Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wladca o Premier wzywa do wojny z …
  Bezpartyjna o Premier wzywa do wojny z …
  niepostepowyoszolom o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  ojojoj o Premier wzywa do wojny z …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  ojojoj o Afera
  Jack Ravenno o Wolne tematy (38 – …
  Jack Ravenno o Co właściwie napisał Mora…
  zorard o Premier wzywa do wojny z …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Mietek o Kreml nigdy się nie naucz…
  revers o Kreml nigdy się nie naucz…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Koniec antykolonializmu. „Krwawy Robert” Mugabe zamknął powieki

Posted by Marucha w dniu 2019-09-12 (Czwartek)

Dnia 6 września skończyła się pewna epoka w historii Czarnego Lądu. Tego właśnie dnia odszedł do wieczności Robert Mugabe, prezydent Zimbabwe/Rodezji, jeden z ostatnich przywódców państw afrykańskich, wywodzących się wprost z epoki walki z kolonializmem.

Prezydent Mugabe jako przywódca kraju czarnej Afryki, który już wcześniej uzyskał niepodległość (jednostronna deklaracja niepodległości tzw. Unilateral Declaration of Independence, podpisana przez gubernatora Rodezji Południowej Iana Smitha w 1965 roku), pomyślany jednak jako państwo białych osadników, był przywódcą niejednoznacznym.

Dla liberalno-lewicowej opinii publicznej Zachodu był bojownikiem o rządy czarnej większości w swoim kraju, co mogłoby stawiać go na równi z fetowanym do dzisiaj przez ową opinię publiczną Nelsonem Mandelą.

Nie był jednak Robert Mugabe bojownikiem o wolność i demokrację w zachodnim stylu, co odróżniało go zarówno od Mandeli (choć ten z kolei nie krył swych powiązań z komunistami), jak też innego – wspieranego zwłaszcza przez USA – bojownika partyzanckiego, który stał się prezydentem – Mobutu Sese Seko z Zairu.

Robert Mugabe powiązał Zimbabwe z Chinami, próbując jednocześnie zamazać jakiekolwiek ślady białego człowieka w historii swego kraju. Przykładem są tu choćby słynne akcje wywłaszczeniowe i wysiedleniowe białych farmerów, czyli grupy społeczno-zawodowej, liczącej jeszcze w latach osiemdziesiątych XX wieku prawie pół miliona osób. Dzięki nim właśnie Rodezja była państwem samowystarczalnym pod względem żywieniowym, a poziom życia w nim był porównywalny z dzisiejszymi Węgrami. Po wspomnianych akcjach codziennością jest głód, galopująca inflacja i praktyczne bankructwo kraju.

Podane wyżej przykłady nie są jednak powodami, dla których Zachód zerwał bliższe stosunki z Zimbabwe, a Wielka Brytania zawiesiła jego członkostwo we Wspólnocie Narodów.

Robert Mugabe – przy całej swej bojowniczej i rewolucyjnej przeszłości – był jednak politykiem zdecydowanie konserwatywnym pod względem obyczajowym. To właśnie administracyjne traktowanie zachowań afirmowanych przez tzw. „Ruch LGBT” stało się dla Zachodu asumptem do traktowania Zimbabwe jako państwa, w którym nie szanuje się praw człowieka i – jako takiego – godnego wykluczenia z pojmowanej na sposób liberalno-demokratyczny, wspólnoty międzynarodowej.

Od tego momentu Zimbabwe, kierowane przez prezydenta Roberta Mugabe, popadało w coraz większą zależność od Chin, czego ukoronowaniem było przyjęcie juana jako własnej waluty.

Śmierć polityka, który przez 40 lat stał się niemal symbolem władzy w Zimbabwe, skłania do postawienia pytania podstawowego: co po Mugabe? W związku z tym, przewidywać można 3 alternatywne warianty wydarzeń:

 1. Powrót do czasów Rodezji sprzed rządów Mugabe. Ten kierunek jest najbardziej nierealny, gdyż nie ma już bazy społecznej, która była fundamentem rządów białych w Harare (podówczas Salisbury).
 2. „Demokratyzacja” Zimbabwe wspierana przez państwa zachodnie, przede wszystkim USA, które z niepokojem przyglądają się stopniowemu przejmowaniu afrykańskiej strefy wpływów przez Chińską Republikę Ludową.
 3. Kontynuowanie dotychczasowej polityki. Jest to o tyle najbardziej prawdopodobne, gdyż Robert Mugabe od 2016 roku był już na prezydenckiej emeryturze, a dotychczasowy kurs był kontynuowany.

Można więc śmiało powiedzieć, że Zimbabwe płynnie i niepostrzeżenie przechodzi z epoki antykolonializmu, której symbolem był Robert Mugabe, do epoki neokolonializmu.

Pytanie, kto – chińscy „komuniści”, amerykańscy „kapitaliści”, czy unijni „demokraci” – będzie w niej zwycięski, pozostaje otwarte.

Andrzej S. Połosak
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 28 do “Koniec antykolonializmu. „Krwawy Robert” Mugabe zamknął powieki”

 1. abcdef said

  Autor zapomniał dodać, że nie kto inny a brtyjczycy i jankesi (Wielki Kissinger miał w tm udział) wymusili na Ianie Smith przyznanie czarnym równych praw. Był to początek końca i Rodezja z kraju, który żywił całą Afrykę (lub dużą jej część) stała się tzw basket case, czyli krajem, który nie potrafi się sam wyżywić.

  Ten sam scenariusz zaaplikowano później w RPA: równe prawa dla innego człekokształtnego genus, embargo, zakaz inwestycji. Miejscowi hebrajczycy zapisali kolejną, chlubną kartę w swej historii. Na szczęście wywieziono gdzieś broń atomową (ciekawe gdzie?) przed przejęciem władzy przez inaczej uzdolnionych.

 2. Troll Polonii said

  Odczepcie sie od „murzynkow”.
  Przyjrzyjcie sie co Europa wyprawia!!!

  Jedna wojna za druga i mordowanie rdzennych Europejczykow przez .. rdzennych Europejczykow.

  Nigdy nie zrozumiem i nie znajde usprawiedliwienia dla – bardzo krwawego- wymazania Jugoslawii z map Europy i swiata.
  Nigdy nie zrozumiem zbombardowania Warszawy, Drezna, Leningradu/Petersburga, Wolgogradu, Belgradu i calego Donbasu.
  Nigdy nie zrozumiem stawiania pomnikow banderowcom a niszczenia pomnikow polsko -radzieckich bohaterow wojny z nawala hitlerowska.
  Nigdy nie zrozumiem samobojczego niszczenia rodzimego przemyslu, frymarczenia majatkiem narodowym i wynaradawiania rdzennie europejskich kultur.

  Infrastruktura Europy sie starzeje. Europa sie wali. I przygotowuje do nowej draki wojennej.
  Nie ma usprawiedliwenia dla swiadomego i celowego niszczenia srodowiska naturalnego Europy.
  Nie ma usprawiedliwienia dla zamordowania ekologii Sardynii, Kosowa i zrzucania bomb uranowych na teren Europy

  Murzyny afrykanskie maja wiecej rozumu od bialych Europejczykow.

  To „rzady bialych” nie wystarcza w Europie?

  Moze rzeczywiscie czas na Chinczykow.
  W Chinach kazdy obywatel ma obowiazek zasadzic drzewo. Drzewa staly sie narodowa swietoscia w Chinach. Chiny produkuja urzadzenia klimatyczne oczyszczajace powietrze ze smogu.

  W tym samym czasie ‚biala rasa’ i biale rzady w Brazylii pala Amazonie na rozkaz bialego rzadu w Waszyngtonie.

  A w Afganistanie, biala rasa zrzuca na kraj super bomby i ‚mother of all bombs”

 3. Troll Polonii said

  2
  Abcdef
  W Poludniowej Afryce bajzel zrobili jak zwykle biali Angliczanie.
  Wojna burska byla bardzo krwawa wojna bialych przeciwko bialym,

  A w tzw. walce z apatrtheidem, ogole nie chodzilo o prawa murzynow, bo mieli rowne prawa z bialymi.
  Chodzilo o to, ze biala rasa z biala rasa i rasa posrednia z BW wziely sie za lby odnosnie diamentow i finansow.
  Trzeba byl zmienic niezalezna od MFW walute, zadluzyc bogatych mieszkancow RPA i okrasc kraj z diamentow.

  Opowiadanie o ‚przyznaniu praw dla czlekoksztaltnego genus” jest takim samym oglupianiem publiki jak przyznawanie Solidarnosci …spontanicznosci w walce o prawa robotnikow.

