Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Hajnówka, czyli esencja w…
  wanderer o Hajnówka, czyli esencja w…
  Yah o USA przenoszą swoją broń nukle…
  seler o Wolne tematy (11 – …
  seler o Wolne tematy (11 – …
  Sarmata o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Tak ZUS niszczy przedsiębiorcó…
  Tadeusz o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Wolne tematy (11 – …
  gnago o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Adrem o Wolne tematy (11 – …
  Zbyszko o Otoczenie społeczne PRL-owskie…
  Boydar o Wielka Lechia – kilka uwag met…
  Przemysław Jakub o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Wolne tematy (11 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 502 obserwujących.

Polska polityka podżegania

Posted by Marucha w dniu 2019-10-19 (Sobota)

Jak informuje dziennik „Rzeczpospolita”, Prezydent Andrzej Duda wziął udział w Atenach w dorocznym spotkaniu Prezydentów państw Grupy Arraiolos. Pomimo, że większość uczestników tego gremium opowiada się za odprężeniem relacji Europy i Rosji – polski prezydent miał inne zdanie.

Powiedział [to co mu kazano – admin]:

„Zdaję sobie sprawę z tego, że obecni tu przywódcy mogą mieć różne poglądy, jeśli chodzi o stopień zaangażowania NATO na tym obszarze; różnimy się stanowiskami co do tego, jak silną presję powinniśmy wywierać na Federację Rosyjską, chociażby. Proszę jednak zrozumieć, że szczególną perspektywę na tę sytuację mają państwa, które Rosja nadal uważa za swoją „tradycyjną strefę wpływów”, które znajdują się w bezpośrednim zasięgu rakiet balistycznych z Obwodu Kaliningradzkiego i które obserwują u swoich granic rosyjskie ćwiczenia wojskowe, symulujące atak na swoje stolice.

[Ale te chuje parszywe nie widzą jakoś wpierdalania się Amerykanów na Bałtyk i pod granice Rosji… – admin]

Nasze obawy nie powinny i nie mogą być lekceważone. Każdy powinien mieć to na uwadze, zanim skrytykuje nasze zabiegi chociażby o zwiększone zaangażowanie USA na naszym terytorium czy jeżeli chodzi o bezpieczeństwo militarne, czy także bezpieczeństwo energetyczne. Jeżeli weźmie się pod uwagę, że w wyniku zaszłości historycznych większość, czy w ogóle dostawy – jeżeli chodzi choćby o gaz – mamy po prostu z Rosji”.

Od kilku lat polskie stanowisko zalicza się do najbardziej agresywnych i nieprzejednanych wobec Rosji, co po pierwszym szoku wywołanym przejęciem przez nią Krymu – mogło wydawać się uzasadnione, to teraz już nie jest.

Rysujące się na Wschodzie pokojowe porozumienie Moskwy i Kijowa, lansowane przez prezydenta Zełeńskiego, coraz głośniejsze nawoływanie do zniesienia sankcji wobec Rosji, nowa polityka Francji i Niemiec wobec Rosji, a także wiszące od lat generalne porozumienie USA i Rosji (jeden z głównych celów polityki zagranicznej Donalda Trumpa) – stawia polską „politykę” zagraniczną na przegranej pozycji. Jest to polityka anachronicznego resentymentu, coraz bardziej kuriozalna i budząca złośliwe uśmieszki nie tylko na Wschodzie, ale także na Zachodzie.

Tyrady prezydenta RP na ten temat są odbierane jako nie tylko nieprofesjonalne, ale potencjalnie niebezpieczne. Polskę łatwo bowiem jest przedstawić w roli podżegacza zainteresowanego nie w odprężeniu, ale w eskalacji konfliktu i podtrzymywaniu nowej zimnej wojny. Znajdują one potwierdzenie choćby w polskich reakcjach na rysujące się porozumienie między Rosją a Ukrainą – z polskich komentarzy przebija nie zadowolenie, ale złość na to, że na wschodzie Ukrainy nie będzie się już lać krew.

Czy doprawdy nikt w Polsce nie jest w stanie zrozumieć, że prowadzimy złą i niezgodną z naszymi interesami politykę?

[Polactwo oczywiście nic nie rozumie, ale „rządzący” dobrze wiedzą do robią: dążą do likwidacji Polski – admin]

Jan Engelgard
Myśl Polska, nr 43-44 (20-27.10.2019)
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 19 to “Polska polityka podżegania”

 1. Mietas said

  Naszym największym wrogiem zawsze była nasza głupota,i jak widać nic do dziś się nie zmieniło,a wszystko to zawdzięczamy ok 15% naszego społeczeństwa,które nie potrafi z nikim w zgodzie żyć,a przy tym opanowało do perfekcji dość prymitywną propagandę sukcesu,który jak większość się domyśla jest już na krzywej spadkowej,zostało tylko 2 lata funduszy z UNI,zobaczycie za 2 lata nasze PKB będzie oscylować w granicach ok 2%,i kłopoty z tym związane,co do polityki wobec Rosji to ja nawet PIS rozumie,bo czym my możemy z Rosją handlować? w produkty rolne Rosjanie są już samowystarczalni,inwestycji w Rosji wielkich nie zrobimy,powód? nie mamy technologi,przypomnę,Niemcy mają w Rosji ok 6 tys swoich firm,inwestują Francuzi,Włosi,Japonia,i wiele innych,ale do tego trzeba mieć technologie,to co w tej chwili PIS wobec Rosji wyprawia na zachodzie budzi politowanie,teraz wszyscy chcą się z Rosją układać,takim przykładem była ostatnia wizyta Prezydenta Rosji w Arabii gdzie był przyjmowany jak Król,w którym wszyscy widzą nadchodzące zmiany na świecie.

 2. Podżeganie nie jest polskie. Zdarzało się często na terenie Polski. Ale nigdy nie była to sprawka Polaków.

 3. Kapsel said

  Napad na pociąg pod Bezdanami. Westernowa akcja Piłsudskiego i przyszłych premierów

  W tym głośnym skoku na pociąg 26 września 1908 roku w Bezdanach uczestniczył m.in. Józef Piłsudski, to on wymyślił napad i trzech późniejszych premierów Polski. Z kolei przyszły prezydent Ignacy Mościcki pomagał skonstruować bomby. Niemal wszyscy uczestnicy tej, co by o niej nie mówić, awanturniczej akcji zaszli bardzo wysoko. Bo Walery Sławek był za sanacji premierem aż trzykrotnie. Aleksander Prystor raz. Tomasz Arciszewski piastował stanowisko premiera RP na uchodźstwie w latach 1944 – 1947. Aleksandra Szczerbińska zaś została potem żoną Piłsudskiego. Nie da cię też ukryć, że wszyscy uczestnicy tej operacji zdobyli pod Bezdanami coś dla nich najcenniejszego, pełne zaufanie późniejszego Komendanta i Marszałka. A to oznaczało zaszczyty, tytuły, prestiżowe stanowiska.

  https://polskatimes.pl/napad-na-pociag-pod-bezdanami-westernowa-akcja-pilsudskiego-i-przyszlych-premierow/ar/9075886

 4. PISKORZ said

  re 2 …i podobno carska bezpieka doskonale wiedziała o zamierzonym napadzie na pociąg. ale…dopuścili do niego..TERAZ PYTANIE…Jaki mieli w tym cel /tzn carscy ubowcy/ , a przede wszystkim ci, co za nimi stali /tzn. mocodawcy, którzy „pozwolili” na ten napad./..Pająk twierdzi, że to b. istotne pytanie..!!

 5. AlexSailor said

  Po prostu pragnienie rozegrania ograniczonej wojny atomowej na terytorium Polski.
  Gdyby, teoretycznie, chodziło o zabezpieczenie się przeciw zdominowaniu przez Rosję (co wydaje się wręcz absurdem), to przede wszystkim zrobiono by porządek z Polską gospodarką, dozbrojono za pieniądze USA i sojuszników z NATO polską armię, dopuszczono nas do rynków, a o roszczeniach żydowskich nikt nie śmiałby wspomnieć.

  Słusznie pisze Marucha:
  „[Polactwo oczywiście nic nie rozumie, ale „rządzący” dobrze wiedzą do robią: dążą do likwidacji Polski – admin]”

  Ale uściślę.
  Do likwidacji, państwa polskiego jako organizacji zbiorowego życia narodu.
  Likwidacji przez marginalizowanie, osłabianie i eliminowanie tegoż narodu.

 6. AlexSailor said

  @Mietas

  Co jest z ochroną JE Putina.
  W kraju plemiennym i rodowym chodzi praktycznie bez ochrony wśród uzbrojonych tubylców.
  W każdej chwili ktoś może go zgładzić, a nawet obciąć łeb, i nic wielkiego się nie stanie.
  Obawiam się, że Rosjanie tracą czujność.

 7. Maverick said

  Duda to namiestnik lucyfera w Polsce, przecież ten idiota jest odbierany jak polish jokes,na arenie międzynarodowej. Wysługuje się kabale bo o ich interesy chodzi w Polsce i na Ukrainie. Duda to fałszywiec to uprawia bluźnierstwo zapalając hanuke na cześć wymordowania Greków w Jerozolimie, a opowiada bajki o polskich żydach i Polin a potem idzie klęczęć w kościele.

 8. Maverick said

  Polecam film Czekista.

  Dla ukazania jak okrutne były zbrodnie żydowskich ateistycznych bolszewików na Słowianach.

  To tak w ramach przypomnienia niedawnej historii i aby się nigdy nie powtórzyła.

  Jednak lewacy znowu atakują wiarę i Boga. Czyżby historia lubiała się powtarzać??? Fałszywcy i wyznawcy Molocha i kabały judzą bratnie kraje. Dla nich już w piekle są przygotowanie latarnie gdzie będą sobie dyndać.

 9. Sarmata said

  Polski prezydent miał inne zdanie. Zdanie wielbiciela komunistów.
  Marszałkiem-seniorem będzie nie wybitny wolnościowiec, pan Janusz Korwin-Mikke, który wiele razy (1964, 1968, 1982 …) był więziony za walkę – za wolność dla Polaków – tylko żydowinka-PZPR-ówka, która w latach 1972–1981 należała do zbrodniczej PZPR i pisała peany na temat tego zbrodniarza z NKWD, „Wiesława” Gomółki który w latach 1943–1948 wymordował więcej żołnierzy podziemia niż wymordowali jego kuple w latach ’50. Zresztą Józefa Franczaka „Lalusia” też zamordował ten bandzior sowiecki „Wiesław” w 1963 roku i jeszcze kazał mu odrąbać głowę. Wyjątkowa kanalia antyludzka i antypolska z niego była i jego to i PZPR wychwalała ta PZPR-ówka Katarasińska.
  Była to komunistyczna kanalia, bolszewicki agent (od małego) jakich mało a jego ustawkę! z 1956 roku z Chruszczowem Józef Mackiewicz ocenia jako dzieło nie mniejsze niż słynny leninowski TRUST z lat ’20. Było to genialne oszustwo którym spacyfikowano naród polski do tego stopnia, że w 1956 faktycznie pokochał komunistów. Czytajcie najwybitniejszego pisarza politycznego Józefa Mackiewicza.
  W 1956 była to genialna ustawka komunistów którą szczerze poparł naród polski.
  „Prawicowy” prezydent Duda wybrał dla Polaków na marszałka seniora PZPR-ówkę z prawdziwie prawicowym emploi:
  – Głos Robotniczy
  – PZPR
  – Gazeta Wyborcza
  – Unia Demokratyczna
  – Unia Wolności
  – Platforma Obywatelska

 10. I znów przymiotnik „polska” użyty nie tam, gdzie trzeba. Ogarnij się Engelgardzie jeden! Jaka, urwał nać, polska polityka?

 11. Maverick said

  Nathan Rich kolejny dobry Żyd.
  Omawia jak google manipuluje swoje wyszukiwarki na rzecz kabały.

 12. Ad. 4

  Pająk twierdzi, że to b. istotne pytanie..!!

  Bezpieka pewnie chciała nosa utrzeć arcyksięciu, który wtedy miał pociągiem jechać tą trasą. To raz. A dwa – masoneria pewnie legendę Józkowi robiła, a taki napad w życiorysie, to już jest coś.

 13. kulikow said

  Lewacy to zydostwo .Ktore poprostu trzeba unicestwiac ;;;;;;;;SILA;;;;;;;;;Jesli jestes milosierny czy jestesmy milosiernii wzgledem ;;;;;;;pospolitych bandytow ;;;;;;;ktorzy podaja sie za obronicow demokracji I tak zwanej sprawiedliwosci .
  To staniemy pod scianami do ;;;rozstrzelania Tak jak to bylo w Rosjii ;;zydo=bolszewickiej Tak jak na tym filmie powyzej.a Wiec POLACY dosc mordowania ;;;;;;;;;;;SLOWIAN ROSJAN POLAKOW BIALORUSINOW I INNYCH NACJI SLOWIANSKICH.a WIEC NIE DAJMY SIE ZACIAGNOC przed dolow smierci SMIERC WROGOM POLSKI I SLOWIANSZCZYZNY.

 14. Kapsel said

  Re 4 i 11 … choć to tylko jakby rymowanka czy mały wierszyk z tamtego okresu ale jakże wymowny w sensie tego co Pan podaje.

  „To nie sztuka zabić kruka ani sowę trafić w głowę. Ale sztuka całkiem świeża trafić z Bezdan do Nieświeża”.

  http://pbc.biaman.pl/Content/48058/DB_1926_300_27.10.pdf

 15. Plausi said

  Merdając ogonkiem przy panu

  podpisywał parobek USA kolejny cyrograf na nas.

  Rosjanie mają prezydenta, my mamy ekskrementa. Ale rzeczowo

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  kadry wyszkolone przez wywiad zachodni, które zorganizowały NSZZ, mogą egyzstować jedynie dzięki łasce ich mococdawców.

 16. NICK said

  Ech, Plausi.
  Masz.
  Zadanie.
  Zadawaj.
  TU.

 17. Re.Sarmata Odszczekaj swoją opinię o Władysławie Gomułce…jednym z najwybitniejszych polskich polityków XX wieku.Jego zasługi dla Polski i Polaków są niezaprzeczalne.Oto niektóre z nich:
  1.Walka z syjonizmem-od początku do końca jego kariery politycznej…
  2.Uratowanie Polski przed wojskową interwencją ZSRR w pazdzierniku 1956 roku
  3.Stopniowe rozluznianie zależności od ZSRR…i zamienianie jej w korzystny dla obu krajów sojusz(chroniący nas od imperializmu USA i rewizjonizmu NRF…jaka była jego rzeczywista wartość najlepiej widać dzisiaj)
  4.Zapobieżenie przymusowej kolektywizacji..czyli uratowanie chłopskiego indywidualnego rolnictwa
  5.Skuteczna obrona granicy na Odrze i Nysie Łużyckiej…której końcowym aktem..i ogromnym sukcesem Polski(i samego Gomułki)było podpisanie układy granicznego z NRF-em w grudniu 1970 roku…
  6.Praktyczny brak zadłużenia zagranicznego
  Polityka Gomułki była w wielu punktach(pro-rosyjskość,anty-niemieckość,anty-syjonizm,patriotyzm.jednolitość etniczna) realizacją założeń programowych Narodowej Demokracji…

 18. lewarek.pl said

  Jakoś mi nie przeszkadza, że w Donbasie się naparzają. Coś ze mną jest nie tak?

 19. PISKORZ said

  re 17 I trzeba dodać skromność Gomułki..Mieszkał w zwykłym bloku /3piętra chyba/ na ul Saskiej , kilkanaście metrów od ul Waszyngtona..Była tam swego czasu tablica, potem zdjęta..A od Narodu dostał Gomułka potem /?/ willę na ul
  Frascati w pobliżu pl 3 Krzyży..O ile dobrze pamiętam…wzbraniał się przed tym prezentem od Narodu..

Sorry, the comment form is closed at this time.