Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Putin ogłosił doktrynę globalnej konfrontacji z USA

Posted by Marucha w dniu 2019-09-20 (Piątek)

W. Putin: Rosja nie uznaje już dominującej roli USA i systemu stworzonego przezeń w świecie

(Fragmenty)

Przemówienie Putina nie pozostawiło cienia wątpliwości co do nowego podejścia Rosji do polityki zagranicznej

Konfrontacja z Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi zawsze była podstawą politycznego kursu Rosji, ale dla postsowieckiej elity politycznej to, co Putin powiedział w drugim dniu petersburskiego Międzynarodowego Forum Gospodarczego-2019, było nie do pomyślenia. To był koniec wszystkich kanonów i poprzednich wektorów orientacji.

To, co Putin powiedział na głównym forum w piątek 7 czerwca, przejdzie do historii jako drugie przemówienie monachijskie.

Putin po raz pierwszy ogłosił całemu światu, że Rosja nie uznaje już dominującej roli USA i systemu stworzonego przez Stany w świecie. Co więcej, Rosja rzuca całkowite wyzwanie temu systemowi i jednoczy się w tej konfrontacji z Chinami i resztą świata, a dokładniej z tymi państwami, które nie straciły woli ocalenia od amerykańskiego jarzma i szukają siły, do której mogłyby się przyłączyć.

Istnieje różnica w tym: nie uznawaj de facto, uznawaj de jure i przestań uznawać de jure, otwarcie ogłaszając, że od tej pory na świecie są dwa bloki oficjalnie: ten ze Stanami Zjednoczonymi i ten przeciw nim. I Rosja z tymi, którzy są przeciwko Stanom Zjednoczonym.

Ten wybór jest dosłownie dokonany przez obecną elitę polityczną Rosji. Dokładniej mówiąc, dokonała tego awangarda, czołowe grupy, ci, którzy należą do wewnętrznego kręgu Putina i budują swoją siłę, opierając się na państwie, jego władzy i suwerenności.

Grupy te rozumieją, że w Rosji są potężne siły przeciwko nim, które mają zupełnie inną koncepcję swojej dominacji, te, które budują swoją pozycję w oparciu o finansowe i polityczne kręgi Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, których dzieci mieszkają i studiują tam, i prowadzą interesy w jurysdykcji anglosaskiej.

Siły te domagają się podporządkowania narodowych interesów Rosji i rządzącej klasy politycznej interesom kręgów rządzących Wielkiej Brytanii i USA, w czym widzą swoją szansę na dobrobyt. Coraz częściej rozłam w elicie Rosji jest widoczny, a Władimir Putin ostrożnie powstrzymuje ostrość konfrontacji między podzielonymi grupami elit.

Minęło 12 lat od pierwszego ostrzeżenia, przemówienia monachijskiego, w którym Putin ostrzegł, że Zachód wzniósł się na skraj niebezpiecznej konfrontacji i w tej konfrontacji przecenił swoją siłę. Przez 12 lat Zachód nie wierzył w te ostrzeżenia. A teraz, jak mówią, „doigrał się”.

Putin wskazał na sprzeczność interesów Stanów Zjednoczonych i Europy. Za konfliktem interesów wokół gazociągu stoi konflikt całego szeregu żywotnych interesów. Europa przestała być nawet wasalem dla Stanów Zjednoczonych, teraz jest dla nich łupem, zasobem, bez którego Stany Zjednoczone przestają istnieć jako hegemon, a może nawet jako jedno państwo.

Europa znalazła się w pozycji krowy, która nigdy nie wierzyła, że ​​jest tuczona, nie po to, by cały czas ją doić, a potem zjeść. Teraz zaczyna to rozumieć, a Władimir Putin mówi o tym głośno i publicznie całemu światu.

Świat stworzył już potencjał rosnących gospodarek narodowych, a ludy te są gotowe bronić się przed amerykańską agresją z całą swoją siłą.

Putin powiedział: czasy się skończyły, gdy system amerykański był jednolity dla wszystkich. Kraje rozwijające się zyskały na znaczeniu w światowej gospodarce, a teraz warunki się zmieniają. I po raz pierwszy same Stany Zjednoczone nie ogłosiły tego, ale zostało ogłoszone to im samym. To nie jest tylko policzek w twarz – to kopnięcie w tyłek. Z ogromnym białym śladem na siedzeniu.

Spójrzcie na retorykę Putina – otwarcie nazwał Stany Zjednoczone najeźdźcami. To znaczy, bandytami z autostrady, piratami, pobierającymi haracz.

To bezprecedensowe wydarzenie. I to nie jest alegoria emocjonalna. Jest to bezpośrednia próba delegitymizacji amerykańskiej hegemonii. Najeźdźca nie jest zwykłym konkurentem, najeźdźca to przestępca. A z przestępcą rozmawia się językiem siły, a nie o wspólnych interesach.

Rosyjskie elity mogą nadal błądzić i nic nie rozumieć, doświadczać złudzeń i podejmować błędne kroki, ale ta część, która jest w stanie mocno utrzymać władzę i poprowadzić kraj w przyszłość, dokonała już wyboru. I ten wybór ogłosił publicznie Putin. Teraz czas wahania i oczekiwania dobiegł końca. Putin odciął się. Wszyscy rozumieli, że porozumienie ze Stanami Zjednoczonymi nie zadziała, ale jest już możliwe i konieczne, aby przestać ustępować.

Wola władzy to umiejętność rzucenia wyzwania. Putin rzucił to wyzwanie w imieniu klasy rządzącej Rosji, która zrozumiała jego historyczną perspektywę. Wszystkie trudności gospodarcze i spory polityczne z opozycją i piątą kolumną są już nieistotne dla kursu kraju. A mówca po Putinie, Xi Jinping, nie tylko potwierdził słowa Putina, ale także pokazał, kto jest w konfrontacji z przywódcą Stanów Zjednoczonych i jego harcownikami.

