Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  karlik o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  Krzysztof M o Co jest droższe: ładowanie poj…
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  bryś o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Stan Piasta o Co jest droższe: ładowanie poj…
  Peryskop o Wolne tematy (71 – …
  I*** o Wolne tematy (71 – …
  revers o SEXturystyka. Czyli jak żołnie…
  ojojoj o Co jest droższe: ładowanie poj…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Układ sił przed 13 października

Posted by Marucha w dniu 2019-09-19 (Czwartek)

W tym roku prezydent RP wyznaczył w ostatniej chwili termin wyborów na 13 października. Jeśli dodamy do tego różne sztuczki zastosowane przez rządzących i Państwową Komisję Wyborczą, to na zebranie podpisów zostało wyjątkowo mało czasu.

Zgodnie z ustawą jeśli dany komitet chce zarejestrować listy w całej Polsce musi zebrać co najmniej 5 tys. podpisów w 21 z 41 okręgów wyborczych.

Wówczas w pozostałych 20 okręgach komitet nie musu zebrać podpisów do zarejestrowania list., Zarówno bardzo ograniczony czas jak i ostre przepisy ustawy dawały preferencje dla wielkich partii politycznych posiadających struktury w całej Polsce.

Andrzej Duda motywując tak krótki termin powiedział, że trzeba skrócić czas kampanii wyborczej, albowiem kłótnie między partiami tylko denerwują wyborców. Zadziwiająca to troska o nerwy Polaków.

Takie podejście do sprawy spowodowało, iż rejestrację ogólnopolską uzyskało tylko 5 komitetów partyjnych: PiS (Zjednoczona Prawica), Koalicja Obywatelska, PSL-Koalicja Polska, SLD (używający potocznie nazwy Lewica), Konfederacja Wolność i Niepodległość.

I wszystko byłoby po myśli organizatorów wyborów, gdyby nie wyjątkowa bezczelność przywódców Konfederacji – zebrali bowiem wystarczającą ilość podpisów i to z dużą „górką”, co okazało się bardzo potrzebne, gdyż Okręgowa Komisja Wyborcza w Warszawie odrzuciła 2 tys podpisów. A mieli nie zebrać.

Zjednoczona Prawica, niewątpliwy faworyt obecnych wyborów, stanowi zdyscyplinowane na modłę wojskową ugrupowanie. Teoretycznie w skład tego ugrupowanie wchodzą trzy podmioty: PiS, Porozumienie Jarosława Gowina i Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry. Obie nazwy – Zjednoczona Prawica i PiS – używa się w praktyce zamiennie.

PIS ma do dyspozycji telewizję publiczną pod kierownictwem Jacka Kurskiego wykonującego wiernie i gorliwie rozkazy Naczelnika Państwa, prócz tego TV Republikę. Trzeba też wymienić tygodnik i dziennik „Gazeta Polska” oraz co najmniej dwa portale. Za propisowskie, ale nie bezkrytyczne, należy uznać dwa tygodniki – „Do Rzeczy” i „Sieci”.

KO składa się z PO, Inicjatywy Polskiej, Nowoczesnej i Zielonych. To jedyne ugrupowanie, które zarejestrowało się jako koalicja, a więc musi przekroczyć 8%, aby wziąć udział w podziale łupów sejmowych i senackich. Nie będzie z tym żadnych kłopotów. Przywódca Komitetu i Platformy Grzegorz Schetyna dokonał ostatnio dość sprytnego zabiegu. Wyznaczył na przyszłą premier (w razie wygranych wyborów) Małgorzatę Kidawa-Błońską. Uciekł z listy warszawskiej w obawie przed konfrontacją z Jarosławem Kaczyńskim i zajął pierwsze miejsce na liście we Wrocławiu. Podobno te zabiegi zaleciła mu izraelska (!) firma doradcza.

W ten sposób Platforma i jej koalicjanci nabierają bardziej cywilizowanych cech niż dotychczas, ponieważ nominat Schetyny charakteryzuje się, pomijając poglądy polityczne, sporą kulturą osobistą. Jednocześnie lider PO w razie przegranej – co wydaje się oczywiste – ma z kim podzielić się winą za klęskę. Niewątpliwą zasługą przyszłej a niedoszłej premier, jest przetłumaczenie na ludzki język i poszerzenie „sześciopaku” Schetyny, który miał zastąpić program.

Jak się wydaje, kierownictwo PO i KO zdaje sobie sprawę z nadchodzącej przegranej, gra więc idzie o zachowanie przywództwa na przyszłość. Wiadomo bowiem, że Donald Tusk nie wróci do PO, gdyż zdaje sobie sprawę, że już nie zdoła wyciągnąć Platformy z bagna, w które pogrążył je Schetyna.

PSL dodał do nazwy komitetu wyborczego słowa „Koalicja Polska” co usprawiedliwia tylko wstąpienie na listy ludowców rozsypującego się ugrupowania Kukiz ’15. Wynika z tego, że nie tylko Platforma zjada przystawki, ale i również partia Władysława Kosiniak-Kamysza potrafi pożywić się, jak przystało na rolników. Wejście Pawła Kukiza do PSL wzbudziło zdumienie prawie wszystkich ugrupowań politycznych od lewa do prawa. Stanowi to dowód, że Kukiz przez 4 lata nie nauczył się ani w ząb zasad polityki.

Lewica zarejestrowana przez PKW jako Komitet SLD gromadzi w prócz Sojuszu, Wiosnę Roberta Biedronia i lewacką partię Razem.

Konfederacja Wolność i Niepodległość po dwukrotnych zmianach nazwy zrzesza partię Ruch Narodowy Roberta Winnickiego, Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin, Partię Korwin (Komitet Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Niepodległość), na której czele stoi oczywiście Janusz Korwin-Mikke), partię Pobudka Grzegorza Brauna i Ligę Narodową. W Sejmie Konfederacja posiada 4-osobowe kolo poselskie. W ciągu ostatnich kilku miesięcy od Konfederacji odeszło ugrupowanie Liroya-Marca, liderka ruchu pro life Kaja Godek oraz Marek Jakubiak, którego widocznym hobby jest wędrówka po różnych partiach określających się jako narodowe i patriotyczne.

Kto zwycięży, kto przegra

Chociaż biura badań opinii publicznej przewidują bardzo różne wyniki, wszystkie jednak typują jako bezapelacyjnego zwycięzcę Zjednoczoną Prawicę (PiS). Najwięcej głosów dla PiS przewiduje Instytut Badań Polster bo aż 48%. Natomiast o połowę mniejszy wynik miałaby KO – 24%. Dla Lewicy przewiduje – 13%, a dla PSL – 6%. Bardzo podobne wyniki podaje Estymator: PiS – 47,2, KO – 27,4, Lewica – 12,9%, PSL – 6%. Najmniejszą różnicę między PIS i KO typuje Biuro Kantar dające partii Kaczyńskiego – 39% a ugrupowaniu Schetyny 30%. Dla Lewicy prorokuje 11% i – co ciekawe – jako jedyne przewiduje 6% dla Konfederacji, podobnie jak dla PSL.

Z badań tych wynika kilka wniosków.

Pierwszy – istnieje zagadka czy PiS będzie mógł rządzić samodzielnie czy też poszukać koalicjanta.

Drugi – wszelkie proroctwa o zniknięciu PSL ze sceny politycznej uznać trzeba za wishfull thinking, gdyż ludowcom przy każdych wyborach przepowiadano upadek, a tymczasem PSL „brało swoje”.

Trzeci – zjednoczona Lewica bez wątpienia znajdzie się w nowym parlamencie po kilkuletnim poście i to z zupełnie niezłym wynikiem.

Zagadkę natomiast stanowi wynik Konfederacji, ponieważ we wszystkich badaniach była konsekwentnie przemilczana, a media zarówno rządowe jak i antyrządowe nie dopuszczały partii Winnickiego na ekrany i fale radiowe. Im pozostają tylko telewizje internetowe. Czy wystarczą do przekroczenie progu wyborczego? – przekonamy się 13 października.

Kierunek – państwo dobrobytu

W swoich wystąpieniach na licznych konwencjach PIS prezes Kaczyński zapowiadał przekształcenie Polski w państwo dobrobytu na wzór jeżeli nie najbogatszych, to w każdym razie średniozamożnych krajów UE. Wstępem do tego ma być podniesienie płacy minimalnej w Polsce do 2.600 zł od 1 stycznia przyszłego roku do 3 tys zł w końcu 2020 roku a w 2023 minimalna płaca ma wynosić 4 tys zł. Od roku 2021 emeryci mają otrzymywać oprócz trzynastki, również czternastkę.

Pomysł administracyjnego podnoszenia płacy minimalnej został zakwestionowany przez przedsiębiorców, którzy wykazywali, że tylko spółki Skarbu Państwa i wielki koncerny zagraniczne mogą wytrzymać taki ciężar.

Również Konfederacja gwałtownie odcięła się od tego pomysłu zapowiadając poparcie przedsiębiorców przeciwko temu pomysłowi. Oburzenie polityków partii Winnickiego wzbudziło też oświadczenie Kaczyńskiego, który jakoby miał powiedzieć, że jeśli jakimś przedsiębiorcom ten pomysł się nie podoba, to niech zmienią zawód.

Jednak prawdziwe intencje rządu w sprawie płacy minimalnej objawił wicepremier Jarosław Gowin, ale ten smaczek zostawmy na koniec artykułu.

PiS wysunął cały szereg innych postulatów ekonomicznych i społecznych. Zostanie utworzony fundusz placówek służby zdrowia z początkową dotacją 2 mld zł, co będzie uzupełniane w razie potrzeb. Mateusz Morawiecki zapowiedział powołanie następnego funduszu mającego na celu sfinansowanie 100 obwodnic. Będzie również trzeci fundusz – Fundusz Inwestycji w Szkołę zaopatrzony w 2 mld zł.

Zjednoczona Prawica przewiduje remonty kolejnych 150 dworców kolejowych. Lider PIS nie pominął też kwestii tożsamościowych i obyczajowych: „Rodzinę uważamy za komórkę społeczną o zupełnie fundamentalnym znaczeniu dla ciągłości pokoleń, dla przekazywania kultury, cywilizacji, dla trwałości większych wspólnot”. Jak podkreślił, rodzina to jedna kobieta, jeden mężczyzna i ich dzieci. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji w przyszłej kadencji Sejmu PiS chce znowelizować ustawę o przerywaniu ciąży, tak aby zakazać aborcji eugenicznej.

[Wyjątkiem będą „rodziny” dewiantów – admin]

Koncert życzeń KO

Podana za program tzw. Szóstka Schetyny, została rozwiniętą przez Kidawa-Błońską na konwencji programowej KO, co zostało nazwane „Plan na jutro”. Zaczyna się ten elaborat bardzo groźnie, zostanie bowiem uchwalony Akt Odnowy Demokracji, co oznacza usunięcie za jednym zamachem „całego śmietnika bezprawia, wszystko co niekonstytucyjne, co łamie wolność, co niepraworządne”. Koalicja zapewnia obligatoryjność referendów po zebraniu miliona podpisów oraz zezwolenie na głosowanie przez internet. „Doprowadzimy do sytuacji, w której prawa kobiet staną się oczywistością.. Poza tym wprowadzimy związki partnerskie tak, by każdy mógł mieć dostęp do informacji o najbliższej mu osobie” – czytamy w programie KO.

Ugrupowanie Schetyny licytuje się z PiS-em w sprawie zarobków Polaków. Obiecuje 600 zł miesięcznego dodatku dla otrzymujących minimalną płacę. Politycy tego ugrupowania zawsze sprzeciwiali się zakazowi handlu w niedzielę i zamierzają ten zakaz znieść. No i dobrze, ubędzie im kilkadziesiąt tysięcy głosów.

Tromtadracko brzmi podrozdział „Europejska Ochrona Zdrowia”. Sprowadzać się ma ona do co najwyżej 1 godzinnego oczekiwania na przyjęcie przez lekarza oraz co najwyżej miesięcznego oczekiwania na wizytę u specjalisty. Ma być przywrócony i rozszerzony program in vitro oraz wprowadzony pełny kalendarz szczepień. Za sztandarowy pomysł polepszeni sytuacji pacjentów KO uznała aplikowanie zastrzyków w aptekach. Niestety, autorzy tego pomysłu nie uznali go za żart. KO obiecuje wprowadzenie 13 emerytury na stałe co przecież już się stało. Zapowiada podwyższenie pensji nauczycielskich o 1000 zł, a samym nauczycielom więcej autonomii. „Wydamy absolutny zakaz sprowadzania śmieci do Polski oraz ograniczymy zużycie plastiku” – grzmi KO.

Program nie odpowiada jednak na kilka podstawowych pytań. Dlaczego PO nie wprowadziła tych „znakomitych” pomysłów w czasie swoich 8-letnich rządów wraz z PSL? Skąd KO chce wziąć brakujących kilkudziesięciu tysięcy lekarzy w Polsce by zlikwidować wreszcie kolejki do przychodni i do specjalistów? Skąd zdobędzie ciężkie miliardy zł na realizację swoich obietnic? Na te pytania nie mamy odpowiedzi i mieć ich nie będziemy.

Kukiz ’15 przystawką PSL

Na tle wynurzeń (wynaturzeń) niby-programowych KO, program PSL jawi się całkiem przyzwoicie. W zakresie ustrojowym Koalicja Polska proponuje mieszaną ordynację wyborczą, w której co najmniej polowa mandatów poselskich będzie wyłaniana w jednomandatowych okręgach wyborczych. Referendum traktuje jako sposób bezpośredniego sprawowania władzy przez naród. Z tego tytułu mają one być obligatoryjne.

Ludowcy proponują tez powołanie sędziów pokoju wybieranych w społecznościach, którzy rozstrzygaliby drobne spory sądowe. Cały szereg funkcji i urzędów pochodziłoby z wyborów, a to m. in.: Rzecznik Praw Obywatelskich, Prokurator Generalny, członkowie Krajowej Rady Sadownictwa. Przewidują też możliwość odwołania posła.

W zakresie społeczno-gospodarczym PSL obiecuje 50 tys zł. dotacji na pierwsze mieszkanie dla młodych małżeństw. Chce też wprowadzenia emerytur bez podatku, a ZUS dla przedsiębiorców miałby być dobrowolny. Przewiduje też zwiększenie wydatków na publiczna służbę zdrowia z 4,9 % do 6,8 % PKB. Zdaniem tego ugrupowania należy zrezygnować z niektórych wielkich inwestycji jak np. Centralny Port Komunikacyjny

Tęczowa Lewica

Tęczowy sztandar dewiantów przeszedł z KE do Lewicy. Komitet ten nie ogłosił zintegrowanego programu wyborczego, zawarł go w poszczególnych wystąpieniach przywódców w czasie wieców i konferencji prasowych. „Samorządy mogą sprzyjać równości płci, orientacji seksualnej, pochodzenia, rasy lub wyznania zarówno w sferze symbolicznej, np. przez nadawane nazwy ulic, udział w paradach i marszach równości, manifach i akcjach społecznych jak „Czarny Protest” – uważają przedstawiciele Lewicy.

Chcą też wprowadzić edukację seksualną w szkołach, udostępnić aborcję i środki antykoncepcyjne. Lewica domaga się bezpłatnego żłobka dla każdego, wyprawki dla maluchów i drugiego śniadania w szkołach. Szkoły miałyby też zapewnić opiekę dentystyczną dzieciom. „Każdy mieszkaniec powyżej 65 roku życia będzie mógł wezwać pomoc medyczną, wykorzystując specjalny przycisk w swoim mieszkaniu” – obiecuje Komitet. [:-D – admin]

Nie prezentuję tu programu wyborczego Konfederacji, który zostanie ogłoszony dopiero 21 września, co omówię w kolejnym numerze Myśli.

PO-PiS wiecznie żywy

Wicepremier Gowin umyślnie lub przez niedopatrzenie zdradził rzeczywiste podłoże tak skokowego wzrostu płacy minimalnej. Podkreślił, że wzrost płacy minimalnej będzie szczególnie korzystny dla ukraińskich imigrantów zarobkowych. „Jeżeli chcemy, żeby oni tutaj pozostali, (…) to na pewno musimy zrobić jakiś ruch, żeby te wynagrodzenia dla pracowników ukraińskich były wyższe” – mówił.

Jego zdaniem, wzrost wynagrodzeń minimalnych nie będzie problemem dla dużych koncernów i spółek Skarbu Państwa, a także dla średnich firm. Przyznał jednak, że będzie to problem dla 2 mln małych rodzinnych firm, dlatego chce uzależnienia wysokości płaconego przez nich ZUS-u od dochodów firmy.

W jednym z wywiadów radiowych oświadczył bez ogródek: „Chcę zresztą zwrócić uwagę na inny jeszcze, dla mnie bardzo ważny, chociaż to będzie pewnie dla części słuchaczy kontrowersyjny, ważny element tego podnoszenia minimalnego wynagrodzenia – dzięki temu ustabilizujemy sytuację około miliona w tej chwili pracowników ukraińskich. Oni na ogół pracują na tym najniższym wynagrodzeniu”.

Z kolei w Krynicy wyznał, że chodzi mu o: „ściąganie do Polski ludzi, którzy mogą być polską elitą”. Jego zdaniem, Polska powinna inwestować w ściąganie m. in. z Ukrainy wykwalifikowanych pracowników – „Zamiast cieszyć się, że w Polsce pracuje dziś ponad milion Ukraińców wykonujących relatywnie proste prace, powinniśmy zacząć walczyć o ukraińskich lekarzy, informatyków, naukowców” – cytuje Gowina portal Bankier.pl.

Należy zaznaczyć, że to kolejne wypowiedzi Gowina w tym tonie. O nadawaniu polskiego obywatelstwa ściąganym do Polski imigrantom ze Wschodu Gowin mówił już ponad dwa lata temu.

Gowin zaznaczył też, że nie zgadza się z wypowiedzią lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego, który mówił, że Kościół był i jest głosicielem systemu wartości w Polsce, a zasadniczo poza nim mamy tylko nihilizm.

„Jeżeli Jarosław Kaczyński miał na myśli to, że bez chrześcijaństwa i bez bardzo ważnej instytucji, jaką jest Kościół katolicki, trudno sobie wyobrazić polskość, to oczywiście pod tymi słowami się podpiszę. Ale polskość zawsze była pluralistyczną wspólnotą wartości” – powiedział, zwracając uwagę na prawosławnych i protestantów. Dodał też, że nie potrafi „sobie wyobrazić polskości bez judaizmu, bez tradycji muzułmańskich Tatarów i także bez licznych tradycji świeckich”. [A to ch00j parszywy… – admin]

Czy wypowiedzi wicepremiera odnośnie do Ukraińców stanowią tylko jego osobiste credo, czy jest to stanowisko rządu, czy też balon próbny ekipy rządzącej, trudno orzec. W każdym razie ani Naczelnik Państwa, ani premier nie odcięli się od jego enuncjacji.

Wynikałoby z milczenia dwóch czołowych dostojników PiS, że dalekosiężnym zamiarem „dobrej zmiany” jest przekształcenie Polski w państwo dwu-narodowe – polsko-ukraińskie. Co więcej Ukraińcy zostaliby dokooptowani do czołówki elity Rzeczypospolitej.

Pójdźmy dalej. Jeżeli (u)roszczenia żydowskie zostałyby zrealizowane przez kolejny rząd PiS, ze wszystkimi tego zabiegu konsekwencjami politycznymi i społecznymi, to nowym władcom Polski wygodniej i bezpieczniej byłoby się posługiwać obcoplemiennymi pomocnikami, niż polskimi szabesgojami.

Jak widać, Gowin myśli perspektywicznie, tyle że te plany nie mają nic wspólnego z polskim interesem narodowym. Nie Polacy mają być przywódcami Polski, nie będzie się sprowadzać Polaków z Kazachstanu, ułatwiać powrót emigrantom z Zachodu, ale Ukraińców (oraz inne narodowości, również z Azji), dla których przygotowuje się wysokie pensje, ułatwienia socjalne, wreszcie obywatelstwo. Wicepremier mentalnie pozostał w PO, do której przez lata należał i działał aktywnie.

W 2005 roku Kaczyński próbował utworzyć koalicję PO-PiS, ale panowie nie doszli do porozumienia. Dziesięć lat później pomysł ten został zrealizowany, jeśli przyjrzymy się politycznemu pochodzeniu niektórych znaczących polityków, jak również na stanowiskach mniej eksponowanych, ale za to wpływowych.

Czyli PO-PiS wiecznie żywy. Quod erat demonstrandum.

Zbigniew Lipiński
14 września 2019 r.
Myśl Polska, nr 39-40 (22-29.09.2019)
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 16 do “Układ sił przed 13 października”

 1. Dinozaur said

  Na Ukrainie wykwalifikowanych pracowników w zrozumieniu europejskim już praktycznie nie ma .

 2. Sowa said

  Re 2: Ale nie o to chodzi. W Szwecji, Niemczech też jest masa analfabetów. I co? I nic.

 3. Dictum said

  O tym wczoraj nieustające komentarze w tel. Nie wiem, po co. Poszkodowani na rozumie żyją wśród nas i często bywa, że szkodliwi, ale najlepiej omijać to to jak gówno. A tam lamenty, że tacy zasłużeni artyści itp.

 4. Sarmata said

  Każdy kto zagłosuje teraz na PiS podpisuje się pod zdradą Polski.
  Problem ewidentnej zdrady PiS zwanej 447 jest oczywisty, tylko wcale nie są tu winni przygłupiaści i bezczelni żydzi, tylko RODZIMI, PIEPRZENI POLITYCY, którzy obdarzeni nieustannym Waszym zaufaniem dymają Was od 30 lat w cyklach 4 letnich a żydom robią laskę nawet nieproszeni.
  Wybierzcie Konfederację a wszystkie problemy ustąpią jak ręką odjął.
  Posłuchajcie się.

 5. Sarmata said

  Naród polski i Królestwo Polskie było 800 lat wcześniej niż powstały masońskie a obecnie żydowskie Stany Zjednoczone A.P. Wawel ma 3x więcej lat niż te całe Stany Zjednoczone A.P. Rozumiecie już jak zasrańców traktować? Z góry! Gonić matołów!
  Żyd tu rządzi od 1944 i tyle. Dlaczego na zebranie podpisów i rejestrację list do październikowych wyborów dał tylko 25 dni?
  P.S. Kiedyś – 30 lat temu – byłem świadkiem pod Wawelem jak przewodnik opowiadał komuś jak to Amerykanie odwiedzający Wawel nie mogą pojąć jak to w Polsce może istnieć taki okazały znak władzy państwowej który jest kilka razy starszy od ich USA! Nie mogli tego pojąć patrząc na Wawel
  MOTTO: Bo PiS MUSI wygrać wybory aby sprostać prośbom żydków z NYC (dlatego sprzedaliby własne matki …)
  447 JUST – moje uwagi:
  Budowa Izraela na Bliskim Wschodzie była największym błędem żydostwa na przestrzeni 2000 lat, — bo ich koczownicza i egoistyczna psychika połączona z niską inteligencją oraz patologiczną miłością własną czynią zamieszkanie samodzielne zbyt trudnym, — jak na ich niedostateczny intelekt i słabowite barki, — a co dało im genetyczny nawyk oglądania się na goja, którego w Izraelu nie ma w dostatecznej ilości. Zatem to, co obecnie widzimy w Polsce i Izraelu, to przygotowania do skorygowania tego błędu. (K. Cierpisz)

  Jarosław Kaczyński powiedział w ambasadzie USA, że Polska zapłaci żydom 20%. Skąd te 20%? Stąd, że nagle żądania podniesiono z 65 mld. $ na 300 mld. $ po to by zrabować te wcześniejsze 65 mld. $. Dzięki temu misz-masz PiS będzie mógł się pochwalić, że oszczędził 240 mld. $. Taki psychologiczny myk – jak to u żydokomuny zawsze bywało (patrz załączony link od 3:01). PiS chce zapłacić żydom, bo Polskę na to stać. I zrobią to po wyborach udając, że Kongres amerykański (jedyny sojusznik) ich do tego zmusił (po to się skłócili z Rosją aby nie było alternatywy). Oto dowód:
  Po pierwsze i najważniejsze to NIC SIĘ NIE ZAWALI (państwo i naród polski) od planowanej uzurpacji żydowskiej na 300/65 mld. $ jak twierdzi pan Michalkiewicz. Jest to tylko działanie bezprawne i bezpodstawne oraz rasistowskie (i popierane przez PiS). I tyle.
  Dowodem na to, że nic się nie zawali od ewentualnej wypłaty żydom przez PiS 300/65 mld. $ jest prosty przykład jak to III RP płaci żydom rok-w-rok 40 000 000 000 zł w postaci odsetek od pożyczek i nic się nie wali. Kwota ta pomnożona przez 30 lat „wolności” już dała uzurpowane 300 mld. $.
  Po drugie, dowodem na to, że nic się nie zawali od ewentualnej wypłaty żydom przez PiS 300/65 mld. $ jest to, jak PO ukradło w 8 lat 250 000 000 000 zł i nic się nie zawaliło a jeszcze udowadniali, że gospodarka kwitnie. I znowu kwota ta przełożona na w tym wypadku 32 lata (x4) również daje kolejne uzurpowane 300/65 mld. $.
  Po trzecie, skoro ja to wiem to tym bardziej PiS to wie i stąd jego tajne kombinacje za plecami Polaków jak po cichu zapłacić żydom 300 mld. $ bo widać, że na przestrzeni 10 – 30 lat można i nikt się nawet nie zorientuje. Tu własnie się myli pan Michalkiewicz (tak sądzę), który twierdzi, że państwo się zawali. Nic się nie zawali.
  Wynika z tego, że Polska to dosyć bogaty kraj i stąd żydzi żądają kolejnych 300 mld. $ z tym, że tym razem w postaci ziemi i nieruchomości aby ustanowić Polakom Judeopolonię (piąta próba zrobienia Polin na polskiej ziemi). Pięknie to wykłada pan Marian Miszalski w swojej nowej książce „Ukryta wojna — cicha kapitulacja. Polityka Polska wobec żydowskiego rasizmu” – Marian Miszalski
  https://capitalbook.com.pl/pl/p/Ukryta-wojna-%E2%80%94-cicha-kapitulacja.-Polityka-Polska-wobec-zydowskiego-rasizmu-Marian-Miszalski/3737
  Po trzecie wielu propaguje błąd który sprowadza się do rozumowania „A jakby było stać Polskę to może Polska powinna zapłacić?”. To pokazuje, że Teheran i Jałta nic Polaków nie nauczyła a przynajmniej większości tego co zostało z Polaków. Pokazuje, że sprawa polaka jest trudna ale nie beznadziejna.

 6. Sarmata said

  MOCARSTWO ANONIMOWE (ANKIETA W SPRAWIE ŻYDOWSKIEJ ) ZEBRAŁ
  ADOLF NOWACZYŃSKI

  Żegota („Prawo Hazaka“).
  Ogół ludzi mniema że żydzi są wyznania mojżeszowego. Tak
  jednak nie jest. Ściśle biorąc, żydzi są wyznania talmudycznego,
  gdyż za najważniejszą księgę świętą, regulującą ich całe życie,
  uważają Talmud i tylko się nim kierują.
  Talmud powstał z końcem IV w. po Ch. w ten sposób, że
  uczeni żydowscy objaśniali Thorę i wydawali poszczególne przepisy,
  odnoszące się do samej Thory, a później do poszczególnych
  zagadnień życia. Z biegiem czasu te objaśnienia ustne nabrały
  równorzędnego znaczenia z prawem pisanem, zawartem w Thorze.
  Do zburzenia Jerozolimy, objaśnień uczonych nie wolno było spisywać,
  uczyniono to dopiero po rozproszeniu się żydów, aby nie zginęły.
  Pierwszy zbiór praw ustnych uczynił rabbi Akiba, po nim
  r. Meir, lecz zbiorów tych nie uznano. Ogólnie przyjęto dopiero
  zbiór praw ustnych, pochodzący, od rabbi Jehudy ha-Nassi około
  roku 180 po Chr. i nazwano go „Miszną4*. Późniejsi uczeni opracowywali
  dalej i komentowali „Misznę,u i w ten sposób powstała
  „Gemara”, która jest właściwie komentarzem „Miszny”. Komentarz
  ten gubi się w dyskusjach i kazuistycznych dociekaniach, w sporach
  rabinów i ich zapatrywaniach. Żydzi obecnie uznają przedewszystkiem
  „Gemarę“ w myśl słów: Thora to woda, Miszna wino,
  a Gemara to wino aromatyczne.
  Dla nas ważny jest talmud dlatego, gdyż reguluje stosunek
  żyda do nieżyda, czyli gojma (poganin, nieczysty). Talmud przepełniony
  jest nienawiścią do chrześcijan, którym odmawia człowieczeństwa
  i uważa ich za równych ze zwierzętami. Tylko dusza
  żydowska jest pochodzenia boskiego, natomiast dusze gojów nie
  powstały z emanacji ducha bożego (Zohar).
  Jeżeli chcemy wiedzieć, do czego żydzi dążą i jakie mają wobec
  nas zamiary, musimy poznać przynajmniej najważniejsze wyjątki
  ich świętej księgi.
  A rabbi Kulun mówi, że mienie gojów i ich osoby uważane
  są przez żydów jakoby jakieś „wolne jezioro, w którem każdy
  żyd może zapuszczać sieci, byle na to pozwolenie od kabału posiadł“.
  Do zajęcia posiadłości chrześcijanina, według nauki talmudu,
  wystarczy czyn symboliczny: jeżety żyd wetknął rydel w zie-‚
  mię goja, już stał się panem całości (Baba Baura 55 a); nie wystarczy
  to jednak według pojęć prawnych narodów, wśród których
  mieszkają żydzi. Teraz musi żyd użyć swego sprytu, aby goja
  wyzuć z jego majętności. Znają jednak żydzi zachłanność swoich
  współwyznawców i wiedzą, że w pogoni kza majątkiem mogliby
  sobie nawzajem przeszkadzać. Aby temu zapobiec, wprowadza
  talmud prawo hazaka i meropje.
  Na podstawie prawa hazaka żyd kupuje od kahału majętność
  gojowską, którą może później bez konkurencji ze strony in
  nego zagarnąć wszelkiemi moźliwemi środkami. Po op aceniu się
  kahałowi żyd nabył prawo hazaka (władzę czyli prawo) na majątek
  chrześcijanina. Nabywca ma prawo nająć majętność od goja,
  prowadzić w niej handel, pożyczać właścicielowi pieniędzy na lichwę,
  również jak i innym lokatorom tejże majętności, być faktorem
  tak właściciela, jakoteż i lokatorów. Słowem, on ma tylko
  prawo eksploatowania wszystkich chrześcijan, którzy wraz z właścicielem
  są jego ofiarami, o czem eksploatowani nie wiedzą, a nawet
  się nie domyślają.
  W pierwszych zaraz czasach po [śmierci Chrystusa, sanhedryn,
  czyli najwyższa rada duchowna żydowska, wzywa przed sąd
  Apostołów za opowiadanie Ewangelji. Słowa św. Piotra wypowiedziane
  wobec sędziów, że powinniśmy słuchać raczej Boga, niż ludzi,
  miały taki skutek, że na tej radzie zapadł wyrok ukarania
  śmiałków za ich zuchwalstwo i nieposłuszeństwo. Wykonawcą
  wyroku był Herod Agryppa, wnuk Heroda dzieciobójcy. On to
  skazał św. Jakóba Młodszego na ścięcie, a Piotra ś w. uwięził z zamiarem
  umęczenia go po świętach Paschy. Wiemy, jakim cudem
  ocalał św. Piotr z rąk swych zabójców. Św. Szczepan męczennik
  zasypany gradem kamieni, pada ofiarą namiętnej nienawiści żydowskiej
  ku chrześcijaństwu. Św. Paweł nawrócony opowiada
  naukę Chrystusa żydom Damaszku, lecz ci mszczą się znowu po
  swojemu i postanawiają śmierć jego. Żydzi jerozolimscy, podobnie
  jak tamci z Damaszku, starają się również zabić św. Pawła.
  Nienawiść, z jaką czyhali na św. Pawła, ścigała też pierwszych
  męczenników Galji: św. Łazarza, Maksymiljana, śś. Marka i Magdalenę,
  wypędzonych przez żydów z Palestyny.
  Historja nie wspomina, jaki udział wzięli żydzi w prześladowaniu
  za czasów Nerona; wiadomo jednak, że najgorliwszymi dworzanami
  jego byli żydzi, pomiędzy którymi odznaczał się żyd Atillus,
  towarzysz, doradca wszystkich zbrodni Nerona-, Popea cała była
  oddana żydom.
  Za Domicjana, jak mówi księga żydowską Sefer Juhasin, żydzi
  wymordowali w Rzymie i poza Rzymem tak wielką ilość chrześcijan,
  że ją przyrównywają do ilości piasku w morzu. Cesarz Antonin
  Pobożny, jak wiemy, sam z siebie nie żywił nienawiści do
  chrześcijan; atoli rebbe Jehuda, będący w wielkich łaskach u monarchy,
  nasunął mu myśl, jakoby chrześcijanie byJi powodem zarazy
  panującej w roku 155. Skutkiem czego wydał Antonin wyrok
  śmierci na wszystkich Nazarejczyków, t. j. wyznawców Chrystusa,
  znajdujących się w Rzymie (Sefer Hadoroth, str. 125). Sw. Ju styn
  męczennik w dyspucie z rabinem żydowskim Tryfonem wy
  rzuca żydom niegodziwe ich postępowanie z chrześcijanami. Oni
  to głównie, zdaniem św. Justyna, przyczynili się do szerzenia
  różnych kłamstw i oszczerstw na dworze rzymskim przeciw chrześcijanom.
  Pod wpływem żydów Marek Aureljusz kazał wymordować
  wszystkich Nazarejczyków, jakich mógł dosięgnąć w roku 177,
  wedle świadectwa księgi Sefer Hadoroth.
  Za czasów Karakalli żydzi oddali się z całym zapałem prześladowaniu
  Nazarejczyków. Wspomniana wyżej księga Sefer Hadoroth
  mówi: „W roku 3974 (214 lat po Chrystusie) żydzi zabili
  200 tysięcy chrześcijan w Rzymie i wszystkich na Cyprze.
  Djoklecjan r. 303 wydaje edykt prześladowań katolików. Wedle
  brzmienia edyktu miały być wszystkie kościoły zburzone,
  a chrześcijanie nie chcący oddać hołdu bogom państwowym, oddani
  na męki. To dziesięć lat trwające prześladowanie znane jest w historji
  pod nazwą „ery męczenników”.
  Żydzi i w tera najkrwawszem prześladowaniu chrześcijan brali
  żywy udział.
  Oto co pisze o tem wspomniana wyżej własna ich księga:
  „Na żądanie żydów, Djoklecjan zabił wielką liczbę chrześcijan,
  między którymi papieża Kajusa, Marcellinusa, brata Kajusa, i siostrę
  jego Różę”.

 7. Plausi said

  „Wybory” w Polsce, czyli beczka śmeichu

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  O tym jak znakomitym systemem, szczególnie dla międzynarodowego kapitału, tej finansowej międzynarodówki,

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  jest tzw. „demokraacja” niech świadczy fakt, że władze nazistowskie w NIiemczech doszły do władzy na drodze tzw. „wyborów demokratycznych” i Hitler był demokratycznie wybranym kanclerzem. Są zadziwiejące zbieżności pomiędzy miądzynarodówką lewicy i międzynarodówką finansową. Patrz choćby

  https://publicdisorder.wordpress.com/2010/08/08/bestie-konca-czasu-henryk-pajak-ebook/

  gdzie pojawia się nam znany jasiek_z_toronto@poland.com

  Jeden z pierwszych komentarzy o tej międzynarodówce w portalu Maruchy to tekst Krzystofa M

  https://marucha.wordpress.com/2010/05/13/dlaczego-nie-liberalizm-gospodarczy/#comment-44409

  kótry też warto tu przypomnieć. Nie omieszkamy jednak wyjaśnić:

  „Wszystkie państwa zadłużone są w bankach prywatnych. Typu FED i pochodne”, technicznie się zgadza, ale wierzycielami w końcowym efekcie nie są banki, tylko wierzyciele tych banków, stanowiący tę właśnie „międzynarodówkę finansową” (MWF).

  I może jeszcze dosadniej, tzw. „demokracja” jest systeme władzy totalitarnej MWF na świcie.

 8. Kowalski said

  jude jude jude ;;;IBERALES.
  Czy Polacy to wrescie zrozumia :Ze wszelkie nieszczescia ktore na nia spadaja sa.Wynikiem zydowskiego spisku Przeciwko SLOWIANOM .I TO ODNAS POLAKOW ZALEZY Jak dalej sie potocza losy WSZYSTKICH SLOWIAN.zydzi sa naszymi ODWIECZNYMI WROGAMI NASZEJ DUSZY.
  A nie starszymi bracmi w wierze.?????Kto to wymyslil starsi bracia w wierze.Co za tupet co za bezczelnosc.
  Jak mozna morderce JEZUSA nazwac starszy brat w wierze.narod kainow zlodzieji mordercow rewolucjonistow I terorystow swiatowcyh..DOSC TEGO POLACY.

 9. Piotr B. said

  Jak dlugo w Rosji nie nastapi oswiecenie ze Polacy sa w ogromnej pulapce swiatowego bandyty i beda im wytykac bledy z historii.Tak dlugo ta czesc Europy a Polska (ten obszar przedwojenny) szczegolnie,bedzie zagrozeniem dla samej Rosji.Bez zwracania uwagi na ta k..we ktora jest dzisiaj u wladzy,Rosja POwinna” wziasc kierownice w swoje rece” bo i Polska i Rosja jest w ogromnym POtrzasku.

  ————-
  Rosjanie nie widzą sensu w oświecaniu Polaków, bo jest to naród głupi, a ostatnio stał się też wredny.
  Admin

 10. Piotr B. said

  Ad 9…Czyzby i Pan nie rozumial co za STWOR zatruwa ludnosc na terenach Polakow od kilkuset lat?Prawo do wolnej woli i wlasnosci ziemi na ktorej sie czlowiek rodzi sa najwazniejszymi .Ale od wiekow,czlowiek musial o to walczyc.Czy zna Pan modlitwe do Sw.Michala Archaniola?Ta modlitwa duzo moze wyjasnic kazdemu.

 11. NICK said

  Tytuł.
  Układ.
  Zakład.

  KTO z Was pójdzie na głosowanie.
  KTO… .
  Ma wpływy.

  TY?
  DURNIU?

 12. Igor Niefiedow said

  Czytam i myślę.. może ukraińscy szpiedzy znaleźli się wśród polskich przywódców i liderów polskich partii? To uczucie powstaje, gdy czytasz wzruszające słowa o potrzebie „rozpoczęcia walki o Ukraińców” i „dać więcej pieniędzy Ukraińcom”.

 13. Marucha said

  Re 12:
  Panie Igorze, Ukraina nie potrzebuje szpiegów w Polsce.
  Ukraińcy działają tu całkiem legalnie. Są w policji, w sejmie, w rządzie, w mediach. I wcale nie ukrywają swoich poglądów i zamiarów, gdyż mają POPARCIE od polskiego rządu.

  Taki np. Paweł Kowal – to banderowiec najczystszej wody. Schetyna też chyba chachoł.

 14. revers said

  lub naczelny gazety dla „Polakow” Sakiewicz odbiera oficjalnie nagrody ukrainskiej SBU, na czele stoi w sporzadzaniu list „ruskich agentow”, co chocby rubla mieli przy sobie a przyklei sie mu w prasie opiniotwoorczej ruskim agentem, potafi nawet ruskich agentow w stanach znalezc co to ustawe 447 spodzadzili..

 15. Plausi said

  Czym są demokratyczne wybory

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Przez oddanie głosu, oddaje wyborca pełnomocnictwo na jakąś tam partię, do robienia z nim co tzw. „zwycięzca” w wyborach chce.

  Czym jest państwo, czy zdajemy sobie sprawę z tego, że państwo w pierwszym rzędzie jest organem przemocy wobec mieszkańców, autoryzowanym do użycia przemocy przez wyborców ? Takie są konsekwencje.

  Każda banda gansterska jest także organem przemocy, jednakże bez pełnomocnictwa.

 16. Igor Niefiedow said

  Re 13:
  Jak dotąd słabo zorientowany w polskiej polityce.. Czy Pan ma na myśli tę osobę?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pawe%C5%82_Kowal

  ——-
  Tak, to ta kanalia.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: