Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Mg-42 o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Marek Rogalski o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Kura domowa o Wolne tematy (67 – …
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Świątynia Hatszepsut – Wielka Świątynia Milionów Lat

Posted by Marucha w dniu 2019-10-08 (Wtorek)

Świątynia Hatszepsut należy dziś do najpopularniejszych i najbardziej ikonicznych zabytków Egiptu. Każdego roku przyciąga rzesze turystów, pragnących zasmakować kultury starożytnego mocarstwa. 

Budowla ta odegrała kluczową rolę w odkrywaniu zatartych tajemnic historii. Zdobyta dzięki niej wiedza warta jest przybliżenia współczesnym czytelnikom.

Wielka Świątynia Milionów Lat

Świątynia Hatszepsut, zwana także Świątynią Milionów Lat, to jedna z najwspanialszych budowli sakralnych starożytnego Egiptu.

Położona jest w miejscowości Deir El-Bahari, na terytorium dawnych Teb. Jej pełna oryginalna nazwa brzmi „Wielka Świątynia Milionów Lat, świątynia Amona Djeser-Djeseru w jego wyjątkowym miejscu po raz pierwszy”. Odnosi się prawdopodobnie do wzgórza, na które bogowie zeszli po stworzeniu świata.

Djeser-Djeseru, popularny skrót dawnej nazwy, oznacza „Święty Świętych”.


Budowla w dużym stopniu wzorowana była na powstałej 600 lat wcześniej Świątyni Mentuhotepa II – niezwykle innowacyjnym dziele architektonicznym wykutym w skale i naturalnie wpasowującym się w krajobraz.

Świątynia Hatszepsut cechowała się jednak znacznie większym rozmachem, podkreślonym dodatkowo przez niewielką odległość od starszego przybytku.

Za stworzenie świątyni odpowiedzialni byli przede wszystkim architekt królewski Ineni i dworski urzędnik Senenmut.

Wstęp do niej mieli jedynie kapłani oraz dostojnicy. [I bardzo słusznie. Najgorzej, to spospolitować się z hołotą – admin]

Budowlany rozmach

Symetryczna świątynia zbudowana jest na zboczu klifu. Do jej stworzenia wykorzystano przede wszystkim wapień. Składa się z trzech, mierzących 29,5 m tarasów przyozdobionych kolumnadą.

Niegdyś jej wejście zdobiły dwa posągi Hatszepsut, zostały one jednak zniszczone przez kolejnego faraona.

Symetryczne tarasy połączono rampami. Okazałą ścieżkę, prowadząca do najniższego z nich, zdobiły pomniki lwów. Przejście na najwyższy poziom otaczały pomniki sfinksów.

Wnętrze najniższego poziomu niemal w całości pokrywały reliefy i malowidła, w pomieszczeniach stały posągi bogów oraz władczyni.


Drugie piętro budowli mieściło w sobie dwie świątynie: świątynię Anubisa na północy oraz Hathor na południu.

Trzecie, najważniejsze, zawierało Kaplicę Kultu Królewskiego, Kaplicę Kultu Solarnego i Sanktuarium Amona-Ra.

Po prawej stronie rampy prowadzącej na trzeci poziom znajdowała się Kolumnada Narodzin, opowiadająca historię poczęcia władczyni przez boga Amona-Ra.

Po lewej stronie umieszczono Kolumnadę Punt, gdzie opisano wyprawę handlową do bogatej krainy, z której królowa przywiozła wiele dóbr luksusowych, m.in. mirrę.

Warto nadmienić, iż wśród rzeźb oraz reliefów związanych z wyprawą handlową do Punt, odnaleziono wizerunki ptaka sekretarza.

Odkrycie fascynuje naukowców, ponieważ pomaga ono w identyfikacji obszaru, na którym znajdowało się Punt. Jest to jedyne przedstawienie omawianego gatunku w sztuce okresu faraońskiego.

Geniusz starożytnych Egipcjan podkreśla wkomponowanie naturalnego światła w dzieło architektoniczne.

Świątynię zaprojektowano tak, aby słońce przesuwające się po widnokręgu oświetlało kolejno posągi bogów, tworząc wokół nich aurę mistycyzmu i potęgi. Jasność dociera nawet do najdalszych zakątków budowli.

Hatszepsut – kobieta-faraon

Hatszepsut była córką faraona Totmesa I i Ahmes, jego pierwszej żony. Rodzice darzyli ją głębokim uczuciem oraz pragnęli przekazać jej tron, o czym świadczy m.in. nadanie przyszłej władczyni tytułu „Boskiej Małżonki Amona” jeszcze za życia matki.

Hatszepsut poślubiła Totmesa II, syna drugorzędnej żony Mutnofret, kolejnego faraona. W rzeczywistości jednak to właśnie królowa zarządzała państwem.

Jako władca, Totmes II nie odznaczył się żadnym ważnym osiągnięciem. Umarł, pozostawiając po sobie małoletniego następcę, Totmesa III, syna żony Isis.

Monarchini objęła regencję – droga do samodzielnej kariery stanęła przed nią otworem.


Hatszepsut, jako jedna z zaledwie czterech kobiet w historii (oprócz niej były to Nitokris, Neferusobek oraz Tauseret), zdołała uzyskać godność faraona. Przybrała koronacyjne imię Maat-Ka-Re, stopniowo przyjmując insygnia i tytuły królewskie.

Wzorując się na Neferusobek, stopniowo nadawała swym wizerunkom cechy męskie, nakazując w końcu przedstawianie siebie jako mężczyzny.

Chcąc umocnić swą władzę, Hatszepsut rozpowszechniła wieść o swoim boskim pochodzeniu (miała być córką Amona-Ra, najważniejszego bóstwa w egipskim panteonie) oraz tworzyła wspaniałe budowle, w tym najwyższe w historii Egiptu obeliski i Czerwoną Kaplicę w Karnaku, później zaś Świątynię Milionów Lat.

Istnieje wiele hipotez dotyczących dokładnego czasu panowania władczyni, naukowcy są jednak pewni, iż miało ono miejsce w XV wieku p.n.e.

Losy świątyni

Imię Hatszepsut na wiele wieków pozostało zapomniane przez historię.

Za przywrócenie jej pamięci odpowiada Jean-François Champollion, archeolog, który w 1822 roku zdołał odczytać pismo hieroglificzne. Podczas wizyty w Świątyni Milionów Lat, natknął się na wzmianki o kobiecie-faraonie. Odkrycie to wywołało lawinę ciekawości naukowców, którzy w dużej mierze zdołali zrekonstruować wiedzę o życiu i panowaniu władczyni.

Ruiny świątyni, zniszczonej w czasie trzęsień ziemi i rozgrabionej przez okoliczną ludność, długo czekały na zainteresowanie egipskiego rządu. W 1961 roku wydana została decyzja o rekonstrukcji obiektu.

Zadanie to przypadło Polsko-Egipskiej Misji Archeologiczno-Konserwatorskiej, założonej przez Kazimierza Michałowskiego, nadzorowanej przez Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

W 1999 roku kierownikiem misji został Zbigniew Szafrański.

Od 2002 roku świątynia Hatszepsut dostępna jest dla zwiedzających.

W 2015 roku do dyspozycji turystów oddano kolejną jej część – Kompleks Kultu Solarnego, a w 2017 Sanktuarium Amona-Ra.

Niestety, współczesna historia tej świątyni nie jest wyłącznie pozytywna. 17 listopada 1997 roku doszło tam do tzw. masakry w Luksorze. Przebrani za przedstawicieli ochrony strzelcy i nożownicy zamordowali 62 osoby, w tym 4 Egipcjan oraz 58 turystów zza  granicy. Najmłodszą ofiarą był 5-letni Brytyjczyk. Atak został przeprowadzony przez organizację terrorystyczną al-Jama’a al-Islamiyya i sfinansowany przez Osamę bin Ladena [a może przez jakiegoś Srula? – admin].

W konsekwencji liczba turystów odwiedzających zabytki Egiptu znacząco spadła.

 

https://www.tajemnice-swiata.pl/

Nigdy nie mogłem zrozumieć, dlaczego Bóg upatrzył sobie właśnie Żydów na naród wybrany, choć stał on o wiele niżej pod względem etycznym i moralnym, niż tacy Egipcjanie. Nie mówiąc o tym, że największym osiągnięciem architektury żydowskiej była kupa nawozu, odgrywająca rolę ogniska domowego.
Admin

Komentarzy 31 do “Świątynia Hatszepsut – Wielka Świątynia Milionów Lat”

 1. Boydar said

  – Mogę zniszczyć Twój Kościół!
  – Potrafisz? Więc próbuj.
  – Ale do tego potrzeba mi więcej czasu i władzy!
  – Ile czasu i władzy potrzebujesz?
  – Od 75 do 100 lat i większą władzę nad tymi, którzy mi służą.
  – Będziesz miał ten czas i władzę. Które stulecie wybierasz?
  – To nadchodzące.
  – Więc próbuj, jak potrafisz …

  A Pan Gajowy wyraża zdziwienie, przecież une z ojca diabła są, musiały dostać narzędzia. Gdyby nie une, za co mielibyśmy otrzymać Zbawienie, za uczciwą pracę na roli ? Przy frezarce ? Kując konie ? To robili wszyscy przed Chrystusem, tysiące lat, poganie i całkiem dzicy.

  ————
  A to my mieliśmy otrzymać zbawienie „za coś”? Za jakieś nasze zasrane zasługi?
  Dlaczego zbawienie za uczciwą pracę czy za ludzki stosunek do innych miałoby być mało warte?
  Admin

 2. NICK said

  Admin.
  Lubelaku.

  Coraz częściej jedziesz po bandzie.
  Nabyłeś dużej wiedzy.
  TU.
  Na Gajówce i nigdzie indziej.

  A to krytyki NIE wytrzymuje:
  „A Pan Gajowy wyraża zdziwienie, przecież une z ojca diabła są, musiały dostać narzędzia. Gdyby nie une, za co mielibyśmy otrzymać Zbawienie, za uczciwą pracę na roli ? Przy frezarce ? Kując konie ? To robili wsPowinniy przed Chrystusem, tysiące lat, poganie i całkiem dzicy.”

  Tak przed chwilą oceniłem.
  Lecz po analizie uważam, że Lubelak ma rację.
  Nie potrafił tylko ująć opinii we słów odpowiednich okowy.
  Że tak powiem.

  Powinniśmy pisać prościej.
  Wsze obojga, trojga i do potęgi dowolnej.
  Nie będzie wieloznaczności.

  Zastrzegam wyłamy.
  No.

 3. Boydar said

  Mało ? Nie; po prostu za mało. Podejrzewa Pan że nie było/nie ma uczciwych pogan ? Czy nawet prostytutek protestantów ? A jednak …

  Przeciwstawianie się żydzizmowi to esencja chrześcijaństwa i katolicyzmu w szczególności. Żyd to „kuszenie człowieka”, per analogiam.

  Ze mną jak z dzieckiem, za rączkę i do baru.

 4. Marucha said

  Nikt mi nie wyjaśnił i nigdy nie wyjaśni, dlaczego BÓG uczynił narodem wybranym naród najpodlejszy z podłych.

 5. Sarmata said

  re. 1. Boydar said 2019-10-08 (Wtorek) @ 18:14:13

  Zbawienie jest stanem, w którym Bóg za sprawą Jezusa przywraca człowieka ze stanu grzechu i śmierci do stanu jedności ze sobą i życia wiecznego.
  Zbawienie jest łaską.
  Jednak przyjęcie zbawienia zależne jest od wolnej woli człowieka i od łaski. Zbawienie jest dziełem Trójcy jako Boga.

  Tu ciekawe na ten temat:
  https://www.zbawienie.com/zbawienie.htm

 6. Zerohero said

  Glupie egipskie goje zbudowały coś takiego. A co w tym czasie zbudowali Żydzi – ponoć rasa pełna geniuszy, wizjonerów, talentów?

 7. Marucha said

  Re 6:
  Po rzydach nie ma NIC.
  Żadnych zabytków.
  Żadnych dzieł sztuki.
  Nawet ich synagogi to brzydota i prymitywizm.

  Umieli tylko niszczyć i zostawiać za sobą trupy i zgliszcza.

 8. Jacek said

  Pan Gospodarz jest niesprawiedliwy. Taka perła architektury jak żmija robiąca za żydowskie muzeum w Berlinie czy nasze rodzime perełki w postaci muzeum ll WŚ w Gdańsku czy blaszaków w Szczecinie, przecież to arcydzieła na miarę rekina w formalinie czy gówna artysty.

 9. NICK said

  „Przeciwstawianie się żydzizmowi to esencja chrześcijaństwa i katolicyzmu w szczególności. Żyd to „kuszenie człowieka”, per analogiam.”
  Nie ma analogii. Nie ma.

  I to:
  „Mało ? Nie; po prostu za mało. Podejrzewa Pan że nie było/nie ma uczciwych pogan ? Czy nawet prostytutek protestantów ? A jednak …”
  Bardzo blisko do bergolniętego się Pan zbliża. Wybacza. Tłumaczy.
  Nade wszystko temat spłyca i wprost nie odpowiada.

  Kończę.

 10. Boydar said

  Tak, Mecenasie; nie ma czyśca, nie ma piekła, nie ma Szatana. Los człowieka jest z góry określony i żeby się nawet zesrał to wyżej du.py nie podskoczy. Bieżący papież też ma dla nas delikatną sugestię że wszyscy zostaniemy zbawieni, bez względu na wyznawaną religię, i żebyśmy się za bardzo nie przejmowali. No ale on tylko powtarza, i tyle tylko że w bawełnę nie owija.

  Tak, czytałem Lutra, tłumaczone ustępy.

 11. Boydar said

  @ Pan NICK

  Jak to mówi moja kolega artysta glazurnik – „nie masz pan praktyki”.

 12. NICK said

  OOOOO.QQQQQRRRRRVVVVVVAAAAAA.

  Tak nie wolno żartować.
  Nawet w żartach.
  AA. To na żart nie wygląda.

  Zawsze będę traktował toto jak prawdę.
  NIE Objawioną.

 13. NICK said

  Gospodarz wybiera.
  Teraz też to zrobi.

  Światli i mądrzy.

  Idźcie we Katakumby Wiary Chrystusowej.

  Bractwo jest dłużnikiem.
  Najgorszego z aniołów.

  Witek. Mów.

 14. Boydar said

  Nie będzie mi tłumaczył czym jest Zbawienie i kiedy jest. Sobie niech wytłumaczy.

  Niewielu było takich którzy wieczorem byli już u Ojca. Inni mieli i mają na co zasłużyli. Gdyby ci w czyścu mieli pewność, to czyściec nie byłby czyścem.

 15. NICK said

  Wróć.
  2 i 9.
  Pan jest, rzeczywiście chachłem aliboż chazarem.

 16. NICK said

  „Tak, Mecenasie; nie ma czyśca, nie ma piekła, nie ma Szatana. Los człowieka jest z góry określony i żeby się nawet zesrał to wyżej du.py nie podskoczy. Bieżący papież też ma dla nas delikatną sugestię że wszyscy zostaniemy zbawieni, bez względu na wyznawaną religię, i żebyśmy się za bardzo nie przejmowali. No ale on tylko powtarza, i tyle tylko że w bawełnę nie owija.

  Tak, czytałem Lutra, tłumaczone ustępy.”

 17. bryś said

  „dlaczego Bóg upatrzył sobie właśnie Żydów na naród wybrany” – KK katolicki tłumaczy, że u wielu pogan przed nadejściem Jezusa istniała potrzeba życia bez grzechu, potrzeba chrztu, potrzeba wiary, chociaż nie dane było im jej poznać. Mają oni szansę na zbawienie. Do kogo więc musiał się udać osobiście? Przecież to logiczne. 🙂

 18. Boydar said

  No i co, forma literacka dla Pana NICK’a nie do pojęcia ? Przecież to są protestanckie koncepty. Ja „zacytowałem”, w cudzysłowie bo z głowy.

  NIE MA czegoś takiego jak zbawienie od razu po śmierci, a w każdym razie rzadkość to niezmierna i przez Kościół Katolicki nie wskazywana jako reguła. Jeden ostatnio był, santo subito, no ale starszym i mądrzejszym wolno więcej

 19. AniaK said

  Re7:
  Pan Marucha nie myli przypadkiem Żydów z Chazarami wyznania żydowskiego?

 20. Marucha said

  Re 19:
  Pani Aniu, dla mnie rzyt to rzyt. Wszystko jedno, jakie ma geny, sefardyjskie, chazarskie, neandertalskie czy germańskie. Różnic nie widzę.

 21. AlexSailor said

  @Marucha

  1. Dziś nic nie wiemy o współczesnych Izraelitach, a w ich miejsce stawili się Chazarzy i inni.
  2. Współczesny judaizm nie ma nic wspólnego z religią mojżeszową, z „judaizmem” z czasów Pana Jezusa i bezpośrednio przed Nim, a powstał w odpowiedzi na Chrześcijaństwo.
  3. Naród został wybrany by narodził się z niego Zbawiciel, to jest ze względu na Jego Matkę, św. Józefa, i ich przodków.
  4. Wybrany został przede wszystkim Abraham (tak, wiemy co kombinował ze swoją żoną i inne rzeczy), a wybranie Izraela jest pochodną wybrania Abrahama.
  5. Pewne rzeczy są dziś niewyobrażalne przez pranie mózgów i zakłamanie.
  Ojciec Abrahama mógł spotykać się i rozmawiać z naszym wspólnym (ludzkości) przodkiem Noem.
  6. Noe mógł spotkać się, a nawet wziąć na ręce kilkuletniego Abrahama.
  7. Mimo Potopu zepsucie ludzi było wielkie, o czym świadczy Sodoma i Gomora, a Noe musiał z tego powodu być niezwykle przygnębiony.
  8. Ludzie w wieku Abrahama doskonale wiedzieli o Noem i Potopie, mogli rozmawiać z nim, lub najdalej z wnukami Noego, którzy posiadali pełną wiedze o tych wydarzeniach, a mimo to cudowali i ulegali zepsuciu.
  9. Jest jakieś 600 lat po Potopie, a ludzie lekceważą sobie Boga – nie lekceważy Abraham, który na Jego rozkaz wychodzi z Ur (nie mamy pojęcia, czy wcześniej był nomadem, jak nas się naucza nie wiadomo dlaczego – może był możnym bogaczem i żył jak pączek w maśle) i udaje się w podróż w nieznane ze stadami, sługami i rodziną.
  10. Abraham nie ma syna z Sary, swojej żony, co jest jego zgryzotą, bo na tym zawsze zależy normalnym ludziom (współczesny „singiel” uznany byłby wówczas za wariata).
  Przyjmuje w swoich namiotach trzech gości (aniołowie? sam Bóg? – jest ich trzech) i wierzy obietnicy, że jego dziewięćdziesięcioletnia żona powije mu upragnionego potomka.
  Panu Bogu ta ufność się podoba.
  11. Po urodzeniu Izaaka, Abraham na żądanie Sary wygania swojego syna będącego adoptowanym synem Sary (legalnego potomka w dzisiejszym sensie i wtedy wówczas), którego zapewne kochał szczerze, a robi to na rozkaz Boga.

  „Sara widząc, że syn Egipcjanki Hagar, którego ta urodziła Abrahamowi, naśmiewa się z Izaaka, rzekła do Abrahama: „Wypędź tę niewolnicę wraz z jej synem, bo syn tej niewolnicy nie będzie współdziedzicem z synem moim Izaakiem”. To powiedzenie Abraham uznał za bardzo złe – ze względu na swego syna. A wtedy Bóg rzekł do Abrahama: „Niechaj ci się nie wydaje złe to, co Sara powiedziała o tym chłopcu i o twojej niewolnicy. Posłuchaj jej, gdyż tylko od Izaaka będzie nazwane twoje potomstwo. Syna zaś tej niewolnicy uczynię również wielkim narodem, bo jest on twoim potomkiem” (Rdz 21 9-13)”

  12. Już tu widzimy, że logika i mądrość Boga, jest inna niż ludzka oraz, że niezbadane są wyroki oraz mądrość Stwórcy.

  13. W międzyczasie Abraham stara się przekonać „Gości” (Boga), by nie niszczył Sodomy ze względu na 10 sprawiedliwych.
  Co pewnie również znalazło uznanie w oczach Boga.

  14. Starzec Abraham uchował sobie syna, który miał 35 lat, na którego czekał ponad 100 lat, a jego brata wypędził na rozkaz Boga.
  I w tej sytuacji dostaje żądanie, by jedynego już syna złożył w ofierze zarzynając go jak cielę.
  Izaak bierze na siebie drewno i z ojcem idzie na miejsce złożenia ofiary, a na nim widzi, że coś jest nie tak, bo nie ma zwierzęcia ofiarnego.
  Wówczas daje się związać ponad stu letniemu ojcu doskonale wiedząc, że ojciec zamierza go zarżnąć – Abraham też pewnie swoich uczuć nie był w stanie ukryć.

  Po czym na moment przed zarżnięciem, gdy nóż jest już uniesiony i nie bardzo jest nadzieja na inne rozwiązanie, Abraham dostaje rozkaz nie zarzynania syna, tylko przypadkiem znajdującego się tam barana.

  Od tego momentu Pan Bóg stwierdza (co i tak wiedział), że Abraham jest mu bezgranicznie oddany, podobnie Izaak, i składa mu obietnice:

  „«Przysięgam na siebie, wyrocznia Pana, że ponieważ uczyniłeś to, a nie oszczędziłeś syna twego jedynego, 17 będę ci błogosławił i dam ci potomstwo tak liczne jak gwiazdy na niebie i jak ziarnka piasku na wybrzeżu morza; potomkowie twoi zdobędą warownie swych nieprzyjaciół. 18 Wszystkie ludy ziemi będą sobie życzyć szczęścia [takiego, jakie jest udziałem] twego potomstwa, dlatego że usłuchałeś mego rozkazu». ”

  ZAUWAŻMY, że mało kto, do tej pory życzyłby sobie takiego szczęścia, które jest udziałem żydów przez ostatnie dwa tysiące lat.
  Zatem żydzi z lat 70 – 2000 NIE MOGĄ być potomkami Abrahama i Izraelitami.
  Wszyscy natomiast tym casie życzą sobie szczęścia, jakie było udziałem białych Europejczyków, nawet Polaków.
  Ale nie wikłajmy się tu w te rozważania.

  15. Izaak okazał się również oddany bezgranicznie Bogu, „posłuszny aż do śmierci”, z której co prawda został wybawiony.
  On też dziedziczy i otrzymuje obietnice.

  16. Nie całe dwa tysiące lat później Pan Bóg składa ofiarę ze swojego Syna, tym razem do końca.
  Pan Bóg jako Syn Boży również składa z sam z siebie (ale na żądanie Ojca) ofiarę na krzyżu.
  A ofiara ta ma zmazać grzech Adama, ma zgładzić wszystkie grzechy będąc nieskończonej wartości, ma być również ofiarą nowego przymierza składaną na ołtarzach całego katolickiego i w dużej części chrześcijańskiego świata.

  Zarówno Matka Boża, jak i św. Józef, są prawnukami Abrahama i Izaaka.
  Według ciała z nich też pochodzi Wcielone Słowo.

  17. Jak widać Pan Bóg patrzy zupełnie inaczej niż ludzie.
  I nie są dla Niego ważne piramidy czy świątynie, lecz wiara w Jego Słowo (Ewa przez swój czyn uwierzyła szatanowi i uznała słowo Boga za nieprawdziwe), wierność i przestrzeganie Jego woli.

  Jest potworną tragedią, że ludzie dziś nie czytają Biblii i nie tylko nie wierzą w nią, ale nawet nie mają pojęcia o niczym.

  Gdyby czytali i wierzyli, to wiedzieliby, że ok. 4,5 tys. lat temu miał miejsce Potom, a świat nie ma więcej niż 10 tys. lat.
  Sprawdziliby to oficjalnie naukowo dysponując dziś środkami.
  I tylko jacyś niespełna rozumu ludzie wyznawaliby religię ewolucji, nie wierzyli w Boga, oddawali się zboczeniom chlubiąc się z tego, itp.

  Tak więc wybranie Izraela jest skutkiem obietnicy danej Abrahamowi.
  Gdyby Ezaw nie poślubił niewłaściwej kobiety, to zapewne on przejąłby
  rolę Izraela, ale stało się inaczej i podstępem dziedzictwo zostało wyłudzone
  przez Rebekę z Jakubem.
  A wyłudzenie to nie udałoby się, gdyby nie lekceważenie tego dziedzictwa i
  oddanie go za miskę soczewicy w żartach Jakubowi.
  Jak widać są rzeczy, z których żartować nie wolno, a w Biblii wielokrotnie napisano,
  że szyderstwo Bogu się nie podoba,

 22. gnago said

  Wstęp do niej mieli jedynie kapłani oraz dostojnicy. [I bardzo słusznie. Najgorzej, to spospolitować się z hołotą – admin]

  Trza iść za ciosem i zabronić hołocie budowę obiektów dla elit. Wtedy wszyscy zobaczą na czym opiera się ich wspaniałość. Bo jedyną skutecznie wzniesioną budowlą byłaby kupa ich własnego łajna.
  Ale to biologiczna konieczność bo biosfera opiera się na współpracy i dopiero wtedy rozwija

  ——
  Pan mówi o elitach, czy o wychodkach? Odróżnia je Pan, czy huzia na józia na oślep?
  Admin

 23. AniaK said

  Re20:
  Jak Pan nie widzi różnicy to polecam się trochę dokształcić.

  https://palestyna.wordpress.com/2010/03/15/chazarowie-korzenie-wspolczesnego-zydostwa/

 24. AniaK said

  Re20:
  I to godne uwagi.

  http://ruch-obywatelski.com/wydarzenia-na-swiecie/roznice-miedzy-zydami-syjonistami-a-chazarami/

 25. Marucha said

  Re 23, 24:
  Pani Aniu przemiła… ja te sprawy znam od dawna. I nie ma to wpływu na moją opinię o unych.

 26. Yah said

  Ad 1

  Zbawienie jest nie za zasługi tylko z łaski.

  „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać”

 27. AniaK said

  Re25:
  Niech mnie Pan nie podłamuje Panie Marucha. Nie widzi Pan różnicy pomiędzy ofiarami obozów koncentracyjnych a ich katami?

 28. Boydar said

  Niewielka liczba tych ofiar wskazuje na fałsz sześciu milionów. Tak jak jeszcze mniejsza podnosi rzeczywistą skalę holokaustu Polaków względem holomitu narodu przebranego.

  Jestem pewien, że gdyby karty ułożyły się inaczej, kaci i ofiary zamieniliby się miejscami bez mrugnięcia okiem.

 29. AniaK said

  Re28:
  Ale wówczas dałoby się to jakoś logicznie wytłumaczyć. Myślę że za wszystkie krzywdy wyrządzone Żydom biblijnym, „Żydzi” chazarscy już dawno powinni dyndać na sznurkach albo smażyć się w piecach. Jak Hitler obiecał im zapłatę za każdego Żyda, to nie dziwota że z niewielkiej ilości ofiar zrobiły się miliony. A udając Żydów można zarobić na dwa sposoby. Jako kat, i jako ofiara.

 30. AniaK said

 31. ojojoj said

  do 4 pana Gajowego i innych

  Mam takie swoje wyjasnienie dlaczego Bog wybral zydow i dlaczego wsrod nich urodzil sie Jezus. Wydaje mi sie ze chodzi o to aby podzielic ich na dwa obozy, tych co poszli za Jezusem i tych co staneli przeciwko Jemu (nie ze poszli swoja droga, a staneli przeciwko). Takie cos mozliwe jest tylko wsrod ludzi/narodu zaklamanych i nikczemnych. Gdyby np. tacy slowianie zostali wybrani przez Boga i Jezus przyszedl na swiat wsrod slowian, to by dwoch obozow nie bylo, tylko jeden, bo slowianie z natury sa spokojnymi ludzmi. Chodzi o ten rozlam, zeby pokazac swiatu kto jest kto. Semita (w tym arab) najbardziej nienawidzi drugiego semity ktory odszedl od „seminizmu”. Krotko mowiac, narod praworzadny i spokojny nie mogl zostac wybrany, bo nic by z tego nie wyszlo, nawet ukrzyzowanie. Chodzi o filter/przesiewnik, aby czysto i ostatecznie oddzielic ziarna od plew i zeby wszyscy wzieli w tym udzial – 3-ej drogi nie ma. Albo zdaje sie egzamin, albo sie go oblewa – i do tego celu potrzebny jest najgorszy okaz ludzki w ktorym diabel szaleje – a wiec zyd.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: