Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ukraińcy zajmują kierownicze stanowiska

Posted by Marucha w dniu 2019-10-21 (Poniedziałek)

Rośnie liczba ukraińskich imigrantów zajmujących wysokie stanowiska kierownicze w firmach funkcjonujących na terenie naszego kraju.

Co jednak najbardziej niepokojące, Ukraińcy pełnią funkcje kierownicze nie tylko w sektorze prywatnym, lecz również w polskich urzędach publicznych.

Po raz kolejny w ostatnim czasie wzrosła liczba pozwoleń na pracę wydawanych Ukraińcom. W pierwszym półroczu ubiegłego roku przyznano ich około 110 tys., podczas gdy w analogicznym okresie bieżącego roku było ich już blisko 162 tys. Przedstawiciele agencji zatrudnienia podkreślają przy tym, że zainteresowanie imigrantami ze strony polskiego biznesu w ogóle się nie zmniejsza.

Zwiększa się z kolei liczba ukraińskich imigrantów, którzy przyjeżdżają do Polski wykonywać nie proste prace niewymagające niemal żadnych kwalifikacji, ale zaczynają obejmować kierownicze stanowiska. Z danych wynika, że przybysze zza naszej wschodniej granicy nie pracują już tylko w sektorze prywatnym, stąd pełnią też funkcje przedstawicieli władz publicznych, wyższych urzędników i kierowników.

Jeśli chodzi o stanowiska wymagające wyższych kwalifikacji wzrost jest coraz bardziej widoczny. W pierwszym półroczu bieżącego roku w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku liczba zezwoleń dla urzędników wzrosła z 263 do 404 zezwoleń, specjalistów z 1670 do 2235 zezwoleń, zaś pracowników zawodów medycznych z 86 do 101. Ponadto ściągamy z Ukrainy więcej nauczycieli, ponieważ wydano 86 zezwoleń w porównaniu do 60 w ubiegłym roku.

Na podstawie: bankier.pl, pb.pl
http://autonom.pl

Komentarzy 30 to “Ukraińcy zajmują kierownicze stanowiska”

 1. revers said

  A ile policji i wojska?

  tj. w resotrtach silowych, no i kontrolerow skarbowki, przeciez juz jednego mechanika metodaa na zarowke-wymiane tuz przed zamknieciem zakladu, na 600 zlp ukrainka w sluzbie skarbowki, chciala skasowac na szybko.

 2. Marcin said

  Durne polactwo.
  Nie dość, że żyd bije po grzbiecie że aż trzeszczy to niedługo będzie walone w łeb przez Ukraińca.
  „Wstawania z kolan” cd.

 3. Lily said

  Czy TO nie Gowin,(nazwisko jak
  trzeba) oswiadczyl,ze”Ukraincy zastapia
  Polska inteligencje?”.
  Maja (dali im) w Polsce doskonale warunki
  do rozwoju(nauki,pracy) itd,za Kaczynskiego
  rzadow szczegolnie.
  „Za 100 lat Swiat zapomni,ze kiedykolwiek
  istnial narod Polski”.
  Zrodlo;znalezione w internecie,
  wypowiedziane przez N.W.N.P.

 4. Olo said

  Hitlerowi i Stalinowi nie udało się zniszczyć Polski i Polaków. Jarosławowi „Chwała Ukrainie” Kaczyńskiemu idzie to znacznie lepiej…

 5. Przemysław said

  A niech spadają na Kaukaz, skąd ich przodkowie pochodzą. Jak ja bym dostał kierownika chachła w pracy, to od razu bym się zwolnił, bo miałbym w nosie jego dyspozycje.

 6. Jacek said

  Re 5
  Me too.

 7. Birton said

  i co ty na to żydowski kundlu Morawer, antypolaku i banderowcu?

 8. Przemysław said

  Re 7:
  A on na to: Aj waj! Aj waj! Aj waj! Shalom!

 9. AlexSailor said

  @Lily

  Gowin planowany na polskiego premiera lub prezydenta stwierdził, że z ukrów mają być przyszłe nasze elity.
  No jak mają, to się realizuje.
  A polactwo zadowolone i ma w tyle.
  Skoro jednak tak stwierdził, to znaczy wygadał się, to znaczy, że gdzieś ktoś to projektuje i wdraża.
  Takie są ustalenia.

 10. Re: 5 & 6

  Przypuszczam, ze ok. 90% Polakow w Polsce jest zalezne od lichwiarskiego systemu finansowego: hipoteka, pozyczka, kredyt, biznes i karty kredytowe jak rowniez emerytury czy zasilki…
  No prosze ile z tych 90% zrezygnuje z pracy??? A za co beda zyli, co dadza jesc swym dzieciom??? Obietnice?

  A ilu z tych 90% jest calkowicie wolnymi od „systemu???”…(niezaleznymi i swiadomymi)…

  Latwo tak pisac ja „zrezygnuje, czy ja tez…”…., ale rzeczywistosc jest zupelnie nieoczekiwana…aczkolwiek bolesna…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Jakbym slyszal od wlasciciela samochodu, ktory by powiedzial, ze bedzie jezdzil od jutra bez oleju w silniku, albo bedzie pracowal (zyl) bez krwi w swoim obiegu…
  No coz, mozna i tak, ale jak dlugo????…

 11. Dziadzius said

  Plany rzydow juz od wielu lat sa ze oprucz zmuszenia Polski do bankructwa przez niedo wyplaty reparacje [447 juz chyba Polskie zloto ktore jest w rzydowskich bankach przeniesiono do israeal] dla firmy holocaust JEST zniszczenie Polskiego Narodu. Jak zniszczyc ? Zostawic ich w Polsce to jeszcze chocby po pijanemu beda o Polsce myslec ale jak straca radie , telewizje, gazety PRACE i wyemigruja do Jewropy czy teraz do JewUSA, to zapomna skad pochodza i kim byli i kim sa. To nie zajmie dluzej jak jedna generacja a nato mam dowod juz w Kanadzie gdzie dzieci Polskich emigrantow z lat 1980 juz sa za tumanione anglosczyzna i niechca, tak NIECHCA byc Polakami – Pomnozmy to na kilka miljonow emigrantow i zginal narod a rzydzi wejda do pustej Polski i za marne ” grosze” wykupia Polske i to bez oporu polskich tubylcow a popraciem ukrow.

 12. Re: 11 Dziadzius…
  Plany zydow do opanowania swiata nie powstaly „wczoraj” ani przed-wczoraj, ale ponad 2000 lat temu…
  Pytanie tylko: „Co my Polacy robilismy przez 1000 lat, a przez ponad 600 jak na nasza ziemie przybyli przedstawiciele „zmijowego plemienia???????…
  Spalismy? Czy przepijalismy ojcowizne w zydowskiej karczmie na „kreche???”….., a teraz ponad 90% „polskiej gawiedzi” zyje „na kreche” i siedzi w lichwiarskiej „kabzie” wpatrzone w „plazmowy” luksus zawieszony na scianie do wersji „tasiemca plotkarskiego”…i „telAvizyjnego” rynsztoka…(czyt. talmudycznych rzygowin)…

  Teraz, to wypadaloby, aby KAZDY z nas (bez znaczenia czy jest madry, glupi, idiota, kretyn, wyksztalcony czy religijny) przejrzal sie w lustrze i powiedzial: „To jest k…rwa moja wina, bo trzymalem „morde na klodke” bojac sie ze strace prace, kariere, uczelnie, biznes, kredyt, mieszkanie itd, itd…., i przyzwolilem szubrawcom na dokonanie tego, czego moi przodkowie nie wyrazlilby zgody…(i sie teraz k…rwa w grobach przewracaja”…

  ===============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 13. Dziadzius said

  @12..Jasiek Z Toronto said..
  Zupelnie popieram ta sugestie zeby kazdy Polak powstal z kolan czy z dupy na fotelu i zrozumial ze jest tylko pajacem w rzydowskiej gablotce i ze jego zycie i zycie jego kraju jest juz blisko konca i jezeli dzis nie powstanie przeciwko tej szubrawczej rasie bandytow bez nozy ale wypchanych wyssanymi od ludzi pieniedzmi to ten koniec Polski juz sie szybciej zblizy.

 14. Ukraincy ZDOMINOWALI polską policję ! said

  Rządzący złodzieje i mordercy z anty-polskiego gangu PiS zoorganizowali podwaliny w szkołach dla policjantów w III R „Polin” dudy aby do tych służb można było zatrudniać obcokrjowców zwłaszcza z tzw. ukrainy !!!

  Takim to sposobem UKRAIŃCY nawet czasowo zamieszkali w Polsce są przyjmowani do szkół policyjnych i obecnie stanowią NAJLICZNIEJSZĄ grupą z pośród studentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, jedynej uczelni w kraju, która kształci kadry oficerskie policji.

  W okolicach Szczytna, Elbląga, Giżycka, Olsztyna mieszka bardzo liczna mniejszość ukraińska, przesiedlona tam 1947 roku, z tradycjami banderowskimi UPA, która biologicznie nienawidzi Polaków i mści się na Polakach.

  Rzady anty-polskich folksdojczy PO, a od 2015r rządy NEO-BANDEROWCÓW gangu PiS nie nawidzący Polski naprzyjmowali do Wyższej Szkole Policji w Szczytnie w szeregi kadry dydaktycznej i administracji szkoły bardzo wielu Ukraińców.

  Stało się to już tradycją, że to właśnie Ukraińcy są adeptami Szkoły Policji w Szczytnie ale także Szkół Policji w Słupsku i Katowicach, a od 2015r stanowią trzon kadry kierowniczej.

  W okolicach Słupska na Pomorzu też jest bardzo liczna mniejszość ukraińska, która chętnie wstępuje do lokalnej szkoły policji, bo szczególnie upodobali sobie zawód policjanta w Polsce. Wszystko wzkazuje na to, że do podejmowania tego zawodu nakłania ich bardzo aktywny i agresywnie działąjący Związek Ukraińców w Polsce, który też tym sposobem kręci bat na etnicznych Polaków w Polsce.

  Ci ukraińscy studenci z polskim obywatelstwem w szkołach policji w Polsce nawet posługują się w prywatnych rozmowach między sobą językiem ukraińskim.
  Faktycznie w obecnej „polskiej” Policji rządzą Ukraińcy po czystce zrobionej w resorcie policji w 2012 roku przez gang PO i anty-polskiego bezkarnego mafiosę Tuska.

  Dzięki temu generalnie Ukraincy są bardzo wpływowi w III RP/PRL-bis. To ci teoretycznie „polscy POlicjanci” ale faktycznie Ukraińcy tak bardzo nienawidzą polskiej biało-czerwonej flagi i ZWALCZAJĄ zajadle świętowanie przez Polaków Święta Odzyskania Niepodległości Polski 11 listopada, każdego roku.

  Prawdopodobnie to dlatego ci niby „polscy policjanci”, a faktycznie Ukraińcy ubrani w kominiarki tak ochoczo pałują, kopią a nawet strzelają do Polaków na Marszach Niepodległości w Warszawie i innych miastach III RP, lub oczerniają zarzutami o „faszyzm” Ruch Narodowy, Młodzież Wszechpolską, czy ONR.

  Nie może być dla nikogo zaskoczeniem, że właśnie w regionie województwa Olsztyńskiego, Podlasia i Rzeszowszczyzny, gdzie reprezentacja Ukraińców w lokalnych władzach jest bardzo duża, tam szczególnie są prześladowani członkowie polskiego ruchu narodowego – poddawani rewizjom na ulicach oraz systematycznie nachodzeni przez funkcjonariuszy CBŚP we własnych domostwach z nakazami przeszukania przez lokalną policję. O tych sprawach publicznie informował wielokrotnie Przemysław Holocher, działacz Ruchu Narodowego:

  http://www.prawy.pl/z-kraju/7407-cbs-neka-uczestnikow-marszu-1-niepodleglosci

  Mniejszość ukraińska i żydowska zamieszkała w III RP zakotwiczona w urzędach polskiej administracji publicznej, a w tym też w „polskiej policji”, dopuszcza się otwartego, systematycznego atakowania polskości na Podkarpaciu.
  11 listopada 2014 r policja zatrzymała autobus z polskimi patriotami jadącymi na Marsz Niepodległości do Warszawy i odebrała im sztandary ze Szczerbcem, jednym z najbardziej patriotycznych symboli Polski.
  Flagi należały do Nowosądeckiego oddziału Młodzieży Wszechpolskiej i zostały bezpodstawnie ZAREKWIROWANE:

  http://www.prawy.pl/z-kraju/7514-policja-rekwiruje-sztandary-z-szczerbcem-video

  W swych antypolskich działaniach policja na Podkarpaciu powołuje się na artykuł 256 kodeksu karnego mówiący o zakazie promowania „faszyzmu” i innych ustrojów totalitarnych.

  Szczerbiec był mieczem koronacyjnym królów Polski. Po raz pierwszy został wykorzystany w koronacji Władysława Łokietka. Jego obecność podczas koronacji Kazimierza Jagiellończyka opisywał Jan Długosz. Szczerbiec jest jednym z najcenniejszych zabytków narodu polskiego, jakie znajdują się na Wawelu i jak widać to tej „polskiej policji” bardzo przeszkadza.

  Nie wolno zapominać o tym, że w 1933 roku dyktator Józef Piłsudski pod naciskiem żydo-masonerii rozkazał zdelegalizować organizację Obozu Wielkiej Polski, której członkowie w klapach marynarek nosili „mieczyki Chrobrego”.

  Ten symbol polskości został też zakazany przez rządzącą żydo-masonerie oraz zjednoczone mniejszości narodowe w rządzie sanacyjnym i zaczęto karać w trybie karno-administracyjnym członków obozu narodowego za jego noszenie.

  Obecnie kult Piłsudskiego jest promowany przez rządzące po dyktatorsku mniejszości narodowe w III RP – jak widać wzorują się one na metodach zwalczania polskości stosowanej przez dziwkarza i masona Piłsudskiego.
  Obecnie nadinspektorzy policji w Warszawie i wojewódzcy prawie w całej III RP to UKRAIŃCY!

  Tusk dokonał w 2012 roku czystki etnicznych Polaków w „polskiej POlicji”, uważając ich za nielojalnych wobec żydo-masońskiej władzy w III RP. Dlatego nie należy się dziwić, że obecna policja jest lojalna wobec żydo-masonerii oraz aktywistów antypolskich mniejszości narodowych zamieszkałych w III RP.

  To właśnie dlatego przy byle okazji ta „polska policja” PAŁUJE Polaków, zwłaszcza tych co otwarcie identyfikują się z polskością, która jest oficjalnie zwalczana przez Dudę, żyda Morawieckiego, BANDEROWCA mafiozę Kaczyńskiego i innych gangsterów politycznych udających „polski żond” w 100% LOJALNY jedynie wobec ŻYDOWSKIEJ mafii, zagranicznych banksterów, zagranicznych służb specjalnych udających NATO, lub zagranicznych lóż masońskich – globalistów faktycznie zaocznie rządzących cynicznych ZŁODZIEJI w III RP – zdecydowanie bardziej anty-polskich niż było to w PRL.

  Cała masa bardzo wysokiego szczebla policjantów, inspektorów, nadinspektorów i generałów policji w III RP/PRL bis jest w dużej części pochodzenia ukraińskiego, a łączy ich banderowska ideologia oraz spuścizna UPA w kontaktach prywatnych.

  Nienawidzą Polaków – o co właśnie chodzi takim „włodarzom” jak Duda, ukrancom jak Błaszczak czy zwapnialcowi Terlecki, czy neo-banderowcowi Kaczyńskiemu i temu całemu antypolskiemu gangowi PO-PiS-PSL-SLD/PZPR.

  Cała obecna nie-polska władza „warszawki” na spółkę ze zboczeńcami LGBT prowadzą CELOWĄ „politykę” DEPOPULACJI etnicznych Polaków w III RP na zamówieni żydo-masonerii oraz globalistów NWO w każdy możliwy sposób, ale to jest oddzielny temat.

  „POlicjanci” którzy brutalnie skopali Polaka, przechodnia na ulicy w Warszawie 11.XI. 2011 r. w czasie Marszu Niepodległości byli „policjantami” Ukraińcami z polskim obywatelstwem, zobaczcie jak ZWIERZĘCO NIE nawidzą etnicznych Polaków …

  „Brutalna policja na Marszu Niepodległości! Czy to czeka obrońców Wolnej Polski?” :

  Mandat czy sąd?

  Część druga historii. Przerażająca…

  http://www.weszlo.com/2014/11/12/mandat-czy-sad-czesc-druga-przerazajaca/

  Dopisywanie zeznań, dołek, wreszcie pełna nagłych zwrotów akcji bajka policjantów przedstawiona przed Sądem – tak wyglądało spotkanie Radomiaka z Polonią Warszawa dla dziewięciu kibiców zespołu gości.

  Tuż po meczu furorę w Internecie zrobił filmik, na którym policjanci wlepiają mandaty za przeklinanie całej grupie wyjazdowej. Pytanie „sąd czy mandat”, które otrzymywał każdy opuszczający trybuny z miejsca wylądowało na głównej YouTube’a.

  Okazuje się jednak, że wyzyskani przez policję kibice byli tak naprawdę w gronie szczęśliwców. Otrzymaliśmy od jednego z bardziej pechowych wyjazdowiczów wstrząsający list opisujący to, co spotkało dziewięciu kibiców Polonii, którzy nie weszli na stadion…

  Przyjrzyjcie się Warmii. Tej części bliższej granicy. Tam wysiedlano w akcji „Wisła” banderowców z pozmienianymi nazwiskami i też żydów ukraińskich, którzy na Ukrainie srali po nogach ze strachu za swoje oczywiste ZBRODNIE dokonane na Polakach i na innych Ukraińcach.

  Są tam Ukraińcy w policji, strażach pożarnych są burmistrzami, zastępcami burmistrzów, dyrektorami szkół polskich, są w służbie zdrowia lekarzami. Przyjrzyjcie się miasteczkom na Warmii takim jak:

  Górowo,
  Bartoszyce,
  Ostre Bardo,
  Kętrzyn,
  Korsze,
  Sępopol,
  Węgorzewo,
  Gołdap itd..

  W tych miastach UKRAINCY zajmują prawie WSZYSTKIE decyzyjne stanowiska w urzędach miejskich, gminach którzy PONIEWIERAJĄ etnicznych Polaków tam zamieszkałych !
  Weźmy np. takiego „politykiera” jak Sycza, syna bandyty banderowskiego, Nycza z Bartoszyc i im podobnych.

  O wiele gorzej jest na Podkarpaciu czy Lubelszczyźnie, gdzie lokalni ukraincy marzą, aby PRZYŁACZYĆ tamte regony do tej tzw. gównianej „ukrainy” w rozsypce …

  A gdzie etniczni Polacy?

  Mniejszości narodowe mogą być ewentualnie PROPORCJONALNIE zatrudniani ale na SZEREGOWYCH stanowiskach w urzędach powiatów czy gmin, ale TYLO ci co URODZILI się w Polsce i posiadają POLSKIE obywatelstwo !
  Takie ZASADY obowiązują w USA !

  Tymczasem NEO-BANDEROWSKI anty-polski gang złodzieji PiS na czele z żydem Kaczynskim i UKRAINCAMI Gowinem czy Glińskim, Sosinem lub żydem Schetyna . . . itp. ZATRUDNIAJĄ na stanowiskach kierowniczych w polskich siłowych urzędach, a zwłaszcza w Policji neo-banderowców przyjezdnych ukrańców BEZ polskiego obywatelstwa o ZGROZO wychodowanych przez neo-nazistów „AZOV” !

  Oczywiście nie wszyscy Ukraińcy są draniami, są wśród nich czasami przyzwoici ludzie, ale swój zawsze będzie ciągnąć do swojego, a nie dla nich obcego-znienawidzonego Polaka.

  A gdzie polski interes ?

  Gdzie polska świadomość?

  Starzy ludzie-Polacy opowiadają, że po wojnie siedzieli cicho jak myszki pod miotłą, a teraz mają Polaczków w d….e.

  W 1989r władzę w Polsce PRZECHWYCILI żydzi z polskim obywatelstwem i rządzą nimi, pomagają RABOWAĆ nas etnicznych Polaków na rzecz żydów, PANOSZĄ się na wszystkich frontach w III RP !!!

  Ot co daje dalekosiężna polityka żydowska BANDY „CZWORGA” + ukraińska policja w Polsce !!!

 15. Czy "elity" ukrainskie/żydowskie w RP SZYKUJĄ pałowanie Polaków 11 listopada ! said

  Pilne!

  Czy służby i policja chcą zastraszyć organizatorów Marszu Niepodległości?

 16. Lily said

  Re 15;
  Przestancie sie bac,posel.
  „Szczesc Boze”,”szkola,kosciol,strzelnica”.
  NIGDY NA TO NIE POZWOLI.
  Un,teraz MO wladze.

 17. Irek said

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/08/9-viii-2019-czyz-mozna-mowic-o-narodzie.html

  9 VIII 2019

  (…)

  – Ukraińcy wnoszą prawa do terenów Ukrainy, ale także wschodnich terytoriów Polski, twierdzą, że mieszkali tu od zawsze.
  – To uzurpacja dziecko. Nie trzeba sięgania do czasów starożytnych żeby to obalić. Kijów zakładali Lehici, pisze przecież i o tym ruski kronikarz Nestor. Dlatego Chrobry upominał się o Kijów.
  Czyż można mówić o narodzie ukraińskim? To nie naród, to szczep – dziki i bezwzględny. Niegodni są nosić miana Słowian nawet gdyby nie mieli krwi chazarskiej w swych najbardziej dzikich elementach.
  Wobec was, Polaków, narodu wybranego zachowywali się jak narzędzie szatana, a w herbie Ukrainy mają szatańskie widły.
  Ich bezwzględne okrucieństwo w czasie II wojny przeszło wszelkie granice bestialstwa. Kaci są w strasznym piekle. Po stokroć dostają to co zadali. Ale na Ziemi musi też być sprawiedliwość.

  Prawo i Sprawiedliwość stały się formacją skrycie wrogą.
  Nie można się temu dziwić, jeśli zna się wcześniejsze Orędzia gdzie mówiłem o Jarosławie Kaczyńskim, że jest człowiekiem FSB, dawnego KGB.
  Czytałeś też o związkach premiera obecnego z Rosją. Są fakty, nie trzeba więcej.

  Ukraińcy w Polsce, zasiedzeni, będą zawsze narzędziem w rękach sił wrogich Polsce, przede wszystkim Rosji, ale także Niemców i Żydów.
  Przyjdzie jednak czas, że o Ukraińców w Polsce upomni się i Anglia i przede wszystkim USA.
  Oto wasz sojusznik, któremu nie przeszkadza plucie w twarz sojuszniczemu państwu i osłabianie go.
  – Mamy wrogów na wschodzie: Rosja i Ukraina. Rosja nie tylko na wschodzie bo nad głową Królewiec uparcie nazywany nazwiskiem sowieckiego bandyty Kalinina ( chyba żyda).
  Ukraina nie tylko wróg ( oficjalnie sojusznik graniczący), ale teraz wróg zasiedlający nasz kraj kilkoma milionami ludzi. Wróg – synagoga szatana z olbrzymimi pieniędzmi jak Rotszyld, który ma ich może i stukrotnie więcej niż nasz roczny budżet.
  – Trochę mniej, dziecko, ale i tak wielokrotnie więcej niż wasz budżet, choć jak mówiłem pieniądze te należą do masonerii, która jest od czasów starożytnych a on jest ich dysponentem, ale samowolnie całą kwotą nie może dysponować.
  – I Ty, Panie, mówiłeś, że żydzi mogą zablokować nasze finanse w ciągu dwudziestu czterech godzin.
  Do tego Niemcy, Anglia i USA, bliscy i dalecy na różnych poziomach, do tego w środku, w tym kryptożydzi.
  – Tak dziecko, kryptożydzi rządzą w Polsce od roku 89`. Dlatego Polacy nie mogą stanąć na nogi.
  Nawet to, że status materialny Polaków jest coraz lepszy martwi ich. Martwi, bo Polacy przez to nie chcą wyjeżdżać z kraju i nie chcą też jak powiedział wasz premier, który przyznał się nie wprost do swych żydowskich korzeni, pracować za miskę ryżu.

  Praca kilku milionów Ukraińców w Polsce jest dobrym sposobem na to, żeby zahamować tak słaby przecież wzrost płac.
  Ten wzrost płac był blokowany, jak wiesz, niemal od początku tak zwanych przemian. Nie ma tu rzetelnej informacji, nie ma świadomości Polaków. Każdy chce być autorytetem dla siebie a są przecież przeważnie maluczcy.
  Wasza inteligencja nie zachowuje się jak polska inteligencja o ile nie jest zdradziecka czego macie przykład w Toruniu. Te osoby: dyrektor, pedagog i ten ukraiński nauczyciel powinny być zdymisjonowane a przywrócone do pracy dopiero po kilkuletniej karencji w innym mieście lub na wsi. Tak powinno być.
  – Tak Panie Jezu, ale czy mają cichego poparcia rządu i publicznej telewizji w tej chwili nie mówiąc o innym poparciu?
  – Tak, jednak Polacy muszą walczyć o swój kraj i to stawiając sprawę ostro. Mówiłem przecież, że w przypadku biskupów powinny być pikiety pod kuriami z hasłem, że nie chcemy takich biskupów.
  A w przypadku dobrych – wiece poparcia. Nie ma tego pierwszego a drugie jest bardzo słabe i nie jest samoistne, nie ma serc jak w przypadku metropolity krakowskiego.
  – O Panie uderz w tych wrogów.
  – Uderzę, gdy wy uderzycie. Nie mieczem, nie pistoletem, nie jakimiś bezprawnymi działaniami, ale mówieniem non possumus ostrym sprzeciwem, solidarnością, najpierw ze Mną Bogiem a potem ze sobą. Polacy/Lehici z Polakami/Lehitami.
  – Polacy nie chcą chcieć, jak Panie cytowałeś, więc czeka nas ucisk.
  – Ucisk przyjdzie, ale może być złagodzony. Łagodzą go modlitwy, łagodzi i ta grupka, która czyta me Orędzia, zwłaszcza ci aktywni, ale to za mało. Sami rozumiecie.

  Teraz jest dobra okazja, żeby opowiedzieć się w przypadku metropolity krakowskiego. Milczy polska inteligencja, milczą uniwersytety, milczy episkopat.
  Biskupi służący dwóm panom, daję wam szansę lecz gdy was zabiorę z tego świata gdzie traficie? Traficie na zatracenie.
  Szatanowi na ściółkę. Nad wami będzie się szczególnie znęcał. Bardziej niż nad świeckimi wrogami Polaków, którzy tu żyją i rządzą Polakami. Lecz długi nie będę czekał bo nie mogę pozwolić na szkody, które wyrządzacie memu narodowi. Wygubię was i będzie to niedługo jeśli nie skorzystacie z szansy jaką wam daję. Nie mogę jej przedłużać do dni waszej starości bo nie ma czasu na to a gdyby był zniszczylibyście Mój naród.
  – Tak Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste.

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/08/10-viii-2019-cz-i-czowiek-gdy-w.html

  10 VIII 2019

  (…)

  Nie można dopuścić do otrzymywania polskiego obywatelstwa przez Ukraińców. Gdy to się stanie będą nieusuwalni.
  Karta Polaka w intencji pomysłodawców nie była dla Polaków, ale dla Ukraińców, którzy powołać się na polskie korzenie, piątą wodę po kisielu jak mówiłem i aby był pretekst do dawania im obywatelstwa.
  Już mniejszość ukraińska w Polsce wroga jej skrycie jest dla Polski niebezpieczna, ze względu na liczebność mało może szkodzić. W połączeniu jednak z napływowymi Ukraińcami, którzy dodatkowo będą mieć polskie obywatelstwo jest niebezpieczna wielokrotnie bardziej. Pamiętajcie o wsparciu przez bogatych Ukraińców, którzy mieszkają na Zachodzie, głównie w Kanadzie. Często zresztą ich korzenie są mieszane żydo- ukraińskie nie mówiąc o krwi chazarskiej bez wyznawanej religii talmudycznej.

  Trzeba wypleniać tę ukraińską zarazę. Ukraińcy, którzy mieszkają tu od drugiej wojny światowej mają prawo do mieszkania w Polsce lecz muszą być lojalni wobec państwa polskiego.
  Wszelka zdrada choćby ukryta, pełzająca i niepodlegająca wprost paragrafom karnym musi być nazywana po imieniu i piętnowana.

  Polacy muszą walczyć o swoje na wszystkich poziomach. Muszą szukać liderów, którzy ich będą reprezentować i wspierać ich.
  Muszą to być ludzie czyści i ideowi. Jeśli sami nie mogliby działać ze względu na pracę i obowiązki to Polacy winni tę działalność im umożliwiać przez różnego rodzaju wsparcie.

  Pewnymi ludźmi są osoby pochodzenia szlacheckiego, które kultywują to pochodzenie w różnych organizacjach. Nie są zbyt radykalni, ale z ust osób, które przyznają się do swego herbu ( a nie są łobuzami, którzy się podeń podszywają) nie usłyszycie słów przeciw Polsce, martwieniu się o antysemityzm w Polsce i inne izmy. Nie mówiąc o opluwaniu Polski jawnym czy podstępnym.
  Są to też ludzie, którzy radzą sobie w życiu, są dość energiczni i przedsiębiorczy. Nie są bez grosza jak to mówicie.
  Oni często udokumentowują swoje pochodzenie.

  Świadomość Polaków musi być taka, że wybierają osoby co do których wiadomo kim byli rodzice, dziadkowie, pradziadkowie.
  Życiorys kandydata nie może zaczynać się wraz z ukończeniem studiów.
  Przynależność do partii komunistycznej w XX-leciu ojca czy dziadka takiego kandydata skreśla go i nie można go wybierać.
  Jeśli chodzi o przynależność ojca czy matki kandydata do PZPR to nie skreśla go z wyboru, lecz należy tu patrzeć uważnie. Nie wybierajcie też nikogo kto bezpośrednio należał do PZPR. Minęło już dość lat i nawet gdyby to był ktoś pod różnymi względami wartościowy Polska może się bez niego obejść.
  Nie można wybierać żadnego byłego esbeka czy byłego a może aktualnego konfidenta z tamtych czasów.
  Nie można rzecz jasna wybierać członka masonerii.
  Powiecie jak się dowiedzieć?
  Jeśli nie zadeklaruje ( pod przysięgą), że nim nie jest nie wybieracie go.
  Nie można wybierać członków mniejszości ukraińskiej, ni niemieckiej bez względu na to czy są jawnymi członkami czy też ukrywają swoje pochodzenie.
  Można głosować na członków mniejszości tatarskiej w Polsce, którzy przez kilka wieków pokazali, że są wiernymi jej synami.
  O Żydach mówiłem więc nie muszę powtarzać.

  Masoneria musi być uznana za organizację nielegalną, jako organizacja zbrodnicza.
  – Tak Panie Jezu, ale wiesz, że wtedy nas zniszczą.
  – I tak to czynią.
  Gdyby masoneria była uznana za organizację nielegalną wtedy się odsłonią.
  Ja was nie zostawię gdybyście o to walczyli.
  Walczcie dzieci. Bądźcie aktywni w sprawach publicznych.
  Musicie działania wrogów nazywać po imieniu. Na spotkaniach mówić o piątej kolumnie, o dywersji, agenturze.
  Na spotkaniach z posłami jakimikolwiek i na spotkaniach w Internecie, publicznych z rodakami czy liderami, którzy chcą dobra Polski.

  Trzeba obudzić Polaków z pierwszej Solidarności, tych zwłaszcza, którzy byli wtedy młodzi a dziś są jeszcze niestarzy.

  Na tym zakończymy moje dziecko.

 18. Seb said

  Powolutku, małymi krokami..stracimy całkowicie czujność ..a nasze dzieci i wnuki będą niewolnikami …szykuje się kochani Polacy..kolejny Rozbiór Polski

 19. Marek said

  No cóż..Polaka łatwo zwodzić…już rączk8 zacierają i Żydzi i Ukraińcy…obudzmy się !

 20. Marek said

  No cóż..Polaka łatwo zwodzić…już rączki zacierają i Ż i Ukr …obudzmy się ! Musiałem dać skrót bo niestety cenzura działa już

 21. Bart said

  Polska sprzedana

 22. Troll Polonii said

  Wszystkie te uwagi i porady odnosnie Ukraincow moga sobie Polacy teraz wsadzic w kiszke stolcowa.
  Mozemy sobie teraz pobiadolic trzymajac obie rece w nocniku.

  Trzeba bylo dbac o kraj gdy go mielismy – nie frymarczyc ojczyzna z bandytami.

  Ja zdaje sobie sprawe, ze robie tu chwilami za czarne memento i ze nie zbieram oklaskow. Ani prorok ani jasnowidz. Bardzo zwyczajny swiadek historii.
  Pisalem nie raz i nie dwa razy, ze biorac pod uwage nasza historie, mamy klopot ze zidentyfikowaniem wroga narodu.
  Nie potrafimy sie przestawic, bo zyjemy legendami. I emocjami.
  Do czego zmierzam?

  W czasach tzw. Solidarnosci (nie wiadomo kogo z kim) wychodzily rozne przerazajace publikacje, ktore dzialaly Polakom na zmysly – zadna z tych publikacji nie zastukala do polskiego sumienia i rozumu.

  Podaje przyklad ( a moge dostarczyc wiecej):
  W latach 80-tych wychodzilo takie bardzo popularne pismidlo pt. ‚Sprzeciw’ wydawane w Sztokholmie.

  W numerze 1/83 (Rok2) , na stronie 19, niejaki J. Iranek-Osmacki wysmarowal dziwny artykul pt. ‚Ukraincy – a Polska’.
  W tym artykule, autor opowiada o tym jak w pazdzierniku 1977 roku odbyla sie wielka Naukowa Konferencja Polsko- Ukrainska na kanadyjskim uniwersytecie McMaster.
  Konferencje zorganizowal prof. Poticzny.
  Konferencja odbywala sie pod haslem : „Polska i Ukraina, przeszlosc i terazniejszosc”

  To na tej Konferencji zadecydowano, ze Polska i Ukraina maja stworzyc silne wspolne panstwo, zeby …podbic Moskwe.

  W artykule czytamy: (styczen 1983 rok)

  ” Polska liczy obecnie 36 milionow mieszkancow. Dysponuje znacznym potencjalem gospodarczym, ktory we wlasciwych rekach zapewni jej dobrobyt.
  Ukraina ma obecnie 50 milionow mieszkncow, choc nie wszyscy to Ukraincy, .
  Gospodarczo, Ukraina jest o wiele potezniejsza niz Polska. Oba te kraje razem to prawdziwa potega pod kazdym wzgledem: ludnosci, gospodarki, zasobow surowcowych, a potencjalnie nawet pod wzgledem obronnym czyli wojskowym.
  Z tego co moze stanowic wspolna potege Polski i Ukrainy z tego, ze moglaby sie stac podstawa nowego ukladu sil w Europie srodkowo-wschodniej, zdaje sobie sprawe sporo osob w obu krajach. Ci, ktorzy przebywaja na Zachodzie , staraja sie od lat doprowadzic do wspolpracy polsko-ukrainskiej w nadziei, ze oddzialywac ona bedzie na oba narody..
  Odklamywanie przeszlych naszych dziejow, ktore – o czym nie wolno zapominac- przez wieki zyly w ramach jednego panstwa …to pierwszy krok ku wspolpracy w wielu dziedzinach.
  Nalezy zastanowic sie nad wspolnota losow Ukraincow i Polakow.”

  I dalej:
  „Paryska KULTURA , juz 30 lat temu rozpoczela to odklamywanie inicjujac serie artykulow historycznych…’

  ‚W Monachium od wielu lat dziala Ukrainski Wolny Uniwersytet, na ktorym odbywaja sie regularne seminaria poswiecone historii Polski i Ukrainy.

  Dzieki wspolpracy i patronatowi uniwersytetu w 1980 roku zorganizowana DRUGA Naukowa konferencje Polsko-Ukrainska.

  Ta druga konferencja miala sesje prometejska, nawiazujacej do przedwojennej tradycji prometejskiej w Polsce, starajacej sie zjednoczyc narody podbite przez Rosje, czy to carska czy czerwona, po to, by niebezpieczenstwo imperializmu rosyjskiego …calkowicie okieznac.
  Polska i Ukraina razem dysponuja potencjalem, ktory moze obalic imperializm moskiewski”

  Autor przypomina tez , ze:
  ” Towarzystwa polsko-ukrainskie istnieja od lat w Londynie, w Paryzu, w Niemczech Zachodnich, a takze w USA i w Kanadzie…”
  Mamy – my Polacy i Ukraincy – tradycje wspolnego dzialania w ramach jednego organizmu panstwowego. Tradycje te nalezy odswiezyc i natchnac nowa trescia. A wspolpraca polsko-ukrainska , juz zdaza ku temu i zaskarbia sobie coraz szersze kregi zwolennikow.”

  To tyle artykul J. Iranka- Osmeckiego

  Nawet nie bardzo mi sie chce to komentowac.
  Zastanawia mnie tylko, czy Kukizy i inne ‚polskie patryjoty’ co skakaly na majdanie, wiedzialy dla kogo i po co skacza – a nikomu nie powiedzialy?

  Polak z natury jest niepismienny i czytac nie umie. Najlepiej slucha zydowskiej propagandy a w chwilach wielkich emocji i umyslowych zahamowan wraz z calym narodem dzwigac bedzie na ramionach caly syjon.
  Nie pamietamy, ze to Polska i polscy przywodcy przyjaznili sie z Hitlerem i razem z hitlerowcami polowali na polskie zubry.
  Na dlugo przed Paktem Ribentrop- Molotow.

  Historia sie powtarza; a jak sie nie powtarza- to i tak sie powtarza.

 23. Marucha said

  No cóż, powtórzę swoje… do zrzygania oklepane…
  Polacy, jako naród, zasługują na to co mają.
  W kategorii kretyństwa znajdują się w ścisłej czołówce europejskiej – i są z tego dumni.

 24. Jowram said

  Orędzie Matki Bożej do prezydenta Andrzeja Dudy.
  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/10/oredzie-matki-bozej-skierowane-do.html?m=1#comment-form

 25. Witek said

  A co się państwo dziwią?
  W końcu KAŻDA szkoła wyższa otrzymuje pieniądze za stodenta Ukraińca.
  My wykształcilim i my będziem płakać….
  A nasze dzieci myją auta w UK!

  nawet przewielebny toruński patryjota ma w swojej ” jedynej katolickiej uczelni” wielu Ukraińców
  ( nie Polaków z Ukrainy bo za nimi nie idzie forsa od Gowina)

 26. Ale dlaczego? said

  Niestety Polacy przez 30 lat po komunie zostali totalnie ogłupieni przez ściek medialny. Rozmawiam często z ludźmi naprawdę inteligentnymi, po nawet 2 kierunkach politechniki i jestem zdruzgotany ogłupieniem tych ludzi. ZERO samodzielnego myślenia politycznego. Wprost zindoktrynowanie totalne.
  Krótko mówiąc, jeśli żabę będą wolno gotować, zgodzą się na wszystko, jak Szwedzi…

 27. NO brawo!

  A tutaj żyd płacze, ze młodzi banderowcy świętują pod pomnikiem zabójcy Polaków i żydów.
  Bardzo ciekawe, prezydent Ukrainy żyd, premier żyd, rządzi cała żydowska jaczejka i pod ich nosami czczą oprawców ich dziadziusiów???ciekawe, ciekawe…

 28. Jacek said

  Ełcka policja, która nie odróżnia lawety armatniej od tej do przewozu uszkodzonych samochodów, na tej ostatniej kilka lat temu odprowadziła w ostatnią drogę swego prominenta o charakterystycznym nazwisku. Mało że osły to na dodatek bandyci.

  http://www.suwalki24.pl/mobile/article/1,smierc-37-latka-z-filipowa-czy-zginal-w-wyniku-brutalnej-interwencji-policji

 29. ibrahim ibn jakub said

  Znów cytuję:
  „…Ukraińcy zajmują kierownicze stanowiska…..”
  Kiedy Wy się kvrwa obudzicie z letargu?. Nie ukraińcy, tylko ukraińsko-języczni żydzi.
  Ukraińcy w Krainie-U są jak Rosjanie w kgb-owskiej CCCP: nikim, zerem, biedotą i nędzą codzienną.
  I będę Panie „Marucha” cytował Wasze , wprowadzające w błąd nagłówki dotąd, aż zaczniecie nazywać rzeczy po imieniu. Bo tak się składa, że czytają Was rzecznicy prasowi komend policji, a oni po odpowiednich przeszkoleniach dziennikarskich głupi nie są.

 30. Re: 29 Ibrahim…
  Nie ma to specjalnego znaczenia kto w policji urzeduje.. .Czy to bedzie chazar z Ukrainy, czy „mordechaj” z Rosji, czy jakis „mongol” z USA… Policja jest tylko „narzedziem” w lapach syjonistow usadowionych w „kneSejmie”…

  Jesli pan pozwoli, to moge podac bardziej obrazowo: „Jesli „jasiek z toronto” (lub Polak o podobnych umiejetnosciach) wywali lichwiarski proceder finansowy na smietnik i zakaze uprawiania lichwiarskiego procderu na terenie Polski, to w zasadzie g…no mnie bedzie obchodzilo, kto bedzie zarzadzal w prywatnych bankach (jesli takowe bede), czy w prywatnych fundacjach do ktorych obywatele w/g wlasnej wolnej woli beda swe ciezko zarobione pieniadze deponowac…”…

  Policja jako sluzba publiczna wykonuje rozkazy…, podobnie jak sily zbrojne, ale pytanie jest: „Czyje rozkazy oni wykonuja”…

  Owszem, jest bardzo zle (zle sie dzieje), ze w sluzbach publicznych sa „obcy” nam kulturowo, narodowo i swiatopogladowo, co swiadczy o tym, ze sluszna wiekszosc naszych polskich „przezuwaczy” w wersji „podatkowego bydla” ma w d…pie wlasna Ojczyzne i wlasna narodowa przeszlosci…(historie)…

  No i dlatego zbliza sie (duzymi krokami) czas otrzymania dosc poteznego kopa w d…pe, ze wyskakujacy „mozg” z d…py moze nie trafic we wlasciwe miejsce jakim bylo, tam gdzie Stworca go umiescil…

  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.