Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Profesjonalizm propagandy PiS

Posted by Marucha w dniu 2019-10-20 (Niedziela)

Magdalena Ziętek-Wielomska: Chcąc uniknąć wszelkich możliwych nieporozumień oświadczam, że moja wypowiedź nie jest pochwałą PiS.

Stanowi tylko i wyłącznie analizę czegoś, co się dzieje na naszych oczach i co powinno budzić nasze zainteresowanie. O czym mowa? O profesjonalizmie osób tworzących wizerunek i strategię pijarowską PiS.

Profesjonalizm ten można już było dostrzec podczas wyborów prezydenckich wygranych przez Andrzeja Dudę. Stał się natomiast już zupełnie widoczny podczas ostatnich wyborów parlamentarnych, podczas których wykreowana została Beata Szydło. A kiedy swoją rolę spełniła – pojawił Mateusza Morawiecki, a była pani premier poszła na emeryturę do PE.

Możemy się domyśleć, że PiS korzysta ze wsparcia bardzo profesjonalnych pijarowców. Widać gołym okiem, że PO takiego wsparcia nie otrzymuje i dlatego wypada, jak wypada, czyli blado. Symbolem tego są choćby plakaty wyborcze Koalicji Obywatelskiej: białe i zupełnie nierzucające się w oczy. Kampanię – jak i całą strategię marketingową PiSu – cechuje sięganie po nowoczesną formę przekazu treści – cóż, nie będziemy tutaj o tym pisać, ale zasadniczo – mało nowoczesnych…

Pijarowcy PiS umiejętnie posługują się kolorami, tworzą świetne slogany („Polska +” contra „Polska –”) i kreują atmosferę sukcesu, która pociąga wielu Polaków. Kampania marketingowa jest niezwykle dynamiczna i bardzo „energetyczna”. Politycy PiSu są ładnie ubrani i dobrze prezentują się przed kamerami.

To, co przeciętny Polak widzi w telewizji znacząco różni się od tego, co nam serwowano za wszystkich poprzednich rządów: mdłych polityków, w źle dobranych garniturach, pozbawionych werwy, etc. Na specjalną uwagę zasługuje także TVPiS, a przede wszystkim wieczorne wiadomości redagowane w sposób niezwykle profesjonalny – oczywiście z pijarowskiego punktu widzenia. A słynne już sprostowanie dotyczące Konfederacji to prawdziwy majstersztyk!

Adam Wielomski: Nie mamy w domu telewizora, w związku z czym wieczorne wiadomości w TVPiS oglądamy zwykle przypadkowo u rodziny i znajomych. Prawdę mówiąc, jest to szok dla każdego myślącego człowieka, ale większość decydująca o wyniku wyborów nic z tego nie rozumie, widząc tylko obrazy i słysząc hasła.

Większość to tzw. pelikany, czyli osoby łykające każdą treść, byle była ładnie opakowana i zgrabnie podana. Dzięki internetowi mogłem sobie obejrzeć dokładnie wszystkie manipulacje i kłamstwa (po kolejnych wyrokach Konfederacja vs TVPiS można już przecież oficjalnie i bez groźby procesowej mówić, że „telewizja kłamie”) dotyczące Konfederacji.

Wiadomości TVPiS nie są programem informacyjnym w tradycyjnym rozumieniu tego słowa, gdzie podawane są informacje, przy czym jedne są boldowane, inne pomijane, a w zależności od opcji rządzącej telewizją, mamy takie a nie inne komentarze. TVPiS nie ma funkcji informacyjnej. To są całe opowieści, wielkie narracje o spisku na Polskę i polskość dokonywanym przez wstrętne PO i o rosyjskich agentach wpływu kryjących się za Konfederacją.

I wtedy okazuje się, że Polski broni, samotnie, trwając na posterunku, Prawo i Sprawiedliwość kierowane nieomylną myślą równie nieomylnego Prezesa, który już to wszystko rozpoznał, przeczytał i zidentyfikował wiele lat temu, a teraz wciela w życie.

To nie są wiadomości, lecz wieka epicka opowieść o prawdzie i dobru, które reprezentuje Partia, i o fałszu i złu, prezentowanym przez różne odłamy opozycji. Narrację północno-koreańską czuć tutaj na kilometr. Ciekawe w tym wszystkim jest to, że ten system, połączony z programami „plusowymi”, działa!

Stworzono wielką opowieść o Polsce sukcesu, i o antypolskich wrogach, posypano pieniędzmi na kredyt, i jest poparcie – wbrew wszystkiemu, przede wszystkim wbrew faktom. Ale pamiętajmy, że za Gierka była podobna telewizja i podobne programy tworzące socjaldemokratyczne „państwo dobrobytu”.

[Z tym, że Gierek nie był parchatym kundlem Izraela, USA i Ukrainy, a dobrobyt istotnie rósł. Tak dłużej być nie mogło… – admin]

http://mysl-polska.pl

Myśl Polska, nr 43-44 (20-27.10.2019)

Komentarzy 14 to “Profesjonalizm propagandy PiS”

 1. Na nic by się zdał ten profesjonalizm, o którym pisze pani Ziętek-Wielomska, gdyby nie media O. T. Rydzyka.
  Potwierdził to sam J. Kaczyński po wyborach w 2015 r. w podziękowaniach skierowanych do O. Rydzyka mówiąc, że bez O. T. Rydzyka tego zwycięstwa by nie było.
  W mediach toruńskich od samego początku, jak się tylko pojawiła kandydatura A. Duda non-stop promowano A. Dudę.

  Jak się tych istotnych informacji nie podaje, ukrywa się poprzez zamilczenie, to w istocie mamy do czynienia z kłamstwem i tym samym z popieraniem PiS – i nic tu nie pomoże zarzekanie się pani Wielomskiej, że jest wręcz przeciwnie.

 2. Moher49 said

  Propaganda PIS jest obrzydliwa i nachalna.
  Trzeba mieć nieźle pod sufitem, aby jej ulegać.

 3. Marek said

  Ale pamiętajmy, że za Gierka była podobna telewizja i podobne programy tworzące socjaldemokratyczne „państwo dobrobytu”.

  [Z tym, że Gierek nie był parchatym kundlem Izraela, USA i Ukrainy, a dobrobyt istotnie rósł. Tak dłużej być nie mogło… – admin]
  ===
  O sukcesach Gierka w podobnym tonie wypowiada się Michalkiewicz. Nie słyszałem dobrego słowa o Gierku u Michalkiewicza. I tu mamy to samo.

 4. kulikow said

  Oj ludzie zrozumcie jedno.Tam gdzie sa pieniadze I wielka polityka.Tam siedzi ;;;;;zyd;;;;;;;;;Ktory kieruje tym wszystkim.Oczywiscie za ;;;kurtyny;;Swiata biznesu handlu wojen teroryzmow kryzysow wszelkich I trucia ludzkosci opryskami czy zatruta zywnoscia.
  zyd wieczny tulacz rewolucjonista spiskowiec terorysta morderca Poprostu ;;;;;;;;;;ludzka wesz gnida.Ktora poprostu trzeba rozdeptac .Uderzajac w swiat biznesu (nie pracowac )w pieknych ;;fabrykach;;(niekupowac w wielkich centrach handlowych).Wszystko musimy ;;;;;;;;;ZBOJKOTOWAC;;;;;;;;szczegulnie ;;;;;;;;mass media;;;Z Kosciolow musimy ;;;;;;;;;;powyganiac SILA ;;;;zydowski episkopat Ktory znieksztalca Nauki JEZUSA CHRYSTUSA.Ze zwykli GOIE Nie dojda do poznania prawdy.Jak naprawde trzeba pojac NAUKI JEZUSA.I ODNALEZC PRAWDZIWA DROGE DO PANA BOGA.
  Kiedy to zrozumiemy ;;;;pieniadz stanie sie BEZ WARTOSCIOWYM CELEM Gdyz ludzka wiedza madrosc kultura bycia zycia ;;;MILOSC DO DRUGIEGO CZLOWIEKA Zatryjumfuje prawdziwe zycie Ktore znieksztalca ta cywilizacja w smiesznych czapkach;;;imitacje ludzkie;;;;czyli (zyd)

 5. Kojak said

  Preofesjonalizm propagandy PIS ?! NIE ! Polak to czesto debil, wiec ta propaganda zydowskich bandytow z PPYYYSSSS jest w sam raz dla nich i dziala !

 6. Kapsel said

  PiS miałby zaledwie 200 posłów, gdyby liczenie głosów do Sejmu odbywało się inną metodą

  /fragmenty/

  Stare powiedzenie mówi, że ważne jest to, kto liczy głosy, a nie to, kto głosuje. We współczesnej demokracji należałoby powiedzieć, że ważne jest to, jak te głosy się liczy. Wyniki wyborów wyglądałyby zupełnie inaczej, gdyby liczenie głosów do Sejmu odbyło się inną metodą.

  Poznaliśmy już oficjalne wyniki wyborów 2019. Nie było dla nikogo niespodzianką, że Prawo i Sprawiedliwość ponownie wygrało wybory i będzie rządzić przez kolejną kadencję. Zaskoczeniem jest jednak sposób, w jaki procentowe poparcie przełożyło się na podział sejmowych mandatów. Według oficjalnych wyników PiS wygrało wybory z poparciem 43,59% społeczeństwa. W poselskich ławach zasiądzie jednak aż 235 posłów tego ugrupowania, a więc dużo ponad połowa wszystkich posłów. Tych jest, jak dobrze wiemy, 460. Jakim sposobem więc 43,5% stało się 51%?

  Wszystkiemu winny jest system przeliczania głosów na mandaty. Zgodnie z ordynacją wyborczą liczenie głosów w wyborach odbywa się metodą d’Hondta.

  Specyfiką tego systemu jest to, że premiuje on największe partie i sprzyja powstawaniu wielkich bloków partyjnych w Sejmie. Jego zaletą jest to, że zapobiega nadmiernemu rozdrobnieniu parlamentu, co stabilizuje system polityczny.

  Wyniki wyborów 2019, które obliczono metodą d’Hondta wyglądają następująco:

  PiS – 43,6% – 235 mandatów
  KO – 27,4% – 134 mandaty
  Lewica – 11,9% – 49 mandatów
  PSL – 9,6% – 30 mandatów
  Konfederacja – 6,4% – 11 mandatów
  Mniejszość niemiecka – 1 mandat

  Wyniki wyborów wyglądałyby zupełnie inaczej, gdyby głosy przeliczono metodą Sainte-Laguë, która z kolei premiuje mniejsze ugrupowania. Scena polityczna wyglądałaby zupełnie inaczej. Przede wszystkim PiS nie uzyskałby bezwzględnej większości, która pozwalałaby na samodzielne rządzenie krajem. Musieliby zatem szukać koalicjanta wśród pozostałych ugrupowań. Być może bylibyśmy świadkami koalicji PiS-PSL?

  Łatwo zauważyć, że głosy odebrane zwycięskiej partii zostałyby rozdzielone trzem najmniejszym partiom. SLD zyskałoby 9 głosów, PSL 10, a najwięcej, bo aż 24 posłów zyskałaby Konfederacja. Metoda Sainte-Laguë zdecydowanie lepiej odzwierciedla poglądy wyborców. Można to łatwo zaobserwować, jeżeli mandaty w sejmie podzielimy metodą proporcjonalną.

  PiS – 202
  KO – 124
  SLD – 58
  PSL – 40
  KWiN – 35
  MN – 1

  https://bezprawnik.pl/liczenie-glosow-do-sejmu/

 7. ryszard w swetrze said

  jeszcze 4 lata a następnie jeszcze 4…

 8. Taaa.
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/Rezerwy-walutowe-rzadu-wciaz-spadaja.htm

  Ciekawa sprawiedliwość, na „dodatki”dla dzieci np milionerów pracują ludzie dużo biedniejsi np.z niedużymi i ze średnimi zarobkami.Czyli na pieniądze dla niektórych pracują wszyscy.Pożyczki na te „datki” u lichwiarzy również spłacaj wszyscy.I będą spłacać przez lata, o ile nie umrą na SORZe lub pod szpitalem, lub bo karetka nie przyjechała bo nie ma karetek!!!
  Wniosek.Nie trzeba pracować wystarczy głosować!

 9. Profesjonalizm propagandowy popisowych frakcji politycznych w Polsce?To są żarty z wyborców.
  Firmy lub koncerny za reklamę(propaganda)sami płacą, za swoją forsę.Inwestują za swoją forsę.Piękni dozorcy w Polsce,korzystają z forsy podatników,z zysków firm państwowych w Polsce dla swojej propagandy.
  Wyborcy płacą a nie partie w Polsce.

  ——
  Nieważne komu płacą, jaką walutą, czyimi pieniędzmi i ile. Grunt, że maja efekty.
  Admin

 10. Bili de kid said

  „Dobra zmiana” jest rezultatem przemyśleń jakimi podzielił się z polskimi gojami Marek Król (GW, 7 lutego 2014). Zaczęli się bać, bo skala grabieży jaka została dokonana na Polakach po 1989 roku jest chyba z niczym nieporównywalna.

  Propagandowo sprzedaje się to jako „zwycięstwo sierpnia”.

 11. Boydar said

  coście skqurwysyny uczynili z tą krainą …

  .https://www.youtube.com/watch?v=9itfEdJG7ig

  a tak już było pięknie, Kaziu, prawda ?

 12. revers said

  Piesn Chochola, miales ch …

 13. revers said

  re10
  a rozszerzona ustawka 1066?

  https://www.pch24.pl/poklosie-ustawy-1066–wojsko-polskie-uzbroi-zolnierzy-nato-stacjonujacych-w-naszej-ojczyznie,58708,i.html?fbclid=IwAR0ac54uMbNs9H1wV-pm71Lcoy7laCL7j8YxqFep3iF1dZv1ku6Dn49fJTI

  kto podskoczy? gdy juz do Biedronek nadganicznych pakuja sie Adolfiny Merkel uzbrojeni zoldacy z Bundewehry, na razie kupuja tylko napoje zmineralizowane i nie strzelaja do protestujaacych, o WOT-ach, zoldakach WP zapomniec, a raczej uwazac zeby nie rozjechali jakim 10 letnim suvem obywatela DC, albo odsrzeli nocaa, nocne cwiczenia w strzelaniu to norma, chyba nikt o zdrowych zymyslach za Tuskiem, Antkiem nie powie ze do regularnej armii przeciwnika.

 14. Mądra Polska said

  Kto ma w rękach media, ten rądzi umysłami obywateli. Walka o media wciąż się toczy. Politycy podrzucają nam tematy zastępcze typu kary za seks edukację, wywołujące nadmiar emocji, a tymczasem Agora chce przejąć całe radio ZET…
  https://madrapolska.blogspot.com/2019/09/walka-o-media-to-walka-o-rzad-dusz.html

Sorry, the comment form is closed at this time.