Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Sebastian o Facet o ksywce „Margot”
  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Instytut Rodła we Wrocław…
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  revers o Segregacja pacjentów. Koronawi…
  I*** o Duchowa przestrzeń Polski?
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Kowalski3 o Facet o ksywce „Margot”
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Rosyjski ekspert: Rezolucja PE ws. II wojny światowej jest podłym zamówieniem politycznym

Posted by Marucha w dniu 2019-10-01 (Wtorek)

Rezolucja Parlamentu Europejskiego, która oskarża Związek Radziecki o rozpętanie II wojny światowej, jest „zamówieniem politycznym” przeciwko Rosji – powiedział we wtorek dziennikarzom przewodniczący Rosyjskiego Towarzystwa Historycznego Siergiej Naryszkin w kuluarach międzynarodowej konferencji naukowej „80. Rocznica wybuchu II wojny światowej”.

Parlament Europejski 535 głosami „za” przy 66 „przeciw” uchwalił 19 września rezolucję „O znaczeniu europejskiej pamięci historycznej dla przyszłości Europy”, gdzie została zawarta ostra krytyka polityki władz ZSRR. W dokumencie znalazły się na przykład stwierdzenia, że II wojna światowa została rozpętana przez Niemcy i Związek Radziecki, które podpisały Pakt Ribbentrop-Mołotow.

[Coś nam się zdaje, że również inne państwa podpisywały z III Rzeszą różne traktaty… ale to pewnie fałszywe plotki rozsiewane przez ruskich trolli – admin]

Parlament Europejski twierdzi, że ZSRR okupował wówczas państwa bałtyckie oraz część terytorium Polski i rozpętał wojnę z Finlandią. PE wyraził również zaniepokojenie z powodu mającego wciąż miejsce wykorzystywania symboliki reżimów totalitarnych w sferze publicznej i w celach komercyjnych, przypominając, że szereg europejskich państw zakazał zarówno symboli nazistowskich, jak i komunistycznych.

Uchwalona niedawno rezolucja Parlamentu Europejskiego, która obarczyła winą historyczną za rozpętanie II wojny światowej Związek Radziecki, jest niczym innym jak produktem cynicznego, amoralnego, czy wręcz podłego zamówienia politycznego.

Deficyt obiektywnej wiedzy historycznej w całym szeregu państw Europy Wschodniej osiągnął bardzo niebezpieczny poziom, a przecież każdy człowiek ma prawo do uzyskiwania obiektywnych informacji historycznych – powiedział Naryszkin.

Jak zaznaczył, europejscy politycy nie znają dobrze historii, co jest powodem do niepokoju.
„Na razie trzeba stwierdzić, że kultura historyczna większości europejskich polityków bardzo poważnie degraduje” – zaznaczył prezes Rosyjskiego Towarzystwa Historycznego.

Jak dodał, spotkania historyków z różnych państw mają duże znaczenie w warunkach zauważalnej tendencji przepisywania historii, wyrażając nadzieję, że będą oni przeciwdziałać takim zjawiskom.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 30 do “Rosyjski ekspert: Rezolucja PE ws. II wojny światowej jest podłym zamówieniem politycznym”

 1. Alina said

  Coś mi się zdaje że w formułowaniu rezolucji Euroknesetu brała udział Anna Fotyga i jej koleżanki i koledzy z POPiSu, co rusofobię wypili z mlekiem matki.

  Jeśli chodzi o „wykorzystywanie symboliki reżimów totalitarnych” to chyba nasi sojusznicy z Pribałtyki czy bratni żydobanderowcy mają sporo za pazuchą.

 2. Alina said

  Jeszcze jedno piękne zdjęcie znalazłam i chciałam się podzielić. To na przywitanie, co prawda nie Wojska Polskiego, ale brama piękna 🙂

 3. Zerohero said

  Podstawą ideową Unii Europejskiej jest manifest komunistyczny Altiero Spinelliego. W gmachu europarlamentu pan Spinelli został uwieczniony i trzeba być nie lada gapciem aby pracując tam nie znać tego faktu. Nawet nazywanie ministrów UE komisarzami świadczy o przywiązaniu do bolszewickiej idei. A teraz dowiadujemy się, że to urodzeni antykomuniści. Szkoda, że jak tam był Dobromir Sośnierz to się nie zdradzili z tym.

 4. karlik said

  Prasa niemiecka komentuje:
  „Auf Antrag von 18 polnischen Mitgliedern hat das EU-Parlament eine Resolution gutgeheissen, die zynischer nicht sein könnte.”
  źródło:.https://www.infosperber.ch/Politik/EU-Parlament-Zweiter-Weltkrieg-Schuldfrage-Umdeutung

  Co można przetłumaczyć : „Na wniosek 18 polskich posłów Parlament Europejski przyjął rezolucję, która nie może być bardziej cyniczna.” tłum. karlik i internet.

  Skoro Polacy lub jak kto woli w ich imieniu piszę się nową historię niech tak będzie.
  Brakuje mi słów, a może obawa, że Administracja znowu zareaguje..:-)

  A ja szukam kiedy Polska ogłosiła stan wojny z Niemcami i Rosją niby proste, a jednak nie ma..

 5. Zerohero said

  W 1938 chodziły plotki, że Polska ma tajny sojusz z Niemcami.

  takie wspólne focie z ćwiczeń nie uszły uwagi świata. Polska była podpuszczona. Przez kogo? Kogoś kto finansował i projektował II Wojnę.

  http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/novus/hitler/hitl.html

  http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/novus/komunizm/kom.html

  w amerykańskim senacie jest mapa Gomberga planowana już w 1941

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mapa_Gomberga

 6. Antymarxista said

  Do 3.Zerohero:

 7. PISKORZ said

  A mnie b. interesuje fakt taki,,a raczej wiele faktów..Dlaczego od lata 1940 do czerwca 1941 niemiecka Luftwaffe ponad 320 naruszała tereny ZSRR. Samoloty latały na różnych wysokościach i pstrykały fotki..jak chciały z 5000m lub nawet 8000m Samoloty wnikały nawet do 100 km w głąb kraju..Prikaz był jeden ..nie strzelać do Niemców i nie dać się sprowokować. Latali nawet na b.niskich wysokościach i walili fotki . Rożne wywiady /nawet alianci/ informowali o tym władze ZSRR. Stalin nie wierzył…lub udawał, że nie wierzy tym doniesieniom..!! Powtarzał jak mantrę..Ja mam swoje informacje”. Wiele osób z wywiadu GRU, czy to wywiadu NKWD…zwyczajnie bało się Stalina i fałszowało PRAWDZIWE informacje o zagrożeniu, aby nie stracić jego zaufania i nie skończyć pod ścianą !! Bo były rozwałki wysokich oficerów..NA KILKA M-CY PRZED WOJNĄ..!! Summa summarum jest to b.ciekawe, tylko wytłumaczenia brak..

 8. revers said

  No pieknie dzisiaj w Finlandii jakis finladyczyk wtragnaal do szkoly i pocial mieczem dzieci szkolne, tez Rosja i zly Putin winny?

  a tak poa tym rozliczac sie z nieruchomosci do generalnej gunerni wylacznie i niemeickiej zamojszczny, bo juzw zywaja polskojezczna jeszcze administracja

  http://archive.is/n7MoF

  https://www.mpolska24.pl/post/17283/afera-rzad-chce-przekazac-ziemie-polskie-niemcom?fbclid=IwAR1kVhfXWPpkGm-ZMV5NZy4XgANkbz6etw_O5_RTKK9UNNkCzigALh_gsQY

 9. Rafal Cz. said

  Ad 5
  UE nie jest komunistyczna i nie bedzie. To jest twor „demokratyczno-liberalny” bez kregoslupa i zasad moralnych.
  Cel jest jeden: pozbyc sie panstw narodowych (Wielkie ruchy ludnosci, Soros) ale z jednym wyjatkiem……..
  Wszystko co polskie, francuskie.. itd im przeszkadza. Przeszkadza im tradycja… znowu z jednym wyjatkiem.
  Panie Zorohero bolszewikow juz dzsiaj nie ma i byc nie moze bo walka sie skonczyla.

 10. Boydar said

  Dlaczego brak ? Stalin chciał, żeby żydoszkopy zaatakowały.
  Trudno dziś jeszcze powiedzieć (nam, bo są tacy, którzy wiedzą) czy był to przejaw jego wolnej woli, nie mniej jednak decyzje podejmował zgodnie z powyższym.

 11. WI42 said

  @5 Zerohero …” Polska była podpuszczona. Przez kogo? Kogoś kto finansował i projektował II Wojnę.”

  Jest dobrze udokumentowane, że zamach majowy sfinansowała W. Brytania … a ponieważ nic za darmo sie nie robi …
  Ponadto czy zna Pan książkę P. Zychowicza „Pakt…”- nie chodzi o jego fantazje co by było gdyby było – w książce zebrano wiele materiałów dotyczących współpracy Niemiec i Polski przed 1938 r.

 12. Zerohero said

  „A ja szukam kiedy Polska ogłosiła stan wojny z Niemcami i Rosją niby proste, a jednak nie ma..”

  Polska zrobiła wszystko co trzeba aby wojna wybuchła i zaczęła się od Polski. Sowietom sugerowano, że jest się w sojuszu z Niemcami, a potem Niemcom zasugerowano, że jesteśmy wiernym sojusznikiem Anglii. Co robisz gdy masz kilku wrogów albo maszeruje na ciebie kilka armii? Szybko rozbijasz je pojedynczo:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_XII

  no to Hitler zaczął od Polaków. Logiczne.

  Na mnie szczególne wrażenie zrobiła informacja, że polska generalicja na początku września 1939 martwiła, się że Francuzi zbyt szybko pokonają Niemców i Polakom nie przypadnie udział w zwycięstwie. Taki był poziom oderwania od rzeczywistości w Polsce. Takie kraje jak Rumunia, Węgry, Finlandia kombinowały jak się wywinąć z wojny wielkich, a Polacy „first to fight” i „nie oddamy ani guzika”.

  Kwestie „napadania” i ogłaszania wojny to proponuję zostawić dzieciom, bo dorośli ludzie nie patrzą tak na historię. U nas w Polsce jest porażająca propaganda. Jest biedna Polska otoczona złymi totalitaryzmami. My tacy dobrzy, a wokół źli. Tymczasem Polacy też chcieli być źli, chcieli mieć kolonie, planowali atak na ZSRR (wierzyli, że ZSRR jest na krawędzi załamania – TAAAAAAKI wywiad miała II RP. „Dwójka” – kupa g )
  Chcieli być źli, ale okazali się cieniasami.
  i te pokłady naszej rusofobii to chyba też stąd, że to MY mieliśmy być Rosją na miejsce Rosji. Polska na swoje skromne możliwości próbowała w XXI wieku być zła. Napadliśmy na Irak, popieramy sankcje na Syrię, na Iran, wspieramy banderowców. Polacy wybrali sobie prezydenta który składa buńczuczne deklaracje pod adresem Rosjan mówiąc, że Polscy żołnierze są dzielniejsi od Rosjan.

  Znowu niektórych swędzi d…, znowu chcą zebrać baty. A potem znowu będzie płacz i pretensje do złego świata.
  Że jestem niesprawiedliwy? Pogadaj Pan z typowym Polakiem. Chodził do szkoły, słuchał o Krzyżakach, o sojusznikach w 1939. Jednym uchem wleciało, drugim wyleciało.

 13. Zerohero said

  @WI42

  Nie czytałem tej książki.

 14. karlik said

  Ad.11 „zebrano wiele materiałów dotyczących współpracy Niemiec i Polski przed 1938 r.”
  Od razu współpraca..Jak się chce złowić rybę to najpierw rzuca się przynętę i tak za-przynęcili …

  „27 sierpnia 1938 r. kpt. Menthe dostarczył samochód myśliwski dla prezydenta Ignacego Mościckiego. Polska Agencja Telegraficzna odnotowała ten fakt.”
  .https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1511504,1,prezent-od-gringa.read

 15. PISKORZ said

  re 10 Właśnie…to b.podejrzane to zachowanie się Stalina..!! Może specjalnie gadał, że ma swoje informacje..!! Bo może było to celowe działanie..bo te pierwsze m-ce agresji N. były dla Rosji b. tragiczne w skutkach..ps Beria był agentem Londynu /wiele za tym przemawia/, Bormann był rosyjską super-wtyką..Do dziś nie wiadomo co się z nim stało..Pewien był oficer Wehrmachtu powiedział krótko po wojnie, wcale nie dziwię się, że ta świnia Bormann żyje.A TERAZ PYTANIE…CZYIM „PIONKIEM” BYŁ STALIN.? Autor książki ” Co wiedział Stalin”, żali się w zakończeniu, że w Rosji nie miał dostępu do wielu \dokumentów, nawet do takich, które POPRZEDNIO BYŁY MU UDOSTĘPNIANE. A do wielu nie ma w ogóle żadnego dojścia i wiele zostało celowo zniszczonych.

 16. Zerohero said

  @PISKORZ

  Stalin pozwolił się zaatakować, a Hitler celowo zaprzepaścił sukcesy pod Kurskiem. Tak uważają niektórzy

  https://bb-i.blog/2019/09/07/wojna-niemiecko-radziecka/

 17. Antymarxista said

  Do 9. Panie Rafale, to pana „do 5″ to do kogo? Numery sie zmieniaja w miare dodawania komentarzy które sie zapodzialy lub czekaly na 2visto bueno” admina.
  Yeuropa jest… wlasnoscia Korporatokracji. Ale to na samym dole, albo u samego szczytu, jak kto woli czy jak patrzy. Pod Korporatokracja, czyli BigBizness´em, jest natomiast ideologia oficjalnie panujaca, a ta jest marksizm.

 18. AlexSailor said

  Ten pajac z Rosji może się zesrać, a fakty są takie.
  17 września ZSRR z premedytacją w sojuszu z Hitlerem i na jego nalegania napadł zdradziecko na Polskę łamiąc pakt o nieagresji.
  Po napaści dopuścił się szeregu zbrodni wojennych na żołnierzach polskich oraz ludności cywilnej, czego ukoronowaniem jest zbrodnia katyńska oraz ok. 450 tys. ofiar okupacji radzieckiej.
  Poza tym ZSRR dopuścił się bezprecedensowego rabunku majątku obywateli polskich i zatrzymał zdobycze terytorialne do 1991r., kiedy to JE Gorbaczow chciał zwrócić te ziemie Polsce przy okazji likwidacji ZSRR.
  Następnie ZSRR napadł na Finlandię, gdzie poniósł klęskę mimo 100 krotnej przewago na praktycznie nie uzbrojoną armią Fińską.
  Następnie napadł na Litwę, Łotwę i Estonię anektując te państwa.
  Wszystko wspólnie i w porozumieniu z Hitlerem.

  @Dla Maruchy specjalnie:

  Tak, Niemcy wymordowali ok. 10 milionów ludności przedwojennej Polski.
  Tak, celem Niemców była systematyczna i bezwzględna eliminacja Polaków przez
  ich wymordowanie, zagłodzenie, zniszczenie, ograniczenie dzietności, co udało im się znakomicie.
  W ramach mordowania obywateli polskich Niemcy przy okazji wymordowali ponad milion
  tych o pochodzeniu żydowskim.
  Ani Niemcy, ani ZSRR, ani Rosja jako następca prawny, nie wypłaciły żadnych odszkodowań Polsce, ani nawet nie zwróciły praktycznie zrabowanych Polsce dzieł sztuki i kultury.

  ———-
  No nie wypłaciły i nie zwróciły.
  Zawsze mamy pecha… my jedyni sprawiedliwi…
  Admin

 19. Maverick said

  Rosjanie technologicznie zaskakują lucyferianów z zachodu, którym tak wasalsko służy Polska,

  że konsekwencje tych żydowskich enkawudzistów szczujących jednych na drugich Słowian mogą być katastrofalne dla Polski. Ta obrona terytorialna Maciory to nic innego jak mięso armatnie złożone z głupiego Polactwa, o zbrodnie uczynione poprzez NKWD teraz posądzają Rosjan. Bo taka jest narracja kabały.

  Gdy przyjdzie coś do czegoś to żadna głowica z USA nie doleci do Rosji, żaden samolot nie wzbije się z lotniska nawet F35 są wykrywalne poprzez pasywne radary i co ciekawe pilot nawet nie wie że jest monitorowany. W USA Deep State przygotowuje zamach na Trumpa, i najlepszym przypadku usunięcie go z prezydentury, co może dać powody do poważnych rozruchów w USA i nawet wojny domowej.

 20. Mieczysław Sylwester Kazimierzak said

  W czasie walki ZŁA ze ZŁEM to jest NAZIZMU z KOMUNIZMEM,brakiem lojalności wobec Polski,a szczególnie na Wołyniu,wykazały się MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA.Po ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ nastąpiła RZEŹ WOŁYŃSKA.
  Aktualna ANTYROSYJSKOŚĆ przez pryzmat uznania dla ANTYPOLSKICH,banderowskich,bandyckich korzeni?!

 21. rycho08 said

  Ad.18 A.S.,

  „17 września ZSRR z premedytacją w sojuszu z Hitlerem i na jego nalegania napadł zdradziecko na Polskę łamiąc pakt o nieagresji.”

  Co by było gdyby wojska radzieckie nie weszły do Polski:

  – Niemcy podobnie jak na terenach do Wisły, na wschodzie wymordowaliby miliony ludzi.

  -podobnie jak w Jugosławii podsycaliby konflikty narodowościowe Polacy-Litwini, Ukraińcy, itp. Przy których Wołyń byłby drobiazgiem,

  -z mieszkańców tych państw stworzyliby wierną sobie armię a gospodarki wykorzystali do rozbudowy machiny wojennej,

  – z tak wzmocnionymi siłami zajmuje ZSRR na długie lata, co dzieje się z Polakami ???, nie trzeba chyba pisać,

  – gdyby nawet Rosjanom udał się pokonać Niemców, nie mieliby siły i szansy aby przeforsować Polskie granice zachodnie a na wschodzie wcześniej czy póżniej z powodów narodowościowych byłaby rzeż (patrz Jugosławia)

  -mogę ciągnąć dalej… ale chyba i tak za wiele na początek.

  Dla większości to Orwellowska MYŚLOZBRODNIA – ale może ktoś spróbuje podejść merytorycznie.

  Czy można postawić tezę, że Rosjanie po raz kolejny uratowali Polskę????

  Chyba, że A.S. sądzi, że Stalin Powinien bronić Polski, ale wówczas nie będę pisał co sądzę o A.S.

  ————
  Sensownie.
  Admin

 22. AlexSailor said

  @Rucho08

  Gdyby wojska radzieckie nie napadły zdradziecko ze złamaniem paktu o nieagresji na Polskę (nie „nie weszły”), to Hitler zakończyłby swoją karierę najdalej w na początku 1940r.,
  wojska niemieckie musiałyby wycofać się z Polski, a przywódcy Niemiec uznać za pokonanych jak w 1918r., mimo że ich terytorium nie byłoby zajęte.
  Zaś w gronie zwycięskich państw pojawiłaby się, choć mocno zniszczona (nieporównywalnie jednak mniej niż w 1945r.) Polska.
  Terytorium niemieckie zostałoby okrojone prawdopodobnie o Prusy, Śląsk i Pomorze zachodnie, a granice Polski oparłyby się o Odrę, a może i Nysę.

  Stało się inaczej, bo na skutek zdrady i głupoty polskich elitek sanacyjnych opętanych manią wielkości, wojny w zasadzie Polska nie prowadziła jako całość, lecz
  tylko poszczególne oddziały walczyły na własną rękę.
  Nie czas i miejsce na opisywanie tego, co z łatwością można znaleźć w sieci.

  Ośmielony tą sytuacją ZSRR zdradziecko napadł na Polskę w zamian za odmowę polskich władz napaści wspólnie z Hitlerem na ZSRR.
  Gdyby nie napadł, to Polska w końcu zaczęłaby toczyć wojnę na poważnie z Niemcami, które obiektywnie musiały ją przegrać bez pomocy ZSRR (lub innego państwa).

 23. Marucha said

  Gdyby wojska radzieckie nie napadły zdradziecko ze złamaniem paktu o nieagresji na Polskę (nie „nie weszły”), to Hitler zakończyłby swoją karierę najdalej w na początku 1940r.,
  Itp.

  Niestety, nijak nie możemy zweryfikować Pana twierdzeń.

 24. karlik said

  Ad,23 „Niestety, nijak nie możemy zweryfikować Pana twierdzeń.”

  Jak to nie. niech Pan AlexSailor udowodni:

  1. że Polska ogłosiła Stan Wojny ,
  2, że Polska ogłosiła fakt agresji niemieckiej na Polskę,
  3, że Polska ogłosiła fakt agresji sowieckiej na Polskę
  4, że Polska zgłosiła fakt agresji niemieckiej do Ligi Narodów,
  5., że Liga Narodów zgodnie z artykułem 16 LN ogłosiła stan agresji na wszystkich członków LN przez Niemcy,

  Wtedy można mówić o agresji. wojnie itp,

 25. rycho08 said

  Ad.22 A.S.

  Co zdanie to większa bzdura; dwie „perełki”:

  „…to Hitler zakończyłby swoją karierę najdalej w na początku 1940r.”
  -kto by do tego doprowadził?

  „Gdyby nie napadł, to Polska w końcu zaczęłaby toczyć wojnę na poważnie z Niemcami…”
  – kto by dowodził (czy jak Piłsudski w 1918 spod spódnicy – R.Śmig. z krzaków w Rumunii) gdzie armia i uzbrojenie…

  Ku.wa ręce i nogi opadają!

 26. rycho08 said

  >1920<

 27. karlik said

  Ad.26
  „1920”
  Jak najbardziej w tym okresie wszystko się zaczęło. Bo Brytyjczycy przegrali wojnę w Rosji, a biznes musi się kręcić.
  .http://lubimyczytac.pl/ksiazka/98778/krucjata-churchilla-brytyjska-inwazja-na-rosje-1918-1920
  Powracające wojsko z Armii Błękitnej też trzeba jakoś wykorzystać i broń zagospodarować..
  Polska łamie zawarte traktaty międzynarodowe, przekracza

  „Prawa, z jakimi Polska mogłaby wystąpić do terytoriów położonych na Wschód od wymienionej linii, są wyraźnie zastrzeżone (Les droits que la Pologne pourrait avoir a faire valoir sur 1es territoires situés a l’Est de ladite ligne sont expressément réservés).”

  I zawiera pokój wbrew ustaleniom Traktatu Wersalskiego..
  Granice ustalone w Traktacie Ryskim były nielegalne i tymczasowe o czy wszyscy wiedzieli, bo granica Polski została wyznaczona w Spa w lipcu 1920 , zresztą obowiązuje do dzisiaj.

  Uznanie polskiej wschodniej granicy było bardzo liche:
  „Z Rosją: Linję oznaczoną i zasłupioną, za zgodą obu Państw i na ich odpowiedzialność, w dniu 23 listopada 1922 r.”

  I teraz z punktu widzenia Sowietów przesunięcie granicy w 1939 oddaliło „pozycje startowe” Niemiec podczas agresji na ZSRR.
  i wtedy siły niemieckie skończyłyby się nie przed, a za Moskwą…

 28. Antares said

  Nie wiem po co ta dyskusja, co by było gdyby. Przecież cały ten teatr pod nazwą II WS został już znacznie wcześniej zaplanowany przez światowych banksterów, co wielokrotnie było było omawiane na Gajówce. Ta sama finansjera która wywołała rewolucję w Rosji, finansowała równocześnie nazizm jak i sowietów. Ta sama finansjera dokonała w Polsce przewrotu majowego. Z kim Polska mogła się wtedy związać? z Sowietami którzy już w 1937 rozpoczęli prześladowania i mordy Polaków
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_polska_NKWD_(1937%E2%80%931938)

  z Niemcami, żabojadami, angolami. Chyba może najlepszym rozwiązaniem był sojusz z Czechami, ale jak już wspomniałem to było niemożliwe bo sanacja miała inne wytyczne

  „No nie wypłaciły i nie zwróciły. Zawsze mamy pecha… my jedyni sprawiedliwi…Admin”
  Niemcy pokojowo i demokratycznie wybrali hitlera i pełną nienawiścią i pogardą nas mordowali i grabili.
  Sanacja, tak jak komunizm Rosjanom, została nam narzucona siłą, i do końca wojny siłą była utrzymywana. Czy zwykły człowiek wobec potęgi finansjery maił wtedy albo teraz jakieś szanse, praktycznie żadnych.
  Nie mówię, że jesteśmy jedyni sprawiedliwi, ale po II wyszliśmy z niej jako jedyni najbardziej zmasakrowani – % największe starty ludzkie i materialne

 29. Sarmata said

  Zwycięstwo Prowokacji – Józef Mackiewicz
  (fragment)
  „Związek Radziecki to: nie dalszy ciąg; to: zaprzeczenie dawnej Rosji. — Dopiero październikowa rewolucja bolszewicka dokonała w Rosji przemiany odwracając porządek rzeczy. Zniósłszy, jako „burżuazyjną”, dawną kulturę warstw wyższych, „podniosła” masy z analfabetyzmu, ale właśnie do poziomu pseudokultury. Odejmując policyjnym zakazem zagadnienia Boga i prawdy nie dała w zamian innych, gdyż wszystkie zagadnienia świata zostały już z góry rozstrzygnięte przez Lenina i wystarczy je tylko umieć na pamięć. Wątpienie stało się karalne. A tam gdzie nie ma wątpliwości, nie może być zastanowienia, a więc nie może być myśli poszukującej. Stąd dawna Rosja, przesadnie być może, słynąca z „rozcinania włosa”, przeistoczyła się w kolektyw bezmyślnie powtarzający wersety leninowskich dogmatów.
  Niewątpliwie należy się zgodzić ze zdaniem wypowiedzianym przez J. A. Kurganowa („Nacii SSSR i russkij wopros”, 1961) że: „Rosja nie tylko się zmieniła, lecz stała się ZSSR, to znaczy w istocie nowym krajem prawie zupełnie niepodobnym do poprzedniej Rosji, ani do żadnego innego kraju wolnego świata.” — Wydaje się jednak, że można zaryzykować twierdzenie, że ZSSR jest więcej niż tylko zmianą dawnej Rosji, bo jest niejako jej — odwróceniem. I to pod każdym względem: polityczno-ustrojowym, gospodarczym, filozoficznym, obyczajowym a najbardziej może — psychicznym. Zachowując zewnętrzne ramy imperium, zmieniono jego substancję wewnętrzną.
  W uproszczonym skrócie można by powiedzieć, że: Rosja XIX wieku była krajem spiskowców i buntowników, Sowiety stały się krajem milczącego posłuszeństwa; symbolem Rosji były jej kopulaste cerkwie ze złotymi krzyżami, symbolem Sowietów jest zniesienie krzyża; poezja rosyjska opiewała lasy i przestrzenie, poezja sowiecka opiewa kominy fabryczne;
  literatura rosyjska opanowana była duchem sprzeciwu i krytyki, literatura sowiecka duchem uległości i pochwały; w dawnej Rosji gromadzili się ludzie by bronić pokrzywdzonego, w Sowietach schodzą się na zgromadzenie by podeptać pokrzywdzonego; w dawnej Rosji ulubionym tematem była wątpliwość wszystkiego, w Sowietach jedynym tematem jest niezachwiana pewność; w Rosji szpieg i donosiciel pogardzany był nawet przez tych, którzy się nim posługiwali, w Sowietach donosicielstwo podniesione zostało do godności cnoty obywatelskiej; Rosja XIX wieku wytworzyła warstwę „inteligencji” społecznej i krzykliwej opinii publicznej, Sowiety zniosły społeczeństwo i unicestwiły opinię publiczną; Rosja, po reformie sądownictwa, zasłynęła z najbardziej bezstronnych sądów w Europie, Sowiety słyną z najbardziej krwawej parodii sądownictwa w dziejach; można by w ten sposób mnożyć porównania nieomal bez końca.
  Wielu powołuje się na politykę zagraniczną Sowietów, wskazując na jej częstą analogię z polityką zagraniczną carskiej Rosji. Ale wytyczne polityki zagranicznej wynikają z położenia geograficznego. Gdybyśmy Włochów zastąpili Chińczykami lub Skandynawami, poprowadzą taką politykę zagraniczną, jaką narzuca im położenie geograficzne półwyspu Apenińskiego.
  Lenin pouczał, że dla osiągnięcia celu dopuszczalny jest dosłownie każdy chwyt taktyczny. Byłoby, więc raczej dziwnym, gdyby wykluczał przytem chwyty dawnej Rosji. Ale może właśnie całość polityki zagranicznej Sowietów stanowi moment najbardziej różniący od dawnej Rosji. Polityka sowiecka nie jest, bowiem polityką państwa, a polityką spisku przeciwko innym państwom. Byłoby bez sensu, gdyby placówki dyplomatyczne dawnej Rosji np. w Chili, Argentynie, Kongo, Indiach, Malajach i na całej kuli ziemskiej, przeznaczone były głównie do tego, aby obalać rządy i ustroje tych krajów przy których są akredytowane. W polityce sowieckiej stanowi to ich główny sens działania. Nie rosyjski zatem imperializm posługuje się międzynarodowym komunizmem, lecz międzynarodowy komunizm posługuje się metodami rosyjskiego imperializmu, w wypadkach gdy mu to na rękę.
  Niekiedy słyszy się pytanie mające służyć za argument:
  „Czym się jednak tłumaczy, że komunizm zapuścił korzenie właśnie w Rosji?” — Można na nie odpowiedzieć obszernym traktatem, można też lapidarnym kontr pytaniem: A czym się tłumaczy, że krwawa rewolucja francuska zapuściła korzenie we Francji, czy też czym się tłumaczy powrót restauracji? Czym się tłumaczy, że twórca europejskiego romantyzmu, naród „Dichter und Denker”, dopuścił do hitleryzmu? Hitleryzm był rzeczą antypatyczną, więc wrogowie Niemiec usiłują dowieść że zrodził się ze swoistej duszy germańskiej. Bolszewizm jest rzeczą antypatyczną, więc wrogowie Rosji starają się dowieść, że „skaził naukę Marksa” przez wprowadzenie do niej pierwiastków czysto rosyjskich. Tymczasem zapanowanie komunizmu w Rosji jest analogicznym wynikiem zbiegu wielu okoliczności, jak zapanowanie hitleryzmu w Niemczech, faszyzmu we Włoszech, czy chociażby tegoż komunizmu na Kubie. Nie wiele, jak wiemy, brakowało do jego tryumfu na zachodnim krańcu Europy, w Hiszpanii.”

 30. Ktoś said

  ad7
  „Stalin nie wierzył…lub udawał, że nie wierzy tym doniesieniom..!! Powtarzał jak mantrę..Ja mam swoje informacje”.”

  pewnie miał CYNK z dobrego źródła, samej GB, mateczki tej wojny
  a WIEDZIAŁ azaliż bowiem Stalin…. jak żyd hitler.. tadam

  „Japończycy mówią nam teraz, że sowiecki dyktator Józef Stalin też był Rothschildem.”
  https://meditation539.com/?p=10683

  teatr JEDNEJ KLIKI….. drogich sponsorów i sojuszników polin+

  Teraz te trwa teatr w złapanie Chin w wojnę z Brutusem udającym jej strategicznego sojusznika.

Sorry, the comment form is closed at this time.