Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Integracja Rosji i Białorusi może zagrażać Ukrainie?

Posted by Marucha w dniu 2019-09-18 (Środa)

„Ukranie” zagrażają najbardziej sami „Ukraińcy”, naród tępy i zbrodniczy – admin

>Wszelkie procesy integracyjne między Moskwą a Mińskiem są niebezpieczne dla Ukrainy – powiedział w rozmowie z portalem Gordon były ukraiński ambasador na Białorusi Roman Biessmiertnyj.

Jego zdaniem integracja gospodarcza z Rosją praktycznie nie przyniesie korzyści mieszkańcom Białorusi, ponieważ głównym celem takich stowarzyszeń jest „pasożytowanie na budżecie, wykorzystywanie społeczeństwa i kpiny z gospodarki”.

Biessmiertnyj podkreślił, że w przypadku Ukrainy integracja gospodarcza pod auspicjami Moskwy w krajach przygranicznych jest „gorsza niż wojna”. – Tak, ludzie umierają na wojnie. I to jest tragedia. Ale ulegając dyskursowi zewnętrznemu, możesz zatracić się jako społeczeństwo i państwo. W każdym razie procesy integracji Federacji Rosyjskiej i Białorusi są niebezpieczne dla Ukrainy ” – powiedział.
[I bardzo dobrze. To cuchnące trupią zgnilizną państwo powinno zostać zlikwidowane – admin]

Z kolei rzeczniczka prezydenta Białorusi Natalia Ejsmont oświadczyła, że w procesie integracji między Rosją a Białorusią są „czerwone flagi”, które nie dopuszczą do erozji suwerenności i niepodległości obu państw.

Plan integracji jest już gotowy

Pod koniec 2018 roku Mińsk i Moskwa porozumiały się w sprawie utworzenia grupy roboczej ds. uregulowania spornych kwestii i rozwoju integracji, następnie strony wymieniły się propozycjami współpracy.

Minister gospodarki Białorusi Dmitrij Krutoj zauważał, że strony porozumiały się w sprawie opracowania planów w zakresie integracji w rozmaitych sferach do listopada 2019 roku, ujednoliconego ustawodawstwa – do połowy kolejnego roku, a także uruchomienia w oparciu o jednakowe reguły rynków ropy i gazu, rynków produkcji przemysłowej, produkcji rolnej, rynku transportowego już w 2021 roku.

https://pl.sputniknews.com/

Jedna odpowiedź do “Integracja Rosji i Białorusi może zagrażać Ukrainie?”

  1. Mieczysław Sylwester Kazimierzak said

    Po ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ,nastąpiła RZEŹ WOŁYŃSKA.

Sorry, the comment form is closed at this time.