Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Z Warszawy wieje optymizmem

Posted by Marucha w dniu 2019-09-10 (Wtorek)

„Zranione serce z rozpaczy dynda, czemuś odszedła, ach Rozalinda, ty babskie zwierzę, ja tobie w życiu już nie wierzę, bo ty masz serce tam, gdzie wstydzę się powiedzieć sam” – śpiewało się kiedyś w piosence o charakterze polsko-lewantyńskim.

Już na tej podstawie widać, do jakiej traumy doprowadzają zawody miłosne, a cóż dopiero, gdy zawód jest i miłosny i polityczny? A tak właśnie było w przypadku uroczystych obchodów 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, w której miał wziąć udział Dostojny Gość oraz liczne osobistości o dostojności nieco mniejszej?

Gdybyśmy byli na innym etapie, to nieobecność Dostojnego Gościa osłodziłaby nam obecność Naszej Złotej Pani, która postanowiła towarzyszyć niemieckiemu prezydentowi Walterowi Steinmaierowi, żeby nie czuł się nieswojo w towarzystwie prezydentów drobniejszego płazu, niczym Kukuniek w gronie Mędrców Europy – ale niestety na tym etapie oddaliśmy serce Dostojnemu Gościowi, który tymczasem postanowił własną piersią zasłaniać Florydę przed zbrodniczym cyklonem i nie miał głowy do żadnych egzotycznych rocznic tym bardziej, że Ameryka do wojny z Niemcami przystąpiła dopiero 7 grudnia 1941 roku, po japońskim ataku na Pearl Harbor, więc data 1 września ani ją ziębi, ani grzeje.

Nawet Wielka Brytania, która – jak napisał w swoim ostatnim rozkazie generał Sosnkowski – „zachęciła” Polskę do samotnego wojowania z Niemcami, po uderzeniu Hitlera na Rosję zaczęła tracić do nas cierpliwość i Polska z „natchnienia narodów” niemal z dnia na dzień stała się coraz bardziej kłopotliwym balastem.

Od czego jednak wytrenowana umiejętność przekuwania wszystkich wydarzeń w kolejny, wielki sukces? Wprawdzie prezydent Trump nie przybył, ale za to wysłał wiceprezydenta Mike Pence’a, który wprawdzie rozmawiał z prezydentem Dudą na temat praworządności, ale podobno wystawił Polsce dobrą recenzję, wbrew intencjom 23 „byłych ambasadorów”, którzy listownie informowali prezydenta Trumpa o tym, jak to u nas jest naprawdę.

Tymczasem prezydent Trump to wszystko musi wiedzieć choćby z raportów CIA , więc ci wszyscy, pożal się Boże, dyplomaci tylko zmarnowali papier i atrament. Cóż jednak wymagać od amatorów, którzy w żadnym normalnym państwie byliby trzymani od Ministerstwa Spraw Zagranicznych na odległość strzału. Ale – jak to w swoim czasie wyjaśniła „Gazeta Wyborcza” – bez względu na to, czy ministrem spraw zagranicznych jest Książę Małżonek, czy „Pularda” – naszą dyplomacją kieruje stajnia Incitatusów, skompletowana jeszcze przez „drogiego Bronisława”, czyli profesora Geremka. Nic tedy dziwnego, że z tej stajni wychodzą rozmaite rozmaitości, między innymi w postaci wspomnianego listu-donosu.

Ale najwyraźniej prezydent Trump, który w Ameryce krytykowany jest za to samo, za co w Polsce Jarosław Kaczyński – musiał zrobić z owego listu użytek toaletowy, to znaczy nie on sam, tylko w jego zastępstwie wiceprezydent Mike Pence. W przeciwnym razie na pewno nie powiedziałby, że sprawa zniesienia wiz dla Polaków jest bliższa, niż kiedykolwiek przedtem – a tymczasem nie tylko to powiedział, ale w dodatku zapowiedział zwiększenie amerykańskiego kontyngentu w Polsce o cały tysiąc żołnierzy.

Toteż pan prezydent Duda nie szczędził gorzkich słów ruskim szachistom, wzywając świat do obłożenia ich sankcjami i w ogóle, słowem – wystąpił w roli ormowca Europy Środkowej, co jest oczywiście kolejnym wielkim sukcesem, bo „chociaż żołnierz obszarpany, przecie stoi między pany” – jak śpiewano w koszmarnych czasach sarmackich.

Co prawda z uwagi na nieobecność prezydenta Trumpa niczego nie udało się podpisać, ale co się odwlecze, to nie uciecze. Jak tylko prezydent Trump upora się ze zbrodniczym cyklonem, to na pewno do Polski przyjedzie, może nawet tej jesieni, kiedy będzie już po wyborach i będzie wiadomo, czy akomodować się psychicznie do Mateusza Morawieckiego, czy przeciwnie – do posągowej pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która została zaproponowana na stanowisko pierwszego ministra przez obóz zdrady i zaprzaństwa.

Przede wszystkim zaś, sekretarz stanu USA, pan Pompeo, przedstawi Kongresowi swój raport w sprawie realizowania przez Polskę żydowskich roszczeń majątkowych, więc łatwiej będzie zdobyć rozeznanie, w jaki sposób Polakom przychylać nieba. Nie ulega wątpliwości, że jak już nam wtedy prezydent Trump przychyli nieba, to zobaczymy wszystkie gwiazdy – ale czyż właśnie nie o to chodzi przy przychylaniu nieba?

Zanim jednak to nastąpi, nasz nieszczęśliwy kraj coraz bardziej pogrąża się w okresie przedwyborczym. Akurat gdy piszę te słowa, nieubłaganie zbliża się termin, w którym trzeba zarejestrować listy wyborcze i o tym, któremu komitetowi się to udało, dowiemy się nieco później, bo te wszystkie podpisy trzeba będzie przecież posprawdzać, czy nie ma tu żadnych machlojek – i dopiero wtedy wyjaśni się, „czym najwyższy, czylim tylko dumny” – jak mówił Konrad w „Wielkiej Improwizacji”.

Między komitetami zarejestrowanymi będzie dochodziło do ostrych politycznych sporów, bo zanim żydowskie przedsiębiorstwa przemysłu holokaustu podzielą się majątkiem naszego nieszczęśliwego kraju, to przez jakiś czas będzie można jeszcze porządzić sektorem publicznym, tymi wszystkimi spółkami Skarbu Państwa i innymi konfiturami, które nasi przyszli okupanci oczywiście przejmą, ale unikając niepotrzebnej ostentacji, powierzą administrowanie nimi osobistościom tubylczym, ale ma się rozumieć – nie wszystkim naraz, tylko tym, których wskaże nieubłagany palec suwerena.

Toteż ani obóz „dobrej zmiany”, ani obóz zdrady i zaprzaństwa nie odzywa się na ten temat ani słowem, przyjmując postawę wyczekującą w nadziei, że to usypianie tubylców zostanie przez starszych i mądrzejszych zauważone i docenione.

Nie ma przypadków, są tylko znaki – mawiał niezapomniany ksiądz Bronisław Bozowski z kościoła Panien Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Toteż tuż przed niedoszłą wizytą prezydenta Trumpa w Warszawie, nastąpiła awaria kolektora w następstwie której ścieki z całej stolicy spłynęły bezpośrednio do Wisły.

Pan prezydent Trzaskowski, pełen inicjatywy i pomysłów w zakresie edukacji seksualnej cudzych dzieci, wobec prawdziwych problemów okazał się bezradny, niczym dziecko przed seksualną inicjacją. Dało to premierowi Morawieckiemu okazję zademonstrowania wyższości rządu nad nierządem, to znaczy – nad samorządem. Wojsko w tempie stachanowskim zbudowało most pontonowy, na którym ma być ułożony rurociąg do oczyszczalni. Okazało się wszelako, że to samowola budowlana, bo odpowiedni urzędnicy wystąpili o stosowne pozwolenia dopiero gdy most już stał.

Ciekawe, czy pan prezydent Trzaskowski rozkaże Straży Miejskiej go rozebrać – bo wiadomo, że nie ma nic gorszego, jak złamane prawo – czy też w obliczu alternatywy utopienia miasta we własnych ściekach, przymknie oko na ten drobiazg i samorząd z rządem jakoś się dogadają, mimo przynależności do przeciwnych obozów. Jak widać, nic tak nie sprzyja porozumieniu, jak naturalne katastrofy, więc jak tak dalej pójdzie, to wojna wszystkich ze wszystkimi zamieni się w zgodę.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl/tekst.php

Komentarzy 20 to “Z Warszawy wieje optymizmem”

 1. Dziadzius said

  MOze zle to rozumiem ale widac ze tworzymy nowe slowo w Polskim slowniku –slowo „optymizm’ ktore tu dzis znaczy „smierdzi” i tak moze byc uzyte w zdaniu [[” Trump pierdnal i optymizm caly pokoj zasmierdzil.

 2. abcdef said

  Ostrożnym optymizmem?

  Do przykładów Pana Stanisława należałoby dodać: delaracje francuskie o potrzebie odnowienia dialogu z Rosją, zaniechanie (odłożenie?) inwestycji Pentagonu w naszym kraju, a także wykopsanie przez Trumpa jego do tej pory „niezastąpionego i nieocenionego” doradcy do spraw bezpieczeństwa, wielkiego neoconahy z wąsem i młotkiem, któremu wydawało się, że wszystko wokół niego jest gwoździem. No i ten wielki sukces armii polskiej w budowie mostu pontonowego — kto by pomyślał. Chyba otworzę butelkę szampana.

 3. Rafal Cz. said

  Polski rzad tkwi mentalnie w 19-stym wieku.
  Obawia sie zagrozen ktorych nie ma. A jak nie ma to trzeba je stworzyc zeby straszyc ludz. Jest wiek 21-wszy i zagrozenia sa ale dla pokoju na swiecie a w tym przoduja USA. Nie chce mi sie analizowac i pouczac ale powiem tak: Handlujmy. rozwijajmy sie
  i cieszmy sie zyciem a zagrozenia odejda w niepamiec. Jest wiek 21-wszy, przed ludzkoscia stoja wyzwania ogromne a wojny
  nie rozwiazuja niczego a jedynie cofaja nas do demonow zdawaloby sie juz zapomnianych.

 4. revers said

  A to ciekawe skad tyle optymizmu? skoro do europy zbliza sie kolejna fala afrouchodzcow liczona na pol miliona, nie po to Salvinego usunieto z rzadu wloskiego zeby przeszkodzic refuge industri kolejne geszaefty w przymycie i nowoczesnym handlu ludzmi, do czego przyczenila sie w znacznym stopniu corka hamburskiego handlarza brona kapitanowa rocketa, ta z kolei juz wniosla pozew przeciwko Salvinemu niejako legalizujac swobodny transport afroludow a moze tego byc z 250 mln. plus marokanskie umowy pani Merkel i eurognoskow.

  Kazdego dnia we Wloszech za jednego uchodzce trzeba placic od 70 do 100 euro, a sa wsrod nich nawet albanczycy ktorych polski Ciaputowicz stal sie ambasadorem i oredownikiem, chyba za serbskaa nerke ?

  https://pl.sputniknews.com/polska/2019091011025335-sputnik-polska-wyczekuje-wejscia-albanii-i-polnocnej-macedonii-do-ue/?fbclid=IwAR2K_RiypTCGj8LmXXX2Wk0deKsXwI-kml7pYe5f0DF7ymySuMhgTfKGc8Q&utm_source=https://l.facebook.com/&utm_medium=short_url&utm_content=9G8v&utm_campaign=URL_shortening.

  Skoro rzady nie tylko polskie prowadza polityke historyczna wracajac do imperii z klausulaa historia i kolo fortuny lubia sie powtarzac, to warto wrocic do czasow nawet carskich, napoleonskich i zabojstwa cara Piotra w epoce wczesnego Napoleona, ktory nawet doszedl do prozumienia z Napolenem w sprawie Imperium brytyjskiego w Azji, dokladnie w Indii juz wtedy car Piotr wyslal zbrojna czesc atamanow kozackich w kierunku Indii przez Afganistan, by skonfrontowac sie z brytyjska kampania w Indiach, ale smierc Piotra I przez agenta brytyjskiego uniemozliwila to, kozacy za cara Alesandra zostali zawrocenii.

  Na dzis podobnie imperia probuja odbic swoje do tego stopnia ze w Hong Kongu panuje majdan, a brytole na tyle rozzuchwalli sie imperialnie ze bezposrednio zagrazaja Chinom na morzu chinskim gdzie wlasnie jeden z lotniskowcow brytyjskich niebezpiecznie maneruje na waznych szlakach handlowych do ktorych pretensje maja Wietnam i Filipiny.

  W zatoce Homruz rowniez niebezpiecznie bo od 28 sierpnia trwaja tam manewry NATO i us navy w ktorych biora udzial nawet marynarki wojenne bardzo pokojowej pani kanclerz Merkel i oczywiscie bardzo pokojowego narodu niemieckiego, ktore juz nie pamieta kto walczyl z kim i przeciwko komu 75 lat temu.

  Za to dzisiaj znalazlem na twiterze rachunek Niemca za zajecie kamienicy w Szczecinie Nadodrzu, za 75 lat zajmowania gruntu, akurat w miejscu gdzie znajdowalo sie 5 obozow pracy przymusowej oraz przeszlo kilka alianckich nalotow dywanowych rownajacych z ziemia nieruchomosci.

  No obiecal sobie kilka Bentleyow z wplywow i rekonmpensta na nawet podal przedowjenne konto bankowe w banku Drezdenskim, a nawet kpil z rzaadan reperacji Morawieckiego z 1 wrzesnia t.r. ze zostawi jeden Bentley nie zabezpieczony przed kradzerza samochodu.

 5. jasiek z toronto said

  Re: 3 Rafal Cz…

  pisze w pierwszym zdaniu: „Polski rzad tkwi mentalnie w 19-stym wieku.”

  Moze poprawie: „zydowskie k…rwy zasiadajace w „kneSejmie” wybrane przez idiotow i durni jak rowniez przez „dobor” kart do „glosowania”…hurtowo wrzucanych…do urn…

  Czy zydowski „rzond” tkwi mentalnie w 19 wieku???.. Totalna bzdura… zydowski rzad zarzadzajacy polska gawiedza tkwi dosc mocno w „epoce talmudu” i trzyma sie dokladnie jego archaicznych regul…I nie jest to 19 wiek… Jesli juz…

  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 6. Moher49 said

  My czytamy dzieciom bajeczki o pieskach, kotkach, Weronika Rosati swoją 2-letnią córkę uczy talmudu – jesteśmy panami świata, będziemy jeść, pić, bawić się, goje będą na nas pracować. Wszystkie nacjonalizmy świata to zło, ale nacjonalizm żydowski – syjonizm nie jest złem. Tak nas uczy współczesny świat. Dla mahometan jesteśmy niewiernymi i trzeba nas zabijać. Do tego dokłada się jeszcze kościół katolicki, który każe nieprzyjaciół kochać, przebaczać im i zło dobrem zwyciężać. Jesteś katoliku na straconej pozycji. Jeśli się bronisz to twoja mowa jest mową nienawiści.

 7. revers said

  a w lsniacych i wzrowych demokracjach kolejne odkrycie kart zycia i smierci … czyli bylskawiczne szepionki w ilsociach 260 dla kazdego, poczawszy od osseka, inaczej ani szkoly, ani pracki, czy choc roli tredowatego w hoolywodzkiej wytworni nie koszmarych filmow i snow?

  widac ze koszerny sejm nie ustepuje szybkoscia wydawania, lub blokowania ustaw np o ipn, 447, prawa wyborczego, czy prawa do zycia bez 260 szczepionek.

  „Ekspresowe zatwierdzenie ustawy szczepionkowej w Kalifornii, w 8 godzin bez publicznej debaty, pominmo tysięcy wyborców czekajacych na zabranie glosu . Od tej pory lekarz pediatra nie moze zwolnic nawet niekwalifikujacego sie dziecka od przymusowych szczepien, ktorych brak pozbawia go dostepu do publicznej edukacji..
  W tym samym czasie ustalono tez w Kalifornii nowe prawo pozbawiajace kartek na zywnosc ubogie rodziny uchylajace sie od szczepien. .

 8. Marek said

  Dla Polaka najwazniejsze znalezc prace u zyda Za byle jaka pensje zjesc napic sie I zapomniec o wszystkim.
  To jest kredo dzisiejszego Polaka.A ze mu Ojczyzne ;;;;zydostwo ukradlo;;;To on tego nie widzi jeszcze .
  Polacy zalapia jak ich beda radykalnie zabijac Wtedy zaczna myslec.Jest juz zapuzino na jakie kolwiek dzialania.A w kosciolach nawoluje zydostwo przebrane w polskich ksiezy .
  Zlo dobrem zwycierzaj I modl sie za tych co cie przesladuja AMEN.
  Noi nie zapomnij o wazelinie do d….ci.
  Ot prawdziwa demokracja talmudyczna

 9. walerianda said

  Wieje optymizmem a to chyba po podpisaniu wdrażania G5. I znów Wasz optymizm poszedł w ….. naiwniacy do potęgi n – tej.

  wt., 10 wrz 2019 o 10:02 Dziennik gajowego Maruchy napisał(a):

  > Marucha posted: „„Zranione serce z rozpaczy dynda, czemuś odszedła, ach > Rozalinda, ty babskie zwierzę, ja tobie w życiu już nie wierzę, bo ty masz > serce tam, gdzie wstydzę się powiedzieć sam” – śpiewało się kiedyś w > piosence o charakterze polsko-lewantyńskim. Już na t” >

 10. Plausi said

  O robieniu Polaków w wała

  tak wypowiada się „Wielka Brytania, która – jak napisał w swoim ostatnim rozkazie generał Sosnkowski – „zachęciła” Polskę do samotnego wojowania z Niemcami“

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/kiedy-prze/#Drole

  spostrzeżenie wojaka, które powinno dotrzeć do najtępszych polskich głów, ale te głowy nie wymyśliły nic innego, jak powtórkę znowu pod przywdztwem „starszych braci naszego kochanego papieża“, jak to zwykł pisać ten bloger.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  A więc przyjmijmy wreszcie do wiadomości, że II Wojna została nie tylko sprowokowane przez grupę państw, obok obciążanych Niemców, także jak widać W. Brytanię i Francję, z uwagi na zaangażowanie nie sposób pominąć USA, a może też poniekąd ZSRR. Polska byłaby, zamiast wciskać się krajom zachodnim do odbytu, zażądać odszkodowań za zdradę wrześniową od ówczesnych „sojuszników“, którzy jak pisze Sosnkowski, wpuściły Polskę w maliny, aby Niemcy mogły bez przeszkód wykonać swe zadanie.

  Kto przed nimi to zadanie postawił, to można się tylko domyślać, naturalnie nie żadne tanie parchy, ale raczej MWF.

  Pomimo tych wskazówek absolutna większość Polaków pozostanie marzycielsko przy bzdurach, jakie im wbijano do głowy przez 80 lat, że to niejaki Hitler jest odpowiedzialny za wszystko. A więc znowu mamy do czynienia z „kompleksem Jezusa”, że to jeden austriacki przybłęda wziął na siebie całą winę i świat jest znowu w normie.

  Czasem stawiamy sobie pytanie, jak dalece trzeba wyłączyć dane nam od Boga zdolności rozumowania, aby dać się nabrać na takie plewy, jak legendy o I czy II Wojnie ? Czy nie jest to zgoła grzechem ?

 11. Plausi said

  Z Czech też

  „Z Warszawy wieje optymizmem”, z Czech też:

  „Zeman chce odvolat uznání Kosova. ”

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/milos-zeman-srbsko-kosovo-odvolani-uznani-samostatnosti.A190911_124431_zahranicni_kha

  Prezydent Czech Milos Zeman chce odwołać uznanie Kosova.

  „President Zeman will try to renounce Czech recognition of independent Kosovo”

  https://www.radio.cz/en/section/news/president-zeman-will-try-to-renounce-czech-recognition-of-independent-kosovo

  Zeman zarzucił Kosovo, że u władzy znajdowali się zbrodniarze wojenni. Z kolei Polska chce innemu kraikowi zarządzanemu przez zbrodniarzy wcisknąć się do odbytu, ale dajmy mówić zasłużonej ofiarze :

  https://www.youtube.com/watch?v=iF35z8JntfU

  No cóż licznych zażartych patriotów, pełnych narodowej pychy, zadowala, że dumna polska flaga to tylko mały skrawek

  Uznanie zbrodniczego gubernatorstwa nad prowincją Jugosławii przez Polskę jest wspólnictwem ze zbrodniarzami, jest zbrodnią. Do zarządzania Polakami wyznaczono zwykłych gówniarzy, ale wystawienie „Bolka” na prezydenta jest tego najlepszym dowodem.

 12. MatkaPolka said

  Powieje optymizmem jak się wyrzuci agenturalne rządy zdrajców i degeneratów na śmietnik historii – impeachment – premiera i prezydenta lub ostatnie posiedzenie kne-Sjmu „na palach”

  Jeśli „sojusznik” chce nas bezczelnie okraść – natychmiast zerwać stosunki dyplomatyczne z Izrlaelem i USA – wydalić ambasady. Zerwać stosunki dyplomatyczne z Ukrainą – potępić banderowską ideologię – cały świat potępia nazistowską ideologię rodem z niemiec

  Zerwać sojusze ze zgniłym zachodem, którego jedynym celem jest „Dragn nach Osten” podbój i rabunek. Nie chcemy „Zachodniej Demokracji” i LGBT
  Sojusz państw słowiańskich jest naturalnym sojuszem. Na razie z Rosją, Białorusią i Czechami – Ukraina i Litwa są pod okupacją niemieckiego faszyzmu

  – chcę by Polacy byli gospodarzami w swoim kraju
  – chcę czuć się bezpieczny i mieć prawo do obrony swego mienia, swego życia i życia rodziny
  – chcę by w Polsce obowiązywało równe prawo dla wszystkich
  – chcę równych, niskich i sprawiedliwych podatków
  – chcę mieć wybór w sprawach dotyczących mojego zdrowia i życia
  – chcę by Rząd, Prezydent i parlamentarzyści odpowiadali przed narodem -odwołać wybranego, jeśli nie spełnia obietnic lub działa na szkodę Polski i Polaków
  – chcę by naród wybierał bezpośrednio władzę, sędziów i przedstawicieli prawa – odwołać sędziów – organizować Sądy Obywatelskie
  – oczekuję lustracji i weryfikacji kadr urzędniczych i ujawnienie aneksu WSI
  – chcę by wprowadzono odpowiedzialność karną i finansową za podejmowane urzędnicze decyzje
  – chcę uczciwej i prawej edukacji dzieci i młodzieży w duchu narodowym
  – chcę by w Polsce była polska armia, nowoczesna, dobrze uzbrojona, niezależna od zachcianek tzw. sojuszników
  – chcę by w Polsce odbudowano godność i dumę z bycia Polakiem i wyjaśniono mord w Jedwabnem poprzez wszczęcie ekshumacji i dochodzenie w tej sprawie
  – chcę aby odciąć od utrzymania przez państwo instytucje pozarządowe, stowarzyszenia, fundacje, organizacje religijne w tym KK -JudeoEpiskopat, synagogi, meczety i muzea obcych Polsce kultur … ( równo wszystkim ciach ). Wygnać wszelkie NGO i fundacje – amerykańskie i niemieckie – oraz agentury obcych Służb
  – chcę niezależnej i propolskiej polityki zewnętrznej – we władzach polski nie może być cudzoziemca – żyda , Ukraińca, Niemca
  – oczekuję wyjaśnienia wszystkich afer finansowych i korupcji PO i PiS-U w tym FOZZ, Amber Gold, afera kamienic nie tylko w W-wie, SKOK, podkarpacka, gdańska, wrocławska i inne.
  – chcę wiarygodnych kontroli żywności, wody, powietrza
  – żądam odbudowy polskiego rolnictwa i przywrócenia godności rolnika
  – oczekuję również uwłaszczenia Polaków zamieszkałych w Polsce, od co najmniej trzech pokoleń na zasobach naturalnych
  – oczekuję wymówienia wszelkich umów, które ograniczają polski interes narodowy, dobro rodziny i edukację.

  Uff , lista oczekiwań jest długa a przecież to tylko część drogi do normalności. Tego nie da wam
  żaden układ POPiS-owy, komuszy ( SLD , Wiosna , Razem ) czy zdegenerowany jak PSL.

 13. Boydar said

  Matka Polka życzy sobie polskiej Polski … cóż za bezczelność. Nie po to tysiąc lat ktoś ciężko pracuje żeby takie wymysły realizować.

  Tylko muzycy. Qurwa !

 14. revers said

  No powialo optymizmem a nawet zapachem bo szambo warszawskie dotarlo nawet przez baltyk do wybrzezy Szwecji, ktorych optymizm zawiazany jest z inna czystoscia, szkoda ze Gretka nie zaprotestowala na swoim jachcie o bezapachowy, bezszambiasty klimat Baltyku, , zamiast plynac przez wielka kaluze do stanow.

  Raczej zaszambionym wodom wisly i baltyku trudniej bedzie wymieniac C02 w tlen na powierzchni wod.

  https://www.tysol.pl/a36928-Ambasador-Szwecji-w-Polsce-poprosil-o-spotkanie-ws-wycieku-sciekow-do-Wisly?fbclid=IwAR2DnpgtaWgqoqkroxgu1C3tCqqhJ7WZ7hq-qbjGSdTI-Qzq9u-8-XSmrao

  A Ambasador Szwecji w Stolicy Szamba czeka na wyjasnienia.

 15. Adrem said

  Albo ten facet oszalał, albo już cele polityczne ” naszego” rządu są jawnie , bez kamuflażu przedstawiane.

  https://img.wiocha.pl/images/9/e/9e186bc00e20e9a3abb122937c1f20d7.jpg.

 16. japadu said


  flirtual-wirtual

 17. japadu said


  co ci przypomina refren znajomy ten

 18. MatkaPolka said

  Z cyklu Współczesna AGRESJA NIEMIEC NA POLSKĘ – super ważne

  Anschluss Polski” (wywiad z b. szefem służb specjalnych).
  „Lot nad kukułczym gniazdem” (5.2)

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2019/06/anschluss-polski-wywiad-z-b-szefem-sluzb-specjalnych-lot-nad-kukulczym-gniazdem-5-2/

  „Właśnie teraz macie szansę”

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2019/05/wlasnie-teraz-macie-szanse/

 19. MatkaPolka said

  O wykupywaniu przez Niemcy strategicznych przedsiębiorstw polskich na wybrzeżu szczecińskim Za zgodą władz centralnych

  Wybrzeże częściowo sprzedane Niemcom, a gmina upadła za długi

  Redaktor Michał Murgrabia rozmawia z działaczką Ruchu Narodowego z zachodniopomorskiego Iwoną Wawruszczak o sytuacji w jej regionie, niewykorzystywanym potencjale regionu oraz trwającym wykupie własności przez niemiecki kapitał.

  .https://www.youtube.com/watch?v=pxtimBFT1HY&feature=youtu.be

  Przedsiębiorstwo Holokaust i celowe wykańczanie polskich firm | Ewa Rzeuska
  Jak Niemcy wykańczają Polskę – przy aprobacie centrali w Warszawie

  .https://www.youtube.com/watch?v=TyKgP07F7ME&feature=youtu.be

 20. revers said

  ciag dalszy wisloszamba ktore wyladowalo w Baltyku, Sanepid oglasza stan alarmowy z powodu wystapienia bakterii coli w wodach przybzezznych, i tak szczescie ze nie ma wielkich upalow, a to skoleji na temperature wody i szybkosc rozmnazania sie paleczek coli.

  Radio ZET NEWS
  @RadioZET_NEWS
  Bakterie coli w Wiśle i wodach Zatoki Gdańskiej od Stogów do Mikoszewa. Sanepid apeluje o unikanie kontaktu z wodą. Przekroczenie norm to efekt zrzutu ścieków do Wisły, po awarii kolektorów w Warszawie.

Sorry, the comment form is closed at this time.