Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Policja poza prawem – kierowcy zmierzą się z kuriozalnymi przepisami kontroli drogowych

Posted by Marucha w dniu 2019-10-30 (Środa)

Policja poza prawem – tak będzie od 7 listopada 2019 roku, kiedy to w życie wejdą nowe przepisy o policyjnych kontrolach drogowych. Część z nich jest kuriozalna, ponieważ bezwzględnie, kolokwialnie mówiąc, przykręca śrubę Polakom i zwiększa status funkcjonariuszy w starciu z kierowcami.

Niepokojące zmiany w przepisach

Jakie zmiany czekają na kierowców w przepisach regulujących przebieg kontroli drogowej?

 • Kontrola i ewidencja przebiegu kontrolowanego pojazdu – policjanci będą odnotowywali z licznika przebieg pojazdu, a następnie zostanie on wprowadzony przez nich do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK). Co za tym idzie, kierowcy będą musieli udostępnić pojazd funkcjonariuszowi, aby ten do niego zajrzał lub wsiadł.
 • Postój na zakazie – podczas prowadzenia działań kontrolnych radiowóz tak oznakowany, jak i nieoznakowany bez sygnałów świetlnych może stać w miejscu, w którym jest to zabronione (np. na zakazie, zatoczkach autobusowych lub na chodniku), pod warunkiem, że nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.
 • 500 zł mandatu za nieposłuszne zachowanie – kiedy policjant stwierdzi, że podczas nawet rutynowej kontroli zachowanie kierowcy jest niestosowane do poleceń, może ukarać go mandatem w wysokości 500 zł. Taka kara może spotkać nieposłusznego kierowcę, który nie dostosuje się do próśb funkcjonariusza typu siedzenie w bezruchu, trzymanie rąk na kierownicy lub nieopuszczanie pojazdu.
 • Policyjna anonimowość – do obowiązków policjant podczas akcji mających na celu wytypowanie kierowców jadących pod wpływem alkoholu czy narkotyków nie będzie należało już okazywanie legitymacji służbowej, chyba że kierowca wyraźnie sobie tego zażyczy.

Jazda na suwak i radary pod kontrolą

Z punktu widzenia kierowców dobre zmiany dotyczą m.in. obowiązku tzw. jazdy na suwak przy zwężeniach drogi lub napotkaniu innej przeszkody, aby zniwelować tworzenie się niepotrzebnych korków.

Prawdopodobnie na początku 2020 roku wejdzie też w życie obowiązek tworzenia na autostradach i drogach szybkiego ruchu tzw. korytarzy życia, czyli pasów umożliwiających przejazd służbom ratunkowym.

Nowe przepisy zobowiązują także policjantów korzystających z przyrządów pomiarowo-kontrolnych do używania ich zgodnie z przepisami metrologicznymi oraz instrukcją obsługi. [A co, do tej pory nie musieli ich używać „zgodnie z przepisami”??? – admin]

Tutaj jednak rodzi się problem, bo instrukcje użytkowania najczęściej stosowanych mierników laserowych z ekranem, np. LTI 20/20 TrueCam umieszczone na stronie polskiego i amerykańskiego importera znacząco się różnią.

Polski importer informuje, że urządzenie dobrze funkcjonuje przy temperaturze od -30 do +60 stopni Celsjusza, a amerykański twierdzi, że zakres ten wynosi od -10 do +60 stopni Celsjusza.

Poza tym amerykańska wersja instrukcji nic nie wspomina o możliwości wykrywania przekroczenia prędkości przez szybę radiowozu, o czym zapewnia polski przedstawiciel.

Nieścisłości dotyczą również innego miernika często używanego przez policjantów – „Iskra”.

Okazuje się, że nie powinien być on wykorzystywany przy temperaturze poniżej -20 stopni Celsjusza, podczas intensywnych opadów deszczu i śniegu, na łukach drogi sprawiających, że kąt pomiędzy policjantem a torem jazdy samochodu przekracza 10 stopni oraz w pobliżu przekaźników sygnału GSM, radiowych i telewizyjnych, które mogą zakłócać pracę urządzenia i fałszować pomiar.

Policja poza prawem

Do czego dążą nowe przepisy?

Oficjalnie celem jest ułatwienie pracy policji i usprawnienie samego procesu kontroli, ale nie trzeba być geniuszem, żeby zauważyć, że te zmiany zdecydowanie dają funkcjonariuszom przewagę nad kierowcami.

To czysta próba przejęcia kontroli nad polskimi obywatelami, ograniczanie im wolności, przy jednoczesnym poszerzaniu policyjnych uprawnień i wprowadzaniu kuriozalnych pozwoleń na ingerowanie w nasze zachowanie.

Takie zmiany idą w kierunku tworzenia państwa policyjnego, rządzonego przy pomocy terroru policyjnego, w którym w niekontrolowany sposób można stosować represje wobec bezbronnego obywatela.

Policja drogowa po wprowadzeniu nowych przepisów zyskuje miano dyktatorów, którzy będą mogli nakazać nam milczenie, bo za wszelkie zbędne dyskusje możemy zostać ukarani mandatem.

Temperowanie zachowań kierowców to forma walki z coraz większą świadomością kierujących pojazdami o policyjnym łamaniu przepisów np. w kwestiach odcinkowego pomiaru prędkości lub nieprawidłowych pomiarach z fotoradarów.

Coraz więcej wygranych spraw o niesłuszne zatrzymanie prawa jazdy za przekroczenie prędkości sprawiło, że policja traci swój „autorytet” i boi się o zyski.

Policja poza prawem – to właśnie nas czeka…

https://www.odkrywamyzakryte.com/

Komentarzy 21 do “Policja poza prawem – kierowcy zmierzą się z kuriozalnymi przepisami kontroli drogowych”

 1. Nawrócony said

  Tresura a przy okazji może pod kogoś zrobiona ta ustawa no bo: zatrzymanie pojazdu do kontroli, zeby sprawdzic w nowym aucie licznik, kluczyki musza byc w stacyjce, do tego wymuszanie posluszenstwa-tresura bo jak nie to mandat i mozliwosc zatrzymania w roznych miejscach czyli nawet las 🙂 dobra , bedzie TIR z elektroniką dajmy na to, a tu zatrzymanie, wysiadaj pan , kluczyki zostaw stacyjce i nawet mozliwosc nieoznakowanego radiowozu czyli przebierańcy i podszywacze moga to wykorzystać i koniec, ile firm transportowych pójdzie z torbami?? dla kogo ta ustawa??????
  Kombinacji jest wiecej, oczywiscie ze to tylko asumpt do dzialania przestepczosci…kurde co za patola

 2. Anucha said

  Jazda na suwak ha ha
  Słyszał ktoś żeby botwina (młody burak ) bawił się w dżentelmena.
  Chłop też żywego nie przepuści 🙂

 3. osoba prywatna said

  Bez proga do Boga
  https://trybuna.info/polska/bez-proga-do-boga/

 4. Jaron said

  500 minus, za nie siedzenie w bezruchu, dobra zmiana

 5. Maverick said

  Jawne naruszanie praw obywatelskich.
  Coś śmierdzi tresurą ludzi i przygotowywaniem pospólstwa do akceptacji Noahide talmudycznych praw zniewolenia gojów.

  Przecież policjant na ułatwiać ruch, ustawianie zasadzek jest nielegalne, np. kontrola radarowa bez znaku ostrzegawczego.
  Policjant może się mylić lub po prostu lubi nadużywać swoich uprawnień, a przede wszystkim obywatel powinien mieć prawo do odwołania się przed sądem obywatelskim, który powinien być stworzony do rozpatrywania sporów pomiędzy policją a obywatelami. Wielokrotne nadużywanie swoich uprawnień przez policjantów powinno dla nich oznaczać zwolnienie z policji bez praw do emerytury. Ta polska demokracja śmierdzi mnie talmudem.

 6. AlexSailor said

  Po prostu pędzimy do obozu koncentracyjnego coraz szybciej.
  Za „komuny” policja, nie mówiąc o służbach, nie miała nawet 1/10 tych uprawnień, co obecnie.
  To są uprawnienia służb administracji okupacyjnej i nie ma znaczenia, że gdzieś za granicą takie uprawnienia występują, bo sytuacja tam jest zupełnie inna i nie przystaje do polskiej.
  Niestety Polacy mają to głęboko w tyle, nie obchodzi ich to, a jak obchodzi, to są zadowoleni ze statusu ludności podbitej państwa okupacyjnego.
  Popytajcie znajomych – mają to w tyle.
  Zresztą taką władze sobie wybrali, władzę która tylko kontroluje, karze, podnosi kary, łupi.
  To już nie jest polski naród z umiłowaniem wolności (czy kiedyś był? – nie wiem), to jest typowa kolonialna ludność tubylcza.

 7. Marucha said

  Re 6:
  Panie Alex, najgorsze jest to, że ta kupa gnoju zwana polskim społeczeństwem, wciąż myśli o sobie jako wojownikach, jako wolnościowcach, jako narodzie niemożliwym do okiełznania…

 8. Zerohero said

  „typu siedzenie w bezruchu, trzymanie rąk na kierownicy ”

  od biedy ma to sens w USA gdzie

  1. ludzie często posiadają broń palną
  2. murzynowo szybciej strzela niż myśli.

  W USA policjant zatrzymujący pojazd do kontroli musi się liczyć z niespodzianką. Przenoszenie tego zwyczaju nad Wisłę nie ma sensu. Po co polksiemu policjantowi kierowca trzymający ręce na kierownicy? Bo mając jedną rękę poza zasięgiem wzroku narychtuje odprzodowego czarnoprochowca? Ktoś albo bezmyślnie małpuje albo postanowił upokorzyć ludzi.

 9. Zerohero said

  @7

  Przecież Putin dzielnego poliniackiego narodu nie okiełznał. Poliniacy jedli Putinowi na złość jabłka. Jakich przykładów waleczności jeszcze Pan chce?

  🙂
  Admin

 10. Zapłon said

  do obowiązków policjant podczas akcji mających na celu wytypowanie kierowców jadących pod wpływem alkoholu czy narkotyków

  policjant rządu PO-PIS typuje wszystkich obywateli jako pijaków i ćpunów i stąd mamy kolejny rekord światowy w Polsce – dwukierunkowe korki samochodowe z powodu kontroli milicjanta na środku drogi wszystkich kierowców

  bezprawny nielegalny radar policyjny iskra-1

  I tak w omawianej sprawie, Sąd w uzasadnieniu wskazał, że w opinii biegło sporządzonej w analogicznej sprawie – czy dotyczącej również pomiaru prędkości miernikiem Iskra-1, pomiar nie mógł być uznany za prawidłowy. Sąd podkreślił podnoszony przez nas argument, że przyrząd którym dokonano pomiaru nie spełnia wymogów metrologicznych.

  Podsumowując Sąd wskazał, że urządzenie Iskra-1 w ogóle nie powinno być używane do pomiarów prędkości, co Anuluj-Mandat wskazuje od wielu lat.

  https://anuluj-mandat.pl/post/sad-odmawia-wszczecia-postepowania-w-sprawie-w-zwiazku-z-pomiarem-iskra-1-co-to-oznacza

  Nielegalne radary do kosza
  http://www.facebook.com/NielegalneRadaryDoKosza/videos/vb.513993135329725/958326937563007/?theater
  Co do radaru LTI 20-20 TrueCam (o którym mowa w tym materiale), to nie należy zapominać, że pole czołowe wiązki lidaru na odległości 1km od miernika będzie miało już kilka metrów² więcej niż pole czołowe osobówki i zarówno zbyt duży, jak i zbyt mały zoom nagrania wideo uniemożliwi weryfikację wyniku pomiaru z zapisu wideo.

 11. Szarak said

  Problem sam by się rozwiązał, gdyby tak odstawić samochody…
  Trzeba pewnie będzie wrócić do jazdy na kocie, tfu, na kuniu – łąkami, lasami, a na drodze wozem drabiniastym obowiązkowo z woznicą na przedzie.

 12. Re: 11 Szarak…
  Nie jest to zadne rozwiazanie, bo policyjne k…rwy (jak i „kneSejmowe”) zawsze znajda „cus”, za co ukarza tego, co ma najmniej wspolnego…Kon (kot) pijany…

  Nie mozna karac czlowieka, za to, (ze jest czy bylo podejrzenie), ze niczego nie dokonal niezgodnego z Prawem Naturalnym. (ani nie zabil, ani nie spowodowal wypadku, ani nie stworzyl kolizji).

  Jesli czlowiek (kierowca) wypil tyle, ze jest swiadomy swego czynu, a dokonal (z jego winy) wypadek drogowy w ktorym stracil zycie inny czlowiek, to NIE MA ZADNEGO TLUMACZENIA. Idzie do „pierdla” za morderstwo z premedytacja – (25 lat lub dozywocie ew. K.S.) bez zadnej apelacji ani „przed-wczesnego zwolnienia”…
  Kazdy czlowiek jest wolny i takim pozostanie do chwili, kiedy z wlasnej woli dokona czegos, co stanie sie przyczyna zniewolenia (kalectwa, zabojstwa itp) innego czlowieka… I prosze to miec na uwadze…

  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Z grzecznosci pomijam obecne „prawo” i obecne „przepisy”, ktore w slusznej wiekszosci nadaja sie na „papier toaletowy”…

 13. Szarak said

  Słuszne to, słuszne. Zawsze znajdą coś, ale nie ręce, kierownicę, czy licznik na kuniu…
  Jednak taka jazda w starodawnym stylu ileż to szacownych instytucji towarzyszących, czy wręcz żerujących na tej szczególnie upodobanej grupie społecznej zza kierownicy – pozbawiłaby tej mnogości tworów etatystycznych. I braku szacunku dla tych, którzy płaczą i płacą.
  A co tak jeszcze ważne, w największej ogólności – dotychczasowa zasada, nawet przedwstępna domniemania niewinności poszła się…przespać i to zapewne na dłużej.
  Prawo jest instrumentem wtórnym wobec działań i zamysłów człowieka. Tyle, że zdecydowanie ma ono obecnie służyć uciskowemu zapełnianiu kiesy.
  Chcesz jeździć autem do pracy? ( to raczej pierwszy konieczny powód jego posiadania), to płać, płać i płać!

  Co do tego P.S. – a ja z grzeczności pomilczę, po czym poczytam sobie bajki o pięknych krainach…

  Pozdrawiam, Panie Jaśku.

 14. Żuraw said

  „Postój na zakazie – podczas prowadzenia działań kontrolnych radiowóz tak oznakowany, jak i nieoznakowany bez sygnałów świetlnych może stać w miejscu, w którym jest to zabronione (np. na zakazie, zatoczkach autobusowych lub na chodniku), pod warunkiem, że nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.”
  Jeżeli postój w danym miejscu nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego, to dlaczego jest tam zakaz? Innymi słowy, dlaczego może tam stać kulson a nie może Kowalski?

 15. Re: 13 Szarak
  Wypadaloby przypomniec nie tylko KIEROWCOM, ale WSZYSTKIM dobrym ludziom, ktorzy swym milczeniem wyrazaja zgode na dokonywanie na nich niegodziwosci przez innych zlych ludzi… A to bedzie potraktowane jako swego rodzaju „wspol-udzial” …

  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Piszac jezykiem dosadnym: „Gdybym zobaczyl jadac w autobusie „kieszonkowca” okradajacego innego (roztargnionego) czlowieka i odwrocilbym sie, by nie patrzec, to stane sie „wspo-udzialowcem” jego niegodziwosci…”

 16. Szarak said

  Re 15,
  P.Jasiek z Toronto
  Nie, nie, moje milczenie przy kawie jest chwilowe, ale za to w głowie „dymi”!
  A tak w realiach codziennych sytuacji…mam pewnie niezbyt dobrą ,(niebezpieczną dla siebie) na dzisiejsze czasy naturę , ponieważ gdzie się dzieje zle i wszyscy uciekną, ja staję w obronie. I jeśli np. ktoś straszył mnie za pomoc innej kobiecie, to zdecydowanie mówię – dobra, mądralo, poczekaj – zawołam swoich!
  Najgorsze, że…byłam tylko ja i mój cień!
  Ale pomogło.
  Działa ta pomoc jednak bardzo rzadko w druga stronę, a wielka szkoda!
  Bo życie w momentach zaskoczenia dostarcza nam najlepszych, błyskawicznych rozwiązań w zakresie czynu, działania!
  Słowa, deklaracje itp. pozostają tylko słowami, a rzecz w tym, by przełamać ten krępujący wielu ludzi strach.
  Myslę , że jesteśmy po wielokroć w okowach zaszczucia, tak historycznie, wielo, wieloletniego, że o sprawcach nie wspomnę…
  Postawa „strusia” z głową w piachu oczywiście jest przyzwoleniem na postępujące, krok po kroku…podpalanie gorącą patelnią puppy!
  Tylko kto chce to zrozumieć?!

  Ponadto :

  Re 14,
  P. Żuraw

  Czy jest w ogóle możliwe, by nieoznakowany policyjny pojazd nie zagrażał w takich okolicznościach i miejscach?
  Dobre, bardzo ważne pytanie a raczej wątpliwość Pan uwypuklił.
  Ja dodam, że…może być nieśmiesznie i tragicznie nie za długo.
  Dodając do nowych przepisów okresowe niespodzianki co do warunków drogowych, a tu zima nadchodzi.
  Czy więcej wypadków,tragedii ludzkich, wraków itp. to ma służyć dobru ogólnemu???…
  Czyjemu?

 17. Re: 16 Szarak
  Strach i pycha, to bardzo skuteczne narzedzia samego diabla prowadzace do zniewolenia Czlowieka stworzonego przez Samego Boga na Jego Obraz i Podobienstwo.
  Chrzescijanie, to WOJOWNICY, Zolnierze uczestniczacy w codziennej walce…(…) glownie z samym soba (ze swoim „ja” – pokusami jakie w glownej mierze „Zly” nam podsuwa, by zdobyc (zniewolic) nasze dusze pograzajac je w wiecznym „ogniu” potepienia…(…)

  Polecam przypowiesc o „Winnicy Pana”…

  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Polecam rowniez sluchac ks. Piotra Natanka, ks. Grasa…
  Poczytac troche ksiazek o egzorcystach pt: „Wyznanie Egzorcysty”, „Nowe wyznanie Egzorcysty” itd., itd., (darmowe ksiazki sa dostepne w sieci Internetu).

 18. Szarak said

  No dobrze, ale proszę mi powiedzieć, tak od strony zwykłego, codziennego zmagania się
  z nagłymi, przypadkowymi problemami – co Pan by zrobił, widząc zakrwawioną kobietę, okładającego ją męża, czy też konkubenta i czmychających pospiesznie „niewidzących” przechodniów?
  Niczego ani sobie, ani tym bardziej jej, w takim momencie nie mogę polecać; jako osoba nieobojętna na zło, wobec którego cokolwiek mogę zaradzić – podkreślam, cokolwiek – dla wsparcia bliźniego w potrzebie. Płoszę damskiego boksero-cherlaka, by już z czystym sumieniem w domowym zaciszu …skorzystać z wielu wyborów własnych, a w tym i z Pana propozycji.

 19. Re: 18 Szarak…
  Roznica miedz kobieta a mezczyzna jest taka (miedzy innymi), ze facet ma sile a kobieta „gebe”…No to niech drze „morde” tak, aby wszyscy zwrocili uwage na faceta, ktory „oklada” inna kobiete…

  Ja glosze wszem i wobec na kazdym „dachu” i rowniez „dre morde”, jesli przeciwnik (napastnik) jest dwu czy trzykrotnie silniejszy…(choc nie raz nadstawialem „ryja” na „lomot”, ale obywalo sie bez wiekszych uszczerbkow)…

  Tak wiec niech „Szarak” sie nie boi i….”drze morde”…tak glosno jak to mozliwe…:)))

  ================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 20. Szarak said

  Brawo, Panie Jaśku!
  Taka właśnie była potrzeba chwili. I myślę, że człowiek wspierający w takim momencie, choćby jeden tylko, to taki żywy , najszybszy, ruchomy „monitoring”, który zadziała w potrzebie.
  Mam też taką nadzieję, że poszkodowana kobieta też kiedyś komuś pomoże w podobnej sytuacji.
  Ziarnko do ziarnka … na rozrost dobra, a potrzeby są wielkie pośród nas wszystkich.

 21. Lily said

  Domyslam sie,ze TO dotyczy TYLKO
  „GORSZEGO SORTU”.
  Police State?.pod rzadami Kaczynskiego partii.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: