Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof M o Byliśmy przeciw powstaniu
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  marteczka o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Korab o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  maasteer o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Święta Tradycja vers… o Być wyjątkowym w Kościele…
  Adrem o Wolne tematy (53 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (53 – …
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Zapanuj nad własnym czasem – o…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 519 obserwujących.

Czy kapłani, którzy odeszli ze stanu duchownego, będą głosić kazania i prowadzić lekcje religii?

Posted by Marucha w dniu 2019-10-04 (Piątek)

Lewicowy hiszpański portal religiondigital.org, który wielokrotnie ogłaszał różne plany Watykanu, podaje teraz, że Watykan niedługo opublikuje dokument, który wzywa parafia i instytucje katolickie do „otwarcia się” na księży, którzy odeszli ze stanu duchownego.

Trudno sobie chyba wyobrazić większe zgorszenie dla wiernych od sytuacji, w której ksiądz, a więc człowiek, który całkowicie zawierzył Bogu i podjął się prowadzenia innych do zbawienia, odchodzi z kapłaństwa rozczarowany największą łaską, jaką można sobie wyobrazić – codziennego dotykania Najświętszego Ciała Jezusa Chrystusa i bycia narzędziem, poprzez które Bóg przychodzi na ołtarz.

Wiadomo, że różnie bywa i zawsze znajdowały się osoby, które z kapłaństwa odchodziły. Kościół prosił je jednak wówczas o to, aby nie epatowały swoim odejściem. Były one zwalniane ze wszystkich obowiązków stanu duchownego. Niektóre z nich otrzymywały zgodę od Stolicy Apostolskiej na ślub, ale wówczas normy głosiły, że nie może być on udzielony w parafii, w której pracowały, a sama uroczystość ma być cicha.

Tymczasem teraz Watykan, według doniesień medialnych, chce, by takie osoby znalazły się na świeczniku i, o zgrozo, dalej były przewodnikami wiernych w drodze do zbawienia. Nie będą mogły z oczywistych względów odprawiać Mszy świętej, ale mają mieć prawo do mówienia kazań, udzielania Komunii św., uczenia religii, wykładania na kościelnych wydziałach. Co gorsza, mają już nie obowiązywać przepisy mówiące o tym, że zabrania się takim osobom brania ślubu we własnej parafii.

Trudno przypuszczać jednak, aby ludzie, którzy odeszli z kapłaństwa, byli wiarygodnymi świadkami Chrystusa. Wydaje się jednak, że jeśli taka decyzja zapadnie, będzie podyktowana planowaną likwidacją celibatu. Wiadomo bowiem, że wielu kapłanów rezygnuje właśnie z powodu poznanej kobiety. Chodzi więc o to, żeby zmienić wizerunek tych księży i pokazać, że nie przestrzeganie celibatu nie jest niczym złym.

To prowadzi jednak do całkowitego upadku moralnego w Kościele. Jak mówi bowiem Ewangelia: „Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną” (Mt 15,14).

https://prawy.pl/

Komentarzy 7 to “Czy kapłani, którzy odeszli ze stanu duchownego, będą głosić kazania i prowadzić lekcje religii?”

 1. O Klerze said

 2. Birton said

  Watykan udziela rad, aby „ślepy wiódł kulawego, a dobrze im się będzie działo” , a przecież dwóch zdrowych wieść się nawzajem nie potrzebuje, gdyż i nogi, i oczy same ich z natury wiodą.

 3. Kura domowa said

  Polski przykład : ks. Jacek Miedlar.
  Czy on nie jest kimś ze służb? Może zaistniał po to, by zniszczyć kapłaństwo pod szyldem patriotycznym?

 4. 3# Jacka Miedlara wywalily zydy z Episkopatu Judeopolonii !

 5. lewarek.pl said

  4.
  Jacek Międlar poznał babę, uznał że ruchanko milsze jest niż odmawianie brewiarza i sam się wyautował z kapłaństwa.

 6. Boydar said

  Myślę, że obywatel Lewarek się myli. Myślę też, że obywatel Międlar poświęcił swój cenny czas, lat kilka zaledwie, dla ważniejszej sprawy. Poza tym, a kto powiedział, że muzyka w tańcu przeszkadza ?

 7. lewarek.pl said

  Wiadomo, że większość biskupów nie lubi narodowców. Ale gdyby Jacek Międlar miał autentyczne kapłańskie powołanie, to znalazłby sposób na przetrwanie w tym stanie i pełnienie swojej misji, nawet opresjonowany przez biskupów. Jest w Polsce kilku kapłanów, którzy funkcjonują na uboczu (nawet jeden arcybiskup). Nie pokazują ich główne media i nie chwali się nimi Kościół, ale zna ich internet i za jego pośrednictwem docierają do wiernych. Pozostają kapłanami w służbie Kościoła, nie mają kochanek ani dzieci. Jacek Międlar po prostu pomylił się w wyborze drogi życiowej i krzyż mu na drogę.

Sorry, the comment form is closed at this time.