Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Niemcy o „zdumiewającym” efekcie antyrosyjskich sankcji

Posted by Marucha w dniu 2019-10-14 (Poniedziałek)

Rosja ponosi tylko nieco ponad połowę strat z sankcji ze strony Zachodu, reszta przypada na kraje, które wprowadziły te środki restrykcyjne, pisze niemiecka gazeta „Handelsblatt”, powołując się na badania Matthew Crozeta z Uniwersytetu Lynn w Hongkongu i Juliana Hinza z Instytutu Gospodarki Światowej w Kilonii.

Autorzy badania wyjaśnili, że miesięczne straty handlowe z tytułu sankcji wynoszą cztery miliardy dolarów. Jednocześnie naukowcy, jak zauważa publikacja, wyciągają „zaskakujące wnioski”, z których wynika, że 45% szkód spoczywa na barkach „krajów sankcjonujących”.

Na Unię Europejską przypada 92% strat poniesionych przez zachodnie kraje z powodu antyrosyjskich sankcji. Niemcy ponoszą lwią – 38% czyli 667 milionów dolarów miesięcznie.

Ponadto w badaniu Crozeta i Hinza czytamy, że francuskim firmom nie zrekompensowano poprzez eksport do innych krajów strat, jakie poniosły z powodu sankcji Zachodu wobec Rosji.

Stosunki między Rosją a krajami zachodnimi pogorszyły się z powodu sytuacji na Ukrainie, gdzie w 2014 roku doszło do zamachu stanu. Kraje zachodnie oskarżyły Rosję o ingerowanie w sprawy Ukrainy i nałożyły sankcje. Moskwa przyjęła środki odwetowe i wielokrotnie zaprzeczała zarzutom. Jednocześnie Moskwa wielokrotnie podkreślała, że nie jest stroną wewnątrzukraińskiego konfliktu ani podmiotem porozumień mińskich w sprawie uregulowania sytuacji w Donbasie.

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oświadczył wcześniej, że każdy, kto ma politycznie dojrzały pogląd na sytuację z antyrosyjskimi sankcjami, powinien już dawno temu zrozumieć, że sankcje wobec Rosji nie działają i nigdy nie będą działać.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 5 to “Niemcy o „zdumiewającym” efekcie antyrosyjskich sankcji”

 1. Plausi said

  Zarówno embargo jak i operacja „Brexit“ czy okupacja US Army w Polsce

  i ich agentura, pseudonim „PiS“, wreszcie operacja „Majdan”, to ważne operacje USRAela przeciwko Europie. Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. ChRL postawiła mocno nogę w UE, w Portugalii przejęły firmy z ChRL kluczowe elementy infrastruktury, podobnie jak w Grecji opanowały infrastrukturę portów. Portugalia funkcjonuje jedynie dzięki dopływowi kapitału ChRL.

  Ale co my tu piszemy o rzeczach znanych od dawny, n.p. w roku 2016 pisano:

  http://miksa.neon24.pl/post/132759,turecki-gambit#comment_1321567

 2. maasteer said

  Nie wiem czy to do końca na temat …

  https://www.defence24.pl/drugi-karakurt-w-sluzbie-rakiety-kalibr-we-flocie-baltyckiej

  Andrettoni
  niedziela, 13 października 2019, 19:12
  Ceny rosyjskiego uzbrojenia są niskie właśnie z powodu małej wartości rubla. Inaczej by to brzmiało, gdyby zamiast 2 mld rubli było 2 mld złotych. Jak to się im opłaca? Po prostu maja inne ceny w sklepach i żyją u siebie za wypłatę, za która u nas nie byłoby ich stać na marchewkę. Z powodu naszej niechęci do Rosjan i ograniczeń nie wyjadą do nas do pracy, więc system się trzyma. Gdybyśmy otwarli im granicę i przyjęli ich chętnie w UE to Rosja wyludniłaby się jak Ukraina i nie miałby im kto produkować tanich okrętów i czołgów. Nie mieli by tez ludzi do armii. Człowiek na bezludnej wyspie nie umiera tylko robi szałas z liści. Rosja odcięta od zachodu tez nie umarła, a robi trochę bardziej zaawansowane rzeczy niż szałasy, tylko za cenę porównywalną z muszelkami. Sposób na FR to nie są sankcje tylko ich całkowite zniesienie i umożliwienie wyjazdu z FR każdemu kto chce.

 3. PISKORZ said

  re 1 Portugalia funkcjonuje jedynie dzięki dopływowi kapitału ChRL.:…..A ponadto wystarczy poczytać „Samotność Portugalczyka: Klementowskiej..

 4. Maverick said

  Tylko Polactwo się raduje gdy za chlebem emigruje i wynaradawia się bo im zachód imponuje,

  Nic tam na nich imponującego nie czeka tylko ciężka robota,
  Za marne grosze, potem wpada do Polski i szpanuje i nawet twierdzi że języka w gębie zapomniał, i zajada donuts czyli donaty, sorkuje zamiast przeprosić,

 5. NICK said

  A ten kapitał chiński to może by utopić Portu-Galię.
  A przede wszystkim III Tajemnicę Fatimską?

  Co P. sądzi, PISKORZU?

Sorry, the comment form is closed at this time.