Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (53 – 2019)

Posted by Marucha w dniu 2019-10-16 (Środa)

Linie lotnicze Air Canada zakazały obsłudze w swoich samolotach używać sformułowania „panie i panowie”, aby nie urazić przedstawicieli innych płci.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2019/10/12/wolne-tematy-52-2019/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2019/10/19/wolne-tematy-54-2019/

Gajowy Marucha

Komentarzy 236 to “Wolne tematy (53 – 2019)”

 1. Jowram said

  Piotr] Bardzo ważne Orędzie ostatnio podane przez Marię Michalinę od Apokalipsy dotyczy Wolnej Elekcji, która ma się odbyć na Błoniach w Krakowie. Jezus Chrystus ma otrzymać tytuł Króla Polski od Narodu. Jest to polecenie. Jeśli ktoś nie może znaleźć tego Orędzia, to myślę, że jeszcze będziemy do niego wracać, choćby we fragmentach. Tutaj link do tego jednego Orędzia: http://www.objawienia.fora.pl/objawienia,9/maria-michalina-od-apokalipsy,4859.html

  Odpowiedz

 2. NICK said

  Zaprzedani, ze cyrografem, mają to:

 3. NICK said

  Stare LWY.

 4. osoba prywatna said

  Stalker namierzył dom swojej ofiary po… odbiciach w jej oczach na zdjęciach!
  https://www.geekweek.pl/news/2019-10-16/stalker-namierzyl-swoja-ofiare-po-odbiciach-w-oczach-na-zdjeciach/

  Irańska armia ostrzelała niezidentyfikowany obiekt latający z dział przeciwlotniczych (film)
  https://www.geekweek.pl/news/2019-09-19/iranska-armia-ostrzelala-niezidentyfikowany-obiekt-latajacy-z-dzial-przeciwlotniczych-film/

 5. revers said

  No.
  Dziesiątki umów… .
  Podpisano.
  A jakże,

  no, napewno jak patrioty nie dzialajaa na swoje, nasze usraelskie drony, lub najnowsze f-ki. Podobna sytuacja moze wytworzyc w PL, patrioty, f 35, f 16 beda bronic startegiczne osrodki w pl, dopooki oplacac sie to bedzie stronie usraelskiej, a jak nie to wolna droga dla soich, naszych, ruskich, chinskich i niemeickich lub razem wzietych.

 6. siu said

  Niby teoria spiskowa, ale często teorie spiskowe po jakimś czasie okazywały się prawdziwe.
  Zobaczymy jak będzie w tym przypadku:
  https://ram.neon24.pl/post/150905,fukushima-potworna-hipoteza

 7. Mądra Polska said

  No cóż, neomarksizm kulturowy ma się dobrze. Neomarksiści czerpią pomysły od bolszewików, dopasowując je do obecnej rzeczywistości. Jesli nie będziemy reagować i w rzeczowy sposób tłumaczyc na czym polegała rewolucja bolszewicka, to damy sie zniewolic przez totalitarne rządy, które najpierw walczą z kościołem, tradycją i rodziną, a potem wpajają obywatelom chore ideologie…
  BOLSZEWICKA REWOLUCJA SEKSUALNA CZYLI WALKA O UMYSŁY OBYWATELI.
  https://madrapolska.blogspot.com/2019/08/czerwona-zaraza-bolszewicka-rewolucja.html

 8. Kwal said

  Jakim trzeba być idiotą żeby tak twierdzić….

 9. Kwal said

  Mądra Polska ty to chyba nie jesteś taka mądra tylko udajesz ! Ocenzurowałaś przed chwilą na swoim blogu prawdę żydach:
  Żydzi nie są żadnym narodem, to jest społeczność plemienna, której jedynym czynnikiem wiążącym jest lichwa i zbrodnia, a więc chodzi o społeczność lichwiarzy i zbrodniarzy. Żydzi to genetycznie szubrawcy, złodzieje i pasożyty. Henry Ford słynny producent samochodów powiedział, że żydowskim talentem jest życie z ludzi, nie z ziemi, ani z produkcji, ale z ludzi. Niech inni uprawiają ziemię, żyd, jeśli będzie w stanie, będzie ciągnął zyski z rolnika. Niech inni zajmują się handlem i przemysłem; żyd będzie eksploatował owoce ich pracy. To jego szczególny talent. Żydzi to naród wymyślony – jak pisze Shlomo Sand. To plemię najpodlejsze z podłych, bez etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do władzy nad światem. Naród żydowski jako taki nigdy nie istniał, tylko został wymyślony przez ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że Bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to, jako talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dzień dzisiejszy. Żydzi to plemię wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To plemię mącicieli, intrygantów i zdrajców…a jak potrzeba to i morderców !

 10. Boydar said

  @ Pan Listwa (209)

  Poczułem się trochę jak słup ogłoszeniowy. Ale trudno, służba nie drużba.

  Natomiast co do „… Ewa to błąd, grzech, zdrada …” to sam Pan cytował przy innej okazji – crimen contrahitur si et voluntas nocendi intercedet. Ne bronię tej idiotki, była tylko babą, myślała (chłe chłe myślała, czym ???) zachowawczo. Zdecydowana większość tej pci wczoraj, dzisiaj i jutro zrobiłaby to samo i tak ksamo ! Więc nie błąd. Żona Alladyna też, zamieniła starą lampę na nową, succesfull !!!

  One nie są złe, są tylko GŁUPIE !!! Już nie wiem co gorsze.

 11. Zerohero said

  Krańcowe stadium zidiocenia polactwa. Przepis na szarlotkę z roku 2014

  https://przepisyjoli.com/2014/08/szarlotka-sypana-z-polskich-jablek/

  a w nim tagi (zwane dawniej „słowami kluczowymi”, ale polactwo nie lubi języka polskiego więc woli „tag”).

  „przeciw Putinowi”, „z polskich jabłek” itd.

  Mi w tym momencie nie chodzi o Putina, o prawdę na temat konfliktu na Ukrainie itd. ale fakt jak łatwo zrobić z ludzi bezrefleksyjnych fanatyków zdolnych do marszu z pochodniami przeciw „złu”. Przecież tak jak u nas z Putinem, robi się w temacie mnogości płci, multi kulti itd. A choćby fanatyczni przeciwnicy Trumpa. Oni nienawidzą go nie za syjonizm, za złodziejstwa jako biznesmen itd. ale za rzekomo „biały supremasizm”. Taki z niego biały supremasita jak z Kaczyńskiego Polak.
  Tu przykład jak się zachowują nabuzowani medialną propagandą „przeciwnicy zła”. Fanatyk podbiega do spokojnego dziadka i pluje mu w twarz.

  .https://www.youtube.com/watch?v=9No7jLG_9gA

  w swoim mniemaniu fanatyk walczy ze złem. Nie ma nic gorszego niż zwykli ludzie podpuszczeni przez kanalie do czynienia „dobra”. Weźmy na przykład globcio. Skoro od globcia ludzie umierają, gatunki wymierają, a za 30 lat połowa świata znajdzie się pod wodą, to czy nie jest moralnie uzasadnione mordowanie tzw. klimatycznych denialistów? Ano jest. Wracając więc do tej szarlotki. Skoro Putin wymordował tysiace Ukraińców, morduje szlachetnych opozycjonistów, gazuje dzieci w Syrii, opiera się amerykańskiemu dziełu bożemu (Waszyngton uważa się za ręke Boga i to jest wyrażane w tamtejszej publicystyce), chce napaść na Polskę…..czyż nie będzie rozsądnie dokonać uprzedzającego uderzenia na Rosję? My przecież nawet szarlotki nie możemy zjeść normalnie przez niego. Do czego nas zmusił ten Putin. Nas dobrych ludzi. Nas, prostodusznych patriotów którzy myślą o polskich jabłkach. 😦

  Niech żyje dobro! Niech żyje tolerancja! Śmierć złym ludziom!

 12. NICK said

  Sarka-stycznie dobrze. (11).
  Czyli źle.
  Jest.

 13. Rafal Cz. said

  Ad sum
  Jakich plci?

 14. kwant said

  potwór holenderski josef fritzl
  http://niedziela.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=23044:2019-10-15-12-22-42&catid=77:holandia&Itemid=128

  Niemcy: Wyrodni rodzice przez lata więzili upośledzoną córkę
  http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-niemcy-wyrodni-rodzice-przez-lata-wiezili-uposledzona-corke,nId,135370
  Niemcy: Wyrodni rodzice przez lata więzili upośledzoną córkę – RMF24.pl – Przez kilka lat rodzice więzili dziecko w niemieckiej Brandenburgii. Dziewczynka jest upośledzona.

  do 1976 roku kazirodztwo było legalne w Holandii i jest tolerowanie podobno do dziś.

  holenderscy motherfucker
  I dlatego uważam że pełno tutaj psycholi.
  Tzw. Wkręconych w wiatrak… Cywilizowany kraj z największym odsetkiem ludzi chorych psychicznie… A to wszystko przez kazirodztwo które było legalne do 1976 roku… Geny, geny, geny!!!

  kazirodztwo rodzinne stosunki seksualne dozwolone w unii europejskiej w Belgii, Holandii, Luksemburgu, Hiszpanii, Francji i Portugalii.

  Dobrowolne kazirodztwo stosunki seksualne między dorosłymi krewnymi nie podlegają karze w Belgii, Holandii, Luksemburgu, Hiszpanii, Francji i Portugalii.

  Złoty Wiek Holandii i VOC
  http://www.wiatrak.nl/28433/zloty-wiek-holandii-i-voc-historyczna-dominacja-wciaz-procentuje
  Pismak zdobył holenderskie wykształcenie więc nie można mieć do niego pretensji.Poziom edukacji w ich szkołach i uczelniach został dostosowany do faktu ze rodzice wielu Holendrów są ze sobą bardzo blisko spokrewnieni mówiąc delikatnie.Tak,do 1976 roku kazirodztwo było legalne w Holandii i jest tolerowanie podobno do dziś.

  wiatrak.nl/57127/kazirodztwo-co-w-tym-zlego
  https://www.maroc.nl/forums/het-nieuws-van-de-dag/88144-waar-komt-incest-meest-voor-nederland.html

  Tragiczny koniec kazirodczego romansu | Wydarzenia Pikio
  http://www.pikio.pl/tragiczny-koniec-kazirodczego-romansu/
  – Kto dopuszcza się obcowania płciowego w stosunku do wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – brzmi Art. 201 Kodeksu Karnego z 1997 roku. Dobrowolne kontakty seksualne między dorosłymi krewnymi są natomiast legalne w Belgii, Holandii

  KAZIRODZTWO –
  info.wyborcza.pl/temat/wyborcza/kazirodztwo
  Kazirodztwo bez kary we Francji. Mężczyzna utrzymywał intymne relacje z córkami, po czym zamordował jedną z nich. Organizacje pomagające ofiarom przemocy w rodzinie mają nadzieję, że ta sprawa przekona władze do umieszczenia kazirodztwa we francuskim kodeksie karnym.

  Dobrowolne stosunki seksualne między dorosłymi krewnymi nie podlegają karze w Belgii, Holandii, Luksemburgu, Hiszpanii, Francji i Portugalii, a w Szwecji brat z siostrą mogą nawet zawrzeć małżeństwo.

  Urodziła w wieku 16 lat. 18 lat później syn został jej …
  parenting.pl/urodzila-w-wieku-16-lat-18-lat-pozniej-syn-zostal-jej-kochankiem
  W niektórych krajach są one legalne. I tak np. w Belgii, Holandii czy Portugalii, dobrowolne stosunki seksualne między dorosłymi krewnymi nie podlegają karze. Choć dawniej taki stan rzeczy był dość powszechny i nikogo nie dziwił, to dziś doskonale wiemy, że skutki takiego związku (pomijając kwestie moralne) są niebezpieczne.

  Ryszard Matuszewski
  http://www.ryszard-matuszewski.com/pl/pedofilia_choroba_kobiet_i_mezczyzn,672,,list.html
  Reszta to tylko kwestia czasu i stopniowego obniżania wieku przyzwolenia na kontakty seksualne. Nie od rzeczy będzie tu przypomnieć, że wspominany Edward Brongersma doprowadził w Holandii do obniżenia prawnej granicy wieku przyzwolenia na kontakty seksualne do 12 lat.

  Gejomania | eioba.pl
  http://www.eioba.pl/a/28dk/gejomania
  Formalnie jest to przestępstwo, ale wszystko zależy od tego, kogo uważa się za dziecko. Oto w Danii dozwolone są stosunki seksualne z osobami, które ukończyły dwunasty rok życia, a w większości państw unii granica ta waha się między trzynastym a piętnastym rokiem życia.

  weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,21762675,polowki-tak-o-sobie-mowi-200-mlodych-holendrow-ktorzy-maja.html

  Połówki. Tak o sobie mówi 200 młodych Holendrów, którzy mają tego samego biologicznego ojca metoda in vitro

  Zajście w ciążę z użyciem spermy dawcy w Holandii w latach 80. XX wieku przypominało wizytę w sklepie. Przyjeżdżało się do kliniki, kupowało nasienie i w domu przeprowadzało inseminację. Kamil Bałuk zbadał sprawę około 200 dzieci urodzonych z nasienia jednego dawcy. Napisał o tym książkę „Wszystkie dzieci Louisa”. – Jestem zwolennikiem wolności, ale widzę, że tam wolność matek, dawców i lekarzy nie szanowała wolności dzieci, które mają przyjść na świat – mówi.

  Po lekturze twojej książki nie mogę się zdecydować, czy historia, którą opowiadasz, jest smutna czy optymistyczna.

  – To bardzo dobrze! Takie jest życie. Moi bohaterowie też nie są pewni, czy to, co im się przytrafiło, jest smutne czy wesołe.

  Jest ich wielu, ale jedno ich łączy.

  – Ich życie było w którymś momencie związane z kliniką w Barendrechcie pod Rotterdamem. Tych, którzy nazywają siebie Połówkami, łączy także to, że urodzili się z nasienia jednego dawcy spermy. Część przyszła na świat w rodzinach, w których ojciec był bezpłodny, inni są dziećmi matek singielek. Po latach poznali się – ze sobą i z biologicznym ojcem – dzięki bazie DNA.

  Klinika w Barendrechcie (fot. Kamil Bałuk)Klinika w Barendrechcie (fot. Kamil Bałuk)

  Tytułowe dzieci Louisa łączy coś jeszcze – kolor skóry.

  – Lekko śniady, Karbaat w dokumentach nazywał go „kawą z mlekiem”.

  Rozmawiali o tym z rodzicami? Próbowali to ustalić?

  – Różne były strategie. Powiedziałbym, że klasyczne, podobne jak w przypadku dzieci adoptowanych.

  – Zazwyczaj wychodziło to na jaw w międzyczasie. Babcia pokłóciła się z mamą, przyjaciółka wygadała, albo ktoś komuś w kłótni wykrzyczał w twarz, że jego biologicznym ojcem jest dawca nasienia. Maaike i Matthijs, bliźnięta, które są jednymi z bohaterów książki, dowiedzieli się brutalnie: ojciec wyrzucił sześcioletnie dzieci z samochodu, matka po paru minutach powiedziała: „To nie jest wasz tatuś”.

  Inna bohaterka wspomina, że jej rodzice, aby zachować tajemnicę, o wszystkim, co było związane z kliniką, rozmawiali tylko w samochodzie. Zniszczyli też całą dokumentację dotyczącą wizyt w Barendrechcie. Utrzymanie tajemnicy było trudne i stresujące. Ci, którym przez lata udawało się ją zachować, mówią, że ciężko było z nią żyć.

  W Holandii wciąż 80 proc. osób, które pochodzą z dawstwa, nie wie o tym.

  Ukrywając prawdę można zbudować zaufanie w rodzinie?

  Połówki, półbracia, półsiostry, ojciec, który wychowuje, ojciec biologiczny, czyli dawca spermy. Jak, znając tę historię, zdefiniować rodzinę?

  – O kurczę, zadajesz pytania, w które sam się wpakowałem, ale chyba nie umiem na nie odpowiedzieć.

  O mężczyźnie, który – dzięki współpracy z bankiem spermy – zostaje ojcem kilkuset dzieci, opowiada m.in. kanadyjska komedia ‚Starbuck’ (fot. kadr z filmu ‚Starbuck’)

  Z czym wiązało się odnalezienie dawcy?

  – Często z rozczarowaniem. W wypadku Louisa, o którym piszę w książce, było ono obopólne. Obie strony miały zupełnie rozbieżne oczekiwania. Ci, którzy szukali zaginionego ojca, musieli się zmierzyć z przykrą prawdą, że nie jest tym, o którym marzyli. Ma pewne spektrum autyzmu, czyli zespół Aspergera, który uniemożliwia mu wgląd w ich emocje i oczekiwania. Nie zada im pytania, nie będzie ciekaw, co czują, a Połówki chciały wypełnić tym spotkaniem pustkę emocjonalną, która była w ich życiu.

  Na początku nie lubiłam Louisa, ale gdy poznałam jego racje, zaczęłam go rozumieć. Nic nie jest jednoznaczne w twojej książce.

  „Autystyczny Surinamczyk zapłodnił przez przypadek 500 Holenderek”.

  Mnie ciekawiła jeszcze perspektywa matek.

  – Mam problem z tym wątkiem. Jedna z moich koleżanek powiedziała, że matek jest w książce za mało. Też tak uważasz?

  Prawie ich nie ma. Czytając miałam wrażenie, że postępowały bezrefleksyjnie, nie myślały o konsekwencjach. Ale może to błędna interpretacja, wynikająca z tego, że niemal nie zabierają głosu.

  – Jestem zwolennikiem wolności i braku przesadnej kontroli,

  Tylko jak to przewidzieć?

  – Trzydzieści lat temu dawcami spermy w Holandii byli głównie studenci medycyny, którzy dziś mają swoje rodziny. Nie chcą wracać do przeszłości, nie zgłaszają się do bazy DNA, nie szukają biologicznych dzieci. Powołują się na umowę, którą zawarli kilkadziesiąt lat temu, że mogą pozostać anonimowi. Ale jak powiedział mi jeden z bohaterów, „rozumiem, że lekarz umówił się przy biurku trzydzieści lat temu z moim biologicznym ojcem, że nikt się o jego dawstwie nie dowie, ale mnie wtedy przy tym biurku nie było”.

  Na to wszystko nakłada się klimat lat 70., 80. XX wieku. W gazetach pojawiały się ogłoszenia, że oddając nasienie pomaga się tak samo, jak oddając krew.
  Wielu dawców nasienia to byli właśnie dawcy krwi. Jeden z nich mówi wprost, że oddając krew nie miał wpływu na to, kto ją otrzyma. Z nasieniem – jego zdaniem – jest tak samo. To nie od niego zależy, co wydarzy się w rodzinie dziecka, czy będzie ono szczęśliwe. Za chwilę możemy dyskutować na podobny temat w naszym kraju.

  W Polsce?

  – Jasne. Polskie prawo w zakresie dawstwa spermy bardzo przypomina to holenderskie sprzed lat. Pełna anonimowość, niby limity są, ale nie wiadomo, czy gdzieś nie rodzi się 200 dzieci z jednego dawcy. Historie podobne do tych z mojej książki mogą rozegrać się u nas za 30 lat. Gdy o tym mówię, wszyscy podkreślają, że w Polsce to jest margines, że ludzie w ogóle nie korzystają z banków spermy. Ale prawda jest zupełnie inna.

  Dziecko więzione w klatce dla psów | Dziennik Związkowy
  dziennikzwiazkowy.com/chicago/dziecko-wiezione-w-klatce-dla-psow/
  9-letnia dziewczynka z Wisconsin była przetrzymywana w klatce dla psów. Zarzuty w tej sprawie postawiono opiekunom dziecka. Incydent miał miejsce w miejscowości Norway w powiecie Racine, 30 mil na południe od Milwaukee w stanie Wisconsin.

  Niedożywione i zakute w łańcuchy dzieci były więzione przez rodziców

  http://www.polishexpress.co.uk/niedozywione-i-zakute-w-lancuchy-dzieci-byly-wiezione-przez-wlasnych-rodzicow
  Niedożywione i zakute w łańcuchy dzieci były więzione przez własnych RODZICÓW! 16.01.2018. 2018-01-16. Świat; dom
  Brytyjskie małżeństwo przetrzymywało mężczyznę jak niewolnika przez 24 lata

  Dramat 13 dzieci więzionych i głodzonych przez rodziców.
  http://www.tvp.info/35747311/dramat-13-dzieci-wiezionych-i-glodzonych-przez-rodzicow-na-jaw-wychodza-nowe-fakty
  57-letni David Allen Turpin i 49-letnia Louise Anna Turpin są oskarżani o wykorzystywanie swoich 13 dzieci – w wieku od 2 do 29 lat. Rodzeństwo było więzione w rodzinnym domu w miejscowości Perris, 113 km na wschód od Los Angeles. Dzieci odnaleziono w brudnym domu, część z nich była przywiązana do łóżek.