 4. Re: 3 Troll Polonii..
  Prosze mi wskazac jakikolwiek skandal polityczny, finansowy, gospodarczy (tj., handel broni, handel narkotykami, handel ludzkim „czesciami zamiennymi” i wszedzie tam, gdzie jest kasa), za ktorym by nie stali ZYDZI???…

  Prosze sie nie krepowac i choc jeden taki skandal ujawnic, za ktorym nie stoja lub nie stali zydzi…

  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 5. revers said

  Nigdy nie zrozumiem i nie znajde usprawiedliwienia dla – bardzo krwawego- wymazania Jugoslawii z map Europy i swiata.

  Teraz premier serbii za lesbijke robi sobie selfki z podobnym z kuksemburga gejami premierpluslbtq i jest cacy i cymes. Polska to tez kolonia eu i usraela, tu mozna smieci skladowac z calego swiata, a nawet szamba do wisly odprowadzac w tym najwaznijeszych dyplomacji swiata g.na plywaja z usraela, bnd-brd gmbh, francuskiej dyplomacji i brytolskiej dyplomacji g.na w wisle, zamykac zaklady przemyslowe ostanio w stan upadlosci postawiono Hute Czestochowe, wypusczac na ulice teczowe towarzystwo NGO Sorosa, szczepic kogo sie chce i jak chce az do smierci malego rocznego Przemka poddanego 11.07 msternej eutanazji przez zarzad szpitala bez zgody rodzicow, odprawiac w ten sposob szataniczne rytuyly ze az purpurowi nic nie pisna choc na mszy czuc odor ogarka swiecy szatana i chanuki, i na msze malo paskalna diabel ogonem w dzwon bije..

 6. Troll Polonii said

  4
  Jasiek z Toronto
  Sprawca jest ciagle ten sam i nie potrzeba nikogo oswiecac, ze za wszystkim stoi syjon.
  Mnie sie bardziej rozchodzi o entuzjazm z jakim popieramy KAZDY pomysl syjonu.

  Gorzej, bo powtarzamy koszerna propagande w mediach, szeptankach towarzyskich i w powaznych opracowaniach ‚naukowych’.

  Dlatego, smiem twierdzic, ze zwalanie tragedii gospodarczej w Rodezji/Zimbabwe na murzyna Mugabe jest wlasnie taka propagandowa papka.

  Podobnie, jak zwalanie paskudnej sytuacji gospodarczej w Wenezueli jest wynikiem nielegalnych, morderczych sankcji wymierzonych przeciwko narodowi Wenezueli.

  Nie jest zadna tajemnica, ze Soros wykupil wiekszosc akcji PetroBraz-u w Brazylii zanim zaczal sie zamach stanu.

  Pala sie lasy Amzonii bo koszerne biznesy takie jak Monsanto potrzebuja ‚lebensraum’ pod zasiew GMO.

  Nie jest zadna tajemnica, ze na Ukrainie walczy dwoch a nawet trzech oligarchow syjonu o stolek, bo ich zachodni kumple i pobratymcy potrzebuja kolejny kawalek globalizacji.

  I nie jest zadna tajemnica, ze wojny o kontrole nad zrodlami energii maja swoje zrodelko na Bliskim Wschodzie.
  Izrael sie usadowil w takim miejscu, zeby kontrolowac dostawe i gazu i ropy az do trzech kontynentow; a jak sie „poszczesci’ to nawet do czterech.

  Tajemnica jest jednak kolejne poparcie publiki dla ‚globalizacji interesow syjonu’.

  Wenezuela i Syria pokazaly swiatu, ze mozna probowac stawic opor.
  Boliwia tez probuje..

  Tymczasem, w USA zostal zwolniony z posady pan Bolton ale zastapil go kolejny syjonista …jeszcze lepszy od Boltona…

  Trump Replaces Bolton with Fringe Neocon – Global ResearchGlobal Research – Centre for Research on Globalization
  https://www.globalresearch.ca/trump-replaces-bolton-fringe-neocon/5688910

 7. Anucha said

  Panie Jasiek

  Jest , znalazłem!
  Wyspa Wielkanocna. Rapa-nuI wycięli las do ostatniego krzaka.
  Padli z głodu , bo nie mieli z czego budować łodzi , potrzebnych
  do połowu ryb.
  Ale nie jest wykluczone, że izraelscy uczeni odczytają pismo
  rongorongo i okaże się, że to też une 😀

  Od czego , mam nadzieję , nasz Gajowy uchroni nas i nasze lasy

 8. Troll Polonii said

  5
  Revers
  Nie wiem na ile wazne jest co robi Vucic; (Chiny mu dostarczaja dronow)
  Mnie bardziej martwi to, co wyprawiaja Chorwacja i Albania.
  Wahabici i turecki Gulan z USA rzadza w Bosni.

