Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  UZA o Inne aspekty przemysłu co…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Inne aspekty przemysłu co…
  Nic do ciebie nie o Sprawowanie władzy nad państwe…
  Lily o Inne aspekty przemysłu co…
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Marek o Inne aspekty przemysłu co…
  gnago@o2.pl o Ludzi wybitnie uzdolnionych łą…
  gnago o Śmierć lekarza rodzinnego
  I*** o Herbert, czyli skąd się w…
  bryś o Wolne tematy (52 – …
  bryś o Śmierć lekarza rodzinnego
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Dziś Węgry, jutro Polska – czy…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

WHO alarmuje o światowym kryzysie samobójczym

Posted by Marucha w dniu 2019-09-23 (Poniedziałek)

Światowa Organizacja Zdrowia informuje o wysokim wskaźniku zgonów w wyniku samobójstw, które mają miejsce na całym świecie. Wzywa się tym samym do podjęcia przez kraje bardziej wzmożonych środków zapobiegawczych.

Na podstawie analizy statystyk zgonów z 2019 roku samobójstwo uznano za drugą najczęstszą przyczynę śmierci wśród nastolatków i młodych dorosłych, w szczególności osób pomiędzy 15 a 29 rokiem życia.

Jak informuje dyrektor generalny WHO, dr Teodros Adhanom Ghebreyesus, pomimo postępu społeczeństw, co 40 sekund jedna osoba na świecie popełnia samobójstwo. Tymczasem tylko 38 krajów na świecie posiada strategię zapobiegania takim wydarzeniom. W pozostałych częściach świata osoby borykające się z problemami natury psychicznej bardzo często są pozostawione bez pomocy, a nawet stygmatyzowane.

WHO twierdzi jednak, że ryzyko popełnienia samobójstwa bardzo często jest krótkotrwałe – tym bardziej cenna okazuje się odpowiednia, szybka reakcja otoczenia.

Kolejny z raportów WHO, który stworzono w 2018 roku, wskazuje na to, że w latach 2000-2016 około 79% samobójstw miało miejsce w krajach o niskich bądź średnich dochodach. Zwykle chore osoby wybierają śmierć poprzez powieszenie, otrucie się pestycydami lub zastrzelenie.

Światowa Organizacja Zdrowia wzywa wszystkie kraje do opracowania strategii zapobiegania samobójstwom, wskazując najskuteczniejsze metody, które możemy podjąć jako społeczeństwo. Wśród nich podkreślane jest przede wszystkim odpowiedzialne raportowanie przypadków samobójstw w ogólnokrajowych mediach – ma to lepiej uświadamiać i wyczulać na problem. Ważne jest także tworzenie specjalistycznych programów pomagających młodym ludziom w radzeniu sobie z problemami natury osobistej. [No i nie wolno rodzić dzieci, bo to potencjalni kandydaci do odebrania sobie życia – admin]

Ponieważ wiele przypadków samobójstw następuje w wyniku otrucia pestycydami (1 na 5 przypadków), WHO zaleca także ograniczenie ich dostępu dla osób nieupoważnionych. Każdego roku może to pomóc uratować tysiące istnień ludzkich. Przykładowo wprowadzenie odpowiednich regulacji prawnych co do stosowania pestycydów w Sri Lance ograniczyło przypadki samobójstw aż o 70%, na przestrzeni lat 1995-2015 ratując życie ponad 93 tysięcy ludzi.

Źródło: https://www.medicalnewstoday.com/articles/326375.php
https://tylkomedycyna.pl/

Komentarzy 10 do “WHO alarmuje o światowym kryzysie samobójczym”

 1. NyndrO said

  Pedofilskie praktyki zalecane przez tych mędców z pewnością zapobiegną temu kryzysowi.

 2. Isreal said

  a co z depopulacją? ………..

 3. PolishPolackski said

  @Nyndr0

  Oraz rozpirzenie świadomości seksualnej, gdzie dzieci nie wiedzą, kim są.

  Ale uczmy 5cio latków masturbacji.
  To na pewno pomoże.

 4. Boydar said

  Katolicy nie popełniają samobójstw. Nie widzę problemu.

 5. Easy Rider said

  Ad 2.
  No właśnie, dziwna jest ta troska z powodu samobójstw w przypadku organizacji, która tak naprawdę prowadzi działania depopulacyjne (np. AIDS w szczepionkach w Afryce).

 6. Sarmata said

  Proste środki zaradcze znane ludziom od tysięcy lat:
  Św. Augustyn: Jeżeli Bóg w życiu jest na pierwszym miejscu, wszystko znajdzie się na właściwym miejscu.
  Zacznijcie dziękować Bogu, za to co macie, i wtedy da wam to, czego wam brakuje.
  Jak pisało w 1890 roku jezuickie wydawnictwo Civilta Cattolica: “Jeśli jakiś kraj oddala się od Boga, poddaje się rządom żydów”.
  Cytat nr 77 z „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny: Ciemności i pokusy.
  „Wtenczas padałam twarzą na ziemię przed Najświętszym Sakramentem i powtarzałam te słowa: Chociażbyś mnie zabił, ja Ci ufać będę.”

 7. Maverick said

  Dzisiaj ONZ otwarło nową sesję pod pozorami zjednoczenia wszystkich kościołów świata.

  ONZ chce przejąć kontrolę nad wszystkimi kościołami świata, Oczywiście wszystkim będą zarządzać dzieci Lucyfera z Izraela.

  To kolejny krok w celu ustanowienia jednego światowego rzadu gdzie wszystkie prawa zostaną podporządkowane Noahide prawom żydowskim czyli prawom Lucyfera. Polactwo na ochotnika wszystko zaakceptuje bo tam wszystkie ważne pozycje już są obstawione kundlami kabały.

 8. Mieczysław Sylwester Kazimierzak said

  Zagadnieniem tym zajął się polski kryminolog Brunon Hołyst w książce „suicydologia”,która jest swoistym kompendium wiedzy na ten temat.Od strony tradycji wiary ujął to również Romano Amario w IOTA UNUM-HISTORIA ZMIAN W KOŚCIELE KATOLICKIM.
  ŻYCIE I DRAMAT ŚMIERCI w komentarzu,który ma osobisty wątek.
  W kolejnej UTOPII,to jest z wiarą w WOLNY RYNEK,liberalizm eksportuje WOJNY SPRAWIEDLIWE dla obrony DEMOKRACJI”.Bóg MAMONA patronuje CYWILIZACYJNEJ MIESZANCE pod znaczącym wpływem wartości CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.To w nawiązaniu do oryginalnego podziału na CYWILIZACJE,jakiego dokonał polski,katolicki badacz Feliks Koneczny.
  Tragiczna śmierć mojego brata Janusza pokazała jak za KORUPCJĄ KOŚCIELNO-DUCHOWĄ poszła ŚWIECKA.
  Biskup pomocniczy w Kurii Metropolitarnej we Wrocławiu ksiądz Andrzej profesor Siemieniewski,w tej sprawie ponad PRAWO KANONICZNE postawił PRAWO KOBIET.Z tej tezy wynika,że KOBIETA ma PRAWO do:
  1.Śmiertelnego podżegania?!
  2.Organizowania pochówku w zakłamaniu o rodzaju poniesionej śmierci,jaka zatem jakość modlitwy?!
  3.Pozbawienia mnie prawa do dysponowania grobem,oraz dewastacji nagrobka,który wybudowałem dla moich Rodziców?!
  Na skargę nie zareagował Metropolita Wrocławski ksiądz Józef arcybiskup Kupny,
  Kto administratorowi katedralnego cmentarza księdzu proboszczowi Pawłowi kanonikowi honorowemu Cembrowiczowi dał prawo do wydania dyspozycji o usunięciu napisu z płyty nagrobnej :”Janusz zmarł tragicznie o modlitwę prosi brat Mieczysław.Brat,bo zabrakło akceptacji,że „prosi Rodzina”.
  Nad tym nie tylko przeszły do porządku dziennego organa ścigania.ale została wydana zgoda na dokonanie pochówku.W manipulacyjny sposób uzasadniono dokonanie kremacji zwłok,co wpłynęło na ograniczenie możliwości wykonania dodatkowych badań związanych z sekcją zwłok.Znaczącą rolę miał odegrać tu Kierownik Zakładu Pogrzebowego Zbigniew Bałaga.Potwierdził to w tezie,że „…bardziej powinien się pan martwić o brata przed,a nie po śmierci,.”Rozumiem,że to w ramach poprawy jakości usług pogrzebowych?!
  Przy realizacji wniosku o wznowienie śledztwa,podobnie jak przy postanowieniu o jego umorzeniu nie wykonano planu,programu prac dochodzeniowo-śledczych.

 9. Anucha said

  World Holy shit Organization.

  Ogłasza przez dyrektora generalnego, że pestycydy świetnie tępią
  robactwo.

 10. revers said

  https://californiafamily.org/2018/planned-parenthood-killed-321384-babies-last-year-bringing-total-killed-to-over-7-6-million/?fbclid=IwAR0_VectVr6TA8iFRwqV8Pn7UIiyLiowhWmduWfh7Tq8_14aNQ92z9VO4E8
  Njajazniejsze ze organizacja parenthood rozwija sie w najlepsze co roku odnotowujac kolejne rekordy legalnie zabijanych noworodkow do roku zycia. bedzie Tego ok 8 mln

Sorry, the comment form is closed at this time.