 15. Marcin said

  Trucizna w żywności
  .https://youtu.be/0pJi2WKQpks

 16. NICK said

  Revers. Bywaj.
  Siu. Prawda.
  Lubelak. „One nie są złe, są tylko GŁUPIE !!! Już nie wiem co gorsze.”
  Wyłożył; co czeka jak chwilę poleży; chwilę.
  Nnnno gdy MĘŻA nie ma.
  Na stałe!

 17. Boydar said

  tam cicho być … 🙂

  GŁUPIE !!! Mądrych jak na lekarstwo. A pobożnych wcale. Zresztą, gdyby były w pełni mądre a nie stronami to pobożne by były, a nie są. cbdo

 18. Bili de kid said

  Kto nie zna to polecam. Pierwszego zabójstwa dokonał w wieku bodajże 14 lat, bo miał dosyć słuchania, ze jest „głupim Polakiem”. Nasz wielki rodak, Ryszard, „The iceman” Kukliński:https://youtu.be/mmY3qhlCshY

 19. Zerohero said

  @Kwal

  Wszedłem na bloga Mądra Polska i muszę powiedzieć, że jest bardzo treściwy. Może Pański komentarz był zbyt swobodny, w stylu Gajówki? Niektórzy nie lubią ostrego języka, boją się wyrzutów emocji albo prowokacji. Tak zgaduję. O perfidii żydowskiej wydawano w USA książki, np. profesora Kevina MacDonalda. Da się, a nieprzekonanych nie można zrażać językiem.

  Spodobał mi się na przykład artykuł

  https://madrapolska.blogspot.com/2018/01/kto-popiera-wejscie-polski-do-strefy.html

  od dawna widzę, że ten Lewiatan to po prostu żydowska jaczejka, bo leje gęstym siurem na polskich przedsiębiorców i ich problemy a domaga się sprowadzania migrantów. Wincyj migrantów, wincyj! Przypomina słowa żydówy Sontag (już zdechła, ale ma licznych naśladowców w swojej plugawej sekcie):

  biała rasa to rak na ciele ludzkości

  Choćby za takie teksty i stojące za nimi czyny sprowadzającej się w gruncie rzeczy do czystki etnicznej rozłożonej an pokolenia, żydostwu należy się wykopanie z Europy. Mają Izrael, tam mają neonazistowskie prawa rasowe, a nam urządzają afrykańską kloakę.

 20. NICK said

  To tylko letkie wq.
  Gospodarz to zna… .

 21. PISKORZ said

  re4 Stalker namierzył dom swojej ofiary po” ..Zdolny ten stalker…nie ma co..!! Po nitce do kłębka..

 22. revers said

  No to otzezwienie dla glosujacych na pis, plus500, plus 13 tka moherowa

  https://nczas.com/2019/10/14/zus-obnizyl-emerytury-i-o-tym-nie-poinformowal-emeryci-w-szoku/?fbclid=IwAR2rSNSB0Io-PqxeRW__-W4j0KopEmu0gc5Qgken-c8-Q0c9HKeT5Yzh6i8

  150 zlp, obcieta ermeryturka daje rocznie 1800 zlp kasy zatrzymane, kasy na pasorzodkiweki, a juz masleli wszyscy ze zlapali zlotaa wrone za ogon.

  Najlepsze saa rozmowy w pociagach miedzynarodowych leciwych dam od wyborow, ktore specjalnie przechodzaa do przedzialow 1 klasy zeby pochwalic sie wiedza polityczna miedzy soabaa po damsku ze konfederacja jest dobra ale lepsza jest pis bo rozdaje na lizaki dla dzieci i na lekarstwa i choroby dla emerytow.

  No i masz babo placek z macaa , z mankem 150 zeta miesiecznie.

 23. Boydar said

  Jeśli z macą to plecak 🙂

 24. Zerohero said

  Prostoduszny polonus z USA ma ciekawego Twittera. Widać, że chce dobrze, zamieszcza ciekawe linki. Widać, że z kibicowania pisowi przeniósł się na kibicowanie konfederacji. Facet jest głupi, ale nie aż tak jak typowy wyborca PO-PiS. Jednak ż****a Gadowskiego do tej pory nie rozgryzł.

  Oj, jaki sceptyczny ten Wiciu. Frajerzy znowu pomyślą, że Wiciu jest obiektywny. Tymczasem patostreamer Gadowski jeszcze kilka dni temu histerycznie naganiał na PiS. W swoich kłamstwach posunął się do wmawiania, że PIS to przeciwwaga układu z Magdalenki. tymczasem PiS to właśnie jądro Magdalenki. Kto słucha Wicia, że Wicio ma czelność aż tak łgać? Sami debile?

  .https://www.youtube.com/watch?v=8BZRn8oFEYQ

  Ktoś mi pisał, że nie warto tracić na nich czasu. Nie warto? Dla wielu poszukujących tacy jak Gadowski i Ziemkiewicz są tolerowanymi źródłami informacji. Ludzi trzeba edukować, obnażać fałszywe autorytety, ich metody. No zobaczcie co robi Wicio w tym krótkim filmie.

  1. przekierowuje złość Polaków na Rosjan.
  2. konfabuluje na temat nieistniejących afer – oczywiście z udziałem Rosji. Realne afery przemilcza.
  3. w wyliczance partyjnej przemilcza Konfederację. Jak TVP.
  4. wmawia, że magdalenkowy PiS walczy z Magdalenką. To już wyższy odlot.

  Wicia to pisowksi naganaicz, ale znalazł metodę aby pozować na obiektywnego. Np. ten tekst

  czyż nie pokazuje, że Wicio nie jest jednak pisowskim naganiaczem? Wszak skrytykował. Problem w tym, że dopiero po wyborach. Problem w tym, że PiS rządzi komfortowo już kilka lat, a jego ludzie rządzą od 30 lat. (PC, UW, AWS, nawet PO – Morawiecki wszak jest od Tuska). Afery PIS robi już na rympał, np. tworzy Fundację Narodową która wydaje setki milionów złotych w teorii na promocję Polski, a w praktyce na swojaków. W PiS przystań znalazło pół Unii Wolności. Reform praktycznie żadnych – kontynuacja polityki PO. Depolonizacja etniczna, polityka zagraniczna na kolanach.
  A ten ******** chce im dać jeszcze jedną szanę. Ale „będzie patrzył na ręce”. Pewnie tego sformułowania uczepią się mikrocefale słuchające Wicia. A za 4 lata Wicio znowu zaapeluje aby głosować na PiS. Tak on im patrzy na ręce.

  Czy gdy ktoś was oszuka, np. sprzeda kradziony samochód, to mu dacie drugą szansę? Będziecie z nim robić interesy, ale „patrzeć na ręce”? A może wybierzecie chirurga alkoholika by robił wam operację na otwartym sercu? Jak Wicio nas… do głów, to czemu nie. Trzeba zdrajcy, psychopacie, złodziejowi dać drugą szansę. A nóż w żydostwie z Unii Wolności faktycznie przebudzi się polskość. Chłe chłe…..

 25. Voodoosch said

  Takie znalazłem:

  „NIECH KAŻDY OSWOI SWE DIABŁY O ŻABIOTRUPICH PYSKACH!

  Zgodnie z prawem miejskim, dzieci po skończeniu 7 lat już mogły być skazywane na śmierć. Stawały przed sądem we własnych sprawach, były również powoływane na świadków. Ich obecność w procesach czarownic nie powinien zatem dziwić, to część rzeczywistości w której dzieciństwo pozostawało niezauważalne.

  Pomimo tego, że epoka nowożytna nie rozstrzygała jeszcze o świadectwie składanym przez dzieci, badacze procesów czarownic zwracają uwagę na różnice między małoletnimi, a pełnoletnimi (tu też bez szaleństw, tzw. lata sprawne dziewczynki osiągały w wieku 12, a chłopcy w wieku 14 lat) w snuciu opowieści o czarownicach. Dzisiaj o jednej z takich różnic.

  Na peryferiach kultury zachodniej (którą wówczas tworzą Wyspy Brytyjskie, Skandynawia i Rzeczpospolita) główną przesłanką do oskarżenia o czary było posiadanie przez wiedźmę domowego demona na posługi. Te złe duchy przeważnie przyjmowały kształt zwierząt – katalog gatunków chowańców na podstawie zachowanych źródeł wyszczególnia ich 154, od much po krowy. Świadkowie dostrzegali dziwne zachowania tych zwierząt i na tej podstawie zaręczali o ich demonicznej naturze. Dzieci wykazywały się większą wyobraźnią.

  W 1582 roku ośmioletnia Alice Hunt w hrabstwie Kent zeznała, że jej macocha trzymała w glinianym garnku dwa miniaturowe koniki. O małych zwierzątkach, tym razem sześciu krówkach trzymanych w szkatułce, z przekonaniem opowiadała również siedmioletnia Agnes Dowling, która dopomogła w ten sposób w wysłaniu na stos swojej własnej matki. Ale demony na usługi, zwłaszcza w dziecięcych zeznaniach, zastanawiająco często są chimeryczne. Mają nieokreślone kształty, za to oczy gęsi; wyglądają jak myszy z ludzkimi twarzami i brodami czy szczury z pyskiem świni i kłami dzika.

  Ta chimeryczna menażeria dobrze się czuje w popkulturze, a dziwaczne diabliki zadomowiły się na stałe. Pod wieloma względami na czarownice patrzymy nie tylko oczami epoki nowożytnej – patrzymy oczami dzieci.”

  Mówi Wieko
  Pejsbook

 26. PISKORZ said

  «Холодной войны» никогда не было. Идёт тысячелетняя горячая война!
  16 октября, 2019
  Термин «холодная война» специально придуман паразитами для обмана людей и отвлечения внимания от процесса уничтожения славян, вернее – всего белого населения планеты….Rosjanie piszą…”Nigdy nie było zimnej wojny”. Zbliża się 1000-letnia gorąca wojna. Dalej w skrócie tłumaczę…Termin ten wymyślony przez pasożytów, aby odwlec uwagę…od procesu zniszczenia
  Słowian..

 27. osoba prywatna said

  Drewno – od wieków polski towar eksportowy
  https://www.wiatrak.nl/12417/drewno-od-wiekow-polski-towar-eksportowy

 28. https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Jan-Szyszko-nie-zyje.-Trwa-pogrzeb-w-Starej-Milosnej.-Duda-odznaczyl-bylego-ministra

  ZDECH SZYSZKO. Przestał być Ministrem Śodowiska, gdy FBI – teraz Federalny Urząd Śledzy z inicjatywą Prokuratorską – namierzyło, że chciał ukraść mój czek na 10 milionów.USD.

 29. https://prawy.pl/104593-plichtowie-skazani-kto-naprawde-stal-za-amber-gold/
  PLICHTOWIE SKAZANI. KTO NAPRAWDĘ STAŁ ZA AMBER GOLD?

  Plichta dostał 15 lat, Plichtowa 13 – bo Coś trzeba było z tym Śmierdzielem zrobić. Największym zbrodniarzem politycznym był dowódca sowieckiego szwadronu Śmierci Kornel Morawiecki. To on otruł Falcmana a wcześniej Wykończył Jacka Karpińskiego transferując APPLE, MICROSOFT I GOOGLE do USA. A jeśli był komisarzem SmerSza Jacka Karpińskiego z nominacji Marszała Malinowskiego to MUSIAŁ być komisarzem i moim, czyli minireaktora URSZULA SIPIŃSKA. Znaczy to że STO zamachów na mnie było z inicjatywy dowódcy Sowieckiego Szwadronu Śmierci.
  Do kategorii NAJWAŻNIEJSZYCH tematów należał mój Etatyzm Pruski, którego Policję Skarbową z Inwalidów i Emeryków (czyli Polski TODT) podjął się załatwić OSOBIŚCIE Kornel Morawiecki. Tak jak Etatyzm Pruski okazał się Suwerenem Polski, czego DOWODEM jest Aleksander Kwaśniewski, tak część EPr w postaci jurysdykcji Antykryzysowej, okazała się Suwerenem USA.
  Ja zlikwidowałem faszystowski bezpiecznik antykryzysowy Keynesa i Paderewskiego w postaci Nacjonalizacji Złota, która napełniła skarbce USA złotem, którego Nie Mogli Połknąć Żydzi, zastępując go Sarmackim Babskim Monopolem Złota, który WYMUSZA grę papierami wartościowymi. Gra papierami wartościowymi jest zaś grą w TECHNOLOGIĘ, która jest Największą Strategią. Wówczas wobec Inflacji, Recesji czy Kryzysu kapitał czy pieniądze nie będą uciekały do Złota, którego renta deflacyjna jest często wyższa od dywidendy kapitałowej, ale będą musiały być bronione w biurach Maklerskich.
  Otóż Amber Gold miał być Polska Formułą jurysdykcji antykryzysowej Etatyzmu Pruskiego, ale okazał się ZŁODZIEJSTWEM Tuska, który zaczynał karierę jako ochroniarz Urszuli Sipińskiej.

 30. Głos Prawdy said

  Dobrzy ludzie, Polacy, katolicy, ktorzy bierzecie udział w tej samej bitwie w swoim kraju, pomóżcie swoimi modlitwami Rosji, gdzie nigdy wcześniej tak nie było jak teraz. Tam wszystko było starannie ukrywane, potępione i nie reklamowane, co wiązało się z sodomitami i seksem tej samej płci. A geje gwiazdy i politycy nie prezentowali swoją orientację seksualną na pokaz.Teraz wszystko dzieje się odwrotnie, ta zaraza zakrada się wszędzie jak wirus.

  Roman Juszczkow
  51 minut temu

  Homoseksualiści atakują Perm, i nie tylko Perm

  „HOMOPHOBIA” na zawsze

  Podczas gdy my, normalni ludzie, żyjemy w dobrowolnej nieświadomości i obojętności, zboczeńcy każdego dnia przeprowadzają atak partyzancki na naszą Ojczyznę. Na przykład, zastępca Dumy Miasta Perm z homo partii „Jabłko” Nadieżda Agisheva zamieniła swoje Centrum Kultury Miejskiej, znajdujący się na ul.Puszkina, 15, w prawdziwe siedlisko homoseksualizmu. Regularnie odbywają się tutaj festiwale i inne imprezy LGBT, tutaj omawiają plany dalszej demoralizacji społeczeństwa przez sodomitów i promują seks gejowski
  https://vk.com/event186226332

 31. bryś said

  Voodoosch z 25.

  W 1582 roku Anglia to już niewiele miało wspólnego z KK. Podobnie porównanie skandynawskich krain i Polski – zresztą o jaki okres chodzi?

  W jakich latach Polska była na peryferiach kultury zachodniej?

 32. Peryskop said

  Po co komu próg wyborczy ?

  wiki : Metoda D’Hondta (również: Jefferson’s method, Bader-Ofer method) – metoda stosowana do podziału mandatów w systemach wyborczych opartych na proporcjonalnej reprezentacji z listami partyjnymi. Jej nazwa pochodzi od nazwiska belgijskiego matematyka Victora D’Hondta (1841-1901)…

  ===

  Zgodnie ze stosowanym m.in. w Polsce algorytmem D’Hondta – głosy oddane na kandydatów podprogowych nie są tracone, lecz przechodzą na rzecz partii zwycięskich !

  Zatem metoda ta cementuje układ oligarchiczny, więc jest antydemokratyczna. Wręcz diaboliczna, bowiem ktoś głosujący na kontestatora systemu, jeszcze go umacnia.

  A w tym jego – a więc i swojego – przeciwnika.

  To dlatego bojkot wyborów miewa sens, jeśli system wypaczył się i walczy o przetrwanie.

  Niektóre paradoxalne skutki tego podstępu :

  https://spiritolibero.neon24.pl/post/151168,wycie-pislamu

  … Największym oszustwem jest sposób przeliczania oddanych głosów na mandaty poselskie. Partia, ktora zdobyła niecałe 43% głosów otrzymała 51% foteli w Sejmie. To ma być demokracja?

  Konfederacja, żeby otrzymać jeden mandat musiała dostać ok. 130 tyś głosów. PiS ok. 40 tyś. Sami to rozsądzcie… Ten chory system wprowadził bodajże SLD bo czuł się mocny i myślał, że będzie rządził wiecznie. PiS mysli podobnie. Tak to jest, gdy jakaś siła polityczna „na fali” chce zawłaszczyć państwo i robi prawo pod siebie.

  Pisałem już kiedyś jak taka metoda zadziałała w Rosji gdy dogorywał Jelcyn. Otóż postsowieccy macherzy (głównie wiadomego pochodzenia) przy wydatnej pomocy „oświeconego” Zachodu postanowili ograniczyć prerogatywy Dumy i przenieść je na prezydenta. Wyszli z założenia, że łatwiej jest kontrolować jednego człowieka niż kilkuset. I co? Przewieźli się sromotnie bo Putin skwapliwie skorzystał z władzy i ich załatwił na cacy. Tak to funkcjonuje… Jesli ktoś nie uczy się na cudzych błędach tylko czyta instrukcje z obcych stolic to prędzej czy później idzie w odstawkę…

  ===

  Chazariat tak kombinując – jak koń pod górę, popełnia błędy systemowe, tracąc szanse na sukces. I to jest jedna z przesłanek, że obecna dyktatura demokratariatu globalnego upadnie.

 33. osoba prywatna said

  Jak radzą sobie wojska rosyjskie w Syrii?
  https://treborok.wordpress.com/jak-radza-sobie-wojska-rosyjskie-w-syrii/?preview=true

 34. osoba prywatna said

  Po ekscytacji wyborczej Polskę czeka sen zimowy
  https://pl.sputniknews.com/opinie/2019101711208068-po-ekscytacji-wyborczej-polske-czeka-sen-zimowy-sputnik/

 35. osoba prywatna said

  Kreml planuje zniszczyć Polaków czarną ospą i HIV?
  https://pl.sputniknews.com/opinie/2019101711208302-kreml-planuje-zniszczyc-nas-czarna-ospa-i-hiv-wideo-sputnik-polska/

  Chinywyrażają zdecydowany sprzeciw w związku z przyjęciem przez Izbę Reprezentantów USA rezolucji ws. Hongkongu i podejmą odpowiednie działania odwetowe – powiedział w środę rzecznik prasowy MSZ Chin Geng Shuang.
  https://pl.sputniknews.com/polityka/2019101611201239-chiny-zagrozily-usa-kontrdzialaniami-w-odpowiedzi-na-popieranie-protestow-w-hongkongu/

 36. osoba prywatna said

  Katolicki Amazoński Synod promuje pogańskie ceremonie i modły do bożków.
  http://www.prisonplanet.pl/kultura/katolicki_amazoski_synod,p1940308879

 37. seler said

  Dziękuję Wszystkim Czytelnikom za odpowiedzi skierowane do mnie
  w temacie Marii – ziemskiej Matki Jezusa Zbawiciela
  WT – https://marucha.wordpress.com/2019/10/12/wolne-tematy-52-2019/#comments

  Rozumiem, że bronicie Waszej religii [inaczej wiary]… nie mnie osądzać
  albowiem Bóg Ojciec osądzi kto z nas wierniejszy Jego Słowom.
  Przepraszam również za emocje w ferworze „walki” na tak zwane argumenty.

  Argumenty były merytoryczne – według Waszego Poznania [nie mylić z miastem],
  jednak ja – punk – zostanę przy swoim Zrozumieniu ale wg Biblii
  albowiem
  Łukasza 1:38 BW
  „I rzekła Maria: Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego. I anioł odszedł od niej.”
  i porodziła Zbawiciela, gdyż Był Godzien do rodaju ludzkiego przyjść, by szie opamiętali przed Paruzją.

  To właśnie Maria była posłuszna – w całym Słowa tego znaczeniu – a nie odwrotnie,
  że Jezus Realizował Jej wszyskie Prośby – oprócz Kany Galilejskiej,
  Jana 11:5 BW
  A Jezus miłował Martę i jej siostrę, i Łazarza
  Jana 11:11 BW
  To powiedział, a potem rzekł do nich: Łazarz, nasz przyjaciel, zasnął; ale idę zbudzić go ze snu.
  [i wskrzesił z martwych]

  Maria, Służebnica Pańska, również „śpi” – Jezus nie wskrzesił Jej po ziemskim zgonie – ale
  nauczają, że została „wniebowzięta”… by Pośredniczyć, odbierając Chwałę samemu Zbawicielowi ?
  Toż ON Słowem Boga JEST i decyzja do Niego należy, co z Kim, prawdziwa Maria nie odważyła by szie miejsce zajmować,
  zwłaszcza po ziemskiej śmierci… przecież Służebnicą Była i nie wymusza ŁASK, jak sądzą inni…
  To, co terz piszę, jest zgodne z Biblią, czy szie to komuś podoba, czy nie…

  Dlatego Miłość wiernych religijnie Do Marii [tej kiedyś żyjącej] kto wykorzystuje ?
  zgadnijcie sami…

  Albo wierność religii, albo wierność Bogu Zbawicielowi Jezusowi Pośrednikowu,
  którego USTANOWIŁ SAM OJCIEC – czy to bluźnierstwo lub herezja ?
  osądźcie sprawiedliwie sami…

  Łukasza 16:22 do 17:5 BW [o bogaczu]
  „I odrzekł mu: Jeśli Mojżesza i proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, też nie uwierzą.” Ł 16:31
  ________

  czy ja jestem tylko sam w swoim zrozumieniu ?
  proszę bardzo, dzisiejszy link:

  http://detektywprawdy.pl/2019/10/17/50-metrow-pychy-matki-boskiej-na-filipinach/

  Na Filipinach powstaje najwyższy posąg Matki Boskiej na świecie.

  a po co pomniki Jezusa, Marii, i kogo tam jeszcze ?
  Pamięć i Naśladowanie nie wystarczy ?
  no bo, żeby był czczy kult zmarłych, a Pisma Świętego nie czytając i z Żywym Jezusem nie mieć RELACJI,
  niech sobie „wisi cały czas na krzyżu”…

  wybaczam Tym, którzy mnie bespodstawnie poniżyli,
  pozdrawiam – seler

 38. AniaK said

  https://fakty.interia.pl/polska/news-rz-wolta-mariana-banasia,nId,3283108

  Żeby tam tylko nie doszło do wojny na tle religijnym. To może być sygnał że ludzie z Opus Dei przejmują władzę w PiS-ie.

 39. Raz said

  totalna lewacka wolność chyba że nie chcesz szczepić dzieci:
  http://www.niezdrowybiznes.pl/lekarze-prawie-jednomyslni-szczepienia-niestety-sa-niebezpieczne/

  Szczepienia a rekrutacja do przedszkola – projekt ustawy w Sejmie
  http://www.prawo.pl/oswiata/szczepienia-a-rekrutacja-do-przedszkola-projekt-ustawy-w-sejmie,339990.html
  Jak podkreślała Anna Ostrowska, rzeczniczka MEN, wymaganie dokumentów potwierdzających obowiązkowe szczepienia nie powinno stanowić dodatkowego kryterium przy przyjęciu dziecka do przedszkola lub szkoły. Jej zdaniem może to stanowić ograniczenie w dostępie do nauki, a tym samym być sprzeczne z Konstytucją.

  Dodatkowe punkty za szczepienia dzieci podczas rekrutacji
  pulsmedycyny.pl/dodatkowe-punkty-za-szczepienia-dzieci-podczas-rekrutacji-do-przedszkoli-w-szczecinie-965646
  Dodatkowe punkty za szczepienia będą otrzymywać dzieci podczas rekrutacji do szczecińskich przedszkoli – zdecydowali szczecińscy radni. Szczepienia będą też jednym kryteriów przyjęcia do miejskich żłobków.

  Szczepienia dzieci trafiły do sali sądowej.
  http://www.spidersweb.pl/bizblog/szczepienia-wyrok-sadu/
  Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach wydał wyrok, wedle którego szczepienia obowiązkowe mogą być dodatkowo punktowane przy okazji rekrutacji do przedszkoli. Taką uchwałę przyjęto w Częstochowie, ale unieważnił ją nadzór prawny wojewody.

  Krakowscy radni w akcji, czyli dyskryminacja dzieci niezaszczepionych z winy lekarza – wniosek do Wojewody Małopolskiego o unieważnienie absurdalnej uchwały

  „(…) jeżeli moje dziecko, które jest zaszczepione, styka się, spotyka się z dziećmi, które są niezaszczepione, to moje dziecko jest narażone, jest narażone wtedy na to, że złapie choroby.” – lewacki idiota radny Wantuch Łukasz „palikot” majchrowskiego , Rada Miasta Krakowa, 9 października 2019

  http://kartanauczycielablog.pl/nie-szczepienia-dzieci-a-przyjecie-do-szkoly-czy-przedszkola/

  https://szczepienie.info/rmk-krakow-rekrutacja-do-przedszkoli-wniosek-o-uniewaznienie/

  Mama prosi o termin szczepienia dla swojego dziecka, a przychodnia wynajmuje kancelarię prawną…
  https://szczepienie.info/kancelaria-prawna-pomaga-przychodni/

  https://szczepienie.info/krakow-dyskryminacja-dzieci-nieszczepionych/
  https://zrzutka.pl/2at4jf/wplac
  https://patronite.pl/szczepienie-info

  https://szczepienie.blogspot.com/2016/02/medialne-manipulacje-polio-nie-wraca-i.html

  Polio poszczepienne w Wenezueli jako medialny „powrót polio”? Czyli o cVDPV i przypadkach AFP jakich w Polsce były dziesiątki.

  Polio, które wg. mediów „wróciło” do Wenezueli to zasługa szczepionki tzn. wirusa pochodzącego ze stosowanej tam szczepionki.
  Jest to kolejny przypadek AFP (acute flaccid paralysis – ostre porażenie wiotkie) spowodowanego przez cVDPV (circulating vaccine-derived poliovirus) czyli przez szczep pochodzący ze szczepionki przeciwko polio OPV (Oral polio vaccine – polio czyli poliomyelitis, choroba Heinego-Medina).

  https://szczepienie.blogspot.com/2018/06/poszczepienne-polio-w-wenezueli_14.html

  Fakt, że w połowie XX wieku polio zaatakowało USA i inne bogate kraje, najkrócej da się wyjaśnić nadmiarem higieny. Im jakiś kraj był biedniejszy, tym miał gorszą higienę, ale dzięki temu organizmy ludzi, stykając się stale z różnymi wirusami, uczyły się z nimi walczyć – rozwijały przeciwciała niedopuszczające do rozwoju choroby.

  http://szczepienie.blogspot.com/2015/11/polio-przypadki-zachorowan-w-polsce-z.html
  https://szczepieniapolio.wordpress.com/ofiary-szczepien-doustnych-wirusem-polio-typu-3-w-polsce/
  https://szczepieniapolio.wordpress.com/epidemiologia-polio-z-porazeniami-i-epidemia-innych-neuroinfekcji-w-polowie-xx-wieku-w-polsce/

  Niekwestionowane znaczenie ma również trudność w zgłaszaniu NOP. Lekarze nie chcą tego robić, rodzice zwykle są uspokajani

  np. dr hab. nauk med. Piotr Albrecht stwierdził iż paraliż kończyn u dziecka to jest pewne normalne działanie niepożądane po szczepieniu (nie zaliczył paraliżu do kategori powążnych działań niepożądanych). Poniżej cytat:

  „Szczepionki nie są pozbawione działań niepożądanych bo takie nie istnieją. Choroba to jest też pewnie działanie niepożądane dużo często groźniejsze niż samo szczepienie. Czyli obserwuje się obrzęk w miejscu szczepienia, zaczerwienienie, bolesność, NIEMOŻNOŚĆ PORUSZANIA KOŃCZYNĄ, gorączkę trwającą do 5 dniu… natomiast poważnie działanie niepożądane jak zespół GBS są rzeczą niezwykle rzadką…”

  .https://youtu.be/LMOeQB06LzA?t=239
  z http://szczepienie.blogspot.com/2016/03/matematyka-eksperci-proszczepionkowcy.html

  Duński profesor Peter C. Gøtzsche jest autorem książki „Zabójcza medycyna i zorganizowana przestępczość. Jak przemysł farmaceutyczny korumpuje służbę zdrowia”. Uczony prowadził przez 40 lat badania kliniczne dla największych producentów leków z całego świata i twierdzi, że branża ta świadomie ukrywa śmiercionośne skutki uboczne leków. Brane przez nas leki to w ogóle nie są lekarstwa, a jedynie sprzedawane nam kłamstwa o nich.

  https://dorodnepomidory.com/2017/12/09/leki-gorsze-od-choroby/

  Generalnie obecne „naukowcy są tak przerażeni publicznym wahaniem, że cenzurują się, ukrywając niepożądane odkrycia, a może nawet unikając podejmowania badań, które mogłyby wykazać niepożądane efekty. Ci, którzy łamią te niepisane zasady, są krytykowani.” Melinda Wenner Moyer, Więcej http://szczepienie.blogspot.com/p/koncerny-ukrywaja-badania-niewygodne.html

  Całkiem powszechnie zakłada się, że lepiej manipulować, albo wręcz kłamać bo cel uświęca środki, a stosowana „nieuczciwość ratuje ludzkie życie poprzez wspieranie wiarygodności kampanii na rzecz szczepień. W krótkim okresie mogą mieć rację. W dłuższej perspektywie – jest wręcz przeciwnie, ponieważ podważa to wiarygodność publicznej ochrony zdrowia.”
  http://szczepienie.blogspot.com/p/ebm-randomizowane-wieloosrodkowe-slepej.html
  dr. Peter M. Sandman

  Czy szczepionki polio OPV mogą mieć związek z nowotworami?

  „Szczepionka przeciwko polio aż do 1981 r. była stosowana w krajach socjalistycznych, zawierała pochodzącego od małp wirusa wywołującego raka – twierdzi dr Michele Carbone z Loyola University Medical Center w Chicago” cytat za Wprost (chodzi o wirusa SV40)

  Wymyślona afera „ospa party”
  Nikt informacji o tym, że dziecko zmarło w wyniku „ospa party” nie potwierdził.

  https://szczepienie.blogspot.com/2017/02/jak-choroby-zakazne-zmieniaja-wyglad-i.html

  dr Paweł Grzesiowski, pediatra, w innym miejscu prezentuje niezwykle przenikliwą logiką myślenia np.

  „Pamiętajmy, że statystycznie w Polsce szczepionkę MMR otrzymuje rocznie 800 tysięcy dzieci (czyli ponad 2 tys. dziennie). Nie mamy 800 tysięcy przypadków autyzmu rocznie. Moim zdaniem nie ma związku między szczepieniami i autyzmem.”

  Cytat z http://dziecko.niania.pl/niemowle/artykul,6563.html

  Tymczasem po polskich drogach jeździ blisko 20 milionów zarejestrowanych samochodów (miliony dziennie). Nie mamy 20 milionów wypadków drogowych. Czy zdaniem doktora Grzesiowskiego nie ma żadnego związku między samochodami, a wypadkami drogowymi?

  https://szczepienie.blogspot.com/2016/10/potyczki-proszczepiennych-ekspertow-z.html

  Najbardziej oburzający jest fakt, że firma farmaceutyczna, ogłaszając tylko pozytywne wyniki, nie popełniła żadnego przestępstwa. Nikt bowiem nie każe producentom ujawniać niekorzystnych dla leku wniosków. Mogą je bezkarnie ukrywać przed lekarzami i pacjentami.

  http://szczepienie.blogspot.com/2015/05/koncerny-farmaceutyczne-ukrywaja.html

  http://nowadebata.pl/2011/06/06/prawdy-polprawdy-i-klamstwa-w-naukach-medycznych/

  Numer konta:
  85 1140 2004 0000 3402 6666 6284
  mBank BRE Bank
  Tytuł przelewu: Darowizna
  Odbiorca: – dane dla polskiego banku są bez znaczenia ale można wpisać we wszystkie pola „Blog szczepienie”, lub zapytać o nie przez email: faktyoszczepieniach@gmail.com

  Wpłaty z zagranicznych banków najlepiej przez paypal. Przelewy mogą być odrzucone, ale można spróbować
  Numer konta w standardzie NRB (czyli jak wyżej ale bez spacji)
  85114020040000340266666284
  Numer konta w standardzie IBAN (dla przelewów zagranicznych)
  PL85114020040000340266666284
  SWIFT i IBAN: BREXPLPWMBK

  lub przez paypal
  https://www.paypal.com/webapps/mpp/send-money-online
  na adres: michal.ukryty@gmail.com
  http://szczepienie.blogspot.com/2016/10/wsparcie.html

 40. AniaK said

  Kuźnia kadr dla ministerstwa Ziobry

  https://oko.press/marcin-romanowski-opus-dei-pracownia-liderow-prawa/

 41. osoba prywatna said

  Postaw (na) bańki. Na co pomagają i technika wykonywania zabiegu
  https://sekrety-zdrowia.org/banki-lekarskie-jak-stawiac/

 42. Sowa said

  Niezwykła historia Martina Pistoriusa – autora książki „Chłopiec-duch”

  Martin przez kilka lat był uwięziony w swoim ciele. Syndrom zamknięcia sprawiał, że choć był w pełni świadom otoczenia, nie mógł nawet poruszyć ręką. Gdy on rozpaczliwie walczył o to, by dać światu jakiś sygnał, specjaliści uznali, że nie ma w nim cienia świadomości.

  (…)

  – Chciałbym odnieść na tyle duży sukces, by moja żona nie musiała pracować i żebyśmy mogli kupić dom, w którym, jeśli Bóg pozwoli, wychowamy dzieci. Oczywiście chciałbym zmienić na lepsze świat, ale jeżeli tylko będę mógł wieść dobre życie i być świetnym mężem, będę szczęśliwy.

  Z Martinem dla Onetu rozmawiała Aleksandra Gołąb.

  http://www.medonet.pl/zdrowie/wiadomosci,niezwykla-historia-martina-pistoriusa—autora-ksiazki-chlopiec-duch,artykul,1719854.html

 43. Sowa said

  Janusz Korwin-Mikke: Z samym diabłem wejdziemy w koalicję, jeżeli spełni nasze postulaty wyborcze
  .https://www.youtube.com/watch?v=bLXuMDDmQN0

 44. osoba prywatna said

  Motywacja czy rózga ekonoma?
  https://nowyobywatel.pl/2019/10/15/motywacja-czy-rozga-ekonoma/

 45. AniaK said

  I to godne uwagi.

  „W kamienicy Mariana Banasia miało być centrum szkoleniowo-hotelowe. Inwestycję dofinansował z unijnych dotacji marszałek małopolski.”

  „Wcześniej był tam akademik uczelni Gowina.”

  https://polskatimes.pl/w-kamienicy-mariana-banasia-mialo-byc-centrum-szkoleniowohotelowe-inwestycje-dofinansowal-z-unijnych-dotacji-marszalek/ar/c1-14490441

  Może to był jakiś wspólny biznes pana Banasia i pana Gowina.

 46. osoba prywatna said

  Likwidacja naszej kolei
  https://nowyobywatel.pl/2019/09/24/likwidacja-naszej-kolei/

 47. Peryskop said

  Re 32

  Doprecyzowując :

  Poniewaž wg algorytmu D’Hondta w przejmowaniu głosów oddanych w wyborach na odprawionych z kwitkiem kandydatów podprogowych nie uczestniczą ugrupowania, które tylko nieznacznie próg pokonały – to w efekcie nastąpiło poniższe divadlo – czyli czeski teatr :

  „…Konfederacja, żeby otrzymać jeden mandat musiała dostać ok. 130 tyś głosów. PiS ok. 40 tyś.”

  Zatem wynalazek pt „próg wyborczy” nie tylko powoduje eliminację najsłabszych ugrupowań – tzw kanapowego planktonu – z życia politycznego kraju, ale także umożliwia NIEPROPORCJONALNE przyrosty siły potentatów względem średniaków nadprogowych.

  Więc również samo nazywanie takiego systemu „proporcjonalnym”, to jest zmyłkowe mataczenie i szalbierstwo, czyli chutzpah.

 48. AniaK said

  https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/pis-wejdzie-w-kolicje-z-psl-ziobro-i-gowin-strasza-kaczynskiego-alez-tam-sie-kotluje-aa-onBd-EsX4-nKZX.html

  „Słyszeliśmy, że zarówno Gowin, jak i Ziobro negocjują poszerzenie swoich wpływów w rządzie i starszą Jarosława Kaczyńskiego, że mu nie poprą tego,co on potrzebuje – zdradził Bosak.”

  Nieźle wykiwali pana prezesa.

 49. osoba prywatna said

  Zapotrzebowanie na pracowników z Ukrainy nie słabnie. Wiele sektorów rynku właśnie dzięki kadrze ze Wschodu zapewnia sobie ciągłość pracy. W porównaniu rok do roku największy wzrost liczby zezwoleń na pracę dla Ukraińców odnotowano w przemyśle, rolnictwie i usługach. To pokazuje, że nasi wschodni sąsiedzi nadal zajmują głównie stanowiska niższego szczebla.

  Warto jednak odnotować wzrostową tendencję zatrudniania naszych sąsiadów ze Wschodu na wyższych stanowiskach. W pierwszej połowie tego roku zatrudniono 404 Ukraińców jako przedstawicieli władz publicznych, wyższych urzędników i kierowników.

  To o 53 proc. więcej niż rok wcześniej – mówi Krzysztof Inglot, Prezes Personnel Service S.A.
  Czytaj więcej na https://praca.interia.pl/news-w-tych-branzach-zatrudnienie-ukraincow-wzroslo-najbardziej,nId,3281375#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 50. AniaK said

  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-parlamentarne-2019/aktualnosci/news-wprost-donald-tusk-dal-zielone-swiatlo-by-zniszczyc-schetyne,nId,3283470

  Myślę że tam może chodzić o podział na zwolenników i przeciwników Opus Dei, i na polecenie Watykanu pan Tusk przeprowadza sondaż 🙂

 51. Piskorz said

  Z beczki innej….”.Casus szwajcarski to groźny precedens. Dotyczył mienia bezspadkowego. Był „programem pilotażowym” operacji polskiej. Przewijają się w nim te same nazwiska co w spektaklu „mienie pożydowskie w Polsce”. Groźny, bo tak jak Szwajcarzy stawiani jesteśmy przed „sądem kapturowym”, i jak Szwajcarów „złapali nas na pasek i są zarazem sędzią, ławą przysięgłych i katem”. Zastosowano też identyczny schemat działania – wmówili światu, że wszyscy Żydzi mieli przed wojną olbrzymie majątki, że każdy Żyd z Nalewek miał co najmniej jedną kamienicę. I jeszcze jedno – od Szwajcarii domagali się 10 miliardów, dostali z tego 10 procent. Czyli dostaną od nas 30 miliardów? Wiemy też, co się działo ze Szwajcarami, że z dnia na dzień miękli, że była zakulisowa gra i że polscy politycy, którzy nigdy nie walczą, zachowają się tak samo”….. BEZ KOMENTARZA..!!

 52. NICK said

  Już raz Cugowski odszedł, np. grupa Cross i wrócił.
  A teraz?

  Lubelaku, znasz ich i co powiesz?

 53. seler said

  w obecnym temacie – wolnym, a jakże – nr 53

  „Linie lotnicze Air Canada zakazały obsłudze w swoich samolotach używać sformułowania „panie i panowie”, aby nie urazić przedstawicieli innych płci.”
  _____________

  Poseł ośmieszył lewaków i… przemówił ich językiem. Wymienił 60 płci
  https://niezalezna.pl/82250-posel-osmieszyl-lewakow-i-przemowil-ich-jezykiem-wymienil-60-plci

  >Poniżej pełna lista płci wymienionych przez posła Königer (w języku angielskim):

  agender, androgyne, androgynous, bigender, cisgender, cis female, cis male, cis men, cis women, cisgender females, cisgender males, cisgender men, cisgender women, females to males, FTM, gender fluid, gender nonconforming, gender questioning, gender variant, genderqueer, intersex, males to females, MTF, neither, neutrois, non-binary, other, pangender, trans, trans, trans females, trans females, trans males, trans males, trans men, trans men, trans people, trans people, trans women, trans women, transfeminine, transgender, transgender females, transgender males, transgender men, transgender people, transgender women, transmasculine, transsexual, transsexual females, transsexual males, transsexual men, transsexual people, transsexual women, people of spirit, womyn, womyn, two-spirit, three-spirit, four-spirit, Other <

  nagrania video już nie ma – pewno gdzieś jest na YouTube…
  ___________________

  a ja, głupi, myślałem, że trzy: – żeńskość, męskość i beznadziejność bez pci…

 54. osoba prywatna said

  Musisz to wiedzieć! (595) Podpuszczą te Chiny czy nie podpuszczą?
  .https://www.youtube.com/watch?v=qpgi-DUSMQU

 55. Peryskop said

  Re 32 47 przepychanki na scenie marionetek

  PSL odmawia dzielenia się subwencją z Kukiz’15 a SLD z Wiosną i Razem

  Jak informuje dzisiaj RMF FM, mniejsi koalicjanci dwóch partii politycznych, które były liderami koalicji w tegorocznych wyborach parlamentarnych, nie mogą liczyć na udział w subwencjach z budżetu.

  PSL rocznie ma otrzymywać 8.3 mln złotych a SLD – 11.4 mln.

  https://dzienniknarodowy.pl/psl-odmawia-dzielenia-sie-subwencja-z-kukiz15-sld-z-wiosna-razem/

 56. Boydar said

  @ Pan NICK

  Tak jak powiedział Romuald, Budka Suflera jest fenomenem. W dodatku pozytywnym. Na tym najlepszym ze światów nie ma tak, że coś pozytywnego a zwłaszcza pozytywnego i dużego nie zostanie przez negatywów niezauważone czy zlekceważone. Jeśli tak mogłoby się czasem jednak wydawać, to zazwyczaj jest to czas wyczekiwania na stosowną okazję do ataku, takie przyczajenie anakondy na gałęzi.

  Ci ludzie, muzycy Budki Suflera, mogę powiedzieć że znajomi chociaż nie koledzy, obdarzeni zostali przez Boga talentami. Jakimi – wiemy. Ale życie nie składa się wyłącznie z eksploracji talentu, nawet największego, są różne inne aspekty. Rzadko się zdarza, żeby w parze z talentem, np. właśnie muzycznym, szedł talent do spraw innych, nawet predyspozycja do grania fair. Kiedy w naszej powłoce wróg dostrzeże taką szczelinę, uchyloną bramę, natychmiast to wykorzystuje, tak albo inaczej, i zawsze przeciwko.

  Myślę, że Krzysiu to niekiepski prymityw, w dodatku łatwowierny, nie rozumiejący wielu dzisiejszych oraz bardzo zaprzeszłych spraw. Ma dzieci, jakoś tam je kocha i chciałby dla nich. Ktoś to wie (trudno nie wiedzieć) i jak muzyk na tym gra. Efekty już są. Lipko nie trawi chamstwa, jest prawdziwym muzykiem, wrażliwym na melodię.

  Gdyby nie brak potrzeby pieniądza – wszyscy zainteresowani mają wystarczająco, mógłby przymykać oko. Ale zwyczajnie nie może strawić tendencyjnej postawy. Nadto nie musi, więc powiedział – sprawdzam.

  To oczywiście tylko takie luźne uwagi, natury dość ogólnej. Sam Pan jednak rozumie, że nikt mnie nie upoważnił do niczego ponad „wiedzę ogólnodostępną”. Muszę pozostać jolajny wobec wszystkich, nawet gdy Oni o tym nie mają zielonego pojęcia.

 57. seler said

  Re: 52 – dziwny wpis „jego królewskiej mości” NICK
  co to chyba „pije” do mnie:

  „Już raz Cugowski odszedł, np. grupa Cross i wrócił.
  A teraz?
  Lubelaku, znasz ich i co powiesz?”
  ___________

  aż musiałem sprawdzić, któż to taki ten „lubelak”
  i mnie wyszło ?

  Lubelak?!? Bydlak, czy burak?!
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,121358068,121358068,Lubelak_Bydlak_czy_burak_.html
  cytat:
  „Poraża mnie prostactwo językowe. Panoszy się w internecie jak na swoim. Przygważdża pojawiając się w wypowiedziach tych niby „kształconych” dyskutantów w mediach wszelakiego rodzaju. Kładzie wprost „na na plecy” w prasie…
  Prostactwo, prymitywizm, nieuctwo… Do tego zmierzamy?!

  Lubelak, czy lubelak to zwyczajnie pastewny burak bez krzty ogłady i bez śladu wiedzy o nas samych, o Polakach i o polskim języku.”
  ____________

  ciekawe… czy to o mnie… 😉 😉 😉
  seler – korzenna jego nać…
  oj, NICKu, oj
  będę Cię straszył aż do śmierci, a i po śmierci też 😉
  że nie odszedłem wg twojego harmonogramu,
  zauważyłem, że piszesz także wierszem,
  czyżbyś pozarażał szie – „swojaku” ?
  Na drugi raz pisz:
  lubelak to feler
  wyraziściej
  będzie
  hej 😉

 58. Boydar said

  Obywatelu Seler, nie przyprawiajcie sobie ważności. NIKT tu w Gajówce Pana jeszcze nie poniżył. Jeżeli już, to wykazywał na przykładach że tak jak Pan, może pisać tylko dywersant lub tępy kretyn. No ale kto to pisał ? Pan Seler we własnej osobie !

  Pańskie argumentacje, wielce wyszukane zresztą, są typowe dla elewa, jeśli zna Pan tą prawdę i prawidłowość. Nikt Pana Selera nie zmuszał do pisania bluźnierczych farmazonów, szczególnie tu, w Gajówce. Sam Pan chciał, Rzymianie mawiali volenti non fit iniuria, a ja dodam po polskiemu – teraz ma Pan typową pretensję garbatego do ściany.

 59. NICK said

  Dzięki, Lubelaku.
  Szkoda… .

  Azaliż może nie, hej.

  Cugowski ma głos co się zowie.

  Chyba bardziej o pieniądz dba.
  Jednak.

  Jego synowie zaś są na rynku muzycznym.
  A, czy coś więcej?
  Też są, swego rodzaju wirtuozami.
  Pojawiają się.

  Czegoś Cugowskim brakuje, jednym słowem.

  A Lipko?
  Wiemy.
  Poza Budką, Cugowskim et consortes, wieeele skomponował.
  Hej.
  A jednak szkoda.

 60. seler said

  „Wolne głosy” – Janusz Rewiński cz.1
  .https://www.youtube.com/watch?v=oWz4Gh7GpiI

  Rozmowa z Januszem Rewińskim o Polsce CZ.2
  .https://www.youtube.com/watch?v=tKLXBcsD8bI

  „Wolne głosy” – Janusz Rewiński, cz.3
  .https://www.youtube.com/watch?v=tvfKOFRXo8g
  ______________

  wywiad z 2015 roku – na poważnie

 61. Rachunek sumienia po polsku czyli „Sposób przygotowania duszy prawdziwie pokutować pragnącej do do doskonałej Spowiedzi Świętej”. (8)

  Przeciwko ósmemu.
  Nie świadcz fałszu żadnego.

  Jeśliś miała zwyczaj do kłamania częstego.

  Jeśliś fałszywie kogoś chwaliła.

  Jeśliś fałszywie u Sądu zeznała świadectwo.

  Jeśliś stawała w sprawie widząc ją niesprawiedliwą.

  Jeśliś grzechy na spowiedzi słyszane innym objawiła.

  Jeśliś rzeczy tajemne, zwierzone sekreta wydawała. ..

  https://swietatradycja.wordpress.com/2019/10/17/rachunek-sumienia-po-polsku-czyli-sposob-przygotowania-duszy-prawdziwie-pokutowac-pragnacej-do-do-doskonalej-spowiedzi-swietej-8/

 62. NICK said

  Selera/felera poyebalo.

  „będę Cię straszył aż do śmierci, a i po śmierci też 😉
  że nie odszedłem wg twojego harmonogramu,”

  Strasz.
  Jeszcze nie popuściłeś?

  Powinieneś odejść; tak jak Gospodarz napisał.
  Sam. Z siebie.

  Tu tylko Kumpel, o opcjach innych ale, potrafi się, czasem, zachować.

 63. seler said

  Re: 58 Boydar

  dziękuję Ci bracie za to…:
  „teraz ma Pan typową pretensję garbatego do ściany.”

  …żeś mi „ścianę dopasował do garba” 😉

  a, tak przy okazji,,, przecież nie mam DO NIKOGO pretensji
  albowiem dałem TEMU wyraz w komentarzu powyżej,
  bodajże nr 37
  a, że sobie „pogadaliśmy” ? …jak Polak z Punkiem ?
  szie zdarza… jak w życiu,
  pozdrawiam

 64. Kapsel said

  Konfederacja chce unieważnienia przez Sąd Najwyższy wyborów parlamentarnych z powodu „manipulacji TVP”. Konfederacja Wolność i Niepodległość weszła do Sejmu jako jedno z pięciu ogólnopolskich ugrupowań uzyskując 11 mandatów.

  Konfederacja Wolność i Niepodległość „doświadczyła wielu kłamstw” ze strony TVP – uważa prezes Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki.
  Kłamstwa TVP

  W związku z tym, że zwłaszcza telewizja rządowa dopuściła się rozlicznych manipulacji, połamania prawa wyborczego, dopuściła się tak naprawdę największego zamachu na wolne, demokratyczne wybory, jakie były po roku 1989, dlatego w tej sprawie będziemy interweniować – powiedział Winnicki podczas konferencji prasowej w Sejmie

  Konfederacja argumentuje, że TVP bezprawnie nie wykonała prawomocnego postanowienia sądu dotyczącego opublikowania przed wyborami sondaży, w których nie uwzględniono Konfederacji, choć ta przekroczyła próg wyborczy.

  Prezes Konfederacji Korony Polskiej, nowowybrany poseł Grzegorz Braun z kolei powiedział w Sejmie:

  Panowie Kurski, Czabański, Olechowski są przestępcami, a Konfederacja, jako organizacja utworzona przez legalistów, nie może ignorować tak rażących naruszeń prawa.

  Braun stwierdził, że „przez zredukowanie w niektórych przypadkach do zera czasu antenowego w radiu i telewizji Konfederacji radykalnie ograniczono konstytucyjne prawa do kontaktowania się z potencjalnymi wyborcami”.
  Korwin-Mikke: Wynik mógł być znacznie lepszy

  Sytuację wokół TVP skomentował dla Sputnik Polska lider Konfederacji Janusz Korwin-Mikke.

  – Publiczna telewizja kłamie. To skandal! Telewizja Polska błędnie oskarżała nas o rozmaite rzeczy, pedofilię, że jesteśmy ruskimi agentami i tak dalej. Potem nadawała fałszywą informację o sondażach. TVP nie wykonała wyroku sądu! To skandal.

  – Czy Pan jest zadowolony z wyniku wyborczego?

  – Nie, nie jestem zadowolony. Zabrakło nam tam parę procent, aby mieć jakieś 20-30 posłów w Sejmie.

  – Czy wynik mógłby być lepszy?

  – Mógł być znacznie lepszy.
  Konfederacja chce unieważnienia wyników

  Radca prawny i polityk Konfederacji Michał Wawer na konferencja prasowej w Sejmie uzasadniał, że w trakcie ciszy wyborczej TVP powinna była opublikować przeprosiny i sprostować materiały dotyczące sondaży, w których pominięto ugrupowanie konfederatów.

  Telewizja Polska tego nie zrobiła, utrzymując swoich widzów w przekonaniu, że Konfederacja z dużym prawdopodobieństwem nie przekroczy progu wyborczego. „To nie tylko rażące złamanie prawa, tutaj doszło do zignorowania prawomocnego wyroku sądowego, naruszenia kodeksu wyborczego” – powiedział Michał Wawer.

  https://pl.sputniknews.com/polska/2019101711210033-korwin-mikke-telewizja-polska-klamie-to-skandal/

 65. seler said

  Re: 62 NICK proponuje:

  „Powinieneś odejść; tak jak Gospodarz napisał.
  Sam. Z siebie.”

  wyszedłem z siebie, to i odejdę sam z siebie,
  Gospodarz jest cierpliwy, a Ty chyba nie
  i odjadę i zamknę szie w sobie,
  żebyś mógł spać spokojnie
  cieszysz szie ?
  obraziłem
  Cię ?
  😉

  nie bój… warzyfko niedługo zdechnie…

 66. Kapsel said

  Konfederacja chce unieważnienia wyborów z powodu „manipulacji TVP”. „Połamanie prawa wyborczego”

  Konfederacja chce unieważnienia przez Sąd Najwyższy wyborów parlamentarnych.
  – Telewizja rządowa dopuściła się rozlicznych manipulacji, połamania prawa wyborczego, dopuściła się tak naprawdę największego zamachu na wolne, demokratyczne wybory, jakie były po roku 1989, dlatego w tej sprawie będziemy interweniować – powiedział Robert Winnicki.

  Jak powiedział na konferencji Robert Winnicki, Konfederacja „doświadczyła wielu kłamstw” ze strony TVP. – W związku z tym, że zwłaszcza telewizja rządowa dopuściła się rozlicznych manipulacji, połamania prawa wyborczego, dopuściła się tak naprawdę największego zamachu na wolne, demokratyczne wybory, jakie były po roku 1989, dlatego w tej sprawie będziemy interweniować – powiedział podczas konferencji polityk ugrupowania.

  Wybory parlamentarne 2019. Konfederacja chce unieważnienia wyników

  Michał Wawer, radca prawny i polityk Konfederacji, przekonywał, że w trakcie ciszy wyborczej TVP powinna opublikować przeprosiny i sprostowania materiałów dotyczących sondaży, w których pominięto ich ugrupowania. – Telewizja Polska tego nie zrobiła, utrzymując swoich widzów w przekonaniu, że Konfederacja z dużym prawdopodobieństwem nie przekroczy progu wyborczego. To nie tylko rażące złamanie prawa, tutaj doszło do zignorowania prawomocnego wyroku sądowego, naruszenia kodeksu wyborczego – przekonywał Wawer. Polityk poinformował, że politycy złożą do Sądu Najwyższego protest wyborczy, w którym będą domagać się unieważnienia wyborów. Według Wawra, gdyby TVP „wykonała nałożone wyrokiem sądowym obowiązki”, wynik jego ugrupowania byłby lepszy.

  – Konfederacja, jako organizacja tworzona przez legalistów, nie może ignorować tak rażących naruszeń prawa – powiedział dziennikarzom Grzegorz Braun.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,143907,25310290,konfederacja-chce-uniewaznienia-wyborow-z-powodu-manipulacji.html#s=amtp_push

  .https://www.youtube.com/watch?v=0_suis8hhmQ

 67. NICK said

  Nawiązując. (59).

  Tam było kilkoro dobrych muzyków.
  Nie było sztamy.

  Np. Jan Borysewicz.
  Wirtuoz gitary solowej… .
  Zeszedł na ‚lady pank’.

  Lipko, sam będąc dość skromnym, nie zdołał utworzyć zespołu światowego.
  To nie jego wina.

  Ileż Muzyki filmowej.

  Ileż solistek.
  Co to karierę wyniosły na Lipce Romualdzie.
  Urszula. Np.
  Iza Trojanowska to była pomyłka.
  Beztalencie.

  Ileż współpracy .
  Np. Anna Jantar.

 68. BabciaW said

  Polecam: Krzysztof Zagozda: Ukryta prawda o “Ustawie 447”

 69. Zerohero said

  Ludzie tu wklejają różne materiały (czasem b.wartościowe) dając przed linkiem kropkę. Robią tak na prośbę Gospodarza – sformułowaną na skutek skarg właścicieli słabszych komputerów i łącz. Tymczasem pan NICK wkleja video bez kropki. W dodatku jest to muzyka, a nie jakiś super ważny materiał. Muzyka która JEGO zdaniem jest godna polecenia, ale przecież inni nie muszą podzielać gustu pana NICKA. Ja mam ok. 1000 zakładek z muzyką na YT – a dalsze tysiące mogę wyszukać z pamięci. Uważam, że to najlepsza muzyka pod Słońcem, ale rozumiem, że to MOJE zdanie. Nie pcham się na siłę ze swoją kolekcją, bo inni nie będą zachwyceni.
  Może Pan oczywiście wklejać swoje typy muzyczne, ale proszę dawać kropkę. Czemu jest Pan w promocji muzyki tak napastliwy i agresywny? To po prostu niegrzeczne i egocentryczne zachowanie.

 70. Zerohero said

  Nic osobistego Panie NICK. Lubię Pana. Po prostu nie lubię tego jutubowego spamu. Mam teraz szybki komputer, ale myślę o ludziach którzy takiego nie mają i strona im zamula. Proszę tylko o odrobinę empatii.

 71. lewarek.pl said

  Trzynastu ukraińskich deputowanych założyło zespół parlamentarny w sprawie „kulturowego” i „społecznego” powrotu tzw. ukraińskich etnicznych ziem do macierzy. Deputowani chcą zacząć od położonego w granicach Rosji Kubania, ale na uwadze mają także „inne regiony”.
  Na Ukrainie w powszechnym mniemaniu „ukraińskimi etnicznymi ziemiami” były, bądź wciąż są, również tereny południowo-wschodniej Polski, tzw. Zakerzonie, czyli część województw lubelskiego, podkarpackiego i małopolskiego.
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/w-ukrainskim-parlamencie-powstal-zespol-ds-odzyskania-ukrainskich-ziem-etnicznych/

 72. gd-ap said

  Z tą kropką przed linkiem – we wpisach pana Nick- pan Zerohero ma rację , i tą uwagą zdjął mi z języka to, czego nie miałem odwagi powiedzieć , ponieważ cenię sobie wpisy pana Nick’a , a nie chciałem być źle zrozumiany. Zamula mi ten youtubowy spam mój komputer , któremu ewidentnie brakuje RAM’u , a płyta główna uniemożliwia jego dołożenie. Wszystko byłoby w porządku i śmigało jak należy , gdyby przed wklejeniem linku stawiać znak wg zaleceń admina. O co również bardzo uprzejmie proszę.

 73. osoba prywatna said

  Szwedzka policja w strefie “no-go” pajacuje na drewnianym koniu. Obywatele wściekli [WIDEO]
  https://dzienniknarodowy.pl/szwedzka-policja-w-strefie-no-goajacuje-na-drewnianym-koniu-obywatele-wsciekli-wideo/

  Holandia: Armia na ulicach Hagi. Ma bronić rządu przed jadącymi na miasto rolnikami [WIDEO]
  https://dzienniknarodowy.pl/holandia-armia-na-ulicach-hagi-ma-bronic-rzadu-przed-jadacymi-na-miasto-rolnikami-wideo/

 74. Boydar said

  Ten cały Banaś en face dziwnie przypomina Kiszczaka.

  https://wiadomosci.wp.pl/wolta-mariana-banasia-prezes-nik-nie-podpisal-protokolu-z-kontroli-cba-6436096935491713a

  Czyżby czekał na „Miss Wykidajło” ?

  niech już będzie z kropką 🙂

  .https://www.youtube.com/watch?v=ngEJT248c1I

 75. Listwa said

  „Wygląda na to, że Andrzej Duda przekroczył swoje uprawnienia. Sąd Najwyższy wydał dzisiaj wyrok, w którym stwierdził, iż prezydent nie miał prawa ułaskawić Mariusza Kamińskiego. Każda władza może działać wyłącznie w granicach prawa – czytamy w sentencji wyroku. Akt łaski został tym samym unieważniony. Jakie będą tego konsekwencje? Przede wszystkim są to konsekwencje prawne i polityczne. A w naszej ocenie Andrzej Duda okazał się prezydentem łamiącym prawo i nadużywającym swoich uprawnień do ratowania z opresji politycznych przyjaciół z PiS. To dla prezydenta bardzo zły prognostyk i początek jego upadku”.

  https://www.wiesci24.pl/2017/05/31/sad-najwyzszy-wydal-wyrok-andrzej-duda-mial-prawa-ulaskawic-kaminskiego/?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=twitter&utm_source=socialnetwork

 76. Katarzyna T said

  Ad. 73
  Panie Boydar, albo Pan dyslektyk, albo astygmatyk, albo co???
  G.Kiszczak sam o sobie.https://www.rodaknet.com/rp_art_4587_czytelnia_kiszczak.htm

 77. Kwal said

  No i zaczęło się. Szabesgoj Dupa już kuca działa…
  https://dzienniknarodowy.pl/prezydent-zadecydowal-kto-bedzie-marszalkami-seniorami-sejmu-senatu-pierwsze-posiedzenie-sejmu-dzien-po/

 78. Kwal said

  Pan Prezydent Andrzej Dupa trzęsie portkami i wzdryga się na samą myśl…KONFEDERACJA. Wie o tym dokładnie, że musi słuchać starszych i mądrzejszych a powyższa sprawa już na pewno została skonsultowana z panem prof. Janem Zimmermanem z UJ. To Guru Szabesgoja Dudy pełniącego czasowo funkcję Prezydenta…

 79. Boydar said

  @ Pani Kasia

  No i gdzie upatruje Pani sprzeczności ?

  Powiedział to, co uważał że trzeba powiedzieć będąc Kiszczakiem. Na Krzyż się nie przysięgał.

 80. Lily said

  Wywiad,jakiego udzielil kandydat na prezyd…. G.B, panu A. Zakrzewskiemu.
  Prosze wsluchac sie uwaznie.

  Zrodlo;Jan Jankow.
  A dla optymistow,prosze NIE chwalic dnia,
  przed zachodem slonca.

 81. Jowram said

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/10/15-x16-x-2019-obwoanie-chrystusa-krola.html?m=1
  15 /16 X 2019 // Obwołanie Chrystusa Króla Królem Polski w Wolnej Elekcji na błoniach Krakowa/ Ten Synod Amazoński to „Czarny Synod” – Orędzie (Alicji) M.M. Od Apokalipsy

 82. Katarzyna T said

  Ad.79 Zrozumiałam Pana .Białe jest czarne.

 83. Głos Prawdy said

  Kult Aszery lub Pachamamy w Watykanie.
  Każdy katolik powinien jak najszybciej wyrzec się satanisty Franciszka. Albo Chrystus, albo bożki. Nie da się dwóm panom służyć.

