Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Kierowcy mają dość. „To…
  J o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Lily o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Mg-42 o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Marek Rogalski o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Wszystko, co najlepsze w życiu jest za darmo.

Posted by Marucha w dniu 2019-10-18 (Piątek)

Wprawdzie starożytni Grecy określali osobę stroniącą od spraw publicznych słowem „idiotes”, ale jak powiada Pismo, nie samym chlebem żyje człowiek i czasem należy wychylić ze dwie stopki i przegryźć solonym śledziem – patrz zdjęcie wprowadzające (za prawy.pl).

Jest to w zamyśle pierwszy odcinek z tej serii i proszę o wybaczenie, że będzie nie z naszej polskiej perspektywy, ale brudnego, londyńskiego bruku.

Londyński bruk jest zasyfiały, ale za to będąca kiedyś martwym i śmierdzącym ściekiem Tamiza została skutecznie oczyszczona i dzis żyja w niej ryby. Tymczasem w Warszawie, odkąd wybił do Wisły program PO-KO, to nawet kozy bigamisty Abdula wyginęły.

No ale najważniejsze jest, żeby w stołecznych szkołach były „tęczowe piątki”, bo na czym jak na czym, ale na demoralizacji cudzych dzieci prezydent Czosnkowski zna się najlepiej. Tu warto wspomnieć kocią muzykę urządzoną przez współczesnych bolszewików (współczesnych, bo już nie pod czerwonym, a pseudo-tęczowym sztandarem – biedni i najczęściej Bogu ducha winni homosie wyjdą na tęczowych bolszewikach jak zwykły robotnik na bolszewikach z gwiazdą) przed „oknem papieskim” w Krakowie. Wyszedł z różańcem do tych biednych ludzi schorowany emeryt, ks. prałat Fryźlewicz (wieloletni sekretarz s.p. kard. Macharskiego) i mimo, że jak zauważa na Twitterze Cezary Krysztopa „Mordy darli na księdza aż się trzęsło, on się modlił, ale [wg Wyborczej] to on „grzmiał”. >https://twitter.com/AngelikaPiton

A propos, żydokomunistyczna gazeta wydawana dla potomków powojennego „desantu Stalina” zauważyła ze zgrozą, że hasłem przewodnim tegorocznego „Marszu Faszystów” 11.11.2019 ma być „Miej w opiece naród cały” czyli wszyscy na Czerskiej będą mieli tego dnia traumę jak pies na sylwestra.

[Przypomnijmy: faszystą dla żydokomuny jest każdy patriota swojej ojczyzny (kiedyś poza Związkiem Radzieckim, a dziś poza jego „ksenomorficzną” mutacją czyli UE oraz rzecz jasna poza Izraelem].

No ale miało być bez polityki.

Napisze bardzo krótko, albowiem trapion jestem infekcją wirusową (grypą albo grypopodobną) i boli mnie wszystko niczym Marsz Niepodległości potomków stalinowskiego desantu. Najgorzej, że wziąwszy pół dnia urlopu napisałem w automatycznej odpowiedzi mailowej nie, że „my flu will not let me out of bed” (grypa nie wypuszcza mnie z łóżka), ale że „my Flo will not let me out of bed” – nie wiem teraz, co sobie ludziska pomyślą, pewnie, ze jestem samochwałą.

O ile niewiele jest specyfików godnych zapożyczenia od bladych Angielczyków, to akurat Hot toddy się sprawdza. Do gorącej wody dodaje się sok z cytryny, miód i whisky i wypija ze smakiem przed snem (wg pani Moore, witamina C leczy, miód łagodzi, a okowita znieczula – no i czego chcieć więcej).

Do mojego pretekstu, żeby się z lekka zalkoholizować na wieczór używam stosunkowo najtańszej, ale uważam skądinąd bardzo zacnej whiski pod nazwą Glen Moray Single Malt.

Gorzelnia znajduje się w szkockim Elgin w „powiecie” Moray w regionie Speyside.

A teraz do brzegu:

Daleki potomek szkockiego króla Roberta de Bruce’a (tego z „Walecznego serca”), Tomasz Bruce, siódmy hrabia Elgin, w latach 1801-1812, wykorzystując koniunkture historyczną wyłupał około połowę zachowanych rzeźb z ateńskiego Partenonu i wywiózł je do Anglii. Ponieważ zbankrutował na kosztach tego przedsięwzięcia, więc zmuszony był odsprzedać te marmury Koronie Brytyjskiej, która z kolei przekazała je Muzeum Brytyjskiemu w Londynie. Można je tam podziwiać do dziś, za darmo i z tego też powodu będąc w okolicy warto odwiedzić Muzeum Brytyjskie dla samych Marmurów Elgina

(druga połowa niezrabowanych marmurów znajduje się dziś w Muzeum Akropolu w Ateanch).

Przed wizytą warto sobie zawczasu pogóglać o czym te marmury opowiadają (np. o wojnie tesalijskich Lapitów z centaurami), ale mając do wyboru „marmury Elgina” do obejrzenia za darmo lub „London Eye” za 30 funciaków od osoby … tyle, że akurat ja, prosty ciemnogrodzianin na smyczy proboszcza, „sztucznej półinteligencji” z dużego miasta nie przekonam.

I taki to jest związek mojej grypy z marmurami skradzionymi z Partenonu.

https://macgregor.neon24.pl

Komentarzy 8 do “Wszystko, co najlepsze w życiu jest za darmo.”

 1. laika said

  Ciężko się to czyta takie pierdoły niby mają być ciekawe?
  Co istotne (sam przekaz) by w dwóch daniach się zmieściło po co pisać jakieś powieści o niczym, to ma być niby ciekawe czy śmieszne?

  ————
  Mam dobrą radę. Nie czytać. Napisać samemu coś lepszego.
  Admin

 2. Przemysław said

  A co pan McGregor w ogóle robi w Anglii, pod samym nosem City of London Corporation? Czeka, aż Rothschild pana sprzątnie? Anglia to taki sam wróg Polski, jak Niemcy i Żydzi.

  Tak, to podejrzany typ.
  Mieszka w UK. I chyba mówi po angielsku…
  Admin

 3. NICK said

  Jeszcze się odniosę. Potem.

  Tymczasem odwalcie się od McGregora ponieważ gościa od dawna czytam i niczym poważniejszym się nie naraził.
  Na razie.
  Wam.

  ————–
  Tak jest.
  Admin

 4. Boydar said

  I w ten prosty sposób podtrzymał Pan Gajowy na duchu Pana NICK’a 🙂

  Ale przychylam się.

 5. NICK said

  A Ty jak ta (…………..)
  Musisz.
  Wtrąt.
  Pozdrawiam Gremium.

 6. Boydar said

  Bleeeeeee !

  Jak bym Cię nie lubił to bym Cię nie kopał; byś mi zwyczajnie wisiał.

 7. NICK said

  Ty jędzo. 🙂 .
  Przedostatnia.

 8. Boydar said

  Nnnooo !

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: