Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Co drugi odbiorca zasiłków w N…
  Lily. o Wolne tematy (60 – …
  hulajdusznik o Polska armia prowadzi działani…
  hulajdusznik o Kurhany w Wietrzychowicach – m…
  Troll Polonii o Robocza wizyta towarzyszy żydo…
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  Marucha o Kurhany w Wietrzychowicach – m…
  Anucha o Ani dnia, ani godziny
  BK o Evo Morales i «białe złoto»…
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  Boydar o Co drugi odbiorca zasiłków w N…
  Marek Lipski o Ani dnia, ani godziny
  Marek Lipski o Co drugi odbiorca zasiłków w N…
  Marek Lipski o Co drugi odbiorca zasiłków w N…
  Boydar o Ani dnia, ani godziny
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 497 obserwujących.

Pierwszy raz człowiekowi przeszczepiono świńską skórę

Posted by Marucha w dniu 2019-10-22 (Wtorek)

Według Światowej Organizacji Zdrowia ponad 180 tys. osób umiera każdego roku z powodu ciężkich oparzeń. Na szczęście chirurdzy mogą ratować ofiary pożarów i innych wypadków przed śmiercią, przeszczepiając skórę z innej części ciała, ale proces ten trwa dość długo. Podczas przygotowywania skóry pacjenta rana po oparzeniu jest zwykle pokryta skórą dawcy, ale zawsze jej brakuje i jest niezwykle droga.

Lekarze ze stanu Massachusetts postanowili wykorzystać skórę świni jako alternatywną tkankę dawcy. Ku ich zaskoczeniu operacja zakończyła się powodzeniem, a obca tkanka doskonale zakorzeniła się w ludzkim ciele.

Wielu z nas już od lat szkolnych wiedziało, że praktycznie takie same procesy fizjologiczne zachodzą u świń jak u ludzi. Dlatego nerki, wątroba, śledziona i inne narządy świni są często wykorzystywane do przeszczepów do organizmów ludzkich.

Jednak naukowcy nadal nie są w stanie przeprowadzić przeszczepu obcej skóry do ciała poparzonego człowieka, ponieważ może ona zostać odrzucona przez układ odpornościowy ze względu na obecność tak zwanych endogennych retrowirusów w skórze świń.

Wirusy te mogą powodować różne infekcje, więc obca skóra może zostać odrzucona przez system ochronny ludzkiego ciała. Jeśli jednak naukowcy usuną określoną sekwencję genów, można uniknąć odrzucenia. Ogólnie rzecz biorąc, bez edycji genów żaden organ świni nie może zostać przeszczepiony do organizmu ludzkiego.

Na tej podstawie amerykańscy naukowcy postanowili zmienić kod genetyczny próbki tkanki świńskiej i spróbować tymczasowo przyszyć ją do rany oparzeniowej jednego z pacjentów.

Przed nałożeniem obcej tkanki chirurdzy oczyścili ludzką ranę z martwej skóry. Następnie chirurdzy zastosowali genetycznie zmodyfikowane mięso świni o wymiarach 5 x 5 centymetrów na spaloną powierzchnię. Próbkę tkanki od dawcy ludzkiego przymocowano obok kawałka świńskiej skóry. Obie łatki zostały przymocowane specjalnymi aparatami i bandażami z gazy.

Pięć dni później chirurdzy zbadali uszkodzone obszary ciała i stwierdzili, że plamy pokryte świńską skórą i ludzkimi tkankami prawie nie różnią się wizualnie. Nie zauważono żadnych skutków ubocznych, takich jak podrażnienie, a proces gojenia przebiegał normalnie.

Oprócz tego eksperci z amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) dokładnie zbadali pracę amerykańskich naukowców. Potwierdzili, że nie wykryto wirusów w próbkach tkanek, więc nie zidentyfikowano nic zaskakującego w zgodności świńskiej i ludzkiej skóry.

Według chirurga Jeremy’ego Govermana, który prowadził badanie, w przyszłości edycja genów może otworzyć nowe możliwości leczenia osób z poważnymi oparzeniami. W najbliższej przyszłości on i jego zespół zamierzają przeprowadzić eksperyment z większą liczbą ochotników. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, w przyszłości chirurdzy zaczną używać nie ludzkiej, ale świńskiej skóry i będzie można zapomnieć o deficycie.

Autorstwo: tallinn
https://wolnemedia.net

Skomentować powyższy artykuł jest tak łatwo, że odstąpiłem od tego zamiaru.
Admin

Komentarzy 12 to “Pierwszy raz człowiekowi przeszczepiono świńską skórę”

 1. NICK said

  Skoro łatwo, Adminie?
  KIJ!
  Najpierw doczytam do końca.
  Z nadzieją zrozumienia oczywiście.

  (…)

  Potem napiszę tak.

  GMO.
  N-tej generacji na ciele ludzkim.
  TEż NIE jest możliwe.

  Oni wszystko mogą ale to śmierć, nam.

  A co we artykule qrva to niech sami stosują, jedzą.

  Przeszczepiają.

  Prawdziwa medycyna, niedawna, jest nieludzko odrzucana.

  Po co mnie Gospodarzu tak robisz… .

  Przeca we tym, qrva, artykuliku.

  NIE odpiszę, Gospodarzu… .

  Sorki.
  A, zaraz, tu, mucho-morki.

  Żartowałem.

  Zobaczmy co będzie dalej.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Nie, nie miałem na myśli aspektów medcznych 🙂

 3. Zerohero said

  Że nie tylko świńską skórę, ale i mózgi przeszczepiano, o czym świadczą nasi politycy? 🙂

 4. NICK said

  Panowie.
  Patrzmy. 🙂 .

 5. ibrahim ibn jakub said

  Właśnie z powodów opisanych w art. arabowie i żydzi nie jedzą wieprzowiny. Wieprz jest jedynym zwierzęciem mającym taki sam kolor skóry jak człowiek. Wszystkie inne zwierzęta mają zupełnie odmienny kolor skóry, a co ważniejsze: skóra świni NIE MA gruczołów potowych i łojowych, jak u człowieka. Więc wszystkie świństwo z organizmu usuwane jest u świni wyłącznie przez szczanie i sranie. Każdy genetyk powie Wam też, że powinowactwo genetyczne świni do garnituru genetycznego człowieka jest bardzo wysokie. Żydzi i arabowie uważają , że mięso wieprza jest nieczyste. To głupota. Ono po prostu jest bardzo podobne do ludzkiego. Dlatego też dużo WYKSZTAŁCONYCH ludzi nie jada wieprzowiny, gdyż trąci to co nieci kanibalizmem. A dlaczego temu gościowi skóra świńska się przyjęła? No cóż, jak się na okrągło żre gówno, to w końcu samemu stajesz się gównem.

 6. Anucha said

  Na pomniku w Georgii jest wykuta liczba ludności jaka powinna istnieć na ziemi.
  Jest to cyfra 500 000 000
  Rachunek jest prosty , 7 mld świń do zjedzenia.

 7. Troll Polonii said

  Widac Darwin sie znow pomylil.
  Czlowiek nie od malpy pochodzi.
  Coby sie zgadzalo w wielu przypadkach politycznej arystrokracji rzadzacej zarowno swiatem jak i w poszczegolnych krajach.

  Swinskie hormony stosuje sie w leczeniu roznych ludzkich dolegliwosci.
  Co widac po niektorych politykach -matuzalemach i dinozaurach.

 8. wow said

  Ciekawe czy zaczną to stosować na skalę masową czy jednak nadal będzie królować kanibalizm transplantacyjny jak o tym mówił profesor Wolniewicz.

 9. ojojoj said

  zmodifikuja geny tak, ze trzeba nowa skore swinska zakladac co 2 lata, kasa musi sie zgadzac, czlowiek mimo szlachetnych czynow, w koncu i tak staje sie zachlanna swinia

 10. Boydar said

  Moim zdaniem Darwin się nie pomylił, tylko nie wszystko powiedział głośno. Np. ze Neandertalczyk jest przodkiem wyłącznie pewnej części. A że od małpy to widać, z tym że nastąpił regres, a nie ewolucja w sensie plusa dodatniego.

 11. foloweda foloweda said


  tylko dla dorosłych

 12. NICK said

  Nick adekwatny do materiału powyżej. (11). fooloweda znaczy: co TO jest?

  Nie wiesz komu toto zapodajesz?
  TUUU?

Sorry, the comment form is closed at this time.