  Polecam inne filmiki ukazujące owoce bestii drugiej:

  bestia bezcześci Najświętsze Ciało Chrystusa udzielając wraz z jakąś „kapłanką” Komunii św. ludziom z „rąk do rąk”:

  To także owoc nabożeństwa z udziałem „papieża” Franciszka… Ponoć Pana Jezusa znajdowano w błocie!

  bestia zdradza Chrystusa całując pogan po butach:

  fałszywy prorok nie pozwala oddawania szacunku Chrystusowi poprzez ucałowanie Pierścienia Rybaka:

  Fałszywy prorok w modlitwie eucharystycznej omija DUCHA ŚWIĘTEGO!https://www.facebook.com/kempinskikonrad/videos/2768250293193128/

  bestia nawołuje do jedności z „braćmi i siostrami muzułmanami, dziećmi Abrahama, jak my”:

  „Tanie łaski od świętoszki”, „Maria lepsza od Chrystusa” – czyli kolejne bluźnierstwa fałszywego proroka, bestii drugiej, nienawidzącego Tej, która rozdepcze starodawnego węża:

  bestia przeciw Matce Bożej ukazującej się w Medjugorje:

  Synod Amazoński Franciszka:

 84. revers said

  re75

  no i co? i nadal Duda lamie prawo i przepisy, a chce do porzaadku prawnego przywolac Rosje, poslugujac sie prawem talmudycznym, czy usraelskim.

  Wlasnie powolal na marszalkowaa sejmu poslanke Śledzińską-Katarasińską .

  „Różnica między panem Januszem a panią poseł jest taka, że on w 1964 i 1968 r. siedział w areszcie za antykomunistyczne protesty a ona pisała teksty broniące linii Gomułki i PZPR.” cytat Wprost, Winnicki twit.

  chyba nikt nie ma waatpliwosci ktory kahal i sanhedryn tutaj rzoondzi, i jak te 300 mld wyszlamuje sie na dobry poczatek, lub na geszefcik va kosmiczny bank.

 85. PISKORZ said

  Wszelkie „wypadki przy pracy”, czyli pojawianie się na scenie politycznej podmiotów bez żydowskiej koncesji (obojętnie, której żydowskiej frakcji), co oczywiście się zdarza, wcześniej lub później kończy się dla nich eliminacją – bywa, że i fizyczną. Doświadczył tego grecki Złoty Świt, którego przywódcy zostali aresztowani i zamordowani, a partia zniknęła z parlamentu,….ZNALEZIONE W SIECI…ps Kto wie coś więcej na temat „Złotego Świtu”…niech się wypowie…

 86. Boydar said

  Pan Prezydent popatrzył czyje haki wbite są w czyją dupę i wybrał rozsądnie.

 87. AniaK said

  https://www.wprost.pl/polityka/10262171/gowin-o-smolensku-zamach-to-kwestia-wiary-wiem-ciut-wiecej-i-jestem-przekonany-ze-to-byla-katastrofa.html

  „– Ja wiem na temat katastrofy smoleńskiej ciut więcej niż ogół obywateli i mogę powiedzieć z ręką na sercu, że nie znajduje żadnych racjonalnych argumentów, żeby mówić, że to było cokolwiek innego niż tragiczna katastrofa – stwierdził wicepremier Jarosław Gowin na antenie TVN 24.”

  Na miejscu pana Gowina ja bym się tak nie przechwalała, bo ci co ciut więcej wiedzieli na temat tej katastrofy przedwcześnie zeszli z tego Świata. To niewątpliwie była tragiczna katastrofa pytanie tylko czy planowana czy nie. Liczba zgonów związanych z wiedzą na temat tej katastrofy może raczej sugerować katastrofę planowaną niż nieplanowaną.

 88. AniaK said

  cd.
  „– Coraz więcej osób wierzy, że to był zamach – potwierdził pytany o tę kwestię Jarosław Gowin podkreślając słowo „wierzy”. – To jest kwestia wiary, a nie racjonalnych argumentów (…)” – dodał.

  Czyżby pan Gowin podważał sens wiary? Myślę że papieżowi i prałatowi Opus Dei może się to nie spodobać.

 89. AniaK said

  cd.
  „– Ja wiem na temat katastrofy smoleńskiej ciut więcej niż ogół obywateli i mogę powiedzieć z ręką na sercu, że nie znajduje żadnych racjonalnych argumentów, żeby mówić, że to było cokolwiek innego niż tragiczna katastrofa – stwierdził wicepremier Jarosław Gowin na antenie TVN 24.”

  To może pomogę panu Gowinowi. Z wiarą to raczej nic wspólnego nie ma.

  https://bliskopolski.pl/katastrofa-smolenska/zgony-poza-katastrofa/

 90. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/uchwala-wyrazajaca-uznanie-dla-olgi-tokarczuk-w-senacie-waldemar-bonkowski-glosowac-nie-bedzie-6436423238527105a

  Jestem pewien, że nie za ody, ale on tego nie mógł powiedzieć.

 91. osoba prywatna said

  Ludzie w ornatach od mokrej roboty (cz. 3.)
  https://zagozda.neon24.pl/post/149183,ludzie-w-ornatach-od-mokrej-roboty-cz-3

 92. osoba prywatna said

  Dlaczego Graham Greene i John le Caree nie dostali Nobla?
  https://memron.neon24.pl/post/151178,dlaczego-graham-greene-i-john-le-caree-nie-dostali-nobla

 93. osoba prywatna said

  Czy Twój supermarket ma brudne koszyki?
  https://romualdkalwa.neon24.pl/post/151181,czy-twoj-supermarket-ma-brudne-koszyki

 94. osoba prywatna said

  Pani Jachira nie jest problemem.
  https://macgregor.neon24.pl/post/151179,pani-jachira-nie-jest-problemem

 95. NICK said

  Pp. Zerohero, Gd-ap i pozostali.
  Obiecuję poprawę.
  Jakby co?
  Napominajcie.

  .

 96. osoba prywatna said

  NAGRODA NOBLA ZA ANTYPOLONIZM I KŁAMSTWA HISTORYCZNE
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2019/10/nagroda-nobla-za-antypolonizm-i-klamstwa-historyczne/

 97. osoba prywatna said

  Krzysztof Zagozda: Ukryta prawda o “Ustawie 447”
  https://wrealu24.pl/krzysztof-zagozda-ukryta-prawda-o-ustawie-447/

 98. Kazek said

  Witam

  Pozdrawiam Gajowkowiczow z Chin , trudno bylo otworzyc Dziennik Gajowego Maruchy mimo problemow w koncu sie udalo. Chinski firewall probowal blokowac moja strone startowa ale Polak potrafi.

  ————
  Czy gajówka robi Chinom koło pióra? Absolutnie nie. Więc nie wiem, o co chodzi…
  Admin

 99. AniaK said

  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-parlamentarne-2019/aktualnosci/news-rmf-fm-frakcja-przeciwna-morawieckiemu-coraz-liczniejsza-kto,nId,3285206

  Myślę że tu chodzi przede wszystkim o sprzeczność interesów. Członkowie „Bożej” korporacji są przeciwko panu Morawieckiemu, a członkowie żydowskiej korporacji są za panem Morawieckim. Dzielenie tego całego towarzystwa na PiS, PO, SLD…moim zdaniem to jakieś nieporozumienie. Wygrana PiS-u niekoniecznie musi oznaczać ich zwycięstwo.

 100. AniaK said

  Re:
  Brawo Panie Kazek!

 101. lewarek.pl said

  Mecz jak wojna na całkiem pustym stadionie. Korea Północna zagrała z Koreą Południową.
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/azja-pacyfik/reprezentacje-obu-korei-po-raz-pierwszy-spotkaly-sie-na-boisku-to-bylo-jak-wojna-video/

 102. osoba prywatna said

  Deputowany do Rady Państwowej Tatarstanu Dmitrij Samarenkin zaproponował wprowadzenie obowiązkowej wizyty w szpitalach i kostnicach dla uczestników kursów prawa jazdy, aby z większą odpowiedzialnością odnosili się do zachowania na drogach.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019101811205220-wizyta-kostnica-uczestnicy-kursy-prawa-jazdy-sputnik/

 103. lewarek.pl said

  W Polsce pohejmuje pracę coraz więcej Ukraińców. W I półroczu br. zatrudniono ich 162 tysiące, tj. o 47 proc. więcej niż w I półroczu 2018. Jako przedstawicieli władz publicznych, wyższych urzędników i kierowników zatrudniono w Polsce 404 Ukraińców – o 53 proc. więcej niż rok wcześniej.
  https://kresy.pl/wydarzenia/coraz-wiecej-ukraincow-na-wyzszych-kierowniczych-stanowiskach-w-polsce/

 104. osoba prywatna said

  „Świątynia Szatana” w armii USA
  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019101711206383-kregi-piekla-w-armii-usa-pozwolono-na-spotkania-satanistow-sputnik/

 105. lewarek.pl said

  Zniesienie celibatu, „kapłaństwo” kobiet… Prawdziwe cele synodu.
  https://www.pch24.pl/kard–reinhard-marx–mowimy-na-synodzie-o-liberalizacji-celibatu-i-diakonacie-kobiet,71526,i.html
  https://www.pch24.pl/austria–133-diakonow-domaga-sie-diakonatu-kobiet-i-zniesienia-obowiazku-celibatu,71529,i.html

 106. osoba prywatna said

  Jak uczłowieczyć leminga – leming katolik
  http://www.solidarni2010.pl/13507-jak-uczlowieczyc-leminga-8211-leming-katolik.html

 107. NICK said

  Lilly.
  Tak.Warto posłuchać. (80).
  Zresztą.
  Pani jest niezawodna.

 108. NICK said

  Lewarek. (103).

  Tak. A jakże. Rozmiękczanie. Trwa.

  A Gupim babom w to graj.
  Nawet u mnie w pracy.
  Niedawno, taka jedna rzekła:
  mogłabym celebrować a czemu nie?

  Gębę rozdziawiłem.
  A co miałem zrobić.
  Pani Prezes podobnie gada… .

 109. osoba prywatna said

  Geniusz, szaleniec, wielbiciel Hitlera. Historia mistrza szachów, Roberta Fischera
  https://sportowefakty.wp.pl/szachy/508840/geniusz-szaleniec-wielbiciel-hitlera-historia-mistrza-szachow-roberta-fischera/2

 110. osoba prywatna said

  Rasistowskie, żydowskie kryteria zgody na proces beatyfikacyjny rodziców Wojtyły.
  https://gazetawarszawska.com/index.php/antiecclesia/4079-rasistowskie-zydowskie-kryteria-zgody-na-proces-beatyfikacyjny-rodzicow-wojtyly

 111. osoba prywatna said

  „Polakożerca” – tak Waldemar Bonkowski w mównicy w Senacie ocenił Olgę Tokarczuk. Zapowiedział pozostałym senatorom, że nie będzie głosował za uchwałą wyrażającą uznanie dla pisarki nagrodzonej Noblem. Skrytykował też Czesława Miłosza i Wisławę Szymborską
  https://wiadomosci.wp.pl/uchwala-wyrazajaca-uznanie-dla-olgi-tokarczuk-w-senacie-waldemar-bonkowski-glosowac-nie-bedzie-6436423238527105a

 112. osoba prywatna said

  Na 35 dachach wrocławskiego blokowiska ustawili blisko 3 tys. paneli słonecznych, które produkują energię dla Spółdzielni Mieszkaniowej Wrocław-Południe. Dzięki nim obniżają rachunki mieszkańcom.
  https://finanse.wp.pl/darmowy-prad-dla-spoldzielni-przerobili-blokowisko-w-elektrownie-6436408083282049a

 113. osoba prywatna said

  Kawa z nienarodzonych dzieci. Dobrze o tym wiedzieć …
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/kawa-z-nienarodzonych-dzieci-dobrze-o-tym-wiedziec-2019-10

 114. osoba prywatna said

  Naturalne sposoby na katar
  .https://www.youtube.com/watch?v=2FrcnZDp5Jo

 115. osoba prywatna said

  Ostatnie wystąpienie najlepszego posła.
  .https://www.youtube.com/watch?v=7cv1igzXwvg&feature=youtu.be

 116. osoba prywatna said

  Czy jestesmy juz bezpieczni idąc na grzyby ?
  .https://www.youtube.com/watch?v=vxA3GZAX2DQ

 117. PISKORZ said

  re 102…a u nas jak kiedyś za babci-komuny na Pl. Konstytucji w stolicy…były prezentowane rozbite auta po wypadkach wszelakich.. A MOŻE
  WRÓCIĆ DO TEJ WYSTAWY X JESZCZE…ps Obserwując tych młodych zafajdańców za kierownicą…byłoby to wskazane.! ps Ostatni obrazek…siedzi taki pętak-kierowca lewa łapa niedbale na kierownicy…a prawa …na zagłówku
  pasażera..!!

 118. NICK said

  GP. (83).
  Dlaczego Amazonia.
  Bo tam są jeszcze pokłady Katolicyzmu.

  A to ścierwo bergolnięte?

  Posłannik samego diabła.
  Trza?
  Wam „pa-pierza”?

  Co nie beknie.
  Czkawkę macie i torsje.
  W najlepszym przypadku.
  I nic więcej

  A i dyskusyje.

  Że go jeszcze Bóg nosi… .

  Poddaję się woli Bożej ale WY!

  TU.
  Grzmijcie.

  Trąby Jerychońskie.

  qrva

 119. http://wandaluzja.pl/files/Rok%201914.pdfŃ
  PIEŚŃ DROPIA WIELKOPOLSKIEGO

  To jest niemiecka mapa ścienna, również na TAPETACH, z początku I.WŚ z posłaniem: JEŚLI NAM NIE DACIE TEGO TO WAS ZJEMY. Niemcy wsadzili sobie bowiem świat do KIESZENI technologią azotową Habera-Boscha. Tytułowa mapa jest z Podziału Świata na Morzu Południowochińskim NA SILNIKU NADROWSKIEGO z Poznania (obecnie Diesla), który to układ został złamany przez Winstona Churchilla znalezieniem ropy w Nigerii.
  Jeden Żyd mówił mi, że technologię H-B dał Anglikom Sam Haber. Na dowód tego opowiedział taka historię, że gdy hitlerowcy wygnali Habera do Szwajcarii to przy jego Łożu Śmierci zjawili się Anglicy, którzy zapytali: CZEGO SOBIE ŻYCZY ZA SWE ZAŁUGI DLA ANGLII – na co odpowiedział: DAJCIE ŻYDOM PALESTYNĘ.
  TAKIEGO WAŁA. Niemcy doznali SZOKU, gdy w bitwie nad Marną zdobyli francuski proch SYNTETYCZNY, co znaczyło że wojna będzie trwała nie 2-3 miesiące – na ile Entencie wystarczały strategiczne zapasy saletry kopalnej – ale KILKA LAT.
  Mój teść opowiadał, że był świadkiem ROZMOWY 2 endeków. Narodowiec Wielkopolski pokazywał gościowi piękne pola Wielkopolski, na co ten przerywał mu: U NAS NA LITWIE, U NAS NA LITWIE… W końcu doszło, że na Litwie jest LEPSZE POWIETRZE – na co Wielkopolanin odciął się: SKORO MACIE TYLE LASÓW TO MACIE I LEPSZE POWIETRZE…
  Podobnie zaczyna się też pieśń Dropia Wielkopolskiego. Do przyjaciela przyjeżdża bryczką drugi endek o Płacze: MARCINIE POMÓŻ. MÓJ SIOSTRZENIEC WYGRAŁ KONKURS U LIBICHA I NIE ZOSTAŁ PRZYJĘTY. Rodzina wykosztowała się i zadłużyła a teraz wypada mu wracać i zająć się gospodarowaniem. CHMM. MÓWISZ, ŻE NIE ZOSTAŁ PRZYJETY CHOĆ WYGRAŁ KONKURS? – ZMARNUJE SIĘ TAKI TALENT Z ISKRĄ BOŻĄ. – TO CIEKAWE – WIDOCZNIE COŚ KNUJĄ ??? NO TO ZAŁOŻYMY MU INSTYTUT, SKORO MÓWISZ, ŻE JEST TAAAKI ZDOLNY…
  Tak powstała technologia azotowa Kowalskiego-Mościckiego, która po bitwie nad Marną PRZERAZIŁA Niemców: http://wandaluzja.pl/?p=p_335&sName=dmowski-czy-pilsudski-// Po przystąpieniu USA do wojny po stronie Ententy ta Geopolityczna mapa stała się nieaktualna i została zastąpiona Granicą Niemiecko-Żydowską na Missisipi.

 120. osoba prywatna said

  Posiadacze psów mają większe szanse na przeżycie zawału i udaru
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/posiadacze-psow-maja-wieksze-szanse-na-przezycie-zawalu-i-udaru

  Rosja przejmie kontrolę nad największymi na świecie rezerwami ropy naftowej
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rosja-przejmie-kontrole-nad-najwiekszymi-na-swiecie-rezerwami-ropy-naftowej

 121. Peryskop said

  Parę zdań o Kulcie Maryjnym – …

  (… wycięte…)

  PRECZ, pókim dobry.
  Admin

 122. osoba prywatna said

  Jak wielki pomarańczowy ojciec z Waszyngtonu sprzedał Kurdów Turcji
  https://prawy.pl/104622-jak-wielki-pomaranczowy-ojciec-z-waszyngtonu-sprzedal-kurdow-turcji/

 123. osoba prywatna said

  Rzecznik Episkopatu: „Kościół nie jest przeciwny odpowiedzialnej edukacji seksualnej”
  https://prawy.pl/104623-rzecznik-episkopatu-kosciol-nie-jest-przeciwny-odpowiedzialnej-edukacji-seksualnej/

  Nieboszczyk opozycjonista takiego s…synka spłodził.
  https://prawy.pl/104625-premier-morawiecki-krytykuje-zamykanie-drzwi-przez-ue-przed-islamska-albania/

 124. osoba prywatna said

  Euro posłanka Wiosny, choć broni krów przed gwałceniem, to nosi skórzany pasek za 3200
  https://prawy.pl/104615-euro-poslanka-wiosny-choc-broni-krow-przed-gwalceniem-to-nosi-skorzany-pasek-za-3200/

  Były oficer marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych uważa, że kluczem dla pokonania jest Cyfrowy Fundusz Rozwoju. Dzięki niemu USA mają zdobyć przeciwwagę do starań Chin.
  https://prawy.pl/104583-cyfrowy-jedwabny-szlak-zmienia-swiat/

 125. osoba prywatna said

  Love Island – Wyspa miłości, czyli współczesny upadek obyczajów
  https://prawy.pl/104566-love-island-wyspa-milosci-czyli-wspolczesny-upadek-obyczajow/

 126. osoba prywatna said

  Dziczyzna – szlachetność od wieków
  https://prawy.pl/104510-dziczyzna-szlachetnosc-od-wiekow/

 127. Zerohero said

  @NICK

  Chyba trochę ostro napisałem, ale cieszę się, że Pan wyłapał sedno bez obrażania się.

  Przy okazji. Niektórzy dają te kropki nawet pod zwykłymi artykułami. Czy tam jest sens? Chyba nie. W wolnych tematach potrafi znaleźć się 250 komentarzy i jak jest trochę zdjęć, filmów, to już robią się kobylaste.

 128. Kura domowa said

  Ja tam nie wiem, bom głupia baba ze wsi.
  Dlaczego jakiś marksizm lub neomarksizm nie nazwac po imieniu? Przynajmniej u Sz. P. Gajowego.

 129. Boydar said

  No jak tu nie kochać żydów

  .https://www.youtube.com/watch?v=Aq7FuvTT0C8

 130. seler said

  Ewangelia św. Jana – 3:10:31 – lektor PL

  .https://www.youtube.com/watch?v=qZZIGoxyJPc

  przeczytajcie komentarze,
  za wszystko dziękuję,
  seler

 131. Boydar said

  Marksizm to Marx, Marx to Kapitał.

  Mam pytanie, retoryczne co prawda; kto to przeczytał ?

 132. Boydar said

  I do Pana Gajowego. Zauważyłem że ten mechanizm as WP to działa podobnie do systemu wizowego jankesów. Jest procent odmów i samonapędzająca się negacja.

  Ale nie żebym zaraz płakał. Chłopaki nie płaczą 🙂

 133. osoba prywatna said

  Bizimkiler: Ray Charles – Hit the Road Jack (Folk Cover)
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=139&v=XKhbI2XUob4

 134. Yah said

  „Prosimy Cię, w imię Boga i w imię krwawiącego Tajemniczego Ciała Chrystusa, Kościoła, abyś zaakceptował wybór pomimo wielkiego sprzeciwu wrogów……..

  .http://vkpatriarhat.org/pl/?p=16976

 135. maasteer said

  Święto Opieki Najświętszej Bogurodzicy w Bielsku Podlaskim [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Święto Opieki Przenajświętszej Bogorodzicy przypada na 1 października wg kalendarza juliańskiego lub 14 października wg „nowego stylu”, jest celebrowane jako najważniejsze święto po 12 głównych wielkich świętach.
  Tradycja święta wywodzi się z Bizancjum, obecnie najbardziej popularne jest w Rosji, na Białorusi i na Ukrainie. Święto dedykowane jest opiece nad ludźmi za wstawiennictwem Maryi.

  Pokrowa to także rodzaj ikony Matki Boskiej jako orędowniczki, pośredniczki i opiekunki ludzkości. W Polsce wezwanie Pokrowa Preswiatoj Bogorodicy noszą m.in. cerkiew w Choroszczy, w Puchałach, cmentarna świątynia w Gródku, cerkiew w Turkowicach, Sławatyczach, Zubaczach czy w Bielsku Podlaskim.
  —————
  https://poranny.pl/swieto-opieki-najswietszej-bogurodzicy-w-bielsku-podlaskim-zdjecia-wideo/ar/c1-14513215

 136. Zerohero said

  https://pl.sputniknews.com/polska/2019101811214622-wczesniej-na-wnuczka-teraz-na-amerykanskiego-marynarza-oszusci-coraz-sprytniejsi-sputnik-polska/

  oto skutki proamerykańskiej propagandy nad Wisłą. Starcy uznają amerykańskiego żołnierza za równie godnego zaufania co wnuczek.

 137. Paweł Łepkowski naczelny Rzeczpospolitej, TAJEMNICA ŚMIERCI ZBRODNIARZA, Rzeczpospolita UWAŻAMRZE.PL, 18 x 2019.

  Ktoś tu robi z nas Wariata. Jęśli przy berlińskiej stacji metra LEHTER znaleziono w r. 1972 polowy grób 2 mężczyzn, z których jeden „okazał się” na podstawie badań genetycznych Martinem Bormannem, to już sam pomiar szkieletów – jeden 190 cm a drugi 186 cm wzrostu – WYKLUCZAŁ takie badanie, bo Bormann należał do NIŻSZYCH kompanów Hitlera, który wysoki nie był.
  Jeden Szlezier mówił mi, że Bormann był młodszym bratem Nadrabina ZSRS Łazara Kaganowicza i uciekł do Moskwy. Z tej racji Bormann nie mógł mieć nic wspólnego z Najwyższym Sądem SS na Hradczanie, który był RÓWNOCZEŚNIE Niemieckim Komitetem NKWD, którego protektorem była żona Oskara Schindlera na Wawelu jako Fraulina Rzeszy.
  Jest wersja, że Martin Bormann sprzedał Amerykanom technologię hitlerowskiej bomby atomowej. To ZGADZA SIĘ z wersją, że Łazar Kaganowicz sprzedał bombę atomową Mao-Tse-tungowi. Gdy pokazano po raz I Breżniewa to usłyszałem TO TEN, CO WOZIŁ DO IZRAELA PLATYNĘ ZA GŁOWĘ KENNEDYEGO. Z drugiej strony istnieje wersja, że za Głowę Kennedyego ZAPŁACIŁ Martin Bormann.
  Praktykujący katolik i Dobroczyńca Kościoła Otto Skorzeny von Gniezno Wielopolskie zeznał na Łożu Śmierci przed hiszpańskimi hierarchami katolickimi i bonzami falangi, że to NIE ON zamordował Tesle i Kennedych, ale późniejszy Prezydent USA Busch-Sherff-Bush von Kraków i generał Obce Armie Wschód Gehlen. Na dowód tego wręczył przytomnym pudełko ze zdjęciami hitlerowskich miliarderów nowojorskich, których obsługiwał fotograficznie: http://wandaluzja.pl/?p=p_361&sName=46.-zydowskie-odrodzenie-polski// Na zdjęciu Rodziny Flicka Bormann jest Po Kilku Operacjach Odmładzających. V czy VI się nie udała i Bormann musiał wyjechać do Argentyny.

 138. Boydar said

  Sąd w wydanym orzeczeniu uznał, że „… pozew przeciwko porozumieniu ma „bardzo wątpliwe podstawy prawne”, a podawane w nim argumenty są „w najlepszym wypadku słabe” …”

  https://wiadomosci.wp.pl/brexit-sad-oddala-wniosek-o-zablokowanie-unijnego-porozumienia-6436565042243713a

  Meritum sprawy pomijam bo się nie znam. Zafascynowała mnie sama koncepcja uzasadnienia wyroku, bardzo angielska i bardzo stara 🙂

  W jakiejś powieści, chyba Waltera Scotta, autor przytoczył stwierdzenie sędziego – „zeznania świadka nie są wiarygodne gdyż jest zwykłą świnią”. No ale to były inne czasy 🙂

 139. Boydar said

  Dlaczego zaraz „skandaliczna”; jaki „urząd ” taka symbolika, i to ewentualnie należałoby zbadać

  https://wiadomosci.wp.pl/irlandia-skandaliczny-napis-na-urzedzie-w-cork-zniknal-po-interwencji-polakow-6436524108695169a

 140. Sacra Virginitas. Tekst polski i łaciński, pdf do pobrania: https://swietatradycja.wordpress.com/2019/10/19/sacra-virginitas-pius-xii-o-swietym-dziewictwie-kaplanski-glos-w-twoim-domu-v/

  Audio:

 141. Boydar said

  Niezła podgotowka

  https://www.money.pl/gospodarka/nauczyciele-emeryci-mieli-pomoc-nie-pomoga-odchodza-6436349848844417a.html

 142. revers said

  Co sie dzieje w w swiecie i w sieci wg. „Chatziemmanouil

  To surowe warunki stawiane przez Erdogana, ktore zostaly podpisane przez przedstawiciela USA, a wszystko po to by odzyskac arsenal poteznej i groznej broni zatrzymanej w zamknietej bazie wojsk amerykanskich przez Turkow. Po tym widac jak media klamia i wmawiaja zupelnie inny cel wizyty panow zza oceanu. Erdogan pokazal jak z butnego i niebezpiecznego wroga mozna zrobic pokornego, choc odwracajac sie pokazuja jezyk , ale to nie ma juz zadnego znaczenia. Erdogan twardo wykonuje nakreslony plan dzialania uzgodniony z koalicjantami.W oswiadczeniu czytamy: Prezydent Turcji Tayyip Erdogan oświadczył, że 22 października w Soczi zamierza omówić ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Władimirem Putinem kolejną fazę procesu tworzenia strefy bezpieczeństwa w północnej Syrii.
  Erdogan i wiceprezydent USA Mike Pence w czwartek postanowili zawiesić na 120 godzin turecką operację w Syrii w celu wycofania sił samoobrony syryjskich Kurdów z granicy z Turcją. Pence oświadczył, że porozumienie oznacza wycofanie kurdyjskich sił z 30-kilometrowej strefy bezpieczeństwa na granicy turecko-syryjskiej i że Stany Zjednoczone ułatwią ten proces. Pence zaznaczył, że amerykańskie wojska nie wrócą do tego obszaru.
  To, do czego dążyliśmy, doszło wczoraj do skutku. Rezultatem negocjacji z Pencem było wczorajsze wspólne oświadczenie złożone z 13 punktów. Organizacja terrorystyczna opuści strefę bezpieczeństwa o szerokości 32 kilometrów i długości 444 kilometrów z zachodu na wschód, zgodnie z ustaleniami. We wtorek będę rozmawiać z Putinem o kolejnej fazie. Mam nadzieję, że w ten sposób uda się w pełni osiągnąć wszystkie cele postawione w ramach naszej operacji – powiedział dziennikarzom Erdogan.”

  i sputnika

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019101811214605-sputnik-erdogan-ujawnil-szczegoly-porozumienia-ze-stanami-zjednoczonymi-ws-syrii/?fbclid=IwAR3yfcImWsWK9CCjIK6X_1DFvUARkZ4FvBZXOduQMsb7_gDFoyr3LMXUsJ8

  czyli szczegoly porozumienia Erdogana-Pence, pomijane celowo w mainstrimach zachodnich i krajowych.

  Rosjanie tez juz to przerabiali, wyjechali korytarzami „wolnosciowcy” i „dzhadzisci” i zawsze wracali zmoderowani i z tym samy sprzetem wojennym tj. telekomunikacyjny, drogie uzbrojenie oddzialow specjalnych z indywidualnymi noktowizorami, pasywnymi radarami , etc.

 143. osoba prywatna said

  Gdy Holandia była przeludniona
  https://www.wiatrak.nl/80337/gdy-holandia-byla-przeludniona

  Holenderscy koczownicy
  https://www.wiatrak.nl/80340/holenderscy-koczownicy

 144. osoba prywatna said

  Jesień w Karelli: drewniane świątynie, jeziora i błoga cisza
  https://pl.sputniknews.com/foto/2019101811213092-sputnik-polska-jesien-w-karelli-drewniane-swiatynie-jeziora-i-cisza/

 145. Boydar said

  „… ale cieszę się, że Pan wyłapał sedno …”

  Już bardziej kurtularnie sponiewierać się nie dało 🙂

 146. osoba prywatna said

  Najlepsze piwo na świecie
  https://www.wiatrak.nl/12392/najlepsze-piwo-na-swiecie

 147. NICK said

  Najwyższy z najnisz-szych.
  Poniewieracz. Tutejszy.
  Kulturalniej nie umiem. 🙂 .

  Dzięki. Zerohero.
  Lubelak to MUSI.
  Chacheł praw-dziwy.
  I uj.
  Pozdrawiam obojga.
  Z bólem wielkim.
  Idźta. Muszelki?

 148. Boydar said

  Pan Uj, jeśli łaska !!!

 149. NICK said

  PANIE SZANOWNY!
  UJ!

  Obawiam się o PANA.

  Serio.

 150. Boydar said

  I ja się obawiam, i też serio. Raz Maty rodyła

 151. NICK said

  No to we prost.
  Alibo jeszcze nie?

  Wymiękałeś.
  Przed innymi.
  Tyle.

 152. Boydar said

  Ja wymmiękałłem ? Co za Bezczel !!! Jeśli już i nawet, z rzadka zresztą, to tylko kurtularnie puszczałem przodem; nie lubię ścisku w kolejce do rzeźni.

 153. NICK said

  Ja?
  Tu?

  Nie muszę.
  Mam Duszę.

  Opóźniasz procesy.
  Sprawy polskie.
  Ucz się jeżeli jesteś z piaskownicy.
  Naszej.

 154. Lily said

  Czy TO juz wszystko?,czy jeszcze czegos
  wiecej?.

  Zrodlo;znalezione w internecie.

 155. seler said

  dopisek do Ad; 130

  Dla Szanownych Czytelników

  [1] Elias Aslaksen – Chrystus objawiony w ciele cz1.avi
  .https://www.youtube.com/watch?v=eigNWHuyZu8

  [2] Elias Aslaksen – Chrystus objawiony w ciele cz2.avi
  .https://www.youtube.com/watch?v=UdN-qmBkOus

  pozdrawiam serdecznie,
  seler

 156. osoba prywatna said

  Dwóch znajomych …Holender i Turek, z braku dochodów /pieniędzy postanawiają, że coś w końcu trzeba w tym kierunku zrobić.
  Holender mówi, wiesz co, pojedźmy do Amsterdamu,tam można dobrą kasę zarobić.

  Wyjechał pierwszy Holender. Wraca po 2 tygodniach z pełnym portfelem.
  Turek postanawia że i on pojedzie na zarobek.
  Wraca z Amsterdamu po tygodniu…z pełnym portfelem,najnowszym BMW, obwieszony złotem.

  Holender się pyta, ty kumpel jak ty to zarobiłeś w ciągu tygodnia, a mi się to nie udało???
  A wiesz, mówi Turek, usiadłem na ulicy z tabliczką w rękach o następującej treści….”Dajcie mi proszę po 1 euro, to wyjadę do Turcji.”

 157. seler said

  jadę bo bandzie…

  [1] Marian 12.05.12 – Jezus Chrystus wróci po nas.avi
  .https://www.youtube.com/watch?v=1SGBeK2XvNQ

  [w 1. minucie poprawię Mariana – nie w SODOMIE i GOMORZE ale za DNI NOEGO]

  [2] zgr 05 07 2014r Marian – Syn Człowieczy
  .https://www.youtube.com/watch?v=A1k1z84RG4Y

  …trzymajcie szie
  😉 – seler

 158. bebrave2019 said

  Idol płodności zwany Pachamama został przyjęty na Synodzie Amazońskim: Franciszek z grupa wyznawcow demona umiescil go w łodzi i wniesli do Bazyliki śpiewajac fetyszowi. Franciszek i delegaci na Synod utworzyli pogańską procesję prowadzącą Pachamamę z San Pedro do Sali Synodalnej. Fałszywa bogini została niesiona w łodzi przez biskupów (apostatów). Bergoglio nie jest prawowitym papieżem, jest heretykiem, dlatego wszyscy ci, którzy sa z antypapieżem Bergoglio, odeszli od Kościoła katolickiego i wstąpili do kościoła odstępczego, który otwarcie buntuje się przeciwko Prawdziwemu Bogu.
  Brat Franciszkanów, Alexis Bugnolo, skomentował:
  Odstępstwo, satanizm. Wszyscy ci ludzie zostali ekskomunikowani przez kanon 1364 i 1329 i nie mogą już pełnić żadnego urzędu w Kościele, ani odprawiać Mszy świętej przez kanon 1331

 159. seler said

  Jezus urodził szie na przełomie września-października, kiedy był ostatni wypas owiec
  i nie 25. grudnia… oj, nie… oj, nie…

  zaufałem Jemu i żebym tylko wytrwał… święty nie byłem i nie jestem,
  nadzieję mam, że przed śmiercią Jemu dorównam,
  Chwała Ci Jezu na wieki… amen

  Cea mai frumoasa cantare a celor care trec prin incercari si probleme

  ________________

  pozdrawiam Najlepszego Admina w internecie polskim,
  bez kitu…. 😉 a, poznałem już wielu….
  przepraszam, że bez kropki…
  HEJ 😉

 160. AniaK said

  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-parlamentarne-2019/aktualnosci/news-gowin-w-se-o-banasiu-jezeli-ustalenia-cba-postawia-go-w-zlym,nId,3286954

  „Żeby tylko CBA nie doszukało się jakiś powiązań pana Banasia z panem Gowinem i kierując się interesem państwa, oby obaj panowie nie musieli podać się do dymisji. Ta kamienica na Krasickiego w Krakowie ma bardzo ciekawą historię. Doszły mnie słuchy, że w tę historyjkę z żołnierzem AK nawet trolle internetowe nie wierzą, a co dopiero panowie z CBA.”

 161. pankracy said

  żydowscy „polscy” „katoliccy” przestępcy prezydenci Ameryki Południowej

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pedro_Pablo_Kuczynski
  https://en.wikipedia.org/wiki/Pedro_Pablo_Kuczynski

  Kuczynski was born in the Miraflores District of Lima to a Polish Jewish father and a Swiss mother of French descent. Kuczynski’s parents fled from Germany after the Nazis came to power. Kuczynski worked in the United States before entering Peruvian politics.[3] He held positions at both the World Bank and the International Monetary Fund before being designated as the general manager of Peru’s Central Reserve Bank

  „polska” żydowska dziennikarka żydowskiego New York Times
  https://en.wikipedia.org/wiki/Alex_Kuczynski

  https://en.wikipedia.org/wiki/Category:South_American_people_of_Jewish_descent

 162. osoba prywatna said

  Człowiek tonie w milczeniu
  https://www.wiatrak.nl/80318/czlowiek-tonie-w-milczeniu

  Gdy Polacy Bredę wyzwolili i wydupczyli
  https://www.wiatrak.nl/33497/gdy-polacy-brede-wyzwolili-i-wydupczyli

  Z Gdańska do Amsterdamu płynął dobrobyt
  https://www.wiatrak.nl/80331/z-gdanska-do-amsterdamu-plynal-dobrobyt

 163. AniaK said

  Jak mam być szczera, bardziej bym uwierzyła, gdyby starszy pan za opiekę na starość przepisał swoją kamienicę na Opus Dei niż pana Banasia. Doszły mnie słuchy, że w Krakowie członkowie tej instytucji niosą pomoc ubogim ludziom, i może w zamian oni chcą się im jakoś odwdzięczyć.

 164. osoba prywatna said

  Niezwykły wpływ porodu na mózg
  https://pl.sputniknews.com/nauka-i-tech/2019101911210610-porod-przedluza-mlodosc-mozgu-sputnik/

 165. osoba prywatna said

  Wiedza historyczna Pomarańczowej Twarzy niczym się nie różni od przeciętnego połykacza mak donaldowych hamburgerów.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019101811213183-trump-usa-i-wlochy-lacza-bliskie-zwiazki-od-czasow-starozytnego-rzymu/

 166. Boydar said

  Taki artykuł (158) mógłbym napisać i ja, nic nie jest dla nas weryfikowalne, w treści.

  Za wyjątkiem jednego – Matka ma po co i dla kogo żyć. Może Stwórca to wiedział ?

 167. osoba prywatna said

  Dwugłowa żmija znaleziona w Pułtusku. Lasy Państwowe pokazują zdjęcia
  https://facet.onet.pl/warto-wiedziec/w-pultusku-znaleziono-dwuglowa-zmije/lfycm5y

 168. AniaK said

  Krwawa historia kamienicy Mariana Banasia.

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/krakow-w-bylej-kamienicy-szefa-nik-mariana-banasia-doszlo-w-przeszlosci-do-morderstwa,976514.html

 169. osoba prywatna said

  Kult i wiara w życiu Józefa Piłsudskiego
  https://prawy.pl/104637-kult-i-wiara-w-zyciu-jozefa-pilsudskiego/

 170. Piskorz said

  re 124 to nosi skórzany pasek za 3200″ TO PESTKA…Kilka lat temu jakaś lady ze spółki węglowej przyszła na spotkanie z górnikami z torebką za. 40 tys.!!

 171. Piskorz said

  Na mocy porozumienia z 1960 roku władze ówczesnej RFN wypłaciły Grecji tytułem zadośćuczynienia 115 milionów marek zachodnioniemieckich. Porozumienie zawiera klauzulę, że wszystkie roszczenia odszkodowawcze uznaje się za zaspokojone.
  TANIO SIĘ NIEMCY WYŚLIZGALI…!!

 172. osoba prywatna said

  Władze Kalifornii twierdzą, że płód nie jest człowiekiem nawet, jeśli przeżyje aborcję
  http://www.bibula.com/?p=110228

 173. osoba prywatna said

  Wadowice. Z papieskiej laski trysnęła woda. Ludzie myślą, że to cud. Można ją kupić po 50 zł za butelkę! [WIDEO]
  https://polskatimes.pl/wadowice-z-papieskiej-laski-trysnela-woda-ludzie-mysla-ze-to-cud-mozna-ja-kupic-po-50-zl-za-butelke-wideo-19-10/ar/c1-14515685

 174. osoba prywatna said

  ONZ opłaciła samolot dla Etiopskich migrantów prosto do Niemiec

  Polskie drony wojskowe lecą w świat
  https://radar.rp.pl/przemysl-obronny/14985-polskie-drony-wojskowe-leca-w-swiat

  Prezydent w marszu nordic walking „Tak dla transplantacji”
  https://www.tvp.info/44928757/prezydent-w-marszu-nordic-walking-tak-dla-transplantacji

 175. osoba prywatna said

  Odpady komunalne z Włoch na działce pod Gliwicami. Ponad 46 ton nielegalnych śmieci
  https://regiony.tvp.pl/44909559/odpady-komunalne-z-wloch-na-dzialce-pod-gliwicami-ponad-46-ton-nielegalnych-smieci

  Ponad 2300 ton nielegalnych odpadów z Norwegii trafiło do portu w Świnoujściu
  https://forsal.pl/artykuly/1435680,ponad-2300-ton-nielegalnych-odpadow-z-norwegii-trafilo-do-portu-w-swinoujsciu.html

 176. osoba prywatna said

  POLICJANT o DOSTĘPIE DO BRONI | Czy „Kowalski” powinien mieć BROŃ?
  .https://www.youtube.com/watch?v=YrLSA__LIac

 177. osoba prywatna said

  „To pan jest k**** odpowiedzialny”. Kłótnia dyspozytorki ze świadkiem wypadku
  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-10-18/to-pan-jest-k-odpowiedzialny-klotnia-dyspozytorki-ze-swiadkiem-wypadku/?ref=aside_najnowsze

 178. Misiek said

  Nowa ksiazka o Pileckim? Czy ktos ja zna i moze zrecenzowac?

  „The Volunteer”, Jack Fairweather, by HarperCollins, ISBN 978-0-06-256141-1

 179. osoba prywatna said

  Ładna, zgrabna i wysportowana.
  https://demotywatory.pl/4954240/Kiedy-musisz-spompowac-plecy-przed-randka

  ———–
  Po co się spompowywuje plecy przed randką?
  Admin

 180. osoba prywatna said

  Gdzie znikają pieniądze…
  https://demotywatory.pl/4954443/Oto-gdzie-znikaja-pieniadze-Polakow-Wiceszef-MON

  Pomarańczowa twarz i kolejna jego gafa.
  https://demotywatory.pl/4954362/Wzrok-tlumaczki-gdy-Trump-zwrocil-sie-do-wloskiego-prezydenta

  50 zł i cukierek
  https://demotywatory.pl/4954338/Na-stacji-benzynowej-sedzia-Miroslaw-Topyla-zwinal-cudze-50

  Ekologiczny cmentarz
  https://demotywatory.pl/4954171/Ekologiczny-

  Ryby
  https://demotywatory.pl/4954347/Nad-jeziorem-policja-zatrzymala-mezczyzne-niosacego-siatke-z

  Choroby
  https://demotywatory.pl/4954340/Wszystkie-choroby-pochodza-od-stresu-Tylko-weneryczne-wywodza

 181. osoba prywatna said

  Weterani.
  https://demotywatory.pl/4954457/107-letni-Kapitan-Leon-Kaleta-weteran-kampanii-wrzesniowej

  https://demotywatory.pl/4954274/Wymyslil-sobie-ze-chce-dostac-tyle-kartek-z-zyczeniami-na

 182. https://magazyn.wp.pl/artykul/zbrodnia-bez-kary-lekarz-hitlera-kurt-blome
  Joanna Bercal, Katarzyna Domagała-Pereira, 18 października 2019
  ZBRODNIA BEZ KARY, LEKARZ HITLERA KURT BLOME

  Tytuł na planszy HITLER MÓGŁ WYGRAĆ WOJNĘ jest demagogią i mąceniem. Nie można było Wygrać Wojny przy pomocy Broni Biologicznej, gdyż Anglicy nie byli Aztekami czy Majami, którzy marli MILIONAMI na przyniesione przez Hiszpanów choroby. Broń Biologiczna miałaby skutek Broni Chemicznej z I.WŚ, choć Grypa Hiszpańska, która wybuchła PO ZAKOŃCZENIU I.WŚ zabiła WIĘCEJ ludzi niż działania wojenne. Jeśli Grypa Hiszpańska była Bronią Biologiczną to obliczoną na wyeliminowanie z Wojny USA, gdzie Pojawiła się.
  Hitler mógł Wygrać wojnę dzięki broni atomowej. STRATEGICZNĄ broń atomową stworzył Tesla PRZERAŻONY technologią azotową Habera-Boscha, gdyż WIEDZIAŁ, że to Świat w Niemieckiej Kieszeni. I próby Bomby Tesli dokonali Chińczycy w r. 1903 a II Rosjanie w r. 1908, w obu wypadkach bez powodzenia. III skutecznej próby dokonali Czechosłowacy pod ziemią.
  Na tej podstawie Stalin zamówił u Benesza 3 Strategiczne bomby atomowe, na Warszawę, Berlin i Londyn. Dowiedział się o tym Beck, który, gdy Stalin kazał Armii Czerwonej Zaatakować Polskę, poleciał ze sprawą do Hitlera, który obiecał Zaatakować Czechy mające najsilniejszą armię w Europie, Beck odpowiedział: WODZU, POLACY PANU TEGO NIGDY NIE ZAPOMNĄ.
  Atakować Czech nie trzeba było, gdyż Nadworny Truciciel Stalina Łazar Kaganowicz otruł Wodza dostarczonym mu przez Niemców Polonem. Na Sylwestra 1937 Stalin ODKORKOWAŁ zalakowaną butelkę spryskaną Polonem, i OZDOWIAŁ dopiero 1-Maja jako Stalin II, bo u nich Stalinów Bogato.
  W MONACHIUM Anglicy zarekwirowali bombę Na Londyn a 2 pozostałe dali Hitlerowi jako Krzyżowcowi Antybolszewickiemu. Hitler wprowadził jednak walutę KEYNESOWSKĄ – odbierającą status BOSKI Bangsterom i podporządkowującą administrację Parlamentowi – toteż stał się Większym Wrogiem Anglii od Stalina II. Stalin zniszczył zaś antybanksterski Faszyzm nakazując komunistom francuskim WROGÓW NAZYWAJCIE FASZYSTAMI, co Ocaliło Rotszylda i Rokefelera.
  Uchwała sztabu generalnego Wehrmachtu o budowie TAKTYCZNEJ broni atomowej była w DNIU kapitulacji twierdzy MODLIN, czyli że generałowie Wehrmachtu musieli się Przekonać, że Skarb Włastów tam jest. To daje odpowiedź na preambuły śledztw US Army i Armii Czerwonej w/s hitlerowskiej broni atomowej: HITLEROWSKA BOMBA ATOMOWA ZOSTAŁA SFINANSOWANA ZA OGROMNE SKARBY WYWIEZIONE Z POLSKI I INNYCH KRAJÓW OKUPOWANYCH.
  Nie była to oczywiście bomba atomowa Tesli, której 2 sztuki, na Warszawę i Berlin, hitlerowcy chcieli użyć na Moskwę Leningrad, ale JEDYNY samolot zdolny do przenoszenia ich został uszkodzony przez AK na lotnisku Leśnym w Łucku i zniszczony przez sowieckiego kamikadze w Świdniku.
  Goering płakał Jak Dziecko, ale w otoczeniu Hitlera zrodził się NAJBARDZIEJ DIABALSKI PLAN W HISTORII. Trzeba wojnę PRZEGRAĆ, żeby agent niemiecki Stalin II użył bomb Tesli dla zniszczenia USA i Europy Zachodniej wybuchem ich na dnie Atlantyku, co się nazywa Planem Saharowa. Właśnie dlatego Putin NIE PODAŁ daty Podpisu na Planie Saharowa Ławrentego Berii – wyraźnie Wykonawczego.
  Plan Saharowa został zniweczony wzięciem do niewoli w Kijowie przez Górę-Dolinę Generalissimusa, który wiózł do Pragi złoto na wykupienie przez Holokaustów USA. Mój ojciec wydał Generalissimusa Radzie Politycznej Wojny Ukraińskiej, która w składzie: marszałek Broz-Tito, Nikita Chruszczow, marszałek Rola-Żymierski, marszałek Żukow i mój ojciec wydała Generalissimusa Ukraińcowi Szendzielarzowi-Łupaszce, co oznaczało ZAKATOWANIE – formalnie za WOŁYŃ.

 183. osoba prywatna said

  Tramwaj napędzany wodą z Braga
  .https://www.youtube.com/watch?v=IAuuSS0A_4o

 184. osoba prywatna said

  Turniej miast.
  .https://www.youtube.com/watch?v=fGMsHgHiQ4s

 185. seler said

  żyjemy w „czasach” i na „świecie”,
  gdzie kłamstwo szatana toczy szie na „okrągło”…
  jak walec… gniecie….

  dlaczegóż tak ? – dlaczegóż tak ? – szie dzieje,
  zapytacie

  bo skrzywiona Twarz moja w lusterku
  a szkło jeszcze nie pękło
  i nie poznaję szie, że
  jeszcze jestem ?

  charakter mój ktoś wydłubał mi widelcem,
  bo uzależniłem szie od kłamstwa
  ale niechaj każdy mówi
  za siebie…

  przynajmniej, chociaż dzisiaj, jutro,
  żeby przetrwać jeszcze
  z Bogiem lub NIE
  na zawsze

  bywajcie
  seler

  Veľké Diabolské husle – Cigánsky plač

  .https://www.youtube.com/watch?v=UR0geNa3fZg

 186. seler said

  Łuk mój kładę
  na obłoku, aby
  znakiem był
  przymierza
  między mną
  a ziemią

  Elias Aslaksen – Odpocznienie Boże
  .https://www.youtube.com/watch?v=2OmDKoCkNN8

  czy mam do tego nauczania napisać komentarz ?
  ja, śmieć ? …lubelak ?

  do zobaczenia,
  seler

 187. revers said

  Dobrze ze nagrody Pulitzera …

  ale gowno moze przylepic sie do kazdej kartki papieru, nawet zszywanego, tyle ze nie na chinskim papierze i wiekowej oprawie skorzanej

  „Senat RP uhonorował Olgę Tokarczuk uchwałą, w której znalazł się następujący zapis: „Senat Rzeczypospolitej Polskiej gratuluje Oldze Tokarczuk międzynarodowego sukcesu. Uznajemy jej ogromne zasługi dla światowej literatury, w tym dla budowy dobrego imienia Polski w świecie, a także dla wzrostu czytelnictwa w Polsce. Życzymy Oldze Tokarczuk, aby jej talent literacki zaowocował nowymi, wybitnymi dziełami”.”

  https://wprawo.pl/2019/10/19/senat-rp-uhonorowal-olge-tokarczuk-noblistka-podtrzymuje-swoje-slowa-o-polakach-jako-mordercach-zydow/

 188. seler said

  pozwolę sobie i Wam napisać:

  wyciszmy szie……..
  bo zgiełk szatana rozpier..la… Nas
  macie Tarczę ?
  ale gdzie ?
  w Kim ?

  WIARA W STWÓRCĘ nie jest religią
  a jest życia DOŚWIADCZENIEM
  byś był Jemu wiernym
  i Człowiekiem…

  i jaja miej,
  ewentualnie jajniki…;-)

  Odpocznienie Boże – jak wyżej

  im prędzej zamilknę, tym szybciej
  Jezusa zrozumiecie,
  bo, o to chodzi
  no HEJ
  😉

  piosenkę zapodać ?
  już nie trzeba…

  seler

 189. NICK said

  Każdy mógł by Lubelaku. (166)
  Przepraszam za napastliwość.
  🙂 .

 190. Zerohero said

  Kolejny pseudo prawak nie może znieść, że w sejmie pojawiła się Konfederacja.

  .https://www.youtube.com/watch?v=qrMSnWETHwU

  Zwróciłem uwagę na komentarz.

  „Dziwne, że Pan Michalkiewicz jeszcze występuje w Pańskim programie.”

  Przyłączam się do zdziwienia. Pan Michalkiewicz wypowiadał się negatywnie o stowarzyszeniu Grunwald i docencie Koseckim mówiąc, że nie kontaktował się z nimi, bo starannie wybiera towarzystwo. A towarzystwo zażydzonego Klubu Ronina, Ziemkiewicza, Gadowskiego itp. mu nie przeszkadza? Pan Michalkiewicz jest starszy ode mnie i z pewnością ma większą wiedzę. Może jest bardziej tolerancyjny. Ja się w każdym razie dziwię. On nie pasuje tam.

 191. NICK said

  Pompowanie przed randką.
  Po co?
  Każdy/każda i tak się okaże.

 192. seler said

  dziękuję Tym, którzy wysłuchali Nauczania
  co ja jego zapodałem powyżej,
  zgodnie z Biblią
  albowiem
  kocham
  Was

  cygan ? – pogubiłe szie… seler ?
  „ze świątyni wyjdźcie tej
  co zdradza”
  Hej 😉

  może kiedyś zrozumiecie Boga… a na końcu mnie
  pozdrawiam
  „szie” 😉
  __________________

  dopisek
  ——————–

  12 sierpnia 2019 at 22:14

  „żal mi Ciebie, Piotrze
  bujaj szie…”

  seler

  [o politykę poszło – pisałem tam kilka lat]
  _____________

  co na to Admin ?
  —————-

  „admin

  13 sierpnia 2019 at 09:55

  Seler, wytzrymywałem długo Twoje złośliwości, wielokrotnie mnie obrażałeś, jesteś oszczercą i człowiekiem niezbawionym co widać m.in po tym komentarzu.
  Ratowałem Ci życie kiedy chciałeś popełnić samobójstwo. Dzwoniłem na policję. Z tego co wiem, to gdyby nie moja inicjatywa na blogu i modlitwy ludzi to już by Ciebie nie było a teraz tak się do mnie zwracasz.
  Niech Cię Bóg osądzi.

  Broniłem Cię także na syjonistycznym stopsyjonizmowi. Ale Ty nie masz grama wdzięczności człowieku.

  Życzę Ci abyś zapragnął poznać Jezusa i nauczył się miłości do ludzi. Błogosławię Ci i ani jednego Twojego komentarza nigdy nie umieszczę bo masz chorą duszę i takiego zła nie wpuszczam na blog.
  Jesli tak stale mnie napadasz to po co czytujesz obłudnie blog? Pytanie retoryczne.
  Nie spodziewam się od Ciebie milości bo jej nie masz. Z pustego salomon nie naleje. Jedyne co możesz mi dac to zło.”
  ——————————————–
  Odpowiedz

  Boro

  13 sierpnia 2019 at 10:34

  Jak to mówią po owocach ich poznacie. Szkoda chłopa, ale to chyba jakiś demon w niego wszedł skoro tak się zachowuje. Należy życzyć, żeby się opamiętał i wrócił do Jezusa. Inaczej czarno to widzę.
  ______________

  bo nie popierałem polityki skurwiałych „dobroczyńców”,
  czyli Konfederacji z żydem na czele,
  link

  http://detektywprawdy.pl/2019/08/12/politycznie-poddaje-sie/

  no, i z …”miłości swej” wypierdo… usunął mnie
  na zawsze….
  [pragnął zawsze być politykiem, tylko mu nie wyszło – Piotr Zimbarder]

 193. marteczka said

  O Augustyn Pelanowski nie owija w bawełnę i nie nazywa już obecnego papieża papieżem, tylko z imienia i nazwiska.

  Ojciec Augustyn Pelanowski
  Antychryst – nowy targ cz. I

  http://www.wydawnictwopaganini.pl/posluchaj-o-pelanowskiego/

 194. Zerohero said

  Początek ostatniego wpisu pana Wandaluzji nie urywa głowy, ale jest do przełknięcia. Kilka linijek dalej

  STRATEGICZNĄ broń atomową stworzył Tesla PRZERAŻONY technologią azotową Habera-Boscha, gdyż WIEDZIAŁ, że to Świat w Niemieckiej Kieszeni. I próby Bomby Tesli dokonali Chińczycy w r. 1903 a II Rosjanie w r. 1908, w obu wypadkach bez powodzenia. III skutecznej próby dokonali Czechosłowacy pod ziemią.

  tu jest grono badaczy którzy te wpisy czytają. Drodzy Państwo, jakiż tu rebus siedzi? A może żaden rebus tylko tak jak jest. tzn. Tesla zbudował bombę A którą próbowali różni detonować, ale udało się „Czechosłowakom”. Rozumiem, że chodzi o Czechów i Słowaków. A może dzieci z mieszanych małżeństw? No mniejsza z tym. Ta bomba to jakiś konkret, który jest prawdą albo fałszem. Na pierwszy rzut oka widać, że fałszem, brednią, bzdurą. No to jak sam tekst jest brednią, to może po prostu stanowi kod i trzeba czytać na przykład co piąte słowo aby powstała logiczna całość?

 195. seler said

  może zdążę zapodać jakąś piosenkę
  zanim mnie … sorry, sorry…
  zanim odejdę

  Czardas door het Gelders Orkest, Roby Lakatos en Dimiter Tchernookov (concertmeester)

  ktoś mi „kropkę” zapierdolił …pewnie zbój
  Marucha, wybaczysz mi ?
  to już moje ostatnie dni

  nie wiem, o czym jest ta piosenka,
  powyżej….
  ale ?

 196. seler said

  ….musimy szie uspokoić lekko
  przynajmniej JA, ego moje,
  …by nie zawstydził szie
  Bóg,…że, że
  wstąpił, przyszedł,
  i ? …w popłochu
  uciekł ?
  niedoczekanie moje…

  wierni będziemy
  do ostatnich
  naszych
  dni…

  przynajmniej… seler
  warzyfko,
  hej

  i już…

  piosenki nie zapodam,
  zabrakło mi
  😉

 197. NICK said

  No to też.
  Wqriam się na te rebusy.
  Zerohero ma rację.

  Nie wiem dlaczego Admin, kiedyś, napisał że wandaluzja moż tu istnieć dożywotnio.

 198. Lily said

  Nastepny rekord Kaczynskiego partii.

  Zrodlo;Suwerenny PL
  Rok 2018,najwyzszy wskaznik zgonow,w
  powojennej Polsce.
  Zrodlo; G.U.S.

 199. Ad. 190:
  O JAKIE ci Rebusy Zero Heroju spod Troi czy Zero Gieroju spod Stalingradu chodzi ??? NIE WIESZ, kto to byli Czechosłowacy? Mogę ci powiedzieć, że Czechosłowacja miała Najsilniejszą Armię w Europie – silniejszą od szwajcarskiej armii Obronnej – i potężny przemysł zbrojeniowy, więc Polska nie mogła się mierzyć z ZSRS i CzSł równocześnie.
  Meteoryt Tunguski jest STO razy bardziej Wymierny naukowo od taktycznej bomby atomowej w MAHABHARACIE, która była „inspiracją” Amerykańskiej Bomby Atomowej, której NIE BYŁO, gdyż była to sprzedana przez Martina Bormanna bomba atomowa Hitlera i 3 bomby dla zbombardowania Nowego Jorku i Waszyngtonu, które podarował Amerykanom Wielki Admirał Deniz, który tytuł WIELKIEGO otrzymał za zniszczenie US Navy na Wschodnim Wybrzeżu USA w r. 1942 – więc teraz Zero Gieroj KWICZY ze Nie Zatopił 700 okrętów i statków. – Ile ci płacą za ten KWIK.
  Śledztwa US Army i Armii Czerwonej w sprawie hitlerowskiej bomby atomowej mają identyczne preambuły: HITLEROWSKA BOMBA ATOMOWA ZOSTAŁA SFINANSOWANA ZA OGROMNE SKARBY WYWIEZIONE Z POLSKI I INNYCH KRAJÓW OPKUPOWANYCH – wiec teraz Zero Gieroj KWICZY, że takich śledztw NIE BYŁO…
  WRACAJ DO CHLEWA.

 200. NICK said

  Znaczy Wandaluzję trza wq-wić.

 201. NICK said

  (83). GP.
  Nastaną takie czasy gdy największego ZBRODNIARZA nikt nie zabije.
  Nie zabije.

 202. gd-ap said

  Mnie również mocno irytują wpisy nijakiego Wandaluzji , i powiem szczerze , ze wyrządzają krzywdę Gajówce. Jest na stronie zakładka w której czytelnicy mogą publikować dowcipy , to dlaczego by nie stworzyć Wandaluzji osobnego pokoiku dla jego chorych wypocin – z niewyjaśnionych powodów zwanych przez niektórych „rebusami”.

  Wolne Tematy to dział ciekawy , przypomina las mieszany bez wyraźnie zarysowanych ścieżek. Można sobie podziwiać różne wątki , posmakować , popatrzeć , posłuchać , poznać ciekawych ludzi ( tu tu zachwyciłem się Piwowarem , Jaśkiem z Toronto , i wieloma innymi stałymi czytelnikami). I tak idąc przez ten lasek mieszany , w ukojeniu nerwów i odskoczni od codzienności co i raz wdeptuję w jakąś dziwnie ukształtowaną kupę , ale nie bobki zajączka czy sarenki , ani nawet nie kopiec lajna niedźwiedziego …. tylko jakaś dziwnie usrana figura przez jakiegoś stwora , świra pomieszanego , który sadzi srakę w kształcie strzałek , które mylnie można wziąć za leśne drogowskazy.

  Pan Zerohero ma rację. Ja też wiele razy szukałem ukrytego sensu , prawdy i mądrości ukrytej nie wiadomo gdzie w tych wpisach. Dlatego proszę panià Anię.K. , tudzież innych wielbicieli postów Wandaluzji o klucz do ich zdekodowania.

  >https://youtu.be/1DRTpiKBufQ

 203. Marucha said

  Odpowiadam Panu Nickowi i innym.

  Nie pytajcie mnie, dlaczego Wandaluzja ma tu azyl. Sam tego do końca nie wiem.
  Jakiś indiański szacunek dla ludzi zupełnie innych?

 204. Anucha said

  Marucha, jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili. 🙂

  A tak na poważnie, pełne poparcie dla Pana i Wandaluzji

 205. http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/niemiecki-rz%c4%85d-odpowiada-na-%c5%bc%c4%85dania-w-sprawie-reparacji-%e2%80%9estanowisko-pozostaje-niezmienne%e2%80%9d/ar-AAJ1YLj?ocid=UE12DHP#page=2

  NIEMIECKI RZĄD ODPOWIADA NA ŻĄDANIA W SPRAWIE REPARACJI. „STANOWISKO POZOSTAJE NIEZMIENNE”

  W roku 1960 niemiecki rząd SPŁACIŁ roszczenia rządu greckiego sumą 110 milionów $ z Tajnymi Klauzulami. Obecne roszczenia rządu greckiego 289 miliardów Euro, pochodzą z tych tajnych Klauzul. W roku 1960 byłem na Górnym Śląsku, gdzie spodziewano się greckich inwestycji w górnośląskie hutnictwo, na co dał zgodę Gomułka, ale zniweczyli to Niemcy obietnicą przyjęcia Grecji do Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej.
  Otóż wydaje mi się, że Przedziwne żądania Niemieckiej Kontrybucji pochodzą z tajnych klauzul 1960, w których Niemcy ZAGWARANTOWALI Grekom Niepoczytalność Polaków. Ta Niepoczytalność została UDOWODNIONA wpisaniem mnie na listę Oszustów Światowych za ogłoszenie Satelitarnej Detekcji Złota, która jest Zbrodnią Przeciw Ludzkości.
  Ja zostałem internowany przez III.RP w najostrzejszym reżimie, ale wobec Zamachu na Złoto Stalina Bank Atlantycki zwrócił się do mnie, protestując jednak moje czeki listą Oszustów Światowych i przekazując sprawę FBI, gdyż złoto zostało złożone w polskim skarbcu Wojennym na paszport amerykański mego ojca.
  ROCZNE śledztwo FBI, Interpolu i ONZ uwolniło moje czeki spod Protestu i przeniosło śledztwo w/s Satelitarnej Detekcji Złota do Niemiec, gdzie zostało Umorzone, gdyż bufetowa Angela Merkel NIE WIERZY w Satelitarną Detekcję Złota i Wielką Lechię. Wobec tego satelitę do poszukiwania metali kolorowych i ziem rzadkich do 800 metrów pod ziemią wzięła Andersówna.
  Tyle są warte GWARANCJE niemieckie, wobec czego Grecy Zażądali 289 miliardów E a Jarosław Kaczyński oświadczył STAĆ NAS NA ODBUDOWĘ ZAMKÓW KAZIMIERZOWSKICH W JURZE jako kamuflarzu moskiewskiego Kremla, zbudowanego przez Kazimierza III, prawdopodobnie za żydowskie pieniądze, skoro Żydzi grozili nam opublikowaniem kwitów Wielkich Sum na budowę zamku Królewskiego.

 206. NICK said

  „indiański szacunek dla ludzi zupełnie innych?”
  To jakby do mnie.

  Nieważne.

  Indywidua.

  A na serio?
  Niech TAK zostanie.
  Tak.
  I. Pozdrawiam Gospodarza.
  Tego, Który nie obraża.

  Szię.

 207. NICK said

  Seler jest.
  Wyjątkowy.
  Nie gupi.
  Lepszy od Kumpla.

 208. NICK said

  „kto to byli Czechosłowacy? Mogę ci powiedzieć, że Czechosłowacja miała Najsilniejszą Armię w Europie – silniejszą od szwajcarskiej armii Obronnej – i potężny przemysł zbrojeniowy, więc Polska nie mogła się mierzyć z ZSRS i CzSł równocześnie”
  Allleż.
  Ja.
  O tym.
  Wiem.

 209. seler said

  Szanowni Gajówkowicze

  persona non grata – osoba nie chciana – ma przykrość albowiem
  jest „dołowana”…
  nie róbmy tego Userowi Wandaluzji, kuźwa, bez hipokryzji…

  czy czyta SAM co pisze ? – nie wiem….
  czy ja jego wpisy czytam ? – pobieżnie…
  ale to NIE POWÓD by „rozstrzelać”…

  nawet „psich” bądź zatrutych grzybów
  szie w lesie NIE KOPIE, gdyż
  jest tak zwana SYMBIOZA,

  nie wolno zatem UPADLAĆ człowieka
  dlatego tylko, że szie go
  nie rozumie….

  a ja, a ja, …przerabiałem to na własnej skórze
  [i znowu wierszem napierdalam, wydostawszy szie
  z dołu z wapnem 😉 ]

  kuźwa ? – burak czy seler ?
  nie wiem 😉 😉 😉
  aaa… cygan

 210. NICK said

  „Tysiące ton.
  Złota.
  P. Wandaluzjo.
  Objaw-śnij.
  Na początek Modlin.”
  Powtarzam.

  Nie rób sobie wrogów.
  Nie rób.
  Odpowiadaj ściśle.
  Inaczej?
  Wypadniesz.

 211. Dr,Ga. said

  Przy niedzieli warto posłuchać Szamanizm, magia, duchy, wkrótce w obrządku Kościoła Chrystusowego. Ale czy to już będzie ten nasz Kościół i Wiara?

  ..https://www.youtube.com/watch?v=dUZJ_5gf43A

 212. seler said

  dla Wandaluzji – hymn cygański

  Barcelona Gipsy Klezmer Orchestra – Djelem Djelem
  .https://www.youtube.com/watch?v=LCUv9W0ViRc

  zapodał, również w porywach niechciany
  seler
  😉

 213. gd-ap said

  Da się dostrzec , ze pan Nick – podobnie jak ja , Zerohero i paru innych czytelników – popróbował smaku tych tekstów , tych „rebusów” , tych opętanych zlepków słów ze snu wariata …. i nerwy zaczynają panu Nick’owi puszczać.

  Agresywne ruchy palców po klawiaturze

  Mózg normalnego człowieka nie ogarnia , jak można takie bzdety pleść.

  Szanujemy za odmienność. A może zawarlibyśmy kompromis z Panem Wandaluzją? Czyta mnie Pan teraz? Może krótsze te wpisy by Szanowny Pan pisał? Np z limitem do 4-5 linijek , albo 1 max. 2 wątków myślowych. Celowo nie napisałem wątków logicznych – tylko „myślowych”.

  Co Pan na to? Prosimy! Abyśmy mogli wszyscy tu w zdrowiu przetrwać.

  …. albo klucz do rozszyfrowania „rebusa”

  ————-
  Swego nastawienia nie zmienię, choć wyczuwam, że się Panu nie za bardzo podoba.
  Admin

 214. seler said

  Re: 204 Anucha
  „Marucha, jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili. 🙂 ”
  ———-

  bo widzicie, Kochani, …Ten Marucha [pewno Indianin], Ten Gajowy…
  pewno Lasu już ni ma, co Jemu ktoś powycinał
  ale SERCE ma dla wszystkich Czytelników
  a nawet Nielicznych…
  skąd ja to znam
  ??? 😉

  HAUSER – „Live in Zagreb” FULL Classical Concert
  .https://www.youtube.com/watch?v=g91kQyy4G7E
  ___________

  a teraz pomilczmy….
  hej 😉

 215. NICK said

  Inni.
  Odpiszą.

 216. brys said

  Odnośnie pana W. – Gospodarz pilnuje żeby nie było bluźnierstw i wystarczy. O, delikatni jacy. Pomyślcie sobie tylko że nie będzie mógł tego pisać i mu to wszystko w głowie zostanie i będzie rosnąć i rosnąć i narastać. Gdzie znajdzie po za tym tak inteligentnych słuchaczy?

 217. gd-ap said

  Swego nastawienia nie zmienię, choć wyczuwam, że się Panu nie za bardzo podoba.
  Admin

  Moje słowa były kierowane do Pana Wandaluzji. Apel , prośba … uniżona.

  Zdanie Gajowego znam , azyl jest czymś dobrym , nie neguję. W Wolnych Tematach czytam każdego , tak jak napisał Zerohero – to często cirka 240 różnych , nie powiązanych ze sobą wątków , każde kolejne WT to odkrycie czegoś , zaciekawienie czymś. Odczuwam medyczny dyskomfort , bo wpisy p. Wandaluzji ryją mi mózg i wprowadzają uszkodzenia. Czytając Gajówkę otwieram się na poznawanie. Mam zaufanie , mam poczucie , ze jestem pośród fajnych ludzi , ze ta społeczność jest wyszukana. A później ból … bo gdzieś pomiędzy przeniknął virus , i zanim się zorientuję kogo czytam …. jestem już po paru linijkach tekstu … i mam zapchane filtry zdrowej oceny rzeczywistości. Boli. Pytam , czy musi tak być? Czy nie można jakoś na kompromis pójść. Nie wyganiam. Pytam.

  … zresztą nie tylko ja.

  Pytam też tych , którzy w rebusach odnajdują sens , którym się to układa. Dajcie klucz , podzielcie się wiedzą.

 218. osoba prywatna said

  Rabini
  https://bb-i.blog/2019/09/12/rabini/

 219. Synod Amazoński w Lublinie.
  „W pewnej lubelskiej parafii trwają rekolekcje antoniańskie, misyjne połączone z różańcowymi.
  Głoszeniem słowa Bożego zajął się misjonarz, świeżo przybyły z Afryki.

  Kiedy nadeszła pora czytania Ewangelii, kazał ludziom usiąść. Zdezorientowani ludzie stali, nie usłuchali więc powtórzył to kilka razy, aż wierni usiedli. Wtedy dopiero przeczytał Słowo Pańskie.

  Potem wyznał, że wierni tej parafii i kółka różańcowe zebrane na Mszy Świętej nie są pierwszymi, których zaskoczył w ten sposób. A potem z zachwytem opisywał, dlaczego to uczynił. Otóż w Afryce, gdzie posługuje, „postawa stojąca jest oznaką braku szacunku. Wyrazem szacunku jest postawa siedząca” jak przekonywał. ”
  Cd https://swietatradycja.wordpress.com/2019/10/20/synod-amazonski-w-lublinie/

 220. revers said

  Guru polinskiej i PO polityki porownuje smierc ks.Popieluszki do smierci chorego psychicznie Piotra Szczesnego.

  https://www.swiatrolnika.info/publicystyka/6683-schetyna-porownal-ks-popieluszke-do-chorego-psychicznie-piotra-szczesnego-wybranowski-schetyna-jest-dzbanem?fbclid=IwAR1BKua9pT-oBHSyTDnaKPJLGCfZLDxvXygOTBHvD53bdB5lVTinZnPkWoY

 221. revers said

  Dlaczego Indian? moga byc tez traperzy, mysliwi zajacy inaczej bo zyjacy czasami wsrod stad wilkow, na podstawie powiesci Jacka Londona Bialy Kiel lub innych, i raczej znajacy prawa drapieznikow lesnych i zwierzyny plowej, naturszykow.

 222. Szczęsny said

  buddyzm czyli seks tantryczny
  buddyzm pedofilia niewolnicy seksualni
  prostytutki „mnichów” „zakonników” buddyjskich

  Tantric sex is the essence of Tibetan Buddhism
  To have sex with female followers is the important doctrine of Tibetan Buddhism.  sekta Shoku Asahara i Dalajlama
  zamach w Japonii
  https://tantrismuskritik.blogspot.com/2011/06/freunde-des-herrn-dalai-lama-nazis.html
  https://sputniknews.com/asia/201807061066087980-japan-doomsday-cult-leader-execution/
  http://humansarefree.com/2016/12/the-secret-life-of-dalai-lama.html

  https://tantrismuskritik.blogspot.com/2011/09/june-campbell-i-was-tantric-sex-slave.html

  https://artvoice.com/2018/02/18/author-dalai-lama-reportedly-aware-secretly-supported-lamas-tantric-sex-cult-practices/
  https://tantrismuskritik.blogspot.com/2012/01/confessions-of-kalu-rinpoche-ive-been.html
  http://www.lamatruth.com/en/?type=detail&id=123

 223. AniaK said

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/marian-banas-dostal-dom-od-emeryta/qrt20lz

  Ja przede wszystkim nie rozumiem, dlaczego pan Banaś robi ze swojego kolegi takiego idiotę. Jeżeli kolega pana Banasia nie wydał na Świat potomstwa, to doskonale wiedział, że po jego śmierci cały majątek przejdzie na skarb państwa. W takiej sytuacji, będąc w posiadaniu dwóch nieruchomości, jedną sprzedaje, żyje jak król, i zapewnia sobie pochówek i luksusową opiekę na starość. Kolega przecież nie będzie się nim opiekował za pieniądze bo honor by mu na to nie pozwolił. Tym bardziej będąc majętnym człowiekiem. Rozumiem gdyby chodziło o jakiś dług wdzięczności, ale o pochówek i opiekę? A z uznaniem siostry kolegi pana Banasia za zmarłą moim zdaniem ktoś się trochę pośpieszył. Jeżeli nie dysponowano dowodami jej śmierć, to siostra kolegi pana Banasia była osobą zaginioną a nie zmarłą. Uznana za zmarłą to ona mogła być ewentualnie 100 lat od daty swojego urodzenia. Wówczas na 99,9% można mieć pewność że już nie żyje. Nie mam pojęcia jak w takiej sytuacji kolega pana Banasia mógł stać się właścicielem tej kamienicy. Jak już, to współwłaścicielem.

 224. AniaK said

  „Lepiej sprawdzić, do kogo należy Wawel – taki dowcip o Marianie Banasiu krąży ostatnio po Krakowie.”

  Wawel w razie cuś należy do mnie, tylko na razie cicho sza. Ostatni jego właściciel przepisał go mojej Prababci Ani, Prababcia Ania przepisała go mojej Babci Ani, a Babcia Ania przepisała go mnie 😉

 225. AniaK said

  Cichosza.

  .https://www.youtube.com/watch?v=m98MBACe1xk

 226. Za_granicą_widać_Lepiej said

  ad. 98
  hehe – ja w Turcji nie mogłem przejść przez zaporę rządową. marucha wrogiem Turków!
  https://zapodaj.net/9ead8c0ba89a5.png.html

 227. osoba prywatna said

  Widziane z Moskwy i nie tylko
  https://prawy.pl/104634-widziane-z-moskwy-i-nie-tylko/

 228. Zerohero said

  @201, Seler

  Skrytykowałem twórczość tego forumowicza i odpisał mi

  „WRACAJ DO CHLEWA”

  Już niech Pan nie robi z niego umęczonej „rozstrzeliwanej” i „upodlonej” ofiary.

  @gd-ap

  Można wytrenować oko i jednym milisekundowym rzutem oceniać czyj jest dany komentarz. Ja tak robię od lat. Można się przyzwyczaić. Dużo bardziej mnie wkurza np. taki Witold Gadowski. Jest zupełnie niezrównoważony, bredzi od rzeczy, przeczy sam sobie, a masy traktują go poważnie. To jest problem. Obłęd mas oczadziałych propagandą, wierzących że np. Komorowski został mianowany przez Miedwiediewa (film niezależnej sprzed 4 lat ma milion wyświetleń!)

 229. Kazek said

  Apropos wpisow pana Wandaluzji, to sa nieodlacznym elementem Wolnych Tematow !

  Wiele z nich jest tak absurdalnych a jednoczesnie zabawnych , ze wywoluja zadziwienie jak cos takiego mozna wymyslec i polaczyc ze soba tak rozne epizody historyczne.

  Jak chce zdenerwowac moja zone to czytam jej Wandaluzje na glos , strasznie sie irytuje .

 230. Voodoosch said

  Monika Strus-Wolos: Post adresuję do domorosłych ekologów.
  Właśnie dostałam informację, że mój piękny las na Podlasiu, będący w rękach rodziny od ponad 600 lat, będzie musiał iść pod siekiery. Cały kompleks został zaatakowany z niebywałą siłą przez kornika. Inwazja idzie od Białowieży i dotarła już do lasu w prostej linii oddalonego o 100 km. Wg nadleśniczych, całe Podlasie stanęło na krawędzi największej katastrofy lasów, może nawet w historii. Bo kiedyś nie było durnych ekologów, a ludzie robili po prostu racjonalne cięcia sanitarne.
  A wszystko zaczęło się od zablokowania wycinki w Białowieży chyba kilkudziesięciu czy kilkuset zainfekowanych drzew, warto o tym pamiętać. Teraz pod siekiery muszą iść niezliczone tysiące drzew w całym regionie.
  Ale co, eko-guru nie mówią o tym, prawda? A wy nie przewidzieliście, że kornik, gdy już zeżre Białowieżę, pójdzie dalej? Wasza zdolność przewidywania skutków nie sięga tak daleko?
  Płakać mi się chce. Już nie zobaczę mojego lasu. Na pewno ponownie go nasadzimy, ale piękny las zobaczą dopiero kolejne pokolenia. Dbaliśmy o niego, dosadzaliśmy cenne gatunki, robiliśmy cięcia sanitarne.
  Pomijam już nasze straty. Trzeba będzie zapłacić wykwalifikowanym drwalom za kilka tygodni pracy, wywieźć zainfekowane drewno, a nie nada się ono do normalnej sprzedaży. Potem trzeba będzie kupić kilka tysięcy sadzonek i zapłacić za posadzenie. Na szczęście Lasy Państwowe zadeklarowały pomoc prywatnym właścicielom, bo wiedzą, że jedziemy na jednym wózku i zwalczać kornika trzeba wszędzie. Bo kornik nie sprawdza w księgach wieczystych statusu lasu.
  Ale jaka to strata dla ekosystemu! Płakaliście nad biednymi dziczkami odstrzelanymi z powodu ASF? To zacznijcie płakać nad tysiącami zwierząt – saren, dzików, zajęcy, lisów, ptactwa, płazów, owadów, które z dnia na dzień zostaną pozbawione leśnego domu. Wiele zginie w czasie migracji, część trafi do innych kompleksów leśnych, które przecież są już zasiedlone. Wiecie co się stanie, gdy gwałtownie wzrośnie tam populacja zwierząt? Część przestanie się rozmnażać, a część zginie z głodu. Czysta biologia. I nie jest to najprzyjemniejszy rodzaj śmierci. Co wtedy zrobicie? Przywieziecie 10 kg marchwi, aby zagłuszyć sumienie?
  Na przyszłość bądźcie łaskawi nie zabierać głosu w sprawach, o których nie macie zielonego pojęcia. Pilnujcie swojej sojowej latte.

  Racjonalista.pl

 231. Jowram said

  Dlaczego polskie władze nie sprawdzają w żaden sposób wiarygodności USA w kwestii obrony Polski? Dlaczego nikt w Polsce nie zastanawia się nad tym, co powinniśmy zrobić w przypadku zajęcia Łotwy przez Rosję? Co moglibyśmy dostać od Rosji w zamian za brak reakcji, a na co możemy liczyć ze strony Ameryki w przypadku próby obrony Łotwy? Co zrobimy gdy okaże się, że jednak Chiny wygrają z USA? Jaką wiarygodność mają dla nas Amerykanie którzy właśnie porzucili swoich niedawnych sojuszników Kurdów?

  https://www.wiesci24.pl/2019/10/20/mocne-slowa-prawicowego-polityka-chodzi-o-bezpieczenstwo-naszego-kraju-i-sojusz-z-usa/

 232. Boydar said

  Wcale się nie upieram, że JPT pisze do rzeczy, podejrzewam, że On też by nie przysiągł. Jednak w tych twórczych poniekąd bajkach cóś jest, raz więcej tego raz mniej.

  Jestem pewien tylko jednego, żyd obok żydzący, nam na co dzień nie przeszkadza, a zupełnie nienamolne powiastki Wandaluzji – tak. Dziwny jest ten świat, i na wpier.dol jaki zbiera, w pełni zasługuje.

 233. AniaK said

  223 cd.
  No chyba że kolega pana Banasia zamordował swoją siostrę albo zlecił jej morderstwo – stąd pewność że nie żyje – i na tej podstawie kobieta została uznana za zmarłą. A mając do wyboru resztę swojego życia spędzić w więzieniu albo dokonać darowizny na rzecz pana Banasia – wybrał drugą opcję. To może byłoby jakieś logiczne tłumaczenie.

 234. yattakaj said

  Ale się Gd-Ap uwziął , wystarczy nie czytać … i może zmienić filry na wydatniejsze 🙂

 235. gd-ap said

  Yattakaj …. ja się nie uparłem. Ja szukam kogoś , kto pozwoli mi zrozumieć te rebusy.

  W pewnym wieku filtrów na wydajniejsze już nie da rady zmienić. Tak musi pozostać.

  Z tej całej dyskusji o poematach Wandaluzji wynika , ze mało kto je zauważa. Zapewne Wolne Tematy nie przez każdego czytane są od deski do deski. Dla mnie to najciekawszy zakątek Gajówki. Cała reszta interesuje mnie dużo mniej , lub prawie wcale. Oooooo ! … komentarze Admina z pochyloną kursywą. Chociaż czasem tez znajdują się pośród wstawianych artykułów prawdziwe perełki. Z tych ostatnich , za perełkę uznaję artykuł o mordowane inteligencji polskiej w październiku 1939r na Fordonie w Bydgoszczy. Dla porównania w dziale Wolne Tematy perełek jest dużo więcej. Oczywiście ich kaliber redaktorski
  tez jest mniejszy …. ale liczy się człowiek. Np. Piwowar ! (którego z nami dawno już nie było , ale pojawi się)

 236. AniaK said

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/krakow-w-bylej-kamienicy-szefa-nik-mariana-banasia-doszlo-w-przeszlosci-do-morderstwa,976514.html

  „Prawdopodobnie w 1984 lub 1985 roku Henryk Stachowski postanowił rozprawić się z Hyszką. „Idąc tam, na Krasickiego, spotkałem przypadkiem Mariana Banasia, byłego karatekę, mojego bliskiego przyjaciela. Poprosiłem go, to znaczy on sam zaproponował, żebym z nim poszedł do mieszkania Heli, bo, jak się sam wyraził, to martwi się o mnie” – zeznawał po latach Stachowski.”

  Nawet jeżeli pan Banaś jest Bruce Lee i karate mistrz, to poza ringiem obowiązują go chyba jakieś zasady. Bardzo się dziwię, że pan Stachowski udając się do mieszkania Heli nie poprosił o pomoc Milicji.

  A może kobieta czując z każdej strony niebezpieczeństwo uciekła gdzie pieprz rośnie?

Sorry, the comment form is closed at this time.