Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  plausi o Klęska ministra Niedzielskiego…
  plausi o Klęska ministra Niedzielskiego…
  lewarek.pl o Wolne tematy (53 – …
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  NyndrO o Wolne tematy (53 – …
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Marek o Klęska ministra Niedzielskiego…
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  wewewe o O PRL-u, III RP i gen. Ja…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Czeski film w Wielkiej Brytanii: chcą wyjść z UE, ale nie mogą ustalić daty. Tusk pomoże?

Posted by Marucha w dniu 2019-10-20 (Niedziela)

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zwrócił się do Unii Europejskiej o odroczenie Brexitu do końca dnia 31 stycznia 2020 roku. Prośbę zawarł w liście adresowanym do szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.

„Piszę, aby powiadomić Radę Europejską, że Wielka Brytania wnioskuje o dalsze odroczenie (terminy Brexitu)… Zjednoczone Królestwo proponuje przedłużenie tego terminu do 23:00 (czasu lokalnego) 31 stycznia 2020 r.. Jeśli strony będą w stanie ratyfikować umowę (ws. wyjścia z UE) przed upływem tej daty, termin Brexitu upłynie wcześniej. Z poważaniem, premier Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej”- czytamy w liście.

Na ogólnodostępnym skanie pisma nie ma podpisu Johnsona.

List zaczyna się od słów, że parlament zobowiązał premiera do zwrócenia się do UE z prośbą o odroczenie Brexitu.

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk potwierdził, że otrzymał list z prośbą o odroczenie Brexitu. Nie ujawnił jednak, jakie terminy wchodzą w grę.

„Właśnie wpłynął wniosek o odroczenie. Teraz rozpocznę konsultacje z przywódcami UE w sprawie tego, jak reagować” – napisał Tusk na Twitterze. Wcześniej poinformował na swoim profilu, że konsultacje mogą potrwać nawet kilka dni.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami decyzję o opóźnieniu Brexitu podejmują przywódcy pozostałych 27 krajów UE na podstawie wniosku kraju opuszczającego.

Wielka Brytania prosi o więcej czasu

Wcześniej brytyjskie media, powołując się na źródło w parlamencie, podały, że Johnson wysłał do Tuska trzy listy. Pierwszy to skan wzoru, dołączonego do ustawy, która zobowiązała premiera do poproszenia Brukselę o więcej czasu – do 31 stycznia 2020 roku. Na dole tego listu brakuje podpisu Johnsona. W drugim tłumaczy, że tak naprawdę nie chce odroczenia Brexitu. Z kolei w trzecim piśmie zawarł komentarze Tima Barrowa, ambasadora Wielkiej Brytanii w UE.

Teraz decyzję o terminie Brexitu podejmie Unia Europejska. Wcześniej planowano, że Londyn opuści Wspólnotę 31 października.

Brytyjska opozycja zapowiada, że pociągnie do odpowiedzialności premiera Borisa Johnsona.

„W przyszłym tygodniu z całą pewnością będziemy kwestionować działania rządu, będziemy kwestionować jego zamiary wycofania kraju z UE (bez porozumienia). Jesteśmy zjednoczonym ruchem. Wśród nas są ci, którzy głosowali za opuszczeniem UE i ci, którzy głosowali za zachowanie członkostwa. Wszyscy jesteśmy członkami Partii Pracy – powiedział lider Partii Pracy Jeremy Corbyn, przemawiając do swoich zwolenników z sobotę wieczorem.

Zdaniem Johna McDonnella, który w laburzystowskim gabinecie cieni pełni funkcję ministra finansów, list Johnsona do Tuska jest niedojrzałą, arogancką reakcją na decyzję parlamentu.

„Johnson jako premier ma pogardliwy stosunek do decyzji parlamentu i sądów. Jego niedojrzała odmowa podpisania listu (z wnioskiem o odroczenie terminu Brexitu) potwierdza nasze podejrzenia, że Johnson ze swoją arogancją uważa, iż stoi ponad prawem i ponad odpowiedzialnością” – napisał McDonnella na Twitterze.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 5 do “Czeski film w Wielkiej Brytanii: chcą wyjść z UE, ale nie mogą ustalić daty. Tusk pomoże?”

 1. recenzent said

  A jaki tytuł?

 2. Kar said

  – kontynuacja zorganizowanego chaosu pod batuta uprzywilejowanej mniejszosci-torysow..Taki pan Morawiecki z Polski przesylal buziaki swoim w Londynie po sobotnim paskudnym „sukcesie”…fffuj !

  (https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_British_Jewish_politicians)

 3. revers said

  Tak czasu, tylko 10 mld EUR od Merkelowej o kazde 6 m-cy zastanwiania dostaja na namysly, nie od Tuska, Tusk tylko moze tylko na 650 mln. wyszlamowac krajowych na Amber Gold lub na 5 mld na OFE.

  Wlasnie OFE wrocilo ponownie w skladzie z Morawieckiego rzondu na likwidacje, trzeba czyms splacic obietnice wyborcze, mohery znowu bez emerytury za to dzieciom na lizaki starczy.

 4. Anucha said

  Związek Kapitalistycznych Republik Europejskich ,
  bez czołowego imperialisty.
  Trudno wyobrazić.

 5. Troll Polonii said

  Wydaje sie, ze Polska rzeczywiscie moze dostac w dupe jak Anglia wyjdzie z Unii. Niektore kraje ( np. Niemcy, Francja) patrzec na nas nie moga. Tylko czekaja, zeby nam dolozyc

  ———–
  Polacy zasługują na każdego kopa w dupę, jaki jest fizycznie możliwy.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.