieszkania dla ludzi, ostanio chlopy na golonke przylecieli to wciagali te gaolonki jak by to ich ostanie danie miesne bylo przed wielkim radamanem, albo co tam jeszcze wymysla teczowi wielcy wegetarianie z przeszloscia Himmlera, co tam fizycznie nawet plota w zyciu nie postawili w ogrodku lub zagrodzie, a mieska zabronia pod grozbaa CAMP-ow,

 133. PISKORZ said

  Według mnie nie ma innej alternatywy tylko Zmiana mimo że teraz jest w tarapatach.Nikt inny tu nie ma szans cokolwiek namieszać i będzie miał poparcie błędu statystycznego.Nie na darmo Piskorski siedział w pierdlu bo tylko Zmiana może stanowić zagrożenie dla gangsterki pookrągłostołowej.

  Znalezione w sieci…!

 134. PISKORZ said

  4. Polska nie ma prawa prowadzić w państwach UE instytucji kredytowych (banków, firm ubezpieczeniowych).

  5. Polska została zobowiązana do przerobu śmieci z państw UE (dawnej 15). Podano daty i określono zdolności produkcyjne, które musimy osiągnąć pod groźbą kar finansowych.

  6. Polska musi się podjąć magazynowania odpadów radioaktywnych z elektrowni jądrowych z państw UE.

  7. Musimy złomować na nasz koszt 50% tonażu naszej floty połowo
  GDYBY KTOŚ NIE WIEDZIAŁ…to teraz już wie..!!

 135. „Miło nam poinformować naszych Czytelników o powstaniu nowego działu pt. Kapłański głos w twoim domu.” https://swietatradycja.wordpress.com/2019/09/09/kaplanski-glos-w-twoim-domu/

 136. hydra said

  niemcy austriacy długie tradycje porywania dzieci słowiańskich

  Dominik Wydra
  Po tamtej deklaracji spotykały cię w Austrii nieprzyjemności. Federacja wymusiła na tobie oświadczenie, że zdania zostały wyrwane z kontekstu, nie do końca cię zrozumiano ze względu na problemy z językiem i jednak chcesz grać dla Austrii.

  Wiesz, z perspektywy czasu nie dziwię się, że przedstawienie Polski jako reprezentacji pierwszego wyboru się nie spodobało. Byłem przecież kapitanem austriackiej młodzieżówki, która walczyła o wejście do młodzieżowego EURO w Polsce. Dzień czy dwa po tym wywiadzie pisały o mnie wszystkie gazety w Austrii (śmiech). Gdybym dostał powołanie z obu reprezentacji, to byłby mój suwerenny wybór i moja decyzja.

  Może musiałbyś kalkulować? Dziś chyba w Austrii szanse na grę byłyby nieco większe.

  No właśnie niektórzy sądziliby, że patrzyłbym w tym kontekście, a nie o to by mi chodziło i nigdy tak nie patrzyłem. Decydowałbym według tego, co czuję, co podpowiada serce. Ale to tylko teoria, z polskiej federacji nikt się nie odzywał i może dobrze, że nie stoję przed takim dylematem.

  Faktem jest, że Austriacy już wcześniej próbowali cię zniechęcać do gry dla Polski, tłumacząc, że to utrudniłoby ci granie u nich i tym podobne.

  Zdarzało się to z siedem lat temu, gdy chyba po raz pierwszy moje nazwisko przewinęło się w kontekście gry dla Polski. Mówienie 18-latkowi takich rzeczy nie jest najlepszym pomysłem. Człowiek w tym wieku jeszcze nie wszystko rozumie, niekoniecznie jest świadom, że dokonuje wyboru na całe życie, również w kontekście pozaboiskowym. Musiałbym oddać austriackie obywatelstwo, a całe moje życie prywatne wiązało się i wiąże z Wiedniem. To trudne tematy, z którymi trzeba się zmierzyć. Młody chłopak patrzy na to bardziej prosto, że chodzi tylko o granie w piłkę i wszystko będzie ok.

  Konieczność rezygnacji z jednego z paszportów była tu kluczowym wątkiem.

  Tak już jest w Austrii. Do dwunastego roku życia miałem polskie obywatelstwo, ale wtedy rodzice z niego rezygnowali i siłą rzeczy mnie też to dotyczyło. Tłumaczyli, że będzie łatwiej w Austrii, łatwiej w piłce. To trochę przykre, że tacy młodzi chłopcy, dopiero zaczynający poważniejsze trenowanie, muszą nieraz mierzyć się z tak ciężkimi tematami. Nie ma co ukrywać, Rapid miał wtedy trochę do gadania w kwestii zmiany obywatelstwa, wywierano lekką presję. 12-latek nie jest jeszcze do końca świadom, o jak poważne sprawy chodzi. W takim wieku chcesz zrobić wszystko, żeby zostać piłkarzem i tylko tym się kierujesz.
  .http://weszlo.com/2019/09/09/pol-polakiem-pol-austriakiem-stane-jednej-stronie/

 137. revers said

  PIS jak zwykle po zbojecku nocaa znowelizowal kodeks wyborczy do wiekszosci najwazniejszych organow w panstwie, a nawet w uni, wprowadzajac do zespolu orzekajacego o waznosci wyborow swoich ludzi.

  https://natemat.pl/279097,pis-przygotowal-projekt-nowelizacji-kodeksu-wyborczego?fbclid=IwAR2DHijNzvYrdcrsDV501lV-Qp2E-wIOVKFkzt7_owcTH786OLzhcudbekA

  Co to znaczy nie trzeba mowic, pis zawsze bedzie kontrolowac swoja wygranaa, jako jedyna nieomylna, nieskazitelna, od Boga, przodujaca w kraju i za granicaa po Brukselee partia polityczna.

 138. bebrave2019 said

  Musisz to wiedzieć(564) Gdzieś nam umknął kawałek historii Polski?

 139. Jerry Roberts said

  Poczytajcie i zobaczcie jakie s,syny napisali służalczy wazeliniarski list do prezydenta Tumpa pełen kłamstw, służalstwa i nadskakiwać, że jak trzeba będzie zrobić jakieś draństwo przecie Narodowi Polskiemu w interesie USA to oni są pierwsi.
  Oto ten list.
  /——————————————/
  Szanowny Panie Prezydencie,

  wizyta Prezydenta USA to dla nas, Polaków, zawsze wielkie wydarzenie. Powitamy Pana z należnym mu szacunkiem.

  Źródła naszej sympatii do Narodu Amerykańskiego i jego przywódców mają długą i piękną historię. Setki tysięcy osadników z ziem polskich uciekając przed biedą, prześladowaniami politycznymi i nietolerancją znalazły dobrobyt i bezpieczeństwo po drugiej stronie Atlantyku. W 1918, w 13 punkcie swojej Deklaracji, Prezydent Woodrow Wilson dał impuls do wskrzeszenia Rzeczypospolitej. Stany Zjednoczone wspierały walkę polskiej „Solidarności”, udzielały ekonomicznej pomocy w trudnych czasach transformacji gospodarczej i społecznej,angażowały się w budowę naszego systemu bezpieczeństwa. Zwiększająca się obecność żołnierzy amerykańskich na ziemi polskiej jest wymowna. Pamiętamy o tych faktach. Suwerenna Polska z kolei nie zawahała się wesprzeć militarnie przewodzonych przez Amerykę akcji w Iraku i Afganistanie zwalczających terroryzm i wspierających demokrację. Wspólnie z żołnierzami innych państw tworzymy podstawy obrony NATO przed zagrożeniami dla bezpieczeństwa Europy i Ameryki. Wszystko to, a wymieniliśmy zaledwie małą cześć dokonań, stanowi wspólne dziedzictwo – świadectwo przyjaźni, zrozumienia i partnerstwa naszych krajów.

  Przywołując najpiękniejsze karty naszej historii, chcemy jednocześnie zwrócić Pana uwagę na dwie, obecnie ważne sprawy: zagrożenie wspólnoty bezpieczeństwa i wspólnoty wartości.

  Pana wizyta w Warszawie związana jest z obchodami 80-tej rocznicy napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę. 1 września 1939 to w naszej historii tragiczna data, początek wojennej gehenny, terroru, masowej eksterminacji, a także gospodarczej ruiny, przesiedleń i bratobójczych walk. Dzień ten przypomina też o dramatycznym w konsekwencjach osamotnieniu Polaków, których porzucili najbliżsi sojusznicy, uznając że kraj nad Wisłą nie przynależy do Zachodu.

  Pod koniec wojny wielkie mocarstwa potwierdziły takie myślenie oddając Polskę pod całkowitą kontrolę ZSRR. Dziś nasza Rzeczpospolita jest członkiem wielkiej, demokratycznej rodziny zbudowanej na dwóch filarach: Unii Europejskiej i NATO.

  Polska pozostaje trwałym i sprawdzonym sojusznikiem USA. W tej wspólnocie wartości i interesów nie ma sprzeczności, a naszą racją stanu jest utrzymanie bliskich relacji ze wszystkimi jej podmiotami. Niezależnie od powierzchni kraju czy populacji. USA, Litwa, Niemcy, Francja czy Kanada, podobnie jak pozostali członkowie NATO, są równoprawnymi partnerami w sojuszu, którego siła powinna być mierzona przede wszystkim możliwością wspólnego i skutecznego działania. Polska osamotniona, otoczona nieprzyjaciółmi, skonfliktowana z sąsiadami i zdana – jak przed II Wojną Światową – wyłącznie na odległe geograficznie sojusze, to prosta droga do kolejnej katastrofy. W tym kontekście rola „konia trojańskiego”, kraju dryfującego na obrzeża wspólnoty wolności i demokracji, dokąd spycha Polskę obecny rząd, jest dla nas i dla naszych sojuszników, w tym także USA, destrukcyjna. W naszym euroatlantyckim związku chcemy być poważnym i wiarygodnym partnerem. Partnerem gotowym także do poświęceń, ale nie wyłącznie klientem i wykonawcą zadań, które spójności NATO nie służą.

  Panie Prezydencie, my, Europejczycy, podobnie jak Naród Amerykański, jesteśmy dumni ze wspólnego dziedzictwa. Ideały europejskiego Oświecenia i Ojców Założycieli pierwszego nowoczesnego państwa, jakim były Stany Zjednoczone Ameryki to demokracja, praworządność, prawa człowieka, równość obywateli i ich wolności. Nie znamy kraju, w którym waga i poszanowanie opartej na nich Konstytucji są tak strzeżone jak w Stanach Zjednoczonych. Tymczasem w Polsce od kilku lat narasta proces łamania i naginania naszej Konstytucji. Rozmontowywany jest trójpodział władzy, niszczone niezawisłe sądownictwo. Prawa człowieka są ograniczane, a narastająca opresja wobec politycznych oponentów oraz mniejszości – etnicznych, religijnych, seksualnych – jest nie tylko tolerowana, lecz wręcz inspirowana.

  Panie Prezydencie, przybywa Pan do kraju, który nie jest praworządny. Pana mocny głos wzywający do tolerancji i wzajemnego poszanowania, a także przestrzegania postanowień konstytucji i innych praw, może mieć znaczenie historyczne. Tylko wolne, demokratycznie zarządzane państwa mogą tworzyć trwałą i skuteczną wspólnotę zdolną obronić się przed zalewem agresji, autorytaryzmu i kłamstwa. Spragnieni wolności Polacy będą Pana słuchali. Wezmą sobie Pana słowa do serca.

  Z wyrazami uszanowania, w oczekiwaniu na Pana przyjazd i z nadzieją,

  Podpisy:

  Jan Barcz Maciej Klimczak Jerzy Maria Nowak

  Iwo Byczewski Tomasz Knothe Piotr Nowina-Konopka

  Maria Krzysztof Byrski Maciej Kozłowski Agnieszka Magdziak-Miszewska

  Mieczysław Cieniuch Maciej Koźmiński Piotr Ogrodziński

  Tadeusz Diem Andrzej Krawczyk Ryszard Schnepf

  Grzegorz Dziemidowicz Andrzej Krzeczunowicz Grażyna Sikorska

  Urszula Gacek Henryk Lipszyc Wojciech Tomaszewski

  Adam W. Jelonek Piotr Łukasiewicz

  Warszawa, 26 sierpnia 2019 r.
  /——————————————/
  KONFERENCJA ZDRAJCÓW POLSKI – Referencje Ambasadorów RP 2019r. List otwarty.

 140. https://marucha.wordpress.com/2019/09/02/wolne-tematy-44-2019/
  162. Wandaluzja.pl said – 2019-09-05 (Czwartek) @ 07:18:03 iłsudskiego.
  Ad. 149:
  Oświadczenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej: https://www.facebook.com/MIDRussia/photos/a.265191980246917/1961051290660969/?type=3 musi być ZASKARZONE do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. To jest Agresja Historiograficzna i Prawna w sowieckim stylu, jak to że Polska wzięła udział w Rozbiorze Czechosłowacji, co dało Związkowi Sowieckiemu PRAWO do Najazdu na Polskę.

  Rehabilitacja Paktu Ribbentrop-Mołotow przez MSZ FR została POTĘPIONA przez ambasadorów Polski, Litwy, Łotwy i Estonii w Holandii. Mam nadzieję, że to szacowne gremium wniesię sprawę do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości.

 141. Anucha said

  Majdan w Hong-Kongu.

  .https://wolna-polska.pl/wiadomosci/mroczna-strona-hong-kongu-2019-09

 142. Eugenika powstała w USA!
  https://samostanowienie.wordpress.com/2018/03/26/czarne-marsze-czyli-jak-niewolnikom/

 143. Najsilniejsza armia świata!
  .https://youtu.be/TFquHFH0Dxo

 144. Amerykańska strategia zagraniczna. Imperium strachu .
  http://ripsonar.pl/amerykanska-strategia-zagraniczna-imperium-strachu/

 145. .https://demotywatory.pl/4630604/Zolnierze-sa-tepymi-glupimi-zwierzetami-uzywanymi-w

  Żołnierze są tępymi, głupimi zwierzętami używanymi w polityce zagranicznej.
  Henry Kissinger http://cytatybaza.pl/cytat/zolnierze-sa-tepymi-glupimi-zwierzetami.html

 146. Jędrzej Stodkowski, KTO URATUJE KLIMAT – Carl, Frode Tiller, norweski pisarz o pisaniu kryminału i zmanach klimatycznych, Gazeta Wyborcza, 26 VIII 2019, s. 16-17.

  Klimat był do ratowania 30 lat temu mają techniką Ekologiczną. Mnie liberałowie jednak do Kioto nie wpuścili i przyjęli tam Protokół Kioto, obliczony na Wykupienie USA. Protokół ten likwidował bowiem Dywidendę. Z tego powodu miałem straszną awanturę w Lidze Ochrony Przyrody, że wypisuję BZDURY o Nawodnieniu Sahary, otaz pokazana mi drzwi w PSL-u.
  W teczce, która zawszę noszę przy sobie mam czek na 10 milinów USD za Wniosek Nawodnienia Sahary, podpisany przez FBI, Interpol i ONZ – żeby nie został UKRADZIONY przez Nieuczciwych Urzędników Państwowych III.RP, „którzy to robią od lat”. Czek ten został ZAPROTESTOWANY przez Cherubina Hitlera i Rothscholda.
  W Kioto przyjęto Protokół Kioto Cherubina Hitlera – obliczony na wykupienie USA przez kapitał żydowski, gdyż obciąża Dywidendę a kapitał żydowski Dywidendy NIE POTRZEBUJE, gdyż żyje z kapitału kryminalnego. To jest dokrtyna Prezydenta Richarda Nixona:
  Nixon do swych niemieckich doradców: CZY OBEJDZIEMY SIĘ BEZ KAPITAŁU ŻYDOWSKIEGO? – ALEŻ OCZYWIŚCIE PANIE PREZYDENCIE. MAMY NARODOWY KAPITAŁ AMERYKAŃSK I MOŻEMY LICZYĆ NA KAPITAŁ NIEMIECKI I ANGIELSKI… – CHERUBINIE HITLERA, POWIEDZ ROSJANOM, ŻEBY ZAPĘDZILI SWYCH ŻYDÓW DO GAZU…
  Rosjanie się tego nie wyprą, gdyż miało to Najpoważniejsze konsekwencje dyplomartyczne i Cherubin Hitlera przepraszał za to PUBLICZNIE Rosjan i Żydów.

 147. revers said

  ad129
  tylko w tym samym czasie Bibi i Izrael robi z Chinczykami zyciowe interesy w budowie najwiekszych w azji wododociagow infrastrutury do odsalania wody

  http://autonom.pl/?p=27875&fbclid=IwAR0f4pF4gyYQIpDw1zB9mjXrNJhK_N4HUq_8Y313DnWg6AuO6Wazz76ZXTo

  a niejaki chinski szabasgoi od parasolek z HK Joshua Wong po przybyciu do Berlina, dawnego zachodniego lotniska w Tegel pieprzy cos o Murze Berlinskim, nie Murze chinskim w Reichu.

  https://www.welt.de/politik/article199995300/Hongkonger-Aktivist-in-Berlin-Fuer-Joshua-Wong-ist-Hongkong-jetzt-wie-Ost-Berlin-vor-1989.html?wtmc=socialmedia.facebook.shared.web&fbclid=IwAR0boQs1r9RG4mpxRnwGFNFCKpUBY5oL1QS_vrwdS9X4rnLI0xxtUJu5oAA

  tak sie polaryzuje scene polityczna i robii mamone pod wielki izrael, ze nawet male usraely nie maja glosu i nie bedzie sankcji na Izrael za wspolprace z BRICS, jesczze rekordowe 3,8 mld dorzucaa ta strzelanie do palestynczykow.

 148. revers said

  re134

  p.Juliuszu P., wlasnie w Tyrolu spadlo 30 cm sniegu, tylko ktorej szwedzkiej gretce, czy aktywistce femy,lbtqplus, innych teczowych parasolek chce sie wejsc wyzej jak 2000 metrow i sprawdzic po jakim sniegu chodza krowy w austryjackiej miejscowosci, tlumaczac na polski Krowia laka lub wies.

  Za to wszystkich ich ciagnie do …

 149. NICK said

  Polski już nie ma, Polonio.
  Trza było drzewiej… .
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=25993&Itemid=100

  A maciora to jeden z największych, współczesnych, szkodników dawnej Polski.

 150. Unitra said

  czasopismo goniec
  .https://www.goniec.net/2019/09/07/w-jakim-stopniu-rasizm-systemowy-usprawiedliwia-przestepce/

  Obecnie sądy są zobowiązane do uwzględniania faktu pochodzenia skazanego z ludności rdzennej. Jeśli Morris wygra, również w przypadku osób ciemnoskórych sąd będzie musiał oceniać wpływ rasy i kultury. W tym celu dokonywana jest ocena przez wykwalifikowanych ekspertów, którzy próbują wyjaśnić, jaki wpływ na postepowanie skazanego miało doświadczenie rasizmu systemowego.

  Tego rodzaju raport przedstawiła obrona Morrisa. Raport mówił o barierach w edukacji, zatrudnieniu i dostępie do usług społecznych, które napotykają osoby ciemnoskóre. Według raportu Ontario Association of Children’s Aid Societies z 2016 roku dzieci ciemnoskóre stanowią 8,5 proc. populacji w Toronto, a jednocześnie 40 proc. dzieci objętych opieką. Do tego prawdopodobieństwo, że ciemnoskóry uczeń będzie zawieszony lub wyrzucony ze szkoły, jest dwa razy większe niż w przypadku uczniów rasy białej.

  TAGI
  przestępczość
  rasizm
  rasizm systemowy

  Przyzwyczaiłem się już do polskich paradoksów i mniej się dziwię, ale ten jest szczególnie bolesny. Państwowa Telewizja Polska przeprowadziła transmisję na żywo z niedzielnych uroczystości z okazji 80. rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej. Niestety mimo czasu wolnego w niedzielę nie mogłem ich oglądać w internecie z uwagi na “ograniczenia licencyjne”.

  Jednak po krótkim poszukiwaniu znalazłem pełną transmisję uroczystości wraz z transkrypcją w języku angielskim na rosyjskim kanale internetowym Ruptly, z wielkim nadrukiem na ekranie poświadczającym źródło. Było tak pomimo, że prezydenta Putina nie zaproszono na polskie obchody.

  To dlaczego Polacy mieszkający poza Polską nie mogą oglądać w internecie materiałów video TVP woła o pomstę do nieba i świadczy o tym, w jak głębokim poważaniu mają nas nad Wisłą… A więc, jeśli ktoś chce, to proszę sobie obejrzeć w Ruptly (Ruptly GmbH is a Russian video news agency specializing in video on demand, based in Berlin, Germany. It is a division of the RT (Russia Today) televised news network.) Dziękuję koledzy Rosjanie…

  .https://www.goniec.net/2019/09/01/zamiast-w-tvp-w-russia-today

  .https://www.goniec.net/2019/09/01/kanadyjskie-miasta-spuszczaja-gnoj-do-jezior-i-rzek-prosza-ottawe-o-debate/

  Za Pierwszego Mieszka Praga Czeska była centrum handlu niewolnikami pozyskiwanymi na obszarze sąsiednich krajów. Teraz jest podobnie, działa tu rosyjsko-żydowska mafia sprowadzająca dziewczęta z Rosji, Ukrainy, Mołdawi itd.

  Ma sporo burdeli w Pradze ale główna jej działalność to eksport dziewczyn dalej do Anglii.

  Wysłannikowi jednej z angielskich gazet dawano wybór z kilkudziesięciu dziewcząt na 6 miesięcy za 3000 euro.

  Pytanie czy w Krakowie nie jest podobnie Pierwszego ?

  Naczelny rabin Ukrainy Jakub Dow Bleich wziął udział w uroczystości odsłonięcia pomnika upamiętniającego członków nazistów ukraińskich OUN-UPA. Uroczystość odbyła się 21 sierpnia 2019 na obrzeżach żydowskiego cmentarza w Samborze.

  Natomiast jak pamiętacie Czytelnicy w Polsce na zaproszenie na uroczystości Brygady Świętokrzyskiej naczelny rabin wysłał obraźliwy list.

  .https://www.goniec.net/2019/09/08/ost-front-z-bialorusi/
  .https://www.goniec.net/tag/bialorus/

  .https://www.goniec.net/2019/09/08/ligeza-zydzi-uwieraja-polakow/
  .https://www.goniec.net/2019/03/31/dlaczego-nas-gorzej-traktuja/
  .https://www.goniec.net/tag/act-447/

  .https://www.goniec.net/2019/07/01/dr-ewa-kurek-ostrzega-zaczelo-sie-wydzielanie-zydowskiej-spuscizny-w-muzeach/

  Pomówiono mnie o antysemityzm i zlinczowano medialnie, „śledztwo” przeprowadzone przez Bnai Brith Canada zarzuca mi, że przestępstwem ciągłym podżegam i publikuję ciąg antysemickich komentarzy.

