Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marek o Klęska ministra Niedzielskiego…
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  mistrzYoda o Traditionis Custodes
  Wladca o Klęska ministra Niedzielskiego…
  Tralala o List przełożonego generalnego…
  revers o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  ajmar o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  Waldek o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  revers o Wolne tematy (53 – …
  Maverick o Służby coraz chętniej przegląd…
  Zenon_K o List przełożonego generalnego…
  carlos o Szprycowanie ponad podziałami
  realista o Klęska ministra Niedzielskiego…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Krzyczą kamienie, bo ludzie milczą.

Posted by Marucha w dniu 2019-10-07 (Poniedziałek)

Wszyscy pamiętamy moment, kiedy na samym Watykanie szykowano obchody Reformacji i co poprzedziło to watykańskie wariactwo.

Wówczas, tuż przed okrągłą pięćsetną rocznicą Reformacji Marcina Lutra, wielkiej profanacji najświętszej Eucharystii, zorganizowanym mordzie na kapłanach, zakonnikach, wiernych świeckich, przed świętowaniem zorganizowanej grabieży majątków Kościoła, zawaliło się podczas trzęsienia ziemi sanktuarium głównego Patrona Europy, Św. Benedykta z Nursji.

Co niektórzy komentowali, że Święty Benedykt nie mógł patrzeć na to bałwochwalcze, bluźniercze świętowanie i dopuścił zniszczenie swego sanktuarium, aby obłudnie nie czczono jego i nie oddawano w najważniejszych kościołach Europy czci samemu diabłu.

Szatan jako ojciec kłamstwa i morderca od początku dał początek kłamstwu ideologii luterańskiej a mordami przede wszystkim na duchowieństwie, zainaugurował wejście Reformacji w dzieje Kościoła i świata.

Dwa dni temu, łaskawie uzurpujący tron papieski Franciszek, z okazji wspomnienia Świętego Franciszka z Asyżu, w Ogrodach Watykańskich urządził z udziałem purpuratów, świeckich i zakonników, w tym jednego franciszkanina potępieńca, obchody wspomnienia Świętego Biedaczyny z Asyżu.

Osoba tego Świętego jest bluźnierczo używana do autoryzowania nabożeństwa do sił wszechświata, do Matki – Ziemi, zamiast do Boga. W nabożeństwie tym wzięli udział jacyś szamani, poganie, guślarze i zaklinacze. Ubrani i pomalowani rytualnie wznosili oni modlitwy wokół figur dwóch nagich ciężarnych kobiet. Z grzechotkami, przykucaniem, w rytualnym rytmie wznosili modły do sił, których stworzycielem jest Bóg. Dokonali pogańskich rytuałów na Franciszku, jakby sakramenty Kościoła nie były wystarczającym namaszczeniem i potrzebne było jeszcze pogańskie. Ofiarowali mu drewnianą figurę nagiej brzemiennej kobiety.

Nie czcili Stworzyciela, który jest większy niż każda cielesna czy duchowa istota, większy niż żywioły których jest Panem. Czcili siły przyrody, siły życiowe roślin, zwierząt, ludzi i całego wszechświata. Oddawali pogańską cześć mocom, które pozwalają się rozmnażać i trwać życiu. Jakby te wszystkie żywioły nie miały jednego doskonałego Stworzyciela, który ma Imię i który ma swoją Liturgię którą sam ustanowił w swojej objawionej i jedynej religii.

Tego dnia również odbyła się papieska Msza Święta w Bazylice Watykańskiej. Z lewej strony tuż przy ołtarzu niewielki kawałek tynku odpadł od sklepienia bazyliki i upadł na posadzkę. Nikomu nic się nie stało.

>https://www.tvp.info/44700765/niebezpieczny-incydent-w-watykanie-podczas-mszy-spadly-kawalki-tynku-z-sufitu

Nie ma dziś proroków, a gdy pojawia się głos prawdy wśród kapłanów, jest niszczony, pozbawiany funkcji, zamykany, prześladowany i pozbawiany środków do życia.

Nie ma takich, co odważnie mówią, i są słyszani powszechnie. Panuje zmowa pokrywania bałwochwalstwa i kłamstwa autorytetem Boga i godnością Kościoła. Bóg używany jest do potwierdzania kłamstw.

Dorobek Kościoła jest używany do autoryzacji walki z Bogiem w Jego Kościele. Ciało Oblubienicy jest przez hierarchów odstępców poniewierane. Oni przez bałwochwalstwo oddani są szatanowi. Oni są ciałem nie Oblubienicy ale nierządnicy, która idzie na rozpustę sakralną z obcymi bóstwami.

Biblijny nierząd – bałwochwalstwo, uprawiany jest w Watykańskich ogrodach. Osoby świętych Pańskich, kościoły stawiane przez wiernych papieży i królów, w których Ołtarzach i kryptach spoczywają ciała Męczenników, zamęczonych w obronie czystości jedynej prawdziwej Wiary, są używane do autoryzacji zbrodni bluźnierstwa i czczenia pogańskich bożków.

Ojciec kłamstwa i zabójca dusz, ubrał w szaty najwyższych godności kościelnych bluźnierców i bałwochwalców, uzurpatorów, którzy dostali w ręce nie tylko urzędy, ale ludzkie zaufanie prostaczków, rząd dusz i pieniądze wszystkich kościołów świata.

Naprawdę, nadszedł czas, Watykan stał się siedzibą Antychrysta.

A że nie ma komu o tym mówić, kamienie wołają. Nie kamienie pogańskich świątyń, w których demony nie mają nic wspólnego z prawdą, ale kamienie kościołów poświęconych Bogu, kamienie Bazyliki w której murach leżą Święte Ciała Męczenników. Przemawiają kamienie Kościoła, w którym leżą szczątki Świętej Skały, na której Chrystus zbudował, jak a fundamencie, swój Kościół.

Kamienie wołają, że obrzydły Bogu nabożeństwa bluźnierców, są wstrętne ofiary bałwochwalców, który do Ołtarza Świętego podchodzą zaraz po odprawianiu pogańskich obrzędów.

Ludzie milczą, kamienie wołać będą. Im większa cisza tych, którzy powinni mówić, tym mocniej przemawiają kamienie.

Więcej mają ducha kamienie świątyń, przesiąknięte krwią męczenników, niż współcześni kardynałowie, biskupi i kapłani, niż ogłupiali, w nic naprawdę nie wierzący, nie umiejący odróżnić pogańskie bożki od Chrystusa świeccy katolicy.

Potrzeba nawrócenia, postu i modlitwy, gdyż dziś rozpoczął się Synod dla Amazonii, który może być kolejnym krokiem w galopującym niszczeniu Kościoła, jakie dokonuje się rękami Franciszka.

Przy milczeniu ludzkim, oby nas nie pogrzebały za tchórzostwo kamienie świątyń, w których szczątki zamęczonych za czystość Wiary są obecne w Ołtarzach. Bo długo tego znosić nie będą. Kyrie elejson.

https://swietatradycja.wordpress.com

Komentarze 42 do “Krzyczą kamienie, bo ludzie milczą.”

 1. Sarmata said

  WAŻNE JEST CZYSTE, NIESKAŻONE SŁOWO BOŻE CZYLI TO CO ZAPISANO W CZTERECH EWANGELIACH.
  Zważywszy jakie opłakane owoce przyniósł Sobór Watykański II nie zamierzam nic – co z nim jest związane – czytać. Jak to powiedział pewien mądry kapłan, należy czytać i stosować się do wszystkich dokumentów kościelnych sporządzonych przed A.D. 1958.

  cyt. za Jacek 31 sierpnia 2018 at 13:01
  Polsko obudź się z heretyckiego „snu”!! Vaticanum Secundum był soborem apostazji i herezji.
  Zmienił doktrynę, liturgię i dyscyplinę. Na tronie Piotrowym przed soborem, który natychmiast po swoim wyborze zwołał, został usadowiony modernista czyli heretyk Roncalli, Jan XXIII.
  Św. papież Pius X nazwał modernizm ściekiem wszystkich herezji. Dokumenty soboru stoją w sprzeczności z nauczaniem Świętego Kościoła do 1958 roku. Każdy z uczestników soboru podpisując te „wytwory heretyków” stawał się apostatą i heretykiem, czyli automatycznie występował z Kościoła Katolickiego. Jednym z najaktywniejszych modernistycznych działaczy na soborze był Wojtyła, wychwalany za to przez Congara, jednego z najważniejszych animatorów V2.
  Wojtyła gdy zamienił się w JP2 czynił i mówił rzeczy niegodne katolika, dlatego, że nim nie był. Wszedł do synagogi szatana i nazwał jej członków swoimi braćmi, całował Koran i mówił do muzułmanów, że wierzy w tego samego co oni „boga”, przyjmował „błogosławieństwo” od kapłanki bożka Shivy, pił napoje spreparowane przez czarnoksiężników, w 1986 roku w Asyżu
  pozwolił Dalaj Lamie okultyście ustawić figurkę Buddy na Tabernakulum, głosił za V2, że w każdej religii jest zbawienie, zabawiał się w „błogosławieństwa” ludzi wspólnie z protestanckimi pastorami, i przepraszał, przepraszał wszystkich i wszystko za Kościół Katolicki, który reprezentował jako wilk w owczej skórze. Rozerwał Święty Różaniec.
  Jest wykreowanym idolem dla polaków. Tak długo jak Polska będzie wyznawała kult tego heretyka nie będzie miała szans wyjść z herezji i obronić się przed synagogą szatana, czyli tymi, którzy nazywają siebie żydami a nimi nie są (czytaj w Apokalipsie).

 2. Irek said

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.se/2017/02/oredzie-jezusa-chrystusa-6-xi-2016-moja.html

  Pan Jezus:
  (…)

  Fałszywy Mesjasz nie powie, że nauka Chrystusowa od początku jest nieprawdziwa, że Chrystus nie był Mesjaszem. Nie odrzuci Mojej nauki (pozornie), lecz ją przeinterpretuje. Tym samym nie będzie to moja Ewangelia. A kościół w swojej większości, który ją przyjmie, stanie się Wielką Nierządnicą.
  Dlatego potrzeba czujności i roztropności, aby nie dać się zwieść.
  Męstwa i oddania się Bogu, aby nie ulec presji.
  Jak było za przyjścia Syna człowieczego na świat, tak będzie i w czasach jego powtórnego przyjścia.
  Jak w większości nastąpiło odrzucenie Mesjasza i jego nauki, tak i będzie teraz.
  W imię „prawdziwej” wiary i posłuszeństwa odrzucono Chrystusa.
  Większość zdecydowana nie przyjęła (Mesjasza) nie ze względu na samą wiarę, ale na posłuszeństwo, ale na uleganie przewodnikom.: Arcykapłanowi, kapłanom, uczonym w Piśmie i starszym.
  Tak będzie i teraz.
  Wyparcie się prawdziwej wiary w imię posłuszeństwa.
  Litera prawa (pozornie) zostanie zachowana.
  O nierozumni!
  Ślepi pasterze prowadzący stado ku zagładzie, ku przepaści.
  Moje Słowo mylić nie może.
  Moje Słowo jest wierne.
  I wszystko to co w duchu Prorockim w Starym i Nowym Testamencie – wypełni się.
  – Chwała tobie Chryste.
  A kto by głosił naukę inną od tej, która była głoszona przez wieki niechaj będzie przeklęty.

 3. Kura domowa said

  Zdumiewa mnie, że ludzie chodzący co niedziela do Kościoła, nie potrafią powiedzieć, kto napisał Biblię?
  Takie pytanie zadała katechetka dzieciom komunijnym.
  Mama jednej z dziewczynek kazała córce odpowiedziec, że Pan Jezus napisał Biblię.
  Ludzie wierzący maja nikłe pojęcie o Wierzę.

 4. Sarmata said

  re. 3. Kura Domowa said 2019-10-07 (Poniedziałek) @ 11:51:06

  Ks.Grzegorz Śniadoch
  Wiara jest to przyjęcie rozumem prawdy katolickiej i przylgnięcie do niej. Wiara katolicka to przyjęcie wszystkiego co podaje Kościół do wierzenia i kochanie Boga ze wszystkich sił. Kochać Boga to znaczy przestrzegać jego przykazań. Sam Jezus bowiem mówi: jeśli Mnie miłujecie będziecie zachowywać Moje przykazania. Kto ma przykazania Moje i zachowuje je ten Mnie miłuje. Kiedy wiara jest żywa? Przyjmować całe nauczanie katolickie rozumem, trwać w łasce uświęcającej która podsycamy przyjmowaniem sakramentów, zwłaszcza Komunii Świętej i gorliwe wypełnianie przykazań zwłaszcza w obowiązkach swego stanu. To jest żywa wiara. Nieustanne doskonalenie swoich cnót, tych przyrodzonych i nadprzyrodzonych. To jest żywa wiara. A co to jest martwa wiara? Martwa wiara jest wtedy jeżeli ktoś przyjmuje całą prawdę katolicką ale trwa w grzechu. Nie ma w nim Łaski albo nie daje owoców w postaci uczynków. Wiara bez uczynków jest martwa jak uczy św. Jakub. Nie czyni dobra albo czyni grzech. Taka jest wiara. Jeśli jej kto całej i nienaruszonej nie zachowa zginie na wieki. Tu całość:
  https://gloria.tv/video/ZNfxnEQQFvUe1FSYsvKGSDqLQ

 5. Boydar said

  „… zdumiewa mnie, że ludzie chodzący co niedziela do Kościoła, nie potrafią powiedzieć, kto napisał Biblię …” – Pani Kura

  I mnie zdumiewa, a także ciekawi.

 6. NICK said

  Tytuł.
  „Krzyczą kamienie, bo ludzie milczą.”

  Zacytujcie wszystkim.
  W pracy, sklepie, na ulicy… .
  Ba, w rodzinnym domu.
  HUK.

  ————-
  KOMU? Jest taki ktoś, kto wysłucha i zrozumie?
  Admin

 7. Dla najbardziej wymagających, czytających tylko rzeczy napisane przed 58 rokiem. 🙂

  „Cóż wspólnego ma Bóg z diabłem?” Kanoniczne potępienie Franciszka, ogrodowych imprez pogańskich i wszelkich nabożeństw z heretykami i poganami.”

  Zakaz sprawowania Mszy z wróżbitami.

  Żaden kapłan nie może kłamać ani mówić językiem o podwójnym znaczeniu. Nie może też nikogo brutalnie traktować.

  Żaden kapłan nie może spotykać się na celebrowaniu Mszy Świętej z wróżbitami, czarodziejami i astrologami. Wręcz przeciwnie, jeśliby wszedł ktoś bez należnego szacunku, należy go umieścić z katechumenami.

  Canones Patrum Graecorum, can. AtanazyAr. 25.

  O kapłanach, którzy rozmawiają z astrologami i im podobnymi.

  Żaden kapłan, ani ten, kto sposobi się do kapłaństwa, niech nie przestaje z jasnowidzami, zaklinaczami, astrologami i czarodziejami. Jeśli zaś ktoś by przestawał z nimi i trzech świadków dałoby temu świadectwo, zostanie oddalony na zewnątrz i nie będzie udzielał Najświętszego Sakramentu przez trzy lata. Niech czyni pokutę z powodu tego, co uczynił. Potem może być przywrócony do swego stanu na miarę pokuty, którą czynił.

  Canones Patrum Graecorum AtanazyAr 41

  (chyba Atanazy nie miał na myśli przywrócenia do funkcji papieża – przyp.red. )

  O biskupach. Wierność Bogu a praktyki pogańskie.

  II 61
  Jeśli ktoś wzgardzi Kościołem i wkroczy w obrzydliwości pogan albo na zgromadzenie Żydów lub heretyków, jak usprawiedliwi się przed Bogiem w dniu sądu? (…)

  II 62
  Baczcie byście się nie przyłączyli do ludzi zagubionych to znaczy do zgromadzenia pogan, dla własnej ułudy i zguby; cóż wspólnego ma Bóg z diabłem? Kto związał się z ludźmi, którzy przyjmują naukę diabła, ten zostanie uznany za jednego z nich i odziedziczy Biada. Unikajcie więc nieprzystojnych widowisk, to znaczy teatrów i procesji greckich, zaklęć, wróżb, wyroczni, oczyszczeń, wróżebnych znaków, ornitomancji, nekromancji i pogańskich modłów, bo jest napisane:

  Nie ma czarów w Jakubie, nie ma wróżbiarstwa w Izraelu oraz Wróżbiarstwo jest grzechem, w innym miejscu: Nie będziecie uprawiać wróżbiarstwa, Nie będziecie szli za wróżbitami, wieszczkami i brzuchomówcami, Nie pozwolicie żyć trucicielom. Dlatego Jeremiasz taką wypowiada zachętę: Nie idźcie drogami pogan, nie obawiajcie się znaków niebieskich. Człowiek wierzący powinien unikać zgromadzeń bezbożnych Greków, Żydów i innych heretyków, abyśmy przebywając z nimi nie wpadli w zasadzki grożące naszym duszom, a uczestnicząc w ich uroczystościach, na których oddają cześć demonom, nie brali udziału w ich bezbożnościach. Należy unikać również ich zgromadzeń świątecznych i rozrywki z nimi związanych. Człowiek wierzący nie powinien chodzić na nie, chyba tylko po to, aby wykupić ciało i uratować duszę albo kupić coś niezbędnego do utrzymania. Trzymajcie się więc z daleka od procesji na cześć bożków, od świątecznych zebrań, pokazów, uczt, pojedynków i wszelkich widowisk demonów.

  Constitutiones Apostolorum II 61, fragment, Const Apost. II 62, 1-4.

  Więcej: https://swietatradycja.wordpress.com/2019/10/07/coz-wspolnego-ma-bog-z-diablem-kanoniczne-potepienie-franciszka-ogrodowych-imprez-poganskich-i-wszelkich-nabozenstw-z-heretykami-i-poganami/

 8. NICK said

  Pani Ewelino.
  Naprawdę DOBRZE, że Pani jest.

  A, czy mogłaby Pani napisać coś od siebie.
  Coś, o sobie?
  Poproszę… .

 9. Boydar said

  „… żaden kapłan nie może kłamać ani mówić językiem o podwójnym znaczeniu …”

  To stwierdzenie eliminuje ze stanu kapłańskiego większość. No i wypada się zastanowić kto w takim razie okupował ostatnio razy kilka Tron Piotrowy.

  Szkoda że mojego Dobrego Kolegi gdzieś nie widać (jak uważa Pan Jasiek), bo by nam myślenie szybko wyprostował. Dobry Kolega oczywiście, nie Pan Jasiek.

 10. Boydar said

  „… Kto przyjąłby jakąś nowinkę spoza Pisma lub herezję, zostanie odłączony, gdyby pokutował, niech publicznie potępi swoje zdanie, a kogo zwiódł, nawróci, i niech pości zgodnie z wyrokiem kapłana …”
  Księga Pokutna Pseudo-Kummeana XI 5

  Z trumny wampiry wyłażą, lepiej żeby nie. Już damy radę sami.

 11. NICK said

  Mamy wiele problemów.
  Tak z przypadku wymienię: Radio Wolna Europa, Erewań, Houston… .

  Te historie nie są złe.
  Dla MĄDRYCH.Wnioski ze wioski wyciągnęli.

  Nie mam tzw. czasu.
  Rano do ROBOTY.
  Sami piszcie.

 12. Żadna moja w tym chwała. Należy podziękować redakcji Świętej Tradycji. Na co dzień zajmuję się krzątaniem i pracą, daleką od precyzyjnego rażenia myślą. Mam nadzieję, że nikt nie zabroni mi zachwytu nad odkopywaną i odtwarzaną nauką Bożą, podawaną przez Świętych, nie wykreowanych przez współczesne media. To świat naprawdę ponad Ojcem Dyrektorem i Michnikiem, którzy już bez siebie istnieć by nie mogli.
  A Panu Marusze jestem zmuszona podziękować za to, że nie stracił do mnie cierpliwości. Niniejszym bardzo dziękuję.

  P.S. Czasem próbuję skonstruować coś, co znajduję na talerzu w wolnych tematach. 🙂

  ——
  Pani Ewelino, wszystko się Pani pomyliło…
  To JA Pani dziękuję za obecność w gajówce.
  Admin

 13. Listwa said

  To co odbywa się w Watykanie to skandal na miarę 2000 lat. Wszystkie tzw media katolickie siedzą cicho. Radyjko z Torunia też. Udają że wszystko dobrze i się pozdrawiają.

  Biskupów jest ok 5000 na świecie, w tym amazońskim kotle udział bierze chyba ok. 185 (nie chce mi się sprawdzać) głównie z Ameryki PD. Pod pretekstem problemów amozoni demolują Kościół walczący (czyli ten na ziemi)

  Co ciekawe ten synod amazoński jest robiony na podstawie dokumentów i inicjatywy jakiegoś synodu. biskupów Ameryki PD z 2007 r. Wtedy przewodniczącym był kard Borgolio.

 14. NICK said

  Zatem z Panem Bogiem?
  Ewelino?

  Retoryczne to jest, pytanie.
  Zatem… .
  JESTEŚ-my.
  Bądź.

  Nawet gdybyśmy się, do siebie, nie odezwali.

  P.S.
  Każdy ma słabe strony a dziwne to nie jest.

 15. NICK said

  Ooo.

  Jest P. Listwa.
  To dobrze.
  Bywaj.

 16. NICK said

  Oj, oj, Lubelaku.
  Żeeeby było jasne.
  „Dobry Kolega”?

  Ma wyjaśniać, że MATKA BOŻA TO ‚HÓJEK’?

  I, inne proste rzeczy?
  Jesteś we zastępstwie?

  Kafel to jest nic.

  A jak un tu wróci to ja odejdę.
  Jesteś podobny?

 17. Boydar said

  „do ustalenia pozostaje” 🙂

  Nie, nie odejdę, jako i On nie odszedł. Ktoś musi ognia pilnować. Lepiej jak nie jeden.

  Dopóki mogę i dam radę … nic mi specjalnie w tym życiu nie zostało do zrobienia.

 18. NICK said

  Nie.
  Żaden Kafel ognia mego pilnował NIE będzie.
  NIE.
  .

 19. Yah said

  Jednak nie wszyscy ludzie …….

  .http://vkpatriarhat.org/en/?p=16929

 20. Boydar said

  Mój drogi Kolega pilnuje, żeby zgasł; Pan NICK nie przyjął adekwatnie mojej intencji.

  A od od westfalizmu to jesteśmymy 🙂

  No i Pan Gajowy naturalnie. Aczkolwiek tez ma tylko nasze ręce …

 21. NICK said

  Tak, Lubelaku.
  Musimy się, starząc, starać.
  Dbać.
  Tak.

  A, że nie przyjąłem?
  To i wzajemnie bywa. 🙂 .

 22. Boydar said

  Ja słucham melodii, nie słów, melodii nie sposób nie zrozumieć … ja jestem … muzykiem …

 23. Kura domowa said

  Panie Boydar, mnie też to ciekawi!
  Mama i córka chodzą do Kościoła i nie wiedzą, że Biblia się składa ze ST i Nowego Testamentu.
  I co ciekawsze, one uważają, że Nowy Testament napisał Pan Jezus.
  Ręce opadają.

 24. Boydar said

  Ja tak szerzej, Pani Kuro. Że mamy Stary i Nowy nie świadczy kto napisał.

  My przyjmujemy kto, nawet jeśli anonimowy, uznajemy że głowa była z Nieba, ręka z Ziemi. ale kto konkretnie i na pewno – nie wiemy. Mi np. to zupełnie niepotrzebne.

  Nie mamy też pewności, czy to co mamy jest dokładnie tym co zostało nam dane.

  Ale to są szczegóły, istoty przekazu nie sfałszowano, może bali się.

  Skąd zwykły człowiek ma wiedzieć takie rzeczy; jak mu nie powiedzą na religii to nie wie. A na religii żydzi każą dzieciom drwala kolorować, jak mają dobry humor. Wiem jak jest bo mam wgląd.

 25. NICK said

  OOOjjj.

 26. Marek said

  Zdanie z artykułu:
  „Naprawdę, nadszedł czas, Watykan stał się siedzibą Antychrysta.”
  ===
  Swego czasu za takie teksty wyklinano protestantów, a nawet prawosławnych, a teraz proszę bardzo, gadają tradycyjni katolicy i NIC.
  Włos nikomu nie spadnie, ani brewka nie pyknie:)

  ——-
  Czy misię zdaje, czy Pan porównuje „racje” heretyków z racjami katolików wiernych tradycji?
  Pan ich stawia obok siebie?
  Admin

 27. Boydar said

  No co oj; jestem na dyskusię otwarty. I mięsem nie rzucę.

 28. Marek said

  Nie, Panie Gajowy.
  Może tak niechcący zabrzmiało.
  Chciałem zwrócić uwagę, że kiedyś publiczne ogłaszanie „Watykanu siedzibą antychrysta” robiło na publice większe wrażenie i skutkowało raczej skutkami dla oskarżających.
  Teraz nie bardzo.

  ——–
  Ok, rozumiem…
  Admin

 29. Listwa said

  @ 15 Nick

 30. Listwa said

  @ 12 Ewelina Anna (@AnnaKingaS)

 31. Listwa said

 32. Szanowni Państwo, film z ogrodów watykańskich został z Yt usunięty. Jeśli ktoś ma go w archiwum, prosimy o zalinkowanie, do zarchiwizowania przez naszą Redakcję. Będziemy wdzięczni.

 33. Mamy, kto chce mieć w archiwum, niech ściąga: https://youtu.be/1wioisaIU2I

  @ Marek. Inne wyznania, herezje mówią o Kościele, że jest nierządnicą. My mówimy, że Kościół jest nieskalanym Ciałem Chrystusa, Oblubienicą, którą poniżają wewnętrzni wrogowie, działający wewnątrz Niej. Ona jest nieskalana i zawsze taka będzie choćby skurczyła się do garstki. Nawet jeśli jej majątek, posag, został ukradziony przez bandytów. Jej to nie brudzi, problem w tym, że widoczni wrogowie uzurpujący urzędy kalają Jej wizerunek i oszpecają Ją, w oczach prostaczków, którzy mogą nie odróżniać nietkniętej Oblubienicy od nierządnicy posługującej się nie swoimi urzędami, nie swoimi szatami i nie swoimi zasługami.

 34. Boydar said

  Niech Święta Tradycja nie wypisuje już tych truizmów, wszystko co dał nam Chrystus jest a’priori poza wszelkim podejrzeniem. Pod pojęciem „Kościół” (katolicki) zwykłe parapety rozumieją jego doczesny wygląd i obsadę personalną, nawet siebie do kościoła nie zaliczają 🙂

  A to wszystko cuzamen do kupy jest bardzo nierządne, i od tego się szybko nie ucieknie.

 35. Listwa said

  @ 33 Święta Tradycja versus ocean przeciwności.

  „Kościół jest nieskalanym Ciałem Chrystusa” – Kościół powszechny, czyli inaczej mówiąc katolicki, jest mistycznym ciałem Chrystusa. Jest nieskazitelny zawsze, nawet jeśli jego członkowie są grzeszni. Gdy grzeszy kardynał lub inny dostojnik, taki kala siebie. Gdy kardynał staje się heretykiem wtedy ruguje siebie z Kościoła.

  „Niech Święta Tradycja nie wypisuje już tych truizmów” (Boydar)

  – niech święta Tradycja pisze cały czas i nadal rzeczy dobre i mądre, nawet jeśli ktoś to zaliczy do „pisania truizmów”. Nawet jeśli dla kogoś będzie to wielokrotną powtórką, to dla innego może to być zbawiennym spotkaniem po raz pierwszy.

 36. Boydar said

  No dobrze, niech już tam sobie pisze. Niechby tylko jeszcze napisała co zrobić żeby normalne wróciło. Bo świat nie jest zbudowany z samych parapetów i Listewek.

 37. Barbara Chojnacka said

  Ach, te Boydarki 😒

 38. Listwa said

  @ Barbara Chojnacka

 39. NICK said

  Listwa. (29).
  Co to za przekaz?
  Co oznacza?

 40. Listwa said

  @ 39 Nick

  Stare Polskie pieśni. Wiele ulega zapomnieniu. Ks. Kaczkowski zmarł jako katolik, odprawiał Msze Trydencką.

  Ma pan to. Obrazy z Katedry w Wiedniu konsekrowanej w 1147 r.

 41. NICK said

  Obyś mówił.

 42. Barbara Chojnacka said

  Ad.Listwa
  Bardzo dziękuję…..

Sorry, the comment form is closed at this time.