Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (45 – …
  Marek o Rozbić system samowładzy
  piwowar o Czy Duda zatańczy kazaczo…
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
  Boydar o Rozbić system samowładzy
  Godzimir o Unia prze do wprowadzenia tej…
  lewarek.pl o Muzyka klasyczna może być…
  lewarek.pl o Inter pedes
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
  Boydar o Po wyborach, czas na pleb…
  Boydar o Rozbić system samowładzy
  Boydar o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (45 – …
  Olo o Po wyborach, czas na pleb…
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 517 obserwujących.

Berkowicz bez ogródek: „Inne partie zajmują się tematami zastępczymi, my pokazujemy co jest naprawdę ważne”

Posted by Marucha w dniu 2019-11-10 (Niedziela)

Konrad Berkowicz, jeden z posłów Konfederacji, w swym najnowszym wpisie na Facebooku przypomina jeden z najważniejszych postulatów Konfederacji w tych wyborach.

– Gdy inne partie zajmują się tematami zastępczymi, my pokazujemy co jest naprawdę ważne dla obywateli! – pisze.

Idąc po 6,8 procent w tych wyborach Konfederacja zaprezentowała tzw. piątkę. Był to zbiór najważniejszych postulatów, który zawarto w pięciu blokach programowych. Pierwszym z nich była największa w historii Polski obniżka podatków.

Najważniejszym postulatem pierwszego punktu „piątki Konfederacji” była likwidacja podatku dochodowego. Teraz postulat ten postanowił przypomnieć poseł Konrad Berkowicz.
– Zobaczcie jak rząd grabi Polaków oraz ile pieniędzy więcej zostanie w Waszych kieszeniach dzięki naszej propozycji reformy! – pisze na Facebooku.

– Wielu Polaków nie zdaje sobie sprawy jak wiele pieniędzy zabiera im państwo w podatkach. Według badań aż 21% Polaków uważa, że nie płaci żadnych podatków! To szokujące. A prawda jest taka, że gdy dostajemy do ręki 2500 złotych, to tak naprawdę wypracowujemy 4200 złotych, a ponad 1700 złotych zdziera z nas państwo! A przecież jeszcze płacimy wysoki podatek VAT, akcyzę i inne opłaty… – przypomina Berkowicz.

– Co możemy zrobić? #Konfederacja proponuje powszechną ulgę podatkową! Zlikwidujmy podatek dochodowy, który jest karą za pracę, oraz przymus płacenie składek ZUS!

Polacy muszą wreszcie zarabiać więcej. To jest #PolskaDlaCiebie, o jaką teraz będziemy walczyć w Sejmie! Pokażmy wszystkim, że nie jesteśmy skazani na złodziejską politykę kolejnych rządów! #BezPITdlaWszystkich #DobrowolnyZUS – podkreśla poseł.

https://nczas.com/

Komentarzy 89 to “Berkowicz bez ogródek: „Inne partie zajmują się tematami zastępczymi, my pokazujemy co jest naprawdę ważne””

 1. JW said

  Czyli stare, sprawdzone (choć niestety nie w praktyce) hasła UPR-owskie. Niestety nie trafiają na podatny grunt ze względu na wspomniany analfabetyzm ekonomiczny ludzi, i to nie tylko Polaków, bo – jak już zdążyłem się przekonać w rozmowach osobistych – przedstawiciele różnych innych narodów mają zupełnie podobną cechę, więc wcale nie jesteśmy od nich gorsi. Oczywiście rządzącym jest na rękę utrzymywanie tego stanu rzeczy, więc w tej dziedzinie – jak i w wielu innych istotnych – trzeba kształcić się na własną rękę, w czym znacząco pomaga internet.

 2. Yah said

  Berkowicz …. ha, ha, ha ,ha ….

 3. Alina said

  Poszli na wybory i sobie wybrali. Kurvinistę.

  Polecam sprawdzenie krewnych pana Berkowitza. Zobaczcie jakie mają imiona: https://www.wikitree.com/genealogy/berkowitz

 4. NICK said

  Facjata gostka wystarczy.
  Konfederacja milczy podobnie do milczenia szamba warszawskiego.
  Chyba się wyrzygam… .

  Otarłem lica.
  Ludzie wierzą.
  Bo taka to ‚wiara’ jest.

 5. Konfederacjo….proszę codziennie składać od poniedziałku do piątku „podania-postulaty” w sejmie.
  20 dni w miesięcu.Co do opłat-sładek miesięcznych do ZUS czyli do Kas Chorych radzę się zapoznać z formami „Kapitalizmu” w EU zachodniej i w Chinach.Dlaczego?Polacy i tak są ubezpieczeni na zachodzie W kasach chorych.ZUS jest fikcją dla wyborców,gdyż żaden lekarz w Polsce,nie traktuje poważnie ubezpieczenia w Polsce.Państwowego. .W Polsce za operację trzeba płacić lub składać podanie o kredyt w banku dla operacji w szpitalu.

 6. kobra said

  nic sie nie zmienilo i nie zmieni,byl taki kukitz,wielka nadzieja,teraz szabas goje i chazarzy z konfederacji,kaciastystol nie dopusci polactwa do rzadzenia,tylko sila,ale kto ??

 7. kobra said

  tu nawet nie ma sesu pisac

 8. Yah said

  No nie ma ale warto sobie przypomnieć kto naganiał. Ja wiem, że tonący się brzytwy ale nie oczekujmy, że otrzymamy pomoc od Laynezów i neokrzyżaków. Pomoc i nadzieja jest, ale zupełnie w innym kierunku.

  Dobrze, że choć garstka widzi …. bo jest nas garstka ….

 9. Kapsel said

  W Polsce już 666 tys. obcokrajowców płaci składki ZUS. Bez nich budżet kraju byłby w opłakanym stanie
  wpis z dnia 8/11/2019

  Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że Polska od trzech lat zajmuje 1. miejsce w całej UE pod względem liczby przyjmowanych w ciągu roku imigrantów spoza terytorium Wspólnoty. W efekcie na koniec III kwartału tego roku aż 666 tys. obcokrajowców odprowadzało do ZUS-u składki na świadczenia społeczne. Gdyby nie tak liczna rzesza pracujących legalnie obcokrajowców deficyt systemu emerytalnego w naszym kraju byłby o wiele większy, co istotnie wpłynęło by na sytuację budżetową. Śmiem twierdzić, że to Ukraińcy pośrednio sfinansowali wypłatę 13. emerytury w maju.

  Choć wydaje się to być nieprawdopodobne, to w 2018 roku sama tylko Polska przyjęła więcej legalnych imigrantów spoza UE niż Portugalia, Belgia, Węgry, Irlandia, Austria, Szwajcaria, Grecja, Dania, Słowenia, Chorwacja, Norwegia, Finlandia, Słowacja, Cypr, Malta, Rumunia, Litwa, Bułgaria, Łotwa, Luksemburg, Estonia i Islandia RAZEM WZIĘTE! W ubiegłym roku polskie urzędy wydały 635,3 tys. nowych pozwoleń na pobyt dla obywateli państw spoza UE…

  PiS będzie miał swój „skok na OFE”. Likwidując otwarte fundusze zabiorą nam 19,3 mld zł!

  http://niewygodne.info.pl/

 10. Maverick said

  Bezwzględu na to kim jest Berkowicz!
  Ja sam uważam pobieranie podatku od wynagrodzenia jest złodziejstwem, bo praca za która dostajemy wynagrodzenie nie jest jakimkolwiek zyskiem tylko równą wymianą coś za coś, praca rąk, czy wiedza jak to wykonać za pieniądze i absolutnie nie powinna być podatkowana. Podatkowane powinny być organizacje tworzone w celu wygospodarowania zysku, Również opłata ZUS powinna być opłaca na koniec roku i tylko wtedy gdy zysk został wypracowany poprzez te organizacje..

