Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Stypa zamiast konwencji?

Posted by Marucha w dniu 2019-09-09 (Poniedziałek)

Konwencja PO przypominała stypę. Przynajmniej z perspektywy gapia. Słabo przygotowane wystąpienie Kidawy-Błońskiej w sytuacji, kiedy rzutem na taśmę za sprawą wycofania się Schetyny na z góry upatrzone pozycje, udało się Platformie zogniskować uwagę, mocno zaskakuje.

Przedstawiony „program” był tak naprawdę gonieniem pisowskich obietnic, a nie przytomną propozycją dla klasy średniej, do której odwołuje się ponoć Platforma. Konwencja była po prostu nudna. Poza tym błędem było zorganizowanie jej dzień przed konwencją PiS-u. To woda na młyn dla bezlitosnych recenzentów z Prawa i Sprawiedliwości. Dziwne, że nie zaplanowano jej na niedzielę.

W liberalnych mediach widać wyraźnie, że wajcha przestawiana jest na lewicę, która zaczyna zmniejszać dystans do PO. Zapowiada to szorstką kampanię po opozycyjnej stronie, a to spory kłopot dla PO, zwłaszcza, że lewica staje się bardziej wyrazista i „krwista”. Dzisiejszy poranny wstęp Zandberga w TOK FM, chociażby w aspekcie krytyki USA, wyraźnie to pokazuje. Facet ponadto bawi się PO, jak kot myszą.

Wiele wskazuje na to, że na ostatniej prostej Platforma będzie bardziej walczyć z lewicą niż z PiS-em. Taka walka odstręczy od niej wahających się wyborców, którzy albo zostaną w domu, albo zagłosują na… PiS. Jeśli dzisiejsza konwencja PO miała zmobilizować jej dotychczasowy elektorat, to zrobiła to w niewielkim stopniu. Jeśli miała przyciągnąć do Platformy nowych wyborców, to odniosła skutek odwrotny od zamierzonego.

To była naprawdę nieprzygotowana konwencja. Aż dziwne, bo pomysł ze schowaniem Schetyny i podaniem piłki do Kidawy-Błońskiej był całkiem chytry.

Maciej Eckardt

http://www.mysl-polska.pl

Komentarzy 14 to “Stypa zamiast konwencji?”

 1. bryś said

  Panie Gajowy, to lepsze 🙂 :

  Andrzejek padnie ofiarą oszusta, ale wieść, że zostanie tatą, osłodzi mu utratę oszczędności!
  Lisiecka, mając już pewność, że jest w błogosławionym stanie, postanowi jak najszybciej przekazać radosną nowinę mężowi. Andrzejek (Tomasz Oświeciński) będzie jednak jak ognia unikał rozmowy z ukochaną, nie chcąc przyznać, że sprowadził na siebie i na nią kłopoty finansowe.
  Okaże się, że deweloper, któremu zapłacił za połówkę bliźniaka, jest oszustem i zniknął z ich pieniędzmi! Marzenka w końcu dowie się prawdy z gazety.

  https://swiatseriali.interia.pl/newsy/seriale/m-jak-milosc-383/news-m-jak-milosc-oszustwo-ciaza-i-aborcja,nId,3188847#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 2. Boydar said

  Powiedziałbym, że tak samo robi wodę z miózgu, jak kto ma. Ale w sumie Pana Brysia popieram.

 3. Irek said

  Pan Jezus o wyborach do Sejmu 2019.

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/09/30-viii-2019-pouczenia-sprawy-zwiazane.html

  30 VIII 2019

  (…)

  Teraz ci się, dziecko, przypomina utrata własności przez Polskę, wyprzedaż majątku narodowego. Zawsze nad tym bolałeś i myślałeś, że tacy ja Ty w końcu zaczną nadawać ton. Tymczasem nadają go wrogowie Polski, sprzedawczykowie i zwykli złodzieje, którzy idą za mamoną, z wiatrem, choćby przynosił jak największy smród.
  – Teraz, Panie, Ukraińcy i nasze wody.
  – Jest to ucisk Polaków na własne życzenie. Czekacie aż wam powiedzą w telewizji: Szanowni Państwo, oto Żydzi a konkretnie Izrael chcą zagarnąć wasze wody dane Polakom od Boga. (?)
  Czy ktoś wam broni myśleć? Jeśli pojawiają się takie informacje opinia publiczna powinna domagać się ich wyjaśnienia a jeśli to nie jest wyjaśnione – mówicie: Skoro tak to dziękujemy, nie będziemy na was głosować i nie będziemy w ogóle głosować lub na tych, którzy to zechcą Polakom pokazać i zatrzymać jeśli informacje są prawdziwe. A ci którzy chcą byśmy na nich głosowali muszą już wcześniej pokazać Polakom to co mogą nie będąc w rządzie czy Sejmie także.
  Nie można, dzieci, wybierać kogoś tylko na podstawie obietnic.

  Były w waszym kraju za I Rzeczpospolitej i tylko ona była prawdziwą Polską, instrukcje sejmikowe. Była to rzecz dobra i właściwa i dzisiaj wybory powinny mieć podobny charakter jak w I Rzeczpospolitej,najpierw sejmiki i instrukcje sejmikowe potem dopiero posłowie i senatorowie. Amen.

  – Czy Panie Jezu Polacy mogliby głosować na tę partię nawet gdyby wszystko inne robiła dobrze gdy legalizuje interwencję obcych wojsk na terytorium Polski poprzez ustawę jeszcze za poprzedniego rządu.
  – Sam sobie, dziecko, niejako odpowiadasz na to pytanie. Nie można, oczywiście, poprzeć takiej partii, takiego rządu nawet gdyby wszystko tam było dobre.
  Obce wojska na własnych obywateli. Tego nie może być w normalnym kraju i choćby PiS dawał pięć tysięcy plus, z tego, tak istotnego powodu przez rozumnych Polaków nie powinien być popierany.
  – Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste.

 4. NC said

  To ten Zanberg ma teraz także obywatelswo polskie?
  W razie ewentualnego wyboru – czy polskie obywtaelstwo nie jest już wymogiem dla członków rzadu?

 5. NICK said

  A ten znowu.
  (3) po trzy.

 6. bebrave2019 said

  KLAMSTWA PRAWA I SPRAWIEDLIWOSCI

 7. ibrahim ibn jakub said

  każde wybory są w dużej mierze fałszowane, aby zachować status quo a niewolnikom dać pozory decyzyjności w czymkolwiek więcej, niż podrapanie się po tyłku.

 8. Antares said

  #Irek

  Świetnie nadawałbyś się do pisania bajek albo książek z gatunku fantasy

 9. Isreal said

 10. Isreal said

  taka zupełna pustka, niemal doskonała …

 11. Isreal said

  coś mi link nie wchodzi (???)

 12. Isreal said

  o kidawie i jej pre dyspozycjach
  .https://www.facebook.com/jkm.wolnosc/videos/2550564231660651/?eid=ARC1ZSeZowY8UZbhFl_E1aukKKOprU3HUHYdTpozu4w4gsuzHM6vlz5-BHcBYAXE9uCR8h9oOs_Lp8vA

 13. jasiek z toronto said

  Re: 3 Irek…
  Ja panu dobrze zycze… Idz pan stad…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Pan Jezus WIE, a nie „domniemuje”

 14. Jacek said

  Emma Goldman:
  „Gdyby wybory miały coś zmienić to dawno zostałyby zakazane”.
  To nie żadne wybory tylko głosowanie na wcześniej wybranych.
  Zmiana władzy= przelew krwi.
  Wiem, powtarzam banały.

Sorry, the comment form is closed at this time.