  No i na Balkanach wojna nie zakonczona.
  Pod mlot idzie Macedonia.
  Z wielkim poparciem panstw w Europie.

  I bardzo mnie martwi co wyprawia polskie wojsko okupacyjne i polska policja w Kosowie…juz od 18 lat okupujemy BARDZO nielegalnie Kosowo.

  I tylko Czesi, jak zwykle, wykazuja kregoslup moralny.
  Czesi nie zgodzili sie wziac udzialu w napasci na Jugoslawie, mimo, ze sa w NATO.
  A teraz, prezydent Czech, Zeman planuje cofnac uznanie dla Kosowa.

  Czeski prezydent chce cofnąć uznanie dla Kosowa | AUTONOM.PL | autonomiczni nacjonaliści nowoczesny nacjonalizm AN
  http://www.autonom.pl/?p=27899

 9. ? said

  Re 2:
  To prawda. Ciężko mi zrozumieć, że w chrześcijańskiej Europie było na przestrzeni wieków tyle wojen.

  ——
  Żydowskich, protestanckich…
  Admin

 10. Re: 7 Anucha…

  A czym sie zywili na tej „wyspie wielkanocnej” przed wycieciem lasu???
  Czyzby ten „las” zjedli?
  A moze nie chcialo im sie starych lodzi remontowac, ktore nie mialy „klimatyzacji” i „elektronicznych” gadzetow???.

  I jeszcze jedno: glupota nie jest zadnym skandalem, a tylko glupota….
  (skandal wymaga (doprowadzenie do niego) nie lada przebieglosci i swego rodzaju madrosci…jesli juz…)

  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 11. Boydar said

  @ ?

  Taki Hus, Kalvin czy Luter to owszem, przedstawiali się jako chrześcijanie. Wszystkie brandenburczyki i cała krzyżacka czereda takoż. Wuj Adolf specjalnie nie podkreślał ale podobno namoczyli go już drugiego dnia po urodzeniu. Tylko o władcach City niewiele wiadomo, aczkolwiek łatwo się domyślić. A to zawsze oni przygotowywali każdy jeden rozlew krwi.

  Tak że niech nie pieprzy o „chrześcijanach”.

 12. Troll Polonii said

  11
  Boydar
  Wojska krzyzackie pod wezwaniem i sztandrami Najswietszej Marii Panny walczyly z polskimi wojskami pod wezwaniem i sztandarami Najswietszej Marii Panny.
  Rycerze sredniowieczni tez sie tlukli

  Nie wiadomo, jakiego pochodzenia byl Napoleon ale wojowal rowno jako podobno katolik..
  A i Weneccy dozowie tez wojowali.
  Podobnie katolicka Monarchia Austriacka.
  I Mussolini, ktory napadl na Grecje.
  Katolicy to tez grzesznicy, ktorzy lamia Prawa Boskie.
  Wojny dynastyczne tez byly plaga.

 13. Boydar said

  Trollu, chcesz w łeb ?

  A już o weneckich dożach to chyba całkiem niewiele wiesz …

 14. Troll Polonii said

  13
  Boydar

  re:
  „Trollu, chcesz w łeb ?
  A już o weneckich dożach to chyba całkiem niewiele wiesz …”‚

  Ja??!!!!
  Doze weneckie sie tlukly z Bizancjum w 1205 roku.,
  Dozowie sie tlukli i z Genua i z Arabami o handel
  A w XV wieku Wenecja byla tak potezna, ze wydala wojne Francji.

  Boydar
  Z calym szacunkiem:
  Nie ucz ojca dzieci robic.

  Jest taka ciekawa ksiazka pt. Historia Wenecji.
  Bardzo polecam… takim co nie znaja …historii Wenecji.
  I widac, ze w Wenecji nie byli.

  Ja tam spedzilem duzo czasu .
  W Bibliotece. I nie tylko.
  I w Wenecji
  I w Ufficio we Florencji.
  I w Rzymie, jest Polska Biblioteka. Skarbiec wiedzy o historii Rzymu i Watykanu.
  I sa przyjaciele wloscy.
  I Rzym pelen historii.