Tak, Stany Zjednoczone są wciąż najbardziej ekonomicznie i militarnie silnym krajem na świecie. Tak, wciąż są w stanie sprawić wiele kłopotów każdemu na tym świecie. Ale nie są już w stanie podporządkować sobie tych, którzy tego nie chcą. Każde ich działanie tylko zwiększa opór. Natknęli się na granicę własnej siły, jak pijany mężczyzna wpadający na ścianę.

Teraz wyobraź sobie, jak będzie wyglądał świat, gdzie Rosja i Chiny wdrożą swoje plany? Zarysy takiego świata opisano w artykule Aleksandra Zapolskiego „Co czeka Rosję w Pax China?”. System dolara, jako główny instrument dominacji USA w wielobiegunowym świecie zdominowanym przez centra władzy ze swoją walutą, stanie przed naturalnymi przeszkodami. Przekształcenie regionu Azji i Pacyfiku w centrum produkcji i konsumpcji poprzez podniesienie poziomu życia ludności Chin i krajów, przez które przejdzie „One Belt One Road”, może drastycznie zmienić sytuację Stanów Zjednoczonych.

W istocie Putin ogłosił nową doktrynę globalnej konfrontacji ze Stanami Zjednoczonymi, wyprowadzającą Rosję na czoło w procesie globalnych przemian. Dokładniej, w swoim epicentrum, ponieważ gdyby nie obecna pozycja Rosji, Stany Zjednoczone dawno temu złamałyby Chiny zarówno pod względem gospodarczym, jak i militarnym i politycznym. Kluczem do Chin jest Rosja.

Dlatego w przededniu transferu władzy w 2024 r. czekają nas próby zorganizowania wielkich wstrząsów. Niemniej jednak plany Rosji zostaną urzeczywistnione, ale plany Stanów Zjednoczonych nie. Wtedy stanie się jasne, że świat naprawdę stał się wielobiegunowy. W tym świecie nie będzie już jednego seniora z grupą wasali i pozostałymi „barbarzyńcami”, ale wielu seniorów, którzy muszą być w stanie negocjować i jakoś muszą nauczyć się żyć w tej rzeczywistości. Właśnie o tym mówił Putin, a ci, którzy nie rozumieli znaczenia jego słów, już stracili.

Alexander Chaldej
Za: //www.iarex.ru/articles/67005.html

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl
_____________________________

Komentarzy 58 to “Putin ogłosił doktrynę globalnej konfrontacji z USA”

 1. NyndrO said

  I to rozumiem. Nie wygląda nato :), żeby Pan prezydent Putin żartował, czy kpił. Przyłbica taka bardziej otwarta. Polaków oczywiście szkoda, ale trudno. Ciężko to pisać, ale sam tego chciałeś, Dyndało. Tak Polska dyndała, aż sie na śmierć powiesiła.

 2. provincjal said

  Na co liczą wytresowane polińskie PIeSki, że POlecą do żydopatagonii razem ze swoimi MOcodawcami a my tu za niewolników będziemy ?
  Nie ma reakcji polskich władz bo władzę mamy nadaną przez żyda i nadzorowaną przez danielsa i mośbacher, jesteśmy w takiej czarnej dziurze jak zma_gdonaldyzowana murzyńskość, TU faktycznie nie ma wyjścia, „czajka” przy ty to pikuś, nam tylko słomki do oddychania zostały w tym kosher sosie.
  Polski już nie ma i nie będzie ?

 3. Mietas said

  W istocie Putin ogłosił nową doktrynę globalnej konfrontacji ze Stanami Zjednoczonymi, wyprowadzającą Rosję na czoło w procesie globalnych przemian. Dokładniej, w swoim epicentrum, ponieważ gdyby nie obecna pozycja Rosji, Stany Zjednoczone dawno temu złamałyby Chiny zarówno pod względem gospodarczym, jak i militarnym i politycznym. Kluczem do Chin jest Rosja.

  Przeciaż ja wczoraj pisałem!!! nowy ambasador USA który dopiero co przejął stanowisko na wniosek Trumpa,zaczął od słów,Rosjanie współpracujmy i róbmy razem interesy,tyle że Rosjan to już mało interesuje,w tym czasie kiedy nowy ambasador obejmował stanowisko w Moskwie trwały rozmowy między premierem Chin i Rosji,dyskusja dotyczyła gigantycznych inwestycji na setki mld dol,oraz wyznaczono cele jak dojść w kilka lat do 200 mld dol wymiany handlowej,a to że współpraca tych dwóch krajów gwarantuje im sukces nikogo nie trzeba przekonywać.Putin zjednoczył sobie też premiera Indii,sułtana w Turcji,praktycznie cała Azja stoi otwarta dla Rosji,a to że świat podzielił się na dwa bloki to wszystko prawda,ale z czasem kiedy USA zacznie słabnąć wszystko wróci do normy.

 4. Olo said

  Nareszcie jakaś dobra wiadomość. Pozostaje mieć nadzieję, że Rosja nie uzna też anglo-syjonistycznej okupacji Polski i reprezuntującego interesy okupanta żydo-banderowskiego reżimu dobrej zmiany.

  Niestety, Rosja ma Polskę głęboko.
  To nie tylko rządy są syjonistyczne.
  Polacy też już zżydzieli.
  Admin

 5. NyndrO said

  Gdyby Polska wykazała chęć, nawet namiastkę chęci traktowania Rosji po ludzku, nie trzebaby było mieć nadziei. A tak, Polska jest popychadłem. Prostytutką. Tylko Polaków szkoda. A taki zacny Naród był. Był.

 6. Olo said

  Re. 4. (Admin)

  Przed II wojną byli jeszcze bardziej zżydzeni, a każdy wie jak się to skończyło. A jeśli chodzi o Rosję i Chiny, to nikt nie wie jakie mają geopolityczne plany. Jedno jest pewne – jak anglo-syjonizm upadnie poza Polską, to i żydo-banderowski reżim dobrej zmiany nie będzie miał prawa bytu.

 7. Sarmata said

  No i cały misterny plan w pizdu … Rosja z Chinami.
  A miał być kolejny reset i Rosja miała pomóc USA przeciw Chinom o czym mówił Tramp do Dudy w Waszyngtonie a tu cały misterny plan w pizdu ….

 8. JADAM said

  Jeden tydzień – i COŚ , co wykonał J. W .Pan Alexander Chaldej
  ………. i drugie cóś imć p. nowopolskiego
  W. Panie Alexandrze – mogę coś dodać – ALE TO BĘDĄ NIEISTOTNE SZCZEGÓŁY
  DOSKONAŁE RESU’ME
  ……….
  „W tym świecie nie będzie już jednego seniora z grupą wasali i pozostałymi „barbarzyńcami”, ale wielu seniorów, którzy muszą być w stanie negocjować i jakoś muszą nauczyć się żyć w tej rzeczywistości”
  „P.S.
  Co Daj Boże , swoim czcicielom .
  …..
  a wszystkim chwalcom lucyfera i , jego pomagierów „ciekawych widoków na YELLOWSTONE i okolice „””san Francisco””” ,
  przeca nic wam nic nie bedzie – INO TRZA DO ROBOTY I …..
  SYPAĆ PALIWO POD KOTŁY P E Ł N E imbecyli … H. Sapiens?

 9. revers said

  No a jankesi maja juz plan rozbicia obrony powietrzenej Kaliningradu

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019092011076481-usa-kaliningrad-cel-uderzenia-w-przypadku-wojny-z-rosja-sputnik/?fbclid=IwAR2ewH93b3cEsz0E24TtD8372bEZEvUV9eAgQCGSEba6VizAt4C8RbmzHpk&utm_source=https://l.facebook.com/&utm_medium=short_url&utm_content=9Pms&utm_campaign=URL_shortening

  niestety w tych planach maja wziasc udziall polacy i litwiaki specjalnie przeszkoleni w w stanie Wirginia do operacji specjalnych, co to zanczy nie musze mowic, lub kazdy sobie dopisze scenario byla sobie warmia i mazury, po polesie i suwalki, a zostal sie lej.

 10. Boydar said

  Ameryka, yankesi … pierdolenie o Szopenie. To nie Ameryka gryzła Rosję po nerkach od co najmniej dziesięciu wieków.

  USA to zbrojna macka anglosyjonu. I teraz Putin powiedział właśnie temu anglosyjonowi – wypierdalać !

 11. Birton said

  widzę, że stara się Pan zawsze, Panie Marucha , dobierać ciekawe artykuły, to się chwali

 12. revers said

  Dobra, dobra to kto kogo szkoli w Wirginii, i czasami nie ma i w ameryce za duzo szagagoji, oddanych syjonowi sluzbistow?

  Akurat o syjonstach mowi sie ze nie kazdy zyd moze byc syjonista lub chce nim byc, ale jak ma okazje to zostaje syjonista, to w podskokach, bo za tym staly duze, wymierne korzysci o czym nawet przekonali sie murzyni w Ruandzie, gdzie wczesniej przed masakra zadowila sie oragnizacja syjonsitow srodkowo-afrykanskie, dalej poszlo jak spltka fgydy chodzilo o przejecie tam znadujacych sie kopalni diamentow lub u saasiadow.

  Za Jelcyna Clintonowie rowniez juz podzielili sie z tamtejsza diaspora kopalniami diamentow w Rosji, ale cos nie wyszlo bo przyszedl zly Putin i troche pokrzyzowal plany, co nie znaczy ze takich planow nie ma.

 13. revers said

  lub nie antosic jak Macierewicz ktory juz wykryl za pomoaca nadwislanskich radarow dalekiego zasiegu, nie zalegle szambem rosyjskie drony w arabii saudyjskiej, biorace udzal w nalocie na saudyjskie instalacje naftowe, ktore w ytm czasie bronily niezastapione i skuteczne amerykanskie patrioty.

  http://xportal.pl/?p=35387&fbclid=IwAR2Ic8ITPJmJu-d-Dub0a80VRbmH_PgI620gK_Xck062ljCCCC1dhsagzxw

  i takie baterie patriotow co skutecznie obronily nalot dronow, jest ustwaiony w obronie anjasniejszej, ze dron zaden czy jemenski, czy ruski nie padnie, aco dopiero bedzie jak wyelca rakiety iskandery, kolibry? Nie janskes Pompeo zna juz odpowiedz..

 14. Rafal Cz. said

  Wreszcie promyk nadziei Rozsadna polityka Federacji i Chin to wlasnie potwierdzenie tej nadziei. A to doprowadza anglo-syjon
  do bialej goraczki. Stracili to co bylo ich moca: wplyw pieniadza i szczucie jednych narodow przeciw innym. Moze doczekam
  czasow kiedy misje pokojowe sie zakoncza i zapanuje pokoj..

 15. Marucha said

  Usraelcy będą teraz z żydowską oślizgłością umizgiwać się do Rosjan i Chińczyków. Pieprzyć o współpracy, o zaufaniu (sic!) itp.
  Oby ruskie nie dały się na to nabrać.
  Rządy USA to patologia – kłamstwo, oszustwo, bandytyzm.

 16. bryś said

  „Przed II wojną byli jeszcze bardziej zżydzeni” – Olo – w Łodzi był spis i wyszło ponad 30%. W całej Polsce ich policzyli. Nie było problemu ich odróżnić. Jak to policzyć dziś?

 17. Rafal Cz. said

  Ad 15
  Prosze mi wierzyc, znam rosjan i wiem ze nie dadza nabrac na te podchody.

 18. ojojoj said

  Kiedys wojna wybuchla i polski rzad spier…il. Jak myslicie, jak bedzie tym razem ?

 19. Olo said

  Re. 16 (Bryś)

  Nie trzeba ich liczyć ani rozpoznawać. Jak się skończy parasol bezpieczeństwa jaki nad nimi trzyma żydo-banderowski reżim dobrej zmiany oraz ich ukryci i jawni sojusznicy, to będą sami spier…ać, jak to słusznie zauważył Ojojoj (18). Wtedy będzie widać kto został, a kogo już nie ma.

 20. Re: Artykul….
  Warte zastanowienia jest to, co te zydowskie k…rwy maja zrobic z calym amerykanskim „muzeum” mlitarnym w ktory tak ochoczo inwestowali…Najwyrazniej pojdzie w p…zdu na „przemial”, a ich obietnice wynagrodzenia najemnikow zlotem (za „robote”) jakos ich (najemnikow” nie przekonuja…
  Z Rosjanami to „najemnicy” wiedza, ze to nie „przelewki”…i h…uj z kasa (nawet w zlocie)…Czas sie wycofac…Niech ida na wojenke durne „polaki” i inne „czeskie” kretyny…
  (za miche ryzu…).

  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 21. Ad. 18

  Wojna w starym stylu może być dziś wyłącznie na pokaz. Nowoczesna wojna to jest to, co widzimy za oknem. A raczej to, czego nie widzimy. Nie widzimy FSO, nie widzimy niebieskiego lasera, nie widzimy statków z polskich stoczni, i wielu rzeczy. To jest efekt wojny. Wojny bez armat, bez bomb, bez myśliwców, bez okopów.

  Jesteśmy w stanie wojny.

 22. AlexSailor said

  JE Putin mówił, ostrzegał, po każdym etapie informował.
  Nic nie pomagało.
  W końcu ogłosił dominację militarną nad Stanami w 2018r., za co został wyśmiany,
  po prostu mu nie uwierzyli.
  Jedynie fachowcy wiedzieli na Zachodzie, że mówi prawdę.
  To było po pierwszej pokazowej akcji w Syrii z użyciem rakiet strzelanych z Morze Kaspijskiego między innymi.
  Pół roku później JE Putin zaprezentował to, co opracowała Rosja i wyniki próbnych odpaleń, między innymi systemu Awangarda.
  Już nic nie mówił o dominacji, ale tym razem z niedowierzaniem padł na Zachód strach.
  W zasadzie Stany są bezbronne, a ich duma w liczbie wielu flot – lotniskowce – jest nie do obrony.
  Kolejnym etapem był wypowiedzenie układu o rakietach średniego zasięgu.
  Na które właśnie mamy odpowiedź Rosji w postaci stworzenia bloku z Chinami.
  Przy czym również ostatni atak w Arabii Saudyjskiej mógł mieć znaczenie,
  bo na wszelki wypadek zostały rozwiane wszelkie wątpliwości co do stanowiska Rosji i Chin.
  Atak na Iran jest teraz samobójstwem.
  Poza tym, jakiś miesiąc temu JE Putin ogłosił, że pomoże każdemu, kto będzie chciał się wyrwać ze szponów Ameryki, w szczególności państwom zdecydowanym bronić swojej niepodległości.

  Dla na Polaków to katastrofa.
  Stajemy się państwem frontowym, potencjalnym polem bitwy.
  Do tego możliwość stworzenia baz amerykańskich w Polsce jest warta dla amerykanów miliardy, jeśli nie dziesiątki miliardów rocznie.
  A nasze władze same chcą za nie płacić.
  To już opary absurdu.

  Dziś czytałem analizy ekspertów amerykańskich, z których wynika, że pierwsze bomby spadną na Polskę.
  A pierwszym celem broni nuklearnej w przyszłej wojnie (oby nie wybuchła) będzie Wrocław.
  Spodziewane jest odpalenie ok. 300 rosyjskich pocisków nuklearnych na Europę Środkową i Zachodnią,
  większość na Polskę, oraz 180 pocisków amerykańskich, z których większość również na Polskę w trakcie zajmowania jej przez wojska rosyjskie.

  Inaczej.
  Siedzimy na beczce z prochem i bawimy się ogniem.

 23. NICK said

  Nie czytałem razem tym komentarzy.

  Ze tekstu: „Putin po raz pierwszy ogłosił całemu światu, że Rosja nie uznaje już dominującej roli USA i systemu stworzonego przez Stany w świecie. Co więcej, Rosja rzuca całkowite wyzwanie temu systemowi i jednoczy się w tej konfrontacji z Chinami i resztą świata, a dokładniej z tymi państwami, które nie straciły woli ocalenia od amerykańskiego jarzma i szukają siły, do której mogłyby się przyłączyć.

  Istnieje różnica w tym: nie uznawaj de facto, uznawaj de jure i przestań uznawać de jure, otwarcie ogłaszając, że od tej pory na świecie są dwa bloki oficjalnie: ten ze Stanami Zjedn”
  mćm
  Znaczy że dobrze świat rozumiem?

  Jest JEDEN.
  Bardzo WAŻNY krok.
  Nawet Stalin go zapodał.

  Niepokalanie Poczęta… .

  Tym razem.
  Nie może być „po cichu.
  Imć PUTINIE.

  KRZYK!!!
  HUK!!!

  P.s.
  „WYBORY”.
  W dawnej Polsce… .

 24. NICK said

  Putin.
  Daj żółtasom Mandżurię i rób swoje.

 25. ibrahim ibn jakub said

  stary tekst, ale aktualny, warto przypomnieć prozachodnim zząbionym lemingom.