  Za takie uznano m.in. informacje o tym, że aplikacja whatsApp zawierała kod pozwalający na podsłuchiwanie rozmów, a skojarzony z pewną izraelską firmą.
  Andrzej Kumor
  .https://www.goniec.net/2019/08/20/pomowiono-mnie-o-antysemityzm/

  .https://www.goniec.net/2019/06/03/ewa-kurek-i-robert-winnicki-wyrzuceni-z-polskich-kosciolow-na-brooklynie/

  .http://www.goniec24.com/polecamy/item/12690-mary-wagner-aresztowana-ponownie-17-kwietnia-2019-roku

  organizacja polonijna stany zjednoczone
  Polonia United, San Diego, California
  .https://www.facebook.com/Polonia-United-178441165504693/

 151. NICK said

  Kolejny dowód do (140).

  https://www.ekspedyt.org/2019/09/10/gowin-w-radiuzet-pensja-minimalna-pozwoli-ukraincom-na-zakladanie-rodzin-w-polsce/?cn-reloaded=1

 152. PISKORZ said

  re 139 Tylko wolne, demokratycznie zarządzane państwa mogą tworzyć trwałą i skuteczną wspólnotę zdolną obronić się przed zalewem agresji, ” A” TAKIM PAŃSTEWKIEM JEST NA PEWNO USA”..ha ha ha . To tylko do kabaretu, a autorów tych słów ..pod stienku..!

 153. PISKORZ said

  https://youtu.be/GJwgvUsTWHk ….tylko 82 sek….jak szprycuje się kurczaki…wodą..!!

 154. Parapsychopatolog said

  Re 151 Nick. To plus jeszcze uatrakcyjnienie Polski dla „inżynierów” z Afryki i Azji. Przy takiej pensji minimalnej zasiłki też pójdą w górę i Polska może stać się atrakcyjna dla wszelkiej chołoty z całego świata.
  S….y konsekwentnie do celu realizują swoje plany.

 155. revers said

  Gowin idzie dalej i do wymiany elit polskich, z majdanskich na ukrainskie, co ostanio wspomnial na mownicy Winnicki, chyba ostatni polak w knesejmosiczy, wyjdzie ze po wymianie elit zostanie sicz ukrainska pod kontrola syjonistow i chazarii, tak jak to ma miejsce na Ukrainie, dobrze ze tylko do Nowejrosji, a i to nie jest pewne bo trwaja naciski dyplomatyczne na wprowadzenie swoich obserwatorow, a i ostrzal miejscowosci po stronie nowejrosji nie ustal, nadal wala z grubych kalibrow jak do kaczek.

 156. AniaK said

  Re155:

  Nie pod żadną kontrolą syjonistów i chazarii, tylko pod kontrolą nowej rasy Panów.

  https://fakty.interia.pl/polska/news-jaroslaw-gowin-8-tys-zlotych-na-reke-w-miastach-to-nie-sa-wy,nId,3195634

  Na moje oko pan Gowin albo się trochę przejęzyczył, albo zapomniał dodać, że 8 tysięcy złotych na rękę w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław i Poznań – w stosunku do jego zarobków – to nie są zarobki wysokie. Niedawno pan Miller zapytany przez dziennikarza czy jest bogatym człowiekiem – odpowiedział że NIE. Myślę że to wszystko zależy przede wszystkim od punktu odniesienia. Jeżeli pan Miller porównywał się do pana Trumpa albo do pana Putina, to NIE pana Millera może da się jakoś wytłumaczyć. Nie wiem tylko kim są dla pana Gowina, Millera… ludzie z 1000zł albo z 2000zł na rękę.

 157. AniaK said

  Gwoli porównania do innych śmiertelników.

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Leszek-Miller-oswiadczenie-majatkowe-2015-7262637.html

 158. AniaK said

  cd;
  Gdyby pan Miller nie dostał się do Parlamentu Europejskiego, to aż strach pomyśleć jakby wyglądała jego starość.

 159. osoba prywatna said

  Wybory: Nie ma karetek? Zawieźcie pacjentów cysterną.
  http://sanocki.neon24.pl/post/150624,wybory-nie-ma-karetek-zawiezcie-pacjentow-cysterna

 160. revers said

  ad155 -z errata wymiany elit, przywodcow z polskojezycznych na ukrainskie, ale przez wolynie, majdany … i to tysicami sztuk bronii przewiezione przez dziurawe granice rp

  https://medianarodowe.com/gowin-wprost-o-sciaganiu-ukraincow-do-polski-moga-byc-przyszlymi-przywodcami/

  kolejne coroczne rekordy przemytu bronii z ukrainy …

  https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/12905-po-co-ukraincy-zwoza-bron-do-polski-tylko-w-ostatnim-roku-przemycono-kilkadziesiat-tysiecy-sztuk-broni?fbclid=IwAR1NWOupiU56baJKnlDoWgNhkKcw4YFVmbjodM85WGh0xWVj4i-WmFTDEkg

 161. osoba prywatna said

  Wątpliwości zostały rozwiane! „Typowy ojciec” z konwencji PiS w Lublinie… to prezes banku i kolega Morawieckiego [WIDEO]
  https://wprawo.pl/2019/09/09/watpliwosci-zostaly-rozwiane-typowy-ojciec-z-konwencji-pis-w-lublinie-to-prezes-banku-i-kolega-morawieckiego-wideo/

 162. osoba prywatna said

  Groził śmiercią Miriam Shaded! Kim jest brutalny ex-partner? „Prawie mnie zabił! Twierdzi, że działa dla służb” [ZDJĘCIA I WIDEO]
  https://wprawo.pl/2019/09/09/miriam-shaded-grozil-smiercia-kim-jest-brutalny-ex-partner-prawie-mnie-zabil-twierdzi-ze-dziala-dla-sluzb-zdjecia-i-wideo/

 163. AniaK said

  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-parlamentarne-2019/aktualnosci/news-leszek-miller-zaluje-ze-moniki-jaruzelskiej-nie-ma-na-liscie,nId,3193782#comments4-1

  Myślę że każdy premier kraju oprócz swoich sukcesów i porażek odpowiada przede wszystkim za stan państwa, i w przypadku zmiany premiera musi być sporządzony Raport Stanu Państwa, a w przypadku braku takiego raportu mamy do czynienia z odpowiedzialnością zbiorową, i w przypadku nieprawidłowości i nadużyć, wszyscy premierzy mogą zostać postawieni przed Trybunałem Stanu. Można bez rozliczania się przekazywać pałeczkę z rąk do rąk, ale w takiej sytuacji odpowiedzialność jest wspólna.

 164. AniaK said

  cd. Albo prezydenci. „Zgodnie z Konstytucją o powołaniu premiera decyduje, w pierwszej kolejności, prezydent Rzeczypospolitej.” W przypadku braku Raportu Stanu Państwa prezydent kraju chyba nie może powołać nowego premiera.

 165. osoba prywatna said

  Aleksander Jabłonowski: Patryk Vega „Polityka” – decyzja czy iść na film, który bronią sami aktorzy?
  .https://www.youtube.com/watch?v=K_YLqEYMZPM

 166. NICK said

  Ten temat jest zasadniczy.
  Dotyka, nieśmiało Pana Boga.

 167. NICK said

  Wizy do Nieba.
  We Szwecji.
  Najdroższe pokoje nad Stołem Pańskim.
  Są.

  A co Nam Gospodarz powie?
  Wraca do Polski.
  Choćby dawnej?

  A czy miejsce pobytu jest ważne?
  Miejsce narodzin.
  I śmierci i pochówku… .
  I przodków.
  Jaćwingów wytępionych z ziemi gietrzwałdzkiej.
  Niepokalanie prawie Poczętej.

  A może jest zadanie ostatnie.
  Bóg podpowie/odpowie.

 168. PISKORZ said

  Venezuelas Generalstaatsanwalt hat ein Verfahren gegen den vom Westen unterstützten Putschisten Juan Guaidó angekündigt – wegen „Hochverrats“. Prok Gen. Wenezueli zapowiedział postępowanie przeciwko wspartemu przez Zachód „puczyście” Guaido..z powodu „zdrady stanu”. ps W tekście jest to pojęcie w kurzych łapkach, ponieważ nie chodzi o zdradę stanu sensu stricto, tylko o zamiar ODSTĄPIENIA JAKIEGOŚ TERENU KRAJU..koncernowi Exxon-Mobil. ps BYKI Z AMERYKI JUŻ OSTRZEGŁY…władze kraju przed aresztowaniem tego ichniego lokaja..!

 169. rewers said

  ad1
  smacznego

 170. NICK said

  Inne, bardziej Nasze spojrzenie na NWO.

  Długie ale wszystko tam ważne.

 171. PISKORZ said

  re 153 Article suivant
  360 tonnes d’escalopes de poulet gorgées d’eau ont été distribuées à des associations caritatives
  360 ton sznycli z kurczaków naszprycowanych wodą zostało rozprowadzonych do charytatywnych stowarzyszeń/związków. PS Gdzieś we
  Francji..

 172. NICK said

  Sorki. Moje (164).
  Pośpiech.
  Ma być TO.
  https://www.ekspedyt.org/2019/09/08/o-przyspieszeniu-rewolucji-ks-prof-tadeusz-guz-s-michaela-pawlik-i-dr-aldona-ciborowska/

 173. NICK said

  Katolicki pogrzeb psa.
  Katolickiego.
  Psa?
  Duszę ma albo miau.

  https://www.niedziela.pl/artykul/15659/Czy-pies-moze-miec-katolicki-pogrzeb

  Schodzimy na psy.
  X. katolicki się za nich modli jak za ludzi albo za ludzi jak za psy.
  A dziś pochowano moją koleżankę z pracy.
  Mistrz Ceremonii „mszę” sprawował.

 174. NICK said

  Bez komentarza.

  https://gloria.tv/photo/fyg3Q3gihG1D4Gv1zUB7Tuv64

 175. Troll Polonii said

  159
  Osoba Prywatna
  Nie da sie usprawiedliwic pobicia kobiety i nie ma zadnego wytlumaczenia.
  Nawet jesli pobita kobieta okaze sie Miriam Shaded wyjatkowa idiotka i kretaczka, chyba troche puknieta. Ale takiej tez bic nie wolno.

  I chyba Syryjka ze Wzgorz Golan.
  Kochasia – Angola ukrywala wystarczajaco dlugo, ale na wszystkich muzulmanach i ich religii wieszala wszystkie psy w okolicy.

  A taka z niej chrzescijanka jak ze mnie buddysta -alkoholik.

 176. bebrave2019 said

  UWAGA! Rząd PiS kupił od izraelskiej firmy program Pegasus do inwigilacji Polaków!

 177. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  We Francji zgrzyt na linii Żydzi-masoni (z Wielkiego Wschodu Francji). Szybko zażegnany. Skończyło się tym, że antysyjonizm i krytyka poczynań Izraela będą penalizowane na równi z antysemityzmem:
  https://strajk.eu/zydzi-masoni-i-radykalna-lewica-francuski-skandal/

 178. Zdzislaw Szczepanski said

  Cały czas trzeba walczyć…

 179. revers said

  re169

  To dobrze sie sklada bo nataniahu oglosil, jak go wybioraa to zanekuje reszte west banku, czyli Jerozolima wpadnie w rece syjonistow i juz bedzie mozna budowac bez przeszkod swiatynie salomona.

  https://www.fort-russ.com/2018/09/israel-did-9-11-not-muslims-and-anyone-who-thinks-otherwise-18-years-on-is-an-idiot/

  a to spadek po Natanihu i jego sluzbach w postaci kontrolowanego wyburzenia wtc, podboju prawie calego bliskiego wschodu.

  A to z krajowego podworka „Otrzymaliśmy chwilę temu informacje, że incydent z pobiciem Izraelczyka w Warszawie to incydent zmyślony. Brak na kamerach bezpośredniego zdarzenia. Policja o rzekomym pobiciu otrzymała kilka godzin po zdarzeniu. Z relacji wynika, że Izraelczycy mocno przesadzali z ostrymi trunkami i zachowywali się wulgarnie. Wykrzykiwali, że to już jest ich kraj i wy możecie wypierdalać. My teraz tu rządzimy. Z lokalu wyszli w stanie upojenia alkoholowego. Nikt ich nie zaczepiał. Oddalili się od lokalu. Z informacji nam przekazanych rany wyglądają bardziej na uderzenie się o coś niż pobicie.”

  Jakies roznice ktos widzi w podboju Palestyny i Polin dudy, kahlsteina i magdalenkowej koszernej ferajny?Pis z naczelnikiem rowniez oglasza jak nie zlote gory, to przynajmiej srebna z namaistkami wiezy blizniakow z Mathatanu.

 180. brys said

  Co prawnik może wycisnąć z przepisów dla gojów. Prof. Stefański. dodaje, że na szczęście przepis nie jest nadużywany. A co jak się szczęście skończy? Profesor, tfu…

  https://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/5-tys-zl-mandatu-za-spacer-z-dzieckiem-po-chodniku-to-nie,2628639,4141

 181. NyndrO said

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/netanjahu-zapowiada-aneksje-doliny-jordanu-liga-arabska-reaguje/rbs8ylq

 182. osoba prywatna said

  „Zamiast czekać miesiącami na zezwolenie, firmy mają inne metody ściągnięcie Ukraińców do Polski. Wśród przedsiębiorców furorę ostatnio robi delegowanie pracowników spoza Unii Europejskiej do pracy w Polsce. Pozwala na w pełni legalne sprowadzenie cudzoziemca” – czytamy na łamach „Rzeczpospolitej”. Dziennik omawia prawne aspekty procederu masowego zastępowania rodzimych pracowników „tańszymi” obcokrajowcami.
  Read more: http://www.pch24.pl/jak-szybko-importowac-tanszego-pracownika-spoza-polski–firmy-maja-sposob,70737,i.html#ixzz5zCKOo2cX

 183. Ad. 140:
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej ogłosiło REHABILITACJĘ paktu Ribbentrop-Mołotow, co zostało ZAPROTESTOWANE przez ambasadorów Polski, Rumunii, Litwy, Łotwy i Estonii w Holandii. Ja uznałem to za akces do mego wniosku ZASKARŻENIA tej Rehabilitacji do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, ale zostało to Ocenzurowane i UTAJNIONE w ramach Internowania mnie.
  Sprawa jest podobna do Międzynarodowego Śledztwa w/s SMOLEŃSKA, torpedowanego przez rządy III.RP, gdyż wymagało ono ekshumacji Trzech Nóg na Wawelu, które mogły zostać podmienione na SOBOWTÓRA Lecha Kaczyńskiego, który poleciał prawdopodobnie z Okęcia DRUGIM Tu-154 do USA, żeby administrować Miliardem Dolców Rotszylda, za które ten kupił Polskę.
  Z Folwarku Żydowskiego, który nazywał się Związkiem Socjalistycznych Republik Sowieckich było WYJŚCIE, bo to był ZAJOB spermy jerozolimskiej, natomiast z folwarku Holdingowego, który nazywa się Unią Europejską, wyjścia Nie Ma, bo to jest Hodowla Niewolników – jak trzeba to pod sztandarem Patriotycznym.
  Twórcy Faszyzmu, Keynes i Paderewski, uznali, że kapitał anonimowy jest GROŹNIEJSZY od żydowskiego kapitału kryminalnego. ZSRS był kapitałem KRYMINALNYM a UE jest kapitałem HOLDINGOWYM.
  Gajowy pisze, że Rotszyld Nie Jest Groźny, bo POJAWIŁ się dopiero w roku 2000 – gdy Holding UE dostał ode mnie Po Łbie, więc Rotszyld musiał zrzucić burnus, obmacać łysinę i włożyć hełm niemiecki.
  Dzięki Bogu, że Trumpf nie przyleciał na administrowane po MIROSŁAWCU przez NKWD-Mossad OKĘCIE, bo moglibyśmy mieć Miesięcznice OKĘCIOWE.

 184. osoba prywatna said

  „Republikański jastrząb” odlatuje. Prezydent Trump zdymisjonował kluczowego doradcę
  Read more: http://www.pch24.pl/republikanski-jastrzab-odlatuje–prezydent-trump-zdymisjonowal-kluczowego-doradce,70768,i.html#ixzz5zCO5JTyb

 185. osoba prywatna said

  Żydzi z żydami decydują o polsko-żydowskim „pojednaniu”!
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2019/09/zydzi-z-zydami-decyduja-o-polsko-zydowskim-pojednaniu/

 186. Polo said

  Czy wakacje knesejmu mają coś wspólnego z ustawą 447?

 187. NyndrO said

  Panie Wandaluzja, przy całym szacunku, ale jest Pan pewien, że Pan Kierownik tak napisał?

 188. .https://twitter.com/i/status/1171519737475428356
  Aneksja Doliny Jordanu przez Netanjachu po wyborach???OO…… to będą sankcje i potępienie przez „cywilizowany świat”, w tym polski MSZ!!czekamy!

 189. https://forsal.pl/artykuly/1429567,izrael-netanjahu-chce-anektowac-doline-jordanu-swiat-arabski-oburzony.html
  Izrael: Netanjahu chce anektować Dolinę Jordanu. Świat arabski oburzony

 190. NyndrO said

  Myślę, że ekipa Monty Python miałaby z tego gotowy skecz. Ale jaja. 🙂 * https://sport.onet.pl/ofsajd/el-me-andreas-herzog-wsciekl-sie-po-porazce-ze-slowenia-w-szatni-rzucal-butelkami/28cmj6w * https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Andreas_Herzog

 191. Gazeta Warszawska info@gazetawarszawska.com
  Temat: Odp: News

  Lotnisko OKĘCIE jest potrzebne Izraelowi do wywozu Złota Włastów z twierdzy MODLIN, za ZAPROTESTOWANIE granicy izraelsko-niemieckiej na Wiśle. Według Izby Lordów to Bracia Kaczyńscy zapłacili dla USA 750 tysięcy ton złota, przywiezionych na 23 statkach do Nowego Jorku przez niejakiego Witego czy Wittego i ZAREJESTROWANEGO przez FED. Czytałem, że było to złoto z Satelitarnej Detekcji, co nie jest prawdą.
  Ponieważ sprawa była załatwiana przez Braci w trójkącie Polska-Izrael-USA to podobną dolę powinien otrzymać Izrael, ale drogą lotniczą. Złota tego miało być w Modlinie 2,25 miliony ton, czyli nieco mniej niż w skarbcu Hitlera w Wałbrzychu.

 192. NyndrO said

  Bardzo elegancko. Jak się nie podoba, pakować mandżur i do domu. Czy gdzie woli. * https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-kolejny-bat-na-kobiety-nowe-wytyczne-dla-zolnierek-pulku-roz,nId,3197346

 193. USA -Izraelski podnóżek a sam szatan z państwa ukradzionego Palestyńczykom…. to ponoć cud naszych czasów!!
  Palestyński Holokaust.
  https://electronicintifada.net/blogs/ali-abunimah/gaza-medic-killed-israel-she-rescued-injured

 194. Tak umierała zastrzelona przez izraelskiego snajpera 20 letnia palestyńska sanitariuszka Rouzan.Cud naszych czasów i przyczółek kultury na BW!
  .https://youtu.be/yA7_-Pg-jPQ

 195. „Bogu niech będą dzięki za każdą Katolicką Mszę Świętą , która odbywa się na polskiej ziemi.
  Bogu niech będą dzięki za każdego kapłana sprawującego Tradycyjną Mszę Świętą.
  Bogu niech będą dzięki za wytrwałość kapłanów za tę Mszę prześladowanych.
  Bogu niech będą dzięki za każdego kapłana, który się w tym właśnie czasie do Jej sprawowania przygotowuje.
  Bogu niech będą dzięki za każdego kleryka, który podjął wyzwanie i zamiast pójść do modernistycznego seminarium w Polsce, poszedł do seminarium tradycyjnego za granicą (kosztownego!), ponieważ w Polsce takiego nie posiadamy.
  Bogu niech będą dzięki za każdego kleryka, który będąc w seminarium zakonnym bądź diecezjalnym w Polsce, w podziemiu przygotowuje się do sprawowania Mszy Świętej Wszechczasów. …
  Deo gratias!”
  https://swietatradycja.wordpress.com/2019/09/11/choral-gregorianski-we-mszy-swietej-xi-orbis-factor-deo-gratias/

 196. AniaK said

  https://www.pomponik.pl/plotki/news-slub-corki-lecha-walesy-uniewazniony,nId,3197355

  Na moje oko ta nowa generacja chrześcijan robi się coraz ciekawsza. Zgodnie z Konstytucją i z Pismem Świętym wspólnie naprodukowali w tym kraju masę taniej siły roboczej, pozbawili swoich braci i sióstr przywilejów z których sami zrezygnować nie potrafią. Nagrody jubileuszowe, trzymiesięczne odprawy emerytalne…- to nie dla psa kiełbasa, a teraz udowadniają Panu Bogu jak wielką moc ma pieniądz. Gdyby po rozwodzie kościelnym chociaż jedna z drugą zrobiła sobie abstynencję seksualną do następnego ślubu kościelnego – to może Pan Bóg jakoś by to towarzystwo zrozumiał. Myślę że Pan Bóg raczej by unieważnił drugi ślub kościelny pani Magdaleny.

 197. revers said

  lub 260 szczepionek dla kazdego pobierajcego plus500, lub uczeszczajacego do szkoly publiczenj w super ekspresoym tempie uchwalania ustawy jak ta w kalifornii, swiatowej stolicy medialngo koszer biznesu Holywood.

  a w lsniacych i wzrowych demokracjach kolejne odkrycie kart zycia i smierci … czyli bylskawiczne szepionki w ilsociach 260 dla kazdego, poczawszy od osseka, inaczej ani szkoly, ani pracki, czy choc roli tredowatego w hoolywodzkiej wytworni nie koszmarych filmow i snow?

  widac ze koszerny sejm nie ustepuje szybkoscia wydawania, lub blokowania ustaw np o ipn, 447, czy prawa do zycia bez 260 szepionek.

  „Ekspresowe zatwierdzenie ustawy szczepionkowej w Kalifornii, w 8 godzin bez publicznej debaty, pominmo tysięcy wyborców czekajacych na zabranie glosu . Od tej pory lekarz pediatra nie moze zwolnic nawet niekwalifikujacego sie dziecka od przymusowych szczepien, ktorych brak pozbawia go dostepu do publicznej edukacji..
  W tym samym czasie ustalono tez w Kalifornii nowe prawo pozbawiajace kartek na zywnosc ubogie rodziny uchylajace sie od szczepien. .

 198. Zbyszko said

  Czy Pan Bóg widzi jeszcze jakiś sens utrzymywania świata rodzącego ludzi dla szatana?
  https://gibson.neon24.pl/post/150644,czy-swiat-rodzacy-ludzi-dla-szatana-ma-jeszcze-jakis-sens

 199. osoba prywatna said

  Stomatologia użytkowa w PO-KO
  https://naszeblogi.pl/54236-stomatologia-uzytkowa-w-po-ko

 200. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/polska-splywa-sciekami-pracownik-oczyszczalni-ujawnia-noca-puszczamy-wszystko-do-rzeki-6423121882708097a

  Coś misię wydawuje, że to co mieliśmy okazję zaobserwować to zaledwie uwertura do do głównego dania.

 201. Lily said

  „Kielbasa” przedwyborcza,skierowana
  do „gorszego sortu”.
  „Mamy Polske”,mowi M.M. Kto „ma”.?.
  Prosze dokladnie wsluchac sie,w jego wypowiedz.
  Jak rowniez,w „naczelnika” i „matki” Polki.

  Zrodlo;M.K.TV

 202. AniaK said

  https://fakty.interia.pl/polska/news-horala-rekomenduje-postawienie-premierow-i-ministrow-przed-t,nId,3197483

  ~taka prawda
  „Horała robi z was wolacy Wała. PiS przez 4 lata krzyczy o kradziezach i co? nawet sprawy prokurator nie założył a dlaczego ? bo te wszystkie przepisy dzięki którym kradziono vat powstały w latach 2008-2010 gdy rządził PIS i ich prezydent To oni to wymyslili i podpisali bo jesli zrobiło by to PO to teraz przed wyborami były by spektakularne aresztowania PO wców”
  ~AniaK
  A kto to ich będzie aresztował. Wymiarem Sprawiedliwości podzieleni, Służby do ich dyspozycji, Wojsko zdyscyplinowane…do tego immunitety… Wiadomo że to jest ich wspólna robota. Jak nie skorzystać z takiej okazji. Myślę że podobnie ma się sprawa ze SKOK-ami. W mediach łubu-dubu jedni na drugich, a za zasłoną pełna zgoda i porozumienie. No chyba że przed wyborami zaprosi się do Polski pana Trumpa i pana Putina. Może z pomocą tych panów dowiemy się trochę więcej o naszej demokracji i o ich sekretach 🙂

  A ja w razie czego mogę robić za ofiarę transformacji.

  Myślę że problem jest o wiele bardziej złożony. Trybunałem Stanu wielokrotnie jedni straszą drugich, ale nikt tam jakoś trafić nie może. To może oznaczać jedno. Przed Trybunałem Stanu powinny stanąć wszystkie osoby odpowiedzialne za nasze państwo po roku 1989. Pytanie tylko od kogo zacząć i kto ma to zrobić.

 203. Maverick said

  Caputowicz to kundel kabały i robi wszystko aby obrażać Polaków to chce czynić nowymi liderami Polaków Ukraińców. MSZ jest zbyt zażydzone.

 204. osoba prywatna said

  W polskich mediach głośno w ostatnich tygodniach o nowym zakupie dokonanym podobno przez Centralne Biuro Antykorupcyjne – szpiegowskim programie Pegasus.
  Sprawę ewentualnego zakupu przez polskie służby systemu Pegasus i jego wpływem na polską scenę polityczną oraz życie zwykłych obywateli skomentował politolog dr Mateusz Piskorski.
  https://pl.sputniknews.com/polska/2019090911024148-To-nie-bedzie-kraj-dla-ludzi-myslacych-wasnym-rozumem-Polska/

 205. AniaK said

  cd.
  W razie cuś, mam nadzieję że pokażą nas w TVP i TVN 🙂

 206. Boydar said

  A ja to sobie marzę, żeby minister edukacji wydał taki rozkaz swoim podwładnym

  https://pl.sputniknews.com/polska/2019091111035551-czerwone-usta-i-loki-zagrozeniem-dla-wojska-polskiego-sputnik/

  A nie, to na drzewo !

 207. ? said

  Re 151, 160:

  Winnicki o słowach Gowina: trzeba zatrzymać to szaleństwo!
  Aktualizacja: 2019-09-10 12:19 pm
  Poseł Robert Winnicki (Konfederacja, Ruch Narodowy) w mocnych słowach skrytykował wicepremiera Jarosława Gowina za otwarte deklarowanie, że planowana duża podwyżka płacy minimalnej ma służyć zatrzymaniu w Polsce migrantów z Ukrainy.

  Jak informowaliśmy, wicepremier Jarosław Gowin komentując plany znacznego podniesienia w Polsce płacy minimalnej podkreślił, że będzie to szczególnie korzystne dla ukraińskich imigrantów zarobkowych, pomagając ustabilizować ich sytuację z zachęcając do osiedlenia się w Polsce.

  – (…) dzięki temu ustabilizujemy sytuację około miliona w tej chwili pracowników ukraińskich. Oni na ogół pracują na tym najniższym wynagrodzeniu – powiedział Gowin. – Jeżeli chcemy, żeby oni tutaj pozostali, żeby tutaj zakładali swoje rodziny, żeby nie tylko pracowali, ale płacili podatki, to na pewno musimy zrobić jakiś ruch, żeby te wynagrodzenia dla pracowników ukraińskich były wyższe – podkreślił wicepremier.

  Słowa Gowina krytycznie skomentował jeden z liderów Konfederacji Wolność i Niepodległość oraz szef Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki.

  „Ukraińcy dostają polską emeryturę mimo, że jej nie wypracowali a teraz rząd będzie zarzynał polskie przedsiębiorstwa. W czyim interesie? Ukraińców! Gowin zapowiada też masowe przyznawanie obywatelstwa. Trzeba zatrzymać to szaleństwo!” – napisał na Twitterze.

  http://www.bibula.com/?p=109744

 208. AniaK said

  Re?:
  Panu Gowinowi chyba się coś pozajączkowało. Nieprawdą jest że migranci z Ukrainy pracują u nas za minimalną pensję. Może trochę takich jest. ale na pewno nie jest to reguła. Za minimalną pensję to pracują u nas młodzi po studiach albo starsze panie przed emeryturą które miały w życiu trochę mniej szczęścia od swoich kolegów i koleżanek z Solidarności. Dobrze przy okazji wiedzieć, że mamy w naszym kraju aż milion przybyszów z Ukrainy. Miliony Polaków musiało wyjechać z tego kraju za chlebem a tu nagle tyle miejsc pracy się narobiło. Odnoszę nawet wrażenie że niektórym na siłę wymyśla się robotę. Ja tych ludzi po części rozumiem a nawet im współczuję, ale naszych polityków zrozumieć mi trudno.

 209. AniaK said

  Re:? cd
  I jacy to wielcy miłośnicy rodzin są. Najpierw przez emigrację za pracą rozbili tysiące a może nawet miliony polskich rodzin, a przez swoją ingerencję na Ukrainie doprowadzili do rozbicia tysięcy, albo miliona ukraińskich rodzin.

 210. AniaK said

  re:? cd
  A ta podwyżka pensji minimalnej myślę że nie podniesie żadnej stopy życiowej. Jak Rosja zakręci im kurek z gazem i zaczną sprowadzać gaz z Ameryki albo od sąsiada z zachodniej granicy, to cena energii wzrośnie i wszystko podrożeje o połowę. Wiadomo że amerykański albo niemiecki gaz musi być chociaż o połowę droższy od rosyjskiego.

 211. Joannus said

  Ad 198 Zbyszko

  Mamy pewną obietnicę zastopowania cierpień podczas wielkiego ucisku, tj. skróceniem go przez wzgląd na sprawiedliwych.

 212. Boydar said

  Żydo-chrześcijaństwo to taki sam potworek semantyczny jak banderokatolicyzm. Brat Kosiur z urzędu permanentnie go nam inseminuje, a my jak te barany.

  Zamiast je.bnąć widłami między te kaprawe ślepia.

 213. Katarzyna T said

  Ad.206 POLITYKA Vegi – NAJLEPSZY FILM W HISTORII (jedyna słuszna recenzja)

 214. revers said

  Do kogo to? do sciany, do plazmy na scianie, czy tych co dawno z klapy marynarki bolka wyciganeli sobie matke-boska, a teraz selfki robia sobie Bolek i Krysia Janda bo im Rydzyk 20 mln za.bal, a mialo byc pieknie bez kk, i bez 21 postulatow jak bez dekalogu, „Niestety w naszych czasach staje się coraz bardziej oczywiste, że Sekretariat Stanu w Watykanie obrał kurs politycznej poprawności. (…) W dzisiejszych czasach głos większości biskupów przypomina raczej milczenie baranów w obliczu rozwścieczonych wilków, podczas gdy wierni pozostawieni są samym sobie niczym bezbronne owce” – wzywa Polaków do pobudki abp Jan Paweł Lenga.

  lub inne wolania na puszcze i las lub w synagogach i knesejmach z hanukaa …

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2015/08/12/watykan-wraz-z-masoneria-uciszaja-biskupow-manipuluja-nimi-szantazuja-lamia-ich-sumienia-dramatyczny-list-otwarty-arcybiskupa-jana-pawla-lengi-do-narodu-polskiego/?fbclid=IwAR3IiRhtaTyo1_wmkLfr8Fh10EE1eT6b2YZpfBGhlcFA-4zbLy9e0v4dpl4

 215. Boydar said

  Żadnej krzywdy fartuszkowej braci słowa bp. Lengi nie uczyniły. I uczynić nie miały.
  Poza tym, czy na Naukę Chrystusa, nie ma już innego określenia niż ‚doktryna’ ? Czy w Kazachstanie to słowo znaczy co innego ? Bo jeśli jednak, to spróbowałbym pojąć, choć bez pół litra nie razbieriosz.

  I ta jego deklarowana miłość do szubrawców; przykro mi, jeśli urażę czyjeś uczucia – już prędzej uwierzę muzułmanowi !

 216. Cynikt said

  Obawiam się, że dojdzie do krakowskiego targu.
  Spłacimy roszczenia ,,kosztem” największego ,,rolnika” w tym kraju.
  A gawiedź się będzie podniecać, jak to ,,czarnych” wykiwaliśmy…
  Wilk syty.
  Owca cała.
  Poniekąd.

 217. Jacek said

  Kolejna ofiara tolerastów.
  .https://wpolityce.pl/m/polityka/463314-internauci-oburzeni-decyzja-o-zawieszeniu-nalaskowskiego

 218. revers said

  Wlasnie przeczytalem ostanio cos sensownego od muzulmaninaa ktory wylapal zachodnia demokracje z dwoch obrazkow ujecia wolnego dzienikarza Juliana Asagne z Australi w ambasadzie Ekwadoru w Londynie i ujecia ostatniego sprzedawce parasoli z HK Jashue Wanga, ktorego juz chca zrobic w mediach zachodnich, niemieckich, w zasadzie jak w rp juz koszernych mediach, po przejeciu Axela Springera przez koszer media, Jezusem Azji co to cierpii za chinskiego smoka i selfki robi z zachodnimi gnoskami a nawet samym baderowcem, majdaniarzem Kliczka, podobnie jak Gretke za Jezuskowo -Jashulkowa robiaca za obronczyni klimy na wagarach szkolnych, jak Rocketowka z Hamburga ktora robi tez za jezuska-jashulke pezmycjac afroludy z afryki do europy a papiez pochwala i rugatych co nie chca przyjac ich na starym kontynecie, gdy rowniez burdele przymycone z Nigerii przez mafie nigeryjska rozkwitaja na styrym kontynecie ncizym cory koryntu i watykanu.

 219. PISKORZ said

  https://youtu.be/EbWCy_xie_I Patrzałek z Kielc…gitarzysta..Ale proszę popatrzeć na gest szczeniaka /20 sek./..!!

 220. https://video.wp.pl/i,sensacyjne-odkrycie-w-ziemi-swietej-badacze-maja-dowod,mid,2042553,cid,4051,klip.html

  Sensacyjne odkrycie w Ziemi Świętej. Badacze mają dowód
  ARCHEOLODZY Z IZRAELA. TWIERDZĄ, ŻE ODKRYLI MIASTO EMMAUS, w którym Jezus ukazał się po zmartwychwstaniu. Pozostałości 2200-letniej fortyfikacji odkryto na wzgórzu w wiosce Abu Ghusz, 15 km od Jerozolimy. Profesor Israel Finkelstein uważa, że teraz całe wzgórze i wioskę powinno określać się mianem Emmaus.

  BIBLIA była Ahisitoryczna i Ageograficzna dopóki nie zabrałem się za nią ja. Wykazałem, że Biblia jest Historyczna i Geograficzna, a nawet Topograficzna i Archeologiczna. Na tej podstawie sformułowałem MÓJ kataster Jerozolimy przez usunięcie Największego Upodlenia Żydów identyfikacją PAŁACU Salomona ze Świątynią Salomona. Pałac Salomona został bowiem przebudowany przez Rzymian na Pretorium – skąd ŚCIANA PŁACZU, z której ogłaszano Wyroki surowych sądów rzymskich.
  Przy Geografii Biblijnej pomogła mi bardzo Herezja Rosyjska, że Pierwotna Jerozolima była nad Bosforem – bo Żydzi Miastem Pokoju nazywali Troję na Złotym Rogu. Mojżesz, który wyprowadził Habirów z Egiptu w roku 1348 pne, przez 20 lat pustoszył Bliski Wschód, aby w roku 1328 oblec Miasto Pokoju. To oblężenie nie udało się, gdyż po 10 latach przypłynęli Ariowie i Słowianie, przed którymi Habirowie schronili się w OBOZIE. Obóz został jednak zdobyty przez Saków-sukursów, którzy wymordowali 10 plemion Izraela, tak że pozostał tylko ród Beniamina, który pilnował Złota Afryki w Eliacie.
  Na świecie WARSZAW jest bodaj 8 a w Palestynie Emmausów było kilka. Ten, który znalazł Finkelstein był zamkiem rzymskim, gdzie Rzymianie mogli ukrywać przez jakiś czas Jezusa przed Żydami, aż przerzucili go z transportem niewolników do Mezopotamii.

 221. Boydar said

  Trybunał stanu, od kogo zacząć, kto ma to zrobić …

  Obawiam się, że nie jest to takie proste, Pani Aniu. Agenci wroga realizują różne zadania; należałoby sądzić za samo bycie agentem wroga, bez względu na postępki. Problem zaczyna się, kiedy dany osobnik jest podwójnym, potrójnym albo i poczwórnym agentem, w tym również podobno tutejszych służb. I bądź tu mądry albo chociaż sprawiedliwy.

 222. AniaK said

  Elżbieta Wojnowska -Jenny Piratka czyli marzenia pomywaczki

  .https://www.youtube.com/watch?v=8UH9yn_ZZqA&list=LLi0CZwVv-n6-y_0S-wRLZww&index=57&t=0s

 223. Lily said

  NO COZ !
  Gowin mowi na „er”,tak jak Donald
  Tusk,Hanna Gronkiewicz.Czy to,cos mowi?.

 224. Topór said

  Polityka Morawiecki Podatki

  30 sierpnia 2018, 13:47 307 odsłon
  Dopadł mnie split-payment

  Przyznaję.

  Wykonałem kilka lat temu drobną usługę dla polskiego sektora publicznego.
  Skala tego błędu niemal od razu spowodowała, że obiecałem sobie nigdy więcej.

  Za utrzymanie usługi pobieram (moja firma pobiera) do dzisiaj wynagrodzenie.
  Parę złotych miesięcznie za utrzymanie serwera i dodatkowe parę za wsparcie systemu.

  Pozbyłbym się tego chętnie, ale skoro umówiłem się z państwem, to zobowiązanie realizuję.

  99.9% dochodu pochodzi z zagranicy.
  W Polsce płacę podatki. Coraz mniejsze, bo firmę powoli i niespiesznie przenoszę do Czech.

  Ale…

  Otrzymałem przelew na około 1000zł netto.
  Ku mojemu zdumieniu 230zł trafiło na jakieś nieznane mi konto. Konto split-paymentowe.
  Pieniądze niby moje, ale nie moje.

  Mogę zapłacić z nich podatek.
  Mogę też poprosić urzędasa o przelanie ich na moje konto.
  Urzędas na decyzję ma 3 miesiące, w ciągu których odwiedza mnie… kontrola skarbowa.

  Kasa leży więc w banku.

  Bank, wychodząc na przeciw moim oczekiwaniom, przysłał mi wczoraj pismo, w którym proponuje mi pożyczki płynnościową w kwocie 230zł z oprocentowaniem 8% w skali roku.

  I już wiem kogo wspiera split-payment.

  ——————

  Jeżeli ktoś jest zainteresowany przejęciem utrzymania niewielkiej usługi informatycznej, proszę o kontakt.

  Oddam za darmo.
  Opublikowano: 30 sierpnia 2018, 13:47

  https://www.salon24.pl/u/loremipsum/891713,dopadl-mnie-split-payment

  Polityka
  PiS

  20 lipca 2018, 11:37 342 odsłony
  Repolonizacja zakończona sukcesem

  Biznes się kręci.

  W 2006r rząd PiS sprzedał ponad 80% udziałów w Stoczni Gdańskiej oligarsze z Donbasu. Za 300 milionów.

  Następnie rząd PiS uzdzielił 230 milionów zł pomocy publicznej. NIK opublikował raport.. nie wiadomo co stało się z tymi pieniędzmi bo działania nie były w większości przypadków księgowane.

  Oligarcha szantażował rząd PO chcąc wyłudzić 400 milionów pomocy publicznej. Po sprzeciwie KE, Stocznia padła.

  Dzisiaj rząd PiS odkupuje od oligarchy masę upadłościową. Ceny nie podano.

  Repolonizacja zakończona sukcesem.
  Opublikowano: 20 lipca 2018, 11:37

  https://www.salon24.pl/u/loremipsum/882696,repolonizacja-zakonczona-sukcesem

  2. Jednolity Plik Kontrolny obejmie urzędy, spółki w których Skarb Państwa ma przynajmniej 10% udziału, ich spółki córki i wnuczki, agencje rządowe i samorządowe… Całą budżetówkę.
  Urzędnicy będą składać JPK podobnie jak robią to prywatne firmy oraz dołączać faktury.
  Każda wydana przez podatnika złotówka będzie widoczna w systemie.
  Będzie można prześledzić przepływ pieniędzy od budżetu przez ministerstwa, urzędy, spółki… Do poziomu każdego kupionego przez urzędnika długopisu, każdej zjedzonej ośmiorniczki, każdej podróży służbowej do Madrytu…

  I dane te zostaną udostępnione społeczeństwu. Każdy będzie mógł zobaczyć, na co wydawane są jego podatki.

  https://www.salon24.pl/u/loremipsum/828899,premierze-morawiecki-wiesz-co-robi-ten-mis

  Szczególny charakter miała także renacjonalizacja Stoczni Gdańsk (dawnej Stoczni Gdańskiej im. Lenina). Prywatyzacja stoczni, która ostatecznie popchnęła ją do wegetacji na marginesie rynku, rozpoczęła się pod pierwszymi rządami PiS w grudniu 2006 roku, gdy dokonano sprzedaży wstępnego pakietu 5% akcji ukraińskiemu oligarsze, Serhijowi Tarucie (związanemu wówczas z Przemysłowym Związkiem Donbasu – ISD). Całą procedurę podniesienia udziałów Taruty do ponad 80% przeprowadził rząd PiS w 2007 roku, a rząd PO-PSL w listopadzie tegoż roku (czyli w momencie swego powołania) nie miał innego wyjścia niż zaakceptować ustalenia poczynione przez poprzedników. Natomiast w lipcu 2018 roku PiS postanowił odwrócić o 180 stopni swoją politykę z lat 2006-2007 i stocznię na powrót znacjonalizował (tym razem wykorzystując środki Agencji Rozwoju Przemysłu). Przedstawiono to jako realizację dalekosiężnej rządowej strategii.

  Dariusz Filar
  profesor Wydziału Ekonomicznego na Uniwersytecie Gdańskim, redaktor i publicysta „Przeglądu Politycznego”.

  https://forumdialogu.eu/2019/02/21/wlasnosc-panstwowa-powraca/

 225. Topór said

  Wykres pokazuje udział dwóch grup w całkowitym majątku obywateli USA. Pierwsza grupa to 0,1% najbogatszych ludzi (niebieska linia), natomiast druga to 90% „najbiedniejszych” (linia pomarańczowa). Jak widać, od lat 70-tych kiedy zniesiono standard złota, poziom bogactwa obu grup w szybkim tempie się wyrównywał. Ostatecznie w 2015 roku 0,1% najbogatszych posiadało tyle co 90% najbiedniejszych.

  Jaki to ma związek z naszym artykułem? Otóż insiderzy zarabiający na buybackach to zazwyczaj członkowie kierownictw wielkich spółek. Wielu z nich należy zatem do tego 0,1% najbogatszych. Biorąc pod uwagę obecną skale buybacków, która przysłużyła się przede wszystkim najbogatszym (biedni nie posiadają akcji), nie mamy wątpliwości że na dzień dzisiejszy 0,1% najbogatszych posiada już majątek większy niż 90% najbiedniejszych.

  Całość prowadzi nas do 2 ważnych wniosków:

  1. Polityka ostatniej dekady (dodruk banków centralnych) oraz zachowanie korporacji (buybacki zamiast inwestycji i badań) sprawiają, że największymi wygranymi są osoby posiadające aktywa finansowe, czyli akcje bądź obligacje. W ten sposób, jak pokazano na wykresie, zwiększa się udział małej grupki osób w ogólnym bogactwie.

  2. To z czym mamy do czynienia w tym konkretnym momencie – to tzw. „ubieranie” naiwnych inwestorów w akcje. Gospodarki USA czy Niemiec już dają znać o nadchodzącym spowolnieniu. Dyrektorzy wielkich spółek widzą co się dzieje i uciekają z rynku. Z kolei buybacki podtrzymują ceny akcji i utwierdzają „małych inwestorów”, że wszystko jest w porządku i jest świetny moment na zakup akcji.

  Naszym zdaniem przynajmniej częściowym rozwiązaniem problemu skrajnych nierówności pokazanych na wykresie jest reforma podatkowa, która zachęci przedsiębiorstwa do zwiększania nakładów na inwestycje. Niezależnie od automatyzacji pracy, duża liczba nowych projektów oznacza więcej miejsc pracy. Faktyczne niskie bezrobocie sprawia z kolei, że realne płace zaczynają rosnąć. Więcej pieniędzy trafia do zwykłych pracowników, którzy wydają na dobra i usługi znacznie większą część zarobków niż jest to w przypadku chociażby insiderów zarabiających na sztucznych wzrostach cen akcji. W takiej sytuacji pieniądz faktycznie krąży w gospodarce.

  Uruchomienie takiego naturalnego mechanizmu może być, przez pewien czas, blokowane przez jeden czynnik: nadmiar długu w gospodarce. Od czasu do czasu przychodzi taki moment, kiedy dla przywrócenia równowagi gospodarczej potrzebna jest fala bankructw nieefektywnie działających podmiotów. To nieodłączny element kapitalizmu.

  Wiele wskazuje jednak na to, że banki centralne nie zamierzają pozwolić na to, by gospodarka samodzielnie całkowicie się wyregulowała i w razie problemów, wejdą z kolejną falą dodruku. Wówczas wzrost inflacji może być tak znaczący, że akcje i obligacje realnie będą wypracowywać dużo gorsze wyniki niż było to w poprzednich latach.

  Zespół Independent Trader

  https://independenttrader.pl/insiderzy-uciekaja-z-rynku-akcji.html

  Nawet jeśli Greenspan nie miał tego na myśli, to taką wypowiedzią zwrócił uwagę na wysokie tempo psucia walut. Nie jest żadną tajemnicą, że za jednego dolara ludzie mogą kupić coraz mniej produktów czy usług. Dobitnie potwierdza to poniższa grafika, pokazująca spadek siły nabywczej dolara od 1913 roku, kiedy to powstała Rezerwa Federalna (spadek o 97% w ciągu 106 lat).

  https://independenttrader.pl/najwazniejsze-wydarzenia-minionych-tygodni-wrzesien-2019.html

  „Polityka finansowa państwa o rozbudowanym systemie ubezpieczeń społecznych wymaga aby posiadacze majątków i aktywów nie mieli żadnej możliwości obrony. Zadłużanie państwa jak i wywoływanie inflacji jest prostym, utajnionym mechanizmem konfiskaty majątku. Złoto stoi na drodze tego podstępnego procesu, stoi na straży prawa własności. Gdy ktoś to pojmie, z łatwością zrozumie antagonizm polityków do standardu złota.”

  FED nie ma pojęcia na temat inflacji

  W przypadku Janet Yellen najciekawsza, jak do tej pory, wypowiedź dotyczyła inflacji. Tutaj jednak przydatne będzie pewne tło historyczne. Otóż FED już od lat 80-tych zaczął wprowadzać sztuczki mające na celu zaniżenie oficjalnej inflacji. Było to o tyle istotne, że niższa oficjalna inflacja pozwalała pokazać wyższy wzrost PKB na czym oczywiście bardzo zależało rządzącym.

  Kolejne zmiany w metodologii liczenia inflacji sprawiły, że miary najczęściej stosowane przez FED przestały mieć cokolwiek wspólnego z rzeczywistością. Zagubienie członków Rezerwy Federalnej było zauważalne również w komunikatach. Dla przykładu w jednym i tym samym lipcowym oświadczeniu napisano, że:

  – większość członków komitetu spodziewa się wzrostu inflacji w kolejnych latach,

  – wielu członków uważa, że inflacja pozostanie poniżej 2% przez okres dłuższy niż się obecnie zakłada,

  – kilku członków uważa, że stosowany przez FED sposób prognozowania inflacji nie funkcjonuje dobrze,

  – niektórzy członkowie ujawnili swoje rosnące zaniepokojenie o inflację.

  Poza nawróceniem na złoto, Greenspan zwrócił również uwagę inwestorów swoimi ostrzeżeniami. Kilka miesięcy temu stwierdził, że na rynku obligacji mamy do czynienia z bańką spekulacyjną. Na początku 2018 roku Greenspan uznał, że mamy już podwójną bańkę – na akcjach i obligacjach.

  Takich słów nigdy nie usłyszycie z ust aktualnego prezesa FED.

  Najlepiej potwierdza to sam Greenspan, który w trakcie swojej kadencji miał „pod nosem” gigantyczną bańkę internetową. Pomimo absurdalnych wycen ani razu nie zdecydował się nazwać rzeczy po imieniu.

  Podobnie zachował się Ben Bernanke, który podczas swojej kadencji (2006-2014) nie dostrzegał bańki w nieruchomościach. Co gorsza, nie dostrzegał on problemu nawet rok po wybuchu kryzysu.

  Za każdym razem powód zaślepienia prezesów FEDu jest taki sam: chęć utrzymania stabilności. Za wszelką cenę.

  „Mamy 16-procentowe bezrobocie”

  Skoro już o Bernanke mowa, to jego przypadek szczerości był nieco bardziej pospolity. W 2011 roku ówczesny szef FED wypił kilka drinków za dużo. Następnie zaczął szczerze oceniać stan amerykańskiej gospodarki.

  Bernanke stwierdził wówczas, że prawdziwa stopa bezrobocia oscyluje wokół 16% (oficjalnie podawano wtedy 8,5%). Dla uważnych czytelników to oczywiście żadna rewelacja, ale miło, że prezes FED potwierdził nasze przypuszczenia.

  W tej samej sytuacji Bernanke wspomniał, że prawdziwe tempo wzrostu gospodarczego USA w optymistycznym wariancie wynosi 0,7%. Prezes FED podkreślił, że gdyby dowiedział się o tym cały świat, mielibyśmy paraliż rynków finansowych na całym świecie, nie wyłączając wschodzących gospodarek, nawet tych, które w niewielkim stopniu są powiązane z resztą świata.

  Innymi słowy, pijany Bernanke powiedział co jest priorytetem: utrzymanie stabilności.

  https://independenttrader.pl/kiedy-bankierzy-centralni-mowia-prawde.html

 226. Topór said

  „Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie” – George Santayana.

  Tym razem w roli nauczyciela wystąpi Albert Edwards, główny strateg Societe Generale, który po wybuchu ostatniego kryzysu finansowego podzielił się spostrzeżeniami na temat działań banków centralnych. Edwards postawił wówczas tezę, że doprowadzenie do bańki w nieruchomościach było planowane zarówno przez FED, jak i Bank Anglii. Głównym celem zaś było przeniesienie majątku od klasy średniej do małej grupy najbogatszych osób. Warto zaznaczyć, że powyższe słowa padły ze strony najważniejszego stratega wielkiego banku, a nie kolejnej osoby kojarzonej wyłącznie z teoriami spiskowymi.

  https://independenttrader.pl/banki-centralne-obrabowaly-klase-srednia-i-zrobia-to-ponownie.html

 227. Topór said

  „Strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju” Morawieckiego powiela praktykę „opowiadania bajek” rządu Donalda Tuska, który opracował w 2012 roku podobny dokument.

  Przypomnijmy, że dla celów propagandowych wprowadzono w obieg „uproszczoną wersję” pomiaru dynamiki gospodarczej, polegającą na eksponowaniu dwóch mierników: wskaźnika wzrostu Produktu Krajowego Brutto oraz stopy bezrobocia.

  Problem polega na tym, że obydwa wskaźniki pod wieloma względami są niezadowalające.

  PKB nie jest odzwierciedleniem „bogactwa narodu”, jak się czasem sądzi. PKB zawiera bowiem „bogactwo” należące do zagranicznych bogaczy, co sprawia, iż liberałów cieszy każdy wzrost zagranicznych inwestycji – przyczyniają się one do wzrostu PKB. Jeżeli więc celem strategicznym jest „tworzenie warunków dla wzrostu dochodów mieszkańców Polski przy jednoczesnym wzroście spójności w wymiarze społecznym, ekonomicznym i terytorialnym” (jak napisano w omawianej „Strategii …), to warto byłoby wcześniej zastanowić się, jak ma się wzrost PKB do wzrostu dochodów mieszkańców Polski.

  Wzrost PKB może występować równolegle ze spadkiem dochodów ludności, co zresztą znajduje potwierdzenie w statystyce. Jeżeli używa się pojęcia „dochody mieszkańców”, to trzeba uwzględniać dwa rodzaje owych dochodów, a mianowicie dochody z pracy oraz dochody z kapitału. Neoliberalny system działa w ten sposób, że minimalizuje dochody z pracy („koszty pracy”) i maksymalizuje dochody z kapitału (zyski, procenty, czynsze).

  Co jeszcze bardziej zastanawiające, to fakt, że stawiając taki główny cel strategiczny nie zdecydowano się na uwzględnienie jako głównego wskaźnika rozwoju gospodarczego dochodu na jednego mieszkańca. Zadowolono się jedynie określeniem punktu docelowego (przypadającego na 2030 rok), w którym dochód na jednego mieszkańca w Polsce „powinien” zrównać się ze średnim dochodem na jednego mieszkańca w Unii Europejskiej. Odnotowując, że jest to zaledwie 68,4% średniego dochodu na jednego mieszkańca w UE w 2014 roku , autorzy „Strategii…” nie odkryli, co to znaczy. A jest to wskaźnik dotychczasowego rozwoju gospodarczego w Polsce, który stawia naszą gospodarkę na miejscu godnym pożałowania.

  Według Eurostatu, spośród 28 krajów UE mniejszy dochód na jednego mieszkańca miały tylko cztery kraje (Rumunia, Węgry, Łotwa i Estonia). Więc może dla lepszego samopoczucia należało rzeczywiście ograniczyć się do wątpliwej jakości wskaźnika PKB?

  Prof. dr hab. Artur Śliwiński

  Za: Europejski Monitor Ekonomiczny – Европейский Экономический Moнитop – European Economic Monitor , 2017-03-22
  http://www.monitor-ekonomiczny.pl/s17/Artyku%C5%82y/a452/_Plan_Mateusza_Morawieckiego_cz_III_.html
  http://www.polishclub.org/2017/04/09/plan-mateusza-morawieckiego-cz-iii/

 228. Topór said

  Denominacja złotego
  Początek lat dziewięćdziesiątych charakteryzował się wysoką stopą inflacji. W niektórych latach złotówka traciła na wartości po kilkadziesiąt procent miesięcznie. W rezultacie w obiegu pojawiały się coraz wyższe nominały oraz rosły ceny, do których stopniowo dopisywano kolejne zera.

  Skarb Państwa coraz dotkliwiej odczuwał koszt produkcji i przechowywania nowych banknotów. Narodowy Bank Polski zaczął więc przygotowania do denominacji złotówki. Ostateczną decyzję podjął Sejm 7 lipca 1994 roku, przyjmując ustawę o denominacji złotego.

  Narodowy Bank Polski rozpoczął operację 1 stycznia 1995 roku. Tego dnia wprowadzono do obiegu nowego złotego, wartego 10 tys. starych. Funkcjonujące do tej pory nominały zostały zastąpione przez pięć nowych.

  W obiegu pojawiły się wydrukowane w Anglii i zabezpieczone przed fałszerstwem banknoty dziesięcio-, dwudziesto-, pięćdziesięcio-, stu- i dwustuzłotowe. Stare i nowe pieniądze funkcjonowały w obiegu równolegle przez dwa lata. Wycofane banknoty można wymieniać w wyznaczonych placówkach bankowych do końca 2010 roku. Koszty całej operacji oszacowano na 3 biliony starych złotych.

  AU

  Z mgr. Bartoszem Stefańczykiem
  rozmawia Adam Tycner

  Dlaczego w Polsce przeprowadzono denominację?

  O denominacji myślano już od dawna, chociaż było to oczywiście ściśle tajne, aby nie niepokoić czy raczej nie denerwować społeczeństwa. Pierwsze projekty opracowano w Narodowym Banku Polskim już w roku 1969, przede wszystkim ze względu na złe funkcjonowanie obiegu gotówki. Potem zajmowano się tym problemem w latach osiemdziesiątych, ale tym razem już ze względu na stale rosnącą inflację. Ceny najbardziej wzrosły w latach osiemdziesiątych, na przykład w 1982 roku o 100,8% w stosunku do roku poprzedniego, w 1987 o 25,2%, rok później o 60,2%, zaś w 1989 roku aż o 250,1%.

  Najwyższą inflację zanotowano w roku 1990, kiedy to ceny wzrosły o ponad 585% w stosunku do roku poprzedniego.

  To właśnie ogromna inflacja przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych stała się głównym powodem rozpoczęcia prac nad denominacją w NBP. Wymiana pieniędzy była niezbędna, gdyż złotówka wciąż traciła siłę nabywczą. Trudno było przeliczać pieniądze, gdy nominały sięgały milionów złotych. Ponadto tak wysokie ceny praktycznie wyeliminowały z obiegu monety.

  Jak długo trwały przygotowania do denominacji?

  Już w 1989 roku gotowa była ogólna koncepcja oraz ważniejsze ustalenia dotyczące denominacji. Jednak dopiero 17 lipca 1990, na konferencji prasowej, prezes NBP po raz pierwszy poinformował opinię publiczną o planowanej wymianie pieniędzy. Trzeba bowiem podkreślić, iż samo przeliczenie pieniędzy polegające na obcięciu kilku zer, chociaż znakomicie ułatwia płacenie, oczywiście wcale nie jest lekarstwem na inflację. Bez koniecznych reform gospodarczych obcięte zera bardzo szybko wracają do cen, a inflacja znowu rośnie. Dlatego aby denominacja mogła się udać i na trwałe zwiększyć siłę nabywczą pieniądza, najpierw trzeba ustabilizować gospodarkę, opanować i zasadniczo zmniejszyć inflację. Dopiero na koniec, jako swoiste ukoronowanie tego procesu, można przeprowadzić denominację.

  Większy problem był z Państwową Wytwórnią Papierów Wartościowych – dzisiaj Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, w skrócie PWPW. W czasie galopującej inflacji z trudem mogła nadążyć z bieżącą produkcją banknotów. Trzeba było wynająć firmę zagraniczną. Wynajęto niemiecką.

  Mimo że odpowiednia ustawa nie została jeszcze przyjęta i nie ustalono jeszcze relacji wymiany, w 1989 roku były już gotowe ogólne założenia reformy i można było zacząć produkcję nowych pieniędzy. Tłoczenie monet w Mennicy warszawskiej rozpoczęto w grudniu 1990 i kontynuowano w latach następnych. Wystarczy zajrzeć do portfela, aby się o tym przekonać – nadal używamy bardzo wielu monet z datą 1990, 1991 itd., chociaż denominacja odbyła się w roku 1995!

  Dopiero w 1991 roku zdecydowano, że relacja wymienna będzie wynosić 10 000:1, co oznaczało, że już wybite monety 1 i 2 gr będą potrzebne i nie trzeba będzie ich przetopić. Banknoty drukowano od końca 1990 do lutego 1992.

  W trakcie przygotowań do operacji wymiany pieniądza zorganizowano wiele szkoleń oraz przeprowadzono kampanię informacyjną. Ponadto odpowiednio rozlokowano zasoby nowych pieniędzy, tak by banki mogły je wprowadzić do obiegu od razu 1 stycznia 1995 roku.

  Dlaczego denominację przeprowadzono dopiero w 1995 roku?

  Między innymi właśnie dlatego, że dopiero wtedy gospodarka była na tyle zreformowana i ustabilizowana – co między innymi oznaczało, że inflacja stała się wystarczająco niska – aby przeprowadzenie denominacji miało sens.

  Z każdym rokiem wskaźniki gospodarcze systematycznie się poprawiały. O ile w 1990 roku ceny wzrosły o 585,8% w stosunku do roku wcześniejszego, to w 1991 już jedynie o 70%, zaś w kolejnych latach o 43, 35, 32 i 27,8% w 1995. Oznaczało to, że zbliżał się moment, w którym można będzie przeprowadzić denominację.

  Ustalono, że stare złote będzie można wymieniać w wybranych bankach do 31 grudnia 2010 roku. Na mocy ustawy wszystkie zobowiązania, należności oraz prawa majątkowe miały zostać przeliczone w relacji 10 000:1, co oznaczało, że nowa złotówka będzie stanowić równowartość dawnych 10 000 złotych, a nowy grosz równy będzie starym 100 złotym.

  Czy denominacja się udała i jakie przyniosła korzyści?

  Denominacja rzeczywiście była w pełni udana i przyniosła wymierne korzyści. Przede wszystkim wzrosła wartość złotówki, czyli jej siła nabywcza, a nowy pieniądz stał się lepszym miernikiem wartości dóbr.

  Bartosz Stefańczyk – doktorant w Szkole Głównej Handlowej, pisze pracę magisterską w Instytucie Historycznym UW. Interesuje się historią gospodarczą oraz numizmatyką.

 229. revers said

  A co z podywyzkami skaldek emerytalnych PZU? x3 jak Janusz Boss Firmy Wolna Kaczka placil 15 tys rocznie PZU to teraz bedzie placil 55 tys rocznie przy obrotach rocznych 200 tys, do tego podatek dochodowy.

  Pan Naczelnik rowniez to bardzo wielki ekonomista, kto wie czy nie wiekszy od balcerowicza i morawieckiego z nowym prawem ekonomicznym ze kto nie moze placic ZUS ten nie powinen prowadzic dzialanosci gospodarczej.

  Jak to ma sie do wielkich korporacji? bo wychodzi na to ze wielkie korporacje po masowych zwolnieniach beda zatrudniali przez podstawione firmy czasow, na czas okreslony tych samych pracownikow ale juz bez zabepieczen socjanych i emerytalnych, by byc konkurencyjnym na rynku przez scieecie kosztow pracowniczych.

  Takiej mozliwosci korzystania z czasowych pracownikow nie beda mialy male firmy jedno do 10 pracownikow, chyba ze co miesiac zadrudnaic nowego praktykanta lub stazyste na pol etatu.

 230. #221, p. Boydar ..”..od kogo zacząć,…” ? Tez mi pytanie !Zaczac od Trybunalu Stanu a potem bedzie juz z gorki !!!:-))))

 231. Antymarxista said

  Dobra dyskusja:

 232. bebrave2019 said

  Franklin Square i Munson Fire District stają się pierwszą dzielnicą Nowego Jorku, która wezwała do przeprowadzenia nowego śledztwa w sprawie 11 września i jednogłośnie przyjęła rezolucję, w której twierdzono, że „przytłaczające dowody” „wstępnie umieszczonych materiałów wybuchowych i / lub zapalników”… spowodowały zniszczenie budynki Three World Trade Center. ”
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=qM9CJRClLOk

 233. AniaK said

  Re221:

 234. AniaK said

  korekta

 235. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/szczecin-dariusz-matecki-i-mlodziez-wszechpolska-chca-dezynfekowac-ulice-poszlo-o-lgbt-6423598221575809a

  Niezły koncept, wchodzi do podświadomości.

 236. Boydar said

  Przeczytam to w wolnej chwili, szczególnie że Polski dotyczy tak samo

  https://biznes.interia.pl/media/news/polityka-w-kleszczach-dezinformacji,2627731,5058

 237. NICK said

  Co robi lgbt z porządnego polskiego profesora.

  https://wpolityce.pl/polityka/463314-internauci-oburzeni-decyzja-o-zawieszeniu-nalaskowskiego

 238. Boydar said

  No jak to co, męczennika i bohatera ! Przyszły rektor, minister albo i lepiej !

  Trochę tym pedałom współczuję, zostaną wyruchani w pierwszej kolejności, niech się już modlą żeby mydła starczyło a pale były gładziutkie na końcach. Ale tylko trochę; odwrócę głowę.

 239. osoba prywatna said

  Czeski prezydent chce cofnąć uznanie dla Kosowa
  http://www.autonom.pl/?p=27899

 240. osoba prywatna said

  Izrael wbrew Ameryce robi interesy z Chińczykami
  http://www.autonom.pl/?p=27875

  Demonstranci z Hongkongu chcą interwencji Amerykanów
  http://www.autonom.pl/?p=27862

 241. NICK said

  Znowuż Mary Wagner ale… szczęśliwiej.

  https://wpolityce.pl/swiat/463521-wagner-znow-skazana-sedzia-doceniam-ze-jest-pani-dobra

 242. Kapłański głos w twoim domu (I). Quo primum tempore – oryginalne audio w języku polskim czytane w barkowym kościele.
  https://swietatradycja.wordpress.com/2019/09/11/swiety-pius-v-o-wiecznym-kanonie-mszy-swietej-quo-primum-tempore/

 243. Listwa said

  Ewelina Anna (@AnnaKingaS)

  +

 244. revers said

  re237

  a co robii lbtq z polakami w lasku boolonskim pod paryzem? znaleziony polak bez genitalii.

  https://nczas.com/2019/09/12/polak-zakatowany-w-paryskim-lasku-vincennes-znaleziony-go-z-odcietymi-genitaliami/

 245. Boydar said

  Tego też nie potrafię skomentować

  https://finanse.wp.pl/romans-w-delegacji-zmarl-podczas-zblizenia-sad-stwierdzil-ze-to-wypadek-w-pracy-6423720251016833a

  Czyli jeśli wyskoczyłby przez okno z X p. to też byłby wypadek przy pracy ?

  W Polsce istnieje zapis – „w czasie podróży służbowej, chyba że wypadek spowodowany został postępowaniem pracownika, które nie pozostaje w związku z wykonywaniem powierzonych mu zadań”

  Nie wiemy jakie zadania otrzymał ów Francuz. I co na to jego żona. Dlatego trudno mi o komentarz 🙂

 246. Boydar said

  I co z tego, że prawdę napisał ? Kiedy w lustro patrzeć nie może ?

  https://wiadomosci.wp.pl/podly-parszywy-narod-sedzia-jaroslaw-dudzicz-mial-zamiescic-antysemicki-wpis-6423735767505025a

 247. osoba prywatna said

  Czy rząd wprowadzi akcyzę na wodę?
  Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/czy-rzad-wprowadzi-akcyze-na-wode,2628908,4199?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 248. osoba prywatna said

  Kotopingwin.

 249. osoba prywatna said

  Do ustawy przeciwko sprzedaży kopciuchów, czyli kotłów niespełniających ekologicznych norm, posłowie PiS zaproponowali w formie poprawki obowiązek przyłączania się do sieci ciepłowniczej, o ile będzie to technicznie i ekonomicznie możliwe.
  http://interesariusz.neon24.pl/post/150657,quo-vadis-vox-populi-10-wojna-o-nasze-dusze

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: