Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  . o Czym zaowocuje przybycie irańs…
  osoba prywatna o Wolne tematy (39 – …
  Yah o Wolne tematy (39 – …
  revers o Wolne tematy (39 – …
  Yah o Wolne tematy (39 – …
  Ale dlaczego? o Prawdziwa historia rzekomej ce…
  Yah o Wolne tematy (39 – …
  Isreal o Prawdziwa historia rzekomej ce…
  Yah o Wolne tematy (39 – …
  Yah o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Prawdziwa historia rzekomej ce…
  Yah o Wolne tematy (39 – …
  wywrotowiec o Prawdziwa historia rzekomej ce…
  Rzecznik Praw Goja o Wolne tematy (39 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 518 obserwujących.

Polskie elektrownie produkują coraz mniej prądu. Coraz więcej musimy za to importować z zagranicy.

Posted by Marucha w dniu 2019-10-17 (Czwartek)

Ta sytuacja jeszcze kilka lat temu była kompletnie nie do pomyślenia. Okazuje się, że we wrześniu ponad 7 proc. zużytej w naszym kraju energii elektrycznej pochodziło ze źródeł zlokalizowanych poza terytorium naszego kraju!

Gdyby nie dostawy mocy z zewnątrz, to nasza gospodarka miałaby potężne kłopoty.

Co gorsze – import energii zamiast spadać, ciągle rośnie. We wrześniu 2018 roku w celu zaspokojenia krajowych niedoborów mocy sprowadziliśmy z zagranicy 468 GWh energii. We wrześniu 2019 roku było to już 972 GWh, a to oznacza wzrost aż o ponad 100 proc.!

Polski system energetyczny w zakresie produkcji mocy jest przestarzały. To jest fakt, którego nikt nie zaneguje. Szacuje się, że ponad 3/4 pracujących w naszym kraju bloków węglowych (zarówno tych na węgiel brunatny jak i kamienny), przekroczyło już swój planowany czas eksploatacji. Co to oznacza w praktyce? Ano to, że z roku na rok zwiększa się awaryjność elektrowni, które takie bloki posiadają. A to determinuje ich czasowe wyłączanie na okres niezbędny do naprawy usterki.

Portal WysokieNapiecie.pl, na podstawie raportu pt. „Elastyczność krajowego systemu elektroenergetycznego. Diagnoza, potencjał, rozwiązania” opublikowanego przez Forum Energii podał, że w 2017 roku skumulowany czas przestojów bloków węglowych w Polsce spowodowany ich awariami wyniósł 27 tys. godzin!

Aby zapewnić ciągłość dostaw energii dla polskiej gospodarki koniecznym jest w takich okolicznościach jej importowanie z zagranicy. Warto odnotować, że ten import (a zatem uzależnianie się od zewnętrznych dostaw, głównie z Niemiec, Litwy i Szwecji) z miesiąca na miesiąc rośnie. Jeszcze we wrześniu ubiegłego roku w celu zaspokojenia krajowych niedoborów mocy sprowadziliśmy od naszych sąsiadów 468 GWh energii. We wrześniu bieżącego roku było to już 972 GWh. Łatwo zatem policzyć, że import mocy patrząc rok do roku zwiększył się aż o 107 proc.!

Niestety nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie pod tym względem miało się coś zmienić. Przestarzałe bloki nadal pozostaną przestarzałe, nowych jest jak na lekarstwo, a zapowiadanie budowy elektrowni atomowej trwa już 11 lat. Tymczasem Polska potrzebuje pilnych rozwiązań tu i teraz.

Obecnie deficyty mocy są pokrywane przez dostawy z zagranicznych źródeł. Na tym jednak nie można oprzeć bezpieczeństwa energetycznego Polski. Co jeśli z jakiegoś powodu Niemcy przestaną eksportować do nas odpowiednie ilości mocy, a kabel ze Szwecji zostanie uszkodzony? Przecież nie można wykluczyć takiego scenariusza.

Co wówczas? Odpalimy połączenie energetyczne z Białorusią (co w sumie było już nawet proponowane)? Czy też może polski operator systemu elektro-energetycznego na kilka godzin dziennie będzie wyłączał dostawy prądu do gospodarstw domowych, firm i zakładów produkcyjnych?

Źródło informacji:
> Spada produkcja i zużycie energii w Polsce (BiznesAlert.pl)
> Rośnie awaryjność polskich elektrowni (WysokieNapiecie.pl)

http://niewygodne.info.pl

Komentarzy 48 to “Polskie elektrownie produkują coraz mniej prądu. Coraz więcej musimy za to importować z zagranicy.”

 1. Polo said

  Prąd cukier jeden ch…

 2. Easy Rider said

  To co teraz będzie z samochodzikami elektrycznymi?

  ———–
  Nic nie będzie. Albo raczej – będzie nic.
  Admin

 3. Zbyszko said

  Skoro polskie elektrownie zostały oddane tzw strategicznym inwestorom (przeważnie za wartość rocznego zysku generowanego przez te elektrownie), którzy przecież nie wzięli się tutaj bez zgody ich właściciela, który jest także właścicielem importerów energii, to nie ma siły, by taki właściciel nie kalkulował, co mu się bardziej opłaca.
  Widocznie z obliczeń mu wyszło, że lepiej importować. I tyle.

 4. ojojoj said

  moze to i dobrze, bo zamiast bomb i rakiet wybuchajacych na polskim terytorium wystarczy …. nacisnac guzik i pradu niet, moze nawet w ten sposob przezyjemy 3 wojne sw., niezabadane sa wyroki boskie

 5. Easy Rider said

  Ad 3.
  Polskie elektrownie nie zostały sprzedane. Z ciekawości sprawdziłem i znalazłem tylko 1 elektrownię (na 17 czynnych) i 4 elektrociepłownie (na 30 czynnych), będące własnością lub współwłasnością obcego kapitału (Czechy, Francja, Luksemburg).

  >https://www.wprost.pl/gospodarka/10040525/Energetyka-znow-polska-Spolki-Skarbu-Panstwa-chca-odkupic-elektrownie-i-elektrocieplownie-nalezace-do-francuskiego-giganta.html
  Admin

 6. Tadeusz said

  nic nowego. Krótkowzroczna polityka , a właściwie jej brak przy wyzbywaniu się przedsiębiorstw wychodzi właśnie na światło dzienne. Gratulacje dla Solidurniów, nazwiska znacie wszyscy

 7. NICK said

  We Cham-burgu (czytaj: Świdnik) istniała „socjalistyczna” elektrociepłownia. Prąd i kaloryfer były.
  Przy WSK-PZL.

  I wszystko się kleiło.
  Ekonomicznie.

  Ech.
  Ten PRL.

 8. Import energii elektrycznej do Polski to bankructwo gospodarcze,polityczne.To oznacza wzrost cen energii elektrycznej.Po wyborach i już znamy przyczyny wzrostu cen w Polsce.Państwa z „atomówkami” mają już zyski z krajów byłego bloku wschodniego.

 9. bryś said

  I to przy braku przemysłu.

 10. Sarmata said

  Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.
  Stan systemu na: 17-10-2019 godz. 22:08:30

  ZAPOTRZEBOWANIE [MW] 19 375
  GENERACJA [MW] 16 553
  el. cieplne 14 882
  el. wodne 122
  el. wiatrowe 1 494

  SALDO WYMIANY CAŁKOWITEJ [MW] 2 728 IMPORT
  CZĘSTOTLIWOŚĆ [Hz] 50,004

  15% jest importowane z 5 krajów.

 11. Lunatyk z Klubu Gazety Polskiej said

  Rozwiązaniem jest jak najszybsze przekopanie Mieżeji Wiślanej i dokópienie F16. Przynajmniej stu, aby Kreml odczytał ten sygnał potengi Rzeczypospolitej. Nie dajmy się Sowietom Polacy! Gwarantuje to Polska Zjednoczona Prawica Rzeczypospolitej w sojuszu z przodujoncoł amerykańskoł demokracjo.

 12. Rafal Cz. said

  Ad 7
  Prawda?

 13. Ad. 7

  We Cham-burgu (czytaj: Świdnik) istniała „socjalistyczna” elektrociepłownia. Prąd i kaloryfer były.
  Przy WSK-PZL.

  No i strajkować im się zachciało w nocy 13/14-12-1981* w tym Świdniku. Nad ranem strajk się zakończył. Do dziś strajkujący nie zorientowali się, że zakończyło się wtedy także parę innych rzeczy – nie tylko strajk. Ale to na raty było, więc mogli nie zauważyć.

  * – byłem, widziałem.

 14. Easy Rider said

  „To nie kryzys to rezultat” – czyli, jak sądzę, wstępne skutki procesu dekarbonizacji i lepiej raczej nie będzie. Na to składają się również 30-letnie zaniedbania. Artykuł mówi o przestarzałych blokach energetycznych, ale zaniedbania dotyczą również infrastruktury przesyłowej.

 15. AlexSailor said

  @Easy Rider

  Tak, to rezultat socjalnej gospodarki bazującej na dodatek na faszystowskich rozwiązaniach.
  Po prostu Polakom, ich firmom, nie wolno mieć elektrowni, a istniejące są w zasadzie państwowe, dzięki czemu mamy drogi prąd, którego za chwilę nie będziemy w ogóle mieć i znów będą wyłączenia.
  A później wiadomo – ktoś zrobi nam rozróbę i rozgrabi wszystko.

  Proszę pomyśleć.
  Skoro były i są to przedsiębiorstwa kontrolowane przez państwo, to jakim cudem nie prowadzono gospodarki pozwalającej chociażby utrzymać stan elektrowni.
  Dlaczego, po zjedzeniu kapitału włożonego w elektrownie (dekapitalizacja) w czasie PRLu, mamy jak mamy.
  Kto jest odpowiedzialny tej dywersji.

 16. Ale dlaczego? said

  Właśnie. Pisiory wyrzucają naszą kasę na nieproduktywne inwestycje… Kacz-agentos-mosados prowadzi prosto do bankructwa Polski…
  Swego czasu, jakieś 7 lat temu czytałem, że polskie sieci energetyczne są tak przestarzałe, że duża część energii elektrycznej się przez to marnuje (straty przesyłowe itp.). Za kosz elektrowni atomowej można by je tak unowocześnić, że zaoszczędzono by tyle prądu, ile ta elektrownia wyprodukuje…
  Modernizacja bloków węglowych oczywiście też do tego się zalicza.
  Ale pisiory chcą kupować elektrownie atomowe od usraella, jak przystało na bantustan…
  A także drogi uran i może stworzyć jakieś składowisko odpadów promieniotwórczych w zamkniętych kopalniach…

 17. Voodoosch said

  A od stycznia podwyzki za prad dla firm i znajac polskie realia od 50 do 100%.

 18. https://marucha.wordpress.com/2019/10/16/francja-nie-wierzy-w-energie-odnawialna-zbuduje-szesc-nowych-reaktorow-nuklearnych/
  Ad. 10: Echo z Węgier said – 2019-10-16 (Środa) @ 23:33:34

  Czechy muszą przeforsować budowę nowych energetycznych bloków nuklearnych nawet gdyby oznaczało to złamanie prawa UE – oświadczył 16.10.2019. na posiedzeniu komisji spraw europejskich czeskiej Izby Poselskiej premier Andrej Babisz. Według niego, nowe bloki powinny powstać w obu działających obecnie elektrowniach atomowych czyli w Dukovanach i w Temelinie. „W kwestiach nuklearnych przespaliśmy (właściwy) czas. Temelin już mogliśmy budować. My to musimy przeforsować. Nawet gdybyśmy mieli naruszyć prawo europejskie. Bezpieczeństwo energetyczne jest dla nas priorytetem” – podkreślił szef czeskiego rządu.
  Na czeskim generatorze SKADA IV Generacji powstał BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny, RPA). Ponieważ podejrzewałem, że jest to plagiat minireaktora URSZULA SIPIŃSKA więc udałem się do konsulatu czeskiego, dwie uliczki ode mnie, i poprosiłem o prospekt Handlowy tej SKODY. Załatwianie trwało dość długo, aż skierowali mnie do Groźnego Wykidajły. – Dobrze że nie do najlepszego kopulanta na świecie Karela Gotta.
  BRICS diabli wzieli wobec Indyjskiego Reaktora Torowego, który jest prawdopodobnie na kapitale północnokoreańskim zarejestrowanym jako Południowokoreański. Minireaktor USi, który stosowała US Army na licencji dowódcy sowieckiego szwadronu Śmierci Kornela Morawieckiego z PWr, został ujawniony podczas FUSKUSHIMY: Opozycja: DLACZEGO NIE WYŁĄCZONO REAKTORÓW? – RZĄD OBAWIAŁ SIĘ PANIKI W TOKIO I DZIKIEJ EWAKUACJI. A POZA TYM ARMIA OBIECAŁA DOSTARCZYĆ REKATORY PRZENOŚNE. – I DOSTACZYŁA? – TAK, ALE OKAZAŁY SIĘ NIESTOSOWNE. – DZIĘKUJĘ.
  Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Ammanie w roku 2003 ogłoszono, że Minireaktor daje energię NAJTAŃSZĄ i najbezpieczniejszą, co powtórzył Izrael. Francuzi stworzyli na tym Energetykę Gminną – o strategicznym znaczeniu Obronnym a Amerykanie zastosowali to do schronów pa i miast podziemnych – tak, że światową wojnę nuklearna przeżyją Tylko Amerykanie.

 19. bryś said

  Panie Marynarzu z 15, a czy to nie za socjalizmu właśnie, działo jak powinno?

 20. Boydar said

  To nie ma nic wspólnego z socjalizmem jako takim. Imperatywem była produkcja, więc musiało działać.

  Czym jest więc argument takiego imperatywu ? Ano, np. „kto się zgadza może opuścić ręce i odejść od ściany”. Można go ustanowić w każdym ustroju. W socjalizmie było to łatwiejsze – lud klaskał gremialnie, jedyna rozrywka.

 21. Zambia said

  W Polsce wolnej, swobodnej, kapitalistycznej i prawie demokratycznej czegos brak??? Ne moze byc!
  Huta Lenina w Nowej Hucie caly nadmiar pary, energii przekazywala elektrocieplowni a te elektrocieplownie ogrzewaly 200 tysiecznie miasto.
  Darmowe ciepelko.
  Teraz zamiast elektrocieplowni mamy autystyczna panienke ze Szwecji, ktora poucza kraje ONZ wzgledem …zrodel energii.
  Widac wolnosc i kapitalizm a takze demokracja cofa rozwoj polskiej gospodarki do okresu sprzed II wojny swiatowej i polskich ciemnogrodow.
  Widac potrzebni sa inzynierowie i spece z PRL, zeby podpowiedzieli tej malej Szwedce o czym ma opowiadac w publicznych wystapieniach.
  Juz po wyborach. Nie ma teraz nawet kogo zapytac skad sie wezma pieniadze na rodzinne ciepelko.
  Trzeba bedzie te 500+ zamienic na 500 –

 22. decybel said

  20
  Boydar
  W socjalizmie lud klaskal.
  Teraz tez klaszcze. Jak Trump obiecuje wpasc do Polski, zeby sie powyglupiac i wizy obiecac.

 23. Boydar said

  Wtedy klaskał złośliwie, teraz z serca. Dla sporej części „kierunek zachód” jest nadzieją na kontynuację „cywilizacji”, tej czwartej wedle Konecznego.

 24. Wskaźnik samowystarczalności energetycznej Polski w 1970r wynosił 113% (czyli 13% nadwyżki, którą można sprzedać w eksporcie), w 1980r ten wskaźnik wynosił ok. 120%.

  Wg założeń Polityki Energetycznej Polski do roku 2010 (zgodnej z zaleceniami UE, na które przystali rządzący Polską – rząd M. Belki, SLD) musimy zredukować ten wskaźnik do 60% w roku 2020 (Przyp.2). Zalecenia te realizują wszystkie kolejne rządy w Polsce.

  Importujemy dziś surowce energetyczne (mając, w stosunku do potrzeb, nadmiar własnych) oraz energię elektryczną (ok.20%), a przecież zniknęło 80% naszego przemysłu, który tę energię wykorzystywał. Ceny energii w Polsce są już wyższe niż w USA. Wszystkie te działania i decyzje mają uniemożliwić konkurencyjność polskiej gospodarce, mają zniszczyć Państwo Polskie.

  Energetyka – https://programwps.wordpress.com/2016/05/13/energetyka-rozdz-10/

 25. Easy Rider said

  Ad 15 – AlexSailor.

  Odpowiedzialne są polskojęzyczne rządy po 1989 r., które w rzeczywistości zajmowały się grabieżą i niszczeniem polskiego przemysłu. Najlepiej to podejście wyraził niejaki Wacław Niewiarowski, Minister Przemysłu i Handlu w rządzie Suchockiej, że (cytuję z pamięci) „najlepsza polityka przemysłowa – to brak jakiejkolwiek polityki”. Jego następcy też kierowali się tą zasadą, tylko nie wszyscy o tym mówili wprost.

 26. revers said

  A tymczysem francuzi buduja 6 atomowek na granicy z Niemcami, prund z atomowki to 4 centy za KWh, prund ekologiczny w Niemczech 18 cento za kWh, w Eonie 55 gr 12,5 centa, kto na tym zarobi lub starci? i to ma byc wolny rynek, bialoruski prund jest be, lub naet ruski z atomwego okretu na byltyku, a zachodni to cymeyss plus odpady radioaktyne na tysice lat I EKOLOGIA, nie ekolozzka bez logiki ale za to z cymesem, zyczyc tylko , bogac sie z unijnym praadem bez prundu,

  Tesla jest dobry ale francowaty Volt, lub fryckowy Siemens jest lepszy bo trzeba wiecej za niego placic..

 27. MatkaPolka said

  POLSKA JEST POTĘGĄ ENERGETYCZNĄ

  To, że mamy niedostatki w produkcji Energii elektrycznej – to wyłącznie wina antypolskiego rządu w Warszawie – robią to celowo, żeby było jak najgorzej, żeby Polskę jak najbardziej zadłużyć. Żydzi nienawidzą Polski i Polaków – robią tak, żeby było jak najgorzej.

  Czas życia elektrowni to 50-60 lat – to normalne; – trzeba stawiać nowe bloki energetyczne, stare remontować.

  Polska ma największe pokłady ropy naftowej i gazu.
  Polska ma największe zasoby węgla kamiennego i brunatnego w Unii Europejskiej

  Nowe technologie pozwalają na spalanie węgla POD ZIEMIĄ lub pozyskiwanie gazu z węgla.

  Nic tak nie pokazuje niewyobrażalnej podłości rządów „warszawskich” przez ostatnie 25 lat, ich świadomego antypolskiego charakteru, świadomej eksterminacji i zmuszania do emigracji naszego narodu jak sprawa zatajanych niezwykłych bogactw Polski.

  Nic tak precyzyjnie nie pokazuje gorliwego służenia obcym interesom, a zarazem bezprzykładnej głupoty rządów warszawskich przez ostatnie 25 lat jak sprawa ukrywanych przed narodem bogactw naturalnych naszego kraju. Przez zaprzedanie i głupotę rządzących jest blokowany szybki rozwoju Polski i dobrobyt całego społeczeństwa w tym naszych „elit”.

  Polska jest NAJBOGATSZYM krajem świata położonym w sercu Europy. Oczywiście na nasze bogactwa, które Pan Bóg dał Polakom jest wielu chętnych. Dla przykładu Niemcy w swojej konstytucji nadal uznają granice sprzed 1937 roku. Oszustwem rządów warszawskich jest wmawianie Polakom, że Niemcy uznały naszą granicę zachodnią.

  Polska w całości leży na ogromnym złożu ropy i gazu – 4764,50 mld baryłek. Złoża Arabii Saudyjskiej oszacowane są na 265 mld baryłek!!!
  300 163,5 mld $, czyli 300,1635 biliona $ (w USA 300,1635 trylionów $)
  .

  Polska w całości leży na ogromnym złożu ropy i gazu (w dodatku daleko wychodzącym w polski szelf bałtycki), bowiem twór geologiczny skał porowatych, który jest jak gąbka nasączony gazem i ropą, zaczynający się w Zatoce Perskiej, a kończący w Morzu Północnym pomiędzy Szkocją i Norwegią osiąga swoją kumulację właśnie w Polsce! Tylko, że to ogromne złoże znajduje się na głębokości 5 km – Polska zachodnia i północna i 7 km – Polska południowo-wschodnia

  Ropa, która płynie do Polski rurociągiem „Przyjaźń” jest wydobywana z głębokości około 7km w Tatarstanie, około 1000 km na wschód od Moskwy. Surowiec ten nie jest najwyższej jakości ponieważ jest silnie zasiarczony. Przedstawione powyżej dane pochodzą głównie z raportu z 15 letniego programu poszukiwań geologicznych, jaki zainicjował Edward Gierek w 1971 roku. Prace nad raportem ukończono w 1985 roku. Jednak w raporcie wykazano tylko złoża do głębokości 4km. Sowieci zakazali władzom PRL wiercić głębiej niż 4km! Dlaczego? Czyżby pod naszymi stopami znajdowały się szczególnie ważne złoża?

  ZASOBY WĘGLA KAMIENNEGO

  Złoża wysokiej, jakości węgla kamiennego na Lubelszczyźnie. Węgiel „zanieczyszczony” jest złotem
  Zasobność – (40 mld ton); Wartość – (4 800 mld $ = 4,8 biliona $).

  Złoża węgla brunatnego pod Legnicą
  Zasobność – (15 mld ton); Wartość – (87,00 mld $).

  Jedno musimy wszak dopowiedzieć!

  FENOMEN GEOTERMALNY – energia z głębokich pokład skał – w przeliczeniu na tony paliwa umownego – daje wartość co najmniej 70 razy większą niż wartość zasobów ropy i gazu pod dnem Morza Północnego!
  Ten fenomen geotermalny jest w Polsce tak unikalny, że jego szacunkowa wartość w możliwości produkcji taniej energii elektrycznej i praktycznie darmowej energii cieplnej – w przeliczeniu na tony paliwa umownego!

  Polska leży wskutek unikalnego zbiegu czterech płyt tektonicznych na terenach idealnych do produkcji najtańszej i najczystszej energii elektrycznej, jaka powstaje z wyprowadzenia na powierzchnię gorących wód termalnych, albo rozgrzania wody o gorące skały do pary wodnej (geotermia) wystarczającej do napędu turbin elektrycznych.

 28. MatkaPolka said

  B>Nic tak nie demaskuje OKUPACYJNYCH RZĄDÓW w Polsce jak ZATAJANI NIEZWYKŁYCH BOGACTW POLSKI.

  Polska jest potęgą energetyczna i surowcową – POLSKA KUWEJTEM EUROPY –
  Polska nie potrzebuje importu gazu i ropy ani z Rosji ani z USA– sama może być eksporterem

  Ogromne zasoby geologiczne Polski – wystąpienie prof. Ryszarda Kozłowskiego – 17.03.2018

  Energia geotermiczna – opartą na energii z głębokich pokładów gorących skał – czysta energia – Niemcy odchodzą od energetyki atomowej.

  ZATAJONE PRZED POLAKAMI BOGACTWA POLSKI, CZYLI NAJWIĘKSZE OSZUSTWO PRL-BIS (TZW. III RP)

  https://forumemjot.wordpress.com/2016/02/10/polska-jest-najbogatszym-krajem-swiata-o-te-zloza-toczy-sie-iii-wojna-swiatowa-polecam/

 29. MatkaPolka said

  Przykład z Niemiec – Niemcy już to robią – broszura jednej z firm niemieckich- załączeniu
  Energia geotermiczna– opartą na energii z głębokich pokładów gorących skał – czysta energia – Niemcy odchodzą od energetyki atomowej.

  http://www.angers-soehne.com/

  Click to access Brochure_Anger_Geothermal_Energy_Deep_Wells.pdf

  Tymczasem polityka zdrajców stanu to zamykanie kopalń (gdzie jest udokumentowanych 16 miliardów ton wysokiej jakości węgla) by zrobić miejsce dla dotowanego węgla z Rosji oraz wyprzedaż polskich zakładów energetycznych państwowym firmom francuskim, które natychmiast podnoszą dla odbiorców ceny, jak również zachwycanie się drogą i nisko efektywną energetyka wiatrową, którą wciskają nam Niemcy. Niemcy sprzedają nam stare wiatraki jednocześnie u siebie forsownie rozwijają energetykę opartą o spalanie węgla brunatnego i geotermię. W Polsce wiele mówiło się o łupkach (ang. Shale Gas) zatajając przy okazji informacje o ogromnych pokładach gazu naturalnego w podziemnych zbiornikach (ang. Tighten Gas). Na takich zbiornikach stoją np. dwa miasta polskie: Poznań i Rzeszów. Ukrywając wiedzę o naszych bogactwach władza warszawska podpisała z Rosją maksymalnie niekorzystne umowy na dostawy gazu i ropy. Obecnie płacimy Rosji najwyższe na świcie ceny za ropę i gaz (zdrajca Cimoszewicz, zdrajca Pawlak).

 30. decybel said

  26
  Matka Polka

  Polska swoich zrodel energii nie eksploatuje i blokuje Rosje, zeby Rosja tez nie mogla.
  Pies ogrodnika.
  Polska to po Baltach i Ukrach najglupszy kraj w Europie.
  Wegrzy i Czesi maja elektrownie atomowe.
  Polacy sraja na takie wygody.

  ——
  Czy aby po?
  Admin

 31. MatkaPolka said

  PODZIEMNE ZGAZOWANIE WĘGLA

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/6-069-823-zl-dla-kazdego-polaka-z-procesowania-wegla

  Ekspert do spraw węgla i energetyki Krzysztof Tytko przeprowadził dowód, iż eksploatacja węgla metodą procesowania (zgazowania) przyniesie przychód w kwocie 6 069 823 zł dla każdego Polaka, pod warunkiem, że obecny rząd nie odda eksploatacji polskich złóż węgla obcym korporacjom. To ona może zrewolucjonizować sektor paliwowo-energetyczny w Polsce

  Za czasów rządów Platformy Obywatelskiej 95% powierzchni koncesyjnych zostało wydanych zagranicznemu kapitałowi. Eksperci szacują, że przez 30 lat od początków transformacji ustrojowej Polska oddała w obce ręce banki, kanały dystrybucji i strategicznie ważne firmy o wartości od 5 do 7 bilionów złotych.

  PiS, który potrafi przegłosowywać pewne ustawy w ciągu jednego dnia, zapisy dotyczące powołania i zasad funkcjonowania Polskiej Agencji Geologicznej, która ma zajmować się badaniem i ochroną potencjału surowcowego Polski, opracowuje od 4 lat. A gdyby zwrócić uwagę na fakt, od kiedy główny geolog kraju prof. Mariusz Orion Jędrysek jest najlepiej poinformowaną osobą w sprawie tych zasobów, to okaże się, że polska polityka surowcowa tak istotna dla przyszłości narodu jest tworzona od 13 lat.

  W międzyczasie zamiast dbania o polski interes stwarzano przyjazne środowisko dla obcego kapitału. Jeśli oddamy kontrolę nad własnymi ogromnymi zasobami nieodnawialnymi, to już ich nigdy nie odzyskamy. I nie może być argumentem to, że tylko technologie i fundusze zagranicznych firm mogą spowodować, iż ten potencjał surowcowy zostanie w końcu odblokowany.

  Niech rząd emituje własny pieniądz, a nie ogląda się na kapitał spoza Polski. Jako społeczeństwo musimy dopilnować, aby rząd pod żadnym pozorem nie tworzył prawa, które pozwala przejmować kontrolę nad naszymi zasobami.

  Polska wydobywa węgiel za pomocą tradycyjnej technologii wydobycia. Do głębokości 1200 metrów mamy pod powierzchnią kraju 50 miliardów ton węgla.

  Poniżej granicy 1200 metrów, do głębokości około 5 kilometrów, mamy następne 450 miliardów ton węgla, czyli w sumie jest to 500 miliardów ton. Cały ten węgiel przy wydobyciu metodą tradycyjną jest praktycznie niedostępny. Z tych 500 miliardów ton możemy tą metodą wydobyć jedynie 4 miliardy ton.

  Bilans wykorzystania tradycyjnej technologii wydobycia jest następujący:

  Zasoby węgla w Polsce: 500 miliardów ton
  Możliwe wydobycie tradycyjną technologią: 4 miliardy ton
  Cena węgla: około 400 złotych za tonę
  Wartość węgla w złożach dających się wydobyć tradycyjną technologią: 1,6 biliona złotych
  Populacja Polaków (Kraj + Polonia): 58 milionów
  Wartość węgla (gazu) w złożu na osobę: 27 586 złotych na osobę

  Technologią, która pozwoli wydobyć 80% wszystkich złóż jest technika podziemnego zgazowania węgla. To ona może zrewolucjonizować sektor paliwowo-energetyczny w Polsce. Instytucjom takim jak: Główny Instytut Górnictwa, Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla, Akademie Górniczo-Hutnicza, Politechnika Śląska i Politechnika Częstochowska, przy pomocy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, udało się z powodzeniem wykorzystać tę technikę już prawie 5 lat temu.

 32. NICK said

  Decy bel.
  Obejrzyj filmik spod (28).
  Potem ko-ment.
  UJ.

 33. Marucha said

  Już mi się rzygać chce od bezmyślnego obwiniania jakiegoś mitycznego „socjalizmu” za wszystkie nieszczęścia tego świata.
  Dla koorwinistów winien nie jest złodziej, oszust, szalbierz, malwersant … czy niekompetentny idiota. Winien jest ZAWSZE socjalizm.
  Wpierdalają ten „socjalizm” wszędzie, nawet gdy ni cholery nie pasuje do kontekstu.
  Myli im się socjalizm z kleptokracją… a chcą rządzić państwem.
  Pierdolą o jakimś „wolnym rynku”, gdy 80-90% gospodarki świata jest w rękach kilku rodzin…

 34. NICK said

  Zatem tzw. Konfederacja będzie kwiatkiem?
  Do kożucha?
  Gospodarzu.
  Nawet NicWin-Kim?
  🙂 .

  ————
  Nie wiem, Panie Nick.
  Admin

 35. Boydar said

  „… Węgrzy i Czesi mają elektrownie atomowe …”

  Węgrzy i Czesi grają w inną grę i o inną stawkę.

  Węgrzy i Czesi grają tylko o rurę z ciepłą wodą, niewątpliwie dużą i niewątpliwie bardzo ciepłą, my gramy o życie. Jeśli wygramy to życie, rura „zrobi się sama”, z niewielką Bożą pomocą.

 36. rafal z said

  NICK said
  2019-10-18 (Piątek) @ 17:02:16
  Zatem tzw. Konfederacja będzie kwiatkiem?
  Do kożucha?

  Nie można zatrzymać rzeki ale można zmienić jej bieg…

  1) Konfederację mogli zablokować jak w samorządzie ALE tego nie zrobili… Musieli mieć powód.
  Z jednej strony wpuścili Konfederację a z drugiej strony napompowali balonik lewicowy. To oznacza, że chcą jeszcze bardziej spolaryzować scenę polityczną. To po pierwsze. Być może sprowokować jakieś zdarzenia

  2) Zmiana wajchy – ewidentnie ludzie z czołówki konfederacji dostali… pozwolenie na tematy żydowskie ALE nie dostali zgody na całkowitą krytykę stosunków polsko – amerykańskich… Zastanawiające…

  3) Co ciekawe Konfederacja mogłaby mieć nawet z 15% w tych wyborach tylko że przed wyborami zostało podjętych wiele co najmniej dziwnych decyzji wykluczających inne środowiska z ruchu jakim przez chwilę była konfederacja. Zupełnie jakby nie chcieli aby za wiele osób się dostało do sejmu…

  4) Ponadto… niewielkie inicjatywy zostały żywcem zakopane pod ziemią w tym: inicjatywa 1Polska oraz partia Kołodziejczaka. Z dnia na dzień.

  Wydaje mi się, że dyrygenci kreują liderów na poczet dojrzewających nastrojów w Polsce.

 37. Jacek said

  Re 33
  Korwiny z uporem maniaka, podejrzewam że świadomie, zrównują socjalistów z bolszewikami a kapitalizm z darwinizmem społecznym.
  Korwin nigdy nie wspomni o takim socjaliście jak Henry Ford, nota bene obrońcy Polaków. Dziś to wręcz niewiarygodne, w czasach świetności Forda T szeregowy robotnik w jego fabryce mógł kupić sobie to niezniszczalne, wykonane z najlepszych materiałów auto za sześćdziesiąt dniówek pracując po osiem godzin dziennie. Nigdy też nie wspomni o polskich międzywojennych socjalistach którzy budowali dla swoich pracowników mieszkania, szkoły czy szpitale.

 38. Jacek said

  Ośmielę się stwierdzić że gdyby styropian przejął władzę po wojnie to do dziś byśmy podróżowali konno a wiedzę czerpali przy świetle lampy naftowej.

  —————
  No właśnie.
  I homoseksualiści nie mieliby pełnych praw reprodukcyjnych.
  Admin

 39. decybel said

  Niektorzy medrcy w Polsce sie upieraja, ze w Chinach jest komunizm. Chiny twierdza ze maja socjalizm.
  Kraje skandynawskie twierdza, ze maja socjaldemokracje. W USA sie upieraja, ze wierza w wolny rynek. Wierza. Ale tylko USA ma prawo do wolnego rynku.
  Rosja uwierzyla w przewage eksportu nad importem i ze mozna produkowac na rynek wewnetrzny.
  A tylko w Polsce nie wiadomo o co chodzi.
  Chodzi o koraliki.
  I jak w Polsce przestana lepic pyszne pierogi, gotowac bigos i pyszny zurek -a wszystko bardzo nie -dietetyczne do tego zabraknie w lasach borowikow, bo zabraknie lasow
  a zaczniemy splacac dlugi , no to mozemy oficjalnie przyznac, ze jestesmy czescia USA: Puerto (niegdys) Rico.

 40. NICK said

  Panie Rafale Z.
  Konfederacja (a o innych, poprzednich ‚konfederacjach’ się wypowiadałem) została była DOPUSZCZONA.
  Do niby władzy.
  Do pacyfikacji.
  Przez PIS.
  Podobnie jak w Samoobronie, jak we Kukiz’15 i inne takie; być może są tam ele-menty polskie.

  Nie ma szans!

 41. Boydar said

  „… nie ma szans …”

  A to zależy; kto i do czego podpuszcza, jaka jest stawka finalna.

  A jeśli podpuszczających jest więcej ? A jest. Obrywamy odłamkami. Choć to przecie nasz stolik i nasze kasyno.

 42. NICK said

  Noż, qrva.
  Nie ma.
  I nie ma gościa.
  Polskiego!
  na łamach wszech.

 43. Boydar said

  A na cmentarz Pan zaglądał ? A do Kazachstanu ? A do katakumb ? To trzeba szukać, a nie ot tak.

 44. NICK said

  A kto?
  TU Tobie.
  Rady polecał.
  Chcesz być skończony?
  Jestem delikatny…. .
  Boydarze.

 45. NICK said

  to ja.

 46. Boydar said

  Poznałem !!!

 47. NICK said

  Lubelaku.
  Jak widzę.

  Każdy z Nas.
  Mógłby objaśnić wiele.
  Nie ma komu.

 48. Boydar said

  Nie że nie ma; nie widać ! To jednak różnica.

Sorry, the comment form is closed at this time.