 26. Maverick said

  Ameryka jest w punkcie bez powrotu. Lata gansterskiego życia zaczynają w końcu ją doganiać. Mimo to rozrabiają jak pijane zające. Jakiś amerykański generał zapowiedział że jak będzie trzeba zaatakują obwód Kalingradzki. Bo niby oni wiedzą jak to się robi. Sprzęt wojskowy pozostawia wiele do życzenia. Patrioty nie zadziałały w Arabi, albo zostały wyłączone aby MOSAD mógł przeprowadzi operację fałszywej flagi i zwalać winę na Iran. Oczywiście Polactwo beż IQ jest gotowe w swoim wasalstwie zniszczyć nasz kraj a żydki nie przestają judzić tych głupków na Rosjan.

  W praktyce wygląda to inaczej, banki w USA znowu są niewypłacalne jak w roku 2008 tyle tylko że teraz pożyczają 2 miliardy dziennie w zastaw dając wszystko co mająw porfolio czyli pożyczki na domy jak i na nieruchomości komercialne, swoich klijentów. Gotuje się wielki kryzys finansowy i chyba gorszy od tego z roku 2008. Będą chcieli utrzymać to z dala od świadomości opini publicznej i prawdziwy run on the banks zacznie się w po wyborach.

  Na razie stosują rabunek innych krajów poprzez swój Swift system,

 27. NICK said

  Temat wariacki.
  Chopein cy cuś.

 28. abcdef said

  Ad. 21 AlexS
  Dziś czytałem analizy ekspertów amerykańskich, z których wynika, że pierwsze bomby spadną na Polskę.
  A pierwszym celem broni nuklearnej w przyszłej wojnie (oby nie wybuchła) będzie Wrocław.
  Spodziewane jest odpalenie ok. 300 rosyjskich pocisków nuklearnych na Europę Środkową i Zachodnią…

  Mógłby Pan jakiś link lub dwa? Thanks.

 29. Re: Alex Sailor…
  Te „analizy expertow” hamerykanskich sa tak samo wiarygodne jak d. trump ze swoim „bialym knesetem” w Waszyngtonie…
  Ot zwykla zydowska propaganda na gojowskich „szczekaczkach”…

  Oto przyklad: To Iran zaatakowal zbiorniki z ropa naftowa w Arabii Saudyjskiej (w/g amerykanskich „expertow”), ale musimy jeszcze to sprawdzic…”

  Albo: „Nie wiemy jeszcze napewno, ale to napewno robota Iranu…”…

  Najlepszy komentarz byl od Premiera Iranu: ….(….) – warto poszukac…

  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 30. NICK said

  P. Jaśku.
  TO, że’ameryka’ się sypie, to osobny rozdział.
  Wcale nie taki dobry.
  Albowiem gruzowisko amerykańskie osiada we polin.
  Dokładnie tak jest.
  Nie widać?

 31. NICK said

  A I cały germano/anglo/ameryko/SYJON.

  Pisz Wandaluzjo w temacie.
  Po tym Cię poznam ostatecznie.

 32. Boydar said

  Panie Putin (23), nic im nie dawaj, rób swoje.

  Koncepcja z nukiem na Festung Breslau bardzo misię podobywa. Spadnie czy nie, wpływu nie mamy. Ale tu i teraz wielce istotne jest, aby rzeczona informacja dotarła do przekonania zamieszkujących.

 33. Igor Niefiedow said

  Uważnie czytam artykuł i komentarze na jego temat i po raz kolejny przekonałem się, jak odmiennie oceniają i postrzegają to samo wydarzenie w kraju i za granicą. Rozumiem to dla Europejczyków (które są faktycznie zniewolone przez USA) nawet publiczna intencja życia niezależnego od woli amerykańskich baronów, już powoduje radość i podniecenie – „Tutaj.. przynajmniej gdzieś może sobie na to pozwolić”.

  Faktycznie, takie oświadczenia mają przede wszystkim na celu efekt zewnętrzny. Sami Rosjanie (mówię przede wszystkim o tych, którzy potrafią myśleć głową, a nie telewizją) przemówienia ich prezydenta są postrzegane z wielkim sceptycyzmem. Słowa są poprawne.. nic nie jest zrobione, aby je zrealizować.

  Nie do nas należy konkurowanie z Ameryką. Kraj o skorumpowanej, nieefektywnej gospodarce zależnej od importu i technologii amerykańskiej. Kraj z całkowicie skorumpowaną elitą polityczną, która nie ma myślenia państwa narodowego i która kupuje nieruchomości za granicą, wysyła swoje dzieci do Stanów Zjednoczonych i sporządza obywatelstwo zagraniczne.

  Możesz konkurować z takim bagażem, chyba że z Brazylią lub Indiami … i to nie jest fakt – ja sam jestem traktowany indyjskimi lekami. Czy przestraszyć USA faktem, że zjednoczymy się z Chinami? To zabawne.. Chiny są potężniejsze od nas zarówno pod względem gospodarczym, jak i politycznym i nie będzie tolerował żadnych „partnerów”, tylko związek „pan-wasal”.

 34. Anucha said

  Ooo tym razem Rosjanie wylądowali na księżycu 😀

 35. Mietas said

  Igor Niefiedow masz rację, u was niczego nie ma,to w Polsce produkuje się lodołamacze atomowe,elektrownie atomowe,samoloty,rakiety kosmiczne,samochody,procesory,mamy tak potężne firmy jak Rosatom,Rostech,Rostelmasz,Roskosmos,Rosatomflot,o firmach naftowych i gazowych to nawet nie wspominam bo co wam robić przykrość,krótko mówiąc gdzie wam do nas!!.

  ——
  Zapomniał Pan o produkcji kapci góralskich. Jesteśmy w niej potęgą na świecie.
  Admin

 36. Mietas said

  Kapcie jak kapcie,ale oscypków na pewno nie potrafią robić.

 37. lewarek.pl said

  22. AlexSailor
  A pierwszym celem broni nuklearnej w przyszłej wojnie (oby nie wybuchła) będzie Wrocław.

  Tam jest napisane, że konkretnie nie Wrocław, tylko okolice Wrocławia.
  Prawdopodobnie chodzi o Żagań, gdzie umieszczona ma być (czy już jest) amerykańska brygada. Ale może być i jakiś inny obiekt.
  Z militarnego punktu widzenia Wrocław jest bez znaczenia i bomba zrzucona na to miasto byłaby „zmarnowana”.

 38. revers said

  ake mote byc jaki punkt dowodzenia NATO w Wroclawiu? taki jest w Szczecinie i to zaraz przy ul.Wojska Polskiego kilometr od centrum miasta w kerunku zachodnio-polnocnym, jak i w Bydgoszczy, czy Orzyszu, czyli na pierwszy ogien ida punkty dowodzenia NATO, dalej stacje radarowe i wyrzutnie rakiet w Radziszewie, potem wazne wezly kumunikacyjne i logistyczne w tym lotniska.

 39. Rokitnik said

  Powtarzam sie – trudno.
  Nie bedzie miedzynarodowy Szyd narazal Polin dla rozgrywek Ameryki z Chinolami czy Rosjanami. Une chca POWROTU do Europy ( patrz rozgrywki FiFa ! ) – bo TU – a nie w Palestynie, jest ichny ” interes „. Biorac pod uwage powszechne durnoctwo naszych Rodakow…wielce to prawdo podobne?
  Szydzi…dla swojego intersu bez skropulow PORZUCA USA (!), a trzymaja Yankesow za twarz tylko po to by CHRONIC ichne w y m y s l y….( stad obecnosc armii amerykanskiej na terytorium Polski ).
  Czy Yankesi poradziliby sobie przy tak masowym odplywie KAPITALU to nie wiem, ale p.podobnie nastapil by rozpad terytorium USA na poszczegolne kraiki ( Kazdy Stan lub grupa Stanow, cos tam by musiala wypracowac). Ale…w przypadku braku ZAGROZENIA zewnetrznego, k a z d a Administracja bez naszego (nie)poczciwego Icka – wystrzlilaby dobrobytem NIE spotykanym uprzednio poziomie…!!
  ————————————————————————————————————–
  Ps. Donald T jesli wygra nastepna ture – to bedzie podzwonne dla USA. Zadne bunczutnie wykrzykiwanych HASEL nie spelnilo sie ! Nie bdzie zadnego ” Ameryka Great Again ” !! Trump jest spoznionym kandydatem o przynajmniej 12 lat. Ponadto – to nie on rozdaje karty wewnetrzne i zagraniczne…wiec, co w sumie, wiadomo KTO steruje tym molochem, na korupcyjnych nogach.

 40. Igor Niefiedow said

  Re 35 – Mietas

  Nie powiedziałem, że nie mamy nic. Ale w obecnym stanie mój kraj jest niczym więcej niż potęgą regionalną. Tak – to nie jest złe. Przynajmniej pozwala to być naprawdę niezależnym. W końcu suwerenności nie ma na papierze, ale wtedy, gdy kraj może robić, co chce (i czego potrzebuje), nie patrząc na kogoś.

  Ale aby konkurować z USA – mamy mało siły. Oto Pan Gajowy żartował o „kapciach górskich”. I mamy podobne gorzkie żarty – „„Wykonujemy wiele dobrych rakiet, ale tak trudno jest je rozprowadzić na chlebie”. Wszystko, co mamy, zostało zbudowane w czasach radzieckich. W ciągu ostatnich 20 lat nie zbudowano nic nowego (мam na myśli dużą skalę). Nadal jemy radzieckie ciasto, аle któregoś dnia i tak się skończy..

 41. Mietas said

  Oj Panie Igor,mi te pańskie wypowiedzi zalatują demagogią,mimo że nie mieszkam w Rosji, to jestem pod wrażeniem tego co Rosja dokonała w ostatnich latach,zapraszam wszystkich do lektury tego portalu.
  https://sdelanounas.ru/

 42. Boydar said

  Na jednej z konferencji prasowych Władymir Władymirowicz przypomniał „dowcip” o tych którym „ruska siermiężność” nie pasuje i chcą mieć zamiast armii złote zegarki –

  … /wrogowie/ mnie zabiją, mamę zabiją, twoją siostrę zgwałcą, a ty wyjdziesz i powiesz – dobry wieczór, czas moskiewski — 12:30

 43. Mietas said

  Ja powiem tak,jestem już za stary żeby innych nawracać,normalnie już mi się nie chce,rozmawiam na forach z rosjanami i polakami,niedawno 5 godz rozmawiałem z kolegami z Rosji na temat naszej i ich motoryzacji,i rozmowa nam się tak układała że nawet nie zauważyłem jak czas zleciał,najwięcej gadaliśmy o nowych pojazdach Kamaza,wszyscy pamiętają jak jeszcze niedawno wyglądaly Kamazy czy nasze Jelcze lub Stary,u nas nie było szans lub zaparcia żeby się tym zająć.Rosjanie poszli inną drogą,dogadali się z niemieckimi firmami i w ciągu dosłownie 5 lat przejeli technologie do których Niemcy dochodzili przez ostatnie dziesięciolecia,sami wykonali gigantyczną prace,żeby taki nowoczesny pojazd wyprodukować potrzebna jest ogromna wiedza z materiałoznastwa oraz dziesiątki testów,każdej dosłownie śrubki czy odlewu,na dzisiaj Kamaz praktycznie wszystkie części sam produkuje,nawet szkielet kabiny,mimo że to projekt Mercedesa to jest produkowany do spółki,tak że prawa do kabiny ma też Kamaz,silnik Kamaz stworzył przy współpracy z szwajcarami,pomogli w projekcie,dzisiaj Kamaz oferuje ten silnik na 1,5 kilometrów przebiegu,i resursy co 150 tys km,najmocniejsza jednostka ma 550 KM,samochód wchodzi do produkcji jesienią tego roku,pierwsze firmy już podpisały kontrakty za zakup tych pojazdów,jedna kupiła 2 tys sztuk,inni po kilkaset,jak na początek sprzedaży to dobry wynik.i tu każdemu podpowiem jak odróżnic montownie od producenta,otuż Kamaz zatrudnia 34 tys pracowników,już po restrukturyzacji,a podobna montownia co najwyżej kilka tys ludzi,na filmie najnowszy Kamaz.

  Dodam że podobne zmiany przechodzą wszystkie rosyjskie firmy motoryzacyjne, kolejowe,tramwajowe,i inne.

 44. Mietas said

  Czemu mi nie przeszło wideo?

 45. Mietas said

  Jeszcze raz spróbuje.

 46. Igor Niefiedow said

  Re 41 – Mietas

  Jak powiedziałem wcześniej – oczywiście, nie mieszkam na cywilizacyjnej pustyni. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że istnieje ogromna różnica między tym, kim powinniśmy się stać (i jak reprezentują nasz kraj jego liderów) i kim jesteśmy.

  Jest komiczna piosenka z czasów radzieckich. Odbywa się w nim dialog między sowieckim ślusarzem a afrykańskim gościem w ZSRR. Afrykanie wskazują na problemy radzieckiej gospodarki, ubóstwa i pozostania. W odpowiedzi ślusarz (to jest refren piosenki) mówi:

  „Ale robimy rakiety i blokujemy Jenisej
  A także w dziedzinie baletu wyprzedzamy resztę. ”

  To oczywiście żart. Ale (jak mówi rosyjskie przysłowie) w każdym żart jest trochę prawdy. Z dużymi „gruczołami” w ZSRR, a teraz okazało się bardzo dobrze (zwłaszcza jeśli zostały one wykonane na zamówienie państwowej). Ale ze wszystkim innym (co sprawia, że kraj jest konkurencyjny), jest z nami źle..

 47. Artnemo said

  Nie przeceniałbym entuzjazmu dzisiejszych zwolenników Putina. Reprezentuje on odchodzący system, oparty na postsowieckich służbach specjalnych i lobby wojskowym. Ten swoisty deep state po prostu się starzeje i biologicznie wymiera. Jeszcze jakiś czas będą trwały walki o sukcesje w postputinowskich czasach. Taki interim przeżywały Sowiety w gerontokratycznych czasach Andropowa i Czernienki czy nowozytnie podczas krótkich rządów Jelcyna. Moim zdaniem w Rosji dojdą niezadługo do wpływów i w końcu do władzy dzieci i wnukowie dzisiejszych oligarchów (bojarów), wychowani, w przeciwieństwie do swoich rodziców, w zachodniej, nadal jeszcze wolnościowej kulturze. Będzie ta kultura, z przyzwoleniem i pomocą Europy (Niemiec) powoli ale nieuchronnie wpływać na masy europejskich Rosjan. Zacznie się realizować ich wielowiekowy sen o przynależności do kultury europejskiej. Taki scenariusz spędza z kolei sen z powiek odchodzącego mocarstwa jakim jest USA, które jednakowo obawia się (przynajmniej na dzień dzisiejszy) tak opisanej powyżej emancypacji Rosji jak i wpływu na losy świata coraz potężniejszych Chin.
  Ogłaszanie zaś doktryn przez przywódców będących aktualnie u władzy oznacza, że coś się tam nie idzie po ich myśli…

  ——
  Czy mi się wydaje, czy jest Pan entuzjastą zatracenia przez Rosję swej tożsamości na rzecz „jeszcze wolnościowej”, zbydlęciałej kultury Zachodu?
  Admin

 48. Boydar said

  Panu Igorowi

  .https://www.youtube.com/watch?v=0drR7ZojdNk

  Kaczmarski taktownie podmienił Kolegę Kafla Romana na Negra 🙂

 49. Boydar said

  Nienawiść do Rosji i wszystkiego co rosyjskie bywa dziedziczone w genach. Wiem coś o tym. To jest silniejsze od rozumu.

 50. Rafal Cz. said

  ad 49
  To co jest silniejsze od rozumu zawsze przegrywa.

 51. Boydar said

  Jestem tego (50) pewny; problem leży jednak w tym, że człowiek za krótko żyje.

 52. Mietas said

  Artnemo bzdury wypisujesz,może napisz w jaki sposób dojdą do władzy? W ostatnich wyborach Putin pokazywał jakby mu na reelekcji nie zależało,a mimo to większość Rosjan nawet nie chciała myśleć że kto inny mógłby zostać prezydentem, żeby takie dziecko doszło do władzy to jednak trzeba mieć zaplecze i wygrać wybory,a przedtem coś ludziom pokazać,Putin cały czas wymienia ludzi w rządzie i na różnych szczeblach władzy, w dużej mierze są to młodzi ludzie którzy piastują wysokie stanowiska w organach władzy, więc stawianie tezy o starych apartczykach świadczy że nie masz żadnej wiedzy w tym temacie.

 53. Maverick said

  Artnemo kultura słowiańska posiada sporą supremację nad upadająca kulturą zachodu. Tylko Polactwo bez IQ zachwyca się tą pseudo kulturą mordowania, dominacji i manipulacji.

 54. Artnemo said

  Nie przeceniałbym entuzjazmu dzisiejszych zwolenników Putina. Reprezentuje on odchodzący system, oparty na postsowieckich służbach specjalnych i lobby wojskowym. Ten swoisty deep state po prostu się starzeje i biologicznie wymiera. Jeszcze jakiś czas będą trwały walki o sukcesje w postputinowskich czasach. Taki interim przeżywały Sowiety w gerontokratycznych czasach Andropowa i Czernienki czy nowozytnie podczas krótkich rządów Jelcyna. Moim zdaniem w Rosji dojdą niezadługo do wpływów i w końcu do władzy dzieci i wnukowie dzisiejszych oligarchów (bojarów), wychowani, w przeciwieństwie do swoich rodziców, w zachodniej, nadal jeszcze wolnościowej kulturze. Będzie ta kultura, z przyzwoleniem i pomocą Europy (Niemiec) powoli ale nieuchronnie wpływać na masy europejskich Rosjan. Zacznie się realizować ich wielowiekowy sen o przynależności do kultury europejskiej. Taki scenariusz spędza z kolei sen z powiek odchodzącego mocarstwa jakim jest USA, które jednakowo obawia się (przynajmniej na dzień dzisiejszy) tak opisanej powyżej emancypacji Rosji jak i wpływu na losy świata coraz potężniejszych Chin.
  Ogłaszanie zaś doktryn przez przywódców będących aktualnie u władzy oznacza, że coś się tam nie idzie po ich myśli…

 55. Artnemo said

  ad. 47, Admin
  Gdzie zauważył Pan, Panie Admin, mój „entuzjazm“ do zgniłego Zachodu? Czy w fakcie próby trzeźwego spojrzenia na rzeczywistość i braku myślenia życzeniowego pt. „Putin wiecznie żywy“? Ten dzisiejszy Zachód jest mi tak samo wstrętny jak i Panu, bo podobnie jak i Pan, znam go już bardzo długo z autopsji. I jestem pewny, że to schyłkowa cywilizacja… Jednak myślę, że rozumiem psychologię ludzi żyjących całe wieki w systemie reglamentującym wolność i hamująca tzw. samorealizację jednostki, coby to nie znaczylo… Rosjanom (i nie tylko) życzę jak najlepiej. Ale oni tę „wolnosc“, podobnie jak dzisiejsi Polacy, muszą po prostu sami przeżyć, sami na własnej skórze doświadczyć tego „dobrodziejstwa“. Tego doświadczenia nie będą chcieli dać sobie żadnym zaklinaniem rzeczywistości odebrać. Do czasu kiedy sami nie zobaczą, że „król jest nagi“. Bo „jak się nie przewrócis, to się nie naucys…”. Przyszłe elity rosyjskie, jak już wspomniałem, wychowują się na „zgniłym“ Zachodzie. Jest to faktem – czy mnie, czy Panu, Panie Admin, to się podoba czy nie. Oni przyniosą do Rosji te „zachodnie miazmaty“ i zarażą nimi podatne na złudne poczucie wolności społeczeństwo. Pokusa aby doszlusować do tego od wieków wyśnionego Zachodu jest w Rosji bardzo silna, zwłaszcza wśród inteligencji, która będzie w postputinowskiej rzeczywistości tworzyć opiniotwórczą elitę.
  A Niemcy tylko czekają aby Rosji dopomóc europejsko się „ucywilizowac“. Nie ogniem i mieczem, ale technologicznie i gospodarczo w zamian za resuorces, które potrzebują do utrzymania i wzrostu dobrobytu. A może i do kolejnego „Lebensraum“…?
  PS. Przepraszam za zdublowanie mojego pierwszego wpisu… Niedzielny brak uwagi…

 56. Maverick said

  Czas powiedzieć wystarczy tej lucyferiańskiej hucpy.

  https://www.bitchute.com/channel/cjbbooks/

 57. Igor Niefiedow said

  Re 48:
  Pane Boydar – wielkie dzięki za piosenkę. Jestem absolutnie zachwycony! Teraz siedzę i cicho nucę: „A ja na to – my w niebo ślem rakiety..”. Koledzy rozglądają się ze zdziwieniem. 🙂

  Powstaje interesujące pytanie – kto był pierwszy: Jacek Kaczmarski lub Yuri Vizbor? Ponieważ teksty są absolutnie identyczne (z wyjątkiem niewielkich różnic). Wyszukiwany w polskim Internecie – piszą, że wciąż jest to przetwarzanie piosenki textu autorstwa Yuri Vizbor.

  Okazuje się, że postać Jacek Kachmarsky – bardzo jasny i interesujący. Nazywają to „współczesnym Mickiewiczem”. Byłem szczególnie zadowolony wiedząc, że kocha i docenia rosyjską kulturę. Chcę wiedzieć o nim więcej. Ciekawy człowiek.. okazuje się, że wrócił z wygnania, nie rozpoznał postsowieckiej Polski i wyjechał do Australii.

 58. Boydar said

  No dobrze, Pane Igor, przejrzałem Gajówkę, „zaprzyjaźnione” publikatory, kolej na Pana.

  Szczerze mówiąc, nie wiem, czy warto się mi produkować zbyt poważnie, gdyż pomimo że uważam Pana za postać, póki co, sympatyczną, ale, niezupełnie autentyczną. Może to tylko wrażenie, ale stawiam sprawę uczciwie.

  No więc, tylko jeden (drugi) refren Pan zapamiętał; śp. Jacek śpiewa najpierw „…a ja na to – Kreml w niebo śle rakiety …”. Pełny tekst znajdzie Pan Igor tutaj : https://www.tekstowo.pl/piosenka,jacek_kaczmarski,spotkanie_w_porcie.html

  Co do pierwszeństwa, żadnej pewności oczywiście nie mam. Jednak wsłuchawszy się uważnie w wykonanie Jacka, odnoszę wrażenie że to wspaniały, ale jednak cover.

  Pisze Pan, że nie rozpoznał rzeczywistości. Prywatnie może i nie. Ale od jakiegoś momentu On już nie był prywatny. Czyj był, też nie wiem, ale wyśpiewał tyle Prawdy, że ktoś Go musiał chronić, przynajmniej do czasu. Mało tego, wiedza jaka wyziera spod Jego tekstów, nie mogła wynikać z poetyckiego przypadku, nie ma w ogóle takiej opcji.

  Myślę, że został zamordowany. Tak jak wszyscy trzej.

Sorry, the comment form is closed at this time.