Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (71 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (71 – …
  Sowa o Wolne tematy (71 – …
  Piskorz o Wolne tematy (71 – …
  Głos Prawdy o Wyprane mózgi! Poznaj starożyt…
  Piskorz o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
  Głos Prawdy o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
  revers o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
  Wanderer o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
  Głos Prawdy o Czy chcą nas zabić?
  Sowa o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
  Peryskop o Wandalowie
  UZA o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
  Wojna jest bezprawie… o Rok 1939 w warunkach „demokrac…
  revers o Czy chcą nas zabić?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Polska musi szybko zająć Obwód Kaliningradzki albo republiki bałtyckie będą stracone

Posted by Marucha w dniu 2019-10-30 (Środa)

Według amerykańskich strategów, gdyby doszło do wkroczenia Rosjan do republik nadbałtyckich, będą one nie do obrony o ile polska armia nie zneutralizuje na czas Obwodu Kaliningradzkiego.

Jedynie jeśli nastąpi to w ciągu pierwszych 14 dni kampanii wojennej jest jakaś nadzieja dla Litwy, Łotwy i Estonii. Jeśli wojna nie rozstrzygnie się w ciągu 30 dni, zostanie ona przegrana.

Geopolityka jest nieubłagana. Jednobiegunowy świat z hegemonem militarnym w postaci Stanów Zjednoczonych powoli odchodzi do lamusa. Mocarstwa światowe rozpoczynają rozgrywkę o ukonstytuowanie się nowego ładu. Konsekwencją tego procesu może być redefinicja granic na świecie, w tym w Europie Wschodniej.

Zdaniem ekspertów z Jamestown Fundation, w razie agresji rosyjskiej na państwa bałtyckie, to my Polacy musimy się poświęcić i zająć Obwód Kaliningradzki. Tylko dzięki temu Rosjanom nie uda się zapewnić sobie przewagi w powietrzu. Jeśli w dwa tygodnie nie zneutralizujemy znajdujących się w Kaliningradzie rakiet i systemów przeciwlotniczych, wojna o Litwę, Łotwę i Estonię, będzie nie do wygrania.

Amerykańscy specjaliści twierdzą, że Rosja ma już dobry pretekst do ataku na Bałtów, którym jest rosyjska mniejszość narodowa w tych krajach, będąca reliktem czasów sowieckich. Teraz może to być wykorzystane, aby agresorzy mogli opowiadać bajeczki o wyzwalaniu uciskanych obywateli znajdujących się rzekomo pod obcą okupacją. Dokładnie tak samo uzasadniono 17 września 1939 roku, inwazję na Polskę.

Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle dojdzie do takiej konfrontacji, ale niewątpliwie jest to jedna z ewentualności. Wszystko zależy od tego po czyjej stronie stanie Rosja – amerykańskiej czy chińskiej? Obie opcje mają dla nich swoje za i przeciw. Zarówno USA jak i Chiny są dla nich konkurentem w prymacie światowym, ale z pewnością kalkulują sobie wszelkie opcje.

Jeśli Rosja pójdzie z Chinami przeciwko USA, to ryzyko eskalacji w naszej części świata zdecydowanie wzrośnie. W przeciwnym wypadku teatr wojny znajdzie się głównie na Pacyfiku. Nasi rządzący zakładają, że bez względu na rozwój wypadków wygrają Stany Zjednoczone. Jednak zdaniem wielu analityków jest to założenie ryzykowne.

Nie wiadomo również jak zachowa się Polska. Sugeruje się, że Rosja nie zaatakuje przesmyku suwalskiego tyko ruszy na Wilno, starając się przebić do Kaliningradu z tamtej strony. Wkroczenie na Litwę może być komunikatem dla Polski, aby trzymała się z dala od tego konfliktu. Jeśli nasze władze wmieszają się, na podstawie artykułu 5 traktatu NATO, to możemy się spodziewać deeskalacyjnego ataku bronią jądrową, który osłabi nasze zapędy.

Rosja otwarcie informowała, że ich doktryna wojenna zakłada takie ataki, nawet prewencyjnie. Amerykanie nigdy nie deklarowali, że obejmą nas ochroną swojego parasola nuklearnego [a gdyby deklarowali to co? żadna różnica – admin]. Nie stacjonują oni również w republikach bałtyckich, zapewne oceniając odpowiednio możliwość wycofania się z tego terytorium.

Co więcej, pomijając fakt, że artykuł 5 i tak nie spowoduje pomocy na tym hipotetycznym froncie w ciągu kluczowych 14 dni, bo jest to zbyt krótki czas, nie można wykluczać, że gdyby doszło do reelekcji prezydenta Trumpa, wcale nie będzie to takie pewne, że USA pozostanie w NATO.

Teraz groźba wyjścia z sojuszu może brzmieć szokująco, ale zamykająca się na świat Ameryka jest w stanie to zrobić. Gdyby do tego doszło, cała nasza naiwna polska polityka zagraniczna okaże się fiaskiem, porównywalnym z polityką przedwojennej Sanacji. Zostaniemy otoczeni przez wrogów z egzotycznym sojuszem, który nic nam nie da. Nadchodzi czas trudnych wyborów…

https://zmianynaziemi.pl

W końcu nasi amerykańscy przyjaciele nie żądają od na aż tak wiele – tylko byśmy oddali życie za jakieś żydowskie interesy. Znając mentalność moich rodaków wiem, że zrobią to na pewno i z chęcią. Pod przywództwem legendarnego wojownika Macierewicza, z procami w rękach.
Admin

Komentarzy 20 do “Polska musi szybko zająć Obwód Kaliningradzki albo republiki bałtyckie będą stracone”

 1. Zerohero said

  Z internetu:

  Autor publikacji niebardzo ma pojęcie o sytuacji w Rosji i upadku ZSRR. Nawet w Rosji Gorbaczow nazywany jest zdrajcą i nieoficjalnie mówi się, że dał się kupić za amerykańskie dolary. Gorbarczow nie mieszka w Rosji tylko w Szwajcarii i od początku unika odwiedzin w Rosji.

  Autor powiela propagandowe określenia obecnie panujacej propagandy jak przykładowo komunistyczne reżimy.W żadnym kraju satelickim ani w ZSRR nigdy komunizmu nie było.Propaganda amerykańskich karteli, które kontrolują mainstream celowo stosują takie chwyty z przezorności bo wiedzą, że ich kapitalizm to wyzysk, ograniczanie praw obywatelskich i panowanie kapitalistycznej kasty super bogatych około 5% społeczeństwa nad resztą społeczeństwa 95% wykorzystując manipulacje, kłamstwa i aparat policyjny.

  Nie bez powodu mówi się, że demokracja to wybieranie przez głupią większość domunującą nad inteligętną mniejszośćią. W kapitaliźmie wykorzystuje sie te cechy i poziom społeczestwa obniża sie jeszcze bardziej po przez obniżanie poziomu kształcenia i masowej peropagandy w mediach bo takim ciemnym społeczeństwem można łatwo manipulować jak pilotem od telewizora.Niezależnie od tego i tak realnie władze sprawuje elita kapitalistyczna rękami swoich wybranych marionetek.

  Generalnie nie ma znaczenia która partia wygrywa bo wszystkie partie systemowe mają wspólnego sponsora i dlatego przez dziesiątki lat nic się nie zmienia na korzyść społeczeństwa a elita steruje i bogaci sie coraz bardziej.W tym świetle trzeba tworzyć zły wizerunek komunizmu którego nigdy nie było bo co by się stało gdyby niezadowolone społeczeństwo wyszło na ulice i zachciało obalić kapitalizm.Wtedy elita straciłaby swoje bogactwo i władze.Dlatego społeczeństwo trzeba tresować.

  Wracając do ZSRR to nawet gołym okiem widać, że była to kolorowa rewolucja w wykonaniu USA.CIA wykorzystało ogromne pieniądze do skorumpowania prawego skrzydła komitetu centralnego.Z tego powodu doszło do wewnętrznej walki obu skrzydeł, którą było widać nawet na ulicy.To nie społeczeństwo masowo strzelało tylko wyciagnięte wojsko moskiewskiej gwardii dokonywało ostrzału budynków rządowych ma rozkaz skorumpowanej grupy włącznie z kupionym dowództwem wojska. Taki model rewolucji kolorowej USA realizuje powszechnie.

  W chwili upadku ZSRR posiadał rezerwy złota i kamieni szlachetnych pozwalający na przeżycie kolejnych 15 lat.Dlatego upada bajka o bankructwie ZSRR.Jednak propaganda utrzymuje swoją wersje bankructwa żeby ukrywać zasadniczą prawde.Nie mówi się, że tak jak to w takich przypadkach bywa przegrany traci suwerenność i jest okradany.Tak było w przypadku ZSRR, które przegrało zimną wojne.

  Agentura USA narzuciła swoją wersje nowej konstytucji dla Rosji pozwalającej kraść surowce i obstawiła rosyjskie urzędy ilością około 10 tyś swoich urzędników, którzy oficjalnie mieli pomagać w pierstrojce.O tym tez cisza.

  Przez 5 lat Rosja była okradana z ropy przez USA i otrzymywała z łaski symboliczne 30 centów za baryłke.To był czas kiedy amerykańska agentura wyniosła na stołek prezydenta pijaka Jelcyna, który nawet nie wiedział co podpisuje.Kiedy już sytuacja zagrażała państwowości Rosji to stara ekipa dawnego systemu postanowiła ratować kraj i postawiła na Putina.Jelcyn został zmuszony do ustąpienia, które ogłosił niespodziewanie w TV. W zamian dostał gwarancje nietykalności, wille pod Moskwą i dożywotnią wysoką emeryture.

  Od tego momentu rozpoczęło się wyciąganie Rosji z amerykańskiego rodzaju okupacji.Krok po kroku rosyjskie urzędy odzyskiwały swoją niezależność i Rosja stawała się państwem suwerennym.To oczywiście nie spodobało sie amerykańskiej agenturze, która natychmiast ogłosiła Putina dyktatorem i zaczęła stosować w swoichj mediach propagande rusofobii starając sie nowymi działaniami zdestabilizować Rosje i przejąć ponownie kontrole.W tym celu wykorzystano nawet żydka Kasparowa zakładając mu partie i mocno sponsorując, licząc, że miliony dolarów utorują droge do parlamentu i przejęcia władzy. Plan sie nie udał.Nic nie dało sponsorowanie takich marionetek jak Nawalny.Kanał przerzutu amerykańskich dolarów przez Gruzje został zdemaskowany.

  Nie pomogło wywołanie wojny w Czeczenii przez USA z nadzieją, że wojna rozleje sie na inne regiony Rosji umożliwiając dokonanie rozpadu Rosji.Ostatecznie USA przejęłoby kontrole tylko w tych republikach gdzie jest ropa i gaz.Ten plan też się nie udał.Tyle w temacie
  —————————–
  koniec cytatu. Ciekawe, że tacy guru jak Michalkiewicz ciągle wymieniają działajace w Polsce „stronnictwo rosyjskie” zapominając, że w latach 90 Rosja była pod amerykańska okupacją i u niej samej „stronnictwo rosyjskie” było w defensywie, a co dopiero w Polsce.
  Żeby to rozumieć nie trzeba mieć nawet 3 cyfrowego IQ. No więc jak? Nadal będziemy opowiadać michałki o „ucieczce do przodu”? UCIECZKA DO PRZODU tak – jeden z ostatnich w miarę OK publicystów – nazywa katastrofę jaką zrobiła w ZSRR amerykańska agentura.

 2. Dziadzius said

  Jak zawsze poslemy Polaka zeby po angolach i amerykanach posprzatal — bo gdyby w Poczdamie nie dano Joziowi Polski i Kalingradu to by teraz nie bylo poco tracic zycie za zydwskie bledy.

 3. Troll Polonii said

  Polska uratowala juz Jugoslawie, teraz ratuje Ukraine no i wreszcie bedzie mogla uratowac na przyklad Litwe, ktora bardzo nas kocha i marzy o wprowadzeniu jezyka polskiego do swoich programow szkolnych.

  A my sie Rosji nie boimy.
  Widac, ze Rosja ma jakies nieszczere wobec nas zamiary i nie ma do nas zupelnie zaufania bo sobie instaluje jakies glupawe stacje radarowe , oczywiscie szpiegowskie.
  A te radary sa bardzo nowoczesne i bardzo mocne i moga przyuwazyc kazdy pocisk rakietowy na widnokregu; i w ogole wszystko co lata w powietrzu, plywa na wodzie .

  Te radary zainstalowala bezczelnie Moskwa na Baltyku, Morzu Kaspijskim i na Dalekim Wschodzie..

  Na co sobie ta Moskwa w ogole pozwala:
  Russia Installs Brand New Radars in the Baltic and Caspian Seas and the Far East –

  MOSCOW – Podsolnukh radar stations, capable of locating surface ships and flying objects beyond the horizon, were installed in the Baltic, Caspian, as well as Russian Far East regions.

  Powerful radar units that can “see” over the horizon have been deployed in the Baltic, Caspian and Far East regions.

  https://www.fort-russ.com/2019/10/russia-installs-brand-new-radars-in-the-baltic-and-caspian-seas-and-the-far-east/?utm_medium=ppc&utm_source=wp&utm_campaign=push&utm_content=new-article

  Russian radars can detect any ballistic missile – Fort Russ
  https://www.fort-russ.com/2019/10/russian-radars-can-detect-any-ballistic-missile/

 4. Zerohero said

  PS.

  1. mój cytat był z innego miejsca w Internecie, więc słowa „Autor publikacji niebardzo ma pojęcie o sytuacji w Rosji i upadku ZSRR.” dotyczą innej publikacji.

  2. gdy piszę o Michalkiewiczu „w miarę OK”, to jest naprawdę dużo. Mi trudno dogodzić.

  ad rem

  „Zdaniem ekspertów z Jamestown Fundation….”

  Wszystkie te fundacje i NGO to de facto żydojankeski rząd. Tow. Bartosiak którego słowa ogłupiali ludzie łykają jak pelikany, też dla takiej fundacji pracuje. Bartosiak niedawno popisał się zadziwiającym jak na niego realizmem, tzn. tupnął nóżką i zaapelował do Amerykanów aby podzielili się z Polakami planami obrony państw nadbałtyckich, a nawet (niesamowite na co się zdobył ten funkcjonariusz USraela) dodał, że może Rosja zaproponuje Polsce coś w zamian za brak reakcji! Dobrze gada? Nie. Zauważmy, że

  1. Bartosiak milcząco zakłada, że Rosja zaatakuje pierwsza.

  2. domaganie się planów operacyjnych obrony państw nadbałtyckich świadczy o….o czym? O otępieniu? Przecież tych państw nie da się obronić. One swoją pomyślność zawdzięczają brakom napięć. Jak sobie on wyobraża obronę tych państw. Wpakowanie 700 km od Moskwy gigantycznych sił amerykańskich? Wtedy Rosja na 100% zaatakuje formułujące się siły inwazyjne, pardon, obronne, zanim te siły ruszą na Rosję.

 5. Sarmata said

  „zmianynaziemi” to jeszcze mądrzejsze źródło niż geopolityk Jacek Bartosiak.
  Żenada.
  Rosja na nikogo nie napadnie, nie będzie żadnej wojny a tylko żydowiny straszą tak głupich gojów, coby ich znieczulać strachem, dla łatwiejszego rabowania w podatkach.
  Ruskie ciągle jeszcze mają lepsze zdanie o Polakach niż o amerykanach (choć ostatnio przez PiS znacznie się pogorszyło).
  Tyle.

 6. Marucha said

  Re 5:
  Pan chyba nie zauważył, że artykuł cytuje usraelskich „strategów”, a nie wyraża poglądy własne?

  Rosja nie ma zamiaru na nikogo napadać, to jest oczywiste… ale nie wyklucza to możliwości ataku wyprzedzającego, gdy prowokacje tuż nad jej granicą przekroczą pewną czerwoną kreskę.

  Jakie Rosjanie mają zdanie o Polakach? Wolę nie wiedzieć.

 7. JW said

  Rozmawiałem niedawno z pewnym żołnierzem i potwierdził to, co wielu wie od dawna – że jedyne, co polska armia jest w stanie „zneutralizować”, to siebie gorzałą, a nie jakieś tam obwody, a zwłaszcza kaliningradzki. Zatem albo ktoś nas szczuje na Rosję, albo się ośmiesza.

  Szczuje. Straty ludności w Polsce nikogo nie obchodzą. Nawet Polaków.
  Admin

 8. bryś said

  „Jakie Rosjanie mają zdanie o Polakach? Wolę nie wiedzieć.” – kurtuazja?

  Rosja położy stępkę pod budowę dwóch nowych okrętów podwodnych projektu 636.3 „Warszawianka”.

  Nie mogę sobie darować, (lubię tą piosenkę z czołówki) są jeszcze normalni Polacy:

  ————
  Taaa… i są jeszcze biali murzyni, i dwugłowe cielęta….
  Admin

 9. brys said

  Panie Boydar, proszę obejrzeć, bo jest też metaloplastyka.

 10. bryś said

  Panie Gajowy – 1,3 miliona wyświetleń, to bardzo dużo jak na tak niszowy film.

 11. Cybalgina said

  Pod przywództwem legendarnego wojownika Macierewicza, z procami w rękach.
  Admin

  Mysle ze „recach” beda trzymac puste puszki bez piwa i parowki z nutrii.

  Też możliwe.
  Admin

 12. ibrahim ibn jakub said

  ty yebany skvrwysynski jankesie, a dlaczego POLSKA armia, a nie np. amerykańska, czy żydowska. Wy kvrwy yebane zawsze nauczyliście się wojować CUDZYM mięsem armatnim. Gdyby mi przyszło w życiu do kogoś strzelać z pewnością nie byliby to Rosjanie.

 13. Maverick said

  Czasami oglądam niby geostratega Bartosiak który podjudza Polactwo do napadu na Kalin-grad poprzez przesmyk suwalski.
  Twierdzi że Rosja jest słaba. Po czytaniu komentarzy Polactwa sikającego w rajtuz-ki na możliwość wojny i pokazanie Ruskim miejsca w szeregu, odnoszę wrażenie on ślini się tak bo twierdzi że USA muszą narzucić siłą swoje rozwiązania dopóki jeszcze mają przewagę na morzach.

  Gdy nabijam się z wyobraźni Bartosiaka, Polactwo co lubi być mięsem armatnim nazywa mnie ruską onucą. Polactwo słucha go z otwartymi japami i w pełnym zachwycie.

  Oni nawet nie mają pojęcia jakby taki napad wyglądał, zostali by po prostu odparowani, i może o to tym podrzegaczom chodzi oczyścić Polskę ze Słowian i zasiedlić chazarkami z Ukrainy i Palestyny jak polisa ubezpieczeniowa, gdy egzystencja małego państewka w Palestynie była zagrożona.

 14. Anucha said

  Już raz City of London wysłał moją rodzinę na wycieczkę do Konigsberga bez biletu powrotnego.
  Babcia była na ostatnim widzeniu przed zgilotynowaniem swojego Ojca i Brata Andrzeja. „Groza”

  Choj wam w doope żydowskie podżegacze

 15. Dyplom siem nalerzy:

 16. ciul -ciul said

  absolutnie, Kalininingrad to poczatek, potem Moskwa i Wladywostok!

 17. Re: Artykul…
  Wyglada na to, ze zydowskie k…rwy nas Polakow „napuszcza” na wojne z Rosja czego sobie i nam Wszystkim naprawde NIE ZYCZE… (bo nie bedzie to „komiksowa” wojna…)

  POLACY I „POLACTWO” – ZADNEJ WOJNY, zadnych „misji stabilizacyjnych”, zadnych „misji pokojowych”, zadnych zydo-amerykanskich „zobowiazan”… Niech zydzi sie „tluka” z Amerykanami przeciwko Rosji i Chinom…
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 18. Boydar said

  @ Pan Hulajdusznik (15)

  Taka sama czcionka jak w logo radia wuja muchomora; ładna, taka fantazyjna 🙂

 19. gnago said

  Coś tym jankesom jebie odkąd wymordowali w kacetach wartościowszą kulturalną część narodu Konfederatów. Jeszcze niedawno Rosjanie MUSIELI zbombardować okolice Wrocławia z nim samym atakować koniecznie przez przesmyk suwalski maszerując za drwalami (niezwyczajnie porośnięte miejsce drzewami , z nieformalnym zakazem wydobywania żelaza i ziem rzadkich tkwiących tam pod ziemią)
  A jak to mówią lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć. Zatem trza jankeskiego kacyka traktować jak na to zasługuje, czyli jak przygłupa
  ( małpa z brzytwą) Wzmacniać swoją armią i swoim przemysłem , wydobywać kopaliny i eksportować w formie już przerobionej

 20. Lily said

  Prosze pamietac,KTO za TYM wszystkim
  stoi,od 2015 r,jak rowniez w 2005-2007r.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: