Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Lvz o SEXturystyka. Czyli jak żołnie…
  wewewe o Wolne tematy (71 – …
  revers o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Olo o „Represje załamały skrajną…
  Boydar o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  karlik o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  Krzysztof M o Co jest droższe: ładowanie poj…
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  bryś o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Zlecenie dla Lafarge: kolejne k***stwo Zachodu

Posted by Marucha w dniu 2019-10-21 (Poniedziałek)

«Rozległość podziemnych konstrukcji, zrealizowanych dzięki produkcji LafargeHolcim okazała się tak duża, iż wojsko rosyjskie potrzebowało 6 miesięcy na ich unicestwienie…»

Thierry Meyssan, francuski dziennikarz i blogger, poinformał co tylko na swej stronie, że 16 października 2019, komandosi wchodzący w skład tzw. koalicji międzynarodowej podpalili cementownię należącą do LafargeHolcim (wielonarodowej korporacji, produkującej materiały budowlane) znajdującą się w – położonej na granicy z Turcją – syryjskiej miejscowości Jalabiyeh. Zrobili to przed przejęciem fabryki przez Syryjską Armię Arabską.

>https://www.egaliteetreconciliation.fr/Effacement-des-preuves-la-France-incendie-l-usine-Lafarge-de-Syrie-56636.html

Cementownia dostarczyła jihadzistom około 6 milionów ton cementu, który posłużył im do zbudowania sieci bunkrów podziemnych, niezbędnych do prowadzenia wojny pozycyjnej.

Meyssan przypomina, że w roku 2016, turecka witryna internetowa Waman Al-Wasl (będąca organem najemników anty-syryjskich), opublikowała wymianę e-maili pomiędzy członkami zarządu cementowni Lafarge w Jalabiyeh, potwierdzającą istnienie powiązań między korporacją i ISIS-em.

Lotnictwo rosyjskie, dysponujące bombami przebijającymi, potrzebowało 6 miesięcy na zniszczenie podziemnych fortyfikacji ISIS-u – najokazalszych od okresu II wojny światowej – pozwalając w ten sposób Syryjskiej Armii Arabskiej na wyzwolenie terytorium własnego państwa.

>https://fr.wikipedia.org/wiki/Thierry_Meyssan

W ten to sposób – pisze Meyssan – usunięto wszelkie ślady realizacji niezwykle ważnej i utajnionej operacji.

W związku z informacją o podpaleniu cementowni Lafarge, warto zapoznać się z treścią artykułu Thierry Meyssan’a z marca 2017, dostarczającego szeregu szczegółów dotyczących kwestii.

Francuski analityk przytacza w nim ówczesną deklarację LafargeHolcim, w której korporacja przyznaje, że «w celu zagwarantowania funkcjonowania cementowni i zapewnienia bezpieczeństwa personelu, jej filia syryjska zawarła porozumienie z pewną liczbą grup zbrojnych – w tym również podlegających sankcjom – oraz przekazała im środki pieniężne».

W owym czasie cementownia była przedmiotem dwóch dochodzeń, zainicjowanych w roku 2016. Pierwsze zostało wszczęte na wniosek stowarzyszeń Sherpa oraz ECCHR, drugie rozpoczęło francuskie ministerstwo gospodarki. Obydwa śledztwa były reakcją na rzekome «odkrycia», jakich dokonał dziennik Le Monde, według których Lafarge przelała pieniądze na konta ISIS-u, pogwałcając tym samym rezolucje ONZ-u.

Początkowo – opowiada Meyssan – magazyn internetowy Zaman Al-Wasl ujawnił e-maile, dokumentujące przelewy Lafarge na konto ISIS-u, następnie Le Monde opublikował artykuły na ich temat, po czym dokumentacja zamieszczone przez witrynę została usunięta (skopiowana jest do wglądu na blogu Meyssan’a).

Dziennikarz zwraca uwagę na bardzo istotny szczegół: artykuły opublikowane na stronie Intelligence Online (należącej do Le Monde) oraz przez sam Le Monde, zostały napisane przez Dorothée Myriam Kellou – dziennikarkę nie należącą do ich zespołów redakcyjnych.

Kellou – pisze Meyssan – studiowała na amerykańskim Georgetown University; wiadomo także, iż posiada powiązania z CIA; pracowała ponadto jako jako rzecznik prasowy w konsulacie francuskim w Jerozolimie.

>https://fr.wikipedia.org/wiki/Intelligence_Online
>https://georgetown.academia.edu/DorotheeKellou/CurriculumVitae

Informacje zawarte w artykułach Dorothée Myriam Kellou zostają potwierdzone również w książce zatytułowanej «Risikosjef i Syra» (tytuł norweski),napisanej przez Jacob’a Waerness’a – byłego agenta wywiadu norweskiego, który w latch 2011 – 2013 zatrudniony był w syryjskiej cementowni Lafarge na stanowisku eksperta ds. oceny ryzyka.

Również w wywiadach, Waerness opowiadał o tym, że korporacja negocjowała z ISIS-em, Al Qaedą oraz Al Nusrą, korzystając z pośrednictwa Firas’a Tlass’a, syryjskiego biznesmena (anatagonisty prezydenta Assada).

>https://sites.google.com/site/nescerembe/risikosjef-i-syria-ohbhg

Meyssan zauważa, że Waerness kontynuował swą pracę w cementowni, także po opublikowaniu książki.

>https://www.newsinenglish.no/2018/05/11/norwegian-held-for-terror-financing/

Pseudo-odkrycia dziennika Le Monde zostały sfabrykowane w zmowie z LafargeHolcim – stwierdza Meyssan i dodaje, że prawda wygląda zupełnie inaczej.

W roku 2008, coroczne posiedzenie grupy Bilderberg, NATO zorganizowało w Chantilly (USA). W trakcie jego obrad, przed zebranymi pojawili się Hillary Clinton i Barack Obama.

Wśród 120 uczestników posiedzenia znajdowali się Basma Kodmani (przyszła rzecznik Syryjskiej Koalicji Narodowej na rzecz Opozycji i Sił Rewolucyjnych) oraz Volker Perthes (przyszły asystent Jeffrey’a Feltman’a, szefaUnited Nations Department of Political Affairs, zajmującego się także Syrią). W trakcie debaty, Kodmani i Perthes podkreślali rolę Braci Muzułmańskich «jako ważnego czynnika w «demokratyzacji świata arabskiego». Jean-Pierre Jouyet (przyszły sekretarz generalny prezydenta Hollande’a), Manuel Valls (przyszły premier Francji) oraz Bertrand Collomb (ex dyrektor Lafarge) stawili się w towarzystwie żydowskiego biznesmena – Henry R. Kravis’a (przyszłego koordynatora finansowego ISIS-u)

>https://en.wikipedia.org/wiki/National_Coalition_for_Syrian_Revolutionary_and_Opposition_Forces
>https://en.wikipedia.org/wiki/Bassma_Kodmani
>https://de.wikipedia.org/wiki/Volker_Perthes
>https://en.wikipedia.org/wiki/Jeffrey_D._Feltman
>https://thezog.wordpress.com/who-controls-the-state-department/
>https://en.wikipedia.org/wiki/Jean-Pierre_Jouyet
>https://en.wikipedia.org/wiki/Bertrand_P._Collomb

>https://en.wikipedia.org/wiki/Henry_Kravis
>https://www.voltairenet.org/article204305.html

Meyssan przypomina, że Lafarge jest światowym leaderem w sektorze przemysłu cementowego i pisze, że NATO zleciła korporacji tak budowę bunkrów jihadzistowskich na obszarze Syrii, jak i odbudowę sunnickiej części Iraku.

W zmian za zlecenie, Lafarge pozwoliła sojuszowi na zarządzanie swymi fabrykami w obydwu krajach, w szczególności syryjskim zakładem w Jalabiyeh. Przez 2 lata, korporacja dostarczyła materiałów budowlanych, z których zbudowano gigantyczne infrastruktury podziemne, dzięki którym jihadziści mogli rzucić wyzwanie armii syryjskiej.

W owych latach, Lafarge kierowana była przez Amerykanina – Eric’a Olsen’a, który włączył do przedsiębiorstwa zakłady należące do Sawiris’a i Firas’a Tlass’ów. Przypomnijmy, że Firas Tlass miał być pośrednikiem w negocjacjach korporacji z ISIS-em.

>https://en.wikipedia.org/wiki/Firas_Tlass

Firas Tlass – przeciwnik Assada – jest synem generała Mustafy Tlass’a – ex ministra obrony w rządzie Hafeza al Assada, a także bratem generała Manas’a Tlass’a, którego Francja widziałaby chętnie na stanowisku nowego prezydenta Syrii. Siostra obydwu, Nahed Tlass-Ojjeh jest wdową po saudyjskim handlarzu broni – Akram’ie Ojjeh’u i współpracowniczką francusko-amerykańskiego dziennikarza, Franza-Oliviera Giesbert’a.

>https://en.wikipedia.org/wiki/Eric_Olsen_(businessman)

Koneksje pomiędzy Lafarge i francuskimi siłami specjalnymi ułatwiła przyjaźń Bertranda Collomb’a – ówczesnego prezydenta honorowego korporacji – z generałem Benoît’em Puga, szefem sztabu w okresie prezydentury Sarkozy’ego i Hollande’a.

>https://fr.wikipedia.org/wiki/Beno%C3%AEt_Puga

Według Le Monde, do utrzymania swej produkcji, cementownia Lafarge używała ropy naftowej, co jest nieprawdą, ponieważ zakład korzystał z węgla, przesyłanego regularnie z Turcji.

Francuski dziennik, ujawnił nieświadomie, że fabryka produkowała 2,6 milionów ton cementu rocznie, przeznaczonego dla stref zarządzanych przez buntowników anty-Assad.

Jest rzeczą oczywistą, że podczas tejże straszliwej wojny, żaden żyjący na owych obszarach cywil, nie był w stanie zajmować się budową czegokolwiek. Utrzymywanie funkcjonującej fabryki w strefie wojny miało na celu wyłącznie zaopatrywanie jihadzistów w cement, służący im do budowania fortyfikacji podziemnych.

2,6 milionów ton cementu rocznie, produkowane przez 2 lata daje około 6 milionów ton, przeznaczonych dla tzw. «rebeliantów». «Rebeliantów» – umieszczam w cudzysłowie, pisze Meyssan, ponieważ bojownicy ci nie są Syryjczykami, ale pochodzą z całego świata muzułmańskiego, a także z Europy.

Wspomniana powyżej ilość cementu jest porównywalna z tą, jakiej użył niemiecki Reich w latach 1916 – 1917, podczas budowy linii Zygfryda.

Od lipca 2012, NATO prowadziło w Syrii wojnę pozycyjną, zgodną ze strategią opisaną przez Abu Musab’a – «Syryjczyka», w jego książce zatytułowanej «The Management of Savagery», opublikowanej w Internecie w roku 2004.

>https://en.wikipedia.org/wiki/Mustafa_Setmariam_Nasar
>https://en.wikipedia.org/wiki/Management_of_Savagery

Jest rzeczą oczywistą, że do zbudowania kompleksu jihadowskich struktur podziemnych potrzebna była także znacząca pomoc inżynierów wojskowych z NATO.

Wersja dziennika Le Monde miała na celu ukrycie:

– zaangażowania korporacji w najrozmaitsze operacje kierowane przez CIA, w szczególności w transport broni podczas wojny z Irakiem;
– koneksji Lafarge z Hillary Clinton – sekretarzem stanu USA i ex administratorką spółki;
– powiązań funkcjonujących między korporacją i DGSE (francuskim wywiadem wojskowym) podczas wojny w Syrii;
– roli Lafarge w budowie infrastruktur jihadzistowskich na terytorium Syrii.

Jihadziści ISIS-u sfotografowani przed cementownią LafargeHolcim w Jalabiyeh

Przypomnijmy, że w latach ’80 ubiegłego wieku, korporacja Lafarge, oskarżona o zanieczyszczenie środowiska w Alabamie, była podczas procesu broniona przez adwokata Hillary Rodham-Clinton. Karę – jakiej zażądała amerykańska agencja ds. ochrony środowiska – Clinton zdołała zredukować do 1,8 miliona dolarów.

Za administrcji George’a Busha – ojca, CIA posłużyła się korporacją do nielegalnego przerzutu broni do Iraku.

W tym samym czasie, Hillary Clinton została mianowana administratorem Lafarge, rezygnując ze stanowiska po wyborze Billa na prezydenta, który grzywnę spółki zredukował wkrótce do 600 000 dolarów.

W roku 2015, korporacja przelała na konto Fundacji Clinton 100 000 dolarów, Eric Olsen zaś fotografował się u boku Hillary.

>https://www.dailymail.co.uk/news/article-3718928/Now-Trump-camp-says-Clinton-linked-ISIS-charges-Hillary-tied-brutal-theocratic-Islamist-regimes.html

Okopani w bunkrach jihadziści – opowiada Meyssan – nie bali się ani armii syryjskiej, ani też nie mieli żadnych trudności z zachowaniem zdobytych przez siebie pozycji. Przez 2 lata Syria podzielona była na 2 części, jako że rząd wybrał opcję chronienia ludności, co zmusiło go do opuszczenia pola walki.

W momencie gdy – na prośbę rządu syryjskiego – zainterweniowała Rosja, jej misją stało się zniszczenie podziemnych bunkrów jihadzistowskich przy pomocy specjalnych bomb penetrujących.

Operacja trwająca początkowa 3 miesiące, tj. od września 2015 do stycznia 2016, została przedłużona na dalsze 3. Rozległość konstrukcji, zrealizowanych dzięki produkcji LafargeHolcim okazała się tak duża, iż wojsko rosyjskie potrzebowało 6 miesięcy na ich unicestwienie.

Po zakończeniu misji zleconej przez wojska inżynieryjne NATO, korporacja przerwała produkcję i kompleks cementowni wypożyczyła sojuszowi.

Zakład w Jalabiyeh przekształcony został w siedzibę sztabu głównego sił specjalnych Stanów Zjednoczonych, Francji, Norwegii i Wielkiej Brytanii, okupujących bezprawnie północ Syrii.

W przeciwieństwie do wersji Le Monde, funkcjonującej w roli zasłony dymnej, bynajmniej nie mamy do czynienia ze smutną historią o przedsiębiorstwie, które chcąc ratować swój personel, zmuszone jest do rokowań z jihadzistami.

Odpowiedzialność LafargeHolcim – kończy swą opowieść Meyssan – polega na tym, że korporacja odegrała centralną rolę w realizacji tajnej operacji wojskowej, zmierzającej do zniszczenia Syrii, której rezultatem stały się setki tysięcy zabitych.


Na zdjęciu: Dekret o przymusowej kurdyzacji północy Syrii. Dokument, rozpowszechniony przez ofiary asyryjsko-chrześcijańskie, ujawnia realizację czystki etnicznej, dokonywanej przez Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF), stworzone przez USA. Arcybiskup syryjsko-katolicki, mons. Jacques Behnan Hindo twierdzi, że wielokrotnie słyszał leaderów kurdyjskich mówiących o planie wyrzucenia chrześcijan z «Rojavy».

Źródła:
>https://www.egaliteetreconciliation.fr/Effacement-des-preuves-la-France-incendie-l-usine-Lafarge-de-Syrie-56636.html
>https://www.voltairenet.org/article207980.html
>https://www.voltairenet.org/article207967.html
>https://www.voltairenet.org/article195775.html
>https://www.voltairenet.org/article207945.html
>https://en.wikipedia.org/wiki/LafargeHolcim
>https://en.wikipedia.org/wiki/Lafarge_(company)

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Za http://ram.neon24.pl

Komentarzy 7 do “Zlecenie dla Lafarge: kolejne k***stwo Zachodu”

 1. Kojak said

  kOMandosi ? Komndosi to przeprowadzaja akcje specjalne ! To sa zwyczajny zydowscy bandyci dokonujacy aktow sabotazu ! Powinni byc zlapani i powieszeni na fabrycznych kominach !

 2. Marcin said

  Przecież ta nałożnica diabła jakby wygrała wybory prezydenckie to mielibyśmy taki burdel wszędzie, że nikt już by tego nie posprzątał.
  Trump to pajac ale jeszcze ma jakieś resztki człowieczeństwa.

 3. Maverick said

  Dobra inicjatywa Polonii.

  Gdy PiS wycisza żydowskie roszczenia i za plecami Polaków przystaje na pomawiania żydowskie to równa się zdradzie stanu i powinno być karane poprzez powieszenie.

  Clintons are a cabal practicing luciferians. There are many of them in the USA in both parties, you will recognize them by theirs own deeds as once said Jesus. They want to control planet, power hungry, they want wars, they are behind color revolutions, meddling in every country and ruining the USA, they pretending to be lovers of democracy, but stage events, lie about, accusing others when doing it themselves. According to God laws they committed so meny crimes that they will be hanged on the lamp posts in hell, with the eternal fire under theirs feet.

  Not worthy turning TV on in the USA is cabal control networks also participating in theirs crimes and controlling narration.
  Trump can do much he is surrender by luciferians. Sometimes he is trying to appease those luciferians.

 4. Maverick said

  Trump nie wycofał wojsk z Syrii jak twierdził, ale pozostawił je tylko do kradzieży syryjskiej ropy w celu finansowania rozrób amerykańsko – izraelskich. Czy z Polską uczynią to samo gdy nasze kundle rozmawiają z żydami i amerykanami z rozdziawionymi pyskami z wyrazem całkowite i ślepego posłuszeństwa.

 5. Zerohero said

  „Rozległość konstrukcji, zrealizowanych dzięki produkcji LafargeHolcim okazała się tak duża, iż wojsko rosyjskie potrzebowało 6 miesięcy na ich unicestwienie.”

  To wtedy w polskich mediach bredzono, że Rosjanie właśnie zniszczyli ostatni szpital w Aleppo. Tak z kilkanaście razy go zniszczono. Nie wiem w jakim celu. Chyba dlatego, że Rosjanie to siły demoniczne niszczące dla samej przyjemności. Przecież motyw niszczenia Syryjczyków przez Izrael jest jasny i logiczny. Izrael ma pretensje terytorialne do Syrii. A jaki motyw mają Rosjanie w zabijaniu syryjskich dzieci? No właśnie. Demoniczny. Bo są Rosjanami. To siedzi w głowach polactwa.

  Wszelkie scenariusze wojenne jakie są roztaczane przed publicznośćią w krajach NATO zakłądają, że Rosja coś zajmie, wkroczy, zbombarduje….bez powodu. Że na przykład zajmie g…nianą Łotwę, ot tak. Pewnie w tej łotwie leży 99% światowych złóż uranu i dlatego warto ryzykować katastrofę.
  Wracajac do Syrii. W mojej (dalszej) rodzinie byli nawet tacy którzy wyrażali nawet satysfakcję ze śmierci chóru Aleksandrowa mówiąc, że „Bóg ich pokarał”. Tacy bogobojni.

 6. NICK said

  Zerohero. (5).

  Tak. My som polactfo.

  Nie naużywajmy tego słowa bo obraca się przeciw nam.
  NAM. TU i TERAZ.

  Gawiedź to gawiedź.
  A my?
  Kim?
  Elitą?!?
  Pod czyją ‚Egidą’.?.

  Qrva.
  Że tak powiem… .

 7. NICK said

  To MY som!!!
  Pan i ja pogardzanym polactfem bo my pogardzamy gawiedzią polską.

  A sami?
  I kto, qrva „elitami” pogardza.

  Załóżmy, błędnie oczywiście, że należymy do Elit.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: