Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Irański prezydent nie spotka się z Trumpem

Posted by Marucha w dniu 2019-09-16 (Poniedziałek)

[… bo nie jest polskojęzycznym kundlem – admin]

Władze Iranu oficjalnie poinformowały, że irański prezydent Hasan Rowhani nie spotka się ze swoim amerykańskim odpowiednikiem, Donaldem Trumpem.

Wcześniej przedstawiciele Białego Domu potwierdzali doniesienia na temat możliwych rozmów, które miałyby odbyć się przy okazji szczytu Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Rzecznik irańskiego rządu, Ali Rabiyee, odnosząc się do wyjazdu Rowhaniego stwierdził, że jego kraj nie zamierza podejmować żadnych rozmów ze Stanami Zjednoczonymi, dopóki wciąż będą obowiązywały amerykańskie sankcje. Teheran nie widzi bowiem „żadnych oznak szczerości” w Waszyngtonie, stąd nie odbędzie się żadne spotkanie przywódców obu państw w ramach obecnego status quo.

Irański resort spraw zagranicznych jeszcze przed wystąpieniem rzecznika rządu wykluczył, aby w Nowym Jorku odbyło się spotkanie Rowhaniego z Trumpem. Ewentualne rozmowy mogłyby się odbyć jedynie, gdy Amerykanie zdecydowaliby się na rezygnację ze swojego „terroryzmu gospodarczego”, a także powróciliby do grona państw-sygnatariuszy porozumienia nuklearnego z 2015 roku.

W ostatnich dniach sekretarz stanu USA Mike [„The Swine”] Pompeo i sekretarz skarbu Steven Mnuchin wyraźnie dali do zrozumienia, że prezydent USA jest gotów spotkać się ze swoim irańskim odpowiednikiem „bez żadnych warunków wstępnych”, zaś od kilku miesięcy o możliwości spotkania z Rowhanim mówił także sam Trump.

Dodatkowo zwolnił on swojego doradcę ds. bezpieczeństwa Johna Boltona, czyli przeciwnika jakichkolwiek negocjacji z Irańczykami.

Na podstawie: presstv.com, en.farsnews.com, breitbart.com
http://autonom.pl

Komentarze 4 to “Irański prezydent nie spotka się z Trumpem”

 1. PISKORZ said

  re art nie widzi bowiem „żadnych oznak szczerości” w Waszyngtonie, ” HEJ WY TAM W TEHERANIE..tam nie znają takiego słowa..!! Do kogo ta mowa chyba do ściany! /oznaki szczerości/..?! ps Makbar Amrika..to zrozumieją..!

 2. Re: Artykul…
  A po co (w jakim celu) mialby sie spotkac z zydowska kukla, ktorej manipulatorzy z mosadu oskarzyli Iran o zamach terorystyczny w Arabii Saudyjskiej w kompleksie ropy naftowej z ktorej USA w conajmniej 40% korzysta???…
  Co jeszcze mozna sobie wyobrazic do czego zydowskie plemie zmijowe jest zdolne???…
  Odpowiedz: Do wszystkiego, co doprowadziloby do rozpoczecia III (kolejnej) zydowskiej wojny swiatowej…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 3. Carlos said

  https://www.paulcraigroberts.org/2019/09/15/armageddon-on-the-horizon/ prosze wlaczyc google tlumacz

 4. Miestas said

  Prezydent Iranu wie dokładnie z kim dzisiaj należy trzymać.

Sorry, the comment form is closed at this time.