Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Traditionis Custodes
  prostopopolsku o Obywatele w obronie radcy praw…
  lewarek.pl o List przełożonego generalnego…
  lewarek.pl o W obronie realizmu polity…
  Boydar o List przełożonego generalnego…
  wanderer o Traditionis Custodes
  wanderer o Białoruska biegaczka będzie si…
  bryś o Białoruska biegaczka będzie si…
  Boydar o Traditionis Custodes
  podczaszy o Kościół w rękach predatora. Dr…
  wanderer o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  Olo o Paradoks Pałacu Saskiego
  wanderer o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Wolne tematy (56 – 2019)

Posted by Marucha w dniu 2019-10-28 (Poniedziałek)

Białorusinom z jakichś powodów nie za bardzo spodobało się rozmieszczanie pod ich granicą, na Litwie, batalionu pancernego USA. Łukaszenka wystosował ostrzeżenie, że jego kraj jest w stanie zareagować „asymetrycznie”, zamiast podkulić ogon pod siebie i wylizać usraelcom dupę, wzorem swych polskich sąsiadów.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2019/10/24/wolne-tematy-55-2019/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2019/11/02/wolne-tematy-57-2019/

Gajowy Marucha

Komentarze 224 do “Wolne tematy (56 – 2019)”

 1. Zbigniew Kozioł said

  @147 (Zerohero) (dotyczy poprzednich WT). Ja przepraszam, ale powiadomień o komentarzach nie chcę. Zapewne jednak będę zaglądał.

  To sensowny artykuł. Rosja, w dziedzinie elektroniki (ale i szerzej, ogólnie technologii) jest bardzo do tyłu. Pan potrafił wydobyć sedno: marne szanse Rosji w przypadku ataku NATO czy na NATO. W sensie technicznym. Powodzenie wielkiej wojny zależy jednak od tak wielu czynników.

  Pracując tam przez 5 lat na uniwersytecie zajmowałem się fizyką w tematach zbliżonych (lasery, półprzewodniki). Ja tam przyjechałem do żony, z Kanady. Oczywiście miano na mnie oko. I nie miałem szerszego dostępu do informacji. Acz przyznam, wcale nie czułem na sobie tego obciążenia. Robiono to dyskretnie, bez jakiegoś obciążenia na mnie. Kiedyś wezwała mnie Pani Rektor, bo FSB zaniepokoiła moja obecność jakoby na pewnej fabryce, gdzie byłem zaproszony aby pomóc zrobić coś maleńkiego. Ogólnie, ze szczątków informacji (ale ja tam bywałem w wielu miejscach, jeździłem, potykałem ludzi w różnych instytucjach) mogłem sobie zbudować pewien obraz sytuacji.

  Tam też rzeczywiście działy się rzeczy hm… „zabawne” podczas rozpadu ZSRR. Czy można sobie wyobrazić, by przepadła dokumentacja produkcji tranzystorów wielkiej mocy ulokowana gdzieś tam w którejś z byłych republik azjatyckich? Między innymi starałem się odtworzyć jakieś pojęcie jak one działały. Tyle, że to już zabytek, tego nie produkuje się (ale do czegoś tam, do jakiegoś sprzętu, są potrzebne nadal).

  Na razie nic nie wskazuje na to, że Rosja usamodzielni się, uniezależni od dostaw elektroniki z zachodu. Wydaje się to niemożliwe. Acz bardzo starają się. Problem rozumieją. Postęp w technologii na świecie i przewaga są jednak druzgocące.

  Bynajmniej, nie kieruje mną antypatia do Rosji. Tam jest moja żona (wywodząca się zapewne jeszcze z bardzo starej szlachty polskiej, być może nawet z nadania samego Jagiełły po Grunwaldzie).

 2. Boydar said

  Bolączką Rosjan od zawsze była technologia, tylko i wyłącznie. Zawsze potrafili zrobić tranzystor jak Hitachi czy National Semiconductors. Tyle tylko że parametry osiągał jeden z serii tysiąca, u zachodnich odwrotnie, jeden z serii tysiąca nie osiągał.
  Myślę, ze te proporcje się znacząco poprawiły. Głównie z powodu dofinansowania. W czasie gdy nie zniszczony wojną zachód inwestował w osiąganie czystego krzemu, w CCCP istotniejsze wydawały się maszyny do robienia gwoździ, młotków, łańcuchów i śrub. Bardzo słusznie zresztą, bo bez tego symbolicznego gwoździa ludzie umieraliby z głodu lub z zamoknięcia, a bez tranzystorów jednak można żyć.
  Zapóźnienie było niewyobrażalne, ale to mija. Jeszcze roczek dwa i szanse staną się równe.

 3. Boydar said

  @ Pani Ola

  Jak na podstawie zdania „… bez względu na wzgląd, były faktycznie debeściarskie, jak na owe czasy, te patelnie, znaczy się …” wysnuła Pani wniosek że ja do cygańskich patelni coś cierpię ? Tak się tylko pytam, z zawodowej ciekawości prostego muzyka.

 4. maasteer said

  Шторм с обледенением.. Берингово море
  .https://www.youtube.com/watch?v=P6iLI8UCvSo

  To jest technika – jak oni się nie boją?

 5. maasteer said

  Skoro u nich z tą techniką tak słabo, to jak oni w kosmos latają, i sprzedają silniki do rakiet usmanom?

 6. maasteer said

  Rosyjski PC goni Zachód: procesor Elbrus-8S szybszy 5 razy od poprzednika

  osjanie nie ustają w rozwoju swojej autorskiej platformy mikroprocesorowej dla komputerów osobistych, która choć wydajnością znacznie ustępuje konstrukcjom Intela i AMD, coraz bardziej nadrabia dzielący ją od liderów rynku dystans. Zaprezentowany na konferencji CIPR komputer Elbrus 801-PC jest pierwszą maszyną, która wykorzystuje procesor Elbrus-8S, a jednocześnie udanym następcą pierwszego prawie całkowicie rosyjskiego (no powiedzmy z tajwańskimi domieszkami) komputera Elbrus 401-PC na procesorze Elbrus-4S.
  ———————————–
  https://www.dobreprogramy.pl/Rosyjski-PC-goni-Zachod-procesor-Elbrus8S-szybszy-5-razy-od-poprzednika,News,81258.html

 7. Boydar said

  Aby sprawiedliwości uczynić zadość. Pomimo tego zapóźnienia technologicznego, potrafili wyprodukować elementy zadziwiające. Na przykład tranzystory germanowe stopowe typu mp42. Żadne normalne (standardowo, omomierzem) pomiary tego wynalazku nie dawały przesłanek do stwierdzenia czy jest sprawny czy uszkodzony, przewodził wszystko i wszędzie tak samo, a jednak … Radio zrobione na tych tranzystorach (także kilku innych podobnych) grało, grało głośno i wyraźnie, grało głośno i wyraźnie przez prawie rok, grało głośno i wyraźnie przez prawie rok na jednej i tej samej baterii 6F22. Nigdy nie spotkałem urządzenia produkcji zachodniej mogącego poszczycić się takim osiągnięciem.

 8. Easy Rider said

  Czyżby przedmówcy, wypowiadający się niepochlebnie o stanie rosyjskiej elektroniki nie wiedzieli albo już zapomnieli o incydencie na Morzu Czarnym z niszczycielem USS Donald Cook?

  10 kwietnia 2014 r. wymieniony statek amerykański, wyposażony w elektronikę najnowszej generacji, przybył na Morze Czarne i zajął pozycję w pobliżu rosyjskich wód terytorialnych. Nad tym statkiem przeleciał kilkakrotnie rosyjski bombowiec Su-24, pozorując atak, a był wyposażony tylko w elektroniczny przyrząd wojenny. Przyrząd ten zneutralizował wszystkie radary niszczyciela, urządzenia kontrolne, systemy informacyjne itp. Wszechpotężny obecnie używany i montowany system Aegis w celach obronnych nowoczesnych okrętów NATO został wyłączony jak telewizor pilotem.

  Szok, jakiego doznała załoga spowodował, że po przybyciu do najbliższego portu w Rumunii, 27 członków załogi poprosiło o zwolnienie ze służby. Natomiast statek ten już więcej nie zbliżał się do rosyjskich wód terytorialnych.

  Co przestraszyło USS Donalda Cooka na Morzu Czarnym?
  https://www.voltairenet.org/article185443.html

 9. Boydar said

  Panie Easy, nie mieszaj Pan pojęć. Jeżeli to nawet jest prawda, z tym Cookiem, to po prostu Ruscy walnęli z grubej rury. A nawet jeśli ta rura była z amerykańskich czy chińskich komponentów, nie zmienia to faktu że idea i koncepcja systemu jest rosyjska. Takie komponenty może mieć każdy, za odpowiednie pieniądze naturalnie, ale Chibiny mają tylko Ruskie.

  Proszę zauważyć, że gdyby irańskie wirówki nie były jakąś szczelinką podłączone do netu, to zapewne by nie stanęły. Zawirusował się Panu kiedyś komputer bez Pańskiej winy ? Ot tak, z powietrza ?

  Procesory, bo o nich głównie mowa, zawsze miały jakieś backdoory, może za wyjątkiem tych najpierwsiejszych. W głupich radiotelefonach Motoroli można dokonać zdalnego sabotażu urządzenia. Musi być jednak podatne, czyli włączone. Radio to radio, jak włączone to podatne, ale procesor nie musi komunikować się ze światem zewnętrznym. Przynajmniej w zakresie przyjmowania instrukcji nie wiadomo skąd. To znaczy właśnie wiadomo 🙂

  Ja pomijam kwestię, że Rosji może nominalnie zależeć, aby zachód uznawał Ją za zacofaną w pewnych sprawach, to zupełnie nie przeszkadza, wręcz przeciwnie.
  Choć z drugiej strony Ich osiągnięcia tej tezie jawnie przeczą, bez wodki nie razbieriosz.

 10. Boydar said

  Popiołu ze Staraka nie wolno trzymać w ogrodzie

  https://wiadomosci.wp.pl/smierc-piotra-wozniaka-staraka-wojt-i-sanepid-zawiadomili-policje-6440033094695041a

  ale kompost z babci jest ok

  https://poland.us/strona,41,33906,0,zwloki-na-kompost.html

  Czy to ta nowa ojczyzna Profesora Mieta i Kolegi Kafla jest nienormalna od korzeni i zarania czy może Polska to jednak bardzo dziwny kraj ?

 11. PISKORZ said

  https://img.joemonster.org/i/upload/2019/10/zwk_28pazdz_11.jpg ..generałowie Sperrle, Guderian, Stumpff i Milch.. grają w karty w oczekiwaniu na przesłuchanie w czasie procesu w Norymberdze.

 12. Zerohero said

  @Zbigniew Kozioł

  Cieszy mnie, że zwrócił Pan uwagę na ten artykuł. Mi takie informacje nie w smak, bo kibicuję Rosjanom. Kibicuję każdemu kto wybija się na niezależność.

  @Maasteer

  Polecam bloga http://matusiakj.blogspot.com/
  To chyba emerytowany elektronik albo pracownik naukowy, bo poza polityką czasem wkleja zawodowe wspominki z lat 80. Z tych wspominek wynika, że z elektroniką było słabo w całym bloku wschodnim. Ja dodam, że transformacja ustrojowa prowadzona przez sabotażystów tylko sprawę pogorszyła.
  Z tym silnikiem RD-180 sprawa jest prosta. Jest bardzo efektywny, tani (tani nie znaczy, że tandeta i taniocha!), sprawdzony. Amerykanie nic lepszego nie mają, ale mają zamienniki, a w perspektywie zupełnie nowe silniki. ZSRR miał wiele takich wysepek wysokiej technologii, ale z jakiś magicznych powodów zostawił sobie dziury. Oglądam na przykład na YT program Złomnik i tam jest o jakimś Żiguli albo czymś podobnym. Dowiaduję się, że zlecenie na projekt silnika wzięła borykająca się wówczas z kłopotami firma….Porsche. Czyli silniki do rakiet projektujemy, ale z silnikiem dla samochodu dla ludu mamy kłopocik! Takich kłopocików włodarze ZSRR umieścili trochę w gospodarce. Nie wiem czy z głupoty czy jako agentura (pilnując aby ZSRR był trochę sterowalny z Wall Street).
  Powszechnie głoszoną brednią jest jakoby ZSRR przegrał wojny gwiezdne. Była rakieta Energia mogąca wynosić 100 tonowe ładunki, była stacja bojowa Poljus. Nie było za to aparatów do USG, nie było…zboża. Współczesna Rosja zboże ma, ale te USG…jak i masa innych rzeczy. Nie można na przykład sprzedać Iranowi samolotów pasażerskich, bo tam są części z Ameryki. Na Krym ściągano turbiny od Siemensa. Ja czytałem rozmowę z kimś z Suchoja twierdzącym, że oni mogą te turbiny sami zaprojektować, ale państwo musi im dać opiekę, bo sami nie zaryzykują.
  Na marginesie…teraz zawirusować można już sprzęt medyczny i zdrowemu zrobić na rezonansie raka, a choremu na raka zamiast raka puścić czysty obraz!

  Komputer Elbrus kosztuje tyle co najdroższy PC dla snobów (np. Apple) a posiada możliwości PC sprzed ponad 10 lat. Można go ulokować w strategicznych miejscach, ale nie w każdym urzędzie i domu.

 13. PREZYDENT TRUMPF JAK FUNKCJONARIUSZ CYWILIZACJI POKERZYSTÓW ???

  Przezydent Trumpf wydał dekret anulujący FASZYSTOWSKI dekret Antykryzsowy prezydenta Franklina Delano Roosevelta o Nacjonalizacji Złota Keynesa-Paderewskiego. Ja anulowałem Prawo Keynesa-Paderewskiego w związku z Satelitarna Detekcją Zlota 35 lat temu, wobec czego prezydent Ronald Reagan dokonał takiej Interpretacji amerykańskiego prawa Antykryzysowego, że Dekret FDRoo przestał praktycznie obowiązywać. Pozostał jednak STRACH przed powtórzeniem się Puczu Faszystowskiego w USA ze zamusaniem Żydów do Łykania Zlota.
  Ten STRACH objawiał się się dziwnymi formami tezauryzacji. Np. wrocławianka napisała do rodziców, że „wyszła za dysydenta radzieckiego, który przywiózł do USA tony złota i sprawił sobie 3 żony, Bo Już Nie Jest Taki Młody”. Mój przyjaciel odwiedził tą wrocławiankę w Nowym Jorku i stwierdził, że cała armatura w domu jest ZE ZŁOTA – od garków do poręczy na schodach – że szydzenie z szejków naftowych jest Błazeństwem.
  W r. 1997 zamieszczono w nowojorskim Polskim Prewodniku mój artykuł; Bajka o Amerykańskich Haremach. Artykuł był na podstawie relacji Skowrońskiego w Konfederacji Polski Niepodległej. Wezwał go Zbigniew Brzeziński: PAN JEST Z WROCŁAWIA? – Z WROCŁAWI. – 2 WROCŁAWIANKI UBEZPIECZYŁY SIĘ U MNIE. JAK SIĘ NIE ODEZWĄ TO ŻEBY JE SZUKAĆ POD TYM ADRESEM.
  Skowroński jedzie na Dziki Zachód i trafia do UFORTYFIKOWANEGO miasta. Tam go biorą za dostawce Żywego Towaru z Polski a on Oczom Nie Wierzy. Miasto to Haremy Żydowskie, ale pensjonariuszkami są Gojki do rodzenia żydłaków. Miasto jest Wytapetowane Złotem. Mówił: PONIEWAŻ PRACOWAŁEM W HUTMENIE WIĘC ROZPOZNAJĘ ZŁOTO PO WYGLĄDZIE. TO NIE SĄ IMITACJE… Skowroński się zdenerował, że musiałem go uspakajać i odwozić do domu, ale opłaciło mu się, bo został z Lenkiewiczem PRZEKUPIONY więc II mego artykułu o Haremach Amerykańskich nie było.
  W ten sposób kominternowcy, czyli arystokracja komunistyczna, obchodziła Antykryzysowy Dekret TDRoo o Nacjonalizacji Złota. ZŁAGODZENIE Dekretu TDRoo przez RRe było z mojej inicjatywy, zastąpienia Państwowego Monopolu Złota Sarmackim BABSKIM Monopolem Złota jako WYMUSZAJĄCYM grę papierami wartościowymi, co sparodiował Waldemar Łysiak na Cywilizację Pokerzystów. Z tego jurysdykacja amerykańska wykorzystała tylko I część, czyli ZNIESIENIE Państwowego Monopolu Złota. więc ja, Jako Górnik z Kopalni Bytom, Się Was Pytom Towarzyszu Gierek, co będzie z tym Zlotem z Haremów Amerykańskich ??? – Czy zostanie ZAWŁASZCZONE PRZEZ SPERMĘ JEROZOLIMSKĄ ??? Gdyby nie Pucz Faszystowski, który napełnił skarbce amerykańskie, to USA przegrałyby wojnie już w roku 1942, po stracie 700 okrętów i statków w bitwie z admirałem Denizem.
  Ja się Nie Godzę, aby moje Reforma Prawa Amerykańskiego została zrealizowana tylko w I Części, czyli odnośnie Zniesienia Państwowego Monopolu Złota, a zaniechana w części II, czyli – jak to nazwał Waldemar Łysiak – w postaci Cywilizacji Pokerzystów. Znaczyłoby to bowiem zawłaszczenie złota przez Spermę Jerozolimską na drodze do Cywilizacji NIE POKERZYSTÓW, ale Zapładniania Bab spermą z Dupy Cherubina i Obcinania Niewolnikom Penisów.

 14. Troll Polonii said

  2
  Boydar

  Boj sie Boga!
  Sprawdz tylko w sieci liste rosyjskich naukowcow i przygladnij sie co robia Rosjanie z elektronika na amerykanskich okretach wojennych.
  Ameryka nie wymyslila elktroniki. Ani rakiet. Ani ladowania na Ksiezycu.
  Nawet nie wiedza jak sie tam dostac.

  Co mogli to zmalpowali a z reszty okradli Serba, Nikole Tesle.
  Nakradli patentow fure i teraz” …te jolopy, nieuki, agresory swiata oskarzaja …Chiny o kradziez amerykanskiej ‚intellectual property!!!
  Ktoby sie w ogole rzucil na ten kowbojski intelekt?

  Niech zaplaca najpierw Chinom za wynalazek papieru, prochu, piwa, jedwabiu (chociaz kowboje nie chodza w jedwabiach)

  Amerykanscy intelektualisci sa winni kupe szmalu Chinom za uzywanie takich wynalazkow jak:

  kompas w 83 r
  zelazny plug II w pne
  rosliny siane w rzedach
  Taczki
  papier
  gazete z wiadomosciami
  drukowane pieniadze (812r)
  wegiel
  system dziesietny
  sztuczne ognie, petardy, rakiety, dziala, bomy
  zapalki w 557 r ( w Europie 1530)
  porcelana, spadochron, latawiec, parasol

  Kowboje winne sa Polakom za uzywanie takich wynalazkow jak:

  Pierwszy smiglowiec zbudowany przez Adama Ostaszewskiego 1892 (stibor 1) w krakowie – pionier polskiej awiacji
  Mieczyslaw Wolfke -prpfesor fizyki z krakowa
  hologram znane z filmow science fiction
  reczny wykrywacz min
  powoz z napedem parowym
  automatyczny warsztat tkacki
  maszyna do szlifowania zwierciadel
  wycieraczki do samochdow, resory do samochodow
  walkie talkie – przenosny system komunikacyjny dla amerykanskiej armii
  kamizelka kulo-odporna

  Lampa naftowa – powstala we Lwowie; klasyczny amerykanski western pokazuje to cudo na kazdym filmie
  projektor filmowy
  prezerwatywy lateksowe

  A Rosjanom ile powinni zaplacic za intellectual property… ho…ho :
  radio
  tramwaj elektryczny
  sztuczny satelita
  narkoza
  kalasznikow
  gra komputerowa
  telewizor kolorowy
  XVIII wiek – początki kolejki górskiej,
  1766 – pierwsza przemysłowa maszyna parowa,
  1869 – układ okresowy pierwiastków,
  1876 – transformator jednofazowy,
  1881 – cysterny kolejowe,
  1885 – jajko Fabergé,
  1895 – antena radiowa,
  1896 – transmisja radiowa,
  1903 – teoria lotu rakietowego
  czolg
  elektrownia atomowa
  syntezator ANS
  hektofraf
  okret podwodny
  otwor wiertniczy

  Niech zaplaca Meksykowi za wynalazek czekolady
  Indiom i Arabom za cyfry arabskie

 15. Maverick said

  Dobry wykład na temat rozbiorów:

  Ile porównań do dzisiejszych czasów?

 16. AlexSailor said

  @Maverick

  Rozbiory były skutkiem błędnej polityki – jak zwykle.
  Ale nawet w tym materiale są pierdoły, że aż strach.
  Przyczyną upadku Polski nie było „zacofanie” polegające na
  wolności i nie ściąganiu podatków maksymalnych,
  a wyjściem masońska i złodziejska Rada Nieustająca.
  W Polsce nie karano zdrajców, a branie jurgieltu było uważane
  za cnotę narodową.

  No i jak zwykle nikt nie mówi o pieniądzach, o ich zarabianiu innym
  niż ściąganie z podatników.

  Proszę zauważyć, że obecnie również branie jurgieltu w postaci wszelkich dotacji unijnych,
  ale i innych zagranicznych (np. norweskich głównie dla zboczeńców), uważane jest za jak najbardziej dobrą sprawę.

 17. Ad. 13:
  Radio Marconiego powstało na 18 patentach Tesli, co Tesla udowodnił Przed Sądem. Gdy student zwrócił się do Heinricha Herza, żeby Fale Herza wykorzystać do BEZPRZEWODOWEGO przesyłania głosu to ten go WYŚMIAŁ. Potem pomysł ten podjął Popow dla komunikacji między statkami, ale nie miał dostępu do patentów Tesli więc aparat Popowa działał na kilkaset metrów.
  Ostaszewski tak się przejął podniebnymi akrobacjami Węgra na Aeropłacie, że zbudował ŚMIGŁOWIEC, który po Wielkiej Wojnie produkowano w Świdniku i został wysłany do USA. Na filmie dokumentalnym I śmigłowiec Sikorskego z Kijowa BRYKA, ale II jest Idealny. Straż Wybrzeża zwraca się do Sikorsky’ego o RATOWANIE tonącego statku, do którego statki ratownicze z powodu HURAGANU nie mogą się zbliżyć. Sikorsky podjął się i jego PROTOTYPOWSY Śmigłowiec ewakuował tonący statek. – Straż Wybrzeża zamawia u niego 10 śmigłowców.
  To jednak nic wobec Lampy Łukasiewicza do której Roszczą Niemcy. Lampa naftowa była jednak EFEKTEM patentu Łukasiewicza na destylację ropy naftowej. II efektem był silnik spalinowy OTTA, który zapoczątkował Cywilizację Samochodową.
  Ponieważ nie odkryto jeszcze Wielkiej Ropy Galicyjskiej to cesarz Franciszek Józef POWIERZYŁ krakowski patent Łukasiewicza SZKOTOWI Rockefellerowi, który dzięki temu Wygnał z USA Rotszyldów. Amerykanie modlili się: ŚWIĘTY STALINIE, CHROŃ NAS PRZED ROTSZYLDAMI, ale po FUKUSHIMIE Rotszyld wjechał Tryumfalnie do USA trzymając za jaja Rokefelera Satelitarną Detekcją Złota i Złotem Indii, więc mamy teraz Rotszylda Amerykańskiego.
  Dla mnie to jest ważne, gdyż Angielski Rotszyld chciał wykorzystać MNIE dla zawłaszczenia kapitałów powierniczych książąt niemieckich – co by uczyniło z USA Holdingowy Folwark Rotszylda Londyńskiego, jak spalenie archiwów paryskich przez Komunę uczyniło z Chin folwark Rotszylda Paryskiego. Ja się jednak boję bardziej Rotszyld niż tych książąt.
  Holding to TALIBAN. Związek Sowiecki został zlikwidowany przez Rokefelera jako Folwark NIEWOLNICZY, gdyż bardziej opłacalny jest Holdingowy, bo Holding to WŚCIEKLIZNA.

 18. Boydar said

  Myślę, że nie tylko pod ob. Banasiem ktoś wykopał solidny wilczy dół.

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/afera-mariana-banasia-kim-byl-darczynca-ktory-podarowal-mu-kamienice/028t7gd

  Nie byłoby w tym nic dziwnego, ja sam takie czasem kopię. Ale to było … dawno. A dół przyjął gości teraz.

  Nie ma róży bez ognia 🙂

 19. Boydar said

  https://kobieta.onet.pl/wysokie-iq-10-cec-ludzi-o-wysokiej-inteligencji/b7ct7hm

  spóźnianie się nie jest oznaką inteligencji, jest symptomem szczania na innych. I jeszcze kilku innych rzeczy. Bynajmniej nie inteligentnych.

  Zestawienie, moim zdaniem, odnosi się do „inteligentnego” żyda. A żyd zawsze jest inteligentny inaczej.

 20. Boydar said

  Panie Troll (14)

  Wywalił Pan kontener ze śmieciami, są tu rzeczy bardzo różne.

  Odniosę się tylko do jednej – Amerykanie wiedzą jak się dostać na księżyc; własnie dlatego ich tam nie ma.

  I w promocji – ja to mogę się PRZYJRZEĆ, „przyglądnąć” to może sobie Pan Troll.

 21. revers said

  https://www.fronda.pl/a/o-tadeusz-rydzyk-rozczarowalem-sie-konfederacja,135224.html?fbclid=IwAR3uf1QiOT-4vbs1eYXYEUAwAKchk7Yc0PZLdYnWcBZxLvYirqlgzQtTPHc

  „Konfederacja – myślałem, że coś wartościowego z tego będzie. Ale jestem bardzo, bardzo rozczarowany. Sądziłem, że są bardziej za Polską, bardziej propolscy. A tu raz po raz widzę szkodzenie Polsce. Można napominać, można z miłością zwracać uwagę, ja też to często robię. Ale nie można szkodzić” – powiedział o. Rydzyk

  No to wychodza kolejne szydla z wora milosci rabinicznej do mamony, ile tym razem bierze lojciec za nagany? lub czesc z 447?

 22. Waldek said

  Dziś na kanale ojca Muchomora księża powiedzieli, że na zachodzie Ukrainy kościoły i cerkwie są pełne, jest dużo powołań itp. a z kolei na wschodzie i w okolicach wybrzeża Morza Czarnego wiary już praktycznie nie widać.
  I nie padły słowa, że ten „religijny” zachód jednocześnie kultywuje faszyzm,banderyzm i prze do masońkiej unii i masońskiego usa. Natomiast ten niby bezbożny wschód jest zamieszkały przez ludzi, którzy swoimi poglądami i sposobem myślenia są bliżej Boga niż obywatele zachodniej części kraju.

  Tak samo mówiono często o PRL. Bezbożna, komunistyczna itd. A co jest teraz, gdy Kościół oficjanie nie jest przez władze atakowany? Pedalstwo, zboki, dziwolągi i wszystko to, co w konserwatywnej komunie było tępione niczym chwasty na polu.

  Narodowcy, konfederaci, Braun, Polonia Christiana, środowiska katolicko – narodowe – jak się ich pojedyńczo zapyta o geopolitykę to owszem powiedzą, że Izrael zły, że złe 447, ale po dłuższej rozmowie będą coś bredzić o tym, że Polska to zachód, a ta Rosja nam zagraża i temu podobne pierdoły.
  Czy w takiej sytuacji bliżej Boga nie są ci co sprzeciwiają się hegemonii USA, którzy zachód uważają za moralne i polityczne zło i nie popierają kapitalizmu?

  Na zachodzie wszystko gnije. W Rosji chociaż jeszcze jest poparcie np. dla aborcji to wartości powoli się odradzają.
  A w Trwam jakieś brednie o chrześcijańskich korzeniach euroatlantyzmu (co za paskudne określenie). Przypomina mi się być może przyszły kandydat na prezydenta z ramienia Konfederacji i jego opowieści o chrześcijańskich korzeniach banderowców.

  Nie każdy kto woła: Panie, Panie, lecz ten kto spełnia wolę. Tak jest.

 23. Easy Rider said

  Jeszcze odnośnie rosyjskiej elektroniki i nie tylko. Warto dodać do tego wątku fakt powstania kilka lat temu centrum HiTech – odpowiednika „Doliny Krzemowej” koło Moskwy, w miejscowości Skołkowo.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sko%C5%82kowo

  Nie jest istotne, że prezesem został „rosyjski” oligarcha Wiktor Wekselberg, bo przedsięwzięcie jest państwowe.

 24. NICK said

  Żonaci?
  Księżmi?
  Proszę bardzo.
  http://www.bibula.com/?p=110373

 25. Boydar said

  Może właśnie zdolny jest do wszystkiego, ten Wekselberg. I tylko na wszystko mu nie pozwolą.

 26. Boydar said

  Zdecydowana większość protestanckich pastorów jest żonata. Luter pęka z dumy.

 27. Boydar said

  Nie przypominam sobie by Żyrinowski kłamał; Putin urwałby mu łeb przy samej du-pie

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019102911267568-sputnik-zyrinowski-oni-stanowia-zagrozenie-dla-calej-ludzkosci-sputnik/

 28. Troll Polonii said

  20
  Boydar

  Ciekawe dlaczego Amerykanie korzystaja z rosyjskiego transportu w kosmos..
  Nie maja rakiety ani wehikulu do przewozenia ludzi do stacji kosmicznej.
  Do konca tego roku maja umowe z Rosja na przewoz amerykanskich astronautow do stacji.

  A jak Rosja sie nie zgodzi i nie przedluzy umowy za te wszyskie swinstwa co im Amerykanie robia, to – jak przepowiedzial Rogozin- beda skakac w kosmos z trampoliny.

  Druga stacje maja Chinczycy ale nikogo tam nie wpuszczaja.

  Kowboje coraz bardziej przypominaja tego krola Midasa co na golasa lata po swiecie i krzyczy , ze jest wspaniale odziany bo sie nazarl drukowanych dolarow..
  A z wszystkich krzakow slychac glosne szepty:
  Krol Midas ma osle uszy.

 29. Troll Polonii said

  20
  Boydar
  Wiec te wszystkie polskie , rosyjskie i chinskie wynalazki to sa smiecie???
  Moje gratulacje!!

 30. Anucha said

  Trump -wielki człowiek i bohater koniokradów nazwał Abu Bakra-al Bagdadiego psem i tchórzem.

 31. Troll Polonii said

  30
  Anucha
  Nic to Trumpowi nie pomoglo.
  FBI nie chce pokazac zabitego ( po raz piaty) szefa amerykansko-izraelskiej organizacji pt. ISIS.
  Izrelski Haaretz wrecz przewiduje, ze al-Baghdadi znow sie moze pojawic caly i zdrowy.

  Al- Baghdadi: wymarzony sojusznik USA.
  Al Baghdadi: The US Couldn’t Wish for a Greater Ally – Global ResearchGlobal Research – Centre for Research on Globalization
  https://www.globalresearch.ca/al-baghdadi-us-greater-ally/5677156?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

 32. revers said

  ad22

  w tym zamieszaniu mukti-kulti i wojennych szaraicikowto nawet dzihadzisci z Belgii, chca wytoczyc sprawe Belgom o zwrot pieniedzy za Syryjskaa pomoc humanitarna, czy tam dzalanie bialych chelmow i innych obcinaczy glow.

  https://mocnefakty.com/informacje/p,swiat-stanal-na-glowie-prawnicy-bojownikow-isis-pozywaja-belgie-maja-szokujace-
  zadania.html?fbclid=IwAR3mT1ydh2BypZ3pXwZsOFeVMxqF9KsLeL3Jlm3vmGNzuCyKdTEgYheiZxc

  juz prawnicy dihadzu o to zadbaja.

 33. NICK said

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wojna-wschodu-z-zachodem-wydaje-sie-nieunikniona-czy-na-jej-gruzach-powstanie-utopia
  komentarz w tytule.

 34. Anucha said

  ad:31
  Troll Polonii

  Analogiczna sytuacja jak z Usamą ibn Ladinem.
  Przyjacielem prezydentów usa.
  Którym teraz straszą swoje dzieci: metyski,mulatki, kreolki i zambo
  jak nie chcą pić sojowego mleka . 🙂

 35. Kura domowa said

  Panie Boydar proszę o wyjaśnienie nastepujacego:
  „Wywalił Pan kontener ze śmieciami, są tu rzeczy bardzo różne.”
  Odniósł się Pan do jednej rzeczy.
  A co z całą resztą?

 36. osoba prywatna said

  W pogoni za przyjaźnią Stanów Zjednoczonych i poklepywaniem po plecach przez polityków USA na szczytach dyplomatycznych niektóre Europejskie kraje są gotowe na wszystko, żeby tylko w kolejnym miejscu w ich kraju załopotała amerykańska flaga.
  http://ndp.neon24.pl/post/151332,przyjazn-po-amerykansku-czyli-lekcja-realizmu-dla-polakow
  Sceptycznie o rezultatach walki z IsIs…
  http://alfax-2020.neon24.pl/post/151334,sceptycznie-o-rezultatach-walki-z-isis

 37. osoba prywatna said

  Janusz Górzyński: Solidarność umiera – problemy Polaków z „polskimi” sądami i organami władzy PO-PiS
  .https://www.youtube.com/watch?v=pT6XSt3rHl0

 38. mironik said

  https://nczas.com/2019/10/29/do-czego-prowadzi-banalizacja-eutanazji-i-cywilizacja-smierci-holandia-dorobila-sie-pediatrow-ktorzy-wspieraja-zabijanie-dzieci/Z raportu trzech holenderskich szpitali uniwersyteckich wynika, że 84 procent pediatrów w tym kraju chce wprowadzenia eutanazji dla dzieci w wieku 1-12 lat. Dokument został przekazany niższej izbie parlamentu.
  ——–
  No to będą jeździć ciężarówki aborcyjne po mieście łapać dzieci jak psy, jak w opowiadaniu Philipa K.Dicka

 39. NICK said

  .https://gloria.tv/post/4bT3E271NzNFAUK8Z4Wsb4Rtv

 40. Boydar said

  Pani Kura

  A co to ja, Norek jestem ?

  Wysrał Pan Troll, także niestrawione resztki całkiem sensownego pokarmu, ale to nie powód abym to wszystko teraz cedził, niech się tym zajmie kto chce i może. Cała Gajówka pełna jest niedopowiedzeń.

  Czy poszczególne ustępy z (14) nie budzą zastanowienia ? Są jak kałuża, czyli płytki, ograniczony akwen o niewielkim znaczeniu strategicznym. Pani Kura w wojsku nie służyła, to nie wie.

 41. Głos Prawdy said

  „Białorusinom z jakichś powodów nie za bardzo spodobało się rozmieszczanie pod ich granicą, na Litwie, batalionu pancernego USA. Łukaszenka wystosował ostrzeżenie, że jego kraj jest w stanie zareagować „asymetrycznie”, zamiast podkulić ogon pod siebie i wylizać usraelcom dupę, wzorem swych polskich sąsiadów.”

  on dobrze wie, kim oni są. skoro lizać tyłek, to tym, którzy naprawdę mogą obronić

 42. Boydar said

  Ta cała gloria niezła jest 🙂

 43. Listwa said

  @ 28 Troll Polonii

  „Ciekawe dlaczego Amerykanie korzystaja z rosyjskiego transportu w kosmos..”
  – bo sami nie potrafią zbudować odpowiednich silników. Małe rakiety, jakiś promik, dron wyślą, ale gdy chodzi o prawdziwe rakiety transportowe z solidnym załadunkiem to leżą i kwiczą.

 44. Listwa said

  ad 42

  „A jak Rosja sie nie zgodzi i nie przedluzy umowy za te wszyskie swinstwa co im Amerykanie robia”

  – wątpliwe że nie przedłuży, oni im raczej ceny podniosą,

 45. Troll Polonii said

  34
  Anucha

  Prawda.
  Osma bin Laden tez byl kilkakrotnie zabity (Amerykanie to partacze) a bin Laden ukrywal sie najpierw w jaskini gdzie (bez swiatla elektryki, komputrow, telefonu itp) dowodzil cala armia ISIS.
  Al- Bagdhdadi siedzial w gleboko w tunelu i tez bardzo zagrazal potedze USA.

  Ostatnia ciekawostka:
  Kowboje twierdza, ze przepedzili ISIS ale kochaja swoich sprzymierzencow i Kurdow nigdy ich nie zdradza.

  UWAGA:
  Amerykanie obiecuja Kurdom dochody z …syryjskiej ropy!

  U.S. launches new mission in Syria, vows to give oil revenue to the Kurds – U.S. News – Haaretz.com

  https://www.haaretz.com/us-news/u-s-launches-new-mission-in-syria-vows-to-give-oil-revenue-to-the-kurds-1.8053454?utm_source=Push_Notification&utm_medium=web_push&utm_campaign=General

 46. Boydar said

  „… Kochański straszył, że zapłodnienie in vitro grozi autyzmem i upośledzeniami …”

  https://wiadomosci.wp.pl/prof-andrzej-kochanski-nowym-krajowym-konsultantem-ds-genetyki-zaskakujaca-decyzja-ministra-6440332528572545a

  Dlaczego „straszył” ? Po prostu mówił jak jest. Zupełnie niepotrzebnie zresztą, bo im więcej niepełnosprawnych „gości” tym gospodarzowi bezpieczniej. A epidiaskop od kiedy pamiętam był przeciw nam a za unymi, wiec teraz ratować chce przez uświadomienie. Tylko chyba nie zauważył że to już po obiedzie, i musztarda większego zastosowania nie ma 🙂

 47. osoba prywatna said

  Powody, by zachować pogodę ducha [OPINIA]
  https://www.pch24.pl/powody–by-zachowac-pogode-ducha–opinia-,71782,i.html

 48. PISKORZ said

  Z beczki innej..W Rosji mają zamiar wprowadzić na lekcjach historii…naukę rozbierania i składania Kałacha AK 47 i AK 74 i porównywać go z amer. M-16. Ma to obudzić zainteresowanie armią oraz .rozbudzić patriotyzm wśród uczniów.

 49. osoba prywatna said

  Ten komediant też wie, jaka ręka go karmi.
  .https://www.youtube.com/watch?v=6VZcf0fsnXQ

  .https://www.youtube.com/watch?v=cZav6kCRoj0

 50. Jowram said

  Piotr] Ksiądz promuje na swoim kanale Orędzie Matki Bożej do Prezydenta RP:

 51. osoba prywatna said

  Wizy elektroniczne zwiększą napływ turystów podróżujących do Rosji o jakieś 20-25%. Taką prognozę przedstawiają eksperci, którzy przeanalizowali dynamikę wzrostu liczby wyjazdów turystów do regionów pilotażowych kraju, które wprowadziły już u siebie wizy elektroniczne.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019102911271139-wiza-do-rosji-dla-leniwych-i-nie-tylko-sputnik/

 52. osoba prywatna said

  Rosja i Egipt trenują obronę powietrzną
  https://pl.sputniknews.com/video/2019102911270404-sputnik-polska-rosja-i-egipt-przeprowadzaja-cwiczenia-w-zakresie-obrony-powietrznej/

 53. osoba prywatna said

  WATYKAN W ŚWIETLE PRAWDY /synod amazoński – wodospad skandal
  .https://www.youtube.com/watch?v=i6mxRHeBahc

 54. Jacek said

  Re 7 Boydar
  Takie czarne kapelusze? Nie były lutowane tylko umieszczone w podstawkach z bezbarwnego plastiku, coś jak lampy elektronowe? Kojarzę takie radzieckie radyjko na baterię, gustownie oprawione w czarną skórę. Wnętrze też było bez zarzutu, bardzo schludnie wykonane. Co do ruskiej elektroniki to tylko zasłyszałem że awionika w ich samolotach wojskowych od A do Z jest zaprojektowana i wykonana w Rosji. Jakoś te ich SU, z natury nieloty wspomagane elektroniką, potrafią wykonywać wręcz niewiarygodne fikołki.

 55. Zerohero said

  Kolejny kamyczek do ogródka plugawej II RP. Wklejam obszerny fragment, prawie cały artykuł

  http://matusiakj.blogspot.com/search?updated-max=2019-10-14T13:37:00-07:00&max-results=7&start=14&by-date=false

  Następstwem Wielkiego Kryzysu była II Wojna Światowa. Kryzys mocno dotknął kraje najwyżej rozwinięte podczas gdy kraje rolnicze a także Japonia i ZSRR rozwijały się dobrze. W grupie krajów rolniczych wyjątkiem była Polska dosłownie zdewastowana przez kryzys.
  „Krach na giełdzie. Zarys historii kryzysów ekonomicznych” Juliusz Łukasiewicz, Wiedza Powszechna 1967:
  „Najdobitniejszym wyrazem nędzy polskich mas pracujących w ogóle, a w czasie kryzysu w szczególności, jest dochód narodowy przypadający na 1 mieszkańca. Może on służyć za skondensowany miernik dobrobytu społeczeństwa. Podczas gdy w roku 1929 dochód narodowy w Polsce wynosił 26 000 000 000 zł, to do roku 1935 obniżył się do 12 500 000 000, a przecież ludność Polski się zwiększyła. Już przed kryzysem społeczny dochód przypadający na 1 mieszkańca kształtował się w Polsce bardzo nisko; był 3 razy mniejszy niż w Niemczech czy Danii, 5 i pół raza niższy niż w Anglii. W czasie kryzysu spadek dochodu społecznego w Polsce był jednym z najwyższych na świecie! Stąd też przepaść, dzieląca pod tym względem Polskę od krajów Zachodu, zwiększyła się jeszcze. W 1932 r. dochód ten był w Polsce już 6 razy niższy niż w Anglii; kiedy w 1929 r. dochód społeczny na 1 mieszkańca był na Łotwie o 24% większy niż w Polsce, to w 1932 r. już o 44%.
   Pamiętać musimy, że spadek dochodu społecznego odbił się głównie na masach pracujących. Nastąpiły dalsze niekorzystne dla nich przesunięcia w podziale dochodu narodowego, co jeszcze bardziej pogłębiło rozpiętość między bogactwem a nędzą. Jeżeli w 1929 r. wydatki miesięczne czteroosobowej rodziny robotniczej wynosiły przeciętnie 265 zł, to 4 lata później już tylko 135 zł, czyli około 50%. Natomiast konsumpcja czteroosobowej rodziny z grupy „żyjących z wolnych zawodów” spadła w tym samym czasie z 1300 do 800 zł, czyli o niecałe 40%. Oznacza to, że gdy przed kryzysem konsumpcja rodziny robotniczej kształtowała się na poziomie blisko 5 razy niższym, to w końcu kryzysu była niemal 6 razy niższa niż konsumpcja rodzin z grupy „żyjących z zysku” i „wolnych zawodów”.
   Urzędnikom na wysokich stanowiskach kryzys niewiele zaszkodził. Dyrektor naczelny „Huty Pokój”, Lewalski, otrzymujący 116 000 zł pensji miesięcznej, czyli tyle co tysiąc robotników, po zamknięciu huty dostał setki tysięcy odszkodowania. „Przy 165 stołach »Adrii«, przy »Złotym Barze« i przejściach siedziała i stała publiczność, tamując drogę 60 rozbieganym kelnerom, 18 co najlepszych muzyków na 2 zmiany, od wczesnego wieczoru do białego rana dmie bez przerwy w klarnety i trąby, wali w bębny i 2 fortepiany.”
   Tymczasem nędza dokonywała coraz większych spustoszeń wśród głodujących bezrobotnych. W miastach szerzyła się gruźlica i inne choroby, samobójstwa, kradzieże i napady. W Zawierciu i na łódzkich Bałutach 90% ludności cierpiało na niedomogę płuc. Rosła prostytucja. W Łodzi w styczniu 1929 r. pod kontrolą sanitarną znajdowało się 174, a 4 lata później już 498 kobiet. Większość w tej liczbie stanowiły kobiety od 16—19 lat, zwolnione z pracy służące i zredukowane inne pracownice.
   Równocześnie wzrosła ilość przestępstw. Tylko w latach 1929—1932 liczba tzw. przestępstw pospolitych na terenie Polski zwiększyła się o ponad 23%, przy tym liczba kradzieży z włamaniem o blisko 50%! Na terenie województwa łódzkiego ilość popełnionych przestępstw pospolitych podniosła się w tym samym czasie o blisko 33%. Zapełniały się więzienia. W dniu 1 stycznia 1929 r. znajdowało się w nich 25 tysięcy osób, a 1 stycznia 1935 r. blisko 56 tysięcy. Duża ilość tych przestępstw wynikała po prostu z nędzy. Sądzona za kradzież robotnica z Zawiercia powiedziała w sądzie: „Wszystko mi jedno, jaki zapadnie wyrok, to tylko wiem, że po wyjściu z tej sali czy też z więzienia znowu będę kradła węgiel i będę go sprzedawała, aby żyć i przy życiu utrzymać rodzinę, gdyż fabryka zamknięta, pracy nigdzie dostać nie mogę.”
   Kryzys uderzył też mocno w rzemieślników i drobnych kupców. Pauperyzacja robotników i chłopów poderwała bezpośrednio rzemiosło i drobny handel. Pozbawieni pracy robotnicy i urzędnicy nieraz wkładali w drobny handel resztki swych oszczędności i sumy uzyskane ze sprzedaży niewielkiego dobytku. Położenie materialne rzemieślników i drobnych kupców zbliżone było podczas kryzysu do stanu bezrobotnych. Według oficjalnych danych najczęstszy tygodniowy zarobek rzemieślnika wynosił w 1933 r. zaledwie 12 zł, a robotnika pracującego w przemyśle przetwórczym około 18 zł. Sprawa to istotna, gdyż zatrudnienie w rzemiośle było większe niż w całym wielkim i średnim przemyśle. Ogólne dochody rzemiosła w czasie kryzysu spadły ponad dwukrotnie.
   Istniało bardzo znaczne bezrobocie wśród pracowników rzemiosła. Już w końcu 1931 r. ponad połowa pracowników szewskich, blacharskich, kapeluszniczych, kotlarskich, brązownictwa, fotografii, kołodziejstwa, tapicerstwa, zegarmistrzostwa, czapnictwa i kuśnierstwa nie miała pracy. Sytuację ich pogarszał fakt, iż rzemiosła, podobnie zresztą jak handlu, nie obejmowały zorganizowane ubezpieczenia na wypadek bezrobocia.”

  W tym strasznym czasie pasożytniczy polski nie-rząd, wysocy i średni urzędnicy, oficerowie – bawidamkowie i kler, drenujący kraj biedaków bawili się doskonale ! Polska był też wtedy drenowana przez Zachód posiadający dużo firm w Polsce.
  Badania prowadzone przez polskich lekarzy wykazały ze mnóstwo niedożywionych dzieci jest trwale opóźnione w rozwoju. Mają za mała wagę i wzrost. Ogromna jest śmiertelność dzieci. Często chorują. Są słabe i chorowite. Są za mało inteligentne jak na swój wiek. Sytuacje niedorozwoju pogorszyła jeszcze okupacja. Taki to spadek w kapitale ludzkim po zwyrodnialcach i rabusiach rządzących przedwojenną Polska dostała po wojnie Polska Rzeczpospolita Ludowa PRL.
  Ile warte były polskie nie-rządy pokazała kampania wrześniowa 1939 roku.

 56. Kura domowa said

  Ja znów proszę o komentarz P. Selera.
  Moja mama 72 lata dziękuje za odpowiedź o patelniach.
  Mama dziś poprosiła mnie, żebym Panu coś napisała o jej odczuciach wobec Cygan.
  Mama moja, jak przyjechała do Opola w 75 roku, trafiła na ul. Wrocławską całkowicie opanowana przez Cygan. Nigdy nie bała się wracać do domu wieczorem. Wiedziała że Cyganie jej nic złego nie zrobią.
  Pozdrawiam, Kura

 57. Boydar said

  Bo tylko głupi Cygan rozrabiałby u siebie na podwórku. A u nich głupich ze świecą szukać.

 58. Jacek said

  Re 57
  Boydar, akurat w powyższym wpisie, ma specyficzne pojęcie o mądrości.

 59. Jacek said

  Re 56
  https://radiopoznan.fm/informacje/pozostale/romowie-pobili-lekarza-i-ratownika-na-sor-w-poznaniu

 60. NICK said

  A na obcym.
  Owszem, Lubelaku.
  Tabunami za ziomalem idą.
  Np. do szpitala.
  Dlaczego?

 61. bryś said

  ad 58 Jacek – może to normalny ludzki odruch. Tylko Polacy dają się szmacić i pozostawiają swoich bliskich w ciężkim stanie w poczekalniach, czasami na śmierć. Nie wierzycie, poszukajcie.

 62. Zerohero said

  https://nczas.com/2019/10/29/dramat-sprawcy-wypadku-na-bielanach-wstrzasajace-wyznania-chcialem-odebrac-sobie-zycie/

  Redaktor NC jest idiotą, bo zasypuje portal duperelami. Jest też idiotą z tego powodu, że nie poznał się na cwaniaczku z beemki. Zamiast kajać się, żałować…..on rozwodzi się jak mu niedobrze, jak lekarze się nim zajmują, że jego bezcenne życie zagrożone. Pluję na twoje życie morderco.
  Za tępy jesteś aby zawiązać węzeł?

 63. Zerohero said

  @Bryś

  Może. Nie wiemy co dokładnie zaszło. Sam byłem świadkiem gdy facet niósł na rękach półprzytomną dziewczynkę a na SOR powiedzieli, że to nie dziecięcy. Wściekł się, ale pobiegł szukać innego szpitala. Wszak jest tylko gojem w Polin.
  Z drugiej strony tzw. patologia napada na ratowników i strażaków bez powodu.

  Nie przesadzałbym też z tą godnością. Murzyni w USA potrafią spalić pół miasta, szabrować sklepy i katować losowo napotkanych białych przechodniów, gdy nadepnięta zostanie ich duma. np. gdy jakiś bandzior murzyński zostanie postrzelony w czasie ucieczki.

 64. Głos Prawdy said

  „Maxim Gorky miał rację, gdy pisał w 1934 r .: Homoseksualizm i faszyzm nie są czymś niezależnym i samowystarczalnym. Zjawiska te celowo kultywują szefowie państw kapitalistycznych, którzy potrzebują instrumentów wpływu na społeczeństwo w przypadku wystąpienia siły wyższej
  W Europie homoseksualiści są od dawna integralną cechą polityki europejskiej. Dla wasalnych władz ukraińskich jest to także ważny zasób, z którego otrzymują „Nacyków” i „Banderowców”, w tym „Żydobanderowców”.
  „Co kapitaliści wszystkich krajów przeciwstawiają wzrostowi rewolucyjnej świadomości prawnej klasy robotniczej? Wysilając swoje ostatnie wysiłki, by utrzymać swoją władzę ponad miliardowi robotników, broniąc ich wolności bezsensownego wyzysku pracy, kapitaliści organizują faszyzm. Faszyzm to mobilizacja i organizacja przez kapitał niezdrowych fizycznie i moralnie wygnańców wyczerpanego społeczeństwa burżuazyjnego , mobilizacja młodych potomków alkoholików i syfilitów, mobilizacja histerycznych dzieci dotkniętych wrażeniami z ostatniej wojny – drobny drobnomieszczanin Sion, „The Avengers” dla klęsk i zwycięstw, które były dla burżuazji nie mniej niszczycielskie niż porażki.
  Nie dziesiątki, ale setki faktów mówią o niszczycielskim, niszczącym wpływie faszyzmu na młodzież Europy. Wyliczanie faktów jest obrzydliwe, a pamięć nie przepełnia się błotem, który burżuazja coraz bardziej pilnie wytwarza.
  Zwrócę jednak uwagę, że w kraju (w ZSRR), w którym proletariat odważnie i skutecznie działa, homoseksualizm niszczący młodych ludzi jest uznawany za społecznie przestępczy i karalny, aw kraju „kulturalnym” wielkich filozofów, naukowców i muzyków (w Niemczech) homoseksualizm działa swobodnie i bezkarnie. Było już sarkastyczne przysłowie: „Zniszcz homoseksualistów – faszyzm zniknie …”
  1934 Maxim Gorky”
  https://cont.ws/@antonblagin/1482730

 65. Boydar said

  Jak to dlaczego; to jest pretekst żeby tam być, a jak już są to może coś się uda zwędzić.

 66. bryś said

  Panie Zero Bohaterze – odnoszę się tylko do sposobu traktowania chorych (często nagle i ciężko) na SOR -ach.

 67. Katarzyna T said

  Ad. 50 To Duda ma prezydenturę w kieszeni. Mówi się ,że Lucyfer jest Małpą P. Boga (od małpowania)

 68. Subito said

  Portal https://marucha.wordpress.com opiniotwórczy doceniony i cytowany nt ojca judaizmu polskiego dyrektora Radia Maryja Tadeusza Rydzyka

  Fragmenty książek
  Czy rebe Rydzyk przystąpił do loży B’nai B’rith?
  23 października 2019
  Ojciec Tadeusz Rydzyk Michał Lepecki / Agencja Gazeta

  Ojciec Dyrektor zachwyca się z anteny „multikulturowością Izraela”, która „jest piękna, wzbudza szacunek i powoduje wielkie ubogacenie” Skąd ten zwrot w jego działalności? – zastanawiają się autorzy książki „Imperator. Sekrety ojca Rydzyka”, której fragment publikujemy.
  Okładka książki „Imperator. Sekrety ojca Rydzyka”mat. pr. Okładka książki „Imperator. Sekrety ojca Rydzyka”

  Po 2015 roku w Radiu Maryja i TV Trwam już nie ma żadnych prelekcji na temat Holocaust Industry. Przeciwnie: toruńska telewizja retransmituje Dzień Judaizmu, a Ojciec Dyrektor zachwyca się z anteny „multikulturowością Izraela”, która „jest piękna, wzbudza szacunek i powoduje wielkie ubogacenie”. Kaplica Pamięci w przyziemiu toruńskiej świątyni to jedno, o Parku Pamięci jeszcze napiszemy.

  Zwrot w kwestii żydowskiej nie odbywa się oczywiście bez trudów. – Czy rebe Rydzyk przystąpił do loży B’nai B’rith? – pyta prawicowy bloger „Gajowy Marucha”, przywołując najstarszą żydowską organizację samopomocową. Tym, co wywołało go do tablicy, było wystąpienie attaché kulturalnej ambasady Izraela na konsekracji kościoła NMPGNEiśJPII.

  .https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/ksiazki/fragmentyksiazek/1929464,1,czy-rebe-rydzyk-przystapil-do-lozy-bnai-brith.read

  Jeszcze osiem lat temu główny twórca toruńskiej świątyni Andrzej Ryczek, były architekt miejski Torunia, aktualnie mieszkaniec New Jersey, zapowiadał, że ustawi w przyziemiu ołtarze-epitafia dla polskich bohaterów poległych w Katyniu, powstaniu warszawskim i pod Monte Cassino. Na antenie radia można było usłyszeć o „mauzoleum poświęconym wszystkim, co zginęli za ojczyznę”. A jednak w zeszłym roku w maju konsekrowano świątynię zawierającą… polskie Yad Vashem. Tych, co zginęli, ale nie za ojczyznę, tylko za Żydów.
  W uroczystościach wzięła udział delegacja ambasady Izraela.

  Tadeusz, Paweł i Jonathan

  Od pewnego czasu ojciec dyrektor ma poza panią ambasador dwóch innych, nowych przyjaciół.

  Paweł Rytel-Andrianik, rocznik 1976, jest doktorem hebraistyki i judaistyki, profesorem uniwersytetu papieskiego w Rzymie, od dwóch lat rzecznikiem Episkopatu Polski.

  A także członkiem stowarzyszenia chrześcijańskich przyjaciół Yad Vashem. W tej roli od kilku lat zbiera informacje o polskich Sprawiedliwych, przede wszystkim kapłanach i zakonnicach.

  Rytel-Andrianik pochodzi z Sokołowa Podlaskiego, dawnego sztetlu, pół godziny jazdy autem od Treblinki. Wydał książkę „Dam im imię na wieki. Polacy z okolic Treblinki ratujący Żydów”. Podarował egzemplarz ojcu Tadeuszowi, a ten zrewanżował się miejscem na antenie.

  Środa, noc, wracam autem z pracy z Warszawy do domu na Kujawach. Jak zwykle włączam Radio Maryja. Dziś w „Rozmowach niedokończonych”, flagowej audycji rozgłośni, mowa o kryzysie imigracyjnym.

  Młody redemptorysta odbiera telefon od publiczności. Anonimowy słuchacz dzieli się informacją o tym, kto stoi za konfliktem syryjskim. Kto? Żydzi. Dlatego że Baszar al-Asad już prawie kupował komponenty do budowy bomby atomowej od dyktatora Korei Północnej. I tylko obalenie reżimu Asadów – wspólnie przez Państwo Islamskie, rebeliantów oraz naiwny Zachód – pozwoliło Mosadowi odsunąć arabską broń nuklearną od granicy Izraela.

  Ojciec prowadzący mityguje: – Drogi panie, na tę teorię nie ma żadnych dowodów, naszym tematem jest kryzys z uchodźcami. Proszę się pożegnać, dać antenę innym.

  – Dobrze – ustępuje słuchacz. – To ja powiem o uchodźcach.
  Kto stoi za całym kryzysem? Żydzi. Bo finansista George Soros, chcąc zniszczyć chrześcijańską Europę, finansuje przerzut nielegalnych na kontynent, aby zmieszać muzułmanów z chrześcijanami, białych z czarnymi i na koniec uzyskać homogeniczną, ogłupiałą masę bez jednakiej tożsamości, koloru skóry, najlepiej bez płci. A kim jest Soros, to wiemy: żydowski oszust spekulant, który zasłynął…

  Redemptorysta przerywa monolog, zrzuca słuchacza z anteny. Numer telefonu anonima ląduje w komputerowych katalogu tych, których się nie odbiera.

  Dzieci jednego Boga

  Dzwonię do Jonny’ego Danielsa i pytam, czy to jemu zawdzięczamy zwrot w polityce Radia Maryja.
  – Jeżeli zauważył pan taką zmianę, to jest mi bardzo miło, choć na pewno nie tylko ja się przyczyniłem. Przede wszystkim wielką pracę wykonał sam o. Rydzyk. Uważam, że to człowiek, który ma największą szansę zmieniać antysemickie nastawienie małej, ale niewątpliwie istniejącej części polskiego społeczeństwa.

  Bo on jest dla tych osób wiarygodny bardziej niż ktokolwiek inny.
  Początki relacji z księdzem były trudne, lecz obaj – jak to ujmuje Jonny – poszli dalej, bo byli siebie ciekawi. Zakonnik pytał żydowskiego lobbystę między innymi o to, dlaczego Izraelczycy niechętnie patrzą na kapłanów w sutannach chodzących po Jerozolimie. Dyrektor był na wielu pielgrzymkach w Ziemi Świętej i widywał takie przykre sytuacje. Daniels tłumaczył, że Polacy również reagowaliby zaskoczeniem, gdyby widzieli Żydów w jarmułkach i z pejsami na Jasnej Górze.

  – Ojciec Rydzyk przyznał: „No rzeczywiście, nigdy o tym w ten sposób nie myślałem”. Od takich drobiazgów zaczął się przełom w naszym wzajemnym zaufaniu i przeszliśmy do rzeczy ważniejszych. Zostałem zaproszony do „Rozmów niedokończonych” i proszę mi wierzyć, nikt mnie tam nie cenzurował. Siedziałem sam w studio z mikrofonem przed nosem. Mogłem mówić, co chcę. Rozmawiałem ze słuchaczami o wszystkim: o Sprawiedliwych i o szmalcownikach, o prawie Izraela do własnego państwa, od króla Dawida począwszy. I zmieniłem o 100 procent przekonanie na temat przeciętnego słuchacza stacji. A wielu z rozmówców być może zmieniło zdanie o Żydach i Izraelu.

  – Nie sądzi pan, że ze strony o. Rydzyka to może być wyrachowanie? Lepiej robić swój biznes – prasowy, geotermalny, edukacyjny – w zgodzie z Żydami niż przeciw.
  – Sądzę, że jego metamorfoza jest autentyczna. I wierzę, że ma szczere, religijne, podłoże.

  Jesteśmy przecież dziećmi jednego Boga ( czyżby autor Jan Paweł II?)

  Koran – nowy Talmud

  W podobnym ekumenicznym tonie – a jednocześnie po swojemu enigmatycznie – wypowiedział się pytany o kontakty z ambasadą Izraela dyrektor Rydzyk: – Niektórzy sądzą, że jestem antysemitą, niektórzy z kolei, że filosemitą. Ważniejsze jest jednak, co mi mówi Bóg.

  W prostszy sposób rzecz widzi Rafał Maszkowski. Wieloletni recenzent Radia Maryja i autor strony poświęconej stacji uważa, że interes interesem, ale wszystko obraca się wokół poręcznej ideologii, która pozwala zachować rząd dusz. A Żydzi już stracili seksapil.

  (Cud 3 Hostii
  Cud eucharystyczny Trzech Hostii w Poznaniu – youtube.com
  .www.youtube.com/watch?v=3Yl4NadJSBo
  O cudzie eucharystycznym 3 Hostii w Poznaniu w 1399r)

  – Antysemityzm zelżał, ostatnio może nawet zniknął z anteny, bo radio ma wreszcie swój wymarzony rząd i już nie potrzebuje straszyć Żydem. Miesiąc temu słuchałem audycji o poznańskim kościele postawionym w miejscu, gdzie – jak chce ludowa legenda – Żydzi mieli kilkaset lat temu kłuć wykradziona hostie. Słowo „Żyd” nie pojawiło się ani razu.

  ***
  26 listopada w toruńskiej świątyni odbędzie się międzynarodowe sympozjum „Pamięć i nadzieja”. Wystąpią Żydzi uratowani przez Polaków z Holocaustu. Patronami są fundacja From the Depths premier Beata Szydło, marszałek senatu Stanisław Karczewski i Jarosław Kaczyński.

  https://www.wykop.pl/link/4021209/rydzyk-ty-zydzie-jak-radio-maryja-ociepla-stosunki-z-tel-awiwem/

  W Radiu Maryja już nie usłyszymy o „Judejczykach” i „Holocaust industry”. Za to Telewizja Trwam retransmituje Dzień Judaizmu, a ojciec dyrektor zachwyca się „multikulturowością Izraela”. Która „jest piękna, wzbudza szacunek i powoduje wielkie ubogacenie”.

  .http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,22657931,rydzyk-ty-zydzie-jak-radio-maryja-ociepla-stosunki-z-tel.html

 69. bryś said

  Zerohero z 63 – murzyni w usa, musliny we Francji czy w Szwecji – tu jednak mówimy o Polakach w Polsce, cygańskie zachowanie może być tylko odniesieniem (?) do naszych zachowań. Może i lekarz nic nie winien – ale nie znam przypadku aby protestowali w sprawie nie wydolności SOR – ów. A jako elita tego kraju powinni mieć coś do powiedzenia. Nie tylko o swoich zarobkach. Bo jak zaprotestują pacjenci (zwłaszcza chorzy), umrą?

 70. Voodoosch said

  Czy Halloween zmieszalo sie z dniem Wszystkich Swietych w Meksyku i czy Meksykanie grzesza pierwszego listopada?

 71. revers said

  Ambasada Izraela zamyka siedzibe ambasady w Warszawie, mowia ze strajk, a inni ze cos szykujaa na swieta jakka krecia ustawke pod 447, Morawieckiw Holandii, Gowin juz minowany na wicpremiera, czy wyzej?

  Gowin od drazu sprzeda polakow na pniu jak dorwie sie do wladzy.

  —————
  Przez chwilę drgnęło mi coś w sercu… może nareszcie się obrazili? I pójdą w cholerę?
  Nie, nie pójdą.
  Tak zasyfionego umysłowo „narodu” nie spotkają nigdzie i na nikim nie zrobią takich interesów, jak na Polsce.
  Admin

 72. Lily said

  Kaczynskiego partia,ma wiekszosc w Sejmie,
  Rydzyk sie cieszy. Bez Rydzyka i jego armii,
  Kaczynski bylby bez szans.Oj bedzie sie dzialo.

 73. revers said

  https://www.magnapolonia.org/ambasada-izraela-w-warszawie-zawiesza-dzialalnosc/?fbclid=IwAR1H-S8xDPk9bYYWBDWH1woypOedg-nRcoprkxHE-LOoMTecxevgCnzIhMQ

  to poleca uzywac sie diacart kropelki na bardzo czystym spirytusie, nie chrzczonym koszernie spirytusie pomagajaa

 74. revers said

  Chodzi o pieniadze, a jak o pieniadze to goje musza pokryc, nie mneij wydawanie polskich paszportow w Tel Avievie idzie pelnaa paraa

  https://www.pch24.pl/izrael-zamyka-ambasade-w-polsce–chodzi-o-pieniadze-pch,71807,i.html?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=post&utm_term=pch&fbclid=IwAR3a-89Or_DBBQbSxRHLUaN8stvzViULW0OofYG_urCRH-BjfK00NPsqcsM

 75. Lily said

  Pan Marucha.
  Deklaracja Lecha Kaczynskiego z 2006 r,
  zobowiazuje. Kaczynskiego partia,u wladzy.

 76. Wąs said

  urząd żydowskie gestapo
  niemiecki nazistowski judaistyczny żydowski Urząd do Walki z Lichwą i Spekulacją w Dzielnicy Żydowskiej w Warszawie, zwyczajowo „Trzynastka” (jid. Dos drajcentł)

  niemiecko- żydowska organizacja żagiew

  Rowu wykopanego przez Żydów już się nie zasypie | Pressmania
  http://www.pressmania.pl/rowu-wykopanego-przez-zydow-juz-sie-nie-zasypie/
  Abraham Gancwajch, kolaborant pod okupacją niemiecką. W getcie Warszawskim kierownik Urzędu do Walki z Lichwą i Spekulacją (tzw. Trzynastki) oraz szef organizacji Żagiew, stworzonej do infiltrowania żydowskich i polskich organizacji podziemnych, w tym niosących pomoc Żydom.

  Gestapo żydowskie działało jak mafia – Tajemnice.robertbrzoza.pl
  http://www.tajemnice.robertbrzoza.pl/zydzi-chazarscy/gestapo-zydowskie-dzialalo-jak-mafia/
  W każdej chwili za zgodą Gestapo mógł z getta przejść na stronę aryjską; udawał tam członka żydowskiego ruchu oporu. Formalnie stał na czele Urzędu do Walki z Lichwą i Spekulacją, który kontrolował handel w getcie. Nieformalnie, tak jak pospolita mafia, okradał okoliczne biznesy z pieniędzy.

  Les passeports de l’hôtel Polski | Shabbat Goy
  http://www.shabbat-goy.com/les-passeports-de-lhotel-polski/
  Officiellement dénommé Urząd do Walki z Lichwą i Spekulacją w Dzielnicy Żydowskiej w Warszawie, le bureau de lutte contre le marché noir et la spéculation dans le quartier juif de Varsovie

  The Nazi Concentration Camps Were Labor Camps
  http://www.themillenniumreport.com/2018/02/the-nazi-concentration-camps-were-labor-camps-not-for-extermination/
  Sergey Zhilenkov

  In the Wehrmacht, more than 150,000 Jews were at war against the Red Army, and in the NKVD camps on August 2, 1946, there were 10,573 Jewish Jews captured by SS Jewish prisoners – and these are only pure Jews who admitted this, and how many Jews were in various other legions of the world, who fought against Russia ?!

  It is impossible to describe the ghetto without mentioning the Jewish police, which was created to maintain order there / in Polish Żydowska Służba Porządkowa – „Jewish service of order”, in Ukraine it was simply called „the Jewish police” ).

  http://zazubr.org/2018/01/31/32583/

  Żydowska Służba Porządkowa w getcie warszawskim, nazywana policją gettową, okryła się złą sławą, asystując nazistowskim okupantom
  Ta dobrze udokumentowana i obiektywna książka opisuje powstanie służby i to, jak została wciągnięta w pomoc Niemcom

  Niemieckie zbrodnie w Polsce 1939-45: Żydowska Policja Porządkowa
  http://www.niemieckiezbrodnie39-45.blogspot.com/2013/04/zydowska-policja-porzadkowa.html
  Żydowska Służba Porządkowa, potocznie policja żydowska albo tzw. odmani) to w okresie II wojny światowej podległe częściowo Judenratom, kolaborujące z nazistowskimi Niemcami, żydowskie jednostki policyjne wewnątrz gett, obozów pracy oraz obozów koncentracyjnych.

  ŻYDOWSCY AGENCI GESTAPO I SB W KRAKOWIE | Justice4Poland.com
  http://www.justice4poland.com/2019/03/05/zydowscy-agenci-gestapo-i-sb-w-krakowie/comment-page-1/
  Żydowska Służba Porządkowa, potocznie policja żydowska albo tzw. odmani). Agentem Gestapo był krakowski adwokat Karol Buczyński żydowski policjant w getcie, po wojnie agent SB podobnie jak żydowski adwokat Maurycy Wiener

  Евреи на службе у нацистов – Всё совершенно иначе! — LiveJournal
  http://www.lsvsx.livejournal.com/149521.html
  Żydowska Służba Porządkowa или «жидовская служба порядка»). Полицейские обеспечивали внутренний правопорядок в еврейских гетто, участвовали в облавах на нелегальных ….

  Jak Żydzi kolaborowali z Niemcami – Bibula – pismo niezalezne
  http://www.bibula.com/?p=100511
  Jeszcze większą odpowiedzialność od Judenratów za żydowską Zagładę ponosi Żydowska Służba Porządkowa (Jüdischer Ordnungsdienst), zwana potocznie policją żydowską. Była najsprawniejszym narzędziem w rękach Niemców. Tylko w warszawskim getcie służbę pełniło około 2500 żydowskich policjantów.

  https://matusiakj.blogspot.com/2019/02/zydzi-cytaty-42.html

  Co czytałem umarłym Władysław Szlengel Co czytałem umarłym [1]
  http://www.wolnelektury.pl/media/book/fb2/szlengel-co-czytalem-umarlym.fb2
  Szternfeld, Dawid — sekretarz Abrama Gajncwacha, kierownika Urzędu do Walki z Lichwą i Spekulacją [przypis edytorski] Szeryński, Józef (1892-1943) — pierwszy nadkomisarz Żydowskiej Służby Porządkowej w getcie warszawskim, skazany na śmierć przez organizacje podziemne.

  Prof. Śpiewak: Nie mogę znieść retoryki ratowania Żydów
  http://www.kresy.pl/wydarzenia/prof-spiewak-nie-moge-zniesc-retoryki-ratowania-zydow-przez-polakow/
  Dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego, prof. Paweł Śpiewak oświadczył, że nie może „znieść retoryki ratowania Żydów przez Polaków”, ponieważ staje się ona „elementem propagandy”. Chce, żeby „propagandę zastąpił prawdziwy obraz rzeczywistości”, czyli np. częstsze mówienie o szmalcownikach.

  JUDENRATY W GETTACH – upadeknarodu.cba.pl
  http://www.upadeknarodu.cba.pl/judenraty.html
  Urząd Walki z Lichwą i Spekulacją, choć powszechnie był znany pod nazwą 13-ki, miał pewne zaufanie wśród głodujących mas, którym wydawało się, że kupcy bogacą się ich kosztem. W praktyce, jedyną korzyścią było, że kupcy musieli wystrzegać się jeszcze jednego wroga.

  Tak też było już w 1933 roku w Niemczech hitlerowskich, gdzie z Hitlerem Żydzi podpisali tzw. umowę Haavara.

  Umowa Haavara (z hebrajskiego: הֶסְכֵּם הַעֲבָרָה, czyli Heskem haavara: „umowa o przeniesienie”) była porozumieniem między Niemcami hitlerowskimi i syjonistycznymi Żydami niemieckimi podpisana w dniu 25 sierpnia 1933. Umowa została sfinalizowana po trzech miesiącach rozmów przez syjonistyczną Federację Niemieckich Żydów, Anglo-Palestine Bank (na mocy dyrektywy Agencji Żydowskiej ) i władze gospodarczo-polityczne nazistowskich Niemiec. Był to główny czynnik umożliwiający migrację około 60 000 niemieckich Żydów do Palestyny ​​w latach 1933–1939. Są też szacunki, że było to aż 150 tysięcy. Ciekawostką jest to, że emigrowali tylko najbogatsi Żydzi, których stać było na ową emigrację. Biedota żydowska pozostała. Podobnie było w Polsce tuż przed wojną 1939: najbogatsi Żydzi wyemigrowali a została aszkenazyjska biedota, która później poddana została Holocaustowi.

  Krzysztof Jaworucki
  6-8 lipca 2019
  źródło publikacji:
  http://www.KrzysztofJaw.blogspot.com
  https://itp2019.blogspot.com/2019/07/mao-znane-fakty-wspopracy-zydow-z.html

 77. Marucha said

  Parchata szumowina, „profesor” Śpiewak (wł. Singer): „nie może „znieść retoryki ratowania Żydów przez Polaków”,
  Jak prawie każdy żyd nie może znieść myśli, że żydzi Polakom zawdzięczają ocalenie – i że żydzi, na oczach Polaków, upadli niżej, niż dno szamba – z powodu chętnej współpracy z Niemcami.

 78. Wąs said

  Trzeba w tym miejscu przypomnieć pokrótce tzw. sprawę Hotelu Polskiego. Na przełomie 1941 i 1942 roku dwie organizacje żydowskie ze Szwajcarii załatwiły dla Żydów w Generalnym Gubernatorstwie pewną ilość paszportów państw południowoamerykańskich, żeby umożliwić im legalną emigrację w ramach wymiany na obywateli III Rzeszy internowanych przez aliantów. Do getta warszawskiego najwięcej takich dokumentów zaczęto przekazywać na przełomie 1942 i 1943 roku

  https://bohdanpietka.wordpress.com/2018/03/14/swiadectwo-icchaka-kacenelsona/

  The Group Thirteen network (Polish: Trzynastka, Yiddish: דאָס דרײַצענטל) was a Jewish collaborationist organisation in the Warsaw Ghetto during the German occupation of Poland in World War II. The Thirteen took its informal name from the address of its main office at 13 Leszno Street in Warsaw. The group was founded in December 1940 and led by Abraham Gancwajch,[1] the former head of Hashomer Hatzair in Łódź.[2] Sanctioned by Sicherheitsdienst (SD),[3] and also known as the Jewish Gestapo,[4] the unit reported directly to the German Gestapo office.[5]
  https://en.wikipedia.org/wiki/Group_13

  https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Jewish_collaboration_with_Nazi_Germany

  Jeśli wierzyć Markowi Edelmanowi, najlepiej przygotowana do walki była jego macierzysta ŻOB. „My, bundowcy, byliśmy jedyną organizacją polityczną mającą pieniądze.

  Arbeter Ring, nowojorska organizacja robotnicza, do której należał szef amerykańskich związków zawodowych Dubiński, a także towarzysze Pat i Held, od samego początku przysyłała nam pieniądze.

  Natomiast syjoniści nie mieli grosza. Ich towarzysze z Palestyny porzucili ich” – tłumaczył Edelman[4]. Dodał, że innym sposobem „zabierania forsy” było „terroryzowanie” „bogatych Żydów”, „przemytników” czy też „żydowskich policjantów”. „Kasę Judenratu ograbiliśmy na setki tysięcy złotych, obrabowaliśmy też i przedsiębiorstwo aprowizacyjne. Posunęliśmy się nawet do porwania. [Marek] Lichtenbaum, przewodniczący Judenratu na Czerniakowie, odmówił nam pieniędzy. Uwięziliśmy więc jego syna. Do Lichtenbauma napisaliśmy, że trzymamy chłopca z nogami zanurzonymi w cebrzyku z lodowatą wodą, tak że na pewno nabawi się choroby. Przyszli z pieniędzmi. Innym razem żydowski policjant, zresztą skurwysyn, nie chciał dać pieniędzy. Musieliśmy pokazać, że jesteśmy twardzi. Przyszliśmy do niego około czwartej, gdy termin ultimatum już upływał. ‚Nie chcesz dać?’ – spytaliśmy i zastrzeliliśmy go. Po tym zdarzeniu wszyscy płacili. W sumie pieniędzy nam nie brakowało”[5].
  http://wps.neon24.pl/post/147061,edelman-jako-antidotum-na-dmowskiego-zydowska-manipulacja

  https://pretremarc.wordpress.com/2011/02/19/baal-holocaustu-w-sluzbie-zwiazku-socjalistycznych-republik-europejskich/

  https://pretremarc.wordpress.com/2010/06/09/dlaczego-mozna-nie-otrzymac-rozgrzeszenia-za-antykoncepcje/

  Z cyklu: przodownicy pracy posoborowej
  https://gloria.tv/article/eKHusPvAf3yN2bmbEgvP2bFSp
  https://stcatharineofalexandria-brooklyn.org/
  ubek amerykański ks. Andrzej Klocek, nowy proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej na Brooklynie Nowy Jork USA zapowiedział wiernym, że mają natychmiast zaprzestać przyjmowania Komunii świętej na klęcząco, bo tego sobie nie życzy ani biskup miejsca, ani on, jaśnie parochus.

  Ostrzegł również grzecznie, że do osób, które się nie podporządkują i będą nadal klękac do Komunii świętej – będzie wzywana policja.

  Chciałem to jakoś skomentować, ale nie znajduję słów wystarczająco obelżywych.
  http://breviarium.blogspot.com/2019/05/z-cyklu-przodownicy-pracy-posoborowej.html

  wtorek, 7 maja 2019
  Więcej jeśli się da
  Znowu empik z Domu (Bożego) robią

  http://katowice.naszemiasto.pl/artykul/startuja-muzyczne-wieczory-w-bazylice-w-bogucicach-tego-nie,5110515,artgal,t,id,tm.html

  Pierwszy będzie koncert rodzinny 12 maja. Wystąpią Małgorzata Kożuchowska w roli recytatorki, Zespół Kameralny Santarello oraz Power of Winds Orkiestra Rozrywkowa z dyrygentem Klaudiuszem Jania. Usłyszymy znane utwory, będą to m.in. „Witajcie w naszej bajce”, „Kaczka dziwaczka”, „Powróćmy jak za dawnych lat”, „lleluja”, piosenkę z filmu „Kraina lodu” czy „Więcej jeśli się da”.

  kontakt do parafii:
  Telefon: 322 584 792
  e-mail: bogucice małpa archidiecezjakatowicka.pl

  Muzyczne Wieczory w Bazylice – Home | Facebook
  http://www.facebook.com/MuzyczneWieczorywBazylice/
  Propozycja na początek wakacji 🙂 Koncert muzyki filmowej z Maciejem Zakościelnym, który odbył się w ramach „Muzycznych Wieczorów w Bazylice” w 2017 roku,będzie powtórzony w Filharmonii Śląskiej.

  archidiecezja święto piwa oktoberfest

 79. Listwa said

  http://pbs.twimg.com/media/EIH62Q9XkAAXY7u?format=png&name=small

 80. Listwa said

  ad 70 informacja od dr Lucyny Kulińskiej odnośnie szykan działaczy kresowych,

 81. Listwa said

  dr Kulińska – nt. akcja wisła.
  http://linkis.com/prawy.pl/X6Qjd

 82. bryś said

  Dwóch Syryjczyków zostało oskarżonych w Niemczech o zbrodnie przeciwko ludzkości. To byli funkcjonariusze służb bezpieczeństwa reżimu Baszara el-Asada. Brali udział w torturowaniu tysięcy osób. – No proszę jakie sprawne służby. Kto mi wytłumaczy dlaczego tych dwóch wysoko postawionych pracowników legalnych Syryjskich służb pojechało do Niemiec?

  Oczywiście pośrednie oskarżenie, a właściwie już osądzenie prezydenta Syrii i jego podwładnych o tortury i zbrodnie przeciw ludzkości nie wymaga raczej komentarza.

  https://fakty.interia.pl/deutsche-welle/news-niemiecka-prokuratura-oskarzyla-dwoch-syryjczykow-o-zbrodnie,nId,3308025#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 83. osoba prywatna said

  AgroUnia sprzedana! Kołodziejczak jak judasz zdradził rolników.
  .https://www.youtube.com/watch?v=1L-c3neJXPM

 84. osoba prywatna said

  Niektórzy typowali go na drugiego Leppera.
  .https://www.youtube.com/watch?v=R6ATDmK6NKg&feature=youtu.be

 85. osoba prywatna said

  Cenzorski terror „demokratycznego Zachodu” – frapujący przypadek Maxa Blumenthala
  https://strajk.eu/cenzorski-terror-demokratycznego-zachodu-frapujacy-przypadek-maxa-blumenthala/

 86. osoba prywatna said

  „Jedna z dzielnic miasta, Krzyki, już żartobliwie nazywana jest <>” – pisze Ukraińska Prawda. Zaznacza, że ważną kwestią dla wrocławskich władz jest włączenie ukraińskich imigrantów zarobkowych w życie miejskie. „Podczas gdy polski rząd gotów jest przyciągać zagranicznych pracowników tylko na pobyt krótkoterminowy, w największych polskich miastach rozważa się zintegrowanie ich ze społecznościami miejskimi”. Serwis „Europejska Prawda” chciał się dowiedzieć, dlaczego.
  https://kresy.pl/wydarzenia/jak-i-dlaczego-wroclaw-staje-sie-malym-kijowem-reportaz-znanego-ukrainskiego-portalu/

 87. lewarek.pl said

  Badania naukowców z uniwersytetu w Princeton pokazują, że już do połowy XXI w. ok. 300 mln ludzi znajdzie się na terenach zalanych lub zagrożonych powodziami na skutek podnoszenia się poziomu mórz. Natomiast tereny zamieszkiwane przez ok. 150 mln ludzi mogą znajdować się poniżej linii przypływu.
  Zmiany dotyczą także Polski. Zagrożone są rejony Trójmiasta oraz Żuław Wiślanych, ujście Odry, wybrzeże środkowego Bałtyku. Jak podaje serwis „TVN Meteo”, według szacunków Wojciecha Szymalskiego, prezesa Instytutu na Rzecz Ekorozwoju, wynika, że zagrożonych z powodu rosnącego poziomu mórz może być nawet 270 tys. osób.
  https://turystyka.wp.pl/rosnie-poziom-wod-na-swiecie-zalana-moze-zostac-rowniez-czesc-polski-6440679752362113a

  Mapa terenów zagrożonych:
  https://coastal.climatecentral.org/map/9/14.6074/53.0007/?theme=sea_level_rise&map_type=coastal_dem_comparison&elevation_model=coastal_dem&forecast_year=2050&pathway=rcp45&percentile=p50&return_level=return_level_1&slr_model=kopp_2014

 88. osoba prywatna said

  Zawsze aktualne: Udo Ulfkotte o presstytutkach
  http://ram.neon24.pl/post/151347,zawsze-aktualne-udo-ulfkotte-o-presstytutkach

 89. osoba prywatna said

  Serbia nie budzi zainteresowania w polskich mediach. Wiadomo, kraj mały, tylko 7mln ludzi, zubożały i po krwawym rozpadzie Jugosławii mocno osamotniony. Państwo tragiczne, szczególnie po wojnie z rebeliantami albańskimi, zakończonej nalotami NATO bombardującymi Serbię w uzasadnieniu, że chodzi „o prawa człowieka” Na ziemi Serbii powstało nowe, bardzo niespokojne, państwo Kosowo, z którym Serbia ma ciągle zatargi, a Czaronogóra też się odłaczyła i nawet przystąpiła do NATO.
  http://slepymokiem.neon24.pl/post/151343,serbia

 90. osoba prywatna said

  Chińska policja wspomaga patrole tamtejszej.
  .https://www.youtube.com/watch?v=cROrzX_7Vfo

 91. Zdzicho said

  A skąd miałby być nadmiar wody? Lód jak się stopi to wody nie przybędzie. Poza tym wody Morza Północnego i Bałtyku się nie mieszają.

 92. OTTOOT said

  Polacy Musimy przejąć wszystko co możliwe dla Naszych Dzieci wybierajmy swoich sołtysów zaczynając od wsi wybierajmy swoich starostów powiatów a z nich wybierzmy posłów starczy nam Polakom Mężnych Mądrych Miłujących Naród i Ojczyznę których nigdy nie zbywało dla Sławy i Potęgi Polski Umiłowanej

 93. PISKORZ said

  re 88 Jego książki można zamawiać na str. www. kopp-verlag.de ps To więcej niż pewne, że został zamordowany..Jest tam b. duży wybór…tematyka różnorodna. Zamawiałem, ale trochę to trwa. poza tym najpierw można zamówić u nich bezpłatny katalog!

 94. Marek said

  https://www.geekweek.pl/news/2019-10-30/wodorowe-ciezarowki-od-hyundaia-beda-wygladaly-jak-superszybkie-pociagi/

 95. PISKORZ said

  re 89 Na ziemi Serbii powstało nowe, bardzo niespokojne, państwo Kosowo, „…bo z biegiem lat zmieniła się struktura demograficzna ludności na niekorzyść Serbów /oni mieli 3/4 dzieci, a Albańczycy i inni../.

  ——
  A przypadkiem eksterminacja i wypędzenia ludności serbskiej nie grały tu też pewnej roli?
  Admin

 96. osoba prywatna said

  TOP 5 zaskakujących zastosowań miodu!
  .https://www.youtube.com/watch?v=57GmDXNZ5aI

 97. Sebastian said

  Dziś wielu ciut starszych ludzi zabieganych za pracą, nie zdaje sobie kompletnie sprawy jak bawi się dzisiejsza młodzież, sam mam 20 lat więc wiem doskonale co dzisiaj króluje na głośnikach w Polskich dyskotekach, domówkach, komórkach i głośnikach w samochodzie.

  W tym artykule chcę pokazać, że Szatańskie przesłanie wcale nie musi wszędzie śpiewać o Szatanie , używać podprogowych przekazów i ukrywać swoje symbole tak jak pokazywałem to tutaj : Polscy słudzy szatanowi – analiza Polskich piosenek

  Wszystko prowadzi do demoralizacji ludzi !

  https://liksar.wordpress.com/2016/11/25/szatanski-plan-upadku-moralnego-mlodziezy-polskiej-muzyczni-idole/

 98. PISKORZ said

  re 95 Admin. A przypadkiem eksterminacja i wypędzenia ludności serbskie…. itd”. A PEWNIE, ŻE TAK…o tym zapomniałem napisać.

 99. Troll Polonii said

  95 i 89

  Piskorz i Osoba Prywatna
  Bardzo to eufemistycznie ujete:…’ powstalo… Kosowo bo z biegiem lat zmienila sie struktura demograficzna..

  Wielkie nieba!!!
  Z jakim biegiem lat?
  To juz Polacy nie pamietaja co sie stalo w Jugoslawii?
  Kosowo nie powstalo.
  Dalej nie jest zatwierdzone przez ONZ jako samodzielne panstwo.

  89
  Osoba prywatna
  napisala:

  „Serbia nie budzi zainteresowania w polskich mediach. Wiadomo, kraj mały, tylko 7mln ludzi, zubożały i po krwawym rozpadzie Jugosławii mocno osamotniony. Państwo tragiczne, szczególnie po wojnie z rebeliantami albańskimi, zakończonej nalotami NATO bombardującymi Serbię w uzasadnieniu, że chodzi „o prawa człowieka”

  Droga Osobo Prywatna
  Jugoslawia nie zostala zniszczona z powodu ‚wojny z rebeliantami albanskimi”
  I nie z powodow humanitarnych wymordowano 2miliony Serbow w serbskiej Krajinie.

  Jugoslawie zbombardowano bo nie chcial Miloszewicz podpisac Traktatu z Rambouillet, na mocy ktorego Jugoslawia miala oddac cala komunikacje transportowa i wszystkie osrodki strategiczne pod kontrole USA.
  Chodzilo o rurociag naftowy AMBO, ktory amerykanie chcieli przeprowadzic przez Kosowo, Serbie az do Triestu.
  22 panstwa europejskie plus kowboje, bombardowaly Jugoslwie bombami uranowymi ‚ z powodow humanitarnych’?
  To dlaczego teraz – z powodow humanitarnych- nie lecza tysiace, tysiace serbskich dzieci cierpiacych na chorobe popromienna, glownie na raka?

  Amerykanie zagrabili Kosovo z powodu calutkiej Tablicy Mendelejewa jaka znajduje sie w Kosowie – lacznie z kopalnia diamentow.

  Polacy czynnie pomogli zmiesc Jugoslawie z map swiata.

  Kosowo jest okupowane przez baze amerykanska Bondsteel.
  A pomaga serbskie Kosowo okupowac polska policja i polskie wojsko.
  Nic dziwnego, ze „Serbia nie budzi zainteresowania w polskich mediach”.

  Strach mnie oblecial, ze jeszcze troche i bedziemy opowiadac o Jugoslawii takie same pierdoly jak i o turboSlowianach.
  Skoro nie wiemy co sie tak naprawde stalo w Jugoslawii… ani w Polsce, ani na Ukrainie – wszedzie za pieniadze Sorosa… a w Kosowie dodatkowo za szmal i wojskowe posilki z Arabii Saudyjskiej –
  to jak mozemy bredzic o ‚wojnie Jugoslawii z rebeliantami albanskimi'”
  Przeciez cala Polska popierala islamistow z Kosowa!

  Ja sie naprawdze dziwie, ze Polacy – w wielkiej liczbie – maja czelnosc i chamskie okrucienstwo spedzac wakacje nad Adriatykiem
  Widac Polakom blizej do banderowcow i ustaszy niz do zaprzyjaznionych Serbow,

 100. revers said

  Co sie dziwic zydom, jak tubylycy juz zydlaa na kazdym kroku i etapie, transakcji, czy zakladania nowych zwiazkow, nowych partii
  czy zrzeszen

 101. osoba prywatna said

  Kibice holenderskiej Bredy upamiętnili gen. Stanisława Maczka. „Wyzwoleni przez Polaków” [WIDEO]
  https://wmeritum.pl/kibice-bredy-stanislaw-maczek/298145

 102. seler said

  Re; 100 Revers

  ja pierdolę…. ja pierdolę….zdrajcy wszędzie… ja pierdolę….

  i jak muzykę zapodać ?
  komu, kiedy
  wszędzie ?
  i czy ?

  Ando Drom – Szi ek sej
  .https://www.youtube.com/watch?v=vgxVinBPIDQ&list=RD15UgP2i-_mM&index=3
  _________

  na księżyc wylądowali jankese
  i widzą
  Chińczyka, Rosjanina i Polaka
  szie pytają:
  – A co wy tu robicie ???

  Chińczyk szie tłumaczy, że Rosjanom technologię podpierdolił
  i na księżycu są…
  – A ty Rosjanin ?

  No… podobnie… a, o co chodzi ?

  Polaka szarpią… a Ty, co tu robisz ? Jak żeś tu przyleciał ?
  – a Polak odpowiada, klina szukając:

  Odpierdolcie szie ode mnie… ja z wesela wracam…
  __________

  cygańska krew 😉
  😉

 103. seler said

  ze składanki powyżej, co jakiś seler powrzucaj
  i jeszcze za kropki chce piniędze,
  cham jeden…

  Ando Drom – Ahaj Devla

  😉 😉 😉

 104. seler said

  Re: 99 Troll Polonii

  trzymaj szie ! – pozdrawiam !
  HEJ !

  okupanci „sojusznikami” …. ja pierdolę…
  Cyganie ?
  spierdalamy do Indii….
  nie…
  w kosmos…
  bliżej

 105. seler said

  skurwysyny ze stanów „A” częstowali Jugosławię „ciasteczkami” z napalmem
  Bóg ich osądzi…. jebane kurwy…
  „sojusznicy”…..

  czekam, aż wulkan Yellostone wypierdoli…
  i będzie Amen

 106. seler said

  otrzepuję szie… otrzepuję… wydłubuję…
  kleszcze….

  i widzę, że to Amerykanie ?
  i kurwa Żydzi…
  jak to, ten
  wesz
  wytępić ???
  pytam szie delikatnie ?
  bez odpowiedzi…

  azotoksem ?

  seler

 107. seler said

  Ando Drom – Matyilem

 108. Skonczylo sie spotkanie Putin-Orban w Budapeszcie. W zydomediach Polin jak zwykle cisza. Zaden ryj nie kwiknie w temacie. Nie ma instrukcji Sanhedrynu, nie ma sprawy. A nawet gdyby cos tam niechcacy ktos cos baknal to lumpenproletariat wyborczy i tak sie tym wydarzeniem nie zainteresuje. W mediach Axel-Springera , ktos tam wypocil male wypracowanie
  https://www.dw.com/pl/putin-i-orb%C3%A1n-religia-gaz-i-w%C5%82adza/a-51049201 oczywiscie odwracajac kota ogonem jesli chodzi o tematyke spotkania i ani slowka o podpisanych w Budapeszcie umowach gospodarczych. Widac mozna prowadzic wzglednie suwerenna polityke gospodarcza dla dobra wlasnego kraju i Narodu Wegierskiego. Szlag trafia gdy sie pomysli jakich potwornych kundli te oglupione debile wyborcze wybieraja do kierowania Nasza (jeszcze ?) Ojczyzna.

 109. revers said

  Morawiecki byl w zachodnipomorskim, jak przystalo na czosnkow, slowa dotrzymal, teraz zaczyna sie wlasciwa eksploatacja kolonii polin

  https://radioszczecin.pl/1,396424,kanadyjski-inwestor-chce-wydobywac-rope-kategory?fbclid=IwAR0ooLHiQU4CNYyywAWqweTV2Fowvno-KeXz1n-xACJJq2DUocKfLfvWHw8

  I to w terenie lesnym i reakracyjnym z plazami morskimi miedzy Miedzyzdrojami a Swinoujciem, ma stanac kilka wierz wiertniczych.

 110. PISKORZ said

  re 99 Uchodźstwo Serbów (zwłaszcza w XVIII w.) i stopniowy napływ Albańczyków z południa stanowiły ważne elementy tego procesu. Albańczycy, stanowiący dzisiaj zdecydowaną większość ludności Kosowa, zamieszkują także Albanię, północną i zachodnią Macedonię, Czarnogórę,” A TO Z
  WIKI..ps O ile wiem, do tego uchodźstwa…przyczynili się Turcy. A /przypominam Kosowo graniczy z Serbią/, więc Albańczycy mieli do tego regionu o rzut beretem..WYKUPYWALI /BOGACI/ ZIEMIĘ + MACICE ICH KOBIET…z biegiem lat zmieniały strukturę ludnościową /ci z Albanii nie przestawali na modelu 2 + 2/3 jak u Serbów, lecz 2 +5/6 a często i więcej bachorków. I tak kolebka Serbii /jak oni sami mówią/..zamieniła się w rodzaj lotniskowca USA…z powodów oczywistych /tabl. Mendelejewa/.

 111. PISKORZ said

  Z beczki innej. Ukazała się książka Łysiaka pt. ” POLAKÓW DZIEJE BAJECZNE”. Chodzi w niej o dzieje „przedMieszkowe” wg najnowszych badań. Nie czytałem ,bo nie miałem jej w ręku. Jeśli ktoś jest po tej lekturze, niech napisze kilka słów.

 112. Kwal said

  Szanowny Panie Gajowy to trzeba nagłośnić i to na pierwszej stronie…To kawał skurwysyna…
  https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/wazny-polityk-pis-ujawnil-cel-tej-partii-zeby-nie-powstala-prawica-narodowa/

 113. maasteer said

  Energia ze Słońca warta jest 53 biliardy dolarów rocznie. Czy praca Natury powinna być wliczana do PKB?
  Bez pracy Natury nie mogłaby istnieć jakakolwiek ludzka działalność, w tym szeroko pojęta ekonomia. Dość logiczne wydaje się to, że wartość funkcji pełnionych przez przyrodę powinna być przeliczona na pieniądze i włączona do PKB świata. O jak wielkich kwotach jest mowa?
  ————————-
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/energia-ze-slonca-warta-jest-53-biliardy-dolarow-rocznie-czy-praca-natury-powinna-byc

 114. maasteer said

  Prawo i Sprawiedliwość w pełnej krasie:

  Sytuacja mleczarni Bielmlek coraz gorsza. Kontrahenci chcą upadłości a rolnicy – pieniędzy za mleko

  Protestujący dzisiaj (28.10.2019) rolnicy pod bielską mleczarnią żądają spotkania z prezesem, wypłacenia zaległych wypłat za wrzesień i październik , zwołania zebrania walnego i dostępu do dokumentów spółdzielni.
  W poniedziałek o godz.10 pod bielską mleczarnią po raz kolejny zebrali się niezadowoleni rolnicy. Są zbulwersowani tym, że prezes spółdzielni wciąż nie traktuje ich poważnie. Oto treść smsa, który wczoraj po południu otrzymali rolnicy od zarządu mleczarni: „Szanowni rolnicy pragnę poinformować, że w ciągu kilku dni zostanie zorganizowane spotkanie, na którym poinformujemy o restrukturyzacji naszej firmy. Bardzo prosimy o nieorganizowanie protestów bo one nic dobrego nie wnoszą”.
  – A o tym kiedy wypłacone zostaną nam zaległe pieniądze to juz nas nie informują- mówi jedna z protestujących rolniczek. Powodem niezadowolenia rolników jest również fakt, że jeden z kontrahentów złożył do sądu wniosek o ogłoszenie upadłość tej spółdzielni. Jak potwierdza wysłany na spotkanie z protestującymi dostawcami mleka Piotr Żukowski – Konta mleczarni zostały zajęte przez komornika. Stało się to na wniosek, który złożył do sądu jeden z kontrahentów, dla którego Bielmlek nie wyprodukował na czas towaru. Staramy się o cofnięcie tej decyzji, tak żebyśmy mogli wypłacić zaległe płatności.
  ——————-
  https://bielskpodlaski.naszemiasto.pl/sytuacja-mleczarni-bielmlek-coraz-gorsza-kontrahenci-chca/ar/c8-7402854

  ps Prezesem tej mleczarni jest prominenty polityk PiS – były wiceminister rolnictwa i senator byłej Kadencji Tadeusz R z Bielska Podlaskiego

 115. maasteer said

  Zorka – Winowata Li Ja
  .https://www.youtube.com/watch?v=4a-boED77NE

 116. Anucha said

  Seler

  Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma 🙂
  Podobnie
  Już nie ma dzikich plaż.

  .https://www.youtube.com/watch?v=mdzClRzv1jk

  .https://www.youtube.com/watch?v=cKg9Qsv0Ij8

 117. Anucha said

  ad:90
  „Chińska policja wspomaga patrole tamtejszej”

  Hordy Dżyngis chana już tu są.

 118. https://twitter.com/GiertychRoman?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1189506897138855938&ref_url=https%3A%2F%2Fdorzeczy.pl%2Fobserwator-mediow%2F118927%2Fszokujacy-wpis-romana-giertycha-o-smierci-jana-szyszko.html//

  Roman Giertych oświadczył, że Jarosław Kaczyński NIE UJAWNIŁ CAŁEJ PRAWDY o Śmierci Profesora Jana Szyszko. OCZYWIŚCIE, bo to był Zbrodniarz Ekologiczny PRZEŚLADUJĄCY MNIE. Mam list Federalnego Biura Śledczego USA (FBI), które podczas śledztwa Oszusta Światowego czyli MNIE znalazło moje czeki REALIZOWANE przez Nieuczciwych Urzędników Państwowych i odesłało mi.
  Ja jednak nie mogę zrealizować ich, bo syn dowódcy sowieckiego komanda ŚMIERCI Mateusz Morawiecki w związku z tym ZNIÓZŁ W POLSCE REALIZACJĘ CZEKÓW a obleśna Żydówka w Banku PKO, która skupuje czeki od Żydów, nazwała moje czeki Oszustwem Nigeryjskim, co powtórzyły Wszystkie Banki we Wrocławiu. Przy wysyłaniu pieniędzy do USA na realizację czeków, które chciał UKRAŚĆ Szyszko, w ING Banku Śląskim kazano mi napisać Oświadczenie: OŚWIADCZAM, ŻE JESTEM ŚWIADOMY OSZUSTWA BANKU ŚWIATOWEGO I MIĘDZYNARODOWEGO FUNDUSZU WALUTOWEGO, czyli że tymi Oszustami Nigeryjskimi są Rotszyld i Cherubin Hitlera. Inaczej bym się nie dowiedział, że Rotszyld nosi AFRO ???
  W Niemczech ukazała się książka uznanego publicysty śledczego na podstawie raportu Bundesdinstu z Kijowa: Juergen Roth, SMOLEŃSK 2010 – Spisek, Który Odmienił Świat. Rotszyld w AFRO kupił od Kaczyńskich Polskę za miliard dolców i wysłał LECHA Kaczyńskiego Tu-154 DUBLEREM do USA.

 119. osoba prywatna said

  Satelita na orbicie ziemskiej.
  Rosja weźmie pod lupę amerykańskie satelity w kosmosie
  Jednocześnie Biełousow zaznaczył, że Moskwa stara się nie tworzyć trudności i przeszkód w działalności kosmicznej innych krajów, ale niepokojące jest to, że cel amerykańskich satelitów nie jest znany, „z jakiegoś powodu wszystkie są zarejestrowane jako meteorologiczne lub telekomunikacyjne”.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019103011278302-rosja-usa-satelity-szpiegowskie-kosmos-sputnik/

 120. osoba prywatna said

  Polskie Lobby Przemysłowe im. Eugeniusza Kwiatkowskiego publicznie domaga się skompensowania kosztów zakupu 32 amerykańskich samolotów F-35A Lightning inwestycjami i zamówieniami w polską gospodarkę.
  https://pl.sputniknews.com/polska/2019103111281125-ekspert-f-35-dla-polski-bez-rozmow-handlowych-sputnik/

 121. Ad. 111:
  Chodzi prawdopodobnie o książkę: Waldemar Łysiak, Polaków dzieje bajeczne, wydawnictwo NOBILIS, wydanie I, Drukarnia Wydawnicza im. W. I. Anczyca Spółka Akcyjna, W-wa 2014. Pierwszą z tej serii była: Waldemar Łysiak, POCZET „Królów Bałwochwalców”, Wydawnictwo Andrzej Frukacz EX LIBRIS, Galeria Polskiej Książki Chicago-Warszawa 1998. To wszystko jest na poziomie IV klasy Szkoły Podstawowej.
  Waldemar Łysiak SKONTROWAŁ moją Reformę ANTYKRYZOSOWEGO Prawa Amerykańskiego przez zastąpienie FASZYSTOWSKIEGO Państwowego Monopolu Złota Keynesa-Paderewskiego SARMACKIM Babskim Monopolem Złota. PMZł wyłącza złoto z systemu finansowego ze stratami Państwa i Społeczeństwa, natomiast BMZł Aktywizuje złoto i WYMUSZA Grę Papierami Wartościowymi, gdyż w okresach Inflacji, Recesji czy Kryzysu pieniądze i kapitał nie mogą uciekać Do Złota, którego renta deflacyjna jest często wyższa od kapitałowej, ale muszą być Bronione w biurach maklerskim.
  PO CO HAROWAĆ W BIZNESIE, SKORO KUPIĘ ZŁOTO I BĘDĘ MIAŁ ZYSK JEŚLI NIE WYŻSZY TO BEZPIECZNY, co jest Rakiem na Kapitalizmie. Ponieważ gra papierami wartościowymi jest grą w TECHNOLOGIĘ, która jest Największą Strategią, to zapełni ona kasę państwową bardziej niż Zmuszanie Żydów do Łykania Złota.
  Otóż Łysiak SKONTROWAŁ moją reformę prawa amerykańskiego sentencja, że to jest CYWILIZACJA POKERZYSTÓW, co się źle kojarzy, niewątpliwie w interesie żydowskiej złotniczej sztuki Użytkowej, czyli złotych sedesów, wanien czy poręczy schodowych, bo prawo amerykańskie dopuszcza złoto do Sztuki Użytkowej. Arabowie wynaleźli Złote Klamki a Żydzi PORĘCZE.
  Tak jak Łysiak Skontrował Grę Papierami Wartościowymi Cywilizacją POKERZYSTÓW tak skontrował mą HISTORIOGRAFIĘ Lechicką: http://forum.wandaluzja.pl/viewtopic.php?p=10950#10950// Malowanym Gównem dla klasy III na melodię Rzygowin Ubeckich Stanisława Michalkiewicza. Te Rzygowiny Ubeckie to wynaleziono w Oxfordzie, gdyż archiwum Sejmu Śląskiego (2175 pne – 1944 ne.) kwalifikowało Anglików nie na Wypierdków Żydowskich, ale na ALBAŃCZYKÓW.
  Spekulowano, czy striptiserka Tereska Maj ODDA Irlandię Północną za WYJŚCIE Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej ??? Przyszedł jej następca Boris Johnson, który się Faraona NIE BAŁ, i zrobił TO SAMO co ona.

 122. Boydar said

  Ten Pinkas (- stare polskie nazwisko !), to on jakiś niezorientowany w ekonomii jest; dużo korzystniej dla budżetu byłoby wprowadzić podatek od srania

  https://biznes.interia.pl/podatki/news/rzeczpospolita-miliardy-w-cukrze,2633882,4211

 123. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019103111281519-sputnik-nato-bombardowalo-jugoslawie-usa-o-tym-nie-wiedza/

 124. seler said

  Re: 116 Anucha

  Ty facet jesteś ? …no, zauważyłe…. masz jaja 😉
  dziękuję za piosenki 😉

  ponoć nie ma już Prawdziwych
  plaż z cyganami lub cyganów
  na plaży… pomyliło mi szie,
  ale są nachodźcy
  z i-sra-ela…

  jestem być może Ostatnim, co w kieszeni ma las
  cyganem…. patelnie pieprzyć…
  i rzeczywiście
  koni żal…

  jutro zapodam Ci piosenkę,
  dzisiaj jestem zmęczony
  całym tym zgiełkiem,
  który zauważyłeś,
  że jest….

  hej
  😉

 125. „Łobaczewski: Podporządkowanie człowieka normalnego osobnikom psychicznie nienormalnym deformuje jego osobność – powoduje traumę i nerwicę. Dokonuje się to w sposób, który zazwyczaj wymyka się dostatecznej kontroli świadomości. [Wilk w owczej skórze] Taka więc sytuacja pozbawia człowieka jego naturalnego prawa do zachowania własnej higieny psychicznej, dostatecznej autonomii swojej osobowości i częściowo możliwości używania swojego zdrowego rozsądku. W świetle więc prawa naturalnego, jest to rodzaj krzywdy i bezprawia, które mogą występować na każdą skalę społeczną. Niestety, nie są one wymienione w żadnym kodeksie prawa.”

  .https://3obieg.pl/psychopaci-rzadza-swiatem/

  Podkreślmy:

  To zło, któremu podlega wielu normalnych ludzi… nie jest wymienione w żadnym kodeksie prawa. To oznacza, że w świetle prawa nie jest to przestępstwo.

  Przeczytajcie proszę ten cytat bardzo dokładnie… I pomyślcie o konsekwencjach…

 126. Ad. 112

  To kawał skoorwysyna…

  Dlaczego? Oni po prostu PRZYJĘLI (cyt. z wywiadu), że określone rzeczy są dobre dla Polski. Taki kaprys, zachcianka. 🙂 Myśli jakiejś, analizy, u nich nie widać. 🙂

 127. Boydar said

  No; jeżeli za polską prawicę narodową uznajemy Brauna & Consortes to ja Kaczysława w pełni rozumiem.

  Ale to od nas zależy, kogo uznajemy, i co wew związku zez powyższym. Już raz wysmerfowano nam Secondary Solidarity, i teraz jest problem, bo nikt nie uwierzy.

 128. Sowa said

  Seksafera na Podkarpaciu. „Rz”: sutenerzy dostali obywatelstwo polskie z rąk prezydenta

  Dwóch Ukraińców, którzy przez 13 lat prowadzili agencje towarzyskie na Podkarpaciu, dostało obywatelstwo polskie z rąk prezydenta. Prowadzony przez nich handel kobietami był pod ochroną służb i państwa – twierdzi „Rzeczpospolita”.

  https://wiadomosci.wp.pl/seksafera-na-podkarpaciu-rz-sutenerzy-dostali-obywatelstwo-polskie-z-rak-prezydenta-6375499712252034a

 129. osoba prywatna said

  Iliada
  Tłumy pod domem, Grecji połowa. (I przeklinają, mocno po grecku, tłumaczenie polskie, nie czytać przy dziecku)„ Ty Menelaju, pieskie nasienie, bodaj cię Heron spalił na grzankę! To tyś pozwolił ukraść Helenę, to tyś dał uwieść naszą kochankę?!!!
  http://an40na.neon24.pl/post/151355,iliada

 130. osoba prywatna said

  Aktualna sytuacja w DONBASIE
  http://alfax-2020.neon24.pl/post/151360,aktualna-sytuacja-w-donbasie

 131. seler said

  121 „twój komentarz oczekuje na moderację”

  dobrze… ja poczekam…. dobrze,

  Idzie nawalony cygan przez las
  i co rusz – yeb – w drzewo…
  przeszedł kilka metrów,
  głowa jego boli…
  i mówi:
  poczekam, aż ten tłum przejdzie….
  dobrze… poczekam
  😉

 132. seler said

  pociąg jak jedzie TO STUKA… puk, puk, stuk, stuk, puk, puk na Okrągło
  czemu ?

  bo obwód koła jest 2piR
  a PI ma gdzieś tak 3,14 około nie wnikając…
  przyjęło szie potocznie,
  że to 3 „z hakiem”
  i ten „hak”
  tak napierdala o te szyny
  właśnie… 😉

 133. seler said

  są jeszcze jakieś pytania do mnie, na przykład ?
  dlaczego woda nie leci do góry ?
  a psy dupą szczekają ?
  w parlamencie…
  i że papież
  szie
  skurwił niepotrzebnie ?
  nie wiem…
  😉

  teraz jest wojna – Cielito Lindo

 134. lewarek.pl said

  Jeden z najbliższych wieloletnich współpracowników politycznych Jarosława Kaczyńskiego, Adam Lipiński ujawnił w programie TV Polsat, że jednym z głównych celów PiS było przez lata niedopuszczenie do powstanie w Polsce prawicy narodowej. Ale… „Nasz zamysł, który powstał przy tworzeniu Zjednoczonej Prawicy, żeby po prawej stronie nie powstał żaden podmiot, nie udał się” – przyznał Lipiński. Ocenił jednak, że Konfederacja Wolność i Niepodległość, która wyrosła na prawej flance PiS, „to słaba formacja”.
  https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/wazny-polityk-pis-ujawnil-cel-tej-partii-zeby-nie-powstala-prawica-narodowa/

 135. Boydar said

  „… Partia Pracy Corbyna chce również znacjonalizować linie kolejowe, dystrybucję wody, elektryczności i pocztę …”

  https://www.money.pl/gospodarka/brexit-przy-tym-to-pestka-moze-nas-czekac-wieksza-rewolucja-6440965648676993a.html

  Czyli chce, żeby było normalnie; dziwne.

 136. Boydar said

  Brat Jacek to wśród nobliwych gangsterów crème de la crème, może mu się udać

  https://wiadomosci.wp.pl/jacek-sasin-chwyci-za-miotle-i-posprzata-skarb-to-jedna-z-najblyskotliwszych-karier-w-historii-pis-6440667526207105a

  Materace nie poradzą 🙂

 137. remik said

  http://obserwatorgospodarczy.pl/komentarze-i-analizy/934-debile-nastawiali-znakow-ograniczen-predkosci-felieton

 138. osoba prywatna said

  W pierwszym półroczu kolejny rekord w produkcji prawa w Polsce
  Czytaj więcej na Prawo.pl:
  https://www.prawo.pl/biznes/produkcja-prawa-kolejny-rekord-w-i-polroczu-2019-r,462151.html

 139. osoba prywatna said

  To qrwy pie*dolone.
  https://www.prawo.pl/zdrowie/lekarz-zawieszony-w-prawie-wykonywania-zawodu-z-powodu-krytyki,495663.html

 140. osoba prywatna said

  Rosnące wymagania finansowe oraz poziom akcyzy doprowadziły do upadku większości polskich gorzelni. Doszło do tego, że spirytus musi być importowany by zaspokoić potrzeby krajowego przemysłu. O tym jak funkcjonuje gorzelnia, jak wytwarza się spirytus oraz o utraconych przez Polskę korzyściach opowiada Arkadiusz Chmielak z firmy Onix.
  http://www.smakizpolski.com.pl/pogrzeb-polskich-gorzelni/

  Do 1989 roku w regionie słupskim funkcjonowało 30 gorzelni. Teraz działają już tylko dwie i nie wiadomo, jak jeszcze długo przetrwają na rynku.
  https://gp24.pl/coraz-mniej-gorzelni-polski-spirytus-nie-ma-wziecia/ar/4378509

 141. osoba prywatna said

 142. osoba prywatna said

 143. osoba prywatna said

 144. osoba prywatna said

  Karta odrzucona. Płacisz gotówką, a z konta znikają pieniądze. Uważajcie!
  https://plus.gazetalubuska.pl/karta-odrzucona-placisz-gotowka-a-z-konta-znikaja-pieniadze-uwazajcie/ar/c1-14518459

 145. Katarzyna T said

  Listwa said
  2019-10-29 (Wtorek) @ 20:48:06

  @ 3 Katarzyna T

  Wszyscy chyba przesiewiają , a pani przesiała swoje? przez 3?

  Katarzyna T said
  2019-10-31 (Czwartek) @ 08:57:56

  Ad.5
  Panie Listwa. Ciekawość to pierwszy stopień do piekła, ryzykuję i zapytam jakie i skąd ma Pan sito nr 1.

  .

 146. Listwa said

  @ 143 osoba prywatna

  Krystyna to też uczestnik okrągłego stołu jakby ktoś nie wiedział, podstolik stowarzyszenia, o ile dobrze pamiętam.

 147. osoba prywatna said

  Darmowe mieszkanie – jakie grupy zawodowe mogą liczyć na mieszkania służbowe
  http://www.domiporta.pl/poradnik/7,127356,22992214,darmowe-mieszkanie-jakie-grupy-zawodowe-moga-liczyc-na-mieszkania.html

  https://demotywatory.pl/uploads/1256767481_by_kejmuk_600.jpgk

 148. Listwa said

  @ 145 Katarzyna T

  Jakie sito 1, to Sokrates pokazał, a dla odpowiedzi skąd, to przedstawiła pani za słaby argument do tego podszyty piekłem, aby udzielać dokładnej odpowiedzi.
  Tak wygląda odpowiedź po trzech sitach Sokratesa, gdzie drugie zdanie zawiera w sobie też cześć odpowiedzi, w zakresie metodyki sita.

 149. osoba prywatna said

  Re 146
  Tego nie wiedziałem.

  Jej wuc.

 150. osoba prywatna said

  Z duchem czasu.
  https://allegro.pl/oferta/tania-urna-na-prochy-aluminium-urna-pogrzebowa-7681309933

 151. lewarek.pl said

  Hubert Czerniak krytykował szczepionki, Okręgowy Sąd Lekarski w Łodzi zawiesił mu mu prawo wykonywania zawodu na rok.
  https://www.termedia.pl/mz/Hubert-Czerniak-krytykowal-szczepionki-zawieszono-mu-prawo-wykonywania-zawodu,35921.html

 152. osoba prywatna said

  JAK DRZEWA KOMUNIKUJĄ SIĘ ZE SOBĄ

  Las przywodzi na myśl niezliczoną ilość skojarzeń, w większości pozytywnych – zapach, kształty, światło, kolor, różnorodność doznań fizycznych, estetycznych, zachowawczych – wszystko tam jest…. jagody, grzyby, orzechy, miód, żywica, mrówki, pająki, ptaki, a i wilk zdarza się też, ale kto widział choć jednego?
  https://krzysztofonzol.blogspot.com/2016/12/v-behaviorurldefaultvmlo.html

  ——
  https://marucha.wordpress.com/2019/09/16/komunikacja-drzew-czyli-jak-rozmawiaja-drzewa/
  Admin

 153. seler said

  jankese, co one tutaj niechcący ponapadali na mój kraj, Polskę
  przez Judy przypadek ? …prezydenta ?
  chcą mieć orgazm ?

  to drutem kolczastym przez pizdy im przejechać
  ewentualnie przez odbyt,
  lufy powykręcać
  i dać im żreć
  ten sos

  i jego buta dołożyć do zupy
  a miską przypierdolić
  niech spierdalają
  stąd….

  za koraliki mnie szie będą podlizywać,
  skurwysyny…

  [piosenka będzie za tydzień]

 154. osoba prywatna said

  Drzewa rządzą klimatem i naszym życiem
  https://marucha.wordpress.com/2019/10/28/wolne-tematy-56-2019/#comment-863524

 155. Siekiera_Motyka said

  „Policja nie jest winna nic człowiekowi któremu wysadzili w powietrze dom, mówi sąd apelacyjny”
  https://www.npr.org/2019/10/30/774788611/police-owe-nothing-to-man-whose-home-they-blew-up-appeals-court-says

 156. osoba prywatna said

  Ofiary bezstresowego wychowania. Dzisiaj leczą się w szpitalach psychiatrycznych
  https://mamadu.pl/127861,ofiary-bezstresowego-wychowania-dzisiaj-lecza-sie-w-szpitalach-psychiatrycznych

 157. Orémus.
  Rogámus te, Domine, sancte Pater, omnipotens aetérne Deus:
  ut dignéris bene † dicere hoc signum Crucis, ut sit remédium salutáre géneri humáno;
  sit soliditas fidei, proféctus bonórum óperum, redémptio animárum;
  sit solámen, et protéctio, ac tutéla contra saeva iácula inimicórum.
  Per Christum, Dóminum nostrum.

  Módlmy się.
  Prosimy Cie, Panie, Ojcze święty, wszechmogący, wieczny Boże:
  racz pobłogo † sławić ten znak Krzyża, aby stał się środkiem zbawienia dla rodzaju ludzkiego;
  niech utwierdza wiarę, pomnaża dobre czyny, przyczynia się do odkupienia dusz,
  niech pociesza, strzeże i broni przed groźnymi pociskami nieprzyjaciół.
  Przez Chrystusa, Pana naszego.

  https://swietatradycja.wordpress.com/2019/10/30/poswiecenie-krzyza-benedictio-crucis/

 158. Jacek said

  Re 122 Boydar
  Pinkas to wyjątkowo obłudne ścierwo, gorsze jak jego poprzednik, pajac paradujący w różowej peruce Posobkiewicz. To już nie jest śmieszne, to jest straszne. Te s k u r w y s y n y, sam nie wiem, za kasę robią z siebie durniów czy mają lufę przystawioną do łba.

 159. Katarzyna T said

  Ad.18. Skrót myślowy nie udał mi się. Piekło – to miałam na myśli siebie za ciekawość jakim sitem Pan się posługuje, dokładniej ujęte to w zdaniu- komentarzu .”Niech zatem kluczem w tym sicie będzie po prostu nasze sumienie”. Wie Pan , przeżyłam w życiu straszny upał =gorąco i poparzenie ,od tamtego czasu staram się być grzeczna i niedociekliwa ,by nie dostać sie do piekła. .Zapytałam ogródkowo tak naprawdę o klucz. Chyba Pan wie, że sumienie oparte o „etykę” religii bolszewizmu (słowa Bucharina) pozwala , nakazuje siać nienawiść, kłamstwa, podziały. Przeciwną religią jest chrześcjijaństwo czyli Dekalog zwinięty w Ewangeliczne Przykazanie Miłości.To jest mój klucz a sitko staram się też myć.Nie wiem czy uzna to Pan również za odpowiedź pytanie do mnie.
  Ps. Kocham poezję stąd może moja trudność w pisanie prozą=”kawa na lawa”, i za to przepraszam..

 160. Kura domowa said

  Panie Jaśku z Toronto, śliczny był z Pana chłopczyk 🙂

 161. Maciej Miłosz, Zbigniew Parafrianowicz, ŚMIGŁA Z SICZY, CZYLI BERCZYŃSKI I UKRAIŃCY, Dziennik Gazeta Prawna 31 X – 1 XI 2019, s. A12-13.

  Polsko-ukraiński śmigłowiec MACIEREWICZ miał być powtórzeniem zamówionego u ANTONOWA w Dniepropietrowsku przez SWISSAIRA Aerobusa-SADDAM dla reformy Bliskowschodniego Rynku Lotniczego: Na skutek SKATOWANIA na rozkaz Prezydenta Busha-Juniora mego Pełnomocnika w NASA Aerobus-SADDAM został przeniesiony przez Kanclerza Schroedera i Jasira Arafata do Pekinu, co było fundacją SUPERMOCARSTWOWOWYCH Chin. Chińczycy zmienili jego nazwę na KITANA od Chin Prawdziców, który podczas wojny Jugosłowiańskiej WYRZNĄŁ wszystkie APACZE a potem powrócił do Azji i dokonał aneksji Morza Południowochińskiego, którego US Navy – nie mając tej techniki – bronić Nie Mogło.
  Aerobus MACIERWICZ: http://wandaluzja.pl/index.php?p=p_358&sName=swidnik// został storpedowany przez folksdojcza Tuska sprzedaniem ŚWIDNIKA mafii sycylijskiej, która zlikwidowała ŚWIDNIK.
  Sprzedaż Siczy-MOTORU Chińczykom, na który postawił Antoni Macierewicz, została zaprotestowana przez Amerykanów, ale Pekin ma 40% akcji. Ponieważ Rosjanie produkują Aerobusa-KAMAZA zamówionego przez Siostry Alvarado na licencji DOGADANIA SIĘ ZE MNĄ to Ukraińcy i Amerykanie nie mając tej techniki są Bezbronni. Ponieważ Siostry Alvarado zostały zastrzelone przez swego ochroniarza to KAMAZ produkuje mego Aerobusa na prawie wojennym, jak komuniści Chińscy i Japończycy.
  Ja podejrzewam, że MOTOR-Sicz produkuje cichcem „majstersztyk Pięknej Julii” z Dniepropietrowska i dlatego ŚWIAT KRĘCI SIĘ WOKÓŁ SICZY.

 162. Ludź said

  Pamięć wody – fakt czy bzdura?

  Woda jest NOŚNIKIEM INFORMACJI, ma pamięć molekularną, co udowodnił francuski immunolog dr Jacques Benveniste w 1988, a potwierdził później w eksperymentach m.in. Rosjanin Bakhir.

  Co to jest woda strukturyzowana?

  Woda strukturyzowana występuje jakby w zamarzniętym stanie, tj. posiada strukturę quasikrystaliczną, (jak struktura lodu). Stwarza to możliwość przebiegu najważniejszych reakcji biofizycznych i biochemicznych. Woda strukturyzowana znacznie lepiej nasyca biomolekuły organizmu. Zwykła woda jest jedynie chaotycznym skupiskiem cząsteczek. Molekuły organizmu nie są w stanie prawidłowo ulokować cząsteczek takiej wody między sobą, wskutek czego jest ona źle zatrzymywana w organizmie. W związku z tym podstawowe wymagania stawiane wobec wody to:

  http://www.eioba.pl/a/1snl/pamiec-wody-fakt-czy-bzdura

  dr Aleksandra Niedzwiecki
  Czy medycyna rzeczywiście leczy raka? Czy jest jakiś postęp?

  – Niestety nie jest on realny, a właściwie postęp jest głównie w promowaniu i triumfalnym ogłaszaniu, że mamy nowy lek, który jest skuteczny w raku. Jednak potem zapada cisza, gdyż po jego wprowadzeniu okazuje się, że skuteczność jest niższa od oczekiwanej lub też żadna. Ale reklama pozwala ściągać nowe fundusze na dalsze badania, które idą w zasadzie w jednym kierunku: niszczenia komórek raka bronią chemiczną. Czas, by zaakceptować fakt, że rak pozostaje w dalszym ciągu drugą przyczyną śmierci i diagnoza raka stale rośnie. Nie można spodziewać się innych rezultatów, robiąc wciąż to samo. Jeśli chodzi o stosowanie chemioterapii jako udowodnionej i skutecznej metody leczenia, to statystyki mówią inaczej.

  Przegląd skuteczności chemioterapii w 22 rodzajach raka wykazał, że zwiększa ona szanse na pięcioletnie przeżycie tylko o 2,1 procent i w wielu rodzajach raka nie ma żadnej korzyści. Badanie to opublikowane zostało w „Clinical Oncology” 2004, tom 16, s. 549-560.

  Niestety ta informacja nie trafia do pacjentów, a raczej poddawani są oni presji psychicznej, by tę metodę zaakceptować. Niewiele osób z diagnozą tej choroby ma siłę i wiedzę, by się temu przeciwstawić.

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2014/04/16/dr-aleksandra-niedzwiecki-leki-przeciwnowotworowe-powoduja-rozwoj-raka-czyli-pacjent-w-matrixie/

  Miałam boreliozę.

  Nie chciałam poddać się leczeniu antybiotykami.

  Szukałam rozwiązań alternatywnych.

  Pojechałam do Brazylii.

  Pracowałam przez 11 dni z tamtejszym szamanem,

  żeby oczyścić umysł i ciało, i udało mi się to zrobić.

  Jestem z siebie dumna,

  że nie dałam wtłoczyć w siebie

  kolejnej chemii, która wyniszcza.

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2016/09/07/kasia-kowalska-o-swojej-transformacji-i-zmaganiach-z-borelioza-nie-chcialam-brac-antybiotykow-pracowalam-z-szamanem/comment-page-1/

  Dr. Alexandra Niedzwiecki
  http://www.shop.dr-rath.com/en-us/dr-aleksandra-niedzwiecki
  Dr. Aleksandra Niedzwiecki is one of the world’s leading scientists in the field of micronutrient research. She is Head of the Dr. Rath Research Institute. Dr. Niedzwiecki received her PhD in biochemistry from the University of Warsaw, Poland.
  Dr. Niedzwiecki – Biography – Dr. Rath Health Foundation
  http://www.dr-rath-foundation.org/2017/04/dr-niedzwiecki-biography/
  Dr. Aleksandra Niedzwiecki, a Member of the Board of the Dr. Rath Health Foundation, also serves as an Executive Vice President and Vice President of Research at Matthias Rath, Inc. Dr. Niedzwiecki received her Ph.D. in biochemistry from the University of Warsaw, Poland.
  Dr. Niedzwiecki’s Biography – Dr. Rath Research Institute
  http://www.drrathresearch.org/research/researchers/dr-niedzwiecki

 163. Jerry Roberts said

  Posłuchajcie za co oskarża się Polaków w Polsce i jak talmudyczna, antypolska i okupacyjna prokuratura uparcie stwierdza, że mówienie Prawdy jest złe gdyż to mowa nienawiści i podżegania do niej.
  https://wprawo.pl/2019/10/31/artysci-atakujacy-polske-sa-nietykalni-ja-za-obrone-ojczyzny-jestem-ciagany-po-sadach-mowa-koncowa-rapera-stopy-oskarzonego-za-utwor-o-zydowskich-zbrodniach-i-roszczeniach-wideo/

 164. abcdef said

  Poniższe nie jest apologią prezydenta Trumpa i jego administracji — wiem, jakie są nastroje gajówkowiczów na jego temat. Są to zwykłe notatki zrobione przy czytaniu artykułu Howell’a Woltz’a na temat machinacji i korupcji w amerykańskiej polityce. Nie sądzę, aby polityka w Polsce opierała się na innych zasadach.

  Obozo/Obummer/Obama wybiera (albo ma taką dyrektywę) na szefa CIA Johna Brennana, komunistę.
  W 2015 Brennan wraz z rządem Ukrainy i agencjami rozpoczyna budowę układanki, która ma skompromitować każdego przeciwnika Hitlery Clinton w wyborach prezydenckich 2016.

  Kiedy Trump zostaje kandydatem republikanów, Obozo autoryzuje nielegalną inwigilację jego kampanii, domu i rodziny — autoryzuje „counterintelligence operation” (operację antywywiadowczą): tylko prezydent może autoryzować taką operację, Obummer więc musiał wiedzieć.

  List poniżej (17 XI 2016, czyli po wyborach wygranych przez Trumpa ) „wyciekł był” z brytyjskiego GCHQ do pickeringpost(.)com, a w nim szef GCHQ Harrigan prosi Borisa Johnsona o wznowienie operacji „Project Fulsome” (czyli szpiegowanie Trumpa). Prośbę o wznowienie operacji przesłała pewna Susan Rice, doradca Obozo do spraw bezpieczeństwa.
  Podczas ostatniej wizyty Trumpa w Londynie, The Pickering Post wręczył Trumpowi ten list.

  Trump rozmawiał także z innymi głowami państw (Australia, Ukraina, które jeszcze?) na temat ingerencji ich służb w wybory amerykańskie. Był to impuls dla kolejnej histerii „demokratów”, aby jeszcze raz spróbować wysadzić go z siodła. Powyciągali jakichś „świadków” kolaboracji Trumpa z obcymi rządami(jak ten śledź pułkownik żydo-amerykańsko-ukraiński) aby zrobić zadymę i ukryć własną, skandaliczną korupcję.

  Sęk w tym, że Trump prowadzi własne śledztwo w sprawie mieszania w wyborach przez obce rządy i przez amerykańskie agencje jak CIA, FBI, i kto wie, które jeszcze z 17. działających w Stanach. Własne śledztwo!

  Ominął tradycyjne, zasłużone, z doświadczeniem, ze specjalistami agencje amerykańskie, które z pewnością znalazłyby kolejne, sfabrykowane historyjki na jego temat, które wykluczałyby możliwość kontynuacji jego prezydentury, a także wykluczyłyby jego kandydaturę w wyborach 2020.

  Pucz legł w gruzach. Materiały dowodowe zapewne są na biurku Trumpa. Demo-bolszewicy wyją z wściekłości, nie przewidzieli, że ludek wybierze Trumpa w 2016. Co będzie, jeśli –a pewnie tak się stanie –wybierze go po raz drugi?

  Howell Woltz, autor artykułu na którego podstawie powyższe notatki pracuje w The International Centre for Justice, Warsaw, Poland. Nie wiem, co to za organizacja. Jego artykuł wydaje mi się najlepszym z tych, które czytałem na temat tego trwającego coup d’etat w Waszyngtonie. Umoczonych jest mnóstwo ludzi w rządzie i w służbach. Zaczynają się, póki co, procesy cywilne, na których można domagać się ujawnienia dokumentów służb, szczegółowych wydatków, notatek agentów, telefonów, itd.

  A po takim uzupełnieniu dowodów, nastąpią procesy kryminalne, których coraz głośniej domaga się świadoma część społeczeństwa — oczywiście na razie na forach internetowych lub na spotkaniach z politykami.

  Autor artykułu kończy go prośbą, aby Trump dbał o swoje bezpieczeństwo: żadnych agentów ochrony z byłej administracji Obozo, tylko zaufani ludzie. Kryminalna granda w panice zdolna jest do wszystkiego, cf prezydent Kennedy..

  Link do artykułu i list:
  https://www.pickeringpost.com/howellwoltz/12862/dead-men-dont-need-impeachment-swamp-in-panic-trump-in-danger/

 165. Lily said

  Re 149;Osoba Prywatna.
  Maly czleczek,z gigantycznym EGGGGGO.
  Historia pokazuje,ze mali(niskiego wzrostu)
  osobnicy BYLI despotami.

 166. Boydar said

  https://o2.pl/artykul/smierc-z-rak-isis-obcieli-glowy-rosjanom-6441161404479105a

  Moim zdaniem to zupełnie nie był dobry pomysł …

 167. revers said

  no juz w libanie paru oficerom w 1960-70 latach gru probowali terorysci odcinac, to potem do czlonkow rodzin isis, tylko po czesci ciala dochodzily w listach i paczkach, zaczynajac od palcow.

  chyba jescze lubianki arabowie i alahowie nie przeszli.

 168. Lily said

  CZY, tak sie dzieje?.
  https://niezaleznemediapodlasia.pl/45-zasad-zniewolenia-narodu-polskiegotajne-przemowienie-jakuba-bermana/
  Zrodlo; jak powyzej.

 169. https://marucha.wordpress.com/2019/10/28/wolne-tematy-56-2019/

  94. Marek said – 2019-10-30 (Środa) @ 16:23:26
  https://www.geekweek.pl/news/2019-10-30/wodorowe-ciezarowki-od-hyundaia-beda-wygladaly-jak-superszybkie-pociagi/
  *****
  Ten post ZADZWONIŁ MI: Po wygraniu wyborów przez Trumpfa NIE WIEM, co się dzieje z moją http://www.wandaluzja.com, potem https://www.wandaluzja.pl a teraz http://wandaluzja.pl/index.php// ???
  Ponieważ wejście było przez planszę HUAWEI, który Nie Odpowiadał mi, a był wyraźnie Dystrybutorem http://www.wandaluzja.com w USA, która DO TRUMPFA była Najpoczytniejszą i Najdroższą witryną IN w USA, to ROZUMIAŁEM, że Trumpf w Pactaa Conventa zobowiązał się do ZAMKNIĘCIA http://www.wandaluzja.com dzięki której Wygrał Wybory – bo Amerykanie Nie Wierzą TV jako PROPAGANDZIE żydowskiej.
  Faktycznie tak zrobił, ale http://www.wandaluzja.com została KUPIONA przez Huawei, który też nie płaci mi, ale pod innym pretekstem. AMERYKANIE nie płacili mi, gdyż była to witryna SĄDOWA, potrzebna do śledztwa przeciw mnie jako Ubowcowi, Antyamerykańcowi i Oszustowi Światowemu, ale po rocznym śledztwo FBI, Interpolu i ONZ uwolniło moje czeki Spod Protestu, witryna Sądowa musiał być Zlikwidowana, co Zgrano z elekcją Trumpfa. HUAWEI jednak też nie płaci mi i Nie Odzywa Się, co znaczy, że jest albo na Wariackich Papierach, albo na Prawie Wojennym.
  Raczej to II jak Aerobus-KITAN, który komuniści chińscy chcieli przenieść z Prawa Wojennego na Handlowe płacąc mi 6 milionów $. Nie zgodziłem się, gdyż byłoby to danie całej awiacji światowej Pekinowi, a ponieważ Chiny Czerwone są ponoć HOLDINGOWYM folwarkiem Rotszylda Paryskiego to byłby to monopol na awiację światową Tegoż.
  Mam list z USA, że śledztwo FBI wykazało, iż Adolf Hitler był Płatnym Agentem Rotszylda Paryskiego. Jeśli tak, to Rotszyld Paryski wykupił ANTYTEZĘ Kowalskiego-Prawdzica w postaci Kanadyjsko-Kalifornijskiego Sytemu Energetyki Wodorowej, którą Flick i Angela Merkel OTRULI USA. Trumpf obiecywał Amerykanom Dług Amerykański 19 bilionów (nie miliardów) USD, ale nazajutrz po wystawieniu Aktu Oskarżenia Lechowi Wałęsie Sekretariat Stanu MARYLAND ogłosił dług amerykański jako TYSIĄC razy większy, bo fekalia Adolfa Hitlera są Bardzo Drogie.
  Do konsumpcji fekaliów Hitlera ZMUSIŁA Amerykanów bufetowa Angela Merkel rzucając mi w twarz: NIE BĘDĘ JEŚĆ TWOICH FEKALIÓW – więc po oświadczeniu Sekretariatu MARYLAND Rotszyld Paryski musiał Zabrać szambo Hitlera, którym teraz administruje PEKIN. Tym można też tłumaczyć MILCZENIE Huaweia w/s Wandaluzji ??? Kilku kongresmenów Ostrzegło Trumpfa, że eksmisja Huaweia z USA Nie Jest Możliwa.
  Widziałem mapę z r. 1954 lub 56 na której wielka wyspa na Morzu Południowochińskim HAINAN jest „pod okupacją amerykańską”. Zapytałem o to hrabiego Kurowskiego, który odpowiedział, że OBRONILI JĄ NIE AMERYKANIE ALE TAJWAŃCZYCY, BO BUSHOWIE CHCIELI SPRZEDAĆ TAJWAN PEKINOWI.
  Wytłumaczyłem to PROTEKTORATEM japońskim nad Tajwanem – zagrożonym aneksją przez Pekin. Ponieważ Pekin dokonał aneksji Morza Południowochińskiego moim Aerobusem-KITAN (nazwa od Chin Prawdziców) a Majstersztyk Pięknej Julii produkowała wówczas poza Chinami tylko Japonia, to w ramach japońskiego protektoratu Japończycy użyczyli Tajwanowi NIPPONÓW, ale tylko na obronę HAINANU ??? Z tego powodu tajwańska doktryna wojenna zakładała Okupację Cieśniny Malaka z SINGAPUREM. – Jeśli ktoś wie coś więcej na ten temat to byłbym zobowiązany.
  Mam Wirtschafts Woche z pandą wielką idącą o KULI na stronie tytułowej i podpisem: DER ANGEZAEHLTE RIESE – Chinas Wiertschaft langsamer als erwartet. Die deutsche Industrie leidet schon jetzt massiv. Doch das koennte erst der Anfang sein (25.10.2019)
  KTO PODSTRZELIŁ CHIŃSKI SKARB NARODOWY? bo to jak Chińska Duma Narodowa KITAN. Jako student śpiewałem: A GRISZA-KOMSOMOLEC USTRZELIŁ GO Z PEPESZY… Domagałem się Odtworzenia TRAS okresowych wędrówek pand. To łatwiejsze od odtworzenia tras okresowych wędrówek łosi: Wiosną na Litwę, latem na Polesie, jesienią na Mazowsze a zimą nad Bałtyk.

 170. Listwa said

  @ 159 Katarzyna T

  „Skrót myślowy nie udał mi się. Piekło – to miałam na myśli siebie za ciekawość jakim sitem Pan się posługuje”
  – udał się pani skrót myślowy, gdyż też znam to powiedzenie/przestrogę – zapewne są osoby które wpadły do piekła ze względu tylko na swą ciekawość poznania lub doświadczenia to co złe.

  „przeżyłam w życiu straszny upał =gorąco i poparzenie ,od tamtego czasu staram się być grzeczna i niedociekliwa ,by nie dostać sie do piekła”

  – ale nie wolno popaść w błąd i zrezygnować z właściwego poznania i zrozumienia rzeczy, także w zakresie co jest złem i co należy odrzucić, ale też co jest dobrem i co należy znać i wypełnić. Bez uczynków wiara jest martwa.

  Zagadnienie sumienia jest sprawą dość trudną. Niestety antynauczanie posoborowe, w tym papieskie, nie dość że nie uczy jak powinno uczyć, to jeszcze gmatwa. Nie wolno mylić sumienia ze sferą osobistych poglądów. Ideologia bolszewicka zwalczała chrzescijaństwo we wszelkich przejawach, także w sferze poglądów. Ale poglady bolszewickielub chrześcijańskie to ie jest sumienie.

  Np ktoś moze przyjać pogląd że może okradać w piątki innych katolików twierdząc że im w ten sposób pomaga pościć.
  Jest to sfera poglądów i działania, które on szczerze moze uznać za słuszne i prawdziwe. Ale sumienie wtedy zacznie wytykać mu błąd. Bo sumienie to obszar na którym są zapisane wszelkie prawa Boga. Są nietykalne i nie do ruszenia.
  Sumienia nie można w sobie kształtować jak błędnie naucza posoborowie. Sumienie można tylko w sobie zagłuszać, można tracic umiejętność jego usłyszenia, mozna tracić je z pola widzenia. Ale ono i tak zacznie kiedyś robić wyrzuty, bo jest dobrem danym przez Pana Boga, aby człowiek mógł znaleźć tą jedną słuszną , nieomylną drogę.Jeślii ktoś uparcie będzie starał sie nie słyszeć i nie brać pod uwagę głosu sumienia zginie na wieki. .

  „Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie w świetle. 23 Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność!”
  (Mateusz 6.22)

  Sumienia też nie można mylic z tzw intuicja. Są to subtelne sprawy, w rozpoznaniu.

  Musimy i mozemy dbać o nasze oko żeby dobrze widziało światło sumienia, inaczej będziemy w ciemności. Sumienie jest tym czystym światłem niezaleznym od naszego umysłu i emocji oraz stanu wiedzy. Natomiast nasze poglądy są, ale one muszą być zgodne z głosem i światłem sumienia, wtedy będzie wszystko dobrze.

 171. Szczodry said

  Autorasizm Polaków
  autorasistowskie zachowania Polaków

  Antypolonizm/autorasizm na prawicy
  http://www.wolna-polska.pl/wiadomosci/antypolonizm-autorasizm-na-prawicy-2018-12
  Ta definicja pokrywa się z antypolonizmem, który jest czynionym przez Polaków. Ale dużo lepszym i bardziej adekwatnym określeniem jest autorasizm. Autorasizmem jest natrętna i chorobliwa potrzeba widzenia Polski i Polaków jak najgorzej, potrzeba autohejtu i samoudupienia.

  Autorasizm, niedasizm, tupolewizm. Kultura dezinformacji, nibypaństwo i wyrodne państwo. Kozłoofiaryzm i widzimisizm… czyli polskie grzechy główne

  polskie państwo jest „zaskakująco silne wobec słabych i zaskakująco słabe wobec silnych”.
  http://moznaprzeczytac.pl/21-polskich-grzechow-glownych-piotr-stankiewicz/

  „Siedem polskich grzechów głównych” i „Przepustka do historii”.

  Załuski, Zbigniew – Siedem polskich grzechów głównych 1980
  http://www.docer.pl/doc/n0n18ve

  https://www.npwmag.pl/archiwum/ARCHIWUM_NPW/2002_05_06/OKW-Szaran__Zaluski-komunista.htm

  https://histmag.org/Zbigniew-Zaluski-niepokorny-pisarz-rezimowy-7681
  Kozietulszczyzna – Wikipedia, wolna encyklopedia
  http://www.pl.wikipedia.org/wiki/Kozietulszczyzna
  Kozietulszczyzna (lub bliskie terminy: bohaterszczyzna i jeremiada) – termin powstały od nazwiska Jana Leona Kozietulskiego, który 30 listopada 1808 roku dowodził w bitwie pod Somosierrą szarżą szwadronu polskich szwoleżerów, mający świadczyć o niepotrzebnej, właściwej Polakom skłonności do brawury i osiąganiu mało znaczących zwycięstw kosztem ogromnych strat.

  Siedem polskich grzechów głównych. Jakie są nasze największe wady narodowe?

  Czyżby Stańczyk na obrazie Leona Wyczółkowskiego rozmyślał nad naszymi wadami narodowymi?

  Wielkie improwizacje i autorasizm. Najlepiej podlany gorączką romantyczną. Polacy mają swoje dobre strony, ale te akurat do nich nie należą. Jakie są nasze największe przywary i czy zawsze tacy byliśmy?

  „Jesteśmy totalnie zewnątrzsterowni” – zauważa Piotr Stankiewicz, autor książki „21 polskich grzechów głównych”.

  I dodaje: „umiemy rozumieć siebie tylko przez pryzmat tego, co – naszym zdaniem – myślą o nas inni”.

  To ślepe zapatrzenie w innych już w przeszłości nas wyróżniało.

  https://twojahistoria.pl/2018/04/25/siedem-polskich-grzechow-glownych-jakie-sa-nasze-najwieksze-wady-narodowe/

  Pańska interpretacja katastrofy smoleńskiej jest kwintesencją tego co się działo na długo przed nią. 36 pułk trzeba było szybko rozwiązać by nie wyszły na jaw inne nadużycia takich ludzi jak Wałęsa i jego żona, Tusk, Jerzy Miler słynna parlamentarzystka z Torunia i jej wizyty w Arabii oraz dziesiątki parlamentarzystów, którzy z 36 pułku zrobili sobie przedsiębiorstwo taksówkowe.

  Mając nalot 2000 godzin starałem się o przyjęcie do tego jak mi się wydawało elitarnego pułku. Jakie było moje zdziwienie kiedy stwierdzono, że z takim nalotem to mogę sobie tylko pomarzyć o lataniu z VIP-ami. Jednocześnie do tego pułku przenoszono pilotów z „wielkimi plecami” i nalotem na różnych typach po kilkaset godzin. Dopiero tam uczono ich w ekspresowym tempie latania.

  Piloci z doświadczeniem i podstawą emerytalną widząc kto przychodzi do pułku masowo zaczęli uciekać z tego lotniczego przedszkola. Ci co pozostali uczyli się wszystkiego sami nierzadko na własnych błędach. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Pozdrawiam Pana i dziękuję za odwagę jaką Pan wykazał co w Tym kraju zasługuje na Wielkie Uznanie.

  http://myslnikstankiewicza.pl/21-polskich-grzechow-glownych/

  http://www.eseswu.blogspot.com/2009/03/

  Masochistyczna tendencja jest trwanie w poczuciu winy i poczuciu bezwartosciowosci i marnosci swojej wlasnej swojej wlasnej grupy grupy etnicznej, swojego wlasnego narodu.Etnomasochizm jest podobny do wstydzenia sie samego siebie i nienawisci do samego siebie.To spoleczna psychopatologia, sterowana przez dlugotrwaly wysilek propagandowy dazacy do wytworzenia domniemanego, fundamentalnego poczucia winy odczuwanego przez Europejczykow w stosunku do innych ras, przez ktore sa oni postrzegani jako „oprawcy”.
  Jest to konieczne do skruszenia Europejczykow i wymuszenia na nich „splaty dlugu”.Te wysilki w celu wywolania zalu za winy, poczucia prawdziwej „historycznej hanby” sa aprobowane przez koscioly oraz rzady europejskich krajow.

  Etnomasochizm jest rowniez ugruntowany postawami antyrodzinnymi adresowanymi potajemnie do Europejczykow w celu ograniczenia reprodukcji ich populacji.Bezwzglednie moze byc wiec postrzegany jako „autorasizm”.Europejczyk moze byc pokonany „grzechem pierworodnym”, tkwiaca w nim „rasowa skaza”: jest winny bycia tym kim jest.

 172. Szczodry said

  Polskie Wady i grzechy główne narodowe ks. prof. Piotr Skarga
  grzechy główne państwa polskiego

  Na złe prawa i niekarność grzechów jawnych powstaje i mówi:

  „Niedobre prawo, które pojmać największego złoczyńcy nie każe: by i Ojczyznę zdradził i majestat królewski obraził itd. (choćby i sto głów zabił i domy wyłupił): nie pojmaj go, aż się z nim prawo przetoczy (po kilkunastu albo i 30 albo 40 latach) tylo na Sejmie, na którym ledwie 5 albo 6 albo mało co spraw osądzicie”.

  http://www.ultramontes.pl/fischer_ks_skarga.htm

  Na tym, że dyskryminujemy samych siebie za to, że jesteśmy Polakami. Uznajemy się za niższą rasę. Autorasizm to nasza skłonność do samoponiżenia, do nielubienia siebie samych, do niechęci do tego, kim jesteśmy i co robimy – sięgam tu do definicji z książki, bo wydaje mi się pełna.

  Jest coś w tym, że krytykowanie polskości należy w Polsce do dobrego tonu. Czasem sięga to poza granice hejtu – pamięta pan powyborcze przemówienie do narodu, które opublikował kontrowersyjny bloger i niespełniony polityk Zbigniew Stonoga? Ono się doczekało milionów wyświetleń na Youtube i setek przeróbek, bawi i zachwyca – a przecież to jest chyba najbardziej polakożercze i nienawistne kilka minut wideo, jakie kiedykolwiek opublikowano w sieci. Nie wytłumaczymy tego, że Stonoga się tak podoba, inaczej niż panującym w Polsce autorasizmem.

  kultura.onet.pl/wywiady-i-artykuly/dr-piotr-stankiewicz-niedasizmu-i-tupolewizmu-mozemy-sie-oduczyc/j3kk323?u
  https://sukarno.neon24.pl/post/147765,antypolonizm-autorasizm-na-prawicy

  Sł. Boży ks. Piotr Skarga prorokiem jak Jeremiasz
  http://www.janusz.neon24.pl/post/118882,sl-bozy-ks-piotr-skarga-prorokiem-jak-jeremiasz

  Ośrodek Myśli Politycznej
  http://www.omp.org.pl/stareomp/index2f9a.php

 173. Szczodry said

  Mało znana ciekawostka: wodzowie indiańscy poparli Południe, dlatego właśnie rzad ich po wojnie tępił przez 10 lat

  Kolejna ciekawostka: Generał Lee z Południa uwolnił swoich niewolników rok przed wojną (część pracowała za wypłatę, potem część założyła własne gospodarstwa), generał Grant z Północy uwolnił ich dopiero po kacie Lincolna znoszącym niewolnictwo

  Na Północy było tyle samo przeciwników zniesienia niewolnictwa od razu, co na Południu – wbrew pozorom ludzie, którzy opowiadali się za jego utrzymaniem nie byli rasistami w dzisiejszym sensie tego słowa (co najwyżej miękkimi rasistami cywilizacyjnymi, ale nie motywowała nimi nienawiść) – argumentem było to, że jak się zniesie niewolnictwo, to Murzyni sobie sami nie poradzą bo nie będą potrafili się ogarnąć, czyli argumenty takie jak dzisiaj dają obrońcy welfare state.

  A tak jak mówię, przed wojną na Południu z roku na rok rosła liczba wyzwalanych niewolników, tak samo w pierwszych latach wojny, tym bardziej ta wojna nie mogła pójść o niewolnictwo, bo jak zostało wspomniane,

  na Północy aż trzy stany były niewolnicze, a przemysł na Południu zrobiony pod rolnictwo rozwijał się całkiem nieźle, ale został rozpierdolony przez Shermana i inne kurwy jego pokroju.

  Generalnie poszło o to, że ekipa Lincolna była za zwiększaniem centralizmu, dopiero w latach 70. XIX wieku odpuszczono pomysły centralizacyjne, które złamałyby konstytucję.

  Kolejnym argumentem było to, że Lincoln wygrał w kilku stanach miażdżącą większością, ale w wielu miał znikome poparcie – jego abolicjonizm nie wynikał z tego, że uważał niewolnictwo za złe per se, jak wielu, tylko z tego, że chciał uwolnić Murzynów i wysłać ich do Afryki, bo jak Marcin napisał, by segregacjonistą i nie chciał ich widzieć w Ameryce. Dlatego plan ludzi z Południa, aby znoszenie niewolnictwa było stopniowe, był dużo lepszy i odbyłby się bez szkody dla nikogo.

  W dzień poprzedzający swoją śmierć Lincoln był najbardziej znienawidzonym prezydentem w historii USA w ogóle – jego śmierć pozwoliła na to, aby zacząć wszystko od początku i aby ten naród mógł się na nowo scalić, dlatego starano się go wybielić, aby na Północy myślano, że umarł za nowy początek, a na Południu, że chciał dobrze dla wszystkich.

  Tak wrócę jeszcze tylko do jednej kwestii: oni wszyscy czuli się Amerykanami itd. itp., tylko zamysły Lincolna i jemu podobnych były sprzeczne z samą istotą systemu konstytucyjnego

  – mało kto wie, ale na samym początku ta wojna była nazywana II rewolucja amerykańską i o to głównie szło

  – na Północy ludzie na wojnę szli niechętnie, dlatego też wcielano dopiero co przybyłych imigrantów, a miejscowym mówiono, aby szli walczyć za to, aby Ameryka pozostała jednak.

  Fakt powszechnie znany: większość oficerów amerykańskich z najlepszej na świecie uczelni wojskowej West Point brała udział w wojnie po stronie Konfederacji, dlatego oficerowie Północy w porównaniu z Południem to było gówno w dużej mierze.

  http://staraprawda.com/collateral/sauron-o-wojnie-secesyjnej/
  Podatki cła pieniądze przyczyną wojny secesyjnej

  Aby w ogóle zrozumieć, o co w tym wszystkim chodziło, musimy się cofnąć w czasie przynajmniej do 1860 roku. Wtedy na prezydenta Stanów Zjednoczonych, niewielką przewagą głosów, niemal wyłącznie mieszkańców Północy, został wybrany Abraham Lincoln. Spowodowało to protesty i oburzenie na Południu. Stany południowe nie zaakceptowały tego wyboru.

  Karolina Południowa jako pierwsza wypowiedziała posłuszeństwo i zażądała secesji, a do niej dołączyło jeszcze 10 innych stanów, wszystkie z południa, które 4 lutego 1961 stworzyły nowe państwo, o nazwie Skonfederowane Stany Ameryki.

  Generalnie rzecz biorąc, jest to nieprawda. Jest to totalna bzdura. Przede wszystkim niewolnictwo nie było kwestią tylko Południa. Istniało zarówno na Północy, jak i na Południu.

  Rzadko się o tym mówi, ale również cztery stany będące pod jurysdykcją Lincolna miały legalne niewolnictwo.

  I Lincoln nic z tym nie robił – nawet Proklamacja Emancypacji, którą zatwierdził w 1863 roku, nie dotyczyła akurat tych stanów (weszła w życie 1 stycznia 1863, została wydana 22 września 1862, nie obejmowała około 800 000 niewolników w stanach granicznych: Missouri, Kentucky, Wirginia Zachodnia, Maryland i Delaware, które nominalnie należały do Unii). Zresztą on sam nigdy się zdecydowanie przeciwko niewolnictwu nie opowiedział. Jak rasowy polityk, bardzo często zmieniał swoje poglądy na ten temat; dostosowywał je do swoich korzyści, do sytuacji politycznej.

  Niektóre ustawy, do których się przyczynił, wręcz umacniały niewolnictwo. Choćby ustawa o zbiegłych niewolnikach, która wymuszała na mieszkańcach Północy, aby ci oddawali niewolników, którzy uciekli, ich panom.

  Sam Lincoln miał pewien pogląd, taką wizję Ameryki czystej rasowo. Uważał, że czarni i biali – jest tak wielka różnica między tymi dwoma rasami – że nie są oni w stanie żyć ze sobą w zgodzie i w pokoju, tak, aby jedna nie wyzyskiwała drugiej. Dlatego uważał, że jedynym rozwiązaniem jest pozbycie się wszystkich Murzynów z Ameryki. Chciał ich odesłać na Karaiby, albo z powrotem do Afryki. Zresztą, przed wojną nawet próbowano to robić, tylko że zazwyczaj bez sukcesów.

  W tamtych czasach właściwie jedynym takim naprawdę liczącym się podatkiem, który utrzymywał w ogóle cały rząd federalny, były taryfy celne. Oczywiście logiczną konsekwencją jest, że skoro oni więcej handlowali, to płacili też o wiele wyższe podatki. Dochodziło nawet to tak absurdalnej sytuacji, że w pewnym czasie, mimo że mieszkańcy Południa stanowili tylko 1/3 ogółu amerykańskiej populacji, to finansowali rząd federalny nawet w 80%.

  http://staraprawda.com/podatki-przyczyna-wojny-secesyjnej/
  http://staraprawda.com/niepoprawna-politycznie-historia-abrahama-lincolna/
  http://staraprawda.com/niepoprawna-politycznie-historia-nelsona-mandeli/

 174. Szczodry said

  Nie mówiłam do posłanki Beaty Kempy, że wszystko do czego się nadaje to rodzenie dzieci. To były nie moje słowa a jedynie mój przykład na gender – kulturowe przypisanie cech do płci. Przypomniałam słowa, które wypowiedział Św. Tomasz z Akwinu, ojciec Kościoła Katolickiego. Twierdził on, że „wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości do prac domowych”.I dodawał, że ” Kobiety są błędem natury…są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny”…

  http://staraprawda.com/collateral/przeciw-znieslawieniu-sw-tomasza-z-akwinu/

 175. revers said

  Ustawa 943 jeszcze bardziej dotkliwa jak 447, dobranoc rp witaj holokaustyczno polin, teraz to mozna doic polin jak krowe do konca wszechczasow i swiata ziemskiego, jeszcze do bibli i tamudu, dekalogu to wpisza .

 176. revers said

  re102

  a kiedy cyganki naucza sie wrozyc z kart, taoortu? mi wrozyla cyganka w restauracji „artystyczna” dozgodne zycie i szczescie do zlotych i platynowych czasow, a tu zaraz prawie na drugi dzien ex puszczaja sie, zmieniaja partnerow lub zamykaja w psychiatrykach.

  Nawet przed zlodziejskim automatem biletowym nie potrafia ostrzec, choc zeta dostaja, a mogla by dostac dodatkowa 5-tke w nagrodzie przed zlodziejem automatem w nagrodzie, przy ladowaniu eportmanetki, o bankowych automatach to inny temat.

 177. Lily said

  Same bohatery / legendy / najwieksi.
  Pisza nam,nowa / odnowa historie?.
  Wideo ogladalam do momentu,”najwiekszy”.
  „Jakie drzewoTAKI klin,jaki ojciec TAKI syn”.
  Zrodlo; staropolskie przyslowie.

 178. Boydar said

  „… i aby ten naród mógł się na nowo scalić …” – ob. Szczodry o imigrantach stanowiących początek i trzon Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej

  Czy to jest uwertura do wykładni, że wszyscy złodzieje i bandyci oraz qurwy i psychopatki (uwzględniając parytet) z całego świata tworzą jeden wielki starożytny naród żydowski ?

  Ja się zgadzam z taką tezą, uważam nawet, że jest nie do obalenia.

  Nie wiem co zrobi obywatel Szczodry z narodem ukraińskim denominacji banderowskiej; une bowiem pochodzą od Adama i Ewy i nie jest to kłamstwo.

 179. Boydar said

  „… zderzyły się ze sobą samochód Nissan Patrol i… transporter opancerzony …”, i że takie cuda to tylko w Erze, znaczy się w Rosji

  https://pl.sputniknews.com/video/2019110111288731-sputnik-wideo-cos-takiego-moglo-sie-zdarzyc-tylko-w-rosji/

  U nas fucktycznie niemożliwe; nie mamy ruskich transporterów opancerzonych. Mamy za to amerykańskie, ale trzeba przyznać, że w tych sprawach też się dobrze spisują.

 180. Boydar said

  https://podroze.onet.pl/ciekawe/jak-cyganie-traktuja-smierc-zmarlych-zalobe-pogrzeb/c2bbqpe

 181. Boydar said

  https://kobieta.onet.pl/dom/koty-oczyszczaja-powietrze-z-groznych-zanieczyszczen-jak-to-mozliwe/8x5x38l

  Biedne kocinki, a jakie dzielne !

 182. andzia said

  Aj waj Boydar, aby się przypodobać Selerowi i Gajowemu (który toleruje Cyganów, bo nic złego nam nie zrobili, chociaż mieszkańcy z
  Ciechanowa mają na ten temat odrębne zdanie- jak ich więcej to pokazują rogi). Gajowy nie wpuścił na forum mojego wpisu o ty,m. że śp.sekretarka opowiedziała mi jak Cyganie wytruli jej kury, a wpuszcza wpisy Selera obrażające Matkę Bożą. Kto ma rozum niech z niego korzysta.

  ————
  Sekundę, Pani Andziu… czegoś nie wpuściłem? To na ogół jest fałszywy alarm.
  Ale załóżmy, że to prawda.
  Czy może Pani to ponownie nam zapodać?
  Admin

 183. PISKORZ said

  re 168 Dobra strona…Niezależna Media Podlasia.! Czytam i innym polecam.

  Czyli
  >https://niezaleznemediapodlasia.pl/
  Admin

 184. Marcin said

  Włos się jeży.
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/jak-i-dlaczego-wroclaw-staje-sie-malym-kijowem-reportaz-znanego-ukrainskiego-portalu-2019-10

 185. Katarzyna T said

  Ad.170 .„przeżyłam w życiu straszny upał =gorąco i poparzenie ,od tamtego czasu staram się być grzeczna i niedociekliwa ,by nie dostać sie do piekła” Panie Listwa to był o tak trochę żartem powiedziane..
  W Ewangelii według św. Mateusza rozważane są zagadnienia dotyczące kształtowania się sumienia. Każdy człowiek się z nim rodzi, ale rozwija je dzięki łasce Boga.
  Zgodzi się Pan z tym?
  Czlowiek rodzi się także ż z intelektem , religijnością. Rozwój zależy od okolicznościi wychowania
  Ja też oddychałam tym samym posoborowym powietrzem co Pan, tylko ja starałam się poznać przyczyny , stan rzeczy i nie obwiniać JP II. Często tu w Gajówce te trzy sita były zaklajstrowane.
  Taki mamy klimat.

 186. Szczodry said

  Kamil Fejfer, twórca internetowego „Magazynu Porażka” (polecam koniecznie!) wydał książkę „Zawód” (wyd. Czerwone i Czarne, 2017). Premiera dziś. I dziś od razu uchylę Wam rąbka: jest to lektura obowiązkowa, choć przerażająca.

  Polska z książki Fejfera to kolonia taniej siły roboczej, w której nikt od nas nie oczekuje nic więcej niż właśnie taniej pracy. Jest spełnieniem snu najbardziej wilczego kapitalisty: ścina się koszty i drzewo sensu życia, bezwzględnie redukuje do zera wszystko co choć o cal wystaje ponad najprostszą, darwinowsko wręcz rozumianą ekonomię życia. Polska w książce Fejfera to jest jeden zorganizowany system gnojenia słabszych przez silniejszych. Ale to nie koniec. Bowiem życie w tym systemie demoralizuje, zabija aspirację do czegokolwiek więcej niż wdrapania się na pozycję silniejszego, wgryzienia i okopania nań, żeby móc być tym gnojącym, a nie gnojonym. Smutne. Prawdziwe. Szanuję. I wspaniale, że jest ktoś taki jak Fejfer, kto daje głos tym, którzy nie mają przestrzeni, czasu i możliwości by mówić we własnym imieniu, bo tkwią na dwunastogodzinnych zmianach w beznadziejnych i niskopłatnych płacach, których nikt nie potrzebuje i z których nic nie będzie.

  Bowiem Fejferowska Polska leci ku swej odwiecznej katastrofie na dwóch skrzydłach. Jedno z nich nazywa się „bieda”, ale drugie nazywa się „pogarda” – i jest równie ważne. Polska to nie tylko kraj niskich płac, ale też feudalnych stosunków, pogardliwego, przedmiotowego traktowania bliźniego swego. Polska to jest kraj, w którym wszyscy na wszystkich coś wyładowują, „ludzie ciągle się za coś odgrywają”

  Książkę Fejfera można streścić następująco: ona pokazuje fałszywość dwóch mitów. Dwóch – i tylko dwóch, a moja refleksja jest taka, że brakuje rozprawienia się z co najmniej jeszcze jednym. Ale po kolei. Co to za dwa mity?

  Mit pierwszy to mit o zielonej wyspy. Mit, że Polska jest bogatym krajem. Fejfer obnaża to bezlitośnie, nurkując w świat podkarpackiego Jarosławia, brytyjskich emigrantów i poznańskich biurowców. Nie, Polska bogata nie jest. Polska lubi się szczycić trendującymi wskaźnikami i zawyżonymi średnimi, dobrze się w niej żyje strzałkom na wykresach. W rzeczywistości jest jednak krajem cholernie biednym. Jest krajem, w którym dobrej pracy jest po prostu mało. Krajem w którym 41% procent mieszkańców nie jest w stanie sobie pozwolić na tygodniowe wakacje całą rodziną raz w roku (dane GUSu). Nie jest żadną zieloną wyspą, ale archipelagiem źdźbeł względnego dostatku, stale podmywanym przez ocean czarnej biedy i strukturalnej beznadziei.

  Drugi mit, który obala Fejfer, to mit neoliberalny. Brzmi on mniej więcej tak: „try-harder-yzm i niewidzialna ręką rynku działają dobrze i wszystkim przynoszą owoce. Każdy dostaje w życiu to, na co zasłużył, przedsiębiorczość zawsze popłaca, w Polsce istnieje rynek pracownika, a przypływ podnosi wszystkie łodzie i nikogo nie pozostawia za burtą.” W ten mit Fejfer wali jak w bęben wojenny i nie zostawia ani suchej nitki, ani żadnej. Nie, nie jest tak, że sukces materialny i społeczny jest (przynajmniej w dzisiejszej Polsce) wypadkową talentu, umiejętności i ciężkiej pracy.

  http://myslnikstankiewicza.pl/depresyjna-trafnosc-zawodu/

  „Wypadają z horyzontu te stulecia procesów długiego trwania, które sprawiły, że Niemcy czy Norwegowie są tam gdzie są, a Polacy, cóż, też tam gdzie są. Procesów, których nie da się odwrócić prostym pstryknięciem palców, jedną ustawą, podpisem pod akcesją.”

  Muszę się nie zgodzić. Przytoczeni Norwegowie czy Szwedzi na początku XX wieku byli właśnie tymi, którzy wypadli z procesów, byli państwami peryferyjnymi i biednymi. I w dużej mierze naprawili to niemalże pstryknięciem palców, kilkoma ustawami. Finlandia, państwo, które wiek XIX przeszło jeszcze gorzej niż Polska, bez żadnych surowców naturalnych, która wolność przywitała wojną domową, stała się rajem na ziemi właśnie przez solidaryzm i skuteczną politykę socjalną.

 187. Szczodry said

  Nedza z zielonej wyspy

  Czasami jeden obraz jest wart wiecej niz tysiac słow. W Archiwum Państwowym w Lublinie jest tylko jeden unikalny przedwojenny album policyjny z okresu 1918-1935 ze zdjeciami „przestepcow”. Album zawiera 40 stron z oczywiscie czarno bialymi zdjeciami. Widok wiekszosci „przestepcow” jest przygnebiajacy. Sa to nedarze. Przy zdjeciach jest kartka papieru z imieniem i nazwiskiem i pseudonimem przestępcy oraz informacja za co osoba zostala zatrzymana.
  Szczegolnie poruszajace sa zdejcia „przestepcow” – dzieci, ktorych jest sporo w albumie.
  Surowa sanacyjna policja IIRP zatrzymala sfotografowane dzieci ustawione od najniższego do najwyższego [ponizej] za rzekome proby kradiezy.

  .W pokracznej II RP dyktatora Piłsudskiego ludzi egzystujących poniżej minimum życiowego było około 19 milionow ! Dzieci ktore konczyly szkoly wkrotce zostawaly wtornymi analfabetami.

  https://matusiakj.blogspot.com/2013/09/nedza-z-zielonej-wyspy.html

 188. Marucha said

  Re 183, Niezależne Media Podlasia.

  Zajrzałem. Oto co ujrzałem.

  „Dlaczego wymazano nasze dzieje , a uczymy się tzw pokrętnej historii dopiero od 966r…?”

  „Odcięto nam nasze korzenie, zamiast tego wpojono nam obce , cudzą wiarę= religię, obce ideologie i prawa wg, których mamy żyć”

  Dziekuję.

 189. andzia said

  re: 182
  Panie Gajowy napisałam o sekretarce w firmie, gdzie pracowałam. Ona była sąsiadką tych ludzi, którzy zgłaszali się po tym, jak jej kury pozdychały
  ps.
  Przy okazji dla nieuświadomionej Kury i odpowiedzi fachowca Selera: ja też mam gary żeliwne ale nie od Cyganów. Czyszcę gorąco wodą idrapakiem. ale zwyle jest o zbędnie. bo gary mają dość grubą podeszwę i wystarczy wody nalać. Po tym posmarować tłuszczem.

 190. Nawrócony said

  https://fakty.interia.pl/lodzkie/news-belchatow-ksieza-wezwali-policje-13-latek-chcial-uciec-z-hos,nId,3311713

 191. Listwa said

  @ 185 Katarzyna T

  Jeśli podejmuje pani takie tematy i w tak bylejaki sposób, to nalezy rzucić do koszta pani komentarze. Prosze wyrazić dokładnie treść, a nie stwarzać konieczność ich uzupełniania.

  Tp pani napisała :
  „Panie Listwa. Ciekawość to pierwszy stopień do piekła, ryzykuję i zapytam jakie i skąd ma Pan sito nr 1”
  – do tego sie odniosłem, jako zbyt słaby argument i do tego podszyty piekłem. (taka trochę poetycka forma jaką pani lubi) . .

  „W Ewangelii według św. Mateusza rozważane są zagadnienia dotyczące kształtowania się sumienia.”-
  – prosze pokazac gdzie

  „zagadnienia dotyczące kształtowania się sumienia. Każdy człowiek się z nim rodzi, ale rozwija je dzięki łasce Boga.
  Zgodzi się Pan z tym?”
  – z pani tekstem nie, jest błędny i bylejaki, taki gniot posoborowy. Taki janopawłowyII.

  Prosze zacząć od tego : „Dam im jedno2 serce i wniosę nowego ducha do ich wnętrza. Z ciała ich usunę serce kamienne, a dam im serce cielesne, 20 aby postępowali zgodnie z moimi poleceniami, strzegli nakazów moich i wypełniali je. I tak będą oni moim ludem, a Ja będę ich Bogiem3. 21 A co do tych, których serce skłania się ku bożkom i obrzydliwościom, to na ich głowy składam odpowiedzialność za ich postępowanie» – wyrocznia Pana Boga”.

  STARY TESTAMENT Księga Ezechiela 11.19-21

  „Rozwój zależy od okolicznościi wychowania” – to tak, zależy, al e z czym się rodzi to zmyśla pani jak Matka Polka o czasach przedchrześciajńskich.

  „Ja też oddychałam tym samym posoborowym powietrzem co Pan, tylko ja starałam się poznać przyczyny , stan rzeczy i nie obwiniać JP II. Często tu w Gajówce te trzy sita były zaklajstrowane”

  – pani zapewne oddycha co do mnie to prosze nie konfabulować. Stara się pani poznać przyczyny i stan reczy i co ? Udało sie coś? Jan Paweł II był tylko papieżem, był człowiekiem, modernistą, humanistą, w dużej częsci katolikiem. Nie był Panem Bogiem, nie róbcie z niego bóstwa. Ma sporo poważnych błędów.. których nie chcecie widzieć. .

 192. revers said

  w sw.zmarlych i zaduszki …

 193. Jacek said

  Zostałem ostatnio Panie Gospodarzu kolejny raz „obdarzony” już chyba czwartym w ostatnich latach kocim podrzutkiem. Zwierz cudaczny, ogon jak u wiewiórki i coś w rodzaju brody pod pyszczkiem, Czas najwyższy zamontować kamerę żeby poznać przyszłych „darczyńców”. Bestia już pierwszego dnia stwierdziła że moja posesja jest jej miejscem docelowym.i ani myśli szukać innej. Młody kotek ale wśród mojej dorosłej dwójki wprowadził straszne zamieszanie. Zwyczajnie boją się tego malucha choć dorosłe koty skutecznie, nieraz w komiczny sposób, przeganiają ze swojego terytorium.

  ————
  Widzi Pan, a mnie już żona nie pozwala na ściąganie innych kotów…
  Admin

 194. marteczka said

  Bardzo ciekawa rozmowa Alexa Jonesa z założycielem Russia Insider o Rosji

  https://russia-insider.com/en/alex-jones-extended-interview-russia-insiders-charles-bausman-studio/ri27820?ct=t(Russia_Insider_Daily_Headlines11_21_2014)&mc_cid=963cacc65b&mc_eid=4030a10227

 195. Zerohero said

  http://ram.neon24.pl/post/151347,zawsze-aktualne-udo-ulfkotte-o-presstytutkach

 196. MASONERIA
  Z pewnym zdziwieniem stwierdziłem, że Najważniejszym Wydarzeniem czasów Nowożytnych było NIE Wystąpienie Lutra, ale sojusz hiszpańsko-polski, który LIKWIDOWAŁ Anglię i Turcję. Po podboju przez Polskę Danii Anglia miała być Uduszona embargiem na STRATEGICZNY Handel Bałtycki a Turcja nie miała szans wobec embarga na litewskie drewno szkutnicze, z którego miano budować w stoczniach naddnieprzańskich galeony w PAKIETACH.

  To powtarzało Wojny Punickie o stocznie Rodanu, które budowały statki w PAKIETACH z drewna alpejskiego i żelaza reńskiego – z tym że drewno litewskie i żelazo powiślańskie, zwane Gdańskim, były nieporównanie lepsze od tamtych.

  Oliwer Cromwell skontrował sojusz hiszpańsko-polski kapitulacją przed rabinami, którzy jako jezuici, czyli polska policja polityczna, wywołali powstanie Chmielnickiego, które przekształciło się w Potop czyli wojnę protestantów i muzułmanów i prawosławia z Polskim Katolicyzmem. Potop spowodował nie tylko POTWORNE spustoszenie Ukrainy przez Turków, Litwy (przemianowanej przez Katarzynę II na Białoruś) przez Rosjan i Polski przez Szwedów, ale i zlikwidowanie przez Szwedów metalurgii powiślańskiej, na której stała Wypłacalność Polski.

  Jeszcze bardziej katastrofalny wpływ miało to na Anglię. Rabini-jezuici, czyli Żydzi ze spermą jezuicką, powołali MASONERIĘ jako religię handlarzy i właściceli niewolników z Obrzezaniem Po Śmierci, co zdegradowało Anglików do Wypierdków Żydowkich.

 197. Katarzyna T said

  Ad.191 „Wiedza i mądrość to są dwie różne sprawy. Wiedza pochodzi jedynie z materii, a mądrość od Boga.Wiedza analizuje i dzieli na kawałeczki, a mądrość łączy wszystko w całość”.
  Zachęcam nie nakazuję.https://www.youtube.com/watch?v=QhAFQh4ADTI
  http://www.paruzja.info/
  Ps. Przez całe moje długie życie słuchałam i wierzyłam w to co mówił i pisał JPII a nie tego co o nim mówiono.Nie było łatwo płynąć pod prąd..Historia zbawienia ludzkości nadal TRWA i trzeba P.Bogu pomagać.Jak? http://www.paruzja.info/

 198. TECHNIKA SPŁAWU DUNAJCEM

  Ile to Nagłowiono się, Nagadano i Napisano o pochodzeniu fenomenu dunajeckich tratew. To że takimi tratwami transportowano do Gdańska pszenicę sandomierską czy ukraińską, co nie ma potwierdzenia w bogatej ikonografii gdańskiej, a poza tym tratwy-DŁUBANKI były Drogie a po sprzedaniu pszenicy czy węgla Koksowego z nad Buga czyli POPIOŁÓW tratwy odstawiano do kuźnic oliwskich na paliwo. Pszenicę i węgiel transportowano więc TRATWAMI w pryzmach pod płótnem Żaglowym.
  Królowa Północnych Mórz DANIA pływała pod CZERWONYMI żaglami. Był to Czerwiec Polski znad Dniestru. W Starożytności panowała Purpura Fenicka, która była hodowanym w Palestynie, Libanie i Syrii skorupiakiem z Morza Czerwonego. Po II bitwie pod STOLICA POLSKI Lechem-Augsburgiem (???) Polacy skapitulowali i w Pokoju Krakowskim w r. 14 ne. oddali Rzymowi Bałkany z granicą na Dunaju i Renie. Rzymianie oddali Alpy Swebom nadreńskim, którzy celtyckie plemiona alpejskie Sprzedali w Niewolę.
  Za to Rzym zgodził się na import Czerwca Polskiego, który w ten sposób zdobył przewagę na Purpurą Fenicką. Po podboju Palestyny przez Arabów Purpura Fenicka zbankrutowała i wielki rynek bliskowschodni z Iranem dostał się Czerwcowi Polskiemu z Czerwonego Horwata-Zaleszczyk. To trwało do odkrycia przez Portugalczyków Brazylii, która ma nazwę drzewa Czerwiennego.
  Czerwiec Polski był III polskim atutem handlowym na Bliskim Wschodzie: po rudzie krzyworoskiej dla Armrenii i drewnie szkutniczym, które kupował sułtan za marmur marmaryjski, co zapewniało mu Wypłacalność, a Polakom budowę Wspaniałego Kijowa.
  Skoro tratwy dunajeckie nie miały nic wspólnego z Dnieprem i chyba Dunajem (?) to trzeba poszukać ich Funkcjonalności bliżej. – Ja twierdziłem, że służyły do spławu rudy tatrzańskiej, ale chyba Wtórnie, dzięki czemu ta technika zachowała się. Otóż wydaje mi się, że były one NIEZBĘDNE do transportu kolumn z czerwonego granitu tatrzańskiego pałacu Olimpiady na Gargamellu. Obrobione kolumny mogły być transportowane torem BOBSLEJOWYM do Dunajca i wtaczane na tratwy z wielkich koryt-DŁUBANEK, które spławiono do Wisły i holowano do Krakowa.
  Potem używano Tratew do spławu rudy tatrzańskiej, przy użyciu jednak koryt Mniejszych i w bateriach po 5 sztuk, a po Rozbiorach jako Patriotycznej Atrakcji Turystycznej – dzięki czemu technika ta zachowała się Do Dziś. Technika ta była KONIECZNA tylko przy budowie pałacu Olimpiady na Gargamellu.

 199. osoba prywatna said

  ONZ stanęła w obronie pobitego w Kosowie Rosjanina
  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019110211292873-onz-kosowo-pobicie-rosjanin-sputnik/

 200. osoba prywatna said

 201. revers said

  baki i ludzie wsi

  .https://i.postimg.cc/4405SjsW/finansepolin.jpg

 202. Kwal said

  ad. 198. Zapomniała Osoba Prywatna dodać informację, że to żydówka….a ta informacja wyjaśnia wszystko…proszę się bać mówienia prawdy !

 203. osoba prywatna said

 204. gd-ap said

  Prezydent Białorusi, Aleksandr Łukaszenko skomentował inicjatywę polskiego rządu, który chce ułatwić zatrudnianie w polskich placówkach ochrony zdrowia lekarzy z jego kraju.

  „Często się mówi, że Białoruś powinna się wzorować na Polsce. Jeżeli państwo tak dobrze się rozwija, to dlaczego są zainteresowani specjalistami z Białorusi, z „dyktatury”? Jeżeli dobrze się rozwijacie, proszę bardzo, nakarmcie własnych lekarzy i niech leczą waszych ludzi” – słowa białoruskiego prezydenta zacytował, za agencją informacyjna Biełta, portal gazety „Rzeczpospolita”.

 205. osoba prywatna said

 206. osoba prywatna said

 207. osoba prywatna said

 208. osoba prywatna said

 209. osoba prywatna said

 210. osoba prywatna said

 211. Kwal said

  Bardzo wymowne jest 208…mówi wszystko.

 212. osoba prywatna said

 213. revers said

  JKM to tak perswaduje, jak bogacz jedzie Jaguarem to biedakowi jadaacym Tico nic do tego, i bogacz nie powinien placic wysokich podatkow.

  Tylko taki biedak startujac Kawasaki z 1,2 litra moze miec wiecej uciechy i przyjemnosci jak bogacz, i byc pierwszy na krotkim odcinku drogi, a nawet jak zdejmie ogranicznik predkosci to i na dlugodystansowej mecie. A wersja Kurt Shumacher Fiata Abahrt 110 km robi wrazenie i mozna wszedie zaparkowac i na starcie ogon pokazac Jaguarowi, czy nawet wesja Smart Mecedesa z desangerkaa Porscha ma swoje mijsce, i wiecej miejsca w gore jak jaguar prawie ze na stojaaco, nie mowiac o roznych tam zmieniaczach biegow w kierownicy z wyscigowej Formuly I.

  Z drugiej strony jak by Pan JKM znal Matematyke i elementarna Fizyke to jednak wazzacy wiecej Jaguar i z wieksza powierzchnia stycznaa an 4 kolach z asfaltem drogi, czy nawet betonem robi wiecej szkod na drodze, jak to okrelajaaaa nawet srednio rozgarniete dresy i zzoladcy na wikcie boagatej RP, „wyrywa asfalt”, a kto ma placic rowno za wyrwany wiekszy kawalek asfaltu by drogi nie byly dziurawe? moze rabi pomoze przeliczyc lub poradzi jakaa poduche podlozyc pod tylek, albo kierowca Tico.

  Sa rajdowcy ktorzy w klasie samochodow TICO po stuningowaniu swobodnie osiagali te 180 km na godzine, ze JKM by w fotel zaparlo, a nawet bez pasow mogl wyleciec z fotela samochodu na starcie jako navigator, i byly szybsze niz przecietny bio gepart, jaguar ca 140 km na godziny, a i Jaguar, samochodowy Jaguar na zakretach moogl by z rajdowcem peeknac, czy zawezeniach drogi gdy sie moglo tylko igielne ucho zmiescicc miedzy drzewami,przeszkodami drogowymi.

 214. Listwa said

  @ 197 Katarzyna T

  Miesza już pani.

  „Ad.191 „Wiedza i mądrość to są dwie różne sprawy”
  – są dwie różne

  „Wiedza pochodzi jedynie z materii, a mądrość od Boga”
  – mądrość od Pana Boga pochodzi, reszta bzdura.

  „Wiedza analizuje i dzieli na kawałeczki, a mądrość łączy wszystko w całość”.
  – opinia niedorzeczna

  „Zachęcam nie nakazuję.https://www.youtube.com/watch?v=QhAFQh4ADTI
  http://www.paruzja.info/

  – wątpliwa wartość tego, Pojedyńcze zdania prawdy jakie podają oceny nie zmieniają.

  „Ps. Przez całe moje długie życie słuchałam i wierzyłam w to co mówił i pisał JPII a nie tego co o nim mówiono.Nie było łatwo płynąć pod prąd..Historia zbawienia ludzkości nadal TRWA i trzeba P.Bogu pomagać.Jak? http://www.paruzja.info/

  – i co mówił? w błędy które podawał też pani uwierzyłą? To błąd. Bardzo mi przykro, ale on był słabym papieżem.
  Np na początek proszę się pozbyć fałszywego przekonania, że Kościół katolicki i nauka katolicka to tylko Jan Paweł II i tylko okres posoborowy.

  Kościół katolicki to dwa tysiące lat trwania, nauczania, męczeństwa, doktryny, ważne sakramenty.
  Jan Paweł II słabo się w to wpisuje.

  Inicjatywa Europa Christi , aby uczynić Jana Pawła II doktorem Kościoła to tylko ich polityczna inicjatywa dla politycznych korzyści, bo utracili troche miejsc w parlamentach np. Mirosław Piotrowski czy Anna Sobecka.

  Pani posłucha czegoś prawdziwego zamiast „paruzje” wałkować., od 7.30 14.15, bo przecież nie jakieś księgi i pieczęcie.

 215. Listwa said

  ad 214

  od 12.20

 216. osoba prywatna said

  Demokracja, szpiedzy i… reszta.
  https://an40na.neon24.pl/post/151383,demokracja-szpiedzy-i-reszta

 217. osoba prywatna said

  USA i ? •••
  https://alfax-2020.neon24.pl/post/151385,usa-i

  Plądrowanie Ukrainy przez skorumpowanych amerykańskich Demokratów
  https://pracownia4.wordpress.com/2019/11/02/pladrowanie-ukrainy-przez-skorumpowanych-amerykanskich-demokratow/?fbclid=IwAR1UzKnCzXN6WcsjF7DYk00SFiC6enpAhtNwWoPOu2agqwAaIYx2hI9mLl0#more-10795

 218. osoba prywatna said

  Pamiętacie atak chemiczny w Doumie pod Damaszkiem 7 kwietnia 2018 r.? Wtedy temat nie schodził z nagłówków mediów na całym świecie, które oceniły sytuację w większości jednoznacznie, chociaż przytomni obserwatorzy od samego początku zadawali dość zasadnicze pytania. Teraz o sprawie przycichło, chociaż pojawiają się w niej poważne wątpliwości, zdawałoby się, godne chociaż poważnego rozpatrzenia.
  https://strajk.eu/cichy-upadek-gazowego-agit-propu/

 219. osoba prywatna said

  Afganistan: nowe zbrodnie najemników CIA. Talibowie coraz silniejsi
  https://strajk.eu/afganistan-nowe-zbrodnie-najemnikow-cia-talibowie-coraz-silniejsi/

  Amerykańskie media i politycy zaczynają przyznawać, że nie powstrzymają już budowy Nord Stream 2
  https://strajk.eu/amerykanskie-media-i-politycy-zaczynaja-przyznawac-ze-nie-powstrzymaja-juz-budowy-nord-stream-2/

 220. osoba prywatna said

 221. osoba prywatna said

  Europa pierwszej prędkości. W Belgii proponuje się zabijanie osób „zmęczonych życiem”
  https://nczas.com/2019/11/02/europa-pierwszej-predkosci-w-belgii-proponuje-sie-zabijanie-osob-zmeczonych-zyciem-foto/

 222. osoba prywatna said

  Dawid Wildstein: W Kościele czuję się swojsko
  http://frondalux.pl/kosciele-czuje-sie-swojsko/

  ————–
  W TYM „Kościele”? Nie wątpię. Został on przecież zmodyfikowany pod Wildsteinów, Luterków i inne Sowy.
  Admin

 223. osoba prywatna said

  Jeden z Polaków mieszkających w UK poskarżył się, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii nie mają w zasadzie prawa do samoobrony. Na Wyspach nie tylko nie można nosić przy sobie noża lub gazu pieprzowego do samoobrony, ale nie można nawet posiadać przy sobie kluczy z zamiarem użycia ich w obronie własnej.
  https://www.polishexpress.co.uk/dla-mnie-to-jedna-z-najglupszych-rzeczy-w-anglii-polak-krytykuje-mocno-ograniczone-prawo-do-samoobrony-w-uk

 224. osoba prywatna said

  Zdrowie psychiczne polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii. Jaka jest rola NHS?
  https://www.polishexpress.co.uk/zdrowie-psychiczne-polskich-emigrantow-w-wielkiej-brytanii-jaka-jest-rola-nhs

Sorry, the comment form is closed at this time.