Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Mg-42 o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Marek Rogalski o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Kura domowa o Wolne tematy (67 – …
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Koniec rosyjskich pięciu minut w historii świata?

Posted by Marucha w dniu 2019-10-08 (Wtorek)

Idiotom, którzy – cholera wie, po co – wchodzą na gajówkę, oznajmiam, że nie jestem autorem poniższego artykułu oraz nie muszę podzielać ani nie podzielać jego poglądów.
Admin

Prawa ręka Putina, Siergiej Naryszkin, obecnie szef wywiadu, przewodniczył niedawnej „konferencji historycznej” dotyczącej II wojny światowej.

Rosyjskie apetyty na wielkość imperialną datują się od czasów Piotra I. Ten nieokiełznany despota i nieokrzesany barbarzyńca wprowadził Rosję na światową arenę. Będąc samemu wyedukowanym przez niemieckie kochanki i ucywilizowanym przez holenderskich cieślów, przy pomocy zagranicznych marynarzy zawijających do petersburskiego portu nauczył swych bojarów „europejskiego savoir vivre’u” zaszczepiając zachodnioeuropejską megalomanię w ich prostolinijnych słowiańskich duszach.

Od tego czasu, na podobieństwo swych „zachodnich partnerów” poczuli się Rosjanie wybranymi przez Boga do wyższych celów. Analogicznie do zachodnich mocarstw „wyjątkowość” owa cechowała się niekwestionowanym prawem do budowania imperium, rabowania cudzych ziem i bogactwa przy pomocy agresywnych wojen i wtłaczania swej prawosławnej kultury w dusze podbitych. [Kogo obrabowali i z czego? – admin]

W ten sposób narodziło się „białe imperium” germańskiego rodu Romanowów. W wyniku żydowskiego puczu, zwanego „wielką rewolucją październikową” 1917 roku, przekształciło się ono w „czerwone imperium” komunistyczne.

Gwoli sprawiedliwości trzeba tu podkreślić, że „białe imperium” dokonało znacznie mniej zbrodni na narodach podbitych, niż to uczynili ich zachodnioeuropejscy, a potem i amerykańscy, konkurenci. Różnica owa wynika z prostego faktu, że Rosjanie, których to rękami dokonywały się podboje i administracja kolonialna, odznaczają się znacznie większą poczciwością niż zachodnioeuropejskie bestie.

Diametralnie odwrotne wyglądała sytuacja w czerwonym imperium. Żydzi dokonali tam na gojach w ogólności, a Rosjanach w szczególności monstrualnych zbrodni, a ofiary ich terroru można liczyć w dziesiątkach a nawet setkach milionów niewinnych istnień ludzkich. Miast chlebem, czerwoni władcy karmili swych poddanych bajkami o wielkości nowoutworzonego „narodu sowieckiego”. „Sowieckij Sojuz eto pierwaja strana mira” głosiła ich propaganda. O ile w cywilizowanych krajach takich jak Polska, powyższy slogan miał zabarwienie ironiczne, o tyle w samej bolszewii obywatele traktowali go na serio.

Po katastrofie cywilizacyjno-gospodarczej, jaka nastąpiła po rozpadzie ZSRR, imperialne mrzonki Rosjan zostały zahibernowane. Dopiero przejęcie władzy przez Putina zintensyfikowało rosyjską aktywność na globalnej arenie.

Przy czym Putin próbował wprowadzić Rosję w stare imperialne koleiny współpracy z Niemcami i marginalizacji państw Europy środkowej. W tych ramach powstała koncepcja „Europy od Lizbony do Władywostoku” oraz likwidacja „piątej wody po kisielu” autentycznych narodowych polskich elit, jaką udało się zgromadzić w samolocie do Smoleńska. Putin bezbłędnie wypełnił polecenie swych zachodnich „partnerów” unicestwienia tejże. [To by wypadało udowodnić, panie autorze!!! – admin]

Wyprzedzając ewentualne pytania o dowody popierające takową tezę, posłużę się prostą logiką. Gdyby Smoleńsk był zwykłym wypadkiem lub „samowolnym” zamachem Rosji na polskich oficjeli, to Zachód nie przepuścił by tak idealnej okazji do oskarżeń w stosunku do Federacji, a kto wie, może i rozpoczęcia III wojny światowej!
[To ma być dowód??? – admin]

Rosję oskarża się bezpodstawnie o wszystko łącznie z gradobiciem w Waszyngtonie. Przypisano jej zestrzelenie malezyjskiego samolotu nad Ukrainą, pomimo faktów wskazujących, że było to dzieło ukraińskich rąk, aneksję Krymu, pomimo faktu wyboru dokonanego przez 93% tamtejszej populacji, wywołania wojny z Gruzją, pomimo oficjalnie potwierdzonych przez OBWE dowodów, że agresję zapoczątkowała sama Gruzja poprzez wystrzelanie rosyjskich żołnierzy ze stabilizacyjnego kontyngentu, itd.

Tymczasem w sprawie Smoleńska Zachód milczał i milczy. Czyżby jego służby specjalne nie posiadały żadnych informacji obciążających Rosję? Czyżby jedynie w tym przypadku, z wyższych moralnych pobudek, powstrzymały się one od spreparowania takowych? To zupełnie irracjonalne zachowanie w kontekście wszystkich innych „rosyjskich występków” wytłumaczyć może tylko współudział w tej zbrodni. Nie pierwszej zresztą – patrz np. „katastrofa w Gibraltarze”!

Według słów własnych Putina z jednego wywiadu, dopiero po nieudanej „pierezagruzce” (reset’cie), zrozumiał on, że Zachód nigdy nie będzie traktował Rosji jak partnera. Było to epokowe spostrzeżenie, do którego nie doszedł żaden z poprzednich rosyjskich/sowieckich przywódców.

I od tego momentu zaczęło się „rosyjskie pięć minut” w historii świata. Putin doskonale prowadził politykę zagraniczną Rosji, z ogromną powściągliwością i pragmatyzmem reagując na obłędne ataki Zachodu, z wielką dozą wyrozumiałości znosił „gryzienie po kostkach” w wykonaniu państewek Bałtyckich i III RP, rządzonych przez prozachodnie żydowskie pseudoelity.

Wprowadzone przeciw Federacji sankcje gospodarcze umiejętnie spożytkował do stymulacji rosyjskiej gospodarki, która dotąd opierała się na wymianie surowców na importowane produkty przemysłowe i rolnicze. Udało mu się skonsolidować etnicznych rosyjskich patriotów w rządowym bloku ministerstw siłowych i spraw zagranicznych. Zmodernizował przemysł zbrojeniowy wprowadzając Rosję na pozycję globalnego lidera militarnego.

Innymi słowy, światowego formatu mąż stanu prowadził Naród Rosyjski do autentycznej pozytywnej wielkości!

I tu w pewnym momencie nastąpiło załamanie. Wpierw zaczął wdrażać pakiet „neoliberalnych” (czytaj złodziejskich) koncepcji społeczno-gospodarczych, z najbardziej znienawidzoną przez społeczeństwo „reformą systemu emerytalnego”. Następnie zezwolił na otwartą neobolszewicką propagandę w całkowicie zażydzonych mediach publicznych Federacji, a ostatnio włączył w nią swych najbliższych rosyjskich zauszników z rządu.

Prawa ręka Putina, Siergiej Naryszkin, obecnie szef wywiadu (https://pl.wikipedia.org/wiki/Siergiej_Naryszkin) przewodniczył niedawnej „konferencji historycznej” dotyczącej II wojny światowej. Poziomem kłamstw i bezczelnych przeinaczeń grubo przelicytował Zachód w jego kampanii oszczerstw przeciw Rosji.

Gwoli ilustracji problemu przytoczę tylko kilka przykładów. O ile za czasów ZSRR fakt zajęcia 17 września 1939 roku wschodnich połaci Polski tłumaczono potrzebą ochrony wschodniosłowiańskiej ludności tych obszarów przed agresją niemiecką, o tyle obecnie działanie to zdefiniowane zostało jako „wyzwolenie z pod polskiej okupacji”. Natomiast zajęcie przez ZSRR państw bałtyckich okupacją nie było, gdyż… wszystkim jej mieszkańcom nadano sowieckie obywatelstwo!

Nie kto inny, jak właśnie Polska odpowiedzialna jest też za wybuch II wojny światowej, gdyż uniemożliwiła Ona bratnim armiom niemieckim i sowieckim wejście na swe terytorium. Natomiast z prawdziwą wściekłością zareagowały władze rosyjskie na rezolucję PE obarczającej ZSRR odpowiedzialnością za jej wybuch.

Podbicie państw środkowoeuropejskich w 1945 roku, które nazywane jest w Rosji „wyzwoleniem”, towarzysz Naryszkin usprawiedliwił rzekomym brakiem demokracji w tychże. Tym samym przelicytował w podłości i cynizmie swych amerykańskich „partnerów”, którzy sami decydują które państwo jest, a które nie jest „demokratyczne” i w związku z czym które podlega unicestwieniu! USA przynajmniej krygują się na „fasadową demokrację”, ale jaką „demokracją” był Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich pod wodzą generalissimusa Józefa Stalina, który zlikwidował w Europie środkowej dyktatury państw narodowych?

Powyższe przykłady ilustrują proces gwałtownego staczania się Rosji do poziomu jej zachodnich przeciwników. Dochodzimy więc do swoistego déjà vu z 1939 roku, w którym krystalizowała się konfrontacja dwu socjalistycznych imperiów zła – Sowietów i Niemiec. Dziś jest to już globalistyczna konfrontacja Zachodniego i Neobolszewickiego Imperium Zła.

Tak więc, wszystko wskazuje na to, że rosyjskie pięć minut w światowej historii zakańcza się, a jej Naród traci jedyną szansę na zaistnienie w glorii prawdziwej wielkości. Mało tego! Ponieważ identyfikuje się już ze swą sowiecką przeszłością, zmuszony będzie za jej zbrodnie zapłacić, także za te które zostały dokonane przez sowietów na nim samym!

Powodów do radości nie ma też wśród pozostałych słowiańskich nacji. Ze względu na swą potęgę, suwerenność i liczebność, byli Rosjanie predysponowani do inicjacji autentycznej regionalnej współpracy, która mogłaby uchronić te wszystkie narody od prawdopodobnej anihilacji.

https://wordpress.com/view/drnowopolskipolskapanorama.home.blog
http://drnowopolskiblog.neon24.pl

Komentarzy 37 do “Koniec rosyjskich pięciu minut w historii świata?”

 1. Sarmata said

  Dobrze posłuchać mądrzejszych od siebie. Wielki pisarz, Józef Mackiewicz – „Wieszać czy nie wieszać? Artykuły z 1950-1959” napisał,
  cyt.:
  „Skończyć wojnę z domem Romanowów! Polska znajduje się w niewoli i stanowi integralną część Związku Sowieckiego, tylko pod inną nazwą. Oczywiście, że żadnego państwa polskiego nie ma. Stosunek Sowietów do Polski, która nawet kukurydzę musi siać wtedy, kiedy sobie to ubzdura moskiewski samodur, przypomina raczej zależność pańszczyźnianego folwarku niźli stosunki międzypaństwowe. A jednak nie materialna podległość Polski stanowi o specyficznym jej położeniu, czy lepiej: zagrożeniu w samym jej sercu. Polska, nie będąc jeszcze „sowiecką” z nazwy, już się stała „radziecka” z treści. 5 grudnia ub. r. dokonano wyborów do tzw. „rad narodowych”. Jednocześnie ustawowe przekształcenie nowych rad na modłę sowiecką, znaczne poszerzenie ich władzy z poddaniem organów milicji kontroli rad, przypieczętowało jeden z największych dotychczas etapów na drodze ostatecznego zbolszewizowania kraju. Prasa emigracyjna zbyła to wszystko prawie zupełnym milczeniem. Bardzo niesłusznie. Polska bowiem, będąc okupowana przez Związek Sowiecki od zewnątrz, jest jednocześnie okupowana przez bolszewizm od wewnątrz. A z tej podwójnej okupacji, ta druga, wewnętrzna stanowi niestety obciążenie niewspółmiernie bardziej aktualne, istotne i groźne.”

  a w książce „Zwycięstwo Prowokacji” – Józef Mackiewicz
  (fragment)
  „Związek Radziecki to: nie dalszy ciąg; to: zaprzeczenie dawnej Rosji. — Dopiero październikowa rewolucja bolszewicka dokonała w Rosji przemiany odwracając porządek rzeczy. Zniósłszy, jako „burżuazyjną”, dawną kulturę warstw wyższych, „podniosła” masy z analfabetyzmu, ale właśnie do poziomu pseudokultury. Odejmując policyjnym zakazem zagadnienia Boga i prawdy nie dała w zamian innych, gdyż wszystkie zagadnienia świata zostały już z góry rozstrzygnięte przez Lenina i wystarczy je tylko umieć na pamięć. Wątpienie stało się karalne. A tam gdzie nie ma wątpliwości, nie może być zastanowienia, a więc nie może być myśli poszukującej. Stąd dawna Rosja, przesadnie być może, słynąca z „rozcinania włosa”, przeistoczyła się w kolektyw bezmyślnie powtarzający wersety leninowskich dogmatów.
  Niewątpliwie należy się zgodzić ze zdaniem wypowiedzianym przez J. A. Kurganowa („Nacii SSSR i russkij wopros”, 1961) że: „Rosja nie tylko się zmieniła, lecz stała się ZSSR, to znaczy w istocie nowym krajem prawie zupełnie niepodobnym do poprzedniej Rosji, ani do żadnego innego kraju wolnego świata.” — Wydaje się jednak, że można zaryzykować twierdzenie, że ZSSR jest więcej niż tylko zmianą dawnej Rosji, bo jest niejako jej — odwróceniem. I to pod każdym względem: polityczno-ustrojowym, gospodarczym, filozoficznym, obyczajowym a najbardziej może — psychicznym. Zachowując zewnętrzne ramy imperium, zmieniono jego substancję wewnętrzną.
  W uproszczonym skrócie można by powiedzieć, że: Rosja XIX wieku była krajem spiskowców i buntowników, Sowiety stały się krajem milczącego posłuszeństwa; symbolem Rosji były jej kopulaste cerkwie ze złotymi krzyżami, symbolem Sowietów jest zniesienie krzyża; poezja rosyjska opiewała lasy i przestrzenie, poezja sowiecka opiewa kominy fabryczne;
  literatura rosyjska opanowana była duchem sprzeciwu i krytyki, literatura sowiecka duchem uległości i pochwały; w dawnej Rosji gromadzili się ludzie by bronić pokrzywdzonego, w Sowietach schodzą się na zgromadzenie by podeptać pokrzywdzonego; w dawnej Rosji ulubionym tematem była wątpliwość wszystkiego, w Sowietach jedynym tematem jest niezachwiana pewność; w Rosji szpieg i donosiciel pogardzany był nawet przez tych, którzy się nim posługiwali, w Sowietach donosicielstwo podniesione zostało do godności cnoty obywatelskiej; Rosja XIX wieku wytworzyła warstwę „inteligencji” społecznej i krzykliwej opinii publicznej, Sowiety zniosły społeczeństwo i unicestwiły opinię publiczną; Rosja, po reformie sądownictwa, zasłynęła z najbardziej bezstronnych sądów w Europie, Sowiety słyną z najbardziej krwawej parodii sądownictwa w dziejach; można by w ten sposób mnożyć porównania nieomal bez końca.
  Wielu powołuje się na politykę zagraniczną Sowietów, wskazując na jej częstą analogię z polityką zagraniczną carskiej Rosji. Ale wytyczne polityki zagranicznej wynikają z położenia geograficznego. Gdybyśmy Włochów zastąpili Chińczykami lub Skandynawami, poprowadzą taką politykę zagraniczną, jaką narzuca im położenie geograficzne półwyspu Apenińskiego.
  Lenin pouczał, że dla osiągnięcia celu dopuszczalny jest dosłownie każdy chwyt taktyczny. Byłoby, więc raczej dziwnym, gdyby wykluczał przytem chwyty dawnej Rosji. Ale może właśnie całość polityki zagranicznej Sowietów stanowi moment najbardziej różniący od dawnej Rosji. Polityka sowiecka nie jest, bowiem polityką państwa, a polityką spisku przeciwko innym państwom. Byłoby bez sensu, gdyby placówki dyplomatyczne dawnej Rosji np. w Chili, Argentynie, Kongo, Indiach, Malajach i na całej kuli ziemskiej, przeznaczone były głównie do tego, aby obalać rządy i ustroje tych krajów przy których są akredytowane. W polityce sowieckiej stanowi to ich główny sens działania. Nie rosyjski zatem imperializm posługuje się międzynarodowym komunizmem, lecz międzynarodowy komunizm posługuje się metodami rosyjskiego imperializmu, w wypadkach gdy mu to na rękę.
  Niekiedy słyszy się pytanie mające służyć za argument:
  „Czym się jednak tłumaczy, że komunizm zapuścił korzenie właśnie w Rosji?” — Można na nie odpowiedzieć obszernym traktatem, można też lapidarnym kontr pytaniem: A czym się tłumaczy, że krwawa rewolucja francuska zapuściła korzenie we Francji, czy też czym się tłumaczy powrót restauracji? Czym się tłumaczy, że twórca europejskiego romantyzmu, naród „Dichter und Denker”, dopuścił do hitleryzmu? Hitleryzm był rzeczą antypatyczną, więc wrogowie Niemiec usiłują dowieść że zrodził się ze swoistej duszy germańskiej. Bolszewizm jest rzeczą antypatyczną, więc wrogowie Rosji starają się dowieść, że „skaził naukę Marksa” przez wprowadzenie do niej pierwiastków czysto rosyjskich. Tymczasem zapanowanie komunizmu w Rosji jest analogicznym wynikiem zbiegu wielu okoliczności, jak zapanowanie hitleryzmu w Niemczech, faszyzmu we Włoszech, czy chociażby tegoż komunizmu na Kubie. Nie wiele, jak wiemy, brakowało do jego tryumfu na zachodnim krańcu Europy, w Hiszpanii.”

 2. NICK said

  Np. To Sarmato:

  „„Skończyć wojnę z domem Romanowów! Polska znajduje się w niewoli i stanowi integralną część Związku Sowieckiego, tylko pod inną nazwą. Oczywiście, że żadnego państwa polskiego nie ma. Stosunek Sowietów do Polski, która nawet kukurydzę musi siać wtedy, kiedy sobie to ubzdura moskiewski samodur, przypomina raczej zależność pańszczyźnianego folwarku niźli stosunki międzypaństwowe. A jednak nie materialna podległość Polski stanowi o specyficznym jej położeniu, czy lepiej: zagrożeniu w samym jej ..,”

  Zrób stosunek z obecną sytuacją.
  Jewrojunią.
  I jak ekologicznie prawdziwe rolnictwo polskie upada!
  Teraz rolnik musi dopiero ZAPLANOWAĆ.

  TAMTO CO WYŻEJ?
  Pikuś.

  Po co to zapodajesz?

  Nie podobasz misię. Od dawna.

 3. tom said

  Autor nie rozumie świata (lub jest agentem pisolandu), skoro nie wie, że gdyby Putin miał zgładzić (tylko po co mu to?) tą „polską elitę”, to jankesi dawno by rozdmuchali sprawę!. A tak wypuszczają głupich gojów do szczypania Rosji wiedzą doskonale z elektronicznych informacji, że to grzech pychy tego małego człowieczka doprowadził do nieszczęścia. I różne jarki i antki mają za zadanie grać tym biednym narodem.

 4. Mietas said

  A Naryszkin powtarza znaną prawdę, chcesz być bezpieczny, kup sobie telewizor, chcesz używać innych gadżetów, możesz już dziś bać się swojej przyszłość,to pokazuje tylko jak dziś jest kontrolowany człowiek,nic się nie ukryje,a wypisywanie bzdur na temat zamachu tego kurdupla,to nic innego jak robienie z siebie idioty.

 5. jazmig said

  Majaczenie idioty, który jakimś cudem uzyskał tytuł doktora i dostał pierdolca. Nie jest wyjątkiem.

 6. Rafal Cz. said

  Artykol typowo propagandowy w stylu. Zadnych konkretow a tylko nawijanie o niczym.

  Propaganda – czego?
  Nawijanie o niczym?
  Admin

 7. Katarzyna T said

  Moje Orędzie do śmiertelnego człowieka brzmi: „Skończ ze swoimi złymi uczynkami albo Moja kara zniszczy wszystko co robisz i będziesz cierpieć wieczny ból.”
  http://www.paruzja.info/2013.02.01_16-20.php

 8. Tadeusz said

  dr Nowopolski to mógłby chociaż historii się porządnie nauczyć

 9. ojojoj said

  smieszny autor, zachod kazal rosjanom zgladzic polakow w Smolensku dlatego milczy, panie autorze, zachod milczy bo wyglada na to ze to byl zwykly wypadek lotniczy, poza tym, zachod = pejsy, w samolocie wiekszosc to pejsy z okraglego stolu, ogragly stol zostal stworzony pod szyldem pejsow z zachodu, jak np. niejakiego rockefellera, itp. itd.

 10. Chytra z niego sztuka. Pisze dobrze, momentami nawet bardzo dobrze. Kilka razy mi podpadł, potem pogłaskał rzetelnością, by za chwilę przegiąć pałę. Pokusiłem się więc o pobieżną analizę tekstów owego nowo polskiego (mówi wam to coś?) autora z ostatniego tylko roku i… jak nic wychodzi mi kolejny zadaniowy pisiaczyna, oddelegowany na odcinek „Pobliski Wschód”. I nie chodzi mi bynajmniej o Putina, bo cholera go wie, kto on zacz ten Putin i czy ciągle to jeden i ten sam. Chodzi mi o to, że Ignacy „śpiewa” tak, jakby należał do tego samego „chóru”, co inne nadawacze, naganiacze, naginacze i naciągacze. A może się mylę? Może to właśnie agent samego Putina? Tego nastojaszczego?

 11. De Gaulle w roku 1959:Europa od Lizbony do Uralu.
  Macron w roku 2019:Europa od Lizbony do Władywostoku.Biznes jest biznesem tak jak forsa i zyski z kooperacji Europa-USA z Rosją po 45 do dzisiaj ,których nie zna autor. Moje dzieci,autorze bez problemów,mają za sobą uczelnie w Londynie,w USA.w Niemczech ,pomimo,że w tej chwili nie posiadam milionów Euro.(dzieci milionerów w Rosji,po studiach na zachodzie)Autor zapomniał podział świata w Teheranie pomiędzy CCCP(Rosją) ,Wielką Brytanią i USA.Nawet powstały nowe państwa,w tym Izrael.Atak propagandowy autora na Rosję ale i na mieszkańców Polski,którzy znają PRL z jej gigantyzcnym wzrostem populacji jest perwesyjną,oblęśną pro popisową propagandą okupantów w Polsce w roku 2019.Przed wyborami do knesetu ale nie do polskiego Sejmu,w którym jest bardzo mało Polaków.Oni są w polityce mniejszością w Polsce.Od lat 50 ,CCCP czyli de facto Rosja nie tylko spłacała kredyty zachodowi ale utrzymywała zachód,gdyż dostarczała gaz i ropę,w tym przez PRL .RWPG eksportowała na zachód,wszystko co było możliwe,tak jak dzisiaj Chiny.Czy też mam przypominać „wykupywanie” przez zachód ziemii czyli wojny „zachodu” od roku 45 do dzisiaj?Wstyd dla autora że sra sorry na swoich rodziców ,którzy żyli w PRL

 12. Maverick said

  Musisz to obejrzeć, bo wasalskie kabale Polactwo szczuje głupie Polactwo na Rosjan i wspiera poczynania lucyferiańskiego Izraela i poprzez nich kontrolowanego USA.

  Technika się zmienia. Amerykańskie samoloty są już wykrywalne, lotniskowce to kaczki na wodzie. A Polactwo lub chazarskie kundle znowu chcą z Polaków zrobić mięso armatnie na ołtarzu Lucyfera..

 13. Alina said

  Bazgroły, na dodatek wewnętrznie sprzeczne.

  Z jednej strony o składzie samolotu do Smoleńska, gdzie najwyższym ranga urzędnikiem był Lech Kaczyński, Autor wypowiada się jako o /„piątej wody po kisielu” autentycznych narodowych polskich elitach/

  Z drugiej strony, o między innymi o RP, w której zza tylnego siedzenia kieruje Jarosław Kaczyński, pisze że jest /rządzona przez prozachodnie żydowskie pseudoelity/

  Głównie z pracy śp. Antoniego Siwaka wiemy kim jest rodzina Kaczyńskich, co to za gagatki. To dość agresywni syjoniści, zresztą tacy ludzie dominują w całym (nie tylko) POPISie i to nie od wczoraj. Przez takich ludzi zdominowany był samolot, o którym mówi się że spadł na ziemię pod Smoleńskiem. Określenie tych ludzi jako „autentycznych narodowych elit” ma sens wyłącznie w kontekście ich palestyńskiej ojczyzny i niestety nawet osłabienie tego stwierdzenia epitetem „piątej wody po kisielu” nie załatwia sprawy. Podobno zginął Lech Kaczyński, prezydent Polski, może nieprzesadnie inteligentny, ale jednak agresywny (krypto)żyd i syjonista.

  Resztę lepiej przemilczeć bo Autor daje świadectwo kompletnego niezrozumienia sytuacji w Rosji. Podobno nawet wśród amerykańskich kremlologów znajomość języka rosyjskiego to umiejętność niszowa, drNowopolski sprawia wrażenie że czerpie od nich pełnymi garściami i niech tak zostanie. Nieco się kompromituje i nie tylko ja to widzę.

  Natomiast rosyjscy historycy zarzucają Polsce przyczynienie się do wywołania 2WŚ bo nie pozwoliła Armii Czerwonej na pójście z pomocą likwidowanej Czechosłowacji. Ba, wówczas 2RP działała z Trzecią Rzeszą w sojuszu. I to jest historyczna prawda.

  Gadka o „podbiciu Polski” czy „okupacji Polski” przez Związek Radziecki jest zwykle używana w kontekście domniemanej „wolności” oferowanej krajom, które znajdowały się wówczas w anglosaskiej strefie wpływów. Nie chcę się rozpisywać chociażby z powodu lenistwa, ale ta maniera jest idiotyczna, używana przez ignorantów do ogłupiania ciemnego ludu.

  Ile milionów Niemców zagłodzili Judeoanglosasi po maju 1945 roku? Ilu Francuzów trafiło wtedy do tiurmy? To było brutalne wprowadzanie „porządku” i realistycznie rzecz ujmując w Polsce żydzi od Stalina wcale nie popisali się jakimś spektakularnym okrucieństwem, chociażby w porównaniu do (późniejszych) Niemiec Zachodnich, Włoch, Grecji, itp.
  Należy oczekiwać że Judeoanglosasi robiliby w Polsce to samo co w Grecji, co więcej zaprowadzaliby archaiczny porządek społeczny oparty na dominacji żyda, pana i plebana, który już w 2RP zdążył się nieco skompromitować. Przypominam że przez 900 lat Kościołowi katolickiemu nie udało się w Polsce zlikwidować analfabetyzmu (a to on przez większą część czasu kontrolował edukację) a władzy ludowej zajęło to 10-15 lat. Polski chłop nie musiał obrabiać plebanowi pola i to jest wielkie osiągnięcie PRLu.
  Nie określę się jako wielbicielka władzy ludowej, zwłaszcza tej pierwszej, co przyszła w 1945 roku, ale gdybyśmy realistycznie ocenili, jaką alternatywę zapewniliby nam „sojusznicy” z Londynu czy Nowego Jorku, to dużo mniej ludzi gotowych byłoby rzucić kamieniem na Armię Czerwoną czy NKWD. Władza ludowa w ekspresowym tempie zapewniła ludowi prąd elektryczny, edukację i w PRLu miała miejsce eksplozja demograficzna.
  Pamiętam że 2RP do końca swej godnej pożałowania wegetacji, do 1938 roku, nie potrafiła odtworzyć produkcji przemysłowej na tych terenach z 1913 roku, w 1938 roku zbliżyła się do 83% produkcji przedwojennej. Sowieccy żydzi odtworzyli poziom produkcji z 1938 roku już w 1948 mimo katastrofalnych zniszczeń.

  Niestety 2RP z punktu widzenia polskiego ludu była całkowitą porażką, ale ta prawda również chyba nie dodarła do drNowopolskiego. Zresztą pewnie nie z ludem on trzyma.

 14. Głos z Kociewia said

  Mądre jest to, co jest dobrem wspólnym. Z Rosją owym dobrem wspólnym (bonum commune) naszego Narodu jest język, kultura i tradycja słowiańska, a zatem podstawa bytu. Mądrze zatem Bracia Rosjanie zrobią, jeżeli : – przekażą nam całość AKT ZBRODNI KATYŃSKIEJ(120 tomów akt, w sumie jest 180, lecz Jelcyn przekazał 1/3 , tj. 60 tomów ), – gaz i ropę dadzą nam po bratersku dla Słowian w niższej cenie, niż np.Niemcom ( ponieważ ci w skrytości nienawidzą Rosjan (za dwie przegrane wojny) , nazywają Putina dyktatorem nie gorszym od Adolfa). – Głupota ma zaś na pierwszym względzie egoizm, dobro własne. Jako Polakowi wstyd mi za rządzących ( rządzą nami Żydzi, od z górą 30 lat wciskają,że Rosja to największe zagrożenie, wróg nr.1). Rosja mądrze zrobi, jeżeli posłucha tych rad, ku ociepleniu stosunków i obnażeniu twarzy w Sejmie i Senacie prawdziwych wrogów Słowian.

 15. Wojciech Czuchnowski, Agnieszka Kublik, PiS wycisza katastrofę smoleńską, Gazeta Wyborcza, 8 X 2019, s. 1, 4-5.

  Na stronie TYTUŁOWEJ GW jest zdjęcie Miarkującego Macierewicza podpisem: PiS WYCISZA KATASTROFE SMOLEŃSKĄ a artykuł ma podtytuł: Kłamstwo katastrofy smoleńskiej. Brak jakichkolwiek dowodów na zamach pod Smoleńskiej to klęska państwa PiS. Przed obecnymi wyborami władza ucieka od sprawy katastrofy 10 kwietnia 2010 r.
  Podtytuł jest nie Kłamstwem, ale ŁGARSTWEM, bo to Największa Afera XXI wieku. NIE WTC, ALE SMOLEŃSK. W Niemczech została wydana książka znanego publicysty śledczego: SPISEK, KTÓRY ODMIENIŁ ŚWIAT na podstawie raportu Bundesdinstu z Kijowa, do której cała polska Elita Polityczna ustawiła się ZADKAMI czyli Napoleonami. Ta książka awansuje SMOLEŃSK na wydarzenie ŚWIATOWE – Najważniejsze w XXI wieku.
  Organizatorem MORDU w Smoleńsku był generał rosyjskiego lotnictwa z Jekatierinoburga, któremu płacił Donald Tusk przez tajne konta izraelskie na Ukrainie. Wypada zapytać, SKĄD Tusk miał tyle pieniędzy? na co odpowiedź jest jedna: Ze skarbca Włastów w Modlinie. – Dlaczego SMOLEŃSK jest Najważniejszym Wydarzeniem Politycznym XXI Wieku ??? Otóż dlatego, że jest to antypolski i ANTYLUDZKI sojusz Rosji i USA koordynowany przez tajne konta izraelskie, które Rządzą Światem jako NKWD-Mossad zza parawanu Holokaustu. – A kto ma Rosję to ma i USA poprzez Gułagów i Holokaustów.
  Rzymska formuła o TALIBIŹMIE jako Spisku Przeciw Ludzkości zrealizowała się w SMOLEŃSKU. Carskie śledztwo w/s zorganizowanych mordów urzędników rosyjskich doprowadziło do Rotszyldów. MSZ Rosji zgłosiło się do Rotszylda Paryskiego, który odesłał ich do Rotszylda Londyńkiego, który odpowiedział: ZA PÓŹNO I NIE Z ROMONOWYMI. Takim zamordowaniem najwyższej POLSKIEJ kadry urzędniczej przez generała rosyjskiego i Prezydenta Trzy Nogi z miliardem dolców od Rotszylda jest SMOLEŃSK, żeby zastąpić ich funkcjonariuszami NKWD-Mossadu.

 16. Marek said

  Takim zamordowaniem najwyższej POLSKIEJ kadry urzędniczej przez generała rosyjskiego i Prezydenta Trzy Nogi z miliardem dolców od Rotszylda jest SMOLEŃSK, żeby zastąpić ich funkcjonariuszami NKWD-Mossadu.
  ===
  Gadaj zdrów.
  A po co likwidować swoich funkcjonariuszy?
  Zbiesili się?
  Nie zbiesili, więc hipoteza do kosza.
  Z drugiej strony, należy docenić poziom abstrakcji i fikcji pióra Wandaluzji.
  Zwrot „POLSKA kadra” jest wyraźnym szczegółem naprowadzającym i takie tam inne przehoojki wstawki.

 17. Bogusz said

  Spienia mnie twierdzenie, ze to Putin rozwalił polski samolot pod Smoleńskiem. Nie jestem zadnym znawca zamachów ale gdybym jak był Putinem i chciał zniszczyc ten samolot, to zapakowałbym bombę (zrobił to Mosad ) w Warszawie i po wystartowaniu, jeszcze w polskiej przetrzeni powietrznej nacisnąłbym guzik, otrzepał ręce i po medalach a nie pozwoliłbym na katastrofę w Rosji narazając sie na jakie kolwiek podejrzenia. Sadzicie, ze Putin jest głupszy ode mnie ?

 18. Marucha said

  Dr Nowopolski na pewno nie jest idiotą i napisał wiele ciekawych artykułów, pod którymi mógłbym się podpisać.
  Nawet powyższy tekst, który uważam za nieudany, warto przeczytać.

  Najbardziej ciekawiłoby mnie zdanie p. Igora.

 19. Kenig said

  Prawdziwym wrogiem SLOWIAN jest nasza biernosc tchorzostwo zidiocenie intelektualne I ta ciagla wiara w cywilizacje zachodnia czyli ;;;;;;;;;lacinska;;;;;a zatym kryje sie ;;;miedzynarodowe zydostwo syjonistyczno =szatanskie.Tyle w tym temacie ….Szczegulnie my Polacy jestesmy zakochani w tym zachodnim ;;;;szambie.OBUDZ sie POLSKO

  ——-
  Cywilizacja zachodnia NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z CYWILIZACJĄ ŁACIŃSKĄ. Co najmniej od okresu Reformacji.
  Admin

 20. Olo said

  Artykuł to typowe żydo-banderowskie podpuszczanie i szczucie na Rosję, Rosjan i Putina. Ostatnio przez żydowskie media w Polin przetoczył się opis sytuacji, jak to pisowska banderówka Gosiewska dowiedziała się podczas kontroli na granicy z Białorusią, że ma zakaz wjazdu do Rosji. Komentarze pod artykułami znajdującymi się w różnych mediach były jednoznaczne – głęboka pogarda dla Gosiewskiej i wyrazy poparcia dla decyzji Rosji. Sytuacja ta unaoczniła żydowskiemu reżimowi Polin, że pomimo wielu wysiłków propagandowych, Polacy wciąż zbyt bardzo lubią Rosję. Oczywiście „Naczelnik” swoim kijowskim zwyczajem mógłby wejść na drabinkę i krzyknąć do naściąganych do Polin banderowców – „rezać Lachy!”, „Chwała Ukrainie!”. I pewno by go posłuchali, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie, bo krew Lachów potrzebna jest anglo-syjonowi i żydo-banderyzmowi do konfrontacji z Rosją. Więc co robić? Ano wyciąga się z szuflad różnych nowofrankijskich Nowopolskich, którzy w swoich tekstach adresowanych do Polaków mieszają trochę prawdy z pisowskim łajnem i szczują – o rosyjskich apetytach na wielkość imperialną, o rabowaniu cudzych ziem, o siłowym wtłaczaniu prawosławnej kultury, o „zamachu smoleńskim” i jego rosyjskim sprawstwie czy o załamaniu „rosyjskich pięciu minut” i procesie gwałtownego staczania się Rosji do poziomu jej zachodnich przeciwników. Wszystko to ma służyć zniechęceniu Polaków do Rosji i Rosjan, pokazaniu – no tak mieliście prawo lubić i popierać Rosję, ale teraz już koniec, lepiej zacznijcie popierać politykę PiS-u, stojącego za nią anglo-syjonu i banderyzmu, bo tylko USA, Wielka Brytania, Izrael i banderowska Ukraina są teraz waszymi najlepszymi sojusznikami. Wszystko to stare chazarskie metody działania znane Polakom od średniowiecza…

 21. Marucha said

  Re 20:
  Pan jesteś tępy, jednowymiarowy dupek.
  Ten artykuł to UBOLEWANIE, że (zdaniem autora) Rosji kończy się jej pięć minut.

 22. gnago said

  Dla ustawienia rozumu i poglądów potrzebne są realne podstawy. No to dowiedzcie się o najwyższy budynek mieszkalny Europy przed I wojna a przy okazji najwyższy budynek carskiej Rosji.
  Po zdobyciu tej informacji sugeruję chwilę zastanowienia nad przyczynami budowy w tym miejscu

 23. Troll Polonii said

  Mnie sie ten artykul bardzo podoba choc zawiera pare niescislosci.
  Tak, jak ja to rozumiem, to autor pozbieral rozniste opinie i zrobil z tego kompilacje powszechnie panujacych pogladow na temat Rosji.

  Takie jest moje wrazenie – ale moge sie mylic.
  Troche chwilami rozmywa sie granica miedzy tym, co autor kompiluje, co ironizuje a co wtraca jako swoja opinie. Ale to juz pewnie wina stylu i niedomowien. I odbioru.

  Zdecydowanie mylacy jest tytul.
  Bardziej odpowiedni bylby:
  „Wolnoamerykanka, czyli pierdolenie o Rosji”.
  Zwlaszcza ze wiele powszechnie wyrazanych opinii na temat Rosji zawiera intrygujace elementy erotyki politycznej zabarwionej zdziebelkiem pornografii.

  No bo jak nazwac ‚okupacje panstw baltyckich przez ZSRR’: gdy te wlasnie panstewka, lacznie z Finlandia, zawdzieczaja istnienie swojej panstwowowosci wlasnie Zwiazkowi Radzieckiemu.
  To przeciez Lenin grzmial z trybuny: ‚Finlandia dla Finow’.

  „Rosyjskie apetyty na wielkosc imperialna’ nie sa w stanie konkurowac z apetytami Anglii, Kampanii Wschodnio-Indyjskiej i podbojow amerkanskich
  W walkach kolonialnych i o kolonie, Rosjanie nawet Francuzom, czy belgom, Niderlandom – nie dorosli do piet.
  .
  Rosja nie napadala na kraje afrykanskie ani na Ameryke, zwlaszcza Poludniowa. Ani nie ‚zdobywala’ Australii.

  Natomiast nie wiem, czy nazwalbym charakter Rosjan ‚poczciwoscia wieksza od zachodnich bestii’.

  Zawzieci adwersarze Rosji i wszystkiego co rosyjskie, jakos nie wspominaja wielkich kampanii przeciwko Rosji. Nie chodzi tu tylko o wyprawy na Kijow, o ktorych mozna nie pamietac.
  Ale jak nie wspomniec chocby kampanii napoleonskiej?
  Nawet napasc Niemcow na Rosje Sowiecka traktuje sie z duzym poblazaniem Niemcow, z ktorymi przeciez Rosja podpisala uklad o wzajemnej nieagresji!.
  Rzadko kto wspomina, ze wszystkie niemal panstwa europejskie popieraly Hitlera.
  A nawet sie z nim przyjaznily. Szwecja zaopatrywala Niemcy w bron. Amerykanie sprzedawali bron i do Niemiec i do Rosji.

  I nie ograniczalbym rosyjskich nieszczesc do zydowskich wylacznie apetytow.
  Anglicy od dawna maja chrapke na tron i korone carow a wtoruja im rozne zawadiackie goje tez.
  Biden, Tony Blair nie sa zydami ale sa syjonistami. Nie trzeba byc zydem, zeby byc wyznawca syjonu. Jest wiele sekt religijnych politycznie, ktore popieraja syjon.
  Zydzi wymordowali carska rodzine na zlecenie wywiadu brytyjskiego i zazydzonego City.
  It takes two to tango.

  Na koniec, te „prostolinijne slowianskie dusze” bardzo dobrze sobie zawsze radzily w swiecie kulturowym, naukowym. Rzadko kto chce o tym wiedziec czy pamietac.

  Czego zadeklarowane rusofoby nie wiedza i o czym nie pisza nawet rusofile, to ilosc rosyjskich naukowcow, pisarzy, poetow, odkrywcow, humanistow – od wczesnych czasow caratu do dnia dzisiejszego, ktora przewyzsza wszystkie zachodnie kraje.
  I nie chodzi tu tylko o ilosc.

  Gdy Wojciech Cejrowski namawial do palenie calej rosyjskiej literatury, biedaczek nie wiedzial, ze Rosjanie napisali nie tylko „Idiote” i ‚Rewizora’.
  Ale z cala pewnoscia nie napisali ‚Kapitalu” ani Manifestu Komunistycznego.,

  List of Russian chemists – Wikipedia
  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Russian_chemists

  list of Russian biologists – Google Search
  https://www.google.com/search?client=safari&rls=en&q=List+of+Russian+biologists&ie=UTF-8&oe=UTF-8

  List of Russian physicists – Wikipedia
  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Russian_physicists

  List of Russian inventors – Wikipedia
  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Russian_inventors

  List of Russian astronomers and astrophysicists – Wikipedia
  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Russian_astronomers_and_astrophysicists

  list of famous russian writers – Google Search
  https://www.google.com/search?client=safari&rls=en&q=list+of+famous+russian+writers&ie=UTF-8&oe=UTF-8

  112 Russian writers ranging from great, to absolutely freaking great – Russia Beyond
  https://www.rbth.com/arts/literature/2017/08/25/112-russian-writers-ranging-great-freaking-great_724466

  List of Russian explorers – Wikipedia
  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Russian_explorers

  A poza tym, Rosjanie to na ogol normalni ludzie.

 24. gnago said

  A wracając do początków to za czyje pieniądze Iwaniuszka psychopata brał najemników ? Czy przypadkiem nie za pośrednictwem pewnej Kompanii handlowej? Czy ona również nie miała swoich agentów na Chortycy zwanego Krzywonosem. Cosik osoba tego aparatczyka mi śmierdzi zachodnim kapitałem

 25. Peryskop said

  Re 23

  Pan TrollP w pośpiechu pominął wybitnych rosyjskich artystów oraz znakomitych sportowców – w tym szachistów.

 26. Troll Polonii said

  25
  Peryskop
  Nie mialem na celu kogokolwiek pominac.
  Chcialem dac tylko probke tego, o czym sie na ogol nie pisze. I nie dyskutuje.

  Mozna jeszcze przeciez dyskutowac o rosyjskich filmach.
  Kiedys pisalem, ze za Putina wydano ponad miliard dolarow na remont i unowoczesnienie Balszoj Teatru. Wyremontowano tez Teatr Baletowy w Petersburgu.

  A najlepiej chyba widac roznice miedzy Rosja i Zachodem w stosunku do dzieci: ‚wladza’ w Rosji w relacjach z dziecmi i troska o ich wyksztalcenie i rozwoj.

  W 2014 roku, z inicjatywy Putina zalozono system „Syrius” dla uzdolnionych dzieci i mlodziezy. Sa to osrodki naukowe dla zdolnych dzieci i mlodzezy w roznych miastach Rosji..

  Putin regularnie spotyka sie z tymi dziecmi na zwyczajnie…pogawedke.
  System ‚Syrius dziala w duzych miastach w Rosji i zacheca dzieci z calej Rosji do ‚wielkiej przygody naukowej’.
  Te dzieci z Syriusa juz zdobyly kilkanascie zlotych medali na miedzynarodowych olimpiadach naukowych.
  W tym roku, Putin przyznal bardzo wysokie nagrody pieniezne za zdobycie zlotego medalu w dziedzinie matematyki, chemii, biologii itp.
  Kazdy zloty medalista dostaje milion rubli, srebrny- 800 tys…

  Putin uzasadnia to tym , ze skoro mozna placic pieniadze za osiagniecia sportowe, to wypada tez placic za osiagniecia naukowe.

  Oto pare linkow do spotkan Putina z dziecmi:

  Vladimir Putin’s latest pet project: a school for clever students – Young, gifted and patriotic

  The Economist 26 Nay 29018
  https://www.economist.com/europe/2018/05/26/vladimir-putins-latest-pet-project-a-school-for-clever-students

  Putin na spotkaniu z dziecmi w Soczi na sesji Q&A – dzieci moga zadawac dowolne pytania:

  Putin holds Q&A with gifted school children in Sochi – YouTube

  Putin tlumaczyl dzieciom, ze nazwa „Sirius’ przyszla mu do glowy gdy popatrzyl w niebo i zobaczyl najjasniejsza gwiazde na niebie jaka jest Syrius.
  Tak postanowl nazwac osrodki naukowe dla zdolnych dzieci.
  Sirius educational centre Moscow
  https://www.google.com/search?rls=en&q=Sirius+educational+centre+Moscow&tbm=isch&source=univ&client=safari&sa=X&ved=2ahUKEwiC7cq5gfjjAhVp7HMBHWjYAwAQsAR6BAgJEAE&biw=821&bih=667&dpr=2

  Mlodzi medalisci zdobyli 9 zlotych medali w chemii, biologii, fizyce..
  Russia science- young school gold medalists in chemistry, biology, physic.. – Google Search

  Moscow school children win nine gold medals at international olympiads

  https://www.google.com/search?rls=en&q=NTV-Russia+science-+young+school+gold+medalists+in+chemistry,+biology,+physic..&tbm=isch&source=univ&client=safari&sa=X&ved=2ahUKEwi7y7LM__fjAhXR63MBHWdYCwcQ7Al6BAgIECQ&biw=821&bih=667#imgrc=dEw5cPYVpZEfuM

  Wszedzie mlodych zdolnych medalistow w nauce wita osobiscie Putin

  https://www.google.com/search?rls=en&q=NTV-Russia+science-+young+school+gold+medalists+in+chemistry,+biology,+physic..&tbm=isch&source=univ&client=safari&sa=X&ved=2ahUKEwi7y7LM__fjAhXR63MBHWdYCwcQ7Al6BAgIECQ&biw=821&bih=667

  Young geniuses: Russian school kids bag gold and silver at world science competitions — RT World News
  https://www.rt.com/news/434697-russian-students-science-olympics/

  Rosyjscy miliarderzy buduja ‚mega szkoly’ rywalizujace z Eton i Exeter
  Russian Billionaires Are Building Megaschools to Rival Eton and Exeter

  Ruskie bilionery sie na cos przydaja dzieciom
  https://www.themoscowtimes.com/2018/02/12/russian-billionaires-are-building-megaschools-to-rival-eton-and-exeter-a60470

  Putin otwiera sekcje szachowa dla dzieci w Soczi
  Vladimir Putin opens Chess section at Sirius Center in Sochi
  https://www.fide.com/component/content/article/1-fide-news/9603-vladimir-putin-opens-chess-section-at-sirius-center-in-sochi.html

 27. bryś said

  1 000 000 rubli to na nasze 60 000 PLN.

  A w Polin jak to w Polin:

  https://om.mimuw.edu.pl/donation/

 28. Troll Polonii said

  27
  Brys
  Panstwo, ktore nie inwestuje w edukacje dzieci i mlodziezy – nie inwestuje w …panstwo.

 29. Piotr B. said

  Z tym koncem 5-min to brak logiki jakis , widac w tym ze Putin nie musi latac po calym swiecie i wykradac na uniwersytetach najzdolniejszych,jak to czyni CIA…Putin zas storzyl wlasne srodowisko Syriusz ktorym osobiscie sie opiekuje.Nie piekne TO?
  A kto ma zdolnych MLODYCH ten ma zasoby do budowy przyszlosci.

 30. Rafal Cz. said

  Ad 6
  Prosze pana o uwazne przeczytanie artykolu. A pozniej powrocimy (albo i nie) do sprawy.

 31. bryś said

  Panie Troll – nie działa u mnie link o szachach w Soczi, to dorzucę jeszcze jeden jak by się komuś nie chciało samemu szukać:

  http://www.chessdom.com/vladimir-putin-opens-chess-section-at-sirius-center-in-sochi/

  Pisałem już wcześniej, ale mi zżarło:

  Jan Fornal zdobył złoty medal na 60. Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej, która odbyła się w Wielkiej Brytanii. Maturzysta z Rzeszowa bezbłędnie rozwiązał wszystkie sześć zadań i pierwszy raz po 25 latach reprezentant z Polski zdobył maksymalną liczbę punktów w tak prestiżowym konkursie.

  https://www.tvp.info/43586067/mamy-mistrza-od-zadan-specjalnych-sukces-polskich-matematykow

  Pisałem już wcześniej, że żadna k…a pismacka nawet się nie zająknęła przy tej okazji o historycznych osiągnięciach POLSKICH matematyków. A jak się wpisze w przeglądarkę, to oczywiście wywala jakichś siatkarzy.

 32. Troll Polonii said

  31
  Brys
  O Banachu, polskiej szkole matematycznej tez sie wiele nie opowiada.
  O Enigmie Anglicy przez lata cale opowiadali glupoty i zabronili mowic prawdy..

  Irytuje mnie i to, ze o Polakach na emigracji tez sie pisze tylko przy okazji awantur.
  Zachod wydrenowal Polske z naukowcow, roznych specjalistow z przemyslu, zeby sie teraz chwalic osiagnieciami wielkimi w architekturze/budownictwie, wiedzy komputerowej, i przemysle stalowniczym, kopalnictwie itp.
  Bo chodzi o to, zeby zeszmacic wszystkie osiagniecia naukowe w PRL.
  Dlatego Zachod nie podkresla zaslug emigrantow z bloku wschodniego, w tym z Polski, w rozwoju wspolczesnej technologii na swiecie.
  Moim bylym studentom, ktorzy wykladaja na uczelniach w Londynie i Paryzu, lecza dzieci w Kanadzie, tez nikt nie namaluje laurki.
  No, a o Rosji, to wiadomo: zascianek, zacofanie i dyktatura: od Stalina do Putina.

 33. Do Toma, Tomasza i innych „inteligentnych inaczej”,

  „Autor nie rozumie świata (lub jest agentem pisolandu), skoro nie wie, że gdyby Putin miał zgładzić (tylko po co mu to?) tą „polską elitę”, to jankesi dawno by rozdmuchali sprawę!.”

  Drogi Tomie, gdybyś cokolwiek zrozumiał z mego artykułu, to pojąłbyś zapewne tok mego rozumowania. Jeśli jankesi oskarżają Rosję o wszystkie możliwe i nie możliwe zbrodnie to zapwne gdyby sami nie byli umaczani w tej zbrodni OSKARŻYLI BY O NIĄ MOSKWĘ, BE WZGLĘDU NA TO CZY JEJ DOKONAŁA, CZY TEŻ BYŁ TO WYPADEK!

  To, że milczą dowodzi tego, że są w raz z Rosją współodpowiedzialni za nią!

  By pojąć tą logikę nie koniecznie trzeba być wysoce inteligentnym, ale nieco oleju w głowie jest niezbędne.

  A po co Putinowi taka zbrodnia? To miał być „gest dobrej woli” na początek kolejnego rozdziału współpracy Rosji z Zachodem! Ale nie wyszła ta współpraca i pojął wtedy, że partnerem Zachodu nigdy nie będzie! I na cąłe szczęście, gdyż poprzednie rozdziały współpracy nikomu nic odbrego nie przyniosły. Rosji też!

 34. Marucha said

  Re 33:
  Teoria zamachu dr-a Nowopolskiego jest spójna i bynajmniej nie mniej prawdopodobna, niż te tysiąc pięćset innych teorii, jakie cierpliwie znosił i nadal znosi Internet.

  Nie znaczy to, że koniecznie muszę się z nią zgadzać. Ale zasługuje ona na trochę poważniejsze traktowanie, niż np. teoria dwu samolotów albo kosmitów.

 35. Troll Polonii said

  33
  Drnowopolski

  Teraz dopiero nie wiem o co chodzi.
  Jak na razie nie przeprowadzono ZADNEGO sledztwa w sprawie katastrofy smolenskiej i wiadomo, ze polskie wladze bardzo takie sledztwo utrudniaja.
  Poniewaz na miejscu wypadku nie znaleziono zadnego ciala a inz. Szpineta nie mogl rozpoznac samolotu, na miejscu wypadku, ktory moglby pomiescic tylu pasazerow – wiec wszelkie spekulacje i podejrzenia sa bez sensu. Kabiny pilota tez nie znaleziono, mimo, ze samolot spadl z bardzo malej wysokosci.
  J. Kaczynski pierwszy powinien sie takiego sledztwa domagac.

  Jedno jest pewne, co podawaly polskie media i polscy dziennikarze, ze Rosjanie nie przeszkadzali w takim dochodzeniu i udostepnili i ulatwili polskim przedstawicielom dostep do miejsca katastrofy.
  Szpinete i pare innych osob ktos skrzetnie usuwal z tego swiata.
  Do tej pory nikt naprawde nie wie, dlaczego jakikolwiek samolot z delegacja rzadowa w ogole wylecial z Polski i upieral sie, zeby wyladowac na nieczynnym lotnisku.

  Podobnie nie ma dochodzenia w sprawie smierci Kashoggiego. Wiec nie ma sensu podejrzewac Turcje o wspoludzial w tym morderstwie.
  Dopoki nie bedzie sledztwa.

 36. „Jak na razie nie przeprowadzono ZADNEGO sledztwa w sprawie katastrofy smolenskiej i wiadomo, ze polskie wladze bardzo takie sledztwo utrudniaja.”

  „Władze polskie” to nie wadze, ale administracja okupacyjna. Zarówno ta administracja jak jej pryncypałowie z Berlina, Brukseli i Waszyngtonu nie chcą ujawnić prawdy! A czemu jeśli nie się umaczani w tej zbrodni, a na dodatek mogli by o nią oskarżyć Rosję? Jeśli ktoś zna logiczną odpowiedź inną niż moja, to chciałbym ją znać.

 37. NICK said

  PRAWDA o Smoleńsku jest znana.
  Od początku.
  Tym dawniejszym i obecnym.
  Wystarczająco by???

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: