Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (11 – …
  Adrem o Wolne tematy (11 – …
  wanderer o Hajnówka, czyli esencja w…
  Yah o USA przenoszą swoją broń nukle…
  seler o Wolne tematy (11 – …
  seler o Wolne tematy (11 – …
  Sarmata o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Tak ZUS niszczy przedsiębiorcó…
  Tadeusz o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Wolne tematy (11 – …
  gnago o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Adrem o Wolne tematy (11 – …
  Zbyszko o Otoczenie społeczne PRL-owskie…
  Boydar o Wielka Lechia – kilka uwag met…
  Przemysław Jakub o USA przenoszą swoją broń nukle…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 502 obserwujących.

Historia nowego porządku świata i masonerii w pigułce

Posted by Marucha w dniu 2019-11-07 (Czwartek)

Stworzenie programu Nowego Porządku Świata (NWO) zostało uruchomione przez niesławną postać Mayera Amschela Rothschilda, który postanowił kontrolować całą planetę wszelkimi niezbędnymi środkami.

Oczywiście pod tymi „środkami” kryły się działania najgorsze z najgorszych m.in. oszustwo, kontrola, finansowe zniewolenie, szantaż, wojny, głód i depopulacja. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć historię powstania NWO i masonerii zapraszamy do lektury.

1773 r. – to wtedy wszystko się zaczęło. Mayer Amschel Rothschild gromadzi wówczas dwunastu swoich najbardziej wpływowych przyjaciół i przekonuje ich, że jeśli wszyscy połączą swoje siły i zasoby, będą mogli rządzić światem. Spotkanie odbywa się we Frankfurcie w Niemczech. Rothschild informuje także swoich przyjaciół, że znalazł idealnego kandydata, osobę o niewiarygodnym intelekcie i pomysłowości, do kierowania zaplanowaną przez niego organizacją – Adama Weishaupta.

1 maja 1776 r. – Adam Weishaupt ustanawia tajne stowarzyszenie zwane Zakonem Iluminatów. Weishaupt jest profesorem prawa kanonicznego na uniwersytecie w Ingolstadt w Bawarii. Iluminaci dążą do ustanowienia Nowego Porządku Świata. Ich cele są następujące: zniesienie wszystkich obecnych rządów, zniesienie własności prywatnej, zniesienie dziedziczenia, patriotyzmu, roli rodziny, religii i ustanowienie jednego rządu światowego.

Lipiec 1782 r. – Zakon Iluminatów łączy siły z masonerią na kongresie w Wilhelmsbad. Jeden z uczestników wychodzi z niego wstrząśnięty. Zapytany o „tragiczne tajemnice”, które wyniósł ze sobą, odpowiada: „Nie powiem ich. Mogę tylko powiedzieć, że wszystko to jest o wiele poważniejsze niż myślimy”.

1785 r. – znaleziono szczegółowy plan rewolucji francuskiej. Kurier iluminati o imieniu Lanze zostaje rażony piorunem i zabity podczas podróży konno przez miasto Ratisbon. Gdy bawarscy urzędnicy badają zawartość jego siodeł, odkrywają istnienie Zakonu Iluminatów i znajdują plany szczegółowo opisujące nadchodzącą rewolucję francuską. Rząd Bawarii próbuje ostrzec rząd Francji o zbliżającej się katastrofie, ale rząd francuski nie słucha ostrzeżenia. Bawarscy urzędnicy aresztują wszystkich iluminatów, których odnajdują, ale Weishaupt i inni ukryli się w bunkrach i ich nie znaleziono.

1796 r. – masoneria staje się głównym problemem w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. John Adams wygrywa wybory, sprzeciwiając się masonerii, a jego syn, John Quincy Adams, ostrzega przed strasznym zagrożeniem dla narodu, jakie stanowią loże masońskie.

1797 r. – John Robison, profesor historii w Szkocji, publikuje książkę zatytułowaną „Dowody spisku”, w której ujawnia, że ​​Adam Weishaupt próbował go zrekrutować do swoich szeregów. Objawia też światu diabelskie cele iluminatów.

1821 r. – George WF Hegel formułuje tak zwaną dialektykę heglowską – proces, w którym osiąga się cele iluminati. Według dialektyki heglowskiej teza plus antyteza równa się syntezie. Innymi słowy, najpierw wywołujesz kryzys, potem dochodzi do ogromnego publicznego oburzenia, że ​​trzeba coś zrobić z tym problemem, więc oferujesz rozwiązanie, które wprowadza zmiany, których naprawdę od zawsze chciałeś, ale których ludzie początkowo nie byliby skłonni zaakceptować.

1828 r. – Mayer Amschel Rothschild, który finansuje iluminati, wyraża całkowitą pogardę dla rządów narodowych, które próbują regulować międzynarodowych bankierów takich jak on: „Pozwólcie mi wydawać i kontrolować pieniądze narodu, i nie obchodzi mnie, kto tworzy prawo”.

1848 r. – Karol Marks pisze „Manifest komunistyczny”. Marks jest członkiem frontu organizacji iluminackiej zwanej Ligą Sprawiedliwych. Nie tylko opowiada się za zmianami gospodarczymi i politycznymi, ale również za zmianami moralnymi i duchowymi. Uważa, że ​​rodzina powinna zostać zniesiona, a wszystkie dzieci powinny być wychowywane przez władzę centralną. Wyraża swój stosunek do Boga, mówiąc: „Musimy walczyć przeciwko wszystkim dominującym ideom religii, państwa, kraju, patriotyzmu. Idea Boga jest myślą przewodnią zboczonej cywilizacji. Musi zostać zniszczony”.

22 stycznia 1870 r. – w liście do włoskiego przywódcy rewolucyjnego Giuseppe Mazziniego, Albert Pike – suwerenny wielki dowódca południowej jurysdykcji szkockiego rytuału masonerii – ogłasza utworzenie tajnego stowarzyszenia dla masonów wysokiego stopnia. Ta ultra-tajna organizacja nazywa się The New and Reformed Paladian Rite. Dlatego około 95% mężczyzn zaangażowanych w masonerię nie ma pojęcia, jakie są cele organizacji. Mają złudzenie, że jest to dobra organizacja społeczna, która wykonuje dobre prace.

1875 r. – rosyjska okultystka Helena Pietrowna Bławatska zakłada Towarzystwo Teozoficzne. Twierdzi, że tybetańscy święci mężowie w Himalajach, których określa Mistrzami Mądrości, komunikowali się z nią w Londynie za pomocą telepatii. Podkreśla, że ​​wszystko w co wierzą chrześcijanie jest na odwrót – to szatan jest dobry, a Bóg zły.

1884 r. – W Wielkiej Brytanii powstaje Towarzystwo Fabiańskie w celu promowania socjalizmu. Towarzystwo Fabiańskie bierze swoją nazwę od rzymskiego generała Fabiusa Maximusa, który walczył z armią Hannibala w małych, wyniszczających potyczkach, zamiast podejmować jedną decydującą bitwę.

4 lipca 1889 r. – Albert Pike ujawnia, kto jest prawdziwym przedmiotem kultu masońskiego: „Religia masońska powinna być przez wszystkich wtajemniczonych wysokich stopni utrzymywana w czystości doktryny lucyferiańskiej”.

Lata 1890–1896 – Cecil Rhodes, entuzjastyczny student Johna Ruskina, jest premierem Południowej Afryki, wówczas brytyjskiej kolonii. Jest w stanie eksploatować i kontrolować bogactwo złota i diamentów w Południowej Afryce. Pracuje nad tym, by wszystkie części świata nadające się do zamieszkania znalazły się pod dominacją elity rządzącej. W tym celu wykorzystuje część swojego ogromnego bogactwa do ustanowienia słynnych stypendiów na Rodos.

1893 r. – Towarzystwo Teozoficzne sponsoruje Parlament Religii Świata w Chicago. Jego celem jest wprowadzenie na Zachód koncepcji hinduskich i buddyjskich, takich jak wiara w reinkarnację.

1911 r. – Partia Socjalistyczna Wielkiej Brytanii wydaje broszurę zatytułowaną „Socjalizm i religia”, w której jasno krytykują temat chrześcijaństwa.

1912 r. – pułkownik Edward Mandell House, bliski doradca prezydenta W. Wilsona, publikuje „Phillip Dru: Administrator”, w którym promuje „socjalizm, o jakim marzył Karol Marks”.

3 lutego 1913 r. – ratyfikowana zostaje 16. poprawka do konstytucji USA, umożliwiająca rządowi federalnemu nałożenie progresywnego podatku dochodowego.

1913 r. – rezydent Woodrow Wilson publikuje „The New Freedom”, w którym ujawnia, że najwięksi mężowie w dziedzinie handlu i produkcji, kogoś się boją, czegoś się boją.

23 grudnia 1913 r. – powstaje Rezerwa Federalna (ani federalna, ani rezerwa – to prywatna instytucja). Zostało to zaplanowane na tajnym spotkaniu w 1910 r. przez grupę masońskich bankierów i polityków.

1916 r. – trzy lata po podpisaniu ustawy o rezerwie federalnej prezydent Woodrow Wilson zauważa, że jest najbardziej nieszczęśliwym mężczyzną na świecie, ponieważ zrujnował swój kraj i oddał rozwój narodu oraz wszelkie działania w ręce kilku ludzi.
[Głupi chooy, mądry po szkodzie… – admin]

1917 r. – z pomocą finansistów z Nowego Jorku i Londynu VIadimir Lenin jest w stanie obalić rząd Rosji i zdestabilizować sytuację polityczną w kraju.

30 maja 1919 r. – wybitne osobistości brytyjskie i amerykańskie zakładają Królewski Instytut Spraw Międzynarodowych w Anglii i Instytut Spraw Międzynarodowych w USA na spotkaniu zorganizowanym przez płk House’a.

1920 r. – Winston Churchill mówi o istniejącym związku między iluminatami i rewolucją bolszewicką w Rosji.

1921 r. – pułkownik House sprawia, że amerykański oddział Instytutu Spraw Międzynarodowych zamienia się w Radę Stosunków Międzynarodowych (CFR).

15 grudnia 1922 r. – CFR popiera stworzenie światowego rządu.

1928 r. – opublikowano „The Open Conspiracy: Blue Prints for the World Revolution”, w którym jawnie głoszono, że otwarty spisek jest naturalnym spadkobiercą entuzjazmu socjalistów i komunistów; będzie kontrolować Moskwę, zanim przejmie kontrolę nad Nowym Jorkiem.

1933 r. – HG Wells w swojej książce przewiduje wybuch drugiej wojny światowej około 1940 r., która wywodzić się będzie z niemiecko-polskiego sporu. Plan „państwa współczesnego świata” odniesie sukces przy trzeciej próbie i wyjdzie z czegoś, co wydarzy się w Basrze w Iraku.

21 listopada 1933 r. – w liście do płk. Edwarda M. House’a prezydent Franklin Roosevelt pisze, że prawdą jest, iż element finansowy w większych instytucjach był własnością rządu od czasów Andrew Jacksona.

Marzec 1942 r. – powstaje Federalna Rada Kościołów, która później staje się Światową Radą Kościołów i jest związana silnie z bezpośrednim ograniczeniem suwerenności narodowej.

28 czerwca 1945 r. – prezydent USA Harry Truman w swoim przemówieniu popiera rząd światowy.

24 października 1945 r. – Karta Narodów Zjednoczonych staje się skuteczna.

7 lutego 1950 r. – James Warburg, międzynarodowy finansista i członek CFR, mówi podkomisji do spraw zagranicznych Senatu, że wkrótce nastanie światowy rząd, niezależnie od tego, czy to się komuś podoba, czy nie – przez podbój lub zgodę.

1952 r. – Światowe Stowarzyszenie Parlamentarzystów dla Rządu Światowego opracowuje mapę mającą zilustrować sposób, w jaki wojska obce zajęłyby i nadzorowały sześć regionów, na które podzielone zostaną Stany Zjednoczone i Kanada w ramach ich planu utworzenia rządu światowego.

1954 r. – książę Bernhard z Holandii zakłada Grupę Bilderberg – związek międzynarodowych polityków i bankierów, którzy spotykają się potajemnie co roku.

1961 r. – Departament Stanu USA wydaje dokument 7277, w którym szczegółowo opisuje trzyetapowy plan rozbrojenia wszystkich narodów i uzbrojenia ONZ w ostatnim etapie, w którym „żadne państwo nie miałoby siły militarnej, by rzucić wyzwanie stopniowo wzmacnianym siłom pokojowym ONZ”.

1966 r. – Profesor Carroll Quigley, mentor Billa Clintona w swoim dziele „Tragedia i nadzieja” potwierdza istnienie międzynarodowej sieci, która chce zawładnąć światem.

Kwiecień 1972 r. – Chester M. Pierce, profesor edukacji i psychiatrii na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Harvarda, oświadcza, że to od nauczycieli zależy, czy wychowanie dzieci na międzynarodowych obywateli przyszłości.

Lipiec 1973 r. – międzynarodowy bankier i zagorzały członek wywrotowej Rady Stosunków Zagranicznych David Rockefeller zakłada nową organizację o nazwie Komisja Trójstronna, której oficjalnym celem jest „zharmonizowanie stosunków politycznych, gospodarczych, społecznych i kulturowych między trzema głównymi regionami gospodarczymi na świecie: Europa, Ameryka Północna i Daleki Wschód (Japonia, Korea Południowa, Tajwan itp.). Współzałożycielem Komisji Trójstronnej jest Zbigniew Brzeziński – polsko-amerykański politolog, dyplomata, profesor nauk politycznych na Uniwersytecie Columbia oraz Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa.

1973 r. – Klub Rzymski, czyli agent ONZ, międzynarodowa organizacja zrzeszająca naukowców, polityków i biznesmenów, zajmująca się badaniem i publikowaniem globalnych problemów świata, w tym również związanych z zagrożeniami środowiska, w oficjalnym raporcie dzieli świat na dziesięć królestw.

1979 r. – FEMA, czyli Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego otrzymuje ogromne uprawnienia. W przypadku „sytuacji nadzwyczajnej na szczeblu krajowym” ma uprawnienia do zawieszania przepisów, przemieszczania całych populacji, aresztowania i zatrzymywania obywateli bez nakazu oraz przetrzymywania ich bez procesu. Może przejąć własność, zapasy żywności, systemy transportu i zawiesić konstytucję.

1991 r. – prezydent George Bush senior chwali Nowy Porządek Świata.

Czerwiec 1991 r. – światowi przywódcy zbierają się na kolejnym zamkniętym spotkaniu Towarzystwa Bilderberg w Baden Baden w Niemczech. Podczas tego spotkania David Rockefeller powiedział w przemówieniu, że jest wdzięczny dyrektorom Washington Post, The New York Times, Time Magazine i innym wspaniałym wydawnictwom za to, że uczestniczą i wspierają ich w działaniach.

29 października 1991 r. – David Funderburk, były ambasador USA w Rumunii, powiedział publiczności z Karoliny Północnej: „George Bush otacza się ludźmi wierzącymi w rząd jednego świata. Uważają, że system radziecki i system amerykański są sobie bliskie”.

21 maja 1992 r. – w przemówieniu na spotkaniu członków organizacji Bilderberg w Evian we Francji były sekretarz stanu Henry Kissinger oświadcza: „Każdy człowiek boi się tylko nieznanego. Kiedy przedstawi się taki scenariusz, ludzie chętnie zrezygnują z praw indywidualnych w zamian za gwarancję pomyślności udzieloną im przez rząd światowy”.

20 czerwca 1992 r. – magazyn Time publikuje artykuł „Narodziny globalnego narodu”.

1993 r. – w Chicago w setną rocznicę pierwszego odbywa się Drugi Parlament Religii Świata. Podobnie jak pierwsza konwencja, ta stara się połączyć wszystkie religie świata w „jedną harmonijną całość”.

1994 r. – w raporcie o rozwoju społecznym, opublikowanym przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju, była sekcja zatytułowana „Globalne zarządzanie w XXI wieku”. Administratorem tego programu został Bill Clinton.

23 września 1994 r. – globaliści zdają sobie sprawę, że coraz więcej ludzi zaczyna budzić się i mieć świadomość tego, co się dzieje. Przemawiając na obiedzie Ambasadorów Narodów Zjednoczonych, David Rockefeller zauważa: „To okno okazji, podczas którego można zbudować prawdziwie pokojowy i współzależny światowy porządek, nie będzie otwarte zbyt długo… Jesteśmy na granicy globalnej transformacji. Potrzebujemy tylko poważnego kryzysu, a narody łatwo zaakceptują Nowy Porządek Świata”.

Marzec 1995 r. – delegaci ONZ spotykają się podczas Światowego Szczytu Rozwoju Społecznego w Kopenhadze w Danii, aby omówić różne metody nakładania podatków globalnych na ludzi na całym świecie.

Wrzesień 1995 r. – pojawiają się pierwsze publiczne informacje o działalności programu HAARP. Jednym z celów programu jest rozwinięcie możliwości „manipulowania lokalną pogodą” przy użyciu technik opracowanych przez Bernarda Eastlunda.

1996 r. – opublikowano 420-stronicowy raport ONZ „Nasze globalne sąsiedztwo ”. Przedstawia on plan „globalnego zarządzania”, w którym wzywa się do zorganizowania międzynarodowej „Konferencji w sprawie globalnego zarządzania” w 1998 r. w celu przedstawienia światu niezbędnych traktatów i porozumień wdrożonych do 2000 r.

2003 r. do dziś – świat stoi u progu kolejnej globalnej wojny, „stanu wyjątkowego ”, którego od tak dawna poszukiwali światowi przywódcy. Ludzie coraz silniej się budzą, a masoneria dąży do tego, by całkowicie obezwładnić ludzkość. Nowoczesne technologie, śledzenie, mikroczipy, medialna manipulacja i propaganda, oszustwa władzy, cenzura i próby ograniczania wolności obywatelom przybierają na sile, by utworzyć jeden światowy rząd, który zaplanowano ponad 200 lat temu.

Czytaj także: FEMA – obozy koncentracyjne NWO: https://www.odkrywamyzakryte.com/fema/

https://www.odkrywamyzakryte.com

Komentarzy 61 to “Historia nowego porządku świata i masonerii w pigułce”

 1. Sarmata said

  Parchamama to matka Izraelitów amazońskich?

 2. abcdef said

  Jako ostrzeżenie dla naiwnych, bez oporu dającym sobie wyprać mózg, zgarnąć należałoby jakiś milion tych psychopatów, którzy „wiedzą lepiej” jak mamy żyć i zesłać na ich na jakąś bezludną wyspę gdzieś na Pacyfiku, z zapasem żywności wystarczającym do kolejnego sezonu żniwnego, z kilku łopatami, siekierami, motykami, itd.

  Od czasu do czasu możnaby puścić jakiegoś drona nad wyspą, aby zrobił kilka fotografii dokumentujących jak rozwija się to społeczeństwo psychopatów, którego pozbawiono możliwości pasożytowania.

  Przyznam szczerze, że z jakichś powodów nie sądzę, aby zakończył się ten eksperyment pomyślnie dla biorących w nim bezpośredni udział.

 3. Lily said

  Od Asyzu,do Synodu w Amazonii.

 4. Kapsel said

  Nowy Porządek Świata

  „Governments do not govern, but merely control the machinery of government, being themselves controlled by the hidden hand.” – Benjamin Disraeli

  „Musicie dużo czytać. By poznać prawdę. By dostrzec korzenie zła” – abp Marcel Lefebrve

  Nowy Porządek Świata
  Zakon Iluminatów
  Pieczęć Iluminatów i amerykański dolar
  Solve et Coagule – Dziel i Łącz!
  Rodowody „interbankierów”
  System Rezerwy Federalnej
  Lichwokracja
  Metody manipulacji i dezinformacji
  Centrum Rewolucji Światowej – 120 Broadway
  Ideowe i finansowe źródła nazizmu
  Ideowe i finansowe źródła komunizmu
  Masoneria cz. I Masoneria cz. II
  Iluminizm w ONZ
  New Age
  Walka z Kościołem wczoraj i dziś
  Mapa Gomberga
  Przywódcy Władzy
  „Znamię Bestii”
  Unia Europejska
  Teksty Romualda Gładkowskiego
  Książki skazane na przemilczenie
  Globalizm – wybór artykułów

  http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/novus/novus.html

 5. Waldek said

  To trwa o wiele dłużej niż od XVIII wieku. Masoneria i iluminaci czerpią przede wszystkim z gnozy, która powstała w środowisku żydowskim zaraz po chrześcijaństwie jako odpowiedź na to drugie. Toteż oprócz ustanowienia rządu światowego gnoza dąży do zniszczenia Kościoła i zbudowania cywilizacji opartej na kulcie samego szatana.

 6. Antares said

  „1954 r. – książę Bernhard z Holandii zakłada Grupę Bilderberg – związek międzynarodowych polityków i bankierów, którzy spotykają się potajemnie co roku.”

  To żyd józef retinger założył ta Grupę.

 7. Lily. said

  B’nai B’rith, w Polsce.
  Rozwiazana dnia, 28.XI.1938 r,dekretem
  prezydenta Moscickiego.
  Reaktywowana dnia,16.IX.2007 r,przez
  braci Kaczynskich,po wygranych wyborach,
  w 2005 r.
  Kaczynskich partia,chce byc postrzegana
  jako partia,nacjonalistyczna i konserwatywna.
  Tak sie okreslaja,w swoim statusie,
  Prawda jest,ze jest TO partia,nastawiona
  jak powyzej,TYLKO,do KOGO ?.

 8. Re.4 To nonsens…gnoza i gnostycy byli anty-światowcami…utożsamiali ten upadły świat z jego władcą: jahwe-demiurgiem-szatanem…i z jego czcicielami-żydami…Przez co byli radykalnie antyżydowscy…Polecam w tym temacie pracę (żydowskiego) badacza Michy Brumlika „Gnostycy”w której narzeka on na ich żydofobię…

 9. Boydar said

  Niezły fake, ten skorowidz, znaczy się artykuł 🙂

  „Wuj Adolf nie żyje, więc uznajemy III Rzeszę za zjawisko historycznie zamierzchłe”.

  Nie ma żadnego NWO; absolutnie nie jest new, trudno też mówić o order. Dopóki nie zdegenerują Eskimosów, to również nie world. Rzeczone „nwo” jest tylko tam, gdzie zagnieździł się ŻYD. A u żyda nie ma niu; jest odwieczna konsekwencja w zawłaszczaniu kolejnych obszarów. To jakie to niu ???

  Mamy na tapecie wyłącznie aktualną formę, etap tego procesu, nic więcej.

  @ tytuł artykułu

  Tak jak une chciały żebyśmy czytali unych zewnętrzną powłokę – jak barany czytamy; jak widać – również piszemy. Odkrywamyzakryte, chłe chłe …

 10. Olo said

  NWO to inaczej mówiąc organizacja żydowskich bandytów, złodziei i oszustów. A tam gdzie siedzi żyd, tam nie ma żadnego porządku, tylko burdel, bandytyzm, wyzysk, pasożytnictwo, satanizm, dewiacje i powszechne złodziejstwo. W tym przestępczym procederze żydów wspieraja mroczni anglosasi, którzy pełnia funkcję kastetu do bicia i podbijania innych narodów. I to jest całe anglo-syjonistyczne NWO. Należy z tym walczyć jak z plugawym robactwem.

 11. Waldek said

  Semperparatus @

  Pan mnie w kwestii gnozy będzie pouczał jakimiś żydowskimi „mędrcami”?

  Ja korzystam z opracowań dostępnych w księgarni tradycjonalistów katolickich i mnie nikt kitu nie wciśnie. Gnoza napędza całe to NWO i masonerię.

 12. Waldek said

  A tak na marginesie ponoć Luter i Adolf też byli przeciw żydom. Nie przeszkadzało to wypełnić im żydowskiego planu.
  USA ponoć walczyło przeciw III Rzeszy…
  Oj ludzie, ludzie…
  Głupie goje mają podaną przez unych wersję historii i nawet nie znają tajemnic i metod działania masonerii.
  Tragedia!

 13. Boydar said

  Bo największym i jedynym prawdziwym wrogiem żyda jest tylko drugi żyd. No nie lubią konkurencji na podwórku. A uważania dla członków swojej mafii też nie mają, bo niby dlaczego szanować drugiego bandytę, jedyne co to można się bać. Bo zaciuka bez mrugnięcia okiem jak będzie miał interes.

  Wuj Adolf nie lubiał tylko biednych żydów, i nic niemogących; śmierdzieli mu, a wrażliwy węch miał wielce.

  ————–
  … a zarazem solidarność „od dawna zasymilowanych” Żydów z Polski, Argentyny, Hiszpanii itp. z Izraelem…
  Admin

 14. Re.12 Właśnie fakt,że żyd narzeka na gnostyków jest najlepszym dowodem na to,że judaizm i gnoza to prądy najzupełniej sobie obce i nie do pogodzenia.A tzw.”tradycjonaliści katoliccy” to ludzie którzy nie pozbyli się dziedzictwa żydowskiego…i stworzyli potworka zwanego „judeo-chrześcijaństwem” w którym występują dwie sprzeczne ze sobą narracje:Chrystusowa(z miłością blizniego -każdego człowieka a nie tylko żyda i prymatu ducha nad materią) oraz starotestamentowo -żydowska(plemienna,tylko dla żydów,oparta na złu,materializmie i doczesności). Co osłabia chrześcijaństwo i demoralizuje chrześcijan.
  Nasz Pan Jezus Chrystus był Arcy-gnostykiem a prawdziwym i konsekwentnym chrześcijaństwem jest gnoza właśnie…(Łk,4,1-13.1J5,19,J,18,36.J,8,44,J,15,18-21).
  Gnoza i gnostycy byli i są zagrożeniem dla zażydzonego KK i jego doczesnych interesów…dlatego byli-przy pomocy okrutnych metod-przez tą instytucję zwalczani

  ——
  Panie Semper… jeśli chodzi o tradycjonalistów katolickich, to Pan tyle o nich wie, co ja o obyczajach plemion Hutu w noc poślubną.
  Admin

 15. Waldek said

  Panie Semperparatus proszę sobie przeczytać poniższe. Albo lepiej tu z wytłuszczeniami (post numer 68). To o gnozie i nwo w pigułce jednocześnie.

  https://marucha.wordpress.com/2019/06/05/wolne-tematy-29-2019/

  MASONERIA. GLOBALIZM. TAJNE STOWARZYSZENIA. NOWY PORZĄDEK ŚWIATA.

  1.GNOZA:

  Zdaniem Epiphaniusa podstawą działania wszystkich tajnych stowarzyszeń (które są platformą porozumienia globalnych oligarchów) jest gnoza. Gnoza jest wiedzą tajemną, synkretyczną doktryną powstałą w czasie narodzin chrześcijaństwa w środowisku żydowskim. Boży pierwiastek dany jest tylko elicie a reszta pozbawiona bożego pierwiastka jest gorsza (niektórzy z nich nie posiadają nawet duszy). Gnoza jest więc fundamentem pogardy elit dla reszty ludzkości.
  Gnoza neguje potrzebę czynienia dobra (jest to konsekwencja gnostyckiej wiary w brak zbawienia). Jest tylko przynależność do elity (posiadającej pierwiastek boży) lub motłochu (pozbawionego boskiego pierwiastka). Oświecony człowiek wyzwolony jest od dobra i zła, od odpowiedzialności (to tej idei po części odwołuje się Luter i Freud). Dla gnostyków niezwykle ważne stało się (w celu doznania oświecenia) intuicyjne poznanie boskości na drodze magii i astrologi.

  2. KABAŁA:

  Gnoza ponownie powróciła na arenę dziejów w późnym średniowieczu pod postacią kabały. Kabała była owocem infiltracji żydowskiej diaspory przez gnostyków którzy głosili że Jahwe to zły bóg Demiurg, Owocem tej infiltracji była kabała spisana w księdze Zohar. Dla kabalistów Biblia nie była dosłownym przesłaniem boga ale zaszyfrowaną formacją która mogli zdekodować kabaliści.

  3: RÓŻOKRZYŻOWCY, MASONERIA I ILUMINACI.

  Kolejnymi spadkobiercami gnostyków byli różokrzyżowcy. Celem różokrzyżowców była synarchia czyli połączenie władzy politycznej i religijnej (do dziś celem większości tajnych stowarzyszeń jest globalna tyrania synarchiczna). Największym wrogiem różokrzyżowców był kościół katolicki. Swoją działalność różokrzyżowcy kontynuowali pod szyldem masonerii. Masoneria w swoich wierzeniach uznawała za szkodliwy zabobon katolicyzm, a za prawdziwą wiarę gnozę i okultyzm (połączanie gnozy, spirytyzmu, kabały, teozofii, wierzeń różokrzyżowców, parapsychologii). Masoni dążyli do stworzenia globalnej religii mającej być instrumentem walki z katolicyzmem. Reformatorem amerykańskiej masonerii był generał konfederacji Albert Pike współzałożyciel wraz z innymi masonami Ku Klux Klanu. XIX wiek był czasem tryumfu masonerii w Europie.
  W Niemczech Bismarck realizował masońską politykę niszczenia katolicyzmu i prześladowania katolików.
  W zjednoczonych przez masonów Włoszech znacjonalizowane kościelne majątki przejmowali latyfundyści którzy doprowadzali do ruiny chłopstwo (chłopi przez wieki byli przez kościół bronieni przed samowolą bogaczy), zlikwidowano zakony, konfiskowano majątek kościoła, plądrowano świątynie, znieważano eucharystie, prześladowano i mordowano katolików, zlaicyzowano szkolnictwo.
  Pod koniec XVIII wieku masonerie zinfiltrowali iluminaci. Celem tego stowarzyszenia była likwidacja: dotychczasowych władz, własności prywatnej, dziedziczenia, patriotyzmu, armii narodowych, instytucji rodziny, przynależności dzieci do rodziców, małżeństwa, moralności i religii. Iluminaci dążyli do rozpłynięcia się jednostki w kolektywie. Dziedzicem iluminatów stał się komunizm, Marks skodyfikował i uwspółcześnił program iluminatów. Iluminaci finansowani przez oligarchów realizowali swoje cele organizując wszelkie rewolucje w XIX wieku.

  4. DRUGA FALA TAJNYCH STOWARZYSZEŃ:

  W drugiej połowie XIX wieku miała miejsce druga fala tajnych stowarzyszeń. Tym razem kładących nacisk na okultyzm. Powstało OTO Ordo Ordo Templi Orientis stawiające sobie za cel zniszczenie chrześcijaństwa, rozbudzenie seksualne dzieci poprzez edukacje seksualną i praktykowanie magii seksualnej (tantry). Jego twórcą był Edward Aleksander „Alister” Crowley, mason, gnostyk i satanista, parający się czarną magia seksualną.
  W 1947 Crowley wyrażał swoją sympatie do sir Oswalda Mosleya członka Fabian Society i szefa brytyjskich faszystów.
  Równie okultystyczne było Hermeneutyczne Bractwo Złotego Brzasku które w Niemczech zrzeszał nazistowską elitę, działał swobodnie w III Rzeszy i był ezoterycznym źródłem nazizmu.
  Członkami bractwa byli H. G. Wells, Bernard Shaw, T. S. Eliot, Aldous Huxley (pisarz i wielki piewca LSD), Bram Stocker. Innym okultystycznym tajnym stowarzyszeniem był Kabalistyczny Zakon Różokrzyża promujący antropozofie. Zakon łączył idee masonerii, synarchii, buddyzmu i hinduizmu. Jego odłam „Katolicki” Zakon Różokrzyża promował syntezę katolicyzmu i okultyzmu. Zakonem związane było OTO i Towarzystwo Antropozoficzne Rudolfa Steinera. Nauki Steinera realizują szkoły waldorowskie. Steiner był jednocześnie wraz z Heleną Bławatską założycielem Towarzystwa Teozoficznego.
  Celem Steinera było zniszczenie klasycznego chrześcijaństwa poprzez przekształcenie go w duchu ezoteryzmu, buddyzmu i antropozofii.

  5. SOCJALIZM i KOMUNIZM:

  Idealnym instrumentem do realizacji celów gnozy i masonerii stał się socjalizm. Bardzo skuteczny plan zdobycia władzy przez socjalistów stworzyło pod koniec XIX wieku Fabian Society. Drogą rewolucji miała być nie walka ale infiltracja instytucji, wykorzystanie edukacji, stopniowe nacjonalizowanie i centralizowanie przemysłu, intelektualne inspirowanie całej sceny politycznej od lewicy do prawicy. Dodatkowo planowano wykorzystanie imperializmu silnych narodów w celu eksportu socjalizmu. Celem stowarzyszenia był globalny socjalizm i globalna gospodarka planowa.Równocześnie, do działań za kulisowych, w Rosji wybuchła rewolucja komunistyczna. Rewolucje sfinansowała amerykańska i europejska finansjera.
  Niemcy wysłali do Rosji Lenina wraz 31 towarzyszami oraz kredytem wysokości 40 milionów franków w złocie.
  Amerykanie statkiem wysłali do Rosji Trockiego z 275 towarzyszami (na Trockiego i towarzyszy finansjera wydała 36 milionów dolarów). Rewolucja okazała się doskonałą inwestycją. Tylko od 1918 do 1922 Lenin zwrócił bankowi Kuhn i Loeb 600 milionów rubli w złocie (450 milionów dolarów).
  Należący do Rockefellera Standard Oil przejął kontrole nad znacjonalizowaną kaukaską ropą.
  Charakterystyczną rzeczą dla bolszewickiej Rosji stał się udział żydów we władzach komunistycznych. Dzięki rewolucji uzależniono Rosję od międzynarodowej finansjery, Rosja zaczęła wyprzedawać swoje surowce, spacyfikowano Rosjan poprzez wpędzenie ich w nędze. Z czasem rozpoczęto ujednolicanie gospodarki zachodu i wschodu, dokonując globalnej koncentracji gospodarki i podporządkowania jej technokratom.

  6. NAZIZM i FASZYZM.

  Odrodzenie gospodarcze Niemiec po I wojnie światowej sfinansował kapitał z USA i Wielkiej Brytanii!
  Za anglosaskie pieniądze utworzono trzy gigantyczne koncerny: stalowy Vereinigte Stahlwerke (w 1939 roku połowę produkcji przeznaczający na rzecz wojska, chemiczny IG Farben (w przededniu wojny 95% produkcji na rzecz armii), elektryczny AEG. W czasie przyłączenia Czech do Niemiec Bank Anglii kredytował nazistowskie Niemcy. Do 1949 kontrolowany przez Morgan Bank Bendix Aviation dostarczał do Niemiec awionikę do niemieckiego lotnictwa.
  Od 1934 do 1935 Wielka Brytania wyeksportowała do nazistowskich Niemiec 12.000 nowoczesnych silników elektrycznych. Przed przyłączeniem się USA do działań wojennych Niemcy otrzymywały z USA wyposażenie do 110 samolotów. Dwie największe fabryki czołgów wybudował w Niemczech Opel należący do General Motors i Forda. ITT za pośrednictwem AEG kontrolowało niemiecką łączność (koncern współpracował z nazistami do 1944 roku).
  W czasie II wojny światowej lotnictwo USA i Wielkiej Brytanii nie bombardowało fabryk należących do kapitału z tych krajów, pomimo że były to główne fabryki produkujące uzbrojenie. Równocześnie alianci bombardowali ludność cywilną. Mianowani na honorowych Aryjczyków bankierzy Oppenheimowie administrowali nazistowskich depozytów srebra i biżuterii zrabowanych żydom przez nazistów przed II wś (zarobili na tym 500 milionów marek).
  Epiphanius stwierdza też w swojej książce że wywołanie wojny było celem elit politycznych USA. sprowokowały Japonię do rozpoczynając wojny wprowadzając embargo na towary sprowadzane przez Japonię z Filipin i żądając wycofania się Japonii z nie japońskich części Azji oraz z sojuszu z Niemcami i Włochami.
  By mieć odpowiedni pretekst do wojny władze USA nie ostrzegły marynarzy USA o ataku japońskim na Perl Harbor. Wojnę zakończyło zrzucenie bomby atomowej na japońskie miasto Nagasaki – skupisko japońskich katolików bez znaczenia militarnego (co umożliwiło likwidacje prawie 300.000 japońskich katolików).

  7. WSPÓŁCZESNE ORGANIZACJE GLOBALISTYCZNE:

  Współcześnie spadkobiercami gnostyków, kabalistów, różokrzyżowców, masonów i iluminatów jest szereg wzajemnie powiązanych tajnych stowarzyszeń zrzeszających oligarchów.
  Jedną z najważniejszych takich organizacji w opinii zwolenników spiskowych teorii dziejów jest CFR Instytut Spraw Międzynarodowych. CFR ma swoją siedzibę w USA i odpowiedniki na całym świecie. Instytut zrzesza elity rządzące przynależne do tajnych stowarzyszeń podległych B’nai B’rith.
  Kolejnym forum tajnych stowarzyszeń ma być Komisja Trójstronna sprawująca władze ekonomiczna w stosunkach USA – UE – Japonii.
  Klub Rzymski zrzeszający naukowców, filozofów, humanistów i bankierów, członków innych tajnych organizacji, finansowany przez finansjerę zaangażowana w finansowanie innych tajnych organizacji i ich ekspozytur. Dziełem Klubu Rzymskiego są apokaliptyczne prognozy nawołujące między innymi do depopulacji.
  Dla establishmentu USA bardzo ważna organizacją ma być Skull and Bones działające na uniwersytecie Johna Hopkinsa. Ta korporacja obecnych i przyszłych władców imperium amerykańskiego ma łączyć new age z elementami satanizmu.
  W Europie interesy synarchicznej frankofońskiej humanistycznej masonerii i Rothschildów ma reprezentować Instytut Schillera założony przez Lyndona H. La Rouche’a. La Rouche ma być przeciwnikiem amerykańskiego palladyzmu reprezentowanego przez Rockefellera. Współpracownikiem La Rouche’a jest jego żona Helga Zepp. Swoje idee promuje za pośrednictwem zaprzyjaźnionych mediów: EIR, Nova Solidarieta, New Federalist, Fusion. Jego organizacja inspiruje się ideami oświecenia, masonerii, humanizmem i gnozą.
  Najważniejszą jednak zdaniem Epiphaniusa organizacja jest B’nai B’rith. Tą masonerie tylko dla żydów założyli w Nowym Jorku w 1843 Żydzi masoni z Niemiec. Bardzo szybko zaczęła się ona rozwijać w USA i w krajach Europy Środkowej. Celem B’nai B’rith stała się walka z antysemityzmem (jawnym lub utajonym), podtrzymywanie tradycji i kultury żydowskiej, działalność wśród młodzieży. Zdaniem Epiphaniusa „Masoneria, Pilgryms Society, Komisja Trójstronna i CFR” są jedynie pasami transmisyjnymi dla arystokracji żydowskiej jaką jest B’nai B’rith”. W działalności B’nai B’rith widoczny ma być mesjanizm żydowski zakładający że żydzi „w oczekiwaniu na czasy mesjańskie, kiedy to nastąpi ubóstwienie narodu żydowskiego, mają pewną duchową misje do spełnienia względem gojów (tzn. nie Żydów), a mianowicie ”oświecenie” ich poprzez wpojenie im pewnych zasad Talmudu”. B’nai B’rith widzi więc swoja rolę w byciu pasterzami ludzkości. B’nai B’rith liczyć ma 600 tysięcy członków w 58 krajach, jest akredytowana przy ONZ i Radzie Europy (gdzie ma głos doradczy), za poprzedniego pontyfikatu miała bardzo bliskie kontakty z Watykanem, dyktuje warunki na amerykańskiej scenie politycznej.
  Instrumentem B’nai B’rith jest Anti-Defamation League (Liga Przeciw Zniesławieniu). ADL zbiera dane o aktach które uznaje za antysemickie, antysyjonistyczne i stanowiących przeszkodę w realizacji polityki B’nai B’rith. Działalność ta skutecznie zakneblowała usta krytykom polityki Izraela. Działania ADL prócz monitoringu przeciwników obejmują propagandę, edukacje, kontakty z władzami i establishmentem.

  8. GLOBALIZM

  W geopolityce celem tajnych stowarzyszeń ma być globalizacja.
  Pierwszą międzynarodową instytucją tworzenia globalnej tyrani zdaniem Epiphaniusa stała się Organizacja Narodów Zjednoczonych. Celem powstania ONZ miało być przejście od nacjonalizmu do uniwersalnego socjalizmu (na zachodzie w postaci technokratycznej, na wschodzie w postaci rewolucyjno komunistycznej).
  Agenda ONZ UNESCO promować ma: ateistyczny humanizm, tworzenie jednej globalnej tożsamości (co wiąże się z likwidacja dotychczasowych tożsamości), edukacje opartą na założeniach psychoanalizy, kontrole urodzin, pokojowe współistnienie z komunizmem i pacyfizm.
  Agencja zajmująca się żywnością i rolnictwem FAO ma promować depopulacje ziemi (liczba ludzi ma rosnąć szybciej niż produkcja żywności).
  Instrumentem do walki z przeludnieniem stała się dla ONZ antykoncepcja, dobrowolna i przymusowa aborcja oraz sterylizacja (hojnie finansowane przez oligarchów).
  Etapem na drodze globalizacji ma być zjednoczenie Europy w ramach Unii Europejskiej.
  Podobną role ma odgrywać ekumenizm i tworzenie jednej globalnej religii.
  Instrumentem tajnych stowarzyszeń mają być też ruchy ekologiczne, feministyczne, promujące wielokulturowość, gejowskie, new age.
  Finansjera zresztą zaangażowana ma być i w wielomiliardowe dotacje dla organizacji ekologicznej i równocześnie w niszczenie środowiska (w latach 60 i 70 Bank Światowy i MFW miał nakazać Brazylii starającej się o kredyty w tych instytucjach wycinanie puszczy Amazońskiej by Brazylia swoją gospodarkę oparła na własnej biomasie).
  Do zniszczenia relacji społecznych spadkobiercy gnostyków wszczęli rewolucje seksualną. Według gnostyków seks przypadkowy i oderwany od prokreacji ma umożliwiać oświecenie. Propagowanie przypadkowej seks konsumpcji ma nie dopuścić do tworzenia bliskich relacji międzyludzkich – co umożliwi globalnej tyrani zniewalanie ludzi.
  Rewolucje seksualną finansował porno biznes (dzięki ogromnym zyskom z małych inwestycji). Rewolucje seksualną rozpoczęło czasopismo Playboy publikujące teksty wyszydzające instytucje rodziny i tradycyjne wartości.
  Część zysków czasopisma była kierowana do fundacji Playboya która ma zdaniem Epiphaniusa promować (również poprzez finansowanie innych organizacji pozarządowych) aborcje, homoseksualizm i legalizacje narkotyków.W wydawanie edycji czasopisma na całym świecie zaangażować miała się światowa finansjera.

 16. Waldek said

  Panie Semperparatus proszę sobie przeczytać poniższe. Albo lepiej tu z wytłuszczeniami (post numer 68). To o gnozie i nwo w pigułce jednocześnie.

  https://marucha.wordpress.com/2019/06/05/wolne-tematy-29-2019/

  MASONERIA. GLOBALIZM. TAJNE STOWARZYSZENIA. NOWY PORZĄDEK ŚWIATA.

  1.GNOZA:

  Zdaniem Epiphaniusa podstawą działania wszystkich tajnych stowarzyszeń (które są platformą porozumienia globalnych oligarchów) jest gnoza. Gnoza jest wiedzą tajemną, synkretyczną doktryną powstałą w czasie narodzin chrześcijaństwa w środowisku żydowskim. Boży pierwiastek dany jest tylko elicie a reszta pozbawiona bożego pierwiastka jest gorsza (niektórzy z nich nie posiadają nawet duszy). Gnoza jest więc fundamentem pogardy elit dla reszty ludzkości.
  Gnoza neguje potrzebę czynienia dobra (jest to konsekwencja gnostyckiej wiary w brak zbawienia). Jest tylko przynależność do elity (posiadającej pierwiastek boży) lub motłochu (pozbawionego boskiego pierwiastka). Oświecony człowiek wyzwolony jest od dobra i zła, od odpowiedzialności (to tej idei po części odwołuje się Luter i Freud). Dla gnostyków niezwykle ważne stało się (w celu doznania oświecenia) intuicyjne poznanie boskości na drodze magii i astrologi.

  2. KABAŁA:

  Gnoza ponownie powróciła na arenę dziejów w późnym średniowieczu pod postacią kabały. Kabała była owocem infiltracji żydowskiej diaspory przez gnostyków którzy głosili że Jahwe to zły bóg Demiurg, Owocem tej infiltracji była kabała spisana w księdze Zohar. Dla kabalistów Biblia nie była dosłownym przesłaniem boga ale zaszyfrowaną formacją która mogli zdekodować kabaliści.

  3: RÓŻOKRZYŻOWCY, MASONERIA I ILUMINACI.

  Kolejnymi spadkobiercami gnostyków byli różokrzyżowcy. Celem różokrzyżowców była synarchia czyli połączenie władzy politycznej i religijnej (do dziś celem większości tajnych stowarzyszeń jest globalna tyrania synarchiczna). Największym wrogiem różokrzyżowców był kościół katolicki. Swoją działalność różokrzyżowcy kontynuowali pod szyldem masonerii. Masoneria w swoich wierzeniach uznawała za szkodliwy zabobon katolicyzm, a za prawdziwą wiarę gnozę i okultyzm (połączanie gnozy, spirytyzmu, kabały, teozofii, wierzeń różokrzyżowców, parapsychologii). Masoni dążyli do stworzenia globalnej religii mającej być instrumentem walki z katolicyzmem. Reformatorem amerykańskiej masonerii był generał konfederacji Albert Pike współzałożyciel wraz z innymi masonami Ku Klux Klanu. XIX wiek był czasem tryumfu masonerii w Europie.
  W Niemczech Bismarck realizował masońską politykę niszczenia katolicyzmu i prześladowania katolików.
  W zjednoczonych przez masonów Włoszech znacjonalizowane kościelne majątki przejmowali latyfundyści którzy doprowadzali do ruiny chłopstwo (chłopi przez wieki byli przez kościół bronieni przed samowolą bogaczy), zlikwidowano zakony, konfiskowano majątek kościoła, plądrowano świątynie, znieważano eucharystie, prześladowano i mordowano katolików, zlaicyzowano szkolnictwo.
  Pod koniec XVIII wieku masonerie zinfiltrowali iluminaci. Celem tego stowarzyszenia była likwidacja: dotychczasowych władz, własności prywatnej, dziedziczenia, patriotyzmu, armii narodowych, instytucji rodziny, przynależności dzieci do rodziców, małżeństwa, moralności i religii. Iluminaci dążyli do rozpłynięcia się jednostki w kolektywie. Dziedzicem iluminatów stał się komunizm, Marks skodyfikował i uwspółcześnił program iluminatów. Iluminaci finansowani przez oligarchów realizowali swoje cele organizując wszelkie rewolucje w XIX wieku.

  4. DRUGA FALA TAJNYCH STOWARZYSZEŃ:

  W drugiej połowie XIX wieku miała miejsce druga fala tajnych stowarzyszeń. Tym razem kładących nacisk na okultyzm. Powstało OTO Ordo Ordo Templi Orientis stawiające sobie za cel zniszczenie chrześcijaństwa, rozbudzenie seksualne dzieci poprzez edukacje seksualną i praktykowanie magii seksualnej (tantry). Jego twórcą był Edward Aleksander „Alister” Crowley, mason, gnostyk i satanista, parający się czarną magia seksualną.
  W 1947 Crowley wyrażał swoją sympatie do sir Oswalda Mosleya członka Fabian Society i szefa brytyjskich faszystów.
  Równie okultystyczne było Hermeneutyczne Bractwo Złotego Brzasku które w Niemczech zrzeszał nazistowską elitę, działał swobodnie w III Rzeszy i był ezoterycznym źródłem nazizmu.
  Członkami bractwa byli H. G. Wells, Bernard Shaw, T. S. Eliot, Aldous Huxley (pisarz i wielki piewca LSD), Bram Stocker. Innym okultystycznym tajnym stowarzyszeniem był Kabalistyczny Zakon Różokrzyża promujący antropozofie. Zakon łączył idee masonerii, synarchii, buddyzmu i hinduizmu. Jego odłam „Katolicki” Zakon Różokrzyża promował syntezę katolicyzmu i okultyzmu. Zakonem związane było OTO i Towarzystwo Antropozoficzne Rudolfa Steinera. Nauki Steinera realizują szkoły waldorowskie. Steiner był jednocześnie wraz z Heleną Bławatską założycielem Towarzystwa Teozoficznego.
  Celem Steinera było zniszczenie klasycznego chrześcijaństwa poprzez przekształcenie go w duchu ezoteryzmu, buddyzmu i antropozofii.

  5. SOCJALIZM i KOMUNIZM:

  Idealnym instrumentem do realizacji celów gnozy i masonerii stał się socjalizm. Bardzo skuteczny plan zdobycia władzy przez socjalistów stworzyło pod koniec XIX wieku Fabian Society. Drogą rewolucji miała być nie walka ale infiltracja instytucji, wykorzystanie edukacji, stopniowe nacjonalizowanie i centralizowanie przemysłu, intelektualne inspirowanie całej sceny politycznej od lewicy do prawicy. Dodatkowo planowano wykorzystanie imperializmu silnych narodów w celu eksportu socjalizmu. Celem stowarzyszenia był globalny socjalizm i globalna gospodarka planowa.Równocześnie, do działań za kulisowych, w Rosji wybuchła rewolucja komunistyczna. Rewolucje sfinansowała amerykańska i europejska finansjera.
  Niemcy wysłali do Rosji Lenina wraz 31 towarzyszami oraz kredytem wysokości 40 milionów franków w złocie.
  Amerykanie statkiem wysłali do Rosji Trockiego z 275 towarzyszami (na Trockiego i towarzyszy finansjera wydała 36 milionów dolarów). Rewolucja okazała się doskonałą inwestycją. Tylko od 1918 do 1922 Lenin zwrócił bankowi Kuhn i Loeb 600 milionów rubli w złocie (450 milionów dolarów).
  Należący do Rockefellera Standard Oil przejął kontrole nad znacjonalizowaną kaukaską ropą.
  Charakterystyczną rzeczą dla bolszewickiej Rosji stał się udział żydów we władzach komunistycznych. Dzięki rewolucji uzależniono Rosję od międzynarodowej finansjery, Rosja zaczęła wyprzedawać swoje surowce, spacyfikowano Rosjan poprzez wpędzenie ich w nędze. Z czasem rozpoczęto ujednolicanie gospodarki zachodu i wschodu, dokonując globalnej koncentracji gospodarki i podporządkowania jej technokratom.

  6. NAZIZM i FASZYZM.

  Odrodzenie gospodarcze Niemiec po I wojnie światowej sfinansował kapitał z USA i Wielkiej Brytanii!
  Za anglosaskie pieniądze utworzono trzy gigantyczne koncerny: stalowy Vereinigte Stahlwerke (w 1939 roku połowę produkcji przeznaczający na rzecz wojska, chemiczny IG Farben (w przededniu wojny 95% produkcji na rzecz armii), elektryczny AEG. W czasie przyłączenia Czech do Niemiec Bank Anglii kredytował nazistowskie Niemcy. Do 1949 kontrolowany przez Morgan Bank Bendix Aviation dostarczał do Niemiec awionikę do niemieckiego lotnictwa.
  Od 1934 do 1935 Wielka Brytania wyeksportowała do nazistowskich Niemiec 12.000 nowoczesnych silników elektrycznych. Przed przyłączeniem się USA do działań wojennych Niemcy otrzymywały z USA wyposażenie do 110 samolotów. Dwie największe fabryki czołgów wybudował w Niemczech Opel należący do General Motors i Forda. ITT za pośrednictwem AEG kontrolowało niemiecką łączność (koncern współpracował z nazistami do 1944 roku).
  W czasie II wojny światowej lotnictwo USA i Wielkiej Brytanii nie bombardowało fabryk należących do kapitału z tych krajów, pomimo że były to główne fabryki produkujące uzbrojenie. Równocześnie alianci bombardowali ludność cywilną. Mianowani na honorowych Aryjczyków bankierzy Oppenheimowie administrowali nazistowskich depozytów srebra i biżuterii zrabowanych żydom przez nazistów przed II wś (zarobili na tym 500 milionów marek).
  Epiphanius stwierdza też w swojej książce że wywołanie wojny było celem elit politycznych USA. sprowokowały Japonię do rozpoczynając wojny wprowadzając embargo na towary sprowadzane przez Japonię z Filipin i żądając wycofania się Japonii z nie japońskich części Azji oraz z sojuszu z Niemcami i Włochami.
  By mieć odpowiedni pretekst do wojny władze USA nie ostrzegły marynarzy USA o ataku japońskim na Perl Harbor. Wojnę zakończyło zrzucenie bomby atomowej na japońskie miasto Nagasaki – skupisko japońskich katolików bez znaczenia militarnego (co umożliwiło likwidacje prawie 300.000 japońskich katolików).

  7. WSPÓŁCZESNE ORGANIZACJE GLOBALISTYCZNE:

  Współcześnie spadkobiercami gnostyków, kabalistów, różokrzyżowców, masonów i iluminatów jest szereg wzajemnie powiązanych tajnych stowarzyszeń zrzeszających oligarchów.
  Jedną z najważniejszych takich organizacji w opinii zwolenników spiskowych teorii dziejów jest CFR Instytut Spraw Międzynarodowych. CFR ma swoją siedzibę w USA i odpowiedniki na całym świecie. Instytut zrzesza elity rządzące przynależne do tajnych stowarzyszeń podległych B’nai B’rith.
  Kolejnym forum tajnych stowarzyszeń ma być Komisja Trójstronna sprawująca władze ekonomiczna w stosunkach USA – UE – Japonii.
  Klub Rzymski zrzeszający naukowców, filozofów, humanistów i bankierów, członków innych tajnych organizacji, finansowany przez finansjerę zaangażowana w finansowanie innych tajnych organizacji i ich ekspozytur. Dziełem Klubu Rzymskiego są apokaliptyczne prognozy nawołujące między innymi do depopulacji.
  Dla establishmentu USA bardzo ważna organizacją ma być Skull and Bones działające na uniwersytecie Johna Hopkinsa. Ta korporacja obecnych i przyszłych władców imperium amerykańskiego ma łączyć new age z elementami satanizmu.
  W Europie interesy synarchicznej frankofońskiej humanistycznej masonerii i Rothschildów ma reprezentować Instytut Schillera założony przez Lyndona H. La Rouche’a. La Rouche ma być przeciwnikiem amerykańskiego palladyzmu reprezentowanego przez Rockefellera. Współpracownikiem La Rouche’a jest jego żona Helga Zepp. Swoje idee promuje za pośrednictwem zaprzyjaźnionych mediów: EIR, Nova Solidarieta, New Federalist, Fusion. Jego organizacja inspiruje się ideami oświecenia, masonerii, humanizmem i gnozą.
  Najważniejszą jednak zdaniem Epiphaniusa organizacja jest B’nai B’rith. Tą masonerie tylko dla żydów założyli w Nowym Jorku w 1843 Żydzi masoni z Niemiec. Bardzo szybko zaczęła się ona rozwijać w USA i w krajach Europy Środkowej. Celem B’nai B’rith stała się walka z antysemityzmem (jawnym lub utajonym), podtrzymywanie tradycji i kultury żydowskiej, działalność wśród młodzieży. Zdaniem Epiphaniusa „Masoneria, Pilgryms Society, Komisja Trójstronna i CFR” są jedynie pasami transmisyjnymi dla arystokracji żydowskiej jaką jest B’nai B’rith”. W działalności B’nai B’rith widoczny ma być mesjanizm żydowski zakładający że żydzi „w oczekiwaniu na czasy mesjańskie, kiedy to nastąpi ubóstwienie narodu żydowskiego, mają pewną duchową misje do spełnienia względem gojów (tzn. nie Żydów) a mianowicie ”oświecenie” ich poprzez wpojenie im pewnych zasad Talmudu”. B’nai B’rith widzi więc swoja rolę w byciu pasterzami ludzkości. B’nai B’rith liczyć ma 600 tysięcy członków w 58 krajach, jest akredytowana przy ONZ i Radzie Europy (gdzie ma głos doradczy), za poprzedniego pontyfikatu miała bardzo bliskie kontakty z Watykanem, dyktuje warunki na amerykańskiej scenie politycznej.
  Instrumentem B’nai B’rith jest Anti-Defamation League (Liga Przeciw Zniesławieniu). ADL zbiera dane o aktach które uznaje za antysemickie, antysyjonistyczne i stanowiących przeszkodę w realizacji polityki B’nai B’rith. Działalność ta skutecznie zakneblowała usta krytykom polityki Izraela. Działania ADL prócz monitoringu przeciwników obejmują propagandę, edukacje, kontakty z władzami i establishmentem.

  8. GLOBALIZM

  W geopolityce celem tajnych stowarzyszeń ma być globalizacja.
  Pierwszą międzynarodową instytucją tworzenia globalnej tyrani zdaniem Epiphaniusa stała się Organizacja Narodów Zjednoczonych. Celem powstania ONZ miało być przejście od nacjonalizmu do uniwersalnego socjalizmu (na zachodzie w postaci technokratycznej, na wschodzie w postaci rewolucyjno komunistycznej).
  Agenda ONZ UNESCO promować ma: ateistyczny humanizm, tworzenie jednej globalnej tożsamości (co wiąże się z likwidacja dotychczasowych tożsamości), edukacje opartą na założeniach psychoanalizy, kontrole urodzin, pokojowe współistnienie z komunizmem i pacyfizm.
  Agencja zajmująca się żywnością i rolnictwem FAO ma promować depopulacje ziemi (liczba ludzi ma rosnąć szybciej niż produkcja żywności).
  Instrumentem do walki z przeludnieniem stała się dla ONZ antykoncepcja, dobrowolna i przymusowa aborcja oraz sterylizacja (hojnie finansowane przez oligarchów).
  Etapem na drodze globalizacji ma być zjednoczenie Europy w ramach Unii Europejskiej.
  Podobną role ma odgrywać ekumenizm i tworzenie jednej globalnej religii.
  Instrumentem tajnych stowarzyszeń mają być też ruchy ekologiczne, feministyczne, promujące wielokulturowość, gejowskie, new age.
  Finansjera zresztą zaangażowana ma być i w wielomiliardowe dotacje dla organizacji ekologicznej i równocześnie w niszczenie środowiska (w latach 60 i 70 Bank Światowy i MFW miał nakazać Brazylii starającej się o kredyty w tych instytucjach wycinanie puszczy Amazońskiej by Brazylia swoją gospodarkę oparła na własnej biomasie).
  Do zniszczenia relacji społecznych spadkobiercy gnostyków wszczęli rewolucje seksualną. Według gnostyków seks przypadkowy i oderwany od prokreacji ma umożliwiać oświecenie. Propagowanie przypadkowej seks konsumpcji ma nie dopuścić do tworzenia bliskich relacji międzyludzkich – co umożliwi globalnej tyrani zniewalanie ludzi.
  Rewolucje seksualną finansował porno biznes (dzięki ogromnym zyskom z małych inwestycji). Rewolucje seksualną rozpoczęło czasopismo Playboy publikujące teksty wyszydzające instytucje rodziny i tradycyjne wartości.
  Część zysków czasopisma była kierowana do fundacji Playboya która ma zdaniem Epiphaniusa promować (również poprzez finansowanie innych organizacji pozarządowych) aborcje, homoseksualizm i legalizacje narkotyków.W wydawanie edycji czasopisma na całym świecie zaangażować miała się światowa finansjera.

 17. Może sobie Pan przesyłać mi co Pan chce…ale ja przytoczyłem fragmenty z Nowego Testamentu…dla mnie autorytet najwyższy.Te wszystkie fragmenty są w zgodzie z założeniami gnozy właśnie.(prawdziwej,chrześcijańskiej).
  A jaka jest w takim razie( „fałszywa,przeinaczona”)gnoza?To np. wszystko,co Pan przedstawia powyżej.I co wywodzi się z ideologicznej manipulacji szatańskiej masonerii…która przedstawia „złego”władcę tego świata jako Boga chrześcijańskiego.Jest to oczywista bzdura i przeinaczenie…bo w „klasycznej”gnozie…np.u Marcjona .twórcą i ..władcą tego strasznego,upadłego świata jest plemienny bożek żydowski jahwe -demiurg-szatan.Z którym Jezus Chrystus-Wysłannik Prawdziwego Boga Miłości-nie ma nic wspólnego(j,14,30).I który głosi,ze warunkiem opuszczenia tego „więzienia dla dusz”…jakim jest nasz świat jest rozwój duchowy…czyli uprawianie czynnej miłości blizniego i zdobywanie wiedzy(Mt,6,19-21,Mt,16,26,Mt,5,43-48)
  A co do Hitlera i jego zbrodni:zwalczał on żydów ale posługiwał się ich ideologią wybraństwa.Ideologia hitlerowska wywodzi się wprost z Talmudu.

 18. Boydar said

  Epiphanius najwyraźniej kumaty nie był. Powinien sobie Sexmisję obejrzeć, chyba nie zdążył.

  Gnoza nie jest podstawą, jest tylko lepem na frajerów. Jak się już dobrze przylepią to wtedy się ich wykorzystuje do właściwych celów.

 19. Re.14 Gospodarz Panie Gospodarzu-z całym szacunkiem-niedawno przychylił się Pan do tezy,że władcą naszego świata jest żydowski jahwe…i że nasz Chrześcijański Bóg Miłości-nie ma z nim nic wspólnego.Co zresztą jest całkowicie zgodne z Nowym Testamentem.
  Mam nadzieję,że z czasem pana podejście do (prawdziwej,chrześcijańskiej)gnozy też się zmieni.
  Warunkiem „oczyszczenia”chrześcijaństwa jest całkowite odcięcie się od dziedzictwa żydowskiego…i demaskowanie niespójności tego co nazywamy „judeo-chrześcijaństwem”

  ————
  Na tyle to się zgadzam.
  Ś.p. ojciec prof. Krąpiec – w mojej obecności – powiedział, że ze Starego Testamentu ważna jest (spełniona) zapowiedź nadejścia Mesjasza i proroctwa. Reszta to żydowskie bajeczki.
  Oczywiście jest w ST wiele miejsc pięknych, wzruszających i dających nauki moralne – ale pełno w nim również opisów przerażających zbrodni dokonywanych przez „naród wybrany”, mordowania kobiet, dzieci i nawet zwierząt domowych, oszustw, prostytuowania własnych żon, eksterminacji całych plemion… wszystko za zgodą, a nawet ku zadowoleniu Boga Jahwe.

  Nie uważam jednak, aby to żydowski/szatański bóg rządził światem.
  Nasz, chrześcijański Bóg mu na to po prostu czasowo pozwala. Zapewne chce nas czegoś nauczyć. ALe z nas są tępaki.
  Admin

 20. Waldek said

  Boydar/Semperparatus @

  Dla niewierzącego masoneria pozostanie jakimś tam klubem towarzyskim bogaczy czy stowarzyszeniem, które chce mieć wpływ na władzę.

  Jednak ja jestem katolikiem i wiem, że wysoko wtajemniczeni traktują gnozę całkiem poważnie. Dla nich szatan jest bogiem i budują na ziemi jego królestwo – antykościół.

  Jak ktoś chce może sobie mędrkować i pouczać znawców tematu (jakim w dziedzinie gnozy niepodważalnie jest Epiphanius) dając wzamian treści wyjęte rodem z telewizji albo gazet dla ogłupionego ludu. Nie zamierzam pereł rzucać między wieprze.

 21. Boydar said

  „… nasz, chrześcijański Bóg mu na to po prostu czasowo pozwala …”

  ON nie jest nasz, tak jak (mocno krytyczna paralela) kot nie jest nasz. To my jesteśmy Boga, i kota. Bóg jest Jeden i nie ma innych. Nawet jeśli w Piśmie stoi (a stoi) – „nie będziesz miał cudzych bogów przede Mną”, to kim są ci „cudzy”, zrozumieć można różnie. Dla garkumpli Mojżesza bogiem był złoty cielec, do tej pory zresztą jest. I fucktycznie robi za
  wszechmocnego. I wielu z nas go sobie stawia do dzisiaj, no cóż …

  A że pozwala, ha! Skoro powiedział „spróbuj, jeśli potrafisz …” to słowo droższe piniędzy, zwłaszcza gdy kładzie je ON.

  —————
  Panie Boydar, nie bądź Pan upierdliwie czepliwy.
  Wyrażenie „Nasz Pan”, „Nasz Król”, „Nasz Bóg” jest utrwalone przez setki lat, a właściwie dużo wcześniej, choćby w modlitwie „Ojcze Nasz”, pierwotnie wypowiedzianej po aramejsku.

  Bóg jest jeden, panie Boydar, o czym (Pan mi nie uwierzy…) wiem od dawna. Natomiast – co próbuję bezskutecznie przekazać gajówkowiczom – ludzie mogą sobie nazwać bogiem byle kogo i byle co: Lucyfera, świnię, węża pierzastego czy Parchamamę. Z czego nie wynika, że świnia jest rzeczywiście jakimś drugim bogiem.
  Admin

 22. Re.20 Czytał Pan chyba,ze satanistyczną masonerię potępiam…tak samo jak Pan…Ale,że jej założenia i jej zbrodnicza działalność jest tylko(świadomym?) przeinaczeniem oryginalnej gnozy…szczególnie tej chrześcijańskiej…Więc proszę się nie zacietrzewiać…tylko próbować zrozumieć to,co tu próbowałem przedstawić.
  A odnośnie tych „pereł rzucanych między wieprze”…te „perły”są mocno skażone żydowskim pochodzeniem…a ja nie jestem „wieprzem”.
  Natomiast Pan jest klinicznym przekładem tego jak można urobić człowieka propagandą…Ślepe powielanie pewnych wzorców,zero własnych przemyśleń.

 23. Boydar said

  Ich „gnoza” jest fikcją, Panie Waldku, tak jak rozkminienie 128 bitów twardego szyfrowania w czasie rzeczywistym.

  Do czynienia rzeczy cudownych wystarczy być Człowiekiem, i tego une qurwa nie mogą scierpieć.

 24. Re.19 Gospodarz „Nasz chrześcijański Bóg mu na to pozwala…Zapewne chce nas czegoś nauczyć…”
  Tak…to jest bardzo ważne zagadnienie…dlaczego?Tak jak Pan uważam,ze jesteśmy tutaj w celu rozwoju duchowego…jako słabo rozwinięte dusze-poprzez doświadczanie zła i cierpienia.Bo zło i cierpienie(niestety)często jest najlepszym nauczycielem.
  Prawdziwego Pana Boga można porównać do Króla Wszechświata Duchowego…a jahwe-demiurga -szatana-do „dyrektora więzienia”w którym czasowo przebywamy…

 25. Boydar said

  @ Pan Gajowy

  No dobrze już dobrze … ja tylko tak, dla porządku.

  Muszę się czepiać Pana Gajowego bo nikt inny się nie kwalifikuje; inni zawsze czegoś nie pojmą albo nagle przestają się w Gajówce pojawiać. A Pan Gajowy dziwnie kuma wszystko co trzeba, i jeszcze tak wspaniale próbuje wypuścić nas w kanał 🙂

 26. Marucha said

  Re 25:
  Chciałbym, aby Pan nie tylko odpuszczał w dyskusji – ale i był przekonany o tym, że odpuścić trzeba

 27. Re: 24 Semperparatus…

  Ja to widze tak: (i prosze mnie poprawic, skrytykowac lub uzupelnic. Dyskusja zaczyna byc ciekawa…)

  Czlowiek jest dzielem skonczonym (w sensie fizycznym i duchowym), ktory zostal powolany do zycia fizycznego w okreslonym czasie z tym, ze dusza jego zostala „uwieziona” w jego ciele bez mozliwosci bezposredniego kontaktu ze Stworca i sila rzeczy wystawiona na „probe” w czasie pielgrzymki ograniczonego zycia (fizycznego ciala).

  Czy szatan stworzyl wiezienie i stal sie dyrektorem wiezienia? Obawiam sie, ze to sam czlowiek dokonujac wyboru (wolnej woli) sam pograza sie w wiezieniu ciemnosci lub wyzwala sie spod jego jurysdykcji (majac wszelkiego rodzaju ku temu „narzedzia” w jakie Stworca go zaopatrzyl na czas jego pielgrzymki zycia fizycznego).

  Owszem, szatan jest calkowicie kontrolowany przez Samego Boga i to Bog zdecydowal o zakresie „mozliwosci” jego dzialania wobec czlowieka, ktorego wszelkimi sposobami kusi (nie zmusza) przemijajacymi „skarbami”, „ktore rdzewieja i murszeja”…za „drobna oplata”…sluzenia mu…

  Tak, ze sluszna wiekszosc ludzi stala sie z wlasnej i nieprzymuszonej woli niewolnikami szatana, ktory stal sie dla nich wiezieniem (sami ludzie uwiezili sie w sobie samych i dla siebie samych – w swej pysze – hulaj dusza piekla nie ma)…, a szatan tylko „zaciera swe lapki” zgarniajac cale zdemoralizowane i oglupione (przez niego) towarzystwo tam, gdzie juz nie bedzie dla nich odwrotu, ani usprawiedliwienia…w „goracej wiecznosci”…

  =================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 28. Listwa said

  @19 semperparatus

  „Warunkiem „oczyszczenia”chrześcijaństwa jest całkowite odcięcie się od dziedzictwa żydowskiego…i demaskowanie niespójności tego co nazywamy „judeo-chrześcijaństwem”

  – jeszcze tylko trzeba wiedzieć jak to zrobic i czym jest te oczyszcznie. Pan za bardzo nie wie

 29. Boydar said

  No wie Pan ??? Przecież zawsze, ilekroć takie przekonanie mnie podstępnie dopadnie to właśnie odpuszczam !!!

 30. Listwa said

  @ 14 semperparatus

  A tzw.”tradycjonaliści katoliccy” to ludzie którzy nie pozbyli się dziedzictwa żydowskiego…i stworzyli potworka zwanego „judeo-chrześcijaństwem” w którym występują dwie sprzeczne ze sobą narracje”

  – pieprzysz sekciarzu głupoty.

 31. Admin:
  Moderacja zatrzymala moj komentarz – nr. 27 – prosze zwrocic uwage.
  =======
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.cm

 32. Listwa said

  @ 14 semperparatus

  „prawdziwym i konsekwentnym chrześcijaństwem jest gnoza właśnie”
  – czyli o co chodzi? pokarz jak wygląda pogląd sekciarski któremu hołubisz. .

 33. Boydar said

  Panie Listwo … które to jest to dziedzictwo żydowskie w chrześcijaństwie …

  Murwa Kać, znów się czepiam; sorry, to silniejsze ode mnie.

 34. Re.29 Jesteś niegrzeczny,to i ja będę niegrzeczny…Ty sam jesteś „sekciarzem”…tak jak wszyscy,którzy przeinaczają naukę Chrystusa zawartą w Nowym Testamencie…Ja się opierałem i opieram tylko na wypowiedziach Naszego Zbawiciela(Wysłannika Prawdziwego Boga Miłości…wroga żydowskiego jahwe). Cytaty powyżej,do wglądu…

 35. Re.29 I dodają do niej treści etycznie i ontologicznie obce(Stary Testament). Poza tym…znaffco. teologii…..zacznij od ortografii(„pokarz”)

 36. Listwa said

  @ 33 semperparatus

  A dlaczego miałbym byc szczególnie grzeczny do kogos niegrzecznego.. Sekciarz to nie epitet, to stwierdzenie faktu, jesteś sekciarz, który tylko powołuje sie na Jezusa Chrystusa. Tradycjonalizm katolicki nie przeinacza nauki Chrystusa, przeinaczają ją tacy gnostycy jak ty. Opierasz się na wypowiedziach, aby tworzyć mylne wnioski swoją logiką.

  Bóg objawiający się w Starym Testamencie jest tym samym Bogiem, który objawia się w Nowym.

  „A tzw.”tradycjonaliści katoliccy” to ludzie którzy nie pozbyli się dziedzictwa żydowskiego…i stworzyli potworka zwanego „judeo-chrześcijaństwem”

  – pieprzysz sekciarzu.

  @ 32 Boydar

  A czego sie pan chce czepiać , bo nie bardzo to widać?
  Chrześcijaństwo jest niezależne.

 37. Listwa said

  @ 34 semperparatus

  To nie jest odpowiedź.
  „prawdziwym i konsekwentnym chrześcijaństwem jest gnozy właśnie”
  – czyli o co chodzi?
  Umiesz czytać znaffco ? czyli o co chodzi?

  „Poza tym…znaffco. teologii…..zacznij od ortografii(„pokarz”)” – no zdarza się błąd. A ty nie uciekaj od tematu. Bo błąd ortorgraficzny nie niweluje merytoryki.

 38. Listwa said

  @ 34 semperparatus

  „Re.29 I dodają do niej treści etycznie i ontologicznie obce(Stary Testament)”
  – co to za jakieś karłowate zdania? Umiesz pisac jakoś logicznie i bardziej jasno, czy tylko cytowac?

 39. Re: 33 Boydar.

  Bardzo dobre spostrzezenie…: „Panie Listwo … które to jest to dziedzictwo żydowskie w chrześcijaństwie …”

  Warto przypomniec, ze Stary Testament zostal wypelniony i w zaden sposob nie dotyczy Chrzescijan, ani bynajmniej w niczym nie laczy w Nauce Syna Bozego Jezusa Chrystusa.

  Owszem, mozna miec na uwadze Stary Testament, ktory jest warty przeczytania, ale to juz zupelnie inna sprawa…

  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 40. Boydar said

  Po pierwsze primo, to ja mam same dobre spostrzeżenia, Ameryki Pan Jasiek nie odkrył.

  A po drugie primo czyli sekundo, jest taka sekta co też Starego Testamentu w ogóle nie uważa, ale całkiem zapomniałem jak się ona nazywa. W każdym razie kłamią, kradną, cudzołożą, Boga Ojca znać nie chcą. Bo to wszystko ze Starego.

 41. NICK said

  Oj, oj.
  Gospodarzu zapanuj TU.
  Jak tak dalej, co niektórzy, będą się rozwijać. To.

  Zewnętrznie, Gajówka będzie sama.
  Sektą.

  Panie Listwa.
  Opanuj się.
  Tu nie jest, zda się, biuro szczekaczy ‚wyborczej’.

  A Kafel nie jest Pana wzorcem; chyba.

 42. Listwa said

  @ 41 NICK

  Ani NICK .

 43. Katarzyna T said

  Ad.Listwa.
  Ad. 226 Listwa a słyszała o orfizmie Pitagorasa? Poza tym mało prawdopodobne, że to Pitagoras był twórcą złotego podzialu i pentagramu. Orfizm żyje do dziś, gdyby pani nie pozostała na etapie „wszczepiania w podstawówce” może by coś na ten temat wiedziała. I wiedziała że Pitagoras wcale nie jest taki godny czci. .

  1.”Pitagoras -wielki grecki filozof, którego dziś w większości znamy tylko w powiązaniu ze sformułowanym przez niego twierdzeniem matematycznym. Filozofia napełniała wszystkie inne dziedziny, którymi Pitagoras i jego uczniowie się zajmowali, dla przykładu: Biologię, Muzykę, Matematykę, Geometrię, Astronomię, Medycynę itd. Pitagoras był pierwszym, który użył słowa filozof. Zdarzyło się to, kiedy jego uczniowie nazwali go Mędrcem i on w odpowiedzi skromnie temu zaprzeczył, ponieważ nie czuł się jak Mędrzec, ale tylko jak ten, który kocha Mądrość -Pitagoras założył w Krotonie szkołę pitagorejczyków.Szkoła w Krotonie szybko stała się sławna i szanowana wśród obywateli. Niestety przez pychę i egoizm jednego z uczniów, prawdopodobnie Kylona, który nie został przyjęty do grona matematyków, szkoła i uczniowie zostali spaleni przez żołnierzy. Uczeń złożył donos na pitagorejczyków do ówczesnych przedstawicieli politycznych, oskarżający ich o oszustwo. Ci, którzy przeżyli ten niehumanistyczny atak rozeszli się w różne strony Włoch i Grecji. Tradycje nauczania pitagorejskiej szkoły utrzymywały się potem w ramach tradycji rodzinnej z pokolenia na pokolenie.Philo Sophos. Porfiriusz, Diogenes Laertios, opisali jego żywot wieki po jego śmierci.” Pitagoras to POSTAĆ HISTORYCZNA
  2. a słyszała o orfizmie Pitagorasa?nie, wcześniej nie słyszałam.Tu się Panu coś pokręciło albo celowo kłamie.
  Orfizm pochodzi od Orfeusza. Niestety nie ma o nim inaczej niż,że MITOLOGICZNA POSTAĆ. Niedawno byłam na świetnym monologu śpiewaczki operowej , która opowiadając historię opery , operetki nawiązała do Orfeusza- modnego w XVII- XVIII w.
  3.Pokaż kobito nadęta, że się znasz.
  „Liczba jest istotą wszystkich rzeczy”.
  10 cyfr to dar od Stwórcy zaś „Matematyka jest królową wszystkich nauk, jej ulubieńcem jest prawda, a prostość i oczywistość jej strojem.”J.Śniadecki
  Woda jest „magazynem” informacji i uczuć. Polecam zgłębić temat. .
  4. „Jan Paweł II był kiepskim papieżem” – w zestawieniu do innych opinii Pana , ta też jest podobna=nieprawdziwa.
  5″.A jakie zastosowanie ma orfizm dziś? Pani to popiera ?” Gdyby było trochę logiki w rozumowaniu Pana, to takiego pytania by nie zadał =kompromitacja.
  Nagonka na JP II jest zrozumiała i bedzie TRWAĆ.

 44. NICK said

  Dziękuję.
  Spadam.
  W górę.

 45. Re.27 Panie Jasku,ja też to podobnie widzę…cieszę się,że Pana zainspirowałem…do czegoś ponad ślepe powielanie utartych schematów…narzuconych „z góry”…z intencja doczesnej korzyści(KK). serdecznie pozdrawiam…

 46. Marucha said

  Re 29:
  Sformułuję na nowo: nie chciałbym, aby Pan coś odpuszczał dla tzw. świętego spokoju.

 47. Re: 45 Semp…(…)s
  Zwrocilem rowniez uwage na to, ze szatan (lucyfer) nie zostal „skierowany” na Ziemie z „wiezieniem”, ale to wlasnie szatan jest wiezieniem… Ot taka dygresja…

  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 48. Listwa said

  @ 43 Katarzyna T

  Przypomnę jaki jest temat:
  „Wiedza i mądrość to są dwie różne sprawy. Wiedza pochodzi jedynie z materii, a mądrość od Boga.Wiedza analizuje i dzieli na kawałeczki, a mądrość łączy wszystko w całość”

  – podaje pani takie głupoty podobno za Pitagorasem. Nadal nie udowodniła że to poważne twierdzenie. Ja uważam że jest denne.

  Skacze pani po róznych tematach jak pijany chrabąszcz. Jeśli pani chce odpowiedź to proszę wstawić swój wpis tu:
  https://marucha.wordpress.com/2019/11/06/amerykanscy-zydzi-probuja-zablokowac-beatyfikacje-polskiego-kardynala-interweniuja-w-watykanie-padly-mocne-oskarzenia/#comments

  I trzymać się jednego wątku. A tak swoją drogą to wypisuje pani głupoty.

 49. Listwa said

  @ 43 Katarzyna T

  Może pani tez wstawić w Wolne tematy, jeśli chce większego rozgłosu.
  A w zasadzie powinno się temat prowadzić w tym samym miejscu w którym był zaczęty, czy w WT.

 50. NICK said

  Opanuj się, Listwo.

 51. Katarzyna T said

  Ad. 49 Ta odpowiedź była zablokowana. Wrzuciłam ją Panu tutaj ( udało się) , aby Pan spokorniał. (Pokora to prawda). Mnie na popularności nie zależy.

 52. Re: 40 Boydar…

  „o pierwsze primo, to ja mam same dobre spostrzeżenia, Ameryki Pan Jasiek nie odkrył.”

  Jakze mialbym smialosc watpic w panskie dobre spostrzezenia… A jak z „innymi???”…:)))

  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 53. Listwa said

  @ 50 NICK

  Jak ci sie przestanie wydawać to wróć. Wcześniej nie .

 54. NICK said

  Opanuj się.
  „wszechmocny i wiedzący wszystko”.

 55. Listwa said

  @ 54 NICK

  Nie bądź taki wystraszony. Albo bądź.

 56. Listwa said

  @ 51 Katarzyna T

  „aby Pan spokorniał. (Pokora to prawda)”

  – jak pani spokornieje to wpis tam poproszę.

 57. NICK said

  Zatem jesteś wszechmocny i wiedzący?
  Boję się… .
  O Ciebie… .

 58. Listwa said

  @ 56 NICK

  Nie odpowiadam za twoje wpisy i przekonania. Bój się o siebie.

 59. revers said

  Plonna kolejne relikty kultu i religi chrzescianskiej w europie

  https://www.m.pch24.pl/splonal-slynny-holenderski-kosciol–pozar-do-zludzenia-przypominal-katastrofe-katedry-notre-dame,71908,i.html?fbclid=IwAR0xWgatVuNIPb16nLcIkHrt-U4FqkxiFjc4IyDhjvmqLUph9e_we8o5WJg

  a raczej zanikaa bezpowrotnie swiadectwa, slady chrzescianstwa w europie po pozzarze katedry Notre Dam, to co JP2 zapowiadall rechrystianizacjaa europy, stalo sie dechrystianizacjaa.

  za to preznie rozbudowuje sie i dzialla kosciol lucyferianski i szatanizm.

  https://www.christiantoday.com/article/satanist-leader-abandons-luciferian-church-he-founded-to-get-baptized-after-becoming-a-born-again-christian/111370.htm?fbclid=IwAR1-Jh_asd2vhuodwFZHbDcJ0pvulW1udM02JBQrE6RgLPkonVn8RyYB0H0

 60. Boydar said

  @ Pan Gajowy

  Albo Gajówka albo święty spokój, tertium non datur

  allee … po Gajówce czuję się jednak znacznie lepiej, ‚tu jednak jest jakaś cywilizacja’ 🙂

 61. Boydar said

  Jak ma być skorowidz to wklejam tu też, a co !

  http://bazhum.muzhp.pl/media//files/Ars_Regia_czasopismo_poswiecone_mysli_i_historii_wolnomularstwa/Ars_Regia_czasopismo_poswiecone_mysli_i_historii_wolnomularstwa-r2010-t12-n19/Ars_Regia_czasopismo_poswiecone_mysli_i_historii_wolnomularstwa-r2010-t12-n19-s132-142/Ars_Regia_czasopismo_poswiecone_mysli_i_historii_wolnomularstwa-r2010-t12-n19-s132-142.pdf

Sorry, the comment form is closed at this time.