Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

W Polsce wchodzą nowe niebezpieczne przepisy w zakresie kontroli drogowej

Posted by Marucha w dniu 2019-10-22 (Wtorek)

Już za kilka dni, bo 7 listopada 2019 roku w Polsce zostaną wprowadzone nowe przepisy odnośnie kontroli drogowej. Policjanci będą ponad prawem i uzyskają całkowitą władzę nad kierującymi pojazdami. Będą mogli nawet ukarać mandatem w wysokości 500 zł za samo krzywe spojrzenie w stronę stróżów prawa.

W Polsce wchodzą nowe kontrowersyjne przepisy dotyczące kontroli drogowej. Policjanci będą mogli prowadzić czynności nawet stawiając radiowóz w niedozwolonym miejscu. To samo ma dotyczyć radiowozów nieoznakowanych.

Oprócz tego nie będą już musieli się legitymować o ile zatrzymujący o to nie poprosi, a chyba nie znajdzie się żaden odważny, który się na to zdecyduję biorąc pod uwagę kolejne nowe uprawnienia nadane policji.

Po zatrzymaniu każdy kierujący pojazdem ma teraz obowiązek trzymać obie ręce na kierownicy – tak jakbyśmy byli w USA i mogli mieć broń jak wolni ludzie. Jeśli tego nie zrobi od razu grozi mu 500 zł mandatu. To samo może go spotkać jeśli będzie dyskutował z policjantami, lub jeśli będzie względem nich niemiły.

Oczywiście to czy ktoś niepotrzebnie dyskutuje i czy jest miły, będzie zależało od oceny policjanta. W takich okolicznościach chyba tylko ktoś kto lubi ryzyko ośmieli się legitymować zatrzymującego nas funkcjonariusza.

Niestety niesie to za sobą poważne konsekwencje. Już kiedyś były takie przepisy umożliwiające policji zatrzymywanie aut w dowolnym miejscu. Ich konsekwencją była seria napadów na TIRy. Teraz można się spodziewać po złodziejach nowej inwencji i wymyślenia sposobu kradzieży aut – na policjanta. Wystarczy udawać nieoznakowany patrol policji, zaparkować w niedozwolonym miejscu i zatrzymywać kierujących konkretnymi autami w celu rzekomej kontroli.

Jedno z nowych uprawnień policji będzie dotyczyło spisywania licznika zatrzymywanego pojazdu. Funkcjonariusz będzie mógł nakazać opuszczenie wnętrza auta i będzie sam odczytywał wskazanie wpisując jego wartość do systemu CEPIK. Biorąc pod uwagę fakt że w dzisiejszych autach licznik można odczytać dopiero po uruchomieniu pojazdu, można sobie z łatwością wyobrazić wykorzystywanie tego jako pretekst do wywabienia kierowcy w celu odjechania z kluczykami, tak jak kiedyś robiono przy metodzie na koło, albo na stłuczkę.

Są to oczywiście jedynie sytuacje hipotetyczne, ale umożliwia to nowe prawo. Jego niewątpliwą konsekwencją będzie przede wszystkim postawienie obywatela zawsze na przegranej pozycji względem funkcjonariuszy. W związku z tym oczywista jest konkluzja, że 7 listopada zostanie ograniczona nasza wolność i wszyscy kierujący staną się zwierzyną łowną dla policjantów, czyli dla fiskusa.

https://zmianynaziemi.pl

Komentarzy 40 to “W Polsce wchodzą nowe niebezpieczne przepisy w zakresie kontroli drogowej”

 1. Bili de kid said

  Czyli łapówka będzie wynosić 500+.

 2. Anucha said

  To choj , ja przechodzę na stronę gdzie stało ZOMO

 3. Lily said

  A kamerki,kiedy beda na mundurach?.
  Jak TO jest,w innych demokratycznych krajach.
  „Najwazniejsza jest uczciwosc,musimy
  o niej stale przypominac”.
  A moze wpierw,dac przyklad,a NIE gledzic,
  TO samo od omal 40 lat.

 4. Bili de kid said

  Myślę, że obecnie tzw służby państwowe to najbardziej zdegenerowana, przeżarta korupcją i wynarodowiona kasta, a te opisywane tutaj zmiany to forma „podwyżek” wynagrodzeń.

 5. Olo said

  Jeszcze cztery lata rządów żydów i banderowców z „dobrej zmiany”, a Polacy zatęsknią za Hitlerem i Stalinem.

 6. Zerohero said

  Czekamy teraz na analogiczne przepisy dotyczące rewizji domowej. To skandal, że policja nie może wejść do każdego lokalu z marszu i przetrzepać na okoliczność znalezienia literatury o charakterze antysemickim.

 7. marteczka said

  Ludzie zaczną instalować sobie w autach kamerki.

 8. Zbyszko said

  Jeżeli dodamy do tego osłanianie przez policję napastliwych marszów zboczeńców, to wychodzi na to, że będziemy mieli do czynienia z wyjątkowo diabelskim totalitaryzmem…
  Z rozrzewnieniem będą jeszcze ci co starsi wspominać PRL:-)… Niestety, za głupotę, i „kijem tego co nie pilnuje swego” (wtedy swoich zakładów pracy, przed pychą Solidarności) trzeba płacić.
  Ale te neokatechumenalne już teraz babcie i tak nie pozwolą sobie niczego złego powiedzieć na tą teraz „odzyskaną” wolność.
  Znam takie, które za „komuny” dostały nowy mieszkania, dobrze płatną pracę, emeryturę, wysoko wykształciły dzieci (także w tym całym Neokatechumenacie) i… nadal na tych twarzyczkach mają to hasło „precz z komuną”:.
  Ciężko (a raczej czarno) ich TAM widzę, za tą niewdzięczność za te otrzymane wtedy za PRL-u Dary Boże…

 9. Alina said

  Fachowo takie reguły to jeden z przejawów „izraelisyzacji” policji. Warto sobie przyswoić to słowo.

  Policjantów szkoli się na okoliczność walki z „antysemityzmem” po to aby ścigali Polaków we własnym kraju. Mają stać się strażnikami pierwszego kontaktu w Polin.

  Najlepszych czekają szkolenia w Palestynie, Tam się nauczą, jak się poluje na podludzi 🙂

  Potem się ich wsadzi do transporterów opancerzonych.

 10. NICK said

  Marteczko. (7).
  Polucjant zapyta: czy ma Pani kamerkę.
  Jak Pani skłamie będzie oskarżenie o kłamstwo „poOświęcimski”

  Zresztą niektóre nagrywania już są zakazane…. .

 11. Sarmata said

  Bo to nie policja tylko dalej MO które sabotuje naród polski. Polska wtedy będzie normalnym państwem gdy ludzie przestaną się zwracać do policjanta „panie władzo”. Zapamiętajcie to!
  O tym – jak poniżej – nie powie Państwu nawet pan Michalkiewicz.
  A tak naprawdę to pies jest pogrzebany gdzie indziej. Jest tej policji 3-5x za dużo i szuka sobie zajęcia podobnie jak GL/AL w czasie okupacji niemieckiej rabowała chłopów i dwory z pościeli i majtek jak to pokazuje z dokumentów pan Leszek Żebrowski.

  Podaję szczegółowy trop. Stan etatowy Policji Państwowej według preliminarza budżetowego na rok 1920 wynosił 29511 policjantów w tym 723 oficerów. W 1937 roku przewidziano etaty dla 28 716 policjantów zaś stan etatowy Policji Państwowej w roku 1938 liczył 29 936 szeregowych i 850 oficerów … i był porządek.

  Dzisiaj jest to 103309 etatów (cztery razy więcej) i jest tak jak widać. Patrz sprawa Olewnika i jej podobne, choć może mniej drastyczne.

  Dodam, że w 1938 nie było indywidualnych środków łączności, samochodów, komputerów i temu podobnych bardzo pomocnych i użytecznych policji akcesoriów a terytorium RP było około o 25% większe. Liczbie ludności w tym czasie jest podobna a więc wniosek taki, że dzisiaj powinno wystarczyć 15 000 – 20 000 etatów. Co zatem robi te dodatkowe 90 000 policjantów? Niektórzy odczuli to na własnej skórze.

  Druga zasadnicza różnica to taka, że przed 1939r. każdy z funkcjonariuszy rozpoczynający służbę składał następującą przysięgę: „Przysięgam Panu Bogu Wszechmogącemu na powierzonym mi stanowisku pożytek Państwa Polskiego oraz dobro publiczne mieć zawsze przed oczyma; Władzy zwierzchniej Państwa Polskiego wierności dochować; wszystkich obywateli kraju w równym mając zachowaniu, przepisów prawa strzec pilnie, obowiązki swoje spełniać gorliwie i sumiennie, rozkazy przełożonych wykonywać dokładnie, tajemnicy urzędowej dochować. Tak mi Panie Boże dopomóż” … i może w tym cała tajemnica tej różnicy i odpowiedź czemu tak jest.

  Polska ma obecnie 35 mln. mieszkańców (reszta wyjechał za granice w celach zarobkowych z powodu bezrobocia) i ma 120 tys. policjantów.
  Niemcy z 87 mln. mieszkańców – w tym 200 tys. imigrantów, zagrożenie terroryzmem 10 razy większe i 2 razy tyle autostrad i dróg, 2 razy tyle samochodów – i ma tylko 60 tys policjantów czyli podobnie na ilość mieszkańców jak II Rzeczpospolita przed 1939 rokiem.
  Jaśniej już o co chodzi?

 12. Troll Polonii said

  Ogladam wiadomosci z Polski codziennie.
  Z przerazeniem ogladam kolejne ofiary wypadku drogowego.
  Wczoraj jakis dran zabil na pasach ojca, ktory prowadzil wozek z dzieckiem. Ojciec zabity, male dziecko mocno poturbowane zabrano do szpitala. matka szla obok.

  Prawde mowiac to nie mam slow. Dla mnie taki sukinsyn, ktory zabija na pasach przechodnia – nie powinien wychodzic z wiezienia.
  W Angli i we Wloszech, za najechanie na pieszego , ktory przechodzi na pasach dla pieszych grozi dozywocie.
  Przeciez zebra jest po to, ze ma chronic przechodnia i gwarantowac mu bezpiecznstwo.!!!

  W krajach, ktore znam, pieszy na drodze to wiecej niz swieta krowa w Indiach.
  Zalozenie jest takie, ze czlowiek nie ma szans przy starciu z maszyna.

  W Rzymie, jesli sie chce przejsc przez bardzo ruchliwa ulice, wystarczy podniesc reke. Wszystkie auta sie zatrzymuja.
  Bo ulica nalezy do wszystkich. I kazdy ma prawo do bezpieczenstwa na jezdni.

  Pamietam, jak mnie Wlosi pouczali, ze:
  Czlowiek pieszy ma prawo zle sie czuc, byc niesprawnym, niedoleznym; ma prawo sie zagapic albo zamyslic. Ma prawo miec klopoty i gdzies sie spieszyc.
  To nie powinno byc karane smiercia.
  Kierowca nie ma prawa ferowac wyrokow na jezdni.

  W Polsce jest tez bardzo duzo pijanych za kierownica. I tych, co sie bardzo spiesza.
  Zdarzaja sie wypadki, ze pijany kierowca wjezdza na chodnik i zabija dziecko idace do szkoly.

  Czy Polska to kraj dzikusow, ktorzy zachwyceni ‚kultura Zachodu’ przesiedli sie z hulajnogi na Mercedesa?

  Statystyki polskie sa przerazajace.
  Przeciez nie potrzeba wojny. Polacy sie sami pozabijaja.

  Dlatego, po przeczytaniu tej informacji o nowych przepisach drogowych – mam tak zwane mieszane uczucia.
  Kogos sie przeciez musi bac polski kierowca.

  Przy roznych okazjach rozmowy z Polakami, a takze w internecie przy okazji roznych wywiadow i opinii, Polacy opowiadaja jakie podle bylo ZOMO i milicja w Polsce zwlaszcza w czasie stanu wyjatkowego.
  Teraz nie ma stanu wyjatkowego a policja w Polsce wycwiczona w Izraelu bedzie rodakom przypominac stare czasy, gdy okropnym przestepstwem bylo uzywanie ..palki.
  No coz, demokracja kosztuje.

 13. lewarek.pl said

  8. Zbyszko
  Znam takie, które za „komuny” dostały nowy mieszkania, dobrze płatną pracę, emeryturę, wysoko wykształciły dzieci (także w tym całym Neokatechumenacie) i… nadal na tych twarzyczkach mają to hasło „precz z komuną”:.

  A co to, komuna robiła nam łaskę, że pozwalała w miarę normalnie żyć, pracować, uczyć się?
  Mentalność niewolnika.

 14. Jacek said

  Re 11 Sarmata
  Te sześćdziesiąt tysięcy to chyba tylko w formacjach na szczeblu federalnym, każdy land ma przecież swoja własną policję. W przeliczeniu na liczbę mieszkańców w Niemczech policjantów jest więcej, ok. 300/ 100tys., w Polsce ok.260/100 tys. Inna sprawa że w Niemczech nie ma straży granicznej.

 15. lewarek.pl said

  Zawsze, kiedy zwiększają się przywileje aparatu represji, władza albo boi się społeczeństwa, albo przygotowuje nań jakiś zamach.

 16. Birton said

  i tak oto antypolskie żydostwo bezprawnie zarządzające Polską od 1989 roku, obecnie pod Żydami Morawerem, Kalksteinem i w 3/4 Żydem Judą przy pomocy przekupionego polskiego aparatu przemocy, zamierza pacyfikować Naród Polski, krok po kroku do kompletnego zniewolenia, albowiem „kto nie z Mieciem, tego zmieciem 1,7 metra pod ziemię”

 17. Lily said

  Znaczy TO,ze Klapczynski dopina swego
  .

 18. Marucha said

  W Szwecji już niedługo zostanie przyjęte prawo dające policji możliwości podsłuchiwania, podglądania, nagrywania i szpiegowania każdego bez wyjątku i bez żadnego powodu.
  Ponadto policja będzie mogła umieszczać specjalne wirusy (trojany) w urządzeniach użytkowników.

  Oczywiście chodzi o walkę z przestępczością i terroryzmem.

 19. PISKORZ said

  re 6 przepisy dotyczące rewizji domowej.”…Rewizja to od dawna środek odwoławczy..!! Jest tylko przeszukanie np. mieszkania, auta..itp

 20. Birton said

  ad 5
  nie pij Pan tyle

 21. Czy mafia narkotykowa w Polsce,czy mafia gangsterów sprzedających dzieci i kobiety w Polsce,będzie miała takie same układy jak mafia w Niemczech?Brakuje prokuratorów w Polsce tak jak sędziów.Taka sama dramatyczna sytuacja jest w Niemczech.Mafia opanowała rynek telefonów tak jak handel urządzeń zakłócających…podsłuch.Policjant zaaresztuje a akta u prokuratorów wzrastają.Brakuje miejsc w więzieniach.Inwazja ciapatych trwa.Policja w Polsce tak jak w Niemczech jest bezradna.Hamas ma nawet wpływy w Polsce.PKK(Kurdowie) również.Gangi azjatycko-ukraińskie z rotacją spokojnie sprzedają paszporty i broń.Nawet Mosad nie ma szans na klany arabskie atakujące już na bezczelnego żydów w Niemczech.Polska administracja boi się rewolucji w Polsce dlatego nowe przepisy prawne,są gorsze aniżeli w ..PRL.Do jasnej cholery jak oni się boją.Nawet PZPR z SB nie straszyła ludzi tak jak administracja w Polsce 2019.

 22. Jacek said

  Re 18 Gospodarz
  Czy to będzie dotyczyło również opalonych „gości” czy tylko rodowitych Szwedów, co by za bardzo nie brykali w reakcji na multikulti?

  Trudno wyczuć…
  Admin

 23. Dejpanspokój said

  Ręce na kierownicy bo mam mieć broń w kraju gdzie to jest zakazane? To jest tak samo nieuzasadnione jak badanie alkomatem. Musi zachodzić uzasadnione podejrzenie. Kolejny martwy przepis. No chyba że liczą że ludzie dadzą się tresować.

  NIC NIE MUSI.
  Gliniarz ma pełnie władzy.
  Admin

 24. AlexSailor said

  No i mamy po 30 latach wolność, jak w koncentraku lub radzieckim łagrze.
  Na jakiej zasadzie i kto wprowadza takie przepisy?
  Minister na zasadzie rozporządzenia?
  Co jeszcze.
  Ale stado baranów zadowolone i nawet nie beknie.

  ————
  Przecież tu chodzi o bezpieczeństwo ludzi!
  Admin

 25. NICK said

  Birton.
  Komentarz NIE adekwatny. Do (5).

  DejPanS.
  Jesteś Pan tresowany/trasowany.
  Nie???

 26. ibrahim ibn jakub said

  Dlatego zawsze powtarzam: jebać władzę jakakolwiek by nie była.

 27. revers said

  Niebezpiecznie robi sie na drodze i w internecie.

  Znajomy szukal w internecie klamki do samochodu i informacji o biegunie poludniowym, i wszystko co szukal oddalona od miejsca zamieszkania zona znajomego znalazla w chmurze iCloud.

  No pieknie tak chronione saa dane uzytkownikow sieci i prywatnosc, dobrze ze nie by na pornolkowej stronie, lub w jakiej agencji towarzyskiej, choc Roksana.pl zostala zlikwidowana przynajmiej w Rzeszowie po aferce Kuchcinkiego i monopolizacji rynku platnej przyjemnosci przez banderowcow z Hotelu „Imperia”.

 28. Leo said

  ad.12 – nie, w Polsce nie ma „bardzo dużo pijanych za kierownicą”. Poogladaj statystyki. I nie, Polacy się nie pozabijają na drogach. Jeżdżą bezpiecznie, mają mało zdarzeń drogowych. Mniej więcej tyle samo, co malutka Belgia. Sporo mniej niż sąsiednie Niemcy. Różnica jest w tym, że Belga po wypadku uratują, w Polsce pomoc dociera za późno zaś szpital nie oferuje ratunku na odpowiednim poziomie. Nie ma pieniędzy wiesz… Polska ma więcej limuzyn rządowych i samochodów służbowych dla urzędników niż karetek. I tyle w temacie.

  Dawno nie byłeś w Polszcze, co? Tu samochody już od długiego czasu zatrzymują się przed pieszymi do tego stopnia, że piesi przestali na nie zwracać uwagi i z marszu wkraczają na jezdnię.

  Podsumowując – drażni mnie pogarda w stosunku do Polaków wyrażana w wielu postach także tutaj a zakorzeniona w umysłach poprzez wieloletnią pracę u podstaw kanalii pokroju Michnika. Nie, nie jesteśmy „dzikusami” jak ty to widzisz. Ani trochę. Może powinieneś kiedyś odwiedzić tę prawdziwą Wielką Polskę? Mam na myśli szeroko pojęte okolice Gniezna. Wiesz, tam gdzie mieszkają Polacy. Taki miły, czysty i uczynny ludek.

 29. Troll Polonii said

  28
  Leo
  Rozumiem twoje oburzenie, ale ja jezdze troche po swiecie.
  Chetnie porownuje Polske z Wlochami i ..Filipinami.
  Nie ma kamer, bardzo rzadko kamery; nie ma zakazu parkowania, ograniczenia predkosci i nie ma wypadkow.
  Na Filipinach nie ma mandatow drogowych.
  System sam sie reguluje.
  Azjaci w ogole uwazaja, ze przeciez ‚autem szybciej niz pieszo’ wiec nie ma co sie wyscigowac na jezdni.
  Na Cebu, w Manili, na wszystkich miejskich skrzyzowaniach i rondach jest nieprawdopodobny tlok: to nie tylko ludzie; dorosli i dzieci; to takze krowy, koty, psy, riksze (tricycle), pol-ciezarowki wiozace zwierzyne na uboj i…wszystkie mozliwe gatunki aut i pojazdow jednosladowych. I tzw. piesi tragarze z workami towarow na glowach.
  Nie ma wypadkow.

  A jednak wiadomosci z Polsatu bija na alarm.

 30. Troll Polonii said

  28
  Leo
  Re: „Polacy maja malo zdarzen drogowych” Polacy sie nie pozabijaja?

  Naprawde?
  Ogladam te polskie statystyki: ( a sa jeszcze dostepne dokladne raporty z policji)

  ŚMIERTELNE WYPADKI NA DROGACH – Aktualne wydarzenia z kraju i zagranicy – Wyborcza.pl
  http://info.wyborcza.pl/temat/wyborcza/śmiertelne+wypadki+na+drogach

  Zalaczona mapka
  Wypadki drogowe kosztują nas miliardy. Liczba ofiar znowu wzrosła
  https://spidersweb.pl/bizblog/wypadki-drogowe-koszty-ofiary-smiertelne/

  Wypadki drogowe. Polska w unijnej czołówce – Eurostat | Moto
  https://tvn24bis.pl/moto,99/wypadki-drogowe-polska-w-unijnej-czolowce-eurostat,963052.html

  Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Wypadki drogowe podczas wakacji – interaktywna aktualizowana mapa [WAKACJE 2019] 29.08.2019 | Gazeta Krakowska
  https://gazetakrakowska.pl/mapa-wypadkow-drogowych-ze-skutkiem-smiertelnym-wypadki-drogowe-podczas-wakacji-interaktywna-aktualizowana-mapa-wakacje-2019/ar/c16-14249551

 31. foloweda foloweda said

  tym razem z kropką gdyż bez kropki nie wchodziło po trzykroć
  WRACA NOWE
  .https://www.youtube.com/watch?v=z_p5_bLLkFU

  ——
  Dlaczego próbowałeś bez kropki?
  Masz w dupie moje zalecenia?
  Admin

 32. Anucha said

  W Kibucu

  Świnie mają bardzo dobry węch.
  Dlatego też , dają coraz większe uprawnienia psom.

  A swoją drogą, jaką trzeba być intelektualną prostytutką , żeby
  pracować w takiej agencji.

 33. Anucha said

  W Kibucu cd.

  Tajne nagranie ministra Ardanowskiego ukazuje obraz zepsucia Państwa

  .https://www.youtube.com/watch?v=9vddl-Vpx-Q

 34. prawarek.com said

  lewarek.pl

  „A co to, komuna robiła nam łaskę, że pozwalała w miarę normalnie żyć, pracować, uczyć się?
  Mentalność niewolnika.”

  Szanowny pan narodowy konfederat porówna sobie dzietny PRL gdzie każdy miał mieszkanie z kapitalistycznym syfem żydowskiej III RP, w której nikogo z młodych nie stać na mieszkanie, przyrost jest ujemny, a wielu pracuje za granicą.

  Gajowy @

  „Ponadto policja będzie mogła umieszczać specjalne wirusy (trojany) w urządzeniach użytkowników.”

  W Polsce od kilku lat tak robią. Zabierają podczas legitymowania na ulicy telefon do suki i oddają po 10 minutach z wgranym spyphonem.

 35. Leo said

  Re 30. Troll Polonii: naprawdę, nie pozabijamy się mimo zaklęć Michnika. Ale to co chciałeś powiedziec? Dajesz linki do mediów, które zyją zanurzone w niedopowiedzianej nienawiści do Polaków i w szczególności do kierowców. Same statystyki nie popierają w niczym rozpaczliwie propagandowych tekstów, w które są owinięte. Udowodniłeś tylko to, że wypadki się zdarzają. Z kim nas porównujesz? Z niebem? Utopią?

 36. Troll Polonii said

  34
  Prawarek

  re: wgrany spyphon
  Mysle, ze narod sie cieszy, ze idziemy z postepem i aplikujemy najnowsze technologie.

  O tym marzyla Polska cala w 1980 roku.

 37. Troll Polonii said

  35
  Leo
  re: „Ale to co chciałeś powiedziec? Dajesz linki do mediów, które zyją zanurzone w niedopowiedzianej nienawiści do Polaków i w szczególności do kierowców. Same statystyki nie popierają w niczym rozpaczliwie propagandowych tekstów, w które są owinięte”.

  Sprobuje odpowiedziec:
  Nauczyli mnie w szkole, ze zadnej informacji nie nalezy lekcewazyc.
  Wiec skoro jakas informacja sie powtarza- a NIKT jej nie kwestionuje – to albo przyjmiemy wiarygodnosc informacji albo rozpoczniemy dalsze poszukiwania potwierdzenia tej informacji w roznych OFICJALNYCH zrodlach.

  Ja nie podalem tych ‚linkow’ dla hecy czy dla zabawy.
  Podaje tylko, ze to nie ja wymyslilem wypadki drogowe w Polsce.
  Natomiast uwazam, ze lekcewazenie ilosci wypadkow ze skutkiem smiertelnym w Polsce jest przerazajace.
  Podaja to rowniez oficjalne statystyki policji i opowiadaja o tym przerazeni mieszkancy

  Czy to tez mieszkancy Polski ‚zanurzeni w nienawisci do Polakow’ organizuja akcje protestacyjne??:

  Policja bije na alram. Mieszkancy sa przerazeni. Unia podaje dane statystyczne
  a pan Leo uwaza, ze mnie fantazja poniosla i niechec do polskich kierowcow?

  #ChodziOżycie – mamy dość śmierci na drogach — Miasto Jest Nasze
  https://miastojestnasze.org/chodziozycie-mamy-dosc-smierci-na-drogach/

  Czy to tez Michnik?

  Statystyka :: Prawo Drogowe
  raporty policji
  https://www.prawodrogowe.pl/informacje/1/statystyka

  Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – półmetek wakacji 2019 (mapa)
  https://www.tvn24.pl/lodz,69/wypadki-drogowe-ze-skutkiem-smiertelnym-polmetek-wakacji-2019-mapa,957022.html

  1500 smiertelnych wypadkow drogowych w polowie roku?
  Liczba wypadków spada, ale przybywa ofiar śmiertelnych. W tym roku na polskich drogach zginęło już 1,5 tys. osób – Wszystkie newsy – Newseria Biznes
  https://biznes.newseria.pl/news/liczba-wypadkow-spada,p1927671147

  Śmiertelne wypadki w wakacje 2019. Mapa zapełni się czarnymi punktami | Express Bydgoski
  https://expressbydgoski.pl/smiertelne-wypadki-w-wakacje-2019-mapa-zapelni-sie-czarnymi-punktami/ar/c1-14220099

  Śmiertelne wypadki w wakacje 2019 na Pomorzu. Interaktywna mapa wypadków. Policja codziennie publikuje mapę czarnych punktów | Dziennik
  https://dziennikbaltycki.pl/smiertelne-wypadki-w-wakacje-2019-na-pomorzu-interaktywna-mapa-wypadkow-policja-codziennie-publikuje-mape-czarnych-punktow/ar/c1-14246627

  Policja ujawniła statystyki za 2018 rok. „Dane nie napawają optymizmem. Wzrost bardzo niepokojący” – Auto i Samochody – najnowsze wiadomości ze świata motoryzacji dziennik.pl

  https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/588318,policja-wypadki-zabici-2018-ranni-kierowca-prawo-jazdy-pieszy-samochod-motocyklista.html

  Leo
  Ale to co chciales powiedziec?
  Ze tysiace zabitych na drogach Polakow to wymysl moj czy Michnika?
  Komu wierzyc?
  Przerazonym mieszkancom, policji , statystykom, czy tobie?

 38. NC said

  Nie rozumiem tego znanego jeszcze z komuny i dalej rozrastajacego sie „zatrzymywania do kontroli”, Kontroli czego?

  Tu, gdzie mieszkam,policjant czy stanowy trooper nie ma prawa zatrzymać mnie „do kontroli” (na razie, póki socjaliści nie wygrają wyborów przeydenckich).

  Zatrzymanie może mieć miejsce, jesli popełóniłem jakieś wykroczenie drogowe.W takim przypadku funkcjonariusz może tylko poprosic o prawo jazdy, dowód rejestracyjny i dowód opłacenia ubezpieczenia.

  Nie może zaglądać dp bagażnika ani przeszukiwać samochodu. Czasem pytają, czy mogą zajrzeć do bagażnika. Standardowa opdowiedzią jest pytanie o okazanie nakazu rewizji.

  Wtedy pytający albo wycofuje się z chęci przeszukiwania, albo mówi, że uzyska nakaz od dyżurnego sędziego, ale to może potrwać kilka godzin. Standardowa odpwiedzia jest „to poczekamy”.Policjant na służbie nie ma czasu na warowania przy zatrzymanym pojeździe w sytuacji, gdy jest oczywiste, że nie znajdzie narkotyków czy przewożonego w bagażniku ciała, bo bedzie musiał tłumaczyć się szefowi polciji dlaczego zmarnował tyle godzin pracy opłacanej z pieniędzy podatników, więc daje sobie spokój.

 39. Troll Polonii said

  38
  NC
  Trudno popierac policje, ktora jest przeszkolona i umundurowana w Izraelu ale, niestety, na calym swiecie policja ma prawo sprawdzac bagaznik, czy sie czegos albo kogos nie szmugluje.

  Wlasnie w Anglii otworzyli taki ‚bagaznik’ TIR-a, w ktorym znaleziono 39 cial, prawdopodobnie szmuglowanych z Grecji uchodzcow. TIR ma rumunska rejestracje ale wlascicielem jest ktos z Irlandii.

  W Polsce, policja ma pretekst, zeby rewidowac samochody.

  Zastanawia mnie tylko, kto i kiedy zacznie kontrolowac szmugiel narkotykow do Polski.

 40. NC said

  39: Nie na „calym swiecie”.

Sorry, the comment form is closed at this time.