Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (53 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (53 – …
  JerzyS o Szumowski dla money.pl:…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (53 – …
  gnago o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  Głos Prawdy o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (53 – …
  Maverick o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  PanSmetek o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  tak na koniec o Wolne tematy (53 – …
  NC o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  NyndrO o Wolne tematy (53 – …
  revers o Wolne tematy (53 – …
  kot targalskiego o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 519 obserwujących.

Sytuacja geopolityczna na koniec 2019 roku

Posted by Marucha w dniu 2019-11-09 (Sobota)

Desygnowany nam przez waszyngtońskich pryncypałów wróg, Federacja Rosyjska, powinna również budzić powody do niepokoju.

Z zachowania „światowych przywódców” można wiele wywnioskować w odniesieniu do globalnej sytuacji politycznej. Nawet w przypadku takiego pajaca, jakim jawi się Trump, jego groteskowe i chaotyczne działania dają dużo do myślenia i to nie tylko w kontekście zależności od poszczególnych koterii waszyngtońskiego deep state, które pociągają za sznurki tej marionetki, ale również w szeroko pojętym sensie geopolitycznym.

Włodarze z Waszyngtonu traktują swego prezydenta trochę jak dziecko, podsuwając mu różnorakie „idee” w celu wywołania pożądanych reakcji. Tak też było w przypadku Syrii, z której to decyzją Trumpa miały ewakuować się wojska amerykańskie. Ponieważ Pentagonowi nie w smak było to rozstrzygnięcie, poinformowano prezydenta o złożach ropy naftowej, którą warto by było zawłaszczyć.

Trump nie tylko zaakceptował tą ideę, ale „pochwalił” się publicznie przed Amerykanami tą ekspropriacją, która da mi zastrzyk bogactwa
>https://news.antiwar.com/2019/11/06/us-to-build-two-more-bases-in-syrian-oil-region/

Takie zachowanie prezydenta wywołało zażenowanie i zdumienie wśród niezależnych analityków, którzy uświadomili sobie, że jego głupota sięga dalej niż dotąd przypuszczano.

Zachód w ogólności, a USA w szczególności od zarania zajmowali się „ekspropriacją” dóbr słabszych nacji. Elity dbały jednak o to by pokrywać swe działania propagandowym bełkotem o „wolności, demokracji i wolnym rynku”, ograniczając szczerość do grona współ-rabusiów, czyli „elit finansowych”, tradycyjnie zwanych w amerykańskim społeczeństwie „robber barons”, czyli baronów rabusiów
>https://en.wikipedia.org/wiki/Robber_baron_(industrialist)

A tu ni stąd ni z owąd Donald Trump ogłasza powyższe przedsięwzięcie w tak otwarty sposób całemu narodowi, dokumentując tym samym fakt nie tylko braku jakichkolwiek norm etycznych, ale nawet świadomości, że takowe w ogóle istnieją i należy publicznie udawać, że się ich przestrzega.

To „potknięcie” Trumpa spowodowało szeroki rezonans w społeczeństwach świata, wzmagając i tak już ogromną nienawiść do USA w szczególności a Zachodu w całości. Natomiast truizmem jest stwierdzenie, że media „wolnego i demokratycznego państwa polskiego” sprawy tej nie nagłaśniały.

Drugim bieżącym problemem jest proces impeachmentu wdrażany przeciw Trumpowi przez nienawidzących go Demokratów. Antagonizuje on jeszcze bardziej politycznie, gospodarczo i etnicznie spolaryzowane społeczeństwo, spychając je na granicę wojny domowej lub rewolty.

Waszyngton zdaje sobie od dawna sprawę z tych niebezpieczeństw i podejmuje kroki prewencyjne w zakresie pacyfikacji nadchodzących zaburzeń społecznych. W ich ramach militaryzuje policję, przekazując jej sprzęt wojskowy z demobilu.

Działania te nie były do tej pory nagłaśniane i oto teraz na konferencji szefów policji w Chicago, Donald Trump anonsuje publicznie gwałtowne przyspieszenie procesu jej militaryzacji i natychmiastowego uzbrojenia jej w ciężki sprzęt wojskowy, rzekomo w celu walki z przestępczością:
>https://truthout.org/articles/vowing-nationwide-crackdown-trump-touts-more-militarized-us-police/

Tak więc nasz „główny sojusznik”, a w rzeczywistości okupant, jakim jest Ameryka, w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, jawi się jako coraz bardziej niestabilne państwo, z rosnącymi problemami ekonomicznymi, które stara się mitygować coraz brutalniejszą ekspropriacją dóbr swoich wasali i ofiar.

Chaos spowodowany „decentralizacją” władzy w formie współzawodniczących między sobą koterii deep state, zwiększa również prawdopodobieństwo konfliktu między mocarstwowego z użyciem różnorakiej broni masowego rażenia (np. nuklearnej czy bakteriologicznej), jak choćby w przypadku ostatniej prowokacji polegającej na „nalocie” amerykańskiego bombowca strategicznego na rosyjską bazę w Syrii
>https://news.antiwar.com/2019/11/03/us-b-52-bomber-unexpectedly-approached-russian-base-in-syria/

Desygnowany nam przez waszyngtońskich pryncypałów wróg, Federacja Rosyjska, powinna również budzić powody do niepokoju. Wszystko wskazuje na to, że wkroczyła ona definitywnie na drogę re-bolszewizacji.

Nie ma dnia, by w zażydzonych rosyjskich mediach publicznych nie gloryfikowano otwarcie „wodzów rewolucji” Lenina i Stalina, by nie chełpiono się wyczynem „wyzwolenia” Europy wschodniej od „faszyzmu”, jak kłamliwie nazywają niemiecką wersję (narodowego) socjalizmu. Nie milkną też głośnie lamenty z powodu „barbarzyńskiego” usuwania pomników Lenina i innych „wodzów kraju rad”, a wraz z nimi prób „wymazania wspólnej historii narodów post sowieckich”, że aż automatycznie ciśnie się na usta pytanie, ile to pomników Hitlera zachowano w ZSRR i Federacji Rosyjskiej na terenie obecnego obwodu kaliningradzkiego w ramach imperatywu analogicznej konserwacji „wspólnej z Niemcami historii”?

Putin, który dla wielu był nadzieją odrodzenia się zdrowego umiarkowanego rosyjskiego patriotyzmu, okazał się zdrajcą i głupcem prącym na smyczy żydostwa ku zagładzie Rosyjskiej Federacji. [Śmiałe i głupie twierdzenie – admin]

Znamienną manifestację tego haniebnego trendu w obecnej rosyjskiej polityce stanowi nieobecność Putina i innych kremlowskich przywódców na skromnych obchodach dnia pamięci ofiar represji komunistycznych. Telewizja publiczna ograniczyła się do krótkiego reportażu z ceremonii składania kwiatów i zniczy przed moskiewskim pomnikiem (głazem sołowiowskim) biednych szarych Rosjan, których rodziny masowo represjonowała żydokomuna. Putin i inni towarzysze kremlowscy nie znaleźli na tą ceremonię czasu. Nie zabrakło go natomiast na uroczystości złożenie kwiatów przed nowo ustanowionym pomnikiem towarzysza Primakowa, zasłużonego „rozwiedczika” ZSRR i późniejszego premiera.

Obecna rebolszewizacyjna kampania rosyjskiego żydostwa nie jest oczywiście nakierowana na nierealną odbudowę czerwonego imperium, a wręcz przeciwnie, na doprowadzenie do ostatecznego rozpadu RF.

Na niedawnej konferencji wspólnot wyznaniowych Federacji, Metropolita Wszechrusi w oficjalnym wystąpieniu ostrzegł przed możliwością rozpadu państwa, prognozowanej, jak się wyraził, „wynikami profesjonalnych badań”, jeśli Rosja nie odwróci negatywnych trendów, a zwłaszcza ujemnego przyrostu naturalnego.

Widmo reaktywacji w Rosji „bezbożnego komunizmu” antagonizuje wewnątrz Federacji dynamiczne biologicznie republiki muzułmańskie; paniczny strach społeczeństw Polski i państewek bałtyckich przed ewentualnym kolejnym „wyzwoleniem ze wschodu”, nie tylko wpycha je jeszcze mocniej w szpony zachodnich kolonizatorów, ale także praktycznie uniemożliwia jakiekolwiek przyjazne współżycie z Rosją, nie wspominając już o potencjalnym sojuszu.

[Aha! Już wiemy! To widmo reaktywacji komunizmu sprawia, że polactwo tak nienawidzi Rosji… – admin]

Na krótką metę RF odnosi spektakularne sukcesy w obszarze militarnym i politycznym. Uzyskała ona światowy prymat w strategicznej broni masowego rażenia, ograła z kretesem USA i Turcję w Syrii w zakresie militarnym i politycznym, stając się główną siłą rozjemczą na Bliskim Wschodzie.

Po mistrzowsku rozegrała sprawy energetyczne Europy, gwarantując sobie zakończenie drugiej nitki rurociągu bałtyckiego już w styczniu przyszłego roku. Według oficjalnych deklaracji strony rosyjskiej, obecne inwestycje w struktury przesyłowe gazu, powodują pełną zbyteczność dwu ukraińskich nitek rurociągu.

Tak więc III RP, będąc do tej pory uzależniona energetycznie od jednego tylko „wschodniego wroga”, w 2020 będzie już zależna od dwu „wrogów RF”, czyli Rosyjskiej Federacji (neobolszewii), oraz Republiki Federalnej (IV rzeszy niemieckiej), która to będzie mogła dozować jego dostawy do Polski. Ta zaś będzie go zakupywać od swego okupanta, USA, za znacznie wyższą od rosyjskiej cenę.

Biorąc pod uwagę fakt, że za czasów PRLu kraj nasz, nie tylko był energetycznie samowystarczalny, ale na dodatek był głównym światowym eksporterem nośników energetycznych (węgla), to działalność wszystkich bez wyjątku „rządów” III RP można jedynie sklasyfikować jako zdradę stanu, za którą w normalnym suwerennym państwie staje się przed trybunałem stanu i po osądzeniu zostaje się powieszonym na szubienicy.

Podobnie wyglądają wszystkie pozostałe „osiągnięcia” III RP, w każdej bez wyjątku dziedzinie i to na dodatek w porównaniu z komunistyczną półkolonią ZSRR, jaką był PRL!

W tym kontekście jakiekolwiek proroctwa przyszłości Polski wydają się być w pełni zbyteczne.

http://drnowopolskiblog.neon24.pl

Niektórzy Rosjanie maja sentyment do Lenina  i Stalina. Brytyjczycy do łajdaka Churchila, Belgowie do arcyzbrodniarza króla Leopolda…
Admin

Komentarzy 61 to “Sytuacja geopolityczna na koniec 2019 roku”

 1. Mietas said

  Artykuł pełen niedopowiedzeń i bzdur, totalny chaos myślowy, ale też pokazuje,jak mało ludzi w dzisiejszym świecie potrafi racjonalnie myśleć, i co najważniejsze, myśleć i przewidywać, ale jak widać, tylko niewielka grupa ludzi to potrafi.
  Dzisiaj piszą już że Macron to pożyteczny idiota Kremla.
  Jestem ciekaw jak daleko to wszystko zajdzie, i czy ktoś powie w końcu dosyć.

 2. NICK said

  Zatem dawne, także moje reakcje na „nowopolskiego”?
  Uprawdzacz.

 3. WI42 said

  Cóż – podobne wrażenia z artykułu jak @1,2.
  Jeden z wielu konkretów swiadczących o ignorancji w temacie:
  „Nie ma dnia, by w zażydzonych rosyjskich mediach publicznych nie gloryfikowano otwarcie „wodzów rewolucji” Lenina i Stalina, …”
  Zażydzone media nie gloryfikują napewno Stalina….wręcz przeciwnie …
  Uprowadzacz w @2 jest trafnym okresleniem na dr N.

 4. Marcin said

  Putin ma bardzo trudne i delikatne zadanie do wykonania i zrobienie tu błędu może kosztować go utratę władzy, wpływu i drogi po której zmierza Rosja.
  Pamiętajmy, że okres komunizmu/bolszewizmu pomimo swojej mrocznej historii nie tylko przyniósł dziesiątki mln ofiar ale i też ogromny sukces geopolityczny i industrialny bo Rosja nigdy nie była tak silna jak za ery ZSRS i za tym aspektem Rosjanie chyba tęsknią a obecne ośrodki władzy chcą to wykorzystać w procesie scalania narodu.
  Mogę się mylić ale tak mi się wydaje.

 5. Zerohero said

  Niektórzy Rosjanie maja sentyment do Lenina i Stalina. Brytyjczycy do łajdaka Churchila, Belgowie do arcyzbrodniarza króla Leopolda…
  Admin

  …a Polacy do Piłsudskiego – zdrajcy, mordercy, gnojka, chama i prostaka. Przy odrobinie wysiłku nawet szczotkę do kibla można wylansować na męża stanu.

 6. 6 said

  W USA niby trwa walka między demokratami a republikanami. To są pozory, tak samo jest w Polsce. Żyd zawsze stoi okrakiem na barykadzie.

 7. Bo są brzuchomówcy, znani z zakamuflowanego beblotania, używający krętów wętów z upodobania lubo z nakazania swoich wodzów. Są takoż brzuchomyśliciele, mający sentymenty sznyrkielowate, znani z jęzorowatego wziernikowania stolcowego swoich wodzów, jakoż za tychże żywota tak i po. Są też brzuchorozpychacze, idący w ślady swoich wodzów, używający swoich przerośniętych ponad ludzką normę opakowań trawiennych do torowania sobie drogi do koryta w celu żerowania. Wszystkich onych utrzymać na wodzy nie sposób z tej to przyczyny, iże głównym organem wiodącym w ychnich żywotach są li tylko kałduny przepastne. Wsypać takim po sto bizunów na rozgrzewkę, powłóczyć potem gołymi dupami po majdanie podle starodawnego zwyczaju, a najznakomitsze osobniki obwiesić wedle obserwancji azali na żerdzie drągaste powtykać.

 8. Zerohero said

  Na niepodległy.pl pan Nowopolski jest trochę „prześladowany” w komentarzach przez niejakiego Ikulalibal. Ikulalibal zna rosyjski, korzysta z rosyjskich żródeł – co jest nietypowe dla polskich znawców Rosji – i (choć nie zgadzam się we wszystkim) i chylę czoła przed jego wiedzą. Szkoda, że nie prowadzi bloga tylko komentuje. Przypomina mi użytkownika „pszek” z forum prawda2.

  https://prawda2.info/viewtopic.php?t=12515

  Pszek zamilkł, ale pozakładał wątki jakie normalnie robiłyby za artykuły. Ciekawe. Ktoś pisze tej klasy komentarze a są ludzie którzy kilka nic nie wnoszących zdań zamieszczają jako wpis na blogu.

 9. Alina said

  Merytoryczna wartość wypowiedzi dr Nowopolskiego o Rosji – jeśli jest większa zera – to symbolicznie. Ten człowiek popełnia kompromitujące błędy, parę tygodni temu pomylił się w liczbie ludności Rosji o kilkadziesiąt milionów czy oszacował udział Wielkorusów w populacji na ~50% (jest 80%), wróżył zanik demograficzny Rosji podczas gdy ich wskaźnik zastępowalności pokoleń to ~1,7 a 3RP ~1,3, itp.
  Nowopolski może ma mniej kompetencji od pszeka o pisaniu o Rosji, ale ma o wiele bardziej rozbudowaną miłość własną. No i jest lansowany. Coś za coś.
  Spojrzenie Nowopolskiego na Rosję czy ZSRR jest bardzo zbieżne z oceną Rosji przez frankistów, coś w typie: „samotna Polska przeciwko dwóm totalitaryzmom przed 2WŚ” i dlatego teraz bredzi o neobolszewizacji w Rosji. Sama ksywa „Nowopolski” brzmi bardzo frankistowsko i pewnie nie jest to przypadek. Nowopolski czerpie pełnymi garściami wiadomości o Rosji z nauk judeoanglosaskich, zwykle zza Atlantyku.

  W Rosji była przeprowadzona niesłychanie – jak na polskojęzyczne standardy – uczciwa debata o Stalinie i jego roli w historii. Tutaj sam Prezydent WWP:

  Jeśli ktoś, jak dr Nowopolski, nie zna języka rosyjskiego, to podsumowanie wypowiedzi WWP poniżej (z opisu pod filmem):

  1. Stalin żyje w umysłach i sercach ludzi.
  2. Stalin przeprowadził industrializację.
  3. Dzięki uprzemysłowieniu MY (tutaj w tym „MY” ma ogólne głębokie znaczenie) wygraliśmy Wielką wojnę ojczyźnianą i całą 2 WŚ.
  4. Były represje, ale Putin specjalnie nie winił za nich Stalina. I nie był to tylko „kult osobowości”, ale masowe zbrodnie, i znowu, Putin nie obwiniał za nich Stalina.
  5. Ktokolwiek i cokolwiek by powiedział, wygraliśmy dzięki Stalinowi! Gdyby nie wygrali, konsekwencje dla naszego kraju byłyby znacznie bardziej katastrofalne.
  6. Gdyby Putin był anty-stalinistą, nie usłyszelibyśmy ani jednego dobrego słowa o Stalinie.
  7. Putin jest wyraźnie lepszy niż demaskatorzy „kultu jednostki”, którzy po raz pierwszy wykluli się z kokonu na 20. Kongresie KPZR w 1956 roku. Nawiasem mówiąc, na przykład po tym „zdemaskowaniu” nie mam zaufania do partii komunistycznych, tak jak do wszelkiego rodzaju Jelcynów, Szuszkiewiczów i Krawczuków, a także Ziuganowów, którzy zniszczyli ZSRR. Dlatego – przestań wchodzić do tej samej rzeki.

  WWP podkreślał to wielokrotnie. Stalin nie był aniołem ale to jemu ZSRR zawdzięcza zwycięstwo w wojnie. Stalin od 1931 roku szaleńczo forsował industrializację, mówiąc (w 1931 roku!) że kolejna wojna wybuchnie za 10 lat. To właśnie z powodu industrializacji przeprowadzono nacjonalizację ziemi (potrzebne były miliony robotników), to z powodu industrializacji nastał głód, między innymi na Ukrainie (amerykańscy imperialiści zażądali zapłaty w zbożu, bo sami zaczęli się bać rewolucji, poczytajcie o „Dust Bowl”). To z powodu przeprowadzonej industrializacji ZSRR wygrał wojnę, to z powodu „Wielkiej czystki” miał lojalne kadry na wojnie, itp.

  Gdyby można przypisać zasługę zwycięstwa ZSRR w 2WŚ jednej osobie, to byłby to właśnie Józef Stalin. Putin mówi, że gdyby nie to zwycięstwo, to Rosja by nie przetrwała. Dodam że politycznie by pewnie spadła na poziom Indonezji czy Niemiec, co pewnie od początku byłoby związane z powolnym ludobójstwem ludzi radzieckich, na wzór dzisiejszej Grecji, RFN czy choćby 3RP.

 10. Ad. 4

  Rosja nigdy nie była tak silna jak za ery ZSRS

  Proszę wymienić jeden aspekt (produkt?) bez którego Zachód nie dałby sobie rady bez ZSRR.

 11. Ad. 9

  4. Były represje, ale Putin specjalnie nie winił za nich Stalina. I nie był to tylko „kult osobowości”, ale masowe zbrodnie, i znowu, Putin nie obwiniał za nich Stalina.

  W obecnym układzie sił nikt zdrowy na umyśle nie powie, kogo należy za to obwiniać. Nie dziś.

 12. Anucha said

  ad:10

  Wypić tyle ognistej wody .

 13. Anucha said

  Zachód nie dałby sobie rady z Panem Hitlerem , który zerwał się im ze smyczy.

 14. Boydar said

  Artykuł jest bardzo dobry, bez względu na intencję autora, do tego aby pobudzić dyskusię. I tylko do tego; bo merytorycznie to nawet do du.py się nie nadaje.

 15. Marucha said

  Re 14:
  Bardzo Pan spostponował dra Nowopolskiego..
  A ja, niestety, nie widzę w polskojęzycznej przestrzeni medialnej wielu autorów lepszych od niego, choć przecież nie spełnia naszych wymogów w stu procentach.

 16. Boydar said

  Tak na dobry skład, to zupełnie nie jest istotne co Nasi Znakomici Publicyści produkują czy podpisują. Ważne jest, co wskutek my mamy w głowach i co odważamy się potem stawiać na stole przy ludziach.

  No to uważam że artykuł dobrze wypełnia misję jesiennych podorywek. Producent pługa schodzi na dalszy plan.

 17. Marcin said

  Panie Krzysiu.
  Pisząc to nie miałem na myśli konkurencji z Zachodem ale ogólną, dziejową pozycję państwa.

 18. Ad. 13

  Zachód nie dałby sobie rady z Panem Hitlerem , który zerwał się im ze smyczy.

  Tak? To nie wystarczyło Hitlerowi konta zamknąć? 🙂 … W tydzień byłoby po wojnie.

  A czy nie można otworzyć pokojów, sejfów, ksiąg przy pomocy plutonu wojska?
  Admin

 19. Ad. 17

  Wszystko, co jest silne dziś, wczoraj było słabe.

 20. Marucha: „Bardzo Pan spostponował dra Nowopolskiego..
  A ja, niestety, nie widzę w polskojęzycznej przestrzeni medialnej wielu autorów lepszych od niego, choć przecież nie spełnia naszych wymogów w stu procentach.”

  Nie spełniam i spełniać nie będę. Ale ponieważ osobnicy pokroju 1,2,9,14 itp. używają języka „intelektualistów”, oraz argumentów w postaci inwektyw, lub księżycowych bredni wielbicielki Stalina (9), to wyjaśnię podobnym, jedynym zrozumiałym dla nich językiem, DLACZEGO NIE SPEŁNIĘ.

  1,2,14 weźcie się półgłówki za naukę historii, a potem wydukajcie z siebie coś sensownego, miast pluć na tych którzy waszego ignoranctwa nie wspierają intelektualne, ponieważ sami nie jesteście w stanie spłodzić niczego wymagającego myślenia.

  Nieszczęściem naszej Ojczyzny jest całkowity brak autentycznych elit, tak że nieliczne pojedyncze jednostki próbujące zniwelować ten problem, spotykają się z chamstwem i totalna głupotą motłochu.

  Na Neonie, też takich trochę jest i by zaoszczędzić czasu wklejam tu mój z niego komentarz, który tu może się przydać tym, którzy zamiast rzygać inwektywami chcieliby się czegoś nauczyć:

  „Zanim zaczniecie dalej gardłować za „wodzami rewolucji październikowej”, zapoznajcie się z AUTENTYCZNĄ historią żydokomuny. Nie z podręczników szkolnych z epoki PRLu, ale z naukowych opracowań, a zwłaszcza źródłowych memuarów ludzi epoki, różnych narodowości i klas społecznych, którym udało się unieść całą głowę z pożogi. Wszyscy oni kreślą jeden wizerunek PIEKŁA NA ZIEMI (Rosji Sowieckiej). Tak więc ci co ją stworzyli nie są lepsi od SZATANA!

  Zastanówcie się więc za kim tak gardłujecie!

  Ponieważ jak widać nie stać was na samodzielny wysiłek umysłowy dam wam spis podstawowych „lektur”:

  „Pożoga” Zofii Kossak-Szczuckiej opis rewolucji na Ukrainie
  https://lubimyczytac.pl/ksiazka/3717274/pozoga

  „Mój przyjaciel Koba” pamiętnik przyrodniego brata (tak to nie pomyłka!) Stalina i jego zawodowego „sobowtóra”. Redagowany przez powszechnie uznany autorytet, jakim mieni się być współczesny rosyjski historyk Edward Radziński Tytuł oryginału:
  Апокалипсис от Кобы

  https://lubimyczytac.pl/ksiazka/235965/apokalipsa-koby-wspomnienia-przyjaciela-stalina

  Lenin autor Antoni Ferdynant Ossendowski
  https://lubimyczytac.pl/ksiazka/153814/lenin

  „Koniec mojej Rosj”, pamiętnik rosyjskiej ziemianki
  https://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/1051/Koniec-mojej-Rosji—Katarzyna-Sayn-Wittgenstein

  Wspomnienia polskiego ziemianina, późniejszego dyplomaty II RP, twórcy polskiego przyczółku Westerplatte w Gdańsku.
  https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4801876/na-skraju-imperium-i-inne-wspomnienia

  To są pierwsze z brzegu przykłady z łatwo dostępnych polskich źródeł. A w świecie są ich setki, różnych autorów, w różnych jeżykach, wszystkie z podobnymi puentami.

 21. Ale dlaczego? said

  AD. 9
  Miłość Rosjan (Putina?) do Stalina jest więc swego rodzaju „syndromem sztokholmskim” po latach.
  Wkurza mnie widzenia świata czarno-białym, choć taki nie jest.
  Stalin generalnie rządził ZSRR, więc na niego spłynęła „chwała” pokonania Niemców.
  Ale gdyby jego nie było, też nie wiadomo, jak by się historia potoczyła. Może lepiej, może gorzej. Dla Rosji, Polski, świata. Nigdy się tego nie dowiemy.
  Jest też pewne, że miliony ofiar komunistów, też Stalina, nie wypowiedzą się w temacie…
  Komuniści przez co najmniej 40 lat fizycznie likwidowała rosyjskie elity. W Polsce 11. I mniej brutalnie.
  Nie dziwię się dzisiejszej świadomości społeczeństwa rosyjskiego. n.t. potwora Stalina.
  Zapewne więc potwór Lenin ma jeszcze lepsze notowania.

  Smutne…

 22. Carlos said

  http://www.israelshamir.net/Polish/Polish.htm „Panowie Dyskursu” – powinno sie przeczytac dla rownowagi

 23. Carlos said

  Stalin ochronil Zwiazek Radziecki przed bandytami z Berlina, wyzwolil -przy okazji- Oswiecim, Brzezinke, Putin uratowal Rosje przed rozbiorem- czy trzeba sie zastanawiac dlaczego Rosjanie ich kochaja? posluchajcie wojennych piesni w wykonaniu Eleny Waengi i ogladajcie reakcje sluchaczy, to moze cos zrozumiecie.

 24. Oj, Ignac, Ignac… Ja do ciebie tak po staropolsku… Ubaczyłem, żeś acan samojedzi obyczaje przejąwszy, obelżeniem adwresarzom urągasz. Ać to nie przystoi, aboci hałastra się takowych inwektywów nie baci. Wiem ci ja, żeś darem tego nie uczynił, ale niegodnieś postąpił, nędznie się do nich w obyciu upodobniając. Eksperyjencyji ci u waści w niedostatku.

  A co do lektur… Antoniego Ferdynanta 🙂 pomijam, bo mam swoje powody. Dorzucam w to miejsce inną, ciekawszą pozycję. I na koniec gotowy instalator programu do pdf-ów, który sam używam od wielu lat. Nie ma lepszejszego.

  Дикий А. – Евреи в России и в СССР

  http://www.mediafire.com/file/1css6qw40vsvk1g/%25D0%2594%25D0%25B8%25D0%25BA%25D0%25B8%25D0%25B9_%25D0%2590._-_%25D0%2595%25D0%25B2%25D1%2580%25D0%25B5%25D0%25B8_%25D0%25B2_%25D0%25A0%25D0%25BE%25D1%2581%25D1%2581%25D0%25B8%25D0%25B8_%25D0%25B8_%25D0%25B2_%25D0%25A1%25D0%25A1%25D0%25A1%25D0%25A0.pdf/file

  Радзинский Э. – Иосиф Сталин. Последняя загадка (Апокалипсис от Кобы) – 2012

  http://www.mediafire.com/file/t8acdo57ee55azr/%25D0%25A0%25D0%25B0%25D0%25B4%25D0%25B7%25D0%25B8%25D0%25BD%25D1%2581%25D0%25BA%25D0%25B8%25D0%25B9_%25D0%25AD._-_%25D0%2598%25D0%25BE%25D1%2581%25D0%25B8%25D1%2584_%25D0%25A1%25D1%2582%25D0%25B0%25D0%25BB%25D0%25B8%25D0%25BD._%25D0%259F%25D0%25BE%25D1%2581%25D0%25BB%25D0%25B5%25D0%25B4%25D0%25BD%25D1%258F%25D1%258F_%25D0%25B7%25D0%25B0%25D0%25B3%25D0%25B0%25D0%25B4%25D0%25BA%25D0%25B0_%2528%25D0%2590%25D0%25BF%25D0%25BE%25D0%25BA%25D0%25B0%25D0%25BB%25D0%25B8%25D0%25BF%25D1%2581%25D0%25B8%25D1%2581_%25D0%25BE%25D1%2582_%25D0%259A%25D0%25BE%25D0%25B1%25D1%258B%2529_-_2012.pdf/file

  Koniec mojej Rosji – Sayn-Wittgenstein Katarzyna

  http://www.mediafire.com/file/tzojkbg4cls5lef/Koniec_mojej_Rosji._Dziennik_z_-_Sayn-Wittgenstein_Katarzyna.pdf/file

  Na skraju Imperium i inne wspomnienia – Mieczyslaw Jalowiecki

  http://www.mediafire.com/file/qdeqqh7utnh9z99/Na_skraju_Imperium_i_inne_wspomnienia_-_Mieczyslaw_Jalowiecki.pdf/file

  Zofia Kossak-Szczucka – Pożoga. Wspomnienia z Wołynia 1917-1919

  http://www.mediafire.com/file/znq956jrd2k76md/Zofia_Kossak-Szczucka_-_Po%25C5%25BCoga._Wspomnienia_z_Wo%25C5%2582ynia_1917-1919.pdf/file

  Tracker Software

  http://www.mediafire.com/file/t3kfbuugicdi4th/47._Tracker_Software.msi/file
  _____________________________________________________________

  Czytałem, czytałem… te powyższe, dla Ignaca będące podstawowymi i jakiś sorok ponadto.

  Cóż… fałeszników i gadaczy różnistych ostatnimi latosi się nakociło tylu, że aż strach po lędźwiach przemyka. Kakoć tu dalej żyć? Kam ujechać? Wszakoć, uczciwszy uszy, wszędy naparchacone. Famurałów obesranych, z odpuszczeniem, panie Ignac, nie sposób nie wyniuchać, ale przeganiać się w tem, kto lepiej i zacniej nafajda jest rzeczą staropolskim obyczajom nieprzystojną. 🙂

 25. Troll Polonii said

  20
  Drnowopolski

  Ja czytam pana artykuly i nie widze powodow, zeby sie do nich odnosic niechetnie.
  I uwazam, ze tak jak kazda osoba, ktora publikuje swoje wiadomosci czy opinie – ma pan prawo pisac co wie i co mysli.
  Na gajowce dyskutujemy rozne publikacje.

  Nasze opinie zaleza od stopnia naszych wiadomosci.
  Jest to prawda.
  Zyjemy jednak w swiecie i informacji i opinii.

  Powiem tak:
  Carlos (wpis 23) ma racje.

  Wielka Rewolucja Pazdziernikowa zostala Rosji narzucona i na Rosji wymuszona. To chyba wiedza wszyscy w jaki sposob Lenina „sprezentowano” carskiej Rosji. Mormony same sie przyznaly do transportow „pomocy zbrojnej’ bolszewikom.

  Zachod stworzyl w Rosji pieklo, i zgodzi sie pan ze mna, ze Anglicy siegali
  ( i dalej probuja) po korone carska. Wojska brytyjskie staly na Syberii.
  Los cara Mikolaja II dalej pozostawia wiele pytan.

  Gdy chodzi o zrodla informacji – to mamy przerozne.
  Podstawowym zadaniem kazdego ‚badacza dziejow” jest te zrodla POROWNYWAC.

  I przyznaje, ze KAZDY glos sie liczy.

  Z pamietnikow i roznych „memoires” dowiadujemy sie czesto (nie zawsze) na temat zdarzen tak, jakbysmy wygladali przez okno i patrzyli co sie dzieje na ulicy.
  Kazdy, kto wyglada przez okno ma inny stopien swiadomosci na temat zdarzen.
  Wiec pamietniki tez trzeba porownywac.
  „Pamietnik Anny Frank” nalezy porownac z innymi pamietnikami.

  Przykladem moze byc np. Wenezuela:
  Trump i rozni publicysci i swiadkowie a takze politycy i kibice na swiecie uwazaja, ze Wenezuele dobil …socjallizm. Mimo, ze Wenezuele od lat wielu okrada …kapitalizm.

  Mielismy podobne zdarzenia i tu na gajowce.
  Pamietam taka pania Haline, ktora pare ladnych lat temu napisala, ze Walesa nie byl uwieziony tylko z wielka feta umieszczony w palacu.
  Wiele osob bylo oburzonych. Nie wierzylo.

  Nasza polska sytuacja a takze opinie i informacje na temat Solidarnosci sa …no powiedzmy …rozbiezne.
  Obecna ‚demokracja’ w Polsce przypomina bardziej Swiatowida- ma tych twarzy wiecej niz kierunkow swiata.

  My, Polacy , nie mamy monopolu na wiedze i autorytatywna opinie na temat Rosji. I powodow jest kilkanascie albo wiecej.

  My nawet nie mozemy sie zgodzic na takie bardzo nam bliskie tematy jak dzieje naszych sasiadow – nie tylko Rosji.
  Nas w ogole na ten przyklad nie interesuja wspolne dzieje Polakow i Czechow.
  Szkoda. Bylismy wtedy ekonomicznie bogaci.

  Ani nie wiemy, co sie stalo pod Smolenskiem z tym polskim samolotem i nawet nie wiemy, gdzie zostali pochowani polscy generalowie, ktorzy w tej katastrofie zgineli.

  Obchodzilismy wlasnie Swieto Zmarlych.
  Czy ktos obchodzil pamiec poleglych – ofiar katastrofy smolenskiej?
  Byli to przeciez czlonkowie polskiego rzadu!!! Sami ten rzad wybieralismy, po tym jak nas Wodz Walesa wyzwolil spod sowieckiego buta!

  Osobiste wspominki historyczne z koniecznosci sa subiektywne.

  Zarowno moje miejsce i czas urodzenia jak i dziecinstwo a takze sytuacja rodzinna – daly mi czesto kompletnie inne spojrzenie na swiat i dzieje wpolczesne niz wielu …historykom i „historykom” opisujacym dzieje drugiej wojny swiatowej i dzieje tak zwanych krajow demokracji ludowej.
  Moje doswiadczenie zawodowe tez czesto sie bardzo kloci z opinia i doswiadczeniem osobistym/zawodowym innych dyskutantow

  A gdy chodzi o zrodla informacji, to kazdy ma swoja liste:
  Kilka razy wspomnialem na gajowce o tym, ze w trzech obozach smierci zginelo 75 tysiecy polskich ksiezy katolickich. Zaden z historykow o tym nie pisze. A informacja na ten temat zostala opublikowana w 1948 roku przez niemiecka oficyne katolicka na podstawie i pamietnikow ksiezy i danych osobowych z obozu w Stuthofie i Sachsenhausen.
  Czysty przypadek?

  Nasze opinie na temat PRL i obecnej Polski Unijnej bywaja krancowo rozne.
  Tak, czesto „gardlujemy”
  i co z tego?
  Mlode pokolenie z lat 80-tych ma tylko ‚zaslyszane’ wiesci.
  A literatura ‚Solidarnosciowa’ czesto jest zenujaca.

  Ale mam takie osobiste, subiektywne pytanie do pana Drnowopolskiego:
  Dlaczego, przy tak ogromnej literaturze i dostepnej informacji, tak malo sie dyskutuje bestialskie zniszczenie Europy i Francji przez Napoleona??

  Napoleon zniszczyl 4 pokolenia Francuzow i zburzyl pol Europy – dla wielu jest bogaterem rewolucyjnych hasel : Liberte, Egalite, Fraternite.

  Jesli sprobujemy porownac drania Stalina z lobuzem Napoleonem, to Stalin nie tylko ocalil Rosje od zaglady ale i rozbudowal Rosje i zbudowal obecna potege Rosji, ktora juz sie zadnych ‚Napoleonow’ nie boi.
  Stalin dzialal na terenie Rosji. Innych panstw nie napadal i nie burzyl..
  Stalin nam pomogl odbudowac kraj. Prawda, ze niszczyl dywersje.

  I wlasciwie Rosjanie maja pierwszenstwo w ocenie Stalina. A i to moga miec klopoty z jednolita ocena.
  Prawie takie same jak maja obecnie Demokraci i Republikanie w ocenie Trumpa.

  Zycie.
  Geopolityka
  I ludzkie impresje i przezycia.

  A na gajowce?
  Wymieniamy wiadomosci, subiektywne mysli , podejrzenia i rozne histerie a takze koturnowe opinie zarowno zawodowe jak i calkiem amatorskie.
  Po to jest forum.
  Wszyscy sie uczymy nowych rzeczy i wymieniamy: i informacje i bardzo nawet osobiste opinie.

 26. Boydar said

  @ drnowopolski

  Jesteś pan lepszy cwaniak, i to raczej tak genetycznie. Jednak wrodzony talent to za mało, wypada się jeszcze podszkolić. Za wysokie progi, i za duża stawka. To nasza sprawa z których podręczników czerpiemy wiedzę. Elity wyrżnęliście wy, a teraz szyderstwo „co się gapicie, obrzygańcy.”

  Mi po Ojcu jest Żmija, a pan jesteś „Nowopolski”. Są dobre książki, które wyjaśniają szczegółowo te kwestie, i nawet mówią co przedtem a co dalej.

  Ponieważ Gajowy ma dla pana doktora jakieś fory, a nie moja to sprawa, powstrzymam się od rzeczowej analizy pańskiego paszkwilu.

  ——
  Gajowy ceni dr-a Nowopolskiego za jego poprzedni całokształt.
  Ale gajowy nie krowa. Poglądy może zmienić.
  Admin

 27. Alina said

  Muszę otwarcie zadeklarować że osobiście nie mam takiej wiedzy, aby próbować dokonać całościowej oceny dokonań Józefa Stalina. Sądzę zresztą że takiej wiedzy nie ma również drNowopolski. Różnica między nami w zasobach hucpy, której – jak wyżej widać – Jahwe mu nie poskąpił.

  Faktem jest jednak niezbitym że to żydzi gorąco Stalina nienawidzą. Pewnie chodzi o Wielką czystkę, która nie była antyżydowska ale to żydom najbardziej się oberwało bo to ich było najwięcej na szczycie i to oni byli najbardziej „internacjonalni”, podłączeni pod różne loże z NY czy Londynu. No i potem w czasie wojny ich naprawdę oszukał. Oni liczyli, że jak wojna się skończy, to Stalin będzie takim Jelcynem i kwestia rosyjska czy sowiecka ulegnie rozwiązaniu. Choć oczywiście już podczas wojny mieli wątpliwości. Był taki projekt, operacja „Unthinkalble” – wojna z ZSRR po zwycięstwie z Japonią i Niemcami, ten projekt rozwijał Churchill już w 1943 roku.

  Pamiętajmy – to żydzi Stalina zamordowali w 1953 roku. Jak się potem okazało, to był pierwszy i ostatni uczciwy przywódca ZSRR, człowiek z wysokim potencjałem intelektualnym, który przejmował się dobrem państwa, którym kierował.

  A więc: żydzi Stalina nienawidzą a prosty lud na często do niego sentyment. Parę dowodów poniżej.

 28. Ad. 21

  Zapewne więc potwór Lenin ma jeszcze lepsze notowania.

  Drogi panie… Czy nie lepiej trochę poczytać, a potem dopiero pisać? Pan się naczytał pseudo-historii, nasłuchał pseudo-polityków… Lenin był potworem – to fakt. Praktycznie całe NKWD składało się z potworów – to też fakt. i w tym potwornym środowisku zbudować przemysł ZSRR, zbudować wielką armię z bronią atomową, a jednocześnie zelektryfikować wielki obszarowo kraj, do tego trzeba było nie Lenina, tylko Stalina. To, że pod władzą Stalina Rosjanie ocalili swoje istnienie (kosztem milionów ofiar), o tym chyba pan wie.

 29. Ale dlaczego? said

  AD. 27.
  Korzyści wynikające z działania szatana czy zbrodniarzy nie umniejszają zła wyrządzonego przez zło. Stalin był złem wcielonym. Jest winny milinów ofiar.

  Druga rzecz, powtórzę. Nikt nie wie, nawet może i sam Bóg, jak by się potoczyła historia, gdyby np. Stain zadławił się precelkiem albo czymś innym.
  Być może Rosja była by lepszym krajem i przeżyły by te miliony zamordowanych. Tak samo strategia Stalina. O mało Niemcy nie zajęli Moskwy przez jego łatwowierność Hotlerowi. To Żukow wówczas uratował Moskwę, Stalin był załamany.
  Czystki zaś osłabiły totalnie np. zdolności dowódcze armii sowieckiej. To oczywiste. Choć to do pani powyżej zakochanej z stalowym szatanie…

 30. Troll Polonii said

  21
  Ale Dlaczego?
  Czy nie uwaza pan przypadkiem, ze Rosjanie to durnie bo nie maja rozeznania kogo lubic a kogo nie?

  W przeciwienstwie do obecnej Polski – Rosja bardzo szanuje swoja historie.
  I kaze pamietac o wszystkich bohaterach i anty- bohaterach historii.

  Polacy zas maja kochac i Pilsudskiego i Walese.
  A nienawidziec Bieruta, Gomulke i Gierka..

  Tylko glupek sie wstydzi wlasnej historii.
  A poniewaz traktujemy wlasna historie dosc ‚wybiorczo’ – to raz nienawidzimy Bandere i banderowcow – a teraz ich kochamy nad zycie.
  Napadlismy z Hitlerem na Czechoslowaje i poszlismy mordowac Serbow, pamietamy nasze historyczne wypady na Kijow i okolice.

  A teraz opowiadamy o tym jak wspaniala byla (i pewnie jest) – cywilizacja …slowianska.
  Ale glownie …polska.
  A to podobno Polacy wykonczyli baltyckie plemie Jadzwingow. Ale podobno nie wszystkich…

  A moze jednak warto zadac pytanie: coby bylo, gdyby Lenin albo Trocki rzadzil Rosja?
  Lubie takie gdybanie.

  We wrzesniu 1939 roku polski rzad uciekl z Polski gdzie pieprz rosnie.
  Zabraklo nam Stalina.

  Po wojnie zas, polski rzad w Londynie chcial rzadzic Polska ‚by proxy’ i to przy pomocy CIA.
  Namawiali wycienczony narod do walki z Rosja.
  A przeciez byli skompromitowani przyjaznia z Hitlerem.

  Stalin wymordowal elity rosyjskie? Chyba glownie partyjne.
  Elita rosyjska uciekla za granice.

  Natomiast faktycznie Stalin zrobil wielka ‚czystke’ w partii komunistycznej i w wojsku.
  I rzeczywiscie byla to okrutna walka o wladze.
  I walka z zachodnia dywersja.

  Polecam stenogramy z Konferencji Jaltanskiej. Bylo tam troche o Polsce. Dobrze wiedziec kto i co o nas opowiadal.
  I nigdy nie zrozumiem, dlaczego oskarzamy Rosje/Stalina o nieprzyznanie odrodzonej Polsce Lwowa i Stanislawowa.
  Nalezy zapoznac sie z postanowieniam Traktatu Wersalskiego. To Traktat Wersalski wyznaczyl polskie grance.

  A najwiekszym morderca czasow wspolczesnych byl W. Churchill.
  Wystarczy poczytac jego pamietniki.

  I naprawde nie rozumiem dlaczego obarczamy Rosje wszystkimi mozliwymi zbrodniami .
  Tak jakby nie bylo angielskiej kolonizacji i podbicia narodow swiata.

  Anglicy zalozyli pierwsze obozy koncentracyjne w czasie wojny burskiej w Poludniowej Afryce.
  I byly to obozy przeciwko ..BIALYM boerom.

  Anglicy wymordowali 2 miliony ludzi w Kalkucie i to tylko w czasie jednej kampanii przeciwko miejscowej ludnosci. Anglicy w Indiach tez zakladali obozy koncentracyjne.

  A maczali palce brytyjscy politycy i piraci w wielu awanturach swiata:
  A to wojna opiumowa w Chinach – miliony ofiar.. to zdobycie Ameryki Polnocnej,, Wojna krymska, to podboj Bliskiego Wschodu…Afryki..
  To rosyjska rewolucja i dwie wojny swiatowe… I wspolczesny Churchill…Tony Blair.

  Jakos nie mamy pretensji do Anglii o to, ze nas pare razy zdrowo ocyganili.

 31. Carlos said

  http://www.bibula.com/?p=101949

 32. Carlos said

  kazdy Polak powinien to przeczytac

 33. Boydar said

  @ (31)

  No. Pan Shamir, jak widać, nauki pobierał z biblioteki dr Nowopolskiego. Efekt jest taki że bez litra nie przełkniesz.Ale co dla nas litr, damy radę.

  Jednak wyraźnie się stara. Mimo że problem główny poruszony nie został, znaczy się co zamiast pyrantellum (na tasiemce nie działa), podjęcie diagnozowania i sugestia leczenia klinicznego, mogą mimo wszystko zaowocować sukcesem w wielu dziedzinach.

 34. Troll Polonii said

  28
  Ale Dlaczego?

  M, Polacy tez wierzyli Hitlerowi. I nasze rozczarowanie bylo wielkie choc …tez nie wiemy jakby sie to wszystko skonczylo, gdyby nie awantura o Prusy Wschodnie.
  I nas Hitler tez zaskoczyl.

  Prawda jest, ze Stalin sie wystraszyl.

  Polski rzad po prostu uciekl. Razem z dowodztwem wojskowym.
  A pierwszy spierniczyl nasz dzielny Rydz Smigly, ktory wojne sprowokowal.

  Pani Alina ma racje.
  Rosjanie wiedza co zawdzieczaja , a o co maja pretensje do Stalina.
  I to wcale nie znaczy, ze ja tez sie zakochalem w Stalinie.

  Stalin byl wielkim obronca Rosji.
  Ciekawe, ze na przyklad ‚demokratyczni’ bombaruja dzieci po swiecie i wsadzaja nawet dzieci do wiezienia i zamykaja w klatkach.
  I to zamykaja dzieci niewinne.
  I sprzedaja pedofilom.

  Pan zdaje sie nie bardzo wie o czym pisze.

  Jest jeszcze wiele osob takich jak ja, i w Polsce, i w Rosji i na emigracji, ktore pamietaja czasy stalinowskie.

  Okres powojenny w Rosji i w Polsce byl okropny. To byly naprawde okropne czasy; same ruiny i zgliszcza.
  Duzo ludzi mieszkalo w gruzach.

  Wojna jeszcze trwala na Podkarpaciu, bandy grasowaly, nie tylko UPA, wykleci/przekleci bandyci mordowali kobiety i dzieci polskie, bo to te ofiary wojny – to sami komunisci.!

  Po kraju wloczyly sie bandy ale tez i bezdomne, osierocone dzieci.
  Kto nie zna tych czasow – to teraz wypisuje bzdury.

  W czasach stalinowskich dzieci byly bardziej szanowane niz swiete krowy w Indiach .
  Nie przesadzam.

  Po Rosji wloczylo sie pelno tzw. ‚bezprizornych’ – bezdomnych osieroconych dzieci i mlodziezy.

  Pierwszenstwo w odbudowie powojennej Rosji stanowily dzieci i ich opieka.
  Stalin kazal zorganizowac powszechna edukacje i bezplatna opieke lekarska dla wszystkich dzieci.
  Kazdy zaklad pracy mial obowiazek urzadzac zabawy dla dzieci i swieta noworoczne: zabawy i prezenty dla dzieci.
  Tak bylo tez i w Polsce.
  Moi rodzice pracowali w dwoch roznych zakladach wiec mialem podwojny bal noworoczny, podwojnego Dziadka Mroza i urodziny Stalina.

  Chodzilem tez do szkoly TPD we Wroclawiu. W kazdym duzym miescie byly takie szkoly dla dzieci, ktore mialy b.dobre wyniki w nauce. Nasza szkola TPD (Towarzystow Przyjaciol Dzieci) urzadzala zabawy dla dzieci z innych szkol: tanczylismy rozne polskie kujawiaki i oberki a takze uczylismy sie tancow ‚narodow Zwiazku Radzieckiego”.
  Nie wyobrazam sobie, ze teraz gdzies w polskiej szkole w Polsce ucza piosenek i tancow ludowych.

  W Rosji dzieci i mlodziez ‚bezprizorna’ objete byly specjalnym programem wychowawczym i oswiatowym.
  Nawet za czasow stalinowskich nie zsylano dzieci do tajgi. Rodziny wysylano do Kazachstanu, zydow glownie do Uzbekistanu ..

  W czasach stalinowskich bylismy jako dzieci bezpieczni!!!
  Przed zolnierzami wykletymi bronilo nas polskie wojsko, nikt nas nie smial porwac, zgwalcic, czy przejechac autem na pasach dla pieszych.
  Chodzilismy pieszo do szkoly i nie balismy sie obcych.
  Nikt nam nie oferowal narkotykow.
  Mielismy kochac dzieci i mlodziez calego swiata.
  I juz w szkole spiewalismy, ze ‚armija mira wsiech silniej’. Spiewalismy tez po albansku „Piesn albanskich pionierow” Do tej pory pamietam pierwsza zwrotke i krotki refren.

  W szkole mielismy gotowane posilki a po lekcjach zostawalismy w swietlicy, gdzie odrabialismy lekcje pod okiem nauczycieli i uczylismy sie roznych rzeczy: grac na gitarze (ja) spiewac w chorze, majsterkowac, czy pisac opowiadania..
  Ja bardzo milo wspominam swoje dziecinstwo. 19 marca w imieniny Stalina wszystkie dzieci dostawaly paczki ze slodyczami i egzotycznymi owocami, ktorych nie bylo na rynku. Byly to przewaznie pomarancze.

  Bylo ubogo bo kraj sie odbudowywal ale bylo wesolo i bezpiecznie.

  Dlaczego mam nie pamietac, ze mnie leczyli w sanatoriach na gruzlice wtedy gdy jeszcze nie znano penicyliny?
  Ogromnie duza ilosc dzieci chorowala na wszystkie powojenne chorobska.
  Za moich czasow szalala epidemia Heine-Medina (polio), na ktora tez nie bylo lekarstw.

  Szczerze i uczciwie, z reka na sercu … nie wyobrazam sobie takiej sytuacji w obecnej Polsce.

  To w czasach stalinowskich nie czekalismy w kolejce do lekarza; bo przede wszytkim odbudowe i Polski i Rosji rozpoczeto od budowy szkol i szpitali. I osiedli mieszkaniowych.
  A przeciez warunki byly tysiace razy gorsze niz obecnie!

  Jakie mamy teraz wytlumaczenie, ze zamyka sie oddzialy dzieciece bo brakuje …funduszy!!!!!!!!??
  Jakie mamy teraz wytlumaczenie, ze co roku ginie w Polsce ponad 7 tysiecy dzieci bez wiesci?? Jakie mamy teraz wytlumaczenie, ze polskie dzieci i mlode kobiety sprzedaje sie do zachodnich budreli a dzieci sprzedaje sie na przeszczep nerek???
  I dlaczego jest taka ohydnie podla roznica miedzy bogatym a biednym dzieckiem??
  I dlaczego obecna mlodziez nie ma prawa wybrac sobie takiego zawodu i takich studiow jakie jej najlepiej odpowiadaja? Bo wybor studiow nie zapewnia pracy po studiach w swoim zawodzie. Chyba, ze sie jest dzieckiem premiera czy innego draba w rzadzie i mozna isc do ..biznesu.

  Pozamykali dziesiatki fakultetow a nauki humanistyczne staly sie bezpieczna melina zarobkowa dla roznych Hartmanow czy Dudow.

  Po wojnie pracownicy z miasta z calymi rodzinami jechali pomagac na wsi w zbieraniu kartofli, stonki ziemnaczanej, ogorkow .. zaklad pracy dostarczal samochody ciezarowe na te pozamiejskie eskapady.
  Po pracy, wiele zakladow urzadzalo pikniki w parkach i nad rzeka .
  Pamietam majowki nad Odra.

  Byla ogolna fraternizacja, radosc, ze wojna sie skonczyla i mile wspomnienia ze wspolnych spotkan.

  Swieta spedzalismy rodzinnie. Zjezdala sie do moich dziadkow cala rodzina z Wroclawia, Jeleniej Gory, Karpacza, no i oczywiscie z Krakowa..

  W Rosji zas ludzie tez cieszyli sie kazdym nowym osiagnieciem spoleczenstwa: elektryfikacja, budowa zakladow, budowano arterie komunikacjyjne, kanal Wolga -Don, zaklady w Donbasie.. odbudowywano calkowicie zbombardowany Leningrad.

  Powstawaly miasta i te z gruzow i te calkiem nowe.
  W Warszawie radosnie stawiano domy na MDM.
  W Radiu grali wesole melodie ii na wycieczkach, obozach, koloniach duzo spiewalismy i tanczylismy.

  Jedzenia nie brakowalo bo byl odgorny prikaz, ze wies ma obowiazek nakarmic miasto; miasto budowalo domy dla chlopo-robotnikow.
  Ale brakowalo ciuchow – zwlaszcza markowych. W ogole brak bylo tekstyliow i galanterii damsko- meskiej.
  Do Pierwszej Komunii szedlem w tenisowkach ufarbowanych na bialo …pasta do zebow.

  Pamietam jak rodzice kupili pierwszy tapczan.
  Radosc byla przeogromna. I pierwszy (rosyjski) odkurzacz „Czajka”. Cudo techniki.
  Za dobre wyniki w nauce w czwartej klasie dostalem …aparat fotograficzny. Lajka.
  Moje wnuki teraz robia zdjecia smarfonem.

  Zaraz po wojnie budowano przemysl ciezki, zeby zapewnic budowe kraju.

  I tak, jak Feniks . powstawala Polska z gruzow.
  I podobnie bylo w Zwiazku Radzieckim.

  Dlatego pamietamy nie blichtr i bogactwo – ale wielka troske o spoleczenstwo i wychowanie mlodziezy.
  I tego mi zaden po-Solidarnosciowy gowniarz nie odbierze.

 35. Carlos said

  a pan Boydar nauki u kogo pobieral?

 36. Carlos said

  http://www.israelshamir.net/Polish/polish13.htm

 37. Boydar said

  Mam zaordynowany indywidualny tok nauczania. Konsultacje bieżące u prof. Maruchy Wacława. Dużo też pracuję samodzielnie. Noszę w tornistrze Nowy Testament, oczywiście Stary, i kilka bryków z załączonym sitkiem, tak cirkaebaut dwa terabajty. Ciężkie toto wszystko ale co mus to mus.

  A czemu Pan pyta ?

 38. Carlos, nie zachwycałbym się tak za bardzo tymi, od których jedzie przeżutym czosnkiem.

  Katyń… – To był nie tylko Katyń! Rosjanie… – Rosjanie to, co najwyżej, zakopywali trupy! To żydzi strzelali Polakom w tył głowy! Stalin… – To zakamuflowany żydziak, psychopata, ludobójca i pojeb w otoczeniu takich samych jak i on. To z jego rozkazu dokonano ludobójstwa na Polakach w takich znanych miejscach jak: Katyń, Smoleńsk, Starobielsk, Charków, Ostaszków, Twer, Miednoje, Kuropaty, Bykownia. A ile jest jeszcze niepoznanych? Katami sławetnego NKWD, KBP i UB byli wyłącznie żydziaki! Już po wojnie uśmiercili około 2 mln Polaków! Hitler… – To zakamuflowany żydziak, finansowany i kierowany przez tych unych miendzynarodowych. Jego otoczenie to same żydowskie myszlingi, prócz Geringa (on miał tylko szonkę szydóweczkę). I wcale się ten pojebany Hitler nikomu nie wymknął spod kontroli. Wykonał zamierzenia w 100%. Norymberga… że niby brytyjscy i amerykańscy sędziowie? Kpi ten cały Israel, czy szmonci, jak to uny majom wew zwyczaju? – Ten cały trybunał to byli niemal wyłącznie same żydziaki!

  Radziłbym uważać nie tylko na to, co ktoś wypisuje, ale też przede wszystkim na to, kto un zacz. Pan Boydar nauki pobierał, nie pobierał… Pal to sześć! Dość, że rozum ma. I to własny! I jeszcze go używa!

 39. Ale dlaczego? said

  AD.30
  Panie Troll

  Ja nie obwiniam Rosji ani Rosjan.
  Próbuję zrozumieć.
  Niejednokrotnie w różnych dyskusjach broniłem i bronię Rosjan. I też Putina. Dla Prawdy. Ale staram się być realistą. I nie jestem daltonistą w oglàdzie świafa. Jak 90% ludzi. Każdy ma wady i zalety. Nawet Stalin miał zalety.
  Ale zbrodniarz dla mnie zawsze pozostanie zbrodniarzem. A gdybanie jest bez sensu i znaczenia. Liczą się fakty.
  Nie pałam zaś symlatią do obecnych „przyjaciół” Polski i Polaków. Bo to kłamstwo dla ogłupiałych baranów.
  Proszę nie wpadać w manierę tak często obecnie nadużywaną. Czyli binarne postrzeganie poglądów innych ludzi. A i binarność samej dyskusji.
  To że jednych krytykuję nie oznacza że ich oponentów uwielbiam. Nawet nieoznacza, że krytykowanych nie lubię.

 40. Ale dlaczego? said

  Choć czuję się Polakiem, nie widzę powodu, by otożsamiać się z durnymi decyzjami polskich władz obecnych i tym bardziej przeszłych.
  Ani ogółu Polaków.
  Np. głosowałem przeciw wejściu do EU. Zawsze byłem przeciw polskim wojskom na Bliskim Wschodzie czy Jugosławii.
  Gdzie mogę staram się uświadamiać różnych ludzi.
  Ale nie mam zamiaru czuć się winnym głupoty innych.
  Co najwyżej mogę im ją wytykać.
  I tak Rosjanom mogę zadać pytanie: A co z 40mln ofiar waszych braci zamordowanych przez komunistów?
  A także Polakom: A co z 100-500 tys. Polaków, dzieci, kobiet i mężczyxm zarżniętych siekierami przez Ukraińców???
  Itd., itp.

 41. Boydar said

  Niech się każdy, w pisdu, zastanowi, co na miejscu Stalina by zrobił. Jakimi siłami/środkami. A później dopiero niech rzuca brukowcem.

  Większość nie byłaby w stanie żeńskiej drużyny zuchowej poprowadzić, a wymądrzają się jak rabin po koszernej wódce.

  Do określenia „na miejscu” potrzebna jest twarda wiedza, i na pewno nie z biblioteki dr Nowopolskiego.

 42. Ad. 34

  Prawda jest, ze Stalin sie wystraszyl.

  Źródło poproszę. Wiarygodne.

 43. revers said

  W skrocie, nasi worcili z syrii pod opieke MON i WOT-u, po ostaniej tureckiej ofensywie

  https://de.news-front.info/2019/11/11/medien-is-propagandavideos-im-kosovo-gemacht/?fbclid=IwAR041l0WnFw5fcV4nZgTU1Y_AjUrGXeGFs_Sw-9X3iizLv2UFy6Sbn_r8gA

  tak samo jak UPA, UON wraca, a Mazur jest puszczyny wolno mimo Interpolu listu gonczego, czyli nasi GORAA, za rp, pis, i ojczyzne kozojebow, koniokradow, razatych, etc…

 44. Troll Polonii said

  39
  Ale Dlaczego
  Ja nie pisalem tyle o Rosjanach co o Stalinie i o Polsce przede wszystkim w okresie stalinowskim i o czasach stalinowskich w Polsce, to co pamietam z dziecinstwa.

  Skad pan wzial te 40 milionow stalinowskich ofiar?
  I skad sie wzieli ‚komunisci ‚ w Rosji?
  Zginelo bardzo wielu Rosjan; i w czasie rewolucji i w czasie obu wojen swiatowych i w czasie wojny japonskiej.
  A to pana zdaniem wyglada tak jakby sami bolszewicy mordowali Rosjan.

  Nie, jeszcze byli Ukraincy. I wojska tatarskie, ktore walczly po stronie Hitlera i nagminnie mordowaly Rosjan. Dlatego Stalin ich potem wysiedlil z Krymu.
  Krym przez dwa lata byl okupowany przez Niemcow. Strasznie tam Rosjan Niemcy poturbowali bo Rosjanie dzielnie sie bronli.
  Mozna poczytac o obronie Sewastopola.
  I pod Stalingradem
  I pod Kurskiem
  I na Slasku.

  A my do tej pory nie wiemy – i nie bardzo probujemy sie dowiedziec- ilu Polakow zginelo w obozach niemieckich.
  Czasem odnosze wrazenie, ze mamy duzo wieksze pretensje do Rosjan – mimo, ze na nas nie napadli , niz do Niemiec, ktorzy nam zniszczyli kraj..

  Czy to moze panskie binarne postrzeganie swiata?.
  Na Ukrainie popieramy banderowcow a w Jugoslawii i Czeczni popieralismy islamistow z Arabii Saudjskiej.
  Czy w Warszawie dalej jest ulica Dudajewa?

  Pana starania powinny isc w kierunku sprawdzenia swoich informacji.
  Ukraincy opowiadaja, ze Rosjanie zamordowali 7 mln Ukrow czasie ‚Holodomoru’ co jest wyrazna bzdura.
  W Oswiecimiu byla kiedys tablica, ze zginelo tam 6 mln zydow.
  Trzeba bylo zmienic te tablice bo sie arytmetyka nijak nie mogla zmiescic na tej tablicy.

  Moja dalsza rodzina byla wywieziona do Kazachstanu i tam przezyli wojne a potem z Armia Andersa powedrowali na Bliski Wschod a stamtad do Anglii.
  Wiec ten moj cioteczny wujek urodzil sie w Londynie.
  Zeslancy byli wysylani z roznych powodow ale przede wszystkim do roboty, na ‚porubke ljesa’ ale i do pracy na gospodarstwach. W Kazachstanie tez byla straszna bieda – ale nikt z osob, z ktorymi rozmawialem nie opowiadal, ze ich wieziono, czy mordowano.
  Stalin rzeczywiscie rozsylal ludzi po calej Rosji, zeby nie mieli szansy sie zbierac i „sejmikowac’ czy knuc spisek ptrzeciwko niemu i wladzy radzieckiej.
  Inni znajomi wyladowali w Ugandzie a stamtad tez wyjechali do Londynu glownie z powodu edukacji dzieci.

  Kiedy Stalin oglosil utworzenie polskiej armii, kto tylko sie dowiedzial o formowaniu polskiego wojska to przyjezdzal na punkty zborcze. Mieli wlasciwie swobode poruszania sie po kraju.
  Wiec nie bardzo wiem skad sie wziely coraz to nowe cyfry.

 45. Carlos said

  re 38 Hulajdusznik Nie zachwycam sie, analizuje, mam w swoim archiwum filmy, ktore kupilem w NY, o Katyniu, o emigracji przez Iran do Kaliforni itd….duzo wiem, ale nie pouczam, lekko sugeruje tylko. Nie chce mi sie pisac jak Trollowi , dlugich uzasadnien. Chcecie wierzcie, nie chcecie, wasza sprawa. Nie zawsze zgadzam sie z Nowopolskim, ale cenie Jego spostrzezenia, nie obrazam jak Boydar, choc zarzeka sie ze jest po uczelnii Maruchy.

 46. Carlos said

  ” Pamiec i bol Katynia” oraz 3- czesci ” Z archipelagu Gulag do Ameryki ” ( Dolina Placzu) to te filmy

 47. Boydar said

  Panie Carlos, skąd Panu takie dziwne wnioski do głowy przychodzą.

  Czy jak ja napiszę, że np. taka Cicciolina, to przechodzona kurwa, to ja ją obrażę ? Kogo obraził Orwell konkludując smętnie ‚raz kurwa, zawsze kurwa’ ?

  A rzeczona to i tak żywa (jeszcze) baba; a skąd Pan może wiedzieć, kto kryje się pod ksywą „Nowopolski Ignacy” ? I ja nie wiem, dlatego odnoszę się do postawy, nie do osoby. Obywatel „Nowopolski” atakuje nasze umysły „piórem”. Czy kieruje swoje pisanie w głęboki kosmos ? No chyba jednak nie, czyli spodziewa się odbioru. No i dostaje. Od takich jak on zachwyty, a od takich jak ja wręcz przeciwnie. Dlaczego tu nie uznaje Pan równouprawnienia ?

 48. Ale dlaczego? said

  A.D. 44
  To tylko szacunki. Niektórzy historycy piszą o 20mln, są tacy, co piszą o 60mln, co prawda wszystkich ofiar, nie tylko Rosjan.
  Nikt tego nigdy już nie zliczy. Tak jak nigdy nie zliczymy polskich ofiar zabitych przez Niemców, sowietów, Ukraińców… itd.
  Większość nie ma żadnego grobu. Może większości kości leżą w nieznanym nikomu miejscu…

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/03/01/krew-100-milionow-ofiar-na-rekach-sprawdzamy-ile-osob-zamordowal-jozef-stalin/

  Kiedyś, dawno temu przeczytałem „Ciemność w południe”.
  Jeden znajomy opowiadał, jak widział spracowaną kobietę w uszance i walonkach płaczącą po ogłoszeniu śmierci Stalina…
  On, dziecko wywiezione gdzieś chyba do Kazachstanu z rodzicami. Przeżył, wrócił do Polski w latach ’50.

  Syndrom sztokholmski też pasuje do „opętania” Stalinem…
  Wierzę, wiem, że szatan istnieje.
  I wierzę, czuję, że tacy zbrodniarze są przez niego „prowadzeni”…
  Ktoś zabijający jednego (1) człowieka wg chrześcijaństwa skazuje się na potępienie wieczne.
  Kim więc jest ktoś mający na sumieniu miliony?
  Co więc takiego jest w tym ludobójcy, że tak wielu pomija jego winy?

  Nie mam zamiaru pana do niczego przekonywać.
  Wyrażam tylko swoją opinię.
  To jest dla mnie ważne, by stać po stronie Prawdy, nie Zła.
  Tylko tyle.

  Kłamstwo podane z prawdą nie jest już kłamstwem?
  Ludobójstwo dokonywane w imię szlachetnych haseł nie jest już ludobójstwem?

  To pytania retoryczne.
  Ja sam sobie na nie odpowiedziałem.

  A jaki jest mój stosunek do „zasług” Stalina?
  Gdyby Bóg chciał, Wszystko potoczyło by się inaczej.
  Jego „zasługi” są takie same, jak tego, że była mroźna zima (dała Niemcom w kość). Albo żaden większy kamień nie spopielił Ziemi, jak 65mln lat temu. Po prostu zbieg okoliczności i woli ludzi. Złych i dobrych.
  Bez znaczenia dla ofiar.

 49. Boydar said

  Jeżeli płakała, to dlatego że widziała w nim pomstę za swoje krzywdy i swoich bliskich. Ludzie prostoduszne są, niektóre.

 50. Boydar

  „Elity wyrżnęliście wy, a teraz szyderstwo „co się gapicie, obrzygańcy.”

  Wy to znaczy kto ? Boydar? Masz odwagę dopowiedzieć to do końca łachmyto?!

  Bez odbioru!

 51. Re: 50 Drnowopolski…
  Skoro przyszedl pan sie zweryfikowac, to zostalo panskie „dzielo” zweryfikowane… Wiec o co chodzi???.
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 52. Troll Polonii said

  48
  Ale Dlaczego?

  Serdecznie zapraszam wszystkich do obejrzenia tego reportazu.
  Wierze, ze to troszke zlagodzi nasza dyskusje:
  Chodzi przeciez o Polakow.

  Wschód : Polskie ślady w Tobolsku – Tak żyją Polacy w Rosji – YouTube

 53. Boydar said

  Już ty dobrze niebieski wiesz kto. I ja już wiem.

 54. NICK said

  Łachmyto i inne takie.
  „nowopolski” powyżej, wyżej.
  To nie jest pierwsza moja krytyczna krytyka.

  To jest opinia budowana przez lata całe.
  A tY się wciąż okazujesz? Dawno okazałeś.

  Ten artykuł i tWE ‚odpowiedzi’ dobitnie tego dowodzą.

  Dobij się sam.

  Bywały też, z mej strony, dość merytoryczne uwagi.
  Teraz już zasługujesz na sp…d.l.j.
  Ciesz się i klan-gorzyj: aj,waj.

  P.S. Jaśka się czepiacie?
  Ten to ma poziom, przynajmniej poziom.
  Sorki P. Jaśku.

 55. Maverick said

  Ale Dlaczego post # 44 już tak sobie kabała wykombinowała że oni za nic nie ponoszą odpowiedzialności. Zrobili to jacyś bezimienni sowieci a nie żydowscy enkawudziści. Ta rewolucyjność żydowska jest w ich krwi, w ich genach zawsze i wszędzie podminowują istniejący porządek, czasami posuwają się tak daleko aby wyeliminować tych co znali inny system wartości kompletnie do korzeni. Ja straty ludzkie widzę znacznie wyżej myślę że powyżej 100 milionów w krajach słowiańskich zapłaciło za ten żydowski eksperyment swoim życiem. Ten ich pośpiech w morderstwie całej rodziny Romanowów najwybitniej ukazyje ich kryminalne umysły, do dzisiaj ten rewolucyjny i diabelski system zakorzenił się w łbach lewaków, To trudno wyleczyć bo naprawdę jest nieuleczalne.

 56. Ale dlaczego? said

  AD. 52
  🙂
  Pozdrawiam.

  AD. 55.
  Zgadzam się.
  Nie wolno też zapominać, że niejaki Marks też był Żydem.
  Co by nie sądzić o Żydach, to są FAKTY…
  Tyle że akurat prawdopodobnie Stalin nim nie był.

 57. Maverick said

  Ateizm, lewackość , fałszywy liberalizm, fałszywie pojmowana wolność, ma za cel podwarzenie istniejącego systemu wartości, tradycji i kultury, aby w jej miejsce zastąpić chwastami.

 58. Alina said

  Wpisy drNowopolskiego dają sporo uciechy, same artykuły, ale jeszcze bardziej komentarze. Dają także okazję do przypomnienia fundamentów judejskiego światopoglądu.

  Traktat Krithoth arkusz 6b, strona 27 (http://halakhah.com/pdf/kodoshim/Krithoth.pdf):

  But why is one exempt in the case of heathens; are they not in the category of adam? — No, it is written: And ye my sheep, the sheep of my pasture, are adam [man]: Ye are called adam but heathens are not called ‘adam.

  Ale dlaczego ktoś jest wyłączony w przypadku pogan; czy nie należą do kategorii adama? – Nie, jest napisane: A wy moje owce, owce na pastwisku, jesteście Adamem: Wy nazywacie się Adam, ale poganie nie nazywają się „Adam”.

  „Adam” znaczy tutaj tyle co „człowiek”

  Tam jest przypis (29) do Pisma Świętego, do Księgi Ezechiela 34:31. Trzeba tego szukać w Biblii Jakuba Wujka, bo w Biblii Tysiąclecia ten kawałek jest sfałszowany (http://biblia-online.pl/Biblia/JakubaWujka/Ksiega-Ezechiela/34/31).

  A wy, trzody moje, trzody pastwiska mego, ludzie jesteście, a ja PAN Bóg wasz, mówi PAN Bóg.

  DrNowopolski nie ma łatwego życia. Musi się z bydłem użerać….

 59. NICK said

  A co ma piernik do wiatraka>(58).
  Alino?
  P. czegoś WYBITNIE nie rozumie.

  KRÓFKA to Ty jeżelim jest bydłem.
  Rozumiesz?

  No, ale.
  Pisz, dalej.
  Zalej swą wątłą prostotą.
  Internet.
  Idiotą zwąc polskość.

  Aj, waj?
  IGNACY!

 60. Maverick said

  Goepolityka Polski jest taka że Polacy mają być bydłem a zydostwo ich nową szlachtą jerozolimską jak to mawia Michałkiewicz.

  Polacy cieszą się np. że przybywa wieżowców nie tylko w Warszawce, ale nie zdają sobie sprawy że to są budynki kabały nadzoru nad Polakami.

  D

 61. Edward said

  przepraszam bardzo>ale gross populacji między Bugiem a Odrą uważa, że byliśmy „okupowani’, „zniewalani’, przez zbrodniczą ‚komunę”/Rosję/ a jeszcze na dokładkę sobie wmawiamy lub jest nam wmawiane, że ODZYSKALIŚMY „niepodległość/wolność” ,obaliliśmy komunę ‚własnymi ręcami’ etc to co ‚nie wiedziały gały co brały”-co to jest ‚kapitalizm’, „wolność”=’wolny rynek, etc.
  Jeżeli Marucha ‚publikuje> Były premier Słowacji: W 1989 r. nie tak to sobie wyobrażaliśmy>>https://marucha.wordpress.com/2019/11/17/byly-premier-slowacji-w-1989-r-nie-tak-to-sobie-wyobrazalismy/
  czy Roszkowski -PROFESOR-cząstka ‚dobrej zmiany’>>Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej.”>>https://marucha.wordpress.com/2019/11/17/roztrzaskane-lustro-upadek-cywilizacji-zachodniej/
  a jeszcze jest kilka książek wydanych w Polsce czy ‚poza’>>
  TO CO-WTF-NIE WIEDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY???(1)
  i
  KTO -w Polsce -jest w stanie zmierzyć się z tymi wyzwaniami? Duda-Tusk-Morawiecki-Miller-Balcerowicz-Wałęsa-Komorowski, etc.
  .
  Jesteśmy w ręku USA-IZRAEALA-IMF-WB-NATO-DEEP STATE-MIME
  i uprzejma prośba ‚nie rżnąć głupa”.
  .
  Ps. Na swój sposób Targalski (ex pzpr) jest uczciwy>>ROSJA TO NAJWIĘKSZY WRÓG (przypadkowo zbieżne z tzw. ‚tryndem’ ‚wolnego świata’ i jak kiedyś Michalkiewicz ‚instruuował’ rządzących o ‚corocznej kroplówce ca 1 mld usd czy 4 mld usd’ – a wyszło na to, że to MY(Kaczyński, Duda-Morawiecki, Błaszczak, Maciarewicz, etc) >IM ten 1 mld czy 4 mld USD
  tak dzisiaj Targalski ‚instruuje’ rządzących (Kaczyński-Duda-Morawiecki-Błaszczak, Czaputowicz, etc) co to powinni w kwestii Act 447. Równie prorocze jak tak ‚kroplówka’ Michalkiewicza.
  a kanalie jak Kwaśniewski „zarabia” w Burisma (ca 50 USD.miesiąc) czy w Yalta European Strategy=YES.

Sorry, the comment form is closed at this time.