Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Wanderer o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  bryś o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Antychazar o Syjonizm prawnie chroniony?
  Listwa o Traditionis Custodes
  plausi o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Traditionis Custodes
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Nieoczekiwana zamiana miejsc

Posted by Marucha w dniu 2019-10-28 (Poniedziałek)

Margarita Simonyan, szefowa rosyjskiej, nadającej w wielu językach, telewizji RT (Russia Today) i agencji informacyjnej, przytoczyła na swoim FB wyniki oglądalności transmisji na YouTube w Niemczech za miesiąc sierpień.

Wynika z tego, że oglądalność materiałów RT jest najwyższa i wyprzedziła ona nawet takie potęgi jak Spiegel, Bild I Deutsche Welle.

Niemieckie elity czują się zapewne tym zagrożone i zaczną czynić próby jak by tu ograniczyć, bądź zablokować przekaz rosyjskiej telewizji, który cieszy się aż taką popularnością. Wezwań, by tak właśnie czynić nie brak, i to płynących z wielu stron.

Mamy oto taką sytuację, która jest całkowitym odwróceniem stanu z czasów istnienia ZSRR i bloku wschodniego. Wówczas to władze ówczesnych państw socjalistycznych starały się ograniczać, zagłuszać i blokować przekaz informacyjny z krajów zachodnich nazywając to dywersją ideologiczną.

Obecnie na Zachodzie coraz więcej jest głosów żeby zablokować możliwość transmisji programów i materiałów przygotowanych przez RT. Wygląda na to, że totalitaryzm coraz bardziej otwarcie formuje się na Zachodzie, a swobodniejsza dyskusja jest możliwa jeszcze, w jakimś zakresie, w Rosji.

Obecnie na Zachodzie wszędzie tropi się rzekomy rasizm, ksenofobię, homofobię, seksizm, faszyzm, antysemityzm, niepoprawność polityczną, czy mowę nienawiści. Ta lista zakazanych postaw, tematów i opinii coraz bardziej się wydłuża, dławiąc tam jakąkolwiek swobodną dyskusję.

Próby zaś nie stosowania się do ustanawianych zakazów i kwestionowanie jedynie słusznych opinii skutkują sankcjami, pozbawieniem możliwości pracy i funkcjonowania w obiegu społecznym. Są to ewidentne praktyki totalitarne, które dlatego budzą opór w Polsce, gdyż Polacy zmagali się z tym przez wiele lat budowy socjalizmu i od razu coś takiego rozpoznają.

Kto zatem dziś stara się ograniczać i izolować swoich obywateli od uważanych za niewłaściwe dla nich treści? A miał być wolny przepływ informacji, ludzi i idei. Kto w to uwierzył, wyszedł na durnia.

Na szczęście, także i na Zachodzie w wielu krajach podnosi się bunt społeczny i gra nie jest jeszcze skończona. Lewacko-liberalna wizja świata jeszcze nie wygrała i tutaj Rosja może być sojusznikiem w walce o przywrócenie normalności.

A jeśli w przyszłym roku, wybory prezydenckie w USA wygra jakiś kandydat demokratyczny deklarujący budowanie socjalizmu, co jest wielce prawdopodobne, to może się okazać, że Rosja będzie w naszym kręgu cywilizacyjnym, jedynym krajem, który będzie można jeszcze nazwać kapitalistycznym. Wtedy odwrócenie biegunów względem świata okresu zimnej wojny będzie zupełnie i dotyczące prawie wszystkich dziedzin.

Rosyjska polityka zagraniczna nie jest obecnie nośnikiem i wsparciem dla określonej ideologii, tak jak to jest dziś w państwach zachodnich, gdzie całymi miesiącami ambasady są dekorowane tęczowymi flagami i ustanawiane są różne urzędy i pełnomocnicy o to dbający.

W Rosji nie ma dominującej ideologii i państwo nie narzuca w tym względzie poglądów obywatelom, co jest normalną praktyką na Zachodzie.

W Rosji, nawet w kwestiach historycznych, państwo jest bardziej moderatorem w narodowej debacie niż kreatorem i nadzorcą. Państwową politykę historyczną bardziej uprawia się dziś w Polsce, czy na Ukrainie i Łotwie, niż w Rosji.

W Rosji nie ma żadnego urzędu, który byłby podobny do polskiego IPN. Przez kilka lat funkcjonowała Komisja przy Prezydencie FR do Przeciwdziałania Falsyfikacji Historii, ale została ona rozwiązana w 2012 roku, zresztą, nawet gdy istniała, nie miała ona części tych kompetencji i możliwości jakie posiada IPN.

Jednym elementem tej polityki historycznej, o który rosyjskie władze dbają, jest obrona przekonania o wyzwoleńczej misji Armii Czerwonej podczas ostatniej wojny. Te zabiegi nie są jednak wzmacniane sankcjami prawnymi, w jaką ubrały swoje polityki historyczne inne kraje, w tym także Polska.

Jakie to daje efekty to możemy obserwować w akcjach hurtowej zmiany nazw ulic, bez liczenia się ze zdaniem lokalnych społeczności, w niszczeniu pomników, oraz, jak ostatnio, w eliminowaniu, uznanych arbitralnie za szkodliwe, książek z udziału w konkursach.

Gdzie jest zatem dziś wolny świat, a gdzie jest cenzura, dławienie swobody i ideologizacja kultury?

Stanisław Lewicki
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 14 do “Nieoczekiwana zamiana miejsc”

 1. Maverick said

  Wolny świat jest dzisiaj pod kontrolą wywiadów, tak w amerykańskich fake mediach nasz ekspertów z CIA, nakręcających fałszywą narracje. Wszystkie scenariusze w Hollywoodzie są zatwierdzane poprzez CIA, oni zawsze są good boys.

 2. Rafal Cz. said

  Polityke Federacji cechuje pragmatyzm a wiec rozsadek. Oby tak dalej.

 3. Boydar said

  „Kierunek – wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja”

 4. Easy Rider said

  W ostatnią niedzielę wieczorem zmarł w wieku 76 lat Władimir Bukowski, którego tutaj nie trzeba przedstawiać. To właśnie on już wiele lat temu ostrzegał przed Ch.jnią Jewrejską, jako kolejną odmianą Związku Sowieckiego (Związek Socjalistycznych Republik Europejskich). Ale kto go wtedy słuchał? Wszyscy chcieli być „jewropejczykami”, tym bardziej, że JPII też stręczył.

 5. Carlos said

  I to byl jedyny PLUS Bukowskiego- ostrzegajac przed Unia Europejska, w pozostalych przypadkach przypominal Michnika. Zreszta, nie wiem czy nie z tego samego chowu? Ksiazka Bukowskiego ” I powraca wiatr ” swietna , choc wiele rzeczy sie zdezaktualizowalo, warto przeczytac.

 6. Maverick said

  Nadchodzi dzień sądu Bożego nad Ameryką i chyba czas dać stąd dyla. Słyszałem wiele przpowiedni na ten temat i zawsze z nich kpiłem, ale coraz to bardziej wszystko na to wskazuje.

 7. Igor Niefiedow said

  Jako obywatel rosyjski powiem, że w naszym kraju nie wszystko jest tak błogosławione i radosne, jak mówi artykuł. Istnieje cenzura, jest propaganda państwowa, jest są tematy, które są tematem tabu dla krytyki.. i nawet są ludzie, którzy stracili wolność z powodu tego, że opublikowali teksty uważane za „ekstremistyczne”.

  Większość kanałów telewizyjnych znajduje się pod kontrolą rządu. Media opozycyjne istnieją tylko w Internecie. Ale z drugiej strony.. w rzeczywistości warto uznać, że Rosja nie ma takiej totalitarnej kontroli, jak widać w europejskich mediach. Można powiedzieć, że nasz kraj jest wyspą wolności słowa w naszym świecie zdominowanym przez poprawność polityczną i wielokulturowość.

 8. Marucha said

  Re 7:
  Tak właśnie odbieramy Rosję w Polsce – jako wyspę (może niedoskonałej) wolności i normalności.
  Trzymajcie kurs.
  Im bardziej na was plują zachodnie żydowskie gadzinówki, tym większe macie powody do zadowolenia,
  W was cała nadzieja na ratowanie świata.

 9. ? said

  Re 4:
  W. Bukowski – Związek Socjalistycznych Republik Europejskich?
  .https://www.youtube.com/watch?v=7qcQ95d5G18&gl=PL

 10. Koniec wieńczy dzieło. Ciekawe, kto będzie podpisywał akt proklamujący powstanie Rządu Światowego?

 11. Siekiera_Motyka said

  W 2016 roku ….

  „Oficjalne orzeczenie było takie, że 57-letni Lesin zmarł przypadkowo z powodu urazu tępej siły po wielokrotnym upadku w swoim pokoju podczas odurzenia.

  Jednak wokół sprawy intryga jest podsycana poszlakami: wydaje się dziwne, że ktoś w wieku Lesina umiera z powodu urazu tępej siły, będąc samotny w pokoju. Istnieje także luka w materiałach wideo dotyczących bezpieczeństwa w godzinach po ostatniej wizycie Lesina. Raport policyjny ostatecznie opublikowany został mocno zredagowany.”

  „Lesin zgromadził fortunę dzięki firmie, którą założył w latach 90., aby sprzedawać reklamy telewizyjne. Następnie spędził lata jako car mediów Putina, pomagając przejąć telewizję krajową pod kontrolą Kremla.

  Później założył globalną sieć informacyjną Russia Today, obecnie znaną jako RT.”

  https://www.theguardian.com/us-news/2019/mar/16/mikhail-lesin-putin-adviser-death-washington-neck-fracture

  Odwet za „przejęcie telewizji krajowej pod kontrolą Kremla” ????

  Zinowiew ostrzegał ale mało kto zrozumiał to co mówił w 1999 roku.
  „P: Wszystkie systemy totalitarne miały swoją ideologię. Jaką ideologię nowego społeczeństwa nazywasz postdemokratycznym?

  Odp .: Najbardziej wpływowi zachodni myśliciele i politycy uważają, że weszliśmy w epokę post-ideologiczną. Jest tak, ponieważ przez „ideologię” rozumieją komunizm, faszyzm, nazizm itp. W rzeczywistości ideologia, superideologia świata zachodniego, rozwinięta w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat, jest znacznie silniejsza niż komunizm czy narodowy socjalizm. Zachodni obywatel jest poddawany praniu mózgu o wiele bardziej niż obywatel radziecki w czasach propagandy komunistycznej. W ideologii najważniejsze są nie idee, ale mechanizmy ich dystrybucji. Na przykład siła zachodnich mediów jest nieporównywalnie większa niż siła mechanizmów propagandowych Watykanu, gdy znajdował się on w zenicie swojej władzy. I to nie tylko kino, literatura, filozofia – wszystkie dźwignie wpływów i mechanizmy wykorzystywane w propagowaniu kultury, w najszerszym tego słowa znaczeniu, działają w tym kierunku. Przy najmniejszym impulsie wszyscy pracujący w tej dziedzinie reagują z taką konsekwencją, że trudno nie myśleć, że wszystkie zamówienia pochodzą z jednego źródła mocy. Wystarczyło stygmatyzować generała Karadžicia, prezydenta Miloševicia lub kogoś innego, aby cała machina propagandy planetarnej zaczęła działać przeciwko nim. W rezultacie, zamiast potępiać polityków i generałów NATO za pogwałcenie wszystkich istniejących przepisów, zdecydowana większość obywateli Zachodu jest przekonana, że ​​wojna z Serbią była konieczna i sprawiedliwa. Zachodnia ideologia łączy i miesza pomysły w oparciu o swoje potrzeby. Jednym z tych pomysłów jest to, że zachodnie wartości i styl życia są najlepsze na świecie! Chociaż dla większości ludzi na świecie wartości te mają katastrofalne konsekwencje. Spróbuj przekonać Amerykanów, że te wartości zniszczą Rosję. Nie będziesz w stanie. Będą nadal podtrzymywać tezę uniwersalizmu wartości zachodnich, a zatem kierując się jedną z podstawowych zasad dogmatyzmu ideologicznego. Teoretycy, politycy i media Zachodu są absolutnie pewni, że ich system jest najlepszy. Dlatego narzucają go na całym świecie bez wątpliwości i z czystym sumieniem. Człowiek zachodu jako nosiciel tych najwyższych wartości jest zatem nowym nadczłowiekiem. Sam termin jest tabu, ale wszystko sprowadza się do tego. Zjawisko to należy zbadać naukowo. Ale odważę się powiedzieć, że niezwykle trudno jest prowadzić badania naukowe w niektórych obszarach socjologii i historii. Naukowiec, który pragnie zbadać mechanizmy demokratycznego totalitaryzmu, napotka ekstremalne trudności. Stanie się wyrzutkiem. Z drugiej strony ci, których badania służą dominującej ideologii, są zalewani grantami, a wydawnictwa i media walczą o prawo do współpracy z takimi autorami. Osobiście tego doświadczyłem, kiedy uczyłem i pracowałem jako badacz na zagranicznych uczelniach.”

  „https://russia-insider.com/en/history/russian-thinker-1999the-end-communism-russai-signalized-end-democracy-west-alexander”

 12. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  „jak ostatnio, w eliminowaniu, uznanych arbitralnie za szkodliwe, książek z udziału w konkursach”

  Czy ktoś wie, o jaki incydent chodzi?

 13. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  A więc o to chodzi:
  https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ksiazka-piotra-zychowicza-wolyn-zdradzony-wykluczony-z-ksiazka-historyczna-roku-gorzej-niz-za-tuska
  .https://www.youtube.com/watch?v=qmKrY62POwk

 14. Siekiera_Motyka said

  Ad. 13 – To mnie zachęciło ją kupić 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.