Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Chiny mają w nosie „Zielony Ła…
  Piskorz o Jak zadbać o odporność na jesi…
  Greg o Chiny mają w nosie „Zielony Ła…
  Lily o Wolne tematy (71 – …
  Yagiel o Wolne tematy (71 – …
  Olo o Czy chcą nas zabić?
  Yagiel o Wolne tematy (71 – …
  revers o Czy chcą nas zabić?
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Boydar o Czy chcą nas zabić?
  prostopopolsku o Opary kłamstwa i absurdu w Par…
  Marucha o Rok 1939 w warunkach „demokrac…
  Boydar o Czy chcą nas zabić?
  revers o Wolne tematy (71 – …
  bryś o Opary kłamstwa i absurdu w Par…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Banki dla „faszystów”

Posted by Marucha w dniu 2019-10-30 (Środa)

Apetyt wzrasta w miarę jedzenia, a chleb bodzie. Kiedyś lichwiarze po prostu pożyczali głupim gojom na procent, zgodnie z poleceniem, jakiego jeszcze w głębokiej starożytności udzielił im Stwórca Wszechświata: „będziesz pożyczał innym narodom, a sam od nikogo nie będziesz pożyczał. Będziesz panował nad innymi narodami, a one nad tobą nie zapanują”.

Ciekawe, jaki interes miał Stwórca Wszechświata w tym, żeby lichwiarze zapanowali nad „innymi narodami”? Jakiś jednak musiał mieć, skoro udzielił lichwiarzom takiej rady – o ile oczywiście nie jest to fantazja jakiegoś lichwiarskiego szowinisty.

Tak czy owak – tajemnica to wielka, a w każdym razie taka była do niedawna. Wydawało się bowiem, że lichwiarze, co to robią w finansach, nie mają innych ambicji, jak ciułać srebrnik do srebrnika, by pożyczać jeszcze więcej na jeszcze większy procent, dzięki czemu mogliby mieć jeszcze więcej srebrników, które mogliby pożyczać większej liczbie głupich gojów na jeszcze większy procent, aż wreszcie doprowadziliby do sytuacji, w których głupie goje tak by się zadłużyły, że na podstawie wyroków niezawisłych sądów można by ich zlicytować i w ten sposób uchwycić panowanie nad światem.

Oczywiście taka tendencja budzi reakcje odwrotne, czemu jeszcze w Średniowieczu dał wyraz pewien niemiecki książę mówiąc, że „Żydzi są jak gąbka. Jak już dobrze nasiąkną, to my ich wyciskamy”. Oczywiście ten książę się mylił, przypisując taką skłonność tylko Żydom, chociaż niepodobna im jej odmówić – ale widocznie ich przykład podziałał zaraźliwie, w związku z czym lichwiarstwem zaczęły zajmować się też głupie goje. A goje – jak to goje; samo lichwiarstwo szybko przestało im wystarczać i zapragnęły zmieniać świat.

Dlaczego ludzie chcą zmieniać świat? Tajemnica to wielka, ale najwyraźniej wydaje im się, że urządziliby go lepiej, niż uczynił to Stwórca Wszechświata. Wprawdzie jak dotąd żaden człowiek żadnego Wszechświata nie stworzył, ale to wcale nie powstrzymuje rozmaitych ambicjonerów od podejmowania prób.

Nic dobrego z tego nie wynika i taka na przykład próba ulepszenia świata poprzez wprowadzenie komunizmu doprowadziła do zagłady co najmniej 100 milionów ludzi. Jest to liczba, wobec której rytualne 6 milionów ofiar holokaustu wydaje się jakimś chałupnictwem.

Inna sprawa, że – jak zauważyli starożytni Rzymianie – omnia principia parva sunt, co się wykłada, że wszelkie początki są skromne, więc następna próba poprawiania świata z pewnością doprowadzi do jeszcze bardziej imponujących rezultatów. Zwracam na to uwagę głupim gojom, że socjalizm nawet Żydom się nie udał, bo w końcu zaczęli być wyciskani, a w takim razie co może czekać współczesnych amatorów poprawiania świata, jak już ich pragnienia zostaną spełnione?

Nie ma żadnego powodu, by im współczuć; ostatecznie będą mieli to, czego chcieli, chociaż z drugiej strony chyba sami nie do końca wiedzą, czego naprawdę chcą.

Na przykład taka pani Maria Peszek, która wyśpiewuje różne pioseneczki, dała niedawno wyraz przekonaniu, że ludzi jest za dużo. Może to prawda – ale w takim razie dlaczego się nie powiesiła? Na co jeszcze czeka, podobnie jak inni radykalni amatorzy poprawiania świata? Taki np. pan prof. Ehrlich, 80-letni starowina, też uważa, ze trzeba by ludność świata zredukować najwyżej do miliarda, ale z tym przekonaniem dożył swojego wieku i wcale nie zamierza rozpocząć tej redukcji od siebie. Widocznie wszyscy oni uważają, że redukcja powinna rozpocząć się od kogoś innego – co jednak stawia przed ludzkością pytanie – od kogo?

Wspominam o tym wszystkim, bo naprawianie świata byłoby szalenie trudne, o ile w ogóle możliwe, bez szmalcu. Tymczasem szmalec jest u szmalcowników, to znaczy – u lichwiarzy. Otóż niektórzy lichwiarze poczuli w sobie wokację do naprawiania świata. Ale – jak słusznie przestrzega Janusz Szpotański w nieśmiertelnym poemacie „Towarzysz Szmaciak” – „by można było ludzkość zbawić, trzeba się najpierw z nią rozprawić, bo tylko z morza krwi i męczarń narodzi się przecudna tęcza. By mogła zapanować równość, trzeba wpierw wszystkich wdeptać w gówno. By człowiek był człowieka bratem, trzeba go wpierw przećwiczyć batem”.

W rezultacie, po etapie przekomarzań nastaje etap surowości, który charakteryzuje się przewagą celów nad środkami.

Toteż niektórzy amatorzy poprawiania świata, jak na przykład Daniel Schulman, który jest prezesem lichwiarskiej kompanii PayPal, postanowił okradać swoich klientów, którzy mu zaufali i mają na kontach tej kompanii swoje depozyty, jeśli tylko dojdzie do wniosku, że są oni „faszystami”.

No a kto jest „faszystą”? To proste, jak budowa cepa. „Faszystą” jest ten, kto nam się nie podoba, na przykład z tego powodu, że nie chce ćwierkać z tego samego klucza, co my. Wprawdzie faszyzm polega na czym innym, co już dawno sformułował twórca tego kierunku politycznego Benito Mussolini w postaci spiżowej formuły: „wszystko w państwie, nic poza państwem, nic przeciwko państwu” – ale „antyfaszyści”, przeważnie zapatrzeni we własne, albo i cudze genitalia – ponieważ są przekonani, że płci jest co najmniej siedem, a może nawet – 77, zgodnie z tradycją hebrajską, która tej liczbie przypisuje tajemnicze znaczenie magiczne, najwyraźniej o tym nie wiedzą – zresztą wcale nie potrzebują.

Definicja, że „faszyzmem” jest wszystko to, co aktualnie nie podoba się naczelnemu redaktorowi żydowskiej gazety dla Polaków w Warszawie, jest prosta, jak budowa cepa i nie wymaga żadnego wysiłku umysłowego.

Ale idioci mają to do siebie, że bywają szczerzy, zwłaszcza gdy pycha podpowiada im, że nic nie jest w stanie im zagrozić. Toteż pan Daniel Schulman, udzielając wywiadu „Gazecie Wyborczej”, wyznał, że „można zarabiać i być dobrym. Jedno drugiego nie wyklucza”.

Może nie byłoby w tym nic osobliwego, gdyby nie okoliczność, że pan Schuman postanowił „być dobry”, to znaczy – świetnie zarabiać na okradaniu swoich klientów. Poinformował bowiem, że zablokował konta „prawicowym aktywistom”. „Zablokował konta,”, to znaczy – odmówił owym „aktywistom” wypłacenia na ich żądanie ich pieniędzy, lekkomyślnie powierzonych firmie PayPal w depozyt. Mówiąc wprost, próbuje tych „aktywistów” okradać i na tym „zarabiać”.

Z podobnym podejściem spotkała się pewna moja znajoma, która podjęła się nauczania języka angielskiego w „szkole biznesu”. Kiedy zgłosiła się do właściciela o umówione wynagrodzenie, usłyszała, że „tu jest szkoła biznesu i właśnie otrzymała pierwszą lekcję” – i oczywiście nie dostała ani grosza.

Pan Daniel Schulman najwyraźniej kombinuje w ten sam sposób, tylko swoje pragnienie zarabiania na okradaniu klientów drapuje w patetyczny kostium naprawiania świata – że w ten sposób jeśli nawet nie uwolni go od „faszystów” – bo na radykalizm w stylu Adolfa Hitlera być może jeszcze go nie stać – to przynajmniej ich zuboży, co może być pierwszym krokiem na drodze poprawiania świata.

Wprawdzie zwierza się pani Agacie Kozak, która w tej metodzie naprawiania świata nie znajduje niczego złego, bo wszak chodzi o „faszystów”, a nie, dajmy na to, o Żydów, którzy właśnie próbują rabować całe narody pod pretekstem „własności bezdziedzicznej”, twórczo rozwijając instrukcję Stwórcy Wszechświata, który safandulsko ograniczał się tylko do „pożyczek” – że „będziemy musieli zmierzyć się w sądzie z następstwem naszych decyzji o zablokowaniu kont” – ale chyba tylko tak się przekomarza.

Kto by tam wdawał się w sądowe zmagania ze złotymi cielcami, którzy każdy sąd mogą sobie kupić i to wiele razy? „Widzi, że sąd – i skarży” – tak by trzeba było skomentować postępowanie takiego desperata. Myślę, że takiego głupka nie ma nawet w Ameryce, nie mówiąc już o naszym nieszczęśliwym kraju, którego władcy na samą myśl o wytoczeniu sprawy amerykańskiemu grandziarzowi splamiliby kalesony, a jeśli nawet nie – to grozę sytuacji natychmiast uświadomiłaby im pani Żorżeta, która w swoim czasie przestrzegła tubylczych przywódców, że jeśli nie odczepią się od TVN, to popamiętają ruski miesiąc.

Obawiam się, że w związku z tym nie ma co liczyć na instytucje naszego bantustanu, które – po pierwsze – mają za krótkie rączki, by dosięgnąć jakiegoś grandziarza zza oceanu, a po drugie – dyć to Nasz Najważniejszy Sojusznik, któremu lepiej się nie sprzeciwiać nawet w takich sprawach.

Co upadło, to przepadło, toteż ja natychmiast rezygnuję z usług grandziarskiej firmy PayPal, pamiętając, że jeśli ktoś pragnie przyjaźnić się ze wszystkimi, to prędzej, czy później wpadnie w złe towarzystwo, ot – choćby takiego pana Daniela Schulmana. Od takich ludzi i od takich przedsięwzięć każdy uczciwy i normalny człowiek powinien trzymać się z daleka.

No dobrze – ale co w tej sytuacji mają zrobić obywatele, których żydowska gazeta dla Polaków nieubłaganym palcem wskazała panu Schumanowi jako „faszystów”? Z uczestnictwa w obrocie finansowym zrezygnować nie mogą, a zresztą nie powinni – bo przecież idiosynkrazje amerykańskich złotych cielców takim powodem być nie mogą. W tej sytuacji będą musieli skorzystać z usług innych instytucji finansowych, na przykład arabskich, albo chińskich, którym rząd naszego bantustanu powinien usunąć z drogi wszystkie kłody. Nie mówię, żeby ich futrował milionami, jak to było w przypadku banku JP Morgan, któremu premier Mateusz Morawiecki lekką ręką dał 20 milionów złotych, ale przynajmniej żeby funkcjonowały na równych prawach.

Nie mówię, żeby przyznać im przywilej blokowania kont syjonistów – skoro już dopuszczone są represje za poglądy polityczne. Niech tam syjoniści śpią spokojnie bez konieczności wyjeżdżania do Syjamu – ale jakaś symetria powinna być. W przeciwnym razie „faszyści” na których parol zagnie jeśli nie „Gazeta Wyborcza”, to pani Domańska zostaną trwale ograniczeni w prawach, co niewątpliwie przysporzyłoby zgryzoty bezsilnemu w takich sytuacjach panu Adamowi Bodnarowi, piastującemu operetkową posadę „rzecznika praw obywatelskich”.

Niezależnie od tego trudno oddzielić inicjatywę pana Daniela Schulmana od przygotowań do rabunku Polski przez żydowskie organizacje przemysłu holokaustu. Bardzo możliwe, że pan Daniel oczyszcza im przedpole, blokując „faszystom” i „nienawistnikom” finansowe możliwości działania tak, żeby żydowska okupacja Polski nie spotkała się z żadnym głosem protestu.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 79 do “Banki dla „faszystów””

 1. Ale dlaczego? said

  Zaraz po informacji o zablokowaniu kont „faszystom” zlikwidowałem konto na paypalu. Chociaż tyle…

 2. ibrahim ibn jakub said

  Pisałem już na podobny temat ale cenzor wyrzucił moje komentarze w najdziksze rejony tegoż bloga. No nic takie jego komunistyczne (albo raczej właścicielskie) prawo.
  Dlatego może przypomnę i nieco oświecę mózg autora artykułu.
  1. Bóg Wszechmocny który jest jedynym Światłem, Życiem i Miłością NIE STWORZYŁ tego świata.
  2. Ten świat został UCZYNIONY (nie „stworzony”, co stanowi kolosalną różnicę) przez kogoś innego, ale nie przez szatana.
  3. szatan, będąc ojcem , czyli mistrzem kłamstwa i podstępu przejął władzę na TYM światem i dziś nim rządzi.
  4. szatan , jako „gwiazda zaranna” powiedział: „Uczynię tron nad obłokami Pana”. Więc sam przedstawia się ludziom jako bóg.
  5.szatan upodobał sobie lud bez ziemi – żydów. I wmówił im , posługując się „licznymi cudami”, że jest bogiem, a żydzi jego WYBRANYM ludem.
  6. Prawdziwy Bóg nikogo nie wyróżnia. Jego Miłość jest taka sama dla wszelkiego stworzenia.
  7. szatan upodobał sobie żydów oznajmiając im , iż są „narodem wybranym”, gdyż są najpodlejszym plemieniem na Ziemi
  i bardzo dobrze nadają się na wykonawców woli szatana.
  8. Nota bene, co to za „bóg”, co włóczył żydów po pustyni 40 lat w kółko i zaprowadził ich do „ziemi obiecanej”, w której nie ma ani jednej kropli ropy. A wokół nich wszystkie ludy wręcz toną w ropie i forsie.
  Dużo mógłbym jeszcze PRAWDY Wam powiedzieć, ale pewno cenzor znów sie rano obudzi.

 3. Marucha said

  Re 2:
  Panie Ibrahim, prowokuje Pan?
  Więc niech się Pan nie zdziwi, jak Pana usunę z gajówki.

 4. ibrahim ibn jakub said

  Można usuną tylko moje wpisy, nie mnie. Toż to Pańska gajówka.
  Pomimo to pozdrawiam serdecznie :-)))

 5. Rafal Cz. said

  Stworca przewidzial jak system finansowy wplynie na losy Zydow?
  Napisano „Bedziesz pozyczal na procent innym narodom ale nie bratu”. Doprawdy nie wiem jak to skomentowac.
  A co na to pan Gajowy?

  —————-
  Nie wiem.
  Wygląda mi to na jakieś rzydowskie fałszerstwo, ale kto tego teraz dojdzie?
  Admin

 6. ibrahim ibn jakub said

  Panie Rafale, chodzi właśnie o to, że to nie Stwórca, tylko lucyfer podający się za stwórcę. Tak, przewidział, albowiem złoto, srebro , pieniądz jest jego wymysłem. Faryzeusze, chcąc po raz kolejny wystawić na próbę Jezusa Chrystusa zapytali się Go: „czy mamy płacić podatek cesarzowi?”. Chrystus odpowiedział : „pokażcie mi monetę. ” I odpowiedział dalej: „Czyj jest wizerunek na monecie?” Faryzeusze odpowiedzieli: „cesarza”. Chrystus więc powiedział : „co jest cesarskie, oddajcie cesarzowi; co jest Boskie oddajcie Bogu”.

 7. Zerohero said

  Już dawno temu Pay Pal blokował europejskich tożsamościowców opłacających statek majacy robić to czego nie chce robić straż graniczna. Z powodów politycznych blokują też niektóre portale tzw. crowdfundingu, a w kierownictwie VISA też się przębokuje.

  Idealny świat to taki w którym nie ma gotówki, a ludzie mają wszyte chipy. Chip służy jako dowód osobisty, karta płatnicza, klucz. Idealny świat wygląda jak terminal na lotnisku. Złego człowieka (faszystę) można zbanować i w ten sposób uwięzić w uliczce między dwiema bramkami. Nic nie kupi, żebrać też nie może, bo nikt mu na zbanowane konto nie przeleje. Po 3 dniach umrze z pragnienia, przy obojętności przechodniów. Bez powodu przecież mu nie wyłączyli.

 8. Rafal Cz. said

  Ad 6
  Prosze wybaczyc ale i Lucyfer jest stoworzony przez Boga.

 9. Rafal Cz. said

  Ad 6
  Jak zwal tak zwal imc Lucyfer to nie kto inny jak stracony aniol Rafael , favoryt Boga a zostal srtacony bo uznal sie rownego Bogu.
  Teraz ma imiona : Szatan i inne…..
  Oddana jest jemu wladza na Ziemi, czy wam sie to podoba czy nie.

 10. Re: 2 Ibrahim…

  Pisze pan w pierwszym zdaniu: (cytuje) „Pisałem już na podobny temat ale cenzor wyrzucił moje komentarze w najdziksze rejony tegoż bloga. No nic takie jego komunistyczne (albo raczej właścicielskie) prawo.”

  Czy pan wie co napisal, czy napisal pan co wie???…

  Po tym wpisie (pierwszym zdaniu), moge stwierdzic, ze g…wno pan wie i ma dosc powaznie „przeorany” narzad zarzadzania…

  Niech sobie pan zapamieta na zawsze, ze zydowski komunizm (przez zydow wymyslony) NIC nie mial ani nie ma wspolnego z WLASNOSCIA , ani wlasnosc z komunizmem.
  WLASNOSC (nieopodatkowana ani nie oprocentowana) jest jednym z waznych (jak nie najwazniejszych) symptomow (czescia obrazu) realnego (fizycznego) KAPITALIZMU… (ktory NIC nie ma wspolnego z obecnym opodatkowanym i oprocentowanym „kapitalizmem”)…

  I jeszcze jedno: niech panu do glowy drugim razem nie przyjdzie wypisywac zydowskie „doktryny” tutaj w Gajowce… Owszem, sa idioci, kretyni, trolle i zwykli prowokatorzy, ale i rowniez ci, ktorzy sa dosc dobrze zorientowani w czym i na czym rzeczy sie maja…

  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. – Re:6 Ibrahim…
  I to jest cala Ekonomia w/g Prawa Naturalnego wyjasniona w jednym zdaniu przez Syna Boga Najwyzszego Jezusa Chrystusa.. (nie chodzilo o srebrna moneta, ale kto na niej widnial i do kogo nalezala…)…

 11. Re.2,4,Ibrahim Sprawa jest oczywista:władcą tego upadłego(materialnego,przemijającego) świata jest żydowski jahwe-demiurg-szatan…co widać,słychać i czuć(Łk,4,1-13,1J,5,19,1J,2,15-17)…z którym Jezus Chrystus-Wysłannik Prawdziwego Boga Miłości,Wieczności i Ducha- nie ma nic wspólnego(J,14,30,J,18,36).W pełni zgadzam się z panem Ibrahimem…

 12. Boydar said

  Czy mamy pewność, że chodziło o pieniądze ? Może właśnie o talenty.
  Jota ma być nie zmieniona. Co do kreski to jeszcze nie skumałem.

 13. ibrahim ibn jakub said

  Re 8,9.
  Ależ panie Rafale , tu nie ma czego wybaczać. Oczywiście , że lucyfer został powołany do istnienia przez Jedynego Boga Stwórcę. Był on największym aniołem w Niebie, miejscu zamieszkania Boga, najwspanialszym aniołem obdarzonym największą częścią Mocy i Wiedzy Boskiej. Oczywiście dopóki sam nie zechciał postawić się na JEGO miejscu.
  A wracając do artykułu. Jeśli ktokolwiek chce się dowiedzieć KTO NAPRAWDĘ stworzył TEN świat i dlaczego mu to nie wyszło, niech dokładnie przeanalizuje przypowieść Jezusa Chrystusa z Nowego Testamentu pt. „Syn Marnotrawny”. Polecam szczególnie dla Pana „Jaśka z Toronto”. Wie Pan, Panie „Jaśku”, jeżeli jednemu na 100 otworzy się umysł, pozostałych 99 będzie go zawsze chciało osadzić w Tworkach.

 14. Re: 12 Boydar…
  Przypowiesc o talentach (1. 5 i 10) to zupelnie inna kwestia, anizeli prowokacja faryzeuszow wobec Pana Jezusa.

  Przeloze to panu na jezyk obrazkowy na chwile obecna:
  Prosze mi powiedziec co pan widzi na obecnym banknocie (no powiedzmy) polskim???…

  I uwaznie sie przyjrzec – czytajac uwaznie co jest na nim napisane (bez znaczenia – czy to jest 10 zlotych, czy 20, czy 50 czy 100 zlotych…)…

  Jest tam dokladnie napisane (chodzi o znaczenie i sens) co bylo (kto byl) wybity na srebrnej monecie… NIc sie nie zmienilo…
  (choc jedynym wyjatkiem naszych czasow byl „wybryk” J.F. Kennedy’ego wobec zydowskiego federal reserve)…

  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 15. ibrahim ibn jakub said

  Ad.14
  Ban-knot = bilet do cyrku

 16. Boydar said

  Pan mię nic nie przekładaj; co ja chciałem napisać, napisałem. Wiem po co i dlaczego tak. Wygląda mi, że Pan Jasiek adresatem nie był.

 17. Boydar said

  „… ale nie bratu …”

  No bo co żydowi za interes, że drugi żyd zaśpiewa albo skomponuje ładną polska piosenkę.

  Muzycy zostają !!!

 18. Re: 13 Ibrahim

  Pisze pan cytuje (….)…”A wracając do artykułu. Jeśli ktokolwiek chce się dowiedzieć KTO NAPRAWDĘ stworzył TEN świat i dlaczego mu to nie wyszło, niech dokładnie przeanalizuje przypowieść Jezusa Chrystusa z Nowego Testamentu pt. „Syn Marnotrawny”. Polecam szczególnie dla Pana „Jaśka z Toronto”. Wie Pan, Panie „Jaśku”, jeżeli jednemu na 100 otworzy się umysł, pozostałych 99 będzie go zawsze chciało osadzić w Tworkach.

  (jasiek z toronto)
  Znowu wstawia pan „ciemnote”…
  Pan Bog stworzyl Swiat doskonaly bez ZADNEJ pomylki…rowniez tej, ze ofiarowal Czlowiekowi ktorego stworzyl na Swoj Obraz i Podobienstwo niezbywalne prawo „WOLNEJ WOLI”… (wyboru miedzy Nim a „kims” innym…)
  I to kazdy czlowiek dokonuje wyboru kazdego dnia, kazdej godziny – a czy wybor jest wlasciwy czy nie, to nie jest sprawa doskonalosci czy nie-doskonalosci swiata (i wszechswiata), ktory Pan Bog stworzyl…

  Czlowiek, jako dzielo skonczone jest niedoskonale, a zycie jego jest ograniczone w czasie.. Dlaczego? Dlaczego czlowiek wybiera swoje (ustala) prawo nie budujac go na Prawie Naturalnym??? Kolejny przypadek?

  Podobnie jak pan, ktory stwierdzil, ze Bogu ten Swiat nie wyszedl… Nie moj panie, to my ludzie swiadomie lub nie „nalogowo” ten Boski Swiat DEMOLUJEMY I nawet swoja bezczelnoscia i ignorancja (hulaj dusza piekla nie ma) „poprawiamy” Jego doskonale Dzielo…majac przy tym nadzieje, ze Pan Bog nam to wybaczy, bo Jest On Milosierny… Nie prosze pana…NIc z tych rzeczy…Rachunek za nasze ludzkie przewinienia wobec Boga trzeba bedzie niestety zaplacic…
  (nic na „krzywy ryj” ani „tylnymi drzwiami”…, gdyz fizyczna smierc czlowieka jest DOPIERO POCZATKIEM ZYCIA…w doslownym tego slowa znaczeniu…)

  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 19. ibrahim ibn jakub said

  Ad 14.
  Cytuję:
  „Widze swiat takim jakim jest, a nie takim jakim inni chcieliby widziec…”
  Pnie „Jaśku”. Pan nie widzi w ogóle tego świata, a już z pewnością nie widzi go Pan takim, jakim jest.
  Pan jedynie POSTRZEGA ten świat w takim zakresie w jakim pozwala Panu na to budowa aparatu i zmysłu wzroku.
  Kłania się tutaj jedna z ważniejszych lekcji z fizyki ze szkoły podstawowej. Świat ma naturę falową. Fakt postrzegania czegokolwiek przez nasz zmysł wzroku jest możliwy tylko dzięki istnieniu światła. W ciemności nic Pan nie postrzega. Problem cały z postrzeganiem polega na tym, że nasz zmysł wzroku „widzi” WYŁĄCZNIE w świetle o długości fali od 380 nm do 780 nm. (słynna pedalska tęcza). Poza tym zakresem fal światła jest ultrafiolet z jednej strony i podczerwień z drugiej. To co jest w ultrafiolecie i dalej, tego Pan już nie widzi. Tak samo z podczerwienią. Widzi Pan Panie „Jaśku” tylko niewielki fragmencik tego świata, albowiem w pozostałym zakresie światła również jest inny świat wraz z istotami w nim zamieszkującymi, dosłownie obok nas. Ale Pan tego nie „widzi”. Niektóre specjalistyczne urządzenia elektroniczne to „widzą”. Ale ich cena jest celowo kosmiczna.
  Pozdrawiam.

 20. Boydar said

  Jeśli rozchodzi się o te nanometry to one zupełnie pedalskie nie są.

 21. Re: 17 Ibrahim…

  „Ad 14.
  Cytuję:
  „Widze swiat takim jakim jest, a nie takim jakim inni chcieliby widziec…”

  A skad pan to „wytrzasnal???”…

  Poprawnie powinien brzmiec ten cytat: „Widze swiat takim, jakim jest, a nie takim jaki chcialbym aby (zeby) byl”.
  (jesli juz…)

  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 22. Re: 15 Ibrahim

  A pan jaka waluta sie posluguje na codzien?

  I co jest napisane na banknocie???

  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 23. ibrahim ibn jakub said

  Oj dziecko. Dużo jeszcze nauki przed Tobą.
  Jasiu obok po prawej Twojego wpisu jest taka ładna fotka chłopca.
  Jak najedziesz kursorem to zobaczysz pozostały tekst.

 24. Re: 22 Ibrahim…
  Ten tekst napisalem ponad 20 lat temu (na fotce) i nie ma nic wspolnego do kontekstu obecnej dyskusji z czego wcale nie wynika, ze jest falszywy, ale nie odzwierciedlal w pelni sensu jego przeslania, wiec zwrocilem na to uwage teraz i wkrotce to skoryguje.

  Owszem jestem dzieckiem i wciaz pilnie sie ucze…, a ten „chlopiec” na tej „fotce”, to wlasnie „jasiek z toronto”…daaaaawno temu…Tak wygladal…
  Niestety, czasu troche uplynelo… (kiedys tez Polska byla piekna i bogata, a teraz, ani piekna ani bogata)…(…)

  A wracajac do kwestii „ban-knotu” = biletu do cyrku”, to akurat nam wszystkim „zorganizowano” cyrk w ktorym to my wszyscy uzywajacych tych „biletow” jestesmy (stalismy sie) slepymi „klown’am” w „wyscigu szczurow” (wyscigu wszystkiego lepszego od tego, co ma (kupil) sasiad na „kreche”…)… w ktorym to, ambicja dosc powazanie „wyprzedzila” realne mozliwosci…(nie tylko materialne, ale przede wszystkim intelektualne..

  Tak wiec, co jest napisane na banknocie (banknotach) jakimi sie pan posluguje na codzien???
  (moze pan nie pamieta, bo wszystkie rachunki reguluje pan „elektronicznie”, to faktycznie pamiec moze zawiesc w tym przypadku…)..

  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 25. Re: 16 Boydar…
  To moze Boydar by zapodal „we” swoim wpisie adresata swojego komentarza z laski swojej…pt:” ad: (…)”…
  Bede zobowiazany…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 26. Boydar said

  A Pan Jasiek to na Mysiej pracował ?

 27. gnago said

  Ibrachimku błądzisz skoro ten świat uczynił Szatan, to uczynił to za wiedzą i aprobatą Stwórcy wszechświata.
  Inaczej negujesz wszechmoc Boga i jego wszechwiedzę!
  Zwyczajnie nie znamy celu na pozwolenie zbudowania tego świata i tyle

 28. ibrahim ibn jakub said

  Ad.27.
  szatan nie uczynił NIC .Nie stworzył tez TEGO świata. Za pozwoleniem Najwyższego Boga Ojca szatan rządzi światem materii, przestrzeni i czasu. Tak nie znamy celów tego Boskiego pozwolenia danego szatanowi. Tak samo jak nie znamy dróg którymi chadza Bóg. Myślenie Boga Najwyższego, to nie myślenie ludzkie.

 29. Boydar said

  Gdyby rządził „światem” czasu, znałby przyszłość. A jednak nie zna.

 30. Re: 28 Ibrahim…
  Bzdury pan wypisuje, ze nie znamy celow Boskiego pozwolenia danego szatanowi… Ja znam i wielu innych rowniez, a szatan dowiedzial sie o tym w chwili, kiedy Pan Jezus Chrystus Syn Boga Najwyzszego Skonal na Krzyzu…Wtedy szatan sie dowiedzial ze skonczy tam, gdzie jego jest miejsce: w piekle, a do chwili wypelnienia sie Nowego Testamentu szatan wypelnia swoja misje… A jaka jest to misja? Ano wlasnie… I pan Ibrahim jest tam, gdzie byl zanim zawital w Gajowce…

  A tak na marginesie: szatan NIE MOZE PRZYMUSIC Czlowieka dla swego celu, ale ma pozwolenie od Samego Boga do kuszenia Czlowieka…wszelkimi dostepnymi sposobami…
  A dalej to sobie pan poczytaj K. Emerich czy nawet Siostre Faustyne lub objawienia z Kioto (Japonia)…
  Potem pogadamy…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 31. Re: 30 cd…
  Tylko prosze nie wpasc na pomysl, abym ja te ksiazki przeczytal, bo te i inne w ilosci 182 ksiazek wlasnorecznie k…rwa przepisalem na klawiaturze mego komputera i wprowadzilem do sieci Internetu – ksiazki w wersji elektronicznej –

  Teraz sie juz chyba rozumiemy…

  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 32. Boydar said

  Z Kioto to jest protokół klimatyczny.

 33. Listwa said

  @ 32 Boydar

  Niech zaczyna od klimatu bo robi ziąb.
  http://www.kultmaryjny.pl/objawienie-w-akita-matka-boska-z-akita-japonia-1973/

 34. Boydar said

  Ziąb to wieje od takich „objawień” My mamy Medjugorie a żółtki Kioto, zupełnie jak w komunizmie, każdemu według potrzeb.

 35. Kura domowa said

  Dobra, to ja mam pytanie dotyczące banknotów z PRL. Dlaczego znajdują się tam osoby takie jak: Stanisław Moniuszko, Ignacy Paderewski, Maria Sklodowska,Wladyslaw Reymont, Mikołaj Kopernik.
  Dlaczego za PRL było więcej zasłużonych osób dla Polski?

 36. Boydar said

  Bo za PRL były inne pryncypia. Pamięć i uszanowanie dla roli wymienionych postaci w te pryncypia nie godziły, wręcz przeciwnie. Taka Kopernikowa np. nic nie mówiła żeby spory procent dochodów państwa oddawać żydoszkopom i żydowskim bankom. No i nie oddawano. A teraz jest inaczej. I gospodarność jest wrogiem. Więc preferowane obrazki na biletach NBP się zmieniły.

 37. Re: 32 Boydar…
  Przepraszam ze napisalem Kioto, ale chodzilo mi o Objawienia z Akity…
  Jeszcze raz przepraszam za zle skojarzenie…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 38. Kura domowa said

  Panie Boydar, pierwsze zdanie zrozumiałam, ale drugiego wcale.

 39. Re: 35 Kura Domowa…
  Bo kazde oszustwo zazwyczaj jest zaslaniane „pieknymi obrazkami”…
  Ja pytalem Ibrahima: co jest NAPISANE na banknotach a nie co jest namalowane na nich…
  ==================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 40. Kura domowa said

  Panie Boydar, pierwsze i drugie zdanie zrozumiałam, ale następnego wcale.

 41. Boydar said

  Następne jest wariacją (wszak jestem muzykiem) w temacie poprzednich. Pryncypia były takie, że ma iść produkcja. I Paderewski czy inny Reymont a nawet Skłodowska nie wadzili. Taki etap. Dziś (wczoraj ?) mamy inny.

  Do właściwego zrozumienia potrzebne jest uzmysłowienie sobie bilansu otwarcia. A był on taki, że mieliśmy na pokładzie co najmniej dwadzieścia pięć procent żmij mnożących się jak króliki i jeszcze doskonale zorganizowanych.

  Jak się o tym zapomni, to zrozumieć nie da się NIC !

 42. Kura domowa said

  Panie Jaśku, śliczny chłopczyku z wieku dzieciecego(bardzo Pana zdjęcie mi się podoba).
  Cześć banknotów PRL była bardzo pro polska.
  Chyba temu Pan nie zaprzeczy.
  Kto dziś cokolwiek wie o tych osobach?
  Starsi wiedzą, młodzi, niestety nic.

 43. Listwa said

  @ 37 jasiek z toronto

  Ziąb narobił @ ibrahim ibn jakub, oczywiscie.

 44. Re: 42 Kura Domowa…
  Alez bardzo dziekuje za tak cieply komplement. Faktycznie, bylem takim, ktorego sp. rezyser Janusz Nasfeter i p. Jedryka wybrali do rol w swoich filmach. Niestety, Pan Bog nie obdarzyl mnie wtedy takim talentem i biednie toczylem swoje dziecinstwo i czas dorastania.
  Na tym zdjeciu mialem 21 lat, a jak probowalem kupic alkohol w „Delikatesach” dla sasiada, to sprzedawczyni mowila: „wpierw zaplac matce za mleko…:)))

  A wracajac do banknotow. Czy przypadkiem nie jest napisane (jeden z napisow) „Narodowy Bank Polski”???..
  Ano wlasnie. Uzytkownicy banknotow codziennie patrzyli i wciaz patrza i nic nie rozumieja, a nawet sobie nie zadadza prostego pytania: „Czy Narodowy Bank Polski jest konstytucyjnym Suwerenem?” Tj. Czy banknot (napis na nim) nalezy do Narodu, ktory jest tego banknotu wylascicielem??? (bo jest (Suweren) tworca i producentem dobr materialnych, a Mennica czy Rzad jest tylko tego banknotu emitentem (posrednikiem))…

  I z tego m.in., powodu J.F. Kennedy zostal zamordowany, bo calkowicie zmienil sens napisu na banknotach (2.8 miliarda dolarow w kolorze lekko-niebieskim) w parytecie srebra…

  A jesli chodzi o „obrazki” (portrety), to na razie zostawmy ten temat..
  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Nadmienie, ze moje dziecinstwo toczylo sie wsrod potomstwa „zmijowego plemienia” i bardziej bylem „maskotka” do bicia, anizeli do wspolnej zabawy (choc byly przypadki przychylnosci i „ich” strony…). Tak wiec znam dokladnie biede i bol pustego brzucha…i doskonale rozumiem tych, ktorzy wkrotce doznaja takiego cierpienia, a byc moze (i to najbardziej prawdopodobne), a nawet o wiele wiekszego…No i dlatego tez, zostalem obdarowany kilkoma talentami, ktorych nie smiem zakopywac do ziemi…

 45. revers said

  i specjlanych zadan, „united bank solidarosc”

  Redaktor Grzegorz Braun — w swoim wykładzie powołuje się na informacje z książki Petera Schweizera pt. Victory, że — amerykańskie fundusze, wyasygnowane na wspieranie ruchu Solidarność,

  — zostały praktycznie wykorzystane na rozbudowę sieci wywiadu izraelskiego w Polsce.

  Tak więc, chyba możemy między bajki włożyć przekonanie, że — Polską ciągle rządziła rosyjska „razwiedka”.

  Zdaniem Andrzeja Fedorowicza, — już za czasów premiera Mazowieckiego — nastąpiło uniezależnienie się naszych służb specjalnych od wpływów rosyj- skich — oraz nawiązanie ścisłej współpracy z zachodnimi wywiadami a szczególnie z Mossadem.

  Przykładem takiej ścisłej i owocnej współpracy mogła być — tajna operacja Mossadu w Polsce pod kryptonimem MOST, — określana jako największa operacja w historii służb specjalnych.

  Polegała ona — na przerzuceniu kilkudziesięciu tysięcy sowieckich Żydów ze Związku Radzieckiego do Izraela — z wykorzystaniem polskich lotnisk i pod osłoną polskich tajnych służb, współpracujących z agentami Mossadu.

  Akcja ta nastąpiła zaraz po tym jak Tadeusz Mazowiecki — („premier Jaruzel-skiego”) — złożył wizytę w Nowym Jorku, — gdzie przeprowadził rozmowy z wpływowymi środowiskami żydowskimi.

  Przypominało to trochę wizytę jego „mistrza” — prezydenta generała Wojcie- cha Jaruzelskiego u amerykańskiego Żyda miliardera Rockeffelera w 1985,

  https://forumemjot.wordpress.com/2017/04/02/mossad-w-solidarnosci/?fbclid=IwAR33crZcUQouyphqNoabOlQmfSGMBCqddd2ERzugyD3zhANE6ogu2lAxwkc

 46. ibrahim ibn jakub said

  Drogi „Jasieczku”, jak chcesz w bliżej nieokreślonej przyszłości dowiedzieć się czegokolwiek mądrego na temat ogólnoświatowej ściemy jaką są ban-knoty to radzę dobrze, tak od serca, najpierw przeczytać lekturę obowiązkową pt.: „Wojna o pieniądz”, której autorem jest – znany na całym świecie, ale nie w Polsce- Song Hongbing. Wtedy mooooże klapeczki się otworzą.

 47. revers said

  A Polska Skarbowka, to nie Bank Morawieckiego i WSI? tam nalezy szukac reszte WSI wlasnie w skrabowkach, powiazanej cba

  https://nczas.com/2019/10/29/morawiecki-oszalal-przedsiebiorcy-nie-beda-mogli-uzywac-zarobionych-pieniedzy-bez-zgody-naczelnika-skarbowki/?fbclid=IwAR1qn4LX8JRwj7AJHLqb3bApaJ-4mQMwU0qvPfeX_Y0oubktJ0sar_0_mIw

  Polscy bizmesmeni nie mogaa uzywac swoich pieniedzy bez zgody naczelnika skarbowki, no totalny odlot w totalitaryzm finasowy, przescigajacy komune o lata swietlne.

  W tym samym czasie kuzynka Morawiekciego zostaje baronowaa wiatrakow na Baltyku i energii wiatrowej, konta, fundusze dla strokorzennych rodzinek otwarte.

 48. Re.27,28 Dlaczego Prawdziwy Bóg Miłości,Wieczności i Ducha pozwolił jahwe-szatanowi na (czasowe)rządy nad światem?Moja hipoteza jest następująca:żeby uczyć słabo rozwinięte dusze(czyli ludzi)poprzez doświadczanie zła i cierpienia.A jaki sens może mieć zło i cierpienie?
  1.Cierpienie przez nas doświadczane uwrażliwia nas na cierpienie innych
  2.Istnienie zła pozwala na wolny wybór…a wolna wola(między dobrem i złem)pozwala na rozwój duchowy…co jest celem wiecznej ewolucji człowieka
  3.Istnienie zła pozwala docenić dobro…
  Czyli Prawdziwego Boga możemy porównać do Króla Wszechświata…a jahwe-szatana-do „dyrektora więzienia”…działającego z upoważnienia Boga…w celu wychowywania dusz zapóznionych w duchowym rozwoju…i wymagających (okrutnej)reedukacji…

 49. Re: 46 Ibrahim

  A tak poza tym jakies pytania? A moze sugestie o pieniadzu o ktorym jeszcze nic nie wiem???…

  Tutaj w wersji elektronicznej sa bardzo ciekawe (a nawet ciekawsze) ksiazki zupelnie bezplatnie, by sobie laskawy I-bra-him’ek dobral w/g gustu i poziomu wiedzy odpowiednia ksiazeczke… Szybko sie czyta, co wcale nie oznacza, ze tak szybko „wchodza do glowy”…

  Oto strona z ksiazkami:

  https://wolna-polska.pl/biblioteka-narodowa

  ==================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 50. Re: 48

  Napisze krotko: „Jak czlowiek sam sie skorumpuje w/g wlasnej i nieprzymuszonej woli, to diabel go bedzie trzymal za „jaja” (nie wypusci go ze swoich lap) az do samego konca”…
  (a jesli czlowiek podpisze wlasna krwia cyrograf (dotyczy to masonerii i innych organizacji lucyferianskich), to nawet przy koncu zycia fizycznego zostanie skierowany tam, gdzie nie bedzie potrzebowal zadnych kuchenek)…

  Generalnie: Nie dac sie skorumpowac, nawet za cene ziemskich szczesliwosci…

  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. A tak na marginesie, to ciekawy obraz jaki zostal przedstawiony…

 51. Re.50 „Nie miłujcie świata,ani tego co jest na świecie;wszystko bowiem co jest na świecie(…)nie pochodzi od Ojca,lecz od świata.Świat zaś przemija,a z nim jego pożądliwość.Kto zaś wypełnia wolę bożą,ten trwa na wieki”(1J2,15-17).
  Czyli:tylko wartości duchowe:czynna miłość blizniego(każdego człowieka)i wiedza…mają rzeczywistą i trwałą wartość…ponieważ mają charakter duchowy…i są wieczne i nieprzemijające.Natomiast wszystko co materialne i doczesne-przemija…w więc jest bez trwałej wartości.
  To rozróżnienie jest fundamentalne dla zrozumienia sensu naszego istnienia…na tym upadłym świecie i w wieczności…

 52. revers said

  do kompletu „banki” wsi, dzialaja do dzis jak i skarbowki do lupienia tubylcow, promocji estabishmentu i celebrytow biznesu inaczej.

 53. Boydar said

  „… a może sugestie o pieniądzu o którym jeszcze nic nie wiem???…”

  Pan Jasiek zapewne wie wszystko, trudno mi wątpić. Tyle że o możliwych/dokonywanych machinacjach na pieniądzu, a nie o samej idei pieniądza. To zupełnie tak, jak z żydowskim niebem za ojcem Kolbe.

  Jednak pieniądz, także, a zwłaszcza – dzisiejszy, jest tylko i wyłącznie materialną postacią honoru władzy. Napisałem „zwłaszcza – dzisiejszy” gdyż od zarania dziejów emitentem pieniądza był władca. Zdarzali się też bardzo często władcy bez honoru. Dzisiejsze władze odrzucają stanowczo nawet samo pojęcie honoru, wiedząc, że stanowi główną przeszkodę w uprawianiu realpolitik. Kiedyś także, „pieniądz” bronił się sam, był np. złoty. I miał w du-pie władcę i jego zagrywki. Dzisiaj równoważna wartość pieniądza, który nie tylko jest umową z władzą ale poniekąd także z informatykiem w banku, bardziej zależy od tego czy ktoś kliknie Enter we właściwym sobie momencie czy jednak nie.

  Pan Jasiek natomiast permanentnie babrze się w żydowskich teoriach dla gojów, inseminując nam że to jedyna i cała prawda.

  A awatar Pana Jaśka, nawiązując do pewnego wątku, jako żywo przypomina młodego Janka Kosa. No po prostu milutki.

 54. ibrahim ibn jakub said

  Ad 51.
  Pogratulować. Właśnie powiedział Pan, że Bóg nie stworzył TEGO świata. Pięknie powiedziane, pięknie napisane.

 55. ibrahim ibn jakub said

  Ad 50.
  Oj , coś widzę, że się nie otworzą. No ale cóż, każdy próbuje własnymi drogami i sposobami wyjść z tej studni na ŚWIATŁO.
  Aczkolwiek niektórym tu całkiem dobrze, w tym brudnym, śmierdzącym, zgniłym, robaczywym „półświatku”.

 56. ibrahim ibn jakub said

  Ad.49.
  Dam kolejną, dobrą, radę od serca.
  Jeśli „Jasieczku”będziesz czytał dużo książek w wersji elektronicznej, to bardzo szybko popsujesz sobie oczy.
  Dobrej książki nie zastąpi żaden internet. W dobrej książce nie można niczego sfałszować.

 57. Listwa said

  @ 51 semperparatus

  Panie semperparatus, pan najpierw sprawdzi jak i co Pismo św rozumie pod pojęciem świata, czy pod zwrotem „pożądliwości świata”.

  I poprawi swoje spojrzenie. Świat materialny, natura, biologia są to rzeczy stworzone przez Pana Boga i są dobre.
  Ponieważ wszystko co stworzył Bóg jest dobre.

 58. Re.57 Ten straszny świat został stworzony(prawdopodobnie za zezwoleniem Prawdziwego Boga)przez żydowskiego jahwe-demiurga-szatana…Jest w nim premiowane zło(tzn,że złym wiedzie się lepiej niż dobrym)…i że trzeba zabijać,żeby przeżyć…Ten świat jest „dobry”tylko dla żydów(a także gojów którzy żyją na sposób żydowski…czyli „według ciała”)…wegetujących bez żadnej duchowości i transcendencji…i którzy zamykają sens swojej krótkowzrocznej egzystencji w doczesności i materii…Stąd u nich taka żądza pieniądza i władzy…czyli dóbr przemijających i-przez to-nic nie wartych…(1J2,15-17,Mt,7,13-14).Natomiast Jezus Chrystus-jako wysłannik Prawdziwego Boga Miłości-nie ma z tym światem i jego zbrodniczym władcą-nic wspólnego(J,14,30)…

 59. ibrahim ibn jakub said

  Ad.58.
  Z całym szacunkiem. Ten świat nie został stworzony przez szatana, gdyż szatan NIE MA mocy stwarzania czegokolwiek. Szatan ma jedynie władzę nad materią, czasem i przestrzenią, w takim sensie, że moze dokonywać dowolnych zmian w tym co „istnieje”, ale bez mozliwości stwarzanie czegokolwiek. A że te 3 „rzeczy” nie istnieją faktycznie, to udowodnił to już Albert Einstein ,(żeby nie odwoływać się wyłącznie do Biblii), tylko trzeba sobie jego trudnych procedur dowodowych troche poczytać.
  Natomiast ten świat stworzył ten który jest opisany w przypowieści o synu marnotrawnym. Tam jest prawdziwa informacja kto stworzył ten świat.

 60. ibrahim ibn jakub said

  I żeby znów nie powoływać się TYLKO na Biblię zacytuje W.P. komentatorom coś z innej równie pieknej i mądrej księgi:
  „Zastanów się nad królestwem (……) i osądź sprawiedliwie jego wartość.Czy jest ono godne być domem dziecka Bożego?. Czy chroni ono jego pokój i przyświeca mu miłością?. Czy zachowuje jego serce nietkniętym przez lęk i pozwala mu dawać zawsze, bez poczucia straty?. Czy uczy go, że to dawanie jest jego radością i że Sam Bóg mu za nie dziękuje?. Jedynie takie jest środowisko w którym mógłbyś być szczęśliwy. Tak samo nie możesz go uczynić, jak nie możesz uczynić samego siebie. Zostało stworzone dla ciebie, tak jak ty zostałeś stworzony dla niego. Jesteś poza swoim naturalnym środowiskiem i nie funkcjonujesz dobrze. Wszystko co czynisz staje się wysiłkiem, gdyż nie zostałeś stworzony do TEGO środowiska. Dlatego nie możesz się doń przystosować, ani przystosować go do siebie. Nie ma sensu próbować. ”

  ——
  Jakaż to księga jest „równie piękna i mądra”, co Pismo Święte?
  Z niecierpliwością oczekuję odpowiedzi.
  Admin

 61. Re: 53 Boydar

  Czy cos z zydowkich teorii przeciw nam „gojom” jest cos nieprawdziwego?
  Czy przypadkiem sluszna wiekszosc „polactwa” nie jest zarazone zydowska „gangrena???”..
  Czy przypadkiem nie mamy my „goje” do czynienia z zydowskim (talmudycznym) prawem przeciwko nam Polakom???…

  I jak tu sie nie „babrac” w zydowskich no powiedzmy „teoriach”, ktore to sa przez zydow przekladane na rzeczywistosc…Ot chociazby „ustawa 447” – pierwsza z brzegu sprawa…

  Pomijam te rzeczywiste: prywatyzacje, restrukturyzacje, inflacje, deflacje, przejmowanie majatkow, kontrola systemu monetarnego, kontrola mass mediow, kontrola polityki itd. itd itd. itd….i za kazdym skandalem politycznym czy finansowym stoja zydzi… I jak tu sie nie „babrac???…Skoro zydzi nas „babrza” w swoich talmudycznych doktrynach (kodeksach), to koniecznoscia jest sie tego (tej „gangreny”) pozbyc raz na zawsze… wlasnie poprzez likwidacje zydowskiego lichwiarskiego systemu finansowego…o czym pisze od 1993 roku…

  Nawet, jesli zostanie wprowadzony Program Kredytu Spolecznego (Narodowego) a bedzie go zyd kontrolowal (zarzadzal), to predzej czy pozniej swoja zydowska „natura” (w/g swej zydowskiej natury) doprowadzi do dokladnie takiego samego stanu jaki jest obecnie: Goje beda „tonac w dlugach finansowych”…

  Wracajac do mojego avataru: czy mam zmienic na troche „starszego” (37 letniego) „jaska z toronto???”…
  (Mam bardzo ladne dzieci (juz dorosle) i za to codziennie dziekuje Bogu, ale diabla przeklinam, ze sa one zdemoralizowane. Coz…Musze z tym faktem zyc, ale wierze, ze ten stan sie zmieni..

  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 62. ibrahim ibn jakub said

  Zanim Panu Adminowi odpowiem, to może jeszcze jedna mała próbka:
  „Usiądź w spokoju i popatrz na świat który widzisz. Naprawdę nie chcesz świata który widzisz, bo cię rozczarował odkąd zaczął się czas. Domy które stawiałeś nigdy nie dały ci prawdziwego schronienia. Drogi które budowałeś zawiodły cię donikąd i żadne miasto, które założyłeś nie oparło się kruszącemu naporowi czasu. Wszystko tu ma w sobie znak śmierci. Niech nie będzie ci to drogim, gdyż jest stare, sterane i ledwieś to wzniósł, a już gotowe w proch się obrócić. Ten zbolały świat nie ma mocy, by choćby tknąć Świat Żyjący. „

 63. Re: 58 Semperatus…

  Kogo Pan Bog wyrzucil z Raju, ktory przez Niego zostal stworzony: szatana czy Ewe i Adama???
  Kto wywrocil do „gory nogami” Stworzny Swiat przez Samego Boga??? Szatan? Czy ludzie, ktorzy sie „jemu” zaprzedali????…

  Pan Bog dal Czlowiekowi WSZYSTKO (i to bylo doskonale) co Czlowieka mogloby uszczesliwic w jego krotkiej pielgrzymce zycia fizycznego i TYLKO jednego od Czlowieka Bog chce: „Czlowieku, Dalem Ci Wszystko i Dam Ci Wszystko o co poprosisz…(madrosc, talenty itd.) TYLKO MNIE (bezwarunkowo) KOCHAJ…”…

  Ja to ujalem w jednym zdaniu: „Zyj tak jakby dzisiejszy dzien byl ostatnim twoim dniem, ale nigdy nie pozwol sie sprzeniewierzyc (skorumpowac) przeciwko Bogu Stworcy i Jego NIezbywalnemu Prawu”…
  (a dostaniesz wszystko czego zapragniesz…)

  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Dostalem wszystko, czego zapragnalem, ale zapomnialem dodac o darze madrosci dla wlasnych dzieci…Coz…”Krotka pamiec” stala sie dla mnie cierpieniem…

 64. ibrahim ibn jakub said

  I dalej:
  „Gdy twoje ciało, twoje ego i twoje sny przeminą poznasz, że będziesz trwał na zawsze. Być może myślisz, że dokona się to poprzez śmierć, lecz nic nie dokonuje się poprzez śmierć, ponieważ śmierć jest niczym.
  Wszystko dokonuje się poprzez Życie, a Życie jest z umysłu i jest w umyśle. Ciało ani nie żyje , ani nie umiera, poniewą nie może zawierać ciebie, który jesteś Życiem”.

 65. Re.59 Być może…ale ma to -tak naprawdę-drugorzędne znaczenie…Bo ważne jest,ze…stworzył,czy nie-to ma nad nim(czasową) władzę…Jak „dyrektor więzienia”nad więzniami(czyli nami=niedoskonałymi duszami)…po to,żeby ich (przy pomocy okrutnych metod)reedukować…
  Re Admin „Równie piękny i mądry”jest tylko Nowy Testament…z jego Chrystusową nauką miłości blizniego i prymatu Wiecznego Ducha nad przemijającą materią(czyli także naszym szatańskim,upadłym światem)…Natomiast Stary Testament(z psychopatycznym jahwe-demiurgiem-szatanem) jest żydowskim „kodeksem przestępczym…i jako taki nigdy nie powinien zaistnieć w chrześcijańskim kanonie…

 66. ibrahim ibn jakub said

  I najważniejsze:
  „Bóg nie wytworzył ciała, ponieważ jest zniszczalne i dlatego nie jest z Jego Królestwa”..

  ————-
  O Boże, znowu ci domorośli teologowie…
  Admin

 67. ibrahim ibn jakub said

  Ad 63. Drogi „Jasieńku”.
  Pozwól, że znów ciebie zacytuję:

  „Pan Bóg dal człowiekowi WSZYSTKO”

  Tak w Niebie, gdzie jest twój prawdziwy Dom, ale nie tu. Tutaj NIE MASZ NIC. Co to znaczy coś MIEĆ ? To znaczy posiadać coś na wyłączną własność. Przykład pierwszy z brzegu: idziesz do sklepu PŁACISZ świeżo wydrukowanymi z powietrza przez żydowskich drukarzy z FED ban-knotami i……nagle „masz” swoje piękne, nowe buty.
  Tak jest ze wszystkim w tym świecie. Tutaj wszystko co „masz” każdy może ci w dowolnym czasie zabrać, podstępem, oszustwem czy przemocą. W rzeczywistości tutaj NIE MASZ NIC na wyłączną własność. Wszystko co przyjdzie ci do głowy, że „masz” możesz stracić w różnych okolicznościach.
  Więc CO tak naprawdę MASZ? Masz naprawdę tylko to, czego nikt, nigdy nie może ci zabrać, nawet sam lucyfer nie ma takiej mocy. Więc co to jest? Jedyne co naprawdę masz, to TO CZYM naprawdę jesteś.
  A tak w ogóle: Czym zapłaciłeś Bogu za wieczne życie które Bóg ci dał i które MASZ?

 68. Re.66 „My jesteśmy z Boga a świat jest w mocy Złego”(1J,5,19)…czyli nasza dusza ma boskie pochodzenie i została „wrzucona”w szatański świat materii i doczesności…poprzez „obleczenie się”w także ułomne i przemijające materialne ciało…będące tylko tymczasowym „skafandrem”dla duszy…

 69. ibrahim ibn jakub said

  Ad.65.
  Nareszcie jakieś mądre słowa. :-)))
  Właśnie dlatego Nasz Pan Jezus Chrystus MUSIAŁ zginąć, gdyż podważył całkowicie żydowską błędną wiarę i zaprzeczył całemu talmudowi i wszystkim rabinom, pokazując poprzez cały Nowy Testament rabinackie bałwochwalstwo.

 70. ibrahim ibn jakub said

  Lepiej być „domorosłym teologiem” niż „uczonym w piśmie i faryzeuszem”.
  Największych dzieł zawsze dokonywali amatorzy. Cała ta „wykształcona” reszta rzucała im tylko kłody pod nogi.
  Naprawdę wredota i głupota rodzaju ludzkiego mnie zadziwia.

  ——(
  E tam
  Admin

 71. Boydar said

  Jeżeli nawet Bóg powierzył zbudowanie świata towarzyszowi Jutrzence, to nie znaczy że świata nie stworzył. Towarzysz Jutrzenka był jedynie inteligentnym narzędziem Boga. I to narzędzie powołał do istnienia wraz z ową inteligencją oraz upoważnieniem do dalszych działań nie kto inny a właśnie Bóg.

  Równie dobrze mógłby Pan Ibrahim stwierdzić, że wody butelkowanej Nałęczowianka nie produkuje człowiek, bo fakt faktem, człowiek ma dostęp dopiero do ofoliowanego kontenera, z tą wodą. Widziałem linię produkcyjną w zeszłym tygodniu i zaświadczam brak udziału człowieka w procesie pod słowem harcerza.

 72. ibrahim ibn jakub said

  Udział człowieka w procesie butelkowania KAŻDEJ butelki wody oczywiście JEST. Nie kto inny jak człowiek zaprojektował i zbudował całą linie technologiczną, a nawet same butelki, wgrał oprogramowanie sterujące, które również człowiek napisał.
  Sorry ale darwinistyczne „samo” się nie zrobiło. A to, że Pan „nie widział”, to absolutnie nie oznacza, że tego udziału nie było.

 73. ibrahim ibn jakub said

  Post Scriptum.
  Pomimo to szanuję „słowo harcerza”. Świadczy ono o dobrych intencjach.
  :-)))

 74. Re: 67 Ibrahim

  Jesli Ibrahim mnie CYTUJE, to k…rwa do konca niech CYTUJE…

  NAPISALEM: „Pan Bog dal Czlowiekowi WSZYSTKO (i to bylo doskonale) co Czlowieka mogloby uszczesliwic w jego krotkiej pielgrzymce zycia fizycznego i TYLKO jednego od Czlowieka Bog chce: „Czlowieku, Dalem Ci Wszystko i Dam Ci Wszystko o co poprosisz…(madrosc, talenty itd.) TYLKO MNIE (bezwarunkowo) KOCHAJ”….(…)

  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 75. ibrahim ibn jakub said

  Drogi , rozkapryszony „Jasieńku” pomiędzy słowem „TYLKO” a „MNIE” brakuje jednego słowa , na k….zdaje się.

 76. Re: 75 Ibrahim…
  Skad ja znam „ta retoryke???”… w wersji „rozkapryszony”….(no to pewnie i musi byc glupi…i do niczego niezdolny, a jedynie wymagajacy…)… ad person’a…

  A wracajac do moich zapisanych slow to izoteryta Ibra’him-ek sie wcale nie odniosl i pewnie nie odniesie….

  No to powtorze jeszcze raz nie tylko dla „sciemniacza” Ibra-him-ka…:

  „Pan Bog dal Czlowiekowi WSZYSTKO (i to bylo doskonale) co Czlowieka mogloby uszczesliwic w jego krotkiej pielgrzymce zycia fizycznego i TYLKO jednego od Czlowieka Bog chce: „Czlowieku, Dalem Ci Wszystko i Dam Ci Wszystko o co poprosisz…(madrosc, talenty itd.) TYLKO MNIE (bezwarunkowo) KOCHAJ…”…

  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 77. Boydar said

  „… nie kto inny jak człowiek zaprojektował i zbudował całą linie technologiczną, a nawet same butelki, wgrał oprogramowanie sterujące, które również człowiek napisał …”

  Czyli jednak rozumie Pan Ibrahim i wie. To po co pieprzy głupoty, że to nie Bóg ?

  Jaką część „zawdzięczamy” towarzyszowi Jutrzence trudno powiedzieć, dawno i mało kto pamięta. Jednak skoro ani jedna jota ani kreska, to generalnie konstruował Bóg, tak mówi nam Księga Stworzenia. Skoro jednak Szatan miał pretensje, jak ADL do mienia po żydach w Polin, to coś na rzeczy musiało być. A ponieważ Bóg jest uosobieniem sprawiedliwości, zapewne jednak dał Lucyferowi to, co było lucyferową domeną. Z czasu kiedy jeszcze był Aniołem, co oczywiste.

 78. Kura domowa said

  Panie Jaśku, wygląda Pan na tym zdjęciu jak obecne 10 letnie dziecko.
  Wiem co jest napisane na banknotach polskich. Tylko, że to nie jest prawdą. Tzn. Nie ma żadnego Narodowedo Banku Polskiego.

 79. Re: 78 Kura Domowa…

  No nie wiem czy dobrze widze, ale widze, ze jednak jest napis: „Narodowy Bank Polski”…

  (a czy „Narodowego Banku nie ma czy jest, to nie bylo pytanie)…

  Oto obrazki i napisy na banknotach:

  https://gazetalubuska.pl/polskie-banknoty-kryja-wiele-tajemnic-poznaj-je-zdjecia/ga/11975439/zd/23379773

  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: