Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Olo o „Represje załamały skrajną…
  Boydar o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  karlik o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  Krzysztof M o Co jest droższe: ładowanie poj…
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  bryś o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Stan Piasta o Co jest droższe: ładowanie poj…
  Peryskop o Wolne tematy (71 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Trzcianka – studium bezprawia

Posted by Marucha w dniu 2019-09-19 (Czwartek)

W wojnie narracji historycznych prowadzonej od kilku lat przez wszystkie instancje władz polskich przeciwko pamięci i tożsamości historycznej współczesnej Federacji Rosyjskiej wszystkie środki są dozwolone.

Dysponująca większością parlamentarną formacja polityczna jest w stanie dokonać zmian i nowelizacji przepisów w taki sposób, by utrwalić hegemonię obowiązującej wykładni dziejów najnowszych, unicestwić wszelkie miejsca pamięci, które tą hegemonię mogą w jakikolwiek sposób podważać, wreszcie narzucić narrację własną, niezależnie od jej sprzeczności z powszechnie uznanymi faktami i przekazami.

Pomimo to, na działania polskich władz nakłada się jeszcze bardzo luźny stosunek do obowiązującego prawa, właściwie opierający się na założeniu, że nie ma sensu przepisów nowelizować, skoro można je bez żadnych konsekwencji po prostu zignorować lub złamać.

Taki obraz przedstawia się po analizie wydarzeń związanych z wyburzeniem we wrześniu 2017 roku mauzoleum żołnierzy radzieckich w Trzciance (województwo wielkopolskie). Śledztwo w tej sprawie przeprowadziło Stowarzyszenie „Kursk” od lat zajmujące się ochroną i konserwacją miejsc pamięci z okresu II wojny światowej w Polsce.

Przypomnijmy, że z inicjatywą likwidacji pomnika znajdującego się przy Placu Pocztowym w centrum Trzcianki wystąpił ówczesny burmistrz miasta Krzysztof Czarniecki (PiS).

Problem wszakże polegał na tym, że obiekt ten był miejscem pochówku, a zatem podlegał szczególnej ochronie, również na mocy polsko-rosyjskiej umowy o grobach i miejscach pamięci ofiar wojen i represji z 22 lutego 1994 roku. Trzeba zatem było zmienić status obiektu, negując fakt pochówku żołnierzy w tym miejscu.

Władze samorządowe zdecydowały, pomimo faktu, że teren znajdował się pod ochroną konserwatora zabytków, na przeprowadzenie badań archeologicznych przez prywatną firmę. Ich celem miało być udowodnienie, że na terenie mauzoleum nie spoczywają szczątki ludzkie. Zgodnie z postawioną z góry tezą, pochowanych żołnierzy rzekomo nie odnaleziono.

Okazuje się jednak, że prace archeologiczne zostały wykonane bez zgody konserwatora zabytków, która obejmowała wyłącznie teren przylegający do mauzoleum, a nie jego obszar właściwy.

Samo zatem badanie odbyło się z naruszeniem obowiązujących przepisów (świadczy o tym pozwolenie wydane przez Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z 13 października 2016 roku). Z mocy prawa kwestie badań archeologicznych na terenie radzieckich cmentarzy wojskowych nie podlegają bowiem urzędowi konserwatora, lecz organom przewidzianym we wspomnianej umowie polsko-rosyjskiej.

Mimo to, burmistrz Trzcianki zlecił prywatnym podmiotom wykonanie badań georadarowych oraz odwiertów na terenie samego mauzoleum, co już samo w sobie stanowiło m.in. przestępstwo urzędnicze (przekroczenie uprawnień), a także opisywane w Kodeksie karnym przestępstwo zbezczeszczenia miejsca pochówku.

Równolegle, władze miejskie postanowiły dokonać kwerendy archiwalnej w miejscu, gdzie dokumentów opisujących przedmiotowe mogiły po prostu nie ma, czyli w pilskim archiwum. Dokumenty te znajdują się natomiast w rosyjskim archiwum w Podolsku (wystarczyło w tej sprawie zwrócić się o wsparcie do rosyjskiej ambasady) oraz prawdopodobnie w archiwach Polskiego Czerwonego Krzyża.

Brak odnalezienia jakichkolwiek dokumentów w archiwum w Pile uznano za brak pochowania jakichkolwiek szczątków w mauzoleum w Trzciance. Dokumenty wyraźnie wskazują tymczasem, że w zbiorowej mogile w Trzciance spoczywają ciała 56 żołnierzy radzieckich, w tym 16 zidentyfikowanych z imienia i nazwiska. W kwietniu 1953 roku dokonano na cmentarzu w Trzciance ekshumacji, której wyniki również potwierdzają fakt pozostawienia szczątków wszystkich 56 żołnierzy w mauzoleum.

Warto jednak wrócić do badań archeologicznych z 2016 roku. W ich ramach dokonano około 40 odwiertów, stwierdzając przy tym, że „nie można całkowicie wykluczyć istnienia pochówków na omawianym obszarze”. W jaskrawej sprzeczności z tym twierdzeniem stoją jednoznaczne stanowiska władz samorządowych, ale też wiceministra kultury Jarosława Sellina.

Przyczynkiem do stwierdzenia fałszywości oświadczeń władz polskich jest jednak nie tylko wątpliwość archeologów wyrażona we wspomnianej opinii. Stowarzyszenie „Kursk” zamówiło szereg ekspertyz w tej sprawie, z których wynika, że analiza zdjęć wykonanych podczas badań wykazuje, iż na fotografiach z odwiertów zidentyfikować można ludzkie kości. Opinię taką sporządzili uczeni mający status biegłych sądowych w zakresie biologii i archeologii z Uniwersytetu Opolskiego. Wbrew twierdzeniom władz, na zdjęciach wyraźnie widać nie kawałki korzeni, lecz właśnie fragmenty kości.

Wspomniane stowarzyszenie podjęło w sprawie Trzcianki liczne interwencje. W kwestii tej zajęły również stanowisko instytucje rosyjskie, przede wszystkim ambasada, ale też Ministerstwo Obrony. Do władz polskich zwracały się także rodziny niektórych z zidentyfikowanych poległych i pochowanych w mauzoleum żołnierzy radzieckich.

Fakt, że na wszelkie apele głusi pozostawali urzędnicy związani z PiS czy policją historyczną z Instytutu Pamięci Narodowej nie dziwi; bardziej osobliwe było milczenie rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara, rzekomo walczącego tak wytrwale przeciwko wszelkiemu bezprawiu.

Rzecz jednak dotyczy „ruskich”, znienawidzonych przez obie strony jałowego sporu politycznego w Polsce. „Nie można się oprzeć wrażeniu, iż wspomniane osoby nie kierowały się zasadą obiektywnego oceniania materiałów, a uprzedzeniami wobec innego narodu, w tym przypadku – narodu rosyjskiego” – mówi Jerzy Tyc stojący na czele „Kurska”.

Batalia prawna nadal trwa. Do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu trafiła właśnie skarga w sprawie bezprawnego wykreślenia obszaru mauzoleum z listy cmentarzy. Do starosty powiatowego skierowano wniosek o wznowienie postępowania, na podstawie którego wydano pozwolenie na zabudowę obszaru miejsca pochówku. Dwie rodziny pochowanych żołnierzy wystąpiły do IPN o wyrażenie zgody na ekshumację ich ciał. Wszystkie te działania powinny, teoretycznie, doprowadzić do wstrzymania prac nad zabudowaniem terenu po dawnym mauzoleum, które w istocie jest miejscem pochówku.

Warto oczywiście podejmować wszelkie wysiłki w tym celu, choćby po to, by pokazywać, iż w Polsce są ludzie, którym zależy na historycznej pamięci, ale też na elementarnym przestrzeganiu obowiązującego prawa.

Niezależnie od skutku, jaki te wszystkie działania przyniosą, już teraz stwierdzić można, że batalia z fałszowaniem historii najnowszej przybiera formy nie tylko manipulacyjne, ale też barbarzyńskie, a ludzie szczycący się swoją rzekomą przynależnością do cywilizacji „Zachodu” gotowi są w Polsce do naruszenia każdego tabu, w tym nienaruszalności grobów.

[Czego oczekiwać po potomkach neandertalczyków, którzy tylko zewnętrznie przypominają istoty ludzkie? – admin]

Mateusz Piskorski
Myśl Polska, nr 39-40 (22-29.09.2019)
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 17 do “Trzcianka – studium bezprawia”

 1. gnago said

  ewidentnie widać u tych ludzi brak uformowania w dzieciństwie . A widać to po zachowaniu. Brak oklepu pasem tj. bezstresowe wychowanie. Te owszem sprawdza się u osób juz w dzieciństwie o dużym stopniu empatii i rozumu

  ———–
  Jak neandertalczyków uformować na homo sapiens?
  Admin

 2. Szarak said

  Jako dorośli ludzie, kiedy już się wdrapali w taki czy inny sposób na te „swoje” stołki, winni widzieć o wiele dalej, niż czubek własnego nosa i kombinejszen lokalny.
  Działki, działki – choćby po trupach tych, którzy tu polegli…!
  To rozpasanie i te żądze realizują się często w takich właśnie pustych czerepach, dla których – czy tam leżą pochowani Polacy, czy Rosjanie – nie ma znczenia!

  KtÓś, kto może – ma swój plan – i reszta się nie liczy.

  W taki oto sposób rozbudowujemy coraz bardziej „przyjazne stosunki dobrosąsiedzkie” w szerokim wymiarze…
  Z powyższego m.in. powodu z Rosją, a w tym z rodzinami poległych…
  Inny przykład na ten czas? Proszę – Skandynawowie się do nas
  „uśmiechają”… bo cały Bałtyk zas łany aż od Warszawy …trzema miliardami litrów ścieków!
  A Komisja Rewizyjna Rady Warszawy nie zgadza się na przeprowadzenie kontroli poawaryjnej Czajki. Mehr tęczowy ważniejszy od najważniejszych…
  Zresztą, o czym tu mówić – WODY POLSKIE … polskie???

  Jak zwykle – co usłyszymy?….. „TO POLACY”!

 3. Mieczysław Sylwester Kazimierzak said

  Koniec z ADVOCATUS DIABOLI?!
  ŻYCIE I DRAMAT ŚMIERCI.
  W kolejnej UTOPII,to jest z wiarą w WOLNY RYNEK,liberalizm eksportuje WOJNY SPRAWIEDLIWE dla obrony DEMOKRACJI”.Bóg MAMONA patronuje CYWILIZACYJNEJ MIESZANCE pod znaczącym wpływem wartości CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.
  Tragiczna śmierć mojego brata Janusza pokazała jak za KORUPCJĄ KOŚCIELNO-DUCHOWĄ poszła ŚWIECKA.
  Biskup pomocniczy w Kurii Metropolitarnej we Wrocławiu ksiądz Andrzej profesor Siemieniewski,w tej sprawie ponad PRAWO KANONICZNE postawił PRAWO KOBIET.Z tej tezy wynika,że KOBIETA ma PRAWO do:
  1.Śmiertelnego podżegania?!
  2.Organizowania pochówku w zakłamaniu o rodzaju poniesionej śmierci,jaka zatem jakość modlitwy?!
  3.Pozbawienia mnie prawa do dysponowania grobem,oraz dewastacji nagrobka,który wybudowałem dla moich Rodziców?!
  Na skargę nie zareagował Metropolita Wrocławski ksiądz Józef arcybiskup Kupny,
  Kto administratorowi katedralnego cmentarza księdzu proboszczowi Pawłowi kanonikowi honorowemu Cembrowiczowi dał prawo do wydania dyspozycji o usunięciu napisu z płyty nagrobnej :”Janusz zmarł tragicznie o modlitwę prosi brat Mieczysław.Brat,bo zabrakło akceptacji,że „prosi Rodzina”.
  Nad tym nie tylko przeszły do porządku dziennego organa ścigania.ale została wydana zgoda na dokonanie pochówku.W manipulacyjny sposób uzasadniono dokonanie kremacji zwłok,co wpłynęło na ograniczenie możliwości wykonania dodatkowych badań związanych z sekcją zwłok.Znaczącą rolę miał odegrać tu Kierownik Zakładu Pogrzebowego Zbigniew Bałaga.Potwierdził to w tezie,że „…bardziej powinien się pan martwić o brata przed,a nie po śmierci,.”Rozumiem,że to w ramach poprawy jakości usług pogrzebowych?!
  Przy realizacji wniosku o wznowienie śledztwa,podobnie jak przy postanowieniu o jego umorzeniu nie wykonano planu,programu prac dochodzeniowo-śledczych.
  Lektura :
  1.”suicydologia” – Brunon Hołyst
  2.IOTA UNUM-HISTORIA ZMIAN W KOŚCIELE KATOLICKIM – Romano Amario.

 4. Mieczysław Sylwester Kazimierzak said

  Aktualna ANTYROSYJSKOŚĆ przez pryzmat uznania dla ANTYPOLSKICH,bandyckich,banderowskich korzeni?!

 5. gnago said

  Jak neandertalczyków uformować na homo sapiens?
  Admin
  Skoro goryla uczyniono człowieka i nauczono mówić gestami to i z bydlęcia da się ukształtowac człowieka W Rosji doktor Pawłow donosił o odruchach bezwarunkowych. Wystarczy je wdrożyc odpowiednie w tych człekokształtnych jako program działania

  ———-
  Nie.
  Admin

 6. ojojoj said

  Rosjanie powinni przeprowadzic mala akcje. Wyslac jednostke specjalna do krypty srebrnych dzwonów i wyj…c wszystkie trumny i sarkofagi sie tam znajdujace. Przy okazji filmowac zrzut tych „artefaktow” z murow Wawela. Lecace otwierajace i potem rozbijajace sie trumny brata blizniaka i guru selmana moze poglebic jeszcze bardziej uraz psychiczny prezesa, co moze zaowocowac powrotem pomnikow wojsk rosyjskich oraz wypolerowanie tych ktore jeszcze stoja. W kazdym razie prezes i jego zgraja po takim numerze nie beda juz tacy sami. A nawet moze zrozumieja, ze ich pomniki nie beda wiecznie trwac.

 7. rvers said

  Na Slaasku rowniez nadrabiaja z rozbioorkami, m.in. pomnika w Czechowicach Dziedzicach. Tylko w Reichu sie zostaly do Laby, Spreewy wylacznie.

  https://pl.sputniknews.com/polska/2019091611057172-pomnik-braterstwa-broni-w-czechowicach-dziedzicach-zniknie-propaguje-komunizm/?fbclid=IwAR3K3qiBR6M9QPCiNCuDZ-AE5dHpK7E5X9ovLsZEO82JGJR2mzrA6H1J8Hw&utm_source=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2F&utm_medium=short_url&utm_content=9KTE&utm_campaign=URL_shortening

  To kto wkoncu wyzwolil ten oboz w Oswiecimiu? Niemcy, banderowcy, a moze Mossad czy jaki NSZ lub wykleci od Lupaszki?

  Amerykanie.
  Admin

 8. Ale dlaczego? said

  Dziękuję za ten wyczerpujący materiał.

  No cóż, pisiory to syjonistyczno-neokonowa agentura.
  Zrobią wszystko, by doszło do zamówionej wojny z Rosją…
  A jakby co, to pierwsi przez Zalesz… sorry, przez Port Centralny będą spier…lać…

 9. Witek said

  No cóż, pisiory to syjonistyczno-neokonowa agentura.
  Zrobią wszystko, by doszło do zamówionej wojny z Rosją…
  A jakby co, to pierwsi przez Zalesz… sorry, przez Port Centralny będą spier…lać…

  …i to biegiem bo rząd się przyznał, że zapasów żywnościowych mają na…2 słownie dwa, dni.
  Muszą się spieszyć, bo reszta narodu ” sama się wyżywi”
  O czym stale mówią
  ( szczaw, mirabelki i inne dary natury_)

 10. tadeusz said

  do ojojoj. Tu właśnie widać wyższość Putina nad Dudą ,jarosławem i ich bandą. Gdyby chcieli się zemścić uderzyli by np. w Katyniu czy Smoleńsku. Ale nie chcą i z pobłażliwością przypatrują się z góry na wygibasy- wykrętasy wykonywane na rozkazy z Waszyngtonu

 11. abcdef said

  Niszczenia pomników przeszłości miało miejsce w ubiegłym roku w USA. Rozwydrzona chołota czarna i Antifa, wspomagana przez publicystów wiadomego pochodzenia, niszczyła pomniki bohaterów Konfederacji.

  Wyjątkową obelgą było udzielanie glosu w amerykańskiej prasie publicystom z niedawnej imigracji „rosyjskiej”, którzy pouczali społeczeństwo amerykańskie, jak ma myśleć o swojej historii.

  Z polskiej Wikipedii: „Mauzoleum żołnierzy radzieckich zburzone 8.09.2017 r. na podstawie uchwały radnych i starań burmistrza Krzysztofa Czarneckiego[28] za zgodą Piotra Glińskiego, wicepremiera rządu RP.”

  Wydaje mi się, że te same siły stoją za demoralizacją historyczną społeczeństw chrześcijańskich.

  Kompletnie nie rozumiem komentarza Admina pod artykułem:
  [Czego oczekiwać po potomkach neandertalczyków, którzy tylko zewnętrznie przypominają istoty ludzkie? – admin]. Mógłby Pan trochę precyzyjniej na ten temat? Bardzo proszę. Thanks.

 12. Plausi said

  Kiedy ogon wachluje psem

  „Dysponująca większością parlamentarną formacja polityczna jest w stanie dokonać zmian i nowelizacji przepisów”

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  Jeżeli jakaś niewielka banda (nazywana często partią) jest w stanie w tzw. „demokracji” pomiatać przytałaczającą większością społeczeństwa, bo społeczeństwo nie ma nawet zielonego pojęcia, co słowo demokracja oznacza,

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Demokracja

  to czymże różni się ta „demokracja” od reżymów totalitarnych ?

 13. Marucha said

  Re 11:
  Dla rozjaśnienia sprawy powiem, że według pewnej teorii (całkiem niegłupiej), współcześni rzydzi to potomkowie neandertalczyków, którym jakoś udało się przeżyć.
  Stąd całkiem różna mentalność.

  >https://marucha.wordpress.com/2011/04/05/cywilizacja-neandertalska/
  >https://marucha.wordpress.com/2011/01/03/kontrowersyjna-historia-chazarow/
  >https://marucha.wordpress.com/2015/11/22/wynik-dna-z-gruzji-ujawnia-nieznanych-przodkow-europejczykow/

 14. Boydar said

  Optuję za rodzinno mafijnym systemem, mającym początek w koloniach karnych Egiptu, starożytnego, ma się rozumieć. Ta właśnie teoria jest spójna i logiczna. Można przypuszczać że wśród osadzonych znajdowały się jednostki wybitne, wydalone za przewinienia z grupy kapłanów.

  To taki sam schemat jak geneza Szatana i jego konfratrów. Stawiam ruble przeciw bananom.

 15. Olo said

  Jeżeli komuś się wydaje, że skończy się na niszczeniu pomników to jest w wielkim błędzie. PiS w Polsce, podobnie jak ISIS w Syrii, ma za zadanie zniszczyć całe państwo, by na jego gruzach mogło powstać inne państwo. Bo tak jest najprościej. Dzisiaj idą pod buldożer pomniki, jutro pod banderowskie siekiery i widły pójdą niewygodni ludzie. Banderowscy rezuni tylko po to są tu ściągani. Zarówno PiS jak i ISIS realizują interesy tych samych mocodawców. W Syrii im się nie udało rozmontować i zniszczyć państwa, ale w Polsce są już na tyle umocnieni (a po wyborach będą jeszcze bardziej), że nikt ich nie zatrzyma.

 16. lusi said

  wielkie aj waj, polskie kośćce walają się bez opieki i bez mauzoleów od Wisły po Irtysz nikt o nie nie płacze, się ruskie podniecają jakby same u siebie miały krainę łagodności, obawiać się można że te zagrywy z obu stron to znów jakaś szopka dla zaostrzenia klimatu ciekawe po co

 17. Lily said

  „Mowi sie,ze NIC nie dzieje sie, bez wiedzy /
  akceptacji szefa”.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: