Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  walerianda o Złoto Scytów, wypożyczone z kr…
  osoba prywatna o Wolne tematy (72 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (72 – …
  walerianda o Zatrute owoce KOR-u
  walerianda o Zatrute owoce KOR-u
  walerianda o Byłem w Rosji
  walerianda o Byłem w Rosji
  pies o Projekcja i przeniesienie
  Carlos o Kolejna kara TSUE dla Polski!…
  Krzysztof M o Zatrute owoce KOR-u
  Carlos o Kolejna kara TSUE dla Polski!…
  Krzysztof M o Byłem w Rosji
  Krzysztof M o Projekcja i przeniesienie
  Krzysztof M o Aresztowanie Stefana Starzyńsk…
  Tralala o Metody detoks od tlenku grafen…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

To nie „edukacja”, tylko demoralizacja

Posted by Marucha w dniu 2019-10-29 (Wtorek)

Pan Adam Bodnar piastuje operetkową posadę rzecznika praw obywatelskich. Ta posada jest oczywiście zbędna, bo w normalnych państwach od ochrony praw obywatelskich są sądy i prokuratura – ale nasz nieszczęśliwy kraj, podobnie jak wszystkie inne nieszczęśliwe kraje, normalnym państwem nie jest, w związku z czym tworzone są takie atrapy, a następnie – obsadzane darmozjadami.

Gdyby to były tylko darmozjady, to jeszcze pół biedy – ale to są darmozjady ambitne, albo, co gorsza – uczciwe w tym sensie, ze jak już biorą pieniądze, to chciałyby usprawiedliwić to jakimiś działaniami. I to właśnie jest najgorsze, bo te działania przynoszą największe szkody i generują największe koszty.

W dodatku obecnie przez Amerykę Północną i Europę, a przynajmniej – przez jej część, przewala się komunistyczna rewolucja. Jest ona prowadzona nie według strategii bolszewickiej, która składała się z gwałtownej zmiany stosunków własnościowych, masowego terroru i masowego duraczenia.

Aktualna strategia kładzie nacisk na masowe duraczenie, wspierane narzędziami terroru, a zmiana stosunków własnościowych nastąpi sama, na samym końcu, jako uwieńczenie komunistycznej rewolucji. Ta strategia ma również to do siebie, że rewolucja nie jest prowadzona wbrew istniejącym instytucjom, ale z ich aktywnym wykorzystaniem.

Jest to rezultatem zalecanego przez Antoniego Gramsciego długiego marszu przez instytucje, które w ciągu ostatnich 50 lat zostały całkowicie opanowane przez komunistów, a obecnie, po 30-letnim okresie pieriedyszki, jaki nastąpił po tak zwanym „obaleniu komunizmu”, to znaczy – ostatecznym odejściu od strategii bolszewickiej – wchodzimy w etap surowości, w którym instytucje coraz częściej uciekają się do tresowania społeczeństw przy pomocy narzędzi terroru.

Stosowanie tych narzędzi wymaga stworzenia przynajmniej pozorów uzasadnienia, że nie służą one żadnej tresurze, tylko wprowadzeniu Równości. Przewidział to przed laty Janusz Szpotański, pisząc w nieśmiertelnym poemacie „Towarzysz Szmaciak”: „By mogła zapanować Równość, trzeba wpierw wszystkich wdeptać w gówno. By człowiek był człowieka bratem, trzeba go wpierw przećwiczyć batem.”

Toteż obecnie mamy do czynienia nie tylko z piętnowaniem, ale i coraz częstszym karaniem tzw. mowy nienawiści, a więc wszelkich wypowiedzi, które nie podobają się promotorom komunistycznej rewolucji. Nieszczęście polega również na tym, że – na co nalegał Gramsci – duraczenie rozpoczyna się od uzyskania przez komunę panowania nad językiem mówionym. I to się właśnie dokonuje na naszych oczach – gdy tłumienie wolności słowa komuniści nazywają „zwalczaniem mowy nienawiści”, a tresowani w ten sposób ludzie bezmyślnie te sformułowania powtarzają doprowadzając się w ten sposób do psychicznej bezbronności wobec rewolucyjnej operacji na ich świadomości.

Podobnym wynalazkiem semantycznym jest „edukacja seksualna”. W ramach tej „edukacji” w państwowych szkołach komuna organizuje tzw. „tęczowe piątki”, służące – czego nikt nawet nie stara się specjalnie ukrywać – propagowaniu zboczeń seksualnych w postaci sodomii i gomorii.

Ciekawe, że przez cztery lata rządów „dobrej zmiany”, które dysponowały przecież możliwościami całego państwa, państwo okazało się bezbronne wobec protektorów sodomitów i nie tylko nie postawiło bariery propagowaniu zboczeń płciowych, ale można było nawet odnieść wrażenie, że dyskretnie tę propagandę wspiera.

Nie da się bowiem ukryć, że policja nie tylko pieczołowicie ochraniała „marsze równości”, czyli przedsięwzięcia służące ostentacyjnemu propagowaniu sodomii i gomorii, ale z wielką surowością traktowała wszystkich, którzy tej propagandzie próbowali się przeciwstawić.

Bez przyzwolenia rządu, a w szczególności – bez przyzwolenia Naczelnika Państwa byłoby to niemożliwe. Jaki zatem interes ma Naczelnik Państwa w pozwalaniu na propagowanie zboczeń płciowych?

Myślę, że taki, iż dzięki coraz wyraźniejszym objawom sodomickiej ofensywy, łatwiej mu przekonywać nie tylko swoich wyznawców, ale niewyrobioną politycznie część duchowieństwa, ze jego partia jest ostatnim szańcem obrony Polski przed tą plagą i dzięki temu zapewnić sobie polityczne poparcie bez żadnego wysiłku, a nawet bez żadnych zobowiązań ze swojej strony. W rezultacie Polska i nasze społeczeństwo może za polityczne panowanie PiS zapłacić wysoką cenę.

Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia w przypadku prawdopodobnych skutków amerykańskiej ustawy 447 JUST. Kiedy już rząd nie mógł milczeć po ujawnieniu notatki z rozmów pana Tomasza Yazdgerdiego z panem ambasadorem Jackiem Chodorowiczem (nawiasem mówiąc, łobuzeria z TVP musiała ostatnio dostać rozkaz, by zaprzeczać samemu istnieniu tej notatki), to Naczelnik Państwa oświadczył, że Polska nic nie zapłaci.

Ale Naczelnik formalnie jest prostym posłem, którego deklaracje wiecowe w żadnym stopniu państwa polskiego nie wiążą, a kiedy 19 lipca br. Sejm głosował nad ustawą „antyroszczeniową”, to została ona obalona właśnie głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości, podczas gdy obóz zdrady i zaprzaństwa wstrzymał się od głosu.

No a teraz pan Adam Bodnar sztorcuje kuratorów, że owszem – mogą kontrolować szkoły, ale nie wolno im zakazywać tęczowych piątków – bo uczniowie mają prawo do edukacji.

Wprawdzie są jeszcze więksi szkodnicy od pana Adama Bodnara, ale i on dokłada swoją cegiełkę do komunistycznego łajdactwa. Przy okazji trzeba zwrócić uwagę na to, że strategia komunistyczna jest bardzo dobrze przemyślana i rozłożona na etapy. Najpierw przyzwyczajono społeczeństwo, że propagowanie zboczeń płciowych jest rodzajem „edukacji”, a kiedy nawet jej przeciwnicy, na przykład Janusz Korwin-Mikke, używają tego podręcznego określenia, przychodzi pan Adam Bodnar i swoje sztorcowanie kuratorów uzasadnia „prawem uczniów do edukacji”.

Przechodzi w ten sposób do porządku nad ustanowionymi w art. 53 ust. 3 konstytucji gwarancjami dla rodziców, że „mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego zgodnie ze swoimi przekonaniami”. Swoimi – a nie dajmy na to, przekonaniami ministra edukacji, pani Anji Rubik czy innych osób.

Tymczasem na podstawie obowiązku szkolnego cudze dzieci, nawet bez informowania rodziców, są zmuszane do udziału w seansach sodomii i gomorii. Nie są to wprawdzie praktyki o charakterze religijnym, ale z racji umieszczenia sodomii i gomorii na sztandarach komunistycznej rewolucji, zboczenia te zyskują status quasi-religijny, bo oparty na wierze, wbrew oczywistym faktom i życiowemu doświadczeniu, że sodomia i gomoria są normalnymi zachowaniami seksualnymi.

Narusza to art. 53 ust 6 konstytucji stanowiący, że nikt – również pod pozorem „edukacji” nie może być zmuszany do uczestniczenia w praktykach religijnych, nawet jeśli polegają one na klasówkach z masturbacji, którą pan Adam Bodnar najwyraźniej musiał sobie z jakichś zagadkowych powodów szczególnie upodobać.

Stanisław Michalkiewicz
https://prawy.pl/

Komentarzy 15 do “To nie „edukacja”, tylko demoralizacja”

 1. Marek said

  Pis to zło wcielone w partię. Partię założoną zresztą przez żydów. I przez nich zarządzaną.
  Pis jako zło wcielone nie jest w stanie, bo nie chce, karać zła w życiu publicznym.
  Nie karze złodziei kradnących kamienice.
  Nie karze złodziei prywatyzujących państwowe firmy.
  Nie karze zboczeńców deprawujących dzieci.
  Nie karze oszczerców kalających polskie świętości.
  Nie karze polityków wciągających Polskę w bandyckie wojny.
  Nie karze kłamców fałszujących historię Polski.
  Nie karze urzędników trwoniących pieniądz publiczny.
  Przeciwnie, wspiera prawie na każdym polu działania niszczące Polskę i Polaków.
  Od ekonomii po politykę zagraniczną.
  Co im się udało?
  Grabić nie swoje i zadłużać kolejne pokolenia na 500+ dla żydów i ukrów. Na emerytury dla żydów i ukrów. Rozkręcać inflację, by grabić Polaków z resztek kapitału. I zapędzić do niewolniczej pracy najemnej w obcych firmach.
  Dobra zmiana. Raz po, drugim razem pis, trzecim razem sld.

 2. Boydar said

  Na pal !

 3. Troll Polonii said

  Edukacja w obecnej Polsce zeszla do poziomu ‚tabula rasa’.

  A dobrym przykladem jest pan Boydar, ktory proponuje wyrzucenie na smietnik Tablicy Mendelejewa, z ktorej caly swiat korzysta.

  ———
  ¿????????¿¿¿¿¿¿????
  Admin

 4. Boydar said

  Wielu rabinów mogłoby się wiele od Pana Trolla nauczyć.

 5. Troll Polonii said

  3.
  Admin

  Na moj wpis o rosyjskich wynalazkach, Boydar napisal:

  Wolne tematy (56 – 2019) « Dziennik gajowego Maruchy
  https://marucha.wordpress.com/2019/10/28/wolne-tematy-56-2019/#comment-863226

  20
  Boydar said:

  2019-10-29 (Wtorek) @ 10:01:11

  Panie Troll (14)
  Wywalił Pan kontener ze śmieciami, są tu rzeczy bardzo różne.

  Czy panu Boydarowi chodzilo o te wynalazki?:

  Rosyjskie wynalazki:
  XVIII wiek – początki kolejki górskiej,
  1766 – pierwsza przemysłowa maszyna parowa,

  1869 – układ okresowy pierwiastków,

  1876 – transformator jednofazowy,
  1881 – cysterny kolejowe,
  1885 – jajko Fabergé,
  1895 – antena radiowa,
  1896 – transmisja radiowa,
  1903 – teoria lotu rakietowego
  czolg

  A z tymi rabinami to ja naprawde nie wiem o co chodzi – czy pan Boydar ma kompleks rabinow i co probowal mi zasugerowac??

 6. Kojak said

  Totalna demoralizacja ludzi a szczegolnie dzieci i mlodziezy jest fundamentem, kryminalnej egzystencji zydowskich kryminalistow i bandytow Zdemoralizowany bowiem czlowiek nie ma kregoslupa ,moralnego i zydowski lajdak i gnoj moze nim dowolnie sterowac i oto chodzi zydowskim bandziorom ! Rece precz od polskich dzieci dla zydowskich kryminalstow !

 7. Mądra Polska said

  Nie napiszę niczego nowatorskiego, ale Orwell będąc świetnym obserwtorem mechanizmów którymi posługiwał się komunistyczny rezim, opisał przyszłość społeczeństw przestających reagować na poczynania władzy. Tam gdzie usypia rozum, tam budzą się demony będące na usługach komunistów. Pierwszym ruchem do zniewalania umysłów obywateli jest wypaczona edukacja seksualna. Wiedzieli o tym bolszewicy i warto przypomnieć sobie ten moment w historii, by zrozumiec co dzieje się w obecnym społeczeństwie
  CZERWONA ZARAZA CZYLI BOLSZEWICKA REWOLUCJA SEKSUALNA
  https://madrapolska.blogspot.com/2019/08/czerwona-zaraza-bolszewicka-rewolucja.html
  NOWOCZESNE NARZĘDZIE DO MANIPULOWANIA NASZYMI POGLADAMI – ALGORYTM STWORZONY PRZEZ PSYCHOLOGA
  https://madrapolska.blogspot.com/2019/08/wybory-2019-r-zanim-zagosujesz-poznaj.html

 8. patologia said

  >https://www.youtube.com/watch?v=zP_tP07DIaU

  ————
  Gdzie kropka albo „>” ?
  Gdzie krótki opis?
  Admin

 9. Sarmata said

  Tu, poniżej, trochę PEWNEJ wiedzy zaczerpniętej z PŚ. Dedykuję dla tumanów, propagujących dzieciom sodomię skrywaną pod przykrywką „LGBTQ”, „gejów”, czy innego gó…, bo warto wiedzieć – co robić i jak postępować – zanim będzie za późno.
  Z Panem Bogiem nie ma żartów – szczegóły poniżej:

  STARY TESTAMENT – Księga Rodzaju – Bóg w gościnie u Abrahama
  18.20 Po czym Pan rzekł: «Skarga na Sodomę i Gomorę głośno się rozlega, bo występki ich [mieszkańców] są bardzo ciężkie. 21 Chcę więc iść i zobaczyć, czy postępują tak, jak głosi oskarżenie, które do Mnie doszło, czy nie; dowiem się».

  STARY TESTAMENT – Księga Rodzaju – Zniszczenie Sodomy i Gomory
  19.23 Słońce wzeszło już nad ziemią, gdy Lot przybył do Soaru. 24 A wtedy Pan spuścił na Sodomę i Gomorę deszcz siarki i ognia od Pana . 25 I tak zniszczył te miasta oraz całą okolicę wraz ze wszystkimi mieszkańcami miast, a także roślinność. 26 Żona Lota, która szła za nim, obejrzała się i stała się słupem soli5.
  27 Abraham, wstawszy rano, udał się na to miejsce, na którym przedtem stał przed Panem. 28 I gdy spojrzał w stronę Sodomy i Gomory i na cały obszar dokoła, zobaczył unoszący się nad ziemią gęsty dym, jak gdyby z pieca, w którym topią metal.

  STARY TESTAMENT – Księga Izajasza – Nieład w Jerozolimie
  3 .8 Zaiste Jeruzalem upada i Juda się wali, bo przeciw Panu są ich słowa i czyny, by oczy Jego chwały obrażać.
  9 Stronniczość ich świadczy przeciw nim, jak Sodoma ogłaszają swój grzech, nie ukrywają [go]. Biada im, bo sami sobie gotują nieszczęście.
  10 Szczęśliwy sprawiedliwy, bo pozyska dobro; zażywać będzie owocu swych czynów.
  11 Biada złemu, bo odbierze zło; bo według czynów jego rąk mu odpłacą.

  STARY TESTAMENT – Księga Izajasza – Wyrok na Babilon
  13 .19 Wtedy Babilon, perła królestw, klejnot, duma Chaldejczyków, stanie się jak Sodoma i Gomora, gdy ją Bóg wywrócił.
  20 Nie będzie nigdy więcej zamieszkany ani zaludniony z pokolenia w pokolenie. Nie rozbije tam Arab namiotu ani pasterze nie staną na postój.
  21 Dziki zwierz tam mieć będzie swe leże, sowy napełnią ich domy, strusie się tam zagnieżdżą i kozły będą harcować.
  22 Szakale nawoływać się będą w ich pałacach i hieny wyjąc w ich przepysznych gmachach. Godzina jego się zbliża, jego dni nie będą przedłużone.

  STARY TESTAMENT – Księga Sofoniasza – Sąd nad obcymi narodami
  2 .9 Dlatego: Na moje życie – wyrocznia Pana Zastępów, Boga Izraela: Moab będzie jak Sodoma, a synowie Ammona jak Gomora: ziemią pokrzyw, usypiskiem soli i pustynią na wieki. Reszta ludu mego ich złupi, a pozostali z mego narodu przejmą ich posiadłości.

  STARY TESTAMENT – Księga Powtórzonego Prawa – Wierność wobec przymierza
  29.21 Wtedy przyszłe pokolenie, wasi synowie, którzy po was powstaną, i obcy, który przybędzie z dalekiej krainy, widząc plagi tej ziemi i choroby, które na nią Pan ześle, powiedzą: 22 «Siarka, sól, spalenizna po całej jego ziemi!» Nie obsieją jej, nie zakiełkuje, nie urośnie na niej żadna roślina, jak w zagładzie Sodomy, Gomory, Admy i Seboim, które Pan zniszczył w swym gniewie i zapalczywości. 23 I wszystkie narody powiedzą: «Czemuż to Pan tak uczynił tej ziemi? Dlaczego ten żar gniewu?» 24 I odpowiedzą: «Bo opuścili przymierze Pana, Boga ich przodków, zawarte z nimi, kiedy ich wyprowadził z ziemi egipskiej, 25 a poszli służyć obcym bogom i oddawać im pokłon – bogom nieznanym, których On im nie przydzielił6 – 26 i zapalił się gniew Pana przeciw tej ziemi, sprowadzając na nich wszystkie przekleństwa, zapisane w tej księdze.

  NOWY TESTAMENT – Ewangelia wg św. Łukasza – Dzień Syna Człowieczego
  17.28 Podobnie jak działo się za czasów Lota: jedli i pili, kupowali i sprzedawali, sadzili i budowali, 29 lecz w dniu, kiedy Lot wyszedł z Sodomy, spadł z nieba deszcz ognia i siarki4 i wygubił wszystkich; 30 tak samo będzie w dniu, kiedy Syn Człowieczy się objawi.

  NOWY TESTAMENT – List św. Judy – Ostrzeżenia
  1. 5 Pragnę zaś, żebyście przypomnieli sobie, choć raz na zawsze wiecie już wszystko, że Pan, który wybawił naród z Egiptu, następnie wytracił tych, którzy nie uwierzyli; 6 i aniołów, tych, którzy nie zachowali swojej godności, ale opuścili własne mieszkanie, spętanych wiekuistymi więzami zatrzymał w ciemnościach na sąd wielkiego dnia; 7 jakSodoma i Gomora i w ich sąsiedztwie [położone] miasta – w podobny sposób jak one oddawszy się rozpuście i pożądaniu cudzego ciała – stanowią przykład przez to, że ponoszą karę wiecznego ognia. 8 Podobnie więc ci „prorocy ze snów”: ciała plugawią, Panowanie odrzucają i wypowiadają bluźnierstwa na „Chwały”.

  NOWY TESTAMENT – Apokalipsa św. Jana – Dwaj świadkowie
  11.7 A gdy dopełnią swojego świadectwa, Bestia, która wychodzi z Czeluści, wyda im wojnę, zwycięży ich i zabije.
  8 A zwłoki ich [leżeć] będą na placu wielkiego miasta, które duchowo zwie się: Sodoma i Egipt, gdzie także ukrzyżowano ich Pana.

  NOWY TESTAMENT – 2 List św. Piotra – Szydercy
  2.4 Jeżeli bowiem Bóg aniołom, którzy zgrzeszyli, nie odpuścił, ale wydał [ich] do ciemnych lochów Tartaru, aby byli zachowani na sąd; 5 jeżeli staremu światu nie odpuścił, ale jako ósmego Noego, który ogłaszał sprawiedliwość, ustrzegł, gdy zesłał potop na świat bezbożnych; 6 także miasta Sodomę i Gomorę obróciwszy w popiół skazał na zagładę dając przykład [kary] tym, którzy będą żyli bezbożnie, 7 ale wyrwał sprawiedliwego Lota, który uginał się pod ciężarem rozpustnego postępowania ludzi nie liczących się z Bożym prawem

  Jak bronić dzieci przed demoralizacją-seksualizacją?
  Korwin Mikke mówił, że „To jest obowiązek ojca – zabić kurwa tych ludzi!”. Tu łącze:

 10. Troll Polonii said

  7
  Madra Polska
  re: Orwell
  Sa dwie szkoly myslenia gdy codzi o ‚Farme Zwierzat’ Orwella.
  Wiadomo, ze Orwell bral udzial jako korespondent w roznych ‚akcjach’ i awanturach. Byl korespondentem w Hiszpanii.

  Wiadomo, ze byl bardzo rozczarowany kapitalizmem i tym co wyprawial anglosaski imperializm.

  Chce przez to powiedziec, ze Orwell niekoniecznie opisuje komunizm.
  Co nie znaczy, ze popiera.
  Jest wiele literatury nawet amerykanskiej bardzo brzydko opisujacej farme zwierzat – bez wzgledu na istniejacy ustroj.

  My czesto lubimy upraszczac nasze pojecia o roznych zjawiskach:
  „To nie my – to oni. To nie nasz system, bo my jestesmy lepsi”.

  Wiadomo, ze kapitalizm monopolistyczny niczym sie nie rozni od skrajnej formy komunizmu: Koncentracja kapitalu i wladzy.
  Wiadomo, ze w USA tylko 1% ludnosci ma dostep do 99% zasobow kraju.
  Trudno to nazwac demokracja.

  A stary orwellowski kon haruje na darmozjadow i powtarza wytarty slogan; 4 nogi dobre – dwie nogi zle.
  Znaczy…czlowiek sie nie liczy.

  A edukacja seksualna??
  Duzo bardziej widoczna w kapitalizmie niz w komunizmie.
  Sorry.
  Liberalizm nie powstal w komunizmie.

 11. revers said

  Tak wyglada nauka tolerncji lbtq w szkolach bliskich Tarzaskowkiemu, Biedroniowi, Dulkiewicz z Gdanska i wielu innym personom ruchu gender bliskim ..

  https://www.magnapolonia.org/w-usa-zboczeniec-obnazyl-sie-przed-malymi-dziecmi-na-zajeciach-z-tolerancji/?fbclid=IwAR2mKfvhH8UK1he_5TmRH7IYW3x4VNFMeTlEf00poQSqL74gB4FWBKk2OBY

  zawsze mozna genitalia z detalami, czy w poprzek, czy supelek.

 12. Boydar said

  Panie Troll, odnoszę niejasne wrażenie, że gdyby nie wujek Gugl, nie zorientowałby się Pan, że w istocie jest Pan … trollem. Takim internetowym. Bo prawdziwe trolle może i wredne były, ale swój rozum jednak miały.

  „… trolle różniły się między sobą zarówno wyglądem, jak i charakterem. Najczęściej miały to być stworzenia bardzo stare, brzydkie, złośliwe i mało inteligentne. Można było wśród nich znaleźć dużego wzrostu osobniki, jak i niewielkie skrzaty (norw. nisse) czy karły (norw. dverg).

  Niektóre większe trolle ze starości porastały lasem. Trolle mieszkały w trudno dostępnych dla człowieka miejscach: lasach, górach i jaskiniach, niektóre żyły też w morzu. Wyrządzały szkody ludziom i zwierzętom. Zajmowały się też wydobyciem i gromadzeniem srebra, złota oraz kosztowności. Były bardzo chciwe i skąpe. Nie znosiły światła słonecznego …”

  (wiki)

 13. Troll Polonii said

  12
  Boydar

  Czy to argument ad personam, czy tylko takie dosc slabe , zlosliwe dywagacje kogos, kto nie slyszal o Tablicach Mendelejewa.

  RomanK tez sie czepia przydomkow jak mu brak pomyslu na dyskusje rzeczowa.

  Ja wiem dlaczego nazywam sie troll.
  A pan wie dlaczego nazywa sie Boydar?

  Nie chce mi sie spekulowac, bo po pierwsze szanuje czyjes pseudonimy a po drugie:
  Nomina sunt odiosa.

  A bajki o trollach i muminkach skandynawskich czytala mi juz babcia, kiedy bylem maly i o googlu jeszcze nikt nie slyszal

 14. Boydar said

  „… a pan wie dlaczego nazywa się Boydar? …”

  Nie, nie wiem. Ale mam pewne podejrzenia.

 15. Troll Polonii said

  14
  Boydar
  No to jak pan znajdzie swoj ‚zrodloslow’ – to prosze podac linki.
  W domu mi zawsze tlumaczyli, ze nalezy wzbogacac swoje slownictwo.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: