Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (6 – 2…
  Podczaszy o Wolne tematy (6 – 2…
  revers o Joe z Piastów na banerach prze…
  Greg o Wolne tematy (6 – 2…
  Antares o 64 rocznica zamordowania Bohda…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  Podczaszy o Wolne tematy (6 – 2…
  Greg o Wolne tematy (6 – 2…
  Kar o Kocie miauczenie, czyli co chc…
  kobra o Po co nam Korwin-Mikke?
  Birton o Maski opadły
  Marucha o Wolne tematy (6 – 2…
  Aleksis o 64 rocznica zamordowania Bohda…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 531 obserwujących.

Что делать?

Posted by Marucha w dniu 2019-09-14 (Sobota)

… czyli co robić, kiedy nawet wybór folkslisty nie zależy od Polaków, zaś przez 30 lat zbudowaliśmy ledwo atrapę państwa z dykty i sznurka czyli PiS, UPA i jarmułek kupa?

[Czemu tytuł po rosyjsku? a niby czyim jestem agentem?]

Stary łajdak Winston Churchill powiedział o Polakach, że nie ma takich cnót, których by nie posiadali i takich błędów, których by nie popełnili.

[Od chwili otwarcia się Polski na zachód można by jeszcze dodać: nie ma takiego skurwysyństwa, do jakiego nie byliby zdolni, jeśli sobie tego zażyczy aktualny suweren – admin Marucha]

Wychowałem się na krzepiącym serca Sienkiewiczu, potem przez wiele dekad za wszystkie nasze narodowe nieszczęścia winiłem innych (za nieszczęścia prywatne również) aż chyba dojrzałem, szkoda tylko, że poniewczasie. No cóż, mężczyzna dojrzewa z wiekiem, a jest to wieko od trumny.

Na potrzeby krótkiego wpisu, żeby już się i nad czytelnikiem i nad soba samym nie znęcać:

Po 30 latach „przemian ustrojowych” mamy państwo bez przemysłu, bez elity, bez sensownej edukacji, bez realnych sojuszy (w izolacji), z bardzo ubogim społeczeństwem uzależnionym od rozdawnictwa, z zapaścią demograficzną, z młodymi ludźmi na zachodnim zmywaku, zaś po 9 latach realizowania politycznego testamentu ś.p. Lecha Kaczyńskiego własnie stoimy w obliczu największego zagrożenia od roku 1939 czyli przejęcia polskiego terytorium i jego zasobów przez gangsterów z Holocaust Industry w ramach ustawy 447 (zaniedbania. które doprowadziły do amerykańskiej ustawy 447 sięgają jeszcze prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego i są one niejako ponad podziałami … jak zresztą wszystko w Polsce, co dotyczy strasznych braci)

[Jest też i oczywisty postęp: niemiecki szrot jest za grosze, są komóreczki, laptopy, netflix itp Pamiętam dowcipy z późnego PRL-u o osiągnięciach w porównaniu z przedwojniem, że są telewizory i traktory – głupi byłem jak but, bo PRL jednak wytwarzał majątek narodowy i gdyby Gierek mógł tak zaciągać kredyty jak Morawiecki, to może dziś bylibyśmy Tajwanem Europy Środkowej].

Przezacny i przeszacowny profesor Jerzy Robert Nowak [zawsze rozwesela mnie jego mimowolny żart „Żyd, ale jakże uczciwy”] od dziesięcioleci walczy na śmierć i życie z żydokomuną (tą skupioną wokół „Wyborczego” ścierwa) o dobre imię Polski i Polaków. Jedną z wielu jego pozycji jest „Myśli o Polsce i Polakach”, która zawiera być może nawet szczere zachwyty cudzoziemców nad Polakami i był czas, kiedy ta książka była po prostu niezbędna. Ale dziś, uważam, nie czas na nasładzanie się cudzymi opiniami.

Jeśli mamy przyjaciół wśród Anglików, to uczmy się od nich, a jeśli nie, to uczmy się od wrogiego nam państwa jakim jest UK – miejmy opinie świata o nas głęboko w stolcowej kiszce [uwaga! nie należy tego mylić z dbaniem o prawdę i zgodą na dorabianie nam gęby, szczególnie ze strony żydowskich oszczerców].

Austriaccy identytaryści świętowali właśnie na ichniej Łysej Górze (Kahlenbergu) wiktorię wiedeńską 1683, pewnie zapominając o królu Sobieskim:

“Wyzwolenie Wiednia, obrona Europy”. Austriacy świętowali rocznicę bitwy pod Wiedniem w 1683 r.

Bardzo to miłe z ich strony, ale jeśli w sprawie grabieży 447 siekiera do pnia jest przyłożona, to będzie to skutkowało przejęciem terytorium i odpaleniem projektu Palestyna 2.0 i wtedy polskim antysemitnikom i pomocnikom Hitlera w jednej osobie, bezdusznemu bydłu wg prof. Barbary Engelking-Boni, nie pomoże ani Wiedeń, ani Grunwald ani Moskwa 1612 – i o ile do Palestyńczyków jest wciąż wiele sympatii w świecie, to dla nas już jej nie będzie i w opinii świata spotka nas dokładnie to, na co zasługujemy.

Jeszcze kilka uwag do wcześniejszego fragmentu:

Brak przemysłu. Polska strefą kompletnie odprzemyslowioną (zgodnie z niemiecką koncepcją Mitteleuropy) bez własnych badań podstawowych, z tanią i popędzaną kijem siłą roboczą, a taki Balcerowicz (słup Sorosa) zamiast w więźniu wciąż bryluje po salonach i pohukuje na niedorosłych do demokracji Polaków.

Brak elit. Przestańmy wreszcie wyjasniac to ludobójstwem w Katyniu czy podczas Sonderaktion Krakau (jeśli już, to prędzej niemieckim ludobójstwem podczas i po upadku Powstania Warszawskiego).

Problemem jest NIEODTWARZANIE SIĘ polskich elit, zabicie tego procesu po roku 1989 (jeszcze raz podkreślę: nie zabicie elit, ale zabicie procesu ich odtwarzania!!!) Nasi śmiertelni wrogowie (wcale nie w pierwszej kolejności Niemcy, ale Żydokomuna) stworzyli i wpuścili nam w system wirusa, który zabija polskość, zabija wysoka kulturę, zabija moralność, zastępując je prostactwem, kultem chama i prymitywa – przykladem film „Polityka” Vegi, który już obejrzało prawie milion widzów.

Przykład z własnego doświadczenia: wielokrotnie oglądałem genialny i zasługujący na Oscara serial „Nikodem Dyzma” nakręcony u schyłku komuny w 1980 roku. Komedię „Kariera Nikosia Dyzmy” nakręcono w „wolnej Polsce” w 2002 roku i mimo jak zawsze dobrego Czarka Pazury nigdy nie byłem w stanie dosiedzieć do końca – kumulujące pod sam koniec filmu wulgaryzmy i zachowania rodem z rynsztoka wygrywają z moją wytrzymałością.

Edukacja po dekonstrukcji prof. Handkego. Szkoda słów,wystarczy poczytać komentarze w internecie (np. kaczyński to firer i wuc, kturemu rzaden buk nie pomoże – autentyczne ze strony rynsztok.fm). Ale co tam gimbaza, a młody Szczur z jego polskimi wojami pod Cedynią, z przywiązanymi do tarcz niemieckimi niemowlętami?

Izolacja państwa na arenie miedzynarodowej. Podstawowa zasada geopolityki została sformułowana choćby przez fińskiego prezydenta, Urho Kekkonena: nie szukajmy przyjaciół daleko, a wrogów blisko. Z racji agresywnej, antypolskiej polityki niemieckiej mamy z nimi od czasów ucieczki Chyżego Rója i naszego przejęcia pod kuratelę amerykańską złe stosunki polityczne, nic tu nie poradzimy. Ale dlaczego w takim razie jesteśmy jednocześnie CZEMPIONEM antyrosyjskiej retoryki w regionie?

Prometeizm – mogliśmy mieć Jamał II, ale woleliśmy Nordstream – tak, to tylko i wyłącznie nasza zasługa. Mogliśmy sprzedawać żywność do Rosji, ale wolimy wspierać Ukrainę kosztem polskich rolników (jak to ujął Przemysław Żurawski vel Grajewski, nie będzie nam jakiś polski producent wieprzowiny dyktował, jaka mamy prowadzić politykę – sława ukraini, panie ministrze i rizaty lachiw!)

Rozdawnictwo – niedawno, na stwierdzenie, że przecież rząd rozdaje nieswoje, Jacek Sasin odpowiedział, że społeczeństwo od nas tego oczekuje. Najpierw rozgrabiono majątek, spauperyzowano społeczeństwo i doprowadzono na skraj nędzy, a jedynym rozwiązaniem na dziś jest rozdawnictwo (tu przejawia się wyższość PiSu nad PO: platforma kradła na potęgę i nie dzieliła się, PiS kradnie mniej, jak w projekcie jest belka nośna z żelbetonu, to nie zastępuje jej dyktą i styropianem i jeszcze dzieli się z biedotą).

Oba ugrupowania nie proponują rozwiązania systemowego: PO czniał na ropiejące rany, PiS finansuje plastry. Jak wspominałem wcześniej – gdyby Gierek miał takie możliwości jak PO-PiS, to dziś bylibyśmy pewnie drugim Tajwanem, zaś czołowi działacze PO i częściowo PiS siedzieliby po więzieniach jako wyjątkowo zuchwali złodzieje.

C.d.n.
https://macgregor.neon24.pl/

Komentarzy 16 do “Что делать?”

 1. Plausi said

  Polska Wszelkiego Łajdactwa

  Po PRL otrzymaliśmy PWŁ (Polskę Wszelkiego Łajdactwa), dodajmy, wzniesioną przy naszym własnym wsparciu w ramach NSZZ.

  @Admin: „Od chwili otwarcia się Polski na zachód można by jeszcze dodać: nie ma takiego skurwysyństwa ….”

  Jedynie skromny przykład tego łajdactwa, zresztą samobójczego.

  https://www.youtube.com/watch?v=TyKgP07F7ME&feature=youtu.be

  jedyną pociechą dla wielu będzie może, że nawet to łajdactwo otrzymało błogosławieństwo

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  Jak długo większość Polaków tego nie pojmie, nie ma co marzyć o jakiejkolwiek „poprawie rzeczpospolitej”. A propos, jaka tam ona rzeczpospolita, kiedy znowu jak przed II Wojną są:

  „Wasze ulice nasze kamienice”

  Małe wyjażnienie, kościół to nie papież i hierarchia, kościół to wierni, to MY, MY tworzymy KOśCIóŁ !
  Kościół jest ostatnią organizacją, którą możeymy użyć od naszej obrony, ale oddaliśmy go bezmyślnie w ręce przestępców.

  Co robić ? Odbić kościół z rąk bluźnierczych przestępców !

 2. abcdef said

  Nie myślałem, że jest aż tak źle. Jeśli ta szarańcza zrobi tu sobie Palestynę 2.0 to nie wyrzucimy ich nigdy. Co robić? Za kilka tygodni wybory, które nie mają najmniejszego sensu, kandydaci nie są naszymi kandydatami. Masowy sprzeciw, demonstracje?

 3. Ad. 2

  Należy organizować się i przekazywać młodym swoją wiedzę i doświadczenie. Bezpłatnie. Ale z gwarancją, że to będzie przekaz na najwyższym poziomie.

  ———–
  Oni nie chcą naszej wiedzy ani doświadczenia.
  Admin

 4. Irman z Polonisza said

  Nie frasujcie sie za bardzo , bo i tak na NIC nie macie wplywu ,ani nie mieliscie wczesniej…wiec dywagujecie o Niczym. Rzeczywistosc , , ktorej doswiadczamy, zostala tak uplecioma jak widac i czuc , co stoi w diametralnej sprzecznosci z obrazem tym , ktory w mediach jest prezentowany (przez wiekszosc odbierany) jako Realne zycie. Poniewaz Wszystko bez wyjatku w tej jewroreality jest dymane …predzej czy pozniej obserwujemy efekty tzw. skrzeczenia rzeczywistosci.
  Widac to po tych obecnie planowanych”wyborach” , czujemy nedze i bylejakosc wszystkich zuli pretendujacych na „pOslow” i parti (mafii) ubiegajacych sie o licencje na dojenie stada.
  Na moje odczucie ten Dysonans wlasnie przybral realna Forme i jest nia zrzut do Wisly tego co ma Warszawa do zaoferowania reszcie Polski. Miliony ton GOWIEN sa naasza Apokalipsa po ktorej juz Nic nie bedzie takie samo jak bylo wczesniej. Ta straszna nieludzka Polska implantowana z zewnatrz, wlasnie dobiega konca ! Wiecie dla czego …bo nastapilo zapetlenie rzeczywistosci ….klamstwa serwowane przez PiSdzielcow i Volksdojczy znalazly swoja egzemplifikacje w Naturze ….a jest nim Rzekas Gowien …. krolowa polskich Rzek .
  O ile sie znam na rzeczy …to przerwa i rozwiazanie Sejmu wlasnie z tego powodu nastapilo.
  NIKT z aparatczykow zlodziei i kombinatorow ,caly Ich Aparat wielomilionowy (poglowie) nie jest w stanie rozwiazac tego gordyjskiego wezla rozwiazac !
  Krzycza teraz o wyborach …zagluszajac Fakt . bezradnosci wobec prawdziwego Problemu.

 5. Piskorz said

  re art /tytuł/..Lenin wiedział co robić…Dając jakieś wytyczne Trockiemu do odebrania kasy powiedział „Upoważniam do odebrania od francuskich zbójów imperialistycznych, żebyśmy mogli walczyć przeciwko niemieckim zbójom”. ps Z lektury ostatniej książki wyłania się obraz, że nie jest takie na 100% pewne , że był agentem niemieckim…on ich kiwał /chodziło o kasę/ i załatwiał swoje b. skomplikowane sprawy, a oni jego..na wszelkie możliwe strony, bo ich interesy były narodowe/wielopłaszczyznowe…Tak wynika z książki „Za kulisami rewolucji bolszewickiej”..

 6. JMP said

  Ad #3 „Oni nie chcą naszej wiedzy ani doświadczenia.”
  Admin

  Bo ktoś „ich” nauczył takiej postawy. Nie będę się tu wymądrzał, choć wydaje mi się, że trochę rozumiem to zjawisko. Jeden z moich wnuków kiedyś powiedział o mnie: „Dziadek jest too strict”. Jego rodzice (moja córka i zięć, który jest całkowicie pod jej pantoflem) nie byli „strict” i w rezultacie przez parę lat zbierali tego plony. Całe szczęście, że chłopak, wydaje mi się, że w sumie dość inteligentny, chyba sam zrozumiał swą sytuację i teraz jest już dobrze. Nawet mi niedawno powiedział, że już nie ma mi tego „strictness” za złe.

 7. Plausi said

  Polskę zamieniono w kloakę

  jak słusznie @4, Irman z Polonisza to zauważył:

  „Rzeka Gowien …. krolowa polskich Rzek “ wyborco, my gwarantujemy ci, że cały kraj będzie zasrany, wybierz gówno, wybierz nas !,

  jakiż wspaniały slogan wyborczy dla urzędującego PO.PiSu, i jak precyzyjnie ujmuje program parii ? Czyż nie jest to ukoronowanie działalność tego PO.PiSu organizacji przestępczych, do których usiłują dołączyć jakieś tam dalsze bandy w rodzaju SLD, PSL, SP, czy efemeryd w rodzaju Palikokotek, Kukuzków, czy wreszcie nie mnie kałowej Nowoczesnej ?

  Początki tej kloaki, jaką stała się Polska

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  a wszystko pobłogosławione przez papieża syjonistę, jak potwierdza o. D’Costa

  https://marucha.wordpress.com/2019/09/14/czy-katolicki-syjonizm-trafi-do-oficjalnego-nauczania/

  No, cóż Watykan zamierza oddać katolików na przeszkolenie talmudystom, a dla niewiernych grzeszników przygotowano już dwa przestępstwa:
  „kłamstwo oświęcimskie“ i „mowę nienawiści“.
  Które będą zgłaszać spowiednicy do bezpieki. I tak to także kościoły zostaną stopniowo zamienione w kloaki talmudu. Ciekawe co rabini pozostawią na ołtarzu, jako wyraz bluźnierstwa.

  P.S.
  W konsekwencji działalności obecnych władz została skażona Wisła na długości paru set kilometrów, to nie musi być żaden wypadek, to może też być celowy sabotaż.

 8. lewarek.pl said

  7.
  dwa przestępstwa: „kłamstwo oświęcimskie“ i „mowę nienawiści“.
  Które będą zgłaszać spowiednicy do bezpieki.

  Panie Plausi, rozumiem pañski stan, ale proszę o trochę rozsądku.

 9. Plausi said

  Lewarek z .pl

  „lewarek.pl
  Panie Plausi, rozumiem pañski stan, ale proszę o trochę rozsądku. ”

  Szanowny lewarek.pl, to .pl to dodane, aby wykazać się choć tą odrobiną polskości, my Pana rozumiemy, do czego Pan zmierza. Z braku argumentów radzi każdy rabin aby zaatakować nie myśli tylko osobę, to należy do podstawowego wyszkolenia w jesziwa, dobrze się Pan nauczył, dobry uczeń.

  Rozumiemy, że Pan tu służbowo, ale proszę nas tu nie rozśmieszać swymi dowcipami, tu nie miejsce na Pana wygłupy.

 10. lewarek.pl said

  9. Plausi
  Nie jestem tu „służbowo”, myli się Pan, niepotrzebnie wyzłośliwia i bredzi o jakiejś jesziwie.
  Bardzo mnie porusza, gdy ktoś atakuje Kościół i sakramenty. Uważam za szkodliwe walenie w te wartości, które nam pozostały być może jako jedyna deska ratunku.

 11. Plausi said

  Kościół i sakramenty ?

  @10, Lewarek.pl

  Czytał by Pan ze zrozumieniem nasze teksty, to by nie uszło uwagi, że w żadnym momencie nie atakowaliśmy zarówno kościoła jak i sakramentów.
  1.Kościół dla nas, co wielokroć pisaliśmy, to nie hierarchia czy Watykan, ale wierni. To oni tworzą kościół, weźmie Pan całą hierarchię kościelną, to nie otrzyma Pan żadnego kościoła, co najwyżej grupę ludzi z teologicznym wykształceniem a wśród nich niemało nicponi. A czy wierni mogą strorzyć kościół bez hierarchii ? Bez problemu, wielokroć to miało miejsce.

  2.To co my krytykujemy, to liczni bluźniercy wśród najwyższej hierarchii kościelnej, obowiązkiem wiernych jest dbać o to, aby szatan nie opanował kościoła, a nie bezmyślnie przytakiwać ekscesom hierarchii czy papieża. Zresztą ten ostatni został już skarcony przez teologów, to słynne „synowskie upomnienie“ papieża przez grupę teologów, patrz „synowskie napomnienie w sprawie szerzenia herezji””skierowane do papieża.

  https://www.pch24.pl/kilkudziesieciu-uczonych-wyslalo-do-papieza–synowskie-napomnienie-w-sprawie-szerzenia-herezji-,54837,i.html

  Dobrze byłoby, aby także Pan się zatroszczył o stan hierarchi kościelnej i manowce, na które kościół jest przez nią spychany, jeśli mamy wziąć poważnie Pana troskę o kościół. To nie jest pierwszy raz w historii, że szatańskie idee opanowały Watykan.

 12. lewarek.pl said

  11.
  Nie wiem dlaczego Pan uważa, że nie rozumiem tego, co czytam. To samo mógłbym napisać o Panu.
  Jestem bardzo krytycznie nastawiony do działań modernistycznych biskupów i samego papieża – zresztą nie muszę się Panu tłumaczyć.
  Jednak pisanie, ze księża będą donosić do władz o tym co usłyszeli na spowiedzi jest ryciem pod fundamentami Kościoła. To kolejne sianie zwątpienia w posługę Kościoła, które szerzy się jak plaga. Takie komentarze spotyka się w ogromnych ilościach na popularnych portalach informacyjnych i na stronach Gazety Wyborczej. Niech Pan spróbuje się od tego powstrzymać. Na razie nic nie zagraża tajemnicy spowiedzi ani ważności jakichkolwiek sakramentów sprawowanych przez Kościół.

 13. Plausi said

  Czy o konfidentach spośród kapłanów

  Pan @12, Lewarek już słyszał, także z hierarchii, powyyżej jest nawet link o „naszym kochanym papieżu” ? Najwypraźniej nie, bo inaczej nie pisałyby Pan takich nonsensów: „Na razie nic nie zagraża tajemnicy spowiedzi”, to jest przehaw utraty kontaktu z rzeczywistością. Kiedy wreszcie do Pana dotrze, że to nie kapłani tworzą kościół, ale wyzanwcy religii, to ONI tworzą kościół, nie papież, nie Watykan ? To są urzędnicy i mogą w interesie wiernych, naszego kościoła, ale również przeciwko nim działać.

  „księża będą donosić do władz o tym co usłyszeli na spowiedzi jest ryciem pod fundamentami Kościoła”, Pan chce rozbroić Polaków wobec hierarchii, aby byli bezbronni wobec machinacji tej kasty, która już tyle zła uczyniła nam Polakom.

  Naturalnie są bezspornie kapłani, którzy są wierni Słowu Bożemu, o czym świadczy wspomniany przez nas 21:37:26 „synowskie napomnienie”, ale to są niestety wyjątki, rozkład wśród kapłanów katolickich, o ewangielickich to nawet nie wspominamy, objął szerokie ktęgi. W związuku z tym rokładem wśród kapłanów wzywaliśmy, aby nie płacić żadnych datków na ich rzecz, bo te środki poteirdzają ich jedynie w bluźnierstwie i „modernizowaniu” wykładni nauk Jezusa Chrystusa.

  Panie Lewarek, jaka jest motywacja Pana działalności w tym foruim ? Czy nie dostrzega Pan groźnych zmian wypyłwających z działalności hierarchii kościoła i znacznej liczby kapłanów ?

 14. Plausi said

  To też jest odpowiedź na

  @12, Lewarek

  https://marucha.wordpress.com/2019/09/16/prof-nalaskowski-bardziej-cenie-swoje-sumienie-niz-prace-na-uniwersytecie-ktory-mnie-nie-chce/#comment-854926

 15. Marucha said

  Re 13:
  Tajemnica spowiedzi jest solą w oku lucyferiańskich skurwysynów. I będzie już niedługo zakazana, jeśli wszystko pójdzie według planów.
  W Australii JUŻ dokonano wyłomu w tej zasadzie:
  7 czerwca 2018 australijskie władze przyjęły prawo penalizujące księży na terytorium należącym do stołecznej Canberry, jeżeli ci nie będą chcieli złamać tajemnicy spowiedzi w sprawach dotyczących nadużyć seksualnych.

  Wiem, że również w Belgii i Kanadzie robiono podchody.

 16. Irman z Polonisza said

  Mozna by powiedziec „konia z rzedem” temu Smialkowi , ktory odwazy sie przeplynac Wisle.
  Tak jak przewidzialem rzeka gowien warszawskich nadal übogaca” Wisle anichilujac wszystko co Zywe z tego lez padolu. Wbrew zapewnieniom przykorytnych dworakow. https://www.o2.pl/artykul/scieki-znow-plyna-do-wisly-w-warszawie-to-przez-deszcz-6425878251808897a

Sorry, the comment form is closed at this time.