Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  bryś o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Janekzlasu o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Boydar o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Novy o Nasza demokracja po „operacji…
  wildEast o Nasza demokracja po „operacji…
  Krzysztof o Tragedia Ukrainy
  Yagiel o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  brys o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Wywrotowiec o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Boydar o Tragedia Ukrainy
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Żydzi winni zniszczenia Teatru Żydowskiego

Posted by Marucha w dniu 2019-09-07 (Sobota)

Dyrektor Teatru Żydowskiego Gołda Tencer uważa, że to społeczność żydowska w Polsce jest winna między innymi zniszczeniu jej placówki kulturalnej.

Nie posiada ona bowiem stałej siedziby i korzysta z gościnności innych teatrów, ponieważ jego budynek został sprzedany belgijskiemu inwestorowi i obecnie na jego miejscu znajduje się parking.

Teatr Żydowski powstał formalnie w 1950 roku, kiedy połączono ze sobą Dolnośląski Teatr Żydowski we Wrocławiu oraz Teatr Żydowski w Łodzi. Po przejęciu go przez państwo został on w 1955 roku przeniesiony do Warszawy. Od tego czasu kilkukrotnie zmieniał swoją lokalizację, natomiast w 1970 roku „osiadł” w końcu w pawilonach znajdujących się przy Placu Grzybowskim.

W 2015 roku budynek został jednak sprzedany belgijskiej Ghelamco Group, czyli spółce zajmującej się przede wszystkim budową wieżowców.

Tencer w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” przypomina, że właścicielem tamtego budynku było Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, stąd to właśnie ono odpowiada za pozbawienie Teatru Żydowskiego stałej siedziby.

„W miejscu, gdzie tętniło życie żydowskie, gdzie stał teatr, teraz jest parking samochodowy” – twierdzi obecna dyrektor placówki dodając, że „dziedzictwo żydowskie zostało sprzedane”.

Jednocześnie Tencer zaznacza, iż obecnie Teatr Żydowski finansowany jest głównie z pieniędzy miasta stołecznego Warszawa oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na podstawie: forsal.pl, dziennik.pl.
http://autonom.pl

Żydzi dostali za darmo od państwa polskiego budynek na Teatr Żydowski. Potem go sprzedali. No to teraz czas na żądania (poparte przez Trumpa), aby państwo podarowało im jakiś nowy budynek, który znów będzie można sprzedać. Przecież jakoś żyć trzeba! W czym problem?
Admin

Komentarze 34 do “Żydzi winni zniszczenia Teatru Żydowskiego”

 1. Moher49 said

  Ponadto dostali jeszcze 150 mln zł na działalność teatralną. Polską nie rządzą Polacy.

 2. Boydar said

  Stalin rechoce. On się rozsypał w proch, ale las który zasadził, już szumi.

 3. MG-42 said

  Napisze tylko krutko ;Panstwo
  My NAROD POLSKI bierzemy sie za was ;koniec zdrajcow POLSKI.
  KS. nadchodzi

 4. Lily said

  Re 1;Moher 49
  Czyli,”swoi”na stanowiskach,DBAJA,o interesy
  SWOICH. Na przyklad,Glinski, Gowin itd.

 5. Irek said

  Rubaszny Szmul Michalkiewicz. Posłuchaj od 30 minuty.

 6. revers said

  No ale nieruchomosci maja byc gotowe do zwrotu, przypomina prasa hebrajska, nie wazne czy wyburzone, zniszczone przez wojny , kataklizmy, zaniedbania, lub byly wielokrotnie splacone za ery Wiesia i Bergmana, …

  https://www.haaretz.com/israel-news/.premium-israel-lodges-request-to-change-polish-restitution-bill-1.5460842/.premium-israel-lodges-request-to-change-polish-restitution-bill-1.5460842?fbclid=IwAR1CovY4xjLXNnzy-wpTGhivrL917Ofbcc5S7hYyl9snXrg8sufnu5pQzFM

 7. Boydar said

  „… nieruchomości mają być gotowe do zwrotu …”

  Bo co ?!?

  Tutejsze musiałyby „swoje” oddać, nie ma takiej opcji. Przeżyli wuja Adolfa i jego dobermany pinczery to i tamtych kundli przeżyją, żadna z tego dla nas pociecha. Ale jazgot przedni 🙂

 8. revers said

  bo jajco, zawsze sie znajdzie jaki kwit ze bylo w dzierzawie, w lichwie, nie obiecane ludowi tubylczemu przez biblie tysiaclecia w innym tlumaczeniu satrozakonnym, plus300 mld w kaszu.

 9. Anucha said

  ad:2
  Panie Boydar
  To już wiadomo , dlaczego nie dawali wycinać Puszczy Białowieszczańskiej. 🙂

 10. Boydar said

  Pewności mieć nie można, ale to wielce prawdopodobne; z tą puszczą.

 11. @ 2 – Boydar

  Czy warto popisywać się niewiedzą?

  „Paralelność osobowości Hitlera i Stalina przejawia się m.in. w tym, że obaj byli endemicznymi wrogami Żydów i fakt ten nie czyni paradoksalnym innego faktu, jakim jest żydowskie autorstwo rewolucji bolszewickiej. Po czystkach międzywojennych, które razem z milionami Rosjan niepostrzeżenie zmiotły dziesiątki tysięcy sowieckich Żydów z wojska, NKWD, administracji, partii – radzieckiej „antyżydzizm” staje się niemal oficjalny. Pośrednio utrwala go konstytucja z 1936 roku. Usunęła ona z oficjalnego obiegu słowo „jidysz”; Żydzi musieli podawać w paszportach narodowość jako „Żyd”, fizycznie unicestwiono dziesiątki generałów żydowskiego pochodzenia, poczynając tę czystkę od marszałka Tuchaczewskiego oraz Jakiwa i Sterna – weteranów wojny hiszpańskiej a także: Gamarnika, Krejsera, Felmana, Eidemana i wielu innych. Działo się to na etapie fizycznej eksterminacji kilku milionów ludzi, głównie wojskowych w latach 1936-39, dlatego zagłada setek żydowskich dygnitarzy, funkcjonariuszy systemu rozpłynęła się w tej masie bez widocznej identyfikacji nacyjnej.
  Po wojnie pozamykano szkoły żydowskie, żydowskie kluby literackie, wydawnictwa. Po śmierci Stalina (marzec 1953 r.) wyrzucono z Biura Politycznego nieusuwalnego przez dziesięciolecia Kaganowicza. W 1959 roku w Komitecie Centralnym było jeszcze 15 Żydów, ale wkrótce został tylko jeden. Z 1400 Żydów w Radzie Najwyższej
  – tylko pięciu. To znaczy, że sowiecki antyżydzizm2 nie był fobią Stalina, lecz trwałą normą kolejnych czerwonych carów. Żydzi zdołali jednak utrzymać swoją przewagę w medycynie i prawie, nauce, sztuce, dziennikarstwie. Ta czarna niewdzięczność działa się pod oficjalnym hasłem antysyjonizmu. Był to wróg numer jeden, bliźniak imperializmu Oficjalnie piętnowano syjonizm od 1966 roku, choć skutki tej akcji Żydzi odczuwali ot dawna. Tę kampanię nagłośniły książki: Trofima Kiczenki: Judaizm do głębi (1966 oraz Jurija Iwanowa: Uwaga syjonizm (1969).
  Antyżydowski kurs w ZSRR ośmielił polskich wasali. Rzucili wyzwanie syjoniston w 1967 roku, z jego apogeum w postaci tzw. Marca 68.”

  za: https://publicdisorder.wordpress.com/2010/12/25/piaty-rozbior-polski-henryk-pajak/

 12. NICK said

  Co do Ziobry.
  Samokreowana kreatura.
  Jak Duda.
  Nie mam nad nimi żalu żadnego.
  Trudno.
  Nie napiszę,że mam coś przeciwnego; WY łajdaki sterowne.

 13. Boydar said

  Historia lubi się powrarzać, Panie NICK’u; Stalin też zagryzał jednych parchów drugimi. Wcale się nie bżydzili.

 14. NICK said

  A kto powiedział, Lubelaku.
  NIKT.
  Nie ma recepty.
  Tak se TU piszemy.
  A sami nie wiemy… .
  STALIN to lepsza ksywa niż NICK.

  Jakiś tam ‚mąż’ tzw. stanu.
  Choćby nawet patridiota… ?

 15. Boydar said

  To JEST właśnie recepta. Jedyna która się sprawdza.

 16. NICK said

  Bywaj.
  Kumpla nie przywołuj.

 17. revers said

  czyli dol z wapnem? i dobry strzal w potylice? teraz humanitarnie zalatwia sie przeciwnikow politycznych,medycznie albo przez faszerowanie zywienia, szczepionek rakotworczymi srodkami, albo srodki pavulonowe oslabiajace prace mienia sercowego.

  Ostanio syna Morsiego w kwiecie wieku m. 30-40 la zycia wykonczono w Egipcie na slabe serce, jest jeszcze w zanadrzu udar glowy i podobne.

 18. Boydar said

  My, terroryści, musimy trzymać się razem.

 19. NICK said

  I ze osobna?
  Reversa pozdrawiam.

  JEST bardzo źle.

  Bawmy się!
  Mamy za-bawki.

  Np. kafle.

 20. revers said

  raczej kontrterrorysci, kontrsyjonisci, kontrewolucjonisci i kontranarchisci, zeby kontrwywiad nie wyszedl.

 21. Boydar said

  Absolutnie z osobna. Ja nawet sobie nie wierzę. Czasem to odnoszę wrażenie, że gdzieś we mnie drzemie mr Hyde. Geny, geny … muszę je zalewać wódką.

  Panie Reversie, widział Pan takie cuda żeby bandytów wyrżnął przyzwoity człowiek ? To trzeba jednak mieć „to coś”. Może być to co misię „przyplątało” …

  ——
  W kinie widziałem.
  Admin

 22. SrulMosiek said

  Nic nowego. Mamona jest swietym, jedynym celem.
  Stad:
  Za niewielka oplate sprzedam Mame o Tate,
  gdy jest wieksza zaplata dodam siostre i brata.

 23. guła said

  „Łowcy skór” to same przyzwoite … człowieki. Nie jest tak źle.

 24. ibrahim ibn jakub said

  yebane rasistowskie, faszystowskie kvrwy.

 25. galaszek said

  Uuuuuujjjjjjcccc!!!!….czeguj ten szydy to taki zachlanne Wandali !?….nie mogly zostawic choc ten odrobinek pszyjemnosci Polakom?!….a taki naprawde -miedzy szydem a szydlem- na co jegom tym szydlom jakies teart? w Warsiundze…przeca uny mogu grac i graju komedyje i dramaty wszelakie w kazdego miejsca dzie sze pojawiu…..bez afiszow i ogloszeniow!!…to je dopiro prawdziwe sztuka i artyzmu

 26. Pimpuś said

  Awers szaleje 🙂

 27. revers said

  ze sdr- software definition radio iskerka z odpowiednimi wtyczkami do deszyfrowania lub kali, dawniej backtrack system operacyjny do hakowania i sledzenia hakersow, pegasusow szaleje?

 28. Anucha said

  Dać im te teatry , ile tylko chcą .
  Niech gromadzą się w nich , grają i oglądają.
  A jak już wszystkie zapełnią się.
  To zrealizować ich własny artystyczny plan- „Bękarty wojny” 🙂

 29. Boydar said

  „Fajny film wczoraj widziałem …”

 30. Kura domowa said

  Mości Panowie, Polska będzie żyć, wtedy gdy Polacy sięgną wladzy.
  Okazalo się że jestem w 1/4 żydowka.
  Ale moje serce jest polskie, jak mnie towarzystwo oceni?

 31. Boydar said

  No ale co u Pani Kury jest w sumie żydowskiego ? Pupa ? Cycki ? Dzióbek ? Wszystko to przecież być może, oby nie charakter.

  Jednak nie przypuszczam, już tam Pan Bóg wiedział co robi. Zresztą, w porównaniu ze mną to Pani Kura i tak jest czysta Polka.

 32. Anucha said

  Kura Domowa
  Ja też chyba 1/4 ale jeszcze drążę temat.
  Nie można generalizować , nie wszystkie parchy złe 🙂

 33. Anucha said

  Miało być , nie wszystkie parchy to nowotwór 🙂

 34. jasiek z toronto said

  Re: 5 Irek…
  Niech p. Kekus zacznie myslec glowa i bardziej zwracac uwage na kontekst wypowiedzi p. Michalkiewicza nawiazujacego do zdobywania „latwej kasy” przez „przypominajacych sobie”…
  ==================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: