Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Delfiny – inteligentni kosmici?

Posted by Marucha w dniu 2019-10-13 (Niedziela)

Delfiny to wrażliwe istoty żyjące we własnym świecie, w którym komunikacja odbywa się za pośrednictwem wibracji i telepatii. Każdy, kto kiedykolwiek pływał z delfinami, na zawsze zapamięta radość i ożywienie z tego spotkania.

Delfiny mają bardzo szczególny związek z ludźmi. Nie tylko lubią się z nami bawić, ale mają również bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Niektórzy badacze nazywają je nawet „inteligentnymi kosmitami” lub oceanicznymi istotami świetlnymi…

Niezwykła inteligencja

Delfin jest jednym z najbardziej inteligentnych zwierząt na ziemi.

Żyją w złożonych sieciach społecznościowych i współpracują przy realizacji zadań, takich jak łowienie ryb, gdzie każdy ma swoje własne zadanie.

Dr Kathleen Dudziński, która bada zachowanie i komunikację delfinów od 1990 r., odkryła w swoich badaniach, że delfiny są zwierzętami społecznymi i komunikują się ze sobą na różne sposoby poprzez szereg dźwięków, postaw i gestów.

Badaczka nie sądzi, że mówią one w języku takim jak angielski lub inny znany ludzkości, ale mają słownictwo, za pomocą którego przekazują sobie pewne wiadomości.

Badania pokazują, że delfiny mogą wykonywać określone polecenia na podstawie symboli graficznych i niektórych sygnałów dźwiękowych.

Mają także bardzo dobrze rozwinięty słuch, dzięki któremu mogą idealnie odwzorować swoje środowisko poprzez echolokację.

Profesor psychologii Diana Reiss z Marine World / Africa USA w Kalifornii twierdzi, że delfiny są „inteligentnymi kosmitami”.

To jej sposób na wyjaśnienie specjalnych zdolności i inteligencji delfinów.

Uważa delfiny za istoty inteligentne, zdolne do samoświadomości, ale także całkowicie odmienne od ludzi.

Zwierzęta empatyczne

Delfiny są bardzo towarzyskie, opłakują swoich zmarłych krewnych, opiekują się także swoim potomstwem.

Troska o siebie nawzajem pokazuje ich empatyczną zdolność i może wyjaśniać to, jak bardzo są pomocne ludziom.

Wystarczy jedno spotkanie z tymi inteligentnymi istotami, byśmy zrozumieli, że nie jesteśmy jedynymi istotami posiadającymi samoświadomość na tej planecie.

Ich zachowanie pokazuje, że lubią bawić się z ludźmi. Robią sztuczki, bawią się pierścieniami, linami lub innymi atrybutami, a przy tym nie trzeba ich szkolić w delfinarium, aby się tego nauczyły.

Delfiny swobodnie naśladują ruchy ludzi i reagują na instrukcje ludzi.

Spotkanie z nimi jest „uzdrawiające”, sprawia, że człowiek czuje się naładowany pozytywną energią. Nie bez powodu pływanie z delfinami jest wykorzystywane jako forma terapii.


Zwierzęta te wywierają ogromny korzystny wpływ na ludzi.

Zauważalna i nagła poprawa występuje w chorobach takich jak choroba Alzheimera, depresja, AIDS, rak, upośledzenie umysłowe, autyzm itd.

Niektórzy eksperci zajmujący się pracą z delfinami, uważają, że używają one sonaru do skanowania pola energetycznego wokół ludzi.To po zwala im wprowadzać zmiany na poziomie komórki.

Badania pokazują, że kontakt z delfinami zwiększa produkcję endorfin i wzmacnia układ odpornościowy. Niektórzy badacze twierdzą nawet, że delfiny mogą zmieniać ludzką fizjologię – fale mózgowe i skład krwi.

Z kontaktu z tymi zwierzętami powinni korzystać nie tylko chorzy ludzie.

„Zdrowi” również doświadczają niezwykle pozytywnych zmian na różnych poziomach i poprawiają swoje zdrowie, stan umysłu i poziom rozwoju duszy.

Delfiny czy istoty świetlne?

Czy to możliwe, że zwierzęta te są rzeczywiście oceanicznymi istotami świetlnymi, których dusza – z perspektywy ewolucji duchowej – jest tak samo daleko rozwinięta, jak ludzie?

Fakt, że delfin ma dobroczynny wpływ na ludzi, wydaje się potwierdzać, że są w stanie zmienić pole energetyczne wokół siebie i ludzi. Dlatego nie jest wykluczone, że odgrywają one szczególną rolę w procesie wznoszenia się i zwiększania częstotliwości na ziemi i u ludzi. To może tłumaczyć masowe ataki na delfiny i wieloryby, zainicjowane przez tych, którzy chcą walczyć o zablokowanie samoświadomości i rozwoju ludzkości.

Delfiny są zagrożone nie tylko z powodu połowów na dużą skalę, ale także z powodu niewoli w delfinariach i używania broni sonarowej przez marynarkę wojenną. W wyniku tych ataków setki ciał osobników czasami wyrzucanych jest na brzeg oceanicznego wybrzeża.

Czy może to być celowy atak na te „kosmiczne” istoty?

Joan Ocean, która jest jednym z głównych badaczy w dziedzinie komunikacji człowieka z delfinami i wielorybami oraz jest współzałożycielką Dolphin Connection International, obawia się, że tak. Według niej fakt, że delfiny zbliżają się do ludzi, jest znakiem, że na planecie zachodzą różnego rodzaju zmiany.

Badaczka uważa, że zwierzęta te proszą nas, abyśmy już nie postrzegali siebie samych jako najważniejszych istot we wszechświecie i są tutaj po to, aby nam pomóc poszerzać naszą świadomość.

https://www.odkrywamyzakryte.com

Szkoda, że wymowę artykułu osłabiają wstawki w stylu New Age.
Admin

Komentarzy 11 to “Delfiny – inteligentni kosmici?”

 1. R said

  Sympatyczne zwierzeta, – ale o dziwo nie kazdego czlowieka ktory wlazl do basenu dla terapii akceptuja? Widzialem ze potrafia okazac swoja niechec…!

 2. Zerohero said

  Inteligencja oznacza zdolność do zabawy, altruizmu i empatii. Ale nie tylko. Inteligentne stworzenia potrafią zadawać ból dla samej przyjemności, bywają sadystami. Wiele delfinów nie radzi sobie z popędem seksualnym.

  Staranował dwóch dorosłych, pogryzł kilkoro dzieci i próbował uwieść młodą pływaczkę, spychając ją na głębsze wody. – On zachowuje się jak zbuntowany młodzieniec z obsesjami seksualnymi i skłonnościami do łobuzerki – skomentowała to zachowanie w BBC oceanolog Jenny Alexander. W USA co roku notuje się kilkanaście przypadków atakowania ludzi przez delfiny.

  Gdy kilka lat temu 37-letnia Tanya Halerfan zaginęła bez wieści, nurkując na Florydzie, znalazło się kilku świadków, twierdzących że została uprowadzona przez młode podniecone delfiny.

  Mark Cotter, ekolog z organizacji Okeanis, działającej w Moss Landing, był w latach 2007–2010 świadkiem kilku takich masakr morświnów, dokonywanych przez grupy nawet 20 młodych delfinów. Cotter zaobserwował rozmyślne pastwienie się delfinów nad martwymi już ofiarami. – Gdy cały gang już odpłynął, dwa delfiny zostały jeszcze, by pobawić się trupem, po czym pchnęły pogruchotane zwłoki w kierunku naszej łodzi, zupełnie jakby mówiły: myśmy już z nim skończyli, teraz twoja kolej – wspominał Cotter. Badacze obserwowali także determinację, z jaką delfiny dokonywały egzekucji na morświnach. – Uderzenia były starannie wymierzone, ataki trwały nawet pół godziny – mówił dr Ben Wilson, szkocki oceanolog z Aberdeen, który wystąpił w filmie „The Dolphin Murders”

  https://www.focus.pl/artykul/gangi-delfinow

  Tak więc ostrożnie. Oglądałem nawet reportaż opisujący przygodę 2 panów. Zobaczyli delfina, weszli po pas w wodę by się przywitać, a on tak jednego stuknął, że mu trzewia popękały i zmarł w ciągu doby w szpitalu. Ponoć delfin po prostu nie zrozumiał mowy ciała i się wystraszył.

 3. R said

  At 1 Raczej chodzilo mi o to, ze delfiny w jakis sposob ( nie wiadomo dla nas dlaczego) NIE akceptowaly niektorych z chomo-ledwo sapiens, w swoim srodowisku wodnym?.
  Obserwowane w akwenach terapeutycznych, wszystkie byly mimo sympatyvznych ” mordek ” nieslychanie smutne / niewola?/.

 4. Jacek said

  Re 2
  To wyjątki czy reguła?

 5. Kura Domowa said

  AD. P. ZeroHero
  Zaciekawił mnie Pana tekst i takiecuś znalazłam:
  .https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/margaret-howe-lovatt-kobieta-ktora-uprawiala-seks-z-delfinem/vtvcxbj

 6. M.m.said said said

  wg .. delfiny sa bardzo swiadome tego iz nie zawsze sa powodem akceptacji w danym srodowisku, i tym samym potrafia okazac w danej sytuacji,to czego inni nie widza. dlaczego, czesto jest ujete ich subtelne i idelikatne wynurzanie sie z glebi wod..

 7. NICK said

  Empatia.
  Stfóóór.
  Z biur.

 8. gnago said

  To pozytywy a z negatywów to zaobserwowano gwałty zbiorowe , narkotyzowanie się. Zatem ustawą trzeba podnieść do poziomu istot rozumnych

 9. Ale dlaczego? said

  Fakt, trochę podkoloryzowany tekst.
  Ale delfiny, czy ogólniej, walenie są prawdopodobnie myślącymi, świadomymi istotami.
  Wygląda na to, że jest kilka gatunków kandudujących do miana istot rozumnych na Ziemi.
  Co nie zmienia faktu, że my odznaczamy się wyjątkową zdolnością tworzenia cywilizacji.
  I… wyjątkową możliwością zagłady swojego i innych gatunków na Ziemi.

  A to, że delfiny mogą różnie reagować?
  Czyż nie są w tym podobne do homo-sapiens?
  Ale i tak to ludzie polowali i polują na nie a nie na odwrót. I to one zazwyczaj fzują sympatię do ludzi. Nawet orki polujące na delfiny.
  Dlaczego i skąd ta sympatia?
  Bo wiedzą, że jesteśmy też rozumni?

 10. ojojoj said

  autor za duzo sie naoogladal „Uwolnic Orke”

 11. Zerohero said

  @Kura Domowa

  Oj, smutna historia. 😦

Sorry, the comment form is closed at this time.