Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zenon_K o Wolne tematy (52 – …
  NC o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Nasze miejsce w szeregu
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Kojak o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Piskorz o Sosnowe zdrowsze, dębowe trwal…
  Bodzio o Czy człowiek faktycznie wykorz…
  Piskorz o Sosnowe zdrowsze, dębowe trwal…
  Miet o Wolne tematy (52 – …
  Zerohero o Ludzi wybitnie uzdolnionych łą…
  Marucha o Wolne tematy (52 – …
  Wanderer o Czy pan profesor Rafał Broda s…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Powtórka z historii

Posted by Marucha w dniu 2019-09-23 (Poniedziałek)

Pięć komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy we wszystkich okręgach wyborczych w kraju, wylosowało numery swoich list. Numer jeden dostała Koalicja Polska, czyli Polskie Stronnictwo Ludowe z niedobitkami ruchu Kukiz 15.

Numer drugi – Zjednoczona Prawica, czyli PiS ze swoimi satelitami, to znaczy – Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry i ugrupowaniem dowodzonym przez pobożnego wicepremiera Jarosława Gowina, który zmienia nie tylko polityczne obozy bez konieczności zmianiania poglądów, ale i nazwy swego ugrupowania, za czym trudno nadążyć. Ostatnio ugrupowanie pobożnego wicepremiera Gowina nazywało się „Polska Razem”, czy jakoś tak – ale nie jest wykluczone, że teraz nazywa się już inaczej. Podobnie podczas hyperinflacji wartość pieniądze zmieniała się w ciągu jednego dnia i nikt nie mógł za tym nadążyć.

Numer trzeci wylosował SLD, który staje do wyborów w towarzystwie sodomitów i socjalistów „prawdziwych” od pana Zandberga.

Numerem czwartym została obdarzona Konfederacja Wolność i Niepodległość, a numerem piątym – Koalicja Obywatelska – bo tak właśnie nazwał się obóz zdrady i zaprzaństwa, czyli Platforma Obywatelska z satelitami.

Niby łatwo jest zliczyć do pięciu, ale okazuje się, że środowisko niezależnych mediów ma z tym pewne trudności, bo podczas programów informacyjnych prezentowane są numery list poszczególnych komitetów – z wyjątkiem Konfederacji – bo prezenterzy po numerze trzecim od razu przechodzą do piątego.

Uprzejmie zakładam, że chociaż każdy z nich potrafi zliczyć do trzech, to już z wyższą matematyką ma trudności. W przeciwnym razie musiałbym uznać, że jakiś Tajemniczy Nieznajomy wydaje niezależnym mediom stosowne rozkazy, a przecież jakże „wydaje”, kiedy wcale nie wydaje, bo w naszej demokracji, wiadomo – pełny spontan i odlot, niczym na imprezach „Jurka Owsiaka”.

Ciekawe, jak redaktorzy liczą srebrniki, które otrzymują za swoje zaangażowanie po stronie demokracji i pluralizmu. Może ktoś im odlicza, a oni tylko kwitują. To się zdarza również w demokracjach bardziej zaawansowanych od naszej. Kiedy w Nowym Jorku kupowałem komputer, nikt nie chciał przyjąć ode mnie gotówki, aż przywołany menażer wyjaśnił, że to dlatego, że nie umieją liczyć pieniędzy. Okazało się jednak, że aż tak źle nie jest, bo jeden sprzedawca umiał no i to właśnie jemu zapłaciliśmy.

Wspomniałem o tych srebrnikach, bo akurat w audycji zatytułowanej „W tyle wizji” dziennikarze zgromadzeni w studio zaśmiewali się do rozpuku ze starannie wyszukanych i dobranych wypowiedzi Janusza Korwin-Mikke sprzed wielu lat. Może zresztą nie było ich wielu, może był tylko jeden, jak ten „dziennikarz angielski zgromadzony na sali”, który dopytywał się co znaczy słowo „zbuk” w piosence o jajcu holenderskim.

Tak czy owak na krytykę tej metody publicystycznej zareagował kol. Rafał Ziemkiewicz, wyjaśniając podobnie, jak czynił to dobry wojak Szwejk: „ja ludzie kochani, jestem niewinny”. „Przychodzę tam umówiony na konkretną robotę, wykonuję ją i odbieram za nią wynagrodzenie” – powiada.

Ano i słuszna jego racja, bo w rządowej telewizji zawsze tak było; przychodził, dajmy na to, redaktor Stefanowicz, umawiał się na konkretną robotę, to znaczy – nie tyle może się „umawiał”, tylko odbierał stosowne polecenia od tamtejszego politruka, ubierał się w wojskowy mundur, wykonywał konkretną robotę, a potem pobierał należne srebrniki. A z kolei taki redaktor Szykuła o smutnej twarzy nawet nie musiał zakładać munduru, bo i bez tego każdy się domyślał, jaki rodzaj sił zbrojnych reprezentuje.

Okazuje się, że transformacja ustrojowa swoją drogą, a tradycja swoją, z czego, jako konserwatysta, powinienem się właściwie cieszyć, ale jakoś nie mogę.

W dodatku kolega Ziemkiewicz wyjaśnił, dlaczego rządowa telewizja tak ostentacyjnie Konfederację lekceważy. „Jest ona postrzegana, jako partia bez szans na wejście do przyszłego Sejmu, margines i folklor”. Szkoda, że nie wyjaśnia, przez kogo jest tak postrzegana, bo wskazanie tego Spostrzegawczego Obserwatora, który chyba też decyduje, komu wolno będzie wejść do „przyszłego Sejmu”, a komu nie, wzbogaciłoby niebywale naszą wiedzę o naszej młodej demokracji. Ale być może to jest surowo zabronione, więc kolega Ziemkiewicz życzliwie daje do zrozumienia, że – jak w swoim czasie śpiewał pan Paweł Kukiz – „tutaj jest jak jest – po prostu – i ty dobrze o tym wiesz!”

Co nam jednak szkodzi nieco pochylić się nieco uważniej nad przyczynami nieukrywanej wrogości Naczelnika Państwa wobec Konfederacji – z czego mogło się wziąć przekonanie, że to „folklor” i tak dalej.

Myślę, że z programów rozdawniczych PiS wycisnął już co tylko mógł i optymistyczne sondaże wskazujące na 45-procentowy wynik, oznaczają także kres możliwości. Rozjątrzeni emocjonalnie zwolennicy obozu zdrady i zaprzaństwa na PiS przecież nie zagłosują, podobnie jak wyborcy SLD, sodomitów i „prawdziwych” socjalistów, a aparat wyborczy PSL, na który – jak sądzę – stawia obecnie pan Paweł Kukiz – będzie bronił własnych synekur jak niepodległości, więc z tej strony żadnej korzyści PiS spodziewać się nie może.

Jeśli natomiast zneutralizowałby Konfederację, to być może część zwolenników tego ugrupowania swoje głosy oddałaby na PiS. Dlatego to nie obóz zdrady i zaprzaństwa, nie sodomici i nie PSL jest uważany przez PiS za największego wroga, tylko właśnie Konfederacja. Otwarcie powiedzieć tego nie można, ale zawsze można zlecić wykonania „konkretnej roboty” komu tam trzeba, żeby potencjalnych zwolenników Konfederacji zawstydzić i skłonić do głosowania na sprawdzonych pretorian Naczelnika Państwa, którzy wprawdzie nauczyli się doić Rzeczpospolitą, ale okruszkami dzielą się z obywatelami, zaskarbiając sobie ich dozgonną wdzięczność.

Warto też zwrócić uwagę na całkowitą bezradność obozu zdrady i zaprzaństwa, który najwyraźniej nie ma żadnego pomysłu na państwo. W ciągu poprzednich ośmiu lat maczania pyska w melasie wyjałowił się umysłowo do tego stopnia, ze będąc w opozycji potrafił tylko obszczywać nogawki Naczelnikowi Państwa – do czego nie trzeba przecież wielkiej pomysłowości, no a teraz forsuje posągową panią Małgorzatę Kidawę-Błońską, która ma wszystkich przytulić do piersi.

Może jeszcze 20 lat temu ktoś by się na to dał nabrać, ale teraz? Nie na darmo generał Bolesław Wieniawa-Długoszowski pisał: „Ustrojona w purpury, kapiąca od złota, nie uwiedzie mnie jesień czarem zwiędłych kras”.

Bezradność Platformy Obywatelskiej i jej satelitów wynika również z tego, że na odcinku nieubłaganego postępu przelicytowali ją sodomici i „prawdziwi” socjaliści pana Zandberga, z czego kasztany wyciągnie oczywiście pan Czarzasty ze starymi wyjadaczami, co to z niejednego komina wygartywali.

Zatem w „przyszłym Sejmie” pojawić się może kolejna mutacja KPP, podczas gdy PiS wystąpi w roli PPS. Czyż taka powtórka z historii nie była marzeniem pana generała Kiszczaka i prawdziwych architektów sławnej transformacji ustrojowej w osobach pana Daniela Frieda i pana Władimira Kriuczkowa, podówczas szefa I Zarządu Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego ZSRR, którzy uznali, że socjalizm pobożny i bezbożny będzie w sam raz dla naszego mniej wartościowego narodu tubylczego?

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Po Kriuczkowach to już u nas śladu nie ma; Daniele Friedy rządzą niepodzielnie „Polską”.
Admin

Komentarzy 14 do “Powtórka z historii”

 1. Sarmata said

  O Ziemkiewiczu pisałem od kilku miesięcy tak jak cytuję poniżej i bardzo się cieszę, że pan Michalkiewicz też podjął temat tego obżydliwego PiSowskiego jurgieltnika:

  „Jemu PiS płaci żeby mówił o SPOKO, KOKO, kiedy który Kośniak kupę zrobił, co powiedziała jakaś Szmergiel itp. Ob. Ziemkiewicz pochla się nad Czarzastymi, Kukizami, Kośniakami, bo mu za to płacą a tragedie ludzkie spuszcza i jeszcze się tym chwali. Patrz 05m00s – „ja takich pacjentów spuszczam …”

  Czym się różni moralność ob. Ziemkiewicza od moralności Trzaskowskiego, Schetyny czy Brejzy? Powie mi ktoś?
  Wielokrotnie pisałem: Kameleon Ziemkiewicz.
  Popatrzcie sobie na Ziemkiewicza tutaj wSensie.tv i TVP INFO, WtyleWizji i porównajcie zachowanie tego osobnika. WtyleWizji nawet nie pozwala telefonującym widzom wypowiedzieć jednego zdania w jednym kawałku ciągle przerywając, cały czas się trzęsąc ze strachu, co też taki telewidz może chlapnąć na antenie. Jego i tych pozostałych „prowadzących” w tym propagandowym programie, podstawową metodą jest – po przywitaniu z dzwoniącym – nie dopuścić go do głosu a następnie wyciszyć rozmowę jak rozmówca mówi.
  Trudno o bardziej obżydliwe zachowanie. No, ale cóż ludzie nie zrobią za pieniądze. Ziemkiewicz za pieniądze przebija nawet żydziaka Józka Goebbelsa.
  Kameleon.”

 2. Marek said

  Ziemkiewicz kameleon.
  Ślizgacz obżydliwy.

 3. Moher49 said

  Gowin to żydo-banderowiec jest, obiecuje zorganizować w Polsce ukraińską elitę. Natomiast Korwinowi kompletnie brakuje dyplomacji. Wie jakie jest w Polsce nastawienie do KONFEDERACJI, to plecie trzy po trzy i psuje sprawę. Ponadto na listach Konfederacji mnóstwo Korwiniątek się znalazło. Coś mi to krecią robotą zajeżdża.

 4. Birton said

  Podstawowe pytanie do kandydata na posła i senatora powinno brzmieć: „Czy jesteś Żydem/Żydówką oraz kiedy twoi przodkowie zmienili żydowskie nazwisko i dlaczego?”

  ——-
  Kto je zada? Drugi Żyd?
  Admin

 5. Sarmata said

  re. 4,
  Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób! Nie chroni on w pełni, ale jest wstępnym filtrem. Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkimi tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

 6. Yah said

  Panie Sarmata …. oni maja lepiej wyprowadzoną genealogie niż Pan, a z kościoła to nie wychodzą. To nie jest żaden filtr, to naiwność. Pan myśli, że ci cwaniacy o tym nie wiedzą. Jak tylko stało się jasne, że Brzeziński przygotował zmiany wszyscy zaczęli łazić do kościoła.

  Terlecki i Kuchciński tez bywali w latach 80-tych na Jasnej Górze … na hippisowskich zlotach organizowanych przez ks. Szpaka.

  Na manowcach juz jesteśmy, a w głowach mamy tak nas… ne, że raczej nie zanosi się wejście na prosta drogę.

 7. NICK said

  Dokladnie Panie Yah.

  Przyznać też trzeba, że taki Nasz Lubelak genealogię prawdziwą zapodaje (hm). 🙂 .

 8. Boydar said

  Co się ma znaczyć to „hm”, hm ?

  Ja nie mieszkam w Denver. Jak kto umie czytać i trochę myśli, to zna nawet mój pesel. To po co mam się wygłupiać; jestem zawodowym oszustem, nie mogę dać du.py na oczywistościach.

 9. NICK said

  Hm to hm.
  Takie jak we (8).

  No to napiszem tak: ‚osiem’.

  Innych słów już nie użyję
  bo ‚coś’ łapie mnie za szyję.

  Pozdrawiam obu Panów. 🙂 .

  Trzymta się.
  Hm. Hymna.
  Hymen.
  Spurki wymien.
  Wiatru, szkwału i wietrzyka.
  Ja już lepiej sobie zNICKam.

  Naprawdę Was lubię.

 10. Boydar said

  Nnnno … ! (Nikodem D.)

 11. Yah said

  🙂

 12. zofia said

  To Radio Maryja jest ta lokomotywa, ktora ciagnie PiS i zapewnia statut „Najwiekszego z Polakow” J Kaczynskiemu nie mowiac juz o niezyjacym prez.L Kaczynskim.

  no prosze jak sie modla

  a „pielgrzymki” do swietego miejsca Polakow Jasna Gora gdzieprzemawia J Kaczynski?

 13. Moher49 said

  @12, Mr Rydzyk w kościele w Toruniu umieścił menory i przytula się z niejakim Jonny Danielsem.

Sorry, the comment form is closed at this time.