  Trudno rzeczywiscie zrozumiec, dlaczego Wlosi nie maja takiego kompleksu swietoszkow jak niektorzy Polacy.

  Katolik – to nie znaczy swietszy od Ojca Swietego.
  I my mamy obowiazek rachunku sumienia.

  No bo jak wytlumaczymy zachowanie niektorych papiezy?? i niewole papieska w Awinionie?

 15. Boydar said

  Większość dożów to zakamuflowane żydy. Wenecja była, a nie wiem czy zupełnie utraciła tą funkcję, centralą parchów na Europę. Jeszcze przed inwazją na Hiszpanię, Anglię, Francje i tereny obecnego zydoszkopizmu. Znaaacznie później przejęło ją (rolę) City. Tak się przyzwyczaili do wystawania z wody że do dzisiaj im nie przeszło.

  Poza tym, uparcie mieszasz chrześcijaństwo z katolicyzmem. I przykłady też są fatalne. Należy dla porządku przyjąć, że chrześcijanin to ten którego ochrzczono. Jehowcy na stadionie w Warszawie (i nie tylko) robią to tysiącami. Gdyby Pan Jezus leżał w grobie to by Się chyba przewrócił.

 16. Marucha said

  Re 9, 12, 14 etc:
  Widzę, że dla niektórych wystarczy, że ktoś sobie przyklei na dupie narysowany mazakiem świstek papieru „Jestem chrześcijaninem”, abyście go za takiego uznali.
  I obciążali Kościół Katolicki jego zbrodniami.

  A więc za „chrześcijanina” będzie przez was uznany i Krzyżak, i Hitler, i pierdolony protestant co Jezusa chce reformować, i pojebany żydo-jehowita, i Napoleon, i Walesa, i Geremek…

  Tak jak Wałęsa stał się czcicielem Maryi Panny, bo niechcący kiedyś sobie przypiął znaczek z jej wizerunkiem.

  POZA TYM WBIJCIE SOBIE TUMANY DO GŁOWY RAZ NA ZAWSZE, ŻE W KOŚCIELE NIE MA ODPOWIEDZIALNOSCI ZBIOROWEJ..
  Rozumiecie? NIE MA.
  Za grzechy każdy odpowiada SAM, OSOBIŚCIE, nawet gdy był papieżem.

  PS 1. Nikt wam kurwa, pierdolone, plugawe chuje, nie wmawia, że katolicy nie grzeszą. Używanie tego jako „argumentu” dowodzi niewielkiej ilości mózgu w gównie, jakie zalega wasze łby.

  PS 2. Obiecuję, jak mi kto jeszcze znowu, kurwa jego syfiityczna mać, wyjedzie z Hitlerem-katolikiem albo podobnymi, to go kurwa dożywotnio wypierdolę z gajówki.

 17. Re: 16 Marucha.
  No wreszcie Gajowy PRZEMOWIL do „lyzek z dziegciem”…
  Super. Tak trzymac.
  ==================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 18. abcdef said

  Panie Troll: Do niedawna jeszcze, do lat 60 ubiegłego wieku twierdzono otwarcie, że kolonalizm w Afryce zakończył się co najmniej o 100 lat za wcześnie.

  Ponadto, łaskawy Pan zechce trzymać się tematu: Zimbabwe. Kultura dyskusji, rozumie Pan?

  Prosze też poczytać Alberta Schweitzera, lekarza, który spędził w Afryce ponad 30 lat i pisał jak jest.

  Nowy prezydent Emmerson Mnangagwa. Z jakiegoś powodu zapewnia: „Nie jestem krokodylem” — czy ktoś powiedział, że jest?
  http://prod-upp-image-read.ft.com/39054ef8-fd11-11e7-9b32-d7d59aace167

  I… kolejna hperinflacja:
  .https://i.ytimg.com/vi/ZI_j6_Npnfw/hqdefault.jpg

 19. Troll Polonii said

  16
  Marucha

  Ale sie gajowy rozmarzyl!
  Katolik nie grzeszy?

  Nie bardzo rozumiem

  Chyba jest oczywiste, ze jesli katolik grzeszy to NIE jest to wina Kosciola Katolickiego tylko lamanie praw i nieposluszenstwo wobec Boskich Przykazan.

  Ergo:
  Krytykowanie grzesznikow NIE jest atakiem na Kosciol Katolicki.

  Dziwi mnie taka interpretacja awantur w krajach chrzescijanskich.
  Roman Roland, Charlemagne, Sir Lancelot i Ryczerze Okraglego Stolu nie byli ani zydami ani protestantami.

  Habsburgowie czy Fankowie to nie koniecznie zydzi.
  Maria Teresa nie byla zydowka. Ani protestantka. Choc Austria rzeczywiscie byla zazydzona. Francja tez.

  Mussolini tez nie byl zydem

  Wojne stuletnia i 30-letnia mozna przypisac roznym ‚korzeniom’, ale Wladyslaw Warnenczyk nie byl zydem ani protestantem.

  Nie wiem, ktory papiez byl zydem ale Watykan miewal wlasna armie.

  Przeciez nie mozemy zaprzeczac historii.
  Bo jak inaczej mozemy odroznic dobre od zlego?

  I nie pomaga Kosciolowi wybielanie grzesznikow, ktorzy grzeszyli przeciwko Kosciolowi.

  Mniej mnie interesuje jakiego wyznania byl/jest naprawde Walesa.
  Bardziej mnie martwily modlitwy tlumow za jego zdrowie i odprawianie Mszy w jego intencji.
  No i ten Pilsudski na Wawelu.

  Panie Marucha.
  Ja jestem wierzacym katolikiem
  Ale nie przypisuje sobie swietosci.
  Bo to grzech pychy.
  Wiedzieli o tym wszyscy swieci. Wiedziala Fatima.
  A nasza wiara zezwala na skruche i nakazuje zal za grzechy.

  De profundis clamavit…

 20. Re: 19 Troll „polonii”….

  Jesli Gajowy odkryje (znajdzie) w panskim wpisie nr. 19 falsz i zarazem (….), to badz pan pewny, ze wypier…oli pana z Gajowki raz na zawsze…

  Ja juz odkrylem panska „lyzke dziegciu”…(nie tylko w tym wpisie…)…

  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 21. Troll Polonii said

  20

  Jasiek z Toronto
  Niech Jaska glowa nie boli o moje wypierdolenie….
  Ja sie nie martwie..

  Jasiek lepiej zrobi jak wytlumaczy, w ktorym miejscu odkryl falsz…
  jak taki bystry

 22. gd-ap said

  … na przykład w szóstym zdaniu, licząc od dołu

 23. Boydar said

  Wiara czyni cuda 🙂

 24. Marucha said

  Re 19:
  Mam problem z Trollem Polonii.

  Pisze często świetne, trafiające w sedno komentarze, dobrze udokumentowane różnymi linkami,. Nie mówię, że nie popełnia czasami pomyłek – jak każdy – ale nigdy nie widziałem u niego złej woli ani, chęci celowego wprowadzania w błąd.

  A z drugiej strony, co jakiś czas, dosłownie wku@wia mnie do białości. Jak tymi pisaninami o chrześcijanach toczącymi nieustanne wojny.

  Krytykowanie grzeszników nie jest atakiem na Kościół?
  Oczywiście, nie jest – chyba że się dopuszcza uogólnień i pisze o chrześcijanach jako jednolitej społeczności, którą cechuje skłonność do wojen, przelewu krwi itp.. Tak jak to zrobił Troll Polonii. I jeszcze do wspólnego garnka wrzucił Troll Warneńczyka, broniącego Europy przed muzułmanami.

  Powtarzam, nie każdy który sobie na dupie przykleił kartkę „Jestem chrześcijaninem” jest nim. Obciążanie katolików przewinami tych, którzy się pod katolicyzm podszywają, jest przejawem niewiedzy i naiwności, by nie rzec czegoś gorszego.
  Równie dobrze można by – posługując się przykładem Geremka, Michnika, Hartmanna, Grossa czy innego Srula – przypisać Polakom takie cechy, jak genetyczna kłamliwość, zbrodniczość, krętactwo, nienawiść do Maryi.
  No bo przecież każdy z powyższych żydów głośno podawał się za Polaka..

  Trudno mi podać dokładne cyfry, ale jest oczywiste, iż ogromna większość wojen, mordów, masakr – bierze swój początek u żydów. Począwszy od prześladowań chrześcijan, skończywszy na Libii, Majdanie, Syrii, Wenezueli..
  I proszę mi nie podawać jakichś wyjątków. Bo są piardnięciem komara wobec skali zbrodni żydowskich.

  Muzułmanie tez niewiele lepsi. Wymordowali i wygnali chrześcijan z ogromnych terenów Bliskiego Wschodu. Ale różne kurwy pamiętają tylko wyprawy krzyżowe…

  Najlepsze są „religie”, które nie stawiają żadnych wymagań wyznawcom. Trudno tam w ogóle zgrzeszyć – cudzołóstwo jest ok, zabijanie dzieci jest ok… np. w Kościele Szwedzkim.
  Inaczej u katolików. Oczka sieci są dużo gęstsze.
  Dlatego idioci mówią, że katolicy więcej grzeszą, niż różni sekciarze.

  I jeszcze umówmy się: chrześcijanie to katolicy i prawosławni., Reszta to produkt diabła, choćby nawet wierni nie zdawali sobie z tego sprawy.

 25. Boydar said

  Islam to judaizm w wersji dla beduinów.

  Mniej więcej tak.
  Admin

 26. Troll Polonii said

  24
  Ciekawe co tak Maruche wkurwia??

  Maruche ponosi fantazja i wmawia mi wiecej niz napisalem.
  A mnie sie rozchodzi tylko o to, czy katolicy – i jak czesto- chodza do spowiedzi.
  Przeciez to nie herezja, ze grzeszymy i ze chodzimy do spowiedzi.
  Prosimy Boga o przebaczenie naszych win w kazdej codziennej modlitwie Ojcze Nasz.

  Widac mnie w PRL oo.Cystersi w szkole i ss. Urszulanki w przedszkolu uczyli zle.
  W obecnej Polsce, gdy Kosciol jest rzeczywiscie w tarapatach, kazda dyskusja na temat religii konczy sie wyzwiskami.
  Ciekawe.

  Pisze gajowy:

  Krytykowanie grzeszników nie jest atakiem na Kościół?
  Oczywiście, nie jest – chyba że się dopuszcza uogólnień i pisze o chrześcijanach jako jednolitej społeczności, którą cechuje skłonność do wojen, przelewu krwi itp.. Tak jak to zrobił Troll Polonii. I jeszcze do wspólnego garnka wrzucił Troll Warneńczyka, broniącego Europy przed muzułmanami.

  Powtarzanm: Krytykowanie grzesznikow nie jet atakiem na Koscio!
  A ja jestem ostatnia osoba, ktora kiedykolwiek atakowala Kosciol Katolicki.
  Czy to tak Maruche rozzloscilo?

  Ja sie dopuszczam uogolnien???
  A gdzie napisalem o ” chrzescijanach jako jednolitej spolecznosci”??
  Podalem INDYWIDUALNE przyklady.

  No to wyjasniam:.
  Dziwie sie, ze przyklad Warnenczyka podzialal na Maruche jak czerwona plachta na byka.

  Nie nalezy histeryzowac, panie gajowy.

  Nie o to chodzi, ze WW walczyl z Turkami.
  Ale jako katolik zlozyl muzulmanom przysiege i potem ja zlamal.
  Mogl nie przysiegac. Zwlaszcza muzulmanom.
  Przyda sie troszke lekcja z historii.

  Ja mam troche inne spojrzenie na historie. Moze dlatego, ze specjalizowalem sie w historii sredniowiecza.

  A to gajowy wsadza wszystko do jednego wora.
  W Sredniowieczu panowaly troche inne warunki socjologiczne i zupelnie inny swiatopoglad. Inne nastawienie do ‚zdobywania ziem’; inny kod zachowan i moralnosci.
  To co w Sredniowieczu bylo moralne – teraz moze nie byc. I odwrotnie.

  A Dekalog byl zawsze ten sam.
  I grzech pierworodny tez.
  i te same przykazania.

  Ja nigdzie nie definiuje grzesznikow jako ‚jednolitej spolecznosci chrzescijanskiej’. Kazdy z nas indywidualnie ma obowiazek robic rachunek sumienia i chodzic do spowiedzi.

  Czy moze teraz panuje inna religia w Polsce?
  Mnie inne religie tak naprawde nie bardzo interesuja.
  Mam zobowiazania wobec wlasnej.
  I nigdy nie porownuje katolikow z protestantami – bo mnie protestanci malo interesuja. Czasem wymieniam amerykanskic ewangielikow, ktorych, podobnie jak rozne sekty- trudno nazywac religia – sa to raczej organizacje polityczne poprzebierane za religie.

  Katolicy brali udzial w wojnach. Krolowa Jadwiga prowadzila hufce na Rus.
  Nigdy i nigdzie jej za to nie potepialem.

  Katolicy brali udzial w wojnach i NIE JEST TO KLAMSTWO!
  Co mi gajowy jeszcze wmowi??
  Ze Ustasze to tacy sami katolicy jak Polacy?

  A gdy chodzi o zbiorowa odpowiedzialnosc – to prawnie istnieje.
  Wiec po co krecic?

  Organizacje terrorystyczne, i rozne ideologie przestepcze sa nielegalne w swietle prawa. Nazizm zostal potepiony i wiele organizacji przestepczych zdelegalizowanych.
  Banderowcy i nazizsci ponosza zbiorowa odpowiedzialnosc za swoja przestepcza dzialalnosc na tle ideologicznym.

  Czego gajowy NIE rozumie, to ze na przykladzie zachowan jednego- niezrzeszonego osobnika, nie mozna oceniac calego narodu.

  A to sie dzieje regularnie.
  „Katolik” Cejrowski kaze mordowac wszystkich Rosjan.
  I jakos nikt go za to oficjalnie nie potepil.
  Jeszcze do niedawna w Polsce krytykowano KAZDEGO uchodzce z Syrii.
  Pani Miriam Shaded miala publicznie bardzo duzo do powiedzenia. I miala wielkie poparcie wsrod publiki.

  I jeszcze raz powtarzam: polska publicznosc potepila wszyskich Serbow, choc Miloszewicz nie byl Serbem. ani nikt z dowodztwa jugoslawianskiej armii nie byl Serbem.
  Ostatnia dyskusja o II wojnie swiatowej jasno pokazala, ze publika dalej potepia wszystkich Rosjan …do 10-go pokolenia.
  I taka odpowiedzialnosc zbiorowa jest nie do przyjecia.

  I prosze mnie nie obrazac bo ja jestem ostatnia osoba, ktora kiedykolwiek potepila Kosciol Katolicki.

  Mnie nawet Papieze za bardzo nie obchodza bo nie do mnie nalezy ocenianie administrcji koscielnej.

 27. Marucha said

  Re 26:
  W wielości wątków jakie Pan poruszył, znika nam z oczu główny temat: obciążanie chrześcijan zbrodniami niechrześcijan albo zbrodniami osób tylko udających chrześcijan.

  I do tego Pan się nijak nie odniósł – zamiast tego przywołując Cejrowskiego, Serbię, Rosjan… bez większego związku z tematem.

 28. jasiek z toronto said

  Re: 27 Marucha…
  Jest Pan „blisko”, a nawet bardzo blisko…
  Prosze baczniej zwrocic uwage na zapodany tekst, ktory cytuje:

  ==================

  „Dziwi mnie taka interpretacja awantur w krajach chrzescijanskich.
  Roman Roland, Charlemagne, Sir Lancelot i Ryczerze Okraglego Stolu nie byli ani zydami ani protestantami.

  Habsburgowie czy Fankowie to nie koniecznie zydzi.
  Maria Teresa nie byla zydowka. Ani protestantka. Choc Austria rzeczywiscie byla zazydzona. Francja tez.

  Mussolini tez nie byl zydem

  Wojne stuletnia i 30-letnia mozna przypisac roznym ‚korzeniom’, ale Wladyslaw Warnenczyk nie byl zydem ani protestantem. (…)”

  ================

  I w tym tekscie jest wlasnie klasyczny falsz (I nawet bardzo perfidny, jesli go napisal Troll Polonii)…
  , bo o wszystkim pisze, ale nie o najwazniejszym…

  Podobnie ma sie z „ekonomistami”, ktorzy mowia tak kwieciscie, ze niewielu rozumie o co chodzi…, a wiekszosc jedynie „przytakuje”.

  I jeszcze jedno: Panie Gajowy, prosze nie „zakladac”, ze autor zapodanego publicznie tekstu mial na mysli, to co Pan… Absolutnie NIE… Autor doskonale wiedzial, co zapodaje…

  Przypomne, ze pisanie prawdy jest niezbyt wygodne, zapodawanie falszu jest zbyt szybkie do odkrycia, wiec trzeba do „beczki z miodem (prawda) dodac lyzke dziegdziu (falszu)…”…

  =====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: