Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  JanuszT o Fikcja z reparacjami
  Anucha o Co powiedział Prezydent Federa…
  JanuszT o W obronie Sikorskiego
  semperparatus o Dugin: nowa epoka
  Carlos o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  prostopopolsku o Dugin: nowa epoka
  Krzysztof M o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Włodek o Tak kot przekazuje ważną wiado…
  prostopopolsku o Dugin: nowa epoka
  Ale dlaczego? o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  prostopopolsku o Anglosaski „mordplan” gospodar…
  kontra o Wolne tematy (68 – …
  Peryskop o Tak kot przekazuje ważną wiado…
  Greg o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  kontra o Wolne tematy (68 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Serbia

Posted by Marucha w dniu 2019-10-31 (Czwartek)

Zamieszczony wpis jest autorstwa użytkowniczki „Anna-PK” i został nadesłany na adres administracja@neon24.pl

Serbia nie budzi zainteresowania w polskich mediach. Wiadomo, kraj mały, tylko 7 mln ludzi, zubożały i po krwawym rozpadzie Jugosławii mocno osamotniony.

Państwo tragiczne, szczególnie po wojnie z rebeliantami albańskimi, zakończonej nalotami NATO bombardującymi Serbię w uzasadnieniu, że chodzi „o prawa człowieka”

Na ziemi Serbii powstało nowe, bardzo niespokojne, państwo Kosowo, z którym Serbia ma ciągle zatargi, a Czaronogóra też się odłaczyła i nawet przystąpiła do NATO.

Serbia straciła zaufanie do NATO, złożyła jednak aplikację przynależności do UE. Szanse pełnego wstąpienia do Unii są możliwe po roku 2025, bo najważniejszym warunkiem jest ułożenie stosunków z Kosowem, których Serbia nie jest gotowa zaakceptować. Jak na razie korzysta z limitów rynkowych unii.

Bliżej jej do Rosji tak z powodu historycznych związków jak i kulturowo, Serbia tak jak i Rosja w przeważającej części jest prawosławna.

Rosja nie pomogła Serbii w latach wojny, była za słaba aby ofiarować pomoc, ale obecnie rośnie zbliżenie Serbii i Rosji. Rosja Serbię zbroi, w planie jest połączenie gazowe z rurociągiem tureckim.

Serbia ma jednak ważniejszego opiekuna nawet od Rosji; to są Chiny. Kiedy NATO bombardowało Serbię, to między innymi zburzono most na Dunaju, fabrykę z ludźmi i… ambasadę chińską. Chiny nie zapomniały tej obelgi i obiecały na miejscu tej ambasady zbudować pomnik Mao Tse Tunga. Na razie w tym miejscu jest centrum kultury chinskiej i pomnik Konfucjusza.

Most na Dunaju Chiny zbudowały nowy, przejęły starą hutę po Amerykanach, którym produkcja się nie opłacała. Chiny hutę odnowiły, rozbudowały i cała miejscowość odżyła. W Serbii jest dużo chińskich inwestycji, dużo Chińczyków, pracowników i wycieczek, to dla ułatwienia, jest też chińska policja wspólnie z serbską, patrolująca i pilnująca porządku. Serbia staje się nowoczesnym państwem dzięki G5 i Huawei..

A ostatnio też było historyczne wydarzenie; pociąg prosto z Chin, po miesiącu podróży, dotarł do Serbii. Ładunek pociągu, to 28 wagonów materiałów na budowę szybkiej kolei między Belgradem a Budapesztem. Chiny stworzyły w Serbii bazę wypadową Nowego Jedwabnego Szlaku na Europę.

A Rosja? W styczniu tego roku Putina witano w Belgradzie jak gwiazdora filmowego. Rosja Serbii dostarczyła system obrony przeciwlotniczej S-400, prowadzą też wspólne manewry wojskowe.

Kilka dni temu Serbię odwiedził premier Rosji Miedwiediew. Wizyta dotyczyła między innymi, postępów w budowie rurociągu gazowego do Serbii, TurkStream. Opóźnienia są na odcinku bułgarskim.

Jednak najważniejsze czego dokonano, to podpisano przystąpienie Serbii do Euro-Azjatyckiej Unii Ekonomicznej, tej samej unii do której należy Rosja, Białoruś i republiki Centralnej Azji. Serbia i tak korzystała z handlu z Rosją, bo nie była obciążona rosyjskim embargiem, związki Rosji i Serbii powodują, że Rosja skutecznie wetuje przynależność Kosowa do ONZ.

Zwrot Serbii na Wschód, nieco niepokoi Zachód – w tym UE, która zaplanowała objęcie Bałkanów w jednej organizacji ekonomicznej. Większość handlu Serbia prowadzi z krajami Unii, ale jej związki z Chinami i innymi krajami Azji, otwierają tym krajom wejście na rynki europejskie.

Tyle o Serbii.

Na koniec ciekawostka. Literacką nagrodę Nobla w tym roku otrzymał również pisarz z Austrii, Peter Handke, którego książki cieszą się duża popularnością. Natomiast sam autor wzburzył publikę tym, że był przyjacielem Slobodana Milosevicia, byłego prezydenta Jugosławii, który zmarł w więzieniu sądu ONZ w Hadze w trakcie rozprawy o ludobójstwo.

Handke, którego matka była Słowenka, wygłosił piękną mowę pożegnalną nad grobem Milosevicia. Z Kosowa były głosy, że nagrodę Nobla przyznano autorowi, który chwalił „współczesnego Hitlera”.

[Żydowskie plugawe szczekaczki, oburzone przyjaźnią Handkego z „bandytą” Miloseviciem – ani słowem nie wspomniały, że Milosevic został uwolniony z wszelkich zarzutów. – admin]

http://slepymokiem.neon24.pl

Komentarzy 9 do “Serbia”

 1. Archer said

  Tutaj można sobie obejrzeć ciekawy materiał Dylewskiego o krajach byłej Jugosławii. Nie do końca zgadzam się z poglądami Dylewskiego odnośnie Unii Europejskiej i multi-kulti. Tym razem bardzo dobry film przygotował pod względem merytorycznym na temat gospodarek krajów, jakie się wyłoniły po rozpadzie Jugosławii.

 2. Troll Polonii said

  Mimo, ze Serbia ma otwarte poparcie i Chin i Rosji – to administracja USA nie daje jej spokoju.
  Vucic siedzi jak na wulkanie bo USA wywiera naciski, zeby Serbia …weszla do NATO!! (W ramach wdziecznosci za wyzwolenie??)
  Chodzi tez o to, zeby Serbia oficjalnie uznala niezalezne samodzielne panstwo – Kosovo.

  Gdy chodzi o Kosowo, to cala Europa sie zgrala do nitki i kompletnie zeszmacila.
  Oczywiscie chodzi o tzw. integralnosc granic, przy ktorej upiera sie Zachod – ale tylko gdy chodzi o Krym i Ukraine.. Integralnosc granic Jugoslawii ich nidy nie interesowala.
  Ale Bondsteel jeszcze istnieje i na razie nic sie nie zanosi , ze Amerykanie beda obiecywac (tak jak w Syrii), ze sie wyniosa.
  Sytuacja gospodarcza nie jest najlepsza.

  Serbia ma bardzo zyzna ziemie (podobnie jak Ukraina) ale ogromnie duzo ludzi, a zwlaszcza dzieci, choruje na chorobe popromienna.

  W Kosowie, na granicy z Albania – a wlasciwie juz na terytorium Albanii jest do tej pory ten parszywy osrodek, w ktorym niedobitym dzieciom serbskim i cyganskim wyciagaja nie tylko nerki ale cwiartuja rozne czesci ciala na przeszczepy; nawet galke oczna, tkanki,, wszystko co sie moze „przydac’ w tak zwanej ‚nowoczesnej medycynie’.

  Amerykanie dalej rzadza w Kosowie i teraz obiecuja stworzyc tzw. Wielka Albanie.
  Na Vucica sa duzoe naciski, zeby ‚wymienil’ czesc terytorium Serbii z Kosowem.

  Awantura na Balkanach jeszcze nie skonczona, a Soros ma dalej bardzo ambitne plany.

  Tymczasem wybrzeze Jadranu (Adriatyku) zapchane jest dzikimi turystami.
  Dzikimi, bo sprywatyzowane , czytaj: przehandlowane osrodki wczasowe i uslugi turystyczne sa w rekach obcych wyzyskiwaczy.

  Dubrownik jest tak zapchany turystami , ze biedni mieszkancy nie maja sie gdzie podziac. To piekne miasto traci urok historycznej Raguzy.
  Podobna tragedie przechodzi teraz i Wenecja.
  Chciwosc kapitalu obcy ‚biznesmeni’ i nieludzko eksploatowane urokliwe miejsca niszcza urok wybrzeza.
  Ja jeszcze pamietam ‚Sinjska Alke’ – festiwal w Sinju, i sierpniowy Festiwal Szekspirowski w Dubrowniku.
  To byly naprawde beztroskie lata.

  Historyczny most w Mostarze na Neretvie zawsze mi sie bedzie kojarzyc ze stara dalmatynska legenda i piesnia o „Eminie”.
  Most zbombardowali Chorwaci.

  Od lat marzyla sie Albanii tzw. Wielka Albania , ktora jej Anglicy obiecali jeszcze w 1913 roku w Londynie.

  Walka o podboj Balkanow jeszcze nie skonczona.
  Projekt Wielka Albania przewiduje polaczenie serbskiej Doliny Preszevo, poludniowa Czarnogore, i polnocna Macedonie a takze Epirus w Grecji – w jedno wilekie panstwo tzw. Greater Albania.
  Chodzi naturalnie o zmniejszenie wplywow Rosji na Balkanach.
  Rosja rzeczywiscie pomaga Serbom sie bronic przed kolejna inwazja.

  Niestety, Serbia jest jedynym sprzymierzencem Rosji w tym regionie.
  Czarnogora juz jest okupywana przez kowbojskich milionerow. Zdaje sie ze im to odpowiada.

  Is the ‘Greater Albania’ Project Aimed Against Russia in the Balkans? – Fort

  https://www.fort-russ.com/2019/10/is-the-greater-albania-project-aimed-against-russia-in-the-balkans/

 3. PISKORZ said

  re 2 Chodzi tez o to, zeby Serbia oficjalnie uznala niezalezne samodzielne panstwo – Kosovo.” A ILE KRAJÓW NA ŚWIECIE UZNAŁO TEN KRAIK..? ps Nie pamiętam 90…95. Chyba tak pół na pół.

 4. gnago said

  Uznały bezprawnie z pogwałceniem prawa międzynarodowego. Wieczna tym kutafonom w polskim sejmie co to klepnęły jak i płemiełowi z złodziejem obrazów

 5. revers said

  ad1

  zagadzac sie ,? przeciez to katastrofa jest dla europy, dzis w Berlinie w kolejach S,U Bahn widzialem dzeiatki tysiecy roznokolorowych, roznojezycznych z calego swiata Gosi Merkel, prawie kazdy z plus500 Banknot EUR. prubuje wtykac do biletowego automatu.

  7 mld Gosci Merkel w Europie po plus500 EUR to jest 3500 mld. EUR, tego nie wydoli ani Adolfina, ani ECB bank unijny, a co dopiero reszta eurotubylczego folku. To smao grozi i Polsce, pewnie pis dostal specjana linie kredytowaa na te 500, zeby scignac tez jak najwiecej gosci z calego swiata. Na razie plu 500 euro ma 4-krotnie wiekasza wartosc, a co bedzie jak sie zrowna?

 6. Troll Polonii said

  5
  Revers
  To prawda.
  Gdy Jugoslawia probowala powstrzymac islamska inwazje na Europe – prawie cala NATO-wska ..Europa pomagala islamistom.
  Z wyjatkiem Wegier, Czechoslowacji

  Polska nawet przyjela tysiace islamskich ‚uchodzcow’ z Kosowa.
  Jakos nie bardzo chcieli mieszkac w wyzwolonym Kosowie.
  Ja pamietam na jakiej podstawie dostawali …azyl!!
  (na zbiorowej liscie!!! – tak jak Hazary z Afganistanu)

  Natomiast gdy chodzi o Serbow, placowki dyplomatyczne na Zachodzie dostaly zarzadzenie, zeby nie przyjmowac Serbow!
  Tyle warte jest miedzynarodowe prawo i Karta Praw Czlowieka.

  Teraz Madziary rozjuszyly Zachod bo Orban zaprosil Putina do Budapesztu i urzadzil mu wielkie przyjecie.
  Rosjanie pomagaja Wegrom rozbudowac i unowoczesnic elektrownie atomowa.

  Budowe takiej elektrowni zabraniaja kowboje budowac w Iranie. Nie tylko kowboje.

  I tylko nasze wladze w Warszawie prowadza antypolska polityke sentymentow i serwilizmu.

 7. revers said

  Tak p.Troll po Berlinie chodza juz tez 4 osobowe patrole policji arabskiej w mundurkach policji niemieckiej w pelnym uzbrojeniu w tym bron dluga, niby do zwalczania gangsterki arbakiej, isis a tak naprawde moze stac sie wstepem do islamizacji europy.

 8. Anucha said

  Rycerze:

  Rycerzy trzech- Putin , Orban , Zagłoba
  Gnębi ich pech, wszystkim im się Serbia podoba.

  Serbia:

  Zwalczcie tę chuć,innych zadań przed wami jest kupa.
  Musicie knuć , jak tu pozbyć się Hegemona trupa.

  Niestety żyjącego rycerza Polskiego nie ma. 😦

 9. osoba prywatna said

  20 rocznica barbarzyństwa NATO w Serbii
  https://wps.neon24.pl/post/148216,20-rocznica-barbarzynstwa-nato-w-serbii

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: