Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Adrem o Wolne tematy (11 – …
  wanderer o Hajnówka, czyli esencja w…
  Yah o USA przenoszą swoją broń nukle…
  seler o Wolne tematy (11 – …
  seler o Wolne tematy (11 – …
  Sarmata o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Tak ZUS niszczy przedsiębiorcó…
  Tadeusz o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Wolne tematy (11 – …
  gnago o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Adrem o Wolne tematy (11 – …
  Zbyszko o Otoczenie społeczne PRL-owskie…
  Boydar o Wielka Lechia – kilka uwag met…
  Przemysław Jakub o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Wolne tematy (11 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 502 obserwujących.

STEM nowym problemem feminizmu

Posted by Marucha w dniu 2019-10-12 (Sobota)

Dawne hasło “kobiety na traktory” dziś przybiera formę “kobiety przed komputery”. Trwa zmasowana ofensywa odciągnięcia kobiet od rodzin na rzecz przykucia ich do nauki.

Organizacja Narodów Zjednoczonych w celach zrównoważonego rozwoju postawiła sobie za cel wprowadzenie kobiet do branż określanych w krajach anglojęzycznych jako STEM.

Jest to skrót oznaczający naukę, technologię, inżynierię oraz matematykę. Problem w dokumentach nosi nazwę jako luka gender (gender gab) i jest niczym innym, jak typowo statystycznym problemem.

Odgórna idea zakłada, że w ramach tych dziedzin liczba pań musi być większa. Nikt jednak nie zadaje sobie pytania, czy choćby ze względów fizycznych i psychologicznych (to jest kwestii genetycznych uzdolnień i predyspozycji płci) obecny stan nie jest wynikiem tego, co chce natura.

Działania te sugerują, że istnieją na świecie sztucznej bariery uniemożliwiające kobietom kształcenie się i pracę. O ile w przypadku krajów islamskich jest to zgodne z prawdą o tyle w innych krajach, między innymi w Polsce, brakuje zakazów uczęszczania kobiet na uczelnie, czy podejmowania pracy w branży około technologicznej.

Na świecie w dziedzinach STEM w 2015 kobiety stanowiły dwadzieścia osiem i osiem dziesiątych procenta ogółu zatrudnionych na pełen etat. W państwach arabskich liczba badaczy i zarazem kobiet sięgała trzydzieści dziewięć i osiem dziesiątych procenta. Było to o trzy dziesiąte więcej niż w Europie Środkowej i Centralnej. Najsłabiej wypadła tutaj Azja Wschodnia i Pacyfik z dwudziestoma trzema i czterema dziesiątymi procenta.

Dla porównania w Polsce w 2016 kobiety stanowiły trzydzieści siedem procent badaczy. Wyprzedziliśmy w tym postępową Szwecję, Holandię, Niemcy, Francje, Austrie, Belgie, Włochy, czy Szwajcarię.

Z Funduszu Roosvelta powstał raport stworzony przez Catherine Hile, Christianne Corbett i Andresse Rose w ramach Amerykańskiego Zrzeszenia Kobiet Uniwersyteckich (AAUW). Wedle ich ustaleń w testach matematycznych SAT na trzech chłopców wypada jedna dziewczynka z wysokim wynikiem. Są to testy wykonywane na trzynastolatkach. Za sukces uważa się, że wynik ten zmalał w ciągu trzydziestu lat z trzynastu chłopców na jedną dziewczynkę. Nie zmienia to faktu, że na uczelniach technicznych tylko, co piąty dyplom jest uzyskany przez kobietę.

Za problem ONZ i organizacje feministyczne uważają “stereotypy”, że “matematyka nie jest dla kobiet”. W imię “sprawiedliwości” wprowadza się system sztucznego przyjmowania po płci, czyli w istocie dyskryminacji mężczyzn na rzecz kobiet. Uważają, że wzrost liczby kobiet w branżach technicznych przekłada się na rozwój kreatywności, kompetencji oraz innowacji.

Wnioski te są krzywdzące, bo wykorzystują retorykę i punkt widzenia jaki krytykują feministki. Zakładają bowiem, że nie są ważne predyspozycje oraz rzeczywiste umiejętności, ale jego płeć i udział danej płci jest automatycznie przekładany na sukces w danej branży.

Wedle analiz na trzysta dziewięćdziesiąt dwa tysiące studentów nauk ścisłych przypadało trzysta pięćdziesiąt jeden tysięcy studentek. Z wyjątkiem biologii oraz nauki o środowisku na takich polach jak mechanika z fizyką, informatyka, obliczenia w strukturze uczących chłopcy górowali. W rozkładzie wyników testów z matematyki oraz szeroko pojętej nauki nie było dziedziny w której by panie osiągały lepsze (ilościowo) rezultaty. Więcej panów miało lepsze wyniki.

W porównaniu do lat sześćdziesiątych więcej kobiet ma doktoraty w naukach ścisłych. O ile jak podała National Science Foundation w 1966 z biologii miało ich dwanaście procent o tyle w 2006 liczba ta zwiększyła się do czterdziestu siedmiu procent. Wśród fizyków to jednak szesnaście procent. Na terenie USA tak zwane Title X zabrania dyskryminacji ze względu na płeć i on obowiązuje od 1972 roku.

Dla feministek jest nie do uwierzenia, że wedle ustaleń WGBH wśród dzieci między osiem a siedemnaście lat ledwie pięć procent dziewcząt było zainteresowanych karierą jako inżynier, a co czwarty chłopiec.

Zarazem pomimo takich rozbieżności pojawiają się informacje, że przykładowo jeśli tyle samo kobiet by uczestniczyło w gospodarce indyjskiej, co jest obecnie w niej mężczyzn w branżach technicznych wzrost ekonomiczny tego kraju by przekroczył dwa i dziewięć dziesiątych tryliona dolarów do 2025.

Światowe Forum Ekonomiczne ocenia, że za dwieście siedemnaście lat zostanie osiągnięty cel równego udziału kobiet i mężczyzn w branżach STEM. Te jednak wyliczenia są mocno nacechowane ekonomią i odrzucają myślenie o rodzinie. Nawet jeśli kobiety nie zajmują takiego samego stopnia udziału w STEM to dzięki ich staraniom zadbani chłopcy mają szansę na pójście tą drogą.

W chwili kiedy panie są w ciąży panowie mają czas na dokształcanie się i zdobywanie umiejętności, jakie przekładają się na tworzenie różnic. Takie jednak argumenty w ONZ i wśród feministek są odrzucane w imię sztucznego zachęcania kobiet do nauk ścisłych bez pytania ich, czy tego w rzeczywistości chcą.

Jacek Skrzypacz
https://prawy.pl

Komentarzy 71 to “STEM nowym problemem feminizmu”

 1. lewarek.pl said

  Czy kobiety były kiedykolwiek wybitnymi technologami, inżynierami albo matematykami? Lepiej niech doskonalą się w tych dziedzinach, do których Pan Bóg je przeznaczył.

  Zdarzają się takie. Rzadko.
  Admin

 2. PISKORZ said

  re art jako luka gender (gender gab..CHYBA WINNO BYĆ…gap. Gab ma zupełnie inne znaczenie…mowa, gadanina, trajkot..

 3. Anucha said

  Kanalarka , grabarka , inseminatorka .

  Pomoc manualna dla ogierka , piękne zajęcie dla dam.

  .https://m.youtube.com/watch?v=9AcYtRNe_iM

 4. Moher49 said

  E tam, znam kobiety – matki, które pracują jako informatyczki i odnoszą sukcesy.

 5. abcdef said

  Nie rozumiem, w czym jest problem. Panie umieją projektować piękne rzeczy, np ta ładna kładka nad ulicą w Miami na Florydzie. Czwartek, Marzec 15, 2018

  https://www.nbcnews.com/news/us-news/miami-pedestrian-bridge-collapses-trapping-unknown-number-people-n857011?icid=today_hp_NBCtopheadlines

 6. Antares said

  Powinniśmy wnieść skargę do komisji europejskiej na Szwecję, Holandię, Niemcy, Francje, Austrie, Belgie, Włochy i Szwajcarię że kraje te dyskryminują kobiety. Może od razu najlepiej wnieść skargę do komisji weneckiej i izraelickiej.

 7. Troll Polonii said

  Ten caly artykul jest wymalowany przez frustrate, ktory wyraznie ma klopoty z kobietami.

  O ile osobiscie uwazam, ze przyznawanie walorow intelektualnych ze wzgledu na plec jest kompletnym idiotyzmem, o tyle twierdze, ze nalezaloby rozpatrywac role kobiety we wspolczesnym swiecie na dokladnie tych samyh warunkach co panow.

  Prezydent Bush byl zdecydowanie glupszy od pani Banderanaike, a juz corka senatora McCaina jest rownie glupia jak jej tatus.
  Nie wiem czym sie rozni intelektualnie Teresa May od BoJo – Borysa Johnsona.

  Sprawe nalezaloby raczej rozpatrywac nie pod wzgledem organow rodnych (falus – vagina) a raczej spolecznych uwarunkowan.

  Pierwszymi lekarzami na swiecie w historii medycyny byly kobiety; pierwszymi znanymi prawnikami byli mezczyzni. „Gadaczami’ na greckiej agorze tez byli glownie – niemal wylacznie , panowie; podobnie w dziedzinie filozofii, nauk spolecznych czy inwencji systemow politycznych – prymat dzierza panowie..

  Jaki tam scisly umysl potrzebny byl poetom, pisarzom, rewolucjonistom, etc.?
  W takim KOR-ze byly przewaznie same pany od inzynierii …socjalnej.

  Z domow rodzinnych kobiety zostaly wypedzone wlasnie przez niedorozwojow meskich, ktorzy polecieli na wojne a ktos musial ich zastapic w gospodarce, opiece nad dziecmi i ratowaniu rannych.

  Wiedzialy juz o tym greckie damy, ktore pod przewodnictwem kurtyzany Lizystraty odmowily panom damskich uslug w czasie wojen.

  W Polsce szlacheckiej wiele kobiet przejmowalo role gospodarza wlosci poniewaz welu meskich wlascicieli nie mialo czasu na wlodarzowanie a to z powodu nie tylko podagry ale nalogowego pijanstwa i sejmikowania.

  Rola kobiety i mezczyzny w spoleczenstwie przechodzila rozne stadia i rozwoju i rewolucji.

  W starozytnym Rzymie, kazda kobieta musiala umiec pisac i czytac bo nauczanie poczatkowe dzieci nalezalo do matki.

  To kobieta napisala pierwszy podrecznik do medycyny,

  W starozytnym Egipcie, kobiety mialy rowne prawa z mezczyznami. Mogly posiadac ziemie na wlasnosc, zarzadzac majatkiem i reprezentowac siebie w rozprawie sadowej. Mogly zasiadac jako lawnicy, i byc swiadkami.
  Rownoczesnie podlegaly tym samym prawom co mezczyzni. Kobieta mogla wniesc o rozwod, wniesc sprawe do sadu o np. odzyskanie wlasnosci itp. Miala prawo do powtornego zamazpojscia.
  Mimo, ze malzenstwa byly aranzowane, kobieta mogla odmowic ‚oferty’ i czekac na odpowiednia dla siebie oferrte.
  Wiano wprowadzone do przez zone do malzenstwa, w razie rozwodu, nalezalo do kobiety.

  W zapiskach ANI, w okresie Nowego Krolestwa, czytamy porady dla przyszlych mezow:
  „Jesli jestes rozsadny, bedziesz dbal o dom, kochal swoja zone, karmil ja i ladnie ubieral. Kochaj ja i spelniaj jej zyczenia. Nie badz brutalny, uzyskasz wiecej lagodnoscia niz przemoca.. I pamietaj, jesli nie bedziesz szanowal zony, stracisz rodzine i ognisko domowe…”

  Naturalnie, ze wiele malzenstw konczylo sie rozwodem.

  W hymnie na czesc bogini Izis zachowanym w papirusowych zapiskach czytamy o rownosci kobiet i mezczyzn: „To Ty o Pani Ziemi zeslalas kobietom przywilej kobiecych wdziekow i rownego prawa z mezczyznami’.

  Kobiety, ktore pracowaly na roli, wykonywaly wszystkie prace na rowni z mezczyznami.
  Bogatsze kobiety pracowaly w domu zarzadzajac sluzba i dbaly o wychowanie i nauke dzieci . Bogatsze wynajmowaly guwernantki.
  Panie mogly zarzadzac biznesem a mogly byc zatrudniane jako kaplanki albo lekarki.

  Kobiety starozytnego swiata byly uznane jako integralna czesc spoleczenstwa, ktore wnosi taki sam wklad w rozwoj spoleczenstwa jak i mezczyzni.

  Kilka przykladow:
  3500 p.n.e.- panie pierwsze znalazly sposob na warzenie piwa.
  3000 pne – Chinka, wladczyni Liezu wynalazla technike robienia jedwabiu
  2300 pne – Akkadyjska pani teolog i pisarka Enheduanna, corka Sargona, zostala glownym kaplanem bogow w Ur i Erech.
  1850 pne – kobiety stosowaly czopki antykoncepcyjne
  1750 pne. Kodeks Hammurabiego nadaje kobietom prawo dziedziczenia majatku, a samotne kobiety: wdowy i rozwodki mialy prawo do opieki spolecznej
  1500 pne – kobiety studiuja medycyne w Heliopolis
  600 pne- W Sparcie kobiety cwicza lekkoatletyke, rzut oszczepem, dyskiem – bo przyszle matki maja byc zdrowe i silne.
  480 pne – Artemisia jest dowodca 5 okretow w bitwie pod Salamina.
  480 pne – w Atenach , Aspazja otwiera salon dla pan z wyzszych sfer. Naucza tam retoryki i filozofii.
  39 pne – W Wietnamie, dwie siostry Trung Trac i Trung Nhi prowadza zbrojna rewolte przeciwko Chinom
  65 n.e (AD) Krolowa Bodicea z Iceni prowadzi zbrojna rewolte przeciwko Rzymianom
  65 AD – Panie z Etiopii razem z panami walcza w Rzymie jako gladiatorki.
  Za panowania Nerona i Domicjana panie czesto walczyly na arenie.

  399 AD – umiera Fabiola, zalozycielka pierwszego publicznego szpitala w Rzymie.

  Panie byly tez szalenie wojownicze

  W IX wieku BC Shammuramat (Semiramis) byla wladczynia Imperium Asyryjskiego
  Kobiety Scytyjskie znane byly z walecznosci, sarmacka krolowa Amage w IV wieku pne zaatakowala ksiecia scytyjskiego i wymordowala mu cala rodzine a samego krola pobila w pojedynku W 334 roku wspomagana przez Aleksandra Macedonskiego Ada z Karii prowadzila oblezenie grodu celem odzyskania tronu.
  I to kobieta, krolowa Nubii wystraszyla Aleksandra Macedonskiego i pogonila z Nubii.
  Didrachm of Amastris – byla pierwsza kobieta, ktora wybila monety w swoim imieniu.
  Kobiety w Persji za Sasanidow byly szefami policji, dowodzily armia.

  W Sredniowieczu panie wykladaly na uniwersytetach.

  Bardzo nam z tym Sredniowieczem namieszal Karol Marks opowiadajac o niewoli kobiet ze sredniowiecznego ciemnogrodu.

  Zarowno w starozytnosci jak i Sredniowieczu, kobiety mialy przynajmniej podstawowe wyksztalcenie i umialy czytac i pisac. Nauka i opieka lekarska zawsze byly bezplatne.

  W Sredniowieczu kobiety tez byly lekarzami i profesorami; wykladaly chemie i astronomoe na uniwersytetach.

  Obraz klasztorow przedstawiany jest czesto jako dom rozpusty.
  A przeciez mieszkalo w nim wiele pan, ktore zajmowaly sie filozofia, matematyka studiowaly starozytnych medrcow i pisaly rozne traktaty i rozprawy naukowe.

  Ja tak moge dlugo i w kolko bo materialow jest pelno.

  Wspolczesne spoleczenstwo naklada na kobiety ogromne jarzmo.
  System podatkowy i wieczne wojny wypedzaja kobiety z domu, ktore musza robic za ‚second income’; Musza miec pieniadze, zeby oplacic przedszkole, zrobic zakupy, nakarmic rodzine .
  No i koniecznie miec wyzsze wyksztalcenie.
  Zadna obecnie przecietna kobieta nie moze sobie pozwolic na gosposie domowa, ogrodnika, kucharza itp.
  Tragedia wspolczesnej kobiety- matki sa wieczne wojny i strach przed konfliktem zbrojnym; mordowanie ludnosci cywilnej.
  W historii swiata nigdy kobiety i dzieci nie byly trzymane i torturowane w obozach, wiezieniach, i nie byly celem pociskow i bomb.
  Obecne wojny bombarduja przede wszystkim osrodki i osiedla cywilne..

  Zadziwia nasze pojecie o roli kobiety we wspolczesnych spoleczenstwach.

  Panowie chetnie przyznaja sie, ze wrecz zmuszeni sa – i nie maja wyboru – jak tylko zenic sie z leniwymi debilkami i spac z kurwami, bo innych kobiet nie ma.

  Nasz bardzo dobry znajomy, brydzista z Finlandii, Penti, ktory jak kazdy przyzwoity Skandynaw nie lubi innego Skandynawa, utrzymuje, ze facety w Szwecji to same pedaly i Szwedki nie maja wyboru tylko zostac albo lesbijami albo kurwami.

  Wielcy tego swiata nie zdaja sobie sprawy ( a moze robia to celowo) ze ograniczajac role kobiety w spoleczenstwie – niszcza role mezczyzny; wlasnie tym, ze popieraja zwiazki partnerskie, zmuszaja kobiety do pracy zarobkowej, a na Zachodzie, kobieta studiujaca , to kolejny dochod finansowy dla upadajacych uczelni.

  Ja poznalem wiele kobiet, ktore marza o tym, zeby nie pracowac zarobkowo.

  Pamietam, ze w czasie jakichs Juwenaliow w Krakowie na damskim akademiku wisialo takie ogromne haslo:

  „Co mi z dyplomu, kiedy nie ma chlopa w domu”

  Widac z tego, ze w PRL-u, rola mezczyzny byla bardziej doceniana niz obecnie.
  Teraz wieksza uwage przyciaga pan, ktory sie do domu nie nadaje.

 8. Peryskop said

  Re 2

  Akurat ten lapsus pasuje, bo to przecież mowa, gadanina, trajkot.

  Re 5
  Z artykułu nie wynika, żeby to kobieta skonstruowała „innowacyjną” kładkę z cementu zmieszanego z TiO2, ażeby struktura samoistnie oczyszczała się z kurzu – bo taki był zamysł tego wynalazku.

  Spoko, faceci też potrafią ulepszając, sknocić niesknotywalne.

  A tu czuję, że do tego spektakularnego kolapsu przyczyniło się skorumpowanie projektantów przez producenta dwutlenku tytanu.

 9. Troll Polonii said

  1
  Lewarek
  Czekam na moderatora a w tym czasie polecam pare informacji.
  W swoim wpisie, ktory czeka na moderatora, zapomnialem wpisac, ze to w Sredniowieczu kobieta wynalazla pile tarczowa.

  A w 19 wieku jakas Amerykanka Tabitha Babitt tez sie zajela ta pila tarczowa a takze glowica wirujaca i sztucznymui zebami.
  (Protezy dentystyczne znane byly juz w starozytnym Egipcie )

  18 przełomowych wynalazków stworzonych przez kobiety |(dosc niekompletna lista)

  http://codziennikfeministyczny.pl/18-przelomowych-wynalazkow-stworzonych-przez-kobiety/

 10. Leo said

  Troll – (…) ” twierdze, ze nalezaloby rozpatrywac role kobiety we wspolczesnym swiecie na dokladnie tych samyh warunkach co panow (…) – potem długi i nudny wykład o wkładzie kobiet. Zauważ Trollu, że to nie my „rozpatrujemy rolę kobiety we ws… brekekeks” na innych warunkach a wręcz przeciwnie, robi to dokładnie ta „postępowa”, oczadziała zażydzonym myśleniem strona faministyczna. Niestety życie pokazuje, że ocenianie kobiet na tych samych warunkach, jak panów prowadzi do wielkich nierówności w wynikach, nieakceptowanych przez błękitnowłose feministki. Stąd konieczność do tworzenia sztucznych preferencji i ułatwień.

  Trochę trudno połapać się w założeniach twojego posta. Np. „Kobiety starozytnego swiata byly uznane jako integralna czesc spoleczenstwa”… Znaczy co? Teraz nie są? Biadanie o „wiecznych wojnach” obecnie i o tym, że kobiet nie stać obecnie na służbę pominę litościwym milczeniem. Nie wiesz nic o historii świata i konfliktach wojennych, przyznaj. Pytanie pozostaje: jaki cel przyświecał powstaniu tego wypracowania?

 11. Enya said

  Akurat komputery to narzędzie pracy urzędników, a w administracji, kobiety dominują od lat. Nie rozumiem tego tekstu. Jest dla mnie mało spójny.
  Zdolności do matematyki mieli moi koledzy i miały moje koleżanki. M. Skłodowska-Curie, geniusz, i nie przeszkodziło jej to mieć rodzinę. Śmierć męża przedwczesna wszystko to bardzo skomplikowała.
  Odwróćmy problem. Miałam znajomego, który był nauczycielem w przedszkolu. 100% mężczyzny. Ukończone studia pedagogiczne na dobrej uczelni państwowej. Kochał swoją pracę.
  Niech każdy studiuje to, do czego ma zdolności.
  Wspaniale mieć oparcie w mężu. Ale ja np. straciłam je bezpowrotnie. Dzięki Bogu, mam dobre wykształcenie, pracuję, wykonuję niełatwą pracę. Aż nie chcę myśleć, co by się działo w moim życiu, gdybym nie miała takich możliwości. Kobiety muszą sobie radzić, mężczyzn wkład do życia domowego musi być większy niż np. w pokoleniu naszych dziadków, to oczywiste. Trzeba kilka lat wykroić dla domu – czas ciąży, pierwsze lata życia naszych dzieci. Czy nawet poświęcić, jak wolą inni. A potem drogie panie bezpieczniej wrócić do życia zawodowego. Życie przynosi nam różne niemiłe niespodzianki. A uczucie bezradności, rozpacz – są najgorsze.

  W ogóle zdroworozsądkowy punt widzenia, jest chyba tutaj najlepszy.

 12. bryś said

  Wydumany problem, o czym tu dyskutować? Przecież to bzdura. Jak wam napiszą że za mało dziewczynek zostaje chłopcami też będziecie to roztrząsać? Problemem jest istnienie debilnych instytucji głoszących z d…py wzięte hasełka.

 13. Wskaźnik said

  potrzeba coraz więcej / brakuje taniej siły roboczej w „informatyce”, korporacje chcą obniżyć koszty, to muszą zagonić kobiety do „kariery” przed komputery do prostych prac czy do wymagających ale za mniej zł. Żadne tam badania naukowe, inwestowanie w kobiety. Kobieta będzie bardziej posłuszna w korpo.

  https://kasiapszonicka.pl/2013/10/korporacje-sa-dobre/
  https://gospodarka.dziennik.pl/praca/artykuly/492192,praca-w-korporacji-wypaleni-przez-mordor-rozmowa-z-katarzyna-skoczek.html
  https://www.forbes.pl/kariera/psychopata-modelowy-pracownik-korporacji/zn9vg3l
  https://kobieta.onet.pl/rzucilam-korporacje-i-zaluje-co-dalej/
  https://nofluffjobs.com/blog/kobiety-w-it/

  http://snakr.waw.pl/wordpress/korporacje-a-standardy-zachowan/

  https://hrownia.pl/artykuly/35_lat-tyle_bedzie_miec_poczatkujacy_programista_w_2019_roku

 14. Marucha said

  Żebyście nie wiem ile dawali przykładów, że istnieją kobiety o umysłach ścisłych (albo że istnieją Murzyni-naukowcy) to i tak nie zmienicie prostego, weryfikowalnego faktu: procent kobiet w świecie nauk ścisłych i inżynieryjnych jest niewielki, znacznie mniejszy od procenta mężczyzn.

  A więc szkoda czasu na wasze pisanie, które śmierdzi na odległość poprawniactwem politycznym..

  Nb. Nikogo też nie przekonacie, że w „małżeństwach” homoseksualnych rodzi się więcej dzieci, niż w normalnych,.

  Dajcie sobie siana.

 15. NICK said

  Oj.
  No tak.

  A te zmysły.
  I, pomysły.

  „Osiołkowi.
  W żłobie.

  CO ja TUTAJ………………. .
  …..

  We Żłobie.
  Pobieżym?

 16. Troll Polonii said

  10
  Leo
  Sprobuje wytlumaczyc choc wiem, ze nie przekonam.

  Rola kobiety we wspolczesnych czasach jest bardzo trudna.

  – Nie potrzeba wyobrazni, zeby sobie przypomniec bombardowanie kobiet w Jugoslawii- ( w tym mojej siostry i jej syna).
  – Nie potrzeba wielkiej fantazji, zeby sobie wyobrazic kobiety- matki w Donbasie.
  I tych wielu rodzin (okolo 15 milionow Polakow) ktorzy wywedrowali z Polski…za chlebem.
  – Nie potrzeba wielkiego trudu umyslu, zeby sobie poczytac statystyki, ze zarowno w Polsce jak i na Zachodzie :
  kobieta z tym samym wyksztalceniem i na tym samym satnowisku zarabia mniej niz mezczyzna. PiS wlasnie obiecuje to ‚naprawic’.

  Akurat mnie nie mozna pomawiac o feminizm ( o wiele innych rzeczy juz mnie pomawiano) – ale :

  Tak sie porobilo, ze jesli ktos probuje bronic kobiety: matki, zony, babki – to niemal natychmiast wywoluje to drgawki u niektorych osob.
  Dlaczego?

  Pisze przeciez wyraznie: obnizanie roli kobiety w spoleczenstwie AUTOMATYCZNIE odbiera role mezczyzny w tym samym spoleczenstwie.
  Czy to tak trudno zrozumiec?
  Pisze przeciez wyraznie, ze od prawiekow kobiety odgrywaly taka sama role w cywilizacji jak i mezczyzni.

  Zawsze sie robi tak, jak ktos czyta powierzchownie z nastawieniem, ze ‚babami nie nalezy sie przejmowac bo baby to sie dra o byle co i narzekaja – ‚ bo to wina feministek.

  Najbardziej mnie zdumialo zdanie:

  „Biadanie o „wiecznych wojnach” obecnie i o tym, że kobiet nie stać obecnie na służbę pominę litościwym milczeniem.”
  Dziekuje za litosc.

  My, dzieci wojny, najlepiej rozumiemy znaczenie pokoju dla rodzin.
  Mnie i moja mame bombardowali kilkakrotnie.

  Leo
  Nie badz okrutny.
  Obrona kobiety, zony i matki twoich dzieci to nie ‚oczadzialy zydowskim mysleniem feminizm’. To obrona rodziny.

  Zastanow sie co piszesz.

  Wlasnie we Francji kobiety protestuja przeciwko mordowaniu kobiet przez kochankow czy bylych malzonkow.
  I nie mam na mysli gwaltow, bo te nie zawsze sa udokumentowane ale zamordowanie kobiety, matki wlasnych dzieci jest wyjatkowym zbydleceniem i niestety, coraz czestszym zjawiskiem w Polsce.

  W Polsce ‚wyzwolonej spod sowieckiego buta’ jest nieslychana ilosc morderstw na kobietach.
  Oficjalne media podaja juz o handlu kobietami i dziecmi w Polsce, w Europe i w USA.

  W Polsce kobiete z dziecmi mozna wyrzucic na ulice, bo nie zaplacila czynszu.

  W samym centrum Europy, kobiety znow rodza dzieci w gruzach.
  Nie mow, mi, ze to zaczadzone umysly feministek to wymyslily.

  Cierpisz na znieczulica na tle gender???

  A od siebie dodam, ze akurat ruch feministyczny jest dla kobiet rownie okrutny jak twoje pisanie.
  I niestety, ruch feministyczny zalozyli durnie plci meskiej.
  Dlatego z kobietami nie ma ten ruch nic wspolnego.

  Pomysl o kobietach w Jemenie. I w Afganistanie
  Pomysl o dzieciach uchodzcow trzymanych w klatkach i sprzedawanych pedofilom.
  Mnie zal i tych dzieci i ich matek.

  Mamy XXI wiek!

  Do pierwszej wojny swiatowej, w kazdej wojnie tylko 1% (jeden procent) ludnosci cywilnej cierpialo z powodu dzialan wojennych.
  Teraz 90% ofiar wojny to ludnosc cywilna – bezbronna: to kobiety, dzieci matki, starcy..

  To chyba ty masz klopot z historia.
  I jesli juz mowimy o historii, to po raz pierwszy mi zarzucono, ze jej nie znam.
  Moje gratulacje!.

 17. Troll Polonii said

  14
  Marucha
  A od kiedy to Einstein to taki superman?
  A ilu mamy takich Einsteinow?

  Acha, to jak ktos nie jest Einsteinem to znaczy, ze jest slaby na umysle?
  Znam kilku panow osobiscie, ktorzy maja klopoty z prosta arytmetyka.

  A jeden jest nawet ‚accountantem’.

  A takie przekupki na jarmarku nie potrzebuja nawet kalkulatora.

  Dajcie sobie siana z ta odwieczna batalia plci.
  Przeciez to nie ma sensu i prawdziwemu mezczyznie nie przystoi.

 18. Marucha said

  Re 16:
  Panie Troll… daj Pan spokój…
  I przede wszystkim trzymaj się Pan tematu („Kobiety a nauki ścisłe”) zamiast dywagować o bombardowaniach w Jugosławii czy Donbasie, o obronie rodziny, wojnach światowych itp.itd.

  Powtarzam: tematem jest wyraźnie mniejszy udział kobiet w naukach ścisłych. I to jest oczywista oczywistość i nie ma co po raz N-ty wyciągać Marię Curie jako kontrprzykład.

 19. Marucha said

  Re 17:
  Trudno chyba o głupszy komentarz.
  Jaka batalia płci?
  Zwykłe stwierdzenie obiektywnych i weryfikowalnych faktów.

  Podobnie jest z mężczyznami: dużo rzadziej rodzą dzieci, niż kobiety.

 20. Do16.”Pomysl o kobietach w Jemenie. I w Afganistanie
  Pomysl o dzieciach uchodzcow trzymanych w klatkach i sprzedawanych pedofilom.
  Mnie zal i tych dzieci i ich matek.”Szanowny Panie,Pan pisze o robotach-kobietach ,bez empatii,bez uczuć,bez emocji gdyż są ,obrzezane,.Tam i w EU gdyż każdy się boi fanatycznych muzułmanów.
  Pan jako Pan nie ma szans bez adwokata za 30.000 dolarów lub Euro,w sprawach rodzinnych,gdy sędzią jest kobieta.Tak jak pracownicy socjalni…w Polsce,w EU,w USA odbierający dzieci z mniej zamożnych rodzin,dla mafii ,za 5000 Euro,miesięcznie.To polskie kobiety dają obywatelstwo ciapatym,przez seks.Papiery za 5000 Euro lub taniej.
  Inteligentna kobieta z biednej rodziny ma w EU takie same szanse na sukces i zyski.Jestem „za”.Jestem przeciw pseudo gender,homoseksualistom,lesbijkom,nie dbającym o higenę.To oni są zagrożeniem ,gdyż przynoszą AIDS,Kiłę,choroby weneryczne.Ile tysięcy w EU,w USA,w Kanadzie noszą AIDS?Ile w więzieniach umiera,z AIDS gdy nie mają szans i forsy na ratunek.O tym wszystkim Panie w mediach,Panie politycy,Panie prawnicy ze strachu o pracę,stanowiska nie piszą ,nie informują.Mój syn ma w swojej szkole nauczycielki z sukcesami.W jednej z najbardziej nowoczesnych szkołach,z angielskim od 1 klasy,z programowaniem od 1 klasy,z własną pływalnią,z klasą bez tablic ale z dotykowym ,bardzo dużym monitorem.Z poziomem matematyki ,który pozwala dzieciom,w tym fizycznie chorym na …studiowanie w klasie 5….matematykę na uczelni.Panie są znakomite ,inteligentne ale z pensjami 75% zachodnich.Piszę o wschodnich Niemczech.To klany mafijno-polityczne dyskryminują kobiety a nie My, wyborcy.TO FED decyduje jak dyktator o naszych bankach.To Soros wysyła forsę dla roznosicieli AIDS,w tym dla kobiet aby trwała depopulacja (sorry) białych kobiet.
  Pozdrawiam.

 21. Troll Polonii said

  19
  Marucha

  „Zwykle stwierdzenie obiektywnych i weryfikowanych faktow” – to porownanie umyslu kobiety do murzyna?

  ——
  Nie padło takie porówanie.
  Porównanie dotyczyło SYTUACJI.
  Admin

 22. Zerohero said

  Niedawno w Niemczech odwołano konferencję poświęconą językowi programowania PHP. Powodem był brak kobiet prelegentek. Przejrzałem sobie burzę na Twitterze. Moją uwagę zwróciły napastliwe feministki każące się programistom tłumaczyć z ich starań by pomóc kobietom. Rozumiecie? Chłopak w latach 80/90 wyprosił rodziców o wymarzony komputer Atari, czytał dla frajdy książkę o BASICU, programował dla frajdy, dużo, dużo…..A dziewczynka? Też mogła wyprosić rodziców, też mogła czytać te książki o BASICU. No, ale nie czytała. Teraz okazuje się, ze to wina tego chłopaka, bo powinien ją prowadzić za rączkę, przekonywać, zachęcać. To jego wina. Jego!
  Wisienką na torcie jest fakt, że jedna z tych feministek powiedziała, że w niemieckiej informatyce jest za dużo białych mężczyzn. Bingo! 🙂 Zapachniało żydówą.

  @Troll Polonii

  Artykuł o kobietach wynalazcach który Pan wkleił

  http://codziennikfeministyczny.pl/18-przelomowych-wynalazkow-stworzonych-przez-kobiety/

  jest żenujący. Miałem o Panu lepsze zdanie. Otóż

  nr. 1. W samochodzie jest zimno, ale byłoby dobrze gdyby było ciepło. Ja to wymyśliłam a nudnymi szczególami technicznymi zajmą się nudni ludzie. 🙂 Cytuję. „Wilcox ma również na koncie wynalazek pralko-zmywarki, którą ktoś powinien natychmiast zbudować.” – ha ha. Ja też mam na koncie kilka takich wynalazków, np. windę przez wnętrze Ziemi.

  nr. 2. Kiepska gra planszowa jako przełomowy wynalazek. Pogięło?

  nr. 3. Schody ewakuacyjne. Co k…? Nawet takie wynalazki tropicie? Zapewne nikt by na to nie wpadł gdyby nie ta pani.

  nr. 4, 5. j.w.

  nr 6. Rozumie Pan jak to jest słabe gdy porównaniu z rozwojem medycyny, tzn. wynalezienie antyseptyki, anestezji, metod chirurgii, metody operowania klatki piersiowej (otwarte płuca zapadały się i pacjent umierał. Setki psów rościnano w komorach ciśnieniowych zanim odkryto możliwość wciskania powietrza do płuc)
  To kolejny wynalazek który jest tak oczywisty, że szkoda gadać.

  nr. 7. pewnie chodzi o jakiś konkretny model, bo przecież same chłodziarki bazujące na tym samym prawie fizycznym były znane od 40 lat. To idea generowania zimna była przełomem. To silnik elektryczny był przełomem. Pomytsł by sprężarka była napędzana silnikiem elektrycznym jest już OCZYWISTYM wnioskiem a nie przełomem na który długo się czeka.

  nr. 8. Kobieta wpadła na pomysł aby wsadzać lody do zamrażarki. Faktycznie, przęłom. Wynalazek tranzystora, silnika parowego i elektryczności niech się chowają. 😀

  nr. 9. Pocieszny mit związany z Adą zaczyna żyć własnym życiem. Ada Lovelace NIE WYMYŚLIŁA idei algorytmu. Ona sporządzała programy (albo tylko je zapisywała) dla komputera wynalezionego przez Charlesa Babbage’a. A może Pan uważa, że Charles Babbage wymyślił komputer nie wiedząc co on tak naprawdę ma robić i dopiero Ada odkryła, że można pisać na niego programy?
  Ha ha

  🙂

  nr. 10. Autorka jest tak wielką ignorantką albo tak źle tłumaczy z angielskiego, że przypisała kobiecie wynalazki których ona nie jest autorką. Potem się zreflektowała, że w źródle jest o stworzeniu podwalin teoretycznych pod te wynalazki. Jakie to podwaliny? Nie dowiemy się. Ja obstawiam, że postępowi badacze wyszperali z szarych pracowników kobietę murzynkę i przypisali jej rolę Tesli. Ja pierwszy raz słyszę o tej pani.

  nr. 11. Bardzo fajnie. Ale to kolejny wynalazek który nie jest przełomem w rodzaju krosna, tranzystora itd.

  nr. 12 Luźno rzucona uwaga, że częstotliwości można zmieniać. Ta pani była aktorką, nie miała kierunkowego wykształcenia a inne jej wynalazki opisuje Wikipedia

  W wolnych chwilach zajmowała się wynalazkami, opracowała m.in. pastylkę musującą, tworzącą napój podobny do Coca-Coli i pojemnik na zużyte chusteczki przyklejony do pudełka z tymi czystymi, ale żaden z jej wynalazków nie znalazł uznania

  Ale ponieważ to 1) kobieta 2) Żydówka – to feminazistowskiej propagandzie urosła wręcz do autorki standardu WIFI. ha ha

  nr. 13. Kobieta wymyśliła, że można założyć monitoring za pomocą telewizji. Kolejny „wynalazca” który podaje oczywiste zastosowanie cudzego wynalazku. No, ale to murzynka. Dawać ją na listy wynalazców.

  nr. 14. Prawdziwy wynalazca-racjonalizator. Tyle, że drugorzędny a nie przełomowy.

  nr. 15. Luźno rzucona uwaga i już przełomowy wynalazek.

  nr. 16. To jest coś. Kewlar to konretna rzecz. Osiągnięcie tej pani jest umniejszane przez towarzystwo psudo wynalazków albo wynalazków drugorzędnych.

  nr. 17. Gdzie tu przełom? Jeden z wielu w tej branży.

  nr. 18. czyste spekulacje. Żenada.

 23. Peryskop said

  Cytat że wstępniaka : „…w Europie Środkowej i Centralnej…”

  Czyżby to rozdwojenie było efektem „EUropy dwóch prędkości” ?

  Natomiast co do meritum – przecież PODOBNIE choć ODMIENNIE jak u mężczyzny, BIOLOGIA kobiety determinuje jej psyche i somę, a w efekcie jest ona predystynowana do dwóch kreacji :

  – do KREOWANIA swojego pięknego wizerunku, który nas zachwyca;

  – do KREOWANIA DZIECKA dla kontynuacji życia homosapka na Ziemi.

  Cała reszta to szarość codzienna + rachunki prawdopodobieństwa.

  Do zapłacenia.

  I tak np największą aferę ostatniego półwiecza w dziedzinie hitec wystrugała błyskotliwa i przedsiębiorcza dropoutka amerykańska Elisabeth Holmes, która naciągnęła na gruby szmal (~$28 mld) tłumy pazerniaków, zwanych „inwestorami”, a następnie doprowadziła do upadku swą „innowacyjną” firmę Theranos, oferującą diagnozowanie wszelkich chorób z analizy w trimiga małej kropelki krwi.

  Tak, facet raczej nie dałby rady tego dzieła dokonać.

  Bo panna Holmes, veganka – żeby mniej czasu tracić na sen – w repertuarze swojego modus operandi bazowała na nieprzeciętnym TUPECIE, oraz na SEXAPILU, który choć przeciętny, to jednak działał jak zawsze.

 24. Troll Polonii said

  20
  Marek Lipski

  Ale ja nie o tym..
  Mnie chodzi o to, ze nie mozna kobiet normalnych wsadzac do jednego wora z feministkami ani z murzynami.
  I jeszcze zupelnie niezlosliwie (?) opowiadac, ze kobiety nie maja glowy do przedmiotow scislych.
  I ze kobiety sa sztucznie zachecane do nauki matematyki.

  Nie tyle odnioslem sie do artykulu co do wpisu nr. 1 pana Lewarka, ktory zadal pytanie:

  „Czy kobiety były kiedykolwiek wybitnymi technologami, inżynierami albo matematykami? Lepiej niech doskonalą się w tych dziedzinach, do których Pan Bóg je przeznaczył.”

  Wiec uwazam, ze napisalem na temat:
  1. Kiedykolwiek byly i matematykami i technologami
  2. Pan Bog przeznaczyl kobiety do doskonalenia sie w roznych dziedzinach zycia w spoleczenstwie..
  3. Od siebie dodalem, ze nie zawsze rola kobiety w spoleczenstwie jest oceniana na rowni z rola mezczyzny przy czym obie sa rownie wazne.

  A niejaki pan Leo zarzuca mi zydowski feminizm!

  Gajowy sie uparl, ze ja nie na temat i ze uprawiam poprawnosc polityczna.

  A ja tylko odpowiedzialem na wpis nr. 1.
  Uderz w stol – a noga odleci.

  I o to takie oburzenie? Ze nie na temat??

 25. Marucha said

  Re 22:
  Świetnie zmieszał Pan z błotem te „przełomowe” wynalazki.
  Ja też coś wynalazłem.
  1. Papier toaletowy szerszy od zwykłego o 1.5 cm
  2. Rakieta fotonowa (trzeba ją tylko skonstruować, ale to już proste; ja rzucam pomysła, a wy go łapcie)

 26. Marucha said

  Re 24:
  Panie Troll…
  Napisz Pan od razu: kobiety mają w naukach ścisłych i inżynierii takie same osiągnięcia, jak mężczyźni, a może i jeszcze większe.
  Wal Pan śmiało a nie nawijaj na tematy nieistotne.

 27. Peryskop said

  Ukrzyżuj Trolla, ukrzyżuj !

  Niech nawróci pod postacią poczciwszego Piwowara.

 28. Re: 26 Marucha.
  No wreszcie jest Pan soba…:)))) Super krotki komentarz… Nalezalo sie…
  I takiego Pana bardzo lubie…:)))
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 29. NICK said

  Troll przegina, ze swym ‚sztabem’.

  Aaa. AniaK?
  „Sekretarką”
  A te gostki?
  Muszą bywać?
  Tak.

 30. Peryskop said

  Ogólnie jest dobrze, natomiast u JzT nagłe wezbranie wazeliny.

 31. Peryskop said

  Jak huzia, to nic bez NICKa.

  Czoojny, zwarty, gotowy – jakzafsze.

 32. NICK said

  Mam Cię we piędzi.

  A to nie jest źle.
  Dobry chłopie.

 33. Re: 30 peryskop…
  Czegos sie peryskop „nacpal” i pier…oli jak potluczony…z „rozkazu” czy wlasnym „sumptem???”…

  Jesli komentarz, bez znaczenia kto napisal byl adekwatny do sytuacji, to czy rowniez wszystkim tym, ktorzy bardzo dobre komentarze pisali wlazilem z…wazelina???…

  Kogo to „peryskop” chce „podzielic a potem rzadzic????”…

  Owszem, pisza tutaj durnie, ale napewno m.in., (w tym przypadku) Marucha ani „jasiek z toronto” do nich nie naleza…

  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 34. NICK said

  Aaaale.
  Oczym.
  TU.
  Mowa?
  Nanorurka po wiele-kroć się.
  Wykazała była… .

 35. Enya said

  Żadna skrajność nie jest wskazana w tej materii, ani przecenianie precyzji umysłu mężczyzny, ani niedocenianie precyzji umysłu kobiety.
  Troll Polonii – bardzo ciekawe uwagi o roli kobiet w rozwoju cywilizacji. Dziękuję.
  Proszę o wybaczenie wszystkich, ale w mojej pracy tępota niektórych panów doprowadza mnie do szewskiej pasji. Ale panie z kolei (też niektóre) dobijają mnie mieszaniem rzeczy nieistotnych z ważnymi, zawiścią i plotkowaniem. To wszystko – talenty, intelekt – jest indywidualną sprawą.
  Kiedyś była dobra tradycja kształtowania zdolności ucznia w szkole średniej. Jak było liceum z klasami fizyczno-matematycznymi, opuszczały je dziewczyny b. dobre z tych przedmiotów, też z chemii, zdawały na politechnikę, potem pracowały w przemyśle. Ja przynajmniej takie znałam.

 36. Re: 35 Enya

  Czyzby sugerowala pani, ze Bog sie pomylil tworzac Mezczyzne jako pierwszego Czlowieka? Czy moze by pani wolala, aby to jednak byla Kobieta pierwsza???…

  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Gwoli PRZYPOMNIENIA: Prosze swoja wypowiedz przylozyc do Prawa Naturalnego…

  (i prosze nie opisywac czegos, czego nie napisalem – w nawiazaniu do utalentowanych kobiet…pracowitych czy szybko uczacych sie…)

 37. Marucha said

  Re 35:
  Pani Enyo,
  Acz nie prowadziłem żadnych badań w tej materii, zaryzykowałbym twierdzenie, iż głupota jest dość sprawiedliwie porozdzielana między mężczyzn i kobiety.

  My mówimy o czymś innym – o naturalnych predyspozycjach płci do pewnych zawodów, o ich naturalnych zdolnościach. A takowe istnieją i zaprzeczanie im to zwykłe poprawniactwo polityczne.,

  Nie widzę powodu, by nazywać głupią czy nieinteligentną jakąś panią dlatego, że nie ma skłonności do fizyki.

 38. bryś said

  Za matematykę i muzykę odpowiadają te same obszary mózgu. Taka trochę do kotleta muzyka, ale dają Panie radę:

  Zamiast narzekać niech się biorą do nauki. Jedno z moich młodych, co chce na urodziny od kumpli w 5 chyba klasie: paczkę żelków i zbiór zadań z matematyki. Jednym słowem, drogie dziewuchy, srajfony w kąt i do roboty.

 39. Enya said

  Niczego bym nie wolała. Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, tylko to jest dla mnie ważne. I zmarnować to co jest naszym największym potencjałem jest zawsze stratą. A czymś takim jest brak pracy nad sobą od najmłodszych lat, ogólnie rzecz biorąc – brak edukacji. Jest to taka sama strata dla chłopca, jak i dla dziewczynki.
  Gwoli przypomnienia, Jezus przygarniał kobiety i miał wiele zrozumienia dla ich poznawczych potrzeb.
  Zresztą, proszę tak osobiście nie odbierać wszystkich tu publikowanych komentarzy.

 40. Enya said

  To było do P. Jaśka.

 41. Enya said

  Panie Gajowy. Nie znam dziewczyny, która by chciała być mechanikiem samochodowym. Ale super zdolne z matematyki, z chemii znam.
  Nie uciekam przed polemiką, ale muszę iść spać. Dobranoc.

 42. Re: 39 Enya

  Nigdy nie deprecjonowalem misji kobiet u boku mezczyzn. To wlasnie one maja do wypelnienia tego, czego mezczyzni (czesto sie zdarza) uznaja za rzeczy malo istotne w swym (wspolnie) ograniczonym czasie zycia. (jesli sie oboje spotkaja na zawsze tj., do konca…)

  Osobiscie, nawet nie probowalem poznawac kobiety, to tak jakby poznac kobiete i wszechswiat zycie moje staloby sie malo interesujace…:))) No i bardzo czesto kobieta zaskakuje mnie roznymi „ciekawymi” niespodziankami…(nie zawsze madrymi, nie zawsze logicznymi, nie zawsze wesolymi…Czesto „narozrabia” (popsuje) po czym zrobi „kocia mine” abym ja to naprawil…No i naprawiam od baaaardzo dlugiego czasu…, a ze jest przekorna, zawzieta i az nazbyt ambitna (i nie brala moich rad pod uwage) to zazwyczaj konczy sie to dla niej bardzo nieprzyjemnie… I teraz nie tylko ona cierpi, ale cala moja rodzina… I juz NIC nie moge ani zaradzic ani juz cokolwiek naprawic…

  (jesli juz chodzi o moje sprawy osobiste…)

  Wracajac do tematu, to wymagam od kazdej osoby, ktora publicznie „chce” sie no…powiedzmy „dowartosciowac” (z racji wieku, posiadanego majatku, wiedzy czy nawet ambicji), to wypadaloby najpierw troche poczytac, przeanalizowac i wyciagnac wnioski (nawet podzielic sie prywatnie z innymi), a dopiero potem (po ustaleniu jakiegos „pogladu” czy „opinii) probowac zweryfikowac je publicznie, tzn., na publicznym forum bez uprzedzen czy upartosci w swojej pierwotnej racji…

  Warte przypomnienia: Moj szwagier probowal w Gajowce zweryfikowac swoje „poglady”…Nie udalo mu sie i Gajowy wywalil go na zbity pysk z Gajowki w ciagu 2 godzin…I slusznie…Za co mu bardzo dziekuje (ja nie przylozylem do jego decyzji reki…).

  Tutaj „zagladaja” tj. do Gajowki rowniez celebryci z pierwszych stron nie tylko gazet…i potem publicznie uzywaja Gajowkowej „terminologii”…

  W Gajowce „scieraja” sie poglady, opinie, przekonania i weryfikuja sie charaktery…dobre i zle…I trzeba jednych i drugich przyjmowac takimi jakim sa, a nie takimi jakimibysmy chcieli aby byli…

  Poprostu zycie…NIc osobistego…:)))

  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 43. Majster said

  Re 41: Znajomość samej matematyki nic nie daje. Liczy się umiejętność jej praktycznego zastosowania i zdolność logicznego myślenia, a tego nikt nie uczy. To samo z chemią. Pamiętam brednie o elektronach, spinach i orbitalach.

  _——
  Co Pan bredzi?
  Admin

 44. Re: 41 Enya…

  Napisze pani KROTKO i dosadnie na temat kobiet: „Kobiety sa do kochania, a nie do zapier…alania..(zawodowo).”

  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.co

 45. Majster said

  Re 22: Panie Zerohero, artykuł i tłumaczenie to nielogiczny feminazim – np architektka. Występuje tam 17. Oprogramowanie komputerowe- Dr Grace Murray Hopper, służąca w stopniu kontradmirała w marynarce USA – powinno być kontradmirałka. Nr 15 Centralne ogrzewanie – istniało już w starożytnym Rzymie, a użycie gazu to pomysł na bombę. Sprawdzanie prawdziwości tego artykułu to strata czasu.

 46. Majster said

  Panie Gajowy, proszę napisać o co panu dokładnie chodzi. Zwykłemu człowiekowi wystarczy zwykła algebra, geometria i umiejętność zastosowania podstawowych wzorów i dostęp do nich. Uczenie się wzorów z analizy matematycznej to zwykła strata czasu. Orbitale to pojęcia występujące w opisie budowy jądra atomowego. To może się przydać dla teoretyków, ale dla praktyki nie ma to znaczenia, przynajmniej nic o tym nie słyszałem. Dawniej ludzie tego nie znali, ale umieli zrobić na przykład proch czarny. Obecnie to jest trudne ze względu na dostęp do składników, brak możliwości oceny jakości i choćby dokładność wag. Poza tym może to zostać uznane za produkcję materiałów wybuchowych, czyli przestępczość.

 47. Peryskop said

  Re 9 22 45 – z poprawką i uzupełnieniem

  Czy cytowane źródło w istocie nie jest ANTY-POLSKIE ?

  Jeśli na feministycznej polsko-języcznej stronie pominięto fakt polskiego pochodzenia Stefanii Kwolek – jedynej faktycznej wynalazczyni na podanej liście. A info jest w wiki :

  Stephanie Louise Kwolek (ur. 31 lipca 1923 w New Kensington, zm. 18 czerwca 2014 w Wilmington) – amerykańska chemiczka polskiego pochodzenia. Stała na czele zespołu, który w 1965 roku wynalazł polimer, z którego wytwarzany jest kevlar.

  Jej rodzice, John Kwolek (zniekształcona forma „Chwałek”) i Nellie Zajdel Kwolek, wyemigrowali z Polski w wieku kilkunastu lat. Mała Stephanie uwielbiała bawić się tkaninami, marząc o zostaniu projektantką mody, z czasem jednak odkryła w sobie zamiłowanie do nauki. Ojciec, mający decydujący wpływ na rozwój zainteresowań naukowych młodej Stephanie, zmarł, kiedy miała ona 10 lat…

  Uzyskała 28 patentów – oprócz na wymieniony kevlar, także na popularne tkaniny syntetyczne : lycra oraz spandex.

 48. Troll Polonii said

  Ale sie zrobila fajna awantura!

  I naturalnie wzajemne pomawianie sie o rozne niewypowiedziane pomysly.

  Panie Marucha.
  W moim wpisie WYRAZNIE zaznaczylem, ze odpowiadam na pytanie wpisu nr. 1
  Nigdzie nie napisalem, ze kobiety LICZEBNIE dorownuja mezczyznom w czymkolwiek
  Wyjasnilem tez, ze kobiety bywaja ZMUSZANE do przejmowania roli mezczyzn albo z powodow osobistych (wdowy, sieroty, zony niezbyt bystrych mezow itp) albo z powodu sytuacji w kraju
  Podalem przyklad wojen.

  Napisalem, ze rola kobiet jest rowne wazna co mezczyzny dla prawidlowego rozwoju cywilizacji.
  I ze nie nalezy umniejszac roli kobiety w spoleczenstwie bo to automatycznie umniejsza role mezczyzny.
  Prosze mi wytlumczyc, gdzie sklamalem albo gdzie nie mialem racji.

  Panie Zerohero
  Podaje linki, ktore sa w przestrzeni publicznej.
  Wiele ‚meskich’ wynalazkow tez jest do dupy.
  Ale nie swiadczy to o walorach gatunku organow plciowych ani kolorze skory.

  Przeciez nie chodzi o ‚konkurencje’ ani obrone pan czy panow.
  Chodzi o zdrowy rozsadek i wiedze praktyczna.

  Niektorzy wpisowcy wyraznie sugeruja, ze kobiety nie sa stworzone do nauki matematyki co jest bzdura bo tak naprawde, to nie wiemy.

  Ja w obronie zdrowego rozsadku:

  Wsadzanie wszystkich kobiet do jednego worka z feministkami przynosi taka sama korzysc co wsadzanie wszystkich mezczyzn do jednego wora a z pedalami.

  No a gdy chodzi o ‚murzynkow”.
  Uniwersytet w Addis Abebie zostal zalozony w VII wieku naszej ery, a wiec na 500 lat przed pierwszym uniwersytetem w Europie.

  No i wystarczy przegladnac liste pracownikow naukowych w Poludniowej Afryce sprzed czasu apartheidu, zespol naukowy z Instytutu Pasteura w CAR (Centralnej Afryce) czy uniwersytetu w Sudanie, ktoremu Europa tez przyznala prawo nadawania wszystkich tytulow naukowych.

  I jak juz sie tak upieramy przy ‚intelekcie’ – to najwyzsze IQ ma nie biala rasa tylko Chinczycy.
  Panom z Chin do glowy nie przydzie dyskutowac takie tematy jak tu obecny.
  Baby by ich zezarly na surowo.

  Na kanale CGTN mozna ogladac regularny program pt. Faces of Africa.
  Polecam.
  A jak gdzies sklamalem, to prosze mnie poprawic ..i udowodnic gdzie nie mam racji.

  Niczego nie wymyslilem. Powtarzam za innymi, madrzejszymi ode mnie albo cytuje rozne dostepne zrodla..

  Pozdrawiam

 49. Peryskop said

  Re 33 – w skrócie

  Już nie będę Jaśka uświadamiał za co TrollP podpadł przy p omawianiu legendy Wielkiej Lechii.

  Tu zaś w istocie oddzielił zwyczajne kobiety od feministek, i podał kilka przykładów kobiecej inteligencji i siły, która w przebłyskach przewyższa męską.

  Taki przebłysk miał miejsce także kilka tygodni temu, gdy para Uesańczyków poleciała na honeymoon na Karaiby, poszli na wycieczkę na szczyt nieczynnego wulkanu, ale jemu było mało, więc Explorator zszedł do wnątrza gardzieli, potknął się w ciemności, skręcił nogę i krzyczał HELP !

  Młoda niepanna nie wpadła w panikę, tylko zeszła za palantem, wzięła go na ręce i zatachała do hotelu.

  Inny Wynalazca anglo saski poleciał z narzeczoną na Malediwy, wynajął podwodny suit za niespełna $2k per night, a następnie zanurkował parę metrów w oceanie, żeby pokazać swej wybrance zafoliowaną kartkę z oświadczynami. Ta zrobiła mu fotkę przez szybę i tyle go widziała … żywego, bo Innowator z wrażenia się zachłystnął i utopił na amen.

  Podobnych przykładów jest multoom. Odwrotnych też, bo jak skonstatował Pan Marucha – głupota jest rozdzielana pa pałam. Czy mądrota też ?

  W końcu nie do końca jest jasne, kto zabujał łódką na jeziorze Kisajno – czy urocza Ewa O., czy raczej bystrzak Piotr W-$.

  Jeśli chodzi o konkurowanie naukowe i wynalazcze, to faktycznie mężczyźni górują – i w ilości i w jakości. Z wiadomych powodów.

  Ale spotkałem też m.in. prof dr dr Alice Wang na Tajwanie, która zaimponowała mi reflexem, elastycznością myślenia, wiedzą z rehabilitacji zachodniej, wiedzą z chińskiej medycyny (stąd 2 doktoraty), a do tego poczuciem hoomoru 😄

  Nie zaszkodzi więcej umiaru w potyczkach, która płeć lepszejsza.

 50. NICK said

  Maj-ster i sens.
  Sensem jest?
  Temat zamilczeć.

 51. Boydar said

  @ Pan Zerohero (8)

  Nachuj babie tranzystor ???

  Jeśli jednak jest potrzebny, znaczy się, to nie jest baba, wbrew wszelkim pozorom.

 52. Marucha said

  Re 46:
  Panie Majster, napisał Pan:

  Znajomość samej matematyki nic nie daje. Liczy się umiejętność jej praktycznego zastosowania i zdolność logicznego myślenia, a tego nikt nie uczy.

  Wygląda na to, że dla Pana znajomość matematyki to – mówiąc popularnie – znajomość „wzorów”. Otóż nie. Ich zrozumienie, a więc umiejętność ich stosowania jest równie ważne, a może i ważniejsze.

  Nawiasem mówiąc – tego właśnie zrozumienia – jak również logicznego myślenia – większość ludzi absolutnie nie jest w stanie opanować. Nikt ich tego nie nauczy.

  Swoją drogą – co to znaczy „praktyczne zastosowanie”? Wiem, czepiam się słów – ale jestem wrogiem praktycyzmu, czyli traktowania wszystkich zagadnień i zjawisk wyłącznie pod kątem ich praktycznego zastosowania. Takie podejście hamuje po prostu rozwój nauki.

  Napisał Pan też:

  To samo z chemią. Pamiętam brednie o elektronach, spinach i orbitalach.

  O jakie brednie chodzi?

 53. Marucha said

  Re 48:
  Nigdy temu nie będzie końca.,,,

  Zaczęło się od ewidentnie prawdziwego twierdzenia o mniejszej reprezentacji kobiet w naukach ścisłych i poddania krytyce wątpliwych praktyk wpychania kobiet na siłę do zajęć, do których nie mają powołania ani zdolności.

  A skończyło się nie tylko na podawaniu jednostkowych przykładów kobiet wyłamujących się z reguły (co i tak nie wpływa na statystyki), ale i na wojnach, feminizmie, deprecjonowaniu kobiet, IQ Chińczyków i ch00y wie jeszcze czym.

  Pan Troll gotów jest zaprzeczyć faktowi, że Murzyni są przeważnie czarni – bo gdzieś na obrazku widział Murzyna albinosa.
  Tu się kończy dyskusja.

  Re 49:
  Peryskop to jednak pseudointelektualny dupek.

  Nie zaszkodzi więcej umiaru w potyczkach, która płeć lepszejsza.

  Gdzie, do k00rwy nędzy, chodziło o wykazanie, która płeć jest „lepsza”?
  No gdzie?

 54. NICK said

  Samiec JEST samcem.
  Kobieta, jakby jej nie upośledzić jest babą.
  Peryskop jest nanorurką.
  Z doktoratem.

  To takie proste.

 55. lewarek.pl said

  Mali chłopcy bawią się samochodzikami i w wojnę. Małe dziewczynki bawią się lalkami i w dom. Jak się im zamieni zabawki, to u chłopców lalki się naparzają między sobą, a dziewczynki owijają samochodziki w szmatki i układają do snu. To nie są przykłady wymyślone, tylko autentyczne, z obserwacji własnych moich i moich znajomych. To się u chłopców i dziewczynek przenosi w dorosłe życie, i to powinno zamknąć dyskusję o upodobaniach i talentach. Aha, wyjątki się zdarzają.

 56. Marucha said

  Re 55:
  O to chodzi, że wielu ludzi (bez pokazywania palcem, kto) uważa, że wyjątki ważą tyle samo, co reguła.
  Twierdzenie, że Murzyni są czarni – skontrują tym, że kiedyś widzieli na obrazku Murzyna albinosa. Przy okazji dodadzą 95% tekstu o niewolnictwie i o hodowli pomidorów na balkonie.

 57. NICK said

  Basta.
  Baba być musi.
  Czemu?
  Do ‚dżemu’.

  Kobiety wszelkiej prowiewiencyji.
  Znajdźcie.
  Miejsce swe.

 58. Boydar said

  Jeśli z każdego miejsca od stu lat prawie płynie przekaz, że bycie babską babą jest w pisdu, to w końcu uwierzyły, każdy by uwierzył, nie ma się babom co dziwić. Dlatego kompetencją faceta jest za-je-bać na miejscu każdego chu-ja, obojętnie czy obrzezanego czy nie, który próbuje mieszać. Ale teraz facetów nie ma. Dawno nie ma.

 59. Zerohero said

  @Jasiek z Toronto

  „Nigdy nie deprecjonowalem misji kobiet u boku mezczyzn”

  Takimi sformułowaniami deprecjonuje je Pan. „u boku”. Ech…

  @Peryskop

  Tak, to jest antypolska strona. A konkretnie pejsata. Wystarczy wejść na główną stronę tego portalu niby feministycznego i mamy pierwszą wiadomość:

  „Obchody upamiętniające ofiary getta ławkowego na Uniwersytecie Warszawskim”

  :). Jaki to feminizm? Poza tym pełno tam LGBT, obrony facetów udających kobiety i psujących kobietom rywaliazację sportową. Kobiety sportsmenki skarżą się na to, a ten portal staje po stronie zboczeńców. Po prostu kupa ż**** Gie. Zauważmy, że feministki są za sprowadzaniem tzw. uchodźców. Tylko zażydzony feminizm potrafił wyjść z postulatem islamizacji Europy. Jaka normalna kobieta o to by walczyła? No jaka!??? Jaka Polska chciałaby aby jej synek był w przyszłości ofiarą maltretowania jako „biały supremasista, męski szowinista”? Polka nie. Żydówka – tak.
  Na Wikipedii jest strona „feminism by religion” i tam się okazuje, że większość działaczek to żydówki. Małe mróweczki uwiające się w dziele destrukcji i chaosu.

  @Troll Polonii

  „Wiele ‚meskich’ wynalazkow tez jest do dupy.
  Ale nie swiadczy to o walorach gatunku organow plciowych ani kolorze skory.”

  Tylko, że nikt w mediach nie opiewa tych męskich wynalazków które są do dupy. Tak się składa, że niemal 100% przełomowych odkryć i wynalazków zrobili mężczyźni. Mężczyzn to bawi.np. na komputerach jest tzw. demoscena polegająca na pisaniu fikuśnych programów które stanowią popisywanie się autorów. Zaczęło się w latach 80. Jeden napisał program wyświetlający przewijajacy się napis. Inny przebił zmuszając literki by falowałyt po sinusoidzie w takt muzyki. I tak dalej. Tutaj pewna pani zrobiła z Commodore 64 gitarę. Klimat demosceny.

  ile jest takich kobiet? Przysłowiowy promil. Myśli Pan, że one są w środowisku szykanowane? Skądże. Środowisko z pewnością boleje, że ich tak mało. A czy kobiety czują że coś tracą? Nie. Ich to przeważnie nie interesuje. Niejeden facet jest smutny, że mu zdolności nie pozwoliły na taką zabawę. Kobieta przeważnie jest smutna tylko dlatego, że że nie dostała się na prawo, medycynę itd. bo to dobry fach. Sama zabawa w naukę/technikę, modelarstwo, walki robotów, gry RPG, SF itd. nie mieści się w jej pojmowaniu odbierania przyjemności. To jest „nudne”.
  JKM (którego nie jestem fanem) powiedział kiedyś, że na studiach matematycznych chłopcy rozmawiają o matematyce a dziewczyny o rozwiązywaniu zadań pod egzamin. On grubo generalizował, ale statystycznie to prawda. No więc proszę zapomnieć, że będzie 50% wynalazków od kobiet. Nie ma równości, bo sami zainteresowani jej nie pragną.

  Proszę mi pokazać listę komiksów rysowanych przez kobiety. Ktoś im broni? Nie.
  Czy stworzenie listy kobiet rysowniczek zachęci inne do rysowania? Nie. Te które rysują, rysują z potrzeby serca a nie potrzeby femi-wojny. Fascynując się pracami G.Rosińskiego w ogóle nie myślałem kto to jest. Gdyby autorem była kobieta, nic by to nie zmieniło w odbiorze dzieła. Takie na siłe zachęcanie przez wksazywanie przykładów jest dla kobiet PONIŻAJĄCE. Żydofeminizm traktuje kobiety i mężczyzn jako wrogie drużyny mające ze sobą rywalizować a nie współpracować. Pewnie po to aby goje rodzilili mniej dzieci a te które już rodzą – gorzej wychowywali. Ewentualnie aby doprowadzić naukę i techniką do takiego poziomu, że Izrael stanie się jedynym centrum technicznym. Innego wyjaśnienia tego szaleństwa nie widzę.

 60. Boydar said

  @ Pan Zerohero

  Małgorzata Malwina Niespodziewana, Dagmara Matuszak, Dominika Węcławek, Aleksandra Spanowicz, Sylwia Restecka, Katarzyna Babis, pierwsze lepsze. No i oczywiście Szarlota Pawel. Nazwiska są polskojęzyczne co oczy wiście nic nie zmienia, ale przecież nie o narodowości rozmawiamy, klimat jest jaki jest.

 61. Do 58 Bingo.”Izrael stanie się jedynym centrum technicznym”.Plan jest realizowany ale jeszcze religia,wiara hebrajska tak jak muzułmańska stwarzają problemy.Obrzezanie u facetów i obrzezanie muzułmanek czyli kreakcja, krwawa, kobiet automatów.Kobiety roboty?Tak,bez empatii i uczuć rodzą dzieci…bez empatii.Panowie ,z kolei żydzi służą jako dawcy spermy aby kobiety ,żydówki rodziły…O obrzezaniu fani azylantów,przyjaciele muzułmanów nie wspominają. Feministki w Polsce,w EU,w lewicy milczą na temat kobiet -biologicznych robotów do seksu i wzrostu populacji muzułmańskiej dzięki robotom. Feministkom brakuje 3 razy dziennie,spotkań z Panem,z Panami.Mam nadzieję,że więcej kobiet będzie zgłaszać …patenty.

 62. revers said

  I o stemkach-femkach jest napisane dla nieobudzonych, czyli wstepie do wiekeszej depopulacji planety, gdzie tylko 10% facetow ma byc utrzymanych przy zyciu, dla utzrymnia niektorych seksualnych zabaw

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2019/10/obudz-sie-te-teorie-spiskowe-staly-sie-faktami/

 63. Zerohero said

  @Boydar

  Dziękuję. Na Szarlotcie Pawel wychowywałem się. Miałem wszystkie Kleksy 🙂

  Oczywiście nie twierdzę, że nie ma kobiet rysowników, ilustratorów. Tak jak kompozytorów. A jednak. Mam u siebie 2 pułki komiksów, po 80cm każda. Mężczyźni w nich dominują, a nie jest tak, że idę do sklepu z komiksami i widzę super komiks, ale patrzę „eee…kobieta, nie kupię”. Może feministkom tak się wydaje. 🙂 Miałbym sobie odmówić dobrego komiksu? Nigdy!
  Mam kilka GB muzyki w MP3. Piosenkarek wiele, kompozytorek prawie wcale.
  Po prostu tak jest.

  a moja żabcia ma jeszcze etap kolek. Noce są długie i interesujące… :(. Nie miałbym nic przeciw temu aby została wynalazcą albo rysownikiem. Byle nie z parytetu!

 64. NyndrO said

  Ja się zawsze zastanawiam, czy Wy na serio to bierzecie. I chyba Kieras jest jednak sadysta. A takie mądre chłopaki.

 65. Boydar said

  Każ się wypchać trocinami. Nie samym chlebem, Ciulu Peruwiański.

  Jest taki szmonces o pieniądzach, zdrowiu i poczuciu humoru. W ogóle szmoncesy są bezbłędne, aż szkoda że żydowskie.

 66. Peryskop said

  Re 55

  Bingo !

  Bodaj najlepsza konkluzja tej dyskusji 😀

 67. Peryskop said

  A dla chcących dowiedzieć się dlaczego te wyjątki się zdarzają, oraz np. co powoduje urodzenie dziewczynki lub chłopczyka, albo istotę obojnaczą – polecam książkę : prof. Jerzy Vetulani i red. Maria Mazur „Neuroerotyka. Rozmowy o seksie i nie tylko”.

  Temat niewyczerpany. Ale nakład w zasadzie wyczerpany, a książka była dostępna m.in. w PSYCHE na Uniwersytecie WSPS za jedyne 24 zł.

 68. Peryskop said

  Re 48 Troll :

  Uniwersytet w Addis Abebie zostal zalozony w VII wieku naszej ery, a wiec na 500 lat przed pierwszym uniwersytetem w Europie…

  Natomiast Uniwersytet w Hanoi założyli sobie Wietnamczycy „dopiero” w 1070 roku dla propagowania myśli Konfucjusza.

  Albowiem najstarszy na świecie Uniwersytet w Nãlãnda założyli uczniowie Gotama Buddy w V wieku wkrótce po jego śmierci.

  Uniwersytet Karola w Pradze … opóźniony.

  Odwiedziłem te trzy pra-placówki naukowe (sporo innych też, z MIT włącznie, także Lumbini i Qufu, a Addis Abebę uzupełnię), żeby mieć własny pogląd na historię Cywilizacji.

  Chronologia dla niektórych nie ma większego znaczenia, zaś EUrocentryków irytuje.

 69. Enya said

  Panie Jaśku – współczuję.
  Kocha Pan tę swoją kobietę i znosi wszystkie jej kaprysy. Ja to rozumiem.
  Ale jeśli, jak Pan pisze, przez jej nierozsądne działania cierpi rodzina, to nie wygląda to wesoło, i może pora postawić pewne granice. Czasami warto poznać pewne mechanizmy psychologiczne. Nie mówię, żeby bezkrytycznie zawierzać psychologom, ale czemu nie skorzystać z wiedzy, jaką posiadają. Nam czasami nasze doświadczenia wydają się jedyne w swoim rodzaju. A szczególnie złe doświadczenia. Pytamy: dlaczego mnie to spotkało. A okazuje się, że nie my jedni, i nie ostatni. Wystarczy czasami jedno spotkanie z terapeutą (może być zakonnikiem np.) i zaczyna nam się klarować, w jakie mechanizmy jesteśmy uwikłani, dlaczego brakuje nam tarczy ochronnej i jak w tym wszystkim chronić siebie i rodzinę.

  Dziękuję w każdym razie za szczerość. Cenię u ludzi szczerość. Dlatego odszukałam ten post, żeby skreślić Panu te kilka zdań.

 70. Re: 69 Enya…
  Widocznie nie zrozumiala pani co napisalem, a napewno nie napisalem o „kaprysach” kobiety.
  Kaprys moja pani, to zupelnie cos innego, anizeli blad kobiety… Kaprys to zachcianka np: „kup mi pierscionek z brylantem”, „kup mi samochod jaki chce” itd itd., itd….

  Wiekszosc bledow (rodzaju „lekkiego”) zawsze bylem i jestem na silach szybko takie bledy kobiety skorygowac, a nawet je zniwelowac, ale bledy na ktore kobieta sama podjela decyzje (i nie przewidujac ich skutkow) swiadczy o calkowitej ignorancji miejsca jaka kobieta w zyciu mezczyzny zajmuje…(czego rowniez i pani jest tego dowodem, bowiem interpretuje pani to co dla pani jest wygodne, a nie zrozumiale…vide kwestia „o kaprysach”…), co zazwyczaj kobieta chce rozumiec to co chce zrozumiec a nie to co zostalo wypowiedziane czy „napisane”…

  Wracajac do kwestii przez pania poruszona, a dotyczaca „teraupety”, to jednak nie zamierzam wdawac sie z „opinia” ani z jakakolwiek „diagnoza” z kolejnymi „cyrkowacami naprawiajacymi” swiadomosc czy tor postepowania w/g „ich” wiedzy, ktore dalekie sa od Prawa Naturalnego…

  Moge jedynie w jednym zdaniu okreslic moja prywatna sytuacje: „Ucze logicznego myslenia na podstawie Prawa Naturalnego tysiace czytajacych, a kobieta, ktora jest przy mnie nie chce z tego skorzystac”… (czyli ucze wszystkich, a nie wiedzialem ze mam w domu zenskiego kretyna)

  Przekladajac na jezyk zrozumialy: „Zmierzylem wszystkie gory, przeliczylem ilosc litrow wody w oceanach i poznalem wszystkie kontynenty, a nie wiedzialem, ze mam k…rwe we wlasnym domu…”…

  To moze na tyle i az tyle…

  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 71. Enya said

  Napisałam, żeby być pomocną. Gdybym była wygodna, w ogóle bym nie pisała.
  Bardzo dobrze wiem, co się dzieje w małżeństwie, gdy między małżonkami nie ma spójności wartości i działań. Ale mimo wszystko, Panie Jaśku, mimo tej anonimowości, jaką daje sieć, ja bym na Pana miejscu tak surowo publicznie nie oceniała własnej żony.
  Drugi człowiek jest zawsze tajemnicą. Wiele lat spędzonych wspólnie nie daje żadnych gwarancji, że nie zrobi czegoś takiego, co jego zniszczy i podstawy wspólnego życia rodzinnego. Stąd pisałam wyżej o strategii samoobrony.
  Ale najwyraźniej przyszło nam się zmierzyć w życiu (mnie i Panu) z całkiem różnymi problemami. Pozdrawiam.

Sorry, the comment form is closed at this time.