  Ciekawy jestem jak na sądzie ostatecznym Bóg rozstrzygnie te lewackie złodziejstwo nierobów co chcą sobie zapewniać wpływy z czyjejś pracy.

  Nieroby i ci co nic nie w noszą do wspólnego dobra zawsze najwięcej mają do powiedzenia, jak innych podatkować.

  Był w Polsce taki przypadek że sąd zabrał piekarzowi piekarnię i nałożyl na niego wielkie kary bo on biednym rozdawał nie sprzedany chleb.
  Ponoć z tego powodu był winny nierobom i lewakom jakies padatki.

  Ponoć kiedyś istniała polska szkoła matematyki a dzisiaj lewacy już nie wiedzą, że właściel ma prawo sprzedać coś ze stratą lub dać za darmo. a zero jakby lewacy starali się mnożyc poprzez procenty podatku zawsze da zero. ŚWIAT NAM DZICZEJE NA NASZYCH OCZACH.

 11. Alina said

  @ Maverick

  //Ja sam uważam pobieranie podatku od wynagrodzenia jest złodziejstwem, bo praca za która dostajemy wynagrodzenie nie jest jakimkolwiek zyskiem tylko równą wymianą coś za coś, praca rąk, czy wiedza jak to wykonać za pieniądze i absolutnie nie powinna być podatkowana.//

  No cóż, mówi się: „z opinią jak z dvpą, każdy ma swoją”.

  Ja zaś uważam że, skoro jesteśmy stworzeniami społecznymi, jak np. krowy, pszczoły czy mrówki, to wymiana, wynagrodzenie to owoce nie tylko naszego wysiłku, ale funkcjonującej społecznej infrastruktury, z której wszyscy korzystamy. Społeczeństwo ma prawo do udziału w owocach wymiany zaistniałej w społeczeństwie, z oczywistych powodów.

  Pieniądz nie jest miarą wszechrzeczy a rynek nie jest – wbrew chociażby sugestiom Wojtyły – uniwersalnym sposobem wymiany dóbr i usług. No chyba że, chyba że jesteśmy żydami, jak przekonywał Karol Marks (https://www.marxists.org/polski/marks-engels/1843/w_kwestii_zydowskiej.htm):

  ///Pieniądz jest tym żarliwym bogiem Izraela, wobec którego żaden inny bóg ostać się nie może. Pieniądz poniża wszystkich bogów człowieka i zamienia ich w towar. Pieniądz jest ogólną, samą w sobie ukonstytuowaną wartością wszystkich rzeczy. Pozbawił on zatem cały świat – świat ludzi jak i przyrodę – jego właściwej wartości. Pieniądz jest wyobcowaną od człowieka istotą jego pracy i jego bytu; ta obca istota ma go w swej mocy, on zaś zanosi do niej modły.///

  Łatwo wykazać, że dogmaty kurvinizmu, które głosi Maverick, to tylko kolejna interpretacja judaizmu. Nie ma się czym przejmować.

  //Podatkowane powinny być organizacje tworzone w celu wygospodarowania zysku, Również opłata ZUS powinna być opłaca na koniec roku i tylko wtedy gdy zysk został wypracowany poprzez te organizacje..//

  Zysk to żydowski fetysz. Powyższa opinia to czysty judaizm.

  //Nieroby i ci co nic nie w noszą do wspólnego dobra zawsze najwięcej mają do powiedzenia, jak innych podatkować.//

  Najwięcej zarabiają lichwiarze i tak jest od tysięcy lat. Oni nic nie robią, tylko pasożytują na systemie pieniężnym. Jeżeli mierzymy „wnoszenie do wspólnego dobra” pieniądzem, to okaże się że najwięksi pasożyci najwięcej „wnoszą do wspólnego dobra”. Widać jak zawodna jest to miara.

  Jeżeli mierzymy „wnoszenie do wspólnego dobra” pieniądzem, to traktujemy pieniądz jako najwyższego boga. To czysty judaizm, o czym nauczał już Karol Marks.

 12. Do 9.Jak Polacy pomagają w zyskach w Polsce?5 000 000 x 100 Euro to jest 500 000 000 Euro ,miesięcznie z Kindergeld z Niemiec.Nie tylko.
  5 milionów w Polsce,mieszkańców z Polski zachodniej z zamieszkałych w Polsce,ubezpieczyło się w Kasach Chorych w Niemczech wschodnich(bliżej Polski).Za 300-350 Euro miesięcznie.”Wolny zawód”Bez ZUS.Wpłacasz 300 Euro ale masz prawo do renty w Niemczech,do leków bez opłat dla dzieci,do Kindergeld,do szkoły za Odrą,z komunikacją w Berlinie,w Cottbus,w Forst dla dzieci…bez opłat.Lekarze w Polsce zachodniej przyjmują bez opłat,Polaków w Polsce które opłaca AOk,DAK w Niemczech.ZUS było wczoraj.Politycy w Polsce na ten temat milczą.Sytuacja w Polsce,w Służbie Zdrowia jest dramatyczna.
  O tym milczy Konfederacja i inni z muppet show.Sorry dla wyborców w Polsce.Wybory były sfałszowane.Wyborcy w Polsce nie mają szans.

 13. Do 11.Bravo.Tylko grzecznie potwierdzam.

 14. Nina said

  Do 3 Alina :

  Nazwisko Berkowicz to forma patronimiczna (czyli pochodząca od imienia ojca) utworzona od nazwy osobowej Berek, ta pochodzi od tak samo brzmiącego rzeczownika, który oznaczał: 1. nazwę dziecięcej gry, 2. żartobliwe określenie łapownika, 3. roślinę z rodzaju głogu,

  zob. tzw. Słownik warszawski języka polskiego, red. J. Karłowicz, A. Kryński, W. Niedźwiedzki, t. I, s. 115.

  Jan Siwik („Encyklopedia nazwisk i przydomków szlacheckich”, Warszawa 2010, s. 38) odnotowuje szlachecką rodzinę o tym nazwisku – Berkowicz herbu Ostrzew, 1650 r., województwo poznańskie.

  Trzeba ci, kobito, szukać w dobrych źródłach. Inaczej popadasz w paranoję. I tworzysz jakieś ideologie, w które karzesz innym wierzyć.

  A idź ty w cholerę!

 15. Maverick said

  To żydzi sprzedawali na komunizm i twierdzili że równość ekonomiczna jest największym osiągnięciem ludzkim, oni też zawsze zabierali się do tego równego dzielenia, a wychodziło na to że nikt nie miał motywacji uczczciwie pracować a kartki stały się synonimem tego dobrobytu.

  Więc Alinko nie obracaj kota ogonem. Z Korwinem nie zgadzam się i jego czasami szokujące idiotyzmy są obliczone aby szokować a nie cokolwiek zmienić.

  Tak się składa że jeden ma więcej energii, potrafi efektywniej pracować i dlaczego ma być dołowany poprzez nierobów i pasożytów?

  Ja tylko piszę o jednosce, która nic nie sprzedaje tylko następuje prosta wymiana coś za coś. Oczywiście wspólne dobro jest tym reprezentowane, że ludzie mając więcej dla siebie wiedzą lepiej jak to spożytkować, oczywiście ci co wspólne dobro olewają i przechleją nic do wspólnego dobra nie wnoszą.

 16. Maverick said

  Podatki w stylu UNI Jewrejskiej jak pospolite VAT bardzo spodobały się elitom żydowskim, po pierwsze są ukrute i stale rosną wraz ze wzrostem cen, nabijając im kasę. Oni dobrodusznie głupim trochę rozdadzą aby się przymilić a polska ciemnota nawet tego nie zauważy i jeszcze się cieszy że Unia daje.

 17. Yah said

  ad 14

  „Berkowicz, in which the standard Polish ending „-owicz” stands for „son of”, is linked to Berk, which can be a form of Berek, a diminutive of Ber. It can also be related to Baruch (in Hebrew „blessed”). This Jewish family name is also derived from animals mentioned in the Bible. One of them, which has produced numerous variants, is Baer, the German for „bear”, translated from the Hebrew Dov. Ber, which means „bear” in Yiddish, can stand alone or have derivative forms like Berl, Berko. It also gave rise to family names like Berlin and Berkowitz.”

  .https://dbs.bh.org.il/familyname/berkowicz

 18. Yah said

  Dobre źródła pozwalają na polskie „bedzie dobrze, przecież musi być” ….. no i jest … mam kilkanaście milionów zadowolonych.

  Dobrze , że jest XVII wieczna brzytwa, jest się za co chwycić.

  Tragedia tępe, często utytułowane tłumoki …..

 19. Alina said

  To żydzi sprzedali nam komunizm i to żydzi nam sprzedali kapitalizm. Kapitalizm, jak definiował ojciec Heinrich Pesch, to lichwa rozkwitająca pod patronatem państwa. Na szczycie hierarchii w kapitalizmie znajdują się lichwiarze, wiedzieli o tym robotnicy już 100 lat temu (ilustracja z 1913 roku):

  Ludzie, którzy znajdowali się na szczycie kapitalizmu, finansowali Karola Marksa czy Władimira Lenina. Tak wygląda mechanizm dialektyki w akcji.

  Jeżeli Maverick nie rozumie mechanizmu dialektyki, tworzenia pozornych przeciwieństw w celu ogłupienia złych i występnych gojów, to będzie się nabierał na spór kapitalizm-komunizm jak pięciolatek.

 20. Maverick said

  Michałkiewicz jest mocny.

  Co jest w ogłupianiu że owoce swojej pracy powinneś wykorzystywać ty a nie kto inny. Nie kto inny powinien za ciebie decydować.
  Oczywiście maszynki kapitalistyczne stworzone do wytwarzania zysku powinny płacić podatki aby w tym pokrywające ele wspólnego dobra. Ty judzisz Alinko ale nie przedstawiasz alternatyw.

  Najlepiej według ciebie by było gdyby wszyscy pracowali za darmo i miskę kartoflii.

 21. Marucha said

  Reakcja gajówki na artykuł o Berkowiczu jest taka, jak powinna być.

  Nb. na sama myśl, że ten Berkowicz mógłby pochodzić od jakiejś polskiej szlachty, po której już pewnie śladu nie ma, śmiać mi się chce

 22. Birton said

  trochę mnie niepokoi nazwisko : Berkowitz

  I słusznie. To typowe „szlacheckie” nazwisko. Ze szlachty jerozolimskiej.
  Admin

 23. Alina said

  Berkowicz, Józefowicz, Mojżesowicz itp – to mogą być nazwiska polskiej szlachty. Zupełnie poważnie.

  To mogą być nazwiska uszlachconych frankistów. To nawet całkiem prawdopodobne. I co z tego?

 24. Maverick said

  Berkowicz czy jak to lubią używać w USA Berkowitz to ród żydowski, tutaj z dumą o sobie gadają że są żydami. Oni chyba w swojej przebiegłości dorobili się herbu i tytułu szlacheckiego?
  Takich było sporo zwłaszcza pośród tych co szczuli do powstań aby potem przejmować polskie majątki ziemskie. Niby nasz Zbigniew Brzeziński to podobny im Polak. Jego córeczka oczywiście że pracuje dla żydowskiej stacji fake news MSNBC .
  https://www.cbsnews.com/video/joe-scarborough-and-mika-brzezinski-of-morning-joe/

  To chyba stara zasada chazarska zasada obstawiaj dwie strony aby dzielić i rządzić.

  Naiwni Polacy…
  Wierzą każdemu Srulowi, jeśli poda się za Polaka.
  Admin

 25. Maverick said

  W Polsce niezauważonym pozostaje Józef Białek a napisał dobrą książkę ukazującą układ stosunków ekonomicznych na ziemi.

  Niech lewacy i Alinka sobie obejrzą!

 26. Zerohero said

  A propos Konfederacji….Często słucham pana Jabłonowskiego. Im dłużej słucham, tym mam większe do niego zaufanie i lubię po prostu jako człowieka. Ostatnio Jabłonowski nadaje z Marcinem Osadowskim. Marcina Osadowskiego też lubię, choć to pomagier Korwina. Osadowski to inteligentny, pogodny człowiek. Gdy jeden z trolli zaczął kpić z jego tuszy, Osadowski przyznał, że ma guza mózgu i przez tego guza tyje. Ma guza, a mu się jeszcze chce. Tu jest film który aktualnie oglądam. Akurat w tym forma taka, że dzwonią ludzie.

  jeden z tych ludzi poruszył temat Konfederacji, powiedział na antenie wprost czemu Jabłonowski jest tam persona non grata. Po prostu „konfederaci” nie chcą mieć u siebie Polaka, a na pewno nie chcą charyzmatycznego Polaka. Kilku mdłych frajerów – czemu nie, ale gojów z zadatkami na lidera należy tępić.

  Jabłonowskiego w Konfederacji wręcz biologicznie NIENAWIDZĄ. Ja rozumiem, że można go nie lubić albo dystansować się, bo czasem popisze się „ekstremizmem”. Ale skąd ta biologiczna zajadłość?

  A co co tego PIT, to niby fajnie, niby zgoda, ale cel jest delikatnie mówiąc…odległy. Stawianie odległych celów może świadczyć o ambicji, ale równie dobrze może być zasłoną dymną. Załóżmy, że ogłaszam iż chcę być lekarzem. To jest mój cel. Ale odrobić lekcji z biologii już mi się nie chce. Rozumiecie do czego zmierzam? 🙂

  W Konfederacji jest więcej takich „uconych” jak Berkovitz. np. Sławomir Mentzen. Jak on ładnie opowiada o wolności, walczy o zachowanie gotówki (chwalę bo obrót bezgotówkowy = zniewolenie!), ale jednocześnie potrafi wypalić, że najbogatsi nie rządzą światem. Taki gapcio ze Sławka? 🙂

  @Maverick

  A ja jestem zdania, że podatek od pracy może być (choć niekoniecznie). Generalnie lepiej aby w prawie nie istniały dziury i luki, tzn. aby ludzie nie pracowali jako firmy a firmy nie udawały ludzi. Powinna być jednolita stawka aby nie opłacało się kombinować.

  Zdziwienie jednak budzi fakt, że pracownik jest traktowany inaczej niż firma. Firma na przykład wrzuca wiele rzeczy w koszta, a szary człowiek nie. On przecież je, dojeżdża do pracy, kupuje ubrania. Jakieś minimum aby przeżyć musi wydać. W Polsce nawet to minimum jest opodatkowane.
  Berkovitz mógłby skupić się na podniesieniu kwoty wolnej, a nie od razu z hasłem „znieśmy PIT”. I co jeszcze?

 27. Alina said

  „Oni” są ideologicznie zainteresowani tym, aby pracownicy wykonujący uczciwą pracę zarabiali jak najmniej. W ich nauce ekonomii to nazywa się „żelaznym prawem płac”. Płace zmierzają do najniższego możliwego poziomu, do poziomu umożliwiającego tylko fizyczną wegetację. To dlatego zawsze są przeciwni podniesieniu kwoty wolnej od podatku (skandalicznie niskiej w Polsce).

  „Żelazne prawo płac” ma swoje korzenie w Piśmie Świętym:

  Księga Izajasza 65, http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=537

  13 Dlatego tak mówi Pan Bóg: 
  Oto moi słudzy jeść będą, 
  a wy będziecie łaknąć. 
  Oto moi słudzy pić będą, 
  a wy będziecie cierpieć pragnienie. 
  Oto moi słudzy weselić się będą, 
  a wy będziecie wstyd odczuwać. 
  14 Oto moi słudzy śpiewać będą 
  z radości serdecznej, 
  a wy jęczeć będziecie z bólu serdecznego 
  i zawodzić będziecie zgnębieni na duchu. 

  To dlatego pracownik ma „zapierdalać za miskę ryżu”, na „chwilówkach”, bez ubezpieczenia zdrowotnego czy emerytalnego, i żadnych praw. Na tym polega „rynek”. „Rynek” ma głębokie teologiczne korzenie, o czym zwykli kurviniści najczęściej nie wiedzą.

 28. Re: Artykul…
  Jesli cokolwiek zyd obiecuje gojowi, to wcale nie oznacza ze taka czy inna obietnice dotrzyma… (a kiedy zyd mowi prawde? Wtedy, kiedy sie pomyli lub bardzo sie boi)…

  Wracajac do podatkow: A moze zaproponowac Rzadowi ktory dobrze rzadzi swego rodzaju danine od rzadzonych, a WSZYSTKIE PODATKI ZLIKWIDOWAC…
  Skoro Pan Bog, Ktory stworzyl wszystko i nie zazadal zadnego podatku, to kim sa ci, ktorzy od nas podatkow zadaja??? Sa wieksi od Samego Boga???…

  A czy juz nie czas najwyzszy do zmiany paradygmatu „podatkowego???”…, Bo wciaz tylko slysze naokraglo: „podatki, zmniejszyc podatki, od pracy, od produkcji, od uslug..itd. itd. „, ale NIGDY: ich ZLIKWIDOWANIA !!!!…(podobnie dzieje sie z lichwiarskim procederem: Krzycza: wolny rynek, wolny przeplyw srodkow, wolnosc, demokracja…, tylko k…rwa jeden problem o ktorym wciaz kreatorzy „mantry” milcza: o calkowitym uwolnieniu zniewolonego (oprocentowanego i opodatkowanego) pieniadza…

  PRZYPOMNE po raz kolejny: ZADEN POLAK (POLKA) NIGDY WE WLASNEJ OCZYZNIE NIE BEDZIE PLACIC JAKICHKOLWIEK PODATKOW (bo jesli twoja Matka kiedy Cie wychowywala niczego od Ciebie nie zadala, a mimo tego zostales wyksztalcony, nakarmiony i ubrany…(…)
  (w/g Prawa Naturalnego – jesli juz…)

  ==============
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 29. Listwa said

  Berkowicz dostał 90 % głosów i został 2 po Korwinie. Słabi sa , jak Konfederacja.

 30. Anucha said

  Więcej pieniędzy to wyższa świadomość.
  Lepsze odżywianie-mózg lepiej pracuje.
  Dbanie o zdrowie poprzez uprawianie wysiłku fizycznego , żeby pożyć dłużej w dobrobycie.

  I moja ulubiona filantropia, która daje ogromną satysfakcję.
  Rzucisz , dajmy na to menelowi złotówkę i czujesz się jak panisko 🙂
  Żart, ale znam takich.

  Pozdrawiam wszystkich filantropów i muzyków 🙂

 31. Waldek said

  JW @

  To co proponuje Berkowicz i korwiniści to nic innego jak większy zysk dla tych, którzy już są bogaci kosztem biednego robola na nich pracującego.
  Nic więc dziwnego, że nawet tępy leming tego nie poprze.

  Antysystemowcy, ściśle narodowcy w innych krajach mają socjalne programy i przez to większe poparcie i większe szanse na politykę niż naswiślańskie korwinozjeby z kilkoma % poparcia po 30 latach.

 32. Re: 30 Anucha.
  A czy danie „menelowi” pare groszy do „kapelusza” jest zgodne z Prawem Naturalnym czy jednak nie????…
  ==================

  Re: 31 Waldek

  Problem z kurwinem jest taki, ze od czasu rozpoczecia gloszenia swoich „postulatow” (po uwaznym przeanalizowaniu) klasycznie „slizga” w messowskiej sub-lichwiarskiej doktrynie „uszczesliwiania” ludu oblozonej „liberalnym dzemem talmudu”…

  No i „glupi lud to kupuje” i „polyka to g…wno jak pelikan kaczke”…

  W chwili obecnej (lub na chwile obecna) najblizej Prawa Naturalnego (tak przynajmniej jest przez niego gloszone publicznie) jest Grzegorz Braun – jak na razie… (przypomne, ze nie popieralem ani nie zamierzam go popierac), a jakie beda tego (tej gatki) owoce, to okaze sie wkrotce.
  W dalszym ciagu „cisza” n/t likwidacji lichwiarskiego kartelu, jak i rowniez „cisza” n/t „reformy” systemu finansowego…Na co jestem akurat bardzo „uczulony”, bo jest to najwazniejsza kwestia w poprawnym funkcjonowaniu Panstwa no i sila rzeczy Narodu Polskiego.

  ====================================

 33. Bili de kid said

  @Alina 11 Jaką częścią swoich dochodów dzieli się Pani z potrzebującymi?

 34. Ad. 10

  praca za która dostajemy wynagrodzenie nie jest jakimkolwiek zyskiem tylko równą wymianą coś za coś, praca rąk

  Nie. Ta wymiana nie jest równa. Dostajemy mniej. i to „mniej”, to jest właśnie zysk pracodawcy.

 35. Sarmata said

  re. 31 Waldek said 2019-11-11 (Poniedziałek) @ 07:43:40

  BREDZISZ słowami: „To co proponuje Berkowicz i korwiniści to nic innego jak większy zysk dla tych, którzy już są bogaci kosztem biednego robola na nich pracującego.”

  Konfederacja proponuje kwotę wolną od podatku 12x 2250 zł *12 = 27 000 zł (2250 zł najniższa krajowa) i jest to postulat partii Korwin a Ty bredzisz.
  Wstyd!

  Berkowicz, Józefowicz, Mojżesowicz … po czynach ich poznacie a nie po nazwisku mówi Św. Ewangelia.
  Tyle.

 36. Taki przykład: rośnie płaca minimalna – co robią firmy? Podnoszą płace zasadnicze, a jednocześnie obniżają premie. Pracownik dostaje tyle samo kasy, co i dostawał wcześniej.

  Tak działa PIS-owskie robienie ludziom dobrze.

 37. Podatki i inne takie nie są ważne. Ważna jest siła nabywcza tego, co zarabiają miliony pracowników.

 38. ? said

  Zwyczajny chłopak z Trzcinicy koło Jasła, a ci pieprzą o pochodzeniu i szukają żydostwa. Prezio Duda im tak nie wadzi. Walcie się.

 39. Ale dlaczego? said

  Jeśli Ruch Narodowy chce być poważną siłą w przyszłości, po taktycznym małżeństwie z neoliberałami powiniem teraz postawić na samodzielność i program powiedzmy a’la Keynes.
  I aczej to tylko ßciema niestety…
  Neoliberały to tylko robią propagandową robotę Rothschildom i innej finansjerxe przejmującej świat…

 40. Waldek said

  Wstyd to popierać złodziejstwo kapitalistyczne i marzyć o powrocie XIX wieku.
  Prywaciarz nie liczy się z nikim i niczym. Ma w dupie ludzkie życie, zdrowie, rodzinę, naród, państwo, wartości, a nawet samego Boga. Liczy się dla niego tylko jego zysk, reszta nie istnieje. Dla zysku jest gotów zniszczyć wszystko. Nic się dla korwiniarzy nie liczy poza nieskończonym gromadzeniem kasy kosztem innych. To szatańska ideologia.

 41. Alina said

  Jeśli pan poseł Berkowitz chciałby zająć się naprawdę ważnymi sprawami, to polecam jego uwadze fakt, że każdy bank każdego roboczego dnia bezczelnie z premedytacją łamie Konstytucję RP.

  Konstytucja mówi:

  Art. 227. 1.
  Centralnym bankiem państwa jest Narodowy Bank Polski. Przysługuje mu wyłączne prawo emisji pieniądza oraz ustalania i realizowania polityki pieniężnej. Narodowy Bank Polski odpowiada za wartość polskiego pieniądza.

  Ustawa o NBP wprowadza tą zasadę w dość pokraczny sposób.

  Art. 4. 
  NBP przysługuje wyłączne prawo emitowania znaków pieniężnych Rzeczypospolitej Polskiej.

  Ustawa o NBP, wbrew dyspozycji Konstytucji, daje bankowi centralnemu tylko prawo do tworzenia „znaków pieniężnych”. Tymczasem większość (+90%) pieniądza w Polsce jest tworzona niematerialnie, bez desygnatu w postaci „znaków pieniężnych”. Skutek jest taki, że te pieniądze są tworzone przez prywatne banki wbrew Konstytucji.

  Zatem, panie Berkowitz, jeśli nie zajmujesz się tematami zastępczymi i naprawdę chcesz zrobić coś ważnego, to zajmij się przywróceniem porządku konstytucyjnego w dziedzinie tworzenia pieniądza!

  Do roboty, panie Berkowitz!

 42. Berkowitz said

  Już się biorę do roboty pani Alino a w wolnej chwili to mogę nawet Pani palcówkę zrobić.

 43. Maverick said

  Krzysztof M # 34 jeżeli nawet godzisz się na mniej a nie musisz, to na pewno jest to więcej jeżeli niż opodatkowane . Dla przykładu godzisz się pracować za 20 złotych na godzinę, razy 8 godzin. Dniówka 160 złotych. Nie płacisz podatku wszystko twoje. Gdy masz na ciebie nałożony podatek bo rząd chce z ciebie żyć i zabiera ci z tego np 25% czyli 40 złotych to jak to jest lepsze?? Masz tylko 120 złotych.
  Pracodawca musi wypracować zysk bo ryzykuje, ale jego zysk już powinien być podatkowany jeżeli taki wygospodaruje w skali roku.

  Widzę że ty myślisz że pracodawcą ma szukać zamówień, i nic na tym nie zarobić a najlepiej się równo z tobą podzielić aby ciebie nie wyzyskał? Tak to pojmujesz?

  Zerohero.
  Pracownik jeżeli pracuje jako niezależny kontraktor to też może odpisywać koszty, Jednak gdy jest czyimś pracownikiem a nawet wykonuje tą samą pracę to już niestety nie. Bo tutaj już nie ma ryzyka. A pracodawca opłaca ci pewne rzeczy.

  Inna sprawa żywność jak jej produkcja czy sprzedaż nie powinna być opodatkowana wogóle. Jak rolnik za sprzedanie kilku kartoflii czy wiązkę pietruszki za 1 złotówkę ma lecieć z tym do fiskusa.
  Rząd który reprezentuje swoich obywateli nie podatkuje żywności, bo dostęp do żywności to podstawowe prawo każdego obywatela.

 44. Alina said

  @ Berkovitz

  Nie pozwalaj sobie parchu.

  Do takiego przywileju musiałby ci najpierw napletek odrosnąć. Jak to potrafisz, to wrzuć swoje „dick selfie” na Instagram.

 45. Ad .43

  Pan zdaje się przebywać mentalnie w USA. Jak ten system wyzyskujący cały świat się posypie, to wtedy porozmawiamy. Dobrze? Ale wtedy już pan nie będzie pamiętał, co pan dziś tu nawypisywał.

  Dla liberała ważne są podatki. O tyle ważne, że najlepiej, gdyby ich w ogóle nie było. Dla konsumenta nie są ważne podatki, ale to, ile może za godzinę pracy kupić chleba, butów, benzyny itp.

 46. Ad. 43

  Widzę że ty myślisz że pracodawcą ma szukać zamówień, i nic na tym nie zarobić

  Widzę, że rozmawiam z człowiekiem, który niepotrzebnie studia skończył.

 47. Maverick said

  Krzysztofie tzn. ze leniowi ma być lepiej niż człowiekowi przedsiębiorczemu, Przecież on musi opłacać licencje, podatki, ubezpieczenia a ty tylko wykonujesz pracę to nie jest to samo. To prowadzi do stagnacji, gdy ludzie są nadmiernie opodatkowani. On więcej w to wkłada a gdy jesteś dobrym pracownikiem napewno to doceni. Nie jestem socjalistą i nie wierzę w podatki, prowadzą one do korupcji i powstawania grup przestępczych w urzędach i strukturach państwa. Liberalizm to bardzo przewartościowane słowo, które się zdewaluowało.

 48. Maverick said

  Zachodnie ekonomie upadają poprzez swój liberalizm. Liberalizm rodzi coraz więcej pasożytów, to z powodu liberalizmu mamy waleczne Lesby, LGBT, gender i walkę z wiarą. To jest oznaką upadku cywilizacji.

  Putin ma rację ywierdząc że zachdnie cywilizacje upadają, tutaj ludzie już nie potrafią nawet się komunikować.

 49. AlexSailor said

  Dlaczego w Polsce jest źle, a będzie jeszcze gorzej – prawdopodobnie czeka nas Wenezuela.
  Ano dlatego, że mentalność złodziejska kwitnie.
  Podatki są wspaniałe, bo można w nich zabrać komuś innemu, a może jeszcze jakieś okruchy z tego zabrania skapną.
  Ale najważniejsze to zabrać.
  No i dobrze, będzie to czego ludzie chcą.
  Pisałem wielokrotnie – wolny człowiek NIE PŁACI ŻADNYCH STAŁYCH PODATKÓW, a jedynie nadzwyczajne, celowe, na wypadek wojny, klęski, czy podobnych.
  Państwo ma się utrzymać ze swojego majątku i opodatkowania osób prawnych a nie fizycznych.
  Nie ma się co rozwodzić. Polacy płacą podatki od 80 do 95% swoich dochodów (choć jest o trochę bardziej skomplikowane, bo np. jak przeliczyć inflację na dochód).
  To oznacza, że z każdych należnych Polakowi 100 złotych zostaje mu w garści od 20 do 5 złotych.
  Inaczej, jeśli większy trochę dom kosztuje 700 tys. złotych, to bez opodatkowania kosztuje od 35 tys. do 140 tys. złotych – to nie żart, tak spadłyby relacje cen w stosunku do dochodów.
  Ale jeśli drobne cwaniaczki-złodziejszki chcą, to będą miały to, na co zasługują.

  PS.
  Pomysł Berkowicza jest idiotyczny, gdyż znacznie lepszym rozwiązaniem w obecnej sytuacji jest podniesienie kwoty wolnej od podatku do minimum 36 tys. rocznie oraz (w następnej kolejności) obniżenie progów podatkowych do 10% i 20% z tendencją do obniżania drugiego progu 2X szybciej niż pierwszego.
  Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest obniżenie podatki VAT do 10% z jedną stawką oraz obrotem zwolnionym na poziomie 500 tys. złotych (minimalny w UE 15% ale są precedensy).
  Niestety Berkowicz nie zauważa, że przy zniesieniu podatku dochodowego w ogóle, dochody rzędu 50 miliardów złotych też byłyby nieograniczone, a takie pieniądze skoncentrowane w ręku jednej osoby stwarzają niebezpieczeństwo większe niż broń masowego rażenia.

 50. Boydar said

  Złość jest złym doradcą, Pani Alino; un na palcach napletka nie miał. On by chciał pogłaskać Panią po narządach, jest możliwe, że tylko głaskanie mu już zostało.

  Ale generalnie ma Pani rację. Kłaniam się.

 51. Ad. 47

  a gdy jesteś dobrym pracownikiem napewno to doceni.

  Na moje prawie 40 lat pracy, jakoś nie zauważyłem.

  To prowadzi do stagnacji, gdy ludzie są nadmiernie opodatkowani.

  Nie będzie firmy X, to będzie firma Y. To nie podatki was zabijają, a możliwości zbytu i brak umiejętności organizowania procesu produkcji, brak umiejętności budowania kadry (a kadrę buduje się, zależnie od branży od dwóch po pięciu lat – zatrudnianie nie jest tu budowaniem kadry – zakładam, że pan to rozumie).

  podatki, prowadzą one do korupcji i powstawania grup przestępczych w urzędach i strukturach państwa

  Nie drogi panie. To etyka, a raczej jej brak (talmudyczną pominę) jest przyczyną korupcji. Plus opieszałość sądów i złe prawo. A nie „podatki”.

 52. Re: 51 Krzysztof M

  Nie ma zlego prawa, jest tylko bezprawie.
  Albo jest dobre prawo, albo jego nie ma (czyli zle prawo)

  Zli ludzie nie ustanowia zadnego prawa, a ustanowia jedynie „kodeks” postepowania wobec innych z korzyscia tylko dla samych siebie. I nic wiecej.

  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 53. Maverick said

  Im mniejszy rząd, im mniejsza biurokracja tym lepiej dla ciebie tym więcej zostaje Tobie w kieszeni, żaden biurokrata nie kocha na tyle ciebie aby się o ciebie zamartwiać , on bardziej troszczy się jak wciągnąć swoją rodzinkę na lukratywne posadki z wysokimi zarobkami, bonusami czy wspaniałymi programani emeryturalnymi za twoje pieniądze, Nie wierzę w podatki im mniej tym lepiej. rozrastająca się biurokracja to rak na komórce społeczeństwa. Dlatego lichwiarze to lubią bo z taką łatwizną zadłużają narody, miasta. Mogą udawać że coś dają i kupować głosy poprzez co równamy do coraz niższego wspólnego mianownika. Dlatego demokracja wcale nie jest dobrym systemem. Zawsze prowadzi do upadku, kiedy to kwestia czasu. Patrz co lewacy zrobili z Kalifornii obrócili w prawdziwy ” shit hole”.

  Do tego prowadzi liberalizm i podatki.

 54. Re: 53 Maverick
  A co maja powiedziec bezdomni na polnocy US-hell’a??? Spac w kanalach kanalizacyjnych???…Czy od razu na „zastrzyk???”…

  Im wieksze wobec lichwiarzy zadluzenie, tym wieksze bedacy na lichwiarskim lancuchu „rzond” naklada na „poddanych” podatki… Czyli, jesli zlikwidujemy lichwiarski kartel finansowy, to sila rzeczy zlikwidowane zostana wszelkie podatki…

  Czasami zastanawiaja mnie ci, ktorzy w „zywe oczy” pier…ola o „zmniejszaniu podatkow” lub ich ograniczeniu, ale NIGDY o likwidacji lichwiarskiego raka…, bo mysla tylko jak sie „urzadzic w zydowskiej dupie…”…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Amerykanie w zupelnosci zasluzyli na to co maja, bo od kiedy mafia z „bialego knesetu” napadala na inne kraje, (od 1946 roku) rabowala, bombardowala, mordowala, organizowala polityczne zadymy itd. itd, to Amerykanie nawet nie protestowali, nie demonstrowali…nic k…rwa nie robli za wyjatkiem „kasy” i pierdzenia przed „telAvizja” wcinajac „chipsy”… No to maja to i beda mieli o wiele wiecej na co swym milczeniem „zapracowali”…Zostana „glodni, bosi i do domu daleko…”…
  Ale i podobna sytuacja czeka i nas Polakow, a byc moze o wiele gorsze cierpienie…

 55. Maverick said

  Krzysztofie nie piszę żadnej pracy ekonomicznej,więc wszystko upraszczam ale w wolnym rynku ty możesz otworzyć firmę i rywalizować z obecnym pracodawcą, Aby mieć stały dopływ zamówien, czy klijentów musisz ich czynić zadowolonym z twojego servisu czy usług i wydawać na marketing. Oczywiście w Polsce po transformacji było trochę dzikiego wyzysku, w rejonach gdzie pozamykano PGR-y fabryki etc. Efektem tego miliony co wybyły na emigrację. To jednak inna sprawa, Wiesz dlaczego rozwija się Singapur, Chiny czy Rosja ? Mają niskie podatki. Ten filmik powyżej jest wdłuż brzegu rzeki Santa Ana w Kalifornii niedaleko Disneyland-u. Kiedyś mieszkałem w Orange County i był to najbogatszy powiat w USA. Dzisiaj najbogatszym powiatem okolice Washington bo tam najwięcej biurokracji, korupcji, lobbistów i złodzieji, są ponad prawem i kradną na potęgę. Czy jest gang Hilary Clinton czy inny nie ma znaczenia. Media kryją ich jak i sądy są w ich kieszeniach.

  Kiedyś prowadziłem sieć sklepów mody i jeżdziłem do Fashion Districts w Los Angeles. Tylko 5 lat temu tego nie było.

  Podatki obierają chęci do życia.
  Niedawno odwiedziła mnie rodzinka z Polski nie mogli się nadziwić ile bezdomnych od San Diego do Las Angeles. 11 latek twierdził że w Polsce niezłą robią propgandę jaka Ameryka wspaniała a tutaj widzę taki syf. Strzelał fotki i kręcił filmiki.

 56. Maverick said

  Teraz tak wygląda Fashion District w LA.

  Na Pica parkowałem i robiłem zakupy w magazynach mody.

  Dlatego zwiałem do Teksasu z Kalifornii, bo jeszcze na podatek federalny musisz płacić 15 % stanowego w Tekassie zero, a teraz mieszkam w Nevadzie i też zero podatków. Montana jest najlepsza nawet podatków sales tax nie mają czy opłat rejestracyjnych od samochodów. Tylko jest tam zimno. Obowiązkiem wolnego człowieka jest unikanie płacenia podatków. Ta Ameryka ma zapewnić swiatu wolność i demokrację a nie potrafią rozwiązać problemów domu. Gangi koszerne tylko pod pretekstem demokracji napadają na inne kraje, i w tym kontekście widać głupotę szczujących na Rosję.

 57. Ad. 55

  dlaczego rozwija się Singapur, Chiny czy Rosja ? Mają niskie podatki.

  Bzdura. Przyczyną jest ich polityka gospodarcza. Wieloletnia, konsekwentna. Prowadzona przez państwo.

 58. Boydar said

  To chyba nie jest najistotniejsze, że przez państwo. Ważne że przez GOSPODARZA. Gospodarz myśli konstruktywnie, kompleksowo, o wszystkich i o najdalszej przyszłości.

  ŻYD KOMBINUJE JAK UKRAŚĆ TERAZ A potem to nawet opcja Samsona, bo podobno potopu już ma nie być. Podobno …

 59. Alina said

  Maverick wrzuca naiwny kurvinizm. Nie wiem ile on ma lat, ale to ideologia dla pryszczatych młodzieńców.

  Jeśli chodzi o płace, to ustalają je korporacje, żydowskie korporacje. Tam nie ma „rynku” rozumianego jako jakiś spontaniczny mechanizm negocjacyjny. „Rynek” to konsensus dotyczący wymiany surowców, towarów i usług, narzucony przez żydowską oligarchię kontrolującą giełdy i inne kluczowe instytucje gospodarcze.

  Oni posługują się pewną ideologią, o jednym z mechanizmów wspomniałam pod #27. Goje mają „zapierdalać za miskę ryżu” a na przykład sędzia SN zarabia 20k+ miesięczne. Przecież o tym nie decydował żaden „rynek”! Decyduje o tym święty Talmud, a dokładnie ludzie wprowadzający Talmud w życie. W czasach mesjańskich na jednego żyda ma przypadać 2800 niewolników i teraz oni próbują tą regułę wprowadzać odpowiednio kształtując płace.

  Kurvinizm jest dla pryszczatych młodzieńców, tacy w Konfederacji dominują i nie jest to przypadek. Liderzy zaś to obrzezańcy.

  ===========

  ///dlaczego rozwija się Singapur, Chiny czy Rosja ? Mają niskie podatki.///

  Przykro powiedzieć, ale istnieją poważne powody do oceny, że coś takiego mógł napisać tylko idiota.

  Rosja się nie rozwija, przynajmniej zdaniem Rosjan, co najwyżej się nie zwija, i to już jest osiągnięcie w dzisiejszych warunkach. W bardzo wielu krajach są niskie podatki i się nie rozwijają. Singapur to badziewiackie państewko policyjne, które prosperuje tylko dlatego, że jest strażnikiem Cieśniny Malaka dla międzynarodowych żydów.
  Stany Zjednoczone się zwinęły, a nie było tam wysokich podatków, wręcz przeciwnie, podatki były obniżane a państwo się zwijało.
  PIT wprowadzono w Ameryce ponad sto lat temu w taki sposób że ponad 90% ludzi nie musiało płacić go w ogóle a najwyższa stawka wynosiła 90%. Za rządów żydowskiej pacynki Reagana i starego Busza wprowadzono tam radykalną obniżkę PITu dla żydów, co miało rzekomo przywrócić utraconą prosperity.

  https://qph.fs.quoracdn.net/main-qimg-44afac8257f760c361f21dcce36ef511.webp

  To właśnie wtedy przemysł dynamicznie uciekał do Chin Ludowych, które są rządzone według zasad marksizmu-leninizmu. A to między innymi dlatego, że w Stanach banki przestały kredytować przemysł (za to kredytowały spekulację i budownictwo) a w Chinach pieniądz dla przemysłu był dostępny i wprowadzono księżycowy model gospodarczy: produkcja w Chinach Ludowych i sprzedaż w USA.
  Chiny to państwo marksistowskie. Ignoranci rozpowszechniają różne kłamstwa na temat Chin Ludowych, a to że nie ma tam ZUSu (jest!), a to że jest tam „rynek”, itp. Oczywiście to wszystko bzdury, co można łatwo zweryfikować bo każdy do Chin może dzisiaj polecieć i robią to tysiące ludzi.

 60. Alina said

  Maverick twierdzi że wszystkiemu są winne wysokie podatki. Wysokie podatki i ci, którzy je promują, czyli komuniści i socjaliści.

  Oczywiście wiemy że to dziecinada. Czy ktoś widzi Mavericka na poniższym obrazku?

 61. Lily said

  Re;Alina
  http://www.names.jdc.org/search-results.php?q=Braun
  Zrodlo; jak powyzej.

 62. Anucha said

  ad:32
  Panie Jaśku
  Nie wiem , czy to prawo naturalne ale zrobił bym tak.
  Przyniósłbym menelowi bułeczkę z parówką i powiedziałbym .
  Posłuchaj , wiem że nie będziesz mógł zjeść tej bułki z powodu wielkiego kaca (ja tak miałem) .Ale zaraz będzie przechodził Jasiek z Toronto to wrzuci do Twojego kapelusza dolara Kanadyjskiego.
  Będziesz mógł poleczyć się 🙂 🙂 🙂

 63. Boydar said

  Spostrzeżenie Pana Anuchy, że motywacja jest być może najważniejsza, znajduje moje głębokie i szczere uznanie.

  Nie tylko w tym jednym przypadku.

 64. Anucha said

  Ad:63
  P. Boydar

  Na Szanownego Pana zawsze można liczyć.
  Dziękuję za słowa wsparcia.
  Już zastanawiałem się poważnie ,żeby przestać komentować a tylko czytać gajówkę.

 65. Boydar said

  Ochujałeś Killer ?!?!?

 66. Anucha said

  🙂

 67. Re: 62 Anucha
  No i bardzo dobrze.
  „glodnys jestes, spragniony jestes..zimno ci ???…”
  (masz bulke i cos do picia, a tu masz koszule…)

  Kiedys pewien bogaty „kanadyjczyk” zapytal mnie: „po co w kosciele chodza z taca???”…

  Odpowiedzialem mu: „Czlowiek, ktory chodzi co niedziela do kosciola nie staje sie od razu Chrzescijaninem;. On dopiero uczy sie nim byc (kazdego dnia, a nie tylko w niedziele), a na „tace” daje dobrowolnie tyle, ile sie w kazda niedziele nauczyl… Tak wiec ksiadz to nikt inny jak wlasnie nauczyciel i wlasnie za to mu dajesz jalmuzne (datek) tyle ile ci zbywa…”…
  (dobra nauka – dobra zaplata)…

  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 68. Maverick said

  Czyli zwolennicy wysokich podatków wiedzą lepiej, a zawsze kończy się to klapą ekonomiczną, Wychodzi z nich lewacka natura, myślą że rząd się za nich zatroszczy zamiast się troszczyć o siebie samych. Jak chesz mieć pozycję spóleczną to powinneś robić to za swoje pieniądze, tak dyktuje prawo Boże. Utrzymywanie partii politycznych z pieniędzy podatnika to też lewacka bzdura,

 69. Maverick said

  Niskie podatki nie są najważniejszym czynnikiem ale są najbardziej stymulującym ekonomię,

 70. Alina said

  Maverick – migracja całego przemysłu, nie tylko amerykańskiego, do Chin Ludowych, to zwycięstwo marksizmu-leninizmu z chińską charakterystyką.

  Jak zobaczysz na ten wykres amerykańskich stawek PITu, to USA były potęgą w latach 50-60, jak mieli najwyższe stawki PIT, do 90%. Zaczęli obniżać PIT i wszystko zaczęło się sypać. Tak samo z podatkiem od korporacji, teraz one podatku nie płacą dzięki różnym ulgom podatkowym, które kupują sobie w Kongresie. Kiedyś płaciły.

  Dałeś się oszukać mośkom od von Missesa, Rona Paula, itp. Wygrał marksizm-leninizm z Chin Ludowych.

 71. Boydar said

  „… utrzymywanie partii politycznych z pieniędzy podatnika to też lewacka bzdura …”

  Przyczyna jest tylko częściowo ekonomiczna. Gdy popatrzeć na resztę, bzdurą być przestaje.

 72. Maverick said

  Chiny wygrały rywalizację niskimi kosztami robocizny, jednak z poprawą standardów życia i u nich koszty wzrosną, Kabalarze nie mają przywiązań do narodu dla nich liczy się zysk. Teraz przenoszą produkcję do Wietnamu czy innych tanich państw. Korea Południowa miała w latach piędzięsiątych ekonomię na poziomie Ghany i przechodziła poprzez okres produkcji taniżny i tandety dzisiaj tylko produkują wysoko przetworzone produkty, Statki a gdzie nasze stocznie? Samsung produkuje wszystko? Nawet żydki chcieli przejąć tą markę ale Koreańczycy to nie Polacy i nie dopuścili do przejęcia.

 73. Maverick said

  Różnica pomiędzy Chińczykami a Polakami jest ogromna, Polacy to lewaccy durnie, dali się oszukać przy okrągłym stole a potem pseudo doradcy zachodni doradzali im jak wszystko za grosze sprzedać, co ciekawe ci idioci zaczęli sprzedawanie od najlepszych kąsków ekonomicznych, huty, zyskowne fabryki, a wszystko po to aby odchodzącej kadrze komunistycznej zapewnić wysokie apanaże. Lewak co dnia uczciwie w życiu nie przepracował twierdził że nic się nie opłaca i wszędzie są potrzebni inwestorzy strategiczni a pojeby słuchały z opuszczonymi japami jak Duda czy Macierewicz słucha rozkazów z USA,
  Chińczyk nie da się wyrolować żydowi i potrafi przejąć jego technologie, fabrykę za darmo i to jest ta różnica.

 74. revers said

  re53

  a co to w polsce nie bedzie tak jak na obrazkach z kaliforni? tylko troche wiecej odwroconych hipotek, wiecej nieruchomosci wpadnie w reke koszernych bankow i nieruchomosci fondsow.

  Juz o druga czesc planu Balcerowicza zadba Morawiecki, nowy minister Finansow Koscinski i Daniels, czyli callkowicie przejeecie przez koszerne korporacje reszte majatku polakow, jak i hipoteki, domy, kopaliny, lasy.

  Nawet nazwisko Morawieckiego i Koscinksiego przewija sie w pozzyczkach banku zachodniego Morawieckiego WBiK i rajenie tanim kredytem w frankach szwajcarskich. Teraz spokojnie mozna przejmowac dla Banku Morawieckiego wybudowane za kredyty w frankach nieruchomosci, oakzuje sie ze zaskarzone decyzje polskich saadow w unijnym sadzie sa niewiazzonce dla bankow, na np. Stadnera Banku lub inne..

 75. Alina said

  Nie, Maverick. Chiny wygrały dzięki Mao Zedongowi, Józefowi Stalinowi, Władimirowi Leninowi czy Karolowi Marksowi.

  Może nie wiesz, ale Chiny nie pozwalały po prostu na budowę fabryk na swoim terytorium zachodnim korporacjom, jak np. to się działo w 3RP czy w USA. Każda taka wielka fabryka musi mieć ponad 50% udziałowców z Chin Ludowych i to właśnie chińska fabryka musi być włascicielem (a nie np. licencjobiorcą) technologi używanych do produkcji.

  Teraz Chiny Ludowe są właścicielami wielu kluczowych technologii i łatwo ich nie oddadzą. Mogą oczywiście zacząć produkować za granicą, ale to osobna historia. To ciągle będą chińskie firmy.

  Wygrał marksizm-leninizm z chińską charakterystyką. Podatki nie są ważne.

 76. Maverick said

  Liberalny antyputinowski dziennikarz kabały ośmieszony poprzez Brytyjczyka co ośmiesza liberalizm.

 77. Maverick said

  Proste jeżeli chesz u nas działać my mamy kontrolę 51% czy myślisz że Chińczyk da się wyrolować jak głupi Polak co cały czas wierzy że rząd o niego się zatroszczy, czy obcy inwestor??

 78. Maverick said

  Polak myśli przyziemnie, chce tylko być lepszy od sąsiada i pokażać mu że on to panisko! Nie myśli długo terminowo, nie rozumie kto naprawdę reprezentuje jego najlepszy interes! Woli obiecanki jak głupia małpa.

 79. Maverick said

  Liberalizm jest sprzedawany poprzez żydków zaczął się od promocji wolnego seksu i narkotyków w latach hippisowskich, i z roku na rok posuwa się dalej, Liberalna kobieta decyduje i swoją pochwę abortuje, teraz małżeństwa zboczków to kolejny etap liberalizacji. W ekonomii liberalizm działa podonie, użależnić głupków. Nabierać ich na bajki tajcie nam tylko więcej podatków a zatroszczymy się o was za was.

 80. Alina said

  Dopiero sobie uświadomiłam że Maverick musi być mośkiem 🙂

 81. Maverick said

  Alina jestem Góralem. Blondynem z niebieskimi oczami. Coś mnie się wydaje że to ty pociskasz żydowski liberalizm. Ja znowu wierzę w tradycję bo jakie są fudamenty takie są przyszłe generacje.

  Nie wiem czego nie rozumiesz w tym co mówię i przekazuję. Cośik mnie się wydaje że masz liberalizm i rewolucyjność w swojej głowie.

  Nowy Wspaniały ŚWIAT.

  Według A . Huxley

 82. Maverick said

  Ja posiadam silne ESP i chyba to jest rodzinne bo moja Babcia zawsze miała wizje że prawdziwy komunizm zapanuje na planecie i przyjdzie z USA. Śmiałem się z tego. ale teraz jestem coraz bliżej zauważenia tego. Widzisz Bóg w sercu powoduje że umiesz rozróżniać podprogową kontrolę umysłów i zrozumieć rzeczywistość.

 83. NICK said

  Maverick.
  3:0.

  Allle, trzymaj fason.
  Masz sporego demonka… .
  Jako, pożal się Boże, adwersarza.

  (innym; wiem, że to wszystko nie do końca tak…)

 84. Boydar said

  Cicho być; bo mi rybę spłoszysz.

 85. Wpis o konfederacji w Polsce ,o polityce w Polsce i komentarze,tutaj u Gajowego…potwierdziły moje plany dla moich, najmłodszych dzieci:język chiński.Dziękuję.Angielski,francuski,niemiecki,polski i język ,który jest znany dla 1,386 milliarda mieszkańców czyli chiński.Teraz rozumiem,znajomych z nieruchomościami w USA,że nauczali swoje dzieci a teraz wnuków….chińskiego.
  To nie jest strach przed triadami ale brutalny pragmatyzm.Zdyscyplinowany i patriotyczny naród,który już,mam nadzieję nie pozwoli na masakrę swojego narodu chińskiego przez okupantów.ze wschodu i zachodu ..jak w przeszłości.Cholera,po obejrzeniu miast w Chinach,można w EU dostać kompleksów.Londyn?hahhaParyż?hhaha Berlin?O.K.Berlin to Instytut Konfucjusza tak jak w Krakowie.Polecam.Zajęcia są bezpłatne. Obowiązują zapisy mailowe: instytut.konfucjusza@uj.edu.pl

 86. NICK said

  Akwariową?
  Phi.Alinę.

  Że też piranie bergolniętego nie zjedli.

  Rozważając.
  Uja.
  Ty?
  Nie!!!
  Ja?
  Nie!!!

  Kto go zje?

  Ot felerek.
  Lucyferek.

  Prośba, kolejna, do wszystkich.
  Katakumby, proszę zachowajmy Chrystusa.

  Spać… .

 87. Maverick said

  Marku Lipiński zmiany idą ze Wschodu tzn. z Azji. Biała rasa upada, same USA brozowieje i czarnieje. Traci potencjał ekonomiczny i pogrąża się długach. Co prawda mieszają i nakładają sankcje, wywołują zamachi stanu, ale historia nie zwalnia. Dalej pozostają siłą militarną, która może wywołać wojnę światową, i do tego chyba dąrzą.

  Zmiany idą ze Wschodu zobaczie jakie zmiany nadchodzą w bankowości w obrotach walutami, Wygląda na to żt Rodszyldy i centrum konroli świata London, Waszyngton i Bruksela zaczynają spadać po równi pochyłej.

  Zgubi ich ten lewacki liberalizm.

  Dla tych co znają angielski polecam tą relację z Singapuru.

 88. Maverick said

  Około 40 minuty mówią o tym ze problem z przechowywaniem danych został rozwiązany, od płyt do nagran, poprzez taśmy do dysków, czy teraz i-cloud , za 5 lat braknie miejsca do składowania danych. Więc znaleziono nowy sposób w DNA i w około pół kilograma DNA bakteri może składować wszystko zapisane w bazach danych na świecie. Te zmiany zapaczątkują upadek dolara, bo i tak jest fikcyjną walutą niczym podpartą poza wiarą w nią i może pociskami nuklearnymi. Wschód wygrywa w taki sposób że USA nawet nie wiedzą a Polactwo znowu się wasali..

 89. Lily said

  No,No. TYLKO pogratulowac .
  Zegar elektroniczny,z autografem J.K.M

Sorry, the comment form is